سفرنوشت

راهنمای اخذ ویزای کشورها با پاسپورت ایرانی – قاره اروپا

راهنمای سفر

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱۲/۲۳

هرچند با پاسپورت ایرانی توی آسیا نسبتا خوب میشه سفر رفت، اما در اروپا بجز چند کشور همسایه، اوضاع چندان تعریفی نداره. البته بر خلاف تصور عمومی همه راه ها به شینگن ختم نمیشه و کشورهایی هستند که ویزای خودشون رو دارند و سختگیری کمتر از شینگن دارند.

لیست زیر ممکنه صد درصد درست نباشه ولی سعی کردم با استفاده از منابع انگلیسی و اطلاعات سفارت خانه ها تا جایی که میتونم بدون اشتباه باشه. ضمنا لیست این کشورها ممکنه هر از گاهی و با مرور زمان تغییر کنه، تلاشم رو می کنم هر تغییری دیدم اینجا اعمال کنم. در آخر هم دوباره روشی که خودتون بتونید آخرین شرایط نیاز داشتن یا نداشتن ویزا برای یک کشور رو چک کنید نوشتم.

کشورهای اروپایی بدون ویزا برای دارندگان پاسپورت ایرانی

۱. ترکیه ( Turkey )

کشور زیبای همسایمون که هم زمینی میشه بهش سفر کرد، هم پروازهای لحظه آخری ارزونی از ایران به استانبول و آنتالیا پیدا میشه، به ایرانی ها اجازه سفر بدون ویزا به مدت ۹۰ روز رو میده. ترکیه برای یک گردشگر هیچ چیز کم نداره: غذاهای خوشمزه حلال، طبیعت زیبا از سواحل شنی دریای سیاه تا سواحل ماسه ای دریای مدیترانه، آثار تاریخی، شهرهای دوست داشتنی و استانبول فوق العاده زیبا که از نظر من اولین یا دومین شهر زیبای دنیاست و در آخر گستره وسیعی از اقامت گاه های بسیار ارزان تا هتل های سوپرلوکس.

تنها مساله اینه که ترکیه در حال حاضر کمی از نظر امنیتی مشکل داره و باید در سفر به مناطق شرقی اون و همچین شهر های نزدیک سوریه بسیار مراقب بود.

ترکیه در تقسیم بندی های سیاسی جزو اروپاست ولی از نظر جغرافیایی در هر دو قاره اروپا و آسیا قرار گرفته.

صومعه سوملا در دل کوه های شمال شرق ترکیه جا خوش کرده

صومعه سوملا در دل کوه های شمال شرق ترکیه جا خوش کرده

۲. ارمنستان ( Armenia )

کشور ارمنستان در مرزهای شمالی ایران برای سالیان دراز به راحتی در بدو ورود ویزای ۱۰ دلاری برای ایرانی ها صادر می کرد. به تازگی همون رو هم حذف کرده و دارندگان پاسپورت ایرانی می تونند به مدت ۹۰ روز بدون ویزا به ارمنستان سفر کنند.

مردم این کشور به زبان ارمنی صحبت می کنند ولی دانستن کمی زبان روسی میتونه توی سفر به ارمنستان خیلی راهگشا باشه، خصوصا که زبان انگلیسی اونجا خیلی خریدار نداره. علاوه بر پایتخت زیباش ایروان، طبیعت این کشور خیلی حرف برای زدن داره و به دریاچه سوان و منطقه دلیجان هم خلاصه نمیشه.

ارمنستان در تقسیم بندی های سیاسی جزو اروپاست ولی از نظر جغرافیایی بخشی از آسیا حساب میشه.

