سفرنوشت

چطور ویزای کانادا گرفتم و راهنمای کلی سفر به کانادا

کانادا

به روز رسانی در ۹۷/۵/۱: مراکز ویزای کانادا در ترکیه (استانبول و آنکارا) مراجعین زیادی دارند و سیستم مراجعه برای انگشت نگاری رو تغییر دادند. برای مراجعه به این دو مرکز و انگشت نگاری باید به صفحه مرکز ویزای کانادا در ترکیه برید و وقت بگیرید. تلفنی هم میتونید وقت بگیرید. مرکز اعلام کرده اگر بدون وقت گرفتن به مرکز مراجعه کنید معطل میشید یا ممکنه اون روز اصلا به شما سرویسی ارائه نشه.

کشور کانادا هم جزو اون کشورهایی هست که به سخت ویزا دادن بین ایرانی ها معروف شده. نبودن سفارت کانادا در تهران هم به این سختی اضافه شده و باعث شده این تصور پیش بیاد که گرفتن ویزای کانادا بدون مراجعه به آژانس های مسافرتی معروف و سپردن همه کار به اون ها، غیر ممکنه.

راستش من خودم قبل از اینکه مراحل ویزا رو شروع کنم برای اینکه کمی اوضاع دستم بیاد به یکی از همین آژانس های معروف زنگ زدم تا اطلاعات بگیرم. اولین سوالی که آژانس مسافرتی ازم پرسید این بود که دعوتنامه من از طرف یک دوست کانادایی هست یا بستگانی در کانادا دارم که برام دعوتنامه بفرستند؟ وقتی پاسخ دادم که دعوتنامه ای ندارم و میخوام ویزای توریستی کانادا رو بگیرم، خانمی که پشت خط بود شاکی شد که آقا کانادا که ویزای توریستی نمیده! وقت خودت و ما رو تلف نکن. بعدش هم بدون اینکه منتظر جوابی از طرف من باشه گوشی رو قطع کرد.

دو روز بعد از این مکالمه مراحل ویزای کانادا رو شروع کردم و کمتر از دو ماه بعد ویزای ۴ ساله کانادا (طولانی ترین ویزایی که تا به حال گرفتم) توی پاسپورتم جا خوش کرده بود. مراحل درخواست و اقدام برای ویزای کانادا به مراحل ویزای استرالیا شباهت داشت ولی به اون سادگی نبود. توی این مطلب سعی می کنم قدم به قدم مراحل ویزای کانادا رو برای شما بنویسم.

مراحل درخواست ویزای کانادا

صفحه ای که باهاش سر و کار خواهید داشت وبسایت اداره مهاجرت کانادا هست.

اطلاعات زیادی توی وبسایت هست و برای مهاجرت به کانادا هم به همین وبسایت باید مراجعه کرد. ویزایی که برای بازدید توریستی و دیدار بستگان و آشنایان در کانادا هست اسمش رو گذاشتند ویزای موقت اقامت/دیدار Temporary resident / visitor visa . با این ویزا حداکثر ۱۸۰ روز متوالی میشه در کانادا اقامت داشت و برای زمان بیشتر باید نوع دیگری از ویزا رو انتخاب کنید.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

اگر توی وبسایت اداره مهاجرت کانادا گم شدید میتونید مستقیم برید اینجا، گزینه آبی رنگ Continue to GCKey رو کلیک کنید و در صفحه ای که باز میشه یک اکانت برای خودتون بسازید. حتما حواستون به سوال های امنیتی باشه چون در هر بار ورود به اکانتتون یکی از این سوالات رو میپرسه، پس با دقت جوابی بنویسید که یادتون بمونه.

داون تاون تورنتو

داون تاون تورنتو

وارد اکانت که شدید برای ویزیتور ویزا Visitor Visa اپلای کنید. ابتدا یک سری سوال از شما میپرسه که تشخیص بده اصلا شما نیاز به ویزا دارید یا نه که خوب مسلما جوابش برای ما ایرانی ها مثبت هست .

تعداد سوالات حدود ۱۵ تاست و هر موقع خواستید میتونید نتایج رو ذخیره کنید، از اکانتتون خارج بشید و بعدا دوباره برگردید و ادامه سوالات رو جواب بدید.

مرحله بعد آپلود کردن مدارک لازم برای ویزا هست. برای هر قسمت فقط یک فایل و با حجم حداکثر ۴ مگابایت میتونید آپلود کنید. مثلا اسکن صفحه های پاسپورتتون همه باید توی یک فایل باشه نه اینکه هر صفحه یک فایل جدا. فرمت های .doc و .docx و .pdf و .jpg و .tiff و .png قابل قبول هست.

