سفرنوشت

الان در سفر غرب آفریقا هستم و نمیتونم به موقع کامنت ها رو‌ بررسی کنم. در صورت تمایل به مشاهده گزارش های روزانه به اینستاگرام سفرنوشت بپیوندید.

راهنمای اخذ ویزای شینگن هلند - تجربه شخصی

هلند

به روز رسانی در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۲۶: آدرس شرکت وی اف اس هلند تغییر پیدا کرده و به میدان هروی منتقل شده.

به روز رسانی در ۱۳۹۷/۳/۲۴: اگر وی اف اس به شما پیام داد که زودترین زمانی که وقت داره هفته چهارم سپتامبر هست این یعنی باید تاریخ سفر رو به هفته سوم نوامبر به بعد تغییر بدید و دوباره ایمیل درخواست وقت به وی اف اس بفرستید. هفته چهارم سپتامبر نوبت شما نیست! تا وقتی که یک روز و ساعت مشخص به شما اعلام نشه هیچ وقتی ندارید. ایمیل های وی اف اس خیلی واضح هست. یک دوست که دانش انگلیسی در سطح متوسط داره خیلی میتونه به شما کمک کنه.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۳/۷: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تقاضای ویزا برای وی اف اس بسیار زیاد شده و احتمالا چندین بار وی اف اس به ایمیل شما پاسخ میده که زمان سفرتون رو عقب بیاندازید. به این ایمیل ها فوری پاسخ بدید تا نهایتا یک وقت تحویل مدارک به شما اختصاص داده بشه. به همین دلیل تقاضای زیاد سفارت هم معمولا نمیتونه در بازه ۱۴ روزه پرونده ها رو بررسی کنه و حتی تا ۳۰ روز هم شده که جواب دادن طول کشیده.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۱/۲۱

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱۰/۱۳: با توجه به این که کامنت های این پست داشت به ۱۰۰۰ تا می رسید، از امروز حذف کامنت هایی که برای دیگران مفید نبود رو شروع کردم تا استفاده از این مطلب و نظراتش برای مراجعه کنندگان ساده تر باشه. این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶: سیستم ویزای کوتاه مدت هلند به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار شد که توضیحاتش رو در قسمت هایی که تغییرات ایجاد شده اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۱: توضیحات بیشتر به قسمت وقت مصاحبه و نوبت سفارت هلند اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۳/۲۱: قسمت سوالات متداول در مورد ویزای هلند رو به مطلب اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱/۲۹: در آوریل ۲۰۱۷ وبسایت تمامی سفارت های هلند در دنیا تغییر یافت و اطلاعات به صورت یکپارچه در یک سایت ارائه می شود. لینک هایی که در این مطلب به سایت سفارت بود به روزرسانی شد و لینک به لیست شرکت های بیمه مورد قبول سفارت هلند، به دلیل اینکه در سایت جدید این لیست ارائه نشده، حذف شد.

اگر عبارت ویزای شینگن (Schengen Visa) رو سرچ کنید چند صفحه اول گوگل فقط آژانس هایی هستند که با دریافت مبالغ زیادی این کار رو انجام میدند. شاید برای همینه که تصور بر این شده تنها راه برای دریافت ویزای شینگن صرف مبالغ زیاد و مراجعه به این آژانس هاست. یک دلیل دیگرش هم شاید این باور غلط باشه که اکثر درخواست های ویزای شینگن ریجکت میشند که البته این هم درست نیست و در آخر این نوشته آمار جالبی رو بهتون میگم.

توی این مطلب سعی می کنم تجربه شخصی خودم و هرچی که راجع به این ویزای شینگن هست و مراحل لازم برای دریافتش رو با شما به اشتراک بگذارم.

ویزای شینگن چیست و چه مزایایی داره

سال ۱۹۸۵ شهر کوچکی به اسم شینگن در لوکزامبورگ میزبان سران ۵ کشور اروپایی بود که اولین قدم رو برای تحقق رویای اروپای بدون مرز برداشتند و معاهده ای که بعدها به معاهده شینگن معروف شد رو امضا کردند. ده سال بعد معاهده شینگن با برداشته شدن نقاط کنترل مرزی بین ۷ کشور عملیاتی شد و تا امروز که این کشورهای بدون مرز به ۲۶ تا رسیده در حال گسترش هست. در حقیقت مثل این میمونه که این ۲۶ کشور یکی هستند و فقط یک مرز بیرونی دارند.

معنی این بدون مرز بودن کشورها اینه که شما با ورود به یکی از این ۲۶ کشور، چون مرزی مابینشون نیست میتونید آزادانه به ۲۵ تای بقیه هم سفر کنید. برای ورود به این کشورها که محدوده شینگن رو تشکیل میدند شما باید از یکیشون ویزا دریافت کنید، ویزایی که به ویزای شینگن معروفه.

کشورهای حوزه شینگن عبارتند از

 • اتریش (Austria)
 • بلژیک (Belgium)
 • جمهوری چک (Czech Republic)
 • دانمارک (Denmark)
 • استونی (Estonia)
 • فنلاند (Finland)
 • فرانسه (France)
 • آلمان (Germany)
 • یونان (Greece)
 • مجارستان (Hungary)
 • ایسلند (Iceland)
 • ایتالیا (Italy)
 • لتونی (Latvia)
 • لیتوانی (Lithuania)
 • لوکزامبورگ (Luxembourg)
 • مالت (Malta)
 • هلند (Netherlands)
 • نروژ (Norway)
 • لهستان (Poland)
 • پرتغال (Portugal)
 • اسلواکی (Slovakia)
 • اسلونی (Slovenia)
 • اسپانیا (Spain)
 • سوئد (Sweden)
 • سوئیس (Switzerland)
 • لیختن اشتاین (Liechtenstein)

کشورهای عضو پیمان شینگن رو می تونید در نقشه زیر ببینید.

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

از این ۲۶ تا کشور ۱۷ تاشون در ایران سفارت دارند که از هر کدومشون میشه برای ویزای شینگن اقدام کرد.

با داشتن ویزای شینگن میتونید به ۴ تا کشور کوچولوی اروپایی که عضو محدوده شینگن نیستند ولی بین کشورهای عضو شینگن گیر کردند هم سفر کنید:

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

اگر ویزای شینگن شما دابل (دو بار ورود) یا مولتیپل (چند بار ورود) باشه علاوه بر ۳۰ کشور بالا میتونید به ۱۰ تا کشور اروپایی دیگه که عمدتا در منطقه بالکان هستند هم سفر کنید:

فقط باید حواستون باشه بعضی از این کشورها در صورتی اجازه ورود به شما میدند که ویزاتون دارای اعتبار باشه و یکبار هم ازش استفاده کرده باشید. شرایط هر کدوم رو جداگانه در کشور مربوطه خواهم نوشت.

علاوه بر کشورهای اروپایی، با داشتن ویزای شینگن میشه به چند تا کشور دیگه هم در آمریکای مرکزی سفر کرد که در قسمت خودش شرایط و جزییاتش رو می نویسم.

