سفرنوشت

چطور ویزای کانادا گرفتم و راهنمای کلی سفر به کانادا

کانادا

به روز رسانی در ۹۷/۵/۱: مراکز ویزای کانادا در ترکیه (استانبول و آنکارا) مراجعین زیادی دارند و سیستم مراجعه برای انگشت نگاری رو تغییر دادند. برای مراجعه به این دو مرکز و انگشت نگاری باید به صفحه مرکز ویزای کانادا در ترکیه برید و وقت بگیرید. تلفنی هم میتونید وقت بگیرید. مرکز اعلام کرده اگر بدون وقت گرفتن به مرکز مراجعه کنید معطل میشید یا ممکنه اون روز اصلا به شما سرویسی ارائه نشه.

کشور کانادا هم جزو اون کشورهایی هست که به سخت ویزا دادن بین ایرانی ها معروف شده. نبودن سفارت کانادا در تهران هم به این سختی اضافه شده و باعث شده این تصور پیش بیاد که گرفتن ویزای کانادا بدون مراجعه به آژانس های مسافرتی معروف و سپردن همه کار به اون ها، غیر ممکنه.

راستش من خودم قبل از اینکه مراحل ویزا رو شروع کنم برای اینکه کمی اوضاع دستم بیاد به یکی از همین آژانس های معروف زنگ زدم تا اطلاعات بگیرم. اولین سوالی که آژانس مسافرتی ازم پرسید این بود که دعوتنامه من از طرف یک دوست کانادایی هست یا بستگانی در کانادا دارم که برام دعوتنامه بفرستند؟ وقتی پاسخ دادم که دعوتنامه ای ندارم و میخوام ویزای توریستی کانادا رو بگیرم، خانمی که پشت خط بود شاکی شد که آقا کانادا که ویزای توریستی نمیده! وقت خودت و ما رو تلف نکن. بعدش هم بدون اینکه منتظر جوابی از طرف من باشه گوشی رو قطع کرد.

دو روز بعد از این مکالمه مراحل ویزای کانادا رو شروع کردم و کمتر از دو ماه بعد ویزای ۴ ساله کانادا (طولانی ترین ویزایی که تا به حال گرفتم) توی پاسپورتم جا خوش کرده بود. مراحل درخواست و اقدام برای ویزای کانادا به مراحل ویزای استرالیا شباهت داشت ولی به اون سادگی نبود. توی این مطلب سعی می کنم قدم به قدم مراحل ویزای کانادا رو برای شما بنویسم.

مراحل درخواست ویزای کانادا

صفحه ای که باهاش سر و کار خواهید داشت وبسایت اداره مهاجرت کانادا هست.

اطلاعات زیادی توی وبسایت هست و برای مهاجرت به کانادا هم به همین وبسایت باید مراجعه کرد. ویزایی که برای بازدید توریستی و دیدار بستگان و آشنایان در کانادا هست اسمش رو گذاشتند ویزای موقت اقامت/دیدار Temporary resident / visitor visa . با این ویزا حداکثر ۱۸۰ روز متوالی میشه در کانادا اقامت داشت و برای زمان بیشتر باید نوع دیگری از ویزا رو انتخاب کنید.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

اگر توی وبسایت اداره مهاجرت کانادا گم شدید میتونید مستقیم برید اینجا، گزینه آبی رنگ Continue to GCKey رو کلیک کنید و در صفحه ای که باز میشه یک اکانت برای خودتون بسازید. حتما حواستون به سوال های امنیتی باشه چون در هر بار ورود به اکانتتون یکی از این سوالات رو میپرسه، پس با دقت جوابی بنویسید که یادتون بمونه.

داون تاون تورنتو

داون تاون تورنتو

وارد اکانت که شدید برای ویزیتور ویزا Visitor Visa اپلای کنید. ابتدا یک سری سوال از شما میپرسه که تشخیص بده اصلا شما نیاز به ویزا دارید یا نه که خوب مسلما جوابش برای ما ایرانی ها مثبت هست .

تعداد سوالات حدود ۱۵ تاست و هر موقع خواستید میتونید نتایج رو ذخیره کنید، از اکانتتون خارج بشید و بعدا دوباره برگردید و ادامه سوالات رو جواب بدید.

