سفرنوشت

راهنمای اخذ ویزای شینگن هلند - تجربه شخصی

هلند

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶: سیستم ویزای کوتاه مدت هلند به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار شد که توضیحاتش رو در قسمت هایی که تغییرات ایجاد شده اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۱: توضیحات بیشتر به قسمت وقت مصاحبه و نوبت سفارت هلند اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۳/۲۱: قسمت سوالات متداول در مورد ویزای هلند رو به مطلب اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱/۲۹: در آوریل ۲۰۱۷ وبسایت تمامی سفارت های هلند در دنیا تغییر یافت و اطلاعات به صورت یکپارچه در یک سایت ارائه می شود. لینک هایی که در این مطلب به سایت سفارت بود به روزرسانی شد و لینک به لیست شرکت های بیمه مورد قبول سفارت هلند، به دلیل اینکه در سایت جدید این لیست ارائه نشده، حذف شد.

اگر عبارت ویزای شینگن (Schengen Visa) رو سرچ کنید چند صفحه اول گوگل فقط آژانس هایی هستند که با دریافت مبالغ زیادی این کار رو انجام میدند. شاید برای همینه که تصور بر این شده تنها راه برای دریافت ویزای شینگن صرف مبالغ زیاد و مراجعه به این آژانس هاست. یک دلیل دیگرش هم شاید این باور غلط باشه که اکثر درخواست های ویزای شینگن ریجکت میشند که البته این هم درست نیست و در آخر این نوشته آمار جالبی رو بهتون میگم.

توی این مطلب سعی می کنم تجربه شخصی خودم و هرچی که راجع به این ویزای شینگن هست و مراحل لازم برای دریافتش رو با شما به اشتراک بگذارم.

ویزای شینگن چیست و چه مزایایی داره

سال ۱۹۸۵ شهر کوچکی به اسم شینگن در لوکزامبورگ میزبان سران ۵ کشور اروپایی بود که اولین قدم رو برای تحقق رویای اروپای بدون مرز برداشتند و معاهده ای که بعدها به معاهده شینگن معروف شد رو امضا کردند. ده سال بعد معاهده شینگن با برداشته شدن نقاط کنترل مرزی بین ۷ کشور عملیاتی شد و تا امروز که این کشورهای بدون مرز به ۲۶ تا رسیده در حال گسترش هست. در حقیقت مثل این میمونه که این ۲۶ کشور یکی هستند و فقط یک مرز بیرونی دارند.

معنی این بدون مرز بودن کشورها اینه که شما با ورود به یکی از این ۲۶ کشور، چون مرزی مابینشون نیست میتونید آزادانه به ۲۵ تای بقیه هم سفر کنید. برای ورود به این کشورها که محدوده شینگن رو تشکیل میدند شما باید از یکیشون ویزا دریافت کنید، ویزایی که به ویزای شینگن معروفه.

کشورهای حوزه شینگن عبارتند از

 • اتریش (Austria)
 • بلژیک (Belgium)
 • جمهوری چک (Czech Republic)
 • دانمارک (Denmark)
 • استونی (Estonia)
 • فنلاند (Finland)
 • فرانسه (France)
 • آلمان (Germany)
 • یونان (Greece)
 • مجارستان (Hungary)
 • ایسلند (Iceland)
 • ایتالیا (Italy)
 • لتونی (Latvia)
 • لیتوانی (Lithuania)
 • لوکزامبورگ (Luxembourg)
 • مالت (Malta)
 • هلند (Netherlands)
 • نروژ (Norway)
 • لهستان (Poland)
 • پرتغال (Portugal)
 • اسلواکی (Slovakia)
 • اسلونی (Slovenia)
 • اسپانیا (Spain)
 • سوئد (Sweden)
 • سوئیس (Switzerland)
 • لیختن اشتاین (Liechtenstein)

کشورهای عضو پیمان شینگن رو می تونید در نقشه زیر ببینید.

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

از این ۲۶ تا کشور ۱۷ تاشون در ایران سفارت دارند که از هر کدومشون میشه برای ویزای شینگن اقدام کرد.

با داشتن ویزای شینگن میتونید به ۴ تا کشور کوچولوی اروپایی که عضو محدوده شینگن نیستند ولی بین کشورهای عضو شینگن گیر کردند هم سفر کنید:

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

اگر ویزای شینگن شما دابل (دو بار ورود) یا مولتیپل (چند بار ورود) باشه علاوه بر ۳۰ کشور بالا میتونید به ۱۰ تا کشور اروپایی دیگه که عمدتا در منطقه بالکان هستند هم سفر کنید:

فقط باید حواستون باشه بعضی از این کشورها در صورتی اجازه ورود به شما میدند که ویزاتون دارای اعتبار باشه و یکبار هم ازش استفاده کرده باشید. شرایط هر کدوم رو جداگانه در کشور مربوطه خواهم نوشت.

علاوه بر کشورهای اروپایی، با داشتن ویزای شینگن میشه به چند تا کشور دیگه هم در آمریکای مرکزی سفر کرد که در قسمت خودش شرایط و جزییاتش رو می نویسم.

خوب حالا که دیدید با یک ویزا میشه به ۴۰ تا کشور اروپایی سفر کرد بریم مرحله بعد.