خوب حالا که دیدید با یک ویزا میشه به ۴۰ تا کشور اروپایی سفر کرد بریم مرحله بعد.

توضیح کشورهای بدون مرز در منطقه شینگن با چند مثال

قبل از اینکه برم اروپا، تصور دقیقی از اینکه کشورهای بدون مرز چطوری میتونه باشه و اینکه با ویزای یک بار ورودم میتونم همه کشورها رو ببینم ممکن نبود. اولین بار مرز زمینی هلند و بلژیک رو با ماشین دوستم رد کردیم و فقط از طریق جی پی اس ماشین که یک خط چین روی نقشه نشون میداد فهمیدم از مرز رد شدیم، واقعا هیچ نشانه فیزیکی و حتی تابلوی خوشامدگویی به بلژیک هم وجود نداشت. وضعیت مرزهای زمینی بین کشورهای حوزه شینگن تقریبا همه جا اینجوریه به جز برخی جاها که اتاقک های مخروبه کنترل مرزی از گذشته مونده. تنها یک بار در مرز زمینی ایتالیا به سوئیس ویزای همه مسافرها چک شد. این هم مربوط به سال ۲۰۱۵ و اوج مهاجرهای غیرقانونی از کشورهای جنگ زده بود.

کشور های یونان و مالتا مرز زمینی با بقیه کشورهای منطقه شینگن ندارند ولی با ویزای یک بار ورود میشه به این کشورها هم وارد شد چون مرزهای هوایی هم بین این کشورها حذف شده. فرودگاه های حوزه شینگن به دو قسمت تقسیم شدند، پروازهایی که خارج از شینگن به اون فرودگاه وارد و خارج میشند و پروازهای ورودی و خروجی مربوط به منطقه شینگن. مثلا وقتی شما از برلین آلمان به بارسلون اسپانیا پرواز کنید مثل این میمونه که از مادرید به بارسلون پرواز کردید. موقع خروج از آلمان و برلین پلیس مرزی پاسپورت شما رو نه کنترل میکنه نه مهری زده میشه (ممکنه بعضی از ایرلاین ها داشتن ویزای معتبر رو چک کنند) و همینطور موقع ورود به بارسلون کسی نه از شما پاسپورت و ویزا میخواد نه مهر ورودی در پاسپورتتون زده میشه. این مثال رو میشه به تمامی فرودگاه های حوزه شینگن بسط داد.

مثال آخر مربوط میشه به موردی که اکثر ما ممکنه اشتباه کنیم. اگر یک پرواز از تهران به پاریس با هواپیمایی آلیتالیا (هواپیمایی ایتالیا) داشته باشید این پرواز یک توقف هم در ایتالیا خواهد داشت. وقتی قصد تعویض پرواز در فرودگاه رم رو دارید چون پرواز شما از خارج منطقه شینگن اومده و الان قصد دارید یک پرواز داخل شینگن رو سوار بشید مجبور هستید از گیت پلیس مرزی در فرودگاه رم عبور کنید و مهر ورود به ایتالیا در پاسپورت شما خواهد خورد نه مهر فرانسه.

انواع ویزای شینگن و نوع مناسب برای سفر توریستی

ویزای شینگن تایپ A

ویزای ترانزیت فرودگاهی (Airport Transit Visa) که فقط برای استفاده از سالن ترانزیت یک فرودگاه در محدوده شینگن برای عوض کردن پرواز و خروج از شینگن هست و مسافر حق خروج از فرودگاه رو نداره. متاسفانه ایران جزو ۱۸ کشوری هست که این ویزا رو نیاز دارند و علت اصلیش هم میتونه درخواست پناهندگی در گذشته از این طریق باشه. هزینه این ویزا ثابت و ۶۰ یورو هست.

ویزای شینگن تایپ B

برای ترانزیت بود. منسوخ شده و دیگه وجود نداره.

ویزای شینگن تایپ C

ویزای کوتاه مدت (Short-stay Visa) که حداکثر اجازه اقامت ۹۰ روزه (پیوسته یا ناپیوسته) در یک بازه ۱۸۰ روزه رو میده. همه ویزاهای توریستی، شرکت در نمایشگاه و دیدار دوستان و اقوام و … در این دسته قرار می گیره. در مورد این ویزا خیلی نباید شاکی بود چون ۱۱۴ تا کشور دیگه هم مثل ما نیاز به دریافت این ویزا برای سفر به اروپا دارند. هزینه این ویزا هم ثابت و ۶۰ یورو هست. اسم دیگه این ویزا یونیفورم (Uniform Visa) هست.

ویزای تایپ C خودش به سه دسته یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود (مولتیپل) تقسیم میشه.

ویزای تایپ D

ویزای طولانی مدت که دیگه شینگن نیست و بهش ویزای ملی (National Visa) گفته میشه. برای تحصیل و کار از این ویزا استفاده میشه که من هم اطلاع چندانی ازش ندارم.

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

شروع اقدام برای ویزای شینگن

اولین مرحله انتخاب یک کشور از بین ۲۶ تا کشور حوزه شینگن برای انجام مراحل ویزا هست. قانونا شما باید از کشوری درخواست کنید که قصد سفر به اون رو دارید و اگر هدفتون سفر به بیش از یک کشور هست، سفارت اون کشوری رو انتخاب کنید که بیشترین مدت اقامت رو دارید.

از قانون که بگذریم منطقی اینه که از بین ۱۷ تا کشوری که توی ایران سفارت دارند انتخاب کنید. از بین اونها هم اگر کشوری هست که دوست یا فامیل دارید و میتونه براتون دعوتنامه بفرسته مسلما انتخاب بهتری هست.

من تجربه گرفتن ویزای شینگن از هلند (دو بار)، لهستان و یونان رو داشتم که لهستان از همه ساده تر بوده. بار دوم که از یونان اقدام کردم به قدری بی نظمی و شلختگی سفارت اذیتم کرد که قبل از گرفتن جواب رفتم و پاسپورتم رو گرفتم.

واقعا هیچ جوابی برای این سوال که کدوم سفارت اروپایی راحت شینگن میده و کدوم سختگیری بیشتره داره نیست، چون مورد به مورد فرق داره. من توصیه می کنم از آلمان و اتریش دوری کنید چون دوستانم تجربه های خوبی نداشتند. از سفارت یونان هم بدلیل بی نظمی و شلختگی وحشتناکش دوری کنید.

هر دو ویزای هلند با دعوتنامه دوستانم بوده و ویزای شینگن لهستان (ساده ترین ویزای شینگن من) و یونان بدون دعوتنامه. اینجا چون روی هلند تمرکز دارم جزئیات اونرو می نویسم.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

وقت مصاحبه و تحویل مدارک سفارت هلند

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶

بعضی از سفارت های اروپایی (مثلا ایتالیا) گرفتن نوبتشون هم دردسریه و بازار سیاه برای خرید و فروش نوبت به راه افتاده. خوشبختانه سفارت هلند این مشکل رو نداره و پروسه خیلی ساده هست. در سیستم جدید اصلا نیاز به ایمیل به سفارت هلند هم نیست. چون هلند هم مثل فرانسه و اتریش و انگلستان و … از تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۶ سیستم ویزای کوتاه مدتش رو برون سپاری کرد و به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار کرد.