کوهستان های مه آلود منطقه دلیجان ارمنستان

کوهستان های مه آلود منطقه دلیجان ارمنستان

۳. گرجستان ( Georgia )

این کشور اروپایی که از نظر من بیشتر به آسیا میخوره مدام نظرش رو در مورد اجازه ورود بدون روادید به ایرانی ها عوض میکنه. در حال حاضر با پاسپورت ایرانی میشه ۴۵ روز بدون ویزا به گرجستان سفر کرد. شهر تفلیس پایتختش اونقدر زیبا هست که بعد از چندین بار سفر به اونجا هنوز ازش خسته نشدم. شهر ساحلی باتومی ( Batumi ) در سواحل دریای سیاه که زمانی تفرجگاه اصلی مردم شوروی بود، تاکستان های شرق کشور و طبیعت زیبای منطقه کازبگی ( Kazbegi ) در شمال و غذاهای لذیذ گرجی همگی نوید یک سفر متفاوت به گرجستان رو به شما میده.

در گرجستان هم مثل ارمنستان دانستن کمی زبان روسی خیلی کاربردی تر از دانش انگلیسی هست.

گرجستان هم در تقسیم بندی های سیاسی جزو اروپاست ولی از نظر جغرافیایی در هر دو قاره اروپا و آسیا قرار گرفته.

روستای لوپوتا در منطقه تلاوی گرجستان با قلعه قدیمی و تاکستان های زیباش

روستای لوپوتا در منطقه تلاوی گرجستان با قلعه قدیمی و تاکستان های زیباش

۴. صربستان ( Serbia )

صربستان که باقیمانده کشور بزرگ و قدرتمند یوگسلاوی هست از تاریخ ۱۱ شهریور ۹۶ ویزا رو برای ایرانی ها لغو کرده و میتونیم بدون ویزا به مدت حداکثر ۳۰ روز در یک بازه زمانی یک ساله به صربستان سفر کنیم. در صورتیکه قصد اقامت بیشتر از ۳۰ روز رو دارید باید به سفارت صربستان در تهران شهرک قدس، خیابان فلامک شمالی کوچه چهارم پلاک ۳ مراجعه کنید. وبسایت سفارت صربستان در تهران هم اطلاعات به روز و همینطور تلفن های سفارت رو داره.

در بهار سال ۹۶ سفری داشتم به بلگراد پایتخت صربستان که خاطرات زیادی از جنگ های گذشته رو در دل خودش داره.

قلعه شهر بلگراد یا کاله میدان

قلعه شهر بلگراد یا کاله میدان

۵. قبرس شمالی ( Northern Cyprus )

سرزمین شمالی جزیره قبرس در آب های مدیترانه که فقط توسط ترکیه استقلالش به رسمیت شناخته میشه. شرایطش مشابه ترکیه هست و ایرانی ها می تونند بدون ویزا به مدت ۹۰ روز به قبرس شمالی سفر کنند. پول این کشور هم لیره ترکیه هست. بعضی وقت ها تورهای بسیار ارزانی از ایران به مقصد قبرس شمالی و شهر نیکوزیا ( Nicosia ) میشه پیدا کرد.

۶. آندورا ( Andorra )

کشور کوچک و کوهستانی آندورا بین فرانسه و اسپانیا قرار گرفته و نه تنها ایرانی ها بلکه شهروندان هیچ کشوری برای ورود به آندورا نیاز به ویزا ندارند. البته از اونجایی که دسترسی به این کشور فقط زمینی و از طریق فرانسه و اسپانیا میسره، قاعدتا بدون ویزای شینگن نمیتونیم به این کشور بدون ویزا بریم.

آندورا کشوری کوهستانی با طبیعت بسیار زیباست که حتی توی تابستان هم کمی سرد بود.

آندورا کشوری کوهستانی با طبیعت بسیار زیباست که حتی توی تابستان هم کمی سرد بود.

کشورهای اروپایی با شرایط ویزا در بدو ورود یا ویزای فرودگاهی برای ایرانیان

۱. نخجوان ( Nakhchivan )

جمهوری خودمختار نخجوان کشور نیست و در حقیقت بخشی جدا افتاده از کشور آذربایجان و هم مرز با ایران هست. ایرانی ها فقط برای سفر به این قسمت از آذربایجان می تونند در بدو ورود ویزا به قیمت ۱۰ یورو و مدت ۱۵ روز دریافت کنند که مسلما با این ویزا به سرزمین اصلی آذربایجان و باکو نمیشه رفت.