توضیح کشورهای بدون مرز در منطقه شینگن با چند مثال

قبل از اینکه برم اروپا، تصور دقیقی از اینکه کشورهای بدون مرز چطوری میتونه باشه و اینکه با ویزای یک بار ورودم میتونم همه کشورها رو ببینم ممکن نبود. اولین بار مرز زمینی هلند و بلژیک رو با ماشین دوستم رد کردیم و فقط از طریق جی پی اس ماشین که یک خط چین روی نقشه نشون میداد فهمیدم از مرز رد شدیم، واقعا هیچ نشانه فیزیکی و حتی تابلوی خوشامدگویی به بلژیک هم وجود نداشت. وضعیت مرزهای زمینی بین کشورهای حوزه شینگن تقریبا همه جا اینجوریه به جز برخی جاها که اتاقک های مخروبه کنترل مرزی از گذشته مونده. تنها یک بار در مرز زمینی ایتالیا به سوئیس ویزای همه مسافرها چک شد. این هم مربوط به سال ۲۰۱۵ و اوج مهاجرهای غیرقانونی از کشورهای جنگ زده بود.

کشور های یونان و مالتا مرز زمینی با بقیه کشورهای منطقه شینگن ندارند ولی با ویزای یک بار ورود میشه به این کشورها هم وارد شد چون مرزهای هوایی هم بین این کشورها حذف شده. فرودگاه های حوزه شینگن به دو قسمت تقسیم شدند، پروازهایی که خارج از شینگن به اون فرودگاه وارد و خارج میشند و پروازهای ورودی و خروجی مربوط به منطقه شینگن. مثلا وقتی شما از برلین آلمان به بارسلون اسپانیا پرواز کنید مثل این میمونه که از مادرید به بارسلون پرواز کردید. موقع خروج از آلمان و برلین پلیس مرزی پاسپورت شما رو نه کنترل میکنه نه مهری زده میشه (ممکنه بعضی از ایرلاین ها داشتن ویزای معتبر رو چک کنند) و همینطور موقع ورود به بارسلون کسی نه از شما پاسپورت و ویزا میخواد نه مهر ورودی در پاسپورتتون زده میشه. این مثال رو میشه به تمامی فرودگاه های حوزه شینگن بسط داد.

مثال آخر مربوط میشه به موردی که اکثر ما ممکنه اشتباه کنیم. اگر یک پرواز از تهران به پاریس با هواپیمایی آلیتالیا (هواپیمایی ایتالیا) داشته باشید این پرواز یک توقف هم در ایتالیا خواهد داشت. وقتی قصد تعویض پرواز در فرودگاه رم رو دارید چون پرواز شما از خارج منطقه شینگن اومده و الان قصد دارید یک پرواز داخل شینگن رو سوار بشید مجبور هستید از گیت پلیس مرزی در فرودگاه رم عبور کنید و مهر ورود به ایتالیا در پاسپورت شما خواهد خورد نه مهر فرانسه.

انواع ویزای شینگن و نوع مناسب برای سفر توریستی

ویزای شینگن تایپ A

ویزای ترانزیت فرودگاهی (Airport Transit Visa) که فقط برای استفاده از سالن ترانزیت یک فرودگاه در محدوده شینگن برای عوض کردن پرواز و خروج از شینگن هست و مسافر حق خروج از فرودگاه رو نداره. متاسفانه ایران جزو ۱۸ کشوری هست که این ویزا رو نیاز دارند و علت اصلیش هم میتونه درخواست پناهندگی در گذشته از این طریق باشه. هزینه این ویزا ثابت و ۶۰ یورو هست.

ویزای شینگن تایپ B

برای ترانزیت بود. منسوخ شده و دیگه وجود نداره.

ویزای شینگن تایپ C

ویزای کوتاه مدت (Short-stay Visa) که حداکثر اجازه اقامت ۹۰ روزه (پیوسته یا ناپیوسته) در یک بازه ۱۸۰ روزه رو میده. همه ویزاهای توریستی، شرکت در نمایشگاه و دیدار دوستان و اقوام و … در این دسته قرار می گیره. در مورد این ویزا خیلی نباید شاکی بود چون ۱۱۴ تا کشور دیگه هم مثل ما نیاز به دریافت این ویزا برای سفر به اروپا دارند. هزینه این ویزا هم ثابت و ۶۰ یورو هست. اسم دیگه این ویزا یونیفورم (Uniform Visa) هست.

ویزای تایپ C خودش به سه دسته یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود (مولتیپل) تقسیم میشه.

ویزای تایپ D

ویزای طولانی مدت که دیگه شینگن نیست و بهش ویزای ملی (National Visa) گفته میشه. برای تحصیل و کار از این ویزا استفاده میشه که من هم اطلاع چندانی ازش ندارم.

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

شروع اقدام برای ویزای شینگن

اولین مرحله انتخاب یک کشور از بین ۲۶ تا کشور حوزه شینگن برای انجام مراحل ویزا هست. قانونا شما باید از کشوری درخواست کنید که قصد سفر به اون رو دارید و اگر هدفتون سفر به بیش از یک کشور هست، سفارت اون کشوری رو انتخاب کنید که بیشترین مدت اقامت رو دارید.

