سفرنوشت

راهنمای اخذ ویزای شینگن هلند - تجربه شخصی

هلند

به روز رسانی در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۲۶: آدرس شرکت وی اف اس هلند تغییر پیدا کرده و به میدان هروی منتقل شده.

به روز رسانی در ۱۳۹۷/۳/۲۴: اگر وی اف اس به شما پیام داد که زودترین زمانی که وقت داره هفته چهارم سپتامبر هست این یعنی باید تاریخ سفر رو به هفته سوم نوامبر به بعد تغییر بدید و دوباره ایمیل درخواست وقت به وی اف اس بفرستید. هفته چهارم سپتامبر نوبت شما نیست! تا وقتی که یک روز و ساعت مشخص به شما اعلام نشه هیچ وقتی ندارید. ایمیل های وی اف اس خیلی واضح هست. یک دوست که دانش انگلیسی در سطح متوسط داره خیلی میتونه به شما کمک کنه.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۳/۷: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تقاضای ویزا برای وی اف اس بسیار زیاد شده و احتمالا چندین بار وی اف اس به ایمیل شما پاسخ میده که زمان سفرتون رو عقب بیاندازید. به این ایمیل ها فوری پاسخ بدید تا نهایتا یک وقت تحویل مدارک به شما اختصاص داده بشه. به همین دلیل تقاضای زیاد سفارت هم معمولا نمیتونه در بازه ۱۴ روزه پرونده ها رو بررسی کنه و حتی تا ۳۰ روز هم شده که جواب دادن طول کشیده.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۱/۲۱

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱۰/۱۳: با توجه به این که کامنت های این پست داشت به ۱۰۰۰ تا می رسید، از امروز حذف کامنت هایی که برای دیگران مفید نبود رو شروع کردم تا استفاده از این مطلب و نظراتش برای مراجعه کنندگان ساده تر باشه. این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶: سیستم ویزای کوتاه مدت هلند به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار شد که توضیحاتش رو در قسمت هایی که تغییرات ایجاد شده اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۱: توضیحات بیشتر به قسمت وقت مصاحبه و نوبت سفارت هلند اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۳/۲۱: قسمت سوالات متداول در مورد ویزای هلند رو به مطلب اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱/۲۹: در آوریل ۲۰۱۷ وبسایت تمامی سفارت های هلند در دنیا تغییر یافت و اطلاعات به صورت یکپارچه در یک سایت ارائه می شود. لینک هایی که در این مطلب به سایت سفارت بود به روزرسانی شد و لینک به لیست شرکت های بیمه مورد قبول سفارت هلند، به دلیل اینکه در سایت جدید این لیست ارائه نشده، حذف شد.

اگر عبارت ویزای شینگن (Schengen Visa) رو سرچ کنید چند صفحه اول گوگل فقط آژانس هایی هستند که با دریافت مبالغ زیادی این کار رو انجام میدند. شاید برای همینه که تصور بر این شده تنها راه برای دریافت ویزای شینگن صرف مبالغ زیاد و مراجعه به این آژانس هاست. یک دلیل دیگرش هم شاید این باور غلط باشه که اکثر درخواست های ویزای شینگن ریجکت میشند که البته این هم درست نیست و در آخر این نوشته آمار جالبی رو بهتون میگم.

توی این مطلب سعی می کنم تجربه شخصی خودم و هرچی که راجع به این ویزای شینگن هست و مراحل لازم برای دریافتش رو با شما به اشتراک بگذارم.

ویزای شینگن چیست و چه مزایایی داره

سال ۱۹۸۵ شهر کوچکی به اسم شینگن در لوکزامبورگ میزبان سران ۵ کشور اروپایی بود که اولین قدم رو برای تحقق رویای اروپای بدون مرز برداشتند و معاهده ای که بعدها به معاهده شینگن معروف شد رو امضا کردند. ده سال بعد معاهده شینگن با برداشته شدن نقاط کنترل مرزی بین ۷ کشور عملیاتی شد و تا امروز که این کشورهای بدون مرز به ۲۶ تا رسیده در حال گسترش هست. در حقیقت مثل این میمونه که این ۲۶ کشور یکی هستند و فقط یک مرز بیرونی دارند.

معنی این بدون مرز بودن کشورها اینه که شما با ورود به یکی از این ۲۶ کشور، چون مرزی مابینشون نیست میتونید آزادانه به ۲۵ تای بقیه هم سفر کنید. برای ورود به این کشورها که محدوده شینگن رو تشکیل میدند شما باید از یکیشون ویزا دریافت کنید، ویزایی که به ویزای شینگن معروفه.

کشورهای حوزه شینگن عبارتند از

 • اتریش (Austria)
 • بلژیک (Belgium)
 • جمهوری چک (Czech Republic)
 • دانمارک (Denmark)
 • استونی (Estonia)
 • فنلاند (Finland)
 • فرانسه (France)
 • آلمان (Germany)
 • یونان (Greece)
 • مجارستان (Hungary)
 • ایسلند (Iceland)
 • ایتالیا (Italy)
 • لتونی (Latvia)
 • لیتوانی (Lithuania)
 • لوکزامبورگ (Luxembourg)
 • مالت (Malta)
 • هلند (Netherlands)
 • نروژ (Norway)
 • لهستان (Poland)
 • پرتغال (Portugal)
 • اسلواکی (Slovakia)
 • اسلونی (Slovenia)
 • اسپانیا (Spain)
 • سوئد (Sweden)
 • سوئیس (Switzerland)
 • لیختن اشتاین (Liechtenstein)

کشورهای عضو پیمان شینگن رو می تونید در نقشه زیر ببینید.

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

از این ۲۶ تا کشور ۱۷ تاشون در ایران سفارت دارند که از هر کدومشون میشه برای ویزای شینگن اقدام کرد.

با داشتن ویزای شینگن میتونید به ۴ تا کشور کوچولوی اروپایی که عضو محدوده شینگن نیستند ولی بین کشورهای عضو شینگن گیر کردند هم سفر کنید:

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

اگر ویزای شینگن شما دابل (دو بار ورود) یا مولتیپل (چند بار ورود) باشه علاوه بر ۳۰ کشور بالا میتونید به ۱۰ تا کشور اروپایی دیگه که عمدتا در منطقه بالکان هستند هم سفر کنید:

فقط باید حواستون باشه بعضی از این کشورها در صورتی اجازه ورود به شما میدند که ویزاتون دارای اعتبار باشه و یکبار هم ازش استفاده کرده باشید. شرایط هر کدوم رو جداگانه در کشور مربوطه خواهم نوشت.

علاوه بر کشورهای اروپایی، با داشتن ویزای شینگن میشه به چند تا کشور دیگه هم در آمریکای مرکزی سفر کرد که در قسمت خودش شرایط و جزییاتش رو می نویسم.

خوب حالا که دیدید با یک ویزا میشه به ۴۰ تا کشور اروپایی سفر کرد بریم مرحله بعد.

توضیح کشورهای بدون مرز در منطقه شینگن با چند مثال

قبل از اینکه برم اروپا، تصور دقیقی از اینکه کشورهای بدون مرز چطوری میتونه باشه و اینکه با ویزای یک بار ورودم میتونم همه کشورها رو ببینم ممکن نبود. اولین بار مرز زمینی هلند و بلژیک رو با ماشین دوستم رد کردیم و فقط از طریق جی پی اس ماشین که یک خط چین روی نقشه نشون میداد فهمیدم از مرز رد شدیم، واقعا هیچ نشانه فیزیکی و حتی تابلوی خوشامدگویی به بلژیک هم وجود نداشت. وضعیت مرزهای زمینی بین کشورهای حوزه شینگن تقریبا همه جا اینجوریه به جز برخی جاها که اتاقک های مخروبه کنترل مرزی از گذشته مونده. تنها یک بار در مرز زمینی ایتالیا به سوئیس ویزای همه مسافرها چک شد. این هم مربوط به سال ۲۰۱۵ و اوج مهاجرهای غیرقانونی از کشورهای جنگ زده بود.

