سفرنوشت

چطور ویزای کانادا گرفتم و راهنمای کلی سفر به کانادا

کانادا

کشور کانادا هم جزو اون کشورهایی هست که به سخت ویزا دادن بین ایرانی ها معروف شده. نبودن سفارت کانادا در تهران هم به این سختی اضافه شده و باعث شده این تصور پیش بیاد که گرفتن ویزای کانادا بدون مراجعه به آژانس های مسافرتی معروف و سپردن همه کار به اون ها، غیر ممکنه.

راستش من خودم قبل از اینکه مراحل ویزا رو شروع کنم برای اینکه کمی اوضاع دستم بیاد به یکی از همین آژانس های معروف زنگ زدم تا اطلاعات بگیرم. اولین سوالی که آژانس مسافرتی ازم پرسید این بود که دعوتنامه من از طرف یک دوست کانادایی هست یا بستگانی در کانادا دارم که برام دعوتنامه بفرستند؟ وقتی پاسخ دادم که دعوتنامه ای ندارم و میخوام ویزای توریستی کانادا رو بگیرم، خانمی که پشت خط بود شاکی شد که آقا کانادا که ویزای توریستی نمیده! وقت خودت و ما رو تلف نکن. بعدش هم بدون اینکه منتظر جوابی از طرف من باشه گوشی رو قطع کرد.

دو روز بعد از این مکالمه مراحل ویزای کانادا رو شروع کردم و کمتر از دو ماه بعد ویزای ۴ ساله کانادا (طولانی ترین ویزایی که تا به حال گرفتم) توی پاسپورتم جا خوش کرده بود. مراحل درخواست و اقدام برای ویزای کانادا به مراحل ویزای استرالیا شباهت داشت ولی به اون سادگی نبود. توی این مطلب سعی می کنم قدم به قدم مراحل ویزای کانادا رو برای شما بنویسم.

صفحه ای که باهاش سر و کار خواهید داشت وبسایت اداره مهاجرت کانادا هست.

اطلاعات زیادی توی وبسایت هست و برای مهاجرت به کانادا هم به همین وبسایت باید مراجعه کرد. ویزایی که برای بازدید توریستی و دیدار بستگان و آشنایان در کانادا هست اسمش رو گذاشتند ویزای موقت اقامت/دیدار Temporary resident / visitor visa . با این ویزا حداکثر ۱۸۰ روز متوالی میشه در کانادا اقامت داشت و برای زمان بیشتر باید نوع دیگری از ویزا رو انتخاب کنید.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

اگر توی وبسایت اداره مهاجرت کانادا گم شدید میتونید مستقیم برید اینجا، گزینه آبی رنگ Continue to GCKey رو کلیک کنید و در صفحه ای که باز میشه یک اکانت برای خودتون بسازید. حتما حواستون به سوال های امنیتی باشه چون در هر بار ورود به اکانتتون یکی از این سوالات رو میپرسه، پس با دقت جوابی بنویسید که یادتون بمونه.

داون تاون تورنتو

داون تاون تورنتو

وارد اکانت که شدید برای ویزیتور ویزا Visitor Visa اپلای کنید. ابتدا یک سری سوال از شما میپرسه که تشخیص بده اصلا شما نیاز به ویزا دارید یا نه که خوب مسلما جوابش برای ما ایرانی ها مثبت هست .

تعداد سوالات حدود ۱۵ تاست و هر موقع خواستید میتونید نتایج رو ذخیره کنید، از اکانتتون خارج بشید و بعدا دوباره برگردید و ادامه سوالات رو جواب بدید.

مرحله بعد آپلود کردن مدارک لازم برای ویزا هست. برای هر قسمت فقط یک فایل و با حجم حداکثر ۴ مگابایت میتونید آپلود کنید. مثلا اسکن صفحه های پاسپورتتون همه باید توی یک فایل باشه نه اینکه هر صفحه یک فایل جدا. فرمت های .doc و .docx و .pdf و .jpg و .tiff و .png قابل قبول هست.

