سفرنوشت

الان در سفر غرب آفریقا هستم و نمیتونم به موقع کامنت ها رو‌ بررسی کنم. در صورت تمایل به مشاهده گزارش های روزانه به اینستاگرام سفرنوشت بپیوندید.

چطور ویزای کانادا گرفتم و راهنمای کلی سفر به کانادا

کانادا

به روز رسانی در ۹۷/۵/۱: مراکز ویزای کانادا در ترکیه (استانبول و آنکارا) مراجعین زیادی دارند و سیستم مراجعه برای انگشت نگاری رو تغییر دادند. برای مراجعه به این دو مرکز و انگشت نگاری باید به صفحه مرکز ویزای کانادا در ترکیه برید و وقت بگیرید. تلفنی هم میتونید وقت بگیرید. مرکز اعلام کرده اگر بدون وقت گرفتن به مرکز مراجعه کنید معطل میشید یا ممکنه اون روز اصلا به شما سرویسی ارائه نشه.

کشور کانادا هم جزو اون کشورهایی هست که به سخت ویزا دادن بین ایرانی ها معروف شده. نبودن سفارت کانادا در تهران هم به این سختی اضافه شده و باعث شده این تصور پیش بیاد که گرفتن ویزای کانادا بدون مراجعه به آژانس های مسافرتی معروف و سپردن همه کار به اون ها، غیر ممکنه.

راستش من خودم قبل از اینکه مراحل ویزا رو شروع کنم برای اینکه کمی اوضاع دستم بیاد به یکی از همین آژانس های معروف زنگ زدم تا اطلاعات بگیرم. اولین سوالی که آژانس مسافرتی ازم پرسید این بود که دعوتنامه من از طرف یک دوست کانادایی هست یا بستگانی در کانادا دارم که برام دعوتنامه بفرستند؟ وقتی پاسخ دادم که دعوتنامه ای ندارم و میخوام ویزای توریستی کانادا رو بگیرم، خانمی که پشت خط بود شاکی شد که آقا کانادا که ویزای توریستی نمیده! وقت خودت و ما رو تلف نکن. بعدش هم بدون اینکه منتظر جوابی از طرف من باشه گوشی رو قطع کرد.

دو روز بعد از این مکالمه مراحل ویزای کانادا رو شروع کردم و کمتر از دو ماه بعد ویزای ۴ ساله کانادا (طولانی ترین ویزایی که تا به حال گرفتم) توی پاسپورتم جا خوش کرده بود. مراحل درخواست و اقدام برای ویزای کانادا به مراحل ویزای استرالیا شباهت داشت ولی به اون سادگی نبود. توی این مطلب سعی می کنم قدم به قدم مراحل ویزای کانادا رو برای شما بنویسم.

مراحل درخواست ویزای کانادا

صفحه ای که باهاش سر و کار خواهید داشت وبسایت اداره مهاجرت کانادا هست.

اطلاعات زیادی توی وبسایت هست و برای مهاجرت به کانادا هم به همین وبسایت باید مراجعه کرد. ویزایی که برای بازدید توریستی و دیدار بستگان و آشنایان در کانادا هست اسمش رو گذاشتند ویزای موقت اقامت/دیدار Temporary resident / visitor visa . با این ویزا حداکثر ۱۸۰ روز متوالی میشه در کانادا اقامت داشت و برای زمان بیشتر باید نوع دیگری از ویزا رو انتخاب کنید.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

اگر توی وبسایت اداره مهاجرت کانادا گم شدید میتونید مستقیم برید اینجا، گزینه آبی رنگ Continue to GCKey رو کلیک کنید و در صفحه ای که باز میشه یک اکانت برای خودتون بسازید. حتما حواستون به سوال های امنیتی باشه چون در هر بار ورود به اکانتتون یکی از این سوالات رو میپرسه، پس با دقت جوابی بنویسید که یادتون بمونه.

داون تاون تورنتو

داون تاون تورنتو

وارد اکانت که شدید برای ویزیتور ویزا Visitor Visa اپلای کنید. ابتدا یک سری سوال از شما میپرسه که تشخیص بده اصلا شما نیاز به ویزا دارید یا نه که خوب مسلما جوابش برای ما ایرانی ها مثبت هست .

تعداد سوالات حدود ۱۵ تاست و هر موقع خواستید میتونید نتایج رو ذخیره کنید، از اکانتتون خارج بشید و بعدا دوباره برگردید و ادامه سوالات رو جواب بدید.

