سفرنوشت

راهنمای اخذ ویزای شینگن هلند - تجربه شخصی

هلند

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱۰/۱۳: با توجه به این که کامنت های این پست داشت به ۱۰۰۰ تا می رسید، از امروز حذف کامنت هایی که برای دیگران مفید نبود رو شروع کردم تا استفاده از این مطلب و نظراتش برای مراجعه کنندگان ساده تر باشه. این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶: سیستم ویزای کوتاه مدت هلند به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار شد که توضیحاتش رو در قسمت هایی که تغییرات ایجاد شده اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۱: توضیحات بیشتر به قسمت وقت مصاحبه و نوبت سفارت هلند اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۳/۲۱: قسمت سوالات متداول در مورد ویزای هلند رو به مطلب اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱/۲۹: در آوریل ۲۰۱۷ وبسایت تمامی سفارت های هلند در دنیا تغییر یافت و اطلاعات به صورت یکپارچه در یک سایت ارائه می شود. لینک هایی که در این مطلب به سایت سفارت بود به روزرسانی شد و لینک به لیست شرکت های بیمه مورد قبول سفارت هلند، به دلیل اینکه در سایت جدید این لیست ارائه نشده، حذف شد.

اگر عبارت ویزای شینگن (Schengen Visa) رو سرچ کنید چند صفحه اول گوگل فقط آژانس هایی هستند که با دریافت مبالغ زیادی این کار رو انجام میدند. شاید برای همینه که تصور بر این شده تنها راه برای دریافت ویزای شینگن صرف مبالغ زیاد و مراجعه به این آژانس هاست. یک دلیل دیگرش هم شاید این باور غلط باشه که اکثر درخواست های ویزای شینگن ریجکت میشند که البته این هم درست نیست و در آخر این نوشته آمار جالبی رو بهتون میگم.

توی این مطلب سعی می کنم تجربه شخصی خودم و هرچی که راجع به این ویزای شینگن هست و مراحل لازم برای دریافتش رو با شما به اشتراک بگذارم.

ویزای شینگن چیست و چه مزایایی داره

سال ۱۹۸۵ شهر کوچکی به اسم شینگن در لوکزامبورگ میزبان سران ۵ کشور اروپایی بود که اولین قدم رو برای تحقق رویای اروپای بدون مرز برداشتند و معاهده ای که بعدها به معاهده شینگن معروف شد رو امضا کردند. ده سال بعد معاهده شینگن با برداشته شدن نقاط کنترل مرزی بین ۷ کشور عملیاتی شد و تا امروز که این کشورهای بدون مرز به ۲۶ تا رسیده در حال گسترش هست. در حقیقت مثل این میمونه که این ۲۶ کشور یکی هستند و فقط یک مرز بیرونی دارند.

معنی این بدون مرز بودن کشورها اینه که شما با ورود به یکی از این ۲۶ کشور، چون مرزی مابینشون نیست میتونید آزادانه به ۲۵ تای بقیه هم سفر کنید. برای ورود به این کشورها که محدوده شینگن رو تشکیل میدند شما باید از یکیشون ویزا دریافت کنید، ویزایی که به ویزای شینگن معروفه.

کشورهای حوزه شینگن عبارتند از

 • اتریش (Austria)
 • بلژیک (Belgium)
 • جمهوری چک (Czech Republic)
 • دانمارک (Denmark)
 • استونی (Estonia)
 • فنلاند (Finland)
 • فرانسه (France)
 • آلمان (Germany)
 • یونان (Greece)
 • مجارستان (Hungary)
 • ایسلند (Iceland)
 • ایتالیا (Italy)
 • لتونی (Latvia)
 • لیتوانی (Lithuania)
 • لوکزامبورگ (Luxembourg)
 • مالت (Malta)
 • هلند (Netherlands)
 • نروژ (Norway)
 • لهستان (Poland)
 • پرتغال (Portugal)
 • اسلواکی (Slovakia)
 • اسلونی (Slovenia)
 • اسپانیا (Spain)
 • سوئد (Sweden)
 • سوئیس (Switzerland)
 • لیختن اشتاین (Liechtenstein)

کشورهای عضو پیمان شینگن رو می تونید در نقشه زیر ببینید.

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

از این ۲۶ تا کشور ۱۷ تاشون در ایران سفارت دارند که از هر کدومشون میشه برای ویزای شینگن اقدام کرد.

با داشتن ویزای شینگن میتونید به ۴ تا کشور کوچولوی اروپایی که عضو محدوده شینگن نیستند ولی بین کشورهای عضو شینگن گیر کردند هم سفر کنید:

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

اگر ویزای شینگن شما دابل (دو بار ورود) یا مولتیپل (چند بار ورود) باشه علاوه بر ۳۰ کشور بالا میتونید به ۱۰ تا کشور اروپایی دیگه که عمدتا در منطقه بالکان هستند هم سفر کنید:

فقط باید حواستون باشه بعضی از این کشورها در صورتی اجازه ورود به شما میدند که ویزاتون دارای اعتبار باشه و یکبار هم ازش استفاده کرده باشید. شرایط هر کدوم رو جداگانه در کشور مربوطه خواهم نوشت.

علاوه بر کشورهای اروپایی، با داشتن ویزای شینگن میشه به چند تا کشور دیگه هم در آمریکای مرکزی سفر کرد که در قسمت خودش شرایط و جزییاتش رو می نویسم.

خوب حالا که دیدید با یک ویزا میشه به ۴۰ تا کشور اروپایی سفر کرد بریم مرحله بعد.

توضیح کشورهای بدون مرز در منطقه شینگن با چند مثال

قبل از اینکه برم اروپا، تصور دقیقی از اینکه کشورهای بدون مرز چطوری میتونه باشه و اینکه با ویزای یک بار ورودم میتونم همه کشورها رو ببینم ممکن نبود. اولین بار مرز زمینی هلند و بلژیک رو با ماشین دوستم رد کردیم و فقط از طریق جی پی اس ماشین که یک خط چین روی نقشه نشون میداد فهمیدم از مرز رد شدیم، واقعا هیچ نشانه فیزیکی و حتی تابلوی خوشامدگویی به بلژیک هم وجود نداشت. وضعیت مرزهای زمینی بین کشورهای حوزه شینگن تقریبا همه جا اینجوریه به جز برخی جاها که اتاقک های مخروبه کنترل مرزی از گذشته مونده. تنها یک بار در مرز زمینی ایتالیا به سوئیس ویزای همه مسافرها چک شد. این هم مربوط به سال ۲۰۱۵ و اوج مهاجرهای غیرقانونی از کشورهای جنگ زده بود.

کشور های یونان و مالتا مرز زمینی با بقیه کشورهای منطقه شینگن ندارند ولی با ویزای یک بار ورود میشه به این کشورها هم وارد شد چون مرزهای هوایی هم بین این کشورها حذف شده. فرودگاه های حوزه شینگن به دو قسمت تقسیم شدند، پروازهایی که خارج از شینگن به اون فرودگاه وارد و خارج میشند و پروازهای ورودی و خروجی مربوط به منطقه شینگن. مثلا وقتی شما از برلین آلمان به بارسلون اسپانیا پرواز کنید مثل این میمونه که از مادرید به بارسلون پرواز کردید. موقع خروج از آلمان و برلین پلیس مرزی پاسپورت شما رو نه کنترل میکنه نه مهری زده میشه (ممکنه بعضی از ایرلاین ها داشتن ویزای معتبر رو چک کنند) و همینطور موقع ورود به بارسلون کسی نه از شما پاسپورت و ویزا میخواد نه مهر ورودی در پاسپورتتون زده میشه. این مثال رو میشه به تمامی فرودگاه های حوزه شینگن بسط داد.

مثال آخر مربوط میشه به موردی که اکثر ما ممکنه اشتباه کنیم. اگر یک پرواز از تهران به پاریس با هواپیمایی آلیتالیا (هواپیمایی ایتالیا) داشته باشید این پرواز یک توقف هم در ایتالیا خواهد داشت. وقتی قصد تعویض پرواز در فرودگاه رم رو دارید چون پرواز شما از خارج منطقه شینگن اومده و الان قصد دارید یک پرواز داخل شینگن رو سوار بشید مجبور هستید از گیت پلیس مرزی در فرودگاه رم عبور کنید و مهر ورود به ایتالیا در پاسپورت شما خواهد خورد نه مهر فرانسه.

انواع ویزای شینگن و نوع مناسب برای سفر توریستی

ویزای شینگن تایپ A

ویزای ترانزیت فرودگاهی (Airport Transit Visa) که فقط برای استفاده از سالن ترانزیت یک فرودگاه در محدوده شینگن برای عوض کردن پرواز و خروج از شینگن هست و مسافر حق خروج از فرودگاه رو نداره. متاسفانه ایران جزو ۱۸ کشوری هست که این ویزا رو نیاز دارند و علت اصلیش هم میتونه درخواست پناهندگی در گذشته از این طریق باشه. هزینه این ویزا ثابت و ۶۰ یورو هست.

ویزای شینگن تایپ B

برای ترانزیت بود. منسوخ شده و دیگه وجود نداره.

ویزای شینگن تایپ C

ویزای کوتاه مدت (Short-stay Visa) که حداکثر اجازه اقامت ۹۰ روزه (پیوسته یا ناپیوسته) در یک بازه ۱۸۰ روزه رو میده. همه ویزاهای توریستی، شرکت در نمایشگاه و دیدار دوستان و اقوام و … در این دسته قرار می گیره. در مورد این ویزا خیلی نباید شاکی بود چون ۱۱۴ تا کشور دیگه هم مثل ما نیاز به دریافت این ویزا برای سفر به اروپا دارند. هزینه این ویزا هم ثابت و ۶۰ یورو هست. اسم دیگه این ویزا یونیفورم (Uniform Visa) هست.

ویزای تایپ C خودش به سه دسته یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود (مولتیپل) تقسیم میشه.

ویزای تایپ D

ویزای طولانی مدت که دیگه شینگن نیست و بهش ویزای ملی (National Visa) گفته میشه. برای تحصیل و کار از این ویزا استفاده میشه که من هم اطلاع چندانی ازش ندارم.

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

شروع اقدام برای ویزای شینگن

اولین مرحله انتخاب یک کشور از بین ۲۶ تا کشور حوزه شینگن برای انجام مراحل ویزا هست. قانونا شما باید از کشوری درخواست کنید که قصد سفر به اون رو دارید و اگر هدفتون سفر به بیش از یک کشور هست، سفارت اون کشوری رو انتخاب کنید که بیشترین مدت اقامت رو دارید.

از قانون که بگذریم منطقی اینه که از بین ۱۷ تا کشوری که توی ایران سفارت دارند انتخاب کنید. از بین اونها هم اگر کشوری هست که دوست یا فامیل دارید و میتونه براتون دعوتنامه بفرسته مسلما انتخاب بهتری هست.

من تجربه گرفتن ویزای شینگن از هلند (دو بار)، لهستان و یونان رو داشتم که لهستان از همه ساده تر بوده. بار دوم که از یونان اقدام کردم به قدری بی نظمی و شلختگی سفارت اذیتم کرد که قبل از گرفتن جواب رفتم و پاسپورتم رو گرفتم.

واقعا هیچ جوابی برای این سوال که کدوم سفارت اروپایی راحت شینگن میده و کدوم سختگیری بیشتره داره نیست، چون مورد به مورد فرق داره. من توصیه می کنم از آلمان و اتریش دوری کنید چون دوستانم تجربه های خوبی نداشتند. از سفارت یونان هم بدلیل بی نظمی و شلختگی وحشتناکش دوری کنید.

هر دو ویزای هلند با دعوتنامه دوستانم بوده و ویزای شینگن لهستان (ساده ترین ویزای شینگن من) و یونان بدون دعوتنامه. اینجا چون روی هلند تمرکز دارم جزئیات اونرو می نویسم.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

وقت مصاحبه و تحویل مدارک سفارت هلند

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶

بعضی از سفارت های اروپایی (مثلا ایتالیا) گرفتن نوبتشون هم دردسریه و بازار سیاه برای خرید و فروش نوبت به راه افتاده. خوشبختانه سفارت هلند این مشکل رو نداره و پروسه خیلی ساده هست. در سیستم جدید اصلا نیاز به ایمیل به سفارت هلند هم نیست. چون هلند هم مثل فرانسه و اتریش و انگلستان و … از تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۶ سیستم ویزای کوتاه مدتش رو برون سپاری کرد و به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار کرد.

برای دریافت نوبت دیگه به سفارت هلند ایمیل نمیزنید و به ایمیل مرکز وی اف اس گلوبال به آدرس appt.netherlands@vfshelpline.com مشخصات خودتون رو دقیقا به فرمت زیر و انگلیسی می فرستید:

 • Full Name
 • Passport Number
 • Date of Birth
 • Passport Expiry Date
 • Nationality
 • Gender
 • Date of Departure
 • Contact Number - Mobile Number
 • Email Address - for appointment confirmation

خیلی زود یک ایمیل که تاریخ تحویل مدارک تعیین شده برای شما ارسال میشه. این ایمیل رو باید پرینت بگیرید و روز تحویل مدارک همراه داشته باشید.

در صفحه تعیین وقت در سایت وی اف اس گلوبال به این دو نکته اشاره شده:

 1. تنها در صورتی برای شما وقت تعیین میشه که تمام اطلاعات بالا رو در ایمیل خود نوشته باشید. در غیر این صورت بدون هیچ جوابی به شما درخواست تعیین وقت شما رد میشه.

 2. زمانی که تعیین وقت انجام شد امکان کنسل یا تغییر تاریخ وجود نداره و در صورتی که در تاریخ وقت خود مراجعه نکردید باید درخواست تعیین وقت جدید بدید.

اگر بصورت گروهی و یا خانوادگی سفر می کنید مشخصات همه افراد رو در یک ایمیل بنویسید. اینجوری توی یک روز به همتون نوبت میدند.

اگر برای ویزای طولانی مدت تایپ D اقدام می کنید باید به خود سفارت هلند و ایمیل به teh-app@minbuza.nl درخواستتون رو بفرستید.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

مدارک لازم برای ویزای شینگن هلند

مدارکی که سفارت هلند درخواست میکنه شبیه مدارک بقیه کشورهاست، همون هایی که توی راهنمای کلی ویزا هم نوشتم. بسته به اینکه قصد سفر توریستی دارید یا دیدار دوستان و فامیل (با دعوتنامه) برخی از مدارک زیر رو نیاز ندارید که جلوش نوشتم.

۱. فرم کامل شده و امضا شده ویزای شینگن

فرم ویزای هلند رو از سایت شرکت وی اف اس گلوبال هلند دانلود کنید.

۲. پاسپورت

پاسپورت باید حداقل دو صفحه خالی و سه ماه پس از پایان سفر هم اعتبار داشه باشه.

کپی صفحه اول و صفحاتی که ویزا داره هم ببرید.

در صورت داشتن پاسپورت قدیمی که توش ویزا و مهر ورود خروج داره، اون رو هم ببرید.

۳. شناسنامه و ترجمه اون به زبان انگلیسی

۴. یک قطعه عکس رنگی جدید ۳.۵ × ۴

عکس باید بدون روتوش باشه. این رو دست کم نگیرید، افراد زیادی رو دیدم که بدلیل اینکه عکسشون شبیه عکس پاسپورت بود یا روتوش داشت، مورد تایید سفارت قرار نگرفت و مجبور شدند دوباره عکس بگیرند. من چون این رو شنیده بودم برای محکم کاری همون پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم.

الان که تحویل مدارک به شرکت وی اف اس گلوبال شده، در اتاق انتظار امکان عکس پرسنلی البته با پرداخت هزینه هست. پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم.

۵. رزرو بلیط رفت و برگشت

این رزرو رو رایگان از همه آژانس های مسافرتی میتونید بگیرید و هیچ لزومی هم نداره بلیط نهاییتون پس از گرفتن ویزا همین باشه.

۶. دعوتنامه رسمی

دوست یا فامیل شما در هلند باید بره شهرداری و یک فرم دعوتنامه برای شما پر بکنه. هزینه این کار ۲۰ یورو هست. کپی این دعوتنامه رو هم به سفارت بدید قبول می کنند و نیازی به پست کردن اصلش نیست. به همراه این دعوتنامه کپی پاسپورت شخص دعوت کننده (و در صورت ایرانی بودن پاسپورتش کپی ویزای طولانی مدتش) رو هم باید به سفارت بدید.

اگر دوستتون هزینه های شما در طول سفر رو هم تقبل بکنه باید کپی سه تا فیش آخر حقوقیش رو هم ببرید سفارت هلند.

اگر هم کسی ندارید که براتون دعوتنامه بفرسته میتونید کنفرانس علمی، کارگاه آموزشی و یا دوره های آموزشی کوتاه مدت برای ثبت نام کردن پیدا کنید و ازشون درخواست کنید براتون دعوتنامه ارسال کنند.

داشتن دعوتنامه به هیچ وجه اجباری نیست ولی شانستون رو برای گرفتن ویزا بیشتر میکنه.

۷. رزرو هتل برای تمامی مدت اقامت

رزرو رو خودتون میتونید از سایت بوکینگ و انتخاب هتل هایی که بدون کردیت کارت هم میشه رزرو کرد انجام بدید ولی اگر یک ویزا کارت یا مستر کارت داشته باشید و هتل هایی که میشه بعدا مجانی کنسل کرد انتخاب کنید، اعتبار رزروتون خیلی بیشتره.

اگر دعوتنامه از دوستان و فامیل دارید نیازی به رزرو هتل ندارید.

۸. مدرک شغلی

گواهی اشتغال به کار از شرکتی که براش کار می کنید یا قرارداد، مدارک شرکتی که صاحبش هستید، گواهی اشتغال به تحصیل، جواز کسب، سوابق بیمه ماه های اخیر و هر مدرکی که نشون بده شما در ایران به کاری مشغول هستید. داشتن کار خیال سفارت رو تا حدی راحت میکنه که مسافر بعد از سفر برمیگرده به کشور خودش.

دوست هنرمندی دارم که از مدیر گالری که آخرین نمایشگاه نقاشیش رو اونجا برگزار کرده بود یک نامه گرفت و به عنوان مدرک شغلی تحویل سفارت فرانسه داد.

شما هم هر کاری انجام میدید سعی کنید یک مدرکی براش تهیه کنید.

۹. مدرک مالی

گواهی تمکن مالی و گردش حساب سه ماه آخر حسابتون که همه بانک ها به زبان انگلیسی این دو تا مدرک رو بهتون میدند. اینکه توی حسابتون چقدر باید باشه هیچکس نمیدونه و بعضا توصیه شده زیر ۲۰ میلیون تومان نباشه. اگر پول کافی ندارید میتونید مدارک حساب بانکی بستگان درجه یک رو ارائه کنید.

ابتکاری که من زدم این بود که برگه چند تا سهامی که داشتم ترجمه کردم و به سفارت دادم. هم از نظر مالی ارزش داشت هم نشون میداد علاوه بر کار اولم به کار دیگه ای هم در ایران مشغولم. البته مبلغش چیزی نمیشد ولی تعدادش زیاد بود 🙂

اگر دعوتنامه ای دارید که شخص دعوت کننده هزینه های شما در طول سفر رو تقبل کرده نیازی به مورد ۹ ندارید.

۱۰. سند ملکی

سند ملکی و ترجمه اون میتونه نشون دهنده این باشه که به ایران برخواهید گشت. در صورت نداشتن هم اصلا نگران نباشید، من هم نداشتم.

۱۱. گواهی مرخصی

داشتن گواهی مرخصی از شرکت و سه تا فیش آخر حقوقی خودتون اجباری نیست ولی اگر داشتید ببرید.

۱۲. برنامه سفر

یک برنامه سفر خصوصا اگر توریستی و بدون دعوتنامه میرید به سفارت ارائه کنید. حواستون باشه این برنامه سفر با رزرو هتل هاتون همخوانی داشته باشه.

۱۳. بیمه مسافرتی

داشتن بیمه ای که هزینه های درمانی و حادثه رو در طول سفر پوشش بده اجباریه. حداقل تعهدات این بیمه باید ۳۰ هزار یورو باشه. هزینه این بیمه برای یک سفر ۳۰ روزه از ۴۰ تا ۱۰۰ هزار تومان و بسته به شرکت بیمه گزار متفاوته.

حواستون باشه بیمه ای بگیرید که در صورت نگرفتن ویزا بتونید کنسلش کنید.

۱۴. حدود ۹۰ یورو پول نقد

هزینه ویزای شینگن ۶۰ یورو هست و شرکت وی اف اس گلوبال هم کارمزد خودش ۲۸ یورو هست.

ویزای شما چه سه روز باشه چه سه ماه هزینش همین هست.

نکته ۱

همه مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه. ترجمه مدارک توسط دارالترجمه رسمی برای سفارت هلند کافیه و نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه ایران نیست. سفارت خانه ها در این مورد قوانینشون با هم فرق داره. مثلا لهستان همه مهرها رو نیاز داره و فرانسه اصلا به ترجمه نیاز نداره.

نکته ۲

از همه مدارک یک کپی داشته باشید.

مرحله آخر انجام مصاحبه و انگشت نگاری

به نظر میاد پروسه مصاحبه کلا حذف شده و مرکز وی اف اس گلوبال فقط مدارک رو جمع آوری و به سفارت ارسال میکنه.

البته درسته که مصاحبه نداره ولی ممکنه کارمندان مرکز از شما بخواند دلیلتون واسه سفر رو بطور واضح بگید. خود مرکز وی اف اس گفته که کارمندانش هیچ توصیه ای به شما نمی کنند و جواب این سوال که ویزا میگیرید یا نه رو نخواهند داد.

روزی که به مرکز وی اف اس گلوبال برای تحویل مدارکتون رفتید حتما ایمیلی که بهتون وقت داده رو پرینت گرفته باشید، با نشون دادن اون از قسمت بازرسی رد میشید و وارد اتاق انتظار میشید. وقتی نوبتتون شد مدارک رو به کارمند مرکز تحویل میدید. کارمندهای اونجا هیچ تصمیمی برای ویزای شما نمیگیرند و فقط تحویل گیرنده مدارک هستند.

بعد از پرداخت هزینه ویزا و کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال، انگشت نگاری انجام میشه و باید صبر کنید تا جواب ویزا با ایمیل براتون فرستاده بشه. قسمت رهگیری آنلاین درخواست هنوز راه اندازی نشده.

آدرس مرکز وی اف اس گلوبال هلند تهران، خیابان مقدس اردبیلی، مرکز خرید پالادیوم، طبقع ۱۱، مرکز ویزای هلند. تلفن مرکز هم ۰۲۱۲۷۶۷۴۰۰۰ هست.

اگر ویزای طولانی مدت هلند درخواست دادید روز مصاحبه باید به سفارت هلند به آدرس فرمانیه، دیباجی شمالی، ارغوان غربی، پلاک ۸ که بیشتر شبیه یک دژ نظامی میمونه تا سفارت مراجعه کنید. امیدوارم حداقل گاردهای فلزیش رو رنگ کنند تا اینقدر ترسناک به نظر نیاد 🙂

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

درسته که مرحله استرس دار مصاحبه برای ویزای کوتاه مدت تایپ C حذف شده ولی تجربه خودم رو برای کسانی که به هر دلیلی نیاز به مصاحبه داشتند مینویسم.

خیلی مهمه که اعتماد به نفس و راجع سفرتون اطلاعات دقیقی داشته باشید. به نظر من مهمترین قسمت مصاحبه همین اعتماد به نفسه. یعنی به راحتی بتونید توضیح بدید هدفتون از ویزا گرفتن چیه.

یادم میاد مصاحبه کننده از یک نفر پرسید چرا از بین این همه کشور هلند رو انتخاب کردی؟ اون شخص هم جواب داد چون طبیعتش سرسبزه و خیلی زیباست. خانم مصاحبه کننده هم گفت خوب برو شمال، چه کاریه این همه میخوای هزینه کنی بری هلند 😆

درسته جواب ویزا رو معمولا دو هفته ای میدند ولی من خیلی خوش شانس نبودم و دفعه اول که برای ویزای هلند اقدام کردم دو ماه طول کشید تا بهم جواب داده بشه! البته روز مصاحبه بهم گفتند که مورد شما رو می فرستیم هلند راجع بهش تصمیم گیری بشه و بیشتر از ۲ هفته طول میکشه ولی نگفتند ۲ ماه! حدودا دو ماه بعد از روز مصاحبه از سفارت هلند تماس گرفتند و گفتند با ویزات موافقت شده و میتونی برای دریافت ویزا بیایی سفارت.

ان شاالله بعد از اینکه جواب مثبت ویزا رو گرفتید حتما به شرایطش و مدت اعتبار اون توجه کنید.

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

برای من تاریخ صدور ویزا رو ۶ اکتبر ۲۰۱۳ زده. تاریخ اعتبار ویزای من از ۱۰ اکتبر تا ۲۴ نوامبر هست یعنی یک بازه ۴۴ روزه. من توی این بازه زمانی باید وارد محدوده شینگن میشدم و تا قبل از ۲۴ نوامبر هم باید خارج می شدم. مدت زمان اقامت من رو هم زده ۳۰ روز، یعنی درسته که ویزا در یک بازه ۴۴ روزه اعتبار داره ولی حداکثر اجازه ۳۰ روز موندن در حوزه شینگن رو داشتم. تعداد ورود رو هم یک بار نوشته، یعنی اگر مثلا بعد از ۲۰ روز از حوزه شینگن خارج می شدم حتی با اینکه هنوز ۱۰ روز دیگه مجوز اقامت داشتم ولی اجازه ورود مجدد به من داده نمی شد.

اون پایین هم دو تا جمله نوشته. اولیش Report back to embassy معنیش اینه که وقتی از سفر برگشتم کپی ویزا و صفحات دارای مهر ورود و خروج ایران و حوزه شینگن رو ببرم تحویل سفارت بدم. ایمیل اسکن اون صفحات رو هم قبول کردند. جمله دوم Report to police Eindhoven within 72 hrs یعنی از وقتی وارد هلند شدم ۷۲ ساعت فرصت داشتم که برم اداره پلیس آیندهوون (شهری که دعوتنامه از شهرداری اونجا برای من فرستاده شده بود) و یک فرم پر کنم. پلیس آیندهوون هم یک برچسب توی پاسپورتم زد و موقع برگشت به ایران اسکنش رو فرستادم برای سفارت. این دو مورد برای افراد کمی نوشته میشه ولی ظاهرا مورد من خاص بوده 🙂

اگر خدایی نکرده درخواست ویزای شینگن شما ریجکت شد دنیا به آخر نرسیده. چند ماهی صبر کنید و ترجیحا از یک سفارتخانه دیگه اقدام کنید. اگر بدلیل کسری مدارک ویزاتون ریجکت شده باشه خیلی راحت میتونید بگید که برای درخواست قبلی مدارک کامل نداشتم و الان با مدارک کامل اومدم اقدام کنم.

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

چند توصیه برای ویزای شینگن هلند

 • سعی کنید ورودتون از هلند باشه، هم از این جهت که اگر از کشور دیگری وارد شینگن بشید ممکنه اجازه ورود بهتون داده نشه و هم دفعه بعد که برای ویزای هلند اقدام کنید احتمالا سختگیری بیشتری بشه.
 • اگر بار اولتون هست که قصد گرفتن ویزای شینگن رو دارید درخواست ویزای طولانی و مولتیپل ندید.
 • قبل از دریافت جواب قطعی ویزا هیچ بلیط قطار، هواپیما و رزرو هتلی رو قطعی نکنید.
 • سفارت هیچ پولی به عنوان ضمانت برگشت از شما دریافت نمیکنه. اگر از طریق آژانس اقدام کنید ممکنه اون آژانس از شما بخواد علاوه بر هزینه ای که برای ویزا دریافت میکنه پولی هم به عنوان ضمانت برگشت ازتون درخواست کنه. این پول رو میگیره تا مطمئن بشه شما برمی گردید و اعتبار آژانس که شما رو به سفارت معرفی کرده خدشه دار نمیشه.
 • هزینه ویزای شینگن فقط و فقط ۶۰ یورو هست بعلاوه ۲۸ یورو کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال و هزینه ترجمه مدارک. اگر دانش زبان انگلیسی در حد متوسط دارید، فرم ها رو میتونید خودتون پرکنید و فرصت جستجو در سایت های رزرو هتل رو دارید، سراغ آژانس هایی که پول های کلانی دریافت می کنند نرید.
 • پادشاهی هلند تعدادی جزیره در دریای کارائیب داره که فقط با ویزای شینگن مولتیپل اجازه ورود به اون جزایر رو دارید.

در آخر اینکه از اونجایی که تصمیم گیرنده برای دادن ویزا شخص هست نه ماشینو روبات، این احتمال وجود داره که دو نفر مدارک شبیه به هم ارائه بدهند ولی جواب های متفاوتی بگیرند. موارد بالا تجربه شخصی من بوده و ممکنه دفعه بعد که به سفارت مراجعه کنم نحوه مراحل کار فرق کرده باشه و حتی جواب متفاوتی دریافت کنم.

آمارهای جالب از ویزای شینگن

در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۹۰ هزار ایرانی درخواست ویزای شینگن کردند که فقط ۱۴ درصد جواب منفی دریافت کردند و ویزاشون ریجکت شده. من خودم فکر می کردم جواب های منفی خیلی بیشتر از این باشه. ضمن اینکه آمار ایران به کشورهای تونس، مصر، لبنان و مراکش خیلی نزدیکه. از همسایمون پاکستان با ۳۴ درصد جواب منفی خیلی اوضاعمون بهتره. افغانستان هم با ۴۲ درصد ریجکت شدن ویزای شینگن شهروندانش بدترین آمار رو داره.

یک آمار جالبه دیگه در مورد دارندگان پاسپورت روسیه هست. بیشترین متقاضیان درخواست ویزای شینگن در سال ۲۰۱۵ شهروندان روسیه بودند و تعداد ریجکت شدن هاشون هم جزو کمترین ها و فقط ۱.۳ درصد بوده.

برای دیدن کلیه آمارهای ویزای شینگن به سایت Schengen Visa Information برید.

سوالات متداول در مورد ویزای هلند

کدوم آژانس اخذ ویزای تضمینی هلند انجام میده؟

چیزی به اسم ویزای تضمینی برای هلند وجود نداره. آژانس که هیچ، بعید میدونم کارمندان سفارت هلند در تهران هم بتونند همچین تضمینی به کسی بدهند چون تصمیم در مورد ویزای ایرانیان در سفارت هلند در امان پایتخت اردن گرفته میشه. بنابراین هرگونه ادعایی در مورد ویزای شینگن تضمینی هلند به نظر من بی پایه و اساس هست.

هزینه ویزای هلند چقدره؟

مثل بقیه کشورهای شینگن، هزینه برای ایرانی هایی که در ایران اقدام می کنند فقط و فقط ۶۰ یورو هست. اگر آژانس یا شخصی برای پر کردن فرم ها و تهیه مدارک لازم ویزا به شما کمک کنه و پولی دریافت کنه بحثش متفاوته، سفارت هلند فقط ۶۰ یورو برای ویزا دریافت میکنه که غیر قابل بازگشت هم هست. ۲۸ یورو هم کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال هست.

نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزای هلند چطوریه؟

اگر درخواست ویزای شما توسط سفارت هلند ریجکت بشه، یک نامه به شما داده میشه که در اون دلایل ریجکت شدن رو نوشته. در انتهای اون نامه هم نحوه اعتراض به این نتیجه به شما اعلام میشه. شما باید دلایل اعتراضتون رو بنویسید و اون رو به آدرسی که سفارت میگه پست کنید. تصمیم نهایی در این مورد رو وزارت دادگستری هلند میگیره.

در صورت گرفتن ویزا همه اقامتم در هلند باید باشه؟

اجباری برای این قضیه نیست ولی اگر برنامه سفری که به سفارت دادید همش در هلند باشه و موقع ورود به هلند نتونید مامور مرزی رو قانع کنید، احتمالش هست از ورود شما به شینگن جلوگیری بشه. من ترجیح میدم همیشه صداقت داشته باشم.

اخذ ویزای هلند از ترکیه یا کشور دیگری رو توصیه می کنید؟

خیر. اگر اقامت ترکیه نداشته باشید و فقط بعنوان توریست در ترکیه باشید، شانس گرفتن ویزای هلند خیلی کم میشه.

ما یک خانواده – گروه هستیم که با هم سفر می کنیم، به سفارت اعلام کنیم؟

بله. اگر شما نگید و سفارت خودش متوجه بشه به احتمال زیاد بدلیل پنهان کردن حقیقت به شما بی اعتماد و درخواستتون ریجکت میشه.