مدارکی که باید آپلود کنید شامل موارد زیر هست:

 1. فرم اقامت موقت/ویزای دیدار کانادا که باید از اکانت خودتون دانلود کنید.
 2. تاریخچه سفر: اسکن کلیه پاسپورت های قبلی و ویزاها و مهرهای ورود و خروج و اقامت ها در ده سال گذشته. اگر به جایی سفر کردید و مدرکی ازش ندارید، کارت پرواز هم میتونید اسکن کنید.
 3. صفحه اول پاسپورت فعلی بعلاوه اسکن کلیه صفحات این پاسپورت که اطلاعاتی از سفر شما داره.
 4. اطلاعات مالی: هر مدرکی مبنی بر توانایی مالی شما شامل گواهی تمکن مالی، گردش حساب، فیش حقوقی، سند ملکی و سایر مدارک توی این قسمت باید آپلود بشه.
 5. عکس دیجیتال به ابعاد ۳۵×۴۵ میلیمتر و سایر مشخصاتی که توی اکانت بهتون گفته میشه.
 6. هدف سفر و سایر موارد: رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، برنامه سفر و سایر مواردی از این قبیل رو اینجا آپلود کنید.
 7. فرم مشخصات اعضای خانواده: از اسمش معلومه و باید مشخصات بستگان (بدون در نظر گرفتن اینکه با شما سفر می کنند یا نه) روداخلش بنویسید.
 8. فرم مشخصات فردی: این فرم اختیاری هست ولی توصیه می کنم پرش کنید. چند تا سوال در مورد شما پرسیده میشه و ازتون میخواد کشورهایی که در ۵ سال گذشته سفر کردید بعلاوه تاریخ ورود و خروج هر کشور رو بنویسید.
 9. نامه توضیحات Letter of Explanation: این نامه هم اختیاری هست. اگر توضیحی راجع به سفرتون هست که در قسمت های قبلی ذکر نشده این قسمت جای خوبیه که در موردش بنویسید و بتونید نشون بدید قصد برگشتن به کشورتون رو دارید.

اگر دعوتنامه از کانادا دارید میتونید توی قسمت ۶ بزاریدش که دیگه نیازی به رزرو هتل نباشه و یا حتی دوباره توی قسمت ۹ تکرارش کنید.

دعوتنامه یک نامه ساده هست که دوست یا فامیل شما در کانادا خطاب به اداره مهاجرت کانادا مینویسه و شامل مشخصات خودش و شما میشه. این نامه نیازی نیست رسمی باشه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا از شما بخواد این نامه در یک دفتر اسناد رسمی ثبت بشه. همه چیز در مورد دعوتنامه برای سفر به کانادا رو میتونید اینجا بخونید.

مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه و اصل و ترجمه هر دو آپلود بشند. ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا تقاضای بیشتری داشته باشه و مهرهای دادگستری و وزارت امورخارجه رو هم بخواد.

بعد از آپلود کردن همه مدارک نوبت پرداخت هزینه ویزا هست تا درخواست ویزای شما به طور رسمی به جریان بیافته. هزینه ثبت نام ویزای کانادا ۱۰۰ دلار کانادا و هزینه انگشت نگاری ۸۵ دلار کانادا هست. این ۱۸۵ دلار کانادا رو باید بصورت آنلاین و توسط کارت های ویزا یا مستر پرداخت کنید.

دو روز بعد از ثبت نام نهایی برای ویزا، برای من نامه ای اومد که باید به یکی از مراکز ویزای کانادا یا VAC (Visa Application Center) مراجعه کنم. این VAC ها با سفارت کانادا تفاوت دارند و لزوما توی همه کشورها نیستند. مثلا من قصد داشتم زمانی که هلند بودم واسه انگشت نگاری اقدام کنم ولی هیچ VAC ی توی هلند نبود و مجبور شدم برم دوسلدورف برای انجام انگشت نگاری. از زمان دریافت نامه ۳۰ روز برای مراجعه به VAC فرصت دارید. نیازی به گرفتن نوبت نیست و فقط باید در ساعت اداری مراجعه کنید. انگشت نگاری و عکسبرداری از چهره انجام میشه و هیچ مصاحبه ای در کار نیست. کلا ۱۵ دقیقه طول کشید. لیست کلیه VAC ها رو میتونید اینجا ببینید.

۴۰ روز بعد از انگشت نگاری پیامی دریافت کردم که اداره مهاجرت کانادا نیاز به اصل پاسپورت من داره، به قول آژانسی ها پاسپورت رکوئست Passport Request شدم. این پیام یعنی اینکه به احتمال بسیار زیاد با ویزا موافقت شده و شما ۳۰ روز فرصت دارید پاسپورت رو به یکی از این VAC ها تحویل بدید.