مرحله بعد آپلود کردن مدارک لازم برای ویزا هست. برای هر قسمت فقط یک فایل و با حجم حداکثر ۴ مگابایت میتونید آپلود کنید. مثلا اسکن صفحه های پاسپورتتون همه باید توی یک فایل باشه نه اینکه هر صفحه یک فایل جدا. فرمت های .doc و .docx و .pdf و .jpg و .tiff و .png قابل قبول هست.

مدارکی که باید آپلود کنید شامل موارد زیر هست:

 1. فرم اقامت موقت/ویزای دیدار کانادا که باید از اکانت خودتون دانلود کنید.
 2. تاریخچه سفر: اسکن کلیه پاسپورت های قبلی و ویزاها و مهرهای ورود و خروج و اقامت ها در ده سال گذشته. اگر به جایی سفر کردید و مدرکی ازش ندارید، کارت پرواز هم میتونید اسکن کنید.
 3. صفحه اول پاسپورت فعلی بعلاوه اسکن کلیه صفحات این پاسپورت که اطلاعاتی از سفر شما داره.
 4. اطلاعات مالی: هر مدرکی مبنی بر توانایی مالی شما شامل گواهی تمکن مالی، گردش حساب، فیش حقوقی، سند ملکی و سایر مدارک توی این قسمت باید آپلود بشه.
 5. عکس دیجیتال به ابعاد ۳۵×۴۵ میلیمتر و سایر مشخصاتی که توی اکانت بهتون گفته میشه.
 6. هدف سفر و سایر موارد: رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، برنامه سفر و سایر مواردی از این قبیل رو اینجا آپلود کنید.
 7. فرم مشخصات اعضای خانواده: از اسمش معلومه و باید مشخصات بستگان (بدون در نظر گرفتن اینکه با شما سفر می کنند یا نه) روداخلش بنویسید.
 8. فرم مشخصات فردی: این فرم اختیاری هست ولی توصیه می کنم پرش کنید. چند تا سوال در مورد شما پرسیده میشه و ازتون میخواد کشورهایی که در ۵ سال گذشته سفر کردید بعلاوه تاریخ ورود و خروج هر کشور رو بنویسید.
 9. نامه توضیحات Letter of Explanation: این نامه هم اختیاری هست. اگر توضیحی راجع به سفرتون هست که در قسمت های قبلی ذکر نشده این قسمت جای خوبیه که در موردش بنویسید و بتونید نشون بدید قصد برگشتن به کشورتون رو دارید.

اگر دعوتنامه از کانادا دارید میتونید توی قسمت ۶ بزاریدش که دیگه نیازی به رزرو هتل نباشه و یا حتی دوباره توی قسمت ۹ تکرارش کنید.

دعوتنامه یک نامه ساده هست که دوست یا فامیل شما در کانادا خطاب به اداره مهاجرت کانادا مینویسه و شامل مشخصات خودش و شما میشه. این نامه نیازی نیست رسمی باشه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا از شما بخواد این نامه در یک دفتر اسناد رسمی ثبت بشه. همه چیز در مورد دعوتنامه برای سفر به کانادا رو میتونید اینجا بخونید.

مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه و اصل و ترجمه هر دو آپلود بشند. ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا تقاضای بیشتری داشته باشه و مهرهای دادگستری و وزارت امورخارجه رو هم بخواد.

بعد از آپلود کردن همه مدارک نوبت پرداخت هزینه ویزا هست تا درخواست ویزای شما به طور رسمی به جریان بیافته. هزینه ثبت نام ویزای کانادا ۱۰۰ دلار کانادا و هزینه انگشت نگاری ۸۵ دلار کانادا هست. این ۱۸۵ دلار کانادا رو باید بصورت آنلاین و توسط کارت های ویزا یا مستر پرداخت کنید.

دو روز بعد از ثبت نام نهایی برای ویزا، برای من نامه ای اومد که باید به یکی از مراکز ویزای کانادا یا VAC (Visa Application Center) مراجعه کنم. این VAC ها با سفارت کانادا تفاوت دارند و لزوما توی همه کشورها نیستند. مثلا من قصد داشتم زمانی که هلند بودم واسه انگشت نگاری اقدام کنم ولی هیچ VAC ی توی هلند نبود و مجبور شدم برم دوسلدورف برای انجام انگشت نگاری. از زمان دریافت نامه ۳۰ روز برای مراجعه به VAC فرصت دارید. نیازی به گرفتن نوبت نیست و فقط باید در ساعت اداری مراجعه کنید. انگشت نگاری و عکسبرداری از چهره انجام میشه و هیچ مصاحبه ای در کار نیست. کلا ۱۵ دقیقه طول کشید. لیست کلیه VAC ها رو میتونید اینجا ببینید.