مدارکی که باید آپلود کنید شامل موارد زیر هست:

 1. فرم اقامت موقت/ویزای دیدار کانادا که باید از اکانت خودتون دانلود کنید.
 2. تاریخچه سفر: اسکن کلیه پاسپورت های قبلی و ویزاها و مهرهای ورود و خروج و اقامت ها در ده سال گذشته. اگر به جایی سفر کردید و مدرکی ازش ندارید، کارت پرواز هم میتونید اسکن کنید.
 3. صفحه اول پاسپورت فعلی بعلاوه اسکن کلیه صفحات این پاسپورت که اطلاعاتی از سفر شما داره.
 4. اطلاعات مالی: هر مدرکی مبنی بر توانایی مالی شما شامل گواهی تمکن مالی، گردش حساب، فیش حقوقی، سند ملکی و سایر مدارک توی این قسمت باید آپلود بشه.
 5. عکس دیجیتال به ابعاد ۳۵×۴۵ میلیمتر و سایر مشخصاتی که توی اکانت بهتون گفته میشه.
 6. هدف سفر و سایر موارد: رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، برنامه سفر و سایر مواردی از این قبیل رو اینجا آپلود کنید.
 7. فرم مشخصات اعضای خانواده: از اسمش معلومه و باید مشخصات بستگان (بدون در نظر گرفتن اینکه با شما سفر می کنند یا نه) روداخلش بنویسید.
 8. فرم مشخصات فردی: این فرم اختیاری هست ولی توصیه می کنم پرش کنید. چند تا سوال در مورد شما پرسیده میشه و ازتون میخواد کشورهایی که در ۵ سال گذشته سفر کردید بعلاوه تاریخ ورود و خروج هر کشور رو بنویسید.
 9. نامه توضیحات Letter of Explanation: این نامه هم اختیاری هست. اگر توضیحی راجع به سفرتون هست که در قسمت های قبلی ذکر نشده این قسمت جای خوبیه که در موردش بنویسید و بتونید نشون بدید قصد برگشتن به کشورتون رو دارید.

اگر دعوتنامه از کانادا دارید میتونید توی قسمت ۶ بزاریدش که دیگه نیازی به رزرو هتل نباشه و یا حتی دوباره توی قسمت ۹ تکرارش کنید.

دعوتنامه یک نامه ساده هست که دوست یا فامیل شما در کانادا خطاب به اداره مهاجرت کانادا مینویسه و شامل مشخصات خودش و شما میشه. این نامه نیازی نیست رسمی باشه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا از شما بخواد این نامه در یک دفتر اسناد رسمی ثبت بشه. همه چیز در مورد دعوتنامه برای سفر به کانادا رو میتونید اینجا بخونید.

مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه و اصل و ترجمه هر دو آپلود بشند. ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا تقاضای بیشتری داشته باشه و مهرهای دادگستری و وزارت امورخارجه رو هم بخواد.

بعد از آپلود کردن همه مدارک نوبت پرداخت هزینه ویزا هست تا درخواست ویزای شما به طور رسمی به جریان بیافته. هزینه ثبت نام ویزای کانادا ۱۰۰ دلار کانادا و هزینه انگشت نگاری ۸۵ دلار کانادا هست. این ۱۸۵ دلار کانادا رو باید بصورت آنلاین و توسط کارت های ویزا یا مستر پرداخت کنید.

دو روز بعد از ثبت نام نهایی برای ویزا، برای من نامه ای اومد که باید به یکی از مراکز ویزای کانادا یا VAC (Visa Application Center) مراجعه کنم. این VAC ها با سفارت کانادا تفاوت دارند و لزوما توی همه کشورها نیستند. مثلا من قصد داشتم زمانی که هلند بودم واسه انگشت نگاری اقدام کنم ولی هیچ VAC ی توی هلند نبود و مجبور شدم برم دوسلدورف برای انجام انگشت نگاری. از زمان دریافت نامه ۳۰ روز برای مراجعه به VAC فرصت دارید. نیازی به گرفتن نوبت نیست و فقط باید در ساعت اداری مراجعه کنید. انگشت نگاری و عکسبرداری از چهره انجام میشه و هیچ مصاحبه ای در کار نیست. کلا ۱۵ دقیقه طول کشید. لیست کلیه VAC ها رو میتونید اینجا ببینید.

۴۰ روز بعد از انگشت نگاری پیامی دریافت کردم که اداره مهاجرت کانادا نیاز به اصل پاسپورت من داره، به قول آژانسی ها پاسپورت رکوئست Passport Request شدم. این پیام یعنی اینکه به احتمال بسیار زیاد با ویزا موافقت شده و شما ۳۰ روز فرصت دارید پاسپورت رو به یکی از این VAC ها تحویل بدید.

نزدیکترین VAC ها به ایران، استانبول، آنکارا و باکو هستند که هزینه رفت و آمد و اقامت حداقل ۵۰۰ هزارتومان میشد. این قسمت آخر دریافت ویزا Visa pick up رو سپردم به آژانسی که با هزینه ۲۷۰ هزار تومان این کار رو انجام داد و کمتر از یک هفته پاسپورت و ویزای ۴ ساله کانادا رو در تهران تحویلم داد.