از قانون که بگذریم منطقی اینه که از بین ۱۷ تا کشوری که توی ایران سفارت دارند انتخاب کنید. از بین اونها هم اگر کشوری هست که دوست یا فامیل دارید و میتونه براتون دعوتنامه بفرسته مسلما انتخاب بهتری هست.

من تجربه گرفتن ویزای شینگن از هلند (دو بار)، لهستان و یونان رو داشتم که لهستان از همه ساده تر بوده. بار دوم که از یونان اقدام کردم به قدری بی نظمی و شلختگی سفارت اذیتم کرد که قبل از گرفتن جواب رفتم و پاسپورتم رو گرفتم.

واقعا هیچ جوابی برای این سوال که کدوم سفارت اروپایی راحت شینگن میده و کدوم سختگیری بیشتره داره نیست، چون مورد به مورد فرق داره. من توصیه می کنم از آلمان و اتریش دوری کنید چون دوستانم تجربه های خوبی نداشتند. از سفارت یونان هم بدلیل بی نظمی و شلختگی وحشتناکش دوری کنید.

هر دو ویزای هلند با دعوتنامه دوستانم بوده و ویزای شینگن لهستان (ساده ترین ویزای شینگن من) و یونان بدون دعوتنامه. اینجا چون روی هلند تمرکز دارم جزئیات اونرو می نویسم.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

وقت مصاحبه و تحویل مدارک سفارت هلند

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶

بعضی از سفارت های اروپایی (مثلا ایتالیا) گرفتن نوبتشون هم دردسریه و بازار سیاه برای خرید و فروش نوبت به راه افتاده. خوشبختانه سفارت هلند این مشکل رو نداره و پروسه خیلی ساده هست. در سیستم جدید اصلا نیاز به ایمیل به سفارت هلند هم نیست. چون هلند هم مثل فرانسه و اتریش و انگلستان و … از تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۶ سیستم ویزای کوتاه مدتش رو برون سپاری کرد و به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار کرد.

برای دریافت نوبت دیگه به سفارت هلند ایمیل نمیزنید و به ایمیل مرکز وی اف اس گلوبال به آدرس appt.netherlands@vfshelpline.com مشخصات خودتون رو دقیقا به فرمت زیر و انگلیسی می فرستید:

 • Full Name
 • Passport Number
 • Date of Birth
 • Passport Expiry Date
 • Nationality
 • Gender
 • Date of Departure
 • Contact Number - Mobile Number
 • Email Address - for appointment confirmation

خیلی زود یک ایمیل که تاریخ تحویل مدارک تعیین شده برای شما ارسال میشه. این ایمیل رو باید پرینت بگیرید و روز تحویل مدارک همراه داشته باشید.

در صفحه تعیین وقت در سایت وی اف اس گلوبال به این دو نکته اشاره شده:

 1. تنها در صورتی برای شما وقت تعیین میشه که تمام اطلاعات بالا رو در ایمیل خود نوشته باشید. در غیر این صورت بدون هیچ جوابی به شما درخواست تعیین وقت شما رد میشه.

 2. زمانی که تعیین وقت انجام شد امکان کنسل یا تغییر تاریخ وجود نداره و در صورتی که در تاریخ وقت خود مراجعه نکردید باید درخواست تعیین وقت جدید بدید.

اگر بصورت گروهی و یا خانوادگی سفر می کنید مشخصات همه افراد رو در یک ایمیل بنویسید. اینجوری توی یک روز به همتون نوبت میدند.

اگر برای ویزای طولانی مدت تایپ D اقدام می کنید باید به خود سفارت هلند و ایمیل به teh-app@minbuza.nl درخواستتون رو بفرستید.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

مدارک لازم برای ویزای شینگن هلند

مدارکی که سفارت هلند درخواست میکنه شبیه مدارک بقیه کشورهاست، همون هایی که توی راهنمای کلی ویزا هم نوشتم. بسته به اینکه قصد سفر توریستی دارید یا دیدار دوستان و فامیل (با دعوتنامه) برخی از مدارک زیر رو نیاز ندارید که جلوش نوشتم.

۱. فرم کامل شده و امضا شده ویزای شینگن

فرم ویزای هلند رو از سایت شرکت وی اف اس گلوبال هلند دانلود کنید.

۲. پاسپورت

پاسپورت باید حداقل دو صفحه خالی و سه ماه پس از پایان سفر هم اعتبار داشه باشه.

کپی صفحه اول و صفحاتی که ویزا داره هم ببرید.

در صورت داشتن پاسپورت قدیمی که توش ویزا و مهر ورود خروج داره، اون رو هم ببرید.

۳. شناسنامه و ترجمه اون به زبان انگلیسی

۴. یک قطعه عکس رنگی جدید ۳.۵ × ۴

عکس باید بدون روتوش باشه. این رو دست کم نگیرید، افراد زیادی رو دیدم که بدلیل اینکه عکسشون شبیه عکس پاسپورت بود یا روتوش داشت، مورد تایید سفارت قرار نگرفت و مجبور شدند دوباره عکس بگیرند. من چون این رو شنیده بودم برای محکم کاری همون پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم.

