سفرنوشت

کوچ سرفینگ، کاناپه گردی یا اقامت رایگان در خانه میزبان‌های محلی

راهنمای سفر

یکی از جاذبه‌های سفر کردن ارتباط مستقیم و بدون واسطه با مردم بومی همان منطقه‌ای هست که می‌ریم. میزان این ارتباط و اهمیتش بستگی به مسافر داره، یکی الویت اولش دیدن جاذبه‌های تاریخی و طبیعی هست و برای شخص دیگه ارتباط با مردم بومی خیلی اهمیت داره. پروژه‌های زیادی توی دنیا برای ایجاد این ارتباط بین مسافر و جامعه بومی مقصد تعریف و اجرا شده که بعضی از اونها هزینه دارن و تعدادی هم رایگان هستن. از بین همه این پروژه‌ها به نظر من کوچ سرفینگ (CouchSurfing) تا به امروز از همه موفق‌تر بوده چون تونسته اقامت رایگان را با ارتباط بین افراد ترکیب کنه. شاید برای همه پیش اومده باشه (یا حداقل داستان دوستی را در این مورد شنیده باشیم) که موقع سفر داخلی مشکلی پیش اومده و ناخواسته مجبور شدیم در یک شهر یا روستا که مقصد نهایی ما نبوده اقامت کنیم و مردم اون شهر یا روستا چقدر به کمکمون اومدند و حتی به خونه شون دعوتمون کردند. اساس و مبنای پروژه کوچ سرفینگ بر همین علاقه مردم به مهمان‌نوازی گذاشته شده. شاید باورش سخت باشه که تصور کنیم همه جای دنیا همچین آدم‌هایی پیدا بشند که اینقدر علاقه به مهمان‌نوازی داشته باشند. کم و زیاد داره ولی خوشبختانه همه جای این دنیای صنعتی هم میشه اینجور آدم‌ها رو پیدا کرد.

ترجمه ساده ی  اصطلاح کوچ سرفینگ میشه کاناپه‌گردی. یعنی اگه شما فقط یک عدد کاناپه واسه پیشنهاد دادن به یک توریست داری بیا شروع کن. این پروژه خیلی اصرار داره که بعنوان ابزاری برای تبادل فرهنگی ازش استفاده بشه و محل اقامت رایگان در درجه بعدی قرار داره اما هر چقدر هم تبلیغ این مطلب را بکنه باز هم وزن اقامت رایگان خیلی زیاده. مثل اکثر شبکه‌های اجتماعی عضویت توی کوچ سرفینگ خیلی ساده و راحته. شما میتونید انتخاب کنید میزبان باشید، مهمان و یا هر دو. هرچقدر پروفایلتون رو کامل‌تر کنید شانس خودتون رو برای دریافت جواب مثبت از میزبان و یا انتخاب شدن بعنوان میزبان افزایش می‌دهید. این مطلب بویژه وقتی توی شهرهای بزرگ و توریستی قصد پیدا کردن میزبان را دارید خیلی اهمیت پیدا می‌کنه.

 کوچ سرفینگ - محل خواب من در 3 شب اقامتم توی میلان

کوچ سرفینگ - محل خواب من در 3 شب اقامتم توی میلان

کوچ‌سرفینگ امن است؟

وقتی از هتل استفاده می‌کنیم تقریبا مطمئن هستیم که مسوولین اون شهر روی اون مجموعه نظارت دارند و اگر اتفاقی بیفته پاسخگو هستند. توی کوچ سرفینگ فرض بر این قرار گرفته همه افرادی که توی پروژه عضو میشند افراد قابل اعتمادی هستند مگر اینکه خلافش ثابت بشه. البته یک سری پارامتر هم برای سنجش میزان این اعتماد وجود داره. همه اعضا یک قسمت references یا توصیه‌نامه توی پروفایلشون دارند. اگر شخصی قبلا میزبان یا مهمان این عضو شده باشه میتونه بیاد و اینجا براش یک توصیه‌نامه بنویسه. هرچه تعداد توصیه‌نامه‌های مثبت یک عضو بیشتر باشه، قابل اعتمادتره. یک روش دیگه واسه بالا بردن ایمنی تایید هویت و آدرس افراد توسط خود سایت کوچ سرفینگ هست. هر شخص میتونه مبلغ ۲۰ دلار رو به حساب سایت واریز کنه و سایت هم از این طریق میتونه هویت واقعی شخص و آدرسش رو تایید بکنه. افرادی که به این شیوه تایید یا به اصطلاح verified میشند یک تیک سبز رنگ کنار پروفایلشون قرار میگیره. هیچ اجباری برای این کار وجود نداره و من کسی را از ایران ندیدم این مبلغ رو واریز کرده باشه اما گزینه خوبیه که بتونیم میزبانمون رو از بین اعضای verified شده انتخاب کنیم.