امکانش هست یک برنامه سفر برای من بنویسید؟

خیر، ای کاش وقتش رو داشتم بتونم برای همه برنامه سفر بنویسم ولی ندارم. برنامه سفر هر شخص متناسب با سفر خودش و همچنین رزرو هتلش باید نوشته بشه. برنامه سفر پیچیده نیست. بنویسید هر روز سفرتون چه جاهایی رو میخواهید ببینید.

خوشحال میشم نظرتون رو بدونم و از اون خوشحال تر اگر تجربه ای دارید و میتونید به این نوشته اضافه کنید. به این امید که این ۱۴ درصد هر سال کمتر بشه.

اسفند ۱۳۹۵

مطالب مرتبط

۴۱۳ دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ی
یاسمن
۳ روز پیش

سلام ببخشید من همسرم گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه. داره، منم میتونم گواهی اشتغال به کار و مرخصی بگیرم ولی چون بیمه م خویش فرماست و خودم رد میکنم به نظرتون اعتباری داره؟ چون تو سایتش نوشته گواهی و سابقه بیمه هردو لازمه .به نظرتون گواهی اشتغال به کار رو بگیرم یا کلا ارزشی نداره بدون بیمه؟

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۳ روز پیش

با سلام وتشکر از راهنمایی های دوستان
من ۸ روز دیگه برای ارائه مدارک باید به مرکز vfs برم
امروز ایمیلی برام آمد که ضمن اشاره و یادآوری در مورد زمان وتاریخ مراجعه ،
عبارتی به این مضمون در آن وجود داشت
To confirm your appointment, email us at appt.netherlands@vfshelpline.com under the email address that you have initially booked and received the appointment confirmation.
مفهوم این عبارت رو میخواستم بدونم
یعنی باید یه ایمیل دوباره بزنم یا نه
و اگر باید برای تایید وقت ایمیل بزنم باید حاوی چه مطلبی باشه
ممنونم

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ روز پیش

سلام وقت بخیر
از شما خواسته وقت در نظر گرفته شده برای شما رو به ایمیل که داده اند تایید فرمایید .
موفق باشید

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۵ روز پیش

با سلام و تشکر
با توجه به اینکه بلیط های رزرو شده (نه خریداری شده ) برای ارائه به سفارت حداکثر 24 یا 48 ساعت اعتبار دارد چند روز قبل از ارائه مدارک باید نسبت به رزرو بلیط اقدام کرد

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۴ روز پیش

سلام وقت بخير
شما ميتوانيد از طريق يك اژانس مسافرتي جهت اخذ بليط اقدام فرماييد .

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۵ روز پیش

سلام وقت خوش
از زمان تحویل مدارکم برای ویزای هلند 22 روز گذشته، به من گفتن دوهفته بعد جواب میدن ولی هنوز جوابی برام ایمیل نشده.این طولانی شدن جواب معمول هست؟ بهم گفتن بغیر از ایمیل اگر بخوای برات پیامک هم بیاد بایست بابت هر نفر 3 یورو اضافه پرداخت کنی من هم قبول کردم ولی تو فیشی که پرداخت کردم چیزی نیومده بودولی شماره تلفنم رو ازم گرفت، احتمال داره فراموش کرده باشن تو فیش مبلغش رو اضافه کنن ولی پیامک بیاد؟
متشکرم

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۵ روز پیش

سلام وقت شما بخیر
در اولین ایمیلی که از سوی سفارت برای شما ارسال شده است می تونید مسیر اپلیکشن را به راحتی رهگیری کنید .
می توانید از آدرس ذیل جهت اطلاع از مراحله صدور ویزا خود مطلع شوید .
http://www.vfsglobal.com/netherlands/iran
ایتم TRACK YOUR APPLICATION را کلیک فرمایید .
موفق باشید .

پاسخ
پاسخ
ن
نازنین
۵ روز پیش

عرض سلام خدمت شما و تشکر از مطالب مفیدتون
سوالی داشتم،
اینکه دعوت نامه به صورتی باشه که هزینه های من در سفر تقبل کرده باشند و یا تقبل نکرده باشند ایا فرقی در گرفتن ویزا می کند یا خیر (با فرض اینکه تمکن مالی مناسبی هم داشته باشم)

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۵ روز پیش

سلام وقت شما بخیر
بله کاملا تاثیر دارد ، اگر هزینه های شما در سفر توسط یک شخص یا شرکت متقبل شود ،خیال سفارت از بابت برگشت شما به کشور مبدا راحت خواهد شد و ویزای شما پروسه آسانتری جهت صدور طی خواهد کرد .
تمکن مالی یک گزینه از 20 گزینه مورد نظر افسر ویزا می باشد .
موفق باشید .

پاسخ
پاسخ
م
مهرداد
۵ روز پیش

سلام
این که دعوت کننده هزینه های سفر شما رو قبول کنه، بالاترین اطمینان برای سفارت در دادن ویزاست ...

پاسخ
پاسخ
خ
خشایار
۵ روز پیش

با عرض سلام بر شما
یه سوالی داشتم
من واسه سال دیگه میخواستم یه سفری به سوئد داشته باشم از طریق دعوتنامه از طرف عموم ، میخواستم بدونم برای گرفتن ویزا از طریق دعوتنامه هم باید اون ۹۰ یورو رو به سفارت بدم منم یا کمتر میشه از طریق دعوتنامه؟
و این که اگه من پول رو پرداخت کردم ولی بهم ویزا ندادن پولی که دادم از بین میره دیگه؟
ممنونم

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۵ روز پیش

سلام وقت شما بخير
پروسه اخذ ويزا از دعوت نامه كاملا مجزاست ، براي سفارت خانه ها فرقي ندارد چه كسي شما رو دعوت كرده و به چه منظور دعوت شده ايد.
هزينه ويزا بصورت كامل خواهد شد و در صورت عدم ويزا يورويي به شما بازگشت نخواهد داده شد .
موفق باشيد .

پاسخ
پاسخ
ا
اتیلا
۶ روز پیش

سلام خسته نباشین
واقعا بابت اطلاعات سایت از شما تشکر میکنم
میخواستم بدونم از چند ماه بعد از ریجکت شدن میتونم از سفارت دیگه اقدام کنم
آیا از زمان ریجکت شدن هستش یا از زمان در خواست ویزا هستش؟
ممنون از کمکتون

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۶ روز پیش

سلام وقت بخير
بين سه تا شش ماه مي توانيد اقدام كنيد
سه ماه اوليه الرت قرمز هست و كم كم به سمت زرد حركت مي كنيد .
در مورد زمان هم خدمت شما عرض كنم ، از زمان پاسخ سفارت بايد اقدام كنيد .
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۶ روز پیش

با سلام
رفرنس نامبر کدام قسمت ایمیل درج شده است؟
برای پیگیری درخواست ویزا

پاسخ
پاسخ
م
مهرداد
۵ روز پیش

سلام
ریفرنس نامبر در رسیدی که پس از ارائه مدارک به VFS، از VFS دریافت کردید، درج شده است.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۶ روز پیش

با احترام
منظور از ريفرنس نامبر يعني چي ؟
در كدام گزينه ؟
VFS ؟؟
سوال شما مبهم است

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۸ روز پیش

من 8 سال پیش ویزای شینگن از سفارت هلند گرفتم .آیا الان که میخوام فرم ویزا را تکمیل کنم توی اون تاریخ مسافرت و ویزای 8 سال پیش رو بزنم یا تاثیری نداره ؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۷ روز پیش

سلام وقت شما بخير
تا ٥٦ ماه قبل ويزايي رو كه اخذ كرده ايد رى بايد قيد فرماييد
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
م
مهرداد
۵ روز پیش

سلام
مگر در فرم ویزا جایی برای درج سابقه ویزاهای قبلی هست؟
در سفارت کپی ویزاهای شینگنی که در 3 سال اخیر داشته اید رو ازتون می گیرند ...

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۴ روز پیش

سلام وقت بخير
بله گزينه ٢٦ فرم ويزا بايد ويزاهاي قبلي خود را قيد بفرماييد.
كپي ويزاها هم بايد ارائه دهيد در بازه زماني ٥٦ ماهه
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
م
مهرداد
۴ روز پیش

بله درسته، ولی نوشته که در بازه 36 ماهه و نه 56 ماهه. یعنی ویزاهای 3 سال اخیر ...

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ روز پیش

برای سفارت های آلمان ، هلند و فرانسه محدوده 56 ماه می باشد .
موفق باشید .

پاسخ
پاسخ
S
SHOKOH
۸ روز پیش

برادرم حدود دوهفته پیش از سفارت فرانسه ریجکت شد.
و حالا 3 تا سوال دارم:
1. آیا از سفارت مجارستان برای ویزای شینگن اقدام کنه؟( گویا خیلی زود وقت مصاحبه می دن مثلا حدود 2 هفته)
2. اگه ریجکتی در جایی ثبت شده تا چند ماه بعد بهتره که مجددا اقدام کنه( البته برای یه سفارت دیگه)
3. آیا سفارتهای لیتونی راحت جواب می دن؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۷ روز پیش

سلام وقت بخير
١- تا سه از هر سفارتي در حوزه يورو ايشون جهت اخذ ويزا اقدام كنند به دليل الرت بر روي ويزا مطمنا با اخذ تعهد از خودشون مجدد ريجكت خواهد شد ، مگر در شرايط خيلي خاص ، سوال ٢ رو هم فكر كنم جواب دادم .
در مورد سوال سه شما !
بايد خدمت شما عرض كنم
فعلا صبوري پيشه كنيد !
خيلي داريد عجله مي كنيد .

پاسخ
پاسخ
خ
خاطره
۸ روز پیش

با سلام. مرسی از اطلاعات مفیدتون.
دوست پسر من دانشجوی دکترای ایران هست و با گرفتن فرصت مطالعاتی اقامت ۶ ماهه( ویزای ۳ ماهه قابل تمدید) گرفت و برای ۶ ماه، هفته قبل رفته هلند!
۱- الان دوست پسرم میتونه برای من دعوتنامه بفرسته که منم برم؟
۲- در این صورت وقتی خودم کارمند هستم و حقوقم روی فیش حقوقی فقط ماهی ۱ میلیون تومان هست، برای ارائه تمکن مالی باید چکاری انجام بدم؟
۳- چون دوست پسرم برای فرصت مطالعاتی و ارائه تمکن مالی ، از دانشگاه پیدا بورس شده، آیا میتونه با همون هزینه، هزینه سفر من رو هم همراه دعوتنامه تقبل کنه؟
۴- پروسه دریافت ویزا از زمانی که دعوتنامه می رسه نهایتا چقدر زمان میبره؟
۵- با این شرایط نهایتا ویزای توریستی چند روزه میتونم بگیرم؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۷ روز پیش

سلام وقت بخير
١ وضعيت ايشون در هلند به چه صورت هست كسي هزينه اقامت ايشون را متقبل شده يا خير ؟
٢- گواهي تمكن مالي از روي حساب جاري و يا پس انداز شما صادر خواهد شد و معدل اين حساب خيلي مهم است . توجه داشته باشيد افسرهاي ويزا به راحتي متوجه تراكنش يهويي مي شوند و انها توجه بيشتري به معدل حساب دارند .
٣- خير ، هر شخص پروسه خاص خودش رو داره
٤ -بين ١٢ روز تا ١٨ روز
٥- شما فقط ميتونيد باتوجه به مستندات خودتون تعداد روز درخواست بديد .
در نهايت كلمه دوست پسر براي سفارت هيچ معني نداره ، يعني نه امتياز مثبت نه منفي هست .
توريستي اقدام كنيد پروسه كاملا مجزايي رو بايد طي كنيد ، ولي اگر كسي هزينه هاي شما را در كشور هلند متقبل شود ، داستان متفاوت خواهد شد .
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
ا
افشین
۹ روز پیش

باسلام هنگام مصاحبه اصل کلیه مدارک رومیخوان؟مبلغ هزینه ویزاباید بصورت یوروباشه یامیشه باکارت بصورت ریالی پرداخت کرد؟بچه 6ساله کامل پرداخت میکنه؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۷ روز پیش

سلام وقت بخير
چندين تجربه من داشتم نيازي نبوده ولي هميشه پيشنهاد مي شود اصل مدارك رو بهمراه داشته باشيد .
در شركت vfs امكان پرداخت ريالي با كارت خوان وجود دارد
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
م
مهیار
۹ روز پیش

با سلام و روز به خیر
ضمن تشکر از زحمات بی دریغ شما در بروز رسانی و ارایه مطالب مفید سایتتون , اگر برای بار اول موفق به اخذ ویزای توریستی از هلند بشیم و دفعات بعد هم بخواهیم از این کشور تقاضای ویزای توریستی کنیم آیا حتما باید برنامه سفری متفاوت با برنامه سفر دفعه قبل ارایه کنیم ؟ به عبارت دیگر ارایه برنامه سفر تکراری به سفارت جهت اخذ ویزای توریستی اصلا قابل قبول هست یا خیر . اینو از این جهت پرسیدم که مثلا اینکه می خواهیم از شهری مانند آمستردام بعد از چند ماه دوباره بازدید توریستی کنیم و حتی اقامت هم داشته باشیم می تواند برای سفارت توجیه داشته باشد و منجر به صدور ویزا شود ؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۷ روز پیش

سلام وقت بخير
براي هر ويزاي توريستي نياز به ارائه مدارك مجدد و جديد داريد.
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۹ روز پیش

با سلام من کارمند یک فروشگاه هستم . سوال من این است که چون فروشگاه چیزی به نام فیش حقوقی به کارمند نمیدهد همون برگه گواهی حقوق که شامل عنوان شغل شخص در فروشگاه و مدت کارکرد و جمع حقوق ومزایا و میزان مانده مرخصی کفایت میکنه یا نه ؟ممنون میشم اگر کسی تجربه ای در این زمینه داره اطلاع بده

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۷ روز پیش

سلام وقت بخير
اگر بيمه تامين اجتماعي براي شما رد ميشود به اسم اين فروشگاه ميشود به اين موضوع استناد كرد .
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
ی
یاسمن
۱۰ روز پیش

سلام ببخشید میخواستم بپرسم گواهی تمکن مالی و گردش حساب چه قدر اعتبار داره؟چون من هشتم فروردین وقت سفارت دارم و میخوام ۲۸اسفند بگیرم میخواستم بدونم ایرادی نداره؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۰ روز پیش

سلام وقت شما بخير
مشكلي نداره
محدوده كمتر از يك ماه رو سخت گيري نمي كنند .

پاسخ
پاسخ
س
سجاد علی پور
۱۲ روز پیش

سلام وعرض ادب جناب خانی
تبریک بابت سایت بسیار مفید و کاربردی تون و اینکه بعد از آشنایی با سایت شما و مطالعه راهنمایی های کاربردی ، با عث شد بعد از چند سال دل به دریا بزنیم و برای ویزای شنگن از سفارت هلند اقدام کنیم که برا سوم اسفند وقت دادن . دو سوال داشتم اگر جناب عالی و سایر دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم
1- بلیط رفت و برگشت از مسیر وان - استانبول - آمستردام خرید کردم . برای سفارت قابل قبوله یا باید رزور بلیط با مبدا داخل ایران ارائه بدم ؟ و اینکه بعد از صدور ویزا اگر از طریق پرواز فوق برم پلیس مرزی هلند ایراد نمیگیرن و مشکل ساز نمیشه ؟
2- آمستردام منزل یکی از دوستان اقامت خواهیم داشت با توجه به اینکه ایشون امکان ارسال دعوت نامه نداشتن ، و برای سفارت رزرو صوری ارائه میدم این رزوها مورد قبول پلیس مرزی هلند هم خواهد بود یا رزرو قطعی مطالبه می کنن ؟
مجددا از جنابعالی و سایر دوستان که وقت میذارن برای پاسخ به سوالات بویژه جناب حامد عزیز تشکر می کنم ممنون

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۲ روز پیش

سلام وقت شما بخير
موضوع پرواز شما مطمنا اگر مبدا ايران نباشد باتوجه به اينكه درخواست ويزاي شما از ايران است به مشكل خواهيد خورد .
مورد دوم در مورد رزرو هتل شما زمان ورود به هنلد پليس مرزي كانفرم هتل شما رو ازتون ميخواد ، خيلي با احتياط و دقت عمل كنيد .
كوچكترين نقص مدارك باعث ريجكت شدن شما ميشه و باتوجه به اولين اقدام شما جهت اخذ اين ويزا مطمنا براي اقدام هاي بعدي به مشكل خواهد خورد
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
م
مهیار
۱۳ روز پیش

با سلام و ضمن تشکر از شما بابت سایت وزین و راهنمایی های مفیدتان , سوالی برام پیش اومده , کسانی که موفق به اخذ ویزای مولتی توریستی از هلند می شند آیا هر بار که دارند وارد هلند می شند مخصوصا در بارهای دوم و چندم , الزاما باید واچر هتل در هلند حتی به مدت خیلی کوتاه به افسر مرزی ارایه کنند؟ آیا می تونند واچر هتل فقط در کشورهای دیگر ارایه کنند و به عبارتی اصلا هیچ اقامتی در هلند نداشته باشند و فقط از هلند به مقصد کشور دیگری مثلا فرانسه عبور کنند ؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۳ روز پیش

وقت شما بخير
اولين ورود شما بايد به كشور صادر كننده ويزا باشد ، در سفرهاي بعدي مشكلي ندارد و مي تونيد از كشورهاي ديگر وارد حوزه يورو شويد .

پاسخ
پاسخ
R
Rahim
۱۳ روز پیش

سلام
ممنون بخاطر مطالب مفیدی که تو وبسیایت تون میذارین.
روال اخذ ویزا در صورت داشتن دعوتنامه کاری به چه صورت می باشد؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۳ روز پیش

وقت شما بخير
سوال شما مبهم هست ، دعوت نامه كاري به چه منظور ؟
كار در هلند
يا بازديد ازيك شركت و يا نمايشگاه ؟
چون نوع درخواست ويزا شما متفاوت مي باشد اگر براي نمايشگاه و سايت ويزيت باشد
لطفا به ادرس ذيل مراجعه فرماييد
http://www.vfsglobal.com/netherlands/iran/pdf/1VFS-Checklist-Visa-business.pdf

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱۴ روز پیش

سلام. با سپاس از راهنمایی های مفید شما من سوالم این هست که گواهی مرخصی الزامی هست یا خیر؟ داخل چک لیست ارایه شده توسط وی اف اس گلوبال بند 5.5 این عبارت نوشته شده:
a declaration from your employer stating the period of absence
اگر منظور از گواهی مرخصی این ایتم هست الزامی هست یا خیر؟ من کارم به صورت اقماری 14 روز کار و 7 روز استراحت هست که این موضوع در قراردادم هم ذکر شده. آیا ارایه قرار داد(با توجه به ذکر هفت روز استراحت در متن قرارداد) نیاز به این آیتم رو برطرف میکنه؟ من میخوام یه سفر 10 روزه داشته باشم. دریافت مرخصی کار ساده ایه ولی گرفتن گواهی براش خیلی مرسوم نیست. لطفا راهنمایی بفرمایید.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۳ روز پیش

با احترام
نوع سفر و يا ويزاي درخواستي شما چيست ؟
بيزينس ؟
توريستي ؟
اگر توريستي مي باشد يكي از نيازها مي باشد ولي ضرورتي ندارد اگر در قرارداد شما كه ترجمه مي شود وجود دارد
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱۳ روز پیش

توریستی هست. خیلی ممنون.

پاسخ
پاسخ
پ
پروین
۱۵ روز پیش

سلام، ممنون از اطلاعات مفید شما، من و دختر و همسرم مارچ 2017 با داشتن 3 ویزای شینگن قبلی از سفارت سوییس درخواست ویزا کردیم و ویزای من و دخترم به دلیل مشخص نبودن هدف سفر رد شد. دو هفته پیش من و همسرم از طریق سفارت هلند درخواست ویزا دادیم و ویزای من به دلیل تهدید پابلیک پالیسی رد شد واقعا ناراحتم نمی دونم چی کار کنم؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۵ روز پیش

با احترام
شغل همسر شما چيه ؟
تغييرات محسوسي در ارائه مدارك به سفارت صورت گرفته ؟

پاسخ
پاسخ
پ
پروین
۱۵ روز پیش

با سلام و سپاس ، من و همسرم هر دو کارمند دولت هستیم ، نه هیچ تغییر شغلی و مدارکی نداشتیم فقط ویزای کانادا با 5 سال اعتبار به پاسمون اضافه شده که فکر نمی کنم چیز بدی باشه، فردا می خوام حضوری برم سفارت هلند نمی دونم پاسخگو هستند یا نه چون واقعا تو این یکسالی که شینگنم خراب شده بود اعصابم خراب بود الان با این دلیل ریجکت دیگه داغونم، چون هیچ موردی در شینگن هایی که قبلا رفتم و برگشتم نداشتم.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۴ روز پیش

وقت بخير مجدد
پروسه پيگيري ريجكت شما به هيچ عنوان حضوري نيست، سفارت هلند در ايران اصلا مرجع صادر كننده ويزا نيست و درخواست ويزاي شما به عمان ارسال مي شود و افسر ويزا اونجا تصميم گيري مي كنند .
در مورد اينكه شما مدارك مستند ارائه داده ايد بنده اطلاع ندارم ولي همين بحث كارمند دولت بودن شما دليل محكمي براي برگشت شما خواهد بود ، پيشنهاد ميكنيم اعتراض خودتون رو بصورت رسمي به سفارت هلند در برگه اي كه به شما ارائه مراتب اعتراض خودتون رو به دولت هلند اعلام مي كنيد. ، پيشنهاد ميكنم مطالبي كه در اينترنت در اين حوزه در باب اعتراض صورت گرفته رو بصورت دقيق و خارج از فضاي هيجاني و تند خواني مطالعه فرماييد و پول خود را براي وكيل صرف نكنيد، بهترين وكيل خودتون هستيد چون از حال و روز خودتون بهتر خبر داريد ، اعتراض شما به يكي از دادگاه هاي هلند ارسال خواهد شد و نهايت در مورد صدور ويزاي شما تصميم گيري خواهد شد .
انشاله كه عاقبت بخيري باشد انتهاي اين پروسه .
سوال ديگري باشه در خدمت شما هستم و پيشنهاد ميكنم به هيچ عنوان به اين موضوع فكر نكنيد !
موفق و پيروز باشيد

پاسخ
پاسخ
پ
پروين
۳ روز پیش

سلام، ممنون از شما، نامه اعتراض را بايستي ظاهرا پست كرد و سفارت تحويل نمي گيرد، به نظر شما مي تونم بدم همسرم با خودشون ببرن هلند اونجا پست كنند؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ روز پیش

سلام وقت شما بخیر
بله مشکلی از این بابت وجود ندارد ، حتی اگر این ارسال از هلند صورت پذیرد که پروسه کوتاه تر خواهد شد .
موفق باشید .

پاسخ
پاسخ
ح
حسنیه
۱۷ روز پیش

سلام و تشکر از معلومات مفیدتان. خواهر شوهرم از هلند برای من و دو پسر خوردسالم زیر شش سال دعوت نامه ارسال نموده. سوال من اینه که شوهرم پاسپورت هلندی داره و فعلا در هلند نیست درایران زندگی میکنه اگر من به سفارت کاپی پاسپورت شوهرم را هم با اسناد و مدارک دیگر ارسال کنم ممکنه که ویزای ملاقات با اعضای فامیل هلند را به راحتی بگیرم؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۶ روز پیش

سلام وقت بخیر
شما وقتی دعوت نامه دارید باید ببنید چه کسی هزینه شما را تقبل کرده است ؟
اگر هزینه شما رو تقبل کرده اند که مشکلی برای اخذ ویزا ندارید .
در مورد پاسپورت همسر شما هم به راحتی می توانید اقدام کنید و مسیر برای شما آسان تر خواهد شد .

پاسخ
پاسخ
ر
راید
۱۸ روز پیش

سلام و تشکر بابت توضیحاتتون ،من تاریخ سفر رو برای سه ماه دیگه زده بودم ولی برا اون تاریخ بهم وقت دادن ، سوال من اینه که تاریخ پرواز رو برا کی بگیرم (همون تاریخی که ایمیل دادم یا دوهفته بعدش ) متشکرم

پاسخ
پاسخ
ح
حامد ش
۱۷ روز پیش

سلام
دو هفته بعد از تاريخ وقت شما نتيجه ويزا مياد، پس شما براي بعد از اين دو هفته بايد بليط بگيري.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۷ روز پیش

سلام وقت بخير
مشخصا براي برنامه اي كه در نظر گرفتيد بايد مستندات خود رو اماده كنيد .
وقت سفارت متفاوت هست از زمان مسافرت شما . توجه داشته باشيد
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
م
مونا
۱۹ روز پیش

سلام
برنامه سفر رو باید در کاغذی جداگانه به انگلیسی تایپ کرد وارائه داد ؟ اطفا جواب بدید من توی فرم جایی که بشه برنامه رو نوشت ندیدم.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۷ روز پیش

با احترام
برنامه سفر شما از اپليكشن فرم كاملا مجزاست و بايد در يك صفحه با ذكر تمامي جوانب و الخصوص ارائه مستندات كه با برنامه سفر شما كاملا يكسان باشد

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۱۹ روز پیش

با سلام
من دانشجوی ترم6 مقطع کارشناسی هستم...
حساب بانکی بین 7-8میلیون خودم دارم...ولی برای گردش مالی میتونم برای3ماه اون افزایش بدم...سند مالکیتم ندارم...
قراره برای خردادماه برم به روسیه برای تماشای بازی های ایران تو جام جهانی
باخودم گفتم حالا که تا اونجا رفتم یه سفری هم به اروپا داشته باشم
(از اونجایی که برای گرفتن اجازه خروج از کشور وثیغه گذاشتم گفتم از این فرصت استفاده کنم و باهمون وثیغه اروپاهم برم و که دوباره کار نشه)
حالا یه چندتا سوال داشتم از خدمتتون...ممنون میشم راهنمایی ام کنید:
1-از کدوم سفارت حوزه شینگن اقدام کنم(با این شرایط راحت تر ویزا میگیرم)؟؟
2-چون شغلی هم ندارم حساب بانکی بین12-15میلیون شک برانگیز نیست؟؟
3-با توجه به اینکه برنامه سفر من بعد از اتمام بازی های گروهی ایران تو جام جهانی هستش(4تیر) چه زمانی برای تعیین وقت ایمیل بزنم؟؟/
خواهشمندم من راهنمایی به فرمائید
با تشکر

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۷ روز پیش

با احترام
اگر رك بخواييد پاسخ سوال شما رو بدم باتوجه به شرايط مطروحه شما . امكان اخذ ويزا شما بسيار پايين است و مطمنا با اين شرايط امكان اخذ ويزا رو نداريد ، نظرم اين است كه تمركز خود رو روي سفر روسيه خود قرار دهيد .
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
د
درسا
۱۹ روز پیش

سلام خسته نباشید با تشکر از سایت خوبتان
ما توریستی اقدام کردیم تمام مدارکمون کامل بود رزرو بلیط و هتل و برنامه سفر حساب مالی حدود 100م و سند دو تا خونه و نامه اشتغال بکار من و همسرم... 2 سال پیش هم رفتیم هلند.با وجود این متاسفانه جواب رد دادن بهمون.

پاسخ
پاسخ
م
مهرداد
۱۵ روز پیش

سلام
از هلند اقدام کرده بودید؟ دلیل ریجکت رو چی گفتند؟

پاسخ
پاسخ
د
درسا
۹ روز پیش

سلام
اگر بخواهیم اعتراض داشته باشیم روال چه جوریه؟چیکار باید بکنیم؟ خودمون میتونیم یا وکیل باید باشه حتما؟

پاسخ
پاسخ
د
درسا
۱۵ روز پیش

بله از هلند اقدام کردیم- دلیل ریجکت: عدم ارائه مدرک و مستندات کافی جهت بازگشت به ایران.

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۲۰ روز پیش

با سلام. من خودم ویزای 2 ساله مولتی از هلند دارم. خانمم دانشجوی دکتراست . اگه بخوایم واسش درخواست ویزا از هلند کنیم بهتره درخواست توریستی با استناد به ویزای 2 ساله همسرش یعنی بنده بدهیم یا خودش مستقلا درخواست ویزای شرکت در کنگره یا توریستی بدهد؟ کدام یک بهتر است؟

پاسخ
پاسخ
L
Leila Abbasi
۲۰ روز پیش

سلام خسته نباشید با تشکر از سایت خوبتون میخاستم بدونم ایا دعوتنامه تاریخ ابطال داره یا نه چون من سه ماه پیش برای برادرم و خانمش دعوتنامه فرستادم ولی تاریخ قرار سفارتشون برای بیست و هفتم اسفنده تا اون روز چهار ماه و هفت روز از تاریخ صدور دعوتنامه میگذره ایا این دعوتنامه باطل شده ودوباره باید بفرستم یا اینکه اصلا همچین چیزی نیست

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۰ روز پیش

با احترام
خير
نياز نيست مجدد براي شما چيزي مجدد ارسال شود

پاسخ
پاسخ
L
Leilaabbasi
۲۰ روز پیش

یه سوال دیگه هم داشتم اگه پاسخ بدید بازم تا ابد مدیونتونم ما سوشیال یا اوت کیرین هلند رو دریافت میکنیم ولی با این حال خمنته به ما اجازه فرستادن دعوتنامه برای برادرم و خانمش راداد ایا در ایران به این موضوع گیر نمیدن یا اگه چیزی گفتن برادرم میتونه بگه من تمام مخارج در هلند به عهده خودمه وفقط برای دیدار و اینکه هتل نریم به خونه خواهرم میریم یا اینکه نظر شما چی هست چی بگه بهتره

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۹ روز پیش

وقت بخير مجدد
ببنيد وقتي كسي هزينه شما رو بخواد قبول كنه يعني ٥٠٪؜ راه صدور ويزا رو طي كرده ايد.
فقط ديگر مدارك را بايد تهيه كنيد

پاسخ
پاسخ
ح
حامد ش
۲۰ روز پیش

سلام
قبلاً میگفتن 3 ماه اعتبار داره ولی تا جایی که میدونم از سال گذشته شد 6 ماه

پاسخ
پاسخ
م
مینا
۲۱ روز پیش

سلام احمد آقا
من 19 بهمن وقت دارم یه سوالی برام پیش اومده لطفا راهنمایی کنین
سفر من 2 فروردین هست تا 15 فروردین که 14 روز میشه
دعوتنامه هم 14 روز هست
ولی نامه مرخصی من 1 فروردین هست تا 17 فروردین
به نظر شما مشکلی پیش میاد؟
پیش خودم فکر کردم خب روز عید پیش خوانوادم هستم و 2 روز هم از آخر بیشتر مرخصی گرفتم که بعد از برگشت از سفر کارام و انجام بدم
میشه سریع جواب بدین من زمان ندارم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۰ روز پیش

سلام
مرخصی شما هیچ مشکلی نداره

پاسخ
پاسخ
م
محسن
۲۲ روز پیش

دوستان امروز جواب ویزامون اومد خوشبختانه اوکی بود.
من و همسرم با یک ویزا شنگن قبلی از ایتالیا اقدام کردیم درخواستمون سینگل 14 روزه بود ولی جالبیش این بود به من مولتی 3 ماه و نیم دادن به خانومم مولتی 1 ماه و نیم.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد ش
۲۲ روز پیش

سلام
برنامه سفر در ابتداي خرداد 97 دارم. به نظرتون براي درخواست وقت الان ايميل بزنم خوبه ؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۱ روز پیش

سلام
پيشنهاد ميكنم در بازه ٩٠ روز قبل از سفر اقدام كنيد

پاسخ
پاسخ
م
محسن
۲۱ روز پیش

سلام بله ایمیل بزنید حتما.