الان که تحویل مدارک به شرکت وی اف اس گلوبال شده، در اتاق انتظار امکان عکس پرسنلی البته با پرداخت هزینه هست. پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم.

۵. رزرو بلیط رفت و برگشت

این رزرو رو رایگان از همه آژانس های مسافرتی میتونید بگیرید و هیچ لزومی هم نداره بلیط نهاییتون پس از گرفتن ویزا همین باشه.

۶. دعوتنامه رسمی

دوست یا فامیل شما در هلند باید بره شهرداری و یک فرم دعوتنامه برای شما پر بکنه. هزینه این کار ۲۰ یورو هست. کپی این دعوتنامه رو هم به سفارت بدید قبول می کنند و نیازی به پست کردن اصلش نیست. به همراه این دعوتنامه کپی پاسپورت شخص دعوت کننده (و در صورت ایرانی بودن پاسپورتش کپی ویزای طولانی مدتش) رو هم باید به سفارت بدید.

اگر دوستتون هزینه های شما در طول سفر رو هم تقبل بکنه باید کپی سه تا فیش آخر حقوقیش رو هم ببرید سفارت هلند.

اگر هم کسی ندارید که براتون دعوتنامه بفرسته میتونید کنفرانس علمی، کارگاه آموزشی و یا دوره های آموزشی کوتاه مدت برای ثبت نام کردن پیدا کنید و ازشون درخواست کنید براتون دعوتنامه ارسال کنند.

داشتن دعوتنامه به هیچ وجه اجباری نیست ولی شانستون رو برای گرفتن ویزا بیشتر میکنه.

۷. رزرو هتل برای تمامی مدت اقامت

رزرو رو خودتون میتونید از سایت بوکینگ و انتخاب هتل هایی که بدون کردیت کارت هم میشه رزرو کرد انجام بدید ولی اگر یک ویزا کارت یا مستر کارت داشته باشید و هتل هایی که میشه بعدا مجانی کنسل کرد انتخاب کنید، اعتبار رزروتون خیلی بیشتره.

اگر دعوتنامه از دوستان و فامیل دارید نیازی به رزرو هتل ندارید.

۸. مدرک شغلی

گواهی اشتغال به کار از شرکتی که براش کار می کنید یا قرارداد، مدارک شرکتی که صاحبش هستید، گواهی اشتغال به تحصیل، جواز کسب، سوابق بیمه ماه های اخیر و هر مدرکی که نشون بده شما در ایران به کاری مشغول هستید. داشتن کار خیال سفارت رو تا حدی راحت میکنه که مسافر بعد از سفر برمیگرده به کشور خودش.

دوست هنرمندی دارم که از مدیر گالری که آخرین نمایشگاه نقاشیش رو اونجا برگزار کرده بود یک نامه گرفت و به عنوان مدرک شغلی تحویل سفارت فرانسه داد.

شما هم هر کاری انجام میدید سعی کنید یک مدرکی براش تهیه کنید.

۹. مدرک مالی

گواهی تمکن مالی و گردش حساب سه ماه آخر حسابتون که همه بانک ها به زبان انگلیسی این دو تا مدرک رو بهتون میدند. اینکه توی حسابتون چقدر باید باشه هیچکس نمیدونه و بعضا توصیه شده زیر ۲۰ میلیون تومان نباشه. اگر پول کافی ندارید میتونید مدارک حساب بانکی بستگان درجه یک رو ارائه کنید.

ابتکاری که من زدم این بود که برگه چند تا سهامی که داشتم ترجمه کردم و به سفارت دادم. هم از نظر مالی ارزش داشت هم نشون میداد علاوه بر کار اولم به کار دیگه ای هم در ایران مشغولم. البته مبلغش چیزی نمیشد ولی تعدادش زیاد بود 🙂

اگر دعوتنامه ای دارید که شخص دعوت کننده هزینه های شما در طول سفر رو تقبل کرده نیازی به مورد ۹ ندارید.

۱۰. سند ملکی

سند ملکی و ترجمه اون میتونه نشون دهنده این باشه که به ایران برخواهید گشت. در صورت نداشتن هم اصلا نگران نباشید، من هم نداشتم.

۱۱. گواهی مرخصی

داشتن گواهی مرخصی از شرکت و سه تا فیش آخر حقوقی خودتون اجباری نیست ولی اگر داشتید ببرید.

۱۲. برنامه سفر

یک برنامه سفر خصوصا اگر توریستی و بدون دعوتنامه میرید به سفارت ارائه کنید. حواستون باشه این برنامه سفر با رزرو هتل هاتون همخوانی داشته باشه.

۱۳. بیمه مسافرتی

داشتن بیمه ای که هزینه های درمانی و حادثه رو در طول سفر پوشش بده اجباریه. حداقل تعهدات این بیمه باید ۳۰ هزار یورو باشه. هزینه این بیمه برای یک سفر ۳۰ روزه از ۴۰ تا ۱۰۰ هزار تومان و بسته به شرکت بیمه گزار متفاوته.

حواستون باشه بیمه ای بگیرید که در صورت نگرفتن ویزا بتونید کنسلش کنید.