 دوست برزیلی من با 363 توصیه نامه! همچین افرادی واقعا نادر هستند و معمولل عضوی که بیش از 10 تا توصیه نامه داشته باشه فعاله

دوست برزیلی من با 363 توصیه نامه! همچین افرادی واقعا نادر هستند و معمولل عضوی که بیش از 10 تا توصیه نامه داشته باشه فعاله

مورد دیگری که خود سایت هم بهش اشاره میکنه احساس درونیه. اگر از عکس پروفایل یک شخص خوشتون نیومد، داخل خانه شخصی رفتید و احساس نا امنی کردید و یا با شخصی ملاقات داشتید و از بودن توی اون مکان حس ناخوشایندی بهتون دست داد، بدون تردید به حس دورونیتون اطمینان داشته باشید و اون مکان رو ترک کنید. این امر مستلزم اینه که همیشه یک برنامه شماره ۲ داشته باشید، یعنی این احتمال را درنظر بگیرید که اگر نتونستید به اون محلی که برنامه‌ریزی کردید برید، نزدیکترین محل اقامت با قیمت مناسب کجا میتونه باشه.

برای بعضی از کشورها به احتیاط بیشتری نیاز هست. یك دختر فرانسوی كه بیش از نصف كشورهای دنیا را با كوله‌پشتی و اكثرا كوچ‌سرفینگ رفته بود بهم می‌گفت در کشور … وقتی یك دختر و پسر داخل یك خانه تنها هستند پیش‌فرض پسر اینه كه اون دختر اجازه همه كاری را بهش داده! خوب مسلمه كه استفاده از کوچ سرفینگ توی این كشورها باید با احتیاط خیلی بیشتری انجام بشه و بهتره از یك خانواده برای اقامت تقاضا كرد.

پیدا کردن میزبان در کوچ سرفینگ

برای پیدا کردن میزبان Host مناسب بعد از وارد شدن به حساب کاربری توی سایت کوچ سرفینگ، اسم شهر مقصد رو جستجو می‌کنید و می‌تونید افرادی که توی اون شهر آماده میزبانی یا هاست شدن هستند رو ببینید. معمولا این تعداد بسیار زیاده (مثلا شهر رم ایتالیا بیش از ۳۰ هزار عضو داره) و بهتره از فیلترهای سایت برای محدود کردن جستجو استفاده کنید. بهترین فیلتر هم آخرین زمان ورود به سایت هست. قبل از اینکه به کسی درخواستی بفرستید بهتره وقت بزارید و پروفایلش رو بخوانید. قسمت مشخصات خانه میزبان را حتما با دقت بخوانید. این که میزبان شما چه محلی در اختیار شما خواهد گذاشت میتونه از یک اتاق لوکس و مستقل با حریم خصوصی صد درصد باشه تا یک تشک وسط سالن پذیرایی. کلا توی این پروژه همه چیز بر اساس سادگی گذاشته شده و میزبانی هم با اون چیزی که توی ذهن ما از مهمان‌نوازی هست فرق داره. میزبان شما هیچ تعهدی نداره که برای شما غذا تهیه کنه، حوله در اختیارتون قرار بده و یا از کار و زندگیش بزنه و با شما بیاد شهرگردی. اینکه میزبانتان چطور از شما پذیرایی خواهد کرد رو میتونید با خواندن کامل پروفایلش و توصیه‌نامه (رفرنس) دیگران در مورد اون فرد بخصوص متوجه بشوید. باز هم اگر ابهامی داشتید بهتره توی پیام‌هایی که رد و بدل می‌کنید سوال خودتون رو بپرسید.

