سفرنوشت

چطور ویزای کانادا گرفتم و راهنمای کلی سفر به کانادا

کانادا

به روز رسانی در ۹۷/۵/۱: مراکز ویزای کانادا در ترکیه (استانبول و آنکارا) مراجعین زیادی دارند و سیستم مراجعه برای انگشت نگاری رو تغییر دادند. برای مراجعه به این دو مرکز و انگشت نگاری باید به صفحه مرکز ویزای کانادا در ترکیه برید و وقت بگیرید. تلفنی هم میتونید وقت بگیرید. مرکز اعلام کرده اگر بدون وقت گرفتن به مرکز مراجعه کنید معطل میشید یا ممکنه اون روز اصلا به شما سرویسی ارائه نشه.

کشور کانادا هم جزو اون کشورهایی هست که به سخت ویزا دادن بین ایرانی ها معروف شده. نبودن سفارت کانادا در تهران هم به این سختی اضافه شده و باعث شده این تصور پیش بیاد که گرفتن ویزای کانادا بدون مراجعه به آژانس های مسافرتی معروف و سپردن همه کار به اون ها، غیر ممکنه.

راستش من خودم قبل از اینکه مراحل ویزا رو شروع کنم برای اینکه کمی اوضاع دستم بیاد به یکی از همین آژانس های معروف زنگ زدم تا اطلاعات بگیرم. اولین سوالی که آژانس مسافرتی ازم پرسید این بود که دعوتنامه من از طرف یک دوست کانادایی هست یا بستگانی در کانادا دارم که برام دعوتنامه بفرستند؟ وقتی پاسخ دادم که دعوتنامه ای ندارم و میخوام ویزای توریستی کانادا رو بگیرم، خانمی که پشت خط بود شاکی شد که آقا کانادا که ویزای توریستی نمیده! وقت خودت و ما رو تلف نکن. بعدش هم بدون اینکه منتظر جوابی از طرف من باشه گوشی رو قطع کرد.

دو روز بعد از این مکالمه مراحل ویزای کانادا رو شروع کردم و کمتر از دو ماه بعد ویزای ۴ ساله کانادا (طولانی ترین ویزایی که تا به حال گرفتم) توی پاسپورتم جا خوش کرده بود. مراحل درخواست و اقدام برای ویزای کانادا به مراحل ویزای استرالیا شباهت داشت ولی به اون سادگی نبود. توی این مطلب سعی می کنم قدم به قدم مراحل ویزای کانادا رو برای شما بنویسم.

مراحل درخواست ویزای کانادا

صفحه ای که باهاش سر و کار خواهید داشت وبسایت اداره مهاجرت کانادا هست.

اطلاعات زیادی توی وبسایت هست و برای مهاجرت به کانادا هم به همین وبسایت باید مراجعه کرد. ویزایی که برای بازدید توریستی و دیدار بستگان و آشنایان در کانادا هست اسمش رو گذاشتند ویزای موقت اقامت/دیدار Temporary resident / visitor visa . با این ویزا حداکثر ۱۸۰ روز متوالی میشه در کانادا اقامت داشت و برای زمان بیشتر باید نوع دیگری از ویزا رو انتخاب کنید.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

اگر توی وبسایت اداره مهاجرت کانادا گم شدید میتونید مستقیم برید اینجا، گزینه آبی رنگ Continue to GCKey رو کلیک کنید و در صفحه ای که باز میشه یک اکانت برای خودتون بسازید. حتما حواستون به سوال های امنیتی باشه چون در هر بار ورود به اکانتتون یکی از این سوالات رو میپرسه، پس با دقت جوابی بنویسید که یادتون بمونه.

داون تاون تورنتو

داون تاون تورنتو

وارد اکانت که شدید برای ویزیتور ویزا Visitor Visa اپلای کنید. ابتدا یک سری سوال از شما میپرسه که تشخیص بده اصلا شما نیاز به ویزا دارید یا نه که خوب مسلما جوابش برای ما ایرانی ها مثبت هست .

تعداد سوالات حدود ۱۵ تاست و هر موقع خواستید میتونید نتایج رو ذخیره کنید، از اکانتتون خارج بشید و بعدا دوباره برگردید و ادامه سوالات رو جواب بدید.

مرحله بعد آپلود کردن مدارک لازم برای ویزا هست. برای هر قسمت فقط یک فایل و با حجم حداکثر ۴ مگابایت میتونید آپلود کنید. مثلا اسکن صفحه های پاسپورتتون همه باید توی یک فایل باشه نه اینکه هر صفحه یک فایل جدا. فرمت های .doc و .docx و .pdf و .jpg و .tiff و .png قابل قبول هست.

