سفرنوشت

چطور ویزای بلند مدت کانادا گرفتم و راهنمای کلی سفر به کانادا

کانادا

به روز رسانی در ۹۷/۵/۱: مراکز ویزای کانادا در ترکیه (استانبول و آنکارا) مراجعین زیادی دارند و سیستم مراجعه برای انگشت نگاری رو تغییر دادند. برای مراجعه به این دو مرکز و انگشت نگاری باید به صفحه مرکز ویزای کانادا در ترکیه برید و وقت بگیرید. تلفنی هم میتونید وقت بگیرید. مرکز اعلام کرده اگر بدون وقت گرفتن به مرکز مراجعه کنید معطل میشید یا ممکنه اون روز اصلا به شما سرویسی ارائه نشه.

کشور کانادا هم جزو اون کشورهایی هست که به سخت ویزا دادن بین ایرانی ها معروف شده. نبودن سفارت کانادا در تهران هم به این سختی اضافه شده و باعث شده این تصور پیش بیاد که گرفتن ویزای کانادا بدون مراجعه به آژانس های مسافرتی معروف و سپردن همه کار به اون ها، غیر ممکنه.

راستش من خودم قبل از اینکه مراحل ویزا رو شروع کنم برای اینکه کمی اوضاع دستم بیاد به یکی از همین آژانس های معروف زنگ زدم تا اطلاعات بگیرم. اولین سوالی که آژانس مسافرتی ازم پرسید این بود که دعوتنامه من از طرف یک دوست کانادایی هست یا بستگانی در کانادا دارم که برام دعوتنامه بفرستند؟ وقتی پاسخ دادم که دعوتنامه ای ندارم و میخوام ویزای توریستی کانادا رو بگیرم، خانمی که پشت خط بود شاکی شد که آقا کانادا که ویزای توریستی نمیده! وقت خودت و ما رو تلف نکن. بعدش هم بدون اینکه منتظر جوابی از طرف من باشه گوشی رو قطع کرد.

دو روز بعد از این مکالمه مراحل ویزای کانادا رو شروع کردم و کمتر از دو ماه بعد ویزای ۴ ساله کانادا (طولانی ترین ویزایی که تا به حال گرفتم) توی پاسپورتم جا خوش کرده بود. مراحل درخواست و اقدام برای ویزای کانادا به مراحل ویزای استرالیا شباهت داشت ولی به اون سادگی نبود. توی این مطلب سعی می کنم قدم به قدم مراحل ویزای کانادا رو برای شما بنویسم.

مراحل درخواست ویزای کانادا

صفحه ای که باهاش سر و کار خواهید داشت وبسایت اداره مهاجرت کانادا هست.

اطلاعات زیادی توی وبسایت هست و برای مهاجرت به کانادا هم به همین وبسایت باید مراجعه کرد. ویزایی که برای بازدید توریستی و دیدار بستگان و آشنایان در کانادا هست اسمش رو گذاشتند ویزای موقت اقامت/دیدار Temporary resident / visitor visa . با این ویزا حداکثر ۱۸۰ روز متوالی میشه در کانادا اقامت داشت و برای زمان بیشتر باید نوع دیگری از ویزا رو انتخاب کنید.

با اینستاگرام در سفرها همراه من باشید. @safarnevesht

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

اگر توی وبسایت اداره مهاجرت کانادا گم شدید میتونید مستقیم برید اینجا، گزینه آبی رنگ Continue to GCKey رو کلیک کنید و در صفحه ای که باز میشه یک اکانت برای خودتون بسازید. حتما حواستون به سوال های امنیتی باشه چون در هر بار ورود به اکانتتون یکی از این سوالات رو میپرسه، پس با دقت جوابی بنویسید که یادتون بمونه.

داون تاون تورنتو

داون تاون تورنتو

وارد اکانت که شدید برای ویزیتور ویزا Visitor Visa اپلای کنید. ابتدا یک سری سوال از شما میپرسه که تشخیص بده اصلا شما نیاز به ویزا دارید یا نه که خوب مسلما جوابش برای ما ایرانی ها مثبت هست .

تعداد سوالات حدود ۱۵ تاست و هر موقع خواستید میتونید نتایج رو ذخیره کنید، از اکانتتون خارج بشید و بعدا دوباره برگردید و ادامه سوالات رو جواب بدید.

مرحله بعد آپلود کردن مدارک لازم برای ویزا هست. برای هر قسمت فقط یک فایل و با حجم حداکثر ۴ مگابایت میتونید آپلود کنید. مثلا اسکن صفحه های پاسپورتتون همه باید توی یک فایل باشه نه اینکه هر صفحه یک فایل جدا. فرمت های .doc و .docx و .pdf و .jpg و .tiff و .png قابل قبول هست.