 سویا جنوب اسپانیا - اتاق محل اقامتم در یک آپارتمان قدیمی زمان ژنرال فرانکو

سویا جنوب اسپانیا - اتاق محل اقامتم در یک آپارتمان قدیمی زمان ژنرال فرانکو

بطور متوسط ۲۰ الی ۳۰ درصد افرادی که بهشون پیام می‌فرستید و ازشون درخواست میزبانی می‌کنید هیچوقت جواب نمیدن. درصد بیشتری هم قطعا جواب منفی خواهند داد. بنابراین اگر قصد پیدا کردن میزبان را دارید باید تعداد زیادی درخواست ارسال کنید. این تعداد میتونه بین ۱۰ تا ۳۰ درخواست باشه و بعد از چند روز با توجه به بازخوردی که می‌گیرید تصمیم بگیرید بازهم درخواست ارسال کنید یا نه. اگر بیش از یک جواب مثبت گرفتید حتما یک میزبان که شرایطش برای شما مناسبتره را انتخاب کنید و بقیه را محترمانه کنسل کنید. اگر کسی منتظر شما باشه و به منزلش نرفتید نه تنها یک خاطره بد از ایرانی‌ها توی ذهن اون میزبان ثبت کردید، بلکه شانس خودتون برای دریافت یک توصیه‌نامه منفی رو بشدت افزایش دادید.

نحوه نوشتن درخواست هم خیلی اهمیت داره. یک عضو کوچ سرفینگ توی پاریس یا لندن به احتمال زیاد روزانه بین ۵۰ تا ۱۰۰ درخواست از توریست‌هایی که قصد رفتن به اونجا رو دارند دریافت میکنه. مسلما یک نفر نمیتونه همه این درخواست‌ها رو بخونه و بهشون حتی یک جواب دو خطی بده. بنابراین سعی کنید با یک درخواست خوب و سطحی از زبان انگلیسی که قابل قبول باشه شانس خودتون رو برای گرفتن جواب افزایش بدین. یک درخواست معمولا با توضیحات مختصر در مورد خودتون شروع میشه، با ذکر دلیلتون برای انتخاب اون شهر بعنوان مقصد سفر ادامه پیدا میکنه و از همه مهمتر با ذکر دلیلتون برای انتخاب اون شخص بعنوان میزبان به پایان میرسه. برای مورد آخر سعی کنید توی پروفایل میزبانتون موردهایی رو پیدا کنید که هر دو بهش علاقه‌مند هستید، بعنوان مثال ورزش تنیس، نوع خاصی از موسیقی و … .

آشنایی کلی با فرهنگ کشور میزبان میتونه به لذت‌بخش تر شدن سفرتون کمک زیادی بکنه. مواردی مثل نحوه احوال‌پرسی، آداب غذا خوردن، زمان خواب، حیوانات خانگی را هم میشه از توی اینترنت پیدا کرد و یا بطور مستقیم از میزبان پرسید. مورد حیوان خانگی برای خود من اهمیت زیادی داره و اگر چندین جواب مثبت بگیرم سعی میکنم میزبانی را انتخاب کنم که سگ و گربه داخل منزل نگهداری نکنه. البته مشکلی با این دو تا حیوان ندارم و واسه بازی کردن خیلی دستشون دارم ولی خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند معمولا تمیز نیستند.

یکی از مواردی که من حتما از میزبانم میپرسم فاصله خانه تا مرکز شهره و اینکه با استفاده از حمل و نقل عمومی میشه این مسیر را رفت یا نه. شما برای صرفه‌جویی در هزینه‌هاتون از سیستم کوچ سرفینگ استفاده می‌کنید ولی اگر فاصله تا مرکز شهر زیاد باشه این امکان وجود داره که هزینه حمل و نقل و زمانی که توی راه هستید ارزشش را نداشته باشه و رزرو یک هتل در مرکز شهر مقرون به صرفه‌تر باشه.