کشور های یونان و مالتا مرز زمینی با بقیه کشورهای منطقه شینگن ندارند ولی با ویزای یک بار ورود میشه به این کشورها هم وارد شد چون مرزهای هوایی هم بین این کشورها حذف شده. فرودگاه های حوزه شینگن به دو قسمت تقسیم شدند، پروازهایی که خارج از شینگن به اون فرودگاه وارد و خارج میشند و پروازهای ورودی و خروجی مربوط به منطقه شینگن. مثلا وقتی شما از برلین آلمان به بارسلون اسپانیا پرواز کنید مثل این میمونه که از مادرید به بارسلون پرواز کردید. موقع خروج از آلمان و برلین پلیس مرزی پاسپورت شما رو نه کنترل میکنه نه مهری زده میشه (ممکنه بعضی از ایرلاین ها داشتن ویزای معتبر رو چک کنند) و همینطور موقع ورود به بارسلون کسی نه از شما پاسپورت و ویزا میخواد نه مهر ورودی در پاسپورتتون زده میشه. این مثال رو میشه به تمامی فرودگاه های حوزه شینگن بسط داد.

مثال آخر مربوط میشه به موردی که اکثر ما ممکنه اشتباه کنیم. اگر یک پرواز از تهران به پاریس با هواپیمایی آلیتالیا (هواپیمایی ایتالیا) داشته باشید این پرواز یک توقف هم در ایتالیا خواهد داشت. وقتی قصد تعویض پرواز در فرودگاه رم رو دارید چون پرواز شما از خارج منطقه شینگن اومده و الان قصد دارید یک پرواز داخل شینگن رو سوار بشید مجبور هستید از گیت پلیس مرزی در فرودگاه رم عبور کنید و مهر ورود به ایتالیا در پاسپورت شما خواهد خورد نه مهر فرانسه.

انواع ویزای شینگن و نوع مناسب برای سفر توریستی

ویزای شینگن تایپ A

ویزای ترانزیت فرودگاهی (Airport Transit Visa) که فقط برای استفاده از سالن ترانزیت یک فرودگاه در محدوده شینگن برای عوض کردن پرواز و خروج از شینگن هست و مسافر حق خروج از فرودگاه رو نداره. متاسفانه ایران جزو ۱۸ کشوری هست که این ویزا رو نیاز دارند و علت اصلیش هم میتونه درخواست پناهندگی در گذشته از این طریق باشه. هزینه این ویزا ثابت و ۶۰ یورو هست.

ویزای شینگن تایپ B

برای ترانزیت بود. منسوخ شده و دیگه وجود نداره.

ویزای شینگن تایپ C

ویزای کوتاه مدت (Short-stay Visa) که حداکثر اجازه اقامت ۹۰ روزه (پیوسته یا ناپیوسته) در یک بازه ۱۸۰ روزه رو میده. همه ویزاهای توریستی، شرکت در نمایشگاه و دیدار دوستان و اقوام و … در این دسته قرار می گیره. در مورد این ویزا خیلی نباید شاکی بود چون ۱۱۴ تا کشور دیگه هم مثل ما نیاز به دریافت این ویزا برای سفر به اروپا دارند. هزینه این ویزا هم ثابت و ۶۰ یورو هست. اسم دیگه این ویزا یونیفورم (Uniform Visa) هست.

ویزای تایپ C خودش به سه دسته یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود (مولتیپل) تقسیم میشه.

ویزای تایپ D

ویزای طولانی مدت که دیگه شینگن نیست و بهش ویزای ملی (National Visa) گفته میشه. برای تحصیل و کار از این ویزا استفاده میشه که من هم اطلاع چندانی ازش ندارم.

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

شروع اقدام برای ویزای شینگن

اولین مرحله انتخاب یک کشور از بین ۲۶ تا کشور حوزه شینگن برای انجام مراحل ویزا هست. قانونا شما باید از کشوری درخواست کنید که قصد سفر به اون رو دارید و اگر هدفتون سفر به بیش از یک کشور هست، سفارت اون کشوری رو انتخاب کنید که بیشترین مدت اقامت رو دارید.

از قانون که بگذریم منطقی اینه که از بین ۱۷ تا کشوری که توی ایران سفارت دارند انتخاب کنید. از بین اونها هم اگر کشوری هست که دوست یا فامیل دارید و میتونه براتون دعوتنامه بفرسته مسلما انتخاب بهتری هست.

من تجربه گرفتن ویزای شینگن از هلند (دو بار)، لهستان و یونان رو داشتم که لهستان از همه ساده تر بوده. بار دوم که از یونان اقدام کردم به قدری بی نظمی و شلختگی سفارت اذیتم کرد که قبل از گرفتن جواب رفتم و پاسپورتم رو گرفتم.

واقعا هیچ جوابی برای این سوال که کدوم سفارت اروپایی راحت شینگن میده و کدوم سختگیری بیشتره داره نیست، چون مورد به مورد فرق داره. من توصیه می کنم از آلمان و اتریش دوری کنید چون دوستانم تجربه های خوبی نداشتند. از سفارت یونان هم بدلیل بی نظمی و شلختگی وحشتناکش دوری کنید.

هر دو ویزای هلند با دعوتنامه دوستانم بوده و ویزای شینگن لهستان (ساده ترین ویزای شینگن من) و یونان بدون دعوتنامه. اینجا چون روی هلند تمرکز دارم جزئیات اونرو می نویسم.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

وقت مصاحبه و تحویل مدارک سفارت هلند

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶

بعضی از سفارت های اروپایی (مثلا ایتالیا) گرفتن نوبتشون هم دردسریه و بازار سیاه برای خرید و فروش نوبت به راه افتاده. خوشبختانه سفارت هلند این مشکل رو نداره و پروسه خیلی ساده هست. در سیستم جدید اصلا نیاز به ایمیل به سفارت هلند هم نیست. چون هلند هم مثل فرانسه و اتریش و انگلستان و … از تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۶ سیستم ویزای کوتاه مدتش رو برون سپاری کرد و به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار کرد.

برای دریافت نوبت دیگه به سفارت هلند ایمیل نمیزنید و به ایمیل مرکز وی اف اس گلوبال به آدرس appt.netherlands@vfshelpline.com مشخصات خودتون رو دقیقا به فرمت زیر و انگلیسی می فرستید:

 • Full Name
 • Passport Number
 • Date of Birth
 • Passport Expiry Date
 • Nationality
 • Gender
 • Date of Departure
 • Contact Number - Mobile Number
 • Email Address - for appointment confirmation

فوری یک ایمیل اتوماتیک میاد که بهتون میگه باید چه اطلاعاتی رو بفرستید. اگر اطلاعاتتون رو درست فرستادید اون ایمیل رو فراموش کنید. بین ۱ تا ۷ روز یک ایمیل دیگه که تاریخ تحویل مدارک تعیین شده برای شما ارسال میشه. این ایمیل رو باید پرینت بگیرید و روز تحویل مدارک همراه داشته باشید.

در صفحه تعیین وقت در سایت وی اف اس گلوبال به این دو نکته اشاره شده:

 1. تنها در صورتی برای شما وقت تعیین میشه که تمام اطلاعات بالا رو در ایمیل خود نوشته باشید. در غیر این صورت بدون هیچ جوابی به شما درخواست تعیین وقت شما رد میشه.

 2. زمانی که تعیین وقت انجام شد امکان کنسل یا تغییر تاریخ وجود نداره و در صورتی که در تاریخ وقت خود مراجعه نکردید باید درخواست تعیین وقت جدید بدید.

اگر بصورت گروهی و یا خانوادگی سفر می کنید مشخصات همه افراد رو در یک ایمیل بنویسید. اینجوری توی یک روز به همتون نوبت میدند.

