سفرنوشت

چطور ویزای کانادا گرفتم و راهنمای کلی سفر به کانادا

کانادا

به روز رسانی در ۹۷/۵/۱: مراکز ویزای کانادا در ترکیه (استانبول و آنکارا) مراجعین زیادی دارند و سیستم مراجعه برای انگشت نگاری رو تغییر دادند. برای مراجعه به این دو مرکز و انگشت نگاری باید به صفحه مرکز ویزای کانادا در ترکیه برید و وقت بگیرید. تلفنی هم میتونید وقت بگیرید. مرکز اعلام کرده اگر بدون وقت گرفتن به مرکز مراجعه کنید معطل میشید یا ممکنه اون روز اصلا به شما سرویسی ارائه نشه.

کشور کانادا هم جزو اون کشورهایی هست که به سخت ویزا دادن بین ایرانی ها معروف شده. نبودن سفارت کانادا در تهران هم به این سختی اضافه شده و باعث شده این تصور پیش بیاد که گرفتن ویزای کانادا بدون مراجعه به آژانس های مسافرتی معروف و سپردن همه کار به اون ها، غیر ممکنه.

راستش من خودم قبل از اینکه مراحل ویزا رو شروع کنم برای اینکه کمی اوضاع دستم بیاد به یکی از همین آژانس های معروف زنگ زدم تا اطلاعات بگیرم. اولین سوالی که آژانس مسافرتی ازم پرسید این بود که دعوتنامه من از طرف یک دوست کانادایی هست یا بستگانی در کانادا دارم که برام دعوتنامه بفرستند؟ وقتی پاسخ دادم که دعوتنامه ای ندارم و میخوام ویزای توریستی کانادا رو بگیرم، خانمی که پشت خط بود شاکی شد که آقا کانادا که ویزای توریستی نمیده! وقت خودت و ما رو تلف نکن. بعدش هم بدون اینکه منتظر جوابی از طرف من باشه گوشی رو قطع کرد.

دو روز بعد از این مکالمه مراحل ویزای کانادا رو شروع کردم و کمتر از دو ماه بعد ویزای ۴ ساله کانادا (طولانی ترین ویزایی که تا به حال گرفتم) توی پاسپورتم جا خوش کرده بود. مراحل درخواست و اقدام برای ویزای کانادا به مراحل ویزای استرالیا شباهت داشت ولی به اون سادگی نبود. توی این مطلب سعی می کنم قدم به قدم مراحل ویزای کانادا رو برای شما بنویسم.

مراحل درخواست ویزای کانادا

صفحه ای که باهاش سر و کار خواهید داشت وبسایت اداره مهاجرت کانادا هست.

اطلاعات زیادی توی وبسایت هست و برای مهاجرت به کانادا هم به همین وبسایت باید مراجعه کرد. ویزایی که برای بازدید توریستی و دیدار بستگان و آشنایان در کانادا هست اسمش رو گذاشتند ویزای موقت اقامت/دیدار Temporary resident / visitor visa . با این ویزا حداکثر ۱۸۰ روز متوالی میشه در کانادا اقامت داشت و برای زمان بیشتر باید نوع دیگری از ویزا رو انتخاب کنید.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

اگر توی وبسایت اداره مهاجرت کانادا گم شدید میتونید مستقیم برید اینجا، گزینه آبی رنگ Continue to GCKey رو کلیک کنید و در صفحه ای که باز میشه یک اکانت برای خودتون بسازید. حتما حواستون به سوال های امنیتی باشه چون در هر بار ورود به اکانتتون یکی از این سوالات رو میپرسه، پس با دقت جوابی بنویسید که یادتون بمونه.

داون تاون تورنتو

داون تاون تورنتو

وارد اکانت که شدید برای ویزیتور ویزا Visitor Visa اپلای کنید. ابتدا یک سری سوال از شما میپرسه که تشخیص بده اصلا شما نیاز به ویزا دارید یا نه که خوب مسلما جوابش برای ما ایرانی ها مثبت هست .

