سفرنوشت

راهنمای اخذ ویزای شینگن هلند - تجربه شخصی

هلند

به روز رسانی در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۲۶: آدرس شرکت وی اف اس هلند تغییر پیدا کرده و به میدان هروی منتقل شده.

به روز رسانی در ۱۳۹۷/۳/۲۴: اگر وی اف اس به شما پیام داد که زودترین زمانی که وقت داره هفته چهارم سپتامبر هست این یعنی باید تاریخ سفر رو به هفته سوم نوامبر به بعد تغییر بدید و دوباره ایمیل درخواست وقت به وی اف اس بفرستید. هفته چهارم سپتامبر نوبت شما نیست! تا وقتی که یک روز و ساعت مشخص به شما اعلام نشه هیچ وقتی ندارید. ایمیل های وی اف اس خیلی واضح هست. یک دوست که دانش انگلیسی در سطح متوسط داره خیلی میتونه به شما کمک کنه.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۳/۷: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تقاضای ویزا برای وی اف اس بسیار زیاد شده و احتمالا چندین بار وی اف اس به ایمیل شما پاسخ میده که زمان سفرتون رو عقب بیاندازید. به این ایمیل ها فوری پاسخ بدید تا نهایتا یک وقت تحویل مدارک به شما اختصاص داده بشه. به همین دلیل تقاضای زیاد سفارت هم معمولا نمیتونه در بازه ۱۴ روزه پرونده ها رو بررسی کنه و حتی تا ۳۰ روز هم شده که جواب دادن طول کشیده.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۱/۲۱

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱۰/۱۳: با توجه به این که کامنت های این پست داشت به ۱۰۰۰ تا می رسید، از امروز حذف کامنت هایی که برای دیگران مفید نبود رو شروع کردم تا استفاده از این مطلب و نظراتش برای مراجعه کنندگان ساده تر باشه. این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶: سیستم ویزای کوتاه مدت هلند به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار شد که توضیحاتش رو در قسمت هایی که تغییرات ایجاد شده اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۱: توضیحات بیشتر به قسمت وقت مصاحبه و نوبت سفارت هلند اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۳/۲۱: قسمت سوالات متداول در مورد ویزای هلند رو به مطلب اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱/۲۹: در آوریل ۲۰۱۷ وبسایت تمامی سفارت های هلند در دنیا تغییر یافت و اطلاعات به صورت یکپارچه در یک سایت ارائه می شود. لینک هایی که در این مطلب به سایت سفارت بود به روزرسانی شد و لینک به لیست شرکت های بیمه مورد قبول سفارت هلند، به دلیل اینکه در سایت جدید این لیست ارائه نشده، حذف شد.

اگر عبارت ویزای شینگن (Schengen Visa) رو سرچ کنید چند صفحه اول گوگل فقط آژانس هایی هستند که با دریافت مبالغ زیادی این کار رو انجام میدند. شاید برای همینه که تصور بر این شده تنها راه برای دریافت ویزای شینگن صرف مبالغ زیاد و مراجعه به این آژانس هاست. یک دلیل دیگرش هم شاید این باور غلط باشه که اکثر درخواست های ویزای شینگن ریجکت میشند که البته این هم درست نیست و در آخر این نوشته آمار جالبی رو بهتون میگم.

توی این مطلب سعی می کنم تجربه شخصی خودم و هرچی که راجع به این ویزای شینگن هست و مراحل لازم برای دریافتش رو با شما به اشتراک بگذارم.

ویزای شینگن چیست و چه مزایایی داره

سال ۱۹۸۵ شهر کوچکی به اسم شینگن در لوکزامبورگ میزبان سران ۵ کشور اروپایی بود که اولین قدم رو برای تحقق رویای اروپای بدون مرز برداشتند و معاهده ای که بعدها به معاهده شینگن معروف شد رو امضا کردند. ده سال بعد معاهده شینگن با برداشته شدن نقاط کنترل مرزی بین ۷ کشور عملیاتی شد و تا امروز که این کشورهای بدون مرز به ۲۶ تا رسیده در حال گسترش هست. در حقیقت مثل این میمونه که این ۲۶ کشور یکی هستند و فقط یک مرز بیرونی دارند.

معنی این بدون مرز بودن کشورها اینه که شما با ورود به یکی از این ۲۶ کشور، چون مرزی مابینشون نیست میتونید آزادانه به ۲۵ تای بقیه هم سفر کنید. برای ورود به این کشورها که محدوده شینگن رو تشکیل میدند شما باید از یکیشون ویزا دریافت کنید، ویزایی که به ویزای شینگن معروفه.

کشورهای حوزه شینگن عبارتند از

 • اتریش (Austria)
 • بلژیک (Belgium)
 • جمهوری چک (Czech Republic)
 • دانمارک (Denmark)
 • استونی (Estonia)
 • فنلاند (Finland)
 • فرانسه (France)
 • آلمان (Germany)
 • یونان (Greece)
 • مجارستان (Hungary)
 • ایسلند (Iceland)
 • ایتالیا (Italy)
 • لتونی (Latvia)
 • لیتوانی (Lithuania)
 • لوکزامبورگ (Luxembourg)
 • مالت (Malta)
 • هلند (Netherlands)
 • نروژ (Norway)
 • لهستان (Poland)
 • پرتغال (Portugal)
 • اسلواکی (Slovakia)
 • اسلونی (Slovenia)
 • اسپانیا (Spain)
 • سوئد (Sweden)
 • سوئیس (Switzerland)
 • لیختن اشتاین (Liechtenstein)

کشورهای عضو پیمان شینگن رو می تونید در نقشه زیر ببینید.

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

از این ۲۶ تا کشور ۱۷ تاشون در ایران سفارت دارند که از هر کدومشون میشه برای ویزای شینگن اقدام کرد.

با داشتن ویزای شینگن میتونید به ۴ تا کشور کوچولوی اروپایی که عضو محدوده شینگن نیستند ولی بین کشورهای عضو شینگن گیر کردند هم سفر کنید:

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

اگر ویزای شینگن شما دابل (دو بار ورود) یا مولتیپل (چند بار ورود) باشه علاوه بر ۳۰ کشور بالا میتونید به ۱۰ تا کشور اروپایی دیگه که عمدتا در منطقه بالکان هستند هم سفر کنید:

فقط باید حواستون باشه بعضی از این کشورها در صورتی اجازه ورود به شما میدند که ویزاتون دارای اعتبار باشه و یکبار هم ازش استفاده کرده باشید. شرایط هر کدوم رو جداگانه در کشور مربوطه خواهم نوشت.

علاوه بر کشورهای اروپایی، با داشتن ویزای شینگن میشه به چند تا کشور دیگه هم در آمریکای مرکزی سفر کرد که در قسمت خودش شرایط و جزییاتش رو می نویسم.

خوب حالا که دیدید با یک ویزا میشه به ۴۰ تا کشور اروپایی سفر کرد بریم مرحله بعد.

توضیح کشورهای بدون مرز در منطقه شینگن با چند مثال

قبل از اینکه برم اروپا، تصور دقیقی از اینکه کشورهای بدون مرز چطوری میتونه باشه و اینکه با ویزای یک بار ورودم میتونم همه کشورها رو ببینم ممکن نبود. اولین بار مرز زمینی هلند و بلژیک رو با ماشین دوستم رد کردیم و فقط از طریق جی پی اس ماشین که یک خط چین روی نقشه نشون میداد فهمیدم از مرز رد شدیم، واقعا هیچ نشانه فیزیکی و حتی تابلوی خوشامدگویی به بلژیک هم وجود نداشت. وضعیت مرزهای زمینی بین کشورهای حوزه شینگن تقریبا همه جا اینجوریه به جز برخی جاها که اتاقک های مخروبه کنترل مرزی از گذشته مونده. تنها یک بار در مرز زمینی ایتالیا به سوئیس ویزای همه مسافرها چک شد. این هم مربوط به سال ۲۰۱۵ و اوج مهاجرهای غیرقانونی از کشورهای جنگ زده بود.

کشور های یونان و مالتا مرز زمینی با بقیه کشورهای منطقه شینگن ندارند ولی با ویزای یک بار ورود میشه به این کشورها هم وارد شد چون مرزهای هوایی هم بین این کشورها حذف شده. فرودگاه های حوزه شینگن به دو قسمت تقسیم شدند، پروازهایی که خارج از شینگن به اون فرودگاه وارد و خارج میشند و پروازهای ورودی و خروجی مربوط به منطقه شینگن. مثلا وقتی شما از برلین آلمان به بارسلون اسپانیا پرواز کنید مثل این میمونه که از مادرید به بارسلون پرواز کردید. موقع خروج از آلمان و برلین پلیس مرزی پاسپورت شما رو نه کنترل میکنه نه مهری زده میشه (ممکنه بعضی از ایرلاین ها داشتن ویزای معتبر رو چک کنند) و همینطور موقع ورود به بارسلون کسی نه از شما پاسپورت و ویزا میخواد نه مهر ورودی در پاسپورتتون زده میشه. این مثال رو میشه به تمامی فرودگاه های حوزه شینگن بسط داد.

مثال آخر مربوط میشه به موردی که اکثر ما ممکنه اشتباه کنیم. اگر یک پرواز از تهران به پاریس با هواپیمایی آلیتالیا (هواپیمایی ایتالیا) داشته باشید این پرواز یک توقف هم در ایتالیا خواهد داشت. وقتی قصد تعویض پرواز در فرودگاه رم رو دارید چون پرواز شما از خارج منطقه شینگن اومده و الان قصد دارید یک پرواز داخل شینگن رو سوار بشید مجبور هستید از گیت پلیس مرزی در فرودگاه رم عبور کنید و مهر ورود به ایتالیا در پاسپورت شما خواهد خورد نه مهر فرانسه.