برای دریافت نوبت دیگه به سفارت هلند ایمیل نمیزنید و به ایمیل مرکز وی اف اس گلوبال به آدرس appt.netherlands@vfshelpline.com مشخصات خودتون رو دقیقا به فرمت زیر و انگلیسی می فرستید:

 • Full Name
 • Passport Number
 • Date of Birth
 • Passport Expiry Date
 • Nationality
 • Gender
 • Date of Departure
 • Contact Number - Mobile Number
 • Email Address - for appointment confirmation

فوری یک ایمیل اتوماتیک میاد که بهتون میگه باید چه اطلاعاتی رو بفرستید. اگر اطلاعاتتون رو درست فرستادید اون ایمیل رو فراموش کنید. بین ۱ تا ۷ روز یک ایمیل دیگه که تاریخ تحویل مدارک تعیین شده برای شما ارسال میشه. این ایمیل رو باید پرینت بگیرید و روز تحویل مدارک همراه داشته باشید.

در صفحه تعیین وقت در سایت وی اف اس گلوبال به این دو نکته اشاره شده:

 1. تنها در صورتی برای شما وقت تعیین میشه که تمام اطلاعات بالا رو در ایمیل خود نوشته باشید. در غیر این صورت بدون هیچ جوابی به شما درخواست تعیین وقت شما رد میشه.

 2. زمانی که تعیین وقت انجام شد امکان کنسل یا تغییر تاریخ وجود نداره و در صورتی که در تاریخ وقت خود مراجعه نکردید باید درخواست تعیین وقت جدید بدید.

اگر بصورت گروهی و یا خانوادگی سفر می کنید مشخصات همه افراد رو در یک ایمیل بنویسید. اینجوری توی یک روز به همتون نوبت میدند.

اگر برای ویزای طولانی مدت تایپ D اقدام می کنید باید به خود سفارت هلند و ایمیل به teh-app@minbuza.nl درخواستتون رو بفرستید.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

مدارک لازم برای ویزای شینگن هلند

مدارکی که سفارت هلند درخواست میکنه شبیه مدارک بقیه کشورهاست، همون هایی که توی راهنمای کلی ویزا هم نوشتم. بسته به اینکه قصد سفر توریستی دارید یا دیدار دوستان و فامیل (با دعوتنامه) برخی از مدارک زیر رو نیاز ندارید که جلوش نوشتم.

 1. فرم کامل شده و امضا شده ویزای شینگن فرم ویزای هلند رو از سایت شرکت وی اف اس گلوبال هلند دانلود کنید.

 2. پاسپورت: پاسپورت باید حداقل دو صفحه خالی و سه ماه پس از پایان سفر هم اعتبار داشه باشه. کپی صفحه اول و صفحاتی که ویزا داره هم ببرید. در صورت داشتن پاسپورت قدیمی که توش ویزا و مهر ورود خروج داره، اون رو هم ببرید.

 3. شناسنامه و ترجمه اون به زبان انگلیسی: ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه و نیازی به مهرهای دادگستری و وزارت امور خارجه نیست.

 4. یک قطعه عکس رنگی جدید ۳.۵ × ۴: عکس باید بدون روتوش باشه. این رو دست کم نگیرید، افراد زیادی رو دیدم که بدلیل اینکه عکسشون شبیه عکس پاسپورت بود یا روتوش داشت، مورد تایید سفارت قرار نگرفت و مجبور شدند دوباره عکس بگیرند. من چون این رو شنیده بودم برای محکم کاری همون پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم. الان که تحویل مدارک به شرکت وی اف اس گلوبال شده، در اتاق انتظار امکان عکس پرسنلی البته با پرداخت هزینه هست. پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم.

 5. رزرو بلیط رفت و برگشت: این رزرو رو رایگان از همه آژانس های مسافرتی میتونید بگیرید و هیچ لزومی هم نداره بلیط نهاییتون پس از گرفتن ویزا همین باشه.

 6. دعوتنامه رسمی: دوست یا فامیل شما در هلند باید بره شهرداری و یک فرم دعوتنامه برای شما پر بکنه. هزینه این کار ۲۰ یورو هست. کپی این دعوتنامه رو هم به سفارت بدید قبول می کنند و نیازی به پست کردن اصلش نیست. به همراه این دعوتنامه کپی پاسپورت شخص دعوت کننده (و در صورت ایرانی بودن پاسپورتش کپی ویزای طولانی مدتش) رو هم باید به سفارت بدید. اگر دوستتون هزینه های شما در طول سفر رو هم تقبل بکنه باید کپی سه تا فیش آخر حقوقیش رو هم ببرید سفارت هلند. اگر هم کسی ندارید که براتون دعوتنامه بفرسته میتونید کنفرانس علمی، کارگاه آموزشی و یا دوره های آموزشی کوتاه مدت برای ثبت نام کردن پیدا کنید و ازشون درخواست کنید براتون دعوتنامه ارسال کنند. داشتن دعوتنامه به هیچ وجه اجباری نیست ولی شانستون رو برای گرفتن ویزا بیشتر میکنه.

 7. رزرو هتل برای تمامی مدت اقامت: رزرو رو خودتون میتونید از سایت بوکینگ و انتخاب هتل هایی که بدون کردیت کارت هم میشه رزرو کرد انجام بدید ولی اگر یک ویزا کارت یا مستر کارت داشته باشید و هتل هایی که میشه بعدا مجانی کنسل کرد انتخاب کنید، اعتبار رزروتون خیلی بیشتره. اگر دعوتنامه از دوستان و فامیل دارید نیازی به رزرو هتل ندارید.

 8. مدرک شغلی: گواهی اشتغال به کار از شرکتی که براش کار می کنید یا قرارداد، مدارک شرکتی که صاحبش هستید، گواهی اشتغال به تحصیل، جواز کسب، سوابق بیمه ماه های اخیر و هر مدرکی که نشون بده شما در ایران به کاری مشغول هستید. داشتن کار خیال سفارت رو تا حدی راحت میکنه که مسافر بعد از سفر برمیگرده به کشور خودش. دوست هنرمندی دارم که از مدیر گالری که آخرین نمایشگاه نقاشیش رو اونجا برگزار کرده بود یک نامه گرفت و به عنوان مدرک شغلی تحویل سفارت فرانسه داد. شما هم هر کاری انجام میدید سعی کنید یک مدرکی براش تهیه کنید.

