سفرنوشت

چطور ویزای کانادا گرفتم و راهنمای کلی سفر به کانادا

کانادا

کشور کانادا هم جزو اون کشورهایی هست که به سخت ویزا دادن بین ایرانی ها معروف شده. نبودن سفارت کانادا در تهران هم به این سختی اضافه شده و باعث شده این تصور پیش بیاد که گرفتن ویزای کانادا بدون مراجعه به آژانس های مسافرتی معروف و سپردن همه کار به اون ها، غیر ممکنه.

راستش من خودم قبل از اینکه مراحل ویزا رو شروع کنم برای اینکه کمی اوضاع دستم بیاد به یکی از همین آژانس های معروف زنگ زدم تا اطلاعات بگیرم. اولین سوالی که آژانس مسافرتی ازم پرسید این بود که دعوتنامه من از طرف یک دوست کانادایی هست یا بستگانی در کانادا دارم که برام دعوتنامه بفرستند؟ وقتی پاسخ دادم که دعوتنامه ای ندارم و میخوام ویزای توریستی کانادا رو بگیرم، خانمی که پشت خط بود شاکی شد که آقا کانادا که ویزای توریستی نمیده! وقت خودت و ما رو تلف نکن. بعدش هم بدون اینکه منتظر جوابی از طرف من باشه گوشی رو قطع کرد.

دو روز بعد از این مکالمه مراحل ویزای کانادا رو شروع کردم و کمتر از دو ماه بعد ویزای ۴ ساله کانادا (طولانی ترین ویزایی که تا به حال گرفتم) توی پاسپورتم جا خوش کرده بود. مراحل درخواست و اقدام برای ویزای کانادا به مراحل ویزای استرالیا شباهت داشت ولی به اون سادگی نبود. توی این مطلب سعی می کنم قدم به قدم مراحل ویزای کانادا رو برای شما بنویسم.

صفحه ای که باهاش سر و کار خواهید داشت وبسایت اداره مهاجرت کانادا هست.

اطلاعات زیادی توی وبسایت هست و برای مهاجرت به کانادا هم به همین وبسایت باید مراجعه کرد. ویزایی که برای بازدید توریستی و دیدار بستگان و آشنایان در کانادا هست اسمش رو گذاشتند ویزای موقت اقامت/دیدار Temporary resident / visitor visa . با این ویزا حداکثر ۱۸۰ روز متوالی میشه در کانادا اقامت داشت و برای زمان بیشتر باید نوع دیگری از ویزا رو انتخاب کنید.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

اگر توی وبسایت اداره مهاجرت کانادا گم شدید میتونید مستقیم برید اینجا، گزینه آبی رنگ Continue to GCKey رو کلیک کنید و در صفحه ای که باز میشه یک اکانت برای خودتون بسازید. حتما حواستون به سوال های امنیتی باشه چون در هر بار ورود به اکانتتون یکی از این سوالات رو میپرسه، پس با دقت جوابی بنویسید که یادتون بمونه.

داون تاون تورنتو

داون تاون تورنتو

وارد اکانت که شدید برای ویزیتور ویزا Visitor Visa اپلای کنید. ابتدا یک سری سوال از شما میپرسه که تشخیص بده اصلا شما نیاز به ویزا دارید یا نه که خوب مسلما جوابش برای ما ایرانی ها مثبت هست .

تعداد سوالات حدود ۱۵ تاست و هر موقع خواستید میتونید نتایج رو ذخیره کنید، از اکانتتون خارج بشید و بعدا دوباره برگردید و ادامه سوالات رو جواب بدید.

مرحله بعد آپلود کردن مدارک لازم برای ویزا هست. برای هر قسمت فقط یک فایل و با حجم حداکثر ۴ مگابایت میتونید آپلود کنید. مثلا اسکن صفحه های پاسپورتتون همه باید توی یک فایل باشه نه اینکه هر صفحه یک فایل جدا. فرمت های .doc و .docx و .pdf و .jpg و .tiff و .png قابل قبول هست.