مدارکی که باید آپلود کنید شامل موارد زیر هست:

 1. فرم اقامت موقت/ویزای دیدار کانادا که باید از اکانت خودتون دانلود کنید.
 2. تاریخچه سفر: اسکن کلیه پاسپورت های قبلی و ویزاها و مهرهای ورود و خروج و اقامت ها در ده سال گذشته. اگر به جایی سفر کردید و مدرکی ازش ندارید، کارت پرواز هم میتونید اسکن کنید.
 3. صفحه اول پاسپورت فعلی بعلاوه اسکن کلیه صفحات این پاسپورت که اطلاعاتی از سفر شما داره.
 4. اطلاعات مالی: هر مدرکی مبنی بر توانایی مالی شما شامل گواهی تمکن مالی، گردش حساب، فیش حقوقی، سند ملکی و سایر مدارک توی این قسمت باید آپلود بشه.
 5. عکس دیجیتال به ابعاد ۳۵×۴۵ میلیمتر و سایر مشخصاتی که توی اکانت بهتون گفته میشه.
 6. هدف سفر و سایر موارد: رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، برنامه سفر و سایر مواردی از این قبیل رو اینجا آپلود کنید.
 7. فرم مشخصات اعضای خانواده: از اسمش معلومه و باید مشخصات بستگان (بدون در نظر گرفتن اینکه با شما سفر می کنند یا نه) روداخلش بنویسید.
 8. فرم مشخصات فردی: این فرم اختیاری هست ولی توصیه می کنم پرش کنید. چند تا سوال در مورد شما پرسیده میشه و ازتون میخواد کشورهایی که در ۵ سال گذشته سفر کردید بعلاوه تاریخ ورود و خروج هر کشور رو بنویسید.
 9. نامه توضیحات Letter of Explanation: این نامه هم اختیاری هست. اگر توضیحی راجع به سفرتون هست که در قسمت های قبلی ذکر نشده این قسمت جای خوبیه که در موردش بنویسید و بتونید نشون بدید قصد برگشتن به کشورتون رو دارید.

اگر دعوتنامه از کانادا دارید میتونید توی قسمت ۶ بزاریدش که دیگه نیازی به رزرو هتل نباشه و یا حتی دوباره توی قسمت ۹ تکرارش کنید.

دعوتنامه یک نامه ساده هست که دوست یا فامیل شما در کانادا خطاب به اداره مهاجرت کانادا مینویسه و شامل مشخصات خودش و شما میشه. این نامه نیازی نیست رسمی باشه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا از شما بخواد این نامه در یک دفتر اسناد رسمی ثبت بشه. همه چیز در مورد دعوتنامه برای سفر به کانادا رو میتونید اینجا بخونید.

مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه و اصل و ترجمه هر دو آپلود بشند. ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا تقاضای بیشتری داشته باشه و مهرهای دادگستری و وزارت امورخارجه رو هم بخواد.

بعد از آپلود کردن همه مدارک نوبت پرداخت هزینه ویزا هست تا درخواست ویزای شما به طور رسمی به جریان بیافته. هزینه ثبت نام ویزای کانادا ۱۰۰ دلار کانادا و هزینه انگشت نگاری ۸۵ دلار کانادا هست. این ۱۸۵ دلار کانادا رو باید بصورت آنلاین و توسط کارت های ویزا یا مستر پرداخت کنید.

دو روز بعد از ثبت نام نهایی برای ویزا، برای من نامه ای اومد که باید به یکی از مراکز ویزای کانادا یا VAC (Visa Application Center) مراجعه کنم. این VAC ها با سفارت کانادا تفاوت دارند و لزوما توی همه کشورها نیستند. مثلا من قصد داشتم زمانی که هلند بودم واسه انگشت نگاری اقدام کنم ولی هیچ VAC ی توی هلند نبود و مجبور شدم برم دوسلدورف برای انجام انگشت نگاری. از زمان دریافت نامه ۳۰ روز برای مراجعه به VAC فرصت دارید. نیازی به گرفتن نوبت نیست و فقط باید در ساعت اداری مراجعه کنید. انگشت نگاری و عکسبرداری از چهره انجام میشه و هیچ مصاحبه ای در کار نیست. کلا ۱۵ دقیقه طول کشید. لیست کلیه VAC ها رو میتونید اینجا ببینید.

۴۰ روز بعد از انگشت نگاری پیامی دریافت کردم که اداره مهاجرت کانادا نیاز به اصل پاسپورت من داره، به قول آژانسی ها پاسپورت رکوئست Passport Request شدم. این پیام یعنی اینکه به احتمال بسیار زیاد با ویزا موافقت شده و شما ۳۰ روز فرصت دارید پاسپورت رو به یکی از این VAC ها تحویل بدید.

نزدیکترین VAC ها به ایران، استانبول، آنکارا و باکو هستند که هزینه رفت و آمد و اقامت حداقل ۵۰۰ هزارتومان میشد. این قسمت آخر دریافت ویزا Visa pick up رو سپردم به آژانسی که با هزینه ۲۷۰ هزار تومان این کار رو انجام داد و کمتر از یک هفته پاسپورت و ویزای ۴ ساله کانادا رو در تهران تحویلم داد.