مرحله بعد آپلود کردن مدارک لازم برای ویزا هست. برای هر قسمت فقط یک فایل و با حجم حداکثر ۴ مگابایت میتونید آپلود کنید. مثلا اسکن صفحه های پاسپورتتون همه باید توی یک فایل باشه نه اینکه هر صفحه یک فایل جدا. فرمت های .doc و .docx و .pdf و .jpg و .tiff و .png قابل قبول هست.

مدارکی که باید آپلود کنید شامل موارد زیر هست:

 1. فرم اقامت موقت/ویزای دیدار کانادا که باید از اکانت خودتون دانلود کنید.
 2. تاریخچه سفر: اسکن کلیه پاسپورت های قبلی و ویزاها و مهرهای ورود و خروج و اقامت ها در ده سال گذشته. اگر به جایی سفر کردید و مدرکی ازش ندارید، کارت پرواز هم میتونید اسکن کنید.
 3. صفحه اول پاسپورت فعلی بعلاوه اسکن کلیه صفحات این پاسپورت که اطلاعاتی از سفر شما داره.
 4. اطلاعات مالی: هر مدرکی مبنی بر توانایی مالی شما شامل گواهی تمکن مالی، گردش حساب، فیش حقوقی، سند ملکی و سایر مدارک توی این قسمت باید آپلود بشه.
 5. عکس دیجیتال به ابعاد ۳۵×۴۵ میلیمتر و سایر مشخصاتی که توی اکانت بهتون گفته میشه.
 6. هدف سفر و سایر موارد: رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، برنامه سفر و سایر مواردی از این قبیل رو اینجا آپلود کنید.
 7. فرم مشخصات اعضای خانواده: از اسمش معلومه و باید مشخصات بستگان (بدون در نظر گرفتن اینکه با شما سفر می کنند یا نه) روداخلش بنویسید.
 8. فرم مشخصات فردی: این فرم اختیاری هست ولی توصیه می کنم پرش کنید. چند تا سوال در مورد شما پرسیده میشه و ازتون میخواد کشورهایی که در ۵ سال گذشته سفر کردید بعلاوه تاریخ ورود و خروج هر کشور رو بنویسید.
 9. نامه توضیحات Letter of Explanation: این نامه هم اختیاری هست. اگر توضیحی راجع به سفرتون هست که در قسمت های قبلی ذکر نشده این قسمت جای خوبیه که در موردش بنویسید و بتونید نشون بدید قصد برگشتن به کشورتون رو دارید.

اگر دعوتنامه از کانادا دارید میتونید توی قسمت ۶ بزاریدش که دیگه نیازی به رزرو هتل نباشه و یا حتی دوباره توی قسمت ۹ تکرارش کنید.

دعوتنامه یک نامه ساده هست که دوست یا فامیل شما در کانادا خطاب به اداره مهاجرت کانادا مینویسه و شامل مشخصات خودش و شما میشه. این نامه نیازی نیست رسمی باشه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا از شما بخواد این نامه در یک دفتر اسناد رسمی ثبت بشه. همه چیز در مورد دعوتنامه برای سفر به کانادا رو میتونید اینجا بخونید.

مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه و اصل و ترجمه هر دو آپلود بشند. ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا تقاضای بیشتری داشته باشه و مهرهای دادگستری و وزارت امورخارجه رو هم بخواد.

بعد از آپلود کردن همه مدارک نوبت پرداخت هزینه ویزا هست تا درخواست ویزای شما به طور رسمی به جریان بیافته. هزینه ثبت نام ویزای کانادا ۱۰۰ دلار کانادا و هزینه انگشت نگاری ۸۵ دلار کانادا هست. این ۱۸۵ دلار کانادا رو باید بصورت آنلاین و توسط کارت های ویزا یا مستر پرداخت کنید.

دو روز بعد از ثبت نام نهایی برای ویزا، برای من نامه ای اومد که باید به یکی از مراکز ویزای کانادا یا VAC (Visa Application Center) مراجعه کنم. این VAC ها با سفارت کانادا تفاوت دارند و لزوما توی همه کشورها نیستند. مثلا من قصد داشتم زمانی که هلند بودم واسه انگشت نگاری اقدام کنم ولی هیچ VAC ی توی هلند نبود و مجبور شدم برم دوسلدورف برای انجام انگشت نگاری. از زمان دریافت نامه ۳۰ روز برای مراجعه به VAC فرصت دارید. نیازی به گرفتن نوبت نیست و فقط باید در ساعت اداری مراجعه کنید. انگشت نگاری و عکسبرداری از چهره انجام میشه و هیچ مصاحبه ای در کار نیست. کلا ۱۵ دقیقه طول کشید. لیست کلیه VAC ها رو میتونید اینجا ببینید.

