سفرنوشت

چطور ویزای کانادا گرفتم و راهنمای کلی سفر به کانادا

کانادا

به روز رسانی در ۹۷/۵/۱: مراکز ویزای کانادا در ترکیه (استانبول و آنکارا) مراجعین زیادی دارند و سیستم مراجعه برای انگشت نگاری رو تغییر دادند. برای مراجعه به این دو مرکز و انگشت نگاری باید به صفحه مرکز ویزای کانادا در ترکیه برید و وقت بگیرید. تلفنی هم میتونید وقت بگیرید. مرکز اعلام کرده اگر بدون وقت گرفتن به مرکز مراجعه کنید معطل میشید یا ممکنه اون روز اصلا به شما سرویسی ارائه نشه.

کشور کانادا هم جزو اون کشورهایی هست که به سخت ویزا دادن بین ایرانی ها معروف شده. نبودن سفارت کانادا در تهران هم به این سختی اضافه شده و باعث شده این تصور پیش بیاد که گرفتن ویزای کانادا بدون مراجعه به آژانس های مسافرتی معروف و سپردن همه کار به اون ها، غیر ممکنه.

راستش من خودم قبل از اینکه مراحل ویزا رو شروع کنم برای اینکه کمی اوضاع دستم بیاد به یکی از همین آژانس های معروف زنگ زدم تا اطلاعات بگیرم. اولین سوالی که آژانس مسافرتی ازم پرسید این بود که دعوتنامه من از طرف یک دوست کانادایی هست یا بستگانی در کانادا دارم که برام دعوتنامه بفرستند؟ وقتی پاسخ دادم که دعوتنامه ای ندارم و میخوام ویزای توریستی کانادا رو بگیرم، خانمی که پشت خط بود شاکی شد که آقا کانادا که ویزای توریستی نمیده! وقت خودت و ما رو تلف نکن. بعدش هم بدون اینکه منتظر جوابی از طرف من باشه گوشی رو قطع کرد.

دو روز بعد از این مکالمه مراحل ویزای کانادا رو شروع کردم و کمتر از دو ماه بعد ویزای ۴ ساله کانادا (طولانی ترین ویزایی که تا به حال گرفتم) توی پاسپورتم جا خوش کرده بود. مراحل درخواست و اقدام برای ویزای کانادا به مراحل ویزای استرالیا شباهت داشت ولی به اون سادگی نبود. توی این مطلب سعی می کنم قدم به قدم مراحل ویزای کانادا رو برای شما بنویسم.

مراحل درخواست ویزای کانادا

صفحه ای که باهاش سر و کار خواهید داشت وبسایت اداره مهاجرت کانادا هست.

اطلاعات زیادی توی وبسایت هست و برای مهاجرت به کانادا هم به همین وبسایت باید مراجعه کرد. ویزایی که برای بازدید توریستی و دیدار بستگان و آشنایان در کانادا هست اسمش رو گذاشتند ویزای موقت اقامت/دیدار Temporary resident / visitor visa . با این ویزا حداکثر ۱۸۰ روز متوالی میشه در کانادا اقامت داشت و برای زمان بیشتر باید نوع دیگری از ویزا رو انتخاب کنید.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

اگر توی وبسایت اداره مهاجرت کانادا گم شدید میتونید مستقیم برید اینجا، گزینه آبی رنگ Continue to GCKey رو کلیک کنید و در صفحه ای که باز میشه یک اکانت برای خودتون بسازید. حتما حواستون به سوال های امنیتی باشه چون در هر بار ورود به اکانتتون یکی از این سوالات رو میپرسه، پس با دقت جوابی بنویسید که یادتون بمونه.

داون تاون تورنتو

داون تاون تورنتو

وارد اکانت که شدید برای ویزیتور ویزا Visitor Visa اپلای کنید. ابتدا یک سری سوال از شما میپرسه که تشخیص بده اصلا شما نیاز به ویزا دارید یا نه که خوب مسلما جوابش برای ما ایرانی ها مثبت هست .

تعداد سوالات حدود ۱۵ تاست و هر موقع خواستید میتونید نتایج رو ذخیره کنید، از اکانتتون خارج بشید و بعدا دوباره برگردید و ادامه سوالات رو جواب بدید.

