سفرنوشت

فرشاد منشی زاده

من فرشاد منشی زاده هستم. تحصیلاتم کارشناسی ارشد عمران از دانشگاه امیرکبیر است. در دوران دانشجویی همانند اکثر پسرها مشکل خروج از کشور به خاطر نرفتن سربازی داشتم. همین محدودیت سبب شد ابتدا ایران گردی را در هر فرصتی که جور می شد انجام دهم تا بتوانم در کشورهای دیگر معرف و سفیر خوبی برای آشنایی جهانگردان با جاذبه های گردشگری ایران باشم.

تجربه ایرانگردی

تجربه ایرانگردی

از دوران کودکی رویا جهانگردی را ذهنم می پرواندم. دوران دبیرستان با دیدن کارتون الدورادو عاشق سفر به آمریکای جنوبی شدم. برای این منظور سه ترم در کلاس زبان اسپانیولی شرکت کردم.

بعد از اتمام دوران سربازی، شرایط برای رسیدن به اهداف کودکی ام مهیا شد. در سال ۱۳۹۱ سفری شصت روزه به قاره آمریکای جنوبی را به همراه سه تن از دوستان تجربه نمودم، تجربه کوله گردی ارزان به سه کشور برزیل، بولیوی و پرو. البته کشور پرو را تنهایی سفر کردم، ماجراجویی جدید به صورت سفری تک نفره. دیدن ماچوپیچو و سرزمین اینکاها همان تحقق رویاهای کودکی ام بود.

سایت تاریخی ماچوپیچو در کشور پرو

سایت تاریخی ماچوپیچو در کشور پرو

سفر آنقدر لذت بخش بود که تصمیم گرفتم قسمتی از زندگی و شغلم را در آن سال ها به اجرای تور و سفرهای گروهی اختصاص دهم. همین تغییر، دلیلی شد تا کارت رسمی راهنمای گردشگری بگیرم و با مقدار سرمایه ای که جمع کرده بودم، با همکاری دو دوست خوبم آژانس گردشگری آرندتور را تاسیس نمایم. وارد شدن به فعالیت حرفه ای انگیزه ام برای سفر به بکرترین نقاط دنیا را افزود. در سال ۱۳۹۲ به همراه گروهی از دوستان، عازم قاره آفریقا و بازدید از کشورهای کنیا و تانزانیا و ماداگاسگار شدم. تجربیات خوبی از حیات وحش، دیدن زندگی مردم در قبایل و عکس هایی به یادگار، رهآورد این سفر بود.

لمور جانوار اندمیک ماداگاسکار

لمور جانوار اندمیک ماداگاسکار

با قوی تر شدن گذرنامه ایران در سال های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ تصمیم گرفتم سفرهایی به قاره سبز اروپا ترتیب دهم. در این دو سفر هم، همانند دو سفر قبلی با مدیریت هزینه، تجربه بازدید از ۱۶ کشور اروپایی را به دست آوردم. همینطور اطلاعات خوبی از تاریخ اروپا و جغرافیای این قاره نیز به دست آوردم.

خاطره ای از سفر اروپا

خاطره ای از سفر اروپا

هم اکنون به بیش از شصت کشور دنیا سفر کرده ام و عطش اولیه جهانگردی ام را برطرف نمودم. در این دوران فرصت خوبی یافتم تا تجربیات این سفرها را با دوستانم در دنیای مجازی به اشتراک بگذارم. نتیجه این تبادلات، قطعا هم افزایی دانش و اطلاعات من و دوستان علاقه مند به سفر است.

اینستاگرام: farshadtravels

سفرنامه قرقیزستان، سفر به سرزمین قهرمان ماناس

قرقیزستان kyrgyzstan سفرنامه قرقیزستان، سفر به سرزمین قهرمان ماناس
نویسنده مهمان: فرشاد منشی زاده

سفرنامه قزاقستان؛ سرزمین اسب های وحشی

قزاقستان Kazakhstan سفرنامه قزاقستان؛ سرزمین اسب های وحشی
نویسنده مهمان: فرشاد منشی زاده