۴۰ روز بعد از انگشت نگاری پیامی دریافت کردم که اداره مهاجرت کانادا نیاز به اصل پاسپورت من داره، به قول آژانسی ها پاسپورت رکوئست Passport Request شدم. این پیام یعنی اینکه به احتمال بسیار زیاد با ویزا موافقت شده و شما ۳۰ روز فرصت دارید پاسپورت رو به یکی از این VAC ها تحویل بدید.

نزدیکترین VAC ها به ایران، استانبول، آنکارا و باکو هستند که هزینه رفت و آمد و اقامت حداقل ۵۰۰ هزارتومان میشد. این قسمت آخر دریافت ویزا Visa pick up رو سپردم به آژانسی که با هزینه ۲۷۰ هزار تومان این کار رو انجام داد و کمتر از یک هفته پاسپورت و ویزای ۴ ساله کانادا رو در تهران تحویلم داد.

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

چند تا نکته برای ویزای کانادا به ذهنم میرسه و در آینده هم اگر نکاتی با سوالات شما به ذهنم رسید اینجا اضافه می کنم:

 • مثل اکثر کشورهای غربی، دغدغه اصلی کانادا اینه که شما خاک کانادا رو ترک خواهید کرد. به هر طریقی که بتونید این رو نشون بدید شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه.
 • جایی ندیدم اسمی از گواهی اشتغال به کار اومده باشه، ولی توی یکی از قسمت ها مثلا مدارک مالی، اون رو هم ضمیمه کنید.
 • ویزای کانادا حداکثر میتونه ده ساله باشه ولی حداکثر تا تاریخ انقضای پاسپورت شما ویزا داده میشه. پس اگر تاریخ انقضای پاسپورتتون نزدیکه، بهتره پاسپورت جدید بگیرید و با اون برای ویزای کانادا اقدام کنید.
 • زمان بین انگشت نگاری و دریافت جواب نهایی متغیره، برای من ۴۰ روز بود، برای دوستم ۵ روز بود و ممکنه تا ۶۰ روز هم باشه.
 • ویزای کانادا در حالت عادی مصاحبه نداره مگر اینکه به شما اعلام بشه.
 • داشتن دعوتنامه الزامی نیست ولی میتونه شانس گرفتن ویزا رو زیاد کنه.
 • به نظر من تاریخچه سفر توی گرفتن ویزای کانادا تاثیر زیادی داره.
گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

سفر من به کانادا

سفر من به کانادا که در اوایل پاییز ۹۶ خیلی کوتاه و در حد ۴-۵ روز بود. راستش از اینکه ویزای طولانی مدت دارم خیالم راحته که هروقت خواستم میتونم به اونجا برم. فقط شهر تورنتو و آبشار نیاگارا معروف رو دیدم و به لطف دوستان خوبم دیدن طبیعت زیبای پاییزی اطراف تورنتو رو تجربه کردم. چند تا نقشه برای دیدن دومین کشور بزرگ کره زمین توی ذهنم دارم که توی سال های آینده عملیشون می کنم. تا اینجا به این نتیجه رسیدم که طبیعت کانادا توی پائیز زیباتره (اکثر قسمت هاش).

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا و ویزاش برای من دروازه ورود به آمریکای مرکزی بود که در اولین فرصت قصه هاش رو براتون خواهم گفت.

بلیط پرواز ایران به کانادا

متاسفانه با وجود این همه ایرانی ساکن کانادا هیچ پرواز مستقیمی از ایران به کانادا وجود نداره. با ایرلاین های اروپایی و عربی نسبتا راحت میشه به همه قسمت های کانادا سفر کرد. قیمت بلیط های رفت و برگشت از ایران به کانادا بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو بسته به ایرلاین و زمان سفر میتونه متغیر باشه. در صورت داشتن ویزای مولتیپل کانادا با پاسپورت ایرانی میتونیم هر ایرلاینی رو برای سفر انتخاب کنیم بدون اینکه نگران ویزای ترانزیت باشیم (بجز ایرلاین های آمریکایی). فقط حواستون باشه اگر ویزای یک بار ورود کانادا داشته باشید هنگام برگشت از کانادا و توقف در اروپا نیاز به ویزای ترانزیت خواهید داشت.