پاسخ
پاسخ
م
مهیار
۲۳ روز پیش

با عرض سلام و خسته نباشید, من چند روز پیش مدارکم رو به vfs تحویل دادم , پاسپورتهای قبلی ام رو که ویزا داشتند رو به خودم پس داد و گفت نیازی نیست! ولیکن کپی هاش رو برداشت , سوال من اینه که آیا کپی پاسپورتها به تنهایی برای سفارت کفایت می کنه یا حتما به اصل پاسپورتها هم نیاز بوده ؟ دوستانی که در این مورد تجربه دارند لطفا راهنمایی فرمایند, آیا از کسی اصل پاسپورت قدیمی هم گرفته اند ؟

پاسخ
پاسخ
م
محسن
۲۲ روز پیش

مهیار خان کپی ویزاهای قبلی کفایت میکنه. پاسپورت های قدیمی رو نمیگیرن کلا.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۲ روز پیش

سلام وقت بخير
نيازي به پاسپورت قبلي نيست و همين كپي ها كفايت ميكنه ، البته در اكثر اوقات اگر شما دعوت نامه محكمي داشته باشيد كپي صفحات پاسپورت شما هم دريافت نمي شود
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
ا
امير
۲۳ روز پیش

سلام
من جدول اطلاعاتي كه رو سايت هست رو پر كردم و به ادرس گلوبال فرستادم ولي ايميل تعيين وقت برام نمياد،و ايميلي كه مياد ميگه دوباره به سايت گلوبال مراجعه كن
دليل اين چيه؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۰ روز پیش

با احترام
مي توانيد از طريق يك اكانت كاربري (ايميل جديد) جديد اقدام كنيد

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۲۴ روز پیش

آیا تو فرودگاه آمستردام موقع ورود از مسافر میخوان که نشون بده چقدر پول همراهشه؟ اگه جواب مثبته، چقدر پول باید همراه مسافر باشه تا نگن کم هست و دیپورت نکنن؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۱ روز پیش

سلام وقت بخير
اين سوال جوابهاي مختلفي داره و به چند موضوع بستگي داره ، يعني هم مي تونه پاسخ منفي باشه و هم مي تونه مثبت باشه .
اگر پروسه صدور ويزاي شما با دعوت نامه بوده كه مطمنا سخت گيري كمتري در هنگام ورود خواهد شد .
مواردي چون بليط برگشت ، رزرو قطعي هتل ، بيمه مسافرتي ، بسيار بسيار مهم مي باشند

پاسخ
پاسخ
غ
غزل
۲۴ روز پیش

سلام
من ميخوام براي ارديبهشت يا خرداد مسافرت كنم
براي گرفتن وقت سفارت منظور از date of departure تاريخ قطعي سفره؟ يا مثلا بنويسم may-june ؟

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۲۱ روز پیش

سلام
تاریخ سفر رو باید بزنید. البته دقت کنید این تاریخ حدودی هست بهتر است زمانی را انتخاب کنید که واقعا قصد سفر داشته باشید اگر واقعا قصد سفر در اردیبهشت یا خرداد دارید بهتر است تاریخ را همین بازه اعلام کنید. نوبت شما قبل از این بازه اگر جا داشته باشند تعیین میشود و در صورت تایید حوالی همین بازه نیز سفر شما شروع میشود
فکر نمیکنم فروردین جای خالی داشته باشند که شما اردیبهشت اعلام کنید. بهتر است تاریخ سفر خود را خرداد ماه حدودا نیمه اول انتخاب کنید. که برای اردیبهشت بهتون جا بدن

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۱ روز پیش

سلام وقت بخير
تاريخ محدوده سفر روز / ماه/ سال

پاسخ
پاسخ
ا
الهه
۲۴ روز پیش

سلام دختر من از سال ۹۰ در مالزی تحصیل میکند در حال حاضر هم با ویزای تحصیلی در مقطع دکتری مشغول تحصیل است برای اقدام ویزای هلند میتونه از مالزی اقدام کنه یا باید از ایران اقدام کنه ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۱ روز پیش

سلام
بله میتونه از سفارت هلند در کوالا لامپور اقدام کنه

پاسخ
پاسخ
آ
آرش
۲۵ روز پیش

ممنون از سایت فوق العاده تون
من برای ایام عید قصد سفر دارم
اگه به جای رزرو بلیط، بلیط قطعی بخرم ازم ایراد می گیرن؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۴ روز پیش

سلام
هیچ ایرادی نداره

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۱ ماه پیش

با عرض سلام
ممنون از مطالب مفیدتون.یک سئوال داشتم.من بلیط 16 روزه هلند برای خودم و دخترم تهیه کردم.بعضی از دوستان گفتند چون دخترم اولین بار هست که باید تقاضای شینگن بکند تعداد روز حضور نباید بیشتر از 14 روز باشد.البته خودم 4 بار در 15 سال گذشته ویزای شینگن داشتم و آخریش 6 سال پیش بود.به نظر شما بلیط رو عوض کنم؟یا فعلا نیازی نیست؟در ضمن بدون دعوتنامه و با رزرو هتل برای ویزا اقدام خواهم کرد؟

پاسخ
پاسخ
س
ساناز
۱ ماه پیش

سلام دوستان من و‌همسرم و‌پسر۴ ساله ام ۱۰ ماه پیش از سفارت اتریش ویزا شینگن برای ۸ روز گرفته بودیم البته دعوتنامه داشتیم و‌اون موقع مانده بانکی بالای ۲۰۰ میلیون هم داشتیم اما ۳ هفته پیش از سفارت فرانسه اقدام کردیم و‌به پشتوانه شینگن قبلی و اقامت دبی که داشتیم مانده بانکی مون رو که ۸۰ میلیون بود افزایش ندادیم سند ملکی هم چندتا داشتیم ولی خانومه گفت لازم نیست و ما ارایه نکردیم درنتیجه سه روز پیش ریجکت شدیم و گفته بودن امکان تامین هزینه های سفر رو نداریم وگرنه همه چیز کامل بود فقط این وسط به مادرم دادن که اونم گرین کارت امریکا داشت حتی حساب بانکی اش هم زیر ۲۰ میلیون بود ولی به اون دادن حالا سوال من اینه اول که چرا تو پاسپورتمون مهر ریجکت نیست؟ فقط برگه دلیل ویزا ندادن هست دوم اینکه چند ماه دیگه از اتریش با دعوتنامه اقدام کنمو حساب بانکی رو بهتر کنم امکان ریجکت هست یا نه؟ و اینمه چندماه دیگه اقدام کنم بهتره ۳ ماه بعد میشه؟ممنون

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۰ روز پیش

سلام وقت بخير
سوال و ابهامات شما رو سعي ميكنم تا اونجايي ك بتونم جواب بدم .
در مورد ريجكت شدن شما و قبول شدن ويزاي مادر شما بايد خدمتون عرض كنم هر پرونده بصورت مجزا بررسي مي شود و تصميم بر عهده افسر ويزاست .
در مورد اقامت دبي يا همون كشور امارات بايد خدمتون عرض كنم اين اصلا نكته مثبتي براي شما نيست ، چون اين كشور rate در اروپا نداره .
در مورد مهر ريجكت چند وقت هست مهر ريجكتي در پاسپورت ها زده نمي شود و يك برگه كه دلايل ريجكت شدن شما هست رو به شما تحويل ميدن ، ولي الارم رو پاسپورت شما هست و نمي توانيد براي ويزاي مجدد در حوزه يورو اقدام كنيد و اگر اقدام كنيد در طي يك بازه زماني مشخص با احتمال فراوان ريجكت خواهيد شد .
در مورد دعوت نامه جديد شما يك سوال دارم از خدمت شما كه شخص يا شركت دعوت نامه براي شما ارسال كرده ؟ هزينه شما رو چه كسي متقبل مي شود ؟؟

پاسخ
پاسخ
ف
ف.ف
۱ ماه پیش

سلام و خسته نباشید ممنونم از مطالب و نظرات خوب شما . منم به سهم خودم خواستم تجربم رو از این روند بگم . من دعوتنامه از خانوادم داشتم که هلند هستن اشتغال به تحصیل و اشتغال به کار نداشتم ولی سند خونه و حساب بانکی داشتم و بقیه روند هم بصورت روتین طی شد بعد از 12 روز جواب دادن و با اینکه ویزای دیگه ای توی پاسپورتم نداشتم بار اول 90 روزه مالتیپل گرفتم که البته درخواست خودم کمتر از 90 روز و سینگل بود و خداروشکر در مجموع. انشاالله بقیه دوستانم جوابای دلخواهشون رو بگیرن چون در کل روند پر استرسی حداقل برای من بود.

پاسخ
پاسخ
ص
صبا
۱ ماه پیش

سلام. وقتتون بخیر
بابت راهنمایی های دوستانه تون ممنونم
ما برای ویزای چهارشنبه ی دو هفته پیش وقت داشتیم که مدارک رو تحویل دادیم. امروز این پیامک برامون اومده. میشه راهنمایی کنید که این یعنی قبول یا رد؟
Processed application NEIR/100118/0054/01 is ready for collection at the The Netherlands Visa Application Centre, Tehran during working hours.

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱ ماه پیش

سلام
این یعنی نتیجه درخواست شما به VFS ارسال شده است.
بین ساعت 3 الی 5 از یکشنبه تا پنجشنبه به ساختمان پالادیوم در vfs مراجعه کنید.

پاسخ
پاسخ
ص
صبا
۱ ماه پیش

سلام
ممنون از پاسختون
خوشبختانه ویزای من اوکی شد. امیدوارم همه این شادی رو تجربه کنن.
اطلاعات این پست خیلی برای من کمک کننده بود و من اسناد رو بر اساس این پست تهیه و ارائه کردم و خوشبختانه کامل و بی مشکل بود.
شغل رسمی ندارم. سند ملکی هم ندارم. گردش سه ماهه ی حساب بانکی م ۲۰ تومن بود. بلیط و رزرو هتل و بیمه داشتم.
هدف از سفر و برنامه م کامل مشخص بود که به زبان انگلیسی ارائه دادم. البته هدف رو برگردوندن ولی برنامه رو برداشتن.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام وقت بخير صبا جان
پاسپورت شما اماده تحويل مي باشد
به شركت vfs مراجعه فرماييد

پاسخ
پاسخ
م
محمدعلی
۱ ماه پیش

دوستان سلام
من ۸ فروردین وقت سفارت هلند دارم، من قصد ۵ روز سفر دارم، به من گفتن باید رزرو بلیط و هتلم ۱۴ روزه باشه، میخواستم ببینم درسته یا باید به مدت اقامتم باشه.ممنون از شما

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام وقت بخير
مدت سفر درخواستي شما بايد با مستندات شما مطابقت داشته باشد

پاسخ
پاسخ
ی
یاسمن
۱ ماه پیش

سلام، ببخشید من یه سوال فوری داشتم
من وقت سفارت هلند گرفتم، من و همسرم تصمیم داریم محل اقامتمون رو از سایت Airbnb رزرو کنیم، میخواستم بپرسم میتونیم همینو جای مدرک رزرو هتل ارائه بدیم یا حتما باید رزرو از یه هتل باشه؟؟ممنون میشم جواب منو فوری بدین

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

با احترام
باتوجه به شرايط خاص اين سايت و به دليل سياست هاي اين سايت كه دسترسي خود براي كاربران ايراني محدود كرده پيشمهاد ميدم از طريق بوكينگ رزرو خود رو انجام دهيد .
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
ز
زهره
۱ ماه پیش

سلام
ممنونم از راهنمایی های همیشگی تون
اگر بلیط خروج از هلند به آلمان یا اسپانیا داشته باشم ولی بلیط خروج از شینگن به ایران را نداشته باشم (چون در مورد تاریخ دقیق روز برگشتم مطمئن نیستم)، در فرودگاه مشکلی ایجاد می شود؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
حتما بلیط خروج از شینگن رو داشته باشید.

پاسخ
پاسخ
ر
رسول
۱ ماه پیش

سلام منوخانمم وقت سفارت هلندداریم هدفمان از این سفر هم بعد ازسی سال خدمت در حال حاضر که بازنشته شده ایم وطی طول عمرمان بجز چند سفرزیارتی هیچ کجا نرفته ایم وحالا هم میخواهم یک سفر سیاحتی بریم که از انجا درصورت امکان به چند کشور همجوار هلند سفرکنیم حالا بظر شما در روز مصاحبه باید چی بگم که ریجکت نشم ممنون میشم رهنماییم کنید

پاسخ
پاسخ
س
ساسان
۱ ماه پیش

سلام ، شما بايد برنامه سفر داشته باشيد از تاريخ ورود تا تاريخ خروج طبق رزرو بليط هواپيما... احتياجي به حرف زدن نيست... محل اقامت اگه هتلي بايد برگه زررو هتل داشته باشيد .... مثلا ٤ روز رزرو هتل در هلند بعد ٣ روز رزرو هتل در بلژيك باز دوباره ٣ روز در فرانسه اگه از هلند دوباره ميخواي برگردي دوباره هلند ميموني دوباره رزرو هتل از هلند يا نه از فرانسه برميگردي بليط برگشت از فرانسه بايد رزرو كني

پاسخ
پاسخ
س
سحر
۱ ماه پیش

بهتون تبریک میگم بهترین انتاب رو برای این ایامتون کردید.
در شرکت مصاحبه به اون صورت انجام نمیشه. شما فقط باید مدارکتون رو تکمیل و دسته بندی کنید و بهشون تحویل بدید. برنامه سفر - رزرو هتل - رزرو بلیط رفت و برگشت یادتون نره.
موفق باشید.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

با احترام
شما براي سفر بايد در جريان باشيد كه تمامي مستندات طبق اطلاعات موجود در اين صفحه بايد اماده كنيد .
شانس گرفتن ويزا رو داريد
برنامه و مستندات شما بايد طبق برنامه تحويل سفارت دهيد .
سوال شما كلي هست و كمكي خاصي نميشه به شما كرد
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱ ماه پیش

سلام
همسر بنده حدودا دوماه دیگه مصاحبه دکترا داره تو المان ولی وقت سفارت آلمان برای اردیبهشت سال دیگس. میخواستم بدونم اگه از هلند اقدام کنیم برای ویزا و مستقیم بره آلمان احتمال برگردوندنش چقدره؟ یا اینکه مثلا اگه حضور در هلند رو یک روز اعلام کنه امکان ریجکت شدن ویزا هست ؟ باید بگه که میخام برم آلمان به سفارت هلند؟ ببخشید سوالاتم زیاد شد . ممنون

پاسخ
پاسخ
س
سحر
۱ ماه پیش

البته برای هلند هم شما اگر همین الان اقدام کنید برای اردیبهشت بهتون وقت میدن. چون من اقدام کردم دو هفته پیش و برای 20 فرودین وقت دادن.
میتونید با سفارت آلمان تماس بگیرید موضوع رو بگید از دانشگاه نامه ببرید اگر امکان داشته باشه وقت فوری بهتون بدن. باید قانعشون کنید که زندگیتون به این مصاحبه بستگی داره.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

با احترام !!!
به هيچ عنوان اينكار رو انجام ندهيد !!!!
فقط از طريق سفارت المان اقدام كنيد

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱ ماه پیش

با سلام به شما ودوستانی که با مطالبشون راهنمایی میکنند
من به اتفاق خانمم برای ۲ هفته دیگه وقت تحویل مدارک داریم. برای ثبت نام هم اسامی هر دو رو توی یک ایمیل فرستادیم
سوال من اینه با توجه به اینکه خانم من خانه دار هست و تمام مدارک کار و سند و گردش حساب و .... مربوط به منه ترجمه مدارک یه نسخه کافیه یا برای ایشان هم باید یه ترجمه اضافی داشته باشم ؟
یعنی اصولا برای هر دومون یه پرونده تشکیل بدم یا دو تا پرونده مثل هم.
سوال بعد اینکه دو تا فرزند ما ایران خواهند ماند.و چون این مساله یک دلیل مناسب برای برگشتن ما است چطور باید در مدارک به این نکته اشاره کنیم
با تشکر

پاسخ
پاسخ
ف
فرزين
۱ ماه پیش

سلام آقا محمد
کیس شما باهم بررسی میشه ولی مدارکی که مربوط به خود شماست جدا و مدارک مربوط به همسرتون (بلیط+بیمه مسافرتی+هتل+برنامه سفر اگه دارینو ... ) هم جدا باشه بهتره، نیازی نیست مدارک کار و سند ملکی خودتون رو برای همسرتون هم بذارید ولی اگه گردش جدا گانه براشون بذارید و یا تمکن مالی جدا اگه امکانش رو داشته باشید بهتره.
کلا دو تا پرونده داشته باشید و چون ترجمه شناسنامه هاتون تو مدارک هست و اسم فرزندانتون هم هست و میبینن برای اونها اقدام نکردین مشخص میشه که با شما نمیان.
موفق باشید 👍🏼

پاسخ
پاسخ
م
محسن
۱ ماه پیش

سلام دوست عزیز منم 4 روز پیش وقت داشتم و شرایط منم مثل شما بود.بابت وقت که میرین vfs اسامیتونو دارن میگین با هم هستین دو نفری میفرستن شما رو برای یه باجه. نه هیچ ترجمه اضافی نمیخواد چون مدارک شما و خانومتان با هم داخل یه پوشه قرار میگیره.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

با سلام وقت بخير
با شركت vfs تماس بگيريد در مورد سوال اول شما راهنمايي كنند .
در مورد سوال دوم شما
كامل مشخص هست وقتي كپي شناسنامه خود رو ارائه مي دهيد مشخصات فرزندان شما هم وجود دارد .
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
ا
اتیلا
۱ ماه پیش

سلام خسته نباشین
بنده جهت ویزا اقدام کردم امروز جواب اومد و ویزا صادر نشده بود اما یه برگه داخل پاکت پاسپورت بود
میخواستم بدونم برگه که میدن برای چی هستش؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام وقت شما بخیر
این برگ دلیل رد شدن درخواست ویزا شما در آن قید شده است .
با یک X مشخص شده است .
موفق باشید .

پاسخ
پاسخ
ا
اتیلا
۱ ماه پیش

ممنون
نحوه اعتراض چطوری هستش؟ مدارک چی لازم‌داره؟
پاسپورت لازم هست ارسال بشه یا نه؟
چقدر زمان میبره جواب بیاد؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

با احترام مجدد
در همين برگه به شما اعلام شده به چه صورت اقدام كنيد .
كد رو ميتونيد به من بگيد ؟

پاسخ
پاسخ
س
سحر
۱ ماه پیش

سلام
من تازه از سفر برگشتم و ویزام هم با راهنمایی های خوب شما از هلند به صورت مولتی 2 ماهه گرفتم. متاسفانه تا پایان ویزا دیگه امکان سفر نداریم. اما از الان برای ویزای بعدی میخوام اقدام کنم. پیشنهاد شما کدوم سفارته ؟ اسپانیا شرایط و مدارکش یکم سخت و پیچیده به نظر میومد. فرانسه چطوره؟ و یا لهستان و چک . ممنون میشم از راهنماییتون

پاسخ
پاسخ
ح
حامد ش
۱ ماه پیش

سلام
بهتره مجدداً از همون سفارت هلند اقدام کنی، تا هم شانس بسیار زیادی داشته باشی هم ویزای بلند مدت تر نسبت به قبل بهت بدن.

پاسخ
پاسخ
س
ساسان
۱ ماه پیش

سلام بهتر شما دوباره از هلند اقدام كنيد خيلي بهتر و اگه براي بار سوم درخواست بديد به احتمال زياد يكسال مولتي ميدن نظر من چون خودم بار اول دو ماه مولتي بار دوم سه ماه مولتي بار سوم يك سال مولتي دادن بعد خواستيد بعد از بار اول ورود به هلند دفعات بعد ميتوانيد به جاهاي ديگه سفر كنيد نظر من اينه ولي كشور فرانسه و اسپانيا آسان ميگيرند نظري براي لهستان و چك ندارم اما كشور مجارستان و چك كشورهاي قشنگ و قديمي و توريستي است ديدنش خالي از لطف نيست

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام وقت بخير
ويزاي خودتون رو مجدد از هلند بگيريد .
البته اين پيشنهاد من هست .
مطمنا راه كوتاه تر و مدت روز بيشتري در پاسپورت شما ثبت خواهد شد !
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام
من همسرم اقامت انگلستان رو داره و من فعلا نتونستم از طريق ايشون اقامت انگليس رو بگيرم. بچه هام هم سيتزن انگليس هستن. اگر بخوام من از تهران برم هلند و اونها هم ازانگليس بيان امكان پذيره؟ يا اونها هم ويزا ميخوان؟!

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام حامدجان
بچه ها میتونن ولی همسرتون به ویزا نیاز داره.

پاسخ
پاسخ
ر
ریحانه
۱ ماه پیش

سلام احمد آقا ممنون بابت راهنمایی هاتون. یه سوال داشتم قرارداد کاری من هر سال تمدید میشه و امسال هم تا اسفند قرارداد دارم که باز از فروردین تمدید می کنن. واسه مدارک شغلی به جز نامه اشتغال به کار که توی اون قید کردن من از چه تاریخی استخدام شدم (سه سال پیش) و تاریخ سفرم هم قید شده، ولی قرارداد کاریم تا آخر اسفند هست و بهمن نوبت سفارت فرانسه دارم. به نظرتون ایراد نمیگیرن و یا اینکه ریجکت نمی کنن به خاطر این قضیه.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام دوست عزیز
توصیه می کنم فقط گواهی اشتغال به کار رو بدید و قرارداد رو با توجه به رو به اتمام بودن ارائه نکنید.

پاسخ
پاسخ
ز
زهره
۱ ماه پیش

سلام من میخوام واسه ویزای ایتالیا اقدام کنم.آیا شما ایمیل سفارت را میدانید؟چون از طریق سایت هر کاری کردم نشد اصلا روزای تقویم هیچکدوم باز نمیشه

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام زهره جان
برای نوبت ویزای ایتالیا فقط از طریق وبسایت باید اقدام کنید

پاسخ
پاسخ
آ
آرزو
۱ ماه پیش

با سلام و تشکر بسیار از مطالب با ارزش تون که واقعا به ما یاری رساندند. در مورد برگ مرخصی میخواستم بپرسم چون دعوتنامه من سه ماهه است باید مرخصی مو یکماهه بزنم یا دو هفته .ممنون از جواب تون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام آرزوجان
برگ مرخصی مطابق رزرو پرواز

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام وقت بخير
توجه داشته باشيد
به نوع استخدام شما مامور بررسي توجه ويژه اي دارد
اگر كارمند رسمي دولت باشيد مي توانيد بيشتر از يك ماه برگ مرخصي ارائه دهيد .
اگر كارمند قرارداد مستقيم يا..... شركت خصوصي باشيد اين ريسك رو نكنيد !
چون كاملا به قوانين كار ايران مسلط هستند
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
م
مسعود
۱ ماه پیش

سلام دوست عزیز سپاس بابت مطالب خیلی بدردم خورد. فقط یک سوال من مدارک مالی از جمله ملکی و حساب بانکی دارم شغلم هم آزاده ولی نه جواز دارم نه سابقه بیمه. در ضمن کارت نظام مهندسی دارم ولی پروانه اشتغال ندارم. درکل هیچ مدرک کاری ندارم. و نگران ریجکت شدنم. بلیطم. و بیمه سفرو هم خریدم. دعوت نامه هم دارم ممنون میشم راهنمایی کنید بجای مدرک شغلی چی میتونم ارائه کنم

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام وقت بخير
يكي از سوالاتي كه همه دوستان در قسمت نظرات اعلام مي كنند بحث داشتن دعوت نامه مي باشد .
ببينيد دوستان عزيز بحث دعوت نامه به دو صورت مي باشد .
كسي در هلند هزينه هاي شما را تقبل كرده
كسي در هلند هزينه هاي شما را تقبل نكرده
ويزا توريستي يا ويزاي بيزينس براي شما درخواست نموده است .
ببينيد جواب به اين دو سوال كلا پروسه تصميم گيري در مورد ويزاي شما رو تغيير مي دهد .
مهمترين موضوع براي دوئل اروپايي تضمين براي ترك خاك اروپاست .
براي انها اصلا مهم نيست شما بليط ، بيمه ، هتل و ..... رزرو كرده باشيد حتي رزرو بدون برگشت وجه !
يك پرتكل هست كه بايد بصورت كامل اجرا شود .

پاسخ
پاسخ
ف
فرهاد
۱ ماه پیش

سلام وقتتون بخیر. ممنون از همه دوستان که راهنمایی های خوبی رو صادقانه ارائه میدن.
من برای دیدار نامزدم که پزشک هستن و حدود پنج سال است که در دانمارک اقامت کاری دارند (غیر دائم) میخوام اقدام کنم. ولی دانمارک صرفا با دعوتنامه ویزا میده.
آیا میشه از طریی هلند ویزای شنگن دریافت کرد و صادقانه برنامه سفر رو به آنها اعلام کرد ؟
ضمنا مهندس معمار و پروانه اشتغال به کار مهندسی با ۱۱ سال سابقه کار دارم و همچنین یک مجتمع آپارتمانی ۲۰ واحدی مسکونی دارم که اونا رو اجاره دادم. ولی سپرده بانکی ندارم. به نظر شما شرایط اخذ ویزا رو دارم؟
و اینکه برام مهم نیست که از چه کشوری ویزا بگیرم . چون میخوام صرفا به دانمارک سفر کنم. ولی به من گفتن که از طریق هلند راحتتره!.
ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام وقت شما بخير
شما به هر كشور در حوزه شينگين درخواست ويزا بديد تابع يك سري مقررات يكسان است . مجتمع بيست واحدي شما ميتواند يك تضمين براي برگشت شما به كشور مبدا باشد ، ولي صادقانه خدمتان عرض كنم تضميني براي صدور ويزا نمي باشد .
مدارك مطرح شده توسط احمد عزيز رو بايد بصورت كامل و جامع تكميل فرماييد .
هدف از سفر
برنامه كامل سفر شما با مستندات كامل كه برنامه شما هم خواني داشته باشد يك نياز اصلي مي باشد .
باتوجه به اينكه وارد يك بازي عاشقانه هم شديد مواظب باشيد احساسي عمل نكنيد و اگر ويزا شما اوكي شود براي بار اول خيلي با احتياط ورود و خروج فرماييد ، يعني اينكه ورود و خروج شما حتما سعي كنيد از هلند باشد .
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱ ماه پیش

با سلام وتشکر از مطالب مفیدی که ارائه میکنید
سوال من در رابطه با بوکینگ هتل در آمستردام است . هتل هایی که امکان کنسل کردن رایگان دارند و امکان پرداخت مبلغ را در زمان ورود به هتل برای مشتری قرار داده اند برای رزرو شماره مستر کارت میخوان
و احتمال هم دارد که مبلغ کمی یا کل مبلغ را از کارت برداشت نمایند و در صورت کنسل کردن مشتری اون مبلغ رو به حساب برگردانند
سوال من اینه که اگر از مستر کارت گیفت ( یا همان مسترکارت هدیه ) استفاده کنیم با توجه به اینکه این کارتها فقط بار اول شارژ میشوند آیا در صورت انصراف ما یا ندادن ویزا امکان برگشت پول به این کارت هست یا نه
به عبارت بهتر ایا کارتهای گیفت مستر کارت امکان refund دارند یا خیر
ممنون میشم اگر کسی راهنمایی کنه

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام وقت بخير دوست عزيز
باتوجه به تجربه اي كه دارم خدمتون عرض ميكنم شركت مستر كارت هم اكنون كارت هايي با EZteravel با نام را ارائه مي دهد كه امكان شارژ تا سقف ماهيانه ٥٠٠٠ دلار و سالانه ٣٠ هزار دلار را دارد .
به راحتي ميتوانيد با يك سرچ كوچيك تو گوگل شركت هاي متعبر ارائه دهنده اين نمونه كارت را پيدا كنيد .
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۱ ماه پیش

سلام و تشکر بسیار بابت مطالب ارزشمند و وقتی که برای پاسخگویی میگذارید من دو تا سووال داشتم : اول اینکه برای سفر به هلند از یک شرکت دعوتنامه دارم منتهی دعوتنامه رو روی سربرگ شرکتشون با مهر و امضا برام اسکن کردن وایمیل کردن و یکی هم برای سفارت هلند فرستادن شنیدم باید فرمی از شهرداری هلند بگیرن و این مدل دعوتنامه معتبر نیست، این مطلب چقدر درسته ؟
دوم هم اینکه یکی از دوستانم به همراه همسرشون و دوتا فرزندشون که 16 سالشونه میخوان برن هلند ، آیا لازمه برای فرزندانشون اون فرم رضایتنامه رو تکمیل کنن ؟ چون والدین هر دو باهم همراهشون هستن الزامی داره ؟
یک دنیا ممنون میشم

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام وقت بخیر دوست عزیزم
وقتی دعوت نامه از سوی یک شرکت برای شما ارسال شده دو حالت دارد یا هزینه های سفر شما رو تقبل می کنید که در دعوت نامه کارت سی تیزن هلند و .... را بهمراه دعوت نامه برای شما ارسال می کنند . در غیر این صورت نیاز به فرم شهرداری و ... نیست .

سوال دوم شما : اگر فرزندان همراه پدر و مادرشون باشند در شرکت وی اف اس یک فرم هست که باید پر کنند .
موفق باشید

پاسخ
پاسخ
ش
شکوفه
۱ ماه پیش

سلام وقتتون بخیر مادرم هلند زندگی میکنن دوست ایشون برای من و دخترم دعوتنامه فرستادن من شاغل نیستم سند ملکی هم ندارم فقط موجودیم حدودا ۵۰ تومنه و گردش حسابم بد نیست ایا شانس دریافت ویزا دارم ضمنا متاهلم اما بدون همسر میرم و یه چیز دیکه رفتم سفارت بگم مادرم هلند زندگی میکنه؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام وقت شما بخیر
دعوت نامه ارسالی برای شما به چه صورت می باشد دوست ایشون چه نقشی رو دقیقا در هلند دارند ؟ سی تیزن هستند ؟ دانشجو هستند؟ اینها مهم هست ..
هزینه را چه کسی تقبل کرده است ؟
شاغل بودن ملاک اصلی سفارت نیست ! فقط یک امتیاز است .
بله شما کاملا بخت دریافت ویزا دارید ، در صورتی که مدارک درخواستی سفارت رو بتونین بصورت کامل تامین کنید

موفق باشید .

پاسخ
پاسخ
ش
شکوفه
۱ ماه پیش

سلام وقت شما هم بخیر دوست مادرم استاد دانشگاه هستن و هلندی الاصل. هزینه رو هم تقبل کردن پس من اقدام کنم ریسک نیست نه؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام وقت بخير
اقدام كنيد
شانس بسيار بالايي داريد
فقط مدارك را كامل و مستند تحويل دهيد

پاسخ
پاسخ
ش
شیوا
۱ ماه پیش

درود
سپاس از توضیحات و راهنماییهای شما
این بخش Date of Departure باید فقط یک تاریخ پرواز عنوان کنیم کافیه ؟
یعنی من خوب متوجه این بخش نمیشم راستش .
خیلی هم عجله دارم و دعوتنامه ام هفته دیگه میرسه به دستم .
هر جا زنگ زدم یه سری اطلاعات بگیرم بیشترشون میگن اردیبهشت سفارت وقت میده اما من میخوام خودم اقدام کنم واسه نوبت گرفتن چون فقط یک شرکت گفت ظرف 20 روز نوبت میگیره که نمیدونم چطور زود میتونه . حالا خودم میخوام ایمیل بزنم و وقت بگیرم.
میشه کمک کنید لطفا ؟!!!

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

با احترام
مشخص هست
زمان سفر شما به هلند رو از شما درخواست کرده
که باید با بلیط ارائه شده و رزرو هتل شما هم خوانی داشته باشد .
موفق باشید .

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام شیواجان
خیلی ساده، تاریخی که قصد سفر به هلند دارید رو اعلام می کنید، فقط یک تاریخ

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام
تو فرودگاه آمستردام برای ورود سختگیری نمیشه؟ به جز بیمه، پاسپورت، و رزرو هتل مدارک دیگه ای هم لازمه تو فرودگاه همراهم باشه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
امکانش هست پلیس مرزبانی هلند سوالاتی از شما و هدفتون از سفر و برنامتون بپرسه. بهتره از مدارکی که تحویل سفارت دادید یک کپی داشته باشید. بلیط برگشت هم خیلی خیلی مهمه.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

بااحترام
این تجربه من در چندین و چند بار ورود به هلند می باشد .
سوالات از این بحث مطمنا خارج نیست !
برای چه سفر کرده اید ؟
بلیط برگشت شما ؟
رزرو هتل شما ؟
مستندات شما در هنگام ورود باید کامل باشد .