انواع ویزای شینگن و نوع مناسب برای سفر توریستی

ویزای شینگن تایپ A

ویزای ترانزیت فرودگاهی (Airport Transit Visa) که فقط برای استفاده از سالن ترانزیت یک فرودگاه در محدوده شینگن برای عوض کردن پرواز و خروج از شینگن هست و مسافر حق خروج از فرودگاه رو نداره. متاسفانه ایران جزو ۱۸ کشوری هست که این ویزا رو نیاز دارند و علت اصلیش هم میتونه درخواست پناهندگی در گذشته از این طریق باشه. هزینه این ویزا ثابت و ۶۰ یورو هست.

ویزای شینگن تایپ B

برای ترانزیت بود. منسوخ شده و دیگه وجود نداره.

ویزای شینگن تایپ C

ویزای کوتاه مدت (Short-stay Visa) که حداکثر اجازه اقامت ۹۰ روزه (پیوسته یا ناپیوسته) در یک بازه ۱۸۰ روزه رو میده. همه ویزاهای توریستی، شرکت در نمایشگاه و دیدار دوستان و اقوام و … در این دسته قرار می گیره. در مورد این ویزا خیلی نباید شاکی بود چون ۱۱۴ تا کشور دیگه هم مثل ما نیاز به دریافت این ویزا برای سفر به اروپا دارند. هزینه این ویزا هم ثابت و ۶۰ یورو هست. اسم دیگه این ویزا یونیفورم (Uniform Visa) هست.

ویزای تایپ C خودش به سه دسته یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود (مولتیپل) تقسیم میشه.

ویزای تایپ D

ویزای طولانی مدت که دیگه شینگن نیست و بهش ویزای ملی (National Visa) گفته میشه. برای تحصیل و کار از این ویزا استفاده میشه که من هم اطلاع چندانی ازش ندارم.

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

شروع اقدام برای ویزای شینگن

اولین مرحله انتخاب یک کشور از بین ۲۶ تا کشور حوزه شینگن برای انجام مراحل ویزا هست. قانونا شما باید از کشوری درخواست کنید که قصد سفر به اون رو دارید و اگر هدفتون سفر به بیش از یک کشور هست، سفارت اون کشوری رو انتخاب کنید که بیشترین مدت اقامت رو دارید.

از قانون که بگذریم منطقی اینه که از بین ۱۷ تا کشوری که توی ایران سفارت دارند انتخاب کنید. از بین اونها هم اگر کشوری هست که دوست یا فامیل دارید و میتونه براتون دعوتنامه بفرسته مسلما انتخاب بهتری هست.

من تجربه گرفتن ویزای شینگن از هلند (دو بار)، لهستان و یونان رو داشتم که لهستان از همه ساده تر بوده. بار دوم که از یونان اقدام کردم به قدری بی نظمی و شلختگی سفارت اذیتم کرد که قبل از گرفتن جواب رفتم و پاسپورتم رو گرفتم.

واقعا هیچ جوابی برای این سوال که کدوم سفارت اروپایی راحت شینگن میده و کدوم سختگیری بیشتره داره نیست، چون مورد به مورد فرق داره. من توصیه می کنم از آلمان و اتریش دوری کنید چون دوستانم تجربه های خوبی نداشتند. از سفارت یونان هم بدلیل بی نظمی و شلختگی وحشتناکش دوری کنید.

هر دو ویزای هلند با دعوتنامه دوستانم بوده و ویزای شینگن لهستان (ساده ترین ویزای شینگن من) و یونان بدون دعوتنامه. اینجا چون روی هلند تمرکز دارم جزئیات اونرو می نویسم.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

وقت مصاحبه و تحویل مدارک سفارت هلند

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶

بعضی از سفارت های اروپایی (مثلا ایتالیا) گرفتن نوبتشون هم دردسریه و بازار سیاه برای خرید و فروش نوبت به راه افتاده. خوشبختانه سفارت هلند این مشکل رو نداره و پروسه خیلی ساده هست. در سیستم جدید اصلا نیاز به ایمیل به سفارت هلند هم نیست. چون هلند هم مثل فرانسه و اتریش و انگلستان و … از تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۶ سیستم ویزای کوتاه مدتش رو برون سپاری کرد و به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار کرد.

برای دریافت نوبت دیگه به سفارت هلند ایمیل نمیزنید و به ایمیل مرکز وی اف اس گلوبال به آدرس appt.netherlands@vfshelpline.com مشخصات خودتون رو دقیقا به فرمت زیر و انگلیسی می فرستید:

 • Full Name
 • Passport Number
 • Date of Birth
 • Passport Expiry Date
 • Nationality
 • Gender
 • Date of Departure
 • Contact Number - Mobile Number
 • Email Address - for appointment confirmation

فوری یک ایمیل اتوماتیک میاد که بهتون میگه باید چه اطلاعاتی رو بفرستید. اگر اطلاعاتتون رو درست فرستادید اون ایمیل رو فراموش کنید. بین ۱ تا ۷ روز یک ایمیل دیگه که تاریخ تحویل مدارک تعیین شده برای شما ارسال میشه. این ایمیل رو باید پرینت بگیرید و روز تحویل مدارک همراه داشته باشید.

در صفحه تعیین وقت در سایت وی اف اس گلوبال به این دو نکته اشاره شده:

 1. تنها در صورتی برای شما وقت تعیین میشه که تمام اطلاعات بالا رو در ایمیل خود نوشته باشید. در غیر این صورت بدون هیچ جوابی به شما درخواست تعیین وقت شما رد میشه.

 2. زمانی که تعیین وقت انجام شد امکان کنسل یا تغییر تاریخ وجود نداره و در صورتی که در تاریخ وقت خود مراجعه نکردید باید درخواست تعیین وقت جدید بدید.

اگر بصورت گروهی و یا خانوادگی سفر می کنید مشخصات همه افراد رو در یک ایمیل بنویسید. اینجوری توی یک روز به همتون نوبت میدند.

اگر برای ویزای طولانی مدت تایپ D اقدام می کنید باید به خود سفارت هلند و ایمیل به teh-app@minbuza.nl درخواستتون رو بفرستید.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

مدارک لازم برای ویزای شینگن هلند

مدارکی که سفارت هلند درخواست میکنه شبیه مدارک بقیه کشورهاست، همون هایی که توی راهنمای کلی ویزا هم نوشتم. بسته به اینکه قصد سفر توریستی دارید یا دیدار دوستان و فامیل (با دعوتنامه) برخی از مدارک زیر رو نیاز ندارید که جلوش نوشتم.

 1. فرم کامل شده و امضا شده ویزای شینگن فرم ویزای هلند رو از سایت شرکت وی اف اس گلوبال هلند دانلود کنید.

 2. پاسپورت: پاسپورت باید حداقل دو صفحه خالی و سه ماه پس از پایان سفر هم اعتبار داشه باشه. کپی صفحه اول و صفحاتی که ویزا داره هم ببرید. در صورت داشتن پاسپورت قدیمی که توش ویزا و مهر ورود خروج داره، اون رو هم ببرید.

 3. شناسنامه و ترجمه اون به زبان انگلیسی: ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه و نیازی به مهرهای دادگستری و وزارت امور خارجه نیست.

 4. یک قطعه عکس رنگی جدید ۳.۵ × ۴: عکس باید بدون روتوش باشه. این رو دست کم نگیرید، افراد زیادی رو دیدم که بدلیل اینکه عکسشون شبیه عکس پاسپورت بود یا روتوش داشت، مورد تایید سفارت قرار نگرفت و مجبور شدند دوباره عکس بگیرند. من چون این رو شنیده بودم برای محکم کاری همون پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم. الان که تحویل مدارک به شرکت وی اف اس گلوبال شده، در اتاق انتظار امکان عکس پرسنلی البته با پرداخت هزینه هست. پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم.

 5. رزرو بلیط رفت و برگشت: این رزرو رو رایگان از همه آژانس های مسافرتی میتونید بگیرید و هیچ لزومی هم نداره بلیط نهاییتون پس از گرفتن ویزا همین باشه.

 6. دعوتنامه رسمی: دوست یا فامیل شما در هلند باید بره شهرداری و یک فرم دعوتنامه برای شما پر بکنه. هزینه این کار ۲۰ یورو هست. کپی این دعوتنامه رو هم به سفارت بدید قبول می کنند و نیازی به پست کردن اصلش نیست. به همراه این دعوتنامه کپی پاسپورت شخص دعوت کننده (و در صورت ایرانی بودن پاسپورتش کپی ویزای طولانی مدتش) رو هم باید به سفارت بدید. اگر دوستتون هزینه های شما در طول سفر رو هم تقبل بکنه باید کپی سه تا فیش آخر حقوقیش رو هم ببرید سفارت هلند. اگر هم کسی ندارید که براتون دعوتنامه بفرسته میتونید کنفرانس علمی، کارگاه آموزشی و یا دوره های آموزشی کوتاه مدت برای ثبت نام کردن پیدا کنید و ازشون درخواست کنید براتون دعوتنامه ارسال کنند. داشتن دعوتنامه به هیچ وجه اجباری نیست ولی شانستون رو برای گرفتن ویزا بیشتر میکنه.

 7. رزرو هتل برای تمامی مدت اقامت: رزرو رو خودتون میتونید از سایت بوکینگ و انتخاب هتل هایی که بدون کردیت کارت هم میشه رزرو کرد انجام بدید ولی اگر یک ویزا کارت یا مستر کارت داشته باشید و هتل هایی که میشه بعدا مجانی کنسل کرد انتخاب کنید، اعتبار رزروتون خیلی بیشتره. اگر دعوتنامه از دوستان و فامیل دارید نیازی به رزرو هتل ندارید.

 8. مدرک شغلی: گواهی اشتغال به کار از شرکتی که براش کار می کنید یا قرارداد، مدارک شرکتی که صاحبش هستید، گواهی اشتغال به تحصیل، جواز کسب، سوابق بیمه ماه های اخیر و هر مدرکی که نشون بده شما در ایران به کاری مشغول هستید. داشتن کار خیال سفارت رو تا حدی راحت میکنه که مسافر بعد از سفر برمیگرده به کشور خودش. دوست هنرمندی دارم که از مدیر گالری که آخرین نمایشگاه نقاشیش رو اونجا برگزار کرده بود یک نامه گرفت و به عنوان مدرک شغلی تحویل سفارت فرانسه داد. شما هم هر کاری انجام میدید سعی کنید یک مدرکی براش تهیه کنید.