۴۰ روز بعد از انگشت نگاری پیامی دریافت کردم که اداره مهاجرت کانادا نیاز به اصل پاسپورت من داره، به قول آژانسی ها پاسپورت رکوئست Passport Request شدم. این پیام یعنی اینکه به احتمال بسیار زیاد با ویزا موافقت شده و شما ۳۰ روز فرصت دارید پاسپورت رو به یکی از این VAC ها تحویل بدید.

نزدیکترین VAC ها به ایران، استانبول، آنکارا و باکو هستند که هزینه رفت و آمد و اقامت حداقل ۵۰۰ هزارتومان میشد. این قسمت آخر دریافت ویزا Visa pick up رو سپردم به آژانسی که با هزینه ۲۷۰ هزار تومان این کار رو انجام داد و کمتر از یک هفته پاسپورت و ویزای ۴ ساله کانادا رو در تهران تحویلم داد.

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

چند تا نکته برای ویزای کانادا به ذهنم میرسه و در آینده هم اگر نکاتی با سوالات شما به ذهنم رسید اینجا اضافه می کنم:

 • مثل اکثر کشورهای غربی، دغدغه اصلی کانادا اینه که شما خاک کانادا رو ترک خواهید کرد. به هر طریقی که بتونید این رو نشون بدید شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه.
 • جایی ندیدم اسمی از گواهی اشتغال به کار اومده باشه، ولی توی یکی از قسمت ها مثلا مدارک مالی، اون رو هم ضمیمه کنید.
 • ویزای کانادا حداکثر میتونه ده ساله باشه ولی حداکثر تا تاریخ انقضای پاسپورت شما ویزا داده میشه. پس اگر تاریخ انقضای پاسپورتتون نزدیکه، بهتره پاسپورت جدید بگیرید و با اون برای ویزای کانادا اقدام کنید.
 • زمان بین انگشت نگاری و دریافت جواب نهایی متغیره، برای من ۴۰ روز بود، برای دوستم ۵ روز بود و ممکنه تا ۶۰ روز هم باشه.
 • ویزای کانادا در حالت عادی مصاحبه نداره مگر اینکه به شما اعلام بشه.
 • داشتن دعوتنامه الزامی نیست ولی میتونه شانس گرفتن ویزا رو زیاد کنه.
 • به نظر من تاریخچه سفر توی گرفتن ویزای کانادا تاثیر زیادی داره.
گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

سفر من به کانادا

سفر من به کانادا که در اوایل پاییز ۹۶ خیلی کوتاه و در حد ۴-۵ روز بود. راستش از اینکه ویزای طولانی مدت دارم خیالم راحته که هروقت خواستم میتونم به اونجا برم. فقط شهر تورنتو و آبشار نیاگارا معروف رو دیدم و به لطف دوستان خوبم دیدن طبیعت زیبای پاییزی اطراف تورنتو رو تجربه کردم. چند تا نقشه برای دیدن دومین کشور بزرگ کره زمین توی ذهنم دارم که توی سال های آینده عملیشون می کنم. تا اینجا به این نتیجه رسیدم که طبیعت کانادا توی پائیز زیباتره (اکثر قسمت هاش).

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا و ویزاش برای من دروازه ورود به آمریکای مرکزی بود که در اولین فرصت قصه هاش رو براتون خواهم گفت.

بلیط پرواز ایران به کانادا

متاسفانه با وجود این همه ایرانی ساکن کانادا هیچ پرواز مستقیمی از ایران به کانادا وجود نداره. با ایرلاین های اروپایی و عربی نسبتا راحت میشه به همه قسمت های کانادا سفر کرد. قیمت بلیط های رفت و برگشت از ایران به کانادا بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو بسته به ایرلاین و زمان سفر میتونه متغیر باشه. در صورت داشتن ویزای مولتیپل کانادا با پاسپورت ایرانی میتونیم هر ایرلاینی رو برای سفر انتخاب کنیم بدون اینکه نگران ویزای ترانزیت باشیم (بجز ایرلاین های آمریکایی). فقط حواستون باشه اگر ویزای یک بار ورود کانادا داشته باشید هنگام برگشت از کانادا و توقف در اروپا نیاز به ویزای ترانزیت خواهید داشت.