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۱ ماه پیش

سلام ممنون از مطالب مفیدتون . من و همسرم برای عید 97 قصد سفر به هلند را داریم. دعوت نامه داریم - خودم و همسرم شاغل در شرکت خصوصی هستیم - گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه و قرارداد کار هم داریم به علاوه من و همسرم یه شرکت بازرگانی هم داریم ولی سند ملکی ندارم میتونم از سند خونه پدر و مادر همسرم (2 تا سه دنگ) استفاده کنم. و اینکه این مدارک کافیه یا نه ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام علی جان
لطفا متن رو بخونید. مواردی که الزامیه نوشته شده. داشتن سند ملکی الزامی نیست ولی باشه بهتره. فکر نکنم سند خانه ای که به اسم پدر همسرتون باشه تاثیری داشته باشه

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۲ ماه پیش

سلا دوستان یک چند تا سوال در خصوص پر کردن فرم ویزا داشتم.
فرم ویزا برای فرزندان زیر 18 سال هم باید پر شود ؟
پسر 13 ساله و دختر 8 ساله
بعد اگر باید پر شود برخی آیتم ها مربوط به بزرگسالان هست.
مثل آدرس رزور هتل ، یا نحوه پرداخت هزینه ها یا ایمیل یا موارد مرتبط به کار و محل کار
کلا این فرم رو من نگاه میکنم مناسب کودکان نیست پر کردنش
آیا فرم خاصی برای افراد زیر 18 سال است ؟
اگر پاسخ بله است میشه لینک بهم بدید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام محمد جان
فرم ویزا برای همه یکسان هست. اکثر موارد شبیه فرم خودتون باید بزنید. محل کار هم در صورت دانش آموز بودن میشه اسم و آدرس مدرسه. هتلشون هم همون هتل خودتون

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱ ماه پیش

ممنونم عزیزم که این همه وقت میزاری.
فقط 3 تا نکته هست. مربوط به آیتم های فرم
آیتم 32 جمله زیر هست
32) Name and address of inviting company/organization/ telephone ...
این مخصوص کسایی هست که دعوت نامه دارند ؟ ما تفریحی اقدام میکنیم و خودمون اقدام کردیم. بلیط هتل داریم.
آیتم 36 شهر محل سکونت رو باید بزنیم ؟
نکته مهم مربوط به آیتم 10 هست ؟
In the case of minors: Surname; first name; address
این آیتم میگه نشانی و نام خانوادگی و آدرس سرپرست رو بده
حالا سوال من اینه چون پدر همراه بچه ها و همسر سفر نمیره.
مشخصات پدر رو بزنم یا مشخصات مادر
البته پدر و مادر در کنار هم زندگی می کنند و فقط این سفر کنار هم نیستن

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۲ ماه پیش

سلام ممنون از سایت خوبتون وهمه شما عزیزان که به خوبی جواب سوالات ما را میدید.
یه سوال داشتم اونم اینکه وقتی فرم ویزا را توی کامپیوتر به صورت پی دی اف پر میکنم قسمت ادرس خودم وکار فرما زیاد پر میشه ویه مربع کوچیک بغلش میاد توی پرینت هم ادرس را کامل پرینت نمیگیره چیکار باید بکنم.باتشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام رضاجان
آدرس رو خلاصه کنید. کدپستی خیلی مهمه

پاسخ
پاسخ
ن
نسرین
۲ ماه پیش

سلام
برادر من که در هلند زندگی میکنه برای خانواده اش در تابستان دعوتنامه فرستاده که 6 ماه اعتبار داره چون ما میخواستیم به زمستان نخوریم بعد از 4 ماه درخواست سفارت دادیم و اونها هم وقت مصاحبه رو برای اسفندماه دادن که تا اون موقع 6 ماه تموم میشه . آیا این 6 ماه زمانی که دعوتنامه داره تا زمان خروج از کشور است یا وقت سفارت یا ارسال مدارک جهت تعیین وقت ؟

پاسخ
پاسخ
ا
ادوین
۲ ماه پیش

با سلام و تشكر از اطلاعات مفيدتون . دو تا سوال دارم
۱.من و همسرم كه دو نفر هستيم آيا بايد يك ايميل درخواست وقت براي هردو بزنيم يا دو ايميل جداگانه؟
۲.آیا میتوان همزمان برای چندتا سفارت درخواست وقت فرستاد و هر کدوم که نوبت جلوتر داد از طریق تنها اون سفارت اقدام کرد؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام دوست عزیز
بهتره مشخصات هر دو نفر رو در یک ایمیل بنویسید و ارسال کنید تا نوبت هر دو همزمان باشه.
بله میتونید برای دریافت وقت همه سفارت ها اقدام کنید.

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۲ ماه پیش

سلام
من بار اولمه درخواست ویزای شینگن میکنم دعوت نامه دارم از یکی از اقوام. سوالی که دارم اینه با توجه که بار اولمه میتونم درخواست اقامت بیشتر از 14 روز بکنم؟ و اینکه مشکلی نیست اطلاعات رفت و برگشتی که موقع گرفتن وقت ارسال کردم با چیزی که توی فرم ویزا مینویسم متفاوت باشه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام حمیدجان
بله میتونید بیشتر از 14 روز درخواست بدید ولی بیشتر از دعوتنامه نباشه. توصیه می کنم دفعه اول بیشتر از 30 روز درخواست ندید.
بله برنامه شما میتونه با توجه فاصله زمانی از درخواست وقت تا روز تحویل مدارک تغییر بکنه. فقط اگر وی اف اس سوال کرد باید جوابی برای علت این تغییر داشته باشید.

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۱ ماه پیش

سلام
ممنون از پاسختون احمد جان
سوال دیگه ای که دارم اینه که من حساب بانکی ندارم که توش مبلغ زیادی باشه فقط اوراق بهادار با ارزش بالا دارم که گواهی اونهارو گرفتم. آیا باز هم تمکن مالی و گردش حساب از یک حساب بانکی باید ارائه بدم ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

بله گواهی تمکن مالی و گردش حساب الزامی هست.

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۱ ماه پیش

راستش موضوع من یکم پیچیده است و بانک فقط به من یه برگه داد که نشون دهنده تاریخ سرمایه گذاری و مبلغ اونه و اینکه این سرمایه گذاری در امروز هم اعتبار داره. من حسابی دیگه ای دارم که مبلغ این سرمایه گذاری از اون برداشته شده و سود این سرمایه گذاری به اون وارد میشه و میتونم پرینت سه ماه گذشته اون رو ارائه بدم بهشون که البته مبلغ ناچیزیه. حالا چون احتمالا برای اونها پیچیده بشه با توجه به اینکه نامه بانک هیچ توضیحی نداره امکانش هست من نامه ای رو به همراه این مدارک بفرستم که توضیح بده چی به چیه؟ یا vfs چیز اضافه ای علاوه بر مدارک بانک قبول نمیکنه

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۲ ماه پیش

سلام وقت بخیر
ابتدا تشکر میکنم از مدیریت سایت که اطلاعات جامع و مفیدی قرار داده است.
من یک سوال حیاطی دارم. لطفا اگر کسی واقعا تجربه ایی داره و اطلاعاتی داره بهم بگه.
من یک ویزا شینگن فرانسه با یکبار ورود و یک ویزا مولتی 90 روزه هلند گرفته ام و 2 بار هم هلند رفتم.
من سند ملکی داشتم که ملک رو فروختم اخرین بار سند را دوبار ترجمه کردم. که 3 ماه دیگه ویزام تموم میشه یک نسخه داشته باشم و برای سفارت ببرم.
اما مشکلی پیش امد و ایران نبودم که برم نوبت جدید گرفتم که برای اواخر بهمن هست. حالا اگر ترجمه ایی که توی تیر ماه انجام شده ببرم. که مربوط به 7 ماه پیش میشه. و فکر کنم سفارت هلند قبول نکنه.
این امکان رو دارم که سند ملکی کسی رو بنام خودم کنم. اما تاریخ ثبت سند میشه مثلا 10 روز قبل از ورود به سفارت. میترسم از انور شک کنند که چرا این سند تازه بنام کرده.
الان موندم چیکار کنم. نمیدونم ترجمه ایی که تاریخ اعتبار 7 ماه پیش داره ببرم. یا برم یه سند جدید بنام کنم.
اگر کسی تجربه ایی داره مخصوصا مدیریت سایت لطفا راهنمایی کنه.
فقط یه مسئله هم این هست من کارمند خصوصی هستم و شرکت ها خصوصی هم بیمه نمیکنند. لیست بیمه ندارم که حداقل اونو بتونم جایگزین کنم.
دفعات قبل به راحتی گرفتم. با همون مدارک میتونم بگیرم. فقط ترسم از ترجمه سند ملکی هست

پاسخ
پاسخ
و
ونووس
۱ ماه پیش

در مورد سند كه تازه به نام شده اصلا مشكلي نداره . سند ملك ما هم سه روز قبل از ورود به سفارت دستمون رسيد و تاريخ به نام شدنش يك هفته قبل بود. روز قبل از سفارت هم داديم براي ترجمه دوست گرامي.

پاسخ
پاسخ
M
Mahasta
۲ ماه پیش

راستی یه موضوع دیگه بعضی از دوستان گفته بودن که نیازی به پرینت از ایمیل تعیین وقت نیست اما از ما پرینت رو خواستن هم شرکت و هم سفارت که خوشبختانه من به توصیه احمد آقا پرینت ایمیل رو برده بودم که شرکت تحویل گرفت اما سفارت هم پرینت رو میخواست که گفتم شرکت نگه داشته و نداده بهمون . باز هم ممنون✌

پاسخ
پاسخ
f
farnaz
۱ ماه پیش

مگه هم باید شرکت مدارک رو بدیم هم سفارت؟من فکر میکردم سفارت رفتن کلان کنسل شده و ما فقط با این شرکت طرف حساب هستیم؟؟؟؟

پاسخ
پاسخ
M
Mahasta
۲ ماه پیش

سلام وقتتون بخیر دوستان امروز وقت مصاحبه من و مادرم بود رفتیم شرکت vfs سر تایم بعد از اینکه رفتیم داخل مدارکمون رو چک کردن و به دلیل مشکلات فنی گفتن که باید بریم سفارت هلند و اونجا مدارکمون رو تحویل بدیم البته تعداد زیادی از متقاضیان که از شهرهای دیگه اومده بودن برای ویزای فرانسه همه کارشون عقب افتاد و باید برمیگشتن تا وقتی که اطلاع بدن بهشون همه خیلی ناراحت بودن چون بلیطهاشون برای برگشت به شهرشون واسه امروز بود به هر حال رفتیم سفارت هلند بعد از اینکه نوبت گرفتیم یک نفر تو سالن اومد مدارکمون رو مرتب کرد و ما چون به توصیه دوستان یورو نبرده بودیم چون فکر میکردیم هزینه ها رو میشه به ریال هم پرداخت کرد اونجا متوجه شدیم که حتما باید به یورو پرداخت انجام شه رفتیم از همون نزدیکی یورو گرفتیم و اومدیم بعد از انگشت نگاری مدارکمون رو تحویل دادیم و نفری 60 یورو هم پرداخت کردیم و برای دو هفته بعد هم قرار شد بریم برای پاسپورتها هدف اصلیم از بیان این مطالب این بود که هرچند شرکت ریال هم قبول میکنه اما بهتره که یورو ببرید که اگه مثل امروز فرستادنتون سفارت اونجا وقتتون تلف نشه . راهنماییهای شما خیلی مفید بود ممنون از سایت خوبتون من همه مدارک رو همونطور که دوستان گفته بودن تهیه کردم و همه چی کامل بود و به مشکل نخوردیم هرچند به دلایلی بعید میدونم به من ویزا بدن اما تجربه خوبی بود برای بعدها.. موفق باشید.

پاسخ
پاسخ
M
Maria
۲ ماه پیش

سلام مرسی از اطلاعات جامع و مفیدی که در اختیارمون گذاشتین.
من بیستم دسامبر نامه درخواست وقت رو برای بیستم مارچ یعنی دقیقا 90 روز بعد ارسال کردم همون روز نامه اتوماتیک برام ارسال شد و دو روز بعد نامه ای اومد که نوشته بود اولین وقتشون برای هفته اول مارچ هست. تو یه نامه جدید تاریخم رو به 25 مارچ تغییر دادم که دو روز بعد ایمیل زدن و برای هشتم مارچ وقت دادن . من تو پروسه انتظار برای صدور گرین کارت هستم ویه سری نامه از کنسولگری دارم .آیا ارائه این مدارک تاثیری تو صدور ویزا داره ؟ همسرم یه یار تو زمان مجردی ویزای هلند گرفته و ما الان از برادرش دعوتنامه داریم آیا ترجمه عقد نامه و یا اجاره نامه خونه مون تاثیری داره؟ و سوال آخر اینکه ما قصد داریم به ایتالیا هم بریم خواهر همسرم اونجا زندگی میکنه و میتونیم مدارکی هم از کار و اقامت اون ارائه بدیم آیا اینکار رو انجام بدیم یا نیازی نیست؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

سلام وقت بخير
در مورد تحويل مدارك شما براي صدور گرين كارت توسط شركت وي اف اس بايد بگم خير ، به دليل اينكه طبق يك چك ليست مدارك شما رو اخذ مي كنند .
دعوت نامه اگر داريد كه به احتمال زياد مشكلي براي صدور ويزا وجود نداره .
خيلي داريد استرس براي خودتون ايجاد ميكنيد ، نيازي به ارائه اين مدارك و ... نيست
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
M
Mahasta
۲ ماه پیش

سلام . ببخشید هزینه ها باید به یورو پرداخت شه؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

با احترام
شركت وي اف اس به ريال هم امكان پرداخت وجود داره و دستگاه POS

پاسخ
پاسخ
س
سوگل
۲ ماه پیش

سلام من قبلا ۲ بار وایزا گرفتم ۳ ماهه یه بار زمستون پارسال یه بار تابستون حالا برا عید میخوام اقدام کنم میخواستم بدونم که این شرکت زود وقت میده یا۲ یا ۳ ماه بعد وقت میده؟چون شنیدم زود وقت میده و کارارو انجام میده!

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

با احترام
بستگي به نوع درخواستي ويزاي شما داره ، اگر بيزينس باشه ويزاي شما تعين وقت شما زودتر خواهد بود اما توريستي مطمنا زمانبر خواهد بود ، پس سريعا با توجه به زمان درخواستي شما اقدام فرماييد

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
توصیه می کنیم زودتر به خود وی اف اس ایمیل بزنید و ببینید کی بهتون نوبت میدن.

پاسخ
پاسخ
ش
شميم
۲ ماه پیش

سلام. وقتتون بخير.
ميخواستم بدونم برنامه سفر براي كساني كه دعوتنامه خانوادگي دارن هم ضروريه؟
و اينكه برنامه سفر شامل چه مواردي ميشه؟
ممنون از پاسخگوييتون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
نه برنامه سفر برای افرادی که دعوتنامه دارن الزامی نیست.

پاسخ
پاسخ
ز
زهره
۲ ماه پیش

سلام
ممنون از راهنماییهای خوبتون
من می خوام ویزای توریستی هلند بگیرم و چند روز که هلند موندم برم بلژیک و اسپانیا خونه دوتا از دوستام
سه تا سوال دارم
1- توی برنامه سفرم همه سفرم رو هلند بنویسم و بعد برناممو عوض کنم یا توی برنامه بلژیک و اسپانیا رو بنویسم؟
2- برای بلژیک و اسپانیا رزرو هتل داشته باشم یا همینکه توی برنامه سفرم بنویسم خونه دوستم میرم کافیه؟
3- توی فرودگاه هلند موقع ورود که بلیط برگشت از هلند ندارم و خروجم به بلژیک یا اسپانیا هست مشکلی ایجاد نمیشه؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

با احترام
برنامه ارائه شده به سفارت بايد بصورت كامل با مستندات شما هم خواني داشته باشد ، ورود شما مهم هست ، خروج از هركدام از كشورها مشكلي ايجاد نمي كنه

پاسخ
پاسخ
ح
حامد ش
۲ ماه پیش

سلام،
1 و 2 - من 6 ماهه پيش مسافرتي تقريباً مشابه برنامه شما داشتم و فقط گفته بودم هلند مي رم. پيشنهاد ميکنم شما هم همين کار رو انجام بدهيد.
3- تا جايي که ميدونم خروج از کشور ديگر مشکلي ندارد.

پاسخ
پاسخ
س
ساسان
۱ ماه پیش

سلام نه خروج مشكلي نداره من ويزا هلند داشتم بليط رفت هلند بليط برگشت از سوئد.. فقط پليس گذرنامه هلند ميپرسه اگه پرواز برگشت از سوئد باشه واسه چي ميري سوئد فاميلي داري يا ميري هتل كه اگه هتل بخواي بري بايد رزرو هتل نشون بدي مشكلي نيست ....همين

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۲ ماه پیش

سلام باتشکر از سایت خوبتون
یه سوال داشتم من خونه ای که دارم به نام پدرم هست ایا میتونم ترجمه این سند را به شرکت ارایه بدم یا حتما باید به نام خودم باشه

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

با احترام
بله مي توانيد ، چون درجه اول شماست .
از مدير سايت تقاظا داريم كه كامنت ها رو با حساسيت بالايي تاييد كنند .

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

حامد جان هر کامنتی که توهین نباشه و تکراری هم نباشه تایید میشه و من هیچ مسوولیتی در قبال کامنت ها ندارم. مطالب وبسایت هم مسیری هست که من رفتم و ممکنه برای سایر افراد متفاوت باشه.
ضمنا نظر شخصی من این هست که افراد مذکر که دانشجو نیستند باید مدارکی رو ارائه کنند که مربوط به خودشون باشه. ارائه سند منزل پدری نمیتونه دلیلی بر برگشت باشه.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

سلام وقت بخير احمد عزيز
يكي از مواردي كه باعث شده من روزانه به سايت شما سر بزنم و به هموطن هاي عزيزم كمك كنم ، حساسيت شما رو ارائه مطلب دقيق و صحيح بوده ، هست و مطمنا خواهد بود.
ارزوي توفيق و سفرهاي بيشتر😎

پاسخ
پاسخ
س
ساسان
۲ ماه پیش

باسلام، حتماً بايد مال خودتون باشه ..

پاسخ
پاسخ
آ
آرزو
۲ ماه پیش

سلام وقت شما بخیر.واقعا ممنون از توضیحات کاملتون.من همسرم دو سال پیش ویزای شینگن داشته.برای عید برادر همسرم برای من و دخترم و همسرم دعوت نامه فرستاده.هر دو کارمندیم.دخترم دبستانی.سند مالکیت هم داریم.فک میکنید که به هر سه تامون ویزا بدن.یا ممکنه که یک نفرمون رو قبول نکنن.بازم ممنون

پاسخ
پاسخ
س
ساسان
۲ ماه پیش

باسلام، اگه سند ملكي ، كار ثابت ، بيمه ، حساب بانكي داشته باشيد و به اندازه و همون ٢ هفته بليط خود را رزرو كنيد بخاطره تعطيلي مدرسه دخترتون و اينكه شخص دعوت كننده سابقه خوبي داشته باشه در كشور هلندچه از نظر كاري و از چه نظر كسايي كه دعوت كرده و به ايران به موقع بازگشتن به احتمال زياد ويزا ميدن اما باز هم تصميم گيرنده سفارت هلند ميباشد

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

سلام وقت بخير
بله ، چرا كه نه اگر مدارك و مستندات شما كامل باشد .

پاسخ
پاسخ
ع
علي ب
۲ ماه پیش

با سلام وخسته نباشيد به مديريت سايت و بقيه دوستان كه با راهنمايي ها و توصيه هاشون دارند به ما كمك ميكنند
من ٢٠روز پيش وقت سفارت داشتم ومدارك را كامل تحويل دادم فقط چون شغل رسمي ودولتي نداشتم تونستم پروانه فعاليت خودم را بدون سابقه بيمه آرائه بدم در ضمن نامه تمكن بانك هم با مانده ١٥٠ ميليون وگردش حساب و دعوت نامه از خواهرم و املاك قولنامه اي به اسم خودم آرائه دادم اما ريجكت شدم و دليل ريجكتي رو زده بود عدم توانايى مالي كافي
عدم إثبات هدف سفر و محل أقامت و بالاخره گرينه ٩عدم بازگشت به وطن حالا به نظر شما اعتراض تاثيري داره پيگيري كنم يا بيخيال شيم؟واسه كم رنگ كردن ريجكتيم از نظر شما چيكار كنم؟؟؟

پاسخ
پاسخ
س
ساسان
۲ ماه پیش

باسلام، بعيد ميدونم اعتراض تاثيري داشته باشه مگر تمام مدارك تكميل باشد ... شغل ثابت ، بيمه ، حساب بانكي كه در گردش حساب ٣ ماه بانكي پر نشده باشه و از قبل ثابت كنه كه پول ثابتي داشتيد

پاسخ
پاسخ
ا
الهه
۲ ماه پیش

سلام خسته نباشید. من برای پدر و مادرم از هلند برای گرفتن ویزا اقدام کردم . به من گفته شد پدر و مادرم با نامه پذیرش درخواست ویزا به همراه بلیط و بیمه بهVFS مراجعه کنند .اونها وقت گرفتند و تنها از اونها نامه پذیرش ویزا و بیمه گرفته شده بلیط بهشون برگردانده شده و گفتند دوباره فرم درخواست ویزا را پر کنند که سریعا پر کردند و ارائه دادند. الان برای مادرم ایمیل اومده که درخواست انها در حال بررسی است. برای پدرم هنوز ایمیلی ارسال نشده . چرا ؟و در ضمن اصلا بلیط از اونها گرفته نشده .نمی دونم چجوری می خوان توی ویزاشون تاریخ ورود و خروجشون را بزنند. البته بگم توی فرم درخواست ویزا که اونجا پر کردند نوشته شده.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

سلام
وقت بخير
جاي نگراني نيست و پروسه ويزاي پدر و مادر عزيز شما در حال انجام است و امكان داره ايميل ارسال نشده باشه .
درضمن مدت زمان سفر در صفحه فرم درخواست ويزا شما وارد نموده ايد و افسر ويزا در مورد زمان سفر شما تصميم گيري مي كند
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
ف
فرزانه فراشي
۲ ماه پیش

سلام دوست عزيز
از نظر من به عنوان كسي كه تا حالا ٦٠ بار سفر خارجي داشته ام و ٤٠ كشور رو ديدم و ٥ بار ويزاي شنگرفته ام، اطلاعات بسيار جامع و خوبي دادي. الان ويزاي ٢ ساله هلند دارم و مي خوام مادر ٦٠ سالمو براي اولين بار از طريق هلند به اروپا ببرم. تا حالا برنامه سفر به سفارتي ندادم. ميشه براي اينكه شانص دريافت ويزاش بيشتر باشه، راهنمايي كني كه آيا؟
١- برنامه به زبان انگليسي باشه؟
٢- توي يك صفحه بدوت مهر و سر برگ آژانس يا ... برنامه روزانه اش رو براش بنويسم؟
٣- اجازه ميدن من توي اون شركت دريافت كننده مدارك همراهش باشم؟
٤- براي دريافت جواب بايد به سفارت مراجعه كنيم يا شركت؟
چونكه من مرداد ٩٦ ويزا گرفتم و اين داستان شركت خارجي بعد از دريافت ويزاي من بوده. زياد با فرآيند كاريش آشنا نيستم.

ممنون از وقتي كه مي زاري و پاسخي كه ميدي.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

با احترام
تمامي مدارك ارائه شده بايد به زبان انگليسي و توسط مترجم رسمي تاييد شود
فرقي نمي كنه برنامه سفر شما در چه سربرگ باشد ، مهم مواردي هست كه در اين سفرنامه شما قيد مي شود و مستنداتي كه بايد ارائه بدهيد .

خير به شما چنين اجازه داده نمي شود

براي دريافت جواب ميتوانيد طي يك فرم كه به مادر محترم شما ارائه مي دهند با پيوست كردن كارت ملي و مشخصات شما براي جواب اون شما بريد شركت وي اف اس

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام دوست عزیز
بله برنامه به انگلیسی و توسط خود شما میتونه نوشته بشه.
احتمالا همراه داشتن افراد مسن اکی باشه.
دریافت جواب ویزا از وی اف اس

پاسخ
پاسخ
ا
الهه
۲ ماه پیش

با سلام
خیلی ممنون بابت توضیحات خوبتون.
من و دوستم یک مقاله کنفرانسی نوشتیم و میخوایم که اون رو برای یک کنفرانس در هلند ارسال کنیم. چند تا سوال داشتم که خیلییی سپاسگذار میشم اگر جواب بدین.
1. با توجه به اینکه ما تا بحال به هیچ کشوری سفر نکردیم این مساله چقدر میتونه روی ویزا گرفتنمون تاثیر بزاره؟
2. گردش مالی ما با توجه به اینکه سالهای اول اشتغالمون هست ،مبلغ کمیه. به نظر شما ارائه سپرده 20 میلیونی کافیه؟ (من شغل رسمی با بیمه دارم. دوستم استاد حق التدریس در دانشگاه هستن)
3.من سال دوم ارشد و دوستم دانشجوی سال 5 دکترا هستن و هنوز دفاع نکردیم ایا ارئه گواهی اشتغال به تحصیل نمیتونه دلیل موجهی برای بازگشتمون باشه؟ (بجای سند خونه و بقیه موارد)
4. آیا ارائه نامه ای از طرف استاد که تضمین کنه ما برمیگردیم میتونه مدرک خوبی باشه؟
5.ممون میشم نظرتون رو راجع به شانس گرفتن ویزای ما بفرمایید.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام دوست عزیز
بعید میدونم سفارت از دانشجو انتظار شرایط مالی عالی و تاریخچه سفر فراوان داشته باشه. راجع به تاثیر نامه استاد اطلاعی ندارم

پاسخ
پاسخ
م
مهشيد
۲ ماه پیش

سلام ، من انيماتور هستم و در استخدام شركت خاصى نيستم بصورت فري لنس با چند تا آژانس تبليغاتى كار ميكنم ، با كارمزد ميانگين معادل ٣٠٠٠ دلار در ماه، سند مالكيت هم ندارم . آيا حتما بايد گواهى اشتغال به كار ارائه بدهم ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
حداقل مدرکی داشته باشید که نشون بده کار می کنید، مثلا قراردادتون با آژانس های تبلیغاتی یا نمونه کارهاتون یا ...

پاسخ
پاسخ
ب
بیتا
۲ ماه پیش

سلام ممنون از اطلاعاتون خیلی لطف کردید من برای یک کنفرانس از طرف شرکتمون تو المان دعوت شدم وقت سفارتم 10 اسفنده ولی کنفرانسم 28 اسفند شروع میشه.. به نظرتون تا اون موقع ویزا میدن؟ من وقت مصاحبه برای فرانسه هم در دی ماه گرفتم که زوتر باشه ولی میگن فرانسه رجکتی داره/. اگه رجکت بشم میتونم اسفند برم واسه مصاحبه المان یا شش ماه صبر کنم؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد ش
۲ ماه پیش

سلام
دقيقاً دو هفته بعد وقتتون که ميشه 24 اسفند جوابتون مياد.

پاسخ
پاسخ
ف
فرزاد و
۲ ماه پیش

با درود
من دو هفته پیش رفتم پالادیوم و گفتن که 14 روز دیگه برایه گرفتن پاسپورت برم اما یکی از دوستانم میگه که باید ایمیل برایه دریافت پاسپورت برام بفرستن . درضمن من هیچ مبلغی یرایه sms و ایمیل پرداخت نکردم. آیا ایمیل میزنن؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

با احترام
به شما يك ريف نامبر داده شده كه مي تونيد پيگيري كنيد كه پاسپورت شما ك به شركت وي اف اس ارسال شده است ولي اين چيزي ثابت يا يك قانون نيست ، طبق راوال به شركت مراجعه كنيد .

پاسخ
پاسخ
س
ساسان
۲ ماه پیش

سلام، يك روز قبل به شما ايميل ميزنند چه ساعتي براي تحويل بياييد

پاسخ
پاسخ
ک
کیهان
۲ ماه پیش

با سلام
من هفته آینده وقت سفارت هلند دارم. در مورد گواهی تمکن مالی خواستم بپرسم برای گردش سه ماهه، مثلا ذکر شده باشه کل مبلغ برداشتی در بازه سه ماه اخیر X و کل مبلغ واریزی در این سه ماه Y، کافیه؟ یا باید تک تک واریز ها و برداشت های سه ماه اخیر پرینتش موجود باشه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
گردش سه ماهه و تمکن مالی دو تا سند جداگانه هستند که بانک ها غیر از فرمت خودشون چیز دیگری به شما نخواهند داد.

پاسخ
پاسخ
ع
علي .ح
۲ ماه پیش

سلام
من ده ها بار ويزاي شينگن گرفتم و سوال من اينه آيا بعد از دريافت سه بار ويزاي مولتي يك ساله از سفارت هلند امسال اگر براي من دعوت نامه سه ساله توسط دوستم ( كه هر سال دعوت نامه ميده و از وضعيت مناسبي در هلند برخورداره)
ميتونم يك ويزاي سه ساله درخواست كنم
ممنون از لطف شما

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
شما قطعا میتونید درخواست کنید و این کار رو هم بکنید. تصمیم رو هلند میگیره چه ویزایی به شما بده.

پاسخ
پاسخ
ا
المیرا
۲ ماه پیش

دوستان من یک سوال داشتم. من تابستان خانواده ام را به هلند دعوت کردم منتها با وجود قوی بودن مدارک درخواست انها رد شد .من اعتراض زدم و پیگیری کردم و الان جواب مثبت ویزا برای اقامت ۲ ماه ( شینگن کوتاه مدت )را دریافت کردند. توی نامه نوشته شده خانواده من باید دوباره وقت بگیرند که پاسپورتشون را برای دریافت ویزاشون تحویل بدن. اما نوشته نشده با سفارت یا VFS. ایا کسی میدونه کجا باید وقت بگیرند.

پاسخ
پاسخ
ع
علي ب
۲ ماه پیش

سلام خانم الميرا
ميشه لطف كنيد نحوه اعتراض و پيگيري را براي بنده و دوستان شرح بديد تا كساني كه ريجكت شدند بتوانند به جواب برسند!علت ريجكت شدن شما چي بوده

پاسخ
پاسخ
ا
المیرا
۲ ماه پیش

سلام دوست گرامی.
پدر و مادر من با وجودیکه همه مدارکشون کامل بود ریجکت شدند و توی فرمشون نوشته شده بود که برای سفارت مشخص نیست که اونها تصمیم به بازگشت دارند یا نه در صورتیکه پدر من هنوز شاغل هستند و گواهی اشتغال و مرخصی رو با خودشون برده بودند. من بلافاصله در هلند ( خودم در هلند زندگی می کنم) با وکیلی هلندی که سالها در این زمینه تجربه دارند تلفنی تماس گرفتم. ایشون موافقت کردند که پرونده را پیگیری کنند. فرم وکالتی را برای من از طریق ایمیل ارسال کردند و من این نامه را برای پدر و مادرم فرستادم و آنها نامه وکالت ایشون را امضا و برای وکیل ارسال کردند ( تمام مراحل از طریق ایمیل انجام شد). در مورد قیمت هم باید بگم ابتدا وکیل مبلغ ۸۰۰ یورو را درخواست کردند اما من به ایشون گفتم که شما در اصل وکیل پدر و مادر من هستید و اونها حق وکلت را پرداخت می کنند و این مبلغ برای اونها زیاد است بنابراین وکیل از اونها خواستند که فیش حقوقیشون رو ( ترجمه شده )براشون ارسال کنند و چون حقوق پدر و مادر من به یورو مبلغ بالایی نمیشه من در اینجا تنها ۱۹۵ یورو حق وکالت ایشون را پرداخت کردم و مابقی این مبلغ که نزدیک ۶۰۰ یورو میشه رو دولت هلند به وکیل پرداخت می کنه ( این پروسه را هم خود وکیل انجام می دهد). وکیل خودشون نامه اعتراض را به همراه دلایل نوشتند و به همراه مدارکی مانند گواهی اشتغال پدرم، مرخصی ایشون و سند مالکیت ( همگی ترجمه شده به انگلیسی) برای IND ارسال کردند. از زمان اعتراض تا دریافت جواب IND تقریبا ۴ ماه طول کشید. با وجودیکه من و وکیل در دو شهر جدا از هم هستیم تمام این پروسه با تلفن و ایمیل انجام شد و نیازی نبود که من هر بار به ایشون مراجعه کنم.
امیدوارم به طور کامل تونسته باشم راهنماییتون کنم.