مدارکی که باید آپلود کنید شامل موارد زیر هست:

 1. فرم اقامت موقت/ویزای دیدار کانادا که باید از اکانت خودتون دانلود کنید.
 2. تاریخچه سفر: اسکن کلیه پاسپورت های قبلی و ویزاها و مهرهای ورود و خروج و اقامت ها در ده سال گذشته. اگر به جایی سفر کردید و مدرکی ازش ندارید، کارت پرواز هم میتونید اسکن کنید.
 3. صفحه اول پاسپورت فعلی بعلاوه اسکن کلیه صفحات این پاسپورت که اطلاعاتی از سفر شما داره.
 4. اطلاعات مالی: هر مدرکی مبنی بر توانایی مالی شما شامل گواهی تمکن مالی، گردش حساب، فیش حقوقی، سند ملکی و سایر مدارک توی این قسمت باید آپلود بشه.
 5. عکس دیجیتال به ابعاد ۳۵×۴۵ میلیمتر و سایر مشخصاتی که توی اکانت بهتون گفته میشه.
 6. هدف سفر و سایر موارد: رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، برنامه سفر و سایر مواردی از این قبیل رو اینجا آپلود کنید.
 7. فرم مشخصات اعضای خانواده: از اسمش معلومه و باید مشخصات بستگان (بدون در نظر گرفتن اینکه با شما سفر می کنند یا نه) روداخلش بنویسید.
 8. فرم مشخصات فردی: این فرم اختیاری هست ولی توصیه می کنم پرش کنید. چند تا سوال در مورد شما پرسیده میشه و ازتون میخواد کشورهایی که در ۵ سال گذشته سفر کردید بعلاوه تاریخ ورود و خروج هر کشور رو بنویسید.
 9. نامه توضیحات Letter of Explanation: این نامه هم اختیاری هست. اگر توضیحی راجع به سفرتون هست که در قسمت های قبلی ذکر نشده این قسمت جای خوبیه که در موردش بنویسید و بتونید نشون بدید قصد برگشتن به کشورتون رو دارید.

اگر دعوتنامه از کانادا دارید میتونید توی قسمت ۶ بزاریدش که دیگه نیازی به رزرو هتل نباشه و یا حتی دوباره توی قسمت ۹ تکرارش کنید.

دعوتنامه یک نامه ساده هست که دوست یا فامیل شما در کانادا خطاب به اداره مهاجرت کانادا مینویسه و شامل مشخصات خودش و شما میشه. این نامه نیازی نیست رسمی باشه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا از شما بخواد این نامه در یک دفتر اسناد رسمی ثبت بشه. همه چیز در مورد دعوتنامه برای سفر به کانادا رو میتونید اینجا بخونید.

مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه و اصل و ترجمه هر دو آپلود بشند. ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا تقاضای بیشتری داشته باشه و مهرهای دادگستری و وزارت امورخارجه رو هم بخواد.

بعد از آپلود کردن همه مدارک نوبت پرداخت هزینه ویزا هست تا درخواست ویزای شما به طور رسمی به جریان بیافته. هزینه ثبت نام ویزای کانادا ۱۰۰ دلار کانادا و هزینه انگشت نگاری ۸۵ دلار کانادا هست. این ۱۸۵ دلار کانادا رو باید بصورت آنلاین و توسط کارت های ویزا یا مستر پرداخت کنید.

دو روز بعد از ثبت نام نهایی برای ویزا، برای من نامه ای اومد که باید به یکی از مراکز ویزای کانادا یا VAC (Visa Application Center) مراجعه کنم. این VAC ها با سفارت کانادا تفاوت دارند و لزوما توی همه کشورها نیستند. مثلا من قصد داشتم زمانی که هلند بودم واسه انگشت نگاری اقدام کنم ولی هیچ VAC ی توی هلند نبود و مجبور شدم برم دوسلدورف برای انجام انگشت نگاری. از زمان دریافت نامه ۳۰ روز برای مراجعه به VAC فرصت دارید. نیازی به گرفتن نوبت نیست و فقط باید در ساعت اداری مراجعه کنید. انگشت نگاری و عکسبرداری از چهره انجام میشه و هیچ مصاحبه ای در کار نیست. کلا ۱۵ دقیقه طول کشید. لیست کلیه VAC ها رو میتونید اینجا ببینید.

۴۰ روز بعد از انگشت نگاری پیامی دریافت کردم که اداره مهاجرت کانادا نیاز به اصل پاسپورت من داره، به قول آژانسی ها پاسپورت رکوئست Passport Request شدم. این پیام یعنی اینکه به احتمال بسیار زیاد با ویزا موافقت شده و شما ۳۰ روز فرصت دارید پاسپورت رو به یکی از این VAC ها تحویل بدید.

