سفرنوشت

چطور ویزای کانادا گرفتم و راهنمای کلی سفر به کانادا

کانادا

به روز رسانی در ۹۷/۵/۱: مراکز ویزای کانادا در ترکیه (استانبول و آنکارا) مراجعین زیادی دارند و سیستم مراجعه برای انگشت نگاری رو تغییر دادند. برای مراجعه به این دو مرکز و انگشت نگاری باید به صفحه مرکز ویزای کانادا در ترکیه برید و وقت بگیرید. تلفنی هم میتونید وقت بگیرید. مرکز اعلام کرده اگر بدون وقت گرفتن به مرکز مراجعه کنید معطل میشید یا ممکنه اون روز اصلا به شما سرویسی ارائه نشه.

کشور کانادا هم جزو اون کشورهایی هست که به سخت ویزا دادن بین ایرانی ها معروف شده. نبودن سفارت کانادا در تهران هم به این سختی اضافه شده و باعث شده این تصور پیش بیاد که گرفتن ویزای کانادا بدون مراجعه به آژانس های مسافرتی معروف و سپردن همه کار به اون ها، غیر ممکنه.

راستش من خودم قبل از اینکه مراحل ویزا رو شروع کنم برای اینکه کمی اوضاع دستم بیاد به یکی از همین آژانس های معروف زنگ زدم تا اطلاعات بگیرم. اولین سوالی که آژانس مسافرتی ازم پرسید این بود که دعوتنامه من از طرف یک دوست کانادایی هست یا بستگانی در کانادا دارم که برام دعوتنامه بفرستند؟ وقتی پاسخ دادم که دعوتنامه ای ندارم و میخوام ویزای توریستی کانادا رو بگیرم، خانمی که پشت خط بود شاکی شد که آقا کانادا که ویزای توریستی نمیده! وقت خودت و ما رو تلف نکن. بعدش هم بدون اینکه منتظر جوابی از طرف من باشه گوشی رو قطع کرد.

دو روز بعد از این مکالمه مراحل ویزای کانادا رو شروع کردم و کمتر از دو ماه بعد ویزای ۴ ساله کانادا (طولانی ترین ویزایی که تا به حال گرفتم) توی پاسپورتم جا خوش کرده بود. مراحل درخواست و اقدام برای ویزای کانادا به مراحل ویزای استرالیا شباهت داشت ولی به اون سادگی نبود. توی این مطلب سعی می کنم قدم به قدم مراحل ویزای کانادا رو برای شما بنویسم.

مراحل درخواست ویزای کانادا

صفحه ای که باهاش سر و کار خواهید داشت وبسایت اداره مهاجرت کانادا هست.

اطلاعات زیادی توی وبسایت هست و برای مهاجرت به کانادا هم به همین وبسایت باید مراجعه کرد. ویزایی که برای بازدید توریستی و دیدار بستگان و آشنایان در کانادا هست اسمش رو گذاشتند ویزای موقت اقامت/دیدار Temporary resident / visitor visa . با این ویزا حداکثر ۱۸۰ روز متوالی میشه در کانادا اقامت داشت و برای زمان بیشتر باید نوع دیگری از ویزا رو انتخاب کنید.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

اگر توی وبسایت اداره مهاجرت کانادا گم شدید میتونید مستقیم برید اینجا، گزینه آبی رنگ Continue to GCKey رو کلیک کنید و در صفحه ای که باز میشه یک اکانت برای خودتون بسازید. حتما حواستون به سوال های امنیتی باشه چون در هر بار ورود به اکانتتون یکی از این سوالات رو میپرسه، پس با دقت جوابی بنویسید که یادتون بمونه.

داون تاون تورنتو

داون تاون تورنتو

وارد اکانت که شدید برای ویزیتور ویزا Visitor Visa اپلای کنید. ابتدا یک سری سوال از شما میپرسه که تشخیص بده اصلا شما نیاز به ویزا دارید یا نه که خوب مسلما جوابش برای ما ایرانی ها مثبت هست .

تعداد سوالات حدود ۱۵ تاست و هر موقع خواستید میتونید نتایج رو ذخیره کنید، از اکانتتون خارج بشید و بعدا دوباره برگردید و ادامه سوالات رو جواب بدید.

مرحله بعد آپلود کردن مدارک لازم برای ویزا هست. برای هر قسمت فقط یک فایل و با حجم حداکثر ۴ مگابایت میتونید آپلود کنید. مثلا اسکن صفحه های پاسپورتتون همه باید توی یک فایل باشه نه اینکه هر صفحه یک فایل جدا. فرمت های .doc و .docx و .pdf و .jpg و .tiff و .png قابل قبول هست.

مدارکی که باید آپلود کنید شامل موارد زیر هست:

 1. فرم اقامت موقت/ویزای دیدار کانادا که باید از اکانت خودتون دانلود کنید.
 2. تاریخچه سفر: اسکن کلیه پاسپورت های قبلی و ویزاها و مهرهای ورود و خروج و اقامت ها در ده سال گذشته. اگر به جایی سفر کردید و مدرکی ازش ندارید، کارت پرواز هم میتونید اسکن کنید.
 3. صفحه اول پاسپورت فعلی بعلاوه اسکن کلیه صفحات این پاسپورت که اطلاعاتی از سفر شما داره.
 4. اطلاعات مالی: هر مدرکی مبنی بر توانایی مالی شما شامل گواهی تمکن مالی، گردش حساب، فیش حقوقی، سند ملکی و سایر مدارک توی این قسمت باید آپلود بشه.
 5. عکس دیجیتال به ابعاد ۳۵×۴۵ میلیمتر و سایر مشخصاتی که توی اکانت بهتون گفته میشه.
 6. هدف سفر و سایر موارد: رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، برنامه سفر و سایر مواردی از این قبیل رو اینجا آپلود کنید.
 7. فرم مشخصات اعضای خانواده: از اسمش معلومه و باید مشخصات بستگان (بدون در نظر گرفتن اینکه با شما سفر می کنند یا نه) روداخلش بنویسید.
 8. فرم مشخصات فردی: این فرم اختیاری هست ولی توصیه می کنم پرش کنید. چند تا سوال در مورد شما پرسیده میشه و ازتون میخواد کشورهایی که در ۵ سال گذشته سفر کردید بعلاوه تاریخ ورود و خروج هر کشور رو بنویسید.
 9. نامه توضیحات Letter of Explanation: این نامه هم اختیاری هست. اگر توضیحی راجع به سفرتون هست که در قسمت های قبلی ذکر نشده این قسمت جای خوبیه که در موردش بنویسید و بتونید نشون بدید قصد برگشتن به کشورتون رو دارید.

اگر دعوتنامه از کانادا دارید میتونید توی قسمت ۶ بزاریدش که دیگه نیازی به رزرو هتل نباشه و یا حتی دوباره توی قسمت ۹ تکرارش کنید.

دعوتنامه یک نامه ساده هست که دوست یا فامیل شما در کانادا خطاب به اداره مهاجرت کانادا مینویسه و شامل مشخصات خودش و شما میشه. این نامه نیازی نیست رسمی باشه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا از شما بخواد این نامه در یک دفتر اسناد رسمی ثبت بشه. همه چیز در مورد دعوتنامه برای سفر به کانادا رو میتونید اینجا بخونید.

مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه و اصل و ترجمه هر دو آپلود بشند. ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا تقاضای بیشتری داشته باشه و مهرهای دادگستری و وزارت امورخارجه رو هم بخواد.

بعد از آپلود کردن همه مدارک نوبت پرداخت هزینه ویزا هست تا درخواست ویزای شما به طور رسمی به جریان بیافته. هزینه ثبت نام ویزای کانادا ۱۰۰ دلار کانادا و هزینه انگشت نگاری ۸۵ دلار کانادا هست. این ۱۸۵ دلار کانادا رو باید بصورت آنلاین و توسط کارت های ویزا یا مستر پرداخت کنید.

دو روز بعد از ثبت نام نهایی برای ویزا، برای من نامه ای اومد که باید به یکی از مراکز ویزای کانادا یا VAC (Visa Application Center) مراجعه کنم. این VAC ها با سفارت کانادا تفاوت دارند و لزوما توی همه کشورها نیستند. مثلا من قصد داشتم زمانی که هلند بودم واسه انگشت نگاری اقدام کنم ولی هیچ VAC ی توی هلند نبود و مجبور شدم برم دوسلدورف برای انجام انگشت نگاری. از زمان دریافت نامه ۳۰ روز برای مراجعه به VAC فرصت دارید. نیازی به گرفتن نوبت نیست و فقط باید در ساعت اداری مراجعه کنید. انگشت نگاری و عکسبرداری از چهره انجام میشه و هیچ مصاحبه ای در کار نیست. کلا ۱۵ دقیقه طول کشید. لیست کلیه VAC ها رو میتونید اینجا ببینید.

۴۰ روز بعد از انگشت نگاری پیامی دریافت کردم که اداره مهاجرت کانادا نیاز به اصل پاسپورت من داره، به قول آژانسی ها پاسپورت رکوئست Passport Request شدم. این پیام یعنی اینکه به احتمال بسیار زیاد با ویزا موافقت شده و شما ۳۰ روز فرصت دارید پاسپورت رو به یکی از این VAC ها تحویل بدید.

نزدیکترین VAC ها به ایران، استانبول، آنکارا و باکو هستند که هزینه رفت و آمد و اقامت حداقل ۵۰۰ هزارتومان میشد. این قسمت آخر دریافت ویزا Visa pick up رو سپردم به آژانسی که با هزینه ۲۷۰ هزار تومان این کار رو انجام داد و کمتر از یک هفته پاسپورت و ویزای ۴ ساله کانادا رو در تهران تحویلم داد.

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

چند تا نکته برای ویزای کانادا به ذهنم میرسه و در آینده هم اگر نکاتی با سوالات شما به ذهنم رسید اینجا اضافه می کنم:

 • مثل اکثر کشورهای غربی، دغدغه اصلی کانادا اینه که شما خاک کانادا رو ترک خواهید کرد. به هر طریقی که بتونید این رو نشون بدید شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه.
 • جایی ندیدم اسمی از گواهی اشتغال به کار اومده باشه، ولی توی یکی از قسمت ها مثلا مدارک مالی، اون رو هم ضمیمه کنید.
 • ویزای کانادا حداکثر میتونه ده ساله باشه ولی حداکثر تا تاریخ انقضای پاسپورت شما ویزا داده میشه. پس اگر تاریخ انقضای پاسپورتتون نزدیکه، بهتره پاسپورت جدید بگیرید و با اون برای ویزای کانادا اقدام کنید.
 • زمان بین انگشت نگاری و دریافت جواب نهایی متغیره، برای من ۴۰ روز بود، برای دوستم ۵ روز بود و ممکنه تا ۶۰ روز هم باشه.
 • ویزای کانادا در حالت عادی مصاحبه نداره مگر اینکه به شما اعلام بشه.
 • داشتن دعوتنامه الزامی نیست ولی میتونه شانس گرفتن ویزا رو زیاد کنه.
 • به نظر من تاریخچه سفر توی گرفتن ویزای کانادا تاثیر زیادی داره.
گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

سفر من به کانادا

سفر من به کانادا که در اوایل پاییز ۹۶ خیلی کوتاه و در حد ۴-۵ روز بود. راستش از اینکه ویزای طولانی مدت دارم خیالم راحته که هروقت خواستم میتونم به اونجا برم. فقط شهر تورنتو و آبشار نیاگارا معروف رو دیدم و به لطف دوستان خوبم دیدن طبیعت زیبای پاییزی اطراف تورنتو رو تجربه کردم. چند تا نقشه برای دیدن دومین کشور بزرگ کره زمین توی ذهنم دارم که توی سال های آینده عملیشون می کنم. تا اینجا به این نتیجه رسیدم که طبیعت کانادا توی پائیز زیباتره (اکثر قسمت هاش).