پاسخ
پاسخ
م
مژگان
۲ ماه پیش

سلام من رزروبلیطمو از سایت علی بابا گرفتم میخواستم بدونم باید مهر آزانس داشته باشه یا بدون مهرم قبول میکنن لطفا امروز بهم جواب بدین

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
نیازی به مهر نیست

پاسخ
پاسخ
ا
المیرا
۳ ماه پیش

درود بر شما
دلم می خواست یک راهنمایی بکنم کسانی را که با وجود دعوتنامه و کامل بودن مدارک ریجکت می شوند. من پدر و مادرم را به هلند دعوت کردم اما متاسفانه با وجود همه مدارک اونها و مدارک من ریجکت شدن. بلافاصله در هلند وکیل گرفتم که وکیل تمامی مراحل اعتراض از اول تا به آخر را خودش انجام داد من حتی وکیل رو هم ندیدم ما فقط تلفنی و از طریق ایمیل با هم در ارتباط بودیم .این وکیل تنها با گرفتن ۱۹۵ یورو از من ( البته چون این خانم در اصل وکیل پدر و مادرم حساب می شدند و چون حقوق آنها به یورو مبلغ کمی میشه بقیه پول وکیل از طرف دولت هلند پرداخت شد یعنی مبلغ نزدیک به ۶۰۰ یورو) و من فقط ۱۹۵ یورو را پرداخت کردم. وکیل تمام موارد را انجام داد و بعد از پروسه ۴ ماه امروز جواب مثبت را دریافت کردیم.
امیدوارم همه کسایی که جواب منفی گرفتند و منتظر دیدن عزیزانشون هستند با این راهنمایی بتونن هر چه زودتر اونها هم جواب مثبت را بگیرند.

پاسخ
پاسخ
ف
فرناز
۳ ماه پیش

سلام ممنون از اطلاعات خوبتون. همسر من از قراره از یه کمپانی توی هلند دعوتنامه بگیره، منم می‌تونم به‌‌‌ عنوان همراه باهش برم؟
و اینکه تاریخ دعوت نامه باید با تاریخی‌ که شرکت گلوبال وقت میده یکی‌ باشه یا سفارت وقت مجدد میده و تاریخ باید با تاریخ سفارت یکی‌ باشه؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

سلام وقت بخير
شما بايد بصورت مجزا براي دريافت ويزا اقدام كنيد ، ولي پروسه وقت شما با همسرتون يكسان ميتونه باشه ، ولي بايد مداركتون رو كامل كنيد .

پاسخ
پاسخ
ف
فرناز
۲ ماه پیش

برای ویزا بزینس باید به چه آدرسی ایمیل بزنم و درخواست وقت برای ارائه مدارک را بکنم؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

سلام
به همون ايميلي كه در سايت وي اف اس براي وقت عادي هست ارسال كنيد و در موضوع ايميل بيزينس ويزا را قيد فرماييد
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
م
محسن
۳ ماه پیش

سلام
من به همراه خانواده تابستون ویزای هلند گرفتیم و یه ماه اقامت داشتیم اونجا. خاله ام که اونجا زندگی می کنه دعوتنامه فرستاده بود برامون.
الان برای عید می خواستیم دوباره اقدام کنیم بریم ولی ایندفعه بدون دعوتنامه. می خواستم ببینم این مسئله که دفعه ی قبل دعوتنامه داشتیم و الان نداریم مشکلی ایجاد نمی کنه؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

سلام وقت بخير
شما اولين مورد كه بايد مد نظرتون باشه به دليل تعدد درخواست وقت حتما بازده زماني سفرتون رو مشخص كنيد .
مشكل ايجاد نميكنه نميتونه سوال منطقي باشه ، شما بايد مدارك مورد نياز سفارت رو بصورت كامل به شركت وي اف اس تحويل بديد ولي از شانس بالايي برخوردار هستيد جهت اخذ ويزا
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
س
ساسان
۳ ماه پیش

سلام ... من قبلا دعوتنامه دادن ٢ بار رفتم يك بار پارسال ٢ ماه مولتي دادن يكبار امسال سه ماه مولتي مي خواستم الان دوباره درخواست ويزا يك ساله مولتي بدم ولي ميخوام ٢ هفته اي برم تاريخ پروازم هم ٢ هفته اي... سوال اول به نظرتون بنويسم ٣٦٥ روز يا نه ؟ سوال دوم اگه ٣٦٥ روز نوشتم بيمه مسافرتي بايد چند وقت باشه همون ٢ هفته طبق بليط قبول يا نه ايراد داره مرسي؟

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۲ ماه پیش

سلام. من هم همین سوال رو داشتم. با پیگیری از سفارت جواب گرفتم. شما درخواست 365 روز مولتی رو میدین.ولی زمان مسافرتتون رو همین باری که میخواین برید میزنده مثلا اگه 2 هفته برای دفعه اول میخواین برین همین زمانو میزنید. برای بلیط هم همین زمانو میگیرید. بیمه هم همین مدت رو میگیرید .این هم مطمعن هستم چون از خود سفارت پرسیدم

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

سلام وقت بخير
سوال شما به نظر ميرسه كامل نيست
شما محدوده سفر رو كه مشخص ميكنيد بايد با مدرك باشه ، يعني طبق بليط رفت و برگشت شما بر روي پرونده شما اقدام ميشود و انتخاب ويزا مولتي و محدوده اون در قسمت ديگر از اپليكشن فرم هست كه كاملا مجزاست و اونجا مي تونيد انتخاب كنيد

پاسخ
پاسخ
ک
کیا
۳ ماه پیش

سلام من و همسرم و دختر 2 ساله ام برای تعطیلات عید قصد سفر داریم من و همسرم یک حساب بانکی مشترک داریم آیا ایراد میگیرند؟
بعد یه سوال دیگه مدارکی که از محل کارم میگیرم به زبان انگلیسی است آیا باز هم احتیاج به مهر دارالترجمه دارد؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

سلام وقت بخير
حساب بانكي مشترك عالي هست و ايرادي گرفته نمي شود .
اگر در ارگان هاي دولتي كار ميكنيد و به شما گواهي به زبان انگليسي در سربرگ و بامهر داده مي شود نياز به مهر دارالترجمه نمي باشد

پاسخ
پاسخ
h
hamid
۳ ماه پیش

با سلام ... 1) به نظر شما برای مدت 14 روز ... همه 14 روز رو بزنیم هلند یا کشور دیگه ایی هم بزنیم مشکل ساز نمیشه در روند صدور
2 ) خانوم بنده خانه داره ... مدارک کاری که نداره ... مالیش رو چکار بکنم ... اصلا نیازی هست
3)

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۲ ماه پیش

سلام من پیشنهاد میکنم اگخ همه 2 هفته رو هلند اتخاب میکنید یک سفر نامه کامل بدین. و 3 تا شهر هلند رو تو سفرنامه بگذارین. تو اینترنت سرچ کنید میتونید یک سفر نامه خوب بنویسین و به اینگیلیسی ترجمه کنید. دقت کنید تاریخ های سفر نامتون با رزرو هتل هاتون هماهنگ باشه

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

سلام وقت بخير
محدوده سفر بستگي به خود شما داره و شما مي بايست طبق محدوده سفر مدارك رزرو هتل و بليط پرواز ارائه دهيد .
موضوع دوم هم بستگي به شغل شما و چند عامل ديگه داره ، ميتونه از مدارك مالي شما استفاده كنه

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۳ ماه پیش

با سلام خدمت همه دوستان.
بعد از ارسال ایمیل جهت گرفتن وقت مصاحبه به vfs چند روز بعد رو معمولا زمان تحویل مدارک اعلام میکنن؟

ممنون میشم جواب بدین.

پاسخ
پاسخ
ز
زهره
۲ ماه پیش

جواب ایمیل من رو یک روز بعدش دادن و وقت مراجعم رو اعلام کردن
که برای سه ماه بعد هست

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

سلام وقت بخير
بستگي به نوع درخواست شما داره اگر بيزينس باشه بين دو تا سه روز اگر توريستي باشه تا يك هفته

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۲ ماه پیش

حدود یکهفته تا ۱۰ روز به من جواب داد

پاسخ
پاسخ
آ
آرش
۳ ماه پیش

سلام و ممنون که تجاربتون رو در اختیار قرار میدید
من 29 سال سن دارم در حال حاضر در یک شرکت مشغول کار هستم. سه سال بیمه دارم و ملکی هم به نام من نیست. تا بحال ویزای شینگن نگرفتم اما 2 تا ویزای چین، ویزای عمان و سفر به گرجستان هم داشتم.
موجودی حساب تا 50 میلیون تومان با گردش سه ماهه حدود 40 میلیون تومان میتونم ارائه بدم. مجرد هستم و تنها هم میخوام ویزا رو بگیرم.
به نظر شما اقدام بکنم شانسی برای ویزا دارم؟ و از کدوم کشور اگر اقدام کنم نتیجه بهتری داره؟

با سپاس

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

سلام وقت بخير
بله چرا اقدام نكنيد
يك برنامه مشخص سفر با مستندات كامل جمع اوري كنيد ، مطمنا شانس داريد

پاسخ
پاسخ
س
سمانه
۳ ماه پیش

با سلام و سپاس از ادمین محترم سایت و همه دوستان
سوالی داشتم، اینکه آیا نوشتن برنامه سفر در صورت داشتن دعوتنامه از هلند هم اجباری هست؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

سلام وقت بخير
نياز ضروري نيست
ولي يك تكنيك هست ميتونين ازش بهره برداري مثبت كنيد

پاسخ
پاسخ
م
معصومه
۳ ماه پیش

دوستان کسی تجربه ی اینو داشته که گروهی (خانوادگی) اقدام کنن و فقط جواب یکیشون بیاد؟ من و همسرم با هم اقدام کردیم، بعد از دو هفته به من ایمیل زدن که برم پاسپورتمو بگیرم. واسه شوهرم هنوز under process هست :( یعنی چرا اینجوری شده؟ ما تهران نیستیم و متاسفانه اون روز یورو کافی نداشتیم واسه پست واسه همین نمیدونیم جواب منم چیه

پاسخ
پاسخ
ا
امینی
۳ ماه پیش

الان جواب هر دو اومده. نگران نباشین

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ ماه پیش

با احترام
چند روز از اقدام برای ویزای شما می گذره ؟
اگر رجیکت قبلی داشته باشید برای بررسی بیشتر به دفتر مرکزی پادشاهی هلند در کشور هلند ارسال می شود در غیر اینصورت ویزا شما در عمان بررسی خواهد شد و همان 15 روز جواب شما ارسال خواهد شد .
در صورت یورو هم خدمتون عرض کنم که نیاز به یورو نداشتید شما به ریال هم می توانید پرداخت کنید و مشکلی از بابت نبوده

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۳ ماه پیش

سلام
بیمه مسافرتی رو میشه اینترنتی تهیه کرد و همون رو پرینت گرفت و برد یا حتمن باید حضورن مراجعه کنیم خود شرکت بیمه و بیمه رو بگیریم؟

پاسخ
پاسخ
ا
امینی
۳ ماه پیش

پرینت قبوله

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ ماه پیش

با احترام
بله شما می توانید از بیمه گذارهای ایرانی بصورت آنلاین خریداری کنید و به شما یک کد رهگیری اختصاص داده می شود از اون طریق می تونید پرینت بگیرید و به شرکت VFS تحویل دهید .

پاسخ
پاسخ
ا
احسان حسيني
۳ ماه پیش

سلام خدمت همه دوستان ، ميخوام از تجربه امروز خودم از شركت وي اف اس گلوبال براتون بنويسم با اينكه چند بار از طريق خود سفارت ويزا گرفتم ولي از طريق اين شركت اولين بار بود ، اول اينكه براي ورود ايميلي كه براتون مياد كه زمان مراجعه رو اعلام ميكنه رو لازم نداريد اسمتون تو ليست هست، فقط براي اينكه وقت ديگران هم نگيريم بهتره پاسپورت رو قبل از اينكه نوبتمون بشه تو دسمتون داشته باشيم، بعد يك شماره ميدن كه پشتش نوشته توكن نامبر ان شماره شماره شماست كه وقتي نوبتتون بشه اعلام ميكنند از طريق مونيتور ها و بلندگو حتما به شماره هاي اعلام شده دقت كنيد كه كارتون سريع انجام بشه، اگه حواستون نبود به شماره اعلام شده ،به مونيتور دقت كنيد دو ستون عدد داره سمت راستي شماره هاي اعلام شدست سمت چپي كانتري كه بايد مراجعه كنيد، حتما دقت كنيد تا وقت ديگران رو نگيريد ، من امروز خيلي منتظر شدم به خاطر اين موضوع.و يك مورد ديگه كه هم به نفع خودتونه هم ديگران ، مدارك رو حتما مرتب كنيد به همان ترتيبي كه تو سايت وي اف اس توضيح داده چه مداركي لازمه، و اصل مدارك و ترجمه طوري مرتب كنيد كه هر مدركي اصلش و ترجمش پشت هم باشه ، تا يك جا تحويل بدين تا كارمند شركت وي اف اس دونه دونه نخواد مداركو، يك مورد ديگه اينكه اگه دارالترجمه مداركتون رو كپي برابر اصل كرده ديگه لازم نيست كپي مداركو ببريد به غير از پاسپورت و بيمه مسافرتي ، اگه برنامه سفر نوشتين و چند نفر هستين براي همه يك كپي داشته باشيد و همچنين وچر هتل، اگه دوستان لطف كنند عكس هم بيرون تهيه كنن بسيار عالي ميشه وقت ديگران هم نمبگيريم . سخت هم نيست ٣.٥ در ٤،٥ باشه، از شونه به بالا ، صورت كامل باشه( ٧٠٪؜) بدون عينك باشه ، بدون روتوش باشه، و اگه عينك واجبه نور نبايد منعكس بشه و رنگي هم نباشه كل چشم هم ديده بشه، مو هم تو صورت نريزه، با حجاب و بي حجابش مهم نيستش اگه خودتون مشكلي نداريد.خانم ها هم اگه با حجاب عكس ميگيرن كل گردي صورت بايد معلوم باشه.پاسپورت هاي قبلي اگه ويزاي شينگن ، امريكا، كانادا، استراليا داريد لازمه وگرنه لازم نيست ، دوستان نگران اين نباشن كه فلان كشور رفتيم نكنه ويزا ندن به ما ، چون اين صحبت ها فقط از يك جا اب ميخوره اون هم ادم هاي كم تجربست، من هم تو سوريه هم لبنان و هم عربستان بودم با دوستاني كه به سفارت امريكا و كانادا مراجعه كردن براي ويزا، پس خيالتون راحت، مورد ديگه اينكه اگه خودتون نميتونيد براي تحويل پاسپورت به وي اف اس مراجعه كنيد ، يك فرم ميدن كه شما همراه كپي كارت ملي و رسيد هزينه هاي وي اف اي ويزا به شخص تحويل گيرنده ميدن تا پاسپورت رو بتونن تحويل بگيرن.يك مورد اينكه دوستان نوشته بودن بقيه پول رو به ريال بر ميگردونن ولي اينطور نبود به دل خواه خودتونه هم يورو ميتونيد بگيرين هم ريال . يك مورد ديگه اينكه اگه اپليكيشن فرم رو ميتونيد تو ايفون با اپليكيشن پي دي اف فيلر پر كنند pdf filler .

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۳ ماه پیش

سلام وقت بخیر
من تا الان تجربه مسافرت به خارج از کشور را نداشتم و حالا میخواستم درخواست ویزای دو هفته ای واسه هلند بدم و برم خواهرم را ببینم و پیش اونم اقامت خواهم کرد ؛همه مدارکی که شما فرمودید را دارم فقط میمونه رزرو هتل که من نیاز ندارم و از یک آژانس پرسیدم گفت باید حتما هتل رزرو کنی وگرنه توی فرودگاه هلند جلویت را میگیرند و برمیگردونن یا اینکه حتما واست دعوتنامه فرستاده باشن ؛میخواستم ببینم این حرف واقعیت داره یا فقط میخواست تورش را به من بفروشه که قیمتش هم 10 میلیون بود و اینکه اگر این حرف صحت نداره اصلا شانسی برای گرفتن ویزا دارم یا خیر ؟ لطفا راهنمایی کنید . متشکرم

پاسخ
پاسخ
س
سحر
۳ ماه پیش

سلام
شما اگه دعوت نامه دارید که هیچی فقط رزرو بلیط و بیمه مسافرتی با خودتون ببرید
اگه دعوت نام ندارید که باید طبق ویزای توریستی باشه یعنی رزرو هتل داشته باشید. اصلا نیازی نیست که از آزانس تور بگیرید یا حتی هتل براتون رزرو کنند. شما میتونین از سایت بوکینگ خودتون اقدام کنید. اگر کریدیت کارت ندارید میتونین از خواهرتون بخواین که یا اطلاعات مورد نیاز کارتشون رو به شما بدن و یا خودشون این کارو انجام بدن براتون.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد ش
۳ ماه پیش

سلام
توي فرودگاه هلند، مامورهاي مرزي حتماً از شما سوال ميپرسند که کجا ميخواين بريد و يک رزرو هتل به تنهايي کفايت ميکنه نياز به تور نيست. يا اگر دعوتنامه هم داشتي مشکلي نبود. البته اين موضوع براي افرادي که اولين بار وارد هلند ميشن بيشتر صدق ميکنه.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ ماه پیش

با احترام
شما بايد يك دعوت نامه رسمي براي تقابل تمامي هزينه هاي خودتون در هلند از سوي يك مقيم هلند داشته باشيد ، در غير اين صورت در صورت صدور ويزاي شما حتما رسيد رزرو هتل مورد نياز مي باشد

پاسخ
پاسخ
ع
علی شیخی
۳ ماه پیش

با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم برای کسی که ویزا یه ماه صادر شده حتما باید برای یک ماه هتل رزور کنه؟اگه نه تا چند روز هتل رزور کنیم کافیه؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ ماه پیش

با احترام
ويزا شما يك ماهه صادر شده است
بستگي به طول سفر شما در هلند دارد ، يكي از سوالاتي كه از من موقع ورود به هلند خواستند رسيد پرداخت هتل بود .

پاسخ
پاسخ
س
سحر
۳ ماه پیش

سلام
من و همسرم چهارشنبه 15 نوامبر وقت داشتیم.
اولا اینکه اصلا معطل نشدیم ما ساعت 9 وقت داشتیم که 8:20 دقیقه رسیدیم رفتیم بالا که ازمون خواهش کردن به لابی بریم و سر تایممون بریم بالا و ما رو هدایت کردن به لابی. زمان خوبی بود برای بررسی مجدد مدارکمون. و البته کمک به یه بنده خدایی که واقعا نمیدونست چکار کنه و فرم درخواست رو کاملا اشتباه پر کرده بود که براش تکمیل کردیم.
خودشون اعلام کردن کسانی که تا 9 وقت داشتن تشریف بیارن بالا. رفتیم داخل وقتمون رو چک کردن از گیت امنیتی رد شدیم. حدود کمتر از 10 دقیقه شمارمونو اعلام کردن و به کانتر مورد نظر رفتیم. یه دختر خانوم کم سن و سال کارای ما رو انجام میداد کاملا ریلکس بود و استرسی به ما وارد نمیکرد کاملا شمرده شمرده مدارک رو چک میکرد و داخل پاکت قرار میداد. به ما گفت مدارکتون رو جدا جدا تحویل بدید. حتی جالب بود خودمون بهش مدارک سفر رو یادآوری کردیم. به ما گفت کپی لازم نیست و بردارین از داخل مدارکتون.
حتی اصل ترجمه مدارک رو از ما گرفت. واسم جالب بود. میخوام بدونم به ما برمیگردونن اینارو یا نه ؟
فقط بیمه مسافرتی رو کپی خواستن و بقیه رو هم مثل بلیط و هتل گفت فرقی نمیکنه. تمام تاریخ ها و اسم ها رو در رزرو هتل ها و بلیط با برنامه سفرمون چک کرد.
انگشت نگاری شدیم. ازمون برای برچسب DHL پرسید و هزینه هم نفری 102 یورو بود که به نظر ما ارزش نداشت و بهمون فرم رضایت نامه داد که شخص سوم بره و بگیره. بعدشم رفتیم هزینه رو دادیم و شخصی که حسابدار بود برامون سفر خوشی در هلند آرزو کرد :)
فقط یه موضوع منو نگران میکنه و اینکه یکی از هتل ها (پاریس) در تاریخ 16 نوامبر بوک ما رو کنسل کرده به خاطر کریدت کارت. چقدر میتونه تاثیر بزاره در روند بررسی ؟

پاسخ
پاسخ
م
مینا
۳ ماه پیش

سلام
ممنون که پاسخ سوال من و دادین
من 19 آبان ایمیل زدم و 19 بهمن بهم وقت دادن
یواش یواش میخوام مدارکم و آماده کنم
سوال من الان این هست که نامه های اداری که میخوام از محل کارم آماده کنم
تاریخش برای روز مصاحبه باید باشه یعنی باید قسمت بالای نامه تاریخ 19 بهمن باشه؟
اگر جواب منفی هست تاریخ نامه تا چقدر اعتبار داره
مثلا الان من میتونم به تاریخ امروز نامه مرخصی یا اشتغال به تحصیل و بگیرم؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
آ
آفاق
۳ ماه پیش

سلام ، برای تهیه مدارک ، تاریخ مدارک هرچه به زمان سفر نزدیکتر باشه بهتره ، مثلا 20-10 روز قبل از تاریخ تعیین شده و یادتون باشه که مدارکتون باید به زبان انگلیسی توسط دارالترجمه رسمی ترجمه بشه . لازم به مهر و تایید سفارت نیست ولی شما قبلش با دارالترجمه هماهنگ باشید که سه ، چهار روز قبل از تاریخ تعیین شده، مدارک ترجمه شده به دستتون برسه. بعدش از همشون یه کپی داشته باشین مخصوصا از بیمه مسافرتی تون که اصلش رو به شما برمی گردونن و کپیشو ورمیدارن. وگرنه مثل ما باید پول کپی به یورو همونجا پرداخت کنید. از پاسپورتاتون هم کپی رنگی ببرید .

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ ماه پیش

سلام وقت شما بخير
مطمنا منطقي نيست اين گفته شما ، چون شما مداركتون رو براي ترجمه به يك دارالترجمه رسمي ارائه مي دهيد و اين دارالترجمه هاي قوانين خاص خودشون رو دارن و اين امكان پذير نيست ، پيشنهاد من يك بازده ١٥ روزه قبل از وقت سفارت شماست
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
آ
آزى
۳ ماه پیش

سلام وقت بخير
من ميخواستم رزرو هتل رو به سفارت هلند ارائه بدم ولى متاسفانه اكثرا سايت هاى رزرو هتل به credit card لازم دارند. لطف مى كنيد اگه سايتى مى شناسيد كه كارت لازم نداره به من معرفى كنيد

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ ماه پیش

سلام وقت بخير
دو راه رو بهتون پيشنهاد ميكنم
گزينه اول از اژانس ها بخواهيد يك هتل براي شما رزرو كنند يا از سايت بوكينگ هتل هاي پي لِتر رو انتخاب كنيد و به هتل ها ايميل بزنيد و شرايط خودتون رو اعلام كنيد .
مطمنا همكاري ميكنند
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
ز
زهره
۳ ماه پیش

سلام روز شما بخیر خسته نباشید
میشه لطفا منو راهنمایی کنید من یک سال و نیم پیش از سفارت مزخرف و بی درودروازه یونان تقاضای شینگن کردم که متاسفانه با وجود دعوتنامه معتبر و ساپورت مالی فرد یونانی سفارت ما رو ریجکت کرد الان مجدد میخوام اقدام کنم برای ویزای شینگن از سفارت هلند به نظر شما به خودم و دخترم ویزای شینگن میدن با توجه به اینکه تمام مدارک شغلیم هم کامل بود دخترمم دانشجو بود و الان ترم آخر هستن

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ ماه پیش

سلام وقت بخیر زهره خانم
باید خدمت شما عرض کنم بستگی به تکمیل بودن مدارک شما دارد و باید دید به چه قصد از کشور هلند در خواست ویزا کرده اید .
درصورتی که ویزای توریستی باشد یکم سختگیری خواهد شد .
موفق باشید

پاسخ
پاسخ
ا
اسی
۳ ماه پیش

سلام ممنون از سایت خوبتون ،
سوال من اینه فرمی که مربوط به بچه همراه هست، نیاز به امضایه پدر و مادر رو داره و باید موردتایید اداره یا جایی باشه که صلاحیت تایید امضا رو داشته باشه و من از محضر هم سوال گرفتم گفتن چون فرم به صورت لاتین هست چنین چیزی قابل قبول نیست . اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ ماه پیش

سلام وقت بخیر
این فرم که از سوی خود سفارت در اختیار شما قرار می گیرد با طبق دستورات سفارت هلند فرم را تکمیل و ارائه دهید .
از دفاتر رسمی که خود سفارت آنها رو توصیه کرده موضوع رو پیگیری نمایید .
موفق باشید .

پاسخ
پاسخ
s
sharifa rahimi
۳ ماه پیش

سلام من یک دعوت نامه داشتم و از کشور هالند بود بهد از طی مراحل بلاخره موفق به اخذ ویزه شدم فعلا conformtion ویزه من از سفارت هالند برایم رسیده و در مکتوب نوشته که بلیط اصلی سفر و کاپی پاسپورت و بیمه سفر را به سفارت روان کنید و بعدا خود تان به مرکز ویره در تسلام اباد تماس بگیرید برادر حال سوال من اینه که من پاسپورت خودرا انجا ببرم برای گرفتن ویزه

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ ماه پیش

سلام وقت شما بخیر
فکر میکنم شما از کشور دوست و همسایه افغانستان و یا .. باشید .
ویزای کشور هلند در صورت تایید سفارت خانه این کشور صادر و در پاسپورت شما Attach خواهد شد .
این پیغام به چه صورت به شما واصل شده است ؟ ایمیل یا تلفن ؟
اگر ایمیل هست که باید به شهر مورد نظر و سفارت خانه مراجعه فرماید . اگر تلفنی هم اطلاع داده شده که اول مطمن باشید از شخص تماس گیرنده که حتما از سفارت خانه هلند باشد .
موفق باشید .

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ ماه پیش

سلام،
اميني جان و مابقي دوستان که تجربه مشابه دارند يک سوال داشتم، من و همسرم نزديک يک سال پيش ويزاي 45 روزه مولتي هلند رو براي اولين بار گرفتيم و يک سفر 21 روزه هم داشتيم، مي خواستم مجدد اقدام کنم ولي اين بار يک ساله مولتي، ميخواستم بپرسم چقدر احتمال داره يک ساله بدن ؟؟ يا حتماً بايد سه ماهه درخواست بدم بعد 1 ساله ؟؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ ماه پیش

وقت بخیر حامد عزیز
باتوجه به تجربه ای که من دارم ویزاهای که از سوی سفارت خانه های اروپایی صادر میشه دارای یک روال خاص هست .
یعنی اول اگر بصورت توریستی باشد بصورت یکبار ورود بار دوم مولتی 45 روز بعد 3 ماهه و بعد یکساله ، مجدد تاکید میکنم این پروسه برای افرادی هست که درخواست ویزای بیزینس ندارند این پریود باید طی شود .
البته چاشنی شانس رو هم فراموش نکنید ، احتمال این موضوع رو هم بدهید که امکان داره شما رجیکت شوید به دلیل ناقص بودن مدارک یا نامشخص بودن دلیل سفر .
موفق باشید .

پاسخ
پاسخ
م
مینا
۳ ماه پیش

سلام
سوال من در مورد دعوت نامست
دعوت نامه از هلند قراره برای من بفرستند حتما باید اصلش و بفرستن و من ارائه بدم یا اگه ایمیل بشه هم کفایت میکنه و مشکلی نداره؟
سوال دوم اینه که شخصی که برای من دعوت نامه میده گفته که من اول وقت بگیرم بعد ایشون طبق تاریخ وقت من تاریخ دعوت نامه را تنظیم کنه و از شهرداری بگیره

سوال آخرم اینه که درخواست ویزا که تو سایت گذاشتین و برای گرفتن وقت سفارت باید ایمیل کنم یا اون و باید موقع تحویل مدارک تحویل بدم
مرسی که جواب میدین

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ ماه پیش

با احترام
فرقي نمي كنه اصل دعوت نامه يا كپي اون پيشنهاد مي كنم براي شكيل بودن پرينت رنگي بگيريد .

در ارتباط با سوال دوم شما خدمتون عرض كنم كه شما اولين كاري كه مي كنيد محدود سفر خودتون رو مشخص كنيد . بعد از بايد به ياد داشته باشيد كه شما بايد معمولا از ٩٠ روز قبل از محدوده سفرتون از شركت وي اف اس وقت بگيرد طبق فرمتي كه در سايت اعلام شده .
سوال سوم شما يكم نا مفهوم هست ، ولي به نظرم درخواست وقت رو مد نظرتون باشه كه بايد اون رو طبق فرمت خاص اعلام كنيد

پاسخ
پاسخ
م
مژگان
۳ ماه پیش

سلام میخواستم بدونم برای سفارت هلند فقط گواهی تمکن مالی از بانک کافیه یا حتما باید پرینت گردش حسابم داشته باشیم

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ ماه پیش

حتماً پرينت گردش حداقل سه ماهه بايد داشته باشيد.

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۳ ماه پیش

هر جفتش لازمه

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ ماه پیش

با احترام
مهمترين موضوع در بحث تمكن مالي بحث گردش سه ماهه حساب شما به زبان انگليسي مي باشد .
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
ا
امینی
۴ ماه پیش

با سلام
دو هفته پیش رفتم شرکت وی اف اس ( هلند )با دخترم که 17 سالشه دراخواست ویزای یک ساله دادم . اما رزرو بلیط و هواپیما برای یک هفته بود. جواب سوال 25 رو نوشتم 365 روز و جواب سوال 29 و 30 رو همین تاریخ سفر یک هفته ایی نوشتم. با اینکه دخترم محصل هست و اصلا اون روز در طبقه 11 پالادیوم بچه ندیدم به هر دو ما ویزای یک ساله مولتی با مدت اقامت 90 روز دادن.( دقیقا دو هفته جواب دادن و اس هم برام اومد ) ( ما پارسال ویزای 45 روز مولتی هلند و تابستان گذشته ویزای 3 ماهه مولتی از هلند گرفته بودیم و در این مدت 3 ماه دو بار به مدت یک هفته رفتیم ). مدارک هم شناسنامه. روزنامه رسمی شرکت. گردش بانکی با مانده 120 تومان و نامه اشتغال به تحصیل دخترم رو اراطه دادم. ممنون از اطلاعات همه دوستان

پاسخ
پاسخ
ش
شهرام
۴ ماه پیش

سلام
درمورد سفارت یونان تجربه من و چندین نفر از دوستانم که همگی پزشک و دارای مدارک کامل وویزاهای معتبر دیگر کشورها بودند هم همینه من با داشتن همه مدارک مالی و چند ویزای شنگن و ویزای امریکا استرالیا و کانادا ریجکت شدم
واقعا باعث تاسفه

پاسخ
پاسخ
پ
پوپک
۴ ماه پیش

من قبلا از آلمان و بلژیک و یونان شینگن داشتم. حالا میخوام فرانسه اقدام کنم اما متاسفانه پاسپورت قبلی ام رو گم کردم. چگار باید بکنم؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

اگر از سفر قبلیتون مستنداتی دارید ضمیمه کنید. مثلا کپی ویزای های قبلی یا کارت پرواز سوار شدن هواپیما به مقصد این دو کشور

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ ماه پیش

با احترام
متاسفانه كاري نمي تونيد انجام بدهيد ، شركت وي اف اس مستندات مي خواد بابت اين موضوع
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۴ ماه پیش

سلام و ممنون بابت سایت فوق العاده و اطلاعات بسیار بسیار مفیدی که برامون نوشتی ;)
2تا سوال فنی:
1. من و همسرم تاحالا سفر خارجی نداشتیم و حالا دوستامون دعوتنامه توریستی از هلند قراره برامون بفرستن(یک زوج هستن که 1 ساله رفتن هلند و ساکن شدند). به نظر شما اینکه تاحالا سفر خارجی نداشتیم، ممکنه باعث بشه به ما ویزا ندن؟
2. اینکه یک فرد هلندی به جای همین دوستان ایرانیمون که 1ساله رفتن برامون دعوتنامه بفرستن، میتونه احتمال گرفتن ویزا رو برامون بیشتر کنه؟(چون یک زوج هلندی هم هستند که میتونن برامون دعوتنام بفرستن و هزینه های سفرمون رو هم تضمین کنند)

بازم ممنون از این سایت فوق العاده عالی :)

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ ماه پیش

با احترام
در مورد ويزا توريستي شايد اين موضوع يكم فرق كنه براي اولين سفر ، ولي اگر شما تمكن مالي مناسب و مستندات كاري محكمي ارائه دهيد صدور ويزا شما دور از ذهن نيست

سوال دوم شما جوابش در قسمت دوم سوال خود شماست .
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۳ ماه پیش

مرسی حامد جان
ولی در مورد سوال دوم متوجه نشدم منظورتو ؟!!
دوستای هلندیمون بفرستن بهتره یا دوستای ایرانی ساکن در هلند؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ ماه پیش

وقت بخیر مجدد خدمت شما آقا سعید عزیز
خوب مشخصا دوست هلندی شما
موفق باشید .