مرحله بعد آپلود کردن مدارک لازم برای ویزا هست. برای هر قسمت فقط یک فایل و با حجم حداکثر ۴ مگابایت میتونید آپلود کنید. مثلا اسکن صفحه های پاسپورتتون همه باید توی یک فایل باشه نه اینکه هر صفحه یک فایل جدا. فرمت های .doc و .docx و .pdf و .jpg و .tiff و .png قابل قبول هست.

مدارکی که باید آپلود کنید شامل موارد زیر هست:

 1. فرم اقامت موقت/ویزای دیدار کانادا که باید از اکانت خودتون دانلود کنید.
 2. تاریخچه سفر: اسکن کلیه پاسپورت های قبلی و ویزاها و مهرهای ورود و خروج و اقامت ها در ده سال گذشته. اگر به جایی سفر کردید و مدرکی ازش ندارید، کارت پرواز هم میتونید اسکن کنید.
 3. صفحه اول پاسپورت فعلی بعلاوه اسکن کلیه صفحات این پاسپورت که اطلاعاتی از سفر شما داره.
 4. اطلاعات مالی: هر مدرکی مبنی بر توانایی مالی شما شامل گواهی تمکن مالی، گردش حساب، فیش حقوقی، سند ملکی و سایر مدارک توی این قسمت باید آپلود بشه.
 5. عکس دیجیتال به ابعاد ۳۵×۴۵ میلیمتر و سایر مشخصاتی که توی اکانت بهتون گفته میشه.
 6. هدف سفر و سایر موارد: رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، برنامه سفر و سایر مواردی از این قبیل رو اینجا آپلود کنید.
 7. فرم مشخصات اعضای خانواده: از اسمش معلومه و باید مشخصات بستگان (بدون در نظر گرفتن اینکه با شما سفر می کنند یا نه) روداخلش بنویسید.
 8. فرم مشخصات فردی: این فرم اختیاری هست ولی توصیه می کنم پرش کنید. چند تا سوال در مورد شما پرسیده میشه و ازتون میخواد کشورهایی که در ۵ سال گذشته سفر کردید بعلاوه تاریخ ورود و خروج هر کشور رو بنویسید.
 9. نامه توضیحات Letter of Explanation: این نامه هم اختیاری هست. اگر توضیحی راجع به سفرتون هست که در قسمت های قبلی ذکر نشده این قسمت جای خوبیه که در موردش بنویسید و بتونید نشون بدید قصد برگشتن به کشورتون رو دارید.

اگر دعوتنامه از کانادا دارید میتونید توی قسمت ۶ بزاریدش که دیگه نیازی به رزرو هتل نباشه و یا حتی دوباره توی قسمت ۹ تکرارش کنید.

دعوتنامه یک نامه ساده هست که دوست یا فامیل شما در کانادا خطاب به اداره مهاجرت کانادا مینویسه و شامل مشخصات خودش و شما میشه. این نامه نیازی نیست رسمی باشه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا از شما بخواد این نامه در یک دفتر اسناد رسمی ثبت بشه. همه چیز در مورد دعوتنامه برای سفر به کانادا رو میتونید اینجا بخونید.

مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه و اصل و ترجمه هر دو آپلود بشند. ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا تقاضای بیشتری داشته باشه و مهرهای دادگستری و وزارت امورخارجه رو هم بخواد.

بعد از آپلود کردن همه مدارک نوبت پرداخت هزینه ویزا هست تا درخواست ویزای شما به طور رسمی به جریان بیافته. هزینه ثبت نام ویزای کانادا ۱۰۰ دلار کانادا و هزینه انگشت نگاری ۸۵ دلار کانادا هست. این ۱۸۵ دلار کانادا رو باید بصورت آنلاین و توسط کارت های ویزا یا مستر پرداخت کنید.