نزدیکترین VAC ها به ایران، استانبول، آنکارا و باکو هستند که هزینه رفت و آمد و اقامت حداقل ۵۰۰ هزارتومان میشد. این قسمت آخر دریافت ویزا Visa pick up رو سپردم به آژانسی که با هزینه ۲۷۰ هزار تومان این کار رو انجام داد و کمتر از یک هفته پاسپورت و ویزای ۴ ساله کانادا رو در تهران تحویلم داد.

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

چند تا نکته برای ویزای کانادا به ذهنم میرسه و در آینده هم اگر نکاتی با سوالات شما به ذهنم رسید اینجا اضافه می کنم:

 • مثل اکثر کشورهای غربی، دغدغه اصلی کانادا اینه که شما خاک کانادا رو ترک خواهید کرد. به هر طریقی که بتونید این رو نشون بدید شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه.
 • جایی ندیدم اسمی از گواهی اشتغال به کار اومده باشه، ولی توی یکی از قسمت ها مثلا مدارک مالی، اون رو هم ضمیمه کنید.
 • ویزای کانادا حداکثر میتونه ده ساله باشه ولی حداکثر تا تاریخ انقضای پاسپورت شما ویزا داده میشه. پس اگر تاریخ انقضای پاسپورتتون نزدیکه، بهتره پاسپورت جدید بگیرید و با اون برای ویزای کانادا اقدام کنید.
 • زمان بین انگشت نگاری و دریافت جواب نهایی متغیره، برای من ۴۰ روز بود، برای دوستم ۵ روز بود و ممکنه تا ۶۰ روز هم باشه.
 • ویزای کانادا در حالت عادی مصاحبه نداره مگر اینکه به شما اعلام بشه.
 • داشتن دعوتنامه الزامی نیست ولی میتونه شانس گرفتن ویزا رو زیاد کنه.
 • به نظر من تاریخچه سفر توی گرفتن ویزای کانادا تاثیر زیادی داره.
گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

سفر من به کانادا

سفر من به کانادا که در اوایل پاییز ۹۶ خیلی کوتاه و در حد ۴-۵ روز بود. راستش از اینکه ویزای طولانی مدت دارم خیالم راحته که هروقت خواستم میتونم به اونجا برم. فقط شهر تورنتو و آبشار نیاگارا معروف رو دیدم و به لطف دوستان خوبم دیدن طبیعت زیبای پاییزی اطراف تورنتو رو تجربه کردم. چند تا نقشه برای دیدن دومین کشور بزرگ کره زمین توی ذهنم دارم که توی سال های آینده عملیشون می کنم. تا اینجا به این نتیجه رسیدم که طبیعت کانادا توی پائیز زیباتره (اکثر قسمت هاش).

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا و ویزاش برای من دروازه ورود به آمریکای مرکزی بود که در اولین فرصت قصه هاش رو براتون خواهم گفت.

بلیط پرواز ایران به کانادا

متاسفانه با وجود این همه ایرانی ساکن کانادا هیچ پرواز مستقیمی از ایران به کانادا وجود نداره. با ایرلاین های اروپایی و عربی نسبتا راحت میشه به همه قسمت های کانادا سفر کرد. قیمت بلیط های رفت و برگشت از ایران به کانادا بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو بسته به ایرلاین و زمان سفر میتونه متغیر باشه. در صورت داشتن ویزای مولتیپل کانادا با پاسپورت ایرانی میتونیم هر ایرلاینی رو برای سفر انتخاب کنیم بدون اینکه نگران ویزای ترانزیت باشیم (بجز ایرلاین های آمریکایی). فقط حواستون باشه اگر ویزای یک بار ورود کانادا داشته باشید هنگام برگشت از کانادا و توقف در اروپا نیاز به ویزای ترانزیت خواهید داشت.