۱۴. حدود ۹۰ یورو پول نقد

هزینه ویزای شینگن ۶۰ یورو هست و شرکت وی اف اس گلوبال هم کارمزد خودش ۲۸ یورو هست.

ویزای شما چه سه روز باشه چه سه ماه هزینش همین هست.

نکته ۱

همه مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه. ترجمه مدارک توسط دارالترجمه رسمی برای سفارت هلند کافیه و نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه ایران نیست. سفارت خانه ها در این مورد قوانینشون با هم فرق داره. مثلا لهستان همه مهرها رو نیاز داره و فرانسه اصلا به ترجمه نیاز نداره.

نکته ۲

از همه مدارک یک کپی داشته باشید.

مرحله آخر انجام مصاحبه و انگشت نگاری

به نظر میاد پروسه مصاحبه کلا حذف شده و مرکز وی اف اس گلوبال فقط مدارک رو جمع آوری و به سفارت ارسال میکنه.

البته درسته که مصاحبه نداره ولی ممکنه کارمندان مرکز از شما بخواند دلیلتون واسه سفر رو بطور واضح بگید. خود مرکز وی اف اس گفته که کارمندانش هیچ توصیه ای به شما نمی کنند و جواب این سوال که ویزا میگیرید یا نه رو نخواهند داد.

روزی که به مرکز وی اف اس گلوبال برای تحویل مدارکتون رفتید حتما ایمیلی که بهتون وقت داده رو پرینت گرفته باشید، با نشون دادن اون از قسمت بازرسی رد میشید و وارد اتاق انتظار میشید. وقتی نوبتتون شد مدارک رو به کارمند مرکز تحویل میدید. کارمندهای اونجا هیچ تصمیمی برای ویزای شما نمیگیرند و فقط تحویل گیرنده مدارک هستند.

بعد از پرداخت هزینه ویزا و کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال، انگشت نگاری انجام میشه و باید صبر کنید تا جواب ویزا با ایمیل براتون فرستاده بشه. قسمت رهگیری آنلاین درخواست هنوز راه اندازی نشده.

آدرس مرکز وی اف اس گلوبال هلند تهران، خیابان مقدس اردبیلی، مرکز خرید پالادیوم، طبقع ۱۱، مرکز ویزای هلند. تلفن مرکز هم ۰۲۱۲۷۶۷۴۰۰۰ هست.

اگر ویزای طولانی مدت هلند درخواست دادید روز مصاحبه باید به سفارت هلند به آدرس فرمانیه، دیباجی شمالی، ارغوان غربی، پلاک ۸ که بیشتر شبیه یک دژ نظامی میمونه تا سفارت مراجعه کنید. امیدوارم حداقل گاردهای فلزیش رو رنگ کنند تا اینقدر ترسناک به نظر نیاد 🙂

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

درسته که مرحله استرس دار مصاحبه برای ویزای کوتاه مدت تایپ C حذف شده ولی تجربه خودم رو برای کسانی که به هر دلیلی نیاز به مصاحبه داشتند مینویسم.

خیلی مهمه که اعتماد به نفس و راجع سفرتون اطلاعات دقیقی داشته باشید. به نظر من مهمترین قسمت مصاحبه همین اعتماد به نفسه. یعنی به راحتی بتونید توضیح بدید هدفتون از ویزا گرفتن چیه.

یادم میاد مصاحبه کننده از یک نفر پرسید چرا از بین این همه کشور هلند رو انتخاب کردی؟ اون شخص هم جواب داد چون طبیعتش سرسبزه و خیلی زیباست. خانم مصاحبه کننده هم گفت خوب برو شمال، چه کاریه این همه میخوای هزینه کنی بری هلند 😆

درسته جواب ویزا رو معمولا دو هفته ای میدند ولی من خیلی خوش شانس نبودم و دفعه اول که برای ویزای هلند اقدام کردم دو ماه طول کشید تا بهم جواب داده بشه! البته روز مصاحبه بهم گفتند که مورد شما رو می فرستیم هلند راجع بهش تصمیم گیری بشه و بیشتر از ۲ هفته طول میکشه ولی نگفتند ۲ ماه! حدودا دو ماه بعد از روز مصاحبه از سفارت هلند تماس گرفتند و گفتند با ویزات موافقت شده و میتونی برای دریافت ویزا بیایی سفارت.

ان شاالله بعد از اینکه جواب مثبت ویزا رو گرفتید حتما به شرایطش و مدت اعتبار اون توجه کنید.

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

برای من تاریخ صدور ویزا رو ۶ اکتبر ۲۰۱۳ زده. تاریخ اعتبار ویزای من از ۱۰ اکتبر تا ۲۴ نوامبر هست یعنی یک بازه ۴۴ روزه. من توی این بازه زمانی باید وارد محدوده شینگن میشدم و تا قبل از ۲۴ نوامبر هم باید خارج می شدم. مدت زمان اقامت من رو هم زده ۳۰ روز، یعنی درسته که ویزا در یک بازه ۴۴ روزه اعتبار داره ولی حداکثر اجازه ۳۰ روز موندن در حوزه شینگن رو داشتم. تعداد ورود رو هم یک بار نوشته، یعنی اگر مثلا بعد از ۲۰ روز از حوزه شینگن خارج می شدم حتی با اینکه هنوز ۱۰ روز دیگه مجوز اقامت داشتم ولی اجازه ورود مجدد به من داده نمی شد.