دو روز بعد از ثبت نام نهایی برای ویزا، برای من نامه ای اومد که باید به یکی از مراکز ویزای کانادا یا VAC (Visa Application Center) مراجعه کنم. این VAC ها با سفارت کانادا تفاوت دارند و لزوما توی همه کشورها نیستند. مثلا من قصد داشتم زمانی که هلند بودم واسه انگشت نگاری اقدام کنم ولی هیچ VAC ی توی هلند نبود و مجبور شدم برم دوسلدورف برای انجام انگشت نگاری. از زمان دریافت نامه ۳۰ روز برای مراجعه به VAC فرصت دارید. نیازی به گرفتن نوبت نیست و فقط باید در ساعت اداری مراجعه کنید. انگشت نگاری و عکسبرداری از چهره انجام میشه و هیچ مصاحبه ای در کار نیست. کلا ۱۵ دقیقه طول کشید. لیست کلیه VAC ها رو میتونید اینجا ببینید.

۴۰ روز بعد از انگشت نگاری پیامی دریافت کردم که اداره مهاجرت کانادا نیاز به اصل پاسپورت من داره، به قول آژانسی ها پاسپورت رکوئست Passport Request شدم. این پیام یعنی اینکه به احتمال بسیار زیاد با ویزا موافقت شده و شما ۳۰ روز فرصت دارید پاسپورت رو به یکی از این VAC ها تحویل بدید.

نزدیکترین VAC ها به ایران، استانبول، آنکارا و باکو هستند که هزینه رفت و آمد و اقامت حداقل ۵۰۰ هزارتومان میشد. این قسمت آخر دریافت ویزا Visa pick up رو سپردم به آژانسی که با هزینه ۲۷۰ هزار تومان این کار رو انجام داد و کمتر از یک هفته پاسپورت و ویزای ۴ ساله کانادا رو در تهران تحویلم داد.

شما هم اگر در ایران هستید میتونید به شرکت نیلگام سفر که کار پیکاپ و ویزای کانادا رو انجام میده بسپرید.

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

چند تا نکته برای ویزای کانادا به ذهنم میرسه و در آینده هم اگر نکاتی با سوالات شما به ذهنم رسید اینجا اضافه می کنم:

 • مثل اکثر کشورهای غربی، دغدغه اصلی کانادا اینه که شما خاک کانادا رو ترک خواهید کرد. به هر طریقی که بتونید این رو نشون بدید شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه.
 • جایی ندیدم اسمی از گواهی اشتغال به کار اومده باشه، ولی توی یکی از قسمت ها مثلا مدارک مالی، اون رو هم ضمیمه کنید.
 • ویزای کانادا حداکثر میتونه ده ساله باشه ولی حداکثر تا تاریخ انقضای پاسپورت شما ویزا داده میشه. پس اگر تاریخ انقضای پاسپورتتون نزدیکه، بهتره پاسپورت جدید بگیرید و با اون برای ویزای کانادا اقدام کنید.
 • زمان بین انگشت نگاری و دریافت جواب نهایی متغیره، برای من ۴۰ روز بود، برای دوستم ۵ روز بود و ممکنه تا ۶۰ روز هم باشه.
 • ویزای کانادا در حالت عادی مصاحبه نداره مگر اینکه به شما اعلام بشه.
 • داشتن دعوتنامه الزامی نیست ولی میتونه شانس گرفتن ویزا رو زیاد کنه.
 • به نظر من تاریخچه سفر توی گرفتن ویزای کانادا تاثیر زیادی داره.
گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

سفر من به کانادا

سفر من به کانادا که در اوایل پاییز ۹۶ خیلی کوتاه و در حد ۴-۵ روز بود. راستش از اینکه ویزای طولانی مدت دارم خیالم راحته که هروقت خواستم میتونم به اونجا برم. فقط شهر تورنتو و آبشار نیاگارا معروف رو دیدم و به لطف دوستان خوبم دیدن طبیعت زیبای پاییزی اطراف تورنتو رو تجربه کردم. چند تا نقشه برای دیدن دومین کشور بزرگ کره زمین توی ذهنم دارم که توی سال های آینده عملیشون می کنم. تا اینجا به این نتیجه رسیدم که طبیعت کانادا توی پائیز زیباتره (اکثر قسمت هاش).