بلیط من با هواپیمایی بریتیش ایرویز و یک توقف در لندن بود. قیمت بلیط رفت و برگشت من ۳۶۱ یورو (۱،۷۰۰،۰۰۰ تومان) شد. اگر شما هم مثل من معتاد باشید و هر شب قبل خواب ده دقیقه پروازها به جاهای مختلف رو چک کنید احتمالش هست این قیمت ها رو بتونید ببینید. من که تا دیدم خریدمش. وبسایتی که ازش خریده بودم این امکان رو بهم میداد که تا ۲۴ ساعت بدون هزینه بلیط رو کنسل کنم. من هم قبل از ۲۴ ساعت با شماره بین المللیشون تماس گرفتم و پرسیدم آیا تغییر تاریخ هم مجانی هست؟ اپراتور پاسخ داد در صورتی که بلیط با همون شرایط وجود داشته باشه بله. منم ازش خواستم یک بلیط با همین شرایط طوری که تاریخ رفتم کمی دیرتر باشه یا برگشتم کمی زودتر، پیدا کنه. بعد از دو دقیقه صدای متعجب اپراتور از پشت خط اومد که من چیزی حتی نزدیک به این قیمت هم پیدا نمی کنم و تو چطور بلیط با این قیمت از ما خرید کردی؟! این قسمت آخر رو سه بار تکرار کرد و من هم گفتم هیچ تغییری نمی خوام، خداحافظ! 😁

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

ورود به کانادا

احتمالا مستندهای مرزبانان کانادا رو دیده باشید. من که خیلی این برنامه رو دوست داشتم و ازش چیزای زیادی یاد گرفتم. مامورهای مرزبانی کانادا سختگیر و دقیق هستند و توصیه می کنم بهشون دروغ نگید. توی پرواز به کانادا به شما فرم اظهارنامه گمرکی داده میشه که باید با دقت به سوالاتش پاسخ بدید.

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

بعد از پیاده شدن از هواپیما به سالنی وارد میشید که تعدادی دستگاه اسکن پاسپورت و عکسبرداری هست، تعداد روز اقامت رو هم باید تایپ کنید و نهایتا یک برگه پرینت شده به شما میده و مرحله بعدی دیدن مامور مرزبانی هست. از مدارکی که برای درخواست ویزا آپلود کردید یک کپی پرینت شده یا توی موبایلتون داشته باشید. بلیط خروج از کانادا هم دم دست باشه. ماموری که از من سوال می پرسید خیلی جدی بود ولی سوال بی ربط نپرسید و زود مهر ورود به کانادا رو توی پاسپورتم زد.

موقع خروج از کانادا شما مامور مرزی رو نمیبینید و مهر خروج هم توی پاسپورت شما نمیخوره. از روی لیست مسافر پروازهای خروجی، شما رو به لیست توریست های خروجی از کانادا اضافه می کنند.

بانک های کانادا و ویزاکارت

بعضی از بانک های کانادا برای ایرانی ها حساب بانکی باز می کنند و ویزاکارت نقدی Visa Debit Card هم میشه درخواست داد. من به دو تا بانک مراجعه کردم که هر دو گفتند برای ایرانی ها که مقیم کانادا نیستند حساب بانکی افتتاح نمی کنند. بانک سوم تی دی کانادا تراست بانک TD Canada Trust Bank بود که خیلی راحت قبول کرد برای من حساب بانکی باز کنه. حساب بانکی با کمترین امکانات ماهیانه ۵ دلار کانادا هزینه داشت. ویزا کارت نقدی هم همون موقع بهم داد. اینترنت بانک و تلفن بانک نسبتا خوبی هم داشت. تی دی بانک کارت اعتباری Credit Card هم برام صادر می کرد ولی به هر میزان که کردیت می خواستم باید پول توی بانک بلوکه میکردم، به نظرم ارزش نداشت و همون کارت نقدی بهتر بود.

مدتی این ویزا کارت رو داشتم ولی خیلی مفید نبود برام. اول اینکه توی خیلی از خودپرداز ها و پوز های فروشگاهی جواب نداد. علتش میتونه این باشه که من خارج از کانادا از ویزا کارتم استفاده کردم و قاعدتا باید قبلش با بانک تماس می گرفتم و اعلام می کردم به کدوم کشور سفر می کنم. انتظار داشتم این امکان رو توی اپ بانک داشته باشه که نداشت. مورد دیگه نرخ بد تبدیل دلار کانادا با سایر ارزها توی تی دی بانک بود. در نهایت چون ویزا کارت استرالیا رو داشتم که خیلی از این بهتر بود، حسابم در تی دی بانک رو بستم.