 9. مدرک مالی: گواهی تمکن مالی و گردش حساب سه ماه آخر حسابتون که همه بانک ها به زبان انگلیسی این دو تا مدرک رو بهتون میدند. اینکه توی حسابتون چقدر باید باشه هیچکس نمیدونه و بعضا توصیه شده زیر ۲۰ میلیون تومان نباشه، البته هرچه بیشتر بهتر. اگر پول کافی ندارید میتونید مدارک حساب بانکی بستگان درجه یک رو ارائه کنید. اگر خانوادگی سفر می کنید داشتن مدارک مالی برای یک از اعضای خانواده کافیه. ابتکاری که من زدم این بود که برگه چند تا سهامی که داشتم ترجمه کردم و به سفارت دادم. هم از نظر مالی ارزش داشت هم نشون میداد علاوه بر کار اولم به کار دیگه ای هم در ایران مشغولم. البته مبلغش چیزی نمیشد ولی تعدادش زیاد بود 🙂. اگر دعوتنامه ای دارید که شخص دعوت کننده هزینه های شما در طول سفر رو تقبل کرده نیازی به مورد ۹ ندارید.

 10. سند ملکی: سند ملکی و ترجمه اون میتونه نشون دهنده این باشه که به ایران برخواهید گشت. در صورت نداشتن هم اصلا نگران نباشید، من هم نداشتم.

 11. گواهی مرخصی: داشتن گواهی مرخصی از شرکت و سه تا فیش آخر حقوقی خودتون اجباری نیست ولی اگر داشتید ببرید.

 12. برنامه سفر: یک برنامه سفر خصوصا اگر توریستی و بدون دعوتنامه میرید به سفارت ارائه کنید. حواستون باشه این برنامه سفر با رزرو هتل هاتون همخوانی داشته باشه.

 13. بیمه مسافرتی: داشتن بیمه ای که هزینه های درمانی و حادثه رو در طول سفر پوشش بده اجباریه. حداقل تعهدات این بیمه باید ۳۰ هزار یورو باشه. هزینه این بیمه برای یک سفر ۳۰ روزه از ۴۰ تا ۱۰۰ هزار تومان و بسته به شرکت بیمه گزار متفاوته. حواستون باشه بیمه ای بگیرید که در صورت نگرفتن ویزا بتونید کنسلش کنید.

 14. حدود ۹۰ یورو پول نقد: هزینه ویزای شینگن ۶۰ یورو هست و شرکت وی اف اس گلوبال هم کارمزد خودش ۲۸ یورو هست. ویزای شما چه سه روز باشه چه سه ماه هزینش همین هست.

نکته ۱

همه مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه. ترجمه مدارک توسط دارالترجمه رسمی برای سفارت هلند کافیه و نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه ایران نیست. سفارت خانه ها در این مورد قوانینشون با هم فرق داره.

نکته ۲

از همه مدارک یک کپی داشته باشید.

مرحله آخر انجام مصاحبه و انگشت نگاری

به نظر میاد پروسه مصاحبه کلا حذف شده و مرکز وی اف اس گلوبال فقط مدارک رو جمع آوری و به سفارت ارسال میکنه.

البته درسته که مصاحبه نداره ولی ممکنه کارمندان مرکز از شما بخواند دلیلتون واسه سفر رو بطور واضح بگید. خود مرکز وی اف اس گفته که کارمندانش هیچ توصیه ای به شما نمی کنند و جواب این سوال که ویزا میگیرید یا نه رو نخواهند داد.

روزی که به مرکز وی اف اس گلوبال برای تحویل مدارکتون رفتید حتما ایمیلی که بهتون وقت داده رو پرینت گرفته باشید، با نشون دادن اون از قسمت بازرسی رد میشید و وارد اتاق انتظار میشید. وقتی نوبتتون شد مدارک رو به کارمند مرکز تحویل میدید. کارمندهای اونجا هیچ تصمیمی برای ویزای شما نمیگیرند و فقط تحویل گیرنده مدارک هستند.

بعد از پرداخت هزینه ویزا و کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال، انگشت نگاری انجام میشه و باید صبر کنید تا جواب ویزا با ایمیل براتون فرستاده بشه.

آدرس مرکز وی اف اس گلوبال هلند تهران، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقع ۴ مرکز هروی، مرکز ویزای هلند. تلفن مرکز هم ۰۲۱۸۲۸۰۵۹۱۴ هست. برای سوال پرسیدن و راهنمایی در مورد ویزای هلند میتونید از ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر، همه روزه بجز جمعه و شنبه و روزهای تعطیل تماس بگیرید.

اگر ویزای طولانی مدت هلند درخواست دادید روز مصاحبه باید به سفارت هلند به آدرس فرمانیه، دیباجی شمالی، ارغوان غربی، پلاک ۸ که بیشتر شبیه یک دژ نظامی میمونه تا سفارت مراجعه کنید. امیدوارم حداقل گاردهای فلزیش رو رنگ کنند تا اینقدر ترسناک به نظر نیاد 🙂

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

درسته که مرحله استرس دار مصاحبه برای ویزای کوتاه مدت تایپ C حذف شده ولی تجربه خودم رو برای کسانی که به هر دلیلی نیاز به مصاحبه داشتند مینویسم.

خیلی مهمه که اعتماد به نفس و راجع سفرتون اطلاعات دقیقی داشته باشید. به نظر من مهمترین قسمت مصاحبه همین اعتماد به نفسه. یعنی به راحتی بتونید توضیح بدید هدفتون از ویزا گرفتن چیه.

یادم میاد مصاحبه کننده از یک نفر پرسید چرا از بین این همه کشور هلند رو انتخاب کردی؟ اون شخص هم جواب داد چون طبیعتش سرسبزه و خیلی زیباست. خانم مصاحبه کننده هم گفت خوب برو شمال، چه کاریه این همه میخوای هزینه کنی بری هلند 😆

درسته جواب ویزا رو معمولا دو هفته ای میدند ولی من خیلی خوش شانس نبودم و دفعه اول که برای ویزای هلند اقدام کردم دو ماه طول کشید تا بهم جواب داده بشه! البته روز مصاحبه بهم گفتند که مورد شما رو می فرستیم هلند راجع بهش تصمیم گیری بشه و بیشتر از ۲ هفته طول میکشه ولی نگفتند ۲ ماه! حدودا دو ماه بعد از روز مصاحبه از سفارت هلند تماس گرفتند و گفتند با ویزات موافقت شده و میتونی برای دریافت ویزا بیایی سفارت.

ان شاالله بعد از اینکه جواب مثبت ویزا رو گرفتید حتما به شرایطش و مدت اعتبار اون توجه کنید.