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا و ویزاش برای من دروازه ورود به آمریکای مرکزی بود که در اولین فرصت قصه هاش رو براتون خواهم گفت.

بلیط پرواز ایران به کانادا

متاسفانه با وجود این همه ایرانی ساکن کانادا هیچ پرواز مستقیمی از ایران به کانادا وجود نداره. با ایرلاین های اروپایی و عربی نسبتا راحت میشه به همه قسمت های کانادا سفر کرد. قیمت بلیط های رفت و برگشت از ایران به کانادا بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو بسته به ایرلاین و زمان سفر میتونه متغیر باشه. در صورت داشتن ویزای مولتیپل کانادا با پاسپورت ایرانی میتونیم هر ایرلاینی رو برای سفر انتخاب کنیم بدون اینکه نگران ویزای ترانزیت باشیم (بجز ایرلاین های آمریکایی). فقط حواستون باشه اگر ویزای یک بار ورود کانادا داشته باشید هنگام برگشت از کانادا و توقف در اروپا نیاز به ویزای ترانزیت خواهید داشت.

بلیط من با هواپیمایی بریتیش ایرویز و یک توقف در لندن بود. قیمت بلیط رفت و برگشت من ۳۶۱ یورو (۱،۷۰۰،۰۰۰ تومان) شد. اگر شما هم مثل من معتاد باشید و هر شب قبل خواب ده دقیقه پروازها به جاهای مختلف رو چک کنید احتمالش هست این قیمت ها رو بتونید ببینید. من که تا دیدم خریدمش. وبسایتی که ازش خریده بودم این امکان رو بهم میداد که تا ۲۴ ساعت بدون هزینه بلیط رو کنسل کنم. من هم قبل از ۲۴ ساعت با شماره بین المللیشون تماس گرفتم و پرسیدم آیا تغییر تاریخ هم مجانی هست؟ اپراتور پاسخ داد در صورتی که بلیط با همون شرایط وجود داشته باشه بله. منم ازش خواستم یک بلیط با همین شرایط طوری که تاریخ رفتم کمی دیرتر باشه یا برگشتم کمی زودتر، پیدا کنه. بعد از دو دقیقه صدای متعجب اپراتور از پشت خط اومد که من چیزی حتی نزدیک به این قیمت هم پیدا نمی کنم و تو چطور بلیط با این قیمت از ما خرید کردی؟! این قسمت آخر رو سه بار تکرار کرد و من هم گفتم هیچ تغییری نمی خوام، خداحافظ! 😁

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

ورود به کانادا

احتمالا مستندهای مرزبانان کانادا رو دیده باشید. من که خیلی این برنامه رو دوست داشتم و ازش چیزای زیادی یاد گرفتم. مامورهای مرزبانی کانادا سختگیر و دقیق هستند و توصیه می کنم بهشون دروغ نگید. توی پرواز به کانادا به شما فرم اظهارنامه گمرکی داده میشه که باید با دقت به سوالاتش پاسخ بدید.

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

بعد از پیاده شدن از هواپیما به سالنی وارد میشید که تعدادی دستگاه اسکن پاسپورت و عکسبرداری هست، تعداد روز اقامت رو هم باید تایپ کنید و نهایتا یک برگه پرینت شده به شما میده و مرحله بعدی دیدن مامور مرزبانی هست. از مدارکی که برای درخواست ویزا آپلود کردید یک کپی پرینت شده یا توی موبایلتون داشته باشید. بلیط خروج از کانادا هم دم دست باشه. ماموری که از من سوال می پرسید خیلی جدی بود ولی سوال بی ربط نپرسید و زود مهر ورود به کانادا رو توی پاسپورتم زد.

موقع خروج از کانادا شما مامور مرزی رو نمیبینید و مهر خروج هم توی پاسپورت شما نمیخوره. از روی لیست مسافر پروازهای خروجی، شما رو به لیست توریست های خروجی از کانادا اضافه می کنند.