با توجه به صحبت‌های قبلی مشخصه که برای پیدا کردن یک میزبان مناسب باید وقت بگذاریم و جستجوی خوبی انجام بدیم. بنابراین شاید واژه اقامت ارزان مناسبتر از اقامت رایگان باشه. توی دنیای امروز وقت و زمان هم هزینه ی کمی نیست ولی خوبیش به اینه که اینکار را قبل از سفر میتونیم انجام بدیم. بهترین زمان واسه درخواست مهمان شدن یک ماه تا یک هفته قبل از سفره. اگر ۳ ماه قبل از سفر درخواست بفرستین احتمال اینکه پاسخ منفی بگیرید خیلی زیاده چون معمولا کسی برای مهمان دعوت کردن به خونه ش اینقدر زود برنامه‌ریزی نمی کنه. پروژه کوچ سرفینگ تقاضای پول برای میزبانی را ممنوع کرده ولی توصیه شخصی من اینه که دست خالی به خانه کسی نرید که قراره شب را اونجا بگذرونید و از قبل هیچ دوستی ای باهاش ندارید. یک صنایع دستی کوچک، یک بسته شیرینی سنتی ایرانی و یا حتی پختن یک وعده غذای ایرانی برای میزبانتون میتونه یک هدیه بسیار مناسب باشه و خاطره خوبی از شما و ایران توی ذهن میزبان شما بگذاره.

نکته آخر برای پیدا کردن میزبان استفاده کردن از یک گزینه خیلی ساده و راحته. اگر فرصت جستجو برای میزبان رو ندارید خود سایت به شما این امکان را داده که توی صفحه شهر مقصدتون زمان سفرتون رو به همراه یک توضیح مختصر از خودتون اعلام کنید. کلیه اعضای کوچ سرفینگ توی اون شهر میتونن این درخواست عمومی شما را ببیند و اگه تمایال داشتند شما رو به منزلشون دعوت کنند. البته شانس پیدا کردن میزبان در این شرایط خیلی زیاد نیست. تنها زمانی که خوش‌شانس بودم و از این روش تونستم میزبان پیدا کنم شهر وین پایتخت اتریش بود. باورش سخت بود تنها در عرض ۱۰ ساعت از گذاشتن درخواست عمومی، ۳ نفر پیام فرستادن که میتونم برم خونشون!

میزبان شدن در کوچ سرفینگ

با میزبانی فردی از یك فرهنگ و كشور متفاوت میشه بدون صرف هزینه زیاد بخشی از لذت سفر كردن را به خانه خودمون بیاریم. این انگیزه اصلی بسیاری از هزران نفری هست كه سراسر دنیا توی این پروژه عضو شدند و از انجام این كار لذت می‌برند. شاید به نظر كار ساده‌ای بیاد اما باید به همان اندازه مهمان شدن و حتی شاید بیشتر وسواس بخرج داد و از قبول هر فردی به خونمون خودداری كنیم. خواندن توصیه‌نامه‌های دیگران در مورد مهان و همچنین تایید شدن (Verified) شدن توسط خود سایت کوچ سرفینگ میتونه كمك زیادی به تصمیم‌گیری برای رد یا قبول درخواست بكنه. با توجه به اینكه تفاوت فرهنگی ما با كشورهای غربی (كه معمولا درصد بسیار بالایی از توریست‌ها را تشكیل می‌دهند) زیاده، بهتره قبل از پذیرفتن مهمان شرایط منزل را كامل براشون توضیح بدهیم كه مشكلی پیش نیاد. با درنظر گرفتن اینكه اكثر خانواده‌های ایرانی چند نفره هستند و مجردی زندگی كردن هنوز خیلی رایج نشده من فكر می‌كنم بهترین گزینه برای انتخاب مهمان مسافرهایی هستند كه بصورت خانوادگی سفر می‌كنند. یادتون باشه میزبانی و مهمان‌نوازی در کوچ سرفینگ با چیزی كه توی فرهنگ ما تعریف شده قدری متفاوته. هیچ لزومی نداره از صبح تا شب برای همراهی و گشت و گذار با مهمانمون وقت بگذاریم و واسه هر وعده غذایی چندین مدل غذا بپزیم. حتی تعارف بیش از اندازه و یا اصرار برای خوردن انواع غذاها میتونه یه جور آزار و اذیت تلقی بشه.