سوالات متداول در مورد ویزای کانادا

شناسنامه و کارت ملی و ترجمش لازم نیست؟

مدارکی که باید آپلود بشه برای هر فرد متفاوته. بر اساس جواب شما به اون ۱۵ تا سوال اولیه، مدارک درخواستی میتونه متفاوت باشه. توی لیست مدارک درخواستی من شناسنامه و کارت ملی نبود. من هم چون جزو مدارک درخواستیم نبود، آپلود نکردم.

گواهی اشتغال به کار برای ویزای کانادا الزامیه؟

دقیقا مثل مورد بالا هست. برای من فیش حقوقی رو در قسمت مدارک درخواستی نوشته بود. هزینه ترجمه فیش حقوقی زیاد میشد و من به جای اون گواهی اشتغال به کارم که انگلیسی بود رو در قسمت مدارک مالی آپلود کردم.

کدوم قسمت درخواست ویزای مولتیپل رو مشخص کنیم؟

هیچ کجای فرم های درخواست ویزای کانادا شما نمیتونید یکبار ورود، چندبار ورود و مدت ویزا رو مشخص کنید. اداره مهاجرت کانادا تصمیم میگیره طول مدت ویزا و نوعش چطور باشه. ویزای من مولتی با اعتبار ۴ سال بود که در هر سال میتونم ۱۸۰ روز توی کانادا باشم.

فرم پی دی اف رو چطور امضا کنم؟

نیازی به امضای فرم نیست. همون فایل پی دی اف رو توی کامپیوتر پر کنید و آپلودش کنید.

بیمه مسافرتی لازم نیست؟

توی مدارک درخواستی من بیمه مسافرتی نبود. موقع ورود به کانادا هم از من درخواست بیمه مسافرتی نکردند. ولی توصیه من اینه که قبل از سفر به هر کشوری بیمه مسافرتی تهیه کنید.

کدوم آژانس ویزای تضمینی کانادا میگیره؟

بعید میدونم چیزی به اسم ویزای تضمینی کانادا وجود داشته باشه. تصمیم در مورد ویزای کانادا توسط اداره مهاجرت کانادا گرفته میشه. آژانس مورد اعتماد برای انجام کارهای ویزای کانادا هم نمی شناسم.

چقدر شانس گرفتن ویزای کانادا رو دارم؟

هیچ مکانیزم مشخصی برای محاسبه شانس دریافت ویزا وجود نداره، لطفا در این زمینه سوال نپرسید.

خوشحال میشم اگر تجربه ای در زمینه ویزای کانادا دارید با من و مخاطبان سفرنوشت به اشتراک بزارید.

۲۷۴ دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ا
الهام
۱ روز پیش

من چند تا سوال دارم ممنون ميشماگر اطاعاتشو دارين بهم بگين
آيا معلولين به راحتي ميتونن اين ويزاي توريستي رو بگيرن؟
اگر ويزاي شينگن يك ساله داشتيم و ازش استفاده نكرده باشيم آيا امتياز منفي محسوب ميشه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۹ ساعت پیش

سلام
مواردی که گفتید هیچ کدام امتیاز مثبت یا منفی حساب نمیشه

پاسخ
پاسخ
م
محسن
۳ روز پیش

سلام دوست عزیز
اطمینان داشتم حتماً یه ایرانی با حوصله همچین وبسایتی باید راه اندازی کرده باشه و پیشاپیش ممنونم از کمک هایی که میکنی.

درخواست من از شما یه توضیح هستش، اگر اطلاعات اش رو دارید.
من میخوام که درخواست ویزای کار بدم و از طریق Skill Workers (کار رو از ایران پیدا میکنی و به کانادا میری) اقدام کنم. منتهی میدونم همچین امکانی واسه کانادا وجو داره، ولی متأسفانه مراحل و هزینه هاش رو نمیدونم به چه صورت هستش.
تنها چیزی که پیدا کردم یه وبسایت کانادایی هستش که شرکت های متقاضی نیرو و شرایطشون رو معرفی میکنه!
خیلی خوشحال میشم کمک ام کنی، تشکر.