بانک های کانادا و ویزاکارت

بعضی از بانک های کانادا برای ایرانی ها حساب بانکی باز می کنند و ویزاکارت نقدی Visa Debit Card هم میشه درخواست داد. من به دو تا بانک مراجعه کردم که هر دو گفتند برای ایرانی ها که مقیم کانادا نیستند حساب بانکی افتتاح نمی کنند. بانک سوم تی دی کانادا تراست بانک TD Canada Trust Bank بود که خیلی راحت قبول کرد برای من حساب بانکی باز کنه. حساب بانکی با کمترین امکانات ماهیانه ۵ دلار کانادا هزینه داشت. ویزا کارت نقدی هم همون موقع بهم داد. اینترنت بانک و تلفن بانک نسبتا خوبی هم داشت. تی دی بانک کارت اعتباری Credit Card هم برام صادر می کرد ولی به هر میزان که کردیت می خواستم باید پول توی بانک بلوکه میکردم، به نظرم ارزش نداشت و همون کارت نقدی بهتر بود.

مدتی این ویزا کارت رو داشتم ولی خیلی مفید نبود برام. اول اینکه توی خیلی از خودپرداز ها و پوز های فروشگاهی جواب نداد. علتش میتونه این باشه که من خارج از کانادا از ویزا کارتم استفاده کردم و قاعدتا باید قبلش با بانک تماس می گرفتم و اعلام می کردم به کدوم کشور سفر می کنم. انتظار داشتم این امکان رو توی اپ بانک داشته باشه که نداشت. مورد دیگه نرخ بد تبدیل دلار کانادا با سایر ارزها توی تی دی بانک بود. در نهایت چون ویزا کارت استرالیا رو داشتم که خیلی از این بهتر بود، حسابم در تی دی بانک رو بستم.

سوالات متداول در مورد ویزای کانادا

شناسنامه و کارت ملی و ترجمش لازم نیست؟

مدارکی که باید آپلود بشه برای هر فرد متفاوته. بر اساس جواب شما به اون ۱۵ تا سوال اولیه، مدارک درخواستی میتونه متفاوت باشه. توی لیست مدارک درخواستی من شناسنامه و کارت ملی نبود. من هم چون جزو مدارک درخواستیم نبود، آپلود نکردم.

گواهی اشتغال به کار برای ویزای کانادا الزامیه؟

دقیقا مثل مورد بالا هست. برای من فیش حقوقی رو در قسمت مدارک درخواستی نوشته بود. هزینه ترجمه فیش حقوقی زیاد میشد و من به جای اون گواهی اشتغال به کارم که انگلیسی بود رو در قسمت مدارک مالی آپلود کردم.

کدوم قسمت درخواست ویزای مولتیپل رو مشخص کنیم؟

هیچ کجای فرم های درخواست ویزای کانادا شما نمیتونید یکبار ورود، چندبار ورود و مدت ویزا رو مشخص کنید. اداره مهاجرت کانادا تصمیم میگیره طول مدت ویزا و نوعش چطور باشه. ویزای من مولتی با اعتبار ۴ سال بود که در هر سال میتونم ۱۸۰ روز توی کانادا باشم.

فرم پی دی اف رو چطور امضا کنم؟

نیازی به امضای فرم نیست. همون فایل پی دی اف رو توی کامپیوتر پر کنید و آپلودش کنید.

بیمه مسافرتی لازم نیست؟

توی مدارک درخواستی من بیمه مسافرتی نبود. موقع ورود به کانادا هم از من درخواست بیمه مسافرتی نکردند. ولی توصیه من اینه که قبل از سفر به هر کشوری بیمه مسافرتی تهیه کنید.

کدوم آژانس ویزای تضمینی کانادا میگیره؟

بعید میدونم چیزی به اسم ویزای تضمینی کانادا وجود داشته باشه. تصمیم در مورد ویزای کانادا توسط اداره مهاجرت کانادا گرفته میشه. آژانس مورد اعتماد برای انجام کارهای ویزای کانادا هم نمی شناسم.

چقدر شانس گرفتن ویزای کانادا رو دارم؟

هیچ مکانیزم مشخصی برای محاسبه شانس دریافت ویزا وجود نداره، لطفا در این زمینه سوال نپرسید.

خوشحال میشم اگر تجربه ای در زمینه ویزای کانادا دارید با من و مخاطبان سفرنوشت به اشتراک بزارید.