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

چند تا نکته برای ویزای کانادا به ذهنم میرسه و در آینده هم اگر نکاتی با سوالات شما به ذهنم رسید اینجا اضافه می کنم:

 • مثل اکثر کشورهای غربی، دغدغه اصلی کانادا اینه که شما خاک کانادا رو ترک خواهید کرد. به هر طریقی که بتونید این رو نشون بدید شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه.
 • جایی ندیدم اسمی از گواهی اشتغال به کار اومده باشه، ولی توی یکی از قسمت ها مثلا مدارک مالی، اون رو هم ضمیمه کنید.
 • ویزای کانادا حداکثر میتونه ده ساله باشه ولی حداکثر تا تاریخ انقضای پاسپورت شما ویزا داده میشه. پس اگر تاریخ انقضای پاسپورتتون نزدیکه، بهتره پاسپورت جدید بگیرید و با اون برای ویزای کانادا اقدام کنید.
 • زمان بین انگشت نگاری و دریافت جواب نهایی متغیره، برای من ۴۰ روز بود، برای دوستم ۵ روز بود و ممکنه تا ۶۰ روز هم باشه.
 • ویزای کانادا در حالت عادی مصاحبه نداره مگر اینکه به شما اعلام بشه.
 • داشتن دعوتنامه الزامی نیست ولی میتونه شانس گرفتن ویزا رو زیاد کنه.
 • به نظر من تاریخچه سفر توی گرفتن ویزای کانادا تاثیر زیادی داره.
گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

سفر من به کانادا

سفر من به کانادا که در اوایل پاییز ۹۶ خیلی کوتاه و در حد ۴-۵ روز بود. راستش از اینکه ویزای طولانی مدت دارم خیالم راحته که هروقت خواستم میتونم به اونجا برم. فقط شهر تورنتو و آبشار نیاگارا معروف رو دیدم و به لطف دوستان خوبم دیدن طبیعت زیبای پاییزی اطراف تورنتو رو تجربه کردم. چند تا نقشه برای دیدن دومین کشور بزرگ کره زمین توی ذهنم دارم که توی سال های آینده عملیشون می کنم. تا اینجا به این نتیجه رسیدم که طبیعت کانادا توی پائیز زیباتره (اکثر قسمت هاش).

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا و ویزاش برای من دروازه ورود به آمریکای مرکزی بود که در اولین فرصت قصه هاش رو براتون خواهم گفت.

بلیط پرواز ایران به کانادا

متاسفانه با وجود این همه ایرانی ساکن کانادا هیچ پرواز مستقیمی از ایران به کانادا وجود نداره. با ایرلاین های اروپایی و عربی نسبتا راحت میشه به همه قسمت های کانادا سفر کرد. قیمت بلیط های رفت و برگشت از ایران به کانادا بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو بسته به ایرلاین و زمان سفر میتونه متغیر باشه. در صورت داشتن ویزای مولتیپل کانادا با پاسپورت ایرانی میتونیم هر ایرلاینی رو برای سفر انتخاب کنیم بدون اینکه نگران ویزای ترانزیت باشیم (بجز ایرلاین های آمریکایی). فقط حواستون باشه اگر ویزای یک بار ورود کانادا داشته باشید هنگام برگشت از کانادا و توقف در اروپا نیاز به ویزای ترانزیت خواهید داشت.

بلیط من با هواپیمایی بریتیش ایرویز و یک توقف در لندن بود. قیمت بلیط رفت و برگشت من ۳۶۱ یورو (۱،۷۰۰،۰۰۰ تومان) شد. اگر شما هم مثل من معتاد باشید و هر شب قبل خواب ده دقیقه پروازها به جاهای مختلف رو چک کنید احتمالش هست این قیمت ها رو بتونید ببینید. من که تا دیدم خریدمش. وبسایتی که ازش خریده بودم این امکان رو بهم میداد که تا ۲۴ ساعت بدون هزینه بلیط رو کنسل کنم. من هم قبل از ۲۴ ساعت با شماره بین المللیشون تماس گرفتم و پرسیدم آیا تغییر تاریخ هم مجانی هست؟ اپراتور پاسخ داد در صورتی که بلیط با همون شرایط وجود داشته باشه بله. منم ازش خواستم یک بلیط با همین شرایط طوری که تاریخ رفتم کمی دیرتر باشه یا برگشتم کمی زودتر، پیدا کنه. بعد از دو دقیقه صدای متعجب اپراتور از پشت خط اومد که من چیزی حتی نزدیک به این قیمت هم پیدا نمی کنم و تو چطور بلیط با این قیمت از ما خرید کردی؟! این قسمت آخر رو سه بار تکرار کرد و من هم گفتم هیچ تغییری نمی خوام، خداحافظ! 😁

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

ورود به کانادا

احتمالا مستندهای مرزبانان کانادا رو دیده باشید. من که خیلی این برنامه رو دوست داشتم و ازش چیزای زیادی یاد گرفتم. مامورهای مرزبانی کانادا سختگیر و دقیق هستند و توصیه می کنم بهشون دروغ نگید. توی پرواز به کانادا به شما فرم اظهارنامه گمرکی داده میشه که باید با دقت به سوالاتش پاسخ بدید.