نزدیکترین VAC ها به ایران، استانبول، آنکارا و باکو هستند که هزینه رفت و آمد و اقامت حداقل ۵۰۰ هزارتومان میشد. این قسمت آخر دریافت ویزا Visa pick up رو سپردم به آژانسی که با هزینه ۲۷۰ هزار تومان این کار رو انجام داد و کمتر از یک هفته پاسپورت و ویزای ۴ ساله کانادا رو در تهران تحویلم داد.

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

با تلگرام در سفرها همراه من باشید. @safarnevesht

چند تا نکته برای ویزای کانادا به ذهنم میرسه و در آینده هم اگر نکاتی با سوالات شما به ذهنم رسید اینجا اضافه می کنم:

 • مثل اکثر کشورهای غربی، دغدغه اصلی کانادا اینه که شما خاک کانادا رو ترک خواهید کرد. به هر طریقی که بتونید این رو نشون بدید شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه.
 • جایی ندیدم اسمی از گواهی اشتغال به کار اومده باشه، ولی توی یکی از قسمت ها مثلا مدارک مالی، اون رو هم ضمیمه کنید.
 • ویزای کانادا حداکثر میتونه ده ساله باشه ولی حداکثر تا تاریخ انقضای پاسپورت شما ویزا داده میشه. پس اگر تاریخ انقضای پاسپورتتون نزدیکه، بهتره پاسپورت جدید بگیرید و با اون برای ویزای کانادا اقدام کنید.
 • زمان بین انگشت نگاری و دریافت جواب نهایی متغیره، برای من ۴۰ روز بود، برای دوستم ۵ روز بود و ممکنه تا ۶۰ روز هم باشه.
 • ویزای کانادا در حالت عادی مصاحبه نداره مگر اینکه به شما اعلام بشه.
 • داشتن دعوتنامه الزامی نیست ولی میتونه شانس گرفتن ویزا رو زیاد کنه.
 • به نظر من تاریخچه سفر توی گرفتن ویزای کانادا تاثیر زیادی داره.
گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

سفر من به کانادا

سفر من به کانادا که در اوایل پاییز ۹۶ خیلی کوتاه و در حد ۴-۵ روز بود. راستش از اینکه ویزای طولانی مدت دارم خیالم راحته که هروقت خواستم میتونم به اونجا برم. فقط شهر تورنتو و آبشار نیاگارا معروف رو دیدم و به لطف دوستان خوبم دیدن طبیعت زیبای پاییزی اطراف تورنتو رو تجربه کردم. چند تا نقشه برای دیدن دومین کشور بزرگ کره زمین توی ذهنم دارم که توی سال های آینده عملیشون می کنم. تا اینجا به این نتیجه رسیدم که طبیعت کانادا توی پائیز زیباتره (اکثر قسمت هاش).

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا و ویزاش برای من دروازه ورود به آمریکای مرکزی بود که در اولین فرصت قصه هاش رو براتون خواهم گفت.

بلیط پرواز ایران به کانادا

متاسفانه با وجود این همه ایرانی ساکن کانادا هیچ پرواز مستقیمی از ایران به کانادا وجود نداره. با ایرلاین های اروپایی و عربی نسبتا راحت میشه به همه قسمت های کانادا سفر کرد. قیمت بلیط های رفت و برگشت از ایران به کانادا بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو بسته به ایرلاین و زمان سفر میتونه متغیر باشه. در صورت داشتن ویزای مولتیپل کانادا با پاسپورت ایرانی میتونیم هر ایرلاینی رو برای سفر انتخاب کنیم بدون اینکه نگران ویزای ترانزیت باشیم (بجز ایرلاین های آمریکایی). فقط حواستون باشه اگر ویزای یک بار ورود کانادا داشته باشید هنگام برگشت از کانادا و توقف در اروپا نیاز به ویزای ترانزیت خواهید داشت.