۴۶۶دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ش
شهرزاد روایی
۱ روز پیش

واقعا ممنونم از وقتی که برای نشر این اطلاعات گذاشتین . به من خیلی کمک کرد . از دیروز بودتو سایت vfs ترکیه در حال جستجو بودم و کم کم با بی رغبتی داشتم به این نتیجه میرسیدم که بسپرم دست یه آژانس . ولی مطلب شما بهم دوباره انگیزه داد که خودم انجامش بدم . راستش من برای انگلیس و شنگن خودم مراحل ویزا رو انجام دادم و اینجوری وقتی ویزا توی پاسپورتت میخوره اصلا یه کیف دیگه داره جدای از اینکه کلی هم باید هزینه زیادی بدی که برات فرم ها رو پر کنن... بازم ممنون

پاسخ
پاسخ
پ
پريا
۲ روز پیش

سلام ممنون بابت اطلاعات خوبتون من خانواده عموم تورونتو زندگي ميكنن خواستم بپرسم ايا امكانش هست كه بتونم از طريق ايشون ويزا بگيرم و اگه ميتونم اونجا از چه راهي ميتونم اقامت دائم بگيرم؟ حساب بانكي چند ميليوني هم ندارم و فقط دو تا سفر به تركيه و عراق رو حدود ٨ سال پيش داشتم

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۲ روز پیش

سلام
وقت بخیر
آیا برای پرواز های کانادا نیازس به ویزاهای فرودگاهی نیست چون اول باید پرواز کرد به اروپا و بعد کانادا؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ روز پیش

سلام
بستگی به کشوری که در اون توقف میکنید و نوع ویزای شما داره

پاسخ
پاسخ
م
مهرداد
۲ روز پیش

سلام ببخشيد تمكن مالي كه بايد آپلود كنيم حداقل موجودي و گردش حساب بانكي بايد چقدر باشه
از پاسختون ممنون ميشم🙏

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۳ روز پیش

درود بر شما
ضمن تشكر بابت راهنمايي هاي بدون چشم داشت.
بنده يك سوال داشتم.
براي درخواست ويزاي ٥ ساله مولتي كانادا تاريخ رزرو هتل بايد چند وقت باشه؟آيا تعداد روز رزرو هتل در مدت ويزا تاثير دارد؟

پاسخ
پاسخ
م
مروارید
۳ روز پیش

باسلام و خسته نباشید.. لطفا منو راهنماییی کنید... من امروز نامه انگشت نگاری رو دریافت کردم ولی متوجه شدم تاریخ تولدم اشتباه تایپ شده گویا من تاریخ تولدم رو در فرم هه اشنباه وارد کرده بودم الان باید چه کنم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ روز پیش

سلام
با مرکزی که میخواهید برید انگشت نگاری تماس بگیرید و بهشون مشکل رو بگید.

پاسخ
پاسخ
س
سرور
۴ روز پیش

سلام خيلي متشكر از اطلاعات مفيدي كه در اختيار ما گذاشتيد، سوالي داشتم آيا بعد از اخذ ويزاي توريستي امكان سفر به نيويورك براي ديدن اقوام وآشنايان رو داريم.ممنون از وقتي كه براي پاسخگويي ميگذاريد.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ روز پیش

سلام
اسمش ویزای کانادا هست نه ویزای امریکا

پاسخ
پاسخ
م
مونا
۵ روز پیش

سلام خسته نباشید خواستم بپرسم حالا که خودمون باید از ترکیه وقت سفارت بگیریم فقط باید مدارک رو آپلود کنیم و بعدش سر وقتی که گرفتیم بریم ترکیه؟

پاسخ
پاسخ
م
مهسا
۶ روز پیش

سلام
خواستم بپرسم اگر کل خانواده درخواست کنیم آیا ممکنه فقط به یک نفر ویزا بدهند و بقیه رو ریجکت کنند یا اینکه یا به همه ویزا میدن یا به هیچکس؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ روز پیش