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

چند تا نکته برای ویزای کانادا به ذهنم میرسه و در آینده هم اگر نکاتی با سوالات شما به ذهنم رسید اینجا اضافه می کنم:

 • مثل اکثر کشورهای غربی، دغدغه اصلی کانادا اینه که شما خاک کانادا رو ترک خواهید کرد. به هر طریقی که بتونید این رو نشون بدید شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه.
 • جایی ندیدم اسمی از گواهی اشتغال به کار اومده باشه، ولی توی یکی از قسمت ها مثلا مدارک مالی، اون رو هم ضمیمه کنید.
 • ویزای کانادا حداکثر میتونه ده ساله باشه ولی حداکثر تا تاریخ انقضای پاسپورت شما ویزا داده میشه. پس اگر تاریخ انقضای پاسپورتتون نزدیکه، بهتره پاسپورت جدید بگیرید و با اون برای ویزای کانادا اقدام کنید.
 • زمان بین انگشت نگاری و دریافت جواب نهایی متغیره، برای من ۴۰ روز بود، برای دوستم ۵ روز بود و ممکنه تا ۶۰ روز هم باشه.
 • ویزای کانادا در حالت عادی مصاحبه نداره مگر اینکه به شما اعلام بشه.
 • داشتن دعوتنامه الزامی نیست ولی میتونه شانس گرفتن ویزا رو زیاد کنه.
 • به نظر من تاریخچه سفر توی گرفتن ویزای کانادا تاثیر زیادی داره.
گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

سفر من به کانادا

سفر من به کانادا که در اوایل پاییز ۹۶ خیلی کوتاه و در حد ۴-۵ روز بود. راستش از اینکه ویزای طولانی مدت دارم خیالم راحته که هروقت خواستم میتونم به اونجا برم. فقط شهر تورنتو و آبشار نیاگارا معروف رو دیدم و به لطف دوستان خوبم دیدن طبیعت زیبای پاییزی اطراف تورنتو رو تجربه کردم. چند تا نقشه برای دیدن دومین کشور بزرگ کره زمین توی ذهنم دارم که توی سال های آینده عملیشون می کنم. تا اینجا به این نتیجه رسیدم که طبیعت کانادا توی پائیز زیباتره (اکثر قسمت هاش).

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا و ویزاش برای من دروازه ورود به آمریکای مرکزی بود که در اولین فرصت قصه هاش رو براتون خواهم گفت.

بلیط پرواز ایران به کانادا

متاسفانه با وجود این همه ایرانی ساکن کانادا هیچ پرواز مستقیمی از ایران به کانادا وجود نداره. با ایرلاین های اروپایی و عربی نسبتا راحت میشه به همه قسمت های کانادا سفر کرد. قیمت بلیط های رفت و برگشت از ایران به کانادا بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو بسته به ایرلاین و زمان سفر میتونه متغیر باشه. در صورت داشتن ویزای مولتیپل کانادا با پاسپورت ایرانی میتونیم هر ایرلاینی رو برای سفر انتخاب کنیم بدون اینکه نگران ویزای ترانزیت باشیم (بجز ایرلاین های آمریکایی). فقط حواستون باشه اگر ویزای یک بار ورود کانادا داشته باشید هنگام برگشت از کانادا و توقف در اروپا نیاز به ویزای ترانزیت خواهید داشت.

بلیط من با هواپیمایی بریتیش ایرویز و یک توقف در لندن بود. قیمت بلیط رفت و برگشت من ۳۶۱ یورو (۱،۷۰۰،۰۰۰ تومان) شد. اگر شما هم مثل من معتاد باشید و هر شب قبل خواب ده دقیقه پروازها به جاهای مختلف رو چک کنید احتمالش هست این قیمت ها رو بتونید ببینید. من که تا دیدم خریدمش. وبسایتی که ازش خریده بودم این امکان رو بهم میداد که تا ۲۴ ساعت بدون هزینه بلیط رو کنسل کنم. من هم قبل از ۲۴ ساعت با شماره بین المللیشون تماس گرفتم و پرسیدم آیا تغییر تاریخ هم مجانی هست؟ اپراتور پاسخ داد در صورتی که بلیط با همون شرایط وجود داشته باشه بله. منم ازش خواستم یک بلیط با همین شرایط طوری که تاریخ رفتم کمی دیرتر باشه یا برگشتم کمی زودتر، پیدا کنه. بعد از دو دقیقه صدای متعجب اپراتور از پشت خط اومد که من چیزی حتی نزدیک به این قیمت هم پیدا نمی کنم و تو چطور بلیط با این قیمت از ما خرید کردی؟! این قسمت آخر رو سه بار تکرار کرد و من هم گفتم هیچ تغییری نمی خوام، خداحافظ! 😁

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

ورود به کانادا

احتمالا مستندهای مرزبانان کانادا رو دیده باشید. من که خیلی این برنامه رو دوست داشتم و ازش چیزای زیادی یاد گرفتم. مامورهای مرزبانی کانادا سختگیر و دقیق هستند و توصیه می کنم بهشون دروغ نگید. توی پرواز به کانادا به شما فرم اظهارنامه گمرکی داده میشه که باید با دقت به سوالاتش پاسخ بدید.