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

بعد از پیاده شدن از هواپیما به سالنی وارد میشید که تعدادی دستگاه اسکن پاسپورت و عکسبرداری هست، تعداد روز اقامت رو هم باید تایپ کنید و نهایتا یک برگه پرینت شده به شما میده و مرحله بعدی دیدن مامور مرزبانی هست. از مدارکی که برای درخواست ویزا آپلود کردید یک کپی پرینت شده یا توی موبایلتون داشته باشید. بلیط خروج از کانادا هم دم دست باشه. ماموری که از من سوال می پرسید خیلی جدی بود ولی سوال بی ربط نپرسید و زود مهر ورود به کانادا رو توی پاسپورتم زد.

موقع خروج از کانادا شما مامور مرزی رو نمیبینید و مهر خروج هم توی پاسپورت شما نمیخوره. از روی لیست مسافر پروازهای خروجی، شما رو به لیست توریست های خروجی از کانادا اضافه می کنند.

بانک های کانادا و ویزاکارت

بعضی از بانک های کانادا برای ایرانی ها حساب بانکی باز می کنند و ویزاکارت نقدی Visa Debit Card هم میشه درخواست داد. من به دو تا بانک مراجعه کردم که هر دو گفتند برای ایرانی ها که مقیم کانادا نیستند حساب بانکی افتتاح نمی کنند. بانک سوم تی دی کانادا تراست بانک TD Canada Trust Bank بود که خیلی راحت قبول کرد برای من حساب بانکی باز کنه. حساب بانکی با کمترین امکانات ماهیانه ۵ دلار کانادا هزینه داشت. ویزا کارت نقدی هم همون موقع بهم داد. اینترنت بانک و تلفن بانک نسبتا خوبی هم داشت. تی دی بانک کارت اعتباری Credit Card هم برام صادر می کرد ولی به هر میزان که کردیت می خواستم باید پول توی بانک بلوکه میکردم، به نظرم ارزش نداشت و همون کارت نقدی بهتر بود.

مدتی این ویزا کارت رو داشتم ولی خیلی مفید نبود برام. اول اینکه توی خیلی از خودپرداز ها و پوز های فروشگاهی جواب نداد. علتش میتونه این باشه که من خارج از کانادا از ویزا کارتم استفاده کردم و قاعدتا باید قبلش با بانک تماس می گرفتم و اعلام می کردم به کدوم کشور سفر می کنم. انتظار داشتم این امکان رو توی اپ بانک داشته باشه که نداشت. مورد دیگه نرخ بد تبدیل دلار کانادا با سایر ارزها توی تی دی بانک بود. در نهایت چون ویزا کارت استرالیا رو داشتم که خیلی از این بهتر بود، حسابم در تی دی بانک رو بستم.

سوالات متداول در مورد ویزای کانادا

شناسنامه و کارت ملی و ترجمش لازم نیست؟

مدارکی که باید آپلود بشه برای هر فرد متفاوته. بر اساس جواب شما به اون ۱۵ تا سوال اولیه، مدارک درخواستی میتونه متفاوت باشه. توی لیست مدارک درخواستی من شناسنامه و کارت ملی نبود. من هم چون جزو مدارک درخواستیم نبود، آپلود نکردم.

گواهی اشتغال به کار برای ویزای کانادا الزامیه؟

دقیقا مثل مورد بالا هست. برای من فیش حقوقی رو در قسمت مدارک درخواستی نوشته بود. هزینه ترجمه فیش حقوقی زیاد میشد و من به جای اون گواهی اشتغال به کارم که انگلیسی بود رو در قسمت مدارک مالی آپلود کردم.

کدوم قسمت درخواست ویزای مولتیپل رو مشخص کنیم؟

هیچ کجای فرم های درخواست ویزای کانادا شما نمیتونید یکبار ورود، چندبار ورود و مدت ویزا رو مشخص کنید. اداره مهاجرت کانادا تصمیم میگیره طول مدت ویزا و نوعش چطور باشه. ویزای من مولتی با اعتبار ۴ سال بود که در هر سال میتونم ۱۸۰ روز توی کانادا باشم.

فرم پی دی اف رو چطور امضا کنم؟

نیازی به امضای فرم نیست. همون فایل پی دی اف رو توی کامپیوتر پر کنید و آپلودش کنید.

بیمه مسافرتی لازم نیست؟

توی مدارک درخواستی من بیمه مسافرتی نبود. موقع ورود به کانادا هم از من درخواست بیمه مسافرتی نکردند. ولی توصیه من اینه که قبل از سفر به هر کشوری بیمه مسافرتی تهیه کنید.