 9. مدرک مالی: گواهی تمکن مالی و گردش حساب سه ماه آخر حسابتون که همه بانک ها به زبان انگلیسی این دو تا مدرک رو بهتون میدند. اینکه توی حسابتون چقدر باید باشه هیچکس نمیدونه و بعضا توصیه شده زیر ۲۰ میلیون تومان نباشه، البته هرچه بیشتر بهتر. اگر پول کافی ندارید میتونید مدارک حساب بانکی بستگان درجه یک رو ارائه کنید. اگر خانوادگی سفر می کنید داشتن مدارک مالی برای یک از اعضای خانواده کافیه. ابتکاری که من زدم این بود که برگه چند تا سهامی که داشتم ترجمه کردم و به سفارت دادم. هم از نظر مالی ارزش داشت هم نشون میداد علاوه بر کار اولم به کار دیگه ای هم در ایران مشغولم. البته مبلغش چیزی نمیشد ولی تعدادش زیاد بود 🙂. اگر دعوتنامه ای دارید که شخص دعوت کننده هزینه های شما در طول سفر رو تقبل کرده نیازی به مورد ۹ ندارید.

 10. سند ملکی: سند ملکی و ترجمه اون میتونه نشون دهنده این باشه که به ایران برخواهید گشت. در صورت نداشتن هم اصلا نگران نباشید، من هم نداشتم.

 11. گواهی مرخصی: داشتن گواهی مرخصی از شرکت و سه تا فیش آخر حقوقی خودتون اجباری نیست ولی اگر داشتید ببرید.

 12. برنامه سفر: یک برنامه سفر خصوصا اگر توریستی و بدون دعوتنامه میرید به سفارت ارائه کنید. حواستون باشه این برنامه سفر با رزرو هتل هاتون همخوانی داشته باشه.

 13. بیمه مسافرتی: داشتن بیمه ای که هزینه های درمانی و حادثه رو در طول سفر پوشش بده اجباریه. حداقل تعهدات این بیمه باید ۳۰ هزار یورو باشه. هزینه این بیمه برای یک سفر ۳۰ روزه از ۴۰ تا ۱۰۰ هزار تومان و بسته به شرکت بیمه گزار متفاوته. حواستون باشه بیمه ای بگیرید که در صورت نگرفتن ویزا بتونید کنسلش کنید.

 14. حدود ۹۰ یورو پول نقد: هزینه ویزای شینگن ۶۰ یورو هست و شرکت وی اف اس گلوبال هم کارمزد خودش ۲۸ یورو هست. ویزای شما چه سه روز باشه چه سه ماه هزینش همین هست.

نکته ۱

همه مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه. ترجمه مدارک توسط دارالترجمه رسمی برای سفارت هلند کافیه و نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه ایران نیست. سفارت خانه ها در این مورد قوانینشون با هم فرق داره.

نکته ۲

از همه مدارک یک کپی داشته باشید.

مرحله آخر انجام مصاحبه و انگشت نگاری

به نظر میاد پروسه مصاحبه کلا حذف شده و مرکز وی اف اس گلوبال فقط مدارک رو جمع آوری و به سفارت ارسال میکنه.

البته درسته که مصاحبه نداره ولی ممکنه کارمندان مرکز از شما بخواند دلیلتون واسه سفر رو بطور واضح بگید. خود مرکز وی اف اس گفته که کارمندانش هیچ توصیه ای به شما نمی کنند و جواب این سوال که ویزا میگیرید یا نه رو نخواهند داد.

روزی که به مرکز وی اف اس گلوبال برای تحویل مدارکتون رفتید حتما ایمیلی که بهتون وقت داده رو پرینت گرفته باشید، با نشون دادن اون از قسمت بازرسی رد میشید و وارد اتاق انتظار میشید. وقتی نوبتتون شد مدارک رو به کارمند مرکز تحویل میدید. کارمندهای اونجا هیچ تصمیمی برای ویزای شما نمیگیرند و فقط تحویل گیرنده مدارک هستند.

بعد از پرداخت هزینه ویزا و کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال، انگشت نگاری انجام میشه و باید صبر کنید تا جواب ویزا با ایمیل براتون فرستاده بشه.

آدرس مرکز وی اف اس گلوبال هلند تهران، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقع ۴ مرکز هروی، مرکز ویزای هلند. تلفن مرکز هم ۰۲۱۸۲۸۰۵۹۱۴ هست. برای سوال پرسیدن و راهنمایی در مورد ویزای هلند میتونید از ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر، همه روزه بجز جمعه و شنبه و روزهای تعطیل تماس بگیرید.

اگر ویزای طولانی مدت هلند درخواست دادید روز مصاحبه باید به سفارت هلند به آدرس فرمانیه، دیباجی شمالی، ارغوان غربی، پلاک ۸ که بیشتر شبیه یک دژ نظامی میمونه تا سفارت مراجعه کنید. امیدوارم حداقل گاردهای فلزیش رو رنگ کنند تا اینقدر ترسناک به نظر نیاد 🙂

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

درسته که مرحله استرس دار مصاحبه برای ویزای کوتاه مدت تایپ C حذف شده ولی تجربه خودم رو برای کسانی که به هر دلیلی نیاز به مصاحبه داشتند مینویسم.

خیلی مهمه که اعتماد به نفس و راجع سفرتون اطلاعات دقیقی داشته باشید. به نظر من مهمترین قسمت مصاحبه همین اعتماد به نفسه. یعنی به راحتی بتونید توضیح بدید هدفتون از ویزا گرفتن چیه.

یادم میاد مصاحبه کننده از یک نفر پرسید چرا از بین این همه کشور هلند رو انتخاب کردی؟ اون شخص هم جواب داد چون طبیعتش سرسبزه و خیلی زیباست. خانم مصاحبه کننده هم گفت خوب برو شمال، چه کاریه این همه میخوای هزینه کنی بری هلند 😆

درسته جواب ویزا رو معمولا دو هفته ای میدند ولی من خیلی خوش شانس نبودم و دفعه اول که برای ویزای هلند اقدام کردم دو ماه طول کشید تا بهم جواب داده بشه! البته روز مصاحبه بهم گفتند که مورد شما رو می فرستیم هلند راجع بهش تصمیم گیری بشه و بیشتر از ۲ هفته طول میکشه ولی نگفتند ۲ ماه! حدودا دو ماه بعد از روز مصاحبه از سفارت هلند تماس گرفتند و گفتند با ویزات موافقت شده و میتونی برای دریافت ویزا بیایی سفارت.

ان شاالله بعد از اینکه جواب مثبت ویزا رو گرفتید حتما به شرایطش و مدت اعتبار اون توجه کنید.

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

برای من تاریخ صدور ویزا رو ۶ اکتبر ۲۰۱۳ زده. تاریخ اعتبار ویزای من از ۱۰ اکتبر تا ۲۴ نوامبر هست یعنی یک بازه ۴۴ روزه. من توی این بازه زمانی باید وارد محدوده شینگن میشدم و تا قبل از ۲۴ نوامبر هم باید خارج می شدم. مدت زمان اقامت من رو هم زده ۳۰ روز، یعنی درسته که ویزا در یک بازه ۴۴ روزه اعتبار داره ولی حداکثر اجازه ۳۰ روز موندن در حوزه شینگن رو داشتم. تعداد ورود رو هم یک بار نوشته، یعنی اگر مثلا بعد از ۲۰ روز از حوزه شینگن خارج می شدم حتی با اینکه هنوز ۱۰ روز دیگه مجوز اقامت داشتم ولی اجازه ورود مجدد به من داده نمی شد.

اون پایین هم دو تا جمله نوشته. اولیش Report back to embassy معنیش اینه که وقتی از سفر برگشتم کپی ویزا و صفحات دارای مهر ورود و خروج ایران و حوزه شینگن رو ببرم تحویل سفارت بدم. ایمیل اسکن اون صفحات رو هم قبول کردند. جمله دوم Report to police Eindhoven within 72 hrs یعنی از وقتی وارد هلند شدم ۷۲ ساعت فرصت داشتم که برم اداره پلیس آیندهوون (شهری که دعوتنامه از شهرداری اونجا برای من فرستاده شده بود) و یک فرم پر کنم. پلیس آیندهوون هم یک برچسب توی پاسپورتم زد و موقع برگشت به ایران اسکنش رو فرستادم برای سفارت. این دو مورد برای افراد کمی نوشته میشه ولی ظاهرا مورد من خاص بوده 🙂

اگر خدایی نکرده درخواست ویزای شینگن شما ریجکت شد دنیا به آخر نرسیده. چند ماهی صبر کنید و ترجیحا از یک سفارتخانه دیگه اقدام کنید. اگر بدلیل کسری مدارک ویزاتون ریجکت شده باشه خیلی راحت میتونید بگید که برای درخواست قبلی مدارک کامل نداشتم و الان با مدارک کامل اومدم اقدام کنم.

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

چند توصیه برای ویزای شینگن هلند

 • سعی کنید ورودتون از هلند باشه، هم از این جهت که اگر از کشور دیگری وارد شینگن بشید ممکنه اجازه ورود بهتون داده نشه و هم دفعه بعد که برای ویزای هلند اقدام کنید احتمالا سختگیری بیشتری بشه.
 • اگر بار اولتون هست که قصد گرفتن ویزای شینگن رو دارید درخواست ویزای طولانی و مولتیپل ندید.
 • قبل از دریافت جواب قطعی ویزا هیچ بلیط قطار، هواپیما و رزرو هتلی رو قطعی نکنید.
 • سفارت هیچ پولی به عنوان ضمانت برگشت از شما دریافت نمیکنه. اگر از طریق آژانس اقدام کنید ممکنه اون آژانس از شما بخواد علاوه بر هزینه ای که برای ویزا دریافت میکنه پولی هم به عنوان ضمانت برگشت ازتون درخواست کنه. این پول رو میگیره تا مطمئن بشه شما برمی گردید و اعتبار آژانس که شما رو به سفارت معرفی کرده خدشه دار نمیشه.
 • هزینه ویزای شینگن فقط و فقط ۶۰ یورو هست بعلاوه ۲۸ یورو کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال و هزینه ترجمه مدارک. اگر دانش زبان انگلیسی در حد متوسط دارید، فرم ها رو میتونید خودتون پرکنید و فرصت جستجو در سایت های رزرو هتل رو دارید، سراغ آژانس هایی که پول های کلانی دریافت می کنند نرید.
 • پادشاهی هلند تعدادی جزیره در دریای کارائیب داره که فقط با ویزای شینگن مولتیپل اجازه ورود به اون جزایر رو دارید.

