سفرنوشت

چطور ویزای کانادا گرفتم و راهنمای کلی سفر به کانادا

کانادا

به روز رسانی در ۹۷/۵/۱: مراکز ویزای کانادا در ترکیه (استانبول و آنکارا) مراجعین زیادی دارند و سیستم مراجعه برای انگشت نگاری رو تغییر دادند. برای مراجعه به این دو مرکز و انگشت نگاری باید به صفحه مرکز ویزای کانادا در ترکیه برید و وقت بگیرید. تلفنی هم میتونید وقت بگیرید. مرکز اعلام کرده اگر بدون وقت گرفتن به مرکز مراجعه کنید معطل میشید یا ممکنه اون روز اصلا به شما سرویسی ارائه نشه.

کشور کانادا هم جزو اون کشورهایی هست که به سخت ویزا دادن بین ایرانی ها معروف شده. نبودن سفارت کانادا در تهران هم به این سختی اضافه شده و باعث شده این تصور پیش بیاد که گرفتن ویزای کانادا بدون مراجعه به آژانس های مسافرتی معروف و سپردن همه کار به اون ها، غیر ممکنه.

راستش من خودم قبل از اینکه مراحل ویزا رو شروع کنم برای اینکه کمی اوضاع دستم بیاد به یکی از همین آژانس های معروف زنگ زدم تا اطلاعات بگیرم. اولین سوالی که آژانس مسافرتی ازم پرسید این بود که دعوتنامه من از طرف یک دوست کانادایی هست یا بستگانی در کانادا دارم که برام دعوتنامه بفرستند؟ وقتی پاسخ دادم که دعوتنامه ای ندارم و میخوام ویزای توریستی کانادا رو بگیرم، خانمی که پشت خط بود شاکی شد که آقا کانادا که ویزای توریستی نمیده! وقت خودت و ما رو تلف نکن. بعدش هم بدون اینکه منتظر جوابی از طرف من باشه گوشی رو قطع کرد.

دو روز بعد از این مکالمه مراحل ویزای کانادا رو شروع کردم و کمتر از دو ماه بعد ویزای ۴ ساله کانادا (طولانی ترین ویزایی که تا به حال گرفتم) توی پاسپورتم جا خوش کرده بود. مراحل درخواست و اقدام برای ویزای کانادا به مراحل ویزای استرالیا شباهت داشت ولی به اون سادگی نبود. توی این مطلب سعی می کنم قدم به قدم مراحل ویزای کانادا رو برای شما بنویسم.

مراحل درخواست ویزای کانادا

صفحه ای که باهاش سر و کار خواهید داشت وبسایت اداره مهاجرت کانادا هست.

اطلاعات زیادی توی وبسایت هست و برای مهاجرت به کانادا هم به همین وبسایت باید مراجعه کرد. ویزایی که برای بازدید توریستی و دیدار بستگان و آشنایان در کانادا هست اسمش رو گذاشتند ویزای موقت اقامت/دیدار Temporary resident / visitor visa . با این ویزا حداکثر ۱۸۰ روز متوالی میشه در کانادا اقامت داشت و برای زمان بیشتر باید نوع دیگری از ویزا رو انتخاب کنید.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

اگر توی وبسایت اداره مهاجرت کانادا گم شدید میتونید مستقیم برید اینجا، گزینه آبی رنگ Continue to GCKey رو کلیک کنید و در صفحه ای که باز میشه یک اکانت برای خودتون بسازید. حتما حواستون به سوال های امنیتی باشه چون در هر بار ورود به اکانتتون یکی از این سوالات رو میپرسه، پس با دقت جوابی بنویسید که یادتون بمونه.

داون تاون تورنتو

داون تاون تورنتو

وارد اکانت که شدید برای ویزیتور ویزا Visitor Visa اپلای کنید. ابتدا یک سری سوال از شما میپرسه که تشخیص بده اصلا شما نیاز به ویزا دارید یا نه که خوب مسلما جوابش برای ما ایرانی ها مثبت هست .

تعداد سوالات حدود ۱۵ تاست و هر موقع خواستید میتونید نتایج رو ذخیره کنید، از اکانتتون خارج بشید و بعدا دوباره برگردید و ادامه سوالات رو جواب بدید.

مرحله بعد آپلود کردن مدارک لازم برای ویزا هست. برای هر قسمت فقط یک فایل و با حجم حداکثر ۴ مگابایت میتونید آپلود کنید. مثلا اسکن صفحه های پاسپورتتون همه باید توی یک فایل باشه نه اینکه هر صفحه یک فایل جدا. فرمت های .doc و .docx و .pdf و .jpg و .tiff و .png قابل قبول هست.

مدارکی که باید آپلود کنید شامل موارد زیر هست:

 1. فرم اقامت موقت/ویزای دیدار کانادا که باید از اکانت خودتون دانلود کنید.
 2. تاریخچه سفر: اسکن کلیه پاسپورت های قبلی و ویزاها و مهرهای ورود و خروج و اقامت ها در ده سال گذشته. اگر به جایی سفر کردید و مدرکی ازش ندارید، کارت پرواز هم میتونید اسکن کنید.
 3. صفحه اول پاسپورت فعلی بعلاوه اسکن کلیه صفحات این پاسپورت که اطلاعاتی از سفر شما داره.
 4. اطلاعات مالی: هر مدرکی مبنی بر توانایی مالی شما شامل گواهی تمکن مالی، گردش حساب، فیش حقوقی، سند ملکی و سایر مدارک توی این قسمت باید آپلود بشه.
 5. عکس دیجیتال به ابعاد ۳۵×۴۵ میلیمتر و سایر مشخصاتی که توی اکانت بهتون گفته میشه.
 6. هدف سفر و سایر موارد: رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، برنامه سفر و سایر مواردی از این قبیل رو اینجا آپلود کنید.
 7. فرم مشخصات اعضای خانواده: از اسمش معلومه و باید مشخصات بستگان (بدون در نظر گرفتن اینکه با شما سفر می کنند یا نه) روداخلش بنویسید.
 8. فرم مشخصات فردی: این فرم اختیاری هست ولی توصیه می کنم پرش کنید. چند تا سوال در مورد شما پرسیده میشه و ازتون میخواد کشورهایی که در ۵ سال گذشته سفر کردید بعلاوه تاریخ ورود و خروج هر کشور رو بنویسید.
 9. نامه توضیحات Letter of Explanation: این نامه هم اختیاری هست. اگر توضیحی راجع به سفرتون هست که در قسمت های قبلی ذکر نشده این قسمت جای خوبیه که در موردش بنویسید و بتونید نشون بدید قصد برگشتن به کشورتون رو دارید.

اگر دعوتنامه از کانادا دارید میتونید توی قسمت ۶ بزاریدش که دیگه نیازی به رزرو هتل نباشه و یا حتی دوباره توی قسمت ۹ تکرارش کنید.

دعوتنامه یک نامه ساده هست که دوست یا فامیل شما در کانادا خطاب به اداره مهاجرت کانادا مینویسه و شامل مشخصات خودش و شما میشه. این نامه نیازی نیست رسمی باشه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا از شما بخواد این نامه در یک دفتر اسناد رسمی ثبت بشه. همه چیز در مورد دعوتنامه برای سفر به کانادا رو میتونید اینجا بخونید.

مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه و اصل و ترجمه هر دو آپلود بشند. ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا تقاضای بیشتری داشته باشه و مهرهای دادگستری و وزارت امورخارجه رو هم بخواد.

بعد از آپلود کردن همه مدارک نوبت پرداخت هزینه ویزا هست تا درخواست ویزای شما به طور رسمی به جریان بیافته. هزینه ثبت نام ویزای کانادا ۱۰۰ دلار کانادا و هزینه انگشت نگاری ۸۵ دلار کانادا هست. این ۱۸۵ دلار کانادا رو باید بصورت آنلاین و توسط کارت های ویزا یا مستر پرداخت کنید.

دو روز بعد از ثبت نام نهایی برای ویزا، برای من نامه ای اومد که باید به یکی از مراکز ویزای کانادا یا VAC (Visa Application Center) مراجعه کنم. این VAC ها با سفارت کانادا تفاوت دارند و لزوما توی همه کشورها نیستند. مثلا من قصد داشتم زمانی که هلند بودم واسه انگشت نگاری اقدام کنم ولی هیچ VAC ی توی هلند نبود و مجبور شدم برم دوسلدورف برای انجام انگشت نگاری. از زمان دریافت نامه ۳۰ روز برای مراجعه به VAC فرصت دارید. نیازی به گرفتن نوبت نیست و فقط باید در ساعت اداری مراجعه کنید. انگشت نگاری و عکسبرداری از چهره انجام میشه و هیچ مصاحبه ای در کار نیست. کلا ۱۵ دقیقه طول کشید. لیست کلیه VAC ها رو میتونید اینجا ببینید.

۴۰ روز بعد از انگشت نگاری پیامی دریافت کردم که اداره مهاجرت کانادا نیاز به اصل پاسپورت من داره، به قول آژانسی ها پاسپورت رکوئست Passport Request شدم. این پیام یعنی اینکه به احتمال بسیار زیاد با ویزا موافقت شده و شما ۳۰ روز فرصت دارید پاسپورت رو به یکی از این VAC ها تحویل بدید.

نزدیکترین VAC ها به ایران، استانبول، آنکارا و باکو هستند که هزینه رفت و آمد و اقامت حداقل ۵۰۰ هزارتومان میشد. این قسمت آخر دریافت ویزا Visa pick up رو سپردم به آژانسی که با هزینه ۲۷۰ هزار تومان این کار رو انجام داد و کمتر از یک هفته پاسپورت و ویزای ۴ ساله کانادا رو در تهران تحویلم داد.

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

چند تا نکته برای ویزای کانادا به ذهنم میرسه و در آینده هم اگر نکاتی با سوالات شما به ذهنم رسید اینجا اضافه می کنم:

 • مثل اکثر کشورهای غربی، دغدغه اصلی کانادا اینه که شما خاک کانادا رو ترک خواهید کرد. به هر طریقی که بتونید این رو نشون بدید شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه.
 • جایی ندیدم اسمی از گواهی اشتغال به کار اومده باشه، ولی توی یکی از قسمت ها مثلا مدارک مالی، اون رو هم ضمیمه کنید.
 • ویزای کانادا حداکثر میتونه ده ساله باشه ولی حداکثر تا تاریخ انقضای پاسپورت شما ویزا داده میشه. پس اگر تاریخ انقضای پاسپورتتون نزدیکه، بهتره پاسپورت جدید بگیرید و با اون برای ویزای کانادا اقدام کنید.
 • زمان بین انگشت نگاری و دریافت جواب نهایی متغیره، برای من ۴۰ روز بود، برای دوستم ۵ روز بود و ممکنه تا ۶۰ روز هم باشه.
 • ویزای کانادا در حالت عادی مصاحبه نداره مگر اینکه به شما اعلام بشه.
 • داشتن دعوتنامه الزامی نیست ولی میتونه شانس گرفتن ویزا رو زیاد کنه.
 • به نظر من تاریخچه سفر توی گرفتن ویزای کانادا تاثیر زیادی داره.
گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

سفر من به کانادا

سفر من به کانادا که در اوایل پاییز ۹۶ خیلی کوتاه و در حد ۴-۵ روز بود. راستش از اینکه ویزای طولانی مدت دارم خیالم راحته که هروقت خواستم میتونم به اونجا برم. فقط شهر تورنتو و آبشار نیاگارا معروف رو دیدم و به لطف دوستان خوبم دیدن طبیعت زیبای پاییزی اطراف تورنتو رو تجربه کردم. چند تا نقشه برای دیدن دومین کشور بزرگ کره زمین توی ذهنم دارم که توی سال های آینده عملیشون می کنم. تا اینجا به این نتیجه رسیدم که طبیعت کانادا توی پائیز زیباتره (اکثر قسمت هاش).

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا و ویزاش برای من دروازه ورود به آمریکای مرکزی بود که در اولین فرصت قصه هاش رو براتون خواهم گفت.

بلیط پرواز ایران به کانادا

متاسفانه با وجود این همه ایرانی ساکن کانادا هیچ پرواز مستقیمی از ایران به کانادا وجود نداره. با ایرلاین های اروپایی و عربی نسبتا راحت میشه به همه قسمت های کانادا سفر کرد. قیمت بلیط های رفت و برگشت از ایران به کانادا بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو بسته به ایرلاین و زمان سفر میتونه متغیر باشه. در صورت داشتن ویزای مولتیپل کانادا با پاسپورت ایرانی میتونیم هر ایرلاینی رو برای سفر انتخاب کنیم بدون اینکه نگران ویزای ترانزیت باشیم (بجز ایرلاین های آمریکایی). فقط حواستون باشه اگر ویزای یک بار ورود کانادا داشته باشید هنگام برگشت از کانادا و توقف در اروپا نیاز به ویزای ترانزیت خواهید داشت.

بلیط من با هواپیمایی بریتیش ایرویز و یک توقف در لندن بود. قیمت بلیط رفت و برگشت من ۳۶۱ یورو (۱،۷۰۰،۰۰۰ تومان) شد. اگر شما هم مثل من معتاد باشید و هر شب قبل خواب ده دقیقه پروازها به جاهای مختلف رو چک کنید احتمالش هست این قیمت ها رو بتونید ببینید. من که تا دیدم خریدمش. وبسایتی که ازش خریده بودم این امکان رو بهم میداد که تا ۲۴ ساعت بدون هزینه بلیط رو کنسل کنم. من هم قبل از ۲۴ ساعت با شماره بین المللیشون تماس گرفتم و پرسیدم آیا تغییر تاریخ هم مجانی هست؟ اپراتور پاسخ داد در صورتی که بلیط با همون شرایط وجود داشته باشه بله. منم ازش خواستم یک بلیط با همین شرایط طوری که تاریخ رفتم کمی دیرتر باشه یا برگشتم کمی زودتر، پیدا کنه. بعد از دو دقیقه صدای متعجب اپراتور از پشت خط اومد که من چیزی حتی نزدیک به این قیمت هم پیدا نمی کنم و تو چطور بلیط با این قیمت از ما خرید کردی؟! این قسمت آخر رو سه بار تکرار کرد و من هم گفتم هیچ تغییری نمی خوام، خداحافظ! 😁

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

ورود به کانادا

احتمالا مستندهای مرزبانان کانادا رو دیده باشید. من که خیلی این برنامه رو دوست داشتم و ازش چیزای زیادی یاد گرفتم. مامورهای مرزبانی کانادا سختگیر و دقیق هستند و توصیه می کنم بهشون دروغ نگید. توی پرواز به کانادا به شما فرم اظهارنامه گمرکی داده میشه که باید با دقت به سوالاتش پاسخ بدید.

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

بعد از پیاده شدن از هواپیما به سالنی وارد میشید که تعدادی دستگاه اسکن پاسپورت و عکسبرداری هست، تعداد روز اقامت رو هم باید تایپ کنید و نهایتا یک برگه پرینت شده به شما میده و مرحله بعدی دیدن مامور مرزبانی هست. از مدارکی که برای درخواست ویزا آپلود کردید یک کپی پرینت شده یا توی موبایلتون داشته باشید. بلیط خروج از کانادا هم دم دست باشه. ماموری که از من سوال می پرسید خیلی جدی بود ولی سوال بی ربط نپرسید و زود مهر ورود به کانادا رو توی پاسپورتم زد.

موقع خروج از کانادا شما مامور مرزی رو نمیبینید و مهر خروج هم توی پاسپورت شما نمیخوره. از روی لیست مسافر پروازهای خروجی، شما رو به لیست توریست های خروجی از کانادا اضافه می کنند.

بانک های کانادا و ویزاکارت

بعضی از بانک های کانادا برای ایرانی ها حساب بانکی باز می کنند و ویزاکارت نقدی Visa Debit Card هم میشه درخواست داد. من به دو تا بانک مراجعه کردم که هر دو گفتند برای ایرانی ها که مقیم کانادا نیستند حساب بانکی افتتاح نمی کنند. بانک سوم تی دی کانادا تراست بانک TD Canada Trust Bank بود که خیلی راحت قبول کرد برای من حساب بانکی باز کنه. حساب بانکی با کمترین امکانات ماهیانه ۵ دلار کانادا هزینه داشت. ویزا کارت نقدی هم همون موقع بهم داد. اینترنت بانک و تلفن بانک نسبتا خوبی هم داشت. تی دی بانک کارت اعتباری Credit Card هم برام صادر می کرد ولی به هر میزان که کردیت می خواستم باید پول توی بانک بلوکه میکردم، به نظرم ارزش نداشت و همون کارت نقدی بهتر بود.

مدتی این ویزا کارت رو داشتم ولی خیلی مفید نبود برام. اول اینکه توی خیلی از خودپرداز ها و پوز های فروشگاهی جواب نداد. علتش میتونه این باشه که من خارج از کانادا از ویزا کارتم استفاده کردم و قاعدتا باید قبلش با بانک تماس می گرفتم و اعلام می کردم به کدوم کشور سفر می کنم. انتظار داشتم این امکان رو توی اپ بانک داشته باشه که نداشت. مورد دیگه نرخ بد تبدیل دلار کانادا با سایر ارزها توی تی دی بانک بود. در نهایت چون ویزا کارت استرالیا رو داشتم که خیلی از این بهتر بود، حسابم در تی دی بانک رو بستم.

سوالات متداول در مورد ویزای کانادا

شناسنامه و کارت ملی و ترجمش لازم نیست؟

مدارکی که باید آپلود بشه برای هر فرد متفاوته. بر اساس جواب شما به اون ۱۵ تا سوال اولیه، مدارک درخواستی میتونه متفاوت باشه. توی لیست مدارک درخواستی من شناسنامه و کارت ملی نبود. من هم چون جزو مدارک درخواستیم نبود، آپلود نکردم.

گواهی اشتغال به کار برای ویزای کانادا الزامیه؟

دقیقا مثل مورد بالا هست. برای من فیش حقوقی رو در قسمت مدارک درخواستی نوشته بود. هزینه ترجمه فیش حقوقی زیاد میشد و من به جای اون گواهی اشتغال به کارم که انگلیسی بود رو در قسمت مدارک مالی آپلود کردم.

کدوم قسمت درخواست ویزای مولتیپل رو مشخص کنیم؟

هیچ کجای فرم های درخواست ویزای کانادا شما نمیتونید یکبار ورود، چندبار ورود و مدت ویزا رو مشخص کنید. اداره مهاجرت کانادا تصمیم میگیره طول مدت ویزا و نوعش چطور باشه. ویزای من مولتی با اعتبار ۴ سال بود که در هر سال میتونم ۱۸۰ روز توی کانادا باشم.

فرم پی دی اف رو چطور امضا کنم؟

نیازی به امضای فرم نیست. همون فایل پی دی اف رو توی کامپیوتر پر کنید و آپلودش کنید.

بیمه مسافرتی لازم نیست؟

توی مدارک درخواستی من بیمه مسافرتی نبود. موقع ورود به کانادا هم از من درخواست بیمه مسافرتی نکردند. ولی توصیه من اینه که قبل از سفر به هر کشوری بیمه مسافرتی تهیه کنید.

کدوم آژانس ویزای تضمینی کانادا میگیره؟

بعید میدونم چیزی به اسم ویزای تضمینی کانادا وجود داشته باشه. تصمیم در مورد ویزای کانادا توسط اداره مهاجرت کانادا گرفته میشه. آژانس مورد اعتماد برای انجام کارهای ویزای کانادا هم نمی شناسم.

چقدر شانس گرفتن ویزای کانادا رو دارم؟

هیچ مکانیزم مشخصی برای محاسبه شانس دریافت ویزا وجود نداره، لطفا در این زمینه سوال نپرسید.

خوشحال میشم اگر تجربه ای در زمینه ویزای کانادا دارید با من و مخاطبان سفرنوشت به اشتراک بزارید.

۷۶۳دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ح
حسین
۳ روز پیش

من به همراه همسرم برای ویزا کانادا در آنکارا اقدام کردیم ولی متاسفانه در عرض 3 روز جواب ریجکتی ما اومد، ما دعوت نامه داشتیم، بیمه سفر، سند به نام من و همسرم، من شاغل در شرکت خارجی، همسرم شاغل در یک شرکت معتبر. تمکن و گردش مالی مناسب و واقعی در 4 ماه گذشته، شینگن نداشتیم.
دوستان ما همرمان با ما از پاریس اقدام کردند برای انگشت نگاری با شرایط مشابه ما ولی با تفاوت اینکه ویزای شینگن، چین، ژاپن و... داشتند و شرایط مالی مناسب در عرض 4 روز جواب ریجکتی اونها هم اومد و جالبه به اونها هم گفته بودند تراول هیستوری !!!

پاسخ
پاسخ
ا
امیرحسین
۲ روز پیش

متاسفانه دیگه نمیشه هیچگونه اعتمادی،به جواب گرفتن ها کرد.قبلا دقیقا اگه شرلیط داشتی مطمعنا ویزا میشدی اما حالا دارن رندوم چک میکنن و از عکس هرکسی خوشش بیاد آفیسر ویزا میده،من زن و شوهری سراغ دارم که یه سفر هم تو عمرشرن نداشتن و فقط واسه انگشت نگاری رفتن گرجستان و اولین سفر خارجی زندگیشون بود و دعوت نامه هم نداشتن اما ویزا شدن و از اون طرف هم کسایی میشناسم که با داشتن شینگن و کلی مدارک ریجکت شدن،فکر کنم اونام دیگه نمیخوان به ایرانی جماعت ویزا بدن

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۲ روز پیش

اول اینکه باید خوشحال باشید که بعد از ۳ روز ریجکت شدید ، تصور کنید اگر بعد از ۱۱۰ روز انتظار ریجکت میشدید چه حسی داشتید؟!
دوم اینکه در کامنت های قبلی بارها تکرار شده که اخذ ویزای کانادا هیچ ربطی به ویزای شینگن ندارد و برعکس . فقط به عنوان یکی از مدارک در نظر گرفته میشود . باز هم تاکید میشود ، داشتن هر مدرکی دلیل بر تضمین گرفتن ویزا نمیشه و هنوز هیچ منطقی به دست نیامده است!

پاسخ
پاسخ
آ
آویسا
۳ روز پیش

سلام. ممنون از اطلاعاتتون. می شه به من کمک کنید با ویزای کانادا کدام کشورها را ایرانی ها لازم نیست دیگه ویزا بگیرند؟ این طور که تو سفرنامه آمریکای جنوبی شما خواندم چند کشور با ویزای کانادا به شما 90 روز تا 180 روز اجازه ورود می دن. من تو مسافرت هام هیچ کشوری بیشتر از یک ماه نموندم. فکر می کنم 30 روز هم بهم اجازه بدن با این ویزا بمونم کشورشون عالی می شه

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ روز پیش

سلام
هر کدوم رو که میشد اول سفرنامش نوشتم. اگر درست خاطرم باشه مکزیک و کاستاریکا و پاناما

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۲ روز پیش

امروز ۲۲ آذر ۹۷ در یک آژانس دیدم تور همزمان کانادا و مکزیک ۴۶۵۰ دلار به علاوه هزینه بلیت !

پاسخ
پاسخ
ح
حامد ش
۴ روز پیش

سلام
اول از همه یه تشکر بسیار زیاد از احمد جان بابت راه اندازی این وبسایت و به اشتراک گذاشتن اطلاعات و تجربیات بسیار بسیار ارزشمندشون. من که شخصاً دیگه اعتیاد پیدا کرم به مطالب این سایت و روزی چند بار چک میکنم و لذت میبرم.
اولین روزی که مطلب مربوط به کانادا بر روی وبسایتت قرار گرفت پس از خوندنش تصمیم قطعی گرفتم که منم شخصاً اقدام کنم. و در اولین فرصت این کار رو کردم و امروز پس از حدود 110 روز ایمیل پاس ریکوئست رو گرفتم.
حدود 110 روز پیش بایومتریکم بود
امروز پاس ریکوئست
سابقه شینگن داشتم
دعوت نامه نداشتم
امیدوارم همه دوستانی که در انتظار هستن یا دارن اقدام میکنن هر چه زودتر جواب مثبت بگیرن.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۳ روز پیش

سلام، یک سوال داشتم. شما بعد از انگشت نگاری دو ایمیل دریافت میکنید، یکی تاییدیه انگشت نگاری شما و دیگری تایید یا ریجکت شدن ویزای شما. لطف میکنید بفرمایید بگید ایمیل اولو کی دریافت کردید؟ یعنی این ایمیل هم 110 روز طول کشید یا همون چند روز بعد از انگشت نگاری دریافت کردید؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد ش
۲ روز پیش

ایمیل تایید انگشت نگاری 24 ساعت بعد اومد. ضمن اینکه داخل اکانت هم 24 ساعت بعد به روز شد.
اما ایمیلی که بعد از 110 روز اومد فقط گفته بود که یه پیغام جدید تو اکانتت داری. ووقتی اکانتم رو دیدم نامه پاس ریکوئست بود.

پاسخ
پاسخ
ا
امیرحسین
۴ روز پیش

مبارک باشه دوست عزیز
امیدوارم که سفز خوبی داشته باشید
فقط دو سوال داشتم که اگه ممکنه جواب بدید
یک اینکه کجا انگشت نگاری کردید؟؟
و دوم اینکه مجردید یا متاهل؟؟ببخشید که سوال شخصی پرسیدم چونکه بنده متاهلم و خانمم پرستاره و نمیتونه با من به سفر بیاد و تنهایی اقدام کردم

پاسخ
پاسخ
ح
حامد ش
۳ روز پیش

ممنون
انگشت نگاریم باکو بود
متاهل هستم
هر دو با هم اقدام کردیم

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۴ روز پیش

از سه نفر اطلاع دارم که در بازه شهریورماه جهت انگشت نگاری اقدام کردن و هنوز هیچ جوابی نگرفتن و شما که احتمالا اوایل شهریور انگشت نگاری کردید بعد از ۱۱۰ روز جواب گرفتید . یادمه در شهریورماه زمان پیشبینی شده برای بررسی پرونده بیش از ۱۰۰ روز بود در حالیکه الان حدود ۳۵ روز هست . با این تفاسیر گویا روند بررسی پرونده ها کاملا رندوم هست .
با مطالعه تمام کامنتهای موجود در اینجا میشود نتیجه گرفت اخذ ویزا به
تاریخ انگشت نگاری
سابقه سفر
ویزای شینگن
مجرد یا متاهل بودن
شاغل یا بیکار بودن
مرد یا زن بودن
دعوتنامه داشتن یا نداشتن
حساب بانکی قوی
و ....
ربطی ندارد . هرچند ارائه همه مدارک الزامی است . هیچ نظمی وجود ندارد و هیچ نتیجه گیری خاصی نمیشه کرد . فقط خدا میداند و بس!

پاسخ
پاسخ
p
parisa
۵ روز پیش

سلام - یه سوال داشتم-به نظر شما برای گرفتن ویزای کانادا حداقل چند شینگن در پاسپورت باید داشته باشیم ؟ با توجه به شرایط سخت صدور ویزا برای ایرانی ها، شما پیشنهادتون چی هست ؟ شما خودتون چه ویزاهایی داشتین قبل از گرفتن ویزای کانادا ؟ممنون میشم راهنمایی کنین

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۴ روز پیش

ویزای کانادا ارتباطی با ویزای شینگن نداره . در همینجا عده ای با داشتن ویزای شینگن موفق به اخذ ویزای کانادا نشده اند و عده ای بدون داشتن ویزای شینگن ویزای کانادا گرفته اند .

پاسخ
پاسخ
ا
امیرحسین
۵ روز پیش

سلام و عرض خسته نباشید
اگه امکانش هست نظر منو تایید کنید تا دوستان ببینند و جواب بدن
سوالم اینه که من یکی از دوستانم درخواست ویزا کانادا داد و بعد از بیست و دو روز پاسپورت رکوئیست شد و الان هم ویزاش دستشه و قراره که واسه عید نوروز بره کانادا و یکی از دوستان دیگه که انگشت نگاری کرد بعط از سیزده روز بهش جواب دادن که ریجکتی و نوشته بودن که تراول هیستوریت قوی نیست و تمکن مالیت هم قوی نیست،
و اما یکی از آشناهای ‌دیگه الان سه ماه هست که هیچ جوابی نگرفته نه ریجکت و نه تاییدیه واسه ویزا،تمام این افراد هم که نام بردم با هم اقدام کردن و فقط زمان انگشت نگاریشون یک هفته عقب و جلو بوده،
حالا اسن برام سوال شده که اون نفر آخر قضیش چیه؟؟؟سه ماه؟؟؟اگه جواب منفی بود که مثل اون یکی دوستمون که سیزده روزه بهش گفتن ریجکتی باید میگفتن و یا اینکه اگه مثبته چرا تا الان نگفتن؟؟؟؟
لازم به ذکر است که هیچکدوم هم ویزا شینگن نداشتن و اینکه دعوت نامه هم نداشتن

پاسخ
پاسخ
م
مهیار
۴ روز پیش

معمولا فرایند چک و بررسی های امنیتی در خصوص کلیه متقاضیان ویزای کانادا از هر نوع همانند ویزای امریکا الزامی هست . در برخی موارد فرایند مزبور در مورد بعضی افراد به دلایلی طولانی می شه و علتش هم اینه که احتمالا افیسر ویزا در ترکیه , پرونده درخواست ویزا رو به مراجع بالاتر از خود در کانادا ارجاع داده و استعلام نموده است که امری طبیعی و مرسوم است. قطعا طولانی شدن زمان فرایند چک امنیتی تاثیر مستقیم می ذاره روی زمان صدور ویزاها , چه بسا مواردی بوده که سفارت نهایتا بعد از گذشت یک سال پاسخ مثبت داده است .

پاسخ
پاسخ
د
داریوش سعیدی
۶ روز پیش

سلام دوستان. من و فرزندم داریم برای دیدن دخترخالم برای ویزیت کانادا اقدام میکنیم و همسرم در این سفر با ما نمیاد. برای دخترم رضایتنامه محضری گرفتیم. یکی از دوستان گفت امضا پدرش در رضایت نامه محضری باید با امضاش در صفحه اول پاسپورت مطابقت داشته باشه. بنابراین باید صفحه اول پاسپورت همسرم هم آپلود شه. ولی مشکل اینجاست که ایشون پاسپورتشونو گم کردن و چندماهی طول میکشه که پاسپورت بهشون بدن. به نظرتون راهی نداره این مشکلو برطرف کنم؟

پاسخ
پاسخ
ه
هدی
۶ روز پیش

سلام
من برای زایمان خواهرم که در کانادا ساکن هست پارسال ویزای مولتیپل گرفتم و ۱۶ روز رفتم و برگشتم. همسر و دو فرزند دارم. همسرم پارسال برای شرکت در سمینار تقاضا داد که هم نامه از مرکز دانشگاهی و هم بلیط هواپیما و رزرو هتل داشت. بار اول ریجکت کردن که شما تا سال ۲۰۰۶ ویزای اقامت آمریکا داشتین و ذکر نکردین. همسرم سال ۱۹۹۹ بعد از ۳ سال اقامت با ویزای کار در آمریکا به ایران آمد و تا حالا در ایرانه مجددا براشون نامه زدیم که چون تراول هیستوری ۱۰ سال رو میخاستن و از زمان اقامت ایشون در آمریکا بیش از ۱۸ ساله گذشته از این مطلب چیزی نگفتن و بلیط خروج از آمریکارو فرستادیم دوباره ریجکت شد به دلیل تراول هیستوری و اینکه مدارک محکمی برای برگشت نداره.
حالا خواهرم می خواد از ما برای سال آینده به صورت خانوادگی دعوت کنه بریم پیشش
من شاغل و رسمی و همسرم همینطور. تابستان امسال یک سفر ۱۵ روزه خانوادگی به اروپا داشتیم. دخترم دانشجو و پسرم محصل هست
چه راهنمایی میتونید بکنیدبرای اقدام مجدد؟فایل جدیدباز کنه همسرم یا از فایل قدیمش مجدد اقدام کنه؟
چطوری اثرریجکتی قبلی رو از بین ببریم؟ممنون میشم بهم جواب بدید.

پاسخ
پاسخ
ا
ایمان
۷ روز پیش

با سلام
می خواستم بدونم روش دیگری به غیر از منتظر ماندن جهت دریافت ایمیل و سر زدن به اکنت هست جهت پیگیری جواب درخواست ویزا ، مثلاً یجایی حداقل ایمیلی بزنیم ببینیم آیا پرونده توی مسیر اصلی یا دچار مشکلی هست..؟؟؟ ممنون از پاسختون

پاسخ
پاسخ
F
Farpar
۷ روز پیش

با سلام
من درحال پرکردن اپلیکیشن فرم هستم، مشکلی برام پیش اومده گفتم شاید برای سایر دوستان ویش اومده باشه بتونن من و راهنمایی کنن. تاریخ و که وارد میکنم به صورت فارسی نمایش داده میشه و پیغام خطا میاد رو صفحه و validate هم نمیشه. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

پاسخ
پاسخ
S
Sara
۷ روز پیش

سلام
فک کنم آدابریدر کامپیوترتون باید آپدیت بشه.

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۷ روز پیش

روی بعضی کامپیوترها این مشکل وجود داره . با یک سیستم دیگه امتحان کنید . برای من روی کامپیوتر خانگی همین مشکل رو داشتم ولی با لب تاپم مشکل رفع شد .

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۸ روز پیش

سلام دوستان، یک سئوال ازتون دارم
اگر زن و شوهر تنهایی درخواست ویزا بدهند بهتر هست یا با هم یا اصلا فرقی در ویزا شدنشون نداره؟

پاسخ
پاسخ
S
Sara
۷ روز پیش

سلام باهم درخواست بدین بهتره اگر جدا درخواست بدین و بعد خودشون بفهمن حتما ریجکت میشین.

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۶ روز پیش

البته منظورم این بود که فقط یک نفر( مثلا فقط خانم یا فقط آقا) درخواست بده و همسر درخواست نده

پاسخ
پاسخ
آ
آزاده استكي
۹ روز پیش

سلام و سپاس از راهنماييهاي خوبتون
من قبلا يكيار ويزاي مولتي كانادارو دريافت كردم و تمام شده و ميخوام مجدد اقدام كنم ، ميخواستم ببينم فرم 5257 رو بايد پر كنم ؟ واينكه شماره 1 اون UCI رو از كجا بايد پيدا كنم ؟
ممنون ميشم اگر راهنماييم بكنيد ؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۷ روز پیش

۱- بلی
۲- UCI رو میتونید از پرونده قبلی تون برداشت کنید . اگر در هر حال نتونستید پیداش کنید ، جای اون رو خالی بگذارید .

پاسخ
پاسخ
م
مهسا
۱۰ روز پیش

سلام من‌و همسرم ویزای کانادا ۴ ساله مولتی داشتیم که تیر ماه امسال تاریخش تمام شد حالا میخواییم دوباره اقدام کنیم و اینو شنیدم که دیگه نیاز به انگشت نگاری نداریم ولی نمیدونم برای درخواست دوباره ویزا به صورت آنلاین قسمت انگشت نگاری رو باید چکار کنم
اگر میشه راهنمایی کنید
ممنون

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۰ روز پیش

سلام
با توجه به اینکه هنوز فرمول مشخصی در مورد ویزا دادن یا ندادن بدست نیومده و یا اینکه چرا یکنفر چند روزه ویزا میگیره و یک نفر دیگه ماهها طول می‌کشه تا جواب بگیره ، لطفا افرادی که ویزا گرفتن چهار تاریخ مشخص زیر را هم اعلام کنن تا شاید بتوان به نتیجه مشخصی در این زمینه رسید .
۱- تاریخ ارسال مدارک
۲- تاریخ انگشت نگاری
۳- تاریخ ایمیل ویزا
۴- در فرم 5257 در قسمت details of visit to Canada تاریخی احتمالی ای که برنامه ریزی کردین برای سفر به کانادا .
این احتمال وجود داره که سرعت ویزا دادن به همین تاریخ آخر ربط داشته باشه . یعنی هر چه تاریخ پیشنهادی نزدیکتر باشه سرعت اخذ ویزا هم بیشتر میشه . البته فقط احتماله!

پاسخ
پاسخ
ا
ایمان
۷ روز پیش

مورد ۴ : فکر نمی کنم ربطی داشته باشه چون بنده الآن تقریباً ۲ ماه که منتظر جواب هستم و از زمان انگشت نگاری تا تاریخ که برای سفرم در نظر گرفته بودم تقریباً یک ماه بعدش بود که الآن از اون تاریخ سفرهم گذشته و هنوز جواب نگرفتم

پاسخ
پاسخ
ح
حميد
۱۲ روز پیش

سلام، ممنون از اطلاعات مفيدتون
بنده مدارك هر قسمت رو داخل يك فايل قرار دادم و حجمش هم كمتر از ٤ مگا بايت هست ولى موقع آپلود فقط يكى از محتويات فايل رو ميتونه آپلود كنه ؟ در قسمت هدف از سفر توريستى ، بهتره چه مواردى قيد بشه ؟ سپاسگزارم

پاسخ
پاسخ
ح
حميد
۱۰ روز پیش

فايل رو اوسال كردم باpdf

لطفا فقط هدف از سفر رو بفرماييد

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۷ روز پیش

اگر دعوتنامه دارید ، دیدار دوستان و اقوام و بازدید از اماکن توریستی و تفریحی کانادا . آبشار نیاگارا فراموش نشه . اگر دعوتنامه ندارید همون بازدید از اماکن توریستی و تفریحی و ...

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۲ روز پیش

بیشتر توضیح بدهید . منظورتون از اینکه مدارک هر قسمت رو داخل یک فایل قرار دادید چیست ؟ آیا یک پوشه درست کرده اید و چند مدرک را داخل یک پوشه قرار داده اید یا چند مدرک را به صورت یک فایل PDF در آورده اید ؟

پاسخ
پاسخ
ح
حميد
۷ روز پیش

سپاسگزارم
فايل رو ارسال كردم ، هدف از سفر هم بازديد چند تا از امكان ديدنى نوشتم ، آيا درست بوده ؟

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۱۳ روز پیش

سلام . شرمنده مزاحم شدم خواستم مطلبی رو با شما در میان بزارم برای گرفتن راهنمایی. من از طریق همسرم سال 1396 از طریق روش هنرمندان برای اقامت دائم کانادا اقدام کردیم که بعد از گرفتن فایل نامبر که منتظر زمان آپدیت مدارک بودیم ریجکت شدیم. الان تصمیم داریم برای گرفتن ویزای توریستی اقدام کنیم چقدر امکان قبولی هست . توضیح بدم اینگه من خودم کارمند دولتم و 13 سال سابقه بیمه ای دارم و از نظر مدارک کاری هیچ مشگلی ندارم . بحث تمکن مالی هم حله .در ظمن برادر خانمم هم موقیم کانادا هستن و مشگلی بابت دعونامه و حتی حمایت مالی ندارم . به نظر شما من و خانمم و دختر 5 ساله ام اگر اقدام کنیم بهمون ویزای توریستی میدن یا راه دیگه ای مد نظر شماست. ممنون میشم جواب بدین

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۲ روز پیش

اینکه چقدر امکان قبولی هست اول خدا میدونه بعد افسر کنترل کننده مدارک!

پاسخ
پاسخ
ح
حسام
۱۴ روز پیش

سلام. با تشکر از مطالب خوبتون. با توجه به راهنمایی های شما به همراه همسرم درخواست ویزا دادیم و مراحل رو طی کردیم. با توجه به اینکه دعوتنامه ای نداشتیم چندان به گرفتن ویزا خوشبین نبودیم ( به ویژه همسرم). اما به طرز شگفت انگیزی 10 روز بعد از اپلای، پاسپورت از ما خواستن و طی کمتر از یک ماه از زمان درخواستمون، ویزا به دستمون رسید. حتی بخشی از این یک ماه هم به دلیل تعلل یک هفته ای ما در ارسال پاسپورت ها بود! به طوری که من 29 اکتبر درخواست دادم، 9 نوامبر پاسپورت ریکوست شدیم. حدود 20 نوامبر پاسپورت ها را از طریق پست ارسال کردم و یک هفته بعد تحویل گرفتم. ممنون از همه راهنمایی های شما.

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۸ روز پیش

سلام ارسال پاسپورت از طریق پست چطوریه و هزینه ش چه قدر میشه؟

پاسخ
پاسخ
ح
حسام
۷ روز پیش

سلام. هزینه ارسال پاسپورت بستگی به مبدا و مقصد داره. باید برید تو سایت vfs جایی که باید پاسپورتتون رو بفرستید چک کنید ببینید برای ارسال به کشور محل زندگی شما چه قدر میگیرند. مثلا اگر پرونده شما به vfs آنکارا ارجاع بشه، باید از طریق این لینک ببینید هزینه ارسال پاسپورت رو.
https://www.vfsglobal.ca/canada/turkey/Service_and_Service_Charge.html

پاسخ
پاسخ
H
Hossein
۱۱ روز پیش

و اينكه هزينه سفرو چند هزار دلار كانادا گفتيد
با تشكر

پاسخ
پاسخ
ح
حسام
۷ روز پیش

سلام. مبلغش زیاد موضوعیت نداره. مهم اینه که مبلغی که مینویسید متناسب با هزینه های مدت اقامت درخواستی، برنامه مسافرت و مدارک مالی باشه که ارائه کردید. مثلا اگر گواهی تمکن آپلود میکنید، مبلغ مندرج در فرم ویزا برای مسافرت نباید بیشتر از میزان پولی که تو حسابتون هست باشه. به نظرم در غیر اینصورت با مشکل مواجه می شوید. من خودم با این منطق پیش رفتم در همه موارد.

پاسخ
پاسخ
ب
بردیا
۱۳ روز پیش

سلام. مبارک باشه :) میتونم بپرسم برای چند روز درخواست دادید و چند روز ویزا گرفتید؟ و آیا فقط رزرو هتل رو اپلود کردید؟ در محل فرم که خواسته چه کسی یا موسسه ای رو میخواهید ببینید چی نوشتید؟
Name, address and relationship of any persons or institution I will visit

پاسخ
پاسخ
ح
حسام
۱۲ روز پیش

سلام. ممنونم. برای یک هفته درخواست دادم. مثل همه ویزا های توریستی کانادا به اندازه مدت اعتبار پاسپورت هست. مدت اقامت در ویزا نوشته نمی شه. بلکه به تشخیص مامور مرزی فرودگاه تعیین میشه که معمولا شش ماهه هست. در طول تعطیلات سال نو. فقط رزرو هتل رو آپلود کردم. دعوتنامه نداشتم. در اون قسمت محلی که در کانادا میخواهید برید هم آدرس هتل رو دادم.

پاسخ
پاسخ
ن
ندا
۱۳ روز پیش

سلام
ويزا مولتي گرفتيد؟

پاسخ
پاسخ
ح
حسام
۷ روز پیش

سلام
بله ویزای مولای گرفتم

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۱۸ روز پیش

سلام. من دوستم در کانادا هست و پاسپورت کانادایی دارد. میخواد برای من دعوتنامه بفرستد. سوال من این هست دعوتنامه را باید چجوری بفرستد که من و همسرم و بچه ها با درصد بالا ویزا بشیم. ممنون میشم جواب من رو بدید

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۶ روز پیش

دعوتنامه یکی از مدارک مورد نیاز هست که بودنش خوبه اما کافی نیست . پس دعوتنامه به تنهایی ضامن ویزا شدن شما نیست . در متن دعوتنامه اول خودش رو کامل معرفی کنه بعد هدف از دعوت شما رو بنویسه . باید ساده و واضح توضیح بده نه بر وزن کلیله و دمنه.

پاسخ
پاسخ
ز
زهره
۱۹ روز پیش

سلام
اگر پاس ریکوست بشم باید پاسپورتمو به vac همون کشوری که انگشت نگاری رو انجام دادم بفرستم یا می تونم رم انگشت نگاری بشم و بعد اگر پاس ریکوئست شدم پاسپورتو به آنکارا بفرستم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۲ روز پیش

سلام
بله میتونید

پاسخ
پاسخ
ز
زهره
۲۰ روز پیش

سلام
من با راهنماییهای سایت خوبتون در بخش کانادا مدارک ویزای کانادا رو تکمیل کردم و ۲۴ ساعت بعدش نامه انگشت نگاریم اومد و با استفاده از راهنمایی هاتون در بخش هلند برای ویزای ایتالیا اقدام کردم و چهار روز پیش ویزای ایتالیا برام اومد ( البته در عرض یکسال سومین ویزای ایتالیاست که می گیرم و دوتای قبلی رو با آژانس گرفتم و کاملا سرکیسه شده بودم).
سپاسگذارم از مدیر سایت و همه دوستانی که کمک می کنند.
دوتا سوال دارم ۱- با توجه به اینکه می خوام رم انگشت نگاری بشم آیا لازمه وقت قبلی بگیرم؟ ۲- توی vac رم، زبان انگلیسی کارمو راه میندازه؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۶ روز پیش

۱- داشتن وقت قبلی بهتر از نداشتنشه .
۲- زبان اشاره هم کارتون رو راه میندازه!

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۲۲ روز پیش

من منظور سوال How are you related to familymember دو متوجه نمیشم یعنی نسبت کسی که با شما همراه هست رو میخواد؟
من خودم تنها اقدام کردنم اما برادرم انجاست کدوم رو تایید کنم ممنونم

پاسخ
پاسخ
ادامه...