سفرنوشت

چطور ویزای کانادا گرفتم و راهنمای کلی سفر به کانادا

کانادا

به روز رسانی در ۹۷/۵/۱: مراکز ویزای کانادا در ترکیه (استانبول و آنکارا) مراجعین زیادی دارند و سیستم مراجعه برای انگشت نگاری رو تغییر دادند. برای مراجعه به این دو مرکز و انگشت نگاری باید به صفحه مرکز ویزای کانادا در ترکیه برید و وقت بگیرید. تلفنی هم میتونید وقت بگیرید. مرکز اعلام کرده اگر بدون وقت گرفتن به مرکز مراجعه کنید معطل میشید یا ممکنه اون روز اصلا به شما سرویسی ارائه نشه.

کشور کانادا هم جزو اون کشورهایی هست که به سخت ویزا دادن بین ایرانی ها معروف شده. نبودن سفارت کانادا در تهران هم به این سختی اضافه شده و باعث شده این تصور پیش بیاد که گرفتن ویزای کانادا بدون مراجعه به آژانس های مسافرتی معروف و سپردن همه کار به اون ها، غیر ممکنه.

راستش من خودم قبل از اینکه مراحل ویزا رو شروع کنم برای اینکه کمی اوضاع دستم بیاد به یکی از همین آژانس های معروف زنگ زدم تا اطلاعات بگیرم. اولین سوالی که آژانس مسافرتی ازم پرسید این بود که دعوتنامه من از طرف یک دوست کانادایی هست یا بستگانی در کانادا دارم که برام دعوتنامه بفرستند؟ وقتی پاسخ دادم که دعوتنامه ای ندارم و میخوام ویزای توریستی کانادا رو بگیرم، خانمی که پشت خط بود شاکی شد که آقا کانادا که ویزای توریستی نمیده! وقت خودت و ما رو تلف نکن. بعدش هم بدون اینکه منتظر جوابی از طرف من باشه گوشی رو قطع کرد.

دو روز بعد از این مکالمه مراحل ویزای کانادا رو شروع کردم و کمتر از دو ماه بعد ویزای ۴ ساله کانادا (طولانی ترین ویزایی که تا به حال گرفتم) توی پاسپورتم جا خوش کرده بود. مراحل درخواست و اقدام برای ویزای کانادا به مراحل ویزای استرالیا شباهت داشت ولی به اون سادگی نبود. توی این مطلب سعی می کنم قدم به قدم مراحل ویزای کانادا رو برای شما بنویسم.

مراحل درخواست ویزای کانادا

صفحه ای که باهاش سر و کار خواهید داشت وبسایت اداره مهاجرت کانادا هست.

اطلاعات زیادی توی وبسایت هست و برای مهاجرت به کانادا هم به همین وبسایت باید مراجعه کرد. ویزایی که برای بازدید توریستی و دیدار بستگان و آشنایان در کانادا هست اسمش رو گذاشتند ویزای موقت اقامت/دیدار Temporary resident / visitor visa . با این ویزا حداکثر ۱۸۰ روز متوالی میشه در کانادا اقامت داشت و برای زمان بیشتر باید نوع دیگری از ویزا رو انتخاب کنید.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

اگر توی وبسایت اداره مهاجرت کانادا گم شدید میتونید مستقیم برید اینجا، گزینه آبی رنگ Continue to GCKey رو کلیک کنید و در صفحه ای که باز میشه یک اکانت برای خودتون بسازید. حتما حواستون به سوال های امنیتی باشه چون در هر بار ورود به اکانتتون یکی از این سوالات رو میپرسه، پس با دقت جوابی بنویسید که یادتون بمونه.

داون تاون تورنتو

داون تاون تورنتو

وارد اکانت که شدید برای ویزیتور ویزا Visitor Visa اپلای کنید. ابتدا یک سری سوال از شما میپرسه که تشخیص بده اصلا شما نیاز به ویزا دارید یا نه که خوب مسلما جوابش برای ما ایرانی ها مثبت هست .

تعداد سوالات حدود ۱۵ تاست و هر موقع خواستید میتونید نتایج رو ذخیره کنید، از اکانتتون خارج بشید و بعدا دوباره برگردید و ادامه سوالات رو جواب بدید.