در آخر اینکه از اونجایی که تصمیم گیرنده برای دادن ویزا شخص هست نه ماشینو روبات، این احتمال وجود داره که دو نفر مدارک شبیه به هم ارائه بدهند ولی جواب های متفاوتی بگیرند. موارد بالا تجربه شخصی من بوده و ممکنه دفعه بعد که به سفارت مراجعه کنم نحوه مراحل کار فرق کرده باشه و حتی جواب متفاوتی دریافت کنم.

آمارهای جالب از ویزای شینگن

در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۹۰ هزار ایرانی درخواست ویزای شینگن کردند که فقط ۱۴ درصد جواب منفی دریافت کردند و ویزاشون ریجکت شده. من خودم فکر می کردم جواب های منفی خیلی بیشتر از این باشه. ضمن اینکه آمار ایران به کشورهای تونس، مصر، لبنان و مراکش خیلی نزدیکه. از همسایمون پاکستان با ۳۴ درصد جواب منفی خیلی اوضاعمون بهتره. افغانستان هم با ۴۲ درصد ریجکت شدن ویزای شینگن شهروندانش بدترین آمار رو داره.

یک آمار جالبه دیگه در مورد دارندگان پاسپورت روسیه هست. بیشترین متقاضیان درخواست ویزای شینگن در سال ۲۰۱۵ شهروندان روسیه بودند و تعداد ریجکت شدن هاشون هم جزو کمترین ها و فقط ۱.۳ درصد بوده.

برای دیدن کلیه آمارهای ویزای شینگن به سایت Schengen Visa Information برید.

سوالات متداول در مورد ویزای هلند

کدوم آژانس اخذ ویزای تضمینی هلند انجام میده؟

چیزی به اسم ویزای تضمینی برای هلند وجود نداره. آژانس که هیچ، بعید میدونم کارمندان سفارت هلند در تهران هم بتونند همچین تضمینی به کسی بدهند چون تصمیم در مورد ویزای ایرانیان در سفارت هلند در امان پایتخت اردن گرفته میشه. بنابراین هرگونه ادعایی در مورد ویزای شینگن تضمینی هلند به نظر من بی پایه و اساس هست.

هزینه ویزای هلند چقدره؟

مثل بقیه کشورهای شینگن، هزینه برای ایرانی هایی که در ایران اقدام می کنند فقط و فقط ۶۰ یورو هست. اگر آژانس یا شخصی برای پر کردن فرم ها و تهیه مدارک لازم ویزا به شما کمک کنه و پولی دریافت کنه بحثش متفاوته، سفارت هلند فقط ۶۰ یورو برای ویزا دریافت میکنه که غیر قابل بازگشت هم هست. ۲۸ یورو هم کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال هست.

در زمان عادی وی اف اس کل هزینه رو به ریال هم دریافت میکنه ولی در شرایطی که نرخ ارز کمی نوسان داشته باشه فقط یورو قبول میکنه. توصیه می کنم یورو ببرید.

نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزای هلند چطوریه؟

اگر درخواست ویزای شما توسط سفارت هلند ریجکت بشه، یک نامه به شما داده میشه که در اون دلایل ریجکت شدن رو نوشته. در انتهای اون نامه هم نحوه اعتراض به این نتیجه به شما اعلام میشه. شما باید دلایل اعتراضتون رو بنویسید و اون رو به آدرسی که سفارت میگه پست کنید. تصمیم نهایی در این مورد رو وزارت دادگستری هلند میگیره.

در صورت گرفتن ویزا همه اقامتم در هلند باید باشه؟

اجباری برای این قضیه نیست ولی اگر برنامه سفری که به سفارت دادید همش در هلند باشه و موقع ورود به هلند نتونید مامور مرزی رو قانع کنید، احتمالش هست از ورود شما به شینگن جلوگیری بشه. من ترجیح میدم همیشه صداقت داشته باشم.

اخذ ویزای هلند از ترکیه یا کشور دیگری رو توصیه می کنید؟

خیر. اگر اقامت ترکیه نداشته باشید و فقط بعنوان توریست در ترکیه باشید، شانس گرفتن ویزای هلند خیلی کم میشه.

ما یک خانواده – گروه هستیم که با هم سفر می کنیم، به سفارت اعلام کنیم؟

بله. اگر شما نگید و سفارت خودش متوجه بشه به احتمال زیاد بدلیل پنهان کردن حقیقت به شما بی اعتماد و درخواستتون ریجکت میشه.

امکانش هست یک برنامه سفر برای من بنویسید؟

خیر، ای کاش وقتش رو داشتم بتونم برای همه برنامه سفر بنویسم ولی ندارم. برنامه سفر هر شخص متناسب با سفر خودش و همچنین رزرو هتلش باید نوشته بشه. برنامه سفر پیچیده نیست. به انگلیسی بنویسید هر روز سفرتون چه جاهایی رو میخواهید ببینید.

شانس من برای گرفتن ویزای شینگن چقدره؟

شانس دریافت ویزا قابل محاسبه نیست. هرچه مدارکتون قوی تر باشه و نشون دهنده بازگشتتون به ایران باشه، شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه. حتی امکان داره دو نفر با شرایط کاملا مشابه جواب های متفاوتی بگیرند چون تصمیم گیرنده شخص هست نه ربات.

با عرض معذرت کامنت هایی که در مورد شانس دریافت ویزا و موارد مشابه سوال پرسیده باشند منتشر نخواهند شد.

چرا سوال من منتشر نمیشه؟

چون جوابتون توی متن مقاله یا سایر کامنت ها هست. بدلیل زیاد بودن کامنت های این مقاله سعی می کنم کامنت ها زیاد نشه تا برای همه قابل استفاده باشه.

یک دلیل دیگه سوال پرسیدن در مورد شانس دریافت ویزا و اقدام کردن و نکردن برای ویزا هست. این تصمیمی هست که خود شما باید بگیرید.

دلیل دیگه منتشر نشدن کامنت، سوال پرسیدن در مورد روش های غیرقانونی و خلاف برای دریافت ویزا هست.

در پایان از همه دوستانی که کامنتشون منتشر نمیشه عذرخواهی می کنم.

خوشحال میشم نظرتون رو بدونم و از اون خوشحال تر اگر تجربه ای دارید و میتونید به این نوشته اضافه کنید. به خصوص اگر برای ویزا اقدام کردید، مدارک ارائه شده به وی اف اس و همینطور نتیجه ویزای شینگن رو برای استفاده سایر دوستان کامنت کنید.

به این امید که این ۱۴ درصد ریجکتی هر سال کمتر بشه.

اسفند ۱۳۹۵

مطالب مرتبط

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

۲۵۶۷دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ر
رامین
۱ روز پیش

سلام به همه دوستانی که تو این مدت چند ماه با تجربیاتشون به من کمک کردن ، اولش فکر میکردم اینا که میگن ما با مدارک کامل ریجکت شدیم اشتباهی کردن و مدارکشون نقص داشته به خاطر همین سعی کردم همه مدارکم رو کامل کنم تا مو لای درزش نره و بیام اینجا و به همه ثابت کنم الکی کسی رو رد نمیکنن ولی امروز که بعد 18 روز برای دریافت پاسپورتم رفتم دیدم که با همون بندهای مسخره 2 و 8 و 9 که همه رو ریجکت میکنن منم ریجکش شدم به هر کس میگم ریجکتم کردن باورش نمیشه و میگن اگه به تو ندادن پس به کی ویزا میدن .
من و همسرم قرار بود بریم سفر 10 روزه توریستی و دو دختر کوچکم که 8 و 4 سال دارن بمونن پیش مادرم ما هر دو کارمند رسمی دولت هستیم و اما مدارکی که ارائه دادم گواهی اشتغال به کار و حکم کارگزینی اصل و ترجمه رو دادم به خودشون ، فیش حقوقی 3 ماه آخر هر دومون با حقوق تقریبا بالا اصل و ترجمه ، برگه مرخصی هر دومون اصل و ترجمه ،(همه مدارک با مهر برجسته کارگزینی بودن) سند ملک تقریبا گرون قیمت ، 100 میلیون تومن گردش 3 ماهه خوب ، بیمه 50000 یورویی ، رزرو هتل و بلیط از آژانس با مهر و تاییدیه ، گواهی اشتغال مدرسه دخترم ، برنامه سفر به زبان انگلیسی که با بلیط هماپیماو مرخصی و رزرو هتل همخوانی داشت . ریجکت شدم بند 2و 8 و 9 . اینا واقعا دکون باز کردن متاسفم برای خودم که 6 ماه ذهن و 5 میلیون پولم رو درگیر این قضیه کردم . خود مسئول اخذ مدارک گفت مدارکت قویه و حتما بهت میدن ندادن اعتراضت رو ارسال کن . ولی با اعتراض هم فقط ذهن آدم درگیر میشه و هیچ فایده ای نخواهد داشت. ببخشید اگر دوستانی رو که در مرحله اقدام هستن نا امید کردم

پاسخ
پاسخ
س
سولماز
۲ روز پیش

سلام وقت بخير
ببخشيد من سوالي داشتم اينكه من هفته پيش همراه با همسرم و ٢ تا از دوستامون با تور به فرانسه ٨ روزه سفر كرديم و برگشتيم، و الان قصد داريم براى عيد بدون تور و از طريق دعوت نامه دوست نزديكمون كه هلند زندگي ميكنه اقدام كنيم، سوال من اينه كه من سند،مدرك شغلي ندارم و ميتونم زير مجموعه همسرم باشم مثل با تور اينكارو كرديم يا نه بايد مدرك شغلي و بانكى داشته باشم؟
و ميشه به سفارت بگيم كه يا به هر ٤ نفرمون ويزا بدن يا هيچكدوم؟ يعنى گروهمون با هم ميخوايم باشيم

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱۸ ساعت پیش

درود شما چون یک دفعه از فرانسه اقدام کردین و ویزا شدین دوباره از فرانسه اقدام کنین بهتره و همون مدارکی که دفعه قبل دادین و ویزا شدین رو همراه با برنامه سفر به زبان انگلیسی بدین.ویزا دست اوناست و تصمیم گیری هم اونا میکنن نه شما.موفق باشین

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۲ روز پیش

با سلام
توضیحات کاملی رو دادید فقط راجب تهیه برنامه سفر چیزی نگفتید.ممنون میشم اگه اشاره ای هم به اون بکنید.