کدوم آژانس ویزای تضمینی کانادا میگیره؟

بعید میدونم چیزی به اسم ویزای تضمینی کانادا وجود داشته باشه. تصمیم در مورد ویزای کانادا توسط اداره مهاجرت کانادا گرفته میشه. آژانس مورد اعتماد برای انجام کارهای ویزای کانادا هم نمی شناسم.

چقدر شانس گرفتن ویزای کانادا رو دارم؟

هیچ مکانیزم مشخصی برای محاسبه شانس دریافت ویزا وجود نداره، لطفا در این زمینه سوال نپرسید.

خوشحال میشم اگر تجربه ای در زمینه ویزای کانادا دارید با من و مخاطبان سفرنوشت به اشتراک بزارید.

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

۱۰۸۴دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ک
کیوان
۲ ماه پیش

دوستان عزیز سلام
تجربه ای در خصوص سفر کانادا داشتم که خواستم با شما در میون بگذارم.
من پارسال توانستم از طریق همسرم که سیتیزن کاناداست، اقامت را بگیرم. سفارت به من ویزای یکبار ورود مهاجرتی داده بود و ما از طریق لندن با بریتیش ایرویز وارد کانادا شدیم. منتهی بعد از دو هفته و قبل از دریافت PR کارت باز میخواستیم با بریتیش به ایران برگردیم. برای 20 ساعتی هم در لندن منتظر پرواز دوم بودیم کلی برنامه داشتیم و مثلا من میخواستم برم همونجا تو فرودگاه یه ویزای چند ساعته بگیرم و لندن رو بگردید.
منتها در فرودگاه مامور بریتیش گفت که چون ویزای کانادای شما یکبار ورود بوده و موقع ورود به کانادا باطل شده دیگه اجازه ندارید از طریق لندن برگردید. بهمین دلیل همسرم تنها برگشت و من روز بعد با صرف هزینه زیاد با ترکیش برگشتم.
این رو ذکر کنیم که چون قبلا تو سایت هوم آفیس انگلیس دیده بودم که هر کس میتونه با ویزای یکبار ورود کانادا موقع برگشت اگه بیش از 6 ماه از تاریخ ورودش به کانادا نگذشته باشه میتونه دوباره با بریتیش برگرده، این مطلب را چندین بار به مسئول بریتیش در فرودگاه کانادا توضیح دادم ولی قبول نکرد. سرتون رو درد نیارم، تا رسیدم ایران از طریق ایمیل به دفتر مرکزی بریتیش شکایت کردم و اسکرین شات صفحه هوم آفیس انگلیس و اون قانون رو هم براشون فرستادم و نهایتا کلی پول پرواز ترکیش بعلاوه هزینه رفت و برگشت اضافه به فرودگاه کانادا(با تاکسی)، بعلاوه هزینه خورد و خوراک در فرودگاه ترکیه و بعلاوه 800 دلار جریمه را قبول کرددند و به من دادند. البته موضوع را از طریق اداره حقوق بشر کانادا هم پیگیری کردم و موضوع را به تبعیض نژادی هم ربط دادم که متاسفانه علیرغم نامه نگاری متعدد موفق نشدم. موضوع را تعریف کردم براتون که اگه چنین موردی براتون پیش اومد با این گرونی دلار حقتان ضایع نشه.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

آفرین به شما که اعتراض کردی و حقت رو گرفتی 👏🏻👏🏻👏🏻
امیدوارم همه همینکار رو انجام بدهند.

پاسخ
پاسخ
ف
فریبرز
۱ روز پیش

سلام. دوتا پرسش دارم. 1.آیا برای خوردن ویزا در گذرنامه، حتما گذرنامه باید به کشوری که انگشت‌نگاری توش انجام شده، فرستاده بشه؟ 2.از روی چه معیاری میشه آژانسی رو برای پیکاپ ویزا برگزید؟ آیا شما آژامس معتبری رو می‌شناسید؟ پیشاپیش از راه‌نمایی‌هاتون سپاسگزارم.

پاسخ
پاسخ
ب
باباعلی
۴ روز پیش

سلام ببخشید ما 7ژانویه برای ویزای توریستی اقدام کردیمیعنی در آنکارا انگشت نگاری کردیم اما هنوز جوابی نیومده زده اف بی ای چک یعنی چی؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۲ روز پیش

یعنی منتظر باشید

پاسخ
پاسخ
ع
عماد
۴ روز پیش

با سلام. خواندن تجربیات جنابعالی موجب شد که برای ویزای مسافرتی اقدام کنم. هفته پیش برایم ایمیلی آمد و تقاضای ارسال پاسپورت شده بود. این به معنی قبول است و یا ممکن است که تقاضا رد شود. سوال بعدی ام این است که میتوان هنگامی که در کانادا با ویزای مسافرتی هستیم، تقاضای تغییر ویزا به تخحصیلی را بنماییم

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۲ روز پیش

1- مبارکه
2- خیر

پاسخ
پاسخ
س
سالار
۸ روز پیش

از سایت خوبتون ممنونم، چون اولین ایده رو از سایت و راهنمایی های شما گرفتم و خودم و خانمم اقدام کردیم و درخواست پاس شدیم.