مرحله بعد آپلود کردن مدارک لازم برای ویزا هست. برای هر قسمت فقط یک فایل و با حجم حداکثر ۴ مگابایت میتونید آپلود کنید. مثلا اسکن صفحه های پاسپورتتون همه باید توی یک فایل باشه نه اینکه هر صفحه یک فایل جدا. فرمت های .doc و .docx و .pdf و .jpg و .tiff و .png قابل قبول هست.

مدارکی که باید آپلود کنید شامل موارد زیر هست:

 1. فرم اقامت موقت/ویزای دیدار کانادا که باید از اکانت خودتون دانلود کنید.
 2. تاریخچه سفر: اسکن کلیه پاسپورت های قبلی و ویزاها و مهرهای ورود و خروج و اقامت ها در ده سال گذشته. اگر به جایی سفر کردید و مدرکی ازش ندارید، کارت پرواز هم میتونید اسکن کنید.
 3. صفحه اول پاسپورت فعلی بعلاوه اسکن کلیه صفحات این پاسپورت که اطلاعاتی از سفر شما داره.
 4. اطلاعات مالی: هر مدرکی مبنی بر توانایی مالی شما شامل گواهی تمکن مالی، گردش حساب، فیش حقوقی، سند ملکی و سایر مدارک توی این قسمت باید آپلود بشه.
 5. عکس دیجیتال به ابعاد ۳۵×۴۵ میلیمتر و سایر مشخصاتی که توی اکانت بهتون گفته میشه.
 6. هدف سفر و سایر موارد: رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، برنامه سفر و سایر مواردی از این قبیل رو اینجا آپلود کنید.
 7. فرم مشخصات اعضای خانواده: از اسمش معلومه و باید مشخصات بستگان (بدون در نظر گرفتن اینکه با شما سفر می کنند یا نه) روداخلش بنویسید.
 8. فرم مشخصات فردی: این فرم اختیاری هست ولی توصیه می کنم پرش کنید. چند تا سوال در مورد شما پرسیده میشه و ازتون میخواد کشورهایی که در ۵ سال گذشته سفر کردید بعلاوه تاریخ ورود و خروج هر کشور رو بنویسید.
 9. نامه توضیحات Letter of Explanation: این نامه هم اختیاری هست. اگر توضیحی راجع به سفرتون هست که در قسمت های قبلی ذکر نشده این قسمت جای خوبیه که در موردش بنویسید و بتونید نشون بدید قصد برگشتن به کشورتون رو دارید.

اگر دعوتنامه از کانادا دارید میتونید توی قسمت ۶ بزاریدش که دیگه نیازی به رزرو هتل نباشه و یا حتی دوباره توی قسمت ۹ تکرارش کنید.

دعوتنامه یک نامه ساده هست که دوست یا فامیل شما در کانادا خطاب به اداره مهاجرت کانادا مینویسه و شامل مشخصات خودش و شما میشه. این نامه نیازی نیست رسمی باشه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا از شما بخواد این نامه در یک دفتر اسناد رسمی ثبت بشه. همه چیز در مورد دعوتنامه برای سفر به کانادا رو میتونید اینجا بخونید.

مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه و اصل و ترجمه هر دو آپلود بشند. ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا تقاضای بیشتری داشته باشه و مهرهای دادگستری و وزارت امورخارجه رو هم بخواد.

بعد از آپلود کردن همه مدارک نوبت پرداخت هزینه ویزا هست تا درخواست ویزای شما به طور رسمی به جریان بیافته. هزینه ثبت نام ویزای کانادا ۱۰۰ دلار کانادا و هزینه انگشت نگاری ۸۵ دلار کانادا هست. این ۱۸۵ دلار کانادا رو باید بصورت آنلاین و توسط کارت های ویزا یا مستر پرداخت کنید.