اگر برای ویزای طولانی مدت تایپ D اقدام می کنید باید به خود سفارت هلند و ایمیل به teh-app@minbuza.nl درخواستتون رو بفرستید.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

مدارک لازم برای ویزای شینگن هلند

مدارکی که سفارت هلند درخواست میکنه شبیه مدارک بقیه کشورهاست، همون هایی که توی راهنمای کلی ویزا هم نوشتم. بسته به اینکه قصد سفر توریستی دارید یا دیدار دوستان و فامیل (با دعوتنامه) برخی از مدارک زیر رو نیاز ندارید که جلوش نوشتم.

 1. فرم کامل شده و امضا شده ویزای شینگن فرم ویزای هلند رو از سایت شرکت وی اف اس گلوبال هلند دانلود کنید.

 2. پاسپورت: پاسپورت باید حداقل دو صفحه خالی و سه ماه پس از پایان سفر هم اعتبار داشه باشه. کپی صفحه اول و صفحاتی که ویزا داره هم ببرید. در صورت داشتن پاسپورت قدیمی که توش ویزا و مهر ورود خروج داره، اون رو هم ببرید.

 3. شناسنامه و ترجمه اون به زبان انگلیسی: ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه و نیازی به مهرهای دادگستری و وزارت امور خارجه نیست.

 4. یک قطعه عکس رنگی جدید ۳.۵ × ۴: عکس باید بدون روتوش باشه. این رو دست کم نگیرید، افراد زیادی رو دیدم که بدلیل اینکه عکسشون شبیه عکس پاسپورت بود یا روتوش داشت، مورد تایید سفارت قرار نگرفت و مجبور شدند دوباره عکس بگیرند. من چون این رو شنیده بودم برای محکم کاری همون پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم. الان که تحویل مدارک به شرکت وی اف اس گلوبال شده، در اتاق انتظار امکان عکس پرسنلی البته با پرداخت هزینه هست. پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم.

 5. رزرو بلیط رفت و برگشت: این رزرو رو رایگان از همه آژانس های مسافرتی میتونید بگیرید و هیچ لزومی هم نداره بلیط نهاییتون پس از گرفتن ویزا همین باشه.

 6. دعوتنامه رسمی: دوست یا فامیل شما در هلند باید بره شهرداری و یک فرم دعوتنامه برای شما پر بکنه. هزینه این کار ۲۰ یورو هست. کپی این دعوتنامه رو هم به سفارت بدید قبول می کنند و نیازی به پست کردن اصلش نیست. به همراه این دعوتنامه کپی پاسپورت شخص دعوت کننده (و در صورت ایرانی بودن پاسپورتش کپی ویزای طولانی مدتش) رو هم باید به سفارت بدید. اگر دوستتون هزینه های شما در طول سفر رو هم تقبل بکنه باید کپی سه تا فیش آخر حقوقیش رو هم ببرید سفارت هلند. اگر هم کسی ندارید که براتون دعوتنامه بفرسته میتونید کنفرانس علمی، کارگاه آموزشی و یا دوره های آموزشی کوتاه مدت برای ثبت نام کردن پیدا کنید و ازشون درخواست کنید براتون دعوتنامه ارسال کنند. داشتن دعوتنامه به هیچ وجه اجباری نیست ولی شانستون رو برای گرفتن ویزا بیشتر میکنه.

 7. رزرو هتل برای تمامی مدت اقامت: رزرو رو خودتون میتونید از سایت بوکینگ و انتخاب هتل هایی که بدون کردیت کارت هم میشه رزرو کرد انجام بدید ولی اگر یک ویزا کارت یا مستر کارت داشته باشید و هتل هایی که میشه بعدا مجانی کنسل کرد انتخاب کنید، اعتبار رزروتون خیلی بیشتره. اگر دعوتنامه از دوستان و فامیل دارید نیازی به رزرو هتل ندارید.

 8. مدرک شغلی: گواهی اشتغال به کار از شرکتی که براش کار می کنید یا قرارداد، مدارک شرکتی که صاحبش هستید، گواهی اشتغال به تحصیل، جواز کسب، سوابق بیمه ماه های اخیر و هر مدرکی که نشون بده شما در ایران به کاری مشغول هستید. داشتن کار خیال سفارت رو تا حدی راحت میکنه که مسافر بعد از سفر برمیگرده به کشور خودش. دوست هنرمندی دارم که از مدیر گالری که آخرین نمایشگاه نقاشیش رو اونجا برگزار کرده بود یک نامه گرفت و به عنوان مدرک شغلی تحویل سفارت فرانسه داد. شما هم هر کاری انجام میدید سعی کنید یک مدرکی براش تهیه کنید.

 9. مدرک مالی: گواهی تمکن مالی و گردش حساب سه ماه آخر حسابتون که همه بانک ها به زبان انگلیسی این دو تا مدرک رو بهتون میدند. اینکه توی حسابتون چقدر باید باشه هیچکس نمیدونه و بعضا توصیه شده زیر ۲۰ میلیون تومان نباشه، البته هرچه بیشتر بهتر. اگر پول کافی ندارید میتونید مدارک حساب بانکی بستگان درجه یک رو ارائه کنید. اگر خانوادگی سفر می کنید داشتن مدارک مالی برای یک از اعضای خانواده کافیه. ابتکاری که من زدم این بود که برگه چند تا سهامی که داشتم ترجمه کردم و به سفارت دادم. هم از نظر مالی ارزش داشت هم نشون میداد علاوه بر کار اولم به کار دیگه ای هم در ایران مشغولم. البته مبلغش چیزی نمیشد ولی تعدادش زیاد بود 🙂. اگر دعوتنامه ای دارید که شخص دعوت کننده هزینه های شما در طول سفر رو تقبل کرده نیازی به مورد ۹ ندارید.

 10. سند ملکی: سند ملکی و ترجمه اون میتونه نشون دهنده این باشه که به ایران برخواهید گشت. در صورت نداشتن هم اصلا نگران نباشید، من هم نداشتم.

 11. گواهی مرخصی: داشتن گواهی مرخصی از شرکت و سه تا فیش آخر حقوقی خودتون اجباری نیست ولی اگر داشتید ببرید.

 12. برنامه سفر: یک برنامه سفر خصوصا اگر توریستی و بدون دعوتنامه میرید به سفارت ارائه کنید. حواستون باشه این برنامه سفر با رزرو هتل هاتون همخوانی داشته باشه.

 13. بیمه مسافرتی: داشتن بیمه ای که هزینه های درمانی و حادثه رو در طول سفر پوشش بده اجباریه. حداقل تعهدات این بیمه باید ۳۰ هزار یورو باشه. هزینه این بیمه برای یک سفر ۳۰ روزه از ۴۰ تا ۱۰۰ هزار تومان و بسته به شرکت بیمه گزار متفاوته. حواستون باشه بیمه ای بگیرید که در صورت نگرفتن ویزا بتونید کنسلش کنید.

 14. حدود ۹۰ یورو پول نقد: هزینه ویزای شینگن ۶۰ یورو هست و شرکت وی اف اس گلوبال هم کارمزد خودش ۲۸ یورو هست. ویزای شما چه سه روز باشه چه سه ماه هزینش همین هست.

نکته ۱

همه مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه. ترجمه مدارک توسط دارالترجمه رسمی برای سفارت هلند کافیه و نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه ایران نیست. سفارت خانه ها در این مورد قوانینشون با هم فرق داره.

نکته ۲

از همه مدارک یک کپی داشته باشید.

مرحله آخر انجام مصاحبه و انگشت نگاری

به نظر میاد پروسه مصاحبه کلا حذف شده و مرکز وی اف اس گلوبال فقط مدارک رو جمع آوری و به سفارت ارسال میکنه.

البته درسته که مصاحبه نداره ولی ممکنه کارمندان مرکز از شما بخواند دلیلتون واسه سفر رو بطور واضح بگید. خود مرکز وی اف اس گفته که کارمندانش هیچ توصیه ای به شما نمی کنند و جواب این سوال که ویزا میگیرید یا نه رو نخواهند داد.