بلیط من با هواپیمایی بریتیش ایرویز و یک توقف در لندن بود. قیمت بلیط رفت و برگشت من ۳۶۱ یورو (۱،۷۰۰،۰۰۰ تومان) شد. اگر شما هم مثل من معتاد باشید و هر شب قبل خواب ده دقیقه پروازها به جاهای مختلف رو چک کنید احتمالش هست این قیمت ها رو بتونید ببینید. من که تا دیدم خریدمش. وبسایتی که ازش خریده بودم این امکان رو بهم میداد که تا ۲۴ ساعت بدون هزینه بلیط رو کنسل کنم. من هم قبل از ۲۴ ساعت با شماره بین المللیشون تماس گرفتم و پرسیدم آیا تغییر تاریخ هم مجانی هست؟ اپراتور پاسخ داد در صورتی که بلیط با همون شرایط وجود داشته باشه بله. منم ازش خواستم یک بلیط با همین شرایط طوری که تاریخ رفتم کمی دیرتر باشه یا برگشتم کمی زودتر، پیدا کنه. بعد از دو دقیقه صدای متعجب اپراتور از پشت خط اومد که من چیزی حتی نزدیک به این قیمت هم پیدا نمی کنم و تو چطور بلیط با این قیمت از ما خرید کردی؟! این قسمت آخر رو سه بار تکرار کرد و من هم گفتم هیچ تغییری نمی خوام، خداحافظ! 😁

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

ورود به کانادا

احتمالا مستندهای مرزبانان کانادا رو دیده باشید. من که خیلی این برنامه رو دوست داشتم و ازش چیزای زیادی یاد گرفتم. مامورهای مرزبانی کانادا سختگیر و دقیق هستند و توصیه می کنم بهشون دروغ نگید. توی پرواز به کانادا به شما فرم اظهارنامه گمرکی داده میشه که باید با دقت به سوالاتش پاسخ بدید.

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

بعد از پیاده شدن از هواپیما به سالنی وارد میشید که تعدادی دستگاه اسکن پاسپورت و عکسبرداری هست، تعداد روز اقامت رو هم باید تایپ کنید و نهایتا یک برگه پرینت شده به شما میده و مرحله بعدی دیدن مامور مرزبانی هست. از مدارکی که برای درخواست ویزا آپلود کردید یک کپی پرینت شده یا توی موبایلتون داشته باشید. بلیط خروج از کانادا هم دم دست باشه. ماموری که از من سوال می پرسید خیلی جدی بود ولی سوال بی ربط نپرسید و زود مهر ورود به کانادا رو توی پاسپورتم زد.

موقع خروج از کانادا شما مامور مرزی رو نمیبینید و مهر خروج هم توی پاسپورت شما نمیخوره. از روی لیست مسافر پروازهای خروجی، شما رو به لیست توریست های خروجی از کانادا اضافه می کنند.

بانک های کانادا و ویزاکارت

بعضی از بانک های کانادا برای ایرانی ها حساب بانکی باز می کنند و ویزاکارت نقدی Visa Debit Card هم میشه درخواست داد. من به دو تا بانک مراجعه کردم که هر دو گفتند برای ایرانی ها که مقیم کانادا نیستند حساب بانکی افتتاح نمی کنند. بانک سوم تی دی کانادا تراست بانک TD Canada Trust Bank بود که خیلی راحت قبول کرد برای من حساب بانکی باز کنه. حساب بانکی با کمترین امکانات ماهیانه ۵ دلار کانادا هزینه داشت. ویزا کارت نقدی هم همون موقع بهم داد. اینترنت بانک و تلفن بانک نسبتا خوبی هم داشت. تی دی بانک کارت اعتباری Credit Card هم برام صادر می کرد ولی به هر میزان که کردیت می خواستم باید پول توی بانک بلوکه میکردم، به نظرم ارزش نداشت و همون کارت نقدی بهتر بود.

مدتی این ویزا کارت رو داشتم ولی خیلی مفید نبود برام. اول اینکه توی خیلی از خودپرداز ها و پوز های فروشگاهی جواب نداد. علتش میتونه این باشه که من خارج از کانادا از ویزا کارتم استفاده کردم و قاعدتا باید قبلش با بانک تماس می گرفتم و اعلام می کردم به کدوم کشور سفر می کنم. انتظار داشتم این امکان رو توی اپ بانک داشته باشه که نداشت. مورد دیگه نرخ بد تبدیل دلار کانادا با سایر ارزها توی تی دی بانک بود. در نهایت چون ویزا کارت استرالیا رو داشتم که خیلی از این بهتر بود، حسابم در تی دی بانک رو بستم.

سوالات متداول در مورد ویزای کانادا

شناسنامه و کارت ملی و ترجمش لازم نیست؟

مدارکی که باید آپلود بشه برای هر فرد متفاوته. بر اساس جواب شما به اون ۱۵ تا سوال اولیه، مدارک درخواستی میتونه متفاوت باشه. توی لیست مدارک درخواستی من شناسنامه و کارت ملی نبود. من هم چون جزو مدارک درخواستیم نبود، آپلود نکردم.