دو روز بعد از ثبت نام نهایی برای ویزا، برای من نامه ای اومد که باید به یکی از مراکز ویزای کانادا یا VAC (Visa Application Center) مراجعه کنم. این VAC ها با سفارت کانادا تفاوت دارند و لزوما توی همه کشورها نیستند. مثلا من قصد داشتم زمانی که هلند بودم واسه انگشت نگاری اقدام کنم ولی هیچ VAC ی توی هلند نبود و مجبور شدم برم دوسلدورف برای انجام انگشت نگاری. از زمان دریافت نامه ۳۰ روز برای مراجعه به VAC فرصت دارید. نیازی به گرفتن نوبت نیست و فقط باید در ساعت اداری مراجعه کنید. انگشت نگاری و عکسبرداری از چهره انجام میشه و هیچ مصاحبه ای در کار نیست. کلا ۱۵ دقیقه طول کشید. لیست کلیه VAC ها رو میتونید اینجا ببینید.

۴۰ روز بعد از انگشت نگاری پیامی دریافت کردم که اداره مهاجرت کانادا نیاز به اصل پاسپورت من داره، به قول آژانسی ها پاسپورت رکوئست Passport Request شدم. این پیام یعنی اینکه به احتمال بسیار زیاد با ویزا موافقت شده و شما ۳۰ روز فرصت دارید پاسپورت رو به یکی از این VAC ها تحویل بدید.

نزدیکترین VAC ها به ایران، استانبول، آنکارا و باکو هستند که هزینه رفت و آمد و اقامت حداقل ۵۰۰ هزارتومان میشد. این قسمت آخر دریافت ویزا Visa pick up رو سپردم به آژانسی که با هزینه ۲۷۰ هزار تومان این کار رو انجام داد و کمتر از یک هفته پاسپورت و ویزای ۴ ساله کانادا رو در تهران تحویلم داد.

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

چند تا نکته برای ویزای کانادا به ذهنم میرسه و در آینده هم اگر نکاتی با سوالات شما به ذهنم رسید اینجا اضافه می کنم:

 • مثل اکثر کشورهای غربی، دغدغه اصلی کانادا اینه که شما خاک کانادا رو ترک خواهید کرد. به هر طریقی که بتونید این رو نشون بدید شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه.
 • جایی ندیدم اسمی از گواهی اشتغال به کار اومده باشه، ولی توی یکی از قسمت ها مثلا مدارک مالی، اون رو هم ضمیمه کنید.
 • ویزای کانادا حداکثر میتونه ده ساله باشه ولی حداکثر تا تاریخ انقضای پاسپورت شما ویزا داده میشه. پس اگر تاریخ انقضای پاسپورتتون نزدیکه، بهتره پاسپورت جدید بگیرید و با اون برای ویزای کانادا اقدام کنید.
 • زمان بین انگشت نگاری و دریافت جواب نهایی متغیره، برای من ۴۰ روز بود، برای دوستم ۵ روز بود و ممکنه تا ۶۰ روز هم باشه.
 • ویزای کانادا در حالت عادی مصاحبه نداره مگر اینکه به شما اعلام بشه.
 • داشتن دعوتنامه الزامی نیست ولی میتونه شانس گرفتن ویزا رو زیاد کنه.
 • به نظر من تاریخچه سفر توی گرفتن ویزای کانادا تاثیر زیادی داره.
گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

سفر من به کانادا

سفر من به کانادا که در اوایل پاییز ۹۶ خیلی کوتاه و در حد ۴-۵ روز بود. راستش از اینکه ویزای طولانی مدت دارم خیالم راحته که هروقت خواستم میتونم به اونجا برم. فقط شهر تورنتو و آبشار نیاگارا معروف رو دیدم و به لطف دوستان خوبم دیدن طبیعت زیبای پاییزی اطراف تورنتو رو تجربه کردم. چند تا نقشه برای دیدن دومین کشور بزرگ کره زمین توی ذهنم دارم که توی سال های آینده عملیشون می کنم. تا اینجا به این نتیجه رسیدم که طبیعت کانادا توی پائیز زیباتره (اکثر قسمت هاش).

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا و ویزاش برای من دروازه ورود به آمریکای مرکزی بود که در اولین فرصت قصه هاش رو براتون خواهم گفت.