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

بعد از پیاده شدن از هواپیما به سالنی وارد میشید که تعدادی دستگاه اسکن پاسپورت و عکسبرداری هست، تعداد روز اقامت رو هم باید تایپ کنید و نهایتا یک برگه پرینت شده به شما میده و مرحله بعدی دیدن مامور مرزبانی هست. از مدارکی که برای درخواست ویزا آپلود کردید یک کپی پرینت شده یا توی موبایلتون داشته باشید. بلیط خروج از کانادا هم دم دست باشه. ماموری که از من سوال می پرسید خیلی جدی بود ولی سوال بی ربط نپرسید و زود مهر ورود به کانادا رو توی پاسپورتم زد.

موقع خروج از کانادا شما مامور مرزی رو نمیبینید و مهر خروج هم توی پاسپورت شما نمیخوره. از روی لیست مسافر پروازهای خروجی، شما رو به لیست توریست های خروجی از کانادا اضافه می کنند.

بانک های کانادا و ویزاکارت

بعضی از بانک های کانادا برای ایرانی ها حساب بانکی باز می کنند و ویزاکارت نقدی Visa Debit Card هم میشه درخواست داد. من به دو تا بانک مراجعه کردم که هر دو گفتند برای ایرانی ها که مقیم کانادا نیستند حساب بانکی افتتاح نمی کنند. بانک سوم تی دی کانادا تراست بانک TD Canada Trust Bank بود که خیلی راحت قبول کرد برای من حساب بانکی باز کنه. حساب بانکی با کمترین امکانات ماهیانه ۵ دلار کانادا هزینه داشت. ویزا کارت نقدی هم همون موقع بهم داد. اینترنت بانک و تلفن بانک نسبتا خوبی هم داشت. تی دی بانک کارت اعتباری Credit Card هم برام صادر می کرد ولی به هر میزان که کردیت می خواستم باید پول توی بانک بلوکه میکردم، به نظرم ارزش نداشت و همون کارت نقدی بهتر بود.

مدتی این ویزا کارت رو داشتم ولی خیلی مفید نبود برام. اول اینکه توی خیلی از خودپرداز ها و پوز های فروشگاهی جواب نداد. علتش میتونه این باشه که من خارج از کانادا از ویزا کارتم استفاده کردم و قاعدتا باید قبلش با بانک تماس می گرفتم و اعلام می کردم به کدوم کشور سفر می کنم. انتظار داشتم این امکان رو توی اپ بانک داشته باشه که نداشت. مورد دیگه نرخ بد تبدیل دلار کانادا با سایر ارزها توی تی دی بانک بود. در نهایت چون ویزا کارت استرالیا رو داشتم که خیلی از این بهتر بود، حسابم در تی دی بانک رو بستم.

سوالات متداول در مورد ویزای کانادا

شناسنامه و کارت ملی و ترجمش لازم نیست؟

مدارکی که باید آپلود بشه برای هر فرد متفاوته. بر اساس جواب شما به اون ۱۵ تا سوال اولیه، مدارک درخواستی میتونه متفاوت باشه. توی لیست مدارک درخواستی من شناسنامه و کارت ملی نبود. من هم چون جزو مدارک درخواستیم نبود، آپلود نکردم.

گواهی اشتغال به کار برای ویزای کانادا الزامیه؟

دقیقا مثل مورد بالا هست. برای من فیش حقوقی رو در قسمت مدارک درخواستی نوشته بود. هزینه ترجمه فیش حقوقی زیاد میشد و من به جای اون گواهی اشتغال به کارم که انگلیسی بود رو در قسمت مدارک مالی آپلود کردم.

کدوم قسمت درخواست ویزای مولتیپل رو مشخص کنیم؟

هیچ کجای فرم های درخواست ویزای کانادا شما نمیتونید یکبار ورود، چندبار ورود و مدت ویزا رو مشخص کنید. اداره مهاجرت کانادا تصمیم میگیره طول مدت ویزا و نوعش چطور باشه. ویزای من مولتی با اعتبار ۴ سال بود که در هر سال میتونم ۱۸۰ روز توی کانادا باشم.

فرم پی دی اف رو چطور امضا کنم؟

نیازی به امضای فرم نیست. همون فایل پی دی اف رو توی کامپیوتر پر کنید و آپلودش کنید.

بیمه مسافرتی لازم نیست؟

توی مدارک درخواستی من بیمه مسافرتی نبود. موقع ورود به کانادا هم از من درخواست بیمه مسافرتی نکردند. ولی توصیه من اینه که قبل از سفر به هر کشوری بیمه مسافرتی تهیه کنید.