 آرتیوم و مادربزرگش میزبان من در مسکو از معدود میزبان هایی که به سبک ایرانی مهمان نوازی میکردند. اگر غذا کم می خوردم مادربزرگ ناراحت می شد. اولین باری که رفتن ظرف بشورم مادربزرگ چنان تشری بهم زد که دیگه برای آب خوردن هم جرات نداشتم اون سمت برم :)

آرتیوم و مادربزرگش میزبان من در مسکو از معدود میزبان هایی که به سبک ایرانی مهمان نوازی میکردند. اگر غذا کم می خوردم مادربزرگ ناراحت می شد. اولین باری که رفتن ظرف بشورم مادربزرگ چنان تشری بهم زد که دیگه برای آب خوردن هم جرات نداشتم اون سمت برم :)

قانونی قدیمی كه فكر كنم مال قبل از انقلاب باشه و هنوز تغییر نكرده میگه آوردن هرگونه اتباع خارجی به منزل تنها در صورتی مجازه كه از مراجع ذیصلاح مجوز لازم كسب شده باشه. اینكه این مجوز را چطوری و از كجا باید گرفت اطلاعی ندارم اما قابل حدسه كه كاغذ بازی زیادی باید داشته باشه. سایت كوچ سرفینگ مدت كوتاهی داخل ایران فیلتر بود ولی الان نیست و این میتونه نشانه‌ای باشه كه احتمالا سخت‌گیری روی این قانون هم زیاد نباشه. ولی بهرحال شاید بهتر باشه حداقل از كشورهایی كه دولت‌هاشون رابطه زیاد خوبی با ما ندارند مهمان قبول نكنیم.

کوچ سرفینگ بعنوان راهنمای محلی

علاوه بر میزبان شدن یا مهمان بودن گزینه سومی هم برای استفاده كردن از این پروژه وجود داره. احتمالا تعدادی از كسانی كه شما درخواست اقامت براشون ارسال می‌كنید بعد از پاسخ منفی اعلام می‌كنند كه علاقه‌مند هستند برای نوشیدن قهوه و قدم زدن شما را ملاقات كنند. این فرصت خوبیه كه علاوه بر پیدا كردن دوست جدید بتونیم شهر مقصدمون را از نگاه یك فرد محلی ساكن همون شهر ببینیم. نوشیدن قهوه توی یك كافه دنج، دیدن كوچه پس كوچه‌های محله‌های مختلف یك شهر، رفتن به یك دانشگاه و حتی خوابگاه دانشجویی و دیدن شور و هیجان دانشجوها و خیلی چیزهای دیگه رو من بعید میدونم حتی با هزینه كردن و داشتن یك راهنمای تمام وقت هم بشه تجربه كرد. شاید شما میزبانی داشته باشید كه خیلی وقت آزاد برای بیرون آمدن با شما نداشته باشه و یا اینكه اصلا تمایل داشته باشید توی هتل اقامت كنید، ولی میتونید از این گزینه استفاده كنید و با ارسال پیام به عضوهای ساکن یك شهر درخواست كنید قسمتی از وقتشون را برای ملاقات با شما و نشون دادن شهرشون اختصاص بدهند. اگر خیلی به زبان انگلیسی خودتون اطمینان ندارید و دوست دارید قدری اعتماد به نفستون در حرف زدن با یك خارجی را افزایش بدین ، این مورد گزینه بسیار خوبی هست. ?