گواهی اشتغال به کار برای ویزای کانادا الزامیه؟

دقیقا مثل مورد بالا هست. برای من فیش حقوقی رو در قسمت مدارک درخواستی نوشته بود. هزینه ترجمه فیش حقوقی زیاد میشد و من به جای اون گواهی اشتغال به کارم که انگلیسی بود رو در قسمت مدارک مالی آپلود کردم.

کدوم قسمت درخواست ویزای مولتیپل رو مشخص کنیم؟

هیچ کجای فرم های درخواست ویزای کانادا شما نمیتونید یکبار ورود، چندبار ورود و مدت ویزا رو مشخص کنید. اداره مهاجرت کانادا تصمیم میگیره طول مدت ویزا و نوعش چطور باشه. ویزای من مولتی با اعتبار ۴ سال بود که در هر سال میتونم ۱۸۰ روز توی کانادا باشم.

فرم پی دی اف رو چطور امضا کنم؟

نیازی به امضای فرم نیست. همون فایل پی دی اف رو توی کامپیوتر پر کنید و آپلودش کنید.

بیمه مسافرتی لازم نیست؟

توی مدارک درخواستی من بیمه مسافرتی نبود. موقع ورود به کانادا هم از من درخواست بیمه مسافرتی نکردند. ولی توصیه من اینه که قبل از سفر به هر کشوری بیمه مسافرتی تهیه کنید.

کدوم آژانس ویزای تضمینی کانادا میگیره؟

بعید میدونم چیزی به اسم ویزای تضمینی کانادا وجود داشته باشه. تصمیم در مورد ویزای کانادا توسط اداره مهاجرت کانادا گرفته میشه. آژانس مورد اعتماد برای انجام کارهای ویزای کانادا هم نمی شناسم.

چقدر شانس گرفتن ویزای کانادا رو دارم؟

هیچ مکانیزم مشخصی برای محاسبه شانس دریافت ویزا وجود نداره، لطفا در این زمینه سوال نپرسید.

خوشحال میشم اگر تجربه ای در زمینه ویزای کانادا دارید با من و مخاطبان سفرنوشت به اشتراک بزارید.

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

۹۳۳دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
م
محمود
۱۵ روز پیش

دوستان عزیز سلام
متاسفانه من هم ریجکت شدم با اینکه مدارکم کاملا تکمیل بود و تمکن مالی ۶۸۰ میلیون داشتم ولی شنگن نداشتم ولی ویزای برزیل، پرو، بولیوی، و..... داشتم.سنم هم ۵۴ ساله.
جهت اطلاع دوستان:
آپلود مدارک: ۸ژانویه
انگشتنگاری: ۲۴ ژانویه در استانبول
نامه تایید انگشتنگاری: ۵ فوریه
نامه ریجکت شدن: ۶ فوریه
دلیل ریجکت رو زده با توجه به تراول هیستوری شما ما مطمین نیستیم که سما از کانادا بعد از پایان سفر بر میگردید.
به نظر من تعداد ریجکت داره زیاد میشه و مثل اینکه سختگیری شون زیاد شده البته باید خوش شانس باشی که اون آفیسر که پرونده تو بررسی میکنه از عکست خوشش بیاد. موفق باشید

پاسخ
پاسخ
a
amir david
۱۶ روز پیش

درود و عرض ادب
خواستم نکته را عرض کنم تو تمام دوستان در جریان باشند و این اشتباه را تکرار نکند.از یک ماه قبل از سه نفر از دوستان من که ویزای مولتی کانادا داشتند می خواستند به کانادا با پرواز بریتیش ایرویز پرواز کنند و هر کدام از این ها در تاریخ متفاوت اما متاسفانه هیچ کدومشون نتونستند با پرواز ترکیش ایرویز پرواز کند و اجازه سوار شدن به هواپیما به ایشان داده نشده. این موضوع از زمانی پیش اومده که دوستان ایرانی که فکر میکنن خیلی زرنگ هستند بعد از گرفتن ویزای مولتی کانادا با پرواز بریتیش ایرلاین در استاپ چنج لندن پیاده شدند و مدارکشان را پاره کردند و اعلام پناهندگی کردند و از اون به بعد دولت بریتیش روی شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز فشار آورده که به هیچ عنوان به ایرانیان که ویزای مولتی دارند اجازه سوار شدن به هواپیما در استاپ چنج لندن ندهید.بنابر این دوستانی که میخوان به کانادا بروند فکر این پرواز را از سرشان بیرون کنند چون که حتی توی عمان ماه قبل سه نفر است ایرانیان و ویزاشون را باطل کردند.حتی تامی تو تا میتوانید پرواز افتاب شرقی اروپا هم نگیرید و مستقیم با ترکیش یا امارات یا قطر پرواز کنید به تورنتو تا خدای نکرده مشکلی برای ویزاتون به وجود نیارند.کماکان توی کامنتا من میخونم که تعدادی از ایرانیان میان سوال می پرسند که با ویزای مولتی میشه توی کانادا اعلام پناهندگی کرد و اگر این وضع ادامه پیدا کنه مطمئن باشید سفارت کانادا از این به بعد به هیچ ایرانی دیگه ویزای مولتی هم نمی‌دهد.پس خواهشمندم کسانی که میخوان برم اعلام پناهندگی بکنند که توی لندن که توی کانادا از یه راه دیگه برند اقدام بکند از طریق ویزای کانادا این کار را انجام ندهند تا بقیه ایرانی ها رو از دیدن این سرزمین منع نکنند.
با تشکر از آدمین محترم