اون پایین هم دو تا جمله نوشته. اولیش Report back to embassy معنیش اینه که وقتی از سفر برگشتم کپی ویزا و صفحات دارای مهر ورود و خروج ایران و حوزه شینگن رو ببرم تحویل سفارت بدم. ایمیل اسکن اون صفحات رو هم قبول کردند. جمله دوم Report to police Eindhoven within 72 hrs یعنی از وقتی وارد هلند شدم ۷۲ ساعت فرصت داشتم که برم اداره پلیس آیندهوون (شهری که دعوتنامه از شهرداری اونجا برای من فرستاده شده بود) و یک فرم پر کنم. پلیس آیندهوون هم یک برچسب توی پاسپورتم زد و موقع برگشت به ایران اسکنش رو فرستادم برای سفارت. این دو مورد برای افراد کمی نوشته میشه ولی ظاهرا مورد من خاص بوده 🙂

اگر خدایی نکرده درخواست ویزای شینگن شما ریجکت شد دنیا به آخر نرسیده. چند ماهی صبر کنید و ترجیحا از یک سفارتخانه دیگه اقدام کنید. اگر بدلیل کسری مدارک ویزاتون ریجکت شده باشه خیلی راحت میتونید بگید که برای درخواست قبلی مدارک کامل نداشتم و الان با مدارک کامل اومدم اقدام کنم.

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

چند توصیه برای ویزای شینگن هلند

 • سعی کنید ورودتون از هلند باشه، هم از این جهت که اگر از کشور دیگری وارد شینگن بشید ممکنه اجازه ورود بهتون داده نشه و هم دفعه بعد که برای ویزای هلند اقدام کنید احتمالا سختگیری بیشتری بشه.
 • اگر بار اولتون هست که قصد گرفتن ویزای شینگن رو دارید درخواست ویزای طولانی و مولتیپل ندید.
 • قبل از دریافت جواب قطعی ویزا هیچ بلیط قطار، هواپیما و رزرو هتلی رو قطعی نکنید.
 • سفارت هیچ پولی به عنوان ضمانت برگشت از شما دریافت نمیکنه. اگر از طریق آژانس اقدام کنید ممکنه اون آژانس از شما بخواد علاوه بر هزینه ای که برای ویزا دریافت میکنه پولی هم به عنوان ضمانت برگشت ازتون درخواست کنه. این پول رو میگیره تا مطمئن بشه شما برمی گردید و اعتبار آژانس که شما رو به سفارت معرفی کرده خدشه دار نمیشه.
 • هزینه ویزای شینگن فقط و فقط ۶۰ یورو هست بعلاوه ۲۸ یورو کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال و هزینه ترجمه مدارک. اگر دانش زبان انگلیسی در حد متوسط دارید، فرم ها رو میتونید خودتون پرکنید و فرصت جستجو در سایت های رزرو هتل رو دارید، سراغ آژانس هایی که پول های کلانی دریافت می کنند نرید.
 • پادشاهی هلند تعدادی جزیره در دریای کارائیب داره که فقط با ویزای شینگن مولتیپل اجازه ورود به اون جزایر رو دارید.

در آخر اینکه از اونجایی که تصمیم گیرنده برای دادن ویزا شخص هست نه ماشینو روبات، این احتمال وجود داره که دو نفر مدارک شبیه به هم ارائه بدهند ولی جواب های متفاوتی بگیرند. موارد بالا تجربه شخصی من بوده و ممکنه دفعه بعد که به سفارت مراجعه کنم نحوه مراحل کار فرق کرده باشه و حتی جواب متفاوتی دریافت کنم.

آمارهای جالب از ویزای شینگن

در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۹۰ هزار ایرانی درخواست ویزای شینگن کردند که فقط ۱۴ درصد جواب منفی دریافت کردند و ویزاشون ریجکت شده. من خودم فکر می کردم جواب های منفی خیلی بیشتر از این باشه. ضمن اینکه آمار ایران به کشورهای تونس، مصر، لبنان و مراکش خیلی نزدیکه. از همسایمون پاکستان با ۳۴ درصد جواب منفی خیلی اوضاعمون بهتره. افغانستان هم با ۴۲ درصد ریجکت شدن ویزای شینگن شهروندانش بدترین آمار رو داره.

یک آمار جالبه دیگه در مورد دارندگان پاسپورت روسیه هست. بیشترین متقاضیان درخواست ویزای شینگن در سال ۲۰۱۵ شهروندان روسیه بودند و تعداد ریجکت شدن هاشون هم جزو کمترین ها و فقط ۱.۳ درصد بوده.

برای دیدن کلیه آمارهای ویزای شینگن به سایت Schengen Visa Information برید.

سوالات متداول در مورد ویزای هلند

کدوم آژانس اخذ ویزای تضمینی هلند انجام میده؟

چیزی به اسم ویزای تضمینی برای هلند وجود نداره. آژانس که هیچ، بعید میدونم کارمندان سفارت هلند در تهران هم بتونند همچین تضمینی به کسی بدهند چون تصمیم در مورد ویزای ایرانیان در سفارت هلند در امان پایتخت اردن گرفته میشه. بنابراین هرگونه ادعایی در مورد ویزای شینگن تضمینی هلند به نظر من بی پایه و اساس هست.