 آلدرین میزبان دوست داشتنی من در سنگاپور اصرار زیادی داشت من رو با غذاهای جدید و جاهای دنج سنگاپور آشنا کنه

آلدرین میزبان دوست داشتنی من در سنگاپور اصرار زیادی داشت من رو با غذاهای جدید و جاهای دنج سنگاپور آشنا کنه

در آخر باید اشاره كنم که موارد بالا همش تجربه شخصی خود من بوده. هیچ الزامی به رعایت همه این موارد ندارید. شما میتونید با شیوه خودتون و از هر بخشی كه بیشتر با شرایطتون سازگار بود استفاده كنید. یادم میاد دوستی كه کوچ سرفینگ رو به من معرفی كرد قبل از سفر به آفریقا بهم گفت که این برای اونجا مناسب نیست و دورش یك خط قرمز بكش. من به توصیه دوستم گوش نكردم و تجربه‌های بسیار خوبی از کوچ سرفینگ توی اون سفر داشتم. تنها اصلی كه هیچوقت فراموش نكنید اینه كه استفاده صحیح و هم راستا با مواردی كه خود پروژه بر اون اساس بنیان نهاده شده میتونه به خوشنام شدن ایران و ایرانی كمك كنه، و البته برعكسش هم صادقه!

۱۱۶دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
  • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
  • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
س
سارا
۱ ماه پیش

درود بر شما
من يه سوالي داشتم كه خوشحال ميشم در موردش راهنماييم كنيد. من حدود ٢ماه پيش يه اكانت ساختم و تاييد هم شد ولي بعد از يه مدتي وقتي ميخواستم وارد اكانتم بشم نوشته شما دي اكتيو كرديد! در صورتي كه من اين كارو نكرده بودم!بعد من حدس زدم چون استفاده از اين اپليكيشن تو ايران غير قانوني هست احتمالاً يه سازمان دولتي اكانتمو بسته.اول اينكه آيا اينطور شده واقعاً؟! و اينكه به پشتيباني كوچ سرفينگ ايميل زدم و گفتن به خاطر نقض قوانين اكانتتون بسته شده و به دلايل امنيتي بيشتر از اين هم نمي تونيم اطلاعاتي در اختيارتون بذاريم!در صورتي كه من تا جايي كه ميدونم قانوني رو نقض نكردم! آيا دليلش واقعاً اين بوده يا همين جوري يه چيزي گفتن؟!با سپاس

پاسخ
پاسخ
م
مسعود
۲ ماه پیش

سلام چطور از hangout استفاده کنم وقتی قسمت i whant رو پر میکنم و down رو میزنم چیزی ثبت نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید .

پاسخ
پاسخ
آ
آزیتا
۲ ماه پیش

سلام . ممنون از راهنمایی هاتون. من همین حالا اقدام به عضویت در کوچ سرفینگ کردم ولی همون اول کار به هیچ شکلی شهر محل زندگی منو قبول نمیکنه که ادامه عضویت رو انجام بدم ... میشه لطفاً راهنمایی کنید ؟

پاسخ
پاسخ
م
مسعود
۲ ماه پیش

سلام باید فیلتر شکن فعال باشه

پاسخ
پاسخ
s
sh.maleki
۲ ماه پیش

سلام من هم همین مشکل رو دارم

پاسخ
پاسخ
س
س. قنادزاده
۳ ماه پیش

آقا سلام، مولا علی میفرمایند (هر کس کلمه ای بمن آموخت مرا بنده خویش ساخته است) حالا بفرمائید تکلیف ما با شما چیست که این همه بما آموختید و در محضر شما تلمذ کردیم. گرچه دست تهی است اما دل پر از دعای خیر و عاقبت به خیری برای شماست. لطفتان پایدار و مهرتان استوار. قنادزاده.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام دوست عزیز
شما خیلی لطف دارید. دعای خیرتون یک دنیا ارزش داره

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۴ ماه پیش

عالی بود من اطلاعات زیادی در مورد نحوه مهمان شدن یا پذیرفتن مهمان در این مقوله نداشتم و از نوشته های شما نهایت استفاده رو بردم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

موفق باشید دوست عزیز

پاسخ
پاسخ
س
ساشا
۴ ماه پیش

ممنون و خوب و شفاف توضیح دادین..من همیشه دلم میخواست با اروپایی ها این مراوده دا داشته باشم و بهترین پذیرایی را ازشون بکنم و در قبالش فقط برای خواب منم برم خونه هاشون ولی امروز با این سایت آشنا شدم و همچین ساده هم نیست..