پاسخ
پاسخ
م
محفوظ
۱۷ روز پیش

سلام من و همسرم دو سفر شينگن داشتيم و هردو بالاي ٥٥ سال سنمون هست
بعد از انگشت نگاري در استانبول كمتر از يك ماه ويزاي كانادامون اومد

پاسخ
پاسخ
ن
نیما عاملی
۲۲ روز پیش

سلام دوستان میشه بگین افرادی که ریجکت می شن معولا چند روز بعد از انگشت نگاری جواب ریجکتی براشون اومده؟

پاسخ
پاسخ
پ
پیمان
۲۲ روز پیش

۷سلام من مهر ماه اقدام کردم وسابقه سفر به ترکیه چندین بار و یک بار سفر ژاپن داشتم تمکن مالی بالای ۲۰۰ میلیون ولی پرینت ۳ ماهه نداشتم و دعوت نامه داشتم بعد از ۲۰ روز یه ایمیل اومد که تا ۲۰۲۸ اطلاعات بیومتریک من ثبت شده و دیگه نیازی به انگشت نگاری مجدد نیست الان خیلی از آژانس ها میگن باید یه سفر شینگن برم بعد اقدام کنم به نظرتون اگه یه سفر شینگن برم بعد دوباره اقدام کنم ویزا میتونم بگیرم.لطفا کسانی که اطلاع دارن جواب بدن

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۱ ماه پیش

سلام و ممنون بابت توضیحاتتون، برای ویزای تحصیلی بازم شینگن به اون اندازه ای که برای ویزای توریستی کانادا لازمه، مهمه؟ بعد اینکه اگر از یه کالج پذیرش داشته باشیم با تمکن مالی حدود ۴۰۰-۵۰۰ میلیون و سند یک میلیاردی، و اینکه ۲۰, من سربازی انجام ندادم و آیا امکانش هست با وثیقه بتونم خارج شم؟ بعد اون ویزایی که میدن شنیدم به اندازه اعتبار پاسپورته در صورتی که اگر من وثیقه بذارم فقط یک ماه پاسپورتم دارای اعتبار میشه
یعنی اگر بهم ویزا بدن به اندازه مدت زمان تحصیلم هست؟!

پاسخ
پاسخ
س
سياوش
۱ ماه پیش

سلام خدمت مديريت سايت و تمامي دوستان
من همراه همسرم ٣ اكتبر براي انگشت نگاري به تفليس رفتيم
الان ٤ ماه ميگذره اما هيچ جوابي نيومده
زمان كه طولاني ميشه احتمال ويزا شدن بيشتر هست يا ريجكتي
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

پاسخ
پاسخ
س
سالار
۱ ماه پیش

سلام برای اطلاع دوستان عزیز، الان پروسه ی برسی پرونده های ایرانی طبق اعلام سفارت مهاجرت کانادا حداقل ۹۲ روز هستش، ( هفتگی این روند به روز رسانی میشه )
لطفا دقت کنید و به موقع و با برنامه ریزی برید جلو :)

پاسخ
پاسخ
س
سپیده فتحی
۱ ماه پیش

سلام، ببخشید می خواستم بپرسم هزینه هایی که آنلاین باید پرداخت بشه، چطوری واریز کردید؟ با توجه به اینکه ما ایرانی ها کردیت کارت و ... نداریم.

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۲۲ روز پیش

میتونید به یک آشنا خارج از کشور بدید پرداخت کنه . یا به یک صرافی یا آژانس مراجعه کنید . اونا می‌دونن چکار کنن .