پاسخ
پاسخ
r
rouhi
۴ ماه پیش

من وهمسرم قصد سفر نزد دخترم را که در هلند هست را داریم روز 7نوامبر 17ابان می باشد .ما مدت اقامت را چند روزه درخواست کنیم تا برای مدت یک ماه بما ویزا بدهند؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ ماه پیش

با احترام
شما محدوده سفر ٤٥ روز رو در نظر بگيريد .
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۴ ماه پیش

با سلام. اگر بخواهم درخواست ویزای مولتی بدهم تعداد روزهای اقامت را برمبنای سفر اول بنویسم (مثلا ۱۰ روز) یا بر مبنای کل زمان اقامت در طول ویزای فرضی مثلا ۹۰‌روز؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ا
امینی
۴ ماه پیش

شما تیک مولتی رو بزنید ولی جواب سوال 29 و 30 رو مطابق با برنامه سفرتون بنویسید

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۴ ماه پیش

سلام وقت بخیر
ویزای مولتی از اسمش مشخص هست چند بار ورود و من باتوجه به تجربه ای که دارم پیشنهاد نمی کنم در فرم اپلیکشن مولتی رو بزنید .

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۴ ماه پیش

سلام
دو روز پیش نوبت VFS داشتم، چند تا نکته بود که فکر می‌کنم می‌شه به متن اضافه یا اصلاح کرد.
اول اینکه نیاز به پرینت ایمیل نبود، اگر اسمتون توی لیست بود، برگه نوبت صادر می‌کردن و وارد می‌شدی
بعد اینکه اول مدارک را کنترل می‌کردن و چک لیست را امضا می گرفتن، بعد باجه مربوطه انگشت نگاری می‌کرد، اگر خدمات اضافه مثل تحویل مدارک، اسمس و... نیاز داشتی ثبت می‌کرد. در آخر فاکتور صادر می‌شد که باید بری صندوق پرداخت کنی
پرداخت هم به اینصورت بود که ما که دو نفر بودیم یک فاکتور برامون صادر شد، هزینه را به یورو دریافت کرد، پول خورد را به ریال پس داد. اسکناس مشکل دار هم قبول نمی‌کرد.
ارادت

پاسخ
پاسخ
م
میلاد
۴ ماه پیش

سلام به همه. اول تشکر می کنم از زحمات مدیر محترم سایت که تجارب و اطلاعاتشون رو در اختیار من قرار دادن. ما به صورت یه گروه سه نفره برای گرفتن شینگن هلند اقدام کردیم و علی رغم کامل بودن مدارک مالی و شغلی دو نفرمون رو ریجکت کردن. فقط به یک نفر که شینگن قبلی داشت ویزا دادن. من با گردش مالی هفتاد میلیون و کارت نظام پزشکی و پروانه فعالیت در صنف نظام پزشکی و مدارک شغلی کامل و دوستم با همین مدارک و سند مالکیت داروخانه و گردش مالی بهتر، هر دو ریجکت شدیم. ظاهرا ریجکت کردن شده منبع درآمد سفارت ها و پول ما خرج پناهنده های غیرقانونی هم وطن میشه! کسی از دوستان نسبت به ریجکت خودش اعتراض کرده و جواب مساعدی گرفته؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۴ ماه پیش

با احترام
بستگی به کدی که به شما در ارتباط با ریجکت اختصاص داده شده داره که اگر تکمیل نبودن مدارک یا مشخص نبود هدف سفر باشه
جواب مثبت هست و با اعتراض امکان جواب گرفتن وجود دارد .

پاسخ
پاسخ
ح
حسين
۴ ماه پیش

دوستان سلام
همسرم و من دو هفته قبل درخواست ويزا توريستي داديم، ولي در درخواستمان عنوان كرديم كه با توجه نياز به شركت در برخي برنامه هاي علمي، لازم است سالانه دو يا بيشتر بار به اروپا بروم ، لذا نياز به ويزاي طولاني دارم
مدارك شغلي و مالي كامل بود، و چندين ويزاي شنگن قبلي هم داشته ام
در نهايت حدود ١٢ روز بعد با پست آرامكس ويزا بدستم رسيد، كه ويزاي يكساله مولتي را تاييد كرده بودند
دعوتنامه هم نداشتم و با رزرو هتل درخواست كردم، تقريبا راحت ترين ويزا بود
براي پست نفري ١٤ يورو از ما گرفت، با توجه هزينه و وقتي كه براي شهرستاني ها ميبره، پست به صرفه است
عكس ها و كپي ها هم كامل بود ، يك عكس هم بيشتر نخواست، حتي كپي هاي مدارك ترجمه شده را هم پس داد
سند ملكي من مربوط به يك دوازدهم يك واحد آپارتمان بود
در اونجا پرسيدن وي آي پي مي خواي، ما گفتيم ، خير

پاسخ
پاسخ
م
مهران
۴ ماه پیش

روز گذشته به مرکز VFS واقع در پالادیوم برای ویزای کشور هلند مراجعه کردم ، متاسفانه چند نکته آزار دهنده وجود دارد که خدمت دوستان و همراهان عزیز عرض می کنم ، متاسفانه ورودی شرکت VFS نیروهایی که مامور نظم دهی ورود متقاضیان ویزا کشورهای مرتبط می باشند ، بسیار مبتدی و غیرحرفه ای برخورد میکنند ، مطمنا این افراد باید آموزش ها و اصول حرفه ای برخورد را فرا گیرند ، بیشتر بی نظمی ها موجود در این شرکت متاسفانه از کارمندان که مسول نظم و امنیت هستند آغاز و به پایان میرسه !
امیدوارم که شرکت VFS با این موضوع بصورت حرفه ای برخورد کند و آموزشهای لازم رو به کارمندان این شرکت ارائه دهند
موضوع دوم قابل ذکر در مورد شرکت VFS ، این شرکت هیچ تاثیری در تایید یا رد شدن ویزای شما رو نداره و فقط کار جمع آوری مدارک و ارسال مدارک به دفتر عمان سفارت هلند رو برای بررسی ویزاهای درخواست بعهده داره پس سوالی که شما به دنبال پاسخ آن هستید این شرکت هیچگونه اطمینان به شما نخواهد داد و اکثرا از روی تجربه کارمندان خواهد بود .
پس از چک شدن مدارک ازدرب اولیه یک TOKEN به شما اختصاص داده میشه و وارد سالن اصلی میشوید که این سالن economy و VIP داره که سالن عمومی بصورت مجانی هست و کمی شلوغ ولی سالن VIP با Design مشخص تر و پذیرایی مختصر که باید 50 یورو پرداخت کنید .
بعد از ورود به سالن منتظر باشید TOKEN شما توسط سیستم اعلان بشه و بعد از اون به کانتر مورد نظر مراجعه فرمایید .
برخورد نفرات کانتر بسیار مناسب بود !
توجه داشته باشید مدارک شما باید توسط یک دارالترجمه رسمی ترجمه شده باشند، نیازی به ارائه کارت ملی نمی باشد ، یعنی نه اصل ،نه کپی و نه ترجمه ! یکی مواردی که امکان داره شما رو به دردسر بندازه عکس هست که حساسیت خاصی رو این موضوع دارند پس سعی کنید قبل از اینکه میخوایین مدارک رو ارائه بدید از عکس مطمن باشید که من سه مدل عکس همراهم بود و جای هیچگونه سوال یا جوابی رو برای کانتر نذاشتم ، در محل VFS از شما انگشت نگاری بعمل می آید . هزینه هم 60 یورو ویزا +28 یورو دست مزد شرکت ، 9 یورو عکس ! البته یک نکته جالب شرکت VFS کارت خوان هم داشت و بعضی ها از کارت خوان استفاده کردن .. تکمیل بودن مدارک درخواستی رو بصورت کامل جدی بگیرد ..
اگر دوستان سوالی در این حوزه این شرکت دارند من در خدمتشون هستم .

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۴ ماه پیش

با سلام به همه دوستان،
ممنون بابت تمام اطلاعاتی که به اشتراک گذاشتین... ما (4 نفر) پنج شنبه 6 مهر وقت داشتیم و با استفاده از تجربیات همه دوستان بدون هیچ مشکلی مدارک رو تحویل دادیم و امروز پنج شنبه 20 مهر ویزا مولتی 90 روزه با پست آرامکس تحویل شد (مشهد). سه نفر قبلا شینگن آلمان داشتیم ولی یه نفرمون هیچ ویزای نداشت ولی خدا رو شکر به همه مون دادن. مدارک اصلی که ارائه دادیم: سند مالکیت، پروانه کسب، تمکن مالی 30 میلیون.
با آرزوی روزی که گرفتن ویزا اینقدر برای ایرانی ها دشوار نباشد.

پاسخ
پاسخ
ن
نرگس
۵ ماه پیش

با سلام خدمت أدمين محترم كلا كساني كه ريجكت ميشن وقتي ٧ ماه بعد به سفارت ديگري رجوع مي كنند ديگر اون تاثير منفي اش پاك مي شود يا بايد توضيح دهند چرا ريجكت شدن ممنون از شما چون من ريجكت شدم و موندم جيكار كنم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
اگر توی سیستمشون باشه ممکنه سوال بپرسند.

پاسخ
پاسخ
ن
نرگس
۵ ماه پیش

با سلام من متاسفانه ريجيك شدم علتش هم اين بود كه گفتن هدف سفرت براي ما مشخص نيست. هر چند كه دعوتنامه از دوستمم داشتم حال سوالم اينه به نظرتون ٦ يا ٧ بعد اگر از سفارت المان تقاضاي ويزاي نامزدي بدم اين رجكتم تاثير داره؟؟؟ و اينكه بعدا ديگه از من انگشت نگاري نمي كنن براي درخواست ويزا ؟ لطفا مقداري كمك كنيد دوستان . ممنونم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

از ویزای نامزدی اطلاعی ندارم دوست عزیز

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۵ ماه پیش

سلام و درود
منم طبق رسالت این سایت و بقیه دوستان تجربه خودم رو در اختیارتون میذارم که با اطلاعات کامل و با کمترین هزینه اقدام کنید
دوستای خوبمون آقا رضا و سارا خانوم مطالب جامعی رو درمورد وقت و روز مصاحبه گفتن که من فقط اضافه میکنم که زودتر از ساعتی که تو میل اومده اجازه ورود ندارین من 10 دقیقه زودتر رفتم گفتن باید سرساعتت بیای
نکته بعدی اینکه بردن موبایل هیچ منعی نداره ولی اگه ازش برای تماس تلفنی استفاده کنید بهتون تذکر میدن میتونید غیر تماس ازش استفاده کنید
ترجیحا اگه وسیله داریدهمه وسایل رو تو پارکینگ بذارید غیر مدارک چون بازرسی بدنی میشید و کلافه کننده و وقتگیره درست زمانیکه خودتون به اندازه کافی استرس دارید.
من یه شنگن از اسپانیا 2015 و یکی از فرانسه 2016 داشتم و درخواست مالتیپل برای نوامبر به مدت 40 روز دربازه ی 8 ماه داده بودم
من برای تمام سفرم برنامه داشتم چند تا رزرو هتل و پرواز که سفارت اولی رو گرفت
نکته بعدی که دوستان میخوان برای مالتی درخواست بدن اینکه که شما درخواستتون رو فقط تو فرم مشخص میکنید و میزنید چند بار ورود و ملتیپل
رزرو اول کافیه و چیزی که هزینه برداره اینه که شما نیازی نیست 40مثلا روز بیمه مسافرتی بگیرید برای سفر اولتون بیمه بگیرید و به سفارت بدین چون واقعا هزینه اش خیلی متفاوته.
مثل تجربه دوستان هیچ ایمیلی برای من نیومد ولی من بعد دوهفته عادی نه کاری به سفارت مراجه کردم و پاسمو گرفتم.
ویزای مالتیپل 90 روزه یکساله تاریخ اعتبار ویزا هم از چند روز اینده بود نه حتی طبق برنامه من در نوامبر ضمنا من هیچ دعوتنامه نداشتم.

من برای 18-22 اکتبر برنامه فستیوال پاییزه 5 روزه آمستردام دارم
خوشحال میشم همسفری داشته باشم .


آمستردام، هلند
۱۸ تا ۲۲ اکتبر

پنج روز خوش‌گذرانی پر سروصدا که در ۱۱۵ محل مختلف در پایتخت زیبای هلند برقرار می‌شود. این چند روز که در آمستردام بین هنرمندان جهانی موسیقی الکترونیک پرسه می‌زنید، حسی شبیه به این خواهید داشت که دارید در کمپین من آمستردام هستم دوچرخه‌سواری می‌کنید و آمستردام مال شما است. و واقعا هم همینطور است؛ این فستیوال پاییزی با ۴۵۰ کنسرت و رویداد موسیقایی دیگر و حضور ۲۰۰۰ دی‌جی آغوشش را به روی همه باز کرده. بهتر است از بین این همه،‌ بهترینشان را انتخاب کنید،‌ اگر نه، این خطر هست که بینشان گم ‌شوید و به هیچ‌کدامشان نرسید.

امیدوارم مجموع اطلاعات دوستان راهکار هموطنان عزیز باشه.

سوالی بود درخدمتم.

پاسخ
پاسخ
ف
فرزین
۵ ماه پیش

سلام آقا حمید
ممنون بابت به اشتراک گذاشتن تجربیات
من و همسرم تجربه مشابه شما رو داریم (سینگل از فرانسه 2016 و سینگل از سوییس 2017) و میخوام ایندفعه مولتی از هلند بگیرم ایمیل زدم وقت سفارتم 26 نوامبر هست.
فقط تو فرم ویزا قسمت مولتی رو تیک بزنم و Duration رو بزنم
Maximum 14 Days per trip خوبه ؟
خواستم در این مورد راهنمایی کنید و اینکه شما خودتون چی زدین ؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۵ ماه پیش

سلام فرزین جان
درسته
شما تو فرم میزنید مالتیپل(سوال 24) و بازه سفر که تو فرم میشه سوال 25 رو من زدم 40 روز(نباید بیشتر از 90 روز باشه چون شرایط ویزای کوتاه مدت 90 روزه) سوال 29و30 رو میزنید تو بازه زمانیکه مدنظرتون هست مثلا یکسال یا شش ماه
نکته مهم ویزای مالتی اینه که برنامه سفرجدید شما باید کمتر از یکسال از اخرین سفر اروپاییتون(شنگن) باشه
نگران ریجکتی هم نباشید چون اگه مولتی ندن سینگل برای اولین سفرتون میدن
نکات بالا برای من سه بار رفتن به سفارت و با خواهش و تمنا سوال پرسیدن بود لطفا به اشتراک بذارید که بقیه هموطنان عزیزمون هم استفاده کنن.باتشکرو احترام

پاسخ
پاسخ
ف
فرزين
۱ ماه پیش

با تشکر از راهنماییتون
موفق به دریافت مولتی 1 ساله با مدت اقامت 90 روزه شدم ☺
البته به خانمم 6 ماهه (با مدت اقامت 90 روز) دادن
نمیدونم علتش چیه ؟!

پاسخ
پاسخ
ن
نگار
۵ ماه پیش

سلام اول از همه ممنون بابت سایت خوبتون که کمتر اینطور جامع و با ارزش در فضای مجازی میشه چنین سایتی و پیدا کرد.
سوال من اینه که من در ایمیلی که زدم به سفارت تاریخ سفرم آخر آبان بوده و وقتی که بهم دادن اوایل آبان هست ولی الان برنامه سفرم به دی تغییر کرده ، با توجه به اینکه در بازه سه ماهه میشه وقت سفارت گرفت و با توجه به مغایرت تاریخ سفرم در ایمیل با تاریخ واقعی سفرم .....در روز مصاحبه مشکلی برام ایجاد نمیشه؟ یا باید دوباره وقت بگیرم ؟متشکرم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
فکر نکنم مشکلی داشته باشه. بهترین کار تماس با خود وی اف اس هست.

پاسخ
پاسخ
آ
آفاق
۵ ماه پیش

سلام آقای احمد عزیز
بی نهایت از شما سپاسگزارم که تجارب خودتون رو در اختیار هموطنانتون گذاشتین و بیشتر بابت بروز رسانی اطلاعاتتون که خیلی به من کمک کرد. حقیقتش من حدود دو ماه پیش سایتتون رو دیدم و اطلاعات مهمش رو تو برگه ای نوشتم وتمام مدارک خودم و دخترم رو برای مصاحبه ای که روز 19 سپتامبر بود برای سفارت هلند آماده کردم.اواسط مرداد هم دو تا ایمیل اومد برام از شرکت vfs که اصلا بهش دقت نکردم و فکر کردم سایتی هست که میخواد سرویس های مشتری پسند ارایه کنه . تا دو روز قبل از وقتی که سفارت بهم داد دوباره برای اطمینان از تهیه مدارک اومدم و مطالب رو دویاره خوندم با این توضیح که متاسفانه بلیط هواپیمامونو کانفر کردم. اونروز بود که فهمیدم باید برم به پالادیوم و مدارک رو به این شرکت تحویل بدم که واقعا ازتون ممنونم که مطالب رو بروز کردید وگرنه می رفتم سفارت و همه چیز بهم می خورد. خلاصه اینکه خیلی بهم کمک کردین و من ممنونم ازتون. یه مطلبی هم می خواستم بگم که تجربه خودم از تحویل مدارک بود شاید بدرد کسی بخوره. در مورد دختر 8 ساله ام که با هم می خوایم بریم هلند. تو ساییتون یه خانمی زحمت کشیدن و در مورد دختر خودشون نوشتن که باید کپی پاسپورت همسرشون رو برای vfs در عمان ایمیل کنن من کپی پاس همسرم بعلاوه کارت ملی و شناسنامه اش رو با خودم بردم و خوشبختانه با همسرم رفتیم و ایشون تو ماشین موندند تا ما رو برگردونه . حدود 45 دقیقه زودتر رفتیم ، یه آقایی دم در بود که نمی ذاشت همراه ها برن داخل .من ایمیل رو نشونش دادم گفت زود اومدی برو ساعت 10 بیا (وقت داده شده 10:10 بود) رفتیم طبقه همکف و صبحانه خوردیم و وقتی برگشتیم ساعت 9:55 بود و بدون اینکه کسی باشه دم در ایمیل رو چک کنه رفتیم تو (می خوام بگم اگه اون آقا جلومونو نمی گرفت زودتر می تونستیم شماره بگیریم و کارمون زودتر انجام می شد) چون تو صف که بودیم از هیچکس نپرسیدند کی وقت داشتید و شماره می دادند .خلاصه بهمون شماره دادند و چون لوازم اضافی نداشتیم فقط از یک گیت بازرسی بدنی رد شدیم و راهنمایی شدیم به سالن. دو تا سالن هست یکی general و یکی vip که جنرال خیلی شلوغ بود مدام شماره هایی خونده می شد که نبودند و رفته بودن برای تکمیل مدارک . تا ساعت 11:20 شماره ما خونده شد و رفتیم باجه اعلام شده. اول مدارک منوخواست و پرسید که تنها می رید سفر گفتم با دختر 8 ساله ام هستم گفت پدرشون هم میاد؟ گفتم نه. گفت برگه رضایت نامه دارین؟ گفتم نه قبلا اجازه محضری برای گرفتن پاسپورت داده دیگه. گفت ترجمه کردید و با خودتون آوردین گفتم نه. گفت پس برید رضایت نامه محضری ترجمه شده رو بیارید. گفتم الان؟ گفت چاره ای نیست چون دولت هلند خیلی روی رضایت نامه حساسه و اگه نداشته باشید ریجکت میشید. گفتم تمام مدارک شناساییش باهام هست گفت نه فقط رضایت نامه .گفتم پایین تو ماشین نشسته گفت از اول بگو اینجا هست صداش کن بیاد بالا فرم رضایت نامه رو امضا کنه تا همسرم بیاد 10 دقیقه ای طول کشید و شانسی که آوردم این بود که دوباره نفرستادنم که برم شماره بگیرم چون با خانمی که همراه دختر و همسرش اومده بود صحبت کردم گفتن از ساعت 8 اینجان و بخاطر تکمیل نقص مدرکی که اژانس نفرستاده بود مجبور شدن دوباره شماره بگیرن که شمارشون 35 تا بیشتر از شماره من بود و خدا رو شکر همسرم اومد بالا و فرم رو امضا کرد و مدارک رو باجه کناری ازمون گرفت و بعد انگشت نگاری یه رسید دادند و گفتند براتون ایمیل می فرستیم . فرداش هم دو تا ایمیل برامون اومد که ref no درخواست ویزامون رو برامون ارسال کرده بودند و کلا تحویل مدارک 20 دقیقه تا نیم ساعت طول نکشید.نکته مهم اینه که امروز که مطالب سایت vfs رو می خو ندم دیدم همون برگه رضایت نامه تو بخش سفر با بچه ها وجود داره و کسانی که می خوان با بچه های کوچیک سفر کن اون فرم رو می تونن دانلود کنن و با مشخصات و امضای همسرشون مدارک رو تکمیل کنن و ببرن یا همراه همسرشون برن و بگن برای دادن رضایتنامه اومدن تا مثل من شوک نشن .باز هم از اقای احمد عزیز و سایر دوستان تشکر می کنم که با مطالب مفیدشون بهم کمک کردند.
با تشکر

پاسخ
پاسخ
م
محمد رضا
۳ ماه پیش

سلام،عذر میخوام، میخواستم ببینم برای دخترتون درخواست ویزا چند روزه کردید. آیا برای محصل بودنش مشکلی نبود؟
چون من میخواستم برای خوانوادم درخواست بدم شنیدم میگن زمان تحصیل ریجکت میکنن. پسرم هفت سالش هست کلاس اول دبستان.
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

پاسخ
پاسخ
آ
آفاق
۳ ماه پیش

سلام آقاي محمدرضا ،من براي خودم و دخترم درخواست ويزا به مدت ١٥روز از سفارت كردم و فقط از مدرسه گواهي اشتغال به تحصيل گرفتم و البته به عنوان وزارت امور خارجه ،(خودشون گفتن فقط به همين عنوان تو سامانه آموزش و پرورش مي تونن گواهي صادر كنن)بعد به زبان انگليسي ترجمه رسمي شد و به شركت vfs با بقيه مدارك ارايه كردم و با هيچ مشكلي هم مواجه نشديم خدا رو شكر ،اميدوارم شما هم مشكلي نخواهيد داشت. ما هم از ٣٠مهر تا ١٥آبان هلند بوديم و دخترم به مدرسه نرفت. سفرتون خوش

پاسخ
پاسخ
ي
ياسمن
۵ ماه پیش

سلام
سپاس
يه سوال داشتم، ايا با داشتن ويزا كاري هلند ميشه به المان هم رفت؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيد كمي منو

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام یاسمن جان
اگر ورودت از هلند باشه و بعد بری آلمان که هیچ مشکلی نیست ولی اگر ورودت بخواد آلمان باشه ممکنه سختگیری کنند.
البته موقع ورود به هلند هم ممکنه سوالاتی در مورد هدف سفر و برنامه سفر ازتون پرسیده بشه.

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۵ ماه پیش

سلام دوستان . خوشبختانه ویزا ما آمد .من و همسرم برای 14 روز درخواست داده بودیم و ویزا 30 روز آمده اون هم بصورت مولتی در یک بازه 45 روزه بهتر از این نمیشه دیگه . امیدوارم این خبر خوش برا ی همه دوستان باشه . یک نکته اینکه ما سرویس پیامک رو با هزینه 3 یورو فعال کرده بودیم که اصلا پیامکی نیامد . حتی دیروز که با دفتر وی اف اس تماس گرفتم گفتند باید تا حالا براتون ایمیل می امده که اون هم نیامد . خلاصه یک کمی نگران شده بودم که شاید ریجکت بشه کلا 15 روز از روز تحویل مدارک طول کشید تا ویزا با ارامکس به مشهد آمد. ضمنا جهت اطلاع دوستان من و همسرم تا حالا ویزا شینگن نگرفته بودیم و دعوتنامه هم نداشتیم چند تا سفر مثل خیلی ها به دبی و مالزی و غیره داشتیم . حقیقتش فکر نمیکردم که بدون دعوتنامه بشه ویزا گرفت یک روز اتفاقی این سایت رو دیدم و تصمیم گرفتم من هم یک تلاشی بکنم که همین جا لازم میدونم از زحمتهای احمد آقای عزیز مدیر این سایت تشکر کنم .من هم وظیفه خودم میدونم اطلاعات خودم را با دیگران درحد توانم به شراکت بگذارم و خوشحال میشم اگه کمکی بتونم انجام بدهم

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۶ ماه پیش

سلام به همه دوستان و مدیر محترم سایت . من یکشنبه وقت تحویل مدارک رو داشتم که اینکار را انجام دادم البته یکسری مسائلی پیش امد که بعد از اینکه نتیجه ویزا امد براتون توضیح میدم فقط چند تا نکته در مورد عکس خیلی دقت کنید اکثر افراد مجدد همونجا با هزینه 9 یورو ازشون عکس گرفتند اندازه 3.5*4.5 باشه و حدود 70 درصد عکس مربوط به چهره باشه . خانم هایی که عکس با حجاب گرفتند دقت کنند که تمام صورت توی عکس دیده بشه . خوشبختانه ما از دوعکاسی مختلف عکس گرفته بودیم که یکی از اونها رو قبول کرد . ترجمه کارت ملی نیاز نیست ما برده بودیم که بهمون برگشت داد . از بیمه نامه هم کپی کفایت میکنه . حتما گذر نامه ها تون امضا داشته باشه و بعد ازش یک کپی با کیفیت از صفحه اولش بگیرید و گرنه مجبور میشید با هزینه 1 یورو برای هر صفحه A4 اونجا تهیه کنید . دوستانی که از شهرستان مراجعه میکنند میتونند با هزینه 14 یورو به ازای هر پاسپورت درخواست بدهند که براشون ارسال میشه از طریق شرکت آرامکس ما هم همینکار را کردیم . کلا جو خوبی بود مشکل خاصی نداره . کسانی که مدارک رو میگیرند کاملا دوستانه برخورد میکنند با صبر و حوصله حدود نیم ساعت برای هر نفر طول میکشه برای ما دو نفر بودیم یکساعت طول کشید افراد هر خانواده با هم پذیرش مدارک میشه . مدارکشون داخل یک کاور قرارداده میشه که بعدا توی سفارت بررسی کنند یک مقدار یورو اضافی همراه داشته باشید حدود 100 یورو برای موارد خاص که اگه نیاز شد استفاده کنید کارمند شرکت گفت 16 سپتامبر نتیجه اش میاد تقریبا دوهفته دیگه یک روز طول میکشه بفرستند مشهد البته خدا کنه که جوابش مثبت باشه که زحمتهامون هدر نشه ممنون از همگی

پاسخ
پاسخ
ه
هاله
۶ ماه پیش

سلام
مقصد من كشور اسپانياست(ويزاي توريستي شينگن-نوع C) و اگر پروازم از طريق آمستردام هلند باشه، آيا با وجود ويزاي شينگن نياز به ويزاي ترانزيت هلند دارم يا خير؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام
خیر، نیاز ندارید

پاسخ
پاسخ
س
سروش
۶ ماه پیش

سلام، با تشکر از راهنمایی بسیار مناسب
من برای جزیره سنت مارتین (حوزه کارائیب) قصد دارم اقدام کنم. چند ماه پیش با سفارت هلند مکاتبه داشتم و دو تا مسئله برداشت من بود :
1- باید ویزای Caribbean visa از سفارت هلند بگیرم
2- با توجه به مسیر پروازی ( تهران - آمستردام - سنت مارتین و بالعکس) باید ویزای ترانزیت هم بگیرم
با توجه به اطلاعات خوب شما، قصد داشتم شما هم من رو راهنمایی کنید که جمع بندی من درست هست یا نه؟
و اینکه برای ویزای کارائیب و ترانزیت استرس دارم که آیا میشه گرفت یا نه
من قبلا تجربه ویزای شنگن هم نداشتم
خیلی ممنون میشم من رو راهنمایی کنید

پاسخ
پاسخ
S
Sara
۶ ماه پیش

دوستان سلام احمد نازنین با درود به شما و کسب اجازه
امروز به vfs واقع در پلادیوم رفتم و مدارکم رو تحویل دادم و تجربم رومیخوام باهاتون سهیم بشم، ابتدا اینکه بچه های زیر دوازده سال رو بی حجاب عکس بگیرید من برای جفت دخترام عکس با حجاب بردم و ایراد گرفتن که صورتش معلوم نیست که البته قضاوت نمی کنم (نه) یورو میگیرن و عکس رو همون جا پنج دقیقه ای دادن به من،پس دو نفر شد هجده یورو، پس عکس رو بیرون 3.5 در 4.5 بگیرید که به هزینه نیفتید، یه سامانه ی اس ام اس براتون فعال می کنن البته اگه دوست داشته باشید که جواب مصاحبه و ویزاتون رو اول به گوشیتون بعدایمیل ميشه البته اجباری نیست اما لازمه بدونین سه یورو میشه، که من اینکارو کردم.
سر تایم خودتون در برج پلادیوم حاضر بشید نظم زیادی پیدا کرده به شماره میدن منتظر میمونید حدودا دو ساعت که البته یه گزینه ی جدید هم اضافه کردن اونم بخش وی آی پی هست که پنجاه یورو هر کسی بخواد ازش اضافه تر میگیرن برای هر نفر و آپشن هاش به این شکله که یک ؛ توی صف نمیمونید کارتون زودتر انجام میشه ازتون پذیرایی میشه و نیاز به اومدن وگرفتن دوباره ی جواب و پاستون نیست براتون ارسال می کنن اما نفری علاوه بر 60 یوروی سفارت هلند، 28
یوروی vsf، پنجاه یورو نفری برای وی آی پی vap باید پرداخت کنید که مثل امروز من و بقیه کم کم دو ساعت تو نوبت نباشید.
در ضمن از 2012 تا 2017 اگه ویزای شینگنی دارید ببرید در غیر اینصورت قبول نمی کنن و از پروندتون بر میدارن دو تا ویزاهای منو نزاشتن
نکته ی خیلی مهم من امروز یعنی 24 آگوست وقت مصاحبه داشتم و برای پنج سپتامبر یعنی دوازده روز بعدش بلیط رزرو کردم که گفتم نمی تونیم قبول کنیم باید از هفت سپتامبر به بعد رزرو بزنید دقیقا و لطفا رزرو بلیط هاتون رو از تاریخی که دارید چهارده یا پانزده روز بعد بزنید که من مجبور شدم کلی وقتم کشته بشه یک برای عکس بچه ها و هزینه ی اضافه و دوم برای رزرو بلیط که بگم براتون اگه مثل من دچار اشتباه بشید و دفتر هواپیمایی بی دقتی کنن با وجود اینکه من گفتم چهارده روز بعد از تاریخ مصاحبم به من رزرو بلیط بدن اما باز بی توجهی کردن باید از برج پلادیوم که به اجبار برای از بین نرفتن وقتتون بلیط رزرو کنید باید نفری پنجاه هزار تومان نفری پول رزرو بدید باورتون میشه؟ اگه ریجکت بشه این پول برگردونده نمیشه در غیر این صورت اما همون جا باید بلیط بگیریم که باز از پنجاه تومن که کمیش روی بلیط میاد کمیش رو دفتر هواپیمایی برج میگیره، اینارو گفتم که مثل من گرفتار نشید
باز ببخشید پرگویی منو به امید موفقیت برای همتون و ممنون از مدیر عزیز سایت

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۶ ماه پیش

سلام من یک گواهی تمکن بردم حساب بلند مدتم سی میلیون بود ولی چون بلندت مدت هستش گردش مالی نداره . و یک حساب کوتاه مدت یک ساله که گردش مالی داره به نظرتون کفایت می‌کنه؟

پاسخ
پاسخ
ب
بنفشه
۶ ماه پیش

سلام از خانم المیرا تشکر میکنم که راهنمایی کردید. ایا شما با گرفتن وکیل موفق به اخذ ویزا برای خانواده شدید و اینکه چقدر طول کشید تا جواب بگیرید . من به خواهرم وکالت دادم تا از طرف من فرمهای مربوطه را پر کنه و مدارک جدید بفرسته و حالا منتظر جواب هستم

پاسخ
پاسخ
ا
المیرا
۶ ماه پیش

سلام بنفشه جون اعتراض من توی پروسه است.ولی ۲ تا از دوستانم قبل از من این مورد براشون پیش اومده بود و با گرفتن وکیل هر دوتاشون موفق شدن که ویزا رو برای خانوادشون بگیرند. پروسه من ۱ ماه است که در جریان است و منتظر هستم که پرونده خانواده ام از سفارت ارسال بشه .اما دوستانم که قبلا پیگیری کردند این پروسه بین ۳ تا ۴ ماه طول کشیده و در نهایت موفق شدند.