پاسخ
پاسخ
م
مهرداد
۴ روز پیش

سلام دوستان
ضمن تشکر از آقای خانی عزیز بخاطر ایجاد این فضای بسیار خوب،
میخواستم بپرسم بجز اصل ترجمه ی مدارک، فتوکپی از اونها رو هم VFS تحویل میگیره یا صرفا جهت اطمینان باید این کپی ها همراهمون باشه؟

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۳ روز پیش

درود معمولا این مدارک ترجمه شده رو با کپی به هم وصل میکنن شما اصلشون با این ترجمه رو ببرین کفایت میکنه کپی مدارک فقط موقع ورود به اون کشور اگه خواستن نیاز هست

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۳ روز پیش

سلام
مدارکی که اصل اون ها تحویل داده میشه مثل ترجمه رسمی شناسنامه نیاز به کپی ندارن. فقط صفحه مشخصات پاسپورت و ویزاها قبلی باید کپی کنید

پاسخ
پاسخ
س
سارینا
۵ روز پیش

دوستان من نامه اعتراضم به ریجکتیم رو به زبان هلندی بنویسم. و آیا مدرک خاص دیگه ای لازمه؟ یعنی نمیشه ایمیل کنم؟ یا اسکن؟
میشه خواهشن کسی اگه میدونه بگه. من در تاریخ۱۶ دسامبر به vfs ورود کردم و 15 روز بعد جواب ریجکتیم اومد.

پاسخ
پاسخ
ا
ادیب اسماعیلی
۴ روز پیش

سرکار خانم سارینــا؛

با درود و عرض ادب
احتراماً، نامۀ اعتراض میبایست حتماً به شکل مکتوب بوده و توسط پُست نزد IND کشور هلند ارسال شود. همچنین، میتوانید نامه را به فردی بدهید تا آن را از هلند نیز ارسال نماید و یا حضوراً تسلیم کند.
لذا به هیچ عنوان نامه نمیتواند رایانامه (ایمیل) باشد.

لیکن جسارتاً، دو بخش از نوشته های شما روشن نبود:
۱. منظورتان از اسکن کردن چیست؟! چه چیزی را میخواهید اسکن کنید؟
اگر تمایل داشتید، میتوانید از نامه ای که سفارت به شما داده است، اسکن نموده و صرفاً آن را در رایانه، نزد خود نگاه دارید. چرا که خودِ نامه را میبایست به همراه نامۀ اعتراض به کشور هلند بفرستید.

۲. منظورتان از تاریخ شانزدهم دسامبر چیست؟
چرا که اینک در ماه اکتبر هستیم و هنوز ماه دسامبر فرا نرسیده است.
اما اگر منظورتان ۱۶ دسامبر ۲۰۱۸ است، باید عرض کنم، مهلت اعتراض سرکارعالی ماه هاست که به پایان رسیده است! «پس از دریافت نامۀ عدم قبولی روادید از شرکت وی.اف.اس گلوبال، صرفاً یک ماه فرصت دارید تا نامۀ اعتراض خود را نزد کشور هلند ارسال فرمایید.»

امیدوارم که پاسخها، مفید فایده واقع شده باشد.


پاینده باشید.
با احترام
ادیب اسماعیلی

پاسخ
پاسخ
ا
امیرعلی
۴ روز پیش

سلام.من هم شرایطم شبیه به شما بود و ریجکت شدم.برادرم نامه اعتراض نوشت و ترجمه مدارک رو هم واسش فرستادم تا ضمیمه کنه.متاسفانه از هر ۱۰ نفر یکی رو ویزا میدن فعلا.کاشکی میشد یه کاری کرد این ۶۰ یوروهارو پس گرفت که دارن کاسبی میکنن واسه خودشون

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۶ روز پیش

سلام دوستان
با توجه به مواردی که در سایت VFS گفته، برای ورود به مرکز VFS کیف و اینها نمیشه همراه داشت. آیا قبل از ورود به مرکز، محلی برای تحویل گوشی و کیف اونجا هست یا باید هیچ کدوم از اینها رو همراهمون نبریم؟

پاسخ
پاسخ
س
سجاد
۶ روز پیش

بله دوست عزيز محل نگهداري وسايل وجود داره نگران نباشيد در ضمن بردن گوشي به داخل سالن هم منعي نداره فقط نبايد باهاش صحبت كنيد

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۵ روز پیش

سپاسگزارم

پاسخ
پاسخ
س
سارینا
۶ روز پیش

من ۳۴ ساله ۳ ساله جدادشدم مدرس دانشگاه هستم. ۱۶ سپتامبر تحویل مدارک و انگشت نگاری داشتم. ۱۵ روز بعد جواب اومد رد شدم. دعوت نامه با مهر شهرداری از هلند از طرف دخترخاله ام داشتم. ۱ماه مرخصی کاری داشتم و تیکتم برای ۱۰ روز اوکی شد ینی سفرم ۱۰ روزه بود. توضیح دادم که هدفم یه دیدار و تفریح چند روزه اس. گردش بانکی ۱۲۰میلیون سه ماه اخیر با مدارک ترجمه و حتی مهر و تاییدیه دادگستری. تنها مشکلی که بود از من پرسیدن هزینه سفر با کیه من گفتم خودم. و اینکه تووی یکی از مدارک اسم پدرم رو با دو حرف اضافه نوشتن. تووی دلیل ریجکتی نوشته شده مطمین نبودن از هدف سفر به کشور و بازگشت به کشور مبدا.
الان برای اعتراضم لطفا راهنماییم کنید چکار کنم. چون دخترخاله ام هم از هلند اعتراض رو میزنه. اما من چه متنی و به چه زبانی رو باید بفرستم؟ ۱ هفته گذشته از جوابشون.
نمیدونم امیدی هست برای بار دوم یا خیر. تمام کسانی که اونجا بودن رد شدن. ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۵ روز پیش

درود
خانم سارینا متاسفانه اعتراض زدن هیچ فایده ای نداره جز اتلاف وقت و هزینه
هم با زبان هلندی و هم انگلیسی میتونید اعتراض بزنید
فرمت درست اعتراض رو از سایتها پیدا کنید و تمام اطلاعاتتون رو در نامه بزنید
حدودا بین ۳ تا ۶ ماه زمان میبره
موفق باشید

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۶ روز پیش

متاسفم واقعا الان شانس ویزا شدن از هلند یک در هزار هست شما باید از ایتالیا اقدام میکردین نه هلند نه فرانسه برا شینگن اول خوب نیست و هر دو الان بدترین وضعیت ویزا دهی رو حداقل برا اونایی که اولین بار اقدام میکنن داره باید با ذکر دلیل محکم بگین که تصمیم شون اشتباست و شما بر خواهیدگشت بعد از پایان سفرتون به ایران به زبان انگلیسی بنویسین و براشون به آدرسی که در برگه ریجکتی هست پست کنین ایشالا که تصمیمشون عوض بشه.موفق باشین

پاسخ
پاسخ
س
سارینا
۵ روز پیش

ممنونم. کسی که دعوتم کرده هم از هلند اعتراض زده. اعتراضم به زبان هلندی باشه زا انگلیسی؟ اطلاعی ندارید؟بازم ازتون ممنونم

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۵ روز پیش

سلام سارینا جان
دختر خاله تون جسارتا چه جوری اقامت اونجا رو دارن؟؟؟

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۵ روز پیش

درود. انگلیسی باشه بهتره.خواهش میکنم

پاسخ
پاسخ
ب
بهی شاد
۷ روز پیش

سلام
امروز به vfs رفتم و منم ریجکت شدم بند 2و8و9
دعوتنامه هلند داشتم بدون ساپورت
یه حساب سپرده 80 تومنی یه کوتاه مدت 60 تومنی با میانگین 50 و یه حساب تو صندوق سرمایه گذاری 100 تومنی
با اشتغال به کار و بیمه و حقوق 3تومنی و یه ثبت شرکت که توش عضو هیات مدیره هستم
البته تا حالا شینگن نشدم
متاسفانه سخت گیری زیاده
سوالی که داشتم که تا چند ماه نمیتونم درخواست ویزا هلند بدم؟
و اینکه میتونم دعوتنامه با ساپورت از آلمان بگیرم به نظرتون اقدام کنم یا با رزرو هتل از ایتالیا اقدام کنم یا کلا چندماه صبر کنم ؟

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۵ روز پیش

درود
بهرحال دعوتنامه آلمان اگه قوی باشه بهتره
بهترین شرایط یک سال بعد از ریجکتیه
اما ۶ ماه بعدم میتونید اقدام کنید

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۸ روز پیش

سلام خوشبختانه ویزا برا هلند گرفتم. ممنون از راهنمایی دوستان و ادمین محترم سایت

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۵ روز پیش

سلام
قبلا شینگن داشتید؟
الان توریستی اقدام کرده بودید یا با دعوتنامه؟

پاسخ
پاسخ
س
سارینا
۵ روز پیش

تبریک میگم عزیز. موفق باشید.❤

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۹ روز پیش

سلام
دو سوال مهم
1. من فقط برای خودم درخواست ویزا میخوام بدم و همسرم ایران میمونه، مدارک شغلی خانمم و مدارک ازدواجمون رو میخوام ارائه کنم به vfs، آیا لازمه که در قالب یه نامه توضیح بدم برای چی این مدارک رو دارم ارائه میکنم؟

2. برای گذراندن یه دوره ی کوتاه مدت یک ماهه که فول فاند هست، آیا ارائه ی گواهی تمکن که آخرین موجودی رو نشون بده لازمه؟ (چون گردش سه ماهه رو فقط از بستگان درجه 1 میتونم بگیرم و از حساب خودم نمیتونم)

ممنون میشم دوستان راهنمائی کنند.