کدوم آژانس ویزای تضمینی کانادا میگیره؟

بعید میدونم چیزی به اسم ویزای تضمینی کانادا وجود داشته باشه. تصمیم در مورد ویزای کانادا توسط اداره مهاجرت کانادا گرفته میشه. آژانس مورد اعتماد برای انجام کارهای ویزای کانادا هم نمی شناسم.

چقدر شانس گرفتن ویزای کانادا رو دارم؟

هیچ مکانیزم مشخصی برای محاسبه شانس دریافت ویزا وجود نداره، لطفا در این زمینه سوال نپرسید.

خوشحال میشم اگر تجربه ای در زمینه ویزای کانادا دارید با من و مخاطبان سفرنوشت به اشتراک بزارید.

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

۱۳۷۲دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
م
مهتاب
۲ روز پیش

درود بر شما
من چند روز پیش متاسفانه ریجکت شدم با اینکه درخواست ویزای توریستی رو از طرف محل کارم و به خاطر ماموریت شغلی ارائه داده بودم و متاهل هم هستم و همسرم هم همین ایران می‌مونند ولی متاسفانه دقیقا مصادف شد با شلوغی های آبان ماه و دقیقا بعد از تظاهرات ها ریجکت شدم... خواستم بپرسم الان توی این ۱ ماه که وضعیت ایران به خاطر بنزین و ... به هم ریخته کسی از ایران موفق به اخذ ویزای توریستی شده؟ پیشاپیش ممنونم بابت پاسخگوییتون

پاسخ
پاسخ
ر
رسول
۲۱ روز پیش

سلام پس چرا سفر نامه از کانادا ندارین

پاسخ
پاسخ
ل
لیلا شریف
۱ ماه پیش

میخواستم از راهنمایی های جامع شما که اونها رو بدون هیچ چشمداشتی در اختیار افراد گذاشتید کمال تشکر روبکنم. با استفاده از این سفر نوشت شما در مورد ثبت نام اپلیکیشن ویزای توریستی من تونستم به تنهایی خودم اینکار رو انجام بدم و شما خیلی به من کمک کردید. با بهترین آرزوها برای شما

پاسخ
پاسخ
ف
فاطمه
۱ ماه پیش

سلام، من عاشق مسافرت هستم و تا به حال چند کشور رو رفته ام اما واقعا دوست دارم جهانگردی کنم. موافقم که ادم خودش باید سفر بره و تورهای ایران واقعا با روحیه من سازگار نیست. هربار خودمون با خانواده رفتیم بهتر بوده. با دیدن سایت شما به وجد اومدم. همیشه فکر میکردم باید حتما اپلای کنم به کشوری مثل کانادا و یا امریکا تا دروازه های ویزای کشورها به روی من باز بشه ولی الان که دیدم شما رو نیروی تازه ای گرفتم. سوال داشتم خدمتتون: شما قبل از سفر به کانادا کدوم کشورها و چندجا رو رفته بودید؟
و اینکه چطور می توان یک همراه خوب برای سفر پیدا کرد؟ ترس من از سفر نکردن نداشتن همراهه. البته که با خانواده بسیار خوش میگذره اما اونا همیشه زمان ندارند. سفر به پرو یا حتی زاهدان خودمون. این جاها رو واقعا چطور میشه تنها رفت؟

پاسخ
پاسخ
ز
زهرا
۱ ماه پیش

سلام دوستان
من می خوام به همراه همسرم برای کانادا اقدام کنیم. هر دو هم به صورت جداگانه تمکن مالی داریم و تاریخچه سفری و شغل داریم. به نظرتون هر دو در یک اپلیکیشن ثبت نام کنیم ؟ یا به صورت جداگانه ثبت نام کنیم و هر کدوم اسم همسر رو به عنوان همراه بیاریم ؟
اصلا این طوری ثبت نام کردن امکان داره ؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱ ماه پیش

هر دو در یک اپلیکیشن.

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱ ماه پیش

سایت جدید اخذ نوبت مراکز انگشت نگاری ترکیه

https://visa.vfsglobal.com/tur/en/can

پاسخ
پاسخ
ع
علي
۱ ماه پیش

سلام خدمت همه ي دوستان وبسايت خيلي خوب و مفيدي دارين جناب خاني
يه سوال داشتم لطف كنيد اگه كسي اشنايي داره لطفا جواب بده ممنون ميشم
دختر عمه ام و دو تا از فرزنداش هر دو تابعيت هلند رو دارند و تا حالا كار چند تا از خواهر برادراشو براي مهاجرت و اقامت كانادا انجام داده ولي اونا سنشون از من بيشتر بوده ( ١٨ سالمه و ديپلم رو گرفتم )ميخوام واسه ادامه تحصيل به كانادا برم با دختر عمه م كه حرف زدم گفته مشكلي نيس در ضمن از نظر مالي پرداخت سالانه تا ١٥٠٠٠ دلار هم مشكلي برام نداره امكانش هست كه اول براي تحصيل وارد كانادا بشم و بعد هم سيتيزن شم؟؟ ممنون از همگي