بلیط پرواز ایران به کانادا

متاسفانه با وجود این همه ایرانی ساکن کانادا هیچ پرواز مستقیمی از ایران به کانادا وجود نداره. با ایرلاین های اروپایی و عربی نسبتا راحت میشه به همه قسمت های کانادا سفر کرد. قیمت بلیط های رفت و برگشت از ایران به کانادا بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو بسته به ایرلاین و زمان سفر میتونه متغیر باشه. در صورت داشتن ویزای مولتیپل کانادا با پاسپورت ایرانی میتونیم هر ایرلاینی رو برای سفر انتخاب کنیم بدون اینکه نگران ویزای ترانزیت باشیم (بجز ایرلاین های آمریکایی). فقط حواستون باشه اگر ویزای یک بار ورود کانادا داشته باشید هنگام برگشت از کانادا و توقف در اروپا نیاز به ویزای ترانزیت خواهید داشت.

بلیط من با هواپیمایی بریتیش ایرویز و یک توقف در لندن بود. قیمت بلیط رفت و برگشت من ۳۶۱ یورو (۱،۷۰۰،۰۰۰ تومان) شد. اگر شما هم مثل من معتاد باشید و هر شب قبل خواب ده دقیقه پروازها به جاهای مختلف رو چک کنید احتمالش هست این قیمت ها رو بتونید ببینید. من که تا دیدم خریدمش. وبسایتی که ازش خریده بودم این امکان رو بهم میداد که تا ۲۴ ساعت بدون هزینه بلیط رو کنسل کنم. من هم قبل از ۲۴ ساعت با شماره بین المللیشون تماس گرفتم و پرسیدم آیا تغییر تاریخ هم مجانی هست؟ اپراتور پاسخ داد در صورتی که بلیط با همون شرایط وجود داشته باشه بله. منم ازش خواستم یک بلیط با همین شرایط طوری که تاریخ رفتم کمی دیرتر باشه یا برگشتم کمی زودتر، پیدا کنه. بعد از دو دقیقه صدای متعجب اپراتور از پشت خط اومد که من چیزی حتی نزدیک به این قیمت هم پیدا نمی کنم و تو چطور بلیط با این قیمت از ما خرید کردی؟! این قسمت آخر رو سه بار تکرار کرد و من هم گفتم هیچ تغییری نمی خوام، خداحافظ! 😁

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

ورود به کانادا

احتمالا مستندهای مرزبانان کانادا رو دیده باشید. من که خیلی این برنامه رو دوست داشتم و ازش چیزای زیادی یاد گرفتم. مامورهای مرزبانی کانادا سختگیر و دقیق هستند و توصیه می کنم بهشون دروغ نگید. توی پرواز به کانادا به شما فرم اظهارنامه گمرکی داده میشه که باید با دقت به سوالاتش پاسخ بدید.

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

بعد از پیاده شدن از هواپیما به سالنی وارد میشید که تعدادی دستگاه اسکن پاسپورت و عکسبرداری هست، تعداد روز اقامت رو هم باید تایپ کنید و نهایتا یک برگه پرینت شده به شما میده و مرحله بعدی دیدن مامور مرزبانی هست. از مدارکی که برای درخواست ویزا آپلود کردید یک کپی پرینت شده یا توی موبایلتون داشته باشید. بلیط خروج از کانادا هم دم دست باشه. ماموری که از من سوال می پرسید خیلی جدی بود ولی سوال بی ربط نپرسید و زود مهر ورود به کانادا رو توی پاسپورتم زد.

موقع خروج از کانادا شما مامور مرزی رو نمیبینید و مهر خروج هم توی پاسپورت شما نمیخوره. از روی لیست مسافر پروازهای خروجی، شما رو به لیست توریست های خروجی از کانادا اضافه می کنند.