پاسخ
پاسخ
ن
نیما
۷ روز پیش

سلام دوست عزیز تبریک میگم،میشه یه کم بیشتر توضیح بدین از مدارکی که ارائه کردین و سابقه سفرهای قبلی تون و اینکه از انگشت نگاری تا جواب گرفتن چند روز طول کشید? ممنونم🌹👍🏻

پاسخ
پاسخ
م
مهدي
۹ روز پیش

سلام
وقتتون بخير
چطوري ميشه پروسه ويزامون رو بدون در دست داشتن ايميل و سئوال هاي امنيتي پيگيري كرد؟؟؟
ما انگشت نگاري رفتيم و برگش رو داريم
فقط ايميل رو فراموش كرديم

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۷ روز پیش

مطلبتون واضح نیست . کدوم سوالهای امنیتی؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۱ روز پیش

طبق قانون دسترسی به اطلاعات کانادا ، از میان 109,716 متقاضی ایرانی برای ویزای توریستی ، تحصیلی و کاری در سال 2018 ، 76,884 مورد آن پذیرفته که 58,948 ویزای آن توریستی بوده است .

در ژانویه 2019 از میان 9,425 متقاضی ایرانی 6,707 مورد آن پذیرفته که 4,345 ویزای آن توریستی بوده است .

پاسخ
پاسخ
S
Sin
۱۲ روز پیش

سلام و خسته نباشید.من حدود ۲ماه پیش پروسه انگشت نگاری رو انجام دادم.تمکن مال کافی رو دارم(حدود ۷۵۰میلیون تومان).مدارک شغلی کافی رو هم ارسال کردم.همسر وفرزندانم هم در این سفر همراهم نخواهند بود.حدود۱۲سفر ب حوزه شینگن داشتم ک داخل پاسپورت قبلیم ثبت شدن.اما پروسه اخذ ویزام رو به وکیل کارخونه مون ک سالهاست با خونوادمون کار میکنه،سپردم.از طرفی نمیخوام زیاد مزاحمش بشم تا ناراحتی بینمون پیش نیاد.از طرفی هم این بنده خدا فکر کنم روش نمیشه خیلی واضح باهام راجب این مورد صحبت کنه،چون یک بار ریجکت شدم و دوباره مثل اینکه میخواد پرونده رو آپلود کنه.دلیلی هم ک اعلام کردن،مشکل تراول هیستوری بوده‌میخواستم بپرسم ک با توجه ب مدارک و سابقه بنده،واقعا منطقیه این مشکلی ک واسم پیش اومده ،یا طبق یک فیلتر کلی برای اکثر ایرانیها،بدلیل ارائه شینگن های تقلبی به سفارت،من هم ریجکت شدم؟ تشکر.و اینکه ثبت درخواست دوباره و دریافت پاسخ چقد تایم میبره.ریجکت شدن،معمولا چند روز پس از انگشت نگاری اعلام میشه؟ اکسپت شدن بطور میانگین چقدر زمان میبره؟ تشکر

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۹ روز پیش

علت سفر رو چی نوشتید؟

پاسخ
پاسخ
ز
زانا
۱۲ روز پیش

با عرض سلام
من کلیه مدارکم آماده هستش فقط دعوتنامه و سفر خارج از کشور ندارم فقط یکبار به عراق چون ۸ ماهه پاسپورتمو گرفتم و ۲۹ سالم هستش.احتمال ویزا شدنم چقدر هست؟اقدام کنم یا اولش چنتا سفر برم

پاسخ
پاسخ
S
Saeid
۱۲ روز پیش

سلام و سپاس از توضیحات خوبتان
نوشته بودید برای تمکن مالی نیاز به 10000 دلار کانادا یا 100 میلیون تومان ایران لازم هست میشود محبت بفرمایید این مبلغ برای چند روز می بایست در حساب باشد ؟ آیا اگه شخصی برای یک روز یا یک هفته فراهم کند از دید اداره مهاجرت قابل قبول است؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد ش
۱۲ روز پیش

سلام
خود سفارت کانادا گردش حساب 4 ماهه میخواد. طبیعتاً حداقل از دو ماه قبلش دیگه باید پول در حساب باشد.در غیر اینصورت ریسکش بسیار زیاد خواهد بود.

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۲ روز پیش

اگر گردش حساب بدهید باید چهارماه گردش داشته باشید . اگر تمکن مالی بدهید یک روز هم کافی است . فقط اگر در نامه تمکن میانگین موجودی هم ذکر بشه اونوقت دستتون رو میشه که پول مدت زیادی در حسابتون نبوده . در غیر اینصورت مشکلی ندارم.

پاسخ
پاسخ
S
Saeid
۸ روز پیش

دوست عزیز باسپاس
پس بقول معروف اگه من 100 میلیون یا بیشتر از کسی بگیرم ( دست گردان ) و تو حساب م باشه و نامه ای از بانک دال بر اینکه در تاریخ .... موجودی م 100 میلیون بوده بگیرم و ترجمه کنم احتمال زیاد به مشکل برنمیخورم

پاسخ
پاسخ
گ
گیتا
۱۳ روز پیش

سلام ببخشید یه سوالی داشتم. من در همون لینک GCKey یه اکانت برای خودم درست کردم. اما بعد از اینکه وارد میشم هیچ گزینه ای به من برای پر کردن فرم یا اون سوالاتی که شما گفتین نشون نمیده. فقط پایی یه continue نشون میده که وقتی می زنم وارد سایت اصلی میشه و بعد وقتی می زنم visit visa یا online application دوباره می رسم به همین GCKey و انگار دوباره از اول باید وارد بشم و مثل یه لوپ. آیا شما می دونید چرا اینطور میشه؟ یا من باید چه کاری انجام بدم؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ن
نارسیس
۹ روز پیش

بعد از continue باید وارد یه صفحه دیگه بشه terms and conditions که باید بزنین accept. بعدش وارد صفحه ای میشین که سوال امنیتی پرسیده میشه و بعد وارد اکانتتون میشین

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱۳ روز پیش

سلام،
من برای study permit اپلای کردم و اپلیکشنم رو هم سابمیت کردم. فقط توی فرم 1294 توی قسمت Family name اسم و فامیلم رو با هم نوشتم. وب فرم رو هم پر کردم ولی هنوز جوابی نگرفتم. میخواستم ببینم این ممکنه مشکل درست کنه و اینکه اگه کلن یه اپلیکیشن دیگه سابمیت کنم ممکنه مشکلی به وجود بیاد؟
ممنون
ممنون

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۲ روز پیش

اشکال نداره .

پاسخ
پاسخ
ب
بابک
۱۳ روز پیش

سلام
من وقتی برای چک کردن آخرین وضعیت اپلایم وارد صفحه خوشامد گویی اکانتم میشم فقط 3 تا گزینه تغییر کلمه عبور ،تغییر سوالات ریکاوری و ابطال GCKey را دارم و چیزی نشانم نمیده لطفا راهنمایی کنید

پاسخ
پاسخ
ف
فروز
۱۱ روز پیش

سلام منم دقیقا همین مشکل را داشتم. ولی جالب اینکه وقتی از لینک آقای خانی وارد می شدم هیچ مشکلی نبود. بنابراین یک هفته فقط با لینک ایشون می تونستم وارد بشم. بعد درست شد.
یعنی اوجایی که نوشتن:
اگر توی وبسایت اداره مهاجرت کانادا گم شدید میتونید مستقیم برید اینجا، گزینه آبی رنگ Continue to GCKey رو کلیک کنید و در صفحه ای که باز میشه یک اکانت برای خودتون بسازید.

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۲ روز پیش

زیر این سه تا گزینه ، نوشته continue ، لمسش کنید .

پاسخ
پاسخ
ر
راضیه
۱۳ روز پیش

با سلام و احترام
ممکنه سوال من و درباره ویزای کانادا پاسخ بدید؟
- رزرو بلیت حتما باید باشه؟ آخه آژانس ۲۴ ساعت بیشتر رزرو نگه نمیداره.

پاسخ
پاسخ
ف
فروز
۱۱ روز پیش

سلام . من یکشنبه شب درخواستم رو سابمیت کردم. رزرو بلیط هم نداشتم. ازم قبول کردن. امروز یعنی سه شنبه هم نامه بیومتریک برام اومده و پس فردا نوبت گرفتم میرم برای بایومتریک.

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۷ روز پیش

هنوز چیزی رو از شما قبول نکردن . شما فقط یک سری مدارک‌رو براشون ارسال کردید . بعد که انگشت نگاری رو انجام دادید تازه مدارک شما وارد مرحله بررسی میشه که آیا مدارکی که براشون ارسال کردید مورد تاییدشون هست یا خیر!

پاسخ
پاسخ
ف
فروز
۶ روز پیش

من 11 آپریل رفتم انگشت نگاری، کلش 5 دیقه طول نکشید. نمیدونم مدارکم مورد تاییدشون هس یا نه. ولی من سفرهای خیلی زیادی به کشورهای مختلف داشتم. امیدوارم مشکلی نباشه

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۲ روز پیش

اجباری نیست ولی بودنش بی ضرره . قبل از ثبت مدارک بلیت رزرو رو تهیه کنید و بلافاصله ثبت نمایید .

پاسخ
پاسخ
s
sara
۱۴ روز پیش

سلام
ممنون از اطلاعات خوبتون من یک سوال داشتم برای ساخت اکانت. من برای مامان و بابام اکانت ساختم با استفاده از GC Key برای هر کدوم جداگانه اکانت ساختم مدارک آپلود کردم و از طریق مستر کارت یکی از دوستان پرداختارو انجام دادم. حالا دوتا مشکل اول اینکه یکی از اکانتارو از رسید پرداخت پرینت نگرفتم و قبل از پرینت دکمه return رو زدم و دوم اینکه جفت اکانتا چه اونی که پرینت پرداختشو دارو و چه اونی که ندارم هیچ کدوم به حالت submitted در نیومده و همچنان گزینه continue براشون فعاله. نمیدونم واقعا چکار باید بکنم ممکنه شما کمکم کنید؟

پاسخ
پاسخ
ه
هادی
۱۷ روز پیش

با سلام و عرض ادب و تشکر.
آیا ارائه اصل مدارک اسکن شده (جهت ویزای کانادا) الزامی هست؟ممنون

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۶ روز پیش

هر چه دارالترجمه بهتون داده رو اسکن کنید .

پاسخ
پاسخ
ه
هادی
۱۴ روز پیش

سلام
منظورم ارائه فیزیک(کاغذ) ترجمه ها لازم هست؟چون من جهت ویزای شینگن ترجمه ها رو مصرف کردم و فقط اسکن دارم.ممنون

پاسخ
پاسخ
ن
نیلو
۱۷ روز پیش

سلام دوستان
من میخوام برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنم.تمکن مالی چقدر باید باشه؟
اصات جایی به ابن موضوع اشاره شده؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۷ روز پیش

اگر حساب ارزی دارید حدود ده هزار دلار
اگر حساب ریالی دارید حدود صد میلیون تومان

پاسخ
پاسخ
f
farzad
۱۹ روز پیش

سلام.
من و همسرم روز 26 دسامبر 2018 اقدام کردیم و فرداش نامه برای بیومتریک اومد و روز 14 ژانویه 2019 هم بیومتریک رو انجام دادیم. ولی الان که بیشتر از 80 روز میگذره همچنان در پروندمون زده در حال بررسی. چجوری میشه پیگیری کرد که مشکل چیه و چرا جواب نمیدن؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۸ روز پیش

منتظر باشید

پاسخ
پاسخ
f
farzad
۱۷ روز پیش

نیازی به ارسال ایمیل پیگیری و ... نیست؟ این مدت طبیعیه؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۶ روز پیش

تا ۴ ماه طبیعیه .

پاسخ
پاسخ
f
farzad
۱۴ روز پیش

خیلی متشکرم بابت راهنمایی. فقط سوال آخر از حضورتون، ما تو فرم درخواست زمان سفر رو تعطیلات عید زده بودیم و بلیطم برای اون تاریخ رزرو بود. تو دعوتنامه هم به اون تاریخ اشاره شده بود. الان اون تاریخ کلا سپری شده. چجوری این رو عمل می کنن؟ مجدد از ما بلیط و ... می خوان؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۲ روز پیش

اهمیت نداره . تقریبا خیلی از ویزاها بعد از تاریخ اعلام شده میاد .

پاسخ
پاسخ
ح
حجت اله
۲۰ روز پیش

وقت همگی به خیر
برای بنده ایمیلی ارسال شده مبنی بر اینکه این مدارک برای ادامه روند ارزیابی اپلیکیشن لازم است، ارسال شود.
1. شماره UCI و نام بنده که نمی دانم منظور ارسال فرم UCI ست که برای انگشت نگاری استفاده شده؟
2. Military Records: A certified copy of Military records & The enclosed Details of Military Service form.
با توجه به اینکه در فرم داخل ایمیل امکان تایپ کردن نیست لطفا دوستانی که اطلاع دارند، راهنمایی کنند چطور اطلاعات درخواستی را ارسال کنم. بنده سال 1346 خدمت اجباری سربازی را تمام کردم و جز کارت پایان خدمت شاهنشاهی هیچ مدرک مستند دیگری ندارم. با توجه به اینکه در فرم اطلاعات شخصی درباره خدمت داوطلبانه نیروهای نظامی گزینه خیر را انتخاب کرده بودم، متعجبم که چرا بعد از یک ماه چنین مدرکی را از من درخواست کرده اند.
با تشکر

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۸ روز پیش

1- نام و uci رو میخوان که مطمئن بشن ایمیل رو درست فرستادن .
2- ببینید در اکانتتون محلی رو برای ارسال مدارک تون باز نکردن ؟ اگر نبود به همون ایمیل ریپلای کنید .
کارت معافی رو ترجمه و ضمیمه اطلاعات درخواستی کنید .

پاسخ
پاسخ
ح
حجت اله
۱۶ روز پیش

بسیار سپاسگزارم

پاسخ
پاسخ
ب
بهیه
۲۱ روز پیش

سلام
برای رضایت نامه فرم ATIP فرمت خاصی هست؟ باید ترجمه بشه مهر دارالترجمه یا دادگستری یا فقط اسم نماینده و اسم متقاضی و امضا کافیه؟ فرمت خاصی من ندیدیم توسایت؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۸ روز پیش

از فرم 5744 استفاده کنید .

پاسخ
پاسخ
ادامه...