پاسخ
پاسخ
s
saman
۱ ماه پیش

سلام
باسپاس از مطالب پربار سایت که بسیار کاربردیه٬ ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.
من برا ویزای توریستی اقدام کردم٬ و هفته ی قبل هم انگشت نگاری انجام دادم٬ امروز نامه ی ریجکت دریافت کردم مبنی بر اینکه روابط خانوادگی شما در ایران و کانادا ما رو قانع نکرد که برمی گردید.
من سند ملکی٬ نامه از طرف محل کار و دعوتنامه ی دوستم رو هم داشتم و مجرد هستم.
سوالم اینه که:
۱- اینکه دوباره سریعا اقدام کنم یا اینکه با فاصله ی زمانی کدوم بهتره؟
۲- ایرادی که گرفتن رو چطوری میتونم ثابت کنم قصد بازگشت دارم؟
۳- و اینکه هزینه ها مشابه بار اول هست؟

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۱ ماه پیش

با سلام
ممنونم از اینکه جواب دادین
ایا پرواز و هتل در حد رزرو باشه از سایت بوکینگ؟ یا قطعی باید خرید کنیم؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱ ماه پیش

رزرو‌کافیه

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱ ماه پیش

درود بله بايد رزرو باشه و در قسمت purpose of travelبايد اپلود كنين همه اينا رو بصورت يك پي دي اف. و درفرم تقاضا ويزا هم جايي كه ميخواين اقامت كنين رو No Answer بزنين دو قسمت رو

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۲ ماه پیش

سلام
میخواستم بدونم بعد اینکه مدارک رو اپلود کردیم و وقت انگشت نگاری گرفتیم اون مدارکی که اپلود کردیم را با خودمان ببریم در روز انگشت نگاری؟
منظورم مدارک ترجمه شده رو ایا به کسی باید تحویل دهیم ؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۲ ماه پیش

خیر

پاسخ
پاسخ
m
mos
۲ ماه پیش

سلام من یه نفرومیشناسم که تو کانادا تفریحگاه داره ومیخوام برام دعوتنانه بفرست برم پیشش کار کنم ی سوال از شما با دعوتنامه چقدر هزینه میگیره منو تا برم پیشش

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۲ ماه پیش

سلام و عرض ادب و خسته نباشی خدمت شما و دوستانی که اینجا دیگران رو راهنمایی میکنند .
بنده پارسال تقاضای ویزای مولتی کانادا دادم و جهت انگشت نگاری در بهمن ۹۷به استانبول رفتم و متاسفانه بعد از شش روز پاسخ داده بودند که تراول هیستوری قوی نمیباشد و ما مطمعن از برگشت شما نیستیم .حالا می‌خوام از دوباره اقدام کنم با مدارک مالی قویتر و مدارک شغلی که خدارو شکر امسال ارتقا درجه شغلی گرفتم و سند خونه ای که پارسال نداشتم جهت ارايه اما الان دارم .حال بنظرتون باید اکانت جدید بسازم ؟؟و اینکه من که انگشت نگاری کردم یکبار توی فرم چی بنویسم که اونها بفهمند که من یکبار تقاضا دادم و در کدام قسمت باید شرح دهم؟؟
ممنون و متشکر میشم اگر پیام بنده رو تایید کنید تا دوستان پاسخ بدند

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۲ ماه پیش

اکانت جدید نیاز نیست.
هنگام ساخت اپلیکیشن در مورد انگشت نگاری از شما سوال پرسیده میشه .

پاسخ
پاسخ
R
Reza
۲ ماه پیش

سلام و عرض ادب ممنونم از اطلاعتی ک ب اشتراک میزارید عااااالی بودش،سئوالم اینه ک من انشاله بهمنماه میخوام برم تورنتو و میخوام برم هاستل پلانت تراولر(همونیکه شمارفتید)واسه ۲۰شب زدم توی سایت قیمت زد ۲/۸۰۰/۰۰۰تومان کلا،آیااین منطقیه؟شما چقدرپرداخت کردین؟

پاسخ
پاسخ
r
rsh
۲ ماه پیش

سلام شما باید واحد پرداخت رو از بالای سایت عوض کنید و به جای ریال ایران روی دلار یا یورو تنظیم کنید چون این سایتها با دلار 4200 تومنی حساب میکنند. چون خودم هم این تجربه رو داشتم گفتم خدمت تون عرض کنم

پاسخ
پاسخ
R
Reza
۱ ماه پیش

سلام مجدد ممنون از لطف حضرتعالی ولی جسارتا توی سایت هایتل ورلد ک میرم اون بالا چیزی نمیبینم که بخوام ارز رو عوض کنم میشه راهنمایی بفرمایید؟

پاسخ
پاسخ
ر
روشی
۲ ماه پیش

ممنون عالی بود

پاسخ
پاسخ
ف
فرزاد
۲ ماه پیش

سلام و خسته نباشید.
من و همسرم حدود دو سال پیش از طریق آژانس اقدام کردیم و به دلیل قانع نکردن افسر در بازگشت از سفر و راضی نشدن از منابع مالی برای پشتیبانی از سفر ریجکت شدیم . در حال حاضر دوباره میخوایم اقدام کنیم . 1.آیا امکان داره که اکانت جدید برای ثبت نام درست کنیم؟ 2. برای بار دوم باید هزینه ای به سفارت پرداخت بشه؟

پاسخ
پاسخ
ف
فرزانه
۱ ماه پیش

سلام. ببخشید مانده حسابتون اگه امکان داره بفرمایید چقدر بود که مورد قبول واقع نشده جهت راهنمایی میخوام بدونم.