بانک های کانادا و ویزاکارت

بعضی از بانک های کانادا برای ایرانی ها حساب بانکی باز می کنند و ویزاکارت نقدی Visa Debit Card هم میشه درخواست داد. من به دو تا بانک مراجعه کردم که هر دو گفتند برای ایرانی ها که مقیم کانادا نیستند حساب بانکی افتتاح نمی کنند. بانک سوم تی دی کانادا تراست بانک TD Canada Trust Bank بود که خیلی راحت قبول کرد برای من حساب بانکی باز کنه. حساب بانکی با کمترین امکانات ماهیانه ۵ دلار کانادا هزینه داشت. ویزا کارت نقدی هم همون موقع بهم داد. اینترنت بانک و تلفن بانک نسبتا خوبی هم داشت. تی دی بانک کارت اعتباری Credit Card هم برام صادر می کرد ولی به هر میزان که کردیت می خواستم باید پول توی بانک بلوکه میکردم، به نظرم ارزش نداشت و همون کارت نقدی بهتر بود.

مدتی این ویزا کارت رو داشتم ولی خیلی مفید نبود برام. اول اینکه توی خیلی از خودپرداز ها و پوز های فروشگاهی جواب نداد. علتش میتونه این باشه که من خارج از کانادا از ویزا کارتم استفاده کردم و قاعدتا باید قبلش با بانک تماس می گرفتم و اعلام می کردم به کدوم کشور سفر می کنم. انتظار داشتم این امکان رو توی اپ بانک داشته باشه که نداشت. مورد دیگه نرخ بد تبدیل دلار کانادا با سایر ارزها توی تی دی بانک بود. در نهایت چون ویزا کارت استرالیا رو داشتم که خیلی از این بهتر بود، حسابم در تی دی بانک رو بستم.

سوالات متداول در مورد ویزای کانادا

شناسنامه و کارت ملی و ترجمش لازم نیست؟

مدارکی که باید آپلود بشه برای هر فرد متفاوته. بر اساس جواب شما به اون ۱۵ تا سوال اولیه، مدارک درخواستی میتونه متفاوت باشه. توی لیست مدارک درخواستی من شناسنامه و کارت ملی نبود. من هم چون جزو مدارک درخواستیم نبود، آپلود نکردم.

گواهی اشتغال به کار برای ویزای کانادا الزامیه؟

دقیقا مثل مورد بالا هست. برای من فیش حقوقی رو در قسمت مدارک درخواستی نوشته بود. هزینه ترجمه فیش حقوقی زیاد میشد و من به جای اون گواهی اشتغال به کارم که انگلیسی بود رو در قسمت مدارک مالی آپلود کردم.

کدوم قسمت درخواست ویزای مولتیپل رو مشخص کنیم؟

هیچ کجای فرم های درخواست ویزای کانادا شما نمیتونید یکبار ورود، چندبار ورود و مدت ویزا رو مشخص کنید. اداره مهاجرت کانادا تصمیم میگیره طول مدت ویزا و نوعش چطور باشه. ویزای من مولتی با اعتبار ۴ سال بود که در هر سال میتونم ۱۸۰ روز توی کانادا باشم.

فرم پی دی اف رو چطور امضا کنم؟

نیازی به امضای فرم نیست. همون فایل پی دی اف رو توی کامپیوتر پر کنید و آپلودش کنید.

بیمه مسافرتی لازم نیست؟

توی مدارک درخواستی من بیمه مسافرتی نبود. موقع ورود به کانادا هم از من درخواست بیمه مسافرتی نکردند. ولی توصیه من اینه که قبل از سفر به هر کشوری بیمه مسافرتی تهیه کنید.

کدوم آژانس ویزای تضمینی کانادا میگیره؟

بعید میدونم چیزی به اسم ویزای تضمینی کانادا وجود داشته باشه. تصمیم در مورد ویزای کانادا توسط اداره مهاجرت کانادا گرفته میشه. آژانس مورد اعتماد برای انجام کارهای ویزای کانادا هم نمی شناسم.

چقدر شانس گرفتن ویزای کانادا رو دارم؟

هیچ مکانیزم مشخصی برای محاسبه شانس دریافت ویزا وجود نداره، لطفا در این زمینه سوال نپرسید.

خوشحال میشم اگر تجربه ای در زمینه ویزای کانادا دارید با من و مخاطبان سفرنوشت به اشتراک بزارید.

