سفرنوشت

چطور ویزای کانادا گرفتم و راهنمای کلی سفر به کانادا

کانادا

به روز رسانی در ۹۷/۵/۱: مراکز ویزای کانادا در ترکیه (استانبول و آنکارا) مراجعین زیادی دارند و سیستم مراجعه برای انگشت نگاری رو تغییر دادند. برای مراجعه به این دو مرکز و انگشت نگاری باید به صفحه مرکز ویزای کانادا در ترکیه برید و وقت بگیرید. تلفنی هم میتونید وقت بگیرید. مرکز اعلام کرده اگر بدون وقت گرفتن به مرکز مراجعه کنید معطل میشید یا ممکنه اون روز اصلا به شما سرویسی ارائه نشه.

کشور کانادا هم جزو اون کشورهایی هست که به سخت ویزا دادن بین ایرانی ها معروف شده. نبودن سفارت کانادا در تهران هم به این سختی اضافه شده و باعث شده این تصور پیش بیاد که گرفتن ویزای کانادا بدون مراجعه به آژانس های مسافرتی معروف و سپردن همه کار به اون ها، غیر ممکنه.

راستش من خودم قبل از اینکه مراحل ویزا رو شروع کنم برای اینکه کمی اوضاع دستم بیاد به یکی از همین آژانس های معروف زنگ زدم تا اطلاعات بگیرم. اولین سوالی که آژانس مسافرتی ازم پرسید این بود که دعوتنامه من از طرف یک دوست کانادایی هست یا بستگانی در کانادا دارم که برام دعوتنامه بفرستند؟ وقتی پاسخ دادم که دعوتنامه ای ندارم و میخوام ویزای توریستی کانادا رو بگیرم، خانمی که پشت خط بود شاکی شد که آقا کانادا که ویزای توریستی نمیده! وقت خودت و ما رو تلف نکن. بعدش هم بدون اینکه منتظر جوابی از طرف من باشه گوشی رو قطع کرد.

دو روز بعد از این مکالمه مراحل ویزای کانادا رو شروع کردم و کمتر از دو ماه بعد ویزای ۴ ساله کانادا (طولانی ترین ویزایی که تا به حال گرفتم) توی پاسپورتم جا خوش کرده بود. مراحل درخواست و اقدام برای ویزای کانادا به مراحل ویزای استرالیا شباهت داشت ولی به اون سادگی نبود. توی این مطلب سعی می کنم قدم به قدم مراحل ویزای کانادا رو برای شما بنویسم.

مراحل درخواست ویزای کانادا

صفحه ای که باهاش سر و کار خواهید داشت وبسایت اداره مهاجرت کانادا هست.

اطلاعات زیادی توی وبسایت هست و برای مهاجرت به کانادا هم به همین وبسایت باید مراجعه کرد. ویزایی که برای بازدید توریستی و دیدار بستگان و آشنایان در کانادا هست اسمش رو گذاشتند ویزای موقت اقامت/دیدار Temporary resident / visitor visa . با این ویزا حداکثر ۱۸۰ روز متوالی میشه در کانادا اقامت داشت و برای زمان بیشتر باید نوع دیگری از ویزا رو انتخاب کنید.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

اگر توی وبسایت اداره مهاجرت کانادا گم شدید میتونید مستقیم برید اینجا، گزینه آبی رنگ Continue to GCKey رو کلیک کنید و در صفحه ای که باز میشه یک اکانت برای خودتون بسازید. حتما حواستون به سوال های امنیتی باشه چون در هر بار ورود به اکانتتون یکی از این سوالات رو میپرسه، پس با دقت جوابی بنویسید که یادتون بمونه.

داون تاون تورنتو

داون تاون تورنتو

وارد اکانت که شدید برای ویزیتور ویزا Visitor Visa اپلای کنید. ابتدا یک سری سوال از شما میپرسه که تشخیص بده اصلا شما نیاز به ویزا دارید یا نه که خوب مسلما جوابش برای ما ایرانی ها مثبت هست .

تعداد سوالات حدود ۱۵ تاست و هر موقع خواستید میتونید نتایج رو ذخیره کنید، از اکانتتون خارج بشید و بعدا دوباره برگردید و ادامه سوالات رو جواب بدید.

مرحله بعد آپلود کردن مدارک لازم برای ویزا هست. برای هر قسمت فقط یک فایل و با حجم حداکثر ۴ مگابایت میتونید آپلود کنید. مثلا اسکن صفحه های پاسپورتتون همه باید توی یک فایل باشه نه اینکه هر صفحه یک فایل جدا. فرمت های .doc و .docx و .pdf و .jpg و .tiff و .png قابل قبول هست.