پاسخ
پاسخ
س
سحر
۵ روز پیش

با عرض سلام و خسته نباشید
ممنون از شما که این همه راهنمایی کردید
من میخوام برای خودم و همسرم ویزای مولتی بگیرم سوالم اینه که تو قسمت سوالها یک سوالی بود به این مضمون که آیا شما قادر به اسکن کردن مدارکتون هستید (که بعدا آپلود کنم) منم گزینه خیر رو زدم الان باید چیکار کنم این مدارک رو وقتی که میخوام برای انگشت نگاری برم اونجا باید تحویل بدم؟ یه سوال دیگه بعد از پرداخت کردن پول که من زدم به صورت آنلاین پرداخت میکنم بهم تاریخ میدن که چه موقع برم VAC و اینکه موقع دادن تاریخ من میتونم به هر مرکزVAC برم درسته؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ روز پیش

سلام
شما کار خودتون رو سخت کردید. این روزها که گوشی موبایل هم میتونه عکس خوب با کیفیت اسکن بگیره. الان باید مدارک رو برای اداره مهاجرت کانادا پست کنید

پاسخ
پاسخ
س
سحر
۵ روز پیش

از چه نظر سخت تر شده ؟؟اداره مهاجرت کانادا؟
من کاملا گیج شدم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ روز پیش

هزینه پست کردن مدارک و زمانبر بودنش رو مقایسه کنید با اسکن کردن مدارک و آپلودش

پاسخ
پاسخ
م
مهیار
۵ روز پیش

با عرض سلام خدمت شما, چند سوال حیاتی ازتون داشتم , ممنون می شم پاسخ بدید . کسانی که پاسپورت ریکوییست شده اند و ۳۰ روز هم فرصت دارند تا پاسپورت را به سفارت برسونند, این ۳۰ روز از تاریخ نامه به چه شکل محاسبه می شه ؟ روزهای تعطیل و غیر کاری رو هم شامل می شه ؟ ثانیا اگر در آخرین روزهای این بازه ۳۰ روزه, پاسپورت تحویل vfs در آنکارا بشه مشکل خاصی پیش نمی آد ؟ آیا vfs پاسپورت رو بلافاصله به سفارت ارسال می کنه یا ممکنه چند روز نگه داره و بعد بفرسته سفارت و در نتیجه از این ۳۰ روز بگذره ؟ و سوال آخر اینکه اگر متاسفانه به هر دلیلی ظرف ۳۰ روز پاسپورت دست سفارت نرسد آیا بلافاصله ویزای شخص ریجکت می شه و راه چاره ای هم نخواهد داشت ؟ توضیح اینکه برای شخص مورد نظر متاسفانه به دلیل نیاز به پاسپورت و پیش آمدن سفر کاری به کشور دیگر امکان ارسال پاسپورت در موعد زودتر به سفارت کانادا مقدور نبوده است و به ناچار به روزهای آخر پس از بازگشت از سفر موکول شده است .

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ روز پیش

سلام
30 روز عادی هست، مثلا اگر اول جولای نامه رو دریافت کرده باشید، حداکثر تا 29 جولای فرصت دارید پاسپورت رو تحویل دهید.

پاسخ
پاسخ
ع
عباس نوری
۶ روز پیش

با سلام و احترام به خدمت هم وطن عزیزم ، خیلی لذت بردم از مطالب جامع و کامل شما ، خیلی خیلی جالب بود و به نکات ریز و درشتی اشاره فرموده بودید که امثالی مثل بنده که اصلا از مرز ایران خارج نشدند و اطلاعاتی در این خصوص ندارند ، مفید بود.
واقعا ممنونم .
موفق باشید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ روز پیش

سلام عباس جان
شاد و پیروز باشی

پاسخ
پاسخ
M
Marzieh
۷ روز پیش

با سلام و خدا قوت
در ابتدا جای اون داره که باید گفت دست مریزاد و سپاس از این همه بخشش که با علاقه، تمام تجربیات خوبتون را در اختیار اهل سفر گذاشتید. راستش من اطلاعات خوبی از ایناینجا بدست اوردم و از همه مهمتر اعتماد به نفس که مجددا بدون تکیه بر این آژانسها اقدام به اخذ ویزا و سفر بکنم. سال گذشته با تکیه به یکی از این آژانسها فرصت شرکت در یه سمینار در کشور ژاپن و دیدار این کشور را از دست دادم. در حالی که با رزومه سفر به انگلستان، اتریش و چین شاید گرفتن ویزا اینقدر مشکل نبود. خوشبختانه ریجکت نشده ولی در اثر اهمال اونا یه فرصت خوب را از دست دادم.
ارادتمند- مرضیه

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ روز پیش

سلام دوست عزیز
امیدوارم دفعه بعد هیچ مشکلی برای ویزا نداشته باشید

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۹ روز پیش

مدت زمان انتظار از انگشت نگاری تا دریافت ویزا چند روز هست ما ۱۶ فروردین برای انگشت نگاری رفتیم تا اخر خرداد ۵۷ روز کاری میشه به نظرتون چند روز طول میکشه و اینکه چون تا الان جواب نیومده میشه امیدوار بود

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ روز پیش

سلام
کمی طولانی شده. بستگی به تعداد درخواست های ویزا داره این زمان. اگر توی تیر ماه هم جوابی نگرفتید، بهشون ایمیل بزنید و سوال کنید.