روزی که به مرکز وی اف اس گلوبال برای تحویل مدارکتون رفتید حتما ایمیلی که بهتون وقت داده رو پرینت گرفته باشید، با نشون دادن اون از قسمت بازرسی رد میشید و وارد اتاق انتظار میشید. وقتی نوبتتون شد مدارک رو به کارمند مرکز تحویل میدید. کارمندهای اونجا هیچ تصمیمی برای ویزای شما نمیگیرند و فقط تحویل گیرنده مدارک هستند.

بعد از پرداخت هزینه ویزا و کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال، انگشت نگاری انجام میشه و باید صبر کنید تا جواب ویزا با ایمیل براتون فرستاده بشه.

آدرس مرکز وی اف اس گلوبال هلند تهران، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقع ۴ مرکز هروی، مرکز ویزای هلند. تلفن مرکز هم ۰۲۱۸۲۸۰۵۹۱۴ هست. برای سوال پرسیدن و راهنمایی در مورد ویزای هلند میتونید از ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر، همه روزه بجز جمعه و شنبه و روزهای تعطیل تماس بگیرید.

اگر ویزای طولانی مدت هلند درخواست دادید روز مصاحبه باید به سفارت هلند به آدرس فرمانیه، دیباجی شمالی، ارغوان غربی، پلاک ۸ که بیشتر شبیه یک دژ نظامی میمونه تا سفارت مراجعه کنید. امیدوارم حداقل گاردهای فلزیش رو رنگ کنند تا اینقدر ترسناک به نظر نیاد 🙂

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

درسته که مرحله استرس دار مصاحبه برای ویزای کوتاه مدت تایپ C حذف شده ولی تجربه خودم رو برای کسانی که به هر دلیلی نیاز به مصاحبه داشتند مینویسم.

خیلی مهمه که اعتماد به نفس و راجع سفرتون اطلاعات دقیقی داشته باشید. به نظر من مهمترین قسمت مصاحبه همین اعتماد به نفسه. یعنی به راحتی بتونید توضیح بدید هدفتون از ویزا گرفتن چیه.

یادم میاد مصاحبه کننده از یک نفر پرسید چرا از بین این همه کشور هلند رو انتخاب کردی؟ اون شخص هم جواب داد چون طبیعتش سرسبزه و خیلی زیباست. خانم مصاحبه کننده هم گفت خوب برو شمال، چه کاریه این همه میخوای هزینه کنی بری هلند 😆

درسته جواب ویزا رو معمولا دو هفته ای میدند ولی من خیلی خوش شانس نبودم و دفعه اول که برای ویزای هلند اقدام کردم دو ماه طول کشید تا بهم جواب داده بشه! البته روز مصاحبه بهم گفتند که مورد شما رو می فرستیم هلند راجع بهش تصمیم گیری بشه و بیشتر از ۲ هفته طول میکشه ولی نگفتند ۲ ماه! حدودا دو ماه بعد از روز مصاحبه از سفارت هلند تماس گرفتند و گفتند با ویزات موافقت شده و میتونی برای دریافت ویزا بیایی سفارت.

ان شاالله بعد از اینکه جواب مثبت ویزا رو گرفتید حتما به شرایطش و مدت اعتبار اون توجه کنید.

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

برای من تاریخ صدور ویزا رو ۶ اکتبر ۲۰۱۳ زده. تاریخ اعتبار ویزای من از ۱۰ اکتبر تا ۲۴ نوامبر هست یعنی یک بازه ۴۴ روزه. من توی این بازه زمانی باید وارد محدوده شینگن میشدم و تا قبل از ۲۴ نوامبر هم باید خارج می شدم. مدت زمان اقامت من رو هم زده ۳۰ روز، یعنی درسته که ویزا در یک بازه ۴۴ روزه اعتبار داره ولی حداکثر اجازه ۳۰ روز موندن در حوزه شینگن رو داشتم. تعداد ورود رو هم یک بار نوشته، یعنی اگر مثلا بعد از ۲۰ روز از حوزه شینگن خارج می شدم حتی با اینکه هنوز ۱۰ روز دیگه مجوز اقامت داشتم ولی اجازه ورود مجدد به من داده نمی شد.

اون پایین هم دو تا جمله نوشته. اولیش Report back to embassy معنیش اینه که وقتی از سفر برگشتم کپی ویزا و صفحات دارای مهر ورود و خروج ایران و حوزه شینگن رو ببرم تحویل سفارت بدم. ایمیل اسکن اون صفحات رو هم قبول کردند. جمله دوم Report to police Eindhoven within 72 hrs یعنی از وقتی وارد هلند شدم ۷۲ ساعت فرصت داشتم که برم اداره پلیس آیندهوون (شهری که دعوتنامه از شهرداری اونجا برای من فرستاده شده بود) و یک فرم پر کنم. پلیس آیندهوون هم یک برچسب توی پاسپورتم زد و موقع برگشت به ایران اسکنش رو فرستادم برای سفارت. این دو مورد برای افراد کمی نوشته میشه ولی ظاهرا مورد من خاص بوده 🙂

اگر خدایی نکرده درخواست ویزای شینگن شما ریجکت شد دنیا به آخر نرسیده. چند ماهی صبر کنید و ترجیحا از یک سفارتخانه دیگه اقدام کنید. اگر بدلیل کسری مدارک ویزاتون ریجکت شده باشه خیلی راحت میتونید بگید که برای درخواست قبلی مدارک کامل نداشتم و الان با مدارک کامل اومدم اقدام کنم.

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

چند توصیه برای ویزای شینگن هلند

 • سعی کنید ورودتون از هلند باشه، هم از این جهت که اگر از کشور دیگری وارد شینگن بشید ممکنه اجازه ورود بهتون داده نشه و هم دفعه بعد که برای ویزای هلند اقدام کنید احتمالا سختگیری بیشتری بشه.
 • اگر بار اولتون هست که قصد گرفتن ویزای شینگن رو دارید درخواست ویزای طولانی و مولتیپل ندید.
 • قبل از دریافت جواب قطعی ویزا هیچ بلیط قطار، هواپیما و رزرو هتلی رو قطعی نکنید.
 • سفارت هیچ پولی به عنوان ضمانت برگشت از شما دریافت نمیکنه. اگر از طریق آژانس اقدام کنید ممکنه اون آژانس از شما بخواد علاوه بر هزینه ای که برای ویزا دریافت میکنه پولی هم به عنوان ضمانت برگشت ازتون درخواست کنه. این پول رو میگیره تا مطمئن بشه شما برمی گردید و اعتبار آژانس که شما رو به سفارت معرفی کرده خدشه دار نمیشه.
 • هزینه ویزای شینگن فقط و فقط ۶۰ یورو هست بعلاوه ۲۸ یورو کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال و هزینه ترجمه مدارک. اگر دانش زبان انگلیسی در حد متوسط دارید، فرم ها رو میتونید خودتون پرکنید و فرصت جستجو در سایت های رزرو هتل رو دارید، سراغ آژانس هایی که پول های کلانی دریافت می کنند نرید.
 • پادشاهی هلند تعدادی جزیره در دریای کارائیب داره که فقط با ویزای شینگن مولتیپل اجازه ورود به اون جزایر رو دارید.

در آخر اینکه از اونجایی که تصمیم گیرنده برای دادن ویزا شخص هست نه ماشینو روبات، این احتمال وجود داره که دو نفر مدارک شبیه به هم ارائه بدهند ولی جواب های متفاوتی بگیرند. موارد بالا تجربه شخصی من بوده و ممکنه دفعه بعد که به سفارت مراجعه کنم نحوه مراحل کار فرق کرده باشه و حتی جواب متفاوتی دریافت کنم.