مدارکی که باید آپلود کنید شامل موارد زیر هست:

 1. فرم اقامت موقت/ویزای دیدار کانادا که باید از اکانت خودتون دانلود کنید.
 2. تاریخچه سفر: اسکن کلیه پاسپورت های قبلی و ویزاها و مهرهای ورود و خروج و اقامت ها در ده سال گذشته. اگر به جایی سفر کردید و مدرکی ازش ندارید، کارت پرواز هم میتونید اسکن کنید.
 3. صفحه اول پاسپورت فعلی بعلاوه اسکن کلیه صفحات این پاسپورت که اطلاعاتی از سفر شما داره.
 4. اطلاعات مالی: هر مدرکی مبنی بر توانایی مالی شما شامل گواهی تمکن مالی، گردش حساب، فیش حقوقی، سند ملکی و سایر مدارک توی این قسمت باید آپلود بشه.
 5. عکس دیجیتال به ابعاد ۳۵×۴۵ میلیمتر و سایر مشخصاتی که توی اکانت بهتون گفته میشه.
 6. هدف سفر و سایر موارد: رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، برنامه سفر و سایر مواردی از این قبیل رو اینجا آپلود کنید.
 7. فرم مشخصات اعضای خانواده: از اسمش معلومه و باید مشخصات بستگان (بدون در نظر گرفتن اینکه با شما سفر می کنند یا نه) روداخلش بنویسید.
 8. فرم مشخصات فردی: این فرم اختیاری هست ولی توصیه می کنم پرش کنید. چند تا سوال در مورد شما پرسیده میشه و ازتون میخواد کشورهایی که در ۵ سال گذشته سفر کردید بعلاوه تاریخ ورود و خروج هر کشور رو بنویسید.
 9. نامه توضیحات Letter of Explanation: این نامه هم اختیاری هست. اگر توضیحی راجع به سفرتون هست که در قسمت های قبلی ذکر نشده این قسمت جای خوبیه که در موردش بنویسید و بتونید نشون بدید قصد برگشتن به کشورتون رو دارید.

اگر دعوتنامه از کانادا دارید میتونید توی قسمت ۶ بزاریدش که دیگه نیازی به رزرو هتل نباشه و یا حتی دوباره توی قسمت ۹ تکرارش کنید.

دعوتنامه یک نامه ساده هست که دوست یا فامیل شما در کانادا خطاب به اداره مهاجرت کانادا مینویسه و شامل مشخصات خودش و شما میشه. این نامه نیازی نیست رسمی باشه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا از شما بخواد این نامه در یک دفتر اسناد رسمی ثبت بشه. همه چیز در مورد دعوتنامه برای سفر به کانادا رو میتونید اینجا بخونید.

مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه و اصل و ترجمه هر دو آپلود بشند. ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا تقاضای بیشتری داشته باشه و مهرهای دادگستری و وزارت امورخارجه رو هم بخواد.

بعد از آپلود کردن همه مدارک نوبت پرداخت هزینه ویزا هست تا درخواست ویزای شما به طور رسمی به جریان بیافته. هزینه ثبت نام ویزای کانادا ۱۰۰ دلار کانادا و هزینه انگشت نگاری ۸۵ دلار کانادا هست. این ۱۸۵ دلار کانادا رو باید بصورت آنلاین و توسط کارت های ویزا یا مستر پرداخت کنید.

دو روز بعد از ثبت نام نهایی برای ویزا، برای من نامه ای اومد که باید به یکی از مراکز ویزای کانادا یا VAC (Visa Application Center) مراجعه کنم. این VAC ها با سفارت کانادا تفاوت دارند و لزوما توی همه کشورها نیستند. مثلا من قصد داشتم زمانی که هلند بودم واسه انگشت نگاری اقدام کنم ولی هیچ VAC ی توی هلند نبود و مجبور شدم برم دوسلدورف برای انجام انگشت نگاری. از زمان دریافت نامه ۳۰ روز برای مراجعه به VAC فرصت دارید. نیازی به گرفتن نوبت نیست و فقط باید در ساعت اداری مراجعه کنید. انگشت نگاری و عکسبرداری از چهره انجام میشه و هیچ مصاحبه ای در کار نیست. کلا ۱۵ دقیقه طول کشید. لیست کلیه VAC ها رو میتونید اینجا ببینید.

۴۰ روز بعد از انگشت نگاری پیامی دریافت کردم که اداره مهاجرت کانادا نیاز به اصل پاسپورت من داره، به قول آژانسی ها پاسپورت رکوئست Passport Request شدم. این پیام یعنی اینکه به احتمال بسیار زیاد با ویزا موافقت شده و شما ۳۰ روز فرصت دارید پاسپورت رو به یکی از این VAC ها تحویل بدید.