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۸ روز پیش

درود
نیازی به ارائه مدارک شغلیتون نیست
حتی نیازی به ارائه ترجمه عقدنامتون هم نیست
ترجمه شناسنامتون کافیه چون اسم همسرتون و اینکه متاهل هستید توش ثبت شده
اینکه همسرتون که قرار ایران بمونن شاغل هستن یا خانه دار فرقی براشون نمیکنه
صددرصد ارایه تمکن مالی لازمه
چون متاهل هستید تمکن مالی بستگان درجه یک فایده ای نداره
ارائه تمکن مالی بستگان درجه یک مثل پدر و مادر بیشتر برای خانمهای مجردی که در منزل پدریشان سکونت دارن قابل توجیه نه شما که هم آقا هستی و هم متاهلید

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۷ روز پیش

ممنونم از پاسختون، فقط من برای گواهی تمکن نمیتونم گردش سه ماهه ارائه کنم مجبورم از موجودی حساب گواهی بگیرم.
آیا اینکه گردش سه ماهه ندارم مشکل ایجاد میکنه؟
و حداقل مبلغ برای موجودی حساب چقدر باشه حدودا؟ (مدت سفرم 22 روز هست)

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۵ روز پیش

درود
حداقل موجودی زیر ۱۰۰ میلیون نباشه
گردش ۳ ماهه خیلی مهمه

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱۰ روز پیش

سلام . دوستانی که مثل بنده ریجکت شدن و واقعا مطمئن هستند که مدارکشون بی نقص و کامل و واقعی ... بوده . لطفا به رای سفارت اعتراض کنید با اینکه شاید چند ماه جوابش طول بکشه و درصد کمی احتمال داره ویزا بشید ولی با این همه اعتراض خودتون رو بنویسید و ارسال کنید . چون شما پول دادید و هزینه کردید و وقت گذاشتید و اگه به این صورت باشه که مردم بیان درخواست ویزا بدن و اینها بازی دربیارن و از 10 نفر یا بیشتر به 1 نفر ویزا بدن . خوب ، سفارت هلند می بینه وپیش خودش میگه مردم میان و با مدارک کامل درخواست میدن و پول هم میدن وبعد ما بهشون ویزا هم نمیدیم و مردم اعتراضی هم ندارن . خوب دوستان این جوری خوش بحال سفارت میشه و بد عادت میشه . ولی اگر اعتراض بنویسید و ارسال کنید سفارت خودشو یه کم جمع و جور میکنه و بهتر و دقیق تر به درخواست ها رسیدگی میکنه . روش اعتراض به رای سفارت در نامه ریجکتی توضیح داده شده به این صورت که از تاریخی که در پایین نامه ریجکتی درج شده 4 هفته فرصت دارید که نامه اعتراض رو به ادرس هلند . شهر تراپل پست کنید و همچنین توضیح داده چه مشخصات و مواردی رو در نامه اعتراض ذکر کنید و همین کپی مدارکی که برای توضیح و رفع ابهامات در ارتباط با بند های ریجکتتون نیاز است حتما با نامه اعتراض ارسال کنید و همین طور یک نسخه کپی خود نامه ریجکتی رو هم ارسال کنید . با این نامه اعتراض مدارک شما در خود کشور هلند بررسی می شود و به امید خدا شاید ویزا شدید . حالا این قدر وقت و هزینه کردید این کار رو هم انجام بدید . موفق باشید

پاسخ
پاسخ
س
سارینا
۵ روز پیش

دقیقا منم با شما موافقم. و اعتراض رو حتما میزنم. ولی فکر میکردم به آدرس سفارت هلند در ایران میشه ایمیل کرد.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۸ روز پیش

درود.شما برا اولین شینگن از هلند اقدام کردین و جواب منفی گرفتین؟!

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۸ روز پیش

سلام محمد جان
به همون سادگی که شما رو با مدارک معتبر ریجکت کردن از اون ساده تر هم بعد اعتراض یه ایمیل میدن بهتون که اعتراضتون رد شده
زمانی که سیاست کلیشون این باشه که ویزا ندن چه اعتراض بزنی چه نزنی ویزایی در کار نیست
۹۹ درصد جواب اعتراضات رد میشه
زدن اعتراض مستلزم هزینه هست
پست پیشتاز و سفارشی و مهمتر از پول استرس و بلاتکلیفی شماست که نزدیک به ۵ ماه منتظرتون میزارن
من در هلند وکیل گرفتم و ۲۵۰ یورو هم به وکیل دادم اما بعد ۶ ماه باز هم جواب رد دادن
در ضمن اینکه هزینه های ترجمه و پست سفارشی رو هم اضافه کنید و اون چند ماه انتظار رو
اصلا فایده ای نداره

پاسخ
پاسخ
م
مریم گلی
۱۱ روز پیش

با سلام اقای خانی خواستم یه تشکر ویژه کنم از شخص خود شما که این سایت رو راه انداختید و این امکان رو دادید که دوستان به هم کمک کنن و ناگفته نمونه که از سفرنامه خودتون هم من خیلی کمک گرفتم و ممنون

پاسخ
پاسخ
م
مریم گلی
۱۱ روز پیش

با سلام به لطف خدا امروز زنگ زدن برم پاسپورت بگیرم و وقتی رفتم متوجه شدم که ویزا شدم ۳۰روز،من تو این سایت خیلی از دوستان کمک گرفتم چه برای وقت چه هتل و موارد دیگه و ممنونم از لطف همشون بخاطر اطلاعات درست ،و گله دارم از دوستانی که بدون داشتن اطلاعات فضای منفی برای من درست کردن ممنون میشم طبق مستندات دوستان رو راهنمایی کنید.امیدوارم این لحظه خوب برای همه دوستان اتفاق بیفته.شاد باشید.

پاسخ
پاسخ
آ
آرزو
۸ روز پیش

سلام
منظورتون از فضای منفی اینه که از هر ۱۰۰ نفر یک نفر در واقعیت داره ویزا میشه؟
اسم این فضا منفی نیست اسمش مواجه با حقیقته خانم مریم

پاسخ
پاسخ
م
مریم گلی
۸ روز پیش

سلام دوست عزیز اینکه من ویزا شدم ظاهرا جای خوشحالی برای من شده و جای ناراحتی برای بعضی دوستان که کاملا از لحن پیامتون هم مشخصه،انقدر انسانهای بدی هستیم که تو متن هم تشکر کردم هم گله ولی یکی نیومد به تشکرم جواب بده،به هرحال شانس ویزا شدن برای همه به یه اندازه بود ،وقتی میگم فضای منفی قبلا هم توضیح دادم برای دوستان، وقتی کسی منتظرجواب ویزاست و برای اطلاع شماها که بعدا بهتر بتونید مدارک جمع کنید اطلاعات خودش رو عرضه میکنه و پراز دلواپسیه دوستی میاد میگه احتمالا ریجکت میشید انتظار دارید بگم ممنونم نسخمو پیچیدید.(به این میگن فضای منفی)متاسفم که دوستانی مثه شما و همچون شما فضای منفی رو به شکل دلخواه تفسیر کردید.امیدوارم شماهم با تامل پیام بخونید.شاد باشید

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۹ روز پیش

سلام مبارک باشه دو تا سوال داشتم :
1)چند روز قبل از تاریخ سفر اقدام کردید؟ و هتل و پرواز را از کدام سایت رزرو کردین؟ آیا قابلیت برگشت در صورت ویزا نشدن داشت یا قطعی خریدین؟
2) چند روز در خواست داده بودین( مولتی یا سینگل) که 30 روزه موافقت شد؟

پاسخ
پاسخ
م
مریم گلی
۸ روز پیش

با سلام من اواسط، تیرماه بعد دو هفته تلاش تونستم وقت بگیرم،و اخر شهریور وقت تحویل مدارکم بود.۲.پرواز رو خریداری کردم نه رزرو،هنل رو رزرو قطعی کردم تا یه هفته مونده به تاریخ ورودم به هتل خودشون کنسل کنن البته این نوع رزرو برای سفارت بود و از شرکت نوردیکس گرفتم.برای بلیط هواپیما اگر کنسل میکردم باید ۵۵۰هزارتومان جریمه میدادم که خوب پیش نیومد.من بر طبق برنامم ۱۹روز درخواست دادم ولی سینگل ۳۰روز دادن.موفق باشید

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۳ روز پیش

ممنون مریم خانم از راهنماییتون انشااله خوش بگذره مسافرت. فقط یه سوال دیگه. هزینه رزرو و کنسل هتل و اینکه چند روزه واچر را می دهندو اینکه اینرنتی می شه این کار را کرد؟

پاسخ
پاسخ
غ
غزال
۹ روز پیش

سلام کسانی که از آلمان قبلا ویزا گرفتن هلند براحتی بهشون ویزا میده .با مدارک خیلی قویتر از شما و شنگن از جای دیگه ریجکت شدن

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱۰ روز پیش

سلام . خانم محترم و گرامی منظور ما فضای منفی و ... نیست . واقعیت رابیان کردیم و موضوع اینه که فعلا و درشرایط فعلی حتی با داشتن مدارک کامل و واقعی و ... سفارت ویزا نمیده و به اون 1 نفر هم که مثلا جنابعالی باشید ویزا میده دلیل داره چون اگه به اون 1 نفر هم ویزا نده دیگه هیچ کسی نمیاد درخواست ویزا بده و درامد پرسنل vfsو سفارت قطع میشه . حالا شما ویزا شدید خوش بحالتون و اگر هم کسی در شرایط فعلی می خواد درخواست بده صاحب اختیار و خود داند . بنده تجربه و اون چیزی رو که از شرایط به فکرم رسید گفتم .