کشورهای اروپایی که ویزای اون ها سخت و پیچیده نیست

۱. آذربایجان ( Azerbaijan )

کشور شمالی ایران که در تقسیم بندی های سیاسی جزو اروپاست ولی از نظر جغرافیایی جزو هر دو قاره اروپا و آسیا هست، توی ایران سفارت داره و خیلی راحت میشه از طریق مراجعه به سفارت یا آژانس ویزاش رو تهیه کرد. آذربایجان ویزای الکترونیکی هم برای ایرانی ها صادر میکنه و با مراجعه به وبسایت evisa.gov.az/en پر کردن فرم ها و پرداخت ۲۰ دلار، به راحتی و در عرض ۳ روز کاری میشه ویزای ۳۰ روزه آذربایجان رو دریافت کرد.

۲. قزاقستان ( Kazakhstan )

سفارت قزاقستان در تهران نه وبسیات داره نه به تلفن جواب میده ولی آژانس ها مراحل دریافت ویزای قزاقستان رو به راحتی و البته گرون انجام میدند. قزاقستان هم جزو اون کشورهایی هست که در هر دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته ولی از نظر سیاسی جزو اروپا هست.

۳. روسیه ( Russia )

این کشور اینقدر بزرگه که بخش اعظمی از آسیا و اروپا رو به خودش اختصاص داده و از نظر سیاسی جزو اروپا هست. مراجعه به سفارت روسیه برای دریافت ویزا دردسر داره ولی از طریق آژانس مسافرتی راحت میشه ویزای روسیه رو دریافت کرد. یکی دو سال هست که شایعات لغو ویزای روسیه برای ایرانی ها سر زبون ها هست ولی تا الان که فقط حرف بوده.

یادتون باشه زبان انگلیسی در شهرهای بزرگی مثل مسکو و سنت پترزبورگ هم به کارتون نمیاد چه برسه به شهرهای کوچکتر و مناطق روستایی. یادگیری الفبای سیریلیک که کمتر از ۱ ساعت طول میکشه رو شدیدا توصیه می کنم. چند ساعت وقت گذاشتن و یک سری لغات و جملات اولیه روسی رو یاد گرفتن میتونه خیلی توی سفر کمکتون کنه.

کلیسای جامع مسیح منجی در کرانه رودخانه مسکو

کلیسای جامع مسیح منجی در کرانه رودخانه مسکو

سایر کشورهای اروپایی

۲۶ تا کشور اروپایی جزو معاهده شینگن هستند که با داشتن ویزای یکی از اونها میتونید به راحتی به ۲۵ تا کشور دیگه هم سفر کنید. این ۲۶ تا خیلی هاشون توی ایران سفارت دارند و با کمی سختگیری (بعضی هاشون هم زیادی سختگیری می کنند) برای ایرانی ها ویزا صادر می کنند. چهارتا راهنمای مفصل برای ویزای شینگن کشورهای هلند، فرانسه، یونان و لهستان توی وبسایت سفرنوشت هست.

کراکف لهستان - لهستان به سختگیری در ویزا معروف شده ولی برای من راحت ترین ویزای شینگن بود

کراکف لهستان - لهستان به سختگیری در ویزا معروف شده ولی برای من راحت ترین ویزای شینگن بود

چهار کشور کرواسی، قبرس، رومانی و بلغارستان همگی در ایران سفارت دارند و جزو شینگن هم نیستند، چون قصد پیوستن به محدوده شینگن رو دارند متاسفانه سختگیری هاشون رو زیاد کردند. با داشتن ویزای یکی از این چهار تا یا نوع خاصی از ویزای شینگن میشه به سه تای دیگه هم سفر کرد. سفارت قبرس و سفارت بلغارستان وبسایت هم دارند که اطلاعات لازم برای ویزا رو نوشته.