تعداد سوالات حدود ۱۵ تاست و هر موقع خواستید میتونید نتایج رو ذخیره کنید، از اکانتتون خارج بشید و بعدا دوباره برگردید و ادامه سوالات رو جواب بدید.

مرحله بعد آپلود کردن مدارک لازم برای ویزا هست. برای هر قسمت فقط یک فایل و با حجم حداکثر ۴ مگابایت میتونید آپلود کنید. مثلا اسکن صفحه های پاسپورتتون همه باید توی یک فایل باشه نه اینکه هر صفحه یک فایل جدا. فرمت های .doc و .docx و .pdf و .jpg و .tiff و .png قابل قبول هست.

مدارکی که باید آپلود کنید شامل موارد زیر هست:

 1. فرم اقامت موقت/ویزای دیدار کانادا که باید از اکانت خودتون دانلود کنید.
 2. تاریخچه سفر: اسکن کلیه پاسپورت های قبلی و ویزاها و مهرهای ورود و خروج و اقامت ها در ده سال گذشته. اگر به جایی سفر کردید و مدرکی ازش ندارید، کارت پرواز هم میتونید اسکن کنید.
 3. صفحه اول پاسپورت فعلی بعلاوه اسکن کلیه صفحات این پاسپورت که اطلاعاتی از سفر شما داره.
 4. اطلاعات مالی: هر مدرکی مبنی بر توانایی مالی شما شامل گواهی تمکن مالی، گردش حساب، فیش حقوقی، سند ملکی و سایر مدارک توی این قسمت باید آپلود بشه.
 5. عکس دیجیتال به ابعاد ۳۵×۴۵ میلیمتر و سایر مشخصاتی که توی اکانت بهتون گفته میشه.
 6. هدف سفر و سایر موارد: رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، برنامه سفر و سایر مواردی از این قبیل رو اینجا آپلود کنید.
 7. فرم مشخصات اعضای خانواده: از اسمش معلومه و باید مشخصات بستگان (بدون در نظر گرفتن اینکه با شما سفر می کنند یا نه) روداخلش بنویسید.
 8. فرم مشخصات فردی: این فرم اختیاری هست ولی توصیه می کنم پرش کنید. چند تا سوال در مورد شما پرسیده میشه و ازتون میخواد کشورهایی که در ۵ سال گذشته سفر کردید بعلاوه تاریخ ورود و خروج هر کشور رو بنویسید.
 9. نامه توضیحات Letter of Explanation: این نامه هم اختیاری هست. اگر توضیحی راجع به سفرتون هست که در قسمت های قبلی ذکر نشده این قسمت جای خوبیه که در موردش بنویسید و بتونید نشون بدید قصد برگشتن به کشورتون رو دارید.

اگر دعوتنامه از کانادا دارید میتونید توی قسمت ۶ بزاریدش که دیگه نیازی به رزرو هتل نباشه و یا حتی دوباره توی قسمت ۹ تکرارش کنید.

دعوتنامه یک نامه ساده هست که دوست یا فامیل شما در کانادا خطاب به اداره مهاجرت کانادا مینویسه و شامل مشخصات خودش و شما میشه. این نامه نیازی نیست رسمی باشه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا از شما بخواد این نامه در یک دفتر اسناد رسمی ثبت بشه. همه چیز در مورد دعوتنامه برای سفر به کانادا رو میتونید اینجا بخونید.

مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه و اصل و ترجمه هر دو آپلود بشند. ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا تقاضای بیشتری داشته باشه و مهرهای دادگستری و وزارت امورخارجه رو هم بخواد.

بعد از آپلود کردن همه مدارک نوبت پرداخت هزینه ویزا هست تا درخواست ویزای شما به طور رسمی به جریان بیافته. هزینه ثبت نام ویزای کانادا ۱۰۰ دلار کانادا و هزینه انگشت نگاری ۸۵ دلار کانادا هست. این ۱۸۵ دلار کانادا رو باید بصورت آنلاین و توسط کارت های ویزا یا مستر پرداخت کنید.