مدارکی که باید آپلود کنید شامل موارد زیر هست:

 1. فرم اقامت موقت/ویزای دیدار کانادا که باید از اکانت خودتون دانلود کنید.
 2. تاریخچه سفر: اسکن کلیه پاسپورت های قبلی و ویزاها و مهرهای ورود و خروج و اقامت ها در ده سال گذشته. اگر به جایی سفر کردید و مدرکی ازش ندارید، کارت پرواز هم میتونید اسکن کنید.
 3. صفحه اول پاسپورت فعلی بعلاوه اسکن کلیه صفحات این پاسپورت که اطلاعاتی از سفر شما داره.
 4. اطلاعات مالی: هر مدرکی مبنی بر توانایی مالی شما شامل گواهی تمکن مالی، گردش حساب، فیش حقوقی، سند ملکی و سایر مدارک توی این قسمت باید آپلود بشه.
 5. عکس دیجیتال به ابعاد ۳۵×۴۵ میلیمتر و سایر مشخصاتی که توی اکانت بهتون گفته میشه.
 6. هدف سفر و سایر موارد: رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، برنامه سفر و سایر مواردی از این قبیل رو اینجا آپلود کنید.
 7. فرم مشخصات اعضای خانواده: از اسمش معلومه و باید مشخصات بستگان (بدون در نظر گرفتن اینکه با شما سفر می کنند یا نه) روداخلش بنویسید.
 8. فرم مشخصات فردی: این فرم اختیاری هست ولی توصیه می کنم پرش کنید. چند تا سوال در مورد شما پرسیده میشه و ازتون میخواد کشورهایی که در ۵ سال گذشته سفر کردید بعلاوه تاریخ ورود و خروج هر کشور رو بنویسید.
 9. نامه توضیحات Letter of Explanation: این نامه هم اختیاری هست. اگر توضیحی راجع به سفرتون هست که در قسمت های قبلی ذکر نشده این قسمت جای خوبیه که در موردش بنویسید و بتونید نشون بدید قصد برگشتن به کشورتون رو دارید.

اگر دعوتنامه از کانادا دارید میتونید توی قسمت ۶ بزاریدش که دیگه نیازی به رزرو هتل نباشه و یا حتی دوباره توی قسمت ۹ تکرارش کنید.

دعوتنامه یک نامه ساده هست که دوست یا فامیل شما در کانادا خطاب به اداره مهاجرت کانادا مینویسه و شامل مشخصات خودش و شما میشه. این نامه نیازی نیست رسمی باشه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا از شما بخواد این نامه در یک دفتر اسناد رسمی ثبت بشه. همه چیز در مورد دعوتنامه برای سفر به کانادا رو میتونید اینجا بخونید.

مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه و اصل و ترجمه هر دو آپلود بشند. ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا تقاضای بیشتری داشته باشه و مهرهای دادگستری و وزارت امورخارجه رو هم بخواد.

بعد از آپلود کردن همه مدارک نوبت پرداخت هزینه ویزا هست تا درخواست ویزای شما به طور رسمی به جریان بیافته. هزینه ثبت نام ویزای کانادا ۱۰۰ دلار کانادا و هزینه انگشت نگاری ۸۵ دلار کانادا هست. این ۱۸۵ دلار کانادا رو باید بصورت آنلاین و توسط کارت های ویزا یا مستر پرداخت کنید.

دو روز بعد از ثبت نام نهایی برای ویزا، برای من نامه ای اومد که باید به یکی از مراکز ویزای کانادا یا VAC (Visa Application Center) مراجعه کنم. این VAC ها با سفارت کانادا تفاوت دارند و لزوما توی همه کشورها نیستند. مثلا من قصد داشتم زمانی که هلند بودم واسه انگشت نگاری اقدام کنم ولی هیچ VAC ی توی هلند نبود و مجبور شدم برم دوسلدورف برای انجام انگشت نگاری. از زمان دریافت نامه ۳۰ روز برای مراجعه به VAC فرصت دارید. نیازی به گرفتن نوبت نیست و فقط باید در ساعت اداری مراجعه کنید. انگشت نگاری و عکسبرداری از چهره انجام میشه و هیچ مصاحبه ای در کار نیست. کلا ۱۵ دقیقه طول کشید. لیست کلیه VAC ها رو میتونید اینجا ببینید.

۴۰ روز بعد از انگشت نگاری پیامی دریافت کردم که اداره مهاجرت کانادا نیاز به اصل پاسپورت من داره، به قول آژانسی ها پاسپورت رکوئست Passport Request شدم. این پیام یعنی اینکه به احتمال بسیار زیاد با ویزا موافقت شده و شما ۳۰ روز فرصت دارید پاسپورت رو به یکی از این VAC ها تحویل بدید.

نزدیکترین VAC ها به ایران، استانبول، آنکارا و باکو هستند که هزینه رفت و آمد و اقامت حداقل ۵۰۰ هزارتومان میشد. این قسمت آخر دریافت ویزا Visa pick up رو سپردم به آژانسی که با هزینه ۲۷۰ هزار تومان این کار رو انجام داد و کمتر از یک هفته پاسپورت و ویزای ۴ ساله کانادا رو در تهران تحویلم داد.

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

چند تا نکته برای ویزای کانادا به ذهنم میرسه و در آینده هم اگر نکاتی با سوالات شما به ذهنم رسید اینجا اضافه می کنم:

 • مثل اکثر کشورهای غربی، دغدغه اصلی کانادا اینه که شما خاک کانادا رو ترک خواهید کرد. به هر طریقی که بتونید این رو نشون بدید شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه.
 • جایی ندیدم اسمی از گواهی اشتغال به کار اومده باشه، ولی توی یکی از قسمت ها مثلا مدارک مالی، اون رو هم ضمیمه کنید.
 • ویزای کانادا حداکثر میتونه ده ساله باشه ولی حداکثر تا تاریخ انقضای پاسپورت شما ویزا داده میشه. پس اگر تاریخ انقضای پاسپورتتون نزدیکه، بهتره پاسپورت جدید بگیرید و با اون برای ویزای کانادا اقدام کنید.
 • زمان بین انگشت نگاری و دریافت جواب نهایی متغیره، برای من ۴۰ روز بود، برای دوستم ۵ روز بود و ممکنه تا ۶۰ روز هم باشه.
 • ویزای کانادا در حالت عادی مصاحبه نداره مگر اینکه به شما اعلام بشه.
 • داشتن دعوتنامه الزامی نیست ولی میتونه شانس گرفتن ویزا رو زیاد کنه.
 • به نظر من تاریخچه سفر توی گرفتن ویزای کانادا تاثیر زیادی داره.
گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

سفر من به کانادا

سفر من به کانادا که در اوایل پاییز ۹۶ خیلی کوتاه و در حد ۴-۵ روز بود. راستش از اینکه ویزای طولانی مدت دارم خیالم راحته که هروقت خواستم میتونم به اونجا برم. فقط شهر تورنتو و آبشار نیاگارا معروف رو دیدم و به لطف دوستان خوبم دیدن طبیعت زیبای پاییزی اطراف تورنتو رو تجربه کردم. چند تا نقشه برای دیدن دومین کشور بزرگ کره زمین توی ذهنم دارم که توی سال های آینده عملیشون می کنم. تا اینجا به این نتیجه رسیدم که طبیعت کانادا توی پائیز زیباتره (اکثر قسمت هاش).

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا و ویزاش برای من دروازه ورود به آمریکای مرکزی بود که در اولین فرصت قصه هاش رو براتون خواهم گفت.

بلیط پرواز ایران به کانادا

متاسفانه با وجود این همه ایرانی ساکن کانادا هیچ پرواز مستقیمی از ایران به کانادا وجود نداره. با ایرلاین های اروپایی و عربی نسبتا راحت میشه به همه قسمت های کانادا سفر کرد. قیمت بلیط های رفت و برگشت از ایران به کانادا بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو بسته به ایرلاین و زمان سفر میتونه متغیر باشه. در صورت داشتن ویزای مولتیپل کانادا با پاسپورت ایرانی میتونیم هر ایرلاینی رو برای سفر انتخاب کنیم بدون اینکه نگران ویزای ترانزیت باشیم (بجز ایرلاین های آمریکایی). فقط حواستون باشه اگر ویزای یک بار ورود کانادا داشته باشید هنگام برگشت از کانادا و توقف در اروپا نیاز به ویزای ترانزیت خواهید داشت.

بلیط من با هواپیمایی بریتیش ایرویز و یک توقف در لندن بود. قیمت بلیط رفت و برگشت من ۳۶۱ یورو (۱،۷۰۰،۰۰۰ تومان) شد. اگر شما هم مثل من معتاد باشید و هر شب قبل خواب ده دقیقه پروازها به جاهای مختلف رو چک کنید احتمالش هست این قیمت ها رو بتونید ببینید. من که تا دیدم خریدمش. وبسایتی که ازش خریده بودم این امکان رو بهم میداد که تا ۲۴ ساعت بدون هزینه بلیط رو کنسل کنم. من هم قبل از ۲۴ ساعت با شماره بین المللیشون تماس گرفتم و پرسیدم آیا تغییر تاریخ هم مجانی هست؟ اپراتور پاسخ داد در صورتی که بلیط با همون شرایط وجود داشته باشه بله. منم ازش خواستم یک بلیط با همین شرایط طوری که تاریخ رفتم کمی دیرتر باشه یا برگشتم کمی زودتر، پیدا کنه. بعد از دو دقیقه صدای متعجب اپراتور از پشت خط اومد که من چیزی حتی نزدیک به این قیمت هم پیدا نمی کنم و تو چطور بلیط با این قیمت از ما خرید کردی؟! این قسمت آخر رو سه بار تکرار کرد و من هم گفتم هیچ تغییری نمی خوام، خداحافظ! 😁

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

ورود به کانادا

احتمالا مستندهای مرزبانان کانادا رو دیده باشید. من که خیلی این برنامه رو دوست داشتم و ازش چیزای زیادی یاد گرفتم. مامورهای مرزبانی کانادا سختگیر و دقیق هستند و توصیه می کنم بهشون دروغ نگید. توی پرواز به کانادا به شما فرم اظهارنامه گمرکی داده میشه که باید با دقت به سوالاتش پاسخ بدید.

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

بعد از پیاده شدن از هواپیما به سالنی وارد میشید که تعدادی دستگاه اسکن پاسپورت و عکسبرداری هست، تعداد روز اقامت رو هم باید تایپ کنید و نهایتا یک برگه پرینت شده به شما میده و مرحله بعدی دیدن مامور مرزبانی هست. از مدارکی که برای درخواست ویزا آپلود کردید یک کپی پرینت شده یا توی موبایلتون داشته باشید. بلیط خروج از کانادا هم دم دست باشه. ماموری که از من سوال می پرسید خیلی جدی بود ولی سوال بی ربط نپرسید و زود مهر ورود به کانادا رو توی پاسپورتم زد.

موقع خروج از کانادا شما مامور مرزی رو نمیبینید و مهر خروج هم توی پاسپورت شما نمیخوره. از روی لیست مسافر پروازهای خروجی، شما رو به لیست توریست های خروجی از کانادا اضافه می کنند.

بانک های کانادا و ویزاکارت

بعضی از بانک های کانادا برای ایرانی ها حساب بانکی باز می کنند و ویزاکارت نقدی Visa Debit Card هم میشه درخواست داد. من به دو تا بانک مراجعه کردم که هر دو گفتند برای ایرانی ها که مقیم کانادا نیستند حساب بانکی افتتاح نمی کنند. بانک سوم تی دی کانادا تراست بانک TD Canada Trust Bank بود که خیلی راحت قبول کرد برای من حساب بانکی باز کنه. حساب بانکی با کمترین امکانات ماهیانه ۵ دلار کانادا هزینه داشت. ویزا کارت نقدی هم همون موقع بهم داد. اینترنت بانک و تلفن بانک نسبتا خوبی هم داشت. تی دی بانک کارت اعتباری Credit Card هم برام صادر می کرد ولی به هر میزان که کردیت می خواستم باید پول توی بانک بلوکه میکردم، به نظرم ارزش نداشت و همون کارت نقدی بهتر بود.

مدتی این ویزا کارت رو داشتم ولی خیلی مفید نبود برام. اول اینکه توی خیلی از خودپرداز ها و پوز های فروشگاهی جواب نداد. علتش میتونه این باشه که من خارج از کانادا از ویزا کارتم استفاده کردم و قاعدتا باید قبلش با بانک تماس می گرفتم و اعلام می کردم به کدوم کشور سفر می کنم. انتظار داشتم این امکان رو توی اپ بانک داشته باشه که نداشت. مورد دیگه نرخ بد تبدیل دلار کانادا با سایر ارزها توی تی دی بانک بود. در نهایت چون ویزا کارت استرالیا رو داشتم که خیلی از این بهتر بود، حسابم در تی دی بانک رو بستم.

سوالات متداول در مورد ویزای کانادا

شناسنامه و کارت ملی و ترجمش لازم نیست؟

مدارکی که باید آپلود بشه برای هر فرد متفاوته. بر اساس جواب شما به اون ۱۵ تا سوال اولیه، مدارک درخواستی میتونه متفاوت باشه. توی لیست مدارک درخواستی من شناسنامه و کارت ملی نبود. من هم چون جزو مدارک درخواستیم نبود، آپلود نکردم.

گواهی اشتغال به کار برای ویزای کانادا الزامیه؟

دقیقا مثل مورد بالا هست. برای من فیش حقوقی رو در قسمت مدارک درخواستی نوشته بود. هزینه ترجمه فیش حقوقی زیاد میشد و من به جای اون گواهی اشتغال به کارم که انگلیسی بود رو در قسمت مدارک مالی آپلود کردم.

کدوم قسمت درخواست ویزای مولتیپل رو مشخص کنیم؟

هیچ کجای فرم های درخواست ویزای کانادا شما نمیتونید یکبار ورود، چندبار ورود و مدت ویزا رو مشخص کنید. اداره مهاجرت کانادا تصمیم میگیره طول مدت ویزا و نوعش چطور باشه. ویزای من مولتی با اعتبار ۴ سال بود که در هر سال میتونم ۱۸۰ روز توی کانادا باشم.

فرم پی دی اف رو چطور امضا کنم؟

نیازی به امضای فرم نیست. همون فایل پی دی اف رو توی کامپیوتر پر کنید و آپلودش کنید.

بیمه مسافرتی لازم نیست؟

توی مدارک درخواستی من بیمه مسافرتی نبود. موقع ورود به کانادا هم از من درخواست بیمه مسافرتی نکردند. ولی توصیه من اینه که قبل از سفر به هر کشوری بیمه مسافرتی تهیه کنید.

کدوم آژانس ویزای تضمینی کانادا میگیره؟

بعید میدونم چیزی به اسم ویزای تضمینی کانادا وجود داشته باشه. تصمیم در مورد ویزای کانادا توسط اداره مهاجرت کانادا گرفته میشه. آژانس مورد اعتماد برای انجام کارهای ویزای کانادا هم نمی شناسم.

چقدر شانس گرفتن ویزای کانادا رو دارم؟

هیچ مکانیزم مشخصی برای محاسبه شانس دریافت ویزا وجود نداره، لطفا در این زمینه سوال نپرسید.

خوشحال میشم اگر تجربه ای در زمینه ویزای کانادا دارید با من و مخاطبان سفرنوشت به اشتراک بزارید.

۱۶۴ دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ا
امید
۱۲ ساعت پیش

سلام ممنون از شما.
به مدد مطالب مفید شما تونستم با خانواده ویزای شینگن از سفا ت اتریش بگیریم.و خدا رو شکر هشت روز رفتیم برگشتیم.در حالیکه قبل از درخواست همه و آژانس ها میگفتند درخواست خانوادگی و اونم از اتریش ریجکت میشه.
باری.من حالا میخوام خانوادگی ویزای مالتیپل 4ساله کانادا را بگیرم.و چند تا سوال داشتم:
به نظرتون پارامتر تعیین مدت ویزا چی میتونه باشه؟و این مدت معمولا حداقل و حداکثرش چقدره؟طبق تجربه شما چه چیزی تاثیر داره؟
سوال دومم اینه که آیا برای سفر به کانادا در صورت توقف در لندن برای تعویض هواپیما یا تعویض فرودگاه نیاز به ویزای ترانزیت انگلیس هست؟در صورت گرفتن ویزای سینگل از کانادا این موضوع به چه صورت میشه؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
م
مصطفی
۲ روز پیش

سلام و سپاس از مطالب عالیتون
جماعتی رو دعاگو کردین🙏🙏🙏
من میخوام برای خودم و خانمم درخواست ویزای کانادا بدم. با توجه به اینکه برادرم مقیم کاناداس و من میخوام برای دیدنش برم باید حتما رزرو بلیط هواپیما بدم؟ اگه بدم تاریخش برای نهایتا تا چند ماه بعد از درخواست باشه؟ رزرو هتل چی اونم لازمه؟
و سوال آخر اینکه با توجه به اینکه گفتین جایی برای درخواست نوع ویزا که سینگل باشه یا مولتی پل نیست ممکنه تو همون بازه رزرو بلیط بهم ویزای سینگل بدن؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ روز پیش

سلام دوست عزیز
اگر دعوتنامه داشته باشید نیازی به رزرو هتل ندارید.
بله امکانش هست به شما ویزای سینگل بدهند.

پاسخ
پاسخ
م
مهسا
۳ روز پیش

با سلام
واقعا عالي مي نويسيد، ممنون و سپاس كه اينطور سخاوتمندانه و با حوصله تجربيات سفر خودتان را با نثري زيبا و جذاب براي هموطنان خودتون مي نويسيد،
در قسمت "درباره من" خواسته بوديد كه پيشنهادات خودمان رو هم بنويسيم و از اين روحيه ي شما خيلي خوشحال شدم
مي خواستم بگم اي كاش ترتيب سفرهاتون و تاريخ و زمان سفر رو هم بنويسيد كه من مثلا در همين قسمت كانادا كه نوشتيد تاريخچه سفرها قبلي براي دريافت ويزاي كانادا كمك مي كند، من بدونم شما قبلا از درخواست ويزاي كانادا چه ويزاهايي دريافت كرديد
البته شايد هم ترتيب مسافرتهايان را نوشتيد و من پيدا نكردم
برايتان ارزوي موفقيت و سلامتي دارم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ روز پیش

سلام مهساجان
من در آخر هر سفرنامه تاریخ اون سفر رو می نویسم و زمان دریافت ویزا هم به تاریخ سفر خیلی نزدیکه.
ویزای کانادا تقریبا آخرین ویزایی بود که من گرفتم.

پاسخ
پاسخ
ب
بزرگمهر
۵ روز پیش

سلام. اطلاعاتتون کامل و مفید بود ممنونم از مهربانی شما.
اگر امکانش رو دارید به سوالم جواب بدید.
مدارک من و همسرم کامله و دعوت نامه رو هم داریم، چون توی فرم اصلی تاریخ ورود و خروج دادیم، باید بلیط هواپیما رزرو کنیم ؟ تاثیری داره یا نه ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ روز پیش

سلام
بله رزرو بلیط هم باید ارائه کنید

پاسخ
پاسخ
ب
بزرگمهر
۳ روز پیش

ممنونم.
پس فقط برگه رزرو از آژانس کافیه و نیازی به خرید بلیط نیست. چون من با چندتا آژانس تماس گرفتم و گفتن اگر سفارت برگه رزرو بلیط براش کفایت کنه با یه هزینه کمی انجام میشه . اما خرید بلیط داستانش جداست و اینا

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ روز پیش

بله

پاسخ
پاسخ
ب
بزرگمهر
۳ روز پیش

خیلی ممنونم از شما و قلب پر مِهرتون. کمک بزرگی بود. 💐💐💐

پاسخ
پاسخ
م
مهیار
۶ روز پیش

با سلام و سپاس از پاسخ های دقیقتان , سوال فنی در خصوص نحوه اسکن مدارک ترجمه شده دارم , همانگونه که مستحضرید مدارک ترجمه شده در دارالترجمه ها پلمپ می شوند و برای اسکن کردن صفحات مدارک ترجمه شده طبعا نیاز به باز کردن پلمب مربوطه خواهد بود . آیا این کار مشکلی به وجود نمی آورد ؟ از نظر سفارت باز کردن پلمپ برای اسکن کردن بلامانع است ؟ شما به چه شکل مدارک ترجمه شده را اسکن کردید ؟ ضمنا فرمودید اصل مدارک هم بایستی اسکن شود , خود دارالترجمه ها کپی برابر با اصل مدارک را به ترجمه ها پلمب می کنند , آیا اسکن از همین کپی ها کفایت می کند ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ روز پیش

سلام
بدون باز کردن هم میشه اسکن کرد، فوقش گوشه برگه که معمولا سفیده نمیافته

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۶ روز پیش

سلام.ممنون از مطالب مفیدتون.یک سوال :در در قسمت آپلود فایل ها مدارک و فرم پزشکی از من خواسته آیا از شما هم خواسته.من درخواستم توریستی است و زیر 6 ماه قصد بازدید دارم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ روز پیش

سلام
خیر. من ندیدم از کسی که زیر 6 ماه تقاضا داره مدرک پزشکی بخواهد.

پاسخ
پاسخ
ص
صمد
۷ روز پیش

سلام و عرض ادب
من برای دریافت ویزای توریستی برای خانمم دارم فرمها را و مدارک را آپلود می کنم ولی تفاوت مدارک Proof of Financial Resource of Supporter و Proof of Means of Financial Support را نمی فهمم .
با توجه به اینکه ایشان(خانمم)از برادرشان دعوت نامه دارن امکان داره
Proof of Financial Resource of Supporter مربوط به برادرشون بشه؟
با سپاس از زحمتتون

پاسخ
پاسخ
م
محسن
۱۰ روز پیش

احمد آقای عزیز درود و سپاس از راهنمایی هاتون
من و همسرم با شرایطی کاملا مساعد برای اخذ ویزای توریستی اقدام کردیم اما در نهایت ناباوری ریجکت شدیم. سوالی که من از شما بزرگوار دارم اینه که آیا شما اطلاع دارید ما چطور میتونیم نامه اصلی ریجکتیمون رو بگیریم؟
منظورم اون ایمیل ریجکت شدن نیست ، منظور دیتیل هستش.
باز هم سپاس از شما

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ روز پیش

سلام محسن جان
نامه کاغذی به شما داده نمیشه. توی اکانتی که ساختید وارد بشید، اونجا پیامش با دلیل یا دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا اومده.

پاسخ
پاسخ
ی
یونس
۱۱ روز پیش

سلام، من و مادرم میخواهیم که باهم سفر کنیم به کانادا. مدارک جفتمون از طریق اکانت من به ثبت میرسند. مادر ایران نیست و رم هستش، ایا امکانش هست که یکیمون انگشتنگاری را رم انجام بدهم و دیگر جای دیگر؟

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۱۶ روز پیش

باسلام وتشکرازراهنمایی شما
میخواستم بدونم مدت اعتبارویزای شما رامامورمرزبانی دربدوورودچه مدت لحاظ کردند شش ماه یا همون 5 روز که خورتان درخواست کرده بودیدایا برای حضور به مدت شش ماه ونه بیشتر مدارک اقامت میخواهد ؟
باتوچه به تجربیات شما اگرمشکل خاص نباشد برای اکثرافراد مدت اعتبارویزا شش ماه صادر می گردد؟
ببخشید اگه سوالم یک مقدارعجیب بود سپاس

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۴ روز پیش

سلام علی جان
اعتبار ویزای من قبل از ورود مشخص شده بود و در برچسبی که توی پاسپورتم زدند هست (توی متن بالا مفصل نوشتم)، مامور مرزبانی فقط تصمیم میگیره اجازه ورود بده یا نده.

پاسخ
پاسخ
گ
گرگین
۲۲ روز پیش

درود بر شما و ممنون از این عکسها و متنهای جالب.
میشه بگیید برای بلیط از چه سایتی استفاده میکنید؟ در ضمن برای امضا متن فایل میشه از امضای خودتون عکس بگیرید و استفاده کنید. نیازی به چاب متن و اسکن اون نیست. چندتا از دوستان اینجا سوال کرده بودن.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۱ روز پیش

سلام دوست عزیز
دوتا مقاله راهنمای بلیط توی وبسایت هست، مطالعه کنید

پاسخ
پاسخ
س
سمن
۲۲ روز پیش

سلام من ويزا رو اسفند گرفتم مي خواستم بپرسم حتما تا قبل از ٦ ماه از تاريخ گرفتن ويزا بايد وارد كانادا شد ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۱ روز پیش

سلام
توی ویزا همچین شرطی نیست ولی اگر تاریخ سفر خیلی بعد از دریافت ویزا باشه یعنی برنامه اولیه شما‌ کلا تغییر کرده و احتمالا پلیس مرزبانی‌ کانادا از شما توضیح بخواد.

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۲۳ روز پیش

سلام جناب احمد آقا
مجدد سپاس برای جوابدهی و اشتراک مطالب و تجربیاتتون
من توریستی میخواستم اقدام کنم تمام فرم ها و مدارک رو اپلود کردم فقط در فایل فرم اقامت/ویزا چند مورد سوال داشتم برای تکمیلش:
1- بخش I want service in رو چی باید پر کرد؟
2- بخش visa requested چی پر کرد؟
3- در بخش مدت اقامت چه میزان رو باید زد؟ من بلیط و هتل رو تو مدارک 1 ماهه تهیه و اپلود کردم(البته فقط رزرو صوری هست از سایت های ایرانی،آیا ایرادی میگیرن؟)، اینجا میشه مثلا 6 ماه اقامت زد و تاریخ سفر باید با بلیط یکی باشه؟
4-در بخش تحصیلات اگه بخوام مثلا لیسانس و فوق لیسانس رو وارد کنم چطوری وارد کنم یا مهم است 2 تاش رو وارد کنم؟
با تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۱ روز پیش

سلام مهدی جان
سوالات شما اختصاصی هست و بر اساس سفرتون باید به این سوالات پاسخ بدید. توصیه من این هست که جوابتون به سوالات درست و منطبق با سفرتون باشه، همینطور رزرو هتل ها واقعی باشه

پاسخ
پاسخ
ن
ندا
۲۴ روز پیش

سلام ، ممنون از پاسختون به سوال قبلی. من الان نامه بایو رو دریافت کردم ولی اسم و فامیلم بعنوان فامیلی قید شده و قسمت اسم کوچک خالیه، بعد از چک کردن اپلیکیشن فرم متوجه شدم خودم اسم و فامیلی رو در قسمت فامیلی نوشتم! الان چطور میتونم اصلاح کنم؟ آیا مشکلی پیش نمیاد؟ باز هم ممنون از پاسخهاتون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۳ روز پیش

سلام
بهتره قبل از رفتن به وک سنتر، باهاشون با ایمیل و یا تلفنی تماس بگیرید و مشکل رو توضیح بدید، جواب دقیق رو اون ها میتونند بدهند.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد ش
۲۴ روز پیش

سلام
1- اگه میشه لیستی از کشورهایی که با داشتن ویزای مولتی کانادا میشه به آنها سفر کرد رو ذکر کنید.
2- مثلاً آیا با ویزای مولتی کانادا میشه به انگلستان سفر کرد ؟
3- در چه سایت و منبع معتبری میشه چنین مواردی رو قبل از سفر بررسی کرد ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۳ روز پیش

سلام
شما باید تک تک کشورها رو جداگانه بررسی کنید. به سایت یاتا مراجعه کنید و کشور مورد نظرتون رو چک کنید.
راهنمای ویزاهای پنج قاره که توی وبسایت گذاشتم رو مطالعه کنید. اگر کشوری در زمان تهیه مقاله من این امکان رو داشته من نوشتم، ولی این قوانین تغییر میکنه.

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱ ماه پیش

سلام
من میخوام خانوادگی برای ویزای توریستی TRV اقدام کنم فقط سوالی که هیچ جا نه اینجا نه توی سایت cic جوابش رو پیدا نکردم اینه که آیا فرم مشخصات خانوادگی و فرم وکالت خانوادگی رو که نیاز به امضا دارند باید پرینت کرد و امضا کرد و دوباره اسکن و آپلود کرد یا نیازی به این کار نیست و فقط همون فایل pdf رو پر و آپلود کنیم کفایت می‌کنه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
من هیچ فرمی رو امضا نکردم و مشکلی هم پیش نیومد. البته فرم وکالت رو نداشتم.

پاسخ
پاسخ
ن
ندا
۱ ماه پیش

سلام، من میخوام برای ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه دوستم اقدام کنم ولی آزمایشات پزشکی میخواد! به نظرتون غیر عادی نیست؟ چطور می تونم مطمئن بشم که اطلاعات اشتباه وارد نکردم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
به احتمال زیاد توی جواب دادن سوالات اولیه اشتباه کردید.

پاسخ
پاسخ
م
ماري
۱ ماه پیش

سلام ببخشيد برا من يك مشكل به وجود اومده تو پروسه پرداخت، من تمام مدارك رو آپلود كردم و ادامه دادم و رفتم جلو تا اينكه از من پرسيد برا پرداخت چه كارتي استفاده مي كنيد و چون هنوز كارت آماده نبود خارج شدم ، حالا توي صفحه هيچ راهي وجود نداره ادامه بدم و بخوام پرداخت كنم ، فقط نوشته اپليكيشن سابميت نشده ولي دكمه اي وجود نداره كه ادامه بدم، واقعا ممنون ميشم به من جواب بديد

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
احتمالا ذخیره نکردید و خارج شدید.
نهایتا پاکش کنید و از اول شروع کنید.

پاسخ
پاسخ
ب
بهروز
۱ ماه پیش

با سلام و تشكر مجدد از سايت بسيار خوبتون
من نمي تونم محل دانلود PDF application رو كه فرموديد رو پيدا كنم
خيلي متشكرم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
اگر به اون مرحله اپلود کردن مدارک برسید، لینک دانلود فرم ها هم هست.

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۱ ماه پیش

سلام احمد اقا
واقعا از اینکه اطلاعاتی رو که داری در اختیار همه میزاری ممنونم ازت
یک سوال داشتم
من پاسپورتم 3 سال اعتبار داشت و اقدام به پر کردن اپ کردم و بعد برای انگشت نگاری رفتم استانبول
الان شرایطی برام پیش اومده که میتونم پاسپورت جدید بگیرم و اعتبار پاسپورتم 5 ساله بشه
ایا این پاسپورت جدید رو میشه فرستاد برای گرفتن ویزا یا باید همون پاسپورتی که باهاش رفتم انگشت نگاری رو بفرستم که اعتبارش 3 ساله هست؟ میشه لطفا راهنمایی کنی ؟ ممنونم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
نه توی این مرحله نمیشه

پاسخ
پاسخ
ادامه...