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام دوست عزیز
پذیرای از یک نفر معنیش این نیست که اون هم موظفه همین کار رو برای شما انجام بده.

پاسخ
پاسخ
ک
کوروش
۴ ماه پیش

دمت گرم داداش

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۵ ماه پیش

ممنون از اطلاعات فوق العاده و سخاوتتون در انتشار اونها

پاسخ
پاسخ
م
مليكا
۵ ماه پیش

سلام
با تشكر از مطالب مفيد شما 🌹
بهترين جايي كه سفر كرديد كجا بوده !؟؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ا
امروز
۶ ماه پیش

سلام
واقعا سایت خیلی خوبی دارید
نوشته هاتتون داره مارو ترغیب میکنه که دل به دریا بزنیم و بدون تور سفر بریم و لذت ببریم
سفرهای با تور و بدو بدوهاش در حالیکه هیچی ندیدی و کلی هم پول دادی جذابیتش رو از دست داده

کوچ سرفینگ برای خانواده ها هم ممکنه؟!
امکان اقامت خانواادگی داره؟

پاسخ
پاسخ
م
منیژه
۶ ماه پیش

سلام خوب هستین
مرسی از اطلاعات خوبتون. من ماه آینده قصد سفر به پاریس برای شرکت در یک کنفرانس رو دارم و میخوام با حداقل هزینه بلیط و محل زندگی اینکار رو انجام بدم ممنون میشم راهنماییم کنین

پاسخ
پاسخ
ف
فریبا
۸ ماه پیش

سلام جناب آقای خانی
ای کاش تمام خاطرات و تجربیات سفرتون رو همراه با تصاویر رنگی توی کتاب می نوشتید ، فکر کنم اون کتاب تبدیل به بهترین مرجع برای بَک پَکِرهای ایرانی میشد. اولین جلدش رو هم من میخریدم 😊

من قصد سفر به روسیه رو دارم. از اونجایی که یک بک پکر هستم و بودجه ام برای سفر محدوده ، میخوام برای اقامتم در روسیه از کوچ سرفینگ به جای هتل استفاده کنم.
برای گرفتن ویزای روسیه با بیش از ۱۰ آژانس مسافرتی در تهران تماس گرفتم اما همه اون ها به من گفتند که باید برای تمام مدت اقامتم در روسیه رزرو قطعی هتل داشته باشم‌ و رزرو از طریق سایت بوکینگ کافی نیست. اونا گفتند که حتی اگر من موفق بشم ویزا رو بگیرم ، وقتی به فرودگاه مسکو برسم پلیس از من درخواست رزرو " قطعی " هتل رو میکنه و رزرو از سایت بوکینگ رو قبول نداره و حتی ممکنه من رو دیپورت کنه.
با توجه به اینکه شما در روسیه از کوچ سرفینگ استفاده کردید ، میشه به من هم یه راه حل بدید؟
فکر کنم این سوال خیلی از بک پکرهایی باشه که قصد سفر به روسیه رو دارند.
با کمال تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سلام دوست عزیز
سپاس از لطفتون
من سال ها قبل به روسیه رفتم و اون زمان خود آژانس ها وچر صوری تهیه می کردند، از شرایط الان اطلاعی ندارم. با خود سفارت روسیه تماس بگیرید و در مورد رزرو هتل از بوکینگ سوال کنید

پاسخ
پاسخ
ف
فریبا
۸ ماه پیش

همین کار رو میکنم.
با تشکر فراوان از پاسخگویی شما.

پاسخ
پاسخ
آ
آریا
۸ ماه پیش

سلام آقای خانی.من قصد سفر ارزان به قبرس جنوبی رو داریم.اما هزینه هتل ها بسیار بالاست. سفارت قبرس هم درخواست ووچر پرداخت شده میکنه برای ویزا.میشه میزبانی که درخواست ما رو قبول میکنه برامون دعوت نامه بفرسته یا پول هتلی که Free cancellation داره رو بدیم و بعد ویزا کنسل کنیم و در منزل میزبان اقامت کنیم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سلام دوست عزیز
اگر شما دعوتنامه داشته باشید که هیچ مشکلی نداره. اما اگر با رزرو هتل ویزا بگیرید، ممکن هست که موقع ورود به قبرس از شما بخواهند که رزرو هتل محل اقامتتون رو نشون بدید.