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

۱۲۹۱دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ک
کیوان
۶ ماه پیش

دوستان عزیز سلام
تجربه ای در خصوص سفر کانادا داشتم که خواستم با شما در میون بگذارم.
من پارسال توانستم از طریق همسرم که سیتیزن کاناداست، اقامت را بگیرم. سفارت به من ویزای یکبار ورود مهاجرتی داده بود و ما از طریق لندن با بریتیش ایرویز وارد کانادا شدیم. منتهی بعد از دو هفته و قبل از دریافت PR کارت باز میخواستیم با بریتیش به ایران برگردیم. برای 20 ساعتی هم در لندن منتظر پرواز دوم بودیم کلی برنامه داشتیم و مثلا من میخواستم برم همونجا تو فرودگاه یه ویزای چند ساعته بگیرم و لندن رو بگردید.
منتها در فرودگاه مامور بریتیش گفت که چون ویزای کانادای شما یکبار ورود بوده و موقع ورود به کانادا باطل شده دیگه اجازه ندارید از طریق لندن برگردید. بهمین دلیل همسرم تنها برگشت و من روز بعد با صرف هزینه زیاد با ترکیش برگشتم.
این رو ذکر کنیم که چون قبلا تو سایت هوم آفیس انگلیس دیده بودم که هر کس میتونه با ویزای یکبار ورود کانادا موقع برگشت اگه بیش از 6 ماه از تاریخ ورودش به کانادا نگذشته باشه میتونه دوباره با بریتیش برگرده، این مطلب را چندین بار به مسئول بریتیش در فرودگاه کانادا توضیح دادم ولی قبول نکرد. سرتون رو درد نیارم، تا رسیدم ایران از طریق ایمیل به دفتر مرکزی بریتیش شکایت کردم و اسکرین شات صفحه هوم آفیس انگلیس و اون قانون رو هم براشون فرستادم و نهایتا کلی پول پرواز ترکیش بعلاوه هزینه رفت و برگشت اضافه به فرودگاه کانادا(با تاکسی)، بعلاوه هزینه خورد و خوراک در فرودگاه ترکیه و بعلاوه 800 دلار جریمه را قبول کرددند و به من دادند. البته موضوع را از طریق اداره حقوق بشر کانادا هم پیگیری کردم و موضوع را به تبعیض نژادی هم ربط دادم که متاسفانه علیرغم نامه نگاری متعدد موفق نشدم. موضوع را تعریف کردم براتون که اگه چنین موردی براتون پیش اومد با این گرونی دلار حقتان ضایع نشه.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

آفرین به شما که اعتراض کردی و حقت رو گرفتی 👏🏻👏🏻👏🏻
امیدوارم همه همینکار رو انجام بدهند.

پاسخ
پاسخ
ن
نازنین
۵ روز پیش

با سلام. اگر کسی ویزای کانادا گرفت و در طول ۵ سال نتونست بره آیا امتیاز منفی برای ویزای دوباره حساب میشه؟؟ حتما باید ورود باشه؟؟

پاسخ
پاسخ
ن
نقیب
۷ روز پیش

سلام. با تشکر از راهنمایی خوبتان . من میخواهم بصورت حضوری ( on paper ) به vac در انکارا مراجعه کنم. چند سوال از خدمتتان دارم.
1-
میتوانم فرمها را با خودکار پر کنم یا باید حتما تایپ کنم.
2- ایا پر کردن فرمهای اطلاعات فردی 5257 و فرم فامیلیال 5707 کافی است یا باید فرمهای دیگری را هم پر کرد
3- کدام فرم فامیلیال را پر کنم. 5707 را یا 5645
ممنون از پاسخگویی

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۱۱ روز پیش

سلام خدمت همه دوستان و تشکر از راهنمایی
لطفا مرا راهنمایی کنید که بعداز گرفتن ویزای توریستی و رسیدن به کانادا چه کاری می تونم بکنم تا اونجا برای همیشه ماندگار بشم؟ اگر راهناییم کنید بسیار مدیون و متشکر خواهم شد

پاسخ
پاسخ
م
ماندانا
۱۵ روز پیش

سلام. بخشید من اول تشکر کنم از توضیحات کاملی که از تجربتون در اختیار همه ما گذاشتید. سوالم اینه که من 14 ساله که ویزای شنگن رو در پاسپورهام دارم و سفرهای زیادی هم کردم. تمکن مالی از لحاظ ملک داریم و در شرکت همسرم که شرکت دارند و خودم هم عضو هیئت مدیره هستم. همسرم پاسپورت سوییس دارند. اول اینکه همسرم که پاسپورت سوییس دارن هم احتیاج به ویزای کانادا برای ورود به کانادا دارند؟ و با توضیحات بالا شانس من برای گرفتن ویزای 5 ساله چقدره به نظرتون؟ چون کسی رو در کانادا برای دعوتنامه ندارم.