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۲ ماه پیش

۱. بلی
۲. بلی

پاسخ
پاسخ
پ
پارسا
۲ ماه پیش

سلام دوست عزیز؛ ای کاش میگفتی بحث تمکن مالی- تاریخچه سفر شینگن- دعوتنامه و ..... چطور پشت سر گذاشتی ؟

پاسخ
پاسخ
H
Hami
۲ ماه پیش

سلام من وهمسرم آبان ٩٧ اقدام كرديم براي ويزاي توريستي بعد از ٨ ماه گفتن ما به مدارك بانكي شما شك داريم من دوباره مدارك بانكي فرستادم ولي الان حدود دو ماه مي گذره ولي خبري نيست براي كسي اتفاق افتاده به اين صورت ممنون

پاسخ
پاسخ
M
Masoud
۷ روز پیش

سلام منو همسرم هم اسفند 97 اقدام کردیم برای ویزای توریستس کانادا و بعد از شیش ماه گفتن به تمکن مالی شما شک داریم..ما حسابمونو دوباره شارژ کردیمو براشون فرستادیم ولی هیچ جوابی تا الان نیومده...الان ده ماه شده که ما اقدام کردیم..شرایطمون دقیقا شبیه به شماست..حتی جواب ایمیلامونم نمیدن..شما اقدام بعدیتون چیه؟ینی چکار باید کنیم که جوابمونو بدن؟

پاسخ
پاسخ
H
Hami
۵ روز پیش

سلام دوست عزیز منم نمی دونم واقعا باید چیکار کنیم فکر میکنم فقط باید صبر کرد نمیدونم برای من الان ۱۳ ماه میشه که هنوز جواب ندادن

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۲۱ روز پیش

زمانیکه به شما گفتند که به مدارک مالی شک دارند آیا اعلام کردند که مجدد ارسال کنید؟ اگر پاسخ بلی است احتمالا زمان نیز مشخص کردند. آیا شما به موقع پاسخ دادید؟
به هر صورت خدمت همه عزیزان عرض کنم هیچ اعتباری به مدت زمان اشاره شده در وب سایت کانادا نیست. واقعیت این است که کانادا فقط در تصور ایرانی ها یک کشور با نظم است. جزئیات در این مطلب نمی‌گنجد تا ارائه کنم.
این را بدانید که پس انجام بیومتریک یا همان انگشت نگاری، درخواست شما در دست بررسی قرار خواهد گرفت و پاسخ بر تأیید یا مردود شدن ویزا از ۱ روزی الی ماشالا طول می‌کشد مثلاً ۲ سال.

پاسخ
پاسخ
H
Hami
۵ روز پیش

بله وقت گذاشتن ما هم سر وقت براشون فرستادیم حدود ۵ ماه گذشته ولی جوابی نیموده

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۴ روز پیش

قاعدتا وقتی که از شما مدارک جدید میخوان و یا اینکه پروسه بررسی ویزا طولانی میشه معنیش این است که احتمال صدور ویزای شما زیاد است مگر اینکه در بررسی مدارک مشکلی به وجود بیاد. اینکه شما گفتید به مدارک مالی شما شک کردند را متوجه نشدم. زمانیکه آفیسر پرونده به مدارک شک بکنه از شما اصل مدارک را میخواد. از این بگذریم این که شما مجدد حساب بانکی را شارژ کردید احتمالا بدون ریز صورت حساب فرستادید که اگر با ریز صورت حساب باشه که معلوم است حسابت را مجدد پر کردی و ممکنه با مشکل مواجه بشی. به هر صورت امیدوارم که زودتر به نتیجه دلخواهتون برسید

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۲ ماه پیش

تو سایت اداره مهاجرت کانادا نوشته حداکثر چهار ماه یا صدو بیست روز طول میکشه که جواب مثبت یا منفی بدهند؛ پس چرا به شما جواب ندادند هنوز؟!

پاسخ
پاسخ
م
مسعود
۱ روز پیش

برای ما هم همینطور شده...بعد شش ماه تمکن مجدد ظرف ۱ماه گفتن برامون بفرستید..که ما دو هفته ای شارژ مجدد انجام دادیم..فرستادیم.....الان۳ماهه که هیچ جوابی ندادن...در ضمن تا حالا دوبار هم ایمیل پیگیری فرستادیم...به ایمیلم جوابی ندادن....