آمارهای جالب از ویزای شینگن

در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۹۰ هزار ایرانی درخواست ویزای شینگن کردند که فقط ۱۴ درصد جواب منفی دریافت کردند و ویزاشون ریجکت شده. من خودم فکر می کردم جواب های منفی خیلی بیشتر از این باشه. ضمن اینکه آمار ایران به کشورهای تونس، مصر، لبنان و مراکش خیلی نزدیکه. از همسایمون پاکستان با ۳۴ درصد جواب منفی خیلی اوضاعمون بهتره. افغانستان هم با ۴۲ درصد ریجکت شدن ویزای شینگن شهروندانش بدترین آمار رو داره.

یک آمار جالبه دیگه در مورد دارندگان پاسپورت روسیه هست. بیشترین متقاضیان درخواست ویزای شینگن در سال ۲۰۱۵ شهروندان روسیه بودند و تعداد ریجکت شدن هاشون هم جزو کمترین ها و فقط ۱.۳ درصد بوده.

برای دیدن کلیه آمارهای ویزای شینگن به سایت Schengen Visa Information برید.

سوالات متداول در مورد ویزای هلند

کدوم آژانس اخذ ویزای تضمینی هلند انجام میده؟

چیزی به اسم ویزای تضمینی برای هلند وجود نداره. آژانس که هیچ، بعید میدونم کارمندان سفارت هلند در تهران هم بتونند همچین تضمینی به کسی بدهند چون تصمیم در مورد ویزای ایرانیان در سفارت هلند در امان پایتخت اردن گرفته میشه. بنابراین هرگونه ادعایی در مورد ویزای شینگن تضمینی هلند به نظر من بی پایه و اساس هست.

هزینه ویزای هلند چقدره؟

مثل بقیه کشورهای شینگن، هزینه برای ایرانی هایی که در ایران اقدام می کنند فقط و فقط ۶۰ یورو هست. اگر آژانس یا شخصی برای پر کردن فرم ها و تهیه مدارک لازم ویزا به شما کمک کنه و پولی دریافت کنه بحثش متفاوته، سفارت هلند فقط ۶۰ یورو برای ویزا دریافت میکنه که غیر قابل بازگشت هم هست. ۲۸ یورو هم کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال هست.

در زمان عادی وی اف اس کل هزینه رو به ریال هم دریافت میکنه ولی در شرایطی که نرخ ارز کمی نوسان داشته باشه فقط یورو قبول میکنه. توصیه می کنم یورو ببرید.

نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزای هلند چطوریه؟

اگر درخواست ویزای شما توسط سفارت هلند ریجکت بشه، یک نامه به شما داده میشه که در اون دلایل ریجکت شدن رو نوشته. در انتهای اون نامه هم نحوه اعتراض به این نتیجه به شما اعلام میشه. شما باید دلایل اعتراضتون رو بنویسید و اون رو به آدرسی که سفارت میگه پست کنید. تصمیم نهایی در این مورد رو وزارت دادگستری هلند میگیره.

در صورت گرفتن ویزا همه اقامتم در هلند باید باشه؟

اجباری برای این قضیه نیست ولی اگر برنامه سفری که به سفارت دادید همش در هلند باشه و موقع ورود به هلند نتونید مامور مرزی رو قانع کنید، احتمالش هست از ورود شما به شینگن جلوگیری بشه. من ترجیح میدم همیشه صداقت داشته باشم.

اخذ ویزای هلند از ترکیه یا کشور دیگری رو توصیه می کنید؟

خیر. اگر اقامت ترکیه نداشته باشید و فقط بعنوان توریست در ترکیه باشید، شانس گرفتن ویزای هلند خیلی کم میشه.

ما یک خانواده – گروه هستیم که با هم سفر می کنیم، به سفارت اعلام کنیم؟

بله. اگر شما نگید و سفارت خودش متوجه بشه به احتمال زیاد بدلیل پنهان کردن حقیقت به شما بی اعتماد و درخواستتون ریجکت میشه.

امکانش هست یک برنامه سفر برای من بنویسید؟

خیر، ای کاش وقتش رو داشتم بتونم برای همه برنامه سفر بنویسم ولی ندارم. برنامه سفر هر شخص متناسب با سفر خودش و همچنین رزرو هتلش باید نوشته بشه. برنامه سفر پیچیده نیست. به انگلیسی بنویسید هر روز سفرتون چه جاهایی رو میخواهید ببینید.

شانس من برای گرفتن ویزای شینگن چقدره؟

شانس دریافت ویزا قابل محاسبه نیست. هرچه مدارکتون قوی تر باشه و نشون دهنده بازگشتتون به ایران باشه، شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه. حتی امکان داره دو نفر با شرایط کاملا مشابه جواب های متفاوتی بگیرند چون تصمیم گیرنده شخص هست نه ربات.

با عرض معذرت کامنت هایی که در مورد شانس دریافت ویزا و موارد مشابه سوال پرسیده باشند منتشر نخواهند شد.

چرا سوال من منتشر نمیشه؟

چون جوابتون توی متن مقاله یا سایر کامنت ها هست. بدلیل زیاد بودن کامنت های این مقاله سعی می کنم کامنت ها زیاد نشه تا برای همه قابل استفاده باشه.

یک دلیل دیگه سوال پرسیدن در مورد شانس دریافت ویزا و اقدام کردن و نکردن برای ویزا هست. این تصمیمی هست که خود شما باید بگیرید.

دلیل دیگه منتشر نشدن کامنت، سوال پرسیدن در مورد روش های غیرقانونی و خلاف برای دریافت ویزا هست.

در پایان از همه دوستانی که کامنتشون منتشر نمیشه عذرخواهی می کنم.

خوشحال میشم نظرتون رو بدونم و از اون خوشحال تر اگر تجربه ای دارید و میتونید به این نوشته اضافه کنید. به خصوص اگر برای ویزا اقدام کردید، مدارک ارائه شده به وی اف اس و همینطور نتیجه ویزای شینگن رو برای استفاده سایر دوستان کامنت کنید.

به این امید که این ۱۴ درصد ریجکتی هر سال کمتر بشه.

اسفند ۱۳۹۵

مطالب مرتبط

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

۲۷۸۷دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
س
سميعي
۲۰ ساعت پیش

سلام دو تا سوال داشتم،برگه فرم ويزا دو جا براي امضا داره،فقط قسمت آخر را بايد امضا كرد؟ من براي فرانسه اقدام كردم و جا فقط براي يك هتل داشت،هتل دوم را يتونم دستي أضافه كنم؟

پاسخ
پاسخ
م
محسن
۴ روز پیش

سلام دوستان عزیز و همراهان همیشگی برای راهنمایی جهت دریافت ویزا
برای ویزای توریستی میخوام اقدام کنم ،۲۹ سالمه و مجرد هستم،سند ملکی دارم،سابقه کاری دارم با بیمه از سال ۹۵،تمکن مالی ا میلیارد تو دو سال گذشته همیشه تو حسابم بوده و گردش حسابم تو ۳ ماه گذشته ۵۰۰ میلیون واریز شده و ۱۰۶ میلیون برداشت داشتم،سمت شغلی رو چی بزنم که به گردش حسابم بخوره!مدیر مالی خوبه(در یک شرکت تجهیزات پزشکی فعالیت دارم) ؟۵ سابقه سفر اسیایی هم دارم تو سال ۹۸ اما ویزا در بدو ورود بوده که تو پاسپورتم فقط مهر ورود و خروج داره،به نظر شما از کدوم سفارت اقدام کنم ؟ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۲ روز پیش

درود. اول اینکه یک میلیارد برا تمکن و ویزا گرفتن یک کمی براشون سواله که ممکنه این شخص مجرد وقتی ویزا گرفت بمونه و برنگرده ایران۲ اینکه شما نمیتونین هر شغلی رو بدون مدرک در فرم براشون بزنین اگه شما مدیر مالی هستین باید آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی و اگهی تغییرات و برگه مالیات و لیست بیمه شدگان شرکت رو ترجمه و تحویل بدین و اگه کارمندشرکتی هستین گواهی شغلی و سابقه بیمه تامین اجتماعی رو ترجمه و تحویل بدین و با رعایت این موارد گفته شده و جابه جا کردن این مبلغ به حساب دیگه تون و رسوندنش به ۱۰۰ میلیون برا یک سفر دو هفته ای به ایتالیا با سفر توریستی و رزرو هتل من شانس شما رو برا ویزا شدن بیشتر میبینم.موفق باشین