سلام
همه حالت ها ممکنه

پاسخ
پاسخ
ح
حامد ش
۶ روز پیش

سلام
مجدداً تشکر بابت تمامی توضیحات و راهنماییاتون
چند تا سوال داشتم :
1- در فرم اصلی ( فرم اقامت موقت/ویزای دیدار ) قسمتی هست با نام : National Identity Document که سوال می پرسه آیا چنین سندی رو دارید ؟ اگر آره شماره اون،کشور صادر کننده، تاریخ صدور و انقضا رو میخواد. دقیقاً منظور این قسمت چیه ؟ بعید میدونم منظورش کارت ملی باشه.
2- در فرم مشخصات خانواده در ذیل هر قسمت گفته شده مثلاً چنانچه فرزندی ندارید، تاریخ این قسمت رو پر کنید و امضا کنید. آیا این فرم نیاز به امضا داره ؟
3- در فرم مشخصات خانواده گفته شده به جز زبان انگلیسی به زبان مادری هم نامها را وارد کنید. آیا در ذیل همان قسمت که نام انگلیسی رو مینویسیم باید نام فارسی رو وارد کنیم ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ روز پیش

سلام
بله کارت ملی هست. زبان انگلیسی و فارسی با هم

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۷ روز پیش

سلام عزیز
ممنون از توضیحات کاملتون
شما در توضیحات نوشتید که لازم نیست دعوتنامه رسمی باشه. میشه اطف بفرمایید در این مورد توضیح بدید که شیوه ی نوشتن دعوتنامه به چه صورت هست؟ آیا مثلن به صورت دستی روی یک تکه کاغذ میشه نوشته بشه؟ یا اینکه باید از فرم های خاصی تبعیت بشه و حتما برای اداره ی مهاجرت از طریق شخصی که در کانادا هست پست بشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ
پاسخ
م
مسعود
۸ روز پیش

سلام ممنون از راهنمایی های شما
من اکانت تشکیل دادم و الان رسیدم به مرحله ای که باید مدارک آپلود کنم فرم ها رو از کجا دانلود کنم و برای همسر و فرزندم تو کدوم قسنت درخواست بدم و اینکه مدارکشون رو همراه مدارک خودم اپلود کنم

پاسخ
پاسخ
ن
ندا
۷ روز پیش

سلام
همون جایی که مدارک لازم برای آپلود را نوشته، اگر روش کلیک کنید، میبینید که امکان دانلود فرم ها وجود داره.

پاسخ
پاسخ
ش
شادي
۹ روز پیش

سلام
من يه سوالي داشتم من خودم يه سفر به استراليا داشتم و ٢بار هم به تركيه ولي همسرم ٣ بار به تركيه رفتن فقط ميخواستم بدونم براي تراول هيستوري كافي هست؟

پاسخ
پاسخ
ن
ندا
۷ روز پیش

سلام،
بله کافیه، یکی از دوستان من هیچ سفری نداشتند اما ویزای کانادا رو گرفتند.

پاسخ
پاسخ
ش
شادي
۷ روز پیش

ممنونم

پاسخ
پاسخ
پ
پویا
۹ روز پیش

سلام و درود
من حدود چهل روز پیش در دبی انگشت نگاری کردم و تا چند روز پیش مطلع شدم انگشت نگاریم تایید شده و به مراجع مربوطه ارجاع شده.چه مدت پس از این باید جهت پیکاپ ویزا اقدام کنم.فقط مشکلی که دارم اینه که جهت ثبت نام پرفایل و ویزا با ایمیل یکی از دوستانم انجام شده و متاسفانه دوستم الان تو کماست و هیچ دسترسی به پروفایلم و ایمیل دوستم ندارم.اما در هنگام انگشت نگاری ایمیل خودم رو دادم به مرکز وی اس اف.ممنون میشم راهنمایی کنید منو

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ روز پیش

سلام
از روزی که پاسپورت رو درخواست می کنند حداکثر 30 روز فرصت دارید پاسپورت رو تحویل بدید.

پاسخ
پاسخ
د
داود
۹ روز پیش

احمد جان سلام
درخصوص هاستلی که رفته بودی یه سوال داشتم . ارزش نسبت به قیمت و همچنین موقعیتش چه طور بود ؟ همچنین از فرودگاه تا هاستل موردنظر ممنون میشم بگی بهترین وسیله حمل نقل عمومی چیه .