هزینه ویزای هلند چقدره؟

مثل بقیه کشورهای شینگن، هزینه برای ایرانی هایی که در ایران اقدام می کنند فقط و فقط ۶۰ یورو هست. اگر آژانس یا شخصی برای پر کردن فرم ها و تهیه مدارک لازم ویزا به شما کمک کنه و پولی دریافت کنه بحثش متفاوته، سفارت هلند فقط ۶۰ یورو برای ویزا دریافت میکنه که غیر قابل بازگشت هم هست. ۲۸ یورو هم کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال هست.

نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزای هلند چطوریه؟

اگر درخواست ویزای شما توسط سفارت هلند ریجکت بشه، یک نامه به شما داده میشه که در اون دلایل ریجکت شدن رو نوشته. در انتهای اون نامه هم نحوه اعتراض به این نتیجه به شما اعلام میشه. شما باید دلایل اعتراضتون رو بنویسید و اون رو به آدرسی که سفارت میگه پست کنید. تصمیم نهایی در این مورد رو وزارت دادگستری هلند میگیره.

در صورت گرفتن ویزا همه اقامتم در هلند باید باشه؟

اجباری برای این قضیه نیست ولی اگر برنامه سفری که به سفارت دادید همش در هلند باشه و موقع ورود به هلند نتونید مامور مرزی رو قانع کنید، احتمالش هست از ورود شما به شینگن جلوگیری بشه. من ترجیح میدم همیشه صداقت داشته باشم.

اخذ ویزای هلند از ترکیه یا کشور دیگری رو توصیه می کنید؟

خیر. اگر اقامت ترکیه نداشته باشید و فقط بعنوان توریست در ترکیه باشید، شانس گرفتن ویزای هلند خیلی کم میشه.

ما یک خانواده – گروه هستیم که با هم سفر می کنیم، به سفارت اعلام کنیم؟

بله. اگر شما نگید و سفارت خودش متوجه بشه به احتمال زیاد بدلیل پنهان کردن حقیقت به شما بی اعتماد و درخواستتون ریجکت میشه.

امکانش هست یک برنامه سفر برای من بنویسید؟

خیر، ای کاش وقتش رو داشتم بتونم برای همه برنامه سفر بنویسم ولی ندارم. برنامه سفر هر شخص متناسب با سفر خودش و همچنین رزرو هتلش باید نوشته بشه. برنامه سفر پیچیده نیست. بنویسید هر روز سفرتون چه جاهایی رو میخواهید ببینید.

خوشحال میشم نظرتون رو بدونم و از اون خوشحال تر اگر تجربه ای دارید و میتونید به این نوشته اضافه کنید. به این امید که این ۱۴ درصد هر سال کمتر بشه.

اسفند ۱۳۹۵

مطالب مرتبط

۶۷۴ دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
م
معصومه
۱ روز پیش

دوستان کسی تجربه ی اینو داشته که گروهی (خانوادگی) اقدام کنن و فقط جواب یکیشون بیاد؟ من و همسرم با هم اقدام کردیم، بعد از دو هفته به من ایمیل زدن که برم پاسپورتمو بگیرم. واسه شوهرم هنوز under process هست :( یعنی چرا اینجوری شده؟ ما تهران نیستیم و متاسفانه اون روز یورو کافی نداشتیم واسه پست واسه همین نمیدونیم جواب منم چیه

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۲ روز پیش

سلام
بیمه مسافرتی رو میشه اینترنتی تهیه کرد و همون رو پرینت گرفت و برد یا حتمن باید حضورن مراجعه کنیم خود شرکت بیمه و بیمه رو بگیریم؟