پاسخ
پاسخ
آ
آرش
۲۰ روز پیش

سلام
چند تا سوال دارم اگه لطف بفرمایید جواب بدید
1-در فرم اپلیکیشن برای ویزای توریستی با دعوتنامه آیا زمان ماندن را کمتر از شش ماه بزنیم یا بیشتر ؟ نکنه اگه کمتر از شش ماه بزنیم ویزای 5 ساله مالتی ندند
2-موق ثبت اثر انگشت عکس هم میگیرند یا باید خودمون عکس بگیریم و ببریم؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
آ
آهو
۷ روز پیش

در دفتر vac از شما عکس و اثر انگشت گرفته میشود.نیاز به بردن عکس نیست.
فقط عکس با مشخصات جز مدارک باید تو اکانت اپلود کنید.

پاسخ
پاسخ
آ
آهو
۷ روز پیش

سلام
شما در هر صورت فقط باید گزینه کمتر ۶ماه رو انتخاب کنید.شما اگر موفق به دریافت ویزا بشید به اندازه اعتبار پاسپورت به شما ویزا میدن ولی در طول سال فقط ۶ماه میتونید اقامت داشته باشید حتما باید خروج کنید.

پاسخ
پاسخ
م
مائده
۲۴ روز پیش

سلام من در درخواست ویزام، همسرم را بعنوان همراه اعلام کردم، برای اون هم باید اکانت مجزا باز کنم؟ البته هزینه اپلیکیشن را دو نفر حساب کردم.

پاسخ
پاسخ
آ
آهو
۷ روز پیش

سلام.
نخیر.یک اکانت کافیه.
شما بعنوان سرپرست و همسر شما زیر مجموعه میباشد که از طریق شما ساپورت میشود.

پاسخ
پاسخ
ز
زری
۲۴ روز پیش

سلام
خانم هستم که قصد دارم با پسر ۱۲ ساله م ویزای توریستی اقدام کنم
میشه راهنمایی کنید
برا خودم و پسرم اکانت جداگانه بسازم یا با همون اکانت خودم میشه

پاسخ
پاسخ
آ
آهو
۷ روز پیش

فقط با اکانت خودتون.
فرزند زیر ۱۴ سال بیومتریک نمیخواد.فقط باید تو مدارک که براش آپلود میکنید رضایت محضری پدر را بگیرید.

پاسخ
پاسخ
ش
شادی
۱ ماه پیش

سلام
یه سوالی داشتم من تو نامه ای نوشتم برای ویزا بجای she نوشتم he ب نظرتون به مشکل میخوره

پاسخ
پاسخ
M
Majid
۱ ماه پیش

باسلام وعرض ادب خدمت دوستان.سوال من این .اگه من به هرنحوه ای ویزای کانادا رو بگیرم.همسرم از طریق من میتونه اقدام کنه یاجداگونه باید مدارک بده.یا فقط مدارک من کافی برای دوتامون.ممنون ازراهنماییتون

پاسخ
پاسخ
ن
نازنین
۱ ماه پیش

سلام
کسی میتونه راهنمایی کنه 180 دلار واریزی سفارت رو چه جوری میشه انجام داد ؟

پاسخ
پاسخ
م
محیا
۱ ماه پیش

ممنون از اطلاعات خوبتون. فقط من یک سوال داشتم. من 19 سالمه و میخوام برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنم فقط اینکه یکی از این موسسه ها به من.گفت که گواهی اشتغال لازم دارم. من در از یکی از کالج ها در رشته مدیریت کسب و کار پذیرش گرفتم . و الان برلی ویزا میگن که باید گواهی اشتغال جور کنم. من کسی رو نتونستم پیدا کنم که گواهی رو برام بنویسه. میخواستم بدونم این گواهی الزامیه؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱ ماه پیش

خیر

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۱ ماه پیش

سلام من و همسرم به همراه پسر ۸ سالمون قصد مهاجرت به کانادا رو داریم و قصد بازگشت به ایران رو نداریم، درضمن قراره ویزای ۵ ساله مولتی بگیریم موقع ورود به فرودگاه کانادا باید به افسر بگیم که قصد بازگشت نداریم یا چیز دیگه ای بگیم؟ ممنون میشم اگه از تجربیاتتون بگین🙏

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۱ ماه پیش

سلام وممنون از اطلاعات خوبتون
مایه خانواده سه نفری هستیم من خانمم وپسر 5ساله ام
میخواستم بدونم ایاباید سه بار ثبت نام کنم ؟وبه صورت مجزا اطلاعات را بارگزاری کنیم ؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱ ماه پیش

همه با هم

پاسخ
پاسخ
ح
حجت اله
۱ ماه پیش

سلام به همه دوستان
اول از همه سپاس از جناب خانی و جناب پرویز عزیز که بنده را راهنمایی کردند و با کمک جواب های ایشان موفق شدم ویزای مالتیپل کانادا را بگیرم. سوالم این است که در فرم اپلیکشن میزان پولی که همراه خواهم برد به دلار کانادا اعلام شده. حال اگر معادل همان بودجه اعلام شده، دلار آمریکا همراه داشته باشم مشکلی پیش خواهد آمد؟ و اصولا آیا میزان پولی که توریست همراه دارد، چک می شود؟
ممنون از پاسخ و توجه شما

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱ ماه پیش

هر ارزی میبرید بیشتر ده هزار دلار کانادا نشود .

پاسخ
پاسخ
ح
حجت اله
۱ ماه پیش

سپاس بسیار

پاسخ
پاسخ
ا
امین
۱ ماه پیش

سلام
ما حدود یک ماه و نیمه که انگشت نگاری کردیم ولی هیچ جوابی ندادن ، آیا ایمیلی هست که پیگیری کنیم و چه نامه ای باید براشون بفرستیم؟

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۱ ماه پیش

آیا اگر کسی ریجکت بشه، و بخواد دوباره درخواست ویزا بده باید برای انگشت نگاری مجددا مراجعه کنه به یک کشور دیگه؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱ ماه پیش

خیر

پاسخ
پاسخ
س
سید احمد سجادی
۱ ماه پیش

با سلام
اینجانب بدون دعوتنامه اقدام به درخواستویزای توریستی کانادا کردم. در پرکردن اپلیکیشن یک قسمت نیاز به پر کردن مشخصات فردیا سازمان دعوت کننده را دارد. ممنون میشم اگر راهنمایی کنید چگونه باید تکمیل شود.

پاسخ
پاسخ
ب
بابک
۲۲ روز پیش

سلام
رزرواسیون هتل و بلیت رفت و برگشتتون رو بذارید

پاسخ
پاسخ
س
سید احمد سجادی
۱ ماه پیش

با سلام و عرض ادب
اطلاعات شما بسیار عالی و واقعی بود با توجه به مطالب شما تصمیم گرفتم خودم بدون نیاز به آژانس اقدام کنم

پاسخ
پاسخ
s
sharareh
۱ ماه پیش

بسیار متشکرم.فقط یک سوال : برای انگشت نگاری در دبی باید کدوم طبقه رفت؟ و آیا توی مرکز انگشت نگاری اول نوبت بگیرم و صدایم میزنند؟ و فقط ویزا و برگه نوبت انگشت نگاری را نشان بدهم؟ سوالی که نمی پرسند؟ آیا عکسی از من میخواهند؟ و اگر عکس از من خواستند میتوانم همان عکس پاسپورت را ارائه بدهم؟ آیا از من عکس هم میگیرند؟ ...ممنونم

پاسخ
پاسخ
ن
نارسیس
۲ روز پیش

فقط برگه انگشت نگاری ببرین همونجا عکس میگیرن ازتون

پاسخ
پاسخ
ادامه...