پاسخ
پاسخ
م
محسن
۱ روز پیش

ممنون از اینکه پاسخ من رو دادین،بله در مورد مجرد بودن این امکان برای همه هست که ریجکت بشن،برای عنوان شغلی تو قرار دادی که بین من و کارفرما هست قید شده که سمت و وظایفم چیه که در کاور لتر هم فکر کنم بشه توضیح داد دلیل گردش مالی بالا رو،و اینکه حس میکنم موجودی کم خیلی جالب نباشه برای سفر دو هفته ای،دوستانی که من از نزدیک میشناسم با همین مدارک تقریبا مشابه زیر ۳۰۰ میلیون تو حسابشون نبوده و همه مجرد بودن که ویزا هم شدند،بازم مرسی که وقتتون در اختیار من قرار دادین،امیدوارم ویزا بشم

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۴ روز پیش

سلام وقتتون بخیر من برای گزینش phd از دانشگاه twente دعوتنامه برای یک event داده که باید 22 مارچ اونجا باشم و همچنین agenda برای نشان دادن به سفارت هم داده که شبیه همون برنامه سفر هستش
میخواستم بدونم اگه الان درخواست ویزا بدم تا 22 مارچ ویزام میاد و وقت سفارت بهم میدن؟ اگه نه میتونم یه کاری کنم زمان رو جلو بندازم به من زودتر وقت بدن یا مثلا بگم دانشگاه به سفارت مستقیم نامه بده؟
ممنون میشم پاسخم رو بدهید

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۳ روز پیش

معمولا بر اساس زمان سفر، وقت داده میشه، که حدودا سه هفته قبل از سفر است

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۴ روز پیش

سلام
من توی مدارک ویزا دیدم باید صفحه مربوط به مهر ورود و خروج رو کپی گرفت. بایستی صفحه مربوط به مهر ورود و خروج به ایران رو کپی بگیرم یا فقط همون صفحه ای که مامور فرودگاه کشور خارجی مهر ورود خروج زده کافیه.
سپاس

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۳ روز پیش

به نظر من هردو رو کپی بگیرید
سفارت انگلیس که تمام پاسپورت رو از اول تا آخر کپی میخواد
هلند و فرانسه صفحاتی که مهر داره

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۵ روز پیش

سلام دوستان
میخواستم بپرسم من ماه آگوست از هلند ویزا گرفتم. مجددا اواخر فوریه هم نوبت دارم برای تحویل مدارک. میخواستم ببینم آیا باید عکسی که این دفعه به ویزا سنتر میدم فرق داشته باشه با دفعه قبل. تقریبا شش ماه از ویزای اولم گذشته. شنیدم نباید عکس از 6 ماه قدیمی تر باشه. تقریبا الان لب مرزه
متشکرم

پاسخ
پاسخ
ا
ادیب اسماعیلی
۳ روز پیش

جناب علی آقا؛
ضمن درود.
بی تردید گرفتن یک قطعه عکس ارزان قیمت و استاندارد، خیلی معقول تر از این است که بخواهید یک روادید را از دست دهید!
به نظر بنده، همین امروز به عکاسی رفته و یک قطعه عکس تهیه فرمایید.

پاینده باشید.

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۳ روز پیش

سلام
دیگه یه عکس چیه؟
جدید بگیرید ببرید

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۸ روز پیش

دوستان سلام! من چند روز ديگه نوبت وي اف اس گلوبال هلند دارم و دو سوال دارم ممنون ميشم راهنماييم كنيد.
١- من دانشجو دانشگاه آزاد هستم. گواهى اشتغال به تحصيلي كه گرفته ام خطاب به وزارت خارجه نوشته شده نه به سفارت. ميخواستم بدونم آيا ترجمه ي همين كافيه؟ يا روندي هست كه بتونم اونو خطاب به سفارت تبديل كنم؟

٢- دوست من ميخواد برام دعوت نامه بفرسته. يه فرم ١٣١٠ پركرده كه مربوط به اسپانسرشيپ هستش. يه دعوتنامه هم خودش نگارش كرده ميخواستم بدونم آيا فرمي هم براي دعوت نامه هست يا همون فرم اسپانسر شيپ و دعوتنامه ي نگارش شده كافيه؟

ممنون ميشم اگه راهنماييم كنين.

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۵ روز پیش

سلام
دعوتنامه یک فرم استاندارد داره که توسط شهرداری همون محل مهر و امضا میشه، فرم خامش هم تو سایت هست.

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۶ روز پیش

سلام با گواهی تحصیلی تشریف می‌برید ساختمان مرکزی پونک و اونجا یک مهر برای دارالترجمه و تاییدیه زده میشه بعد میرید دارالترجمه و خودشون ترجمه مدنظر سفارت رو انجام میدن و روال کار همون وزارت امور خارجه هست.
درباره دعوت نامه در فرم شنگن مشخصات مدنظر دعوت کننده رو با ذکر مشخصات و موارد مورد نیاز پر می کنید. ملاک فرم شنگن والبته استعلام سفارت از محل زندگی اون فرد هست.

پاسخ
پاسخ
ح
حميد
۹ روز پیش

سلام من از vfs براي چك نوبت تحويل مدارك گرفتم . يك ايميل زدم براي خودم و همسرم و فرزند 8 ساله ام ولي فقط وقت براي من و همسرم آمده و براي فرزندم وقتي نداده اند . آيا براي بچه ها وقت نميدهند ؟
به نظر شما براي چك چه مواردي را رعايت كنم ؟

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱۳ روز پیش

درود بر شما و ممنون از اطلاعات خوبتون
من طبق دعوت یک کنگره حدود 3 ماه و نیم دیگه از طرف شرکت جهت ویزای فرانسه اقدام خواهم کرد
قصد من همراهی کردن همسر و فرزند 3 ساله خودم هم هست و می خواستیم حدود 10 روز بمونیم و علاوه بر پاریس (4 روزطبق زمان کنگره) ، 5 روز هم به بارسلون یا رم برویم.
سوال من اینه که بلیط برگشت را می تونم از بارسلون یا رم بگیرم یا بهتره از هموم پاریس برگردم و برنامه سفر فقط فرانسه بدم سفارت؟
و اینکه چه توضیحی به سفارت برای همراهی خانواده ام و اقامت بیشتر از زمان کنگره بدهم؟
من سابقه ویزای آلمان 2009 و هلند 2011 دارم، همسرم 2011 هلند و هرسه ویزای مولتی کانادا داریم (االبته هنوز نرفتیم)
ممنون از شما

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۱۱ روز پیش

سلام
با توجه به داشتن ویزای کانادا احتمال زیاد مشکلی نخواهید داشت، بهتر هست هیچ اشاره ای به رفتن به کشوری غیر از فرانسه نکنید. در حال حاضر ایتالیا از همه کشورها بهتر داره ویزا میده، بین فرانسه و هلند هم بدون شک هلند سخت گیریش بشتره.