کشور بوسنی و هرزگوین که در منطقه بالکان هست توی تهران سفارت داره و من موفق نشدم کسی رو پیدا کنم که از این کشور ویزا گرفته ولی میدونم که بسیار سخت به ایرانی ها ویزا میده. آدرس سفارت بوسنی و هرزگوین شهرک قدس، خیابان ایران زمین، خیابان هفتم، شماره ۴ و تلفن سفارت ۰۲۱۸۸۰۸۶۹۲۹ هست.

این کشور جزو محدوده شینگن نیست ولی با ویزای شینگن میشه بهش سفر کرد که در سفرنامه بوسنی و هرزگوین در موردش نوشتم.

یک کافه باحال در سارایوو پایتخت بوسنی و هرزگوین

یک کافه باحال در سارایوو پایتخت بوسنی و هرزگوین

کشورهای بلاروس و اوکراین توی ایران سفارت دارند ولی گرفتن ویزا از طریق سفارت بلاروس و سفارت اوکراین کار ساده ای نیست. آژانس های مسافرتی مراحل دریافت ویزای بلاروس و اوکراین رو انجام میدند، البته با قیمت های بسیار زیاد! حدود ۳۵۰ دلار برای هر کدام.

انگلستان هم که راه خودش رو میره و فقط گرفتن نوبت سفارت انگلستان در تهران کلی دردسر داره چه برسه به ویزای انگلستان.

اگر قصد دارید خودتون اطلاعات به روز از ویزا و ملزومات پزشکی کشوری که قصد سفر دارید به دست بیارید، وبسایت یاتا ( IATA ) یا همون انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی، بهترینه که قاعدتا هرچند ساعت باید اطلاعاتش به روز رسانی بشه. فقط کافیه به قسمت پاسپورت و ویزای سایت یاتا برید، مقصدتون، اطلاعات پاسپورت و یک سری مشخصات دیگه رو وارد کنید و اون بهتون میگه برای سفر به ویزا نیاز دارید یا در فرودگاه میتونید اون رو دریافت کنید یا نه.

با پر کردن اطلاعات این فرم آنلاین میتونید از شرایط ویزا برای کشور مقصد مطلع بشید

با پر کردن اطلاعات این فرم آنلاین میتونید از شرایط ویزا برای کشور مقصد مطلع بشید

شما هم اگر تجربه ای در زمینه کشورهای بالا یا بقیه کشورهای اروپایی دارید با من و مخاطبان سفرنوشت از طریق کامنت های پایین صفحه به اشتراک بزارید.

اسفند ۱۳۹۵

مطالب مرتبط

۶۲دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
  • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
  • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ف
فرهاد بهرامی
۲۲ روز پیش

سلام
من ویزای ۴ ساله امریکا رو دارم چگونه می‌توانم از ایران برای ایالت میشیگان بلیت تهیه کنم برم مادرمو ببینم خواشا جواب بدین خیلی طول کشید تا تونستم ویزا تهیه کنم با این ممنوعیت صدور برای ایرانیان دیگه تقریبا صاف شدم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۸ روز پیش

سلام
راهنمای خرید بلیط رو مطالعه کنید

پاسخ
پاسخ
ش
شیرکو
۱ ماه پیش

سلام آقا احمد عزیز.من به کمک شما تونستم چند ماه پیش ویزای هلند رو بگیرم و الان میخوام ویزای انگلیس بگیرم ولی متاسفانه سایت جامعی مثل سفرنوشت شمارو پیدا نکردم.ممنون میشم تو این مورد هم مطالب بزارید و راهنمایی کنید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام دوست عزیز
برای ویزای انگلیس اقدام نکردم. شما بعد از اقدام و دریافت ویزای انگلیس مراحلش رو بنویسید تا بقیه هموطنان استفاده کنند.

پاسخ
پاسخ
م
مرضیه
۱ ماه پیش

سلام
سایت بسیار خوب و مفیدی دارید... حس کردم با توجه به اینکه سفرهای بسیاری داشتید شاید بتونید به سوال من پاسخ بدید...
من الان در ایتالیا هستم و ویزای شش ماهه دارم. می خواستم در این بازه ی شش ماهه برای کشور دیگه ای از حوزه شینگن اقدام کنم و با یه دعوت نامه سه ماهه ویزای سه ماهه کشور ثالث رو بگیرم. و بعد از پایان اقامت شش ماهه در ایتالیا به کشور ثالث برم.
آیا شما اطلاع دارید که بدون پرمسو (اجازه اقامت موقت ایتالیا) می تونم ویزای کشور ثالث رو از ایتالیا دریافت کنم؟

ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید در اختیار بنده قرار بدید.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
از داخل محدوده شینگن نمیتونید برای ویزای شینگن اقدام کنید. تا پایان اعتبار ویزای شینگن نمیتونید برای ویزای شینگن اقدام کنید.

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱ ماه پیش

سلام من درنروژ زندگی میکنم با پاسپورت نروژی چگونە میتوانم ویزا ارمنستان بگیرم ،پاسپرت من هنوزدایمی نشدە

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
در رابطه با پاسپورت شما اطلاعی ندارم ولی پاسپورت نروژی میتونه بدون ویزا تا 180 روز به ارمنستان سفر کنه

پاسخ
پاسخ
P
Parisa
۵ ماه پیش

اگر دعوتنامه ای از طرف یک دوست (نه فامیل) داریم که خودش اهل همون کشور هست (نه ایرانی مقیم اون کشور)، نوع ویزایی که باید درخواست کنیم ویزای دیدار دوستان و بستگان باید باشه یا ویزای توریستی؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
دیدار دوستان

پاسخ
پاسخ
ن
نرگس
۵ ماه پیش

سلام من ویزای شینگن دو بار ورود دارم. ویزام از لهستان هست. میخوام اول برم اوکراین و چند روز اوکراین باشم و از اونجا زمینی برم لهستان. آیا با این نوع از شینگن امکانش و دارم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
خیرف باید برای ویزای اوکراین جداگانه اقدام کنید

پاسخ
پاسخ
ن
ناصر
۶ ماه پیش

سلام ببخشید من می‌خوام زمینی برم صربستان می‌خواستم ببینم به چه صورت ویزا ترانزیت رفت وبرگشت بلغارستان بگیرم

پاسخ
پاسخ
ن
نگین
۸ ماه پیش

سلام و خسته نباشید حسابی.من تازه وبلاگتون رو پیدا کردم و بسیار لذت بردم از اینکه تجربیات مفیدتون رو به اشتراک گذاشتین.پایدار باشید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سلام نگین جان
خوش اومدی

پاسخ
پاسخ
ا
الی
۸ ماه پیش

سلام
خسته نباشید واقعا ممنون از پاسخگویی عالی اتون .
من بهمن امسال با مدارک کامل با عنوان این که برنامه سفرتون مشخص نیست و داشتن دو ویزای شینگن از اسپانیا رد شدیم برای تابستان می خوام از هلند درخواست بدهیم وقتی که درخواست داده بودم طوری بود که شش ماه گذشته باشه و برای آخر مرداد بود ولی الان وقتی که اختصاص دادند برای اوایل مرداد ماه هست و بیست روز مانده که شش ماه تمام بشه . به نظرتون چیکار کنم ؟
ایمیل بزنم و درخواست تغییر وقت بدهم ؟ اگر ایمیل بزنم چی بنویسم براشون
برای تغییر وقت سفارت .

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سلام
سوال زیر پست مربوطه بپرسید

پاسخ
پاسخ
ف
فريبا
۸ ماه پیش

سلام من ميخواستم خرداد به يكي از كشور هاي حوزه شنگن سفر كنم به نظرتون كدوم كشورها راحت تر ويزا توريستي ميدن؟

پاسخ
پاسخ
م
منصوره
۸ ماه پیش

سلام و روز خوش
27اسفند ایمیل برای vfsglobalزدم جهت نوبت تحویل مدارک ویزای فرانسه.ولی تا امروز که15 فروردین هست جواب ایمیل من و ندادن.این روند طولانی طبیعیه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سلام
نه خیلی طولانی شده، دوباره ایمیل بزنید. البته قبلش اسپم و جانک ایمیلتون رو ببینید حتما، شاید اونجا رفته باشه