پاسخ
پاسخ
ا
امیر سام
۱ ماه پیش

سلام دوستان
من سی و یکم ماه قبل تمام مدارکم رو سابمیت کردم و بعد،از هشت روز بیومتریکم اومد،تو این هشت روز چندین ایمیل زدم و پیگیر شدم و مثل اینکه مشکل از سایت بوده
بعد از نامه بیومتریک یه وقت گرفتم واسه استانبول و از اونجا که مشکل برام پیش اومد نتونستم برم و یکهفته بعدش یعنی یکشنبه همین هفته با پرواز شب به استانبول رفتم،ساعت یازده به استانبول رسیدم و تا ساعت پنج و نیم صبح تو فرودگاه آتاتورک موندم و از اونجا با مترو خط M1 به yenikapiرفتم،اونجا که آخر خط بود خط عوض کردم و با خط M2 مستقیم به میدان تکسیم رفتم،از میدان تکسیم تا مرکز vacده دقیقه پیاده هست که تو خیابون جمهوری هستش،اونجا که رسیدم بیش از شصت ایرانی توی صف بودن و خیلی تعجب کردم و همش میگفتم فکر کنم نوبتم نشه،دقیقا کنار دفتر vacدفتر vfsهم هستش که کارای سفارتهای شینگن رو واسه مردم استانبول میکرد،بعد از نیم ساعت یه خانم اومد پایین و گفت همه تو صف باشید و وارد ساختمون شید،منم رفتم تو ساختمون و از پله ها که رفتیم بالا یه آقا بازرسی بدنی میکرد و یه خانم هم نامه بیومتریک رو میگرفت و یه وقت میداد و گفتن برید بشینید رو صندلی،من که دستم نامه بیومتریک و وقتی که قبلا واسه هفته قبل بود گرفته بودم و نتونسته بودم برم دستم بود و خانم هر دوشو گرفت و میخواستم بگم که این وقت واسه هفته قبل هست که دیگه شلوغ شد و گفت برو و بشین اونجا،بعد از پنج دقیقه یه خانم که فکر کنم ایرانی بود اومد و خیلی مودبانه گفت که توی مانیتور شماره ها رو میزنه و برید توی باجه واسه انگشت نگاری و اونایی هم که وقت قبلی داشتن نگران نباشن اول میرن داخل،در کمال تعجب واسه من نفر سوم بود و اونا فقط برگه رو نگاه کرده بود و فکر کرده بود وقت واسه امروزه و نفر سوم انگشت نگاری کردم و عکس هم گرفتم و ده دقیقه ای شد کارم،
امیدوارم که ویزا شم و همه ویزا شن

پاسخ
پاسخ
h
hossein
۱۹ روز پیش

امیدوارم موفق بشید.نتیجه رو اینجا اعلام کنید...

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۱ ماه پیش

سلام
من میخواهم شخصی برای ویزای توریستی اقدام کنم با خانواده
خواهر خانمم اقامت کانادا داره اما بیکاره، آیا دعوتنامه از ایشون را آپلودکنم و یا اصلا چیزی نفرستم؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۲۲ روز پیش

کسی که خودش اونجا بیکاره منطقیه مهمون دعوت کنه؟ تو دعوتنامه چی میخواد بنویسه؟

پاسخ
پاسخ
س
سیاوش سلطانی
۱ ماه پیش

وقت بخیر دوستان
من یه سری شرایط دارم میخوام ببینم مراحل پروسه به نظر دوستانی که شرایط مشابه من رو داشتن چطوری هست
* داشتن اقوام دور (صاحب رستوران در کانادا)
* مدرک کارشناسی مهندسی عمران (دانشگاه آزاد / معدل 15)
* مدرک زبان آیلتس 7
* تا پایان سال 98 سربازی (در ارتش) رو تموم میکنم)
* سن الانم 24 ساله
*مجرد
* وضعیت مالی داشتن حدودا 60 میلیون تومان

// به نظر شما از چه طریق مناسب تره اقدام کنم و کدوم شدنی تره
؟ ویزای تحصیلی ؟
؟ ویزای کاری (کار در رستوران اقوام\پیدا کردن کار تخصصی)
؟ دعوتنامه اقوام شدنی هست (اقوام پسردایی پدر هستن)

پاسخ
پاسخ
ص
صالح
۱ ماه پیش

سلام. ببخشید من سوالی داشتم.
اگر کسی بره یه VAC بره واسه انگشت نگاری آیا باید موقع passport req پاسپورت رو به همون VAC بده یا به VAC های دیگه هم میشه داد؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۲۲ روز پیش

هر جا دلتون خواست مراجعه کنید .