پاسخ
پاسخ
ع
علی محمد
۶ ماه پیش

سلام من شهروند کشور عراق هستم ولی چون اقامت ایران رو داشتم ویزا رو گرفتم .
خیلی ممنون از توصیه های عالیتون .
سوالی داشتم :
پاسپورت من قدیمی هستش و با دستگاه صفحه اولش خونده نمیشه وقتی وارد آمستردام می شیم شنیدم پاسپورت رو باید بزاریم تو دستگاه و شست انگشت هامونم قرار بدیم حال سوال اینه که صفحه ویزای سفارت هلند رو باید به محض ورود بگذاریم تو دستگاه یا اینکه صفحه اول پاسپورتمون رو .
ممنون از شما و سایت خوبتون .

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام علی جان
این دستگاه و سیستم خودکار ورود برای پاسپورت کشورهای غربی و کره و ژاپن هست. با پاسپورت ایرانی و عراقی باید به قسمتی که مامورهای مرزی مهر ورود می زنند مراجعه کرد.

پاسخ
پاسخ
ب
بنفشه
۶ ماه پیش

سلام . من و همسرم با دعوتنامه از خواهرم و مدارک کامل و ویزای شینگن قبلی متاسفانه ریجکت شدیم . الان اعتراض دادیم . ایا تا حالا کسی نتیجه گرفته اگر تجربه ای دارید برام لطفا بنویسید چون واقعا افسرده شدم . ممنون

پاسخ
پاسخ
ا
المیرا
۶ ماه پیش

سلام دوست عزیز .من هم این تجربه را داشتم و برای پدر و مادرم دعوتنامه ارسال کردم ولی در نهایت تعجب اونها ریجکت شدند. بهتر است فردی که برای شما دعوتنامه را ارسال کرده یک وکیل در هلند بگیره وکیل نامه اعتراض را به IND ارسال کند. سفارت موظف است پرونده شما را به وکیل ارسال کند. اگر وکیل پیگیری کند خیلی بهتر است .در غیر اینصورت شما بعد از ۲ الی ۳ ماه دوباره یک نامه دریافت می کنید که باز هم همان دلایل واهی که برای رد ویزاتون نوشته بودند دوباره توش نوشته شده.

پاسخ
پاسخ
م
محمد رضا
۶ ماه پیش

با سلام فرمودید عکس ۳.۵ در ۴.۵ باشه خیلی ممنونم در خصوص بک گراند عکس چیزی نفرمودید باید خاکستری باشه یا سفید؟
و آیا ۱ ساعت قبل از ملاقات می تونیم بریم vfs عکس بگیریم ؟ ممنون از سایت خوبتون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام محمد جان
زمینه سفید. توصیه می کنم از قبل عکس بگیرید.

پاسخ
پاسخ
م
میترا
۶ ماه پیش

با سلام و ممنون بابت سایت فوق العاده تون.
سوالی که من دارم اینه قسمت هایی از فرم شنگن کا مرتبط به ما نمیشه رو خالی بزاریم یا جلوش بنویسیم NA با تشکر از شما

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام میتراجان
خالی بزارید

پاسخ
پاسخ
b
babak vakili.k
۷ ماه پیش

با سلام و ادب
من در پاسپورت های قبلیم مهر ورود و خروج کشور عراق هست و در پاسپورت کنونی خانمم مهر ورود و خروج کشور عراق وجود داره آیا واسه گرفتن ویزای شینگن مورد داره یا نه ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام بابک جان
من هم این موضوع رو شنیدم. اینکه دقیقا اونها چطور تصمیم گیری می کنند و فرمولشون چیه رو نمیدونم. ولی این رو میدونم یکی از دوستانم که به عراق و لبنان سفر کرده بود، بعدش ویزای شنگن و استرالیا گرفت.

پاسخ
پاسخ
ن
ندا
۷ ماه پیش

سلام واقعا سپاس مطالب دقیق و یاده و کامل

اتفاق بدی که برای ما افتاد😟
چند وقت پیش مادرم از هلند دعوتنامه برای ما داد و خودشم برای گرفتن وقت به سفارت ایمیل زد ولی جواب نیومد دوبار دیگه هم زد باز هم پاسخی دریافت نکرد بدفعه بعد از طریق داییم ایمیل زد از سفارت پاسخ اومد ویه وقت دادن ما با همه مدارک اماده رفتیم سفارت ولی در کمال ناباوری به ما گفتن شما امروز وقت ندارید و اسمتون توی لیست نیست باهزار بدبختی که پیگیر شدیم سفارت گفت اون 3 بار اول ما تعیین وقت کردیم (ولی هیچ ایمیلی بدستمون نرسیده بود)و گفتن چون درخواستهای مکرر داشتید سفارت در عین اینکه تاریخ وقت مجدد میده ولی درعین حال هم خود به خود تاریخ رو کنسل میکنه 😨

هیچی دیگه دستمون ودادمون به هیجا نرسید و اجازه ندادن داخل سفارت بریم و الکی الکی همه وقت و هزینه و برنامه ریزیمون به همین راحتی به باد رفت 😥
گفتم تجربمو بگم که ایشالا برای افراد دیگه اتفاق نیفته 😳😟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام نداجان
واقعا متاسفم همچین اتفاقی براتون افتاده. روش سفارت به نظر بسیار بسیار سختگیرانه میاد. حداقل باید یک ایمیل میزد که نوبت شما باطل شده و دیگه بهتون نوبت نمیدیم!
ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربه

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۷ ماه پیش

درود احمد عزیز و سپاس از اینکه وقت میگذارید.
قراره اواخر شهریورماه توی یه دوره دو روزه آموزش صنعتی در هلند شرکت کنیم(با سه نفر از همکاران). سفارت برای اوایل شهریور وقت داده. قصد داریم بعد از دوره ده روز هم توی اروپا بگردیم. همین روزا دعوت نامه ها میرسه. اگه توی دعوت نامه تاریخ دقیق(2روز) ذکر شود،
برای دوره ویزا به مشکل بر نمیخوریم ؟
هدف رو در ایمیل وقت تجاری ذکر کردیم. اگه در مصاحبه بگیم بعد از دوره خودمون میخوایم ده روز بمونیم به مشکل بر نمیخوریم؟
اصلا گفتنش لازمه؟حداقل دوره ویزا شینگن چند روزه؟
با سپاس بسیار

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام حسین جان
حداقلی برای شینگن وجود نداره و احتمالا دو روزه هم باشه (البته بعید میدونم کشوری اینقدر سختگیرانه ویزا بده!).
من اگر همچین شرایطی داشتم بهشون می گفتم بعد از پایان دوره قصد گردش در هلند رو دارم و رزرو هتل برای اون مدت هم میدادم.

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۷ ماه پیش

سلام من ویزا یازده روزه اتریش دارم،ایا امکان تمدید ویزا در اتریش وجود داره؟با این که چهارمین ویزای شینگنم هست تعجب می کنم چرا یازده روز صرفا ویزا دادند؟در خصوص امکان تمدید روزا در اتریش اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.با تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام محمد جان
ویزای شینگن قابل تمدید نیست مگر در موارد بسیار استثنایی مانند مریضی. توصیه می کنم دنبال تمدید نباشید.
سفارت اتریش سختگیره

پاسخ
پاسخ
س
سرور
۸ ماه پیش

سلام . مرسی بابت توضیحات و مطالب.
من و همسرم و دو خواهرم برای ویزای توریستی هلند اقدام کردیم و از اونجاییه که تو وب سایت سفارت نوشته شده بود هر شخص جداگانه باید اقدام بکنه متاسفانه هر کدوم ایمیل جداگانه زدیم، و سفارت هم یک روز بعد به چهار ایمیل جواب داد و روزهای مصاحبه که متفاوت ولی نزدیک به هم هستند رو اعلام کرد. الان خوندم که گفتین باید یه ایمیل ارسال بشه، خیلی نگران شدم چون فقط 20 روز تا مصاحبه مونده و ما داریم مدارک رو آماده می کنیم. به نظرتون به خاطر این موضوع ریجکت میشم؟ اگه الان به سفارت ایمیل بزنیم و موضوع رو بگیم تاثیری داره؟ یا هر کس در روز مصاحبه بگه که ما یه گروه چهارنفره هستیم و به دلیل عدم اطلاع جدا وقت گرفتیم؟
ممنون میشم راهنمایی کنین.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سلام دوست عزیز
به خاطر اینکه جدا نوبت گرفتید ریجکت نمیشید، فقط باید به دفعات برید سفارت :-) همون کاری که خودتون گفتید انجام بدید یعنی بهشون بگید اطلاع نداشتید، یک گروه چهارنفره با هم هستید که در روزهای مختلف نوبت دارید. لطفا پاسخ سفارت رو هم اینجا بنویسید

پاسخ
پاسخ
س
سرور
۶ ماه پیش

سلام، ما تقریبا 20 روز پیش (با فاصله 2-3 روزه ) رفتیم سفارت برای مصاحبه و اونجا اعلام کردیم که به صورت گروه هستیم و گفتن اوکیه. تو واچر هتلی که از سایت بوکینگ هم گرفتیم اسم همه رو ذکر کردیم. کلی برای رزرو و برنامه سفر زمان گذاشتیم که همه چیز دقیق باشه. خدا رو شکر ویزای همه اوکی شد. ما 15 روزه و سینگل درخواست دادیم که در کمال تعجب مولتی و 30 روزه دادن.
بازم ممنونم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام
خیلی خوشحالم که ویزاتون اکی شده. امیدوارم سفر خوبی داشته باشید.

پاسخ
پاسخ
م
مینا
۸ ماه پیش

سلام مجدد
امروز برای من از سفارت هلند ایمیل اومده و بهم گفتن که اگر بیش تر از سه ماه قصد اقامت در هلند را دارید باید ویزای MVV داشته باشید قبل از وقت سفارت.
با توجه به اینکه من شش ماه یا بیشتر قصد اقامت در هلند را دارم چطور میتونم اقدام کنم و اینکه از دانشگاه مقصد با کارمندی که مکاتبه دارم گفته که IND با گرفتن ویزا در سفارت ایران موافقت کرده است.
سپاسگزارم بنده را راهنمایی بفرمایید .
با تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سلام
تا جایی که میدونم ویزای MVV رو باید از کشور محل اقامت که برای شما ایران هست اقدام کنید. منتها قبلش دانشگاه باید فرم درخواست ویزای بلند مدت شما رو به اداره مهاجرت IND در هلند بفرسته و عملیات TEV رو آغاز کنه. بعد از تایید اداره مهاجرت هلند که تا 90 روز ممکنه طول بکشه، شما با اون تاییدیه میتونید وقت سفارت هلند (مربوط به ویزای طولانی مدت MVV) رو بگیرید.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۸ ماه پیش

سلام احمد جان وقت بخیر، مطالب سایت شما واقعا خوبه ممنون از وقتی که میزارین.
با توجه به تجربه ای که در سفر دارین چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین:
1.وقتی شما درخواست شینگن میدین قاعدتا باید پرواز و هتل هم رزرو کنید. اگر شما نخواین صرفا با اون پرواز رزرو شده و اون هتل سفرتون رو شروع کنید امکانش هست؟ یعنی یه رزرو صوری! چون شنیدم میشه بدون هزینه رزرو کرد!
یعنی بخوایم که ایرلاین رو عوض کنیم و یا مثلا به جای هتل به هاستل بریم... (خود رزرو هاستل برای سفارت قابل قبوله؟!)
2.اگر من بخوام میتونم پرواز رفتم رو به رم اوکی کنم بعد پرواز برگشت رو از بارسلون بیام؟ چون شنیدم میگن بعضی کشورها نمیزارن فقط پرواز رفت به اونجا داشته باشین! تجربه خودتون چطور بوده؟
3.سوال اخر اینکه اگر بخوایم تنهایی یا دو سه نفری بریم باید زبان انگلیسیمون در چه حد باشه به نظر شما ؟( حالا اگر انگلیسی همه جا هم به کار بیاد مثل ایتالیا فرانسه یا اسپانیا! :)...
ممنون میشم راهنمایی کنید . با تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سلام دوست عزیز
برای مورد یک دو تا مطلب راهنمای بلیط هواپیما نوشتم، مطالعه کنید.
مورد دوم امکانش هست ولی من ترجیح میدم ورود و خروجم از کشوری باشه که ویزا گرفتم.
مورد سه جوابش مفصله و دارم یک مطلب در موردش مینویسم.

پاسخ
پاسخ
ا
اکبر
۸ ماه پیش

با سلام
یک سوال داشتم ببخشید من یک دعوتنامه برای مصاحبه کاری دارم. آیا اصولا دعوت نامه کاری برای ویزای شینگن 4 روزه برای ویزای پروفشنال مورد قبول واقع خواهد شد.؟
ممنونم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سلام
بله قابل قبوله. ویزای شینگن بیزنس (کاری) کوتاه مدت میگیرید و برای مصاحبه میرید هلند.

پاسخ
پاسخ
س
سپیده
۸ ماه پیش

سلام
مرسی از توضیحات جامع شما🙏
یک سوال:
سفارت هلند چه بیمه هایی رو قبول داره.چون من هرچی گشتم ندیدم.
مثلا اتریش فقط بیمه معلم قبول داشت الان رو نمیدونم.میخواستم بدونم سفارت هلند چطور؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سلام
در سایت جدید سفارت هلند اسمی از بیمه های مورد قبول هلند برای ویزای شینگن آورده نشده. هر بیمه ای که انتخاب کردید از دفترش بپرسید برای سفارت هلند معتبر هست یا خیر. خود بیمه ها بهتر میدونند.

پاسخ
پاسخ
ر
رز
۸ ماه پیش

دوستان عزيز
من و دوستم از سفارت يونان علي رغم كامل بودن مدارك بدون دليل ريجكت شديم. در واقع هر كسي امروز تا زمانيكه ما اونجا بوديم به سفارت مراجعه كرد رد شد و همه شاكي و عصباني بودند. فقط يك اقا كه سه ويزاي شينكن از قبل داشت اكي شد توصيم اينه اصلا از اين سفارت اقدام نكنين
از راهنماييهاي دوستان بسيار استفاده كردم
تجربه اي بود كسب شد و كذشت شايد قسمت نبوده
براي همه از صميم قلبم ارزو ميكنم سفرهاي هيجان انكيز و جذاب داشته باشند به هر جايي كه اراده كنند بدون محدوديت و مرز

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سلام دوست عزیز
متاسفم نتونستید ویزا بگیرید. امیدوارم تجربه های بعدیتون بهتر از این باشه 🙏
دیروز یک مطلب مفصل در مورد ویزای یونان و سفارت بی نظم و کارمندای بی ادبش نوشتم. با اجازتون کامنتتون رو به اونجا هم منتقل می کنم.

پاسخ
پاسخ
س
سپيده
۸ ماه پیش

مرسي از مطالب مفيدتون ، يه سوالي داشتم ، من و همسرم مي خوايم اقدام كنيم براي گرفتن ويزا ، اينكه من درخواست دهنده باشم يا همسرم و اسم من يا اون به عنوان متقاضي باشه فرق داره ؟ چون سند خونه به نام منه و موجودي حساب و اينا هم براي من فعالتره، يا چون خانواده هستيم و باهم مي ريم فرقي نميكنه؟ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد، بعد اينكه شما سفارت سوئيس رو پيشنهاد مي كنين يا هلند رو براي اخذ ويزا چون ما قصد سفر به ايتاليا يا فرانسه براي شهريور رو داشتيم اما فرانسه كه تا شهريور وقت نميده و ايتاليا هم كه به نظر مياد نوبت دهي اش بي سروسامونه ، سايت باز ميشه و سريع پر ميشه ، مرسي

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سلام دوست عزیز
شما هر کدام باید یک فرم جداگانه پر کنید و هر دو نفر متقاضی هستید. چون خانواده هستید یک سند ملکی و یک حساب بانکی کافیه، فرقی هم نداره به اسم کی باشه.
راجع به سفارت سوییس اطلاعی ندارم.

پاسخ
پاسخ
م
مهشید
۹ ماه پیش

با سلام ببخشید من یه سوالی داشتم اگر در پاریس یا رم نیاز به یه لیدر فارسی زبان داشته باشیم آیا وجود داره ؟از کجا میتونیم پیدا کنیم ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سلام
پاسختون ایمیل شد.

پاسخ
پاسخ
غ
غزاله
۹ ماه پیش

سلام مطالبتون خیلی اموزنده بود من برای ویزایی تحصیلی می خوام اقدام کنم و از طریق آژانس می خوام اقدام کنم ایا شما در مورد ویزایی تحصیلی اطلاعاتی دارین؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

سلام
نه متاسفانه از ویزای دانشجویی هلند اطلاعی ندارم.

پاسخ
پاسخ
ف
فرزین
۹ ماه پیش

سلام و ممنون از مطالب مفید
من هم مثل شما میخوام تجربه گرفتن ویزای اول شینگنم رو برای خوانندگان عزیز بنویسم و این رویای گرفتن ویزای شینگن رو برا همیشه نزد ایرانیهای عزیز تبدیل به واقعیت بکنم
قصه من و همسرم در آذر ماه سال 94 شروع شد تصمیم گرفتیم تعطیلات عید 95 بریم اروپا و مثل همه دوستانی که همچین قصدی رو دارن یه سرچ تو گوگل زدیم و با ارقام میلیونی و یورویی زیاد مواجه شدیم یه ذره جستجو رو دقیق تر کردم که برای گرفتن ویزا بصورت شخصی و بدون تور چیکار میشه کرد؟
رفتم سراغ توریستی ترین شهر اروپا پاریس رو بعنوان مقصد انتخاب کردیم پس باید ویزامون رو قاعداتا از فرانسه میگرفتیم برای همین به سایت سفارت فرانسه در تهران مراجعه کردم و دیدم نوشته با این شماره تماس بگیرید برای وقت مصاحبه ...
اسم و شماره پاسپورت و شماره تماس هامون رو آماده کردم و شماره سفارت رو گرفتم چند تا بوق خورد و رفت رو آهنگ انتطار ....
فک کنم 10 دقیقه آهنگ شنیدم ولی مایوس نشدم یه خانمی جواب داد گفتم وقت مصاحبه میخوام دوباره hold شدم 20 دقیقه بعد اسمها و شماره پاسپورت و شماره موبایلهامون رو پرسید و برای 30 دی ماه (حدود دوهفته بعد از تماس) بهمون وقت داد...
مدارک رو طبق چیزهایی که تو خود سایت سفارت خواسته بود آماده کردیم و 6 صبح روز موعود رفتیم سفارت فرانسه تو خیابون نوفل لوشاتو چند نفری جلوی ما بودن و یواش یواش شلوغ شد تا 7:30 که درو باز کردن و رفتیم داخل اول 60 یورو رو دادیم به صندوق و با فیش رفتیم باجه بعد
4 تا سوال ساده پرسید ازما
خونه دارید ؟
بچه دارید ؟
به زبان انگلیسی چقدر تسلط دارید ؟
و شغلتون چیه ؟
همینا و مدارک رو چک کرد و یه فیش بهمون داد دو هفته بعد رفتیم خیلی شیک ویزای یکماهه با اعتبار 15 روز گرفتیم
بهمین راحتی و بدون هیچ دردسری

تنها چیزایی که باید رعایت کرد جلوی اون کسی که سوال میپرسه اینه که استرس نداشته باشید و طوری نشون بدین که قطعا به ایران بر میگردین خب گواهی شغلی و داشتن دارایی ها بی تاثیر برای اینکه طرف بفهمه برگشتنی هستین نیست
گواهی تمکن مالی در حد 60- 70 میلیون کافی به نظر میرسه
رزرو بلیط های هتل ها و پرواز هاتون باید بهم بخوره و قصد سفرتون اگه پرسید رو بدون استرس و واقعیت رو بگین
و در کل خیلی ساده تر از اون چیزی بود که فکر میکردیم ...

در هر صورت این تجربه اول شینگن من و همسرم بود که بمدت دو هفته اول عید 95 رو برای ما خاطره ای فراموش نشدنی بجا گذاشت.
یک هفته پاریس بودیم و یک هفته هم بارسلون پرواز داخلی هم طبق اون چیزی که دوست عزیزمون توضیح دادن پیش رفت بدون مهر ورود و خروج و هیچ مشکلی ...

آب و هوای فرانسه در اروپا سرده و ممکنه اون لذتی رو که باید و شاید نبرید ولی بارسلون بهتر بود با اینکه تو آب نمیشد رفت ولی بهتر از پاریس بود و این دلیلی شد که سفر دوممون به اروپا رو دیگه به عید نندازیم و برای تابستون سال بعد برنامه ریزی کنیم ..

این شدکه عید 96 اقدام کردیم به گرفتن وقت سفارت ها برای سر تابستون دریغ از اینکه خیلی دیر جنبیده بودیم و وقت سفارت ها پر شده بود فرانسه که دیگه روش تلفنی نداشت و باید ایمیل میزدی و اونم 2 هفته طول میکشید جواب بده بعلت درخواست های زیاد ..
به هلند ایمیل زدیم که یکروزه جواب میداد و تکلیفمون مشخص میشد و در نهایت تعجب دیدیم که اونم اولین فرصت مصاحبه رو اواسط مرداد 96 داد بهمون و ما هم میخواستیم از تعطیلات عید فطر که هفته اول تیر بود استفاده کنیم ...

خلاصه اینکه مونده بودم از کدوم سفارت اقدام کنم ذهنم رسید به این سایتهایی که با پول وقت ویزا میدن ولی از اونجایی که نمیخواستم از این پولها بدم فقط زنگ زدم آمار بگیرم ببینم چیکار میشه کرد
به هر کدوم که زنگ زدم گفتم برای اول تیر میخوام برم سفر هیچ وقتی نداشتن که یکیشون گفت از یونان میتونه برام وقت بگیره با پرداخت 250 هزار تومن بعد گفت شاید بتونه از سوییس هم بگیره برام ..
اینو که گفت تشکر کردم و برقی تو چشام زد و قطع کردم رفتم سراغ سایت سفارت سوییس
دیدم اونجا هم یه شماره داره برای وقت سفارت با اولین زنگ گوشی رو برداشت و برای 7 خرداد 96 بهمون وقت داد خیلی ساده تر از فرانسه بود ...
و این شد که از اون روز افتادم دنبال جمع آوری مدارک که انصافا این قسمتش سخت تر از فرانسه بود چون همه مدارک باید ترجمه رسمی میشد ..
روز مصاحبه رسید و با 60 یور هامون رفتیم و درب سفارت سوییس تو الهیه یه پیر مرد خوش اخلاق دم در سفارت بود که همون اولش گفت برید پول به ریال بیاریید نفری 240 هزار تومن که سریع یه ATM پیدا کردم و خوشبختانه چالشی متوجه مصاحبه مون نشد ...
فرآیند مصاحبه هم خیلی آسون بود چون یه شینگن از فرانسه هم داشتیم و انگشت نگاری شده بودیم چند تا سوال ساده کرد :
1-چرا سوییس رو برای سفر انتخاب کردید ؟
2- کشور دیگه هم میخوایید برید ؟
3- ویزای فرانسه تون رو هم توریستی گرفته بودید ؟
همین سوالهار و کاغذ دریافت پاسپورت رو برای تاریخ دو هفته بعد بهمون داد ...
امیدوارم مشکلی پیش نیاد و 21 خرداد ویزای دوممون رو بگیریم
امیدوارم مطالب به درد دوستانی که به این سایت مراجعه میکنن خورده باشه و به امید دریافت ویزای همه عزیزان♥

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۹ ماه پیش

سلام.
یه سوال داشتم. من میخوام برم هلند برای سامر اسکول و الان با هزار بدبختی یه نوبت اضطراری گرفتم چون قبل از سفرم نوبت معمولی نمیداد. حالا سوالم اینه که ایا اگه توی بخوام چند روز اضافه تر برم پاریس اونوقت فرایند ویزا رو سخت تر میکنه یا نه. مخصوصا اینکه روز نوبتم با روز پروازم ۱۷ روز فاصله داره میخوام بدونم اگه ممکنه فرایند ویزام رو کند کنه تا اصلا اسمی از فرانسه نیارم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

سلام. سوالتون کمی مبهمه. اگر منظورتون اینه که درخواست چند روز بیشتر موندن بعد از سامر اسکول رو بدید، به نظر من منطقیه، خصوصا اگر دورتون طولانی باشه. میتونید بگید قصد دیدن هلند رو دارید بعد از پایان سامر اسکول.
نوبت اظطراری چطوری گرفتید؟

پاسخ
پاسخ
ر
رز
۹ ماه پیش

با سلام و احترام
دوستان عزیز سایت، من فردا سفارت یونان مصاحبه دارم نمی دونم نتیجه چی میشه. مدارکم کامل هست و اولین بار هست برای شنگن اقدام می کنم. امید دارم بتونم ویزا بگیرم. من بدون همسر و فرزندم میرم با یکی از همکارام مجردی می ریم به قصد توریستی در آتن. به نظرتون چقدر شانس دارم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

سلام دوست عزیز
امیدوارم مصاحبتون به خوبی پیش رفته باشه و ویزاتون خیلی زود بیاد.
من سفارت یونان رو برای ویزای شینگن پیشنهاد نمی کنم چون بسیار بی نظم هستن و معمولا جواب رو به موقع نمیدند.

پاسخ
پاسخ
ر
رز
۹ ماه پیش

ممنونم مدیر سایت عزیز. من و دوستم مصاحبه شدیم یک آقای جوان بسیار بداخلاق مصاحبه کرد اصلا آمادگی مصاحبه انگلیسی نداشتم ولی گفت باید حتما انگلیسی مصاحبه بشی اصلا فارسی بلد نبود. عین یک دادگاه من و دوستم رو سوال پیچ کرد و آخرش گفت شما 100 درصد می خواین یونان برین که گفتیم آره بعدش ته صحبشت گفت تو یونان آکروپولیس رو حتما ببینین چون اگه اونجا نرین انگار هیچ جای یونان رو ندیدین. من تنها شانسی که فکر می کنم بهم ویزا بدن بخاطر دختر کوچیکم و صد البته همسرم هست که مطمئن میشن می خوام برگردم. سخت گیری یونان بخاطر اینه که فکر می کنن همه از خاک این کشور برای ورود به کشورهای دیگه حوزه شینگن استفاده می کنن و این بده. اونجا یک خانم یونانی که مدارک رو بررسی می کرد صراحتا به ما گفت به ایرانیها اعتماد نداریم ایرانیها اصلا صداقت ندارند.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

امیدوارم که بدون مشکل و به موقع جواب مثبت بگیرید.
مشکل اصلی سفارت یونان به نظر من بی نظمی و درخواست های غیر منطقیشون هست.

پاسخ
پاسخ
ا
احمدرضا
۹ ماه پیش

سلام دوست عزیز من قبلا هم نظر نوشته بودم و شما برام آرزوی سفر خوشی از بلزیک کرده بودید من با استفاده از راهنمایی شما و سایر دوستان مدارک رو آماده کرده بودم. کارمند تحویل مدارک سفارت کفش بریده بود گفت من کسی رو ندیده بودم که خودش برای توریستی اقدام کنه و مدارکش کامل بود گفت من تصمیم گیر نیستم ولی به نظر من اوکیه. در حالیکه سفارتخونه های دیگه معمولا دو هفته ای جواب میدن بعد از یه ماه ریجکت شدیم. علت ردی رو نوشته اول عدم ارایه تمکن مالی دوم قصد برگشت.
خودش توضیحش نوشته متقاضی پرینت حساب با مانده ارایه کرده ولی معلوم نیست این پول مال خودشه و در مورد قصد برگشت نیز نوشته متقاضی مدرکی برای درآمد منظم ارایه نکرده است.
حال اینکه سفارت بلژیک پرینت 6 ماهه میخواد و من پزینت حساب حقوق رو داده بودم 80 میلیون تومن هم مانده داشت. اگر اون افسر گذرنامه فلان فلان شده دقت می کرد می دید هر ماه حقوق به این حساب واریز میشه. فیش حقوق، گواهی اشتغال به کار،لیست بیمه همه این ها رو با هزینه ترجمه بهشون داده بودم. همینطور سند ملکی برای قصد برگشت.
اشتباه ما انتخاب بلژیک بود بلژیک کشور توریستی نیست نباید از اونجا اقدام می کردیم تقاضای بازنگری رو هم سفارت میگه فرآیند سختیه واز بلژیک انجام میشه. ولی خوبی اون سیستم نوبت دهی نسبتا منظمش هست. ما میخواستیم برای تعطیلات عید فطر بریم که فرانسه برای اون موقع وقتش پر بود.متصدی ویزا میگفت این رد شدن درخواست برای همیشه در سیستم شینگن میمونه ولی منعی برای درخواست جدید نداره.
این مطلب رو نوشتم دوستان عبرت بگیرند و از بلژیک اقدام نکنن. بعضی ها میگن با خانواده بودن دلیل رد شدن درخواست بوده است. ما سه خانواده بودیم که همه رو رد کردند به غیر از یکی از دوستام که خودش رو قبول کردند ولی خانواده اش رو رد کردند. بعد از چند روز هم گفتند اشتباه شده فعلا بلیط پرواز رو نخر. چون تو بلژیک بعد از اوکی باید بلیط پرواز رو قطعی بخری تا ویزا رو بدن.
کلی وقت و هزینه رو هدر دادیم و این سابقه بد رو هم تو سوابقمون انداختیم.
کشور بلزیک بر اساس سایتی که شما معرفی کردید تو سال 2016 پانزده درصد تقاضاهای ویزا رو رد کرده ولی فکر کنم برای ایرانی ها این نسبت حدود 30 تا 40 درصد باشه.
حالا به نظرت این سابقه چقدر تو درخواست بعدی تاثیر گذاره؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

سلام. خیلی ناراحت شدم بعد از این همه انرژی و هزینه این جواب رو شنیدی ازشون. تنها موردی که از ویزای بلژیک توی ذهنم هست دوستی هست که 4 سال پیش با دعوتنامه اقدام کرد و بعد از سه ماه بهش ویزا دادند!
ممنون که تجربت رو گفتی، شاید بهمین دلیل که کشور خیلی توریستی نیست این برخورد رو داشته. دلیلشون هم کاملا غیرمنطقیه چون شما فیش حقوقی بهشون دادی که نشانه درآمد منظم هست.
برای درخواست ویزای شینگن بعدی میتونی بگی مدارکم کامل نبود یا یک دلیل منطقیه دیگه که به ذهنت میرسه. این که با یک بار رد شدن دیگه نمیشه ویزای شنگن گرفت به هیچ وجه درست نیست.

پاسخ
پاسخ
پ
پیام
۹ ماه پیش

سلام احمدرضا جان
یه سوال داشتم از خدمتتون
منظورتون از چند تا خانواده یعنی کل اعضای خانواده؟ یعنی سه تا زوج به همراه فرزاندنشون؟
و اینکه به سفارت گفتین که سه تا خانواده با هم هستین؟

پاسخ
پاسخ
ا
احمدرضا
۹ ماه پیش

سلام احمد جان ممنون از وقتی که میزاری.
ما سه خانواده یعنی سه زوج به همراه فرزندانشون بودیم. به سفارت نگفتیم ما سه تا خانواده با هم هستیم ولی متصدی سوال می کرد که چه کسی وقت رو برای شما گرفته اون دو خانواده هم گفتند من براشون وقت گرفتم. یعنی تابلو بود ما شه تا خانواده با هم هستیم چون رزرو پرواز هتل و برنامه سفر رو برای هر سه خانواده من تهیه کرده بودم. و با هم مدارک تحویل دادیم. به طور اسمی جدا درخواست دادیم ولی رسما جدا نبودیم. اون دوست هم که اوکی شده دوبار شینگن خودش به تنهایی برای سفر کاری گرفته.
نمیدونم توضیحاتم کافی بود یا نه؟

پاسخ
پاسخ
ا
امید
۹ ماه پیش

سلام،
اگه امکانش هست راجع به بیمه اطلاعات جدید بزارید. شما چه بیمه ای را انتخاب کرده بودید و چقدر هزینه اش شده بود؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

سلام
سفارت هلند در وبسایت جدیدش هیچ اشاره ای به شرکت بیمه معتبر نکرده و احتمالا همه شرکت های بیمه رو قبول کنه، فقط سقف تعهدات بیمه نامه باید 30000 یورو یا بیشتر باشه. بهتره از بین شرکت های بیمه معتبری نظیر سامان، پارسیان، پاسارگاد و یا ایران انتخاب کنید. هزینه بیمه بستگی به شرکت بیمه گذار و همینطور طول سفر شما داره. میتونید به سایت هر کدام از شرکت های بیمه مراجعه کنید و با مشخص کردن طول سفر و کشور مقصد ببینید چه مبلغی به شما میده.