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

برای من تاریخ صدور ویزا رو ۶ اکتبر ۲۰۱۳ زده. تاریخ اعتبار ویزای من از ۱۰ اکتبر تا ۲۴ نوامبر هست یعنی یک بازه ۴۴ روزه. من توی این بازه زمانی باید وارد محدوده شینگن میشدم و تا قبل از ۲۴ نوامبر هم باید خارج می شدم. مدت زمان اقامت من رو هم زده ۳۰ روز، یعنی درسته که ویزا در یک بازه ۴۴ روزه اعتبار داره ولی حداکثر اجازه ۳۰ روز موندن در حوزه شینگن رو داشتم. تعداد ورود رو هم یک بار نوشته، یعنی اگر مثلا بعد از ۲۰ روز از حوزه شینگن خارج می شدم حتی با اینکه هنوز ۱۰ روز دیگه مجوز اقامت داشتم ولی اجازه ورود مجدد به من داده نمی شد.

اون پایین هم دو تا جمله نوشته. اولیش Report back to embassy معنیش اینه که وقتی از سفر برگشتم کپی ویزا و صفحات دارای مهر ورود و خروج ایران و حوزه شینگن رو ببرم تحویل سفارت بدم. ایمیل اسکن اون صفحات رو هم قبول کردند. جمله دوم Report to police Eindhoven within 72 hrs یعنی از وقتی وارد هلند شدم ۷۲ ساعت فرصت داشتم که برم اداره پلیس آیندهوون (شهری که دعوتنامه از شهرداری اونجا برای من فرستاده شده بود) و یک فرم پر کنم. پلیس آیندهوون هم یک برچسب توی پاسپورتم زد و موقع برگشت به ایران اسکنش رو فرستادم برای سفارت. این دو مورد برای افراد کمی نوشته میشه ولی ظاهرا مورد من خاص بوده 🙂

اگر خدایی نکرده درخواست ویزای شینگن شما ریجکت شد دنیا به آخر نرسیده. چند ماهی صبر کنید و ترجیحا از یک سفارتخانه دیگه اقدام کنید. اگر بدلیل کسری مدارک ویزاتون ریجکت شده باشه خیلی راحت میتونید بگید که برای درخواست قبلی مدارک کامل نداشتم و الان با مدارک کامل اومدم اقدام کنم.

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

چند توصیه برای ویزای شینگن هلند

 • سعی کنید ورودتون از هلند باشه، هم از این جهت که اگر از کشور دیگری وارد شینگن بشید ممکنه اجازه ورود بهتون داده نشه و هم دفعه بعد که برای ویزای هلند اقدام کنید احتمالا سختگیری بیشتری بشه.
 • اگر بار اولتون هست که قصد گرفتن ویزای شینگن رو دارید درخواست ویزای طولانی و مولتیپل ندید.
 • قبل از دریافت جواب قطعی ویزا هیچ بلیط قطار، هواپیما و رزرو هتلی رو قطعی نکنید.
 • سفارت هیچ پولی به عنوان ضمانت برگشت از شما دریافت نمیکنه. اگر از طریق آژانس اقدام کنید ممکنه اون آژانس از شما بخواد علاوه بر هزینه ای که برای ویزا دریافت میکنه پولی هم به عنوان ضمانت برگشت ازتون درخواست کنه. این پول رو میگیره تا مطمئن بشه شما برمی گردید و اعتبار آژانس که شما رو به سفارت معرفی کرده خدشه دار نمیشه.
 • هزینه ویزای شینگن فقط و فقط ۶۰ یورو هست بعلاوه ۲۸ یورو کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال و هزینه ترجمه مدارک. اگر دانش زبان انگلیسی در حد متوسط دارید، فرم ها رو میتونید خودتون پرکنید و فرصت جستجو در سایت های رزرو هتل رو دارید، سراغ آژانس هایی که پول های کلانی دریافت می کنند نرید.
 • پادشاهی هلند تعدادی جزیره در دریای کارائیب داره که فقط با ویزای شینگن مولتیپل اجازه ورود به اون جزایر رو دارید.

در آخر اینکه از اونجایی که تصمیم گیرنده برای دادن ویزا شخص هست نه ماشینو روبات، این احتمال وجود داره که دو نفر مدارک شبیه به هم ارائه بدهند ولی جواب های متفاوتی بگیرند. موارد بالا تجربه شخصی من بوده و ممکنه دفعه بعد که به سفارت مراجعه کنم نحوه مراحل کار فرق کرده باشه و حتی جواب متفاوتی دریافت کنم.

آمارهای جالب از ویزای شینگن

در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۹۰ هزار ایرانی درخواست ویزای شینگن کردند که فقط ۱۴ درصد جواب منفی دریافت کردند و ویزاشون ریجکت شده. من خودم فکر می کردم جواب های منفی خیلی بیشتر از این باشه. ضمن اینکه آمار ایران به کشورهای تونس، مصر، لبنان و مراکش خیلی نزدیکه. از همسایمون پاکستان با ۳۴ درصد جواب منفی خیلی اوضاعمون بهتره. افغانستان هم با ۴۲ درصد ریجکت شدن ویزای شینگن شهروندانش بدترین آمار رو داره.

یک آمار جالبه دیگه در مورد دارندگان پاسپورت روسیه هست. بیشترین متقاضیان درخواست ویزای شینگن در سال ۲۰۱۵ شهروندان روسیه بودند و تعداد ریجکت شدن هاشون هم جزو کمترین ها و فقط ۱.۳ درصد بوده.

برای دیدن کلیه آمارهای ویزای شینگن به سایت Schengen Visa Information برید.

سوالات متداول در مورد ویزای هلند

کدوم آژانس اخذ ویزای تضمینی هلند انجام میده؟

چیزی به اسم ویزای تضمینی برای هلند وجود نداره. آژانس که هیچ، بعید میدونم کارمندان سفارت هلند در تهران هم بتونند همچین تضمینی به کسی بدهند چون تصمیم در مورد ویزای ایرانیان در سفارت هلند در امان پایتخت اردن گرفته میشه. بنابراین هرگونه ادعایی در مورد ویزای شینگن تضمینی هلند به نظر من بی پایه و اساس هست.

هزینه ویزای هلند چقدره؟

مثل بقیه کشورهای شینگن، هزینه برای ایرانی هایی که در ایران اقدام می کنند فقط و فقط ۶۰ یورو هست. اگر آژانس یا شخصی برای پر کردن فرم ها و تهیه مدارک لازم ویزا به شما کمک کنه و پولی دریافت کنه بحثش متفاوته، سفارت هلند فقط ۶۰ یورو برای ویزا دریافت میکنه که غیر قابل بازگشت هم هست. ۲۸ یورو هم کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال هست.

در زمان عادی وی اف اس کل هزینه رو به ریال هم دریافت میکنه ولی در شرایطی که نرخ ارز کمی نوسان داشته باشه فقط یورو قبول میکنه. توصیه می کنم یورو ببرید.

نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزای هلند چطوریه؟

اگر درخواست ویزای شما توسط سفارت هلند ریجکت بشه، یک نامه به شما داده میشه که در اون دلایل ریجکت شدن رو نوشته. در انتهای اون نامه هم نحوه اعتراض به این نتیجه به شما اعلام میشه. شما باید دلایل اعتراضتون رو بنویسید و اون رو به آدرسی که سفارت میگه پست کنید. تصمیم نهایی در این مورد رو وزارت دادگستری هلند میگیره.