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۸ روز پیش

سلام
کاملا حق با شماست
چون اگر قرار باشه کلا ویزا ندن باید بیخیال درامد هنگفتی که به راحتی بدست میارن بشن
حالا این وسط از هر ۱۰۰ نفر یک نفر ویزا میشه

پاسخ
پاسخ
م
مریم گلی
۸ روز پیش

با سلام من نمیخواستم بگم ولی شما واکنش نشون دادید پس میگم :دوستی که به من میگه چرا ۱۹روز دادی سفارت تعجب میکنه و احتمالا....(منظور ریجکت میشین) و حالا به قول شما به ۱نفر ویزا میدن اونم من باشم چرا از وقتی پیامو خوندم باید حال بدی بگیرم وقتی ایشون طبق هیچ قانون ثبت شده ای با من حرف نزده و اظهار نظر شخصی میکنن و منظورم ازین دست نظرات بود و همه این دوستان مثه من میدونستن احتمال ریجکتی بالاست پس اجازه بدید برای خواستشون تلاش کنن،ما اینجاییم که به هم کمک کنیم .ما دو تا کار میکنیم اینجا ۱.واسه اونیکه هنوز اقدام نکرده و سوال داره اگر میتونیم راهنمایی کنیم دوم واسه اونیکه مدارک داده و برای مطالعه شما اعلام میکنه که با این مدارک رفتم vfsارزوی قبولی داشته باشیم،موفق باشید.

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۱۱ روز پیش

سلام، بنظر من اقدام کردن در این شرایط اصلا کار جالبی نیست و جز اتلاف زمان و هزینه نتیجه دیگری نداره، 5 روز پیش من و همسرم از هلند با بند 2و3و9 ریجکت شدیم، هر دو تامون 4 تا مولتی، آخریش یکساله و استیکر کانادا و تمکن و مدارک عالی، شغل و درآمد بالا، داریم، اتریش هم که دکان باز کرده فقط پول رو میگیره و بلاشک 100درصد ریجکت میکنه، اتریش حتی مدارک شما رو در سیستم اتحادیه اروپا ثبت هم نمیکنه و منت میزاره که ریجکت نکردیم(احتمالا اون 60 یورو رو هم به صندق مربوطه واریز نمیکنه) در واقع احتمالا یک اخاذی در سفارت اتریش در جریانه، هلند درخواستهارو ثبت میکنه اما اکثرشون رو ریجکت میکنه، خانواده ما تجربه بد جفتش رو امسال داشتیم، اگر سفر واجب ندارید و یا مطمعن نیستید اقدام نکنید بهتره، به امید سربلندی مردم مظلوم ایران

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۵ روز پیش

سلام دوست عزیز
من یک نکته در مورد بحث کنسل شدن درخواست ویزا بدم (کاری که سفارت اتریش در واقع میکنه). براساس دستورالعمل ویزا شینگن که در سایت ها موجود هست، متقاضی می تونه در هر مرحله درخواست خودش کنسل کنه و در قبل اون باید هزینه 60 یورو بهش بازپرداخت بشه. اگر تحت هر عنوان مطئن هستید که سفارت اتریش چنین کاری میکنه، باید در سایت وزارت امور خارجه فرم شکایت پر کنید. باید یادآوری کنم که سفارت استرالیا با همین شکایت ها متوجه رانت عجیب و خلاف ها فراوان سفارت خودش تو تهران شد

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۸ روز پیش

درود کاش به جای هلند از فرانسه اقدام میکردین دیروز یکی از دوستان شینگن ششم بود ویزا یکسال مولتی گرفت ازش البته ایشون یه ششماهه مولتی از هلند داشتن که از فرانسه سه بار پشت سر هم اقدام کردن بالاخره ایندفعه یکسال مولتی رو بهش دادن.

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱۲ روز پیش

سلام . من و همسرم 40 ساله ایم . مدارک من کامل و دقیق . همچی کامل از هرچی که فکر کنید . گواهی اشتغال بکار که دو هفته قبل از قرار ملاقات گرفته بودم و مرخصی و سابقه بیمه 12 سال مستمر و قراردادکار و فیش حقوقی و حکم کارگزینی و تمکن مالی 130 میلیونی و 2500 یورو در حساب ارزی و همسرم هم 40 میلیون تمکن مالی و گردش مالی در 3 ماه از اول پول تو حساب بوده و گردش مالی منظم و منطقی با درامد ماهینانه و گردش مالی بالا که یک روز قبل از قرار ملاقات vfs گرفته بودم سند ملکی و سند زمین و واچر هتل و برنامه سفر دقیق و کامل و بلیط قطعی هواپیما و ... که متاسفانه امروز نامه ریجکتی رو بهم دادن و بند 2 و 9 رو تیک زده بودن . واقعا واسه خودشون دکان راه انداختن و پول مفت از مردم میگیرن و ویزا نمیدن . دوستان نمی خوام ناامیدتون کنم ولی در مورد ویزا توریستی هلند بی خود هزینه نکنید چون ویزا نمیدن و با دلایل غیر منطقی مردم رو الاف کردن . موفق باشید

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱۰ روز پیش

درود بر شما
از ابتدای سال ۲۰۱۹ تا به امروز سیاست کلیشون همین بوده و از ۱۰۰ نفر ۹۹ نفر رو ریجکت کردن
اون ۱ نفر هم بخاطر این ویزا میکنن که بگن ما ویزا میدیم و کاسبی راه بی اندازن
من تمام مدارکی که گفتید رو داشتم به علاوه شینگن مولتی قبلی ام در سال ۲۰۱۸ که با اون ۲ بار رفتم هلند و برگشتم اما بازهم ریجکت شدم
دوستانی که مدارکشون در حد شما نیست در تعجبم که چرا اقدام میکنن

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱۱ روز پیش

درود متاسفانه با وجود این شرایط فکر کردن ویزا بدن بر نخواهید گشت تو نامه که میدن هم این مورد ذکر شده چون اینقدر ایرانیا ویزا گرفتن و هلند مونده گار شدن که دیگه به همه شک دارن عیب نداره خودتون رو ناراحت نکنین .الان سنت پترزبورگ ویزای انلاین و رایگان ۸ روزه در مقطع یکماهه میده از اون استفاده کنین مدارک هم نمیخواد یه رزرو هتل و یک قطعه عکس و اطلاعات پاسپورت.دردسر ویزای شینگن رو هم نداره خیلی هم شهر زیبایی هست حتی بهتر از آمستردام.موفق باشین

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱۲ روز پیش

با سلام شرایط ویزای هلند علی الخصوص‌برای دفعه اول بسیار سخته

پاسخ
پاسخ
ن
ناعمه
۱۲ روز پیش

سلام
من امروز جواب ویزام اومد. متاسفانه ریجکت شدم بنا به موارد 2 - 8 - 9 - خیلی ناراحتم
شما میدونید این موارد یعنی چی؟ و باید چیکار کنم

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱۰ روز پیش

درود بر شما
بند ۲ و ۸ یعنی هدف و برنامه سفرتون براشون قابل تشخیص و قانع کننده نبوده
بند ۹ هم میگه که اونها از برگشتن شما به کشورتون مطمعن نیستن و دلایلتون برای برگشت به ایران قانع کننده نبوده
شما شینگن اولی بودید؟ توزیستی اقدام کرده بودید یا با دعوتنامه؟
از مدارکتون لطف میکنید بگید؟

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱۱ روز پیش

درود معمولا به اونایی که اولین شینگن رو از هلند اقدام میکنن الان شدید شک دارن که بعد از پایان اعتبار ویزا برنگردن. متاسفانه این قانونشون هم شامل حال شما شده و…خودتون رو ناراحت نکنین

پاسخ
پاسخ
م
مریم گلی
۱۲ روز پیش

با سلام متاسفم از شرایط پیش اومده،بند۲.محل اقامت موجه نیست.منظور هتل یا جایی هست که معرفی کردید بند۸.اطلاعات مربوط به محل اقامت مورد اعتما د نیست.بند۹.قصد شما برای برگشت بعد از اتمام ویزا اثبات نشده. اگر اعتراض بزنید هم زمانبر هست هم تقریبا بی نتیجه،صبر کنید و ۶ماه دیگه دوباره اقدام کنید . شاد باشید

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱۲ روز پیش

با سلام
عدم پذیرفت بازگشت از حوزه شینگن
محل اقامت مورد تایید نیست
هدف از سفر

پاسخ
پاسخ
م
مهرداد
۱۳ روز پیش

و جسارتاً یک سوال دیگه: آیا میشه به vfs درخواست داد وقت تحویل مدارک رو تغییر بدند و عقب بندازند؟ اگر تو وقت تعیین شده نریم و دوباره درخواست وقت بدیم چه اتفاقی میفته؟

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱۰ روز پیش

درود
میتونید ایمیل بدید و وقتتون رو براتون کنسل میکنن اما عقب نمیندازن
اگرم کلا نرید تا یک ماه بعد نمیتونید وقت بگیرید و باید بزارید یک ماه بعد اقدام به گرفتن وقت کنید

پاسخ
پاسخ
م
مهرداد
۱۰ روز پیش

ممنونم ار راهنماییتون
اگر الان ایمیل بدم و وقتم رو کنسل کنم و دوباره بخوام وقت بگیرم با شرایط فعلی حدودا چه زمانی وقت میدند؟ (تاریخ سفرم اواسط دی ماه هست که میشه اوائل ژانویه 2020)

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۸ روز پیش

اگه امروز ایمیل بدید و وقتتون رو کنسل کنید حدودا ۳ روز دیگه جوتبش میاد و شما میتونید یک ماه بعد باز ایمیل بدید احتمالا با توجه به پیک سال نوی میلادی بهتون برای سه ماه بعدش وقت بدن
یعنی با احتساب همه چیز از حدودا چهار ماه و نیم دیگه از امروز شما وقت سفارتتون میشه

