سفرنوشت

چطور ویزای بلند مدت کانادا گرفتم و راهنمای کلی سفر به کانادا

کانادا

به روز رسانی در ۹۷/۵/۱: مراکز ویزای کانادا در ترکیه (استانبول و آنکارا) مراجعین زیادی دارند و سیستم مراجعه برای انگشت نگاری رو تغییر دادند. برای مراجعه به این دو مرکز و انگشت نگاری باید به صفحه مرکز ویزای کانادا در ترکیه برید و وقت بگیرید. تلفنی هم میتونید وقت بگیرید. مرکز اعلام کرده اگر بدون وقت گرفتن به مرکز مراجعه کنید معطل میشید یا ممکنه اون روز اصلا به شما سرویسی ارائه نشه.

کشور کانادا هم جزو اون کشورهایی هست که به سخت ویزا دادن بین ایرانی ها معروف شده. نبودن سفارت کانادا در تهران هم به این سختی اضافه شده و باعث شده این تصور پیش بیاد که گرفتن ویزای کانادا بدون مراجعه به آژانس های مسافرتی معروف و سپردن همه کار به اون ها، غیر ممکنه.

راستش من خودم قبل از اینکه مراحل ویزا رو شروع کنم برای اینکه کمی اوضاع دستم بیاد به یکی از همین آژانس های معروف زنگ زدم تا اطلاعات بگیرم. اولین سوالی که آژانس مسافرتی ازم پرسید این بود که دعوتنامه من از طرف یک دوست کانادایی هست یا بستگانی در کانادا دارم که برام دعوتنامه بفرستند؟ وقتی پاسخ دادم که دعوتنامه ای ندارم و میخوام ویزای توریستی کانادا رو بگیرم، خانمی که پشت خط بود شاکی شد که آقا کانادا که ویزای توریستی نمیده! وقت خودت و ما رو تلف نکن. بعدش هم بدون اینکه منتظر جوابی از طرف من باشه گوشی رو قطع کرد.

دو روز بعد از این مکالمه مراحل ویزای کانادا رو شروع کردم و کمتر از دو ماه بعد ویزای ۴ ساله کانادا (طولانی ترین ویزایی که تا به حال گرفتم) توی پاسپورتم جا خوش کرده بود. مراحل درخواست و اقدام برای ویزای کانادا به مراحل ویزای استرالیا شباهت داشت ولی به اون سادگی نبود. توی این مطلب سعی می کنم قدم به قدم مراحل ویزای کانادا رو برای شما بنویسم.

مراحل درخواست ویزای کانادا

صفحه ای که باهاش سر و کار خواهید داشت وبسایت اداره مهاجرت کانادا هست.

اطلاعات زیادی توی وبسایت هست و برای مهاجرت به کانادا هم به همین وبسایت باید مراجعه کرد. ویزایی که برای بازدید توریستی و دیدار بستگان و آشنایان در کانادا هست اسمش رو گذاشتند ویزای موقت اقامت/دیدار Temporary resident / visitor visa . با این ویزا حداکثر ۱۸۰ روز متوالی میشه در کانادا اقامت داشت و برای زمان بیشتر باید نوع دیگری از ویزا رو انتخاب کنید.

با اینستاگرام در سفرها همراه من باشید. @safarnevesht

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

سنجاب های دوست داشتنی همه جای تورنتو هستند.

اگر توی وبسایت اداره مهاجرت کانادا گم شدید میتونید مستقیم برید اینجا، گزینه آبی رنگ Continue to GCKey رو کلیک کنید و در صفحه ای که باز میشه یک اکانت برای خودتون بسازید. حتما حواستون به سوال های امنیتی باشه چون در هر بار ورود به اکانتتون یکی از این سوالات رو میپرسه، پس با دقت جوابی بنویسید که یادتون بمونه.

داون تاون تورنتو

داون تاون تورنتو

وارد اکانت که شدید برای ویزیتور ویزا Visitor Visa اپلای کنید. ابتدا یک سری سوال از شما میپرسه که تشخیص بده اصلا شما نیاز به ویزا دارید یا نه که خوب مسلما جوابش برای ما ایرانی ها مثبت هست .

تعداد سوالات حدود ۱۵ تاست و هر موقع خواستید میتونید نتایج رو ذخیره کنید، از اکانتتون خارج بشید و بعدا دوباره برگردید و ادامه سوالات رو جواب بدید.

مرحله بعد آپلود کردن مدارک لازم برای ویزا هست. برای هر قسمت فقط یک فایل و با حجم حداکثر ۴ مگابایت میتونید آپلود کنید. مثلا اسکن صفحه های پاسپورتتون همه باید توی یک فایل باشه نه اینکه هر صفحه یک فایل جدا. فرمت های .doc و .docx و .pdf و .jpg و .tiff و .png قابل قبول هست.

مدارکی که باید آپلود کنید شامل موارد زیر هست:

 1. فرم اقامت موقت/ویزای دیدار کانادا که باید از اکانت خودتون دانلود کنید.
 2. تاریخچه سفر: اسکن کلیه پاسپورت های قبلی و ویزاها و مهرهای ورود و خروج و اقامت ها در ده سال گذشته. اگر به جایی سفر کردید و مدرکی ازش ندارید، کارت پرواز هم میتونید اسکن کنید.
 3. صفحه اول پاسپورت فعلی بعلاوه اسکن کلیه صفحات این پاسپورت که اطلاعاتی از سفر شما داره.
 4. اطلاعات مالی: هر مدرکی مبنی بر توانایی مالی شما شامل گواهی تمکن مالی، گردش حساب، فیش حقوقی، سند ملکی و سایر مدارک توی این قسمت باید آپلود بشه.
 5. عکس دیجیتال به ابعاد ۳۵×۴۵ میلیمتر و سایر مشخصاتی که توی اکانت بهتون گفته میشه.
 6. هدف سفر و سایر موارد: رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، برنامه سفر و سایر مواردی از این قبیل رو اینجا آپلود کنید.
 7. فرم مشخصات اعضای خانواده: از اسمش معلومه و باید مشخصات بستگان (بدون در نظر گرفتن اینکه با شما سفر می کنند یا نه) روداخلش بنویسید.
 8. فرم مشخصات فردی: این فرم اختیاری هست ولی توصیه می کنم پرش کنید. چند تا سوال در مورد شما پرسیده میشه و ازتون میخواد کشورهایی که در ۵ سال گذشته سفر کردید بعلاوه تاریخ ورود و خروج هر کشور رو بنویسید.
 9. نامه توضیحات Letter of Explanation: این نامه هم اختیاری هست. اگر توضیحی راجع به سفرتون هست که در قسمت های قبلی ذکر نشده این قسمت جای خوبیه که در موردش بنویسید و بتونید نشون بدید قصد برگشتن به کشورتون رو دارید.

اگر دعوتنامه از کانادا دارید میتونید توی قسمت ۶ بزاریدش که دیگه نیازی به رزرو هتل نباشه و یا حتی دوباره توی قسمت ۹ تکرارش کنید.

دعوتنامه یک نامه ساده هست که دوست یا فامیل شما در کانادا خطاب به اداره مهاجرت کانادا مینویسه و شامل مشخصات خودش و شما میشه. این نامه نیازی نیست رسمی باشه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا از شما بخواد این نامه در یک دفتر اسناد رسمی ثبت بشه. همه چیز در مورد دعوتنامه برای سفر به کانادا رو میتونید اینجا بخونید.

مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه و اصل و ترجمه هر دو آپلود بشند. ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه مگر اینکه بعدا اداره مهاجرت کانادا تقاضای بیشتری داشته باشه و مهرهای دادگستری و وزارت امورخارجه رو هم بخواد.

بعد از آپلود کردن همه مدارک نوبت پرداخت هزینه ویزا هست تا درخواست ویزای شما به طور رسمی به جریان بیافته. هزینه ثبت نام ویزای کانادا ۱۰۰ دلار کانادا و هزینه انگشت نگاری ۸۵ دلار کانادا هست. این ۱۸۵ دلار کانادا رو باید بصورت آنلاین و توسط کارت های ویزا یا مستر پرداخت کنید.

دو روز بعد از ثبت نام نهایی برای ویزا، برای من نامه ای اومد که باید به یکی از مراکز ویزای کانادا یا VAC (Visa Application Center) مراجعه کنم. این VAC ها با سفارت کانادا تفاوت دارند و لزوما توی همه کشورها نیستند. مثلا من قصد داشتم زمانی که هلند بودم واسه انگشت نگاری اقدام کنم ولی هیچ VAC ی توی هلند نبود و مجبور شدم برم دوسلدورف برای انجام انگشت نگاری. از زمان دریافت نامه ۳۰ روز برای مراجعه به VAC فرصت دارید. نیازی به گرفتن نوبت نیست و فقط باید در ساعت اداری مراجعه کنید. انگشت نگاری و عکسبرداری از چهره انجام میشه و هیچ مصاحبه ای در کار نیست. کلا ۱۵ دقیقه طول کشید. لیست کلیه VAC ها رو میتونید اینجا ببینید.

۴۰ روز بعد از انگشت نگاری پیامی دریافت کردم که اداره مهاجرت کانادا نیاز به اصل پاسپورت من داره، به قول آژانسی ها پاسپورت رکوئست Passport Request شدم. این پیام یعنی اینکه به احتمال بسیار زیاد با ویزا موافقت شده و شما ۳۰ روز فرصت دارید پاسپورت رو به یکی از این VAC ها تحویل بدید.

نزدیکترین VAC ها به ایران، استانبول، آنکارا و باکو هستند که هزینه رفت و آمد و اقامت حداقل ۵۰۰ هزارتومان میشد. این قسمت آخر دریافت ویزا Visa pick up رو سپردم به آژانسی که با هزینه ۲۷۰ هزار تومان این کار رو انجام داد و کمتر از یک هفته پاسپورت و ویزای ۴ ساله کانادا رو در تهران تحویلم داد.

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

آبشار نیاگارا دوست داشتنی در مرز کانادا و امریکا

با تلگرام در سفرها همراه من باشید. @safarnevesht

چند تا نکته برای ویزای کانادا به ذهنم میرسه و در آینده هم اگر نکاتی با سوالات شما به ذهنم رسید اینجا اضافه می کنم:

 • مثل اکثر کشورهای غربی، دغدغه اصلی کانادا اینه که شما خاک کانادا رو ترک خواهید کرد. به هر طریقی که بتونید این رو نشون بدید شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه.
 • جایی ندیدم اسمی از گواهی اشتغال به کار اومده باشه، ولی توی یکی از قسمت ها مثلا مدارک مالی، اون رو هم ضمیمه کنید.
 • ویزای کانادا حداکثر میتونه ده ساله باشه ولی حداکثر تا تاریخ انقضای پاسپورت شما ویزا داده میشه. پس اگر تاریخ انقضای پاسپورتتون نزدیکه، بهتره پاسپورت جدید بگیرید و با اون برای ویزای کانادا اقدام کنید.
 • زمان بین انگشت نگاری و دریافت جواب نهایی متغیره، برای من ۴۰ روز بود، برای دوستم ۵ روز بود و ممکنه تا ۶۰ روز هم باشه.
 • ویزای کانادا در حالت عادی مصاحبه نداره مگر اینکه به شما اعلام بشه.
 • داشتن دعوتنامه الزامی نیست ولی میتونه شانس گرفتن ویزا رو زیاد کنه.
 • به نظر من تاریخچه سفر توی گرفتن ویزای کانادا تاثیر زیادی داره.
گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

گرافیتی در مرکز تورنتو زیاد بود

سفر من به کانادا

سفر من به کانادا که در اوایل پاییز ۹۶ خیلی کوتاه و در حد ۴-۵ روز بود. راستش از اینکه ویزای طولانی مدت دارم خیالم راحته که هروقت خواستم میتونم به اونجا برم. فقط شهر تورنتو و آبشار نیاگارا معروف رو دیدم و به لطف دوستان خوبم دیدن طبیعت زیبای پاییزی اطراف تورنتو رو تجربه کردم. چند تا نقشه برای دیدن دومین کشور بزرگ کره زمین توی ذهنم دارم که توی سال های آینده عملیشون می کنم. تا اینجا به این نتیجه رسیدم که طبیعت کانادا توی پائیز زیباتره (اکثر قسمت هاش).

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

تورنتو در شب از پشت بام هاستل

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

لابی هاستل پلانت تراولر planet traveler در تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

مزرعه های اطراف تورنتو

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا هنوز کامل قرمز و نارنجی نشده بود

کانادا و ویزاش برای من دروازه ورود به آمریکای مرکزی بود که در اولین فرصت قصه هاش رو براتون خواهم گفت.

بلیط پرواز ایران به کانادا

متاسفانه با وجود این همه ایرانی ساکن کانادا هیچ پرواز مستقیمی از ایران به کانادا وجود نداره. با ایرلاین های اروپایی و عربی نسبتا راحت میشه به همه قسمت های کانادا سفر کرد. قیمت بلیط های رفت و برگشت از ایران به کانادا بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو بسته به ایرلاین و زمان سفر میتونه متغیر باشه. در صورت داشتن ویزای مولتیپل کانادا با پاسپورت ایرانی میتونیم هر ایرلاینی رو برای سفر انتخاب کنیم بدون اینکه نگران ویزای ترانزیت باشیم (بجز ایرلاین های آمریکایی). فقط حواستون باشه اگر ویزای یک بار ورود کانادا داشته باشید هنگام برگشت از کانادا و توقف در اروپا نیاز به ویزای ترانزیت خواهید داشت.

با اینستاگرام در سفرها همراه من باشید. @safarnevesht

بلیط من با هواپیمایی بریتیش ایرویز و یک توقف در لندن بود. قیمت بلیط رفت و برگشت من ۳۶۱ یورو (۱،۷۰۰،۰۰۰ تومان) شد. اگر شما هم مثل من معتاد باشید و هر شب قبل خواب ده دقیقه پروازها به جاهای مختلف رو چک کنید احتمالش هست این قیمت ها رو بتونید ببینید. من که تا دیدم خریدمش. وبسایتی که ازش خریده بودم این امکان رو بهم میداد که تا ۲۴ ساعت بدون هزینه بلیط رو کنسل کنم. من هم قبل از ۲۴ ساعت با شماره بین المللیشون تماس گرفتم و پرسیدم آیا تغییر تاریخ هم مجانی هست؟ اپراتور پاسخ داد در صورتی که بلیط با همون شرایط وجود داشته باشه بله. منم ازش خواستم یک بلیط با همین شرایط طوری که تاریخ رفتم کمی دیرتر باشه یا برگشتم کمی زودتر، پیدا کنه. بعد از دو دقیقه صدای متعجب اپراتور از پشت خط اومد که من چیزی حتی نزدیک به این قیمت هم پیدا نمی کنم و تو چطور بلیط با این قیمت از ما خرید کردی؟! این قسمت آخر رو سه بار تکرار کرد و من هم گفتم هیچ تغییری نمی خوام، خداحافظ! 😁

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

شهر لندن و رودخانه تایمز قبل از نشستن پرواز بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو

ورود به کانادا

احتمالا مستندهای مرزبانان کانادا رو دیده باشید. من که خیلی این برنامه رو دوست داشتم و ازش چیزای زیادی یاد گرفتم. مامورهای مرزبانی کانادا سختگیر و دقیق هستند و توصیه می کنم بهشون دروغ نگید. توی پرواز به کانادا به شما فرم اظهارنامه گمرکی داده میشه که باید با دقت به سوالاتش پاسخ بدید.

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

میگند هرکی میاد تورنتو باید با این عکس بگیره

بعد از پیاده شدن از هواپیما به سالنی وارد میشید که تعدادی دستگاه اسکن پاسپورت و عکسبرداری هست، تعداد روز اقامت رو هم باید تایپ کنید و نهایتا یک برگه پرینت شده به شما میده و مرحله بعدی دیدن مامور مرزبانی هست. از مدارکی که برای درخواست ویزا آپلود کردید یک کپی پرینت شده یا توی موبایلتون داشته باشید. بلیط خروج از کانادا هم دم دست باشه. ماموری که از من سوال می پرسید خیلی جدی بود ولی سوال بی ربط نپرسید و زود مهر ورود به کانادا رو توی پاسپورتم زد.

موقع خروج از کانادا شما مامور مرزی رو نمیبینید و مهر خروج هم توی پاسپورت شما نمیخوره. از روی لیست مسافر پروازهای خروجی، شما رو به لیست توریست های خروجی از کانادا اضافه می کنند.

بانک های کانادا و ویزاکارت

بعضی از بانک های کانادا برای ایرانی ها حساب بانکی باز می کنند و ویزاکارت نقدی Visa Debit Card هم میشه درخواست داد. من به دو تا بانک مراجعه کردم که هر دو گفتند برای ایرانی ها که مقیم کانادا نیستند حساب بانکی افتتاح نمی کنند. بانک سوم تی دی کانادا تراست بانک TD Canada Trust Bank بود که خیلی راحت قبول کرد برای من حساب بانکی باز کنه. حساب بانکی با کمترین امکانات ماهیانه ۵ دلار کانادا هزینه داشت. ویزا کارت نقدی هم همون موقع بهم داد. اینترنت بانک و تلفن بانک نسبتا خوبی هم داشت. تی دی بانک کارت اعتباری Credit Card هم برام صادر می کرد ولی به هر میزان که کردیت می خواستم باید پول توی بانک بلوکه میکردم، به نظرم ارزش نداشت و همون کارت نقدی بهتر بود.

با اینستاگرام در سفرها همراه من باشید. @safarnevesht

مدتی این ویزا کارت رو داشتم ولی خیلی مفید نبود برام. اول اینکه توی خیلی از خودپرداز ها و پوز های فروشگاهی جواب نداد. علتش میتونه این باشه که من خارج از کانادا از ویزا کارتم استفاده کردم و قاعدتا باید قبلش با بانک تماس می گرفتم و اعلام می کردم به کدوم کشور سفر می کنم. انتظار داشتم این امکان رو توی اپ بانک داشته باشه که نداشت. مورد دیگه نرخ بد تبدیل دلار کانادا با سایر ارزها توی تی دی بانک بود. در نهایت چون ویزا کارت استرالیا رو داشتم که خیلی از این بهتر بود، حسابم در تی دی بانک رو بستم.

با تلگرام در سفرها همراه من باشید. @safarnevesht

سوالات متداول در مورد ویزای کانادا

شناسنامه و کارت ملی و ترجمش لازم نیست؟

مدارکی که باید آپلود بشه برای هر فرد متفاوته. بر اساس جواب شما به اون ۱۵ تا سوال اولیه، مدارک درخواستی میتونه متفاوت باشه. توی لیست مدارک درخواستی من شناسنامه و کارت ملی نبود. من هم چون جزو مدارک درخواستیم نبود، آپلود نکردم.

گواهی اشتغال به کار برای ویزای کانادا الزامیه؟

دقیقا مثل مورد بالا هست. برای من فیش حقوقی رو در قسمت مدارک درخواستی نوشته بود. هزینه ترجمه فیش حقوقی زیاد میشد و من به جای اون گواهی اشتغال به کارم که انگلیسی بود رو در قسمت مدارک مالی آپلود کردم.

کدوم قسمت درخواست ویزای مولتیپل رو مشخص کنیم؟

هیچ کجای فرم های درخواست ویزای کانادا شما نمیتونید یکبار ورود، چندبار ورود و مدت ویزا رو مشخص کنید. اداره مهاجرت کانادا تصمیم میگیره طول مدت ویزا و نوعش چطور باشه. ویزای من مولتی با اعتبار ۴ سال بود که در هر سال میتونم ۱۸۰ روز توی کانادا باشم.

فرم پی دی اف رو چطور امضا کنم؟

نیازی به امضای فرم نیست. همون فایل پی دی اف رو توی کامپیوتر پر کنید و آپلودش کنید.

بیمه مسافرتی لازم نیست؟

توی مدارک درخواستی من بیمه مسافرتی نبود. موقع ورود به کانادا هم از من درخواست بیمه مسافرتی نکردند. ولی توصیه من اینه که قبل از سفر به هر کشوری بیمه مسافرتی تهیه کنید.

کدوم آژانس ویزای تضمینی کانادا میگیره؟

بعید میدونم چیزی به اسم ویزای تضمینی کانادا وجود داشته باشه. تصمیم در مورد ویزای کانادا توسط اداره مهاجرت کانادا گرفته میشه. آژانس مورد اعتماد برای انجام کارهای ویزای کانادا هم نمی شناسم.

چقدر شانس گرفتن ویزای کانادا رو دارم؟

هیچ مکانیزم مشخصی برای محاسبه شانس دریافت ویزا وجود نداره، لطفا در این زمینه سوال نپرسید.

خوشحال میشم اگر تجربه ای در زمینه ویزای کانادا دارید با من و مخاطبان سفرنوشت به اشتراک بزارید.

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

برای اطلاع از سفرنامه و ویزای کشور جدید، به روز رسانی مطالب قبلی و اطلاع از برنامه‌ سفرهای گروهی و تور عضو خبرنامه سفرنوشت بشوید

۱۴۷۳دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
پ
پیمان
حدود ۲ ماه قبل

سلام و عرض ادب جناب احمد خانی عزیز
آیا الان میدونید وضعیت ویزا کانادا چطوری هست منظورم اینه که سختگیری زیاد هست یا نه،من ویزای ژاپن دارم و شینگن ،به نظرتون الان شرایط خوب هست برام اقدام کردن ویزای کانادا؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۶ روز قبل

سلام
شرایط متاسفانه رو به بدتر شدن هست این مدت. شانستون رو امتحان کنید

پاسخ
پاسخ
ح
حمید شکرائیان
حدود ۲ ماه قبل

سلام آقای خانی، با تشکر از سفرنامه مفید و زیباتون، اگر بلیت از استانبول به تورنتو بگیرم(با یک توقف در محدوده شنگن) با وجود ویزای کانادا دیگه نیازی به ویزای ترانزیت شنگن نیست؟ ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۶ روز قبل

سلام
اگر فقط یک توقف داشته باشید نیازی به ویزای ترانزیت شینگن نیست.

پاسخ
پاسخ
ب
بابک
۲ ماه قبل

سلام آقای خانی.ممنون از سفرنامه های مفیدتون.توی متن نوشتید تاریخچه سفر برای گرفتن ویزا مهم هست. آیا این تاریخچه فقط شامل کشورهای شینگن و آمریکا و استرالیا هست یا سفر به کشورهایی مثل امارات، هند، تایلند، بلغارستان، قبرس... هم تاثیر مثبت داره؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه قبل

سلام
کلیه سفرها خوبه، اما خوب کشورهای دارای ویزا بویژه شینگن و استرالیا و امریکا خیلی خوبه.

پاسخ
پاسخ
ب
بابک
۲ ماه قبل

خیلی ممنون.قطعا همینطوره که میفرمایید.ولی چون سابقه سفرم کمه و یه ریجکتی هم از آمریکا دارم میترسم برای شنگن هم اقدام کنم و ریجکت شم و سابقه ام بدتر بشه.

پاسخ
پاسخ
H
Hossein
بیشتر از ۱ سال قبل

سلام
من میخوام یک سفر 4 روزه داشته باشم؟
یک سفر به هند دارم و این میتونه کمکم کنه؟
میتونم دوباره برم هند و از اونجا برای سفارت کانادا اقدام کنم و نیازی ک نامه اقامت هند داره یا نه؟
سپاس

پاسخ
پاسخ
م
محمد
بیشتر از ۱ سال قبل

سلام
دوستاني كه تجربه درخواست نوت آفيسر رو دارند لطفا من رو راهنمايي كنند . براي درخواست اطلاع از دليل ريجكتي بايد در حساب كاربري براي نوت آفيسر اقدام كرد يا جاي ديگري دارد؟ لطفا آدرس سايت را به اشتراك بگذاريد. ممنون.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر علی
بیشتر از ۱ سال قبل

سلام. من دانشجوی سال آخر کارشناسی هستم. میخواستم ببینم از طریق چه سایتی میتونم برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا و کار در اون کشور اقدام کنم؟ ممنون.

پاسخ
پاسخ
پ
پریا
نزدیک ۲ سال قبل

سلام به همگی
من می خوام برای سپتامبر یه سفر توریستی به کانادا برم شرایطم هم 34 ساله هستم بدون همسرم می خواهم اقدام کنم و 2 تا شنگن دارم (البته ویزام بیزینس بوده , و از طریق کارم بوده) سفرهای توریستی به چین و روسیه و امارات و ترکیه هم داشتم ، سند ملکی دارم ، کارمند هستم متاسفانه دعوت نامه ندارم به نظر شما الان با این شرایط کووید احتمال اینکه ویزا بگیرم وجود داره؟ از طریق آژانس اقدام کنم بهتره؟ یا خیر


ممنونم

پاسخ
پاسخ
ع
علی
نزدیک ۲ سال قبل

ممنون از مطالب عالی شما

پاسخ
پاسخ
ع
عاطفه
بیشتر از ۲ سال قبل

با سلام،
آیا باید در زمان درخواست ویزا بلیط هواپیما را هم پیوست کنیم؟ اگر ویزا ندهند که پول بلیط از بین می ره..

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
حدود ۲ سال قبل

فقط رزرو بلیت بگیرید و ضمیمه کنید. قبلا رایگان بود الان رو‌نمیدونم.

پاسخ
پاسخ
B
Behrad
بیشتر از ۲ سال قبل

سلام
من میخوام برای پدر و مادرم ویزا بگیرم که برادرم رو ببینن و بعد بیان
انگلیسی بلد نیستن
میخواستم بدونم داخل سفارت ازشون مصاحبه میگیرن؟؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد ش
حدود ۲ سال قبل

سلام
نخیر، هیچ مصاحبه ای انجام نمیشه.

پاسخ
پاسخ
پ
پروانه
بیشتر از ۲ سال قبل

سلام، من ٢ بار در ٢ سال گذشته اقدام به ويزاي توريستي كردم كه با وجود تراول هيستوري به اروپا با ٣ شنگن و پرونده كامل ريجكت شدم و علت ريجكتي هم اينه كه من خواهر و برادر و فاميل زياد دارم كانادا و ميگن قانع نميشيم كه بر مي گردي ، مجرد هستم و ٤٥ ساله ، به نظرتون الان تو شرايط كرونا كه ممكنه به خانواده درجه ٢ ويزا بدن براي بار سوم اقدام كنم؟ شرايطم فقط يك تغيير كرده كه آپارتمان خريدم ،٢ جا كار مي كنم بيمه و تمكن مالي هم دارم! ممنون ميشم از راهنماييتون

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
حدود ۲ سال قبل

داشتن فامیل در کانادا دلیلی بر ندادن ویزا نیست. شما باید وابستگی به ایران رو پررنگ کنید.

پاسخ
پاسخ
ک
کیوان
بیشتر از ۲ سال قبل

سلام من اقامت داییم المان دارم همراه پاسپورت ایرانی که باید ویزا بگیرم برای کانادا تراول هیستوری ندارم تو اروپا فرانسه ایتالیا اسپانیا هلند رفتم ولی احتیاج به ویزا نداشتم هشت ساله که المان هستم فقط مهر رفت و امد به ایران داره پاسپورتم ایا به من راحت ویزا کانادا میدن اینجا مشغول به کار هستم و فیش حقوقی دارم وبرگه استخدام ایا میتونم راحت از دوسلدورف ویزا بگیرم

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
بیشتر از ۲ سال قبل

شانس شما کم نیست. مدارک شغلی مناسب و سابقه سفرهاتون کمک زیادی خواهد کرد.

پاسخ
پاسخ
ز
زهره
بیشتر از ۲ سال قبل

سلام، من ویزای مولتیپل کانادام رو به اتمام هستش و باید تمدیدش کنم. اما اینبار دو تا تغییر داره مدارکم: اول اینکه متاهل هستم و دوم اینکه گواهی اشتغال به کار ندارم. نه من و نه همسرم. دعوتنامه از سمت خواهرم ارسال میشه که سیتیزن هستش و خودم هم دو بار سفر کردم به کانادا. به نظرتون این دفعه هم ویزا به من و. همسرم میدن یا خیر؟ و اینکه اگر هر دو اقدام کنیم امکان اینکه حداقل به من ویزا بدن هستش یا هر دو. ریجکت میشیم؟

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
بیشتر از ۲ سال قبل

داشتن وابستگی در ایران پارامتر مهمیه مانند داشتن شغل. ضمن اینکه مدارک شغلی از ملزومات پرونده است. در غیر اینصورت شرایط سخت خواهد شد.

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
بیشتر از ۲ سال قبل

ببخشید بنده مادر خانمم و خواهر خانمم شهروند کانادا هستند.کسی از دوستان می دونه الان میشه به واسطه برنامه extended family member که (برای اقوام درجه یک شهروندان و افراد مقیم در کانادا هست )ویزای توریستی گرفت؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ا
احسااااان
بیشتر از ۲ سال قبل

سلام
چطور ميشه از مرحله رسيدگي به ويزا مولتي خبردار شد؟ اينكه الان در چه مرحله اي هست؟

پاسخ
پاسخ
م
میسا طبرزدی
بیشتر از ۲ سال قبل

سلام مرسی از شما
همسرم پذیرش دانشجویی گرفتن از دانشگاه کانادا و مدارک شعلی و مالی خوبی دارن. خاستم بپرسم ایا برای ویزای دانشجویی بهتره به صورت جداگانه همسرم اقدام کنند و بعد از امدن ویزاشون برای ویزای همراه اقدام کنند؟ دوم اینکه اگر ویزای ایشون بیاد آیا امکانش هست قبل از ترک ایران برای ویزای همراه اقدام کنند که بتونیم باهم از ایران بریم؟ یا حتما باید وارد خاک کانادا بشوند و مدتی سپری بشه و بعد برای ویزای همراه اقدام کنند؟
چون شنیدم حدودا تا ۶ ماه یا بیشتر پروسه ویزای همراه زمان میبره و هردو خیلی استرس داریم

پاسخ
پاسخ
پ
پرویز
بیشتر از ۲ سال قبل

برای اقدام جداگانه یا همزمان باید ببینید برای کدام حالت میتوانید دلایل منطقی بهتری ارائه کنید. اینکه یکنفر دانشجو برای چندسال بدون همسرش بخواد بره کانادا منطقی تره یا اینکه همسرش همراهیش کنه و کمک حالش باشه. با توجه به شرایط شما که فقط خودتون میدونید انتخاب هر کدوم به عهده خودتونه. ولی نظر شخصی من اقدام همزمان اولویت داره.

پاسخ
پاسخ
س
سحرناز
بیشتر از ۲ سال قبل

سلام اقای خانی
یه سوال داشتم من برای گرفتن ویزای توریستی مولتی با توجه به اینکه تا حالا سفر اروپایی یا اسیایی نداشتم ،(،فقط عربستان فروردین سال ۸۸ )میتونم اقدام کنم ؟ یا قبل از درخواست یک سفر توریستی به خارج برم ؟ در کل می خوام بدونم چی کار کنم که شانس گرفتن ویزای توریستی مولتی بره بالا ؟ و بهم بدن

پاسخ
پاسخ
م
مرتضی
نزدیک ۳ سال قبل

سلام. ممنون از مطالب و اطلاعات مفید شما.
برای ویزای کاری در صورت داشتن جاب آفر، باز هم همینقدر سختگیری میشه؟مثلا من تجربه سفر به کشور دیگه در پاسپورت ندارم.
البته برای postdoctoral دارم اقدام میکنم

پاسخ
پاسخ
س
سجاد
بیشتر از ۲ سال قبل

سلام
اگر در یکی از مشاغل رده بندی 0 یا A یا B کار می‌کنید و جاب افر هم داشته باشید احتمال اینکه پرونده رجکت بشه کمه مگر اطلاعات نادرست داده باشید
ولی ممکنه پرونده زیاد طول بکشه
گرفتن ویزای کاری و داشتن جاب افر یکی از مطمئن ترین روشهاست

پاسخ
پاسخ
ف
فرزان
نزدیک ۳ سال قبل

سلام. کسی اطلاعی داره که با این شرایط کرونا کی برای ویزای توریستی اقدام کنیم بهتره؟ ما قبل سال مدارک و آماده کردیم که متاسفانه مصادف شد با کرونا و بارگذاری نکردیم.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
نزدیک ۳ سال قبل

درود فعلا که اداره مهاجرت کانادا تا اواسط تیر هیچ مدرکی رو برای ویزای توریستی قبول نمیکنه . مرزها هم همه بسته هستن و فینگر پرینت هم که در وک کانادا انجام میشه اونایی هم که برا ویزای تحصیلی اقدام کردن تا ۹۰ روز انگشت نگاری شونو به خاطر بسته بودن مرزها عقب انداختن اداره مهاجرت کانادا.

پاسخ
پاسخ
س
سوگل
بیشتر از ۲ سال قبل

سلام دوستان. تقریبا یک هفته است که برخی مراکز vac درخواست قبول می کنند و می توانید فینگرپرینت بدهید. مثلا من وین نزدیکم هست. چک کردم مرکز درخواست ویزا باز است و نوبت می دهد. از چهارم جون به صورت محدود کار خود را آغاز کرده است.

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
نزدیک ۳ سال قبل

سلام من مسافرت نداشتم ولی تمکن مالی و شرکت دارم و گردش حسابم ک مربوط ب شغلم هست بالاست آیا شانس ویزا شدن دارم

پاسخ
پاسخ
م
محمد
نزدیک ۳ سال قبل

خیر شما تا بحال هیچ جای توریستی دنیا را نرفتی ندیدی و اطراف کشورت هم نرفتی چطور میخوای بری جایی که غول آخره

پاسخ
پاسخ
آ
آزاده
بیشتر از ۲ سال قبل

پدر و مادر من هم هیچ کشوری نرفته بودن اما تونستن ویزای توریستی کانادا رو بگیرن. هیچ ربطی نداره

پاسخ
پاسخ
م
محمد
بیشتر از ۲ سال قبل

ربطش اینه که احتمال پناهندگی پدر مادر شما که سن بالایی دارند نزدیک به صفره که ویزا با دعوتنامه حتما گرفتن نه فرد جوانی که تراول هیستوری کشورهای با موقعیتهای مناسب زندگی را نرفته و بخواد برای کانادا اقدام کنه و احتمال زیاد برنمیگردد.

پاسخ
پاسخ
ادامه...