پاسخ
پاسخ
م
ماهان
۱۰ روز پیش

سلام
ممنون از زحماتی که کشیدید و اطلاعات کاملی که گذاشتید .
سئوال من اینه که اگه من بخوام برای خودم و همسر و فرزندم ویزای کانادا بگیرم باید برای جداگانه اقدام کنم یا به همراه خودم ؟
در این صورت اسناد ملکی مربوط به همسرم و فرزندم رو چطوری باید ارائه بدهم ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ روز پیش

سلام دوست عزیز
شما به همون سوالات اولیه که جواب بدید، در مورد همراهانتون هم میپرسه و مسیر اقدام برای ویزا مشخص میشه

پاسخ
پاسخ
ع
عليرضا سورگى
۱۰ روز پیش

سلام من درخواست ويزاى توريستى كرده ام و حدود ٥ماه از انگشتنگارى ميگذرد هنوز جوابش نيامده ايا مشكلى به وجود امده؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ روز پیش

سلام
5 زیاده، احتمال در مورد خاصی دارند تحقیق میکنند. بهتره از به اداره مهاجرت ایمیل بزنید و سوال کنید

پاسخ
پاسخ
ف
فروغ
۱۵ روز پیش

سلام ممنون از راهنماییتون
من خودم کارت اقامت کانادا دارم
من تقریبا یک سال ونیم به اژانس ...... دادم برای پدر ومادرم ویزا بگیرند انگشت نگاری هم رفتند ولی تاکنون جواب ندادند تا حالا چند نامه نوشته شده.به نظر شما چی کار کنم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۵ روز پیش

سلام
یک سال و نیم خیلی غیر عادیه. وقتی توی سیستم لاگین میکنید وضعیت پروندتون رو چی نشون میده؟

پاسخ
پاسخ
ف
فروغ
۱۴ روز پیش

من چون به اژانس دادم خودم نمیتونم پرونده را ببینم یک شماره فایل اونها را داریم ایمیل که میزنم جواب میدند پدرتون در حال بررسی مادرتون مراحل اخر یکسال همین جواب میدند
متاسفانه اژانسی که برام کارم کرد خودش به تهران داده اون خودش هم دسترسی نداره
پدرم سرهنگ بازنشسته هوانیروز میباشد اما نزدیک دوسال داره میشه
خواهش میکنم اگر. راه حلی دارید بفرمایید
ممنونم

پاسخ
پاسخ
ح
حجت
۱۸ روز پیش

سلام و درود ....من تازه گي ويزاي مولتي كانادا رو گرفتم اگه امكان داره و اطلاعاتي داريد لطفا راجع به اقامت ارزان توي تورنتو و مونترال راهنماييم كنيد علاوه بر پرواز چطوري ميتونم هتل يا هاستل يا هم خونه ارزون قيمت پيدا كنم آيا سايتي ميشناسيد كه مثلا دانشجوها يه ساكنين ايراني اونجا خونه هاشون رو اجاره بدن

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۱۸ روز پیش

سلام
آیا اونایی که شاغل هستند، لازم هست یک نامه مرخصی به تعداد روزهای سفرشون، و همچنین مدتی که در اون اداره کار میکنند و پستی که دارند،خطاب به سفارت کانادا بنویسند؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۸ روز پیش

سلام
اگر داشته باشید بهتره

پاسخ
پاسخ
پ
پارسا
۲۰ روز پیش

سلام
در يكي از فرمها اشاره شده به military service و توي پرانتز nonobligatory و... نوشته شده. آيا من كه سربازي رفتم جواب رو yes بزنم و اطلاعات رو بنويسم يا no بزنم
با تشكر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۹ روز پیش