نزدیکترین VAC ها به ایران، استانبول، آنکارا و باکو هستند که هزینه رفت و آمد و اقامت حداقل ۵۰۰ هزارتومان میشد. این قسمت آخر دریافت ویزا Visa pick up رو سپردم به آژانسی که با هزینه ۲۷۰ هزار تومان این کار رو انجام داد و کمتر از یک هفته پاسپورت و ویزای ۴ ساله کانادا رو در تهران تحویلم داد.

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

چند تا نکته برای ویزای کانادا به ذهنم میرسه و در آینده هم اگر نکاتی با سوالات شما به ذهنم رسید اینجا اضافه می کنم:

 • مثل اکثر کشورهای غربی، دغدغه اصلی کانادا اینه که شما خاک کانادا رو ترک خواهید کرد. به هر طریقی که بتونید این رو نشون بدید شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه.
 • جایی ندیدم اسمی از گواهی اشتغال به کار اومده باشه، ولی توی یکی از قسمت ها مثلا مدارک مالی، اون رو هم ضمیمه کنید.
 • ویزای کانادا حداکثر میتونه ده ساله باشه ولی حداکثر تا تاریخ انقضای پاسپورت شما ویزا داده میشه. پس اگر تاریخ انقضای پاسپورتتون نزدیکه، بهتره پاسپورت جدید بگیرید و با اون برای ویزای کانادا اقدام کنید.
 • زمان بین انگشت نگاری و دریافت جواب نهایی متغیره، برای من ۴۰ روز بود، برای دوستم ۵ روز بود و ممکنه تا ۶۰ روز هم باشه.
 • ویزای کانادا در حالت عادی مصاحبه نداره مگر اینکه به شما اعلام بشه.
 • داشتن دعوتنامه الزامی نیست ولی میتونه شانس گرفتن ویزا رو زیاد کنه.
 • به نظر من تاریخچه سفر توی گرفتن ویزای کانادا تاثیر زیادی داره.
گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

سفر من به کانادا

سفر من به کانادا که در اوایل پاییز ۹۶ خیلی کوتاه و در حد ۴-۵ روز بود. راستش از اینکه ویزای طولانی مدت دارم خیالم راحته که هروقت خواستم میتونم به اونجا برم. فقط شهر تورنتو و آبشار نیاگارا معروف رو دیدم و به لطف دوستان خوبم دیدن طبیعت زیبای پاییزی اطراف تورنتو رو تجربه کردم. چند تا نقشه برای دیدن دومین کشور بزرگ کره زمین توی ذهنم دارم که توی سال های آینده عملیشون می کنم. تا اینجا به این نتیجه رسیدم که طبیعت کانادا توی پائیز زیباتره (اکثر قسمت هاش).

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا و ویزاش برای من دروازه ورود به آمریکای مرکزی بود که در اولین فرصت قصه هاش رو براتون خواهم گفت.

بلیط پرواز ایران به کانادا

متاسفانه با وجود این همه ایرانی ساکن کانادا هیچ پرواز مستقیمی از ایران به کانادا وجود نداره. با ایرلاین های اروپایی و عربی نسبتا راحت میشه به همه قسمت های کانادا سفر کرد. قیمت بلیط های رفت و برگشت از ایران به کانادا بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو بسته به ایرلاین و زمان سفر میتونه متغیر باشه. در صورت داشتن ویزای مولتیپل کانادا با پاسپورت ایرانی میتونیم هر ایرلاینی رو برای سفر انتخاب کنیم بدون اینکه نگران ویزای ترانزیت باشیم (بجز ایرلاین های آمریکایی). فقط حواستون باشه اگر ویزای یک بار ورود کانادا داشته باشید هنگام برگشت از کانادا و توقف در اروپا نیاز به ویزای ترانزیت خواهید داشت.