با اینستاگرام در سفرها همراه من باشید. @safarnevesht

بلیط من با هواپیمایی بریتیش ایرویز و یک توقف در لندن بود. قیمت بلیط رفت و برگشت من ۳۶۱ یورو (۱،۷۰۰،۰۰۰ تومان) شد. اگر شما هم مثل من معتاد باشید و هر شب قبل خواب ده دقیقه پروازها به جاهای مختلف رو چک کنید احتمالش هست این قیمت ها رو بتونید ببینید. من که تا دیدم خریدمش. وبسایتی که ازش خریده بودم این امکان رو بهم میداد که تا ۲۴ ساعت بدون هزینه بلیط رو کنسل کنم. من هم قبل از ۲۴ ساعت با شماره بین المللیشون تماس گرفتم و پرسیدم آیا تغییر تاریخ هم مجانی هست؟ اپراتور پاسخ داد در صورتی که بلیط با همون شرایط وجود داشته باشه بله. منم ازش خواستم یک بلیط با همین شرایط طوری که تاریخ رفتم کمی دیرتر باشه یا برگشتم کمی زودتر، پیدا کنه. بعد از دو دقیقه صدای متعجب اپراتور از پشت خط اومد که من چیزی حتی نزدیک به این قیمت هم پیدا نمی کنم و تو چطور بلیط با این قیمت از ما خرید کردی؟! این قسمت آخر رو سه بار تکرار کرد و من هم گفتم هیچ تغییری نمی خوام، خداحافظ! 😁

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

ورود به کانادا

احتمالا مستندهای مرزبانان کانادا رو دیده باشید. من که خیلی این برنامه رو دوست داشتم و ازش چیزای زیادی یاد گرفتم. مامورهای مرزبانی کانادا سختگیر و دقیق هستند و توصیه می کنم بهشون دروغ نگید. توی پرواز به کانادا به شما فرم اظهارنامه گمرکی داده میشه که باید با دقت به سوالاتش پاسخ بدید.

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

بعد از پیاده شدن از هواپیما به سالنی وارد میشید که تعدادی دستگاه اسکن پاسپورت و عکسبرداری هست، تعداد روز اقامت رو هم باید تایپ کنید و نهایتا یک برگه پرینت شده به شما میده و مرحله بعدی دیدن مامور مرزبانی هست. از مدارکی که برای درخواست ویزا آپلود کردید یک کپی پرینت شده یا توی موبایلتون داشته باشید. بلیط خروج از کانادا هم دم دست باشه. ماموری که از من سوال می پرسید خیلی جدی بود ولی سوال بی ربط نپرسید و زود مهر ورود به کانادا رو توی پاسپورتم زد.

موقع خروج از کانادا شما مامور مرزی رو نمیبینید و مهر خروج هم توی پاسپورت شما نمیخوره. از روی لیست مسافر پروازهای خروجی، شما رو به لیست توریست های خروجی از کانادا اضافه می کنند.

بانک های کانادا و ویزاکارت

بعضی از بانک های کانادا برای ایرانی ها حساب بانکی باز می کنند و ویزاکارت نقدی Visa Debit Card هم میشه درخواست داد. من به دو تا بانک مراجعه کردم که هر دو گفتند برای ایرانی ها که مقیم کانادا نیستند حساب بانکی افتتاح نمی کنند. بانک سوم تی دی کانادا تراست بانک TD Canada Trust Bank بود که خیلی راحت قبول کرد برای من حساب بانکی باز کنه. حساب بانکی با کمترین امکانات ماهیانه ۵ دلار کانادا هزینه داشت. ویزا کارت نقدی هم همون موقع بهم داد. اینترنت بانک و تلفن بانک نسبتا خوبی هم داشت. تی دی بانک کارت اعتباری Credit Card هم برام صادر می کرد ولی به هر میزان که کردیت می خواستم باید پول توی بانک بلوکه میکردم، به نظرم ارزش نداشت و همون کارت نقدی بهتر بود.

با اینستاگرام در سفرها همراه من باشید. @safarnevesht

مدتی این ویزا کارت رو داشتم ولی خیلی مفید نبود برام. اول اینکه توی خیلی از خودپرداز ها و پوز های فروشگاهی جواب نداد. علتش میتونه این باشه که من خارج از کانادا از ویزا کارتم استفاده کردم و قاعدتا باید قبلش با بانک تماس می گرفتم و اعلام می کردم به کدوم کشور سفر می کنم. انتظار داشتم این امکان رو توی اپ بانک داشته باشه که نداشت. مورد دیگه نرخ بد تبدیل دلار کانادا با سایر ارزها توی تی دی بانک بود. در نهایت چون ویزا کارت استرالیا رو داشتم که خیلی از این بهتر بود، حسابم در تی دی بانک رو بستم.

با تلگرام در سفرها همراه من باشید. @safarnevesht

سوالات متداول در مورد ویزای کانادا

شناسنامه و کارت ملی و ترجمش لازم نیست؟

مدارکی که باید آپلود بشه برای هر فرد متفاوته. بر اساس جواب شما به اون ۱۵ تا سوال اولیه، مدارک درخواستی میتونه متفاوت باشه. توی لیست مدارک درخواستی من شناسنامه و کارت ملی نبود. من هم چون جزو مدارک درخواستیم نبود، آپلود نکردم.