بلیط من با هواپیمایی بریتیش ایرویز و یک توقف در لندن بود. قیمت بلیط رفت و برگشت من ۳۶۱ یورو (۱،۷۰۰،۰۰۰ تومان) شد. اگر شما هم مثل من معتاد باشید و هر شب قبل خواب ده دقیقه پروازها به جاهای مختلف رو چک کنید احتمالش هست این قیمت ها رو بتونید ببینید. من که تا دیدم خریدمش. وبسایتی که ازش خریده بودم این امکان رو بهم میداد که تا ۲۴ ساعت بدون هزینه بلیط رو کنسل کنم. من هم قبل از ۲۴ ساعت با شماره بین المللیشون تماس گرفتم و پرسیدم آیا تغییر تاریخ هم مجانی هست؟ اپراتور پاسخ داد در صورتی که بلیط با همون شرایط وجود داشته باشه بله. منم ازش خواستم یک بلیط با همین شرایط طوری که تاریخ رفتم کمی دیرتر باشه یا برگشتم کمی زودتر، پیدا کنه. بعد از دو دقیقه صدای متعجب اپراتور از پشت خط اومد که من چیزی حتی نزدیک به این قیمت هم پیدا نمی کنم و تو چطور بلیط با این قیمت از ما خرید کردی؟! این قسمت آخر رو سه بار تکرار کرد و من هم گفتم هیچ تغییری نمی خوام، خداحافظ! 😁

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

ورود به کانادا

احتمالا مستندهای مرزبانان کانادا رو دیده باشید. من که خیلی این برنامه رو دوست داشتم و ازش چیزای زیادی یاد گرفتم. مامورهای مرزبانی کانادا سختگیر و دقیق هستند و توصیه می کنم بهشون دروغ نگید. توی پرواز به کانادا به شما فرم اظهارنامه گمرکی داده میشه که باید با دقت به سوالاتش پاسخ بدید.

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

بعد از پیاده شدن از هواپیما به سالنی وارد میشید که تعدادی دستگاه اسکن پاسپورت و عکسبرداری هست، تعداد روز اقامت رو هم باید تایپ کنید و نهایتا یک برگه پرینت شده به شما میده و مرحله بعدی دیدن مامور مرزبانی هست. از مدارکی که برای درخواست ویزا آپلود کردید یک کپی پرینت شده یا توی موبایلتون داشته باشید. بلیط خروج از کانادا هم دم دست باشه. ماموری که از من سوال می پرسید خیلی جدی بود ولی سوال بی ربط نپرسید و زود مهر ورود به کانادا رو توی پاسپورتم زد.

موقع خروج از کانادا شما مامور مرزی رو نمیبینید و مهر خروج هم توی پاسپورت شما نمیخوره. از روی لیست مسافر پروازهای خروجی، شما رو به لیست توریست های خروجی از کانادا اضافه می کنند.

بانک های کانادا و ویزاکارت

بعضی از بانک های کانادا برای ایرانی ها حساب بانکی باز می کنند و ویزاکارت نقدی Visa Debit Card هم میشه درخواست داد. من به دو تا بانک مراجعه کردم که هر دو گفتند برای ایرانی ها که مقیم کانادا نیستند حساب بانکی افتتاح نمی کنند. بانک سوم تی دی کانادا تراست بانک TD Canada Trust Bank بود که خیلی راحت قبول کرد برای من حساب بانکی باز کنه. حساب بانکی با کمترین امکانات ماهیانه ۵ دلار کانادا هزینه داشت. ویزا کارت نقدی هم همون موقع بهم داد. اینترنت بانک و تلفن بانک نسبتا خوبی هم داشت. تی دی بانک کارت اعتباری Credit Card هم برام صادر می کرد ولی به هر میزان که کردیت می خواستم باید پول توی بانک بلوکه میکردم، به نظرم ارزش نداشت و همون کارت نقدی بهتر بود.