بلیط من با هواپیمایی بریتیش ایرویز و یک توقف در لندن بود. قیمت بلیط رفت و برگشت من ۳۶۱ یورو (۱،۷۰۰،۰۰۰ تومان) شد. اگر شما هم مثل من معتاد باشید و هر شب قبل خواب ده دقیقه پروازها به جاهای مختلف رو چک کنید احتمالش هست این قیمت ها رو بتونید ببینید. من که تا دیدم خریدمش. وبسایتی که ازش خریده بودم این امکان رو بهم میداد که تا ۲۴ ساعت بدون هزینه بلیط رو کنسل کنم. من هم قبل از ۲۴ ساعت با شماره بین المللیشون تماس گرفتم و پرسیدم آیا تغییر تاریخ هم مجانی هست؟ اپراتور پاسخ داد در صورتی که بلیط با همون شرایط وجود داشته باشه بله. منم ازش خواستم یک بلیط با همین شرایط طوری که تاریخ رفتم کمی دیرتر باشه یا برگشتم کمی زودتر، پیدا کنه. بعد از دو دقیقه صدای متعجب اپراتور از پشت خط اومد که من چیزی حتی نزدیک به این قیمت هم پیدا نمی کنم و تو چطور بلیط با این قیمت از ما خرید کردی؟! این قسمت آخر رو سه بار تکرار کرد و من هم گفتم هیچ تغییری نمی خوام، خداحافظ! 😁

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

ورود به کانادا

احتمالا مستندهای مرزبانان کانادا رو دیده باشید. من که خیلی این برنامه رو دوست داشتم و ازش چیزای زیادی یاد گرفتم. مامورهای مرزبانی کانادا سختگیر و دقیق هستند و توصیه می کنم بهشون دروغ نگید. توی پرواز به کانادا به شما فرم اظهارنامه گمرکی داده میشه که باید با دقت به سوالاتش پاسخ بدید.

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

بعد از پیاده شدن از هواپیما به سالنی وارد میشید که تعدادی دستگاه اسکن پاسپورت و عکسبرداری هست، تعداد روز اقامت رو هم باید تایپ کنید و نهایتا یک برگه پرینت شده به شما میده و مرحله بعدی دیدن مامور مرزبانی هست. از مدارکی که برای درخواست ویزا آپلود کردید یک کپی پرینت شده یا توی موبایلتون داشته باشید. بلیط خروج از کانادا هم دم دست باشه. ماموری که از من سوال می پرسید خیلی جدی بود ولی سوال بی ربط نپرسید و زود مهر ورود به کانادا رو توی پاسپورتم زد.

موقع خروج از کانادا شما مامور مرزی رو نمیبینید و مهر خروج هم توی پاسپورت شما نمیخوره. از روی لیست مسافر پروازهای خروجی، شما رو به لیست توریست های خروجی از کانادا اضافه می کنند.

بانک های کانادا و ویزاکارت

بعضی از بانک های کانادا برای ایرانی ها حساب بانکی باز می کنند و ویزاکارت نقدی Visa Debit Card هم میشه درخواست داد. من به دو تا بانک مراجعه کردم که هر دو گفتند برای ایرانی ها که مقیم کانادا نیستند حساب بانکی افتتاح نمی کنند. بانک سوم تی دی کانادا تراست بانک TD Canada Trust Bank بود که خیلی راحت قبول کرد برای من حساب بانکی باز کنه. حساب بانکی با کمترین امکانات ماهیانه ۵ دلار کانادا هزینه داشت. ویزا کارت نقدی هم همون موقع بهم داد. اینترنت بانک و تلفن بانک نسبتا خوبی هم داشت. تی دی بانک کارت اعتباری Credit Card هم برام صادر می کرد ولی به هر میزان که کردیت می خواستم باید پول توی بانک بلوکه میکردم، به نظرم ارزش نداشت و همون کارت نقدی بهتر بود.

مدتی این ویزا کارت رو داشتم ولی خیلی مفید نبود برام. اول اینکه توی خیلی از خودپرداز ها و پوز های فروشگاهی جواب نداد. علتش میتونه این باشه که من خارج از کانادا از ویزا کارتم استفاده کردم و قاعدتا باید قبلش با بانک تماس می گرفتم و اعلام می کردم به کدوم کشور سفر می کنم. انتظار داشتم این امکان رو توی اپ بانک داشته باشه که نداشت. مورد دیگه نرخ بد تبدیل دلار کانادا با سایر ارزها توی تی دی بانک بود. در نهایت چون ویزا کارت استرالیا رو داشتم که خیلی از این بهتر بود، حسابم در تی دی بانک رو بستم.

سوالات متداول در مورد ویزای کانادا

شناسنامه و کارت ملی و ترجمش لازم نیست؟

مدارکی که باید آپلود بشه برای هر فرد متفاوته. بر اساس جواب شما به اون ۱۵ تا سوال اولیه، مدارک درخواستی میتونه متفاوت باشه. توی لیست مدارک درخواستی من شناسنامه و کارت ملی نبود. من هم چون جزو مدارک درخواستیم نبود، آپلود نکردم.