پاسخ
پاسخ
ا
احسان حسيني
۲ روز پیش

سلام خدمت همه دوستان ، ميخوام از تجربه امروز خودم از شركت وي اف اس گلوبال براتون بنويسم با اينكه چند بار از طريق خود سفارت ويزا گرفتم ولي از طريق اين شركت اولين بار بود ، اول اينكه براي ورود ايميلي كه براتون مياد كه زمان مراجعه رو اعلام ميكنه رو لازم نداريد اسمتون تو ليست هست، فقط براي اينكه وقت ديگران هم نگيريم بهتره پاسپورت رو قبل از اينكه نوبتمون بشه تو دسمتون داشته باشيم، بعد يك شماره ميدن كه پشتش نوشته توكن نامبر ان شماره شماره شماست كه وقتي نوبتتون بشه اعلام ميكنند از طريق مونيتور ها و بلندگو حتما به شماره هاي اعلام شده دقت كنيد كه كارتون سريع انجام بشه، اگه حواستون نبود به شماره اعلام شده ،به مونيتور دقت كنيد دو ستون عدد داره سمت راستي شماره هاي اعلام شدست سمت چپي كانتري كه بايد مراجعه كنيد، حتما دقت كنيد تا وقت ديگران رو نگيريد ، من امروز خيلي منتظر شدم به خاطر اين موضوع.و يك مورد ديگه كه هم به نفع خودتونه هم ديگران ، مدارك رو حتما مرتب كنيد به همان ترتيبي كه تو سايت وي اف اس توضيح داده چه مداركي لازمه، و اصل مدارك و ترجمه طوري مرتب كنيد كه هر مدركي اصلش و ترجمش پشت هم باشه ، تا يك جا تحويل بدين تا كارمند شركت وي اف اس دونه دونه نخواد مداركو، يك مورد ديگه اينكه اگه دارالترجمه مداركتون رو كپي برابر اصل كرده ديگه لازم نيست كپي مداركو ببريد به غير از پاسپورت و بيمه مسافرتي ، اگه برنامه سفر نوشتين و چند نفر هستين براي همه يك كپي داشته باشيد و همچنين وچر هتل، اگه دوستان لطف كنند عكس هم بيرون تهيه كنن بسيار عالي ميشه وقت ديگران هم نمبگيريم . سخت هم نيست ٣.٥ در ٤،٥ باشه، از شونه به بالا ، صورت كامل باشه( ٧٠٪؜) بدون عينك باشه ، بدون روتوش باشه، و اگه عينك واجبه نور نبايد منعكس بشه و رنگي هم نباشه كل چشم هم ديده بشه، مو هم تو صورت نريزه، با حجاب و بي حجابش مهم نيستش اگه خودتون مشكلي نداريد.خانم ها هم اگه با حجاب عكس ميگيرن كل گردي صورت بايد معلوم باشه.پاسپورت هاي قبلي اگه ويزاي شينگن ، امريكا، كانادا، استراليا داريد لازمه وگرنه لازم نيست ، دوستان نگران اين نباشن كه فلان كشور رفتيم نكنه ويزا ندن به ما ، چون اين صحبت ها فقط از يك جا اب ميخوره اون هم ادم هاي كم تجربست، من هم تو سوريه هم لبنان و هم عربستان بودم با دوستاني كه به سفارت امريكا و كانادا مراجعه كردن براي ويزا، پس خيالتون راحت، مورد ديگه اينكه اگه خودتون نميتونيد براي تحويل پاسپورت به وي اف اس مراجعه كنيد ، يك فرم ميدن كه شما همراه كپي كارت ملي و رسيد هزينه هاي وي اف اي ويزا به شخص تحويل گيرنده ميدن تا پاسپورت رو بتونن تحويل بگيرن.يك مورد اينكه دوستان نوشته بودن بقيه پول رو به ريال بر ميگردونن ولي اينطور نبود به دل خواه خودتونه هم يورو ميتونيد بگيرين هم ريال . يك مورد ديگه اينكه اگه اپليكيشن فرم رو ميتونيد تو ايفون با اپليكيشن پي دي اف فيلر پر كنند pdf filler .

پاسخ
پاسخ
س
سحر
۱ روز پیش

عکس 3.5 در 4 نوشته داخل خود سایت. و اینکه درست میفرمایید به دلخواه خودتون پول بر میگردونن. حتی از ما به اندازه 4 5 یورو پول ریالی گرفتن.
برنامه سفر و هتل نیاز نیست جدا هر نفر داشته باشه فقط کافیه اسامی مسافران هتل رو که در زمان رزرو ثبت کردین هایلایت کنید

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۳ روز پیش

سلام وقت بخیر
من تا الان تجربه مسافرت به خارج از کشور را نداشتم و حالا میخواستم درخواست ویزای دو هفته ای واسه هلند بدم و برم خواهرم را ببینم و پیش اونم اقامت خواهم کرد ؛همه مدارکی که شما فرمودید را دارم فقط میمونه رزرو هتل که من نیاز ندارم و از یک آژانس پرسیدم گفت باید حتما هتل رزرو کنی وگرنه توی فرودگاه هلند جلویت را میگیرند و برمیگردونن یا اینکه حتما واست دعوتنامه فرستاده باشن ؛میخواستم ببینم این حرف واقعیت داره یا فقط میخواست تورش را به من بفروشه که قیمتش هم 10 میلیون بود و اینکه اگر این حرف صحت نداره اصلا شانسی برای گرفتن ویزا دارم یا خیر ؟ لطفا راهنمایی کنید . متشکرم

پاسخ
پاسخ
س
سحر
۱ روز پیش

سلام
شما اگه دعوت نامه دارید که هیچی فقط رزرو بلیط و بیمه مسافرتی با خودتون ببرید
اگه دعوت نام ندارید که باید طبق ویزای توریستی باشه یعنی رزرو هتل داشته باشید. اصلا نیازی نیست که از آزانس تور بگیرید یا حتی هتل براتون رزرو کنند. شما میتونین از سایت بوکینگ خودتون اقدام کنید. اگر کریدیت کارت ندارید میتونین از خواهرتون بخواین که یا اطلاعات مورد نیاز کارتشون رو به شما بدن و یا خودشون این کارو انجام بدن براتون.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد ش
۱ روز پیش

سلام
توي فرودگاه هلند، مامورهاي مرزي حتماً از شما سوال ميپرسند که کجا ميخواين بريد و يک رزرو هتل به تنهايي کفايت ميکنه نياