سفرنوشت

سفرنامه نویسان ایرانی

در این بخش جهانگردان ایرانی که در فضای مجازی سفرنامه هاشون رو مینویسند معرفی می کنم

برادران امیدوار

بی شک عیسی و عبداله امیدوار الهام بخش خیلی از جهانگردان ایرانی بودند. سفر ده ساله که سال ۱۳۳۳ با امکانات اون زمان شروع کردند. سفری که حتی با امکانات امروز هم کسی بخواد انجامش بده بسیار دشواره. خواندن کتاب سفرنامه های ایشون رو به همه توصیه می کنم.

omidvar-brothers.com

omidvar-brothers.com

وبلاگ خاطرات سفر

شیما و علی یک زوج جهانگرد ایرانی و نمونه خوبی از افرادی هستند که زندگی عادی دارند و در وقت آزادشون جهانگردی می کنند. سفرنامه هاشون خیلی مفصله و کتاب برزیلشون هم به تازگی چاپ شده و راهنمای خوبی برای سفر به این کشور هست.

malish.blogfa.com

malish.blogfa.com

فرسنگ

نادر و وبلاگ فرسنگ رو خیلی وقته میشناسم. نادر به خیلی از کشورها سفر کرده و توی فرسنگ از سفرهاش داخل و خارج ایران مینویسه. از ویژگی های خوب سفرنامه های نادر اینه که هم با جزییات مینویسه و هم طنز رو چاشنی اون میکنه.

farsang.blogfa.com

farsang.blogfa.com

سایت شخصی آرش نورآقایی

آرش جزو افراد شناخته شده برای اهالی سفر در ایران هست که من با دنبال کردن کنوانسیون فدراسیون راهنمایان گردشگری در ایران با او و زحماتش آشنا شدم. آرش راهنمای تور هست و توی وبسایتش سفرنامه ها و روزنوشت هاش رو قرار میده.

nooraghayee.com

nooraghayee.com

بیا تا برویم

بهرام در وبلاگ بیا تا برویم از سفرهاش به دور دنیا و کشورهایی نظیر اسکاتلند، انگلستان، روسیه، عربستان، فرانسه و اوکراین نوشته.

biyataberavimsafar.blogfa.com

biyataberavimsafar.blogfa.com

چمدانک

وبلاگ فرشته ثابتیان که در اون از سفرهاش به دور دنیا و همینطور ایران مینویسه. از خوبی های این وبلاگ اینه که خیلی مفصل و با جزییات سفرنامه هاش رو مینویسه. سفرنامه آمریکای جنوبی چمدانک رو خیلی دوست داشتم.

chamedanak.blogspot.com

chamedanak.blogspot.com

کوله پشتی نارنجی

فرشته درخشش در کوله پشتی نارنجی سفرنامه هاش به کره جنوبی، مراکش، لائوس، ویتنام و خیلی کشورهای دیگه رو نوشته. من اسم وبلاگش رو خیلی دوست دارم چون خودم سال ها با یک کوله پشتی نارنجی سفر می رفتم.

orangebackpack.blogfa.com

orangebackpack.blogfa.com

خاطرات من از سفر به اروپا

شهرام در وبلاگش مفصل از سفرها و تجربیاتش به پاریس و برلین نوشته.

safar33.mihanblog.com

safar33.mihanblog.com

وبسایت ناصر دستیاری

ناصر دستیاری به همراه همسرش به کشورهای زیادی از فیجی و ویتنام و کوبا گرفته تا مصر و کوبا سفر کرده و سفرنامه هاش رو با جزییات در وبسایتش منتشر کرده. ناصر ساکن استرالیا هست و متاسفانه مدتیه وبسایتش رو به روز نکرده.

naserdastyari.com

naserdastyari.com

از خاطرات سفر

مسعود دیانت نویسنده وبلاگ خاطرات سفر هست. سفرنامه ها و خاطراتی از هند، مالدیو، کنیا، هنگ کنگ، ماکائو، ویتنام و کشورهای دیگری رو میتونید در وبلاگ مسعود ببینید.

masouddianat.blogfa.com

masouddianat.blogfa.com

سفر به دور دنیا با دوچرخه

حبیب و مینا زوج دوچرخه سوار ایرانی سفرهای زیادی با دوچرخه به دور دنیا و قاره های مختلف داشتند. امیدوارم فرصت کنند وبلاگشون رو به روز رسانی کنند.

habibashtari.blogfa.com

habibashtari.blogfa.com

وبلاگ سفر مجید عرفانیان

مجید در وبلاگش بیشتر از سفرهاش به اروپا مینویسه. البته در آسیا هم به فیلیپین، سنگاپور و تایلند سفر کرده و سفرنامه اون ها رو نوشته.

mrtripic.com

mrtripic.com

سفر زندگی است

سروش مطهر نه تنها همه ایران رو زمینی سفر کرده، بلکه خیلی از کشورهای اروپایی رو هم زمینی و با ماشین خودش رفته و از تجربه های خوبش در وبلاگش نوشته. امیدوارم سروش همچنان با انرژی ادامه بده و از سفرنامه هاش برامون بگه.

soroosh-travels.com

soroosh-travels.com

در سفر مثل باد

مرتضی اردبیلی سفرنامه هاش به هند، افغانستان، قرقزیزستان، تاجیکستان، قزاقستان، زیمباوه، قطر و کشورهای دیگه رو در وبلاگش مینویسه.

likewind.persianblog.ir

likewind.persianblog.ir

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

برای اطلاع از سفرنامه و ویزای کشور جدید، به روز رسانی مطالب قبلی و اطلاع از برنامه‌ سفرهای گروهی و تور عضو خبرنامه سفرنوشت بشوید