گواهی اشتغال به کار برای ویزای کانادا الزامیه؟

دقیقا مثل مورد بالا هست. برای من فیش حقوقی رو در قسمت مدارک درخواستی نوشته بود. هزینه ترجمه فیش حقوقی زیاد میشد و من به جای اون گواهی اشتغال به کارم که انگلیسی بود رو در قسمت مدارک مالی آپلود کردم.

کدوم قسمت درخواست ویزای مولتیپل رو مشخص کنیم؟

هیچ کجای فرم های درخواست ویزای کانادا شما نمیتونید یکبار ورود، چندبار ورود و مدت ویزا رو مشخص کنید. اداره مهاجرت کانادا تصمیم میگیره طول مدت ویزا و نوعش چطور باشه. ویزای من مولتی با اعتبار ۴ سال بود که در هر سال میتونم ۱۸۰ روز توی کانادا باشم.

فرم پی دی اف رو چطور امضا کنم؟

نیازی به امضای فرم نیست. همون فایل پی دی اف رو توی کامپیوتر پر کنید و آپلودش کنید.

بیمه مسافرتی لازم نیست؟

توی مدارک درخواستی من بیمه مسافرتی نبود. موقع ورود به کانادا هم از من درخواست بیمه مسافرتی نکردند. ولی توصیه من اینه که قبل از سفر به هر کشوری بیمه مسافرتی تهیه کنید.

کدوم آژانس ویزای تضمینی کانادا میگیره؟

بعید میدونم چیزی به اسم ویزای تضمینی کانادا وجود داشته باشه. تصمیم در مورد ویزای کانادا توسط اداره مهاجرت کانادا گرفته میشه. آژانس مورد اعتماد برای انجام کارهای ویزای کانادا هم نمی شناسم.

چقدر شانس گرفتن ویزای کانادا رو دارم؟

هیچ مکانیزم مشخصی برای محاسبه شانس دریافت ویزا وجود نداره، لطفا در این زمینه سوال نپرسید.

خوشحال میشم اگر تجربه ای در زمینه ویزای کانادا دارید با من و مخاطبان سفرنوشت به اشتراک بزارید.

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

برای اطلاع از سفرنامه و ویزای کشور جدید، به روز رسانی مطالب قبلی و اطلاع از برنامه‌ سفرهای گروهی و تور عضو خبرنامه سفرنوشت بشوید

۱۴۸۸دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
پ
پرویز
۷ ماه قبل

تعداد ویزای ویزیتوری کانادا صادر شده برای ایرانیان :

سال ۲۰۱۲ : ۱۰۰۶۳ ویزا
سال ۲۰۱۳ : ۱۰۱۰۴ ویزا
سال ۲۰۱۴ : ۷۷۸۰ ویزا
سال ۲۰۱۵ : ۱۱۷۸۳ ویزا
سال ۲۰۱۶ : ۱۶۷۵۴ ویزا
سال ۲۰۱۷ : ۳۴۲۹۶ ویزا
سال ۲۰۱۸ : ۵۸۵۸۳ ویزا
سال ۲۰۱۹ : ۳۴۵۶۲ ویزا
سال ۲۰۲۰ : ۵۹۴۸ ویزا
سال ۲۰۲۱ : ۱۵۴۳۹ ویزا
سال ۲۰۲۲ : ۳۶۹۸۹ ویزا

ایران از نظر جمعیتی هفدهمین کشور دنیا اما از نظر دریافت ویزای ویزیتوری بعد از هند و چین سومین کشور دنیاست.

پاسخ
پاسخ
ف
فراز
۳۰ روز قبل

جالب بود

پاسخ
پاسخ
ز
زینب
۷ ماه قبل

با سلام و خسته نباشید
اگر در سایت سفارت یک Vac رو انتخاب کردیم حتما برای انگشت نگاری باید بریم اونجا یا می شه تو روز انگشت نگاری جای دیگه هم رفت؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه قبل

سلام دوست عزیز
شما توی سایت اداره مهاجرت کانادا وک انتخاب نمی کنید و هر کجا خواستید میتونید برید واسه انگشت نگاری

پاسخ
پاسخ
م
مارینا
۹ ماه قبل

با سلام. ازاین که خاطرات و تجربه های سفرهای انفرادی خودتون رو با ما به اشتراک می‌گذارید خیلی ممنونم. امیدوارم همینطور به سفرهای دلخواهتون ادامه بدید.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که برای گرفتن ویزای توریستی مالتیپل کانادا، چطور میشه در یک کشور دیگه به غیر از ترکیه با مراجعه به سفارت کانادا اقدام کرد؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه قبل

سلام دوست عزیز
برای ویزای کانادا آنلاین اقدام می کنید و فقط برای انگشت نگاری به مراکز مخصوص (سفارت کانادا نه) در شهرهایی که این مراکز را دارند باید برید.