گواهی اشتغال به کار برای ویزای کانادا الزامیه؟

دقیقا مثل مورد بالا هست. برای من فیش حقوقی رو در قسمت مدارک درخواستی نوشته بود. هزینه ترجمه فیش حقوقی زیاد میشد و من به جای اون گواهی اشتغال به کارم که انگلیسی بود رو در قسمت مدارک مالی آپلود کردم.

کدوم قسمت درخواست ویزای مولتیپل رو مشخص کنیم؟

هیچ کجای فرم های درخواست ویزای کانادا شما نمیتونید یکبار ورود، چندبار ورود و مدت ویزا رو مشخص کنید. اداره مهاجرت کانادا تصمیم میگیره طول مدت ویزا و نوعش چطور باشه. ویزای من مولتی با اعتبار ۴ سال بود که در هر سال میتونم ۱۸۰ روز توی کانادا باشم.

فرم پی دی اف رو چطور امضا کنم؟

نیازی به امضای فرم نیست. همون فایل پی دی اف رو توی کامپیوتر پر کنید و آپلودش کنید.

بیمه مسافرتی لازم نیست؟

توی مدارک درخواستی من بیمه مسافرتی نبود. موقع ورود به کانادا هم از من درخواست بیمه مسافرتی نکردند. ولی توصیه من اینه که قبل از سفر به هر کشوری بیمه مسافرتی تهیه کنید.

کدوم آژانس ویزای تضمینی کانادا میگیره؟

بعید میدونم چیزی به اسم ویزای تضمینی کانادا وجود داشته باشه. تصمیم در مورد ویزای کانادا توسط اداره مهاجرت کانادا گرفته میشه. آژانس مورد اعتماد برای انجام کارهای ویزای کانادا هم نمی شناسم.

چقدر شانس گرفتن ویزای کانادا رو دارم؟

هیچ مکانیزم مشخصی برای محاسبه شانس دریافت ویزا وجود نداره، لطفا در این زمینه سوال نپرسید.

خوشحال میشم اگر تجربه ای در زمینه ویزای کانادا دارید با من و مخاطبان سفرنوشت به اشتراک بزارید.

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

۱۱۸۲دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ک
کیوان
۳ ماه پیش

دوستان عزیز سلام
تجربه ای در خصوص سفر کانادا داشتم که خواستم با شما در میون بگذارم.
من پارسال توانستم از طریق همسرم که سیتیزن کاناداست، اقامت را بگیرم. سفارت به من ویزای یکبار ورود مهاجرتی داده بود و ما از طریق لندن با بریتیش ایرویز وارد کانادا شدیم. منتهی بعد از دو هفته و قبل از دریافت PR کارت باز میخواستیم با بریتیش به ایران برگردیم. برای 20 ساعتی هم در لندن منتظر پرواز دوم بودیم کلی برنامه داشتیم و مثلا من میخواستم برم همونجا تو فرودگاه یه ویزای چند ساعته بگیرم و لندن رو بگردید.
منتها در فرودگاه مامور بریتیش گفت که چون ویزای کانادای شما یکبار ورود بوده و موقع ورود به کانادا باطل شده دیگه اجازه ندارید از طریق لندن برگردید. بهمین دلیل همسرم تنها برگشت و من روز بعد با صرف هزینه زیاد با ترکیش برگشتم.
این رو ذکر کنیم که چون قبلا تو سایت هوم آفیس انگلیس دیده بودم که هر کس میتونه با ویزای یکبار ورود کانادا موقع برگشت اگه بیش از 6 ماه از تاریخ ورودش به کانادا نگذشته باشه میتونه دوباره با بریتیش برگرده، این مطلب را چندین بار به مسئول بریتیش در فرودگاه کانادا توضیح دادم ولی قبول نکرد. سرتون رو درد نیارم، تا رسیدم ایران از طریق ایمیل به دفتر مرکزی بریتیش شکایت کردم و اسکرین شات صفحه هوم آفیس انگلیس و اون قانون رو هم براشون فرستادم و نهایتا کلی پول پرواز ترکیش بعلاوه هزینه رفت و برگشت اضافه به فرودگاه کانادا(با تاکسی)، بعلاوه هزینه خورد و خوراک در فرودگاه ترکیه و بعلاوه 800 دلار جریمه را قبول کرددند و به من دادند. البته موضوع را از طریق اداره حقوق بشر کانادا هم پیگیری کردم و موضوع را به تبعیض نژادی هم ربط دادم که متاسفانه علیرغم نامه نگاری متعدد موفق نشدم. موضوع را تعریف کردم براتون که اگه چنین موردی براتون پیش اومد با این گرونی دلار حقتان ضایع نشه.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

آفرین به شما که اعتراض کردی و حقت رو گرفتی 👏🏻👏🏻👏🏻
امیدوارم همه همینکار رو انجام بدهند.