پاسخ
پاسخ
ا
امیرمحمد سلیمی
۹ ماه پیش

سلام احمد
ممنون که به سوالات پاسخ میدی
چند تا سوال داشتم
ایمیلی که برای درخواست ارسال میشه باید برای هر نفر با ایمیل های مختلف ارسال بشه ؟
مدارکی که باید برای فرد 18 سال لازمه چه فرقی با فرد بزرگسال داره ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

سلام
میتونید در یک ایمیل برای همه درخواست بدید ولی مشخصات همه افراد باید در اون ایمیل نوشته بشه.
برای ویزای شینگن مدارک افراد زیر 18 سال تفاوت چندانی با بزرگسالان نداره. فقط گواهی اشتغال به کار جاش رو به گواهی اشتغال به تحصیل میده و ساپورت مالی هم توسط والدین انجام میشه.

پاسخ
پاسخ
o
omid
۹ ماه پیش

سلام احمد جان
متشکرم که با حوصله به همه سوالات پاسخ میدی
چنتا سوال داشتم
1: چه سوالاتی توی مصاحبه پرسیده میشه ( برای گرفتن ویزای توریستی برای یک زوج ) ؟
ممنون میشم اگر دقیق و با جزئیات پاسخ بدید
2: آیا میشه که بعداز اینکه به سفارت تاریخ سفر برای مثال 3 آگوست را دادیم در روز مصاحبه رزرو بلیت و هتل 13 آگوست را ارائه بدیم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

سلام امید جان
سوالات رو شخص مصاحبه کننده تصمیم میگیره بپرسه نه من :-) مواردی که من شنید توی این سه دسته بود: سوالات راجع به هدف سفر و مکان های مورد بازدید. سوال راجع به سفرهای قبلی. سوال در مورد زندگی در ایران و بویژه شغل شما
بله میتونید تاریخ رو قدری تغییر بدید. معمولا نوبت ها با فاصله از زمان درخواست داده میشه و شرایط شما مثلا مرخصی کاری میتونه تغییر کنه.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۹ ماه پیش

سلام
من پارسال شینگن از ایتالیا گرفته بودم. امسال هم اقدام کردم از همون ایتالیا، رفتم سفارت ولی انگشت نگاری نکردن این دفعه! ولی دفعه قبل انگشت نگاری شده بودم
طبیعیه به نظرتون؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

سلام
بله کاملا طبیعیه، نگران نباشید. تا یک مدت زمانی (یک یا دو سال) اون اثر انگشت قبلیتون برای سفارت معتبره

پاسخ
پاسخ
ل
لیندا
۹ ماه پیش

سلام دوست عزیز، ممنون میشم وقت بذاری پیغام منو بخونی و اگه تونستی به سوالام جواب بعدی.
من یه ویزا شنگن ۳۰ روزه دارم. برنامه سفرم اینه که به کشوری که ویزا رو صادر کرده (مجارستان) ورود کنم و یک هفته اونجا باشم و بعد از اونجا سفرم رو ادامه بدم به کشورهای دیگه (طبق برنامه سفری که به سفارت دادم واسه دریافت ویزا).

من بلیت رفتم رو (یک طرفه) با یه شرکت هواپیمایی خارجی‌ از استانبول گرفتم (یعنی‌ از استانبول پرواز می‌کنم) و پروازم از استانبول به بوداپست مستقیم نیست یه ترانزیت کوتاه در مینسک (بلاروس) دارم.
بلیت رو انلاین خریدم و هنگام ثبت سفارش مشخصات پاسپورتم (ملیت، تاریخ صدور و انقضا و همینطور شماره پاسپورت) رو وارد کردم ولی‌ چیزی در مورد ویزام نپرسید که بخوام اطلاعات ویزام رو وارد کنم.
سفرم در هامبورگ (آلمان) به اتمام میرسه، بلیط برگشت رو هم یک طرفه با ایران ایر از هامبورگ به تهران گرفتم. یعنی‌ ورود من به شنگن از مجارستان (کشور صادر کنند ویزا) و خروجم از آلمان انجام می‌شه.
حالا ۲ تا سوال دارم:
۱. آیا وقتی‌ می‌خوام در استانبول کارت پرواز بگیرم و سوار هواپیما بشم، مشکلی‌ پیش نمیاد که بلیت رفتم یک طرفه از یه شرکت هست و بلیت برگشتم هم یک طرفه از یه شرکت دیگه؟

۲. آیا نیازی هست که من قبل از پرواز یه کپی‌ از ویزام رو واسه شرکت هواپیمایی که باهاش از استانبول به بوداپست پرواز می‌کنم بفرستم؟

راستش با نمایندگی شرکت هواپیمایی در تهران تماس گرفتم ولی‌ شوربختانه گفتن که ما اطلاعی نداریم ولی‌ نباید مشکلی‌ باشه چون شما بلیت برگشت داری و میتونی‌ نشون بدی. در آخر هم گفت که بستگی به کارمندان فرودگاه استانبول داره! واسه همین من یه کم مضطرب شدم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

سلام دوست عزیز
خیر هیچ مشکلی از این بابت که بلیط برگشت با یک ایرلاین دیگه هست ندارید. مهم داشتن بلیط برگشته. حتی اگر بلیط اتوبوس یا قطار برای خروج از شینگن (به مقصدی معتبری که ویزاش رو داشته باشید) هم نشون بدید اکیه.
نیازی به فرستادن ویزا نیست، احتمالا با هواپیمایی بلاویا میرید، وقتی دفترش در تهران جواب درست نمیده قطعا به ایمیل هم جواب نمیده. اگر به احتمال بسیار ضعیف در استانبول ایراد گرفتند، خیلی محکم بگید طبق قوانین یاتا مدارک من برای سفر کامله و دفتر شما در تهران هم تلفنی تایید کرده :-)
به ویزای ترانزیت بلاروس هم نیاز ندارید چون توقف کمتر از ۲۴ ساعت هست.
سفر بسیار خوبی داشته باشید و سلام من رو به دانوب و پل زنجیری برسونید 👌

پاسخ
پاسخ
ل
لیندا
۹ ماه پیش

ممنون واسه جوابتون. حتما جای شما رو خالی‌ می‌کنم.
پس نیازی نیست مضطرب باشم، به دفتر مرکزیشون ایمیل دادم، امروز جواب اومد که این سوال رو باید از پلیس مرزی بپرسید!
من هم واسشون نوشتم که پرسنل شما کارت پرواز رو در فرودگاه استانبول صادر می‌کند نه پلیس مرزی. و من می‌خوام بدونم از نظر شما مشکلی‌ نیست که من رفتم با شرکت شماست و برگشتم با یه شرکت دیگه. حالا ببینم چی‌ جواب میدان.
حالا از این که بگذریم، من با توجه به اینکه ویزام ۳۰ روزه هست، آیا در بدو ورود باید همه برنامه ۳۰ روزم آماده باشه؟ از قبیل، تائیدیه رزرو هتل تو کشورهای مختلف که قصد دارم برم، بلیت بین کشورهای شنگن و ...
من راستش برنامه ۱۵ روز اولم آماده هست، ولی‌ واسه ۱۵ روز دوم می‌خوام اونجا برنامه ریزی کنم. ولی‌ میترسم در بدو ورود سوال پیچم کنن و برنامه کامل ۳۰ روز رو بخوان، با همه رزروهای هتل، هواپیما، قطار یا اتوبوس.
بلیت برگشت تایید شده، بیمه مسافرتی‌ و پول به اندازه کافی‌ رو که می‌دونم در بدو ورود معمولا چک می‌کنن و از این بابت مشکلی‌ ندارم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

بله کار شما کاملا صحیح و قانونی هست، جای نگرانی نیست
نحوه کنترل مدارک در بدو ورود به شینگن و سوالات بستگی به کشوری داره که وارد میشید و حتی از مامور مرزی تا مامور دیگه فرق داره. توصیه من اینه رزرو هتل برای کل اقامت داشته باشید، بلیط رو میشه بگید زمینی میرم و خواهم خرید. حتی میتونید رزرو هتل قابل کنسل کردن داشته باشید، وقتی وارد شدید کنسل کنید و ادامه برنامه ریزی سفر رو انجام بدید.

پاسخ
پاسخ
ش
شیرین
۹ ماه پیش

سلام، ممنون از اطلاعات جامعتون.
من پارسال هم همین موقع ها برای یه کارگاه سه روزه و بعدش چند روز سفر تفریحی ویزا از سفارت چک گرفتم که گویا سخت گیر هم هست ولی کار ما رو منظم انجام داد.
امسال برای مدرسه تابستونی آکادمی لاهه عازم هلندم (دعوتنامه هم دارم)، سوالم در خصوص مدارک مالیه، حساب خودم حدود 10 تومن شاید توش باشه، ولی خب حساب پدر مادرم رو میتونم هرجور بخوام آلتر کنم، اشکالی نداره؟ یعنی لازمه حتماً عجله ای پول بریزم حساب خودم که تازه باعث میشه تو پرینت حساب مشکوک به نظر بیاد یا برای والدین رو قبول میکنن؟
بعد رزرو هتل هم حتماً لازمه؟ یا مشخصه که برای دوره که طولش توی دعوتنامه معلومه میرم؟

ممنون از راهنمائیتون پیشاپیش

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

سلام دوست عزیز
اگر مجرد هستید حساب پدر مادر اکیه، اگر متاهل هستید حساب همسر بهتره.
رزرو هتل بستگی به نوع دعوتنامه داره. اقامت شما رو قبول کرده؟ کل دوره چه مدته؟ هزینه ای برای دوره دادید؟

پاسخ
پاسخ
ش
شیرین
۹ ماه پیش

بله مجرد هستم. پس از همان حساب پدر مادرم استفاده میکنم.
در دعوتنامه در خصوص اقامت چیزی نیامده. طولش سه چهار هفته است. من هم هزینه ای ندادم چون اسکالرشیپش رو دریافت کردم.
سوال دیگه اینکه من ایمیل زدم برای وقت به سفارت، پاسخ اتوماتیک داده تا 10 هفته وقت نمیدیم! من 10 هفته دیگه اصلاً باید عازم شم!!!!

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

دوباره ايميل بزنيد و شرايط رو براشون توضيح بديد. نامه اون موسسه رو هم ضميمه كنيد. اگر جواب نگرفتيد تلفن بزنيد. تجربه اين مورد رو نداشتم، اميدوارم بتونيد وقت بگيريد.

پاسخ
پاسخ
ص
صالحی
۹ ماه پیش

با سلام و ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیار ما گذاشتید.
من با دعوت نامه یکی از بستگان از سوئد اقدام کردم و متاسفانه وقت سفارتی که دادن یکم دیره برام توی نت خوندم که جدیدا همون روز مصاحبه تاریخ دقیق پاسخگویی به درخواست رو می دن درسته؟
و یه سوال دیگه به نظرتون با زدن یه ایمیل به سفارت امکان جابه جایی وقت و جلو انداختنش هست؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

سلام دوست عزیز
تاریخ دقیق پاسخگویی ویزای شینگن سوئد و بقیه کشورها مشخصه، ۹۰ درصد مواقع دو هفته بعد از مصاحبه. در غیر اینصورت همون موقع اعلام می کنند.
سفارت سوئد منظم و سختگیره، بعید تاریخ رو تغییر بدن، ولی اگر دلیل خوبی دارید ایمیل بزنید، ضرر نداره 😊

پاسخ
پاسخ
پ
پیام
۹ ماه پیش

سلام،
دوست هلندی ما قصد ارسال دعوت نامه را برای ما دارد ولی اطلاعی ندارد این کار رو چه طور باید انجام بده.
شما اطلاع دارید چه مراحلی رو باید طی کنه و آیا برای ع نفر باید جدا جدا دعوت نامه بفرسته یا همه رو میتونه یکجا بفرسته.
این 4 نفر دو تا زوج هستند

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

سلام
براى هر چهار نفر بايد جداگانه دعوتنامه بفرسته.
مراحلش خيلى ساده هست، ميره شهردارى (اگر با كسى زندگى ميكنه هر دو بايد برند)، فرم دعوتنامه پر ميكنه، مبلغى رو پرداخت ميكنه (ده تا بيست يورو بسته به شهر تفاوت داره) و بعد اسكنش رو براى شما ميفرسته. مشخصات شما و تاريخ تقريبى سفر رو بايد داشته باشه در زمان مراجعه به شهردارى

پاسخ
پاسخ
م
مهمان
۹ ماه پیش

سلام، خيلى ممنون از اطلاعات خوبتون، من دانشجو هستم و يه كنگره تو هلند ثبت نام كردم و چند روز ديگه نوبت سفارت دارم، از طرف كنگره هم دعوت نامه فرستاده شده، اما مقاله اى واسه ارايه ندارم، با توجه به اينكه چندتا از دوستام كه چند روز پيش رفتن سفارت، اولين سوال مصاحبه گر اين بوده كه مقاله داري يا نه.. به نظرتون نداشتن مقاله چقد ميتونه امتياز منفى واسه من داشته باشه؟ و چه مدرك ديگه اى اگه داشته باشم احتمال گرفتن ويزا رو بيشتر ميكنه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

سلام
تجربه ای در این زمینه ندارم ولی قاعدتا وقتی برای کنفرانس یا کنگره میرید بهتره مقاله داشته باشید. بدون مقاله فکر کنم همه بتونند شرکت کنند.
اگر مدرکی دارید که نشون بده این کنگره به زمینه کارهای علمی شما خیلی نزدیک و مرتبطه شاید بتونه کمک کنه

پاسخ
پاسخ
ب
بهادر
۱۰ ماه پیش

ممنون از پاسختون.

تو مدت ویزا مثلا میزنی 365 روز یا یک سال؟

سوال چهارم من این بود که نقطه ورود حتما باید کشوری باشه که ازش ویزا گرفتی یا اینکه مثلا بجای هلند، مهر یونان رو بزنی بازم هم برای کشورهای بالکان اوکی هست یا نه؟ مثلا من ویزای سینگل ار لهستان داشتم و از یونان وارد شدم و بدون هیچ سوال و جوابی واسم مهر زدن.
تازه ولکام هم گفتن!

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ ماه پیش

مهم نیست از کجا وارد بشی، یک بار که وارد شینگن شده باشی کافیه. البته توصیه من همیشه ورود از کشوری هست که ویزا گرفتی، این برای ویزاهای آینده بهتره 👍

به نظرم فرقی نداره ۳۶۵ روز بزنی یا یک سال. شاید یک سال بهتر باشه :-)

پاسخ
پاسخ
ب
بهادر
۱۰ ماه پیش

سلام،
خيلي با حوصله و عالي نوشتيد.

من چند تا سوال در مورد ويزاي مولتيپل دارم:

١- مدت زمان بيمه براي درخواست مولتيپل اصولا چند ماه بايد باشه؟ براي مولتيپل يه ساله يه بيمه ٣ ماهه مولتيپل كافيه؟ كدوم شركت؟

٢- مانده حساب براي درخواست ويزاي مولتيپل حدودا چقدر باشه بهتره؟ منظورم از مولتيپل، ويزاي يك ساله توريستي هست.

٣- داخل فرم ويزا يك گزينه مولتيپل داره كه تيك ميزنيم و درخواست ويزاي مولتيپل ميكنيم. براي تاريخ ورود و خروج از چه تاريخي تا چه تاريخي وارد كنيم؟

٥- فرد مصاحبه كننده ميپرسه كه چرا مولتيپل در خواست ميكنيد. به نظرتون چه جوابي بايد داده بشه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ ماه پیش

سلام بهادر جان

پروسه ویزای شینگن مولتیپل یا چندبار ورود فرق چندانی با ویزای شینگن عادی نداره.
جواب سوال های شما:
۱. مدت زمان بیمه منطقیه که برای سفر اول شما به اروپا باشه، یعنی طبق رزرو بلیطی که به سفارت میدید. میگم منطقی چون جایی ندیدم سفارت هلند به این اشاره کرده باشه. خود من بلیطم یک ماهه بود و بیمه هم یک ماهه دادم. البته هر بار که وارد اروپا و شینگن میشید باید بیمه معتبر داشته باشید وگرنه ممکنه اجازه ورود به شما ندهند.
۲. هیچ مبلغی وجود نداره. قاعدتا اونقدر باید باشه که هزینه سفر متعدد شما به اروپا رو پوشش بده. در کل مانده حساب فرقی با ویزای عادی شینگن نداره.
۳. من تاریخ ورود و خروج دفعه اولم رو زدم، مشابه رزرو پروازی که دادم. فقط توی قسمت مدت ویزا طولش رو هرچقدر خواستی مینویسی و تیک مولتیپل رو هم میزنی.
۴. یادت رفت بپرسی :-)
۵. خوب باید برنامه سفری ارائه بدی که شامل چند بار رفتن به اروپا باشه (با محوریت کشوری که درخواست ویزا میدی). پرسید میتونی بگی واسه این برنامه اگر ویزای عادی بدید من هر سری باید بیام پیش شما و وقتتون رو بگیرم. (مثال بود فقط)

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۱۰ ماه پیش

سلام و خسته نباشید وتشکر از مطالب ارزشمندتون
من برادرم تو هلند زندگی میکنه البته هنوز اقامت دائم نداره آیا میتونه دعوتنامه بفرسته و هزینه سفر رو تقبل کنه اگه اینکارو بکنه دیگه پرینت حساب و مدارک شغلی از ما نمیخوان ؟
دوم اینکه من مستاجرم و سند ملکی ندارم و کسی رو هم ندارم برام سند بذاره بنظرتون به مشکل میخورم ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ ماه پیش

سلام مهدی جان
اگر برادرتون توی دعوتنامه هزینه های شما رو قبول کنه و کپی سه تا فیش حقوقی آخرش در هلند رو هم براتون بفرسته، نیازی به پرینت حساب بانکی ندارید.
مدرک شغلی و یا تحصیلی قضیش فرق میکنه، برای اینه که سفارت قانع بشه دلیلی برای برگشت به ایران دارید، بدون این شانستون برای گرفتن ویزای شینگن خیلی کم میشه.
سندی به درد میخوره که به اسم خودتون باشه. این هم مدرکی هست که نشون میده شما قصد برگشت دارید ولی اجباری نیست. خیلی ها بدون سند ملکی ویزا می گیرند.

پاسخ
پاسخ
ن
نگار
۱۰ ماه پیش

سلام مرسي از اطلاعاتتون
من و همسرم به كشورهاي زيادي سفر كرديم از جمله برزيل و آرژانتين و چين و روسيه و هند و امارات و تركيه و ارمنستان و... الان قصد سفر به اروپا را دارم مدارك شغليمون كه كامل هست و حساب مشترك 40000000 ميلون تومن هم داريم فكر ميكنيد با اين شرايط بتونيم ويزاي فرانسه بگيريم ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ ماه پیش

سلام دوست عزیز
من تجربه ای از سفارت فرانسه ندارم و بعید میدونم کسی بتونه ۱۰۰ درصد به شما جواب آره یا نه بده.
توصیه من به شما این هست که اگر واقعا سفر به اروپا رو دوست دارید، اقدام کنید. اگر بخواهید منتظر شرایط قطعی و تضمینی برای ویزای شینگن باشید شاید هرگز این سفر رو انجام ندید.
شرایطتون به نظر من خوبه، اقدام کنید، اگر موفق نشدید بعد از ۶ ماه یا یک سال دوباره اقدام کنید.
موفق و پیروز باشید

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۱۰ ماه پیش

سلام. مرسی از اطلاعات جامعتون خیلی سایت خوبی دارید
من فقط یه سوال داشتم
من خودم قصد دارم یه سفر بک پک به اروپا داشته باشم. از سفارت هلند هم وقت برای مصاحبه گرفته ام. هدفم اینه که به هلند بعد به پاریس و بعد به وین سفر کنم. فقط برام یسری سوال ایجاد شده.
ایا لازم بلیت پرواز از هلند به پاریس و از پاریس به وین رو هم اراءه بدم یا فقط بلیت پرواز ایران به هلند و اتریش به ایران کفایت میکنه؟
اگه لازمه چجوری باید رزرو بکنم بدون پرداخت مبلغ....
و اینکه وقتی میخوام برنامه سفرم رو به سفارت اراءه بدم ایا باید برنامه سفرم تو فرانسه و اتریش رو هم اراءه بدم؟
ممنونم میشم زود جواب بدید
سایتتون واقعا علیه مرسی:)

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ ماه پیش

سلام علی جان
بلیط پروازهای داخلی معمولا نیاز نیست مگر اینکه سفارت ازتون درخواست کنه. رزروش معمولا امکانپذیر نیست و باید خریداری بشه.
اگر برنامه سفرت با جزییات برای کل مدتی که درخواست ویزا میدی باشه مسلما بهتره (شامل همه هلند فرانسه اتریش)

پاسخ
پاسخ
ع
عارف
۱۰ ماه پیش

سلام و خسته نباشید مجدد
متاسفانه لینکی که برای چک کردن لیست بیمه های مورد قبول گذاشتین عوض شده و کار نمیکنه
من توی سایت جدید سفارت متاسفانه نتونستم در این مورد اطلاعاتی بدست بیارم
ممکن هست از شما کمک بگیرم در این مورد (بیمه های مورد قبول سفارت هلند)؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ ماه پیش

سلام عارف جان
بله درست میگید وبسایت سفارت هلند کلا تغییر کرده. من هم الان لینک های این راهنما رو آپدیت کردم. ولی توی وبسایت جدید قسمتی که بیمه های مورد قبول سفارت رو داشته باشه نیست. احتمال زیاد پشت درب سفارت هلند در تهران این لیست باشه. اگر کسی اونجا رفت و عکسش رو برام فرستاد اینجا هم میزارم لیستش رو. توی لیست قبلی بیمه های ملت، سامان، پارسیان و پاسارگاد رو میدونم که بود.
موفق باشید.

پاسخ
پاسخ
ع
عارف
۱۰ ماه پیش

با سلام
اول از همه بخاطر مطالب بسيار مفيدتون كه بصورت بسيار دقيق و ريز، مدون شدن تشكر ميكنم و واقعا خسته نباشيد
چند تا سوال داشتم ازتون
١) من تا حالا ويزاى شينگن نداشتم. الان يك شركت معتبر هلندى با توجه به قراردادى كه داريم، برام دعوتنامه ويزاى يكساله مالتى داده. ايا سفارت ميده اين ويزا رو؟
٢) همسفرهاى من، وقت سفارت بهشون يك ماه ديگه داده شده و زمان سفر شايد دو ماه ديگه باشه. ايا مشكلى پيش مياد؟
٣) اگه به احتمال ١٪‏ نتونم وارد محدوده شينگن بشم (در زمان معتبر بودن ويزا) مشكلى در اينده برام پيش مياد؟
ممنون از وقت تون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ ماه پیش

سلام دوست عزیز
۱) بله وقتى خودتون میگید یک شرکت معتبر هلندى دعوتنامه داده، فرض بر اینه که سفارت به شما ویزا بده
۲) زمانش مناسبه، جواب ویزاى شینگن شما دو هفته قبل سفر آماده میشه که خوبه 👍
۳) نه مشکلى پیش نمیاد، برنامتون عوض شده و نتونستید اون تاریخ برید سفر

پاسخ
پاسخ
a
alireza
۱۰ ماه پیش

سلام دوست عزیز
واسه اخذ ویزای هلند تو سال ۹۶ شرایطش فرق نداره ؟
من کسی را واسه ارسال دعوت نامه ندارم ایا نیاز هست حتما داشته باشی؟
نیازی به گذاشتن وثیقه یا ضمانت نامه بانکی هست ایا ؟
واسه گرفتن ویزا حتما باید توی حسابت یه مقدار پول بزاری واسه ضمانت یا نه نیازی نیست ؟
ممنون میشم جوابم رو بدید
سپاس

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ ماه پیش

سلام
دعوتنامه الزامى نیست ولى داشتنش شانستون رو بالاتر میبره.
سفارت ضمانتنامه نمیخواد ولى گواهى تمکن مالى الزامیه
شرایط ویزاى شینگن هلند توى این سال ها تفاوتى نکرده

پاسخ
پاسخ
آ
آرمان
۱۰ ماه پیش

ویزای هلندی که شما اخیرن (فرودین 96) از سفارت هلند گرفتین رو هم کمی بیشتر در موردش توضیح بدین. مثلن با توجه به اینکه شما علاوه بر هلند، کشورهای دیگه اروپایی هم در برنامتون بود، روزی که رزرو بلیط رفت و برگشت رو به سفارت ارائه میدادید هم رفت و هم برگشت هلند بود یا رفت هلند بود و برگشت مثلن اسلوونی؟ به طور کلی اگر به فرض تقاضای ویزای 30 روزه هلند بشه آیا باید رزرو رفت و برگشت هلند رو به سفارت ارائه داد یا میشه رفت رو به هلند و برگشت رو از کشور دیگر شینگن هم به سفارت هلند ارائه داد؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ ماه پیش

شرایط ویزاى شینگن هلند تقریبا هیچ تفاوتى نکرده در طول این سال ها.
هیچ الزامى براى اینکه رزرو بلیط برگشت از هلند باشه نیست و میتونید برگشت رو از کشور دیگرى بدید ولى برنامه اى که به سفارت اعلام مى کنید قسمت عمدش باید همون کشورى باشه که از اون اقدام مى کنید.

پاسخ
پاسخ
پ
پیام
۱۰ ماه پیش

سلام احمد جان ، کارتون حرف نداره
من دارم برای والدینم و دو تا از دوستاشون(میشن دو تا زوج) برای تابستون یه سفر به هلند برنامه ریزی می کنم چند تا سوال برام پیش اومد که جوابش رو تو متن بالا پیدا نکردم. ممنون میشم پاسخ بدید
1.ترجمه ی شناسنامه فقط لازمه یا کارت ملی هم باید ترجمه بشه؟
2.هدف این گروه 4 نفره سفر توریستی هست . برنامه شون هم اینه که برن امستردام و بعد ماشین کرایه کنند و هلند رو و بعد آلمان رو با ماشین سفر کنند. و بیشتر هم دوست دارند به جای هتل از کمپ های بین راه استفاده کنند، با این وجود به صورت صوری رزرو هتل رو انجام بدند یا صادق باشند و بگن میخان برن کمپ. البته ممکنه چند شب هم برن هتل ولی در صورت اجبار
3.یک دوست هلندی داریم که گفته میتونه دعوتنامه بفرسته براشون، به نظرتون این کار رو بکنه یا تاثیر منفی داره ، چون فقط یک شب میان برن پیش اون خانواده ..
4. و این که دعوت کردن 4 نفر توسط یک نفر چیز عجیبی نیست ؟!
5.سند ملکی دو یا سه تا ببرن یا این هم اگه زیاد بشه تاثیر منفی پیدا میکنه؟
6.گواهی مرخصی رو هم ترجمه کنن؟
7. و مهمتر از همه باید چی کار کنن که هر 4 نفر با هم مصاحبه بشن و اونجا متوجه بشن که این 4 نفر میخان با هم ویزا بگیرند. چون اگه یک نفر ویزا نگیره کل برنامه بهم میریزد و فقط یک نفر به انگلیسی تسلط داره.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ ماه پیش

سلام پیام جان
صداقت داشتن یا نداشتن مساله شخصیه، تصمیمش با شماست. من برنامم مشخص بود و واضح بهشون گفتم.
كارت ملى اگر بالا نوشتم میخواد، اگر نیست نمیخواد. از سایت خود سفارت هلند در تهران میتونید چك كنید.
یك نفر اگر خانه مناسب و وضعیت شغلى مناسب داشته باشه میتونه براى افراد زیادى دعوتنامه بده، مشكلى نیست.
اگر هر كدام یك سند به اسم خودشون دارند كه خیلى خوبه.
شما ایمیلى كه به سفارت هلند میزنید براى نوبت ویزا اسم هر چهار نفر رو بنویسید، قاعدتا توى یك روز نوبت میدن و موقع مصاحبه هم اعلام كنید همه با هم هستند.
موفق باشید.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱۰ ماه پیش

در مورد رزرو رایگان بلیط میشه کمی بیشتر توضیح بدید؟ یعنی هیچ هزینه کنسلی نداره؟ همه آژانسها این کار رو بدون دریافت هزینه و محض رضای خدا انجام میدن؟!

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ ماه پیش

محض رضاى خدا انجام نميدند، اميدوارند وقتى ويزا گرفتيد بعدش بليط رو هم از اونها بخريد. بله رايگانه. دو تا مطلب سایت در مورد بلیط رو مطالعه كنيد.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ سال پیش

سلام و درود
ممنون از اطلاعاتي كه در اختيار گذاشتيد
من هفته گذشته به براي شركت در يك دوره علمي به سفارت فنلاند رفتم كه اول يه خانم ايراني كل مدارك رو مورد به مورد چك كرد و ازم درموردشون سوال پرسيد بعد يه كارمند ديگه انگشت نگاري كرد ازم و بعد در يك اتاق جداگانه يه خانم فنلاندي ازم مصاحبه گرفت كه چون ديد انگليسي بلدم مصاحبه به انگليسي انجام شد. من بعلت سفر ديگه اي كه داشتم پاسپورتم رو با خودم بردم و در سفارت نذاشتم، سه روز بعد تماس گرفتند و بمن گفتند كه انگشت نگاري مشكل داشته و بايد مجدد بيام تا بتونن مداركم رو به فنلاند ارسال كنند؛ ناچارم بعد از برگشت از سفر دوباره براي انگشت نگاري برم سفارت و بعد يباره ديگه براي گرفتن ويزا درصورت پذيرش براي گرفتن ويزا. اين برا من كه ساكن تهران نيستم يكم سخته اما اميدوارم در نهايت موفق بشم شنگن رو بگيرم.

پاسخ
پاسخ
ک
کامبیز
۱ سال پیش

باسلام.جناب خانی من میخواستم یه سفر به هلند داشته باشم اما پس از پرس جو از آژانس های مسافرتی گفتند که سفارت هلند به ایرانیان ویزای توریستی نمیدهد.میخواستم بپرسم شما چجوری ویزای تورسیتی از سفارت هلند دریافت کردید؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلام دوست عزیز
این که آژانس ها تور به هلند می برند یا نه رو اطلاعی ندارم. ولی از این بایت که هلند ویزای توریستی به ایرانی ها میده مطمئنم. خود من دعوتنامه داشتم ولی دوستم که کاملا توریستی اقدام کرد هم تونست ویزای شینگن هلند رو بگیره. مراحلش همینی هست که بالا توضیح دادم.

پاسخ
پاسخ
م
محمود
۱ سال پیش

سلام و سال نو مبارک خدمت جناب خانی
در یکی از پست های سایت نوشته بودید تا ویزا رو دریافت نکنید هیچ رزرو و پروازی رو نهایی نکنید
پرواز رو چجوری میشه بدون پرداخت رزرو کرد؟چون طبق اطلاعاتم معمولا اکثر پروازها قابل کنسل شدند نیستند
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلام محمودجان
سال نو شما هم مبارک 🌹
رزرو پروازها برای سفارت هیچ نیازی به پرداخت هزینه نداره. تمام آژانس های مسافرتی میتونند این کار رو انجام بدند. دو تا مطلب آموزشی مربوط به بلیط هواپیما هست، شاید براتون مفید باشه.

پاسخ
پاسخ
م
مونا
۱ سال پیش

سلام چجوری میشه واسه هلند هتل رزرو کرد؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلام
از سایت بوکینگ booking.com میتونید هتل هایی که بدون ویزاکارت هم رزرو می کنند انتخاب کنید. البته تعداد این هتل ها خیلی کمه. اگر برای سفارت می خواهید توصیه می کنم با ویزا کارت رزرو کنید چون برای سفارت اعتبار بیشتری داره. ضمنا آژانس هایی در ایران هستند که با دریافت مبلغی در سراسر جهان هتل رزرو می کنند.

پاسخ
پاسخ