در صورت گرفتن ویزا همه اقامتم در هلند باید باشه؟

اجباری برای این قضیه نیست ولی اگر برنامه سفری که به سفارت دادید همش در هلند باشه و موقع ورود به هلند نتونید مامور مرزی رو قانع کنید، احتمالش هست از ورود شما به شینگن جلوگیری بشه. من ترجیح میدم همیشه صداقت داشته باشم.

اخذ ویزای هلند از ترکیه یا کشور دیگری رو توصیه می کنید؟

خیر. اگر اقامت ترکیه نداشته باشید و فقط بعنوان توریست در ترکیه باشید، شانس گرفتن ویزای هلند خیلی کم میشه.

ما یک خانواده – گروه هستیم که با هم سفر می کنیم، به سفارت اعلام کنیم؟

بله. اگر شما نگید و سفارت خودش متوجه بشه به احتمال زیاد بدلیل پنهان کردن حقیقت به شما بی اعتماد و درخواستتون ریجکت میشه.

امکانش هست یک برنامه سفر برای من بنویسید؟

خیر، ای کاش وقتش رو داشتم بتونم برای همه برنامه سفر بنویسم ولی ندارم. برنامه سفر هر شخص متناسب با سفر خودش و همچنین رزرو هتلش باید نوشته بشه. برنامه سفر پیچیده نیست. به انگلیسی بنویسید هر روز سفرتون چه جاهایی رو میخواهید ببینید.

شانس من برای گرفتن ویزای شینگن چقدره؟

شانس دریافت ویزا قابل محاسبه نیست. هرچه مدارکتون قوی تر باشه و نشون دهنده بازگشتتون به ایران باشه، شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه. حتی امکان داره دو نفر با شرایط کاملا مشابه جواب های متفاوتی بگیرند چون تصمیم گیرنده شخص هست نه ربات.

با عرض معذرت کامنت هایی که در مورد شانس دریافت ویزا و موارد مشابه سوال پرسیده باشند منتشر نخواهند شد.

چرا سوال من منتشر نمیشه؟

چون جوابتون توی متن مقاله یا سایر کامنت ها هست. بدلیل زیاد بودن کامنت های این مقاله سعی می کنم کامنت ها زیاد نشه تا برای همه قابل استفاده باشه.

یک دلیل دیگه سوال پرسیدن در مورد شانس دریافت ویزا و اقدام کردن و نکردن برای ویزا هست. این تصمیمی هست که خود شما باید بگیرید.

دلیل دیگه منتشر نشدن کامنت، سوال پرسیدن در مورد روش های غیرقانونی و خلاف برای دریافت ویزا هست.

در پایان از همه دوستانی که کامنتشون منتشر نمیشه عذرخواهی می کنم.

خوشحال میشم نظرتون رو بدونم و از اون خوشحال تر اگر تجربه ای دارید و میتونید به این نوشته اضافه کنید. به خصوص اگر برای ویزا اقدام کردید، مدارک ارائه شده به وی اف اس و همینطور نتیجه ویزای شینگن رو برای استفاده سایر دوستان کامنت کنید.

به این امید که این ۱۴ درصد ریجکتی هر سال کمتر بشه.

اسفند ۱۳۹۵

مطالب مرتبط

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

۱۴۷۱دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
م
میلاد
۱۲ روز پیش

سلام من یک هفته پیش VFS انگشت نگاری برا هلند شدم
آمارها بیشتر نشون میده هلند ریجکت میکنه تا قبول، ولی امیدم به خداست، جواب هرچی بود اینجا اطلاع میدم

پاسخ
پاسخ
م
مژده
۱۳ روز پیش

سلام. دوستان این هزینه 68 یورو رو به چه صورت باید بپردازیم؟ تو دفتر باید نقد حساب کنیم؟

پاسخ
پاسخ
a
amiransari
۱۳ روز پیش

سلام.از دوستانی که اعتراض کردن در این یکی دو ماهه لطفا به ایمیل من پیام بدن که نتیجه چی شد یا اینجا عنوان کنن.
من و همسرم ریجکت شدیم.مورد 2 و 9 .نامه اعتراضی فرستادیم.با مدارک تکمیلی.فکر نکنم فایده ای داشته باشه ولی هنوز امیدوارم.درخواستمون از 14 فوریه مورد بررسی قرار میگیره به مدت 3 ماه.اینجا دوستان کسی هست فرستاده باشه اعتراض؟یا بی خیال شدین؟

پاسخ
پاسخ
ش
شیرکو
۱۴ روز پیش

سلام دوستان. متاسفانه ما که بصورت خونوادگی اقدام کردیم با بند2و9 منفی شدیم. درحالیکه تابستان مارو ویزا دادن و مشکلی نداشتیم.الان یک سوال داشتم آیا میتونیم واسه تعطیلات عید یکی دیگر از کشورهای حوزه شینگن رو اقدام کنیم که ویزا بشیم؟و کدوم کشور راحتتر میده؟

پاسخ
پاسخ
م
ماهان
۱۵ روز پیش

سلام
خسته نباشید و یک سوال دارم
میخ.ام برای ویزای هلند اقدام کنم. تمکنم تو 5 ماه اخیر 120 ت من بوده و توی حسابم 40 تومن دارم و در ضمن متاهل هستم و یک فرزند دختر دارم و همسر من هم بار دار هست و همراه من در سفر نیست ایا این تاثیری داره برای گرفتن ویزا ؟ در ضمن من بار اول هست سفر میکنم

پاسخ
پاسخ
ک
کیانا
۱۵ روز پیش

باسلام
ببخشید من برای بار دوم درخواست ویزا با اینکه درخواست سینگل 8 روزه داشتم از هلند و بدون دعوتنامه به مدت 90 روز در بازه زمانی 3 ماه و نیم ویزا دریافت کردم. مجددا میخواستم درخواست ویزا بدم برای مولتی به مدت 45 روز در بازه زمانی 6 ماه، از شما راهنمایی میخواستم که با توجه به اینکه در گزینه 25 فرم فقط امکان تایپ 3 حرف یا عدد وجود داره چطور میتونم این مورد درخواستی رو بنویسم؟ امکان نوشتن دستی هست یا اینکه صرفا باید عدد وارد کنیم به تعداد روز های درخواستی؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. باتشکر

پاسخ
پاسخ
ا
امیر حسین
۱۶ روز پیش

سلام
من ۴ تا ویزای شنگن دارم
از کشورهای مختلف
اخریشم از کشور هلند بود و مولتی
الان اقدام کردم دوباره
پس با این شرایط احتمال ویزا شدن نیست
یعنی روند ویزا دادن رو قطع کرده کشور هلند
یا فقط با دعوت نامه ویزا میده