دو روز بعد از ثبت نام نهایی برای ویزا، برای من نامه ای اومد که باید به یکی از مراکز ویزای کانادا یا VAC (Visa Application Center) مراجعه کنم. این VAC ها با سفارت کانادا تفاوت دارند و لزوما توی همه کشورها نیستند. مثلا من قصد داشتم زمانی که هلند بودم واسه انگشت نگاری اقدام کنم ولی هیچ VAC ی توی هلند نبود و مجبور شدم برم دوسلدورف برای انجام انگشت نگاری. از زمان دریافت نامه ۳۰ روز برای مراجعه به VAC فرصت دارید. نیازی به گرفتن نوبت نیست و فقط باید در ساعت اداری مراجعه کنید. انگشت نگاری و عکسبرداری از چهره انجام میشه و هیچ مصاحبه ای در کار نیست. کلا ۱۵ دقیقه طول کشید. لیست کلیه VAC ها رو میتونید اینجا ببینید.

۴۰ روز بعد از انگشت نگاری پیامی دریافت کردم که اداره مهاجرت کانادا نیاز به اصل پاسپورت من داره، به قول آژانسی ها پاسپورت رکوئست Passport Request شدم. این پیام یعنی اینکه به احتمال بسیار زیاد با ویزا موافقت شده و شما ۳۰ روز فرصت دارید پاسپورت رو به یکی از این VAC ها تحویل بدید.

نزدیکترین VAC ها به ایران، استانبول، آنکارا و باکو هستند که هزینه رفت و آمد و اقامت حداقل ۵۰۰ هزارتومان میشد. این قسمت آخر دریافت ویزا Visa pick up رو سپردم به آژانسی که با هزینه ۲۷۰ هزار تومان این کار رو انجام داد و کمتر از یک هفته پاسپورت و ویزای ۴ ساله کانادا رو در تهران تحویلم داد.

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

چند تا نکته برای ویزای کانادا به ذهنم میرسه و در آینده هم اگر نکاتی با سوالات شما به ذهنم رسید اینجا اضافه می کنم:

 • مثل اکثر کشورهای غربی، دغدغه اصلی کانادا اینه که شما خاک کانادا رو ترک خواهید کرد. به هر طریقی که بتونید این رو نشون بدید شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه.
 • جایی ندیدم اسمی از گواهی اشتغال به کار اومده باشه، ولی توی یکی از قسمت ها مثلا مدارک مالی، اون رو هم ضمیمه کنید.
 • ویزای کانادا حداکثر میتونه ده ساله باشه ولی حداکثر تا تاریخ انقضای پاسپورت شما ویزا داده میشه. پس اگر تاریخ انقضای پاسپورتتون نزدیکه، بهتره پاسپورت جدید بگیرید و با اون برای ویزای کانادا اقدام کنید.
 • زمان بین انگشت نگاری و دریافت جواب نهایی متغیره، برای من ۴۰ روز بود، برای دوستم ۵ روز بود و ممکنه تا ۶۰ روز هم باشه.
 • ویزای کانادا در حالت عادی مصاحبه نداره مگر اینکه به شما اعلام بشه.
 • داشتن دعوتنامه الزامی نیست ولی میتونه شانس گرفتن ویزا رو زیاد کنه.
 • به نظر من تاریخچه سفر توی گرفتن ویزای کانادا تاثیر زیادی داره.
گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

سفر من به کانادا

سفر من به کانادا که در اوایل پاییز ۹۶ خیلی کوتاه و در حد ۴-۵ روز بود. راستش از اینکه ویزای طولانی مدت دارم خیالم راحته که هروقت خواستم میتونم به اونجا برم. فقط شهر تورنتو و آبشار نیاگارا معروف رو دیدم و به لطف دوستان خوبم دیدن طبیعت زیبای پاییزی اطراف تورنتو رو تجربه کردم. چند تا نقشه برای دیدن دومین کشور بزرگ کره زمین توی ذهنم دارم که توی سال های آینده عملیشون می کنم. تا اینجا به این نتیجه رسیدم که طبیعت کانادا توی پائیز زیباتره (اکثر قسمت هاش).

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا و ویزاش برای من دروازه ورود به آمریکای مرکزی بود که در اولین فرصت قصه هاش رو براتون خواهم گفت.