پاسخ
پاسخ
N
Navid MK
۲ ماه پیش

سلام و عرض خسته نباشيد
سوالي داشتم از خدمت شما كه بنده ويزاي ورك پرميت گرفتم و دو هفته ديگر قصد دارم به كانادا مهاجرت كنم. بليطي كه قصد خريد انرا دارم از تهران به كيو اكراين ميرود و بعد از توقف به فرودگاه JFK نيويورك و سپس بنده در نيويورك بايد فرودگاه را عوض كنم و از فرودگاه ديگري در نيويورك به نام EWR به تورنتو پرواز كنم.
سوال بنده اين هست كه آيا من ميتوانم با ويزاي كانادا از فرودگاه نيويورك خارج بشم و به فرودگاه دوم بروم يا خير؟ نياز به ويزاي ترانزيت دارد؟؟ بليط را بخرم يا خير چون بليط ارزاني است و تا حالا خرج زيادي كردم.

پاسخ
پاسخ
ن
ناشناس
۲۱ روز پیش

۲ کشور در جهان اصلأ ویزای ترانزیت ندارند. یعنی اگر بخواهید از فرودگاه اون کشور استفاده کنید بایستی حتما ویزای ورود داشته باشید. اون ۲ کشور آمریکا و کانادا هستند. پس شما اگر ویزای آمریکا ندارید پس دور پروازهای با توقف در آمریکا را خط بکشید.

پاسخ
پاسخ
b
babak alamdar
۲ ماه پیش

با ویزای ترنزیت قابل انجامه

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۲ ماه پیش

شما به هیچ وجه نمیتوانید وارد خاک آمریکا شوید . پروازتون رو عوض کنید .

پاسخ
پاسخ
س
سحر
۲ ماه پیش

پروازتون رو عوض کنید به هیچ وجه پروازهایی که از امریکا حتی رد میشه انخاب نکنید، من شنیدم از پروازتون جلوگیری میشه.

پاسخ
پاسخ
ف
فرهاد
۲ ماه پیش

سلام من یکبار ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه خواهرم گرفتم و فرزندمون رو کانادا دنیا اوردیم، ایا برای بار دوم که برای ویزا بخوایم اقدام کنیم باز هم دعوتنامه خواهرم نیازه؟ یا سیتیزنی فرزندمون کفایت میکنه؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۲ ماه پیش

برای ورود به کانادا هیچ منع قانونی ندارید . شما میتوانید مجددا با ارائه مدارک درخواست ویزا نمایید .

پاسخ
پاسخ
ف
فرهاد
۲ ماه پیش

جدی میگید! خیلییی ذهنمو مشغول کرده بود، مرسی از راهنمایی همه

پاسخ
پاسخ
B
Babak Alamdar
۲ ماه پیش

سلام متاسفانه تا 18 سالگی فرزندتون دیگه به شما ویزا نمی دهند

پاسخ
پاسخ
ف
فرهاد
۲ ماه پیش

یعنی به خانمم ویزا میدن؟
علت ویزا ندادن به من فکر میکنید چیه؟

پاسخ
پاسخ
ف
فرهاد
۲ ماه پیش

به خانمم نمیدن؟ علت اینکه به من نمیدن فکر میکنید چیه؟

پاسخ
پاسخ
b
babak alamdar
۲ ماه پیش

ملیت در بعضی از کشور ها در زمان به دنیا آمدن فرزند از طریق خاک و در بعضی از طریق خون هست. سابقا انگلستان هم مشابه کانادا بود ولی قانون را عوض کرد چون از نظر قانون سازمان مهاجرت این کار با استفاده از ویزای توریستی به نوعی سو استفاده از ویزای توریستی با هدفی غیر از بازدید و تفریح محسوب میشه. نتیجتا در زمان درخواست جدید برای کانادا از شما و همسرتون در فرمهای مربوط به معرفی آشنایان و اعضای خانواده شما محل تولد فرزندتون را باید بنویسید و آفیسر مهاجرت طبق قانون از ورود شما به خاک با انگیزه تفریح و بازدید جلوگیری میکنه چون ممکنه کار قبلی تون استعداد تکرار مجدد داشته باشه. ولی راههای دیگه مانند ویزای کار و سرمایه گذاری برای شما باز هست.

پاسخ
پاسخ
م
محبوب
۳ ماه پیش

سلام. ببخشید یه سوال داشتم. من برای ویزای تحصیلی اقدام کردم.میخوام مدارکمو دستی ببرم ترکیه. آیا لازم تو سایت سفارت هم ثبت نام کنم؟

پاسخ
پاسخ
b
babak alamdar
۲ ماه پیش

فرقی نمیکنه

پاسخ
پاسخ
آ
آرش
۲ ماه پیش

می تونید ببری ولی به صورت آنلاین اقدام کنید

پاسخ
پاسخ
ادامه...