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا و ویزاش برای من دروازه ورود به آمریکای مرکزی بود که در اولین فرصت قصه هاش رو براتون خواهم گفت.

بلیط پرواز ایران به کانادا

متاسفانه با وجود این همه ایرانی ساکن کانادا هیچ پرواز مستقیمی از ایران به کانادا وجود نداره. با ایرلاین های اروپایی و عربی نسبتا راحت میشه به همه قسمت های کانادا سفر کرد. قیمت بلیط های رفت و برگشت از ایران به کانادا بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو بسته به ایرلاین و زمان سفر میتونه متغیر باشه. در صورت داشتن ویزای مولتیپل کانادا با پاسپورت ایرانی میتونیم هر ایرلاینی رو برای سفر انتخاب کنیم بدون اینکه نگران ویزای ترانزیت باشیم (بجز ایرلاین های آمریکایی). فقط حواستون باشه اگر ویزای یک بار ورود کانادا داشته باشید هنگام برگشت از کانادا و توقف در اروپا نیاز به ویزای ترانزیت خواهید داشت.

بلیط من با هواپیمایی بریتیش ایرویز و یک توقف در لندن بود. قیمت بلیط رفت و برگشت من ۳۶۱ یورو (۱،۷۰۰،۰۰۰ تومان) شد. اگر شما هم مثل من معتاد باشید و هر شب قبل خواب ده دقیقه پروازها به جاهای مختلف رو چک کنید احتمالش هست این قیمت ها رو بتونید ببینید. من که تا دیدم خریدمش. وبسایتی که ازش خریده بودم این امکان رو بهم میداد که تا ۲۴ ساعت بدون هزینه بلیط رو کنسل کنم. من هم قبل از ۲۴ ساعت با شماره بین المللیشون تماس گرفتم و پرسیدم آیا تغییر تاریخ هم مجانی هست؟ اپراتور پاسخ داد در صورتی که بلیط با همون شرایط وجود داشته باشه بله. منم ازش خواستم یک بلیط با همین شرایط طوری که تاریخ رفتم کمی دیرتر باشه یا برگشتم کمی زودتر، پیدا کنه. بعد از دو دقیقه صدای متعجب اپراتور از پشت خط اومد که من چیزی حتی نزدیک به این قیمت هم پیدا نمی کنم و تو چطور بلیط با این قیمت از ما خرید کردی؟! این قسمت آخر رو سه بار تکرار کرد و من هم گفتم هیچ تغییری نمی خوام، خداحافظ! 😁

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

ورود به کانادا

احتمالا مستندهای مرزبانان کانادا رو دیده باشید. من که خیلی این برنامه رو دوست داشتم و ازش چیزای زیادی یاد گرفتم. مامورهای مرزبانی کانادا سختگیر و دقیق هستند و توصیه می کنم بهشون دروغ نگید. توی پرواز به کانادا به شما فرم اظهارنامه گمرکی داده میشه که باید با دقت به سوالاتش پاسخ بدید.

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

بعد از پیاده شدن از هواپیما به سالنی وارد میشید که تعدادی دستگاه اسکن پاسپورت و عکسبرداری هست، تعداد روز اقامت رو هم باید تایپ کنید و نهایتا یک برگه پرینت شده به شما میده و مرحله بعدی دیدن مامور مرزبانی هست. از مدارکی که برای درخواست ویزا آپلود کردید یک کپی پرینت شده یا توی موبایلتون داشته باشید. بلیط خروج از کانادا هم دم دست باشه. ماموری که از من سوال می پرسید خیلی جدی بود ولی سوال بی ربط نپرسید و زود مهر ورود به کانادا رو توی پاسپورتم زد.

موقع خروج از کانادا شما مامور مرزی رو نمیبینید و مهر خروج هم توی پاسپورت شما نمیخوره. از روی لیست مسافر پروازهای خروجی، شما رو به لیست توریست های خروجی از کانادا اضافه می کنند.

بانک های کانادا و ویزاکارت

بعضی از بانک های کانادا برای ایرانی ها حساب بانکی باز می کنند و ویزاکارت نقدی Visa Debit Card هم میشه درخواست داد. من به دو تا بانک مراجعه کردم که هر دو گفتند برای ایرانی ها که مقیم کانادا نیستند حساب بانکی افتتاح نمی کنند. بانک سوم تی دی کانادا تراست بانک TD Canada Trust Bank بود که خیلی راحت قبول کرد برای من حساب بانکی باز کنه. حساب بانکی با کمترین امکانات ماهیانه ۵ دلار کانادا هزینه داشت. ویزا کارت نقدی هم همون موقع بهم داد. اینترنت بانک و تلفن بانک نسبتا خوبی هم داشت. تی دی بانک کارت اعتباری Credit Card هم برام صادر می کرد ولی به هر میزان که کردیت می خواستم باید پول توی بانک بلوکه میکردم، به نظرم ارزش نداشت و همون کارت نقدی بهتر بود.

مدتی این ویزا کارت رو داشتم ولی خیلی مفید نبود برام. اول اینکه توی خیلی از خودپرداز ها و پوز های فروشگاهی جواب نداد. علتش میتونه این باشه که من خارج از کانادا از ویزا کارتم استفاده کردم و قاعدتا باید قبلش با بانک تماس می گرفتم و اعلام می کردم به کدوم کشور سفر می کنم. انتظار داشتم این امکان رو توی اپ بانک داشته باشه که نداشت. مورد دیگه نرخ بد تبدیل دلار کانادا با سایر ارزها توی تی دی بانک بود. در نهایت چون ویزا کارت استرالیا رو داشتم که خیلی از این بهتر بود، حسابم در تی دی بانک رو بستم.

سوالات متداول در مورد ویزای کانادا

شناسنامه و کارت ملی و ترجمش لازم نیست؟

مدارکی که باید آپلود بشه برای هر فرد متفاوته. بر اساس جواب شما به اون ۱۵ تا سوال اولیه، مدارک درخواستی میتونه متفاوت باشه. توی لیست مدارک درخواستی من شناسنامه و کارت ملی نبود. من هم چون جزو مدارک درخواستیم نبود، آپلود نکردم.

گواهی اشتغال به کار برای ویزای کانادا الزامیه؟

دقیقا مثل مورد بالا هست. برای من فیش حقوقی رو در قسمت مدارک درخواستی نوشته بود. هزینه ترجمه فیش حقوقی زیاد میشد و من به جای اون گواهی اشتغال به کارم که انگلیسی بود رو در قسمت مدارک مالی آپلود کردم.

کدوم قسمت درخواست ویزای مولتیپل رو مشخص کنیم؟

هیچ کجای فرم های درخواست ویزای کانادا شما نمیتونید یکبار ورود، چندبار ورود و مدت ویزا رو مشخص کنید. اداره مهاجرت کانادا تصمیم میگیره طول مدت ویزا و نوعش چطور باشه. ویزای من مولتی با اعتبار ۴ سال بود که در هر سال میتونم ۱۸۰ روز توی کانادا باشم.

فرم پی دی اف رو چطور امضا کنم؟

نیازی به امضای فرم نیست. همون فایل پی دی اف رو توی کامپیوتر پر کنید و آپلودش کنید.

بیمه مسافرتی لازم نیست؟

توی مدارک درخواستی من بیمه مسافرتی نبود. موقع ورود به کانادا هم از من درخواست بیمه مسافرتی نکردند. ولی توصیه من اینه که قبل از سفر به هر کشوری بیمه مسافرتی تهیه کنید.

کدوم آژانس ویزای تضمینی کانادا میگیره؟

بعید میدونم چیزی به اسم ویزای تضمینی کانادا وجود داشته باشه. تصمیم در مورد ویزای کانادا توسط اداره مهاجرت کانادا گرفته میشه. آژانس مورد اعتماد برای انجام کارهای ویزای کانادا هم نمی شناسم.

چقدر شانس گرفتن ویزای کانادا رو دارم؟

هیچ مکانیزم مشخصی برای محاسبه شانس دریافت ویزا وجود نداره، لطفا در این زمینه سوال نپرسید.

خوشحال میشم اگر تجربه ای در زمینه ویزای کانادا دارید با من و مخاطبان سفرنوشت به اشتراک بزارید.

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

۱۴۴۹دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
م
میسا طبرزدی
حدود ۲ ماه قبل

سلام مرسی از شما
همسرم پذیرش دانشجویی گرفتن از دانشگاه کانادا و مدارک شعلی و مالی خوبی دارن. خاستم بپرسم ایا برای ویزای دانشجویی بهتره به صورت جداگانه همسرم اقدام کنند و بعد از امدن ویزاشون برای ویزای همراه اقدام کنند؟ دوم اینکه اگر ویزای ایشون بیاد آیا امکانش هست قبل از ترک ایران برای ویزای همراه اقدام کنند که بتونیم باهم از ایران بریم؟ یا حتما باید وارد خاک کانادا بشوند و مدتی سپری بشه و بعد برای ویزای همراه اقدام کنند؟
چون شنیدم حدودا تا ۶ ماه یا بیشتر پروسه ویزای همراه زمان میبره و هردو خیلی استرس داریم

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
حدود ۱ ماه قبل

برای اقدام جداگانه یا همزمان باید ببینید برای کدام حالت میتوانید دلایل منطقی بهتری ارائه کنید. اینکه یکنفر دانشجو برای چندسال بدون همسرش بخواد بره کانادا منطقی تره یا اینکه همسرش همراهیش کنه و کمک حالش باشه. با توجه به شرایط شما که فقط خودتون میدونید انتخاب هر کدوم به عهده خودتونه. ولی نظر شخصی من اقدام همزمان اولویت داره.

پاسخ
پاسخ
س
سحرناز
۴ ماه قبل

سلام اقای خانی
یه سوال داشتم من برای گرفتن ویزای توریستی مولتی با توجه به اینکه تا حالا سفر اروپایی یا اسیایی نداشتم ،(،فقط عربستان فروردین سال ۸۸ )میتونم اقدام کنم ؟ یا قبل از درخواست یک سفر توریستی به خارج برم ؟ در کل می خوام بدونم چی کار کنم که شانس گرفتن ویزای توریستی مولتی بره بالا ؟ و بهم بدن

پاسخ
پاسخ
م
مرتضی
۵ ماه قبل

سلام. ممنون از مطالب و اطلاعات مفید شما.
برای ویزای کاری در صورت داشتن جاب آفر، باز هم همینقدر سختگیری میشه؟مثلا من تجربه سفر به کشور دیگه در پاسپورت ندارم.
البته برای postdoctoral دارم اقدام میکنم

پاسخ
پاسخ
س
سجاد
۳ ماه قبل

سلام
اگر در یکی از مشاغل رده بندی 0 یا A یا B کار می‌کنید و جاب افر هم داشته باشید احتمال اینکه پرونده رجکت بشه کمه مگر اطلاعات نادرست داده باشید
ولی ممکنه پرونده زیاد طول بکشه
گرفتن ویزای کاری و داشتن جاب افر یکی از مطمئن ترین روشهاست

پاسخ
پاسخ
ف
فرزان
۵ ماه قبل

سلام. کسی اطلاعی داره که با این شرایط کرونا کی برای ویزای توریستی اقدام کنیم بهتره؟ ما قبل سال مدارک و آماده کردیم که متاسفانه مصادف شد با کرونا و بارگذاری نکردیم.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۵ ماه قبل

درود فعلا که اداره مهاجرت کانادا تا اواسط تیر هیچ مدرکی رو برای ویزای توریستی قبول نمیکنه . مرزها هم همه بسته هستن و فینگر پرینت هم که در وک کانادا انجام میشه اونایی هم که برا ویزای تحصیلی اقدام کردن تا ۹۰ روز انگشت نگاری شونو به خاطر بسته بودن مرزها عقب انداختن اداره مهاجرت کانادا.

پاسخ
پاسخ
س
سوگل
۴ ماه قبل

سلام دوستان. تقریبا یک هفته است که برخی مراکز vac درخواست قبول می کنند و می توانید فینگرپرینت بدهید. مثلا من وین نزدیکم هست. چک کردم مرکز درخواست ویزا باز است و نوبت می دهد. از چهارم جون به صورت محدود کار خود را آغاز کرده است.

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۵ ماه قبل

سلام من مسافرت نداشتم ولی تمکن مالی و شرکت دارم و گردش حسابم ک مربوط ب شغلم هست بالاست آیا شانس ویزا شدن دارم

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۵ ماه قبل

خیر شما تا بحال هیچ جای توریستی دنیا را نرفتی ندیدی و اطراف کشورت هم نرفتی چطور میخوای بری جایی که غول آخره

پاسخ
پاسخ
آ
آزاده
۴ ماه قبل

پدر و مادر من هم هیچ کشوری نرفته بودن اما تونستن ویزای توریستی کانادا رو بگیرن. هیچ ربطی نداره

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۳ ماه قبل

ربطش اینه که احتمال پناهندگی پدر مادر شما که سن بالایی دارند نزدیک به صفره که ویزا با دعوتنامه حتما گرفتن نه فرد جوانی که تراول هیستوری کشورهای با موقعیتهای مناسب زندگی را نرفته و بخواد برای کانادا اقدام کنه و احتمال زیاد برنمیگردد.

پاسخ
پاسخ
ا
السا
۷ ماه قبل

سلام ممنون از مطالبتان.من خانم ۴۳ ساله هستم چقدر شانس دارم برای دختر ۱۲ ساله ام ویزای تحصیلی بگیرم و همراه و همزمان با او به کانادا بروم.البته دختر دومم ایران پیش شوهرم میمونه.متشکرم

پاسخ
پاسخ
ر
روشا
۸ ماه قبل

سلام دوستان
روزتون بخیر
من دیشب ۱۵ روز پیش انگشتنگاری رفتم و دیشب ریجکت شدم ۲ دلیل گفتن یکی هدف از سفر ( که وکیل من یه نامه ی برنامه ریزی سفر برای این قسمت گذاشته بود ) و دلیل دوم دارایی ها و وضعیت مالی ( من ۲۵۰ میلیون تمکن داشتم و سند خونه ) طبق شواهد وکیل من موقع سابمیت سند خونه رو فراموش کرده به مدارک مالی اضافه کنه ولی میگه من سند رو اضافه کردم ، الان یه راهنمایی میخوام چطور میتونم به فایل هایی که تو سایت آپلود شده دسترسی پیدا کنم و ببینم توی فایل مدارک مالی سند هم هست یا خیر؟ و اینکه چطور میشه به ریجکتی اعتراض کرد ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
چون از خود وکیل خواستم فایل رو بفرسته فایلی رو فرستاده که درست نیست حجم فایل ۱۲ مگابایت هست که اصلا نمیشه توی سایت فایل بالای ۴ مگابایت رو آپلود کرد.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۸ ماه قبل

درود. متاسفم نوت افیسر باید بگیرین. البته توریستی بدون دعوتنامه معمولا تراول هیستوری رو ایراد میگیرین یا اینکه حساب بانکی طوری بود که فکر میکنن برین کانادا برنمیگردین. اگه پولی رو یکدفعه به حسابتون ریختین یا اینکه میزان پولی که همراه خودتون میبرین کمتر یا بیشتر باشه رو ایراد میگیرن معمولا برا هر نفر یکماه باید ده هزار دلار کانادا در نظر بگیرین این موارد اگه مشکلی نبوده احتمالا تراول هیستوریتون کم بوده به یک نفر که ریجکت شده بود در نوت نوشته بود شما کشورهایی که از نظر مهاجرتی بسیار قوی هستن که ما بدونیم رفتین و برگشتین رو در تراول هیستوریتون نداشتین. که مشخص شد ایشون با اینکه از هلند و داشته سه بار ولی المان نرفته حتی کشورهای اسکاندیناوی. موفق باشین

پاسخ
پاسخ
ر
روشا
۸ ماه قبل

ممنون از پاسختون، متأسفانه ایرادی جز دارایی و وضعیت مالی نگرفتن که اون هم ۲۵۰ میلیون حساب بانکی بوده و سند خونه من فکر میکنم بخاطر این شرایط کرونا هست چون درخواست من برای ماه می بود سریع رد کردن، من و دوستم با هم انگشتنگاری رفتیم ولی درخواست اون برای آگوست هست و هنوز هیچ جوابی به اون ندادن ، اگه مشکل وضعیت مالی بود اون حتما زودتر از من رد می‌شد چون ۱۵۰ میلیون تمکن داشت و سند هم نداره.
ما که قبل از قضیه کرونا انگشتنگاری رفتیم ولی خوب شانس ما اینجوری شد وگرنه انجام نمیدادیم ، پیشنهادم به دوستان اینه که تو این شرایط اقدام نکنند.

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۸ ماه قبل

اینکه مبلغ تمکن چقدر هست مهم نیست. مهم تناسب اون مبلغ با شغل و درآمدتون هست. اگر متناسب نباشه قابل قبول نیست.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۸ ماه قبل

درود بله البته برا ما هم تو این نامه ریجکتی که به همه میدن هم این موارد آمده بود با یک دلیل که منابع مالی باشه بعد که نون افیسر رو گرفتیم هم مالی رو گفت که یک مبلغ بزرگی یک دفعه اومده به حسابشون که منبعش مشخص نیست و اینکه تراول هیستوریشون کمه در صورتی که من سه شینگن داشتم با دو ملی یونان و اخرین شینگن یکساله و معتبر بود. پس نوت افیسر بگیرین مشخص میشه موفق باشین

پاسخ
پاسخ
K
Kiyanoush
۷ ماه قبل

دروود تراز مالی علت ردی شما باشه
یعنی حقوق دریافتی به تمکن مالی نمیخونه و سعی کنید تمکن در همون کارت حقوقی باشه و در گردش از حساب جاری استفاده کنید

پاسخ
پاسخ
ب
بتول استاديان پور
۸ ماه قبل

سلام
ما براى ويزا پنج ساله مى خوايم اقدام كنيم اما دعوت نامه نداريم
ايا امكان خريد دعوت نامه هست؟؟
ممنون از توضيحات كامل شما در موردسفر كانادا

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۸ ماه قبل

بله. امکان خرید دعوتنامه های جعلی، فیک و بی خاصیت با مبالغ بالا زیاده. اونا به پولشون میرسن و شما هم ریجکت میشید.

پاسخ
پاسخ
ب
بتول استاديان پور
۸ ماه قبل

سپاس از شما

پاسخ
پاسخ
آ
آرمان
۸ ماه قبل

سلام وقت بخیر
من میخوام واسه یه شخصی که یکسال پیش ریجکت شده دوباره واسه کانادا اقدام کنم لازمه بگم علت ریجکتشون هم عدم اطمینان از بازگشت بوده هرچند که مدارکشون معتبر و کافی هم بوده (نوع درخواست ویزای توریستی) اینم یاداور بشم که یک هفته بعد از ریجکت شدن اعتراض گذاشتن و بازم جواب منفی بوده میخواستم بدونم الان باز میتونن اقدام کنن و اینکه چند جا دیدم که هدف از سفرو میفروشن که به صورت چارت روزانه جدول بندی شده هست از اونجایی که تا حالا شخصا این کارو نکردم میخواستم ببینم تحویل هدف و برنامه سفر به همین صورت جدول بندی باید باشه یا نه نامه وار هم میشه نوشتش

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۴ ماه قبل

سلام. این برا من هم سواله. جوابی پیدا نکردید شما؟

پاسخ
پاسخ
ف
فاطمه
۸ ماه قبل

سلام
گفتین انگشت نگاری ۱۵ دقیقه طول میکشه در این مدت هیچ سوالی پرسیده نمیشه به هیچ عنوان؟

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۸ ماه قبل

درود والا پاس رو که دیدن اسم و فامیل و تاریخ تولدتون رو سوال میکنن به انگلیسی و ازتون عکس و اثر انگشت میگیرن.

پاسخ
پاسخ
آ
آناهیتا
۸ ماه قبل

سلام
وقت بخیر
من به عنوان دانشجوی ادبیات انگلیسی دوست دارم
دوست دارم به کشورهای انگلیسی زبون سفر کنم
سابقه سفر هم ندارم چون علاقه ای چندانی هم به سفر به کشورهای غیر انگلیسی زبون ندارم
۲۲ سالمم هست می خواستم بدونم با شرایط من و حساب بانکی ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون احتمال ویزا اینکه ویزا بهم بدن چقدر هستش؟

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۸ ماه قبل

درود . بدون دعوتنامه و حتی نداشتن تراول هیستوری سخته گرفتن ویزا. مگر اینکه همین رشته خودتون رو از یک دانشکده کانادا پذیرش بگیرین و تحصیلی برا ویزا اقدام کنین. راحت‌تر ویزا میگیرین. موفق باشین

پاسخ
پاسخ
ب
بنفشه
۸ ماه قبل

سلام . پسرم از یک اکادمی موسیقی پذیرش تحصیلی برای سه ترم گرفت . با یک موسسه قرارداد بست و کلیه مدارک را برایش اپلود کردند و وجهت ویزای تحصیلی سابمیت شد و بعد انگشت نگاری بعد از بیست روز جواب منفی امد و دلیلش این بود که افیسر جواب داد که ممکن است به ایران برنگردی و اگر مدارکی داری دوباره تقاضا کن . ایا باید یک اکانت جدید بسازد یا میشود از اکانت قبلی برای درخواست جدید ویزا به همراه مدارک جدید استفاده کرد .ممنون میشوم اگر تجربه ای در این زمینه دارید لطف کنید

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۸ ماه قبل

درود بله میشه. وارد اکونتتون بشید و از همون جا اقدام کنین.

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۸ ماه قبل

با همان اکانت قبلی میتوانید مجددا اقدام کنید.

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۸ ماه قبل

سلام مادر من ۶۰ سال سن و حقوق بازنشستگی داره بخوام براش ویزد کانادا در خواست بدم قبول میکنن تاریخچه سفر نداره چند شانس براش وجود داره
یا یه سفر اسیایی داشته باشه چون به نظر من سنش بالاست احتمال پناهندگی خیلی ضعیف من میگم بدون تاریخچه سفر ویزا بدن

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۸ ماه قبل

با دعوتنامه احتمال ویزا شدن والدین بالاست.

پاسخ
پاسخ
ن
نلي
۹ ماه قبل

سلام وقت بخير من 36 سالمه و مجردم، ميخوام براي ويزاي توريستي كانادا به همراه مادرم اقدام كنم،ايشون مدارك خودشون رو دارن ، به هر آژانسي زنگ زدم ميگن بايد دو تا اكانت جداگانه سابميت كنيد ولي من خيلي بهشون اعتماد ندارم،ميشه خواهش كنم سوال من رو پاسخ بدين؟آيا بايد هر دو تو يه اكانت باشيم؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۹ ماه قبل

جایی ذکر نشده که یک اکانت باید باشه یا دوتا. هر کسی تجربه خودش رو میگه. هر کدوم هم مزایا معایب خودش رو داره. بسته به شرایط و مدارک شما میتونه هر کدومش ارجح باشه به دیگری.

پاسخ
پاسخ
ن
نلى
۹ ماه قبل

ممنون از پاسختون،ظاهرا فقط اعضاى خانواده يا فميلى ميممبر رو ميشه اضافه كرد كه از نظر سفارت كانادا فميلى ميممبر همسر و فرزندتن زير ٢٢ سال هست ،و مادر جز اون بحساب نمياد،شما ديدين كسى رو با شرايط من كه تو يه اكانت باشن و ويزا هم بگيرن؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۹ ماه قبل

بلی. افراد زیادی با شرایط شما تونستن ویزا بگیرن.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۹ ماه قبل

درود. خیر اشتباه به عرضتون رسوندن . شما میتونین یک اکونت بسازین به عنوان مین اپلیکنت یا تقاضا کننده اصلی و یک نفر دیگه رو هم به اسم ساب اپلیکنت اسمشونو وارد کنین. در واقع موقع رفرنس نامبر ساختن این سوال رو از شما میپرسه که ایا تقاضا کننده ویزا دیگه ای هست که شما رو همراهی کنه که شما با زدن بله یک ص دیگه باز میشه که میتونین مشخصات اون فرد رو وارد کنین حالا هر تعدادی که هست دویا سه نفر دیگه. بعد که قسمت اپلود مدارک باز شد که برا شخص اصلی هست میتونین مدارک اون شخص رو هم اپلود کنین همراه با مدارک خودتون و یک فرم وکالت میاد که اون شخص به شما اجازه میده با امضای اون توسط شخص کارهای ویزای ایشونو پیگیری کنین. و باید اونو برا کانادا اپلود کنین. موفق باشین

پاسخ
پاسخ
ن
نلى
۹ ماه قبل

ممنون از پاسختون،ظاهرا فقط اعضاى خانواده يا فميلى ميممبر رو ميشه اضافه كرد كه از نظر سفارت كانادا فميلى ميممبر همسر و فرزندتن زير ٢٢ سال هست ،و مادر جز اون بحساب نمياد،شما ديدين كسى رو با شرايط من كه تو يه اكانت باشن و ويزا هم بگيرن؟

پاسخ
پاسخ
ر
روشا
۹ ماه قبل

سلام دوستان. من مدارکم رو کامل آماده کردم یک نامه برنامه سفر هم نوشتم ، ۲ تا سوال دارم ممنون میشم کمک کنید. ۱- میخواستم بدونم نامه ای که انگیزه بازگشت به ایران و وابستگی هامونو باید بنویسیم به چه شکلی باید باشه؟ ۲- دعوتنامه من برای ماه می هست و الان دارم اقدام میکنم آیا هنوز اوضاع صدور ویزا خوب نیست؟ پیشنهاد شما اینه که دیرتر اقدام کنم؟

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۹ ماه قبل

درود ا-شما دو نامه باید بنویسین یکی نامه هدف از سفر و ب-یک نامه دیگه خودتون که در قسمت کلاینت اینفورمیشن قرار میدین و شغل رو برا افیسر معرفی میکنین و دلیلی که بر خواهید گشت رو براشون شرح میدین مثلا طبق شغلی که دارین و حتما به حضورتان نیاز دارن و اینکه کمی در این نامه از محل کار و میزان حقوقی که دریافت میکنین و میتونین براشون شرح بدین۲-الان هم اوضاع ویزا دهی کانادا جالب نیست زیاد ولی اگه همه مدارک کامل باشه و چند کشور هم به عنوان تراول هیستوری سفر داشته باشین و سن و مجرد و متاهل بود و قسمتی شانس تاثیر داره در ویزا گرفتن موفق باشین.

پاسخ
پاسخ
ر
روشا
۹ ماه قبل

ممنونم بابت پاسختون.
من مدارک رو سابمیت کردم و پرداخت رو هم انجام دادم اما بعد از ۲ روز هیچ کد رهگیری یا ایمیلی دریافت نکردم, چند روز طول میکشه تا ایمیل تاییدیه برای من ارسال بشه؟

پاسخ
پاسخ
s
shiva
۹ ماه قبل

سلام دوستان. میخواستم بدونم ترجمه ها باید مٌهر دادگستری داشته باشه واسه ویزای توریستی یا لازم نیست؟ ممنون میشم اگر اطلاع دارید جواب بدید.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۹ ماه قبل

درود خیر نیازی نیست فقط با مهر دارلترجمه رسمی کفایت میکنه.

پاسخ
پاسخ
ن
نرگس
۹ ماه قبل

من اپلیکیشن باز کردم اما فایلهای پی‌دی اف اپلیکیشن که باید آنلاین پر کنم هیچ کدوم باز نمی‌شه. یکسری گفتن اینترنت ایران خوب نیست و البته سیستم من ویندوز بود بهم گفتن باید با اپل انجام بدم به یکی از دوستانم در فرانسه گفتم برای اون هم باز نشد!
آژانسها برای باز کردن اپلیکیشن ۲۱۵ دلار کانادا ازم خواستن. کسی میتونه منو راهنمایی کنه. چی کار کنم؟
من همیشه کارهای پر کردن اپلیکیشن و خودم انجام می‌دم و تا حالا ۳ تا شینگن گرفتم و دوبار هم ویزای انگلیس گرفتم.
تا آخر ۲۰۲۱ ویزای انگلیس دارم. ولی این کانادا بدجور مچلم کرده. لطفا راهنماییم کنید.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۹ ماه قبل

درود فايل رو در دسكتاپ كامپيوترتون سيو كنين.يعني بكشين روي كل نوار أدرس كلش ابي شد كليك راست رو بزنين و دگمه كاپي رو بزنين بعد رو يك قسمت خالي دسكتاپتون باز كليك راست و دگمه paste رو بزنين فايل اونجا كاپي ميشه بعد موقع باز كردن روش كليك راست كنين با پي دي اف باز كنين باز ميشه بعد از لحظه اي .اين مشكل رو همه دارن .موفق باشين

پاسخ
پاسخ
N
Narges
۹ ماه قبل

مرسی دوستان خوشبختانه فایلهای PDF باز شد و من اونها رو پر کردم. واقعا از راهنمایی دوستان متشکرم. فقط در بخش UCI چی باید بنویسم و آیا امضا کردن فرم Family information لازم هست؟ چون نمی دونم فایل PDF چه طوری امضا کنم. ممنون می شم منو راهنمایی کنید.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۹ ماه قبل

درود خواهش میکنم. UCIبرا افرادی هست که قبلا برا ویزا اقدام کردن شما که اولین بار اقدام میکنین باید اونو خالی پر کنین. و وقتی که انلاین میخواین مدارک رو بفرستین فقط کافیه تاریخ و اسم و فامیل رو بزنین . نیازی به امضا نیست ولی اگه دستی میخواین مدارک رو تحویل به وک کانادا بدین حتما اونو امضا کنین.موفق باشین

پاسخ
پاسخ
ف
فرزانه
۹ ماه قبل

سلام وقتتون بخیر. منم در بازکردن فایل ها مشکل دارم‌ میشه لطفا راهنمایی کنین چکار کردین دقیقا؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۹ ماه قبل

روی فایل راست کلیک کنید. گزینه open with رو انتخاب کنید. بعد نرم افزار acrobat reader رو انتخاب کنید . یک ریال هم به آژانسها ندید.

پاسخ
پاسخ
م
محمد شهریاری
۹ ماه قبل

سلام
من و همسرم با داشتن هریک 2 ویزای شینگن از سوئیس و فرانسه و چند کشور از آسیا امروز ریجکت شدیم.هر دو مدارک شغلی و درامدی معقولی داشتیم .هفته قبل برای انگشت نگاری به انکارا رفتیم و امروز خبر ریجکتی رو اعلام کردن.از تاریخ ارسال انلاین مدارک تا امروز کلا 22 روز شد.این حوادث اخیر ظاهرا خیلی تاثیر بد داشته.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۹ ماه قبل

درود متاسفانه شما تاریخ بدی رو برا سفر به کانادا انتخاب کردین چون الان شرق کانادا سرد و برفگیر هست که شامل تورنتو مونترال و اتاوا و گپگ هست کلا فصل مناسبی برا سفر به کانادا نیست الان تا بهار و تابستان و با این اتفاقات هم شک دارن بخواین توریستی برین اونجا و برگردین ایران. بهتره الان شانستون رو ژاپن استرالیا یا انگلیس امتحان کنین بعد شاید شرایط بهتربشه برا کانادا موفق باشین.

پاسخ
پاسخ
s
shiva
۹ ماه قبل

سلام، میشه لطفا اگر کسی اطلاعاتی راجع به گرفتن نوت افیسر داره توضیح بده که چجور میشه گرفت ؟ ممنون و یا اینکه 179B چی هستش؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
۹ ماه قبل

باید از یک نفر که در کانادا اقامت دارد بخواهید از طریق لینک زیر براتون درخواست نوت آفیسر کنه و هزینه اش هم پنج دلار هست.
https://atip-aiprp.apps.gc.ca/atip/requesterInformation

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۹ ماه قبل

سلام دوستان وقت بخیر من با دوتا ویزای شینگن از هلند و بلژیک و مدارک شغلی وبانکی کامل متاسفانه سه روز پیش ریجکت شدم(هفته قبل استانبول انگشتنگاری داده بودم )دقیقا مصادف شد با قضیه هواپیما و...
متاسفانه ریجکت شدم

پاسخ
پاسخ
ادامه...