بلیط پرواز ایران به کانادا

متاسفانه با وجود این همه ایرانی ساکن کانادا هیچ پرواز مستقیمی از ایران به کانادا وجود نداره. با ایرلاین های اروپایی و عربی نسبتا راحت میشه به همه قسمت های کانادا سفر کرد. قیمت بلیط های رفت و برگشت از ایران به کانادا بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو بسته به ایرلاین و زمان سفر میتونه متغیر باشه. در صورت داشتن ویزای مولتیپل کانادا با پاسپورت ایرانی میتونیم هر ایرلاینی رو برای سفر انتخاب کنیم بدون اینکه نگران ویزای ترانزیت باشیم (بجز ایرلاین های آمریکایی). فقط حواستون باشه اگر ویزای یک بار ورود کانادا داشته باشید هنگام برگشت از کانادا و توقف در اروپا نیاز به ویزای ترانزیت خواهید داشت.

بلیط من با هواپیمایی بریتیش ایرویز و یک توقف در لندن بود. قیمت بلیط رفت و برگشت من ۳۶۱ یورو (۱،۷۰۰،۰۰۰ تومان) شد. اگر شما هم مثل من معتاد باشید و هر شب قبل خواب ده دقیقه پروازها به جاهای مختلف رو چک کنید احتمالش هست این قیمت ها رو بتونید ببینید. من که تا دیدم خریدمش. وبسایتی که ازش خریده بودم این امکان رو بهم میداد که تا ۲۴ ساعت بدون هزینه بلیط رو کنسل کنم. من هم قبل از ۲۴ ساعت با شماره بین المللیشون تماس گرفتم و پرسیدم آیا تغییر تاریخ هم مجانی هست؟ اپراتور پاسخ داد در صورتی که بلیط با همون شرایط وجود داشته باشه بله. منم ازش خواستم یک بلیط با همین شرایط طوری که تاریخ رفتم کمی دیرتر باشه یا برگشتم کمی زودتر، پیدا کنه. بعد از دو دقیقه صدای متعجب اپراتور از پشت خط اومد که من چیزی حتی نزدیک به این قیمت هم پیدا نمی کنم و تو چطور بلیط با این قیمت از ما خرید کردی؟! این قسمت آخر رو سه بار تکرار کرد و من هم گفتم هیچ تغییری نمی خوام، خداحافظ! 😁

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

ورود به کانادا

احتمالا مستندهای مرزبانان کانادا رو دیده باشید. من که خیلی این برنامه رو دوست داشتم و ازش چیزای زیادی یاد گرفتم. مامورهای مرزبانی کانادا سختگیر و دقیق هستند و توصیه می کنم بهشون دروغ نگید. توی پرواز به کانادا به شما فرم اظهارنامه گمرکی داده میشه که باید با دقت به سوالاتش پاسخ بدید.

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

بعد از پیاده شدن از هواپیما به سالنی وارد میشید که تعدادی دستگاه اسکن پاسپورت و عکسبرداری هست، تعداد روز اقامت رو هم باید تایپ کنید و نهایتا یک برگه پرینت شده به شما میده و مرحله بعدی دیدن مامور مرزبانی هست. از مدارکی که برای درخواست ویزا آپلود کردید یک کپی پرینت شده یا توی موبایلتون داشته باشید. بلیط خروج از کانادا هم دم دست باشه. ماموری که از من سوال می پرسید خیلی جدی بود ولی سوال بی ربط نپرسید و زود مهر ورود به کانادا رو توی پاسپورتم زد.

موقع خروج از کانادا شما مامور مرزی رو نمیبینید و مهر خروج هم توی پاسپورت شما نمیخوره. از روی لیست مسافر پروازهای خروجی، شما رو به لیست توریست های خروجی از کانادا اضافه می کنند.