مدتی این ویزا کارت رو داشتم ولی خیلی مفید نبود برام. اول اینکه توی خیلی از خودپرداز ها و پوز های فروشگاهی جواب نداد. علتش میتونه این باشه که من خارج از کانادا از ویزا کارتم استفاده کردم و قاعدتا باید قبلش با بانک تماس می گرفتم و اعلام می کردم به کدوم کشور سفر می کنم. انتظار داشتم این امکان رو توی اپ بانک داشته باشه که نداشت. مورد دیگه نرخ بد تبدیل دلار کانادا با سایر ارزها توی تی دی بانک بود. در نهایت چون ویزا کارت استرالیا رو داشتم که خیلی از این بهتر بود، حسابم در تی دی بانک رو بستم.

سوالات متداول در مورد ویزای کانادا

شناسنامه و کارت ملی و ترجمش لازم نیست؟

مدارکی که باید آپلود بشه برای هر فرد متفاوته. بر اساس جواب شما به اون ۱۵ تا سوال اولیه، مدارک درخواستی میتونه متفاوت باشه. توی لیست مدارک درخواستی من شناسنامه و کارت ملی نبود. من هم چون جزو مدارک درخواستیم نبود، آپلود نکردم.

گواهی اشتغال به کار برای ویزای کانادا الزامیه؟

دقیقا مثل مورد بالا هست. برای من فیش حقوقی رو در قسمت مدارک درخواستی نوشته بود. هزینه ترجمه فیش حقوقی زیاد میشد و من به جای اون گواهی اشتغال به کارم که انگلیسی بود رو در قسمت مدارک مالی آپلود کردم.

کدوم قسمت درخواست ویزای مولتیپل رو مشخص کنیم؟

هیچ کجای فرم های درخواست ویزای کانادا شما نمیتونید یکبار ورود، چندبار ورود و مدت ویزا رو مشخص کنید. اداره مهاجرت کانادا تصمیم میگیره طول مدت ویزا و نوعش چطور باشه. ویزای من مولتی با اعتبار ۴ سال بود که در هر سال میتونم ۱۸۰ روز توی کانادا باشم.

فرم پی دی اف رو چطور امضا کنم؟

نیازی به امضای فرم نیست. همون فایل پی دی اف رو توی کامپیوتر پر کنید و آپلودش کنید.

بیمه مسافرتی لازم نیست؟

توی مدارک درخواستی من بیمه مسافرتی نبود. موقع ورود به کانادا هم از من درخواست بیمه مسافرتی نکردند. ولی توصیه من اینه که قبل از سفر به هر کشوری بیمه مسافرتی تهیه کنید.

کدوم آژانس ویزای تضمینی کانادا میگیره؟

بعید میدونم چیزی به اسم ویزای تضمینی کانادا وجود داشته باشه. تصمیم در مورد ویزای کانادا توسط اداره مهاجرت کانادا گرفته میشه. آژانس مورد اعتماد برای انجام کارهای ویزای کانادا هم نمی شناسم.

چقدر شانس گرفتن ویزای کانادا رو دارم؟

هیچ مکانیزم مشخصی برای محاسبه شانس دریافت ویزا وجود نداره، لطفا در این زمینه سوال نپرسید.

خوشحال میشم اگر تجربه ای در زمینه ویزای کانادا دارید با من و مخاطبان سفرنوشت به اشتراک بزارید.

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

۱۳۴۲دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ف
فرزاد
۵ روز پیش

سلام و خسته نباشید.
من و همسرم حدود دو سال پیش از طریق آژانس اقدام کردیم و به دلیل قانع نکردن افسر در بازگشت از سفر و راضی نشدن از منابع مالی برای پشتیبانی از سفر ریجکت شدیم . در حال حاضر دوباره میخوایم اقدام کنیم . 1.آیا امکان داره که اکانت جدید برای ثبت نام درست کنیم؟ 2. برای بار دوم باید هزینه ای به سفارت پرداخت بشه؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۴ روز پیش

۱. بلی
۲. بلی

پاسخ
پاسخ
پ
پارسا
۶ روز پیش

سلام دوست عزیز؛ ای کاش میگفتی بحث تمکن مالی- تاریخچه سفر شینگن- دعوتنامه و ..... چطور پشت سر گذاشتی ؟

پاسخ
پاسخ
H
Hami
۶ روز پیش

سلام من وهمسرم آبان ٩٧ اقدام كرديم براي ويزاي توريستي بعد از ٨ ماه گفتن ما به مدارك بانكي شما شك داريم من دوباره مدارك بانكي فرستادم ولي الان حدود دو ماه مي گذره ولي خبري نيست براي كسي اتفاق افتاده به اين صورت ممنون

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۵ روز پیش

تو سایت اداره مهاجرت کانادا نوشته حداکثر چهار ماه یا صدو بیست روز طول میکشه که جواب مثبت یا منفی بدهند؛ پس چرا به شما جواب ندادند هنوز؟!