پاسخ
پاسخ
م
منصوره
۸ ماه پیش

سلام و روز خوش به شما دوست عزيز
ممنون از راهنماييتون دوباره ايميل زدم و جواب دادن كه اگر تا دو روز كاري جواب ايميلتون نيومد دوباره ايميل بفرستيد
الان وقت تحويل مدارك رو vfsglobal تعيين ميكنه يا سفارت فرانسه؟٥شنبه اين ايميل برام اومد.يعني امروز بايد ايميل برنن و وقت بدهند؟چون گفتن دو روز كاري
ممنون از پاسخگويي شما

پاسخ
پاسخ
م
منصوره
۸ ماه پیش

سلام وقت سفارت من بالاخره اومد
مداركي كه خواستن توش سابقه بيمه نخواسته بود(فقط معرفي نامه شغلي و حقوق رو خواسته)به نظر شما بيمه هم ببريم؟
فقط نكتش اينجاست كه اگر سابقه بيمه ببرم مجبورم پايه حقوق كارگري حقوقم رو اعلام كنم كه با بيمه مطابقت داشته باشه(فكر كنيد مدير فروش و بازرگاني حقوقشو بايد ١ ميليون اعلام كنه)
ولي اگر بيمه نبرم ميتونم حقوق واقعيم رو اعلام كنم.نظرشما با توجه به تجربه بالايي كه در ويزا گرفتن داريد چيست؟☺️

پاسخ
پاسخ
م
مصطفی
۹ ماه پیش

سلام سال نو مبارک واقعا سایت کاملی دارید و خوشحالم شخصی پیدا شده که تجربیاتش رو مجانی در اختیار دیگران میذاره بهتون تبریک میگم
بعد از خواندن راهنمایی های شما تصمیم گرفتم برای شنگن توریستی پدر و مادرم اقدام کنم البته از سفارت آلمان امیدوارم بتونم موفق بشم و تجربیات رو با شما به اشتراک بگذارم
با تشکر

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۱ سال پیش

از یکی از آژانس های مسافرتی راجع به انگلیس سوال کردم بهم گفتن فقط با داشتن دعوتنامه میشه به این کشور سفر کرد آیا این درست؟ یعنی هیچ راه دیگه ای برای سفر توریستی به این کشور نیست؟ و اینکه اگه دعوتنامه از یک آشنا باشه که هیچ نسبت خانوادگی با شما نداره چقدر تاثیر داره؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

انگلستان خیلی برای دادن ویزا سختگیری میکنه ولی دلیل نمیشه حتما دعوتنامه داشته باشی. من کسی رو دیدم که با دعوتنامه ریجکت شده و کسی رو هم دیدم بدون دعوتنامه ویزا گرفته.

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۱ سال پیش

سلام و سپاس از اطلاعات پر ارزش سایت شما. مطالب ویزای شنگن و برون سپاری کار وقت دادن مصاحبه را از جانب برخی کشورها به VFS را مطالعه کردم ولی درد کم توجهی در پیری باعث شده که یک منبع یا سایت برای ان کشورهایی که خودشان وقت میدهند و انهایی که از VFS استفاده میکنند را پیدا نکردم. ایا چنین سایت یا منبعی وجود داره؟ ممنون و اگر خرفتی کردم میبخشید.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلام دوست عزیز
خیر هر کشور جداگانه باید بررسی بشه