سلام پارساجان
گزینه No رو بزنید

پاسخ
پاسخ
د
داود
۲۰ روز پیش

سلام احمد جان . ممنونم بابت اطلاعات خوبت که با ما به اشتراک میزاری.
من با اینکه ویزای یکساله مولتی شینگن دارم ولی متاسفانه پارسال درخواست ویزای توریستی انگلیس به علت عدم شفافیت مدارک مالی رد شد . سئوال من اینکه که نامه ریجکتی رو آپلود کنم یا نه ؟ کافی هستش که بگم ریجکتی دارم یا نامه ریجکت رو ضمیمه پرونده کنم ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۹ روز پیش

سلام داودجان
اگر اثری از اون ریجکتی توی پاسپورتت نیست، هیچ اشاره ای بهش نکن

پاسخ
پاسخ
s
soha
۲۰ روز پیش

سلام احمد آقا. در مورد فرزندی که به همراه دانشجو میاد کبک میخوام درخواست ویزای ویزیتوری بدم. دقیقا کدوم نوع ویزای ویزیتوری رو باید انتخاب کنم؟ و قسمت های employment که باید پر بشه رو برای بچه چی باید بزنم؟ یه سوال دیگه هم دارم. یه قسمت هست که باید مشخصات فرد بازدید کننده رو بزنم برای بچه که همراه منه چی باید بزنم؟ ممنون از وقت و لطفت

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۰ روز پیش

سلام
در این مورد باید درخواست ویزای ملحق شدن به خانواده بدید.

پاسخ
پاسخ
s
soha
۲۰ روز پیش

روند درخواستش چجوریه احمد آقا؟ من تا حالا اسمشو نشنیدم. البته من می خوام همزمان با خودم درخواست کنم. بازم همین ویزا مناسبه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۹ روز پیش

فکر می کنم اول باید ویزای دانشجویی خودتون رو بگیرید بعد برای فرزندتون درخواست بدید. توی وبسیات اداره مهاجرت کانادا اطلاعات لازم برای همه انواع ویزا هست.

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۲۰ روز پیش

سلام ، من اکانت ایجاد کردم ولی متاسفانه کدی دریافت نکرده ام. لطف می کنید راهنمائی کنید چه باید کرد؟

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۲۱ روز پیش

آیا فامیل دور و یا شخص غریبه ای میتوانند دعوتنامه بفرستند

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۱ روز پیش

بله

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۲۱ روز پیش

سلام دوست مهربون، من پارسال با یک ویزای شینگن اقدام کردم ولی متاسفانه ریجکت شدنم ، حال با توجه به اینکه مجردم و پدر و مادرم نیز در قید حیات نمی باشند ، آیا میتوانم مجدداً اقدام کنم با علم باینکه من امسال بازنشسته شدم و آیا میتوان توضیحی داد مبنی بر اینکه فرزند خوانده دارم و یا در آخر اینکه میتوان اسم همسر را در شناسنامه آورد به عنوان متاهل اقدام کنم ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۱ روز پیش

سلام مریم جان
بله میتونید اقدام کنید. توصیه می کنم همه اطلاعاتتون واقعی باشه.
توی نامه ای که مینویسید توضیحات در مورد فرزند خواندتون رو بدید و مدارک مربوط به این سرپرستی رو هم ارسال کنید.

پاسخ
پاسخ
پ
پارسا
۲۲ روز پیش

سلام. شما در ١٥ سوال اول اعلام كرديد كه از كشوري خارج از ايران ميخواهيد apply كنيد كه تونستيد توي آلمان انگشت نگاري كنيد؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۱ روز پیش

سلام
ایران رو انتخاب کنید. سراسر دنیا میتونید انگشت نگاری کنید.

پاسخ
پاسخ
ا
الهام
۲۲ روز پیش

سلام
پدر و مادر من بابت انگشت نگاری باید برن استانبول و من نمیتونم همراهی شون کنم. آژانسی میشناسید که بشه همراهی شون کنه در استانبول؟ بابت انگشت‌نگاری نیازی نیست برن سفارت کانادا؟ مراکزی که گفتید انگشت نگاری انجام میدن و معتبر هستن در استانبول کجاست؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۱ روز پیش

سلام
شما باید شخص مطمئنی پیدا کنید که همراهون بره. بعید میدونم آژانس همچین سرویسی ارائه کنه.
لیست VAC و آدرس هاشون در وبسیات اداره مهاجرت کانادا هست.

پاسخ
پاسخ
ادامه...