پاسخ
پاسخ
N
Navid MK
۱۲ روز پیش

سلام و عرض خسته نباشيد
سوالي داشتم از خدمت شما كه بنده ويزاي ورك پرميت گرفتم و دو هفته ديگر قصد دارم به كانادا مهاجرت كنم. بليطي كه قصد خريد انرا دارم از تهران به كيو اكراين ميرود و بعد از توقف به فرودگاه JFK نيويورك و سپس بنده در نيويورك بايد فرودگاه را عوض كنم و از فرودگاه ديگري در نيويورك به نام EWR به تورنتو پرواز كنم.
سوال بنده اين هست كه آيا من ميتوانم با ويزاي كانادا از فرودگاه نيويورك خارج بشم و به فرودگاه دوم بروم يا خير؟ نياز به ويزاي ترانزيت دارد؟؟ بليط را بخرم يا خير چون بليط ارزاني است و تا حالا خرج زيادي كردم.

پاسخ
پاسخ
b
babak alamdar
۶ روز پیش

با ویزای ترنزیت قابل انجامه

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۹ روز پیش

شما به هیچ وجه نمیتوانید وارد خاک آمریکا شوید . پروازتون رو عوض کنید .

پاسخ
پاسخ
س
سحر
۳ روز پیش

پروازتون رو عوض کنید به هیچ وجه پروازهایی که از امریکا حتی رد میشه انخاب نکنید، من شنیدم از پروازتون جلوگیری میشه.

پاسخ
پاسخ
ف
فرهاد
۱۵ روز پیش

سلام من یکبار ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه خواهرم گرفتم و فرزندمون رو کانادا دنیا اوردیم، ایا برای بار دوم که برای ویزا بخوایم اقدام کنیم باز هم دعوتنامه خواهرم نیازه؟ یا سیتیزنی فرزندمون کفایت میکنه؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۵ روز پیش

برای ورود به کانادا هیچ منع قانونی ندارید . شما میتوانید مجددا با ارائه مدارک درخواست ویزا نمایید .

پاسخ
پاسخ
ف
فرهاد
۴ روز پیش

جدی میگید! خیلییی ذهنمو مشغول کرده بود، مرسی از راهنمایی همه

پاسخ
پاسخ
B
Babak Alamdar
۸ روز پیش

سلام متاسفانه تا 18 سالگی فرزندتون دیگه به شما ویزا نمی دهند

پاسخ
پاسخ
ف
فرهاد
۶ روز پیش

یعنی به خانمم ویزا میدن؟
علت ویزا ندادن به من فکر میکنید چیه؟

پاسخ
پاسخ
ف
فرهاد
۶ روز پیش

به خانمم نمیدن؟ علت اینکه به من نمیدن فکر میکنید چیه؟

پاسخ
پاسخ
b
babak alamdar
۶ روز پیش

ملیت در بعضی از کشور ها در زمان به دنیا آمدن فرزند از طریق خاک و در بعضی از طریق خون هست. سابقا انگلستان هم مشابه کانادا بود ولی قانون را عوض کرد چون از نظر قانون سازمان مهاجرت این کار با استفاده از ویزای توریستی به نوعی سو استفاده از ویزای توریستی با هدفی غیر از بازدید و تفریح محسوب میشه. نتیجتا در زمان درخواست جدید برای کانادا از شما و همسرتون در فرمهای مربوط به معرفی آشنایان و اعضای خانواده شما محل تولد فرزندتون را باید بنویسید و آفیسر مهاجرت طبق قانون از ورود شما به خاک با انگیزه تفریح و بازدید جلوگیری میکنه چون ممکنه کار قبلی تون استعداد تکرار مجدد داشته باشه. ولی راههای دیگه مانند ویزای کار و سرمایه گذاری برای شما باز هست.