پاسخ
پاسخ
ن
ناصر شمس پور
۷ روز پیش

با سلام دوستان سوالی که من داشتم این بود که ایا همسر من با دعوتنامه برادرش که تو کانادا است میتونه ویزای توریستی بگیره برای بار اول و برای بار دوم با توجه به اینکه قبلا ویزای کانادا تو پاسپورتش خورده این دفعه بدون اتکا به دعوتنامه برادرش برای خودش ویزا بگیره ایا همچین چیزی امکان داره منظورم اگه بار دوم بخواد اونجا بمونه و برای اقامت دائم اقدام کنه مسؤلیتی متوجه برادرش نباشه

پاسخ
پاسخ
ن
ناصر شمس پور
۷ روز پیش

سلام دوستان من دو تا سوال داشتم لطفا راهنمایی کنید من به همراه دخترم و همسرم دو سال قبل برای ویزای توریستی مولتیپل کانادا توسط یه شرکت اقدام کردیم و بخاطر اینکه پول ما را ندهند تا 6ماه بعد از انگشت نگاری به ما میگفتند جواب نه اومده و اخرش با دعوا پولمون را گرفتیم ولی تاکنون علت ریجکت شدن مون را نمیدونیم بنظر شما دوستان با چه طریقی میتونیم بدونیم علت ریجکت شدن ما چی بود با تشکر از همه کسانی که میتونن منو کمک و راهنمایی کنن

پاسخ
پاسخ
ه
هدی
۶ روز پیش

درود
شما اگر از اقوام و دوستان در کانادا کسی را دارید که PR یا شهروند کانادا هستند میتونید درخواست کنید به اداره مهاجرت کانادا درخواستی بدن که بتونند پرونده شما و جواب افسر بررسی کننده پرونده شما دسترسی پیدا کنند. البته فکر میکنم باید شماره پروندتون رو داشته باشید.
موفق باشید.

پاسخ
پاسخ
ب
بهیه
۸ روز پیش

سلام من برای ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا فرم ATIP رو پر کردم جوابش اومده که 55 صفحه است و هیچی ازش نمی فهمم، یه سری عبارت های اختصاری و عدد و ... داره، از کجا می تونم کمک بگیرم؟

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱۱ روز پیش

با سلام خدمت دوستان و اساتید. چند سوال در مورد تمکن مالی و سابقه سفر داشتم برای ویزای مالتی داشتم. من از یک آژانس سوال کردم در مورد تمکن مالی به من گفتن هر نفر 100 میلیون باید تو حساب باشه که خب یکم تعجب کردم این مبلغ با حساب دلار کانادا الان میشه 10 هزار دلار و از طرفی در کامنت ها دیدم که افراد نفری 50 میلیون هم گذاشتن و مشکلی نبوده. سوال1- خواستم ببینم مبلغ رسمی که اداره مهاجرت تعیین کرده چقدره ؟ سوال2- برای دونفر زوج هم باید نفری 100 میلیون تو حساب داشته باشن واقعا؟ من الان میتونم یه تمکن 120 میلیون تومن بدم ایا کافیه؟ سوال3- بنده اخیرا یک شنگن گرفتم و از ایتالیا ورود زدم و از هلند هم خارج شدم و قبلا هم سابقه سفر چندین بار به دبی دو بار ترکیه و اذربایجان را دارم ایا با این حال لازمه مجدد شنگن بگیرم یا با تهیه دعوت نامه میشه دیگه سفر دوم اروپا نرم با هزینه ها بالایی که داره؟ ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

پاسخ
پاسخ
م
مینو
۱۱ روز پیش

سلام
وقت بخیر
خاله ی من برای پدر و مادرم دعوتنامه فرستاده
پدرم بازنشسته و مادرم خانه دار است
با توجه به اینکه تراول هیستوری پدرم بهتر هست و اینکه مادرم درامد نداره و اینکه خالم دعوت کننده هست.بهتر هست که پدرم اپلیکنت باشن یا مادرم؟
پیشاپیش ممنون

پاسخ
پاسخ
ا
امید
۱۳ روز پیش

سلام ، ۶ ماه قبل در استامبول انگشت نگاری کردم ولی وکیلی که کارای منو انجام داده متواری شده و هیچ اطلاعاتی از روند پروندم ندارم ، هیچ اطلاعاتی از اکانتم هم ندارم ، اگه لطف کنید و راهنماییم کنید چطوری میتونم نتیجه درخواست ویزام رو بگیرم

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۱ روز پیش

با اطلاعاتی که روی برگه انگشت نگاری دارید به سفارت کانادا در آنکارا ایمیل بزنید .