پاسخ
پاسخ
ر
رامین
۹ ماه پیش

دمت گرم.
از وقتی نوشته ها و تجربیاتت رو میخونم باعث شده قسمتی از روحیه از دست رفتم برگرده.

یه سوال اگه یکی قیافه و تیپش جذاب باشه چقدر میتونه تاثیر بذاره واسه گرفتن جواب مثبت از میزبان ؟ یا مثلا یکی کارش عکاسی و ادیتور حرفه ای باشه چطور ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

سلام
ظاهر تمیز و آراسته میتونه نقش مثبت داشته باشه

پاسخ
پاسخ
ج
جوادسلطانی
۱۰ ماه پیش

سلام وعرض ادب میخواشتم بپرسم که بنده در منطقه سوران شاندیز مشهو یک ویلا دارم ویک سالن پرورش شتر هم نزدیک ویلا با توجه به اینکه شیر ودوغ شتر برای بیماران دیابتی واسمی بهترین داروی سنتی است ایا میشود پذیرای گردشگران ایرانی وخارجی بود یا نه اگه جواب مثبته راه حلش چیه ممنون

پاسخ
پاسخ
ر
روح الله مالکی
۱۰ ماه پیش

من علاقه زیادی دارم به جهانگردی و این مطلب رو که خوندم راجع به کوچ سرفینگ خیلی جالب بود نمی دونستم همچین شرایطی هم وجود داره کارمند هستم و نوازنده ساز نی نی نواز می خواستم ببینم میشه دل به دریا زد و سفری رو دور دنیا شروع کرد بدون پشتوانه مالی فقط با سه چهار میلیون تومان و یک کوله پشتی و 2 3 تا نی

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ ماه پیش

سلام دوست عزیز
لطفا مطلب شروع جهانگردی رو که توی منوی وبسایت هست مطالعه کنید.

پاسخ
پاسخ
م
مهين
۱ سال پیش

عالى بود كامل و جامع

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ ماه پیش

امیدوارم تجربه خوبی در کوچ سرفینگ داشته باشید

پاسخ
پاسخ
و
ودیعه
۱ سال پیش

سلام خیلی ممنونم از توضیحات خوب
آیا سایتی هست که خانواده ها اطاق شون را اجاره بدن کم هزینه ولی با امنیت و مجوز بین المللی باشه
یک سوال دیگه
آیا شما پول نقد با خودتون می برید ؟
چه روشی برای حمل پول امن برای یک ایرانی وجود داره ؟

خصوصاً برای خانم ایرانی امن باشه

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ ماه پیش

سلام
بله پروژه ایر بی ان بی همین کار رو انجام میده

پاسخ
پاسخ
ف
فراهانی
۱ سال پیش

با سلام
بسیار عالی بود تقریبا همه چی رو توضیح. دادید مسئله همیشگی ما آدما. اعتماده... اگه بشه حلش کرد سفر کردن هم آسون میشه... من خودم میزبانی رو هم خیلی دوست دارم ولی باز هم سخت میتونم اعتماد کنم شاید چون یک خانوم هستم نمی دونم.....

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلام دوست عزیز
بله ما ایرانی ها سخت اعتماد می کنیم

پاسخ
پاسخ
س
سپهر
۱ سال پیش

سلام ببخشین من عضو کوچ سرفینگم وریفای هم شده حسابم . اما یه مشکل دارم اونم اینه که چطور باید پیامهای قدیمیم رو پاک کنم همش میزنه آرشیو اونجا هم باز جلو چشام هستن . هم با نسخه اندروید امتحان کردم هم با دسکتاپ . خیلی واجبه یه پیامی رو بپاکم . اما دلت هم نمیخوام بکنم حساب کاربریمو . ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلام
قبلا در نسخه دسکتاپ میشد پیام رو کامل پاک کرد ولی ظاهرا این امکان دیگه نیست.

پاسخ
پاسخ
ادامه...