پاسخ
پاسخ
ا
ارشیا
۱۲ روز پیش

با سلام به نظرم برای شرکت در کنگره بردن همسر و فرزند مقداری شک برانگیز میتونه باشه و سفارت ممکنه به همراهاتون ویزا نده.برنامه سفرتون همون برای پاریس بهتره میتونین برید جای دیگه رو هم ببینین ولی برگشتتون طبق برنامه سفر از پاریس باشه.ویزای کانادا رو چه سالی دریافت کردین؟

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱۲ روز پیش

ممنون، سال 2018 ولی هنوز فرصت نشده برم

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱۲ روز پیش

درود برا اینکه از فرانسه بتونین ویزا رو بگیرین باید بیشترین مدت سفرتون در فرانسه باشه مثلا ۶ روز یا ۷ روز بعد میتونین هر شهری که میخواین رو برین. و این نکته رو در نظر داشته باشین که این سفارتهای شینگن الان سابقه شینگن تا ۵ سال قبل رو قبول دارن یعنی تا ۲۰۱۵ پس در واقع الان از نظر این سفارت شینگن اول محسوب میشین و فرانسه هم معمولا رو اول سختگیره البته این ویزای قبلی هم که در گذشته دور گرفتین اندکی تاثیر داره و به نظرم بهتره که از ایتالیا یا هلند اقدام کنین بعد اون کشورها رو برین. سابقه ویزا کانادا هم تاثیر داره. برنامه سفر هر چه توریستی تر باشه بهتره. موفق باشین

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۱۷ روز پیش

سلام وقت همگی بخیر، الان توی خبرهای یورو نیوز زده بود که از دوم فوریه ویزای شینگن هم باندازه اعتبار پاسپورت شده و البته هزینه ویزاهم سی درصد گرون شده،آیا دوستان کسی اطلاعاتی در این زمینه داره؟و در ضمن من دوتا شینگن از هلند و بلژیک دارم میخوام دوباره واسه هلند اقدام کنم نظرتون چیه؟و آیا ریجکتی از کانادا آیا تاثیری روی شینگن داره؟
ممنونم

پاسخ
پاسخ
ا
ارشیا
۴ روز پیش

با سلام
کانادا و آمریکا استرالیا و نیوزلند بین هم اطلاعات ویزا و ریجکت رو به اشتراک میزارن نه اتحادیه اروپا.با وجود دو تا شنگن از کانادا ریجکت شدین خیلی عجیبه کی اقدام کردین برای کانادا؟

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۵ روز پیش

من یک لیستی دیدم، حدود 30 تا 40 کشور در اون بود، اما ایران، طبق انتظار من ، شاملش نمیشد
بنابراین فکر کنم مولتی طولانی، برای ایرانیها فعلا اعمال شدنی نباشه

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱۷ روز پیش

درود. بله هزینه ویزا از ۶۰ یورو رسید ۸۰ یورو شما برای سفر در شش ماه اینده میتون از الان برا ویزا اقدام کنین. گفتن که مولتی میدن ولی هنوز برا ایرانیا مشخص نیست که اجرا بشه.از ایتالیا یا فرانسه اقدام کنین بهتره

پاسخ
پاسخ
ح
حميد
۱۹ روز پیش

با سلام من 53 ساله كارمند و همسرم خانه دار و دخترم 8 ساله براي اولين بار ميخوام براي شنگن اقدام كنم قبلا فقط سفر به تركيه مالزي چين عربستان وگرجستان داشتيم . از المان بهتره و يا لهستان؟ويا كشور ديگري كه شانس بالتري داره ؟ ممنون

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱۸ روز پیش

درود . فعلا اگه توریستی اقدام میکنین فقط ایتالیا شرایطش برا ویزای اول خوبه با رزرو هتل. البته اگر دعوتنامه دارین از اون دو کشور میتونین اقدام کنین. موفق باشین

پاسخ
پاسخ
د
دلناز
۱۸ روز پیش

با سلام قطعا المان برای شینگن اول خیلی سخته

پاسخ
پاسخ
س
سميعي
۲۱ روز پیش

سلام،من وقت سفارت فرانسه گرفتم،در أنتها ليست مدارك را نوشتن ،كارت ملي و سوابق بيمه و سند ملكي جزو مدارك نيست،آيا لازم نيست ترجمش؟فقط همون ليست أوكيه؟

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۵ روز پیش

سلام
خیر، سند لازم نیست
من چهار ماه قبل رفتم وی اف اس، سند را هم ترجمه کرده بودم، ولی ازم نگرفت
گفت لازم نیست
ویزا هم داد 3 ماهه

پاسخ
پاسخ
س
سمیعی
۴ روز پیش

سلام...خیلی خیلی ممنون.
در لیست هم نوشته نیاز نیست ولی از یک آژانس ز زدم گفت نه باید باشه...البته منم ترجمه نکردم و مطمعنن لیست را نیاز دارند چه جالب هلند ازتون سند نگرفته،برای من هلند گرفت ولی فرانسه نوشته سند نیاز نیست.دوشنبه آینده وقت سفارت دارم.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱۸ روز پیش

درود هر چی لیست درخواست کرده با توجه به شغل خودتون اماده و تحویل بدین. البته یادآوری کنماگر برای شینگن اول اقدام میکنین برا فرانسه بدون دعوتنامه اصلا مناسب نیست الان. موفق باشین

پاسخ
پاسخ
س
سمیعی
۱۸ روز پیش

فقط لیست صفحه آخر نیاز؟الکی چیز اضافه نزارم؟ حتی سند ملکی؟
شینگن چهارم هست
ممنون از پاسخوگییتون

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱۷ روز پیش

بله همون مدارکی که با فرم پر کردن براتون فرستادن رو اماده کنین تحویل بدین. موفق باشین🙏🏻🌷

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۱ ماه پیش

سلام
حدود سه هفته پیش وقت سفارت هلند داشتم، تمامی مدارک رو به همراه دعوت نامه دادم، نتیجش چند روز پیش اومد : ویزای مولتی یکساله
ویزای شینگن چهارمم بود، آخری شش ماهه بود.
ویزای کانادا هم دارم.
گفتم بگم شاید کمکی به تصمیم گیری دوستان بشه.
ایشالله که همه نتایج دلخواهشون رو بگیرن.
بابت نظرات همگی و این وبسایت خوب هم تشکر.

پاسخ
پاسخ
س
ساناز
۱۷ روز پیش

سلام تبریک میگم برای ویزای یکساله مدت اقامت نود روز هست یا میشه دو تا نود روز اقامت داشت

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱۵ روز پیش

درود.هر ششماه میتونین ۹۰ روز بمونین دو تا شیش ماه میشه ۱۸۰ روز هر سه ماهی که میمونین باید سه ماه خارج بشین از شینگن دوباره سه ماه که گذشت ۹۰ روزتون شروع میشه

پاسخ
پاسخ
ر
رامین
۲۲ روز پیش

سلام
جسارتاً پس از تحویل مدارک دقیقاً چند روز طول کشید تاایمیل پاسخ ویزا رو دریافت کردید؟

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۲۰ روز پیش

دقیقا سه هفته
البته ایمیل رو دو روز بعد از گرفتن جواب تازه دریافت کردم !!!
بهتره هر روز رو سایت vfs چک کنید.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۲۴ روز پیش

درود مبارکه میخواستم بپرسم مجردی اقدام کرده بودین؟ موفق باشین

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۲۰ روز پیش

سلام
سلامت باشید
به همراه همسرم

پاسخ
پاسخ
س
سمیعی
۱ ماه پیش

سلام.آخر بهمن وقت سفارت فرانسه دارم در فرم آنلاین تقاضای مولتی کردم(فرم آنلاین پر کردم و وقت سفارت گرفتم‌درسته؟.نمیدونم وضعیت الان ویزا دادن چطوریه میشه راهنمایی بفرمایید.
ویزا کانادا تا ۲۰۲۳ اعتبار داره
۱ ویزا سینگل از ایتالیا ۷ روزه
۱ ویزا ۳.۵ ماهه از هلند مولتی
۱ ویزا ۱ ماهه سینگل از هلند که تیر ماه گرفتم.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۲۴ روز پیش

درود شرایطتون خوبه احتمالا ششماهه یا یکساله رو بهتون میده فرانسه نگران نباشین و با مدارک کامل اقدام کنین. و ایشالا خبر خوب رو اینجا میدین موفق باشین.