پاسخ
پاسخ
ی
یونسی
۱۶ روز پیش

روز بخیر
من میخوام با یک دعوت نامه فستیوال هنری به هلند برم، در فرم ویزا نوع سفر و ویزا رو باید توریستی بزنم ؟ این قسمت و من نمیدونم دقیقا که چی باید بزنم میشه راهنماییم کنید؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۶ روز پیش

سلام وقت بخير
شما بصورت تجاري دعوت شده ايد
در قسمت غيره ، اسم نمايشگاه را قيد فرماييد

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۲۴ روز پیش

سلام دوستان
من امروز دهم بهمن نوبت ویزای VFS برای هاند داشتم
که تایمی که در اختیارم گذاشته بودن ساعت پانزده و چهل و پنح دقیقه بود که من صبح ساعت رفتم و کل پروسه عرض بیست دقیقه تموم شد تحویل و مدارک و پرداخت هزینه و غیره
دوستان کفته بودن دو ساعت زمانبر هست ک خودمم تعحب کردم
انشالا اگه ویزا رجکت نشد که صد در صد رجکت میشم اینجا جوابگوی دوستان هستم

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۲۵ روز پیش

سلام اگر گردش حساب خوبی نداشته باشی در عوض مدارک شغلی قوی باشه چقدر احتمال ویزا هست ممنون

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۷ روز پیش

سلام وقت بهير
بستگي به دعوت نامه شما داره

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱ ماه پیش

با سلام خدمت دوستان عزیز
میخواستم تجربیاتم رو با شما به اشتراک بگذارم
حدودا یک ماه پیش با داشتن دعوتنامه از شوهر خواهرم که شغل رسمی معلمی در هلند رو داره و تمام هزینه ها و مکان اسکان ما رو در طول سفر در دعوتنامه ساپورت کرده بود و خودم و همسرم شاغل هستیم و تمامی مدارک ما به شرح ذیل بود
گواهی اشتغال به کار و برگه مرخصی و فیش ۳ ماه آخر حقوقمون و گردش ۴ ماهه حساب بانکیمون که تو این ۴ ماه در حدود ۹۰ میلیون تومن در حسابمون بود و تمکن مالی و سند منزل مسکونیمون و سابقه بیمه ۱۲ ساله تامین اجتماعی خودم و همسرم و از همه مهم تر ویزای شینگنی که خودم به تنهایی گرفته بودم و امسال ۲ بار به هلند سفر کرده بودم و به موقع برگشته بودم متاسفانه ریجکت شدیم
در توجیه ریجکتیمون موارد ۲ و ۸ و ۹ زده شده بود در صورتی که ما برنامه سفر هم ارایه کرده بودیم و برای کسی که دعوتنامه داره و ۳ خواهرم شهروند هلند هستن و هدفمون دیدار با خانواده عنوان شده خیلی دلیل غیرقابل قبولی بود
روزی که برای دریافت جواب رفته بودم مسئول مربوطه گفت در سال ۲۰۱۹ بالای ۹۰% ریجکت شدن و علت اصلیش اینه که کمپهای هلند پر شده از پناهجو و اینا مجبورن که ریسک نکنن و ریجکت کنن
حالا من توسط خواهرم وکیل گرفتم و همراه نامه ریجکتیم وکیل یک نامه ای تهیه کرده که براشون پست کنه
حتما جواب اعتراضم رو براتون میزارم

پاسخ
پاسخ
س
ساسان
۱۶ روز پیش

سلام ... پس خدا خيلي منو دوست داشته كه تازگي ويزا ٢ ساله داده به من هم سنم كم هم مجردم هم مداركم كامل نبود ..... اميدوارم خداوند كارهاي شما را هم درست كنه 🙏🏻🌹🙏🏻

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۱۵ روز پیش

سلام
شما شنگن اول بودین ایا ؟؟
و اینکه دعوتنامه دارین؟!

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱۵ روز پیش

درود.توریستی بدون دعوتنامه معمولا بهتر عمل میکنن . شرمنده میشه بپرسم ویزا قبلیتون هم از هلند بود و مولتی؟

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱ ماه پیش

سلام به همه ی دوستان
ضمن تشکر از ایجاد چنین سایت مفیدی
ممنون میشم که در صورت امکان به این سوالات جواب بدین
1-من اول آبان ماه امسال از سفارت سوئد به دلیل مطمئن نبودن به برگشتن، ریجکت شدم و هنوز اعتراضی که به این ریجکتی کردم نتیجه ش قطعی نشده و در دادگاه اونجا مطرحه.آیا می تونم الان از سفارت هلند تقاضای ویزا کنم؟
2-داشتن سند ملکی یا بیمه تامین اجتماعی ضروریه؟من سند ندارم واز تامین اجتماعی هم بیمه بیکاری میگیرم. میتونم گواهی اشتغال به کار و مرخصی بگیرم ولی بیمه ندارم و بیمه م بیکاریه
3-اگر برای پسرم که تقریبا 10 سالش هست تقاضای ویزا نکنم و ایران بمونه میتونه اثبات کننده این باشه که قصد موندن ندارم و برمیگردم؟
متشکر از محبت تون

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۱ روز پیش

سلام وقت بخیر
با عنایت به رد شدن در خواست ویزای شما در آبان ماه سال جاری می توانید به سفارت (VFS) مراجعه کنید و وقت بگیرد، ولی قبل از دریافت مدارک از شما تعهدی مبنی بر اینکه شما با علم بر اینکه ریجکت شده اید مدارک شما تحویل گرفته می شود .
2- داشتن سند ملکی خیر سفارت هلند تمایلی به اخذ این مدرک ندارد ولی بیمه تامین اجتماعی کاملا ضروری می باشد .
3- بله ولی تا حدودی .

پاسخ
پاسخ
T
Triii
۱۶ روز پیش

من داشتم سند.دوتا.هردو را وی اف اس گرفت.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۶ روز پیش

براي چه سفارتي ؟

پاسخ
پاسخ
T
Triii
۱۵ روز پیش

هلند

پاسخ
پاسخ
M
Mary
۱ ماه پیش

سلام دوستان وقتتون بخير من دختر مجرد ٢٢ ساله هستم دوست هلندي كه اصالتا خارجي هستن ميخوان براي ماه مي براي من دعوتنامه بفرستن و هزينه اقامت و بيمه را تقبل بشن سوال من اينجاست چون من دانشجو هستم آيا سابقه بيمه و اشتغال به تحصيل و بردن چند سند خانه كه به نام پدر و مادر هست به عنوان برگشت به كشور كفايت ميكنه يا من ريجكت ميشم؟ متاسفانه اخيرا در موردي سرمايه گذاري كردم و مبلغ زيادي در حساب ندارم
ممنون از پاسختون

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۱ روز پیش

سلام وقت بخیر
دوست شما خارجی هست یعنی چی ؟ تبعه هنلد هستند ؟
اگر جواب مثب هست بله می توانید و امکان اخذ ویزا بالاست

پاسخ
پاسخ
م
محمد ساعی
۲۲ روز پیش

با درود
بله کفایت میکنه

پاسخ
پاسخ
س
سارا
۱ ماه پیش

سلام، ما دی ماه vfs بودیم، یه خانواده 5 نفره، دو هفته بعد از سفارت ایمیل امد که بریم پاسپورتمون رو تحویل بگیریم و ما به کسی که وکالت داده بودیم اطلاع دادیم که به vfs مراجعه کنه و پاسپورت ما را تحویل بگیرد اما بهش گفتن که باید ضمانت نامه برگشت از سفر به سفارت ارایه بدهیم و یک هفته بعد از آن دوباره مراجعه کنیم، میخواستم بدونم تا حالا چنین موردی داشتید؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۱ روز پیش

سلام وقت بخیر
بله همه چیز امکان پذیر است .
باید خدا رو شکر کنید که ریجکت نشدید .