پاسخ
پاسخ
ز
زهرا
۱۱ ماه قبل

سلام وقت بخیر
من یکبار چند سال پیش به همراه همسرم برای ویزای توریستی اقدام کردیم و ریکت شدیم. الان دوباره می خواهیم اقدام کنیم. از همون اکانت دوباره استفاده کنیم یا اکانت جدید در وبسایت اداره مهاجرت کاناد ایجاد کنیم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۱ ماه قبل

سلام
تقاوتی نداره

پاسخ
پاسخ
پ
پریمان
۱۲ ماه قبل

سلام خدمت شما من خواستم تجربه خودم رو با شما به اشتراک بذارم که اگر در حال اقدام هستید شاید کمکی به شما بکنه من 36 ساله هستم و 3 هفته پیش انگشت نگاری کردم و دیروز ریجکت شدم متاسفانه ، مدارکم : 11 سال کار در شرکت خصوصی بود و یک منزل مسکونی و ماشین سندش رو ترجمه کردم گردش حسابم 4 ماهه بود و تمکن مالی 350 میلیون بود که به صورت پس انداز از قبل تو حسابم بوده نامه از شرکتمون بابت اینکه چقدر مرخصی دارم و پوزیشن کاریم چی هست و تا دو سال آینده قرارداد دارم رو هم تو مدارکم آپلود کردم سابقه سفر هام به چین و روسیه و امارات و ترکیه و 4 ویزای شینگن از سال 2018 که آخریش یک ساله هست و تا فروردین سال آینده فرصت داره رو هم داشتم من متاهل هستم و بدون همسرم اقدام کردم و در نامه هم توضیح دادم همسرم به خاطر معلولیت پدرش و مسولیت در کارخانه نمیتونه همزمان با من به سفر بیاد و من بعد از 10 روز باید برگردم نکته ی مهمی که من فکر میکنم شاید دلیل ریجکتی بود میزان تمکن مالی بوده و نداشتن دعوت نامه اگر در حال تکمیل مدارک هستید به این دو مورد توجه بیشتری کنید . به امید روزی که مرزی در جهان تعریف نشود موفق باشید و سربلند

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۲ ماه قبل

سلام دوست عزیز
ممنون تجربه تون را نوشتید. متاسفانه به نظر میاد کانادا سختگیریش رو بسیار زیاده کرده و چیزی که من میبینم ریجکتی خانم ها هم بیشتر هست.
امیدوارم دیگه از این تجربه های تلخ نداشته باشید.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۱۱ ماه قبل

سلام و سپاس از به اشتراک گذاری تجربه. من بر اساس تجربه خودم فکر میکنم انگیزه سفر مهمترین چیزی باشه که مبنای تصمیم گیری هست. و البته یک دعوتنامه از یک دوست یا فامیل که شهروند کانادا باشند. من 1 ماه پیش درخواست دادم و هفته پیش با درخواستم موافقت شد (البته سابقه سفر قبلی به کانادا در 10 سال گذشته داشتم) حتی گردش حساب هم در مدارکم نذاشتم چون به دلیل تورم فقط برای خرج ماهیانه تو حسابم پول دارم. اما این رو در یک نامه به افسر مهاجرت توضیح دادم و همچنین یک برنامه سفر دو هفته ای برای خودم چیدم شامل برنامه بازدید از شهرهای مختلف یا مثلا نمایشگاه ها و رویدادهایی که تو اون بازه زمانی متوجه شدم تد کانادا هست. من فکر میکنم انگیزه سفر مهمترین دلیل برای تصمیمگیری افسر هست و این رو میتونید با تهیه یک cover letter نشون بدید.

پاسخ
پاسخ
ز
زینب
حدود ۱ سال قبل

سلام و روز بخیر. سپاس بابت سفرنامه ی زیباتون. من می خوام برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنم و چند تا سوال دارم. 1) اگه دوستم بخواد برام دعوت نامه بفرسته شرایطش چیه و باید تو کدوم سازمان کانادا برام اقدام کنه؟
2) برای زن و شوهر هر کدوم از مراحلی که فرمودید رو باید جداگانه انجام بدیم یعنی برای هر کدوم جدا وارد سفارت کانادا بشیم و فرم پر کنیم یا با هم باید مدارک بفرستیم؟
3) ملکی که سند نداره و قولنامه ای هست هم میتونیم به عنوان دارایی بزاریم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
حدود ۱ سال قبل

سلام دوست عزیز
1- اکثر دعوتنامه های کانادا غیر رسمی هست و مشکلی نداره. یعنی همین که امضای طرف زیر دعوتنامه باشه کافیه. پاسپورت کانادایی یا کارت اقامت هم ضمیمه دعوتنامه باشه.
2- میتونید یک اکانت بسازید و داخل اکانت دو تا درخواست ثبت کنید.
3-اگر دار الترجمه قبول کنه ترجمه ش کنه، بد نیست، بهتر از نبودنش هست.

پاسخ
پاسخ
ر
روشا
حدود ۱ سال قبل

جناب آقای خانی سلام و تشکر از سفرنامه مختصر و مفیدتون دو سوال داشتم که امیدوارم در جهت کامل شدن سفرنامه کمک حال بنده و سایر عزیزان باشه:
۱- مدت زمانی که اعلام کردید جهت اقامت در کانادا طبق برنامه سفرتون به لحاظ نام هتل و پرواز رزرو شده همان چهار روزی بود که اعلام کردید یا مدارک ارسالی با وضعیت نهایی و واقعیتهای سفرتون (به لحاظ پرواز و هتل) متغیر شد؟
۲- تمکن مالی و درامد مدنظر کانادا با توجه به تجربه شما به چه میزانی (به دلار کانادا) می‌توان در نظر گرفت؟ (سپرده و درامد ماهیانه)

با تشکر از پاسختون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
حدود ۱ سال قبل

سلام دوست عزیز
قطعا برنامه سفری که بهشون دادم با اون چیزی که اجرا کردم متفاوت بود.
در مورد تمکن هم نباید کم باشه و با حقوق قاعدتا متناسب باشه

پاسخ
پاسخ
پ
پیمان
بیشتر از ۱ سال قبل

سلام و عرض ادب جناب احمد خانی عزیز
آیا الان میدونید وضعیت ویزا کانادا چطوری هست منظورم اینه که سختگیری زیاد هست یا نه،من ویزای ژاپن دارم و شینگن ،به نظرتون الان شرایط خوب هست برام اقدام کردن ویزای کانادا؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
بیشتر از ۱ سال قبل

سلام
شرایط متاسفانه رو به بدتر شدن هست این مدت. شانستون رو امتحان کنید

پاسخ
پاسخ
ح
حمید شکرائیان
بیشتر از ۱ سال قبل

سلام آقای خانی، با تشکر از سفرنامه مفید و زیباتون، اگر بلیت از استانبول به تورنتو بگیرم(با یک توقف در محدوده شنگن) با وجود ویزای کانادا دیگه نیازی به ویزای ترانزیت شنگن نیست؟ ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
بیشتر از ۱ سال قبل

سلام
اگر فقط یک توقف داشته باشید نیازی به ویزای ترانزیت شینگن نیست.

پاسخ
پاسخ
ب
بابک
بیشتر از ۱ سال قبل

سلام آقای خانی.ممنون از سفرنامه های مفیدتون.توی متن نوشتید تاریخچه سفر برای گرفتن ویزا مهم هست. آیا این تاریخچه فقط شامل کشورهای شینگن و آمریکا و استرالیا هست یا سفر به کشورهایی مثل امارات، هند، تایلند، بلغارستان، قبرس... هم تاثیر مثبت داره؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
بیشتر از ۱ سال قبل

سلام
کلیه سفرها خوبه، اما خوب کشورهای دارای ویزا بویژه شینگن و استرالیا و امریکا خیلی خوبه.

پاسخ
پاسخ
ب
بابک
بیشتر از ۱ سال قبل

خیلی ممنون.قطعا همینطوره که میفرمایید.ولی چون سابقه سفرم کمه و یه ریجکتی هم از آمریکا دارم میترسم برای شنگن هم اقدام کنم و ریجکت شم و سابقه ام بدتر بشه.

پاسخ
پاسخ
H
Hossein
نزدیک ۳ سال قبل

سلام
من میخوام یک سفر 4 روزه داشته باشم؟
یک سفر به هند دارم و این میتونه کمکم کنه؟
میتونم دوباره برم هند و از اونجا برای سفارت کانادا اقدام کنم و نیازی ک نامه اقامت هند داره یا نه؟
سپاس

پاسخ
پاسخ
م
محمد
نزدیک ۳ سال قبل

سلام
دوستاني كه تجربه درخواست نوت آفيسر رو دارند لطفا من رو راهنمايي كنند . براي درخواست اطلاع از دليل ريجكتي بايد در حساب كاربري براي نوت آفيسر اقدام كرد يا جاي ديگري دارد؟ لطفا آدرس سايت را به اشتراك بگذاريد. ممنون.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر علی
نزدیک ۳ سال قبل

سلام. من دانشجوی سال آخر کارشناسی هستم. میخواستم ببینم از طریق چه سایتی میتونم برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا و کار در اون کشور اقدام کنم؟ ممنون.

پاسخ
پاسخ
پ
پریا
حدود ۳ سال قبل

سلام به همگی
من می خوام برای سپتامبر یه سفر توریستی به کانادا برم شرایطم هم 34 ساله هستم بدون همسرم می خواهم اقدام کنم و 2 تا شنگن دارم (البته ویزام بیزینس بوده , و از طریق کارم بوده) سفرهای توریستی به چین و روسیه و امارات و ترکیه هم داشتم ، سند ملکی دارم ، کارمند هستم متاسفانه دعوت نامه ندارم به نظر شما الان با این شرایط کووید احتمال اینکه ویزا بگیرم وجود داره؟ از طریق آژانس اقدام کنم بهتره؟ یا خیر


ممنونم

پاسخ
پاسخ
ع
علی
حدود ۳ سال قبل

ممنون از مطالب عالی شما

پاسخ
پاسخ
ع
عاطفه
بیشتر از ۳ سال قبل

با سلام،
آیا باید در زمان درخواست ویزا بلیط هواپیما را هم پیوست کنیم؟ اگر ویزا ندهند که پول بلیط از بین می ره..

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
بیشتر از ۳ سال قبل

فقط رزرو بلیت بگیرید و ضمیمه کنید. قبلا رایگان بود الان رو‌نمیدونم.

پاسخ
پاسخ
B
Behrad
بیشتر از ۳ سال قبل

سلام
من میخوام برای پدر و مادرم ویزا بگیرم که برادرم رو ببینن و بعد بیان
انگلیسی بلد نیستن
میخواستم بدونم داخل سفارت ازشون مصاحبه میگیرن؟؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد ش
بیشتر از ۳ سال قبل

سلام
نخیر، هیچ مصاحبه ای انجام نمیشه.

پاسخ
پاسخ
پ
پروانه
بیشتر از ۳ سال قبل

سلام، من ٢ بار در ٢ سال گذشته اقدام به ويزاي توريستي كردم كه با وجود تراول هيستوري به اروپا با ٣ شنگن و پرونده كامل ريجكت شدم و علت ريجكتي هم اينه كه من خواهر و برادر و فاميل زياد دارم كانادا و ميگن قانع نميشيم كه بر مي گردي ، مجرد هستم و ٤٥ ساله ، به نظرتون الان تو شرايط كرونا كه ممكنه به خانواده درجه ٢ ويزا بدن براي بار سوم اقدام كنم؟ شرايطم فقط يك تغيير كرده كه آپارتمان خريدم ،٢ جا كار مي كنم بيمه و تمكن مالي هم دارم! ممنون ميشم از راهنماييتون

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
بیشتر از ۳ سال قبل

داشتن فامیل در کانادا دلیلی بر ندادن ویزا نیست. شما باید وابستگی به ایران رو پررنگ کنید.

پاسخ
پاسخ
ک
کیوان
بیشتر از ۳ سال قبل

سلام من اقامت داییم المان دارم همراه پاسپورت ایرانی که باید ویزا بگیرم برای کانادا تراول هیستوری ندارم تو اروپا فرانسه ایتالیا اسپانیا هلند رفتم ولی احتیاج به ویزا نداشتم هشت ساله که المان هستم فقط مهر رفت و امد به ایران داره پاسپورتم ایا به من راحت ویزا کانادا میدن اینجا مشغول به کار هستم و فیش حقوقی دارم وبرگه استخدام ایا میتونم راحت از دوسلدورف ویزا بگیرم

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
بیشتر از ۳ سال قبل

شانس شما کم نیست. مدارک شغلی مناسب و سابقه سفرهاتون کمک زیادی خواهد کرد.

پاسخ
پاسخ
ز
زهره
بیشتر از ۳ سال قبل

سلام، من ویزای مولتیپل کانادام رو به اتمام هستش و باید تمدیدش کنم. اما اینبار دو تا تغییر داره مدارکم: اول اینکه متاهل هستم و دوم اینکه گواهی اشتغال به کار ندارم. نه من و نه همسرم. دعوتنامه از سمت خواهرم ارسال میشه که سیتیزن هستش و خودم هم دو بار سفر کردم به کانادا. به نظرتون این دفعه هم ویزا به من و. همسرم میدن یا خیر؟ و اینکه اگر هر دو اقدام کنیم امکان اینکه حداقل به من ویزا بدن هستش یا هر دو. ریجکت میشیم؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
بیشتر از ۳ سال قبل

داشتن وابستگی در ایران پارامتر مهمیه مانند داشتن شغل. ضمن اینکه مدارک شغلی از ملزومات پرونده است. در غیر اینصورت شرایط سخت خواهد شد.

پاسخ
پاسخ
ادامه...