پاسخ
پاسخ
آ
آذین
۱ ماه پیش

سلام.من 1 سال و نیم پیش ریجکت شدم و دلیل ریجیکتی ام هم این بود علت رفتن به کانادا معلوم نیست و اینکه خانوده ات به نسبت مساوی ایران وکانادا هستن، حالا الان میخوام که درخواست بدم خواستم ببینم چه مدارکی اضافه کنم؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۲۲ روز پیش

مدارکی که علت رفتن به کانادا رو مشخص کنه و اثبات کنید که بعد از سفر برمیگردید .

پاسخ
پاسخ
A
Ali
۱ ماه پیش

خیلی مخلصیم جناب خانی عزیز
من با راهنمایی بی نقص شما پارسال عید رفتم واسه انگشت نگاری تفلیس و تقریبا بعد از 5 ماه جواب اومد و ویزای 4 ساله مولتی گرفتم ولی چون تابستون تموم شده بود سفرم رو گذاشتم واسه امسال. الان میخوام واسه ویزای انگلیس اقدام کنم ممنون میشم اگر کسی تجربه ای داره در اختیارم بزاره. در مورد ویزای کانادا و شنگن سوالی داشتید خوشحال میشم بتونم کمکی کنم.

پاسخ
پاسخ
م
مهیار
۱۶ روز پیش

موارد متعددی سراغ دارم از کسانی که ویزاهای معتبر داشته اند اما ویزای انگلیس نتونستند بگیرند. سال گذشته یکی از دوستان نزدیک من علیرغم داشتن ویزای مولتی ۴ ساله کانادا و مدارک بسیار قوی در کمال ناباوری موفق به اخذ ویزای انگلیس نشد! سفارت انگلیس مشخصا سختگیرترین سفارت در موضوع صدور ویزا بالاخص برای ایرانیان است . بطور کلی داشتن ویزای مولتی کانادا یا حتی مولتی شینگن هم به هیچ عنوان اخذ ویزای انگلیس رو تضمین نمی کند . چون به هرحال طبق اذعان خود سفارت انگلیس , ملاک ها و معیارهای سفارت مذکور برای صدور ویزا با کشورهای کانادا و حوزه شینگن در جزییات متفاوت است .

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱ ماه پیش

سلام من یه سوال خیلی مهم دارم ممنون میشم جوابمو بدین
من ویزا رو گرفتم به همراه پدر و مادرم یعنی تو یه فایل مدارک را گذاشتیم
حالا اگه من بخوام تنها برم بهم گیر میدن؟ نمیگن بقیه کجان؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۲۲ روز پیش

نه نمیگن!

پاسخ
پاسخ
پ
پیمان
۱ ماه پیش

سلام من مهر ماه اقدام کردم وسابقه سفر به ترکیه چندین بار و یک بار سفر ژاپن داشتم تمکن مالی بالای ۲۰۰ میلیون ولی پرینت ۳ ماهه نداشتم و دعوت نامه داشتم بعد از ۲۰ روز یه ایمیل اومد که تا ۲۰۲۸ اطلاعات بیومتریک من ثبت شده و دیگه نیازی به انگشت نگاری مجدد نیست الان خیلی از آژانس ها میگن باید یه سفر شینگن برم بعد اقدام کنم به نظرتون اگه یه سفر شینگن برم بعد دوباره اقدام کنم ویزا میتونم بگیرم.لطفا کسانی که اطلاع دارن جواب بدن

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۲۲ روز پیش

مهرماه اقدام کردین ، بعد ایمیل اومد انگشت نگاری تا ۲۰۲۸ معتبره ، بعد چی شد؟

پاسخ
پاسخ
m
mahmoodi
۱ ماه پیش

سلام
با تشکر از سایت خوب تون .من با کمک راهنمایی های سایت شما در خواست ویزای کانادا دادم که متاسفانه رد شدم .الان سوالی که از خدمت تون داشتم اینکه چطور می تونم یک نامه اعتراض به ایمیل شان بفرستم چون هر کاری کردم نتوانستم ادرس ایمیلی پیدا کنم .ممنونم از کمک و راهنمایی تان .

پاسخ
پاسخ
ا
احمد
۱ ماه پیش

سلام
برای ویزای کاری مصاحبه هم داره ؟

پاسخ
پاسخ
س
سجاد
۱ ماه پیش

سلام
ممنون از اطلاعات مفيد شما
سؤال من در مورد تعداد اپليكيشنه ، من همراه همسرم ميخوايم درخواست آنلاين بديم ، آيا همسرم تحت اپليكيشن من اعلام بشه كافيه يا براي ايشون هم بايد اپليكيشن جدا با يوزر پس متفاوت درست كنم؟ ممنون از پاسخ

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۲۴ روز پیش

هر دو با یک درخواست اقدام شود .

پاسخ
پاسخ
ادامه...