پاسخ
پاسخ
س
سمیعی
۲۳ روز پیش

سپاس.حتما جوابشو میگم
امبدوارم مولتی بدن....چون واقعا روند ویزا گرفتن وقت گیر
گفتن سند ملکی برای فرانسه ترجمه نکنید.واقعا نیاز نیست؟

پاسخ
پاسخ
د
دلناز
۱۹ روز پیش

ممنون میشم جناب سمیعی جوابشو بگین چون منم با شرایط شما میخوام از فرانشه اقدام کنم البته کانادا ندارم و به جاش ویزای اخرم از هلند ۶ ماهه بوده

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۲۱ روز پیش

بله سند مالکیت و سابقه بیمه تامین اجتماعی رو نمگیرن ازتون . هر چی که در چک لیست براتون با فرم ایمیل شده فرستادن رو اماده و تحویل بدین.

پاسخ
پاسخ
ا
الهه
۱ ماه پیش

درود دوستان. آیا سفارت هلند هنوز اسکن دعوتنامه و گارانتی که شهرداری تایید می کنه رو می پذیره یا حتما باید اصل باشه. سری قبل که از طریق پست دعوتنامه به دست خانواده ام نرسید و لی خوشبختامه اسکن را بردند و پذیرفتند.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱ ماه پیش

درود فکر نکنم مشکلی باشه با ایمیل و اسکن دعوتنامه.من که بار دوم سفارت سوییس فامیل دعوتنامه رو که اماده کرده با اسکن دوربین موبایل اسکن گرفت و با تلگرام فرستاد بردم اینایی که خدمات کامپیوتری و نرم افزاری انجام میدن تنظیم و پرینت رنگی گرفت با پرینت اسکن ص اول پاسپورت دعوت کننده که از قبل یک جای کامپیوتر اسکن رو نگه داشته بودم بردم تحویل سفارت سوییس دادم دو سال پیش و ویزا دادن. موفق باشین

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۱ ماه پیش

سلام وقت همگی بخیر ما پارسال باتفاق خانمم و پسرم بدون دعوتنامه ویزای مولتی۶ماهه هلند گرفتیم الان دوباره میخوام اقدام کنم ویزای اولم دوسال قبل از بلژیک بودش(اونم بدون دعوتنامه بودیم )،دوستان وضعیت مشابهی داشتن ک از تجربشون استفاده کنم؟بازم ممنونم

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱ ماه پیش

درود والا یکی از دوستان ششماهه از هلند داشت با همسرش اردیبهشت ماه که اقدام کردن یکماهه سینگل گرفت حالا شما هم شانستون رو امتحان کنین شاید سه ماه مولتی رو حداقل بدن نتیجه شو هم بگین.موفق باشین

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱ ماه پیش

من هفته پیش جوابم اومد دعوتنامه کاری داشتم برای جاب اینترویو از یه شرکت معتبر هلندی، تو حسابم ۳۰ تومن داشتم، سند خونه به اسم خودم داشتم، متاهل هم بودم ۳ هفته طول کشید که جواب دادن و در عین ناباوری رد کردن! دلیل هم مورد ۲ و ۹، میگه از برگشتت مطمعن نیستیم دلیل سفرت هم مشخص نیست! کلا کسی که تایید بشه الان تقریبا غیر ممکنه نمیدونم چیکار باید کنم الان؟

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۲۲ روز پیش

سلام دوست من ایا اسپانسر هم داشتین رو دعوتنامه چون ۳۰ ملیون تمکن بسیار پایینیه برا هلند

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۲۱ روز پیش

دعوتنامه داشتم شرکتم برام بلیط و هتل رو حتی رزو کرده بود تو دعوتنامه هم نوشته بودن همه هزینه های سفر با اوناست، بعد من سند خونه به اسم خودم دارم اینجا

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱ ماه پیش

درود والا برای کار آلمان اگه تمام مدارک خواسته شده رو تحویل بدین بهشون بهتر ویزا میدن دو تا از دوستان من که سابقه شغلی حسابداری در شرکت خصوصی و بانک داشتن رو امسال تابستون آلمان بهشون ویزا داد و الان آلمان مشغول هستن یکیشون مجرد و اون یکی هم متاهل با همسر و پسرش اونجاست.

پاسخ
پاسخ
م
ملينا
۱ ماه پیش

سلام وقت بخير
براى درخواست اولين بار براى ويزاى شينگن از كدوم كشور اقدام كنم ممكن هست بهتر ويزا بهم بدهند مىخواستم از هلند اقدام كنم ديدگاه دوستان رو خوندم متوجه شدم بدون دعوت نامه درصد ردى بنده زياده هستش.
ايا از فرانسه برم بهتره كه از اونحا سفر كنم هلند؟
ايا برگشتم بايد از هلند باشه يا فرانسه !؟
مشكلى برام پيش نمياد در اين مورد!
من ٣٨ ساله ام هست و متاهل داراى فرزند مى خوام تنها سفر كنم.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱ ماه پیش

درود از فرانسه و هلند اقدام نکنین که ریجکت میکنن شینگن اولی رو ایتالیا و لهستان چک بهتر هست حداقل. اگه از ایتالیا اقدام میکنین برا شینگن دوم فرانسه خوبه ولی ایتالیا حتما ورود و خروج باید ایتالیا باشه. در کاور لتری که مینویسین اینا رو توضیح بدین همراه با جاهایی که میخواین در ایتالیا ببینین و همینطور برنامه سفر به هلند رو ولی برا سفر اول بهتره همون برنامه ایتالیا رو بدین ویزا که گرفتین برین هلند موفق باشین

پاسخ
پاسخ
م
مروارید
۲ ماه پیش

سلام ویزای 6 ماهه گرفتیم دوساله میخواستیم ولی بازم خوبه

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱ ماه پیش

درود با دعوتنامه اقدام کردین و شینگن چندم بودین؟

پاسخ
پاسخ
م
مروارید
۱ ماه پیش

نه دعوتنامه نداشتیم 5 یا 6امین شینگن بود

پاسخ
پاسخ
ك
كيانا
۷ روز پیش

سلام ببخشيد ميتونم بپرسم شمادر برنامه سفري كه به سفارت ارائه داديد تمام طول سفر رو كشور هلند انتخاب كرده بوديد؟
ممنونم

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱ ماه پیش

بسیار عالی منم شینگن سوم رو از هلند مولتی یکساله گرفتم ۵ تیر تموم شد مهلتش دیگه تا نوبت ما برسه دو ساله بگیریم همه چی تغییر کرد. موفق باشین

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۲ ماه پیش

سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید با گواهی تحصیلی دانشجویی و تمکن مالی و گردش حساب خوب درخواست بدم بدون مدارک شغلی .با تشکر

پاسخ
پاسخ
ا
ادیب اسماعیلی
۱ ماه پیش

ضمن درود و عرض ادب.
دوست بزرگوار؛
شما میتوانید با گواهی اشتغال به تحصیل (که به نوعی میتواند جایگزین گواهی اشتغال به کار باشد) و گردش و تمکن مالی مناسب اقدام به درخواست روادید نمایید.

پاینده باشید.

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۱ ماه پیش

ممنون آقای اسماعیلی

پاسخ
پاسخ
س
سمیعی
۲ ماه پیش

سلام.ایمیل زدم برای وقت سفارت.جواب دادن هفته چهارم فروردین زودترین وقت هست.دوباره ایمیل جدید بدم؟با اطلاعات اولی که فرستادم فقط زمان سفر را عوض کنم؟؟

پاسخ
پاسخ
ا
ادیب اسماعیلی
۱ ماه پیش

سرکار خانم/ جناب آقای سمیعی؛

ضمن درود و عرض ادب؛
آری. میبایست مجدداً یک رایانامه به وی.اف.اس گلوبال ارسال نموده و اینبار «تاریخ پیشنهادی برای حضور» خود را حوالی اواخر فروردین و یا اوائل اردیبهشت قید نمایید.


پاینده باشید.

پاسخ
پاسخ
ادامه...