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۱ سال پیش

مطالب سایت بسیار کاربردی و با ارزش هست ، سپاس از این که کمک می کنید

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۱ سال پیش

با درود
همانطور که نوشته اید برای ویزا حتمن نیاز به ارایه ی بلیط رزرو هواپیما و هتل هست و اضافه کرده اید بعدن می توانید خرید قطعی خود را از ایرلاین دیگه و با تاریخ دیگه انجام داد منتها مشکل اینه که آژانس ها نهایت برای ۳-۴ روز رزرو میکنن در صورتی که فاصله ی زمانی ارسال مدارک به سفارت و یا شرکت واسطه ی ویزا تا زمان مصاحبه خیلی بیشتره ، اگر هم بخواهم قطعی خرید کنم خب ممکنه ویزا صادر نشه ، با سپاس از راهنمایی که می فرمایید و قدردانی از مطالب « بسیار » مفیدی که در سایت می گذارید

پاسخ
پاسخ
ج
جعفری
۱ سال پیش

باسلام.
وبسایت شمارو اتفاقی دیدم و بسیار توجهم رو جلب کرد و مدتهاست که مطالعه میکنم و پیوسته بهش سر میزنم.مخصوصامطالبی که راجع به ویزا نوشتید خیلی صحیح تر از سایتهای دیگه هست.ممنون که این اطلاعات رو دراختیار ما هم قرار میدید.
ضمنا حدود دوماهه که کشورصربستان هم روادید رو برای ایرانیان حذف کرده که خبرخوبی برای اهالی سفروعلاقه مندان به اروپاست. لطفا این رو هم در سایتتون ذکرکنید.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلام
بله مفصل درباره این لغو ویزا توی قسمت سفرنامه صربستان نوشتم

پاسخ
پاسخ
ش
شایان
۱ سال پیش

سلام وقتتون بخیر راستش اتفاقی وارد سایت شما شدم اولش از شما خوشم نیومد. ولی الان بعد از 4 ساعت جستجو دلم نمیخواد برم بیرون شاید بگم این بهترین سایت فارسی سفرنامه هست الان چهار صبح هست اونقدر سایتت عالی هست که خواب از سرم پریده.همه چی عالی و بی نظیر بود فک کنم بیشتر کشور ها رو رفتید اگر میشه به بریتانیا و کانادا و آمریکا هم سفر کنید. فقط اگر امکانش هست ی بیوگرافی از خودتون بگذارید مثلا چند سالتون هست اهل کجا هستید چندتا بچه دارید میزان تحصیلات و مهم ترین چیز شغل و منبع درامد شما چگونه هست خیلی دوست دارم درباره شما بدونم. و ممنون میشم راهنمایی کنید چه جوری ویزای مالت بگیرم چون تو ایران سفارت اتریش ویزای مالت میده و سخت گیر هست میخواستم بدونم امکانش هست که از سفارت اتریش ویزای مالت بگیرم و بهترین کار چیه برای سفر به مالت مثلا اگر ویزای ایتالیا بگیرم و از ایتالیا ورود کنم میشه از مالت به امارات خروج کنم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلام شایان عزیز
خوشحالم مطالب برات مفید بوده. مالت جزو محدوده شینگن هست و با هر ویزای شینگن میتونی به اونجا سفر کنی. فکر نکنم مشکلی برای خروج از مالت به امارات باشه.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۱ سال پیش

سلام وقتتون بخیر.
همیشه از مطالعه مطالب مفیدتون لذت بردم.الانم یک سوال برام پیش اومد که گفتم از شما بپرسم.
میخوام همراه با همسرم یک سفر چند روزه به فرانسه بریم.میخواستم بدونم ویزا شنگن از طریق فرانسه چطوره و اینکه شانسی برای گرفتنش هست یا نه؟
من یک سالیه خلبان یکی از شرکت های هواپیمایی شدم نمیدونم تاثیری داره روی این پروسه یا نه.ممنونم

پاسخ
پاسخ
آ
آرش
۱ سال پیش

سلام احمد جان
من قصد گرفتن ويزاي فرانسه رو دارم و از يك شهروند پاريسي هم دعوتنامه دارم ولي ميخوام جنوب فرانسه رو هم برم با اين وضع براي ادامه ي سفر از پاريس بايد رزرو هتل ارائه بدم؟!
سوال دومم اينه كه رزرو هاستل معتبره براي سفارت؟

پاسخ
پاسخ
ادامه...