بانک های کانادا و ویزاکارت

بعضی از بانک های کانادا برای ایرانی ها حساب بانکی باز می کنند و ویزاکارت نقدی Visa Debit Card هم میشه درخواست داد. من به دو تا بانک مراجعه کردم که هر دو گفتند برای ایرانی ها که مقیم کانادا نیستند حساب بانکی افتتاح نمی کنند. بانک سوم تی دی کانادا تراست بانک TD Canada Trust Bank بود که خیلی راحت قبول کرد برای من حساب بانکی باز کنه. حساب بانکی با کمترین امکانات ماهیانه ۵ دلار کانادا هزینه داشت. ویزا کارت نقدی هم همون موقع بهم داد. اینترنت بانک و تلفن بانک نسبتا خوبی هم داشت. تی دی بانک کارت اعتباری Credit Card هم برام صادر می کرد ولی به هر میزان که کردیت می خواستم باید پول توی بانک بلوکه میکردم، به نظرم ارزش نداشت و همون کارت نقدی بهتر بود.

مدتی این ویزا کارت رو داشتم ولی خیلی مفید نبود برام. اول اینکه توی خیلی از خودپرداز ها و پوز های فروشگاهی جواب نداد. علتش میتونه این باشه که من خارج از کانادا از ویزا کارتم استفاده کردم و قاعدتا باید قبلش با بانک تماس می گرفتم و اعلام می کردم به کدوم کشور سفر می کنم. انتظار داشتم این امکان رو توی اپ بانک داشته باشه که نداشت. مورد دیگه نرخ بد تبدیل دلار کانادا با سایر ارزها توی تی دی بانک بود. در نهایت چون ویزا کارت استرالیا رو داشتم که خیلی از این بهتر بود، حسابم در تی دی بانک رو بستم.

سوالات متداول در مورد ویزای کانادا

شناسنامه و کارت ملی و ترجمش لازم نیست؟

مدارکی که باید آپلود بشه برای هر فرد متفاوته. بر اساس جواب شما به اون ۱۵ تا سوال اولیه، مدارک درخواستی میتونه متفاوت باشه. توی لیست مدارک درخواستی من شناسنامه و کارت ملی نبود. من هم چون جزو مدارک درخواستیم نبود، آپلود نکردم.

گواهی اشتغال به کار برای ویزای کانادا الزامیه؟

دقیقا مثل مورد بالا هست. برای من فیش حقوقی رو در قسمت مدارک درخواستی نوشته بود. هزینه ترجمه فیش حقوقی زیاد میشد و من به جای اون گواهی اشتغال به کارم که انگلیسی بود رو در قسمت مدارک مالی آپلود کردم.

کدوم قسمت درخواست ویزای مولتیپل رو مشخص کنیم؟

هیچ کجای فرم های درخواست ویزای کانادا شما نمیتونید یکبار ورود، چندبار ورود و مدت ویزا رو مشخص کنید. اداره مهاجرت کانادا تصمیم میگیره طول مدت ویزا و نوعش چطور باشه. ویزای من مولتی با اعتبار ۴ سال بود که در هر سال میتونم ۱۸۰ روز توی کانادا باشم.

فرم پی دی اف رو چطور امضا کنم؟

نیازی به امضای فرم نیست. همون فایل پی دی اف رو توی کامپیوتر پر کنید و آپلودش کنید.

بیمه مسافرتی لازم نیست؟

توی مدارک درخواستی من بیمه مسافرتی نبود. موقع ورود به کانادا هم از من درخواست بیمه مسافرتی نکردند. ولی توصیه من اینه که قبل از سفر به هر کشوری بیمه مسافرتی تهیه کنید.

کدوم آژانس ویزای تضمینی کانادا میگیره؟

بعید میدونم چیزی به اسم ویزای تضمینی کانادا وجود داشته باشه. تصمیم در مورد ویزای کانادا توسط اداره مهاجرت کانادا گرفته میشه. آژانس مورد اعتماد برای انجام کارهای ویزای کانادا هم نمی شناسم.

چقدر شانس گرفتن ویزای کانادا رو دارم؟

هیچ مکانیزم مشخصی برای محاسبه شانس دریافت ویزا وجود نداره، لطفا در این زمینه سوال نپرسید.

خوشحال میشم اگر تجربه ای در زمینه ویزای کانادا دارید با من و مخاطبان سفرنوشت به اشتراک بزارید.

۵۸۳دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
م
مریم
۱۱ روز پیش

سلام احمد اقا خوبین من قبلا هم سوال کرده بودم ازتون ما فروردین انگشت نگاری رفتیم ولی تا الان هیچ جوابی نیومده راستش اژانسی که کارامون رو انجام میده امروز گفت چون وقت دعوت نامه و ترجمه ی مدارکتون گذشته ما مدارک رو دوباره بایدrefreshکنیم و دوباره دعوت نامه ی جدید بدیم براتون من خیلی نگرانم نمیدونم چیکار کنم بهشون هم میگم ریجکت شدیم میگه نه

پاسخ
پاسخ
h
hamid
۱۱ روز پیش

با سلام
من از یکی از دفاتر مهاجرت شروع به دریافت اطلاعات و مشاوره کردم . به همین شکل که اول بچه هامو بفرستم ( بچه هام 9 و 12 ساله اند)و بعد دنبال کار بگردم و بتونم کار کنم . فقط بهم گفتند که می تونند از مدارس اونجا برام بورس بگیرند که هزینه تحصیلشون رایگان بشه . می خواستم ببینم این ممکنه که دولت کانادا بورس رایگان بده؟

پاسخ
پاسخ
ح
حیدر سوری
۱۱ روز پیش

ممنون از اطلاعات مفیدی کنه بدون هیچگونه چشم داشتی ، به دیگران ارائه میدهید.
سوالی در مورد گرفتن اقامت دايم در کانادا داشتم ، باعث تشکر و امتنان خواهد بود اگر بتونید کمک کنید.
دختر من برای گرفتن اقامت دائمی به روش اکسپرس اینتری در حال جمع اوری اطلاعات و مدارک مورد نیازش می‌باشد ، درخواست کارت اقامت دائمی در روش اکسپرس اینتری بایستی اولین صورت بگیرد و از جمله مدارکی که بایستی آپلود کنه ، انگشت نگاری و فرمایشات پزشکی می‌باشد ، سوالم اینست که : ایا نحوه گرفتن این مدارک مطابق و مثل گرفتن ویزای توریستی است یا باید به شیوه یا روش دیگه ای عمل بشه.
باز هم از وقتی که می‌گذارید تشکر میکنم

پاسخ
پاسخ
م
مروارید
۱۲ روز پیش

با سلام
از راهنمایی های دقیق و مفید شما بسیار بسیار قدر دانیم من و همسرم امروز ( کمتر از دوماه ) موفق به دریافت ویزای مولتی پل کانادا شدیم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۱ روز پیش

سلام
مبارکتون باشه و سفر عالی داشته باشید

پاسخ
پاسخ
ح
حميدي
۱۲ روز پیش

سلام
ممنون كه بدون توقع اطلاعاتتون را در اختيار ما قرار مي دهيد.
دوتا سوال داشتم از خدمتتون: در فرم imm 5257e تاريخ ورود را حداكثر چند ماه بعد ميشه زد؟ مثلا ميشه تاريخ ورود را تابستان سال آينده زد؟ (شايد براي تابستان از الان زود باشد ولي از آنجايي كه ممكن است كه شرايط گرفتن ويزا كانادا در آينده تغيير كند قصد دارم از الان اقدام كنم)
سوال دومم اينه كه من سابقه بيمه داشتم و حدود دو ماه و نيم پيش ترجمه كرده
ام آيا لازم است كه دوباره سابقه بگيرم و بدهم براي ترجمه يا همچنان اعتبار دارد؟
باز هم ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۱ روز پیش

سلام
توصیه میکنم بیشتر از 6 ماه نباشه

پاسخ
پاسخ
a
atousa
۱۱ روز پیش

احمد اقا من تو این قسمت هیچ چیزی ننوشتم ریجکت میشم ؟؟؟؟ بلیط و هتل و اینا همه چیز و گذاشتم منتها این قسمت که ادرس یک نفر رو تو کانادا میخواست رو خالی گذاشتم چون بدون دعوت نامه بودم