پاسخ
پاسخ
م
محبوب
۱۹ روز پیش

سلام. ببخشید یه سوال داشتم. من برای ویزای تحصیلی اقدام کردم.میخوام مدارکمو دستی ببرم ترکیه. آیا لازم تو سایت سفارت هم ثبت نام کنم؟

پاسخ
پاسخ
b
babak alamdar
۶ روز پیش

فرقی نمیکنه

پاسخ
پاسخ
آ
آرش
۱۷ روز پیش

می تونید ببری ولی به صورت آنلاین اقدام کنید

پاسخ
پاسخ
ن
نوشین توکلی
۲۱ روز پیش

سلام آیا یکنفر از طرف کل خانواده می تونه تقاضای ویزا کنه و یک فایل پر کنه یا هر نفر باید جداگانه sign up کنه و مدارک خودشو آپلود کنه

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۴ روز پیش

همه خانواده در یک فایل

پاسخ
پاسخ
ه
هستی
۲۲ روز پیش

سلام ، من برای تمکن مالی برای سفارت کانادا از بانک ، فقط به دلار امریکا یا یورو میده و من برای سفارت کانادا ، تمکن به دلار کانادا نیاز دارم ، سوال اینه که آیا سفارت کانادا ، تمکن به یورو یا دلار امریکا رو قبول میکنه ؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۴ روز پیش

بلی

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۲۳ روز پیش

سلام در قسمت 15 سوال که مدت ویزا را پرسیده باید کمتر از شش ماه را انتخاب کنیم یا بیشتر از شش ماه را؟
شما که ویزای چهار ساله دریافت کردید کدام را انتخاب کرده بودید؟

پاسخ
پاسخ
b
babak alamdar
۶ روز پیش

مدت اقامت توسط شما تعریف میشه و مدت اعتبار ویزا کاملا اختیاری توسط آفیسر

پاسخ
پاسخ
س
سحر
۳ روز پیش

باید کمتر از شش ماه باشه

پاسخ
پاسخ
س
سید احمد سجادی
۱ ماه پیش

با سلام و عرض ادب
از راهنمایی های شما سپاسگزارم من در عرض دوهفته ویزای توریستی ۵ ساله برای خودم و خانواده را گرفتم . اطلاعات شما بسیار کمک کننده بود.

پاسخ
پاسخ
س
سيامك
۲۴ روز پیش

سلام ممكنه توضيح بديد كه انگشت نگاري رو كي و كجا انجام داديد و همچنين تراول هيستوري و دعوتنامه داشتيد يا نه؟ ممنون

پاسخ
پاسخ
س
سید احمد سجادی
۲۱ روز پیش

سلام و عرض ادب. من در اواخر مرداد جهت انگشت نگاری به استانبول رفتم ‌. بدون دعوتنامه ولی تراول هیستوری نسبتا خوب بود.

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۱ ماه پیش

سلام
من فقط به عراق سفر کردم بنظرتون اصلا شانسی هم برای من وجود داره و اگر داره بنظرتون چقدر هست ؟
18 سالم هست و در حال تحصیل .

پاسخ
پاسخ
b
babak alamdar
۶ روز پیش

خیر شانسی نیست بهتره از طریق پوشش خانواده برای گرفتن ویزا اقدام کنید اگر سوابق مسافرتی خوبی دارند

پاسخ
پاسخ
A
Ali
۱ ماه پیش

سلام و ممنون از صفحه خوبتون
من و همسرم میخوایم بریم انگشت نگاری
باید دوتا ۱۸۵دلار بدیم ؟ یا همسرم نیاز نیست؟

پاسخ
پاسخ
M
Maryam
۲۵ روز پیش

هر نفر جداگانه باید ۱۸۵ دلار بده؛ یعنی میشه ۳۷۰ دلار کانادا. البته من به صورت اینترنتی پرداخت کردم؛ نمیدونم که آیا حضوری و نقد هم قبول می کنند یا نه

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۱ ماه پیش

سلام به همگی. دوستان خواهشا کسی که اطلاع داره جواب سوال من رو بده. ممنون. خاله من توی کانادا زندگی میکنه و پی آر هست. من میخام برای مادرم و مادربزرگم درخواست ویزا بدم که چند ماهی رو برن پیش خالم. میخام بدونم باید برای هر کدام جداگانه پروفایل بسازم یا کسی رو وابسته یکی دیگه کنم؟
ممنون میشم جواب کامل بدین:)

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۱ ماه پیش

البته این رو هم اضافه کنم که هیچ کدومشون وابستگی مالی به دیگری نداره. مادربزرگم که خودش حقوق بازنشتگی پدر بزرگم رو میگیره و سند ملکی داره، مادرم هم که تحت تکلف پدرم هست. ولی سپرده بانکی و سند ملکی به نام خودش داره

پاسخ
پاسخ
ع
علی خزاعی
۱ ماه پیش

سلام آقای خانی
مطالب خوبی گذاشتید تشکر
اگه سوال منو هم جواب بدید ممنون میشم.

1- من با پاس قدیمم یک بار هم به عراق سفر داشتم.اگر تصویر صفحه ای که مهر عراق را داره نذارم طوریه ؟ یا باید حتما تصویر همه صفحات پاسپورتهای گذشته را بگذارم ؟

2- روزی که تمکن و پرینت بانکی میگیرم , باید این موجودی را تا یه مدت نگه دارم و ممکنه بعدا هم باز ازم پرینت و تمکن بخواند یا میتونم موجودی را کاهش بدم ؟

تشکر

پاسخ
پاسخ
b
babak alamdar
۶ روز پیش

درخواست سازمان مهاجرت جهت مدارک اضافی غیر قابل پیش بینی هست و کاملا سلیقه ای ه چون مجبور به توضیح نیستند ، بهتره صادق باشید چون به سیستم ویزا دسترسی کامل دارند

پاسخ
پاسخ
H
Hami
۱ ماه پیش

سلام من وهمسرم آبان ٩٧ اقدام كرديم براي ويزاي توريستي بعد از ٨ ماه گفتن ما به مدارك بانكي شما شك داريم من دوباره مدارك بانكي فرستادم ولي الان حدود دو ماه مي گذره ولي خبري نيست براي كسي اتفاق افتاده به اين صورت ممنون

پاسخ
پاسخ
b
babak alamdar
۶ روز پیش

معمولا پرینت بانکی از بانک پاسارگاد و بانک پارسیان چون درای استمپ داره رو قبول دارند در غیر این صورت آفیسر میتونه از شما مجددا مدرک بخواد

پاسخ
پاسخ
ر
رویا
۱ ماه پیش

گزارش خوبی بود استفاده کردم مرسی

پاسخ
پاسخ
م
مینا
۱ ماه پیش

سلام و ممنون از اطلاعات عالی، سوالی که اینجا مهمه کسی که سند ملکی نداره نمیتونه ویزا بگیره؟ و اینکه بهترین ویزا که نیاز به دعوتنامه نداره چیه؟ ایا از شرایط ویزای کار هم اطلاعی دارید؟؟

پاسخ
پاسخ
b
babak alamdar
۵ روز پیش

سند ملکی به آفیسر اطمینان بیشتر میده که شما خاک کانادا رو بعد از ویزیت ترک میکنید ولی اگر سند ندارید پرینت حساب بانکی و تمکن خوب یا سوابق مسافرتی خوب میتونه شانس شما رو برای ویزا بالا ببره

پاسخ
پاسخ
د
دیانا
۲ ماه پیش

یک سوال از حضور دوستان داشتم
وقتی ویزای کانادا را گرفتیم چه مدت فرصت داریم که وارد خاک کانادا شویم
آیا محدودیت زمانی دارد ؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۲ ماه پیش

محدودیت زمانی ندارد

پاسخ
پاسخ
د
دیانا
۲ ماه پیش

با سلام به همه دوستان
اول از همه تشکر می‌کنم از راهنمائی شما
من برای پر کردن فرم و درخواست ویزا از راهنمائی شما استفاده کردم که بسیار هم مفید بود
من و همسرم چهار هفته پیش برای بیومتریک به باکو رفتیم و الان هم پاسپورت ریکوئست شدیم
ویزای امریکا و شنگن را توی پاسپورت داشتیم
دعوتنامه نداشتم ولی برگه رزرو هتل را ضمیمه کردیم

پاسخ
پاسخ
ن
نازنین
۲ ماه پیش

با سلام. اگر کسی ویزای کانادا گرفت و در طول ۵ سال نتونست بره آیا امتیاز منفی برای ویزای دوباره حساب میشه؟؟ حتما باید ورود باشه؟؟

پاسخ
پاسخ
b
babak alamdar
۶ روز پیش

بله
شانس گرفتن ویزای مجدد کم میشه

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۲ ماه پیش

خیر
خیر

پاسخ
پاسخ
ادامه...