پاسخ
پاسخ
م
مریم گلی
۱۳ روز پیش

سلام دوستان ،من ۲۲سپتامبر موقع تحویل مدارکم به vfsهلند بود رفتم مدارک رو دادم که اعم از بلیط خریداری شده هواپیما،رزرو هتل از سایت های رزرو ایرانی و تاییدیه ای که خودم تک تک به هر هتل زدم که مطمئن شم رزرو شده ،(البته این بخاطر حساسیتم به بی نقص بودن مدارک هست)بیمه مسافرتی سقف سی هزار یورو ، ۷سال سابقه بیمه خودم که همچنان دارم ادامه میدم،گواهی اشتغال ،قرارداد کاری،تمکن مالی۶۰میلیون گردش حساب ۱۴۰ میلیون ،حقوق۷میلیون وقرارداد سرمایه گذاری کوچکی که در مغازه پدرم دارم به همراه جواز کسب پدرم و برنامه سفری که بالای ۲۰ساعت طول کشید بنویسم به خاطر مسافت اثارباستانی با هتل مورد نظر و نسبت به جاهای دیگه و اینکه با چه وسیله ای در چند دقیقه میرم و غیره که برای یک سفر ۱۹ روزه به ۵ شهر در هلند تهیه کردم،به همراه بقیه مدارک و ترجمه رسمی آنها،سابقه شینگن به آلمان سال گذشته ،مجرد ،تنها سفر میکنم مثه سال قبل،تا قبل سفر آلمان هم هیچوقت از کشور خارج نشده بودم.نتیجه ویزا رو تا ۵روز دیگه براتون ارسال میکنم.

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۸ روز پیش

به نظر من اون برنامه سفر که روی درخواست ویزا می‌ذارید خیلی مهمه
من با یه رزومه کاملا معمولی با مانده باورنکردنی 13 میلیون تومن ویزا شدم
ولی برنامه سفرم رو با یک نامه همراه کردم و داخلش یه سری توضیحات دادم که فکر کنم همون منجر به ویزام شد
ناگفته نمونه که ویزای اولم بود ولی سابقه سفر به امارات و ترکیه توش زیاد بود.

پاسخ
پاسخ
س
سارینا
۱۰ روز پیش

من ۲۵ سپتامبر بودم با مدارک کافی و کامل ولی رد شدم. هلند روز ۴ شنبه هر ۱۵ نفر رو رد کرد

پاسخ
پاسخ
م
مریم گلی
۸ روز پیش

با سلام متاسفم سارینا جان،ایشالا دفعه بعد خبر ویزا شدنتو بهمون بدی فقط واسه هدفت تلاش کن

پاسخ
پاسخ
س
سارینا
۵ روز پیش

ممنونم عزیزم. بله اعتراض میزنم.

پاسخ
پاسخ
ک
کارن
۸ روز پیش

کی جوابتون اومد و از کجا مطمئن هستید که 15 نفر اون روز درخواست دادن و همه رد شدن؟

پاسخ
پاسخ
ک
کارن
۸ روز پیش

سلام من هم 25 سپتامبر بودم هنوز بهم جواب ندادن یعنی ویزا شدم که خبر ندادن؟

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱۰ روز پیش

درود
جواب ویزاتون اومد؟

پاسخ
پاسخ
م
مریم گلی
۱۰ روز پیش

سلام بله ویزا شدم ۳۰روزه

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱۲ روز پیش

درود با دعوتنامه اقدام کردین یا توریستی ؟چون۱۹ روز از نظر اونا جای تعجب داره معمولا ۱۴ روزه هست سفر توریستی بیشتر از این باشه احتمالا...ایشالله که در هر صورت ویزا هستین جای هیچ نگرانی نیست موفق باشین

پاسخ
پاسخ
و
وحید
۱۳ روز پیش

یه سوال دارم،من وهمسرم پارسال ویزای مولتی سه ماهه داشتیم از هلند که ازهلند ورود کردم و بعد چهل و پنج روز از همون هلند سرموقع برگشتیم ایران،دوباره وقت گرفتیم برای ژانویه پارسال در قسمتی از فرم که نوشته بود کسی را در حوزه شینگن(هلند)دارید نوشتم نه ولی اتفاقا بعدش متوجه شدم یک فامیل خوب داریم در هلند که مدتی هم مهمونش بودیم حالا سوالم اینه که در فرم جدید که می‌خوام پرکنم بنویسم درهلند آشنا دارم وآدرس بدم ویا اینکه احتیاجی نیست ومثل قبل رزرو هتل و...بدم؟آیا داشتن آدرس معتبر البته بدون دعوتنامه برام پوینت حساب میشه یا نه؟مرسی از وبسایت خوبتون

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱۲ روز پیش

نه نیازی نیست
چون هم فکر سمت این میره چرا دفعه پیش نگفتین

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱۲ روز پیش

درود اگه بدون دعوتنامه و توریستی میرین نیازی نیست که در فرم قید بشه همون رزرو هتل کفایت میکنه

پاسخ
پاسخ
ف
فرشته
۱۵ روز پیش

سلام وقتتون بخیر
من برای اولین بار میخوام درخواست ویزای شنگن بدم پاسپورتم مهری نخورده قبلش میخوام ترکیه و ارمنستان برم ایا همین دومهر برای اعتبار پاسپورتم کافین و اینکه این ماه تا بهار ماهی 3تومن به حسابم برای گردش مالی شش ماهم واریز بشه طی ماه سه بار از حسابم 500هزارتومن برداشت کنم 1500هرماه بمونه تو حساب سر شش ماهم مبلغی قرض کنم حدود 50تومن برای پرینت تمکن مالیم ایا این گردش مالی مناسبه؟
و از چه زمانی درخواست ویزا بدم اگر انتهای گردش مالیم 10 اولین ماه بهار باشه و بلیط و هتل چه تاریخی رزو کنم؟
و مبلغ تمکن تا چه زمانی باید در حساب باشه؟
و اینکه شاغل نیستم ولی سابقه یه سال بیمه سال95 دارم ایا این بکار میاد؟و اینکه بخوام بگم خوداشتغالم چه مدرکی برای خوداشتغالیم لازمه؟
و یا یه شرکت های که ثبت میکنن در زمینه گردش گری یه نامه از طرف اونا میتونه اثبات اشتغال من باشند؟
ببخشید زیاد بودن سوالاتم ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱۲ روز پیش

درود بر شما
اگه بخوام بدون رودربایسی بگم و راهنماییتون کرده باشم شانستون صفر درصده و حتی یک درصدم نیست
تمام چیزهایی که گفتید هیچ کمکی به گرفتن ویزا نمیکنه
خیلی خیلی بیشتر از اینها باید مدارک شغلی و مالیتون قوی باشه
با ارمنستان و گرجستان و ترکیه و این کشورها هیچ کمکی به شما نمیشه

پاسخ
پاسخ
م
مریم گلی
۱۴ روز پیش

سلام دوست عزیز ،داشتن مهر ترکیه و ارمنستان برای گرفتن ویزای شینگن هیچ امتیازی برای ویزاگرفتن نداره.این هزینه ای که میخواید هرماه واریز کنید خیلی پایین هست و هرگونه افزایش ناگهانی حساب بانکی برای سفارت به معنی گرفتن قرض یا وام هست و این نکته منفی هست ،گردش مالیتون برای ۶ماه خیلی ضعیف هست.اینکه کار نمیکنید خودش نشون میده اینجا شغلی برای برگشت به کشور ندارید .بیمه سابقه خوبیه ولی وقتی ببینن سه سال هست بیمه نیستید این هم مشکل درست میکنه.صادقانه بگم احتمال ویزا شدنتون با این مدارک صفر هست.من برای سفرشینگن به آلمان تمکن مالی۴۲میلیون گردش مالی مجموع ۱۰۰میلیون کارقرارداد بیمه گواهی اشتغال حقوق ماهی ۵میلیون و دعوتنامه داشتم بعلاوه بقیه مدارک مورد نظر و تا اون موقع من هیچ سفرر خارجی نداشتم ویزاشدم.مدارکتون رو قوی تر کنید بعد اقدام کنید.موفق باشید.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱۳ روز پیش

با سلام
شما هم‌صد‌در صد دعوت‌کنندتون بسیار قوی‌بوده‌وگرنه‌مدارک شما هم‌ با ۴۲ ملیون با توجه به بورو ۱۳ هزار تومنی زیاد قوی‌نیست اگر دعوتنامه قوی باشه‌و‌اسپانسر بشید قشمت اعظم‌را رو‌رفتید به شرط سایقه خوب دعوت‌کننده

پاسخ
پاسخ
H
Hossein
۱۴ روز پیش

در رابطه با رزرو بلیط: هر زمانی میتوانید تهیه کنید، ولی رزرو بلیط را جدیدا بیشتر از دو سه روز نگه نمیدارند
برای هتل برخی هتلها بصورت قابل برگشت، بدون دریافت کارمزد میتوانید رزرو کنید وبرخی تا یکروز قبل از سفر هم پولی از حساب کسر نخواهد شد، فقط باید حواستون به نوع رزرو باشد
معمولا تمکن بین 50 تا 100 ملیون (بهتره بالای 70 باشه)
تمکن را معمولا بهمراه گردش حساب می خوان، تا در صورت شک، بتوانند به اون مراجعه کنند و ببینند ورود و خروج حساب چیه
معمولا اون را باید در وزهای آخر تهیه کنید (فکر کنم حداکثر یک هفته) ، خیلی هم سریع تمکن و گردش را به یورو و انگلیسی میتوانید بگیرید

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱۴ روز پیش

سلام
خیر ارمنستان و ترکیه معتبر نیست برای سفر به شینگن
با این شرایط اقدام نکنید شانستون خیلی پایینه

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱۴ روز پیش

اگه به عنوان کارمند میخواین اقدام کنین باید گواهی شغلی به همراه سابقه بیمه تامین اجتماعی نشون بدین اگه خوداشتغالین باید جواز کسب یا کارت مباشرت یا کارت بازرگانی نشون بدین و برا اولین بار از ایتالیا برا ویزا اقدام کنین بهتره.

پاسخ
پاسخ
ادامه...