پاسخ
پاسخ
ش
شهاب
۱۲ روز پیش

سلام و مننون بابت سايت خوبتون
من در قسمت پر كردن اطلاعات هستم در فرم اول در قسمت Details of visit to canada شماره ٤ پرسيده كه نام و نشاني فرد ويزيت شونده رو اعلام كنيم من بدون دعوت نامه دارم اقدام مي كنم بايد اينجا چي بنويسم ؟
اسم و ادرس هتل رو بنويسم كافيه؟f

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۱ روز پیش

سلام
بله

پاسخ
پاسخ
ا
الهه
۱۳ روز پیش

سلام وقت بخیر...خیلی این مطلب کمک کرد بهم... فکر می کردم شدنی نیس..مرسی بابت همه توضیحات مفید
می خواستم بپرسم آیا این درسته که اگه شنگن سوئیس و مولتی پل هلند تو پاسمون خورده باشه گرفتن ویزای کانادا خیلی راحت تر میشه؟ ینی در واقع یه مشاور بهم گفته هرچی ویزای شنگن مخصوصا کشورهایی که سخت ویزا میدن تو پاس باشه و مدارک کانادا هم کامل باشه خیلی راحت تر میشه ویزای کانادا گرفت.... چون سوئیس کشوریه که سخت ویزا میده اگه تو پاس باشه ،ویزای کانادا راحت تر میشه... ممنون میشم راهنمایی کنین

پاسخ
پاسخ
ا
امين
۱۴ روز پیش

با درود و احترام
با توجه به اينكه امكان گرفتن Visa card براي ايرانيان داخل كشور وجود نداره ، آيا ميتونم fee رو از طريق كارت اعتباري يكي از دوستان مقيم آمريكا پرداخت كنم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۱ روز پیش

سلام
بله

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۱۸ روز پیش

سلام و ممنون از اطلاعات خوبتون،
حدودا چه مدت بعد از پرکردن و ثبت‌ نهایی فرم‌ها (و بعد از پرداخت هزینه) نامه برای مراجعه به VAC میاد؟ من حدود دو هفته دیگه یه سفر به ارمنستان دارم و می‌خوام ببینم اگه امروز ثبت فرم‌ها رو نهایی کنم، آیا می رسم که دو هفته دیگه به VAC در ایروان مراجعه کنم؟

پاسخ
پاسخ
ا
امید
۱۶ روز پیش

برای ما هم 24ساعت اومد

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۶ روز پیش

برای ما ۲۴ ساعت بعد نامه VAC اومد .

پاسخ
پاسخ
ا
امید
۱۸ روز پیش

سلام دوست عزیز.ممنون از لطفت با راهنمایی های شما تونستم پاس رکوئست شدیم.تحویل مدارکمون اواخر تیر بود.انگشت نگاری تو استانبول اوایل مرداد بود.و یک اکتبر ایمیل پاس رکوئست شدیم.
پیشنهاد میکنم همه مراحل راهنمایی شما را انجام بدند قطعا ویزا میگیرند.
همچنین با راهنمایی شما شش ماه پیش ویزای شینگن اتریش گرفتیم.
شاد باشید

پاسخ
پاسخ
ر
رییسی
۱۸ روز پیش

سلام فرم 5646 که مربوط به والدین سرپرست در کانادا برای فرزند هستش برای من اومده در صورتی که پسر من برای ویزای توریستی با ما داره اقدام میکنه و قصد تحصیل نداره چی کار کنم که این فرم رو از من نخواد

پاسخ
پاسخ
ا
امید
۱۵ روز پیش

شما قطعا در زمانی که اطلاعات فرزندتونو پر میکیرید گفتید با پدر یا مادر سفر میکنه و هر دوتون باهاش نیستید.

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۶ روز پیش

گواهی اشتغال به تحصیل از مدرسه اش بگیرید و یک نامه بنویسید و توضیح بدید که فرزند شما قصد تحصیل در کانادا ندارد و پس از سفر به ایران برخواهد گشت و به جای فایل مربوطه آپلود کنید .

پاسخ
پاسخ
ز
زهرا
۱۹ روز پیش

سلام برادر من رفته تاجیکستان که بعد بره کانادا برای کار ولی سفارت تو تاجیکستان قبولش نکردن و اجازه نمیدن بره باید چکارکنه الان؟

پاسخ
پاسخ
م
مینو
۲۱ روز پیش

سلام
برای قسمت امضا در فرم ها چجوری باید امضا کنیم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۹ روز پیش

سلام
نیازی به امضا نیست

پاسخ
پاسخ
z
zahra farhadi
۲۱ روز پیش

سلام مجدد به دوستان
اگه تو پاسپورتمون ویزای عراق بخوره و یه سفر هم به عراق داشته باشیم آیا تاثیری تو روند دادن ویزای کانادا داره؟

پاسخ
پاسخ
ح
ح. منوچهری
۱۸ روز پیش

سلام به همگی
یکی از آشنایان با اینکه چند ماه قبلش برای زیارت به به عراق رفته بود بهش ویزا دادند. ازش پرسیدند چرا رفتی عراق گفت برای زیارت همین.

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۹ روز پیش

من یک مورد سراغ دارم که به خاطر سفر به عراق کلا پرونده مهاجرتش به کانادا بسته شد!
ولی شاید برای همه اینجوری نباشه.

پاسخ
پاسخ
A
Amir kinga
۱۵ روز پیش

سلام مطمئن باشین تخطی چیز دیگه ایی بوده کاملا با این جریان اشنا هستن که ما ایرانیم و برای زیارت عراق میریم

پاسخ
پاسخ
ز
زینب
۲۲ روز پیش

سلام‌وقت بخیر آیا زمان انگشت نگاری نیازی به همراه بردن اصل فایلهای اپلود شده هستش ؟منظورم اصل مواردی که ترجمه شده باید همراه داشته باشیم زمان انگشت نگاری و تحویل داده بشه ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۹ روز پیش

سلام
خیر. مگر اینکه توی نامه ازتون خواسته باشه

پاسخ
پاسخ
s
sean
۲۲ روز پیش

آیا بدون داشتن ویزای شینگن هم شانسی برای اخذ ویزای توریستی کانادا وجود دارد؟
لطفا در صورت امکان شرایط را توضیح دهید.

پاسخ
پاسخ
م
محمد امین
۲۳ روز پیش

سلام
توی فرم 5257 تاریخ رفت و برگشت رو خواسته ، ولی من نمیدونم که چه تاریخی میخوام برم و برگردم ، شاید هم چند بار برم ، حالا تو فرم باید چی بنویسم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۹ روز پیش

سلام
تاریخ اولین سفر

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۲۳ روز پیش

سلام ، ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار میگذارید
میخواستم بدونم من از الان فرم درخواست ویزا کانادا رو پر کنم و برنامه سفرم برای تابستان آینده باشد ، مشکل نیست؟مثل اروپا که وقتی درخواست میکنی حداکثر تاریخ سفر باید تا سه ماه آینده باشد؟ممنون میشم در صورت امکان جواب بدید چون در حال آپلود کردم مدارکم هستم .سوال شده برام!

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۹ روز پیش

سلام
از الان برای تابستان آینده خیلی زوده اقدام کنید. اوایل بهار شروع کنید.

پاسخ
پاسخ
م
منصور
۲۴ روز پیش

سلام.مرسی از وقتی که برای اطلاع رسانی به مردم میکنید.سوالی هست این که هر کسی چیزی درباره پرینت گردش حساب میزنه یکی میگه 6 ماه میخاد یکی میگه 3 ماه.این گردش حساب اگر یکماهه باشه مشگلی به وجود میاره؟و تمکن مالی باید چقدر باشه داخل حساب

پاسخ
پاسخ
ر
رامین
۲۴ روز پیش

سلام برای ویزای توریستی بدون شینگن، مدارکی که نشان دهنده بازگشت هست و تاثیرگذار هست شامل چه مدارکی هست و هرکدام رو باید کجا ارائه بدیم؟ ممنون از راهنماییتون

پاسخ
پاسخ
ادامه...