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۱ ماه پیش

سلام دوستان عزیز
دوتا سوال داشتم خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنین
یک اینکه کن اگه تمکن گرفتم از بانک میتونم پولم رو برداشت کنم یا منتظر بشم جواب سفارت بیاد . من هفته ی اینده نوبت سفارت دارم
و اینکه دوم مدارک ترجمه شده رو که بدیم ایا نیازی به اصل مدارک هم هست یا فقط مدارک ترجمه شده رو بدیم اخه هر مدرک ترجمه شده ی کپی برابر اصل دارن تو پلمپ خودشون

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۱ روز پیش

سلام وقت بخیر
بارها این سوال پاسخ داده شده است، تمکن مالی بث میانگین حساب شما می باشد .
خیر نیازی به اصل مدرک نیست .

پاسخ
پاسخ
س
سارا
۱ ماه پیش

سلام
من ميخوام ويزاي شنگن از طريق سفارت هلند بگيرم اما چون اولين باره از كشور هلند ميخوام بگيرم ميتونم درخواست ويزاي ١ سال بدم؟؟ يا براي اولين بار همون ٩٩ روزه؟؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۱ روز پیش

سلام وقت بخیر
ویزای 1 ساله ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برای اولین بار اصلا منطقی نیست .

پاسخ
پاسخ
س
ساسان
۲۲ روز پیش

سلام ، دفعه اول ويزا يك ساله نميده معمولاً بار سوم ويزا يكساله ميدن شما اول دعا كن بهت ويزا بدهند چون يكم شرايط سخت تر شده براي گرفتن ويزا من كسي ديدم كه ويزا دو ساله داشت دوباره اومده ويزا بگير رجكت كردن ....

پاسخ
پاسخ
ك
كيانا
۱۲ روز پیش

ببخشيد من براي بار سوم درخواست ويزا ميدم ، و سري قبلي مولتيپل ٣ ماه و نيم به مدت ٩٠ روز از هلند بدون دعوتنامه گرفتم . ميخواستم بپرسم براي درخواست جديدم گزينه ٢٥ منطقي هست بنويسم ٦ ماهه؟ يا ريسك نكنم؟
ممنونم

پاسخ
پاسخ
م
محمد ساعی
۲۲ روز پیش

با درود
اگه بار اولتونه نهایتا ۱۵ روزه اقدام کنید
به این راحتی ها نیست که تو بار اول ۱ ساله درخواست بدید

پاسخ
پاسخ
ر
روژین
۱ ماه پیش

سلام
اگه كسي ويزاي هلند اقدام كرده و ريجكت شده ولي تو اعتراض موفق به گرفتن ويزا شده لطفا تجربياتش رو ميگه🙏

پاسخ
پاسخ
م
محمد ساعی
۱ ماه پیش

سلام جناب احمدخانی
ممنون از فرصتی که فراهم کردید که دوستان تجربیاتشون رو با هم به اشتراک بگذارند
البته مدتیه که دیگه ایمیلها رو به اشتراک نمیگذارید و ظاهرا دیگه تعطیل کرید
خیلی حیف شد

پاسخ
پاسخ
م
مريم
۱ ماه پیش

سلام و خسته نباشيد . من به جز كشورهاى اطراف ايران سفر داشتم اما تا به حال ويزاى شينگن نداشتم ، خانه دار هستم و هيچ سند و مدركى هم ندارم به جز دو تا خط موبايل حساب بانكى من در حد ٢ تا ٣ ميليون هستش . سوال من اينه كه مى تونم با مدارك همسرم اقدام كنم ، ايشون هم سند ملكى دارن ، هم جواز كسب ، هم حساب مالى خوب ، هم اجاره نامه هاى كه ار مغازه هاشون دارن و همه جوره ساپورت مى كنن در ضمن دوتا هم فرزند دارم و محصل هستن . به همراه برادرم مى خوام سفر كنم و يكى از دوستان مى خواد دعوت نامه بده ،

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۱ روز پیش

سلام وقت بخیر
بله می توانید .

پاسخ
پاسخ
م
محمد ساعی
۲۲ روز پیش

با درود
بله میتونید اقدام کنید
چون همسرتون همراهتون نیست اتفاقا شانستون میره بالا
چون دلیلی خوبی برای بازگشت شما به ایرانه

پاسخ
پاسخ
س
سپیده
۱ ماه پیش

سلام
من وهمسرم و پسرم از ابتدا از طریق اژانس اقدام به ویزای شینگن کردم و وقت سفارت برای ۲ هفته دیگه دارم اما آژانس از من تقاضای ۵۰ میلیون وثیقه نقدی کرده و میگه تا قبل از سفارت باید پردخت کنم تا در صورت برنگشتن سوخت بشه و میگن جز مدارکتون باشه بهتره قبل از سفارت میخوام ببینم ایا درسته تاثیری روی ویزا داره ؟و یا این مبلغ منطقی هست؟و اینکه من میتونم الان مدارکم رو بگیرم و از اژانس دیگه ای اقدام کنم؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۱ روز پیش

سلام وقت بخیر
هیچ آژانسی نمی تواند تضمین کننده صدور ویزا باشد، همیشه مواظب باشید، آژانس ایرانی نهایت کاری و نفوذی داشته باشد یک نفر در یک سفارت است که فقط یک رابط ساده می تواند باشد.
اعتماد نکنید .

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۲۲ روز پیش

سلام هیچ تاثیری رو ویزا نداره
سفارت ضمانت بازگشت از شما نمیخواد
ابن پول رو اژانس‌ها میگیرن
گرفتنشم بعد از ویزا شدنه نه الان که هنوز وضعیت ویزاتون معلوم نیست

پاسخ
پاسخ
م
محمد ساعی
۲۲ روز پیش

با درود
اصلا سفارت مدارک ضمانتی رو بر نمیداره و آژانسها فقط برای اطمینان خاطر خودشون از بازگشت شما وثیقه میگیرند که اگه احیانا شما برنگشتید ۵۰ میلیونم کاسب بشن
اگه مدارکتون کامله خودتون هم بدون مراجعه به آژانس میتونید اقدام کنید

پاسخ
پاسخ
ادامه...