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ روز پیش

سلام
راهنمای هاستل رو مطالعه کنید. خوب بودن یک هاستل در 1 سال پیش دلیل نمیشه الان هم مناسب باشه

پاسخ
پاسخ
b
bahar
۹ روز پیش

سلام ، ممنون از اطلاعاتی که فراهم کردین
من تمام مراحل رو برای ویزای توریستی انجام دادم - فقط تو فرم یک قسمتی شماره تماس و آدرس فردی رو باید وارد کنم ، با توجه به اینکه کسی رو کانادا ندارم این قسمت رو چطوری باید پر کنم ؟

Name, address and relationship of any person or institution I will visit

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ روز پیش

سلام
خالی بزارید

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۱۰ روز پیش

سلام دوست عزیز ممنون بابت اطلاعات مفیدتون
دوتا سوال داشتم: 1- اگر دعوتنامه شرکت در سمینار داشته باشم آیا ویزایی که میدن با ویزای توریستی فرق داره؟( آخه من میخوام ویزای مولتی بگیرم)
2- اگر من دعوتنامه داشته باشم به همسرم هم ویزا میدن؟( البته هر دومون دوتا شینگن داریم)
ممنون میشم راهنمایی کنین

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ روز پیش

سلام
نه نوع ویزا تفاوتی نداره. در کل تصمیم به مولتی و مدت زمانش رو کانادا تصمیم میگیره.
دعوتنامه تضمین کننده ویزای کانادا نیست.

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۴ روز پیش

متشکرم

پاسخ
پاسخ
A
Amin
۱۰ روز پیش

سلام و عرض ادب
خیلی ازتون ممنونم بابت راهنمایی هایی که دارین، بسیار مفید هستند.
من تمام مراحل رو انجام دادم چک لیست هم گرفتم فقط اینکه تاریخ رزرو هتل و پرواز از روزی که اپلود من کامل میشه و هزینرو انلاین واریز میکنم چقدر باید فاصله داشته باشه؟

پاسخ
پاسخ
ب
بيتا
۶ روز پیش

سلام، من هم از ادمين و صاحب اين وب سايت كمال تشكر رو دارم، و اينكه من صرفاً با اتّكا به اطلاعاتي كه از سايت ايشون گرفتم مراحل رو به صورت آن لاين انجام دادم و دقيقاً يك روز بعد از ثبت نام نهايي براي من نامه مبني بر لزوم انگشت نگاري در مراكز مربوطه ارسال شد و من براي ٣ هفته بعد به صورت آن لاين براي انگشت نگاري وقت گرفتم.
در مورد سوالتون : من كه تاريخ رزرو پرواز و رزرو هتل ها در كانادا رو ٢ ماه بعد انتخاب كردم ولي به نظرم اين موضوع زياد مهم نيست و ميتونه نوعي فرماليته محسوب بشه ، چون به هر ترتيب اداره مهاجرت كانادا بعد از تصميم نهايي خودش اگه نتيجه مثبت باشه ويزا رو بلافاصله بدون توجه به تاريخ بليط و رزرو هتل شما صادر خواهد كرد.

پاسخ
پاسخ
i
iman
۱۱ روز پیش

درود احمد آقای عزیز ...
سپاسگزارم بابت تمام راهنمایی و اطلاعات مفید و ارزشمندی که در سفرنامه هاتون در اختیار دیگران قرار میدهید و به امید خدا ادامه دارد ...
شاد و سلامت باشید ... در کنار خانواده و در پناه خدا ...
...

پاسخ
پاسخ
ح
حامد ش
۱۱ روز پیش

سلام
و ممنون از لطف همیشگی شما در پاسخ به سوالات.
در مورد گواهی اشتغال به کار آیا ذکر حقوق، تاریخ مرخصی و مواردی از این دست الزامی هست ؟ آخه من جایی نمیبینم که به چنین مواردی اشاره شده باشه.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ روز پیش

سلام
الزامی نیست

پاسخ
پاسخ
ادامه...