پاسخ
پاسخ
ه
هدی
۱۶ روز پیش

سلام
لطفاً منو راهنمايي كنيد من ويزا مولتيپل دارم و براي سفر به كانادا خواهرم از اونجا برام بليط گرفته. پروازم با تركيش به استانبول و از اونجا با لوفتانزا به فرانكفورت هست. بعد از١/٥ ساعت توقف با ايركانادا ميرم به مقصد. امروز شنيدم كه بايد براي توقف در آلمان ويزاي ترانزيت بگيرم. آبا شما اطلاعاتي در مورد اينكه آيا واقعا نياز به ويزا هست ميتونيد به من بديد؟ ممنون ميشم زودتر پاسخ بديد چون فرصت كمي دارم.

پاسخ
پاسخ
ر
رضوان
۷ روز پیش

سلام برای یک توقف در اروپا ویزای ترانزیت لازم نیت. استانبول جز توقفات محسوب نمیشه

پاسخ
پاسخ
ه
هدی
۶ روز پیش

سپاسگزارم

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۱ روز پیش

نیاز به ویزا ندارید

پاسخ
پاسخ
ه
هدی
۶ روز پیش

درود
ممنونم از پاسختون

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۱۸ روز پیش

باسلام و عرض ادب
برای ویزای توریستی میتوان بجای اسم اقوام یا دوستان آدرس هتل داد؟
آیا گرفتن دعوتنامه فقط باید از اقوام درجه یک باشه؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۱ روز پیش

بلی
خیر

پاسخ
پاسخ
س
سید احمد سجادی
۱۹ روز پیش

باسلام و عرض ادب
سولی داشتم فرم هایی که باید پس از تکمیل اپلود شود ایا نیاز به امضا دارد یا فقط نام و تاریخ کافی است ؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۱ روز پیش

نیاز به امضا ندارد

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۲۱ روز پیش

با سلام و تشکر از اطلاعات همه عزیزان
یک سوال رو چند وقت پیش نوشتم ولی جواب داده نشد.نمیدونم چرا.
لطفا بفرمایید برای گرفتن ویزای توریستی که منجر مولتی 5 ساله بشه ، مدت اقامت یا بازدید از کانادا تقریبا چند روز باید باشد؟به عبارتی رزرو هتل حدودا چند روز کافیه؟

پاسخ
پاسخ
ر
رضوان
۷ روز پیش

تعداد روزهای اقامت در کانادا تاثیری در دادن مالتیپل 5 ساله نداره. این سفارته که تصمیم میگیره به شما مالتیپل بده یا نه!

پاسخ
پاسخ
ب
بهرام
۲۱ روز پیش

سلام.
من و خانومم و دختر کوچیکم ویزای توریستی رو چند روز قبل گرفتیم و حالا میخوام برای پسر دوازده ساله ام درخواست ویزا کنم. سوال من اینه ایا اکانت بنام پسرم باید باشه یا نه و سوال دوم اینکه منظور از proof of means of financial support چیه.

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۱ روز پیش

نیاز به اکانت جدید نیست
مدارک مالی

پاسخ
پاسخ
ز
زهرا
۲۲ روز پیش

سلام دوستان
همسرم از سربازی معاف شده تو فرم IM5257 باید به سوالات مربوط به سربازی جواب NO بده . حالا اگه جواب نه بده برای افیسر سوال پیش نمی یاد که چرا نرفته سربازی و ریجکت کنه ؟ سوالم اینه که چیکار باید کرد که برای افیسر کاملا واضح باشه ؟ می شه کارت معافیت رو جایی بارگذاری کرد ؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۱ روز پیش

NO
اگر نیاز به اطلاعات داشته باشند ازتون میخوان که مدرک مورد نظر رو براشون بفرستید .

پاسخ
پاسخ
ح
حسن
۲۳ روز پیش

با سلام و تشکر برای متن خوبتون
سوالم این هست که آیا ترجمه هایی که آپلود میشه مهمه که در چه تاریخی ترجمه شده؟ چند تا از مدارک من ترجمه ی 9 ماه پیش هست. میتونم از اونها استفاده کنم؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۱۱ روز پیش

مدارکی که تغییر ناپذیر هستند نیاز به ترجمه مجدد ندارند مثل مدارک تحصیلی یا ریز نمرات
مدارکی که امکان تغییرات دارند بهتره بیشتر از شش ماه از ترجمه شون نگذشته باشه مثل شناسنامه و اسناد ملکی

پاسخ
پاسخ
گ
گلنوش
۲۴ روز پیش

سلام ببخشید یه سوال داشتم من دارم برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام میکنم خواستم بدونم تا ۱ ماه قبل از انگشت نگاری اگر ازدواج کنم مشکلی پیش میاد؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۲۳ روز پیش

مبارکه . خیر

پاسخ
پاسخ
ر
رضوان
۱ ماه پیش

سلام دوستان من همسر و پسرم 8 ماه ام داریم برای ویزای توریستی اقدام میکنیم. ما از کسی دعوت نامه نداریم و صرفا برای توریستی می خوایم بریم. تو فرم 5257 e یه جا اسم و ادرس ججا یا کسی که قراره ملاقات کنیم رو خواسته اونجا چی باید نوشت؟ ممنون از راهنماییتون

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۲۵ روز پیش

مشخصات هتل

پاسخ
پاسخ
ر
رضوان
۲۴ روز پیش

متشکرم از پاسختون، با اینکه من قبلا ویزای دانشجویی داشتم و همسرم توریستی و به دلیل مشکلات شخصی، انصراف دادم و برگشتم، به نظرت این نکته تاثیر مثبت داره یا منفی؟

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۱ ماه پیش

درود بر دوستان
درست یک هفته بعد انگشت نگاری امروز برای من پیام دادن که مجاب نشدن بعداز سفر توریستی کانادا رو ترک خواهم کرد ! دلیل را کافی نبودن مدارک فایننشال و اهداف سفر نوشتن آیا راهی برای اعتراض هست ؟! گواهی اشتغال , تمکن ملی و فیش حقوقی باضافه بلیط رفت و برگشت و رزرو هتل هم آپلود کرده بودم ... ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ
پاسخ
ر
رضوان
۲۴ روز پیش

میشه بگید مدارک فاینشال چی بوده؟ و سابقه سفرتون چی بوده؟ تا جایی که میدونم باید از یک شهروند کانادابخواید بره براتون اعتراض بزنه و دلیل رو از اداره مهاجرت بپرسه، بعد که دلیل رو فهمید درستش کنید و اعتراض کنید.

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۲۳ روز پیش

ممنون از پاسخ عرض کردم گواهی اشتغال و فیش حقوقی و تمکن مالی حدود صد میلیون تومان

پاسخ
پاسخ
ب
بهمن
۱ ماه پیش

سلام من با خانواده میخوام درخواست کنم و یکی از بچه ها 14 سال و دیگری 22 سال است آیا برای هر کدام باید جداگانه اکانت درست کنم و فرم ها را پر کنم یا فقط یک اکانت میخواد و اطلاعات بقیه تو فرم من میاد . ضمنا هزینه ها چه جوری حساب میشود

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۲۵ روز پیش

یک اکانت برای همه افراد خانواده . هر کسی فرم مشخصات خودش رو باید پر کنه . جمعا ۵۷۰ دلار هزینه ثبت نام دارید .

پاسخ
پاسخ
ب
بهمن
۲۴ روز پیش

ممنون استاد راستی هزینه هر نفر چگونه حساب میشود که جمع آن 570 دلار میشود و دوم اینکه من کارت مستر 200 دلاری و 100 دلاری کانادا دارم بنظر شما چگونه پرداخت کنم که همه کارت هام مصرف بشه خیلی ممنون.

پاسخ
پاسخ
م
مصطفی
۱ ماه پیش

سلام
میخواستم بدونم اگه واسه انگشت نگاری کانادا تو استانبول وقت آنلاین نگرفته باشیم کارمون انجام میشه ؟ ما واسه هفته بعد بلیط پرواز و هتل خرید کردیم و 21 می استانبول هستیم . امروز اومدم وقت بگیرم تا 24 می وقتا پر بود و بلیط برگشت ما هم 22 می هستش و نمیتونیم کنسلش کنیم .
با تشکر از سایت خوبتون

پاسخ
پاسخ
M
Maryam
۱ ماه پیش

سلام؛حتما کاراتون انجام میشه؛فقط صبح زود اونجا باشید که زودتر نوبتتون بشه؛ یک عده بدونه نوبت میرند و راحت کاراشون انجام میشه

پاسخ
پاسخ
ح
حامد ش
۱ ماه پیش

سلام
جناب خانی سوالی ازتون داشتم، ممنون میشم جواب بدید. اگر بخوایم در کانادا یورو به دلار کانادا تبدیل کنیم، چقدر کارمزد گرفته میشه ؟؟ و اصلا کار درستی هست ؟؟ ( با توجه به اینکه در تهران به سختی دلار کانادا گیر میاد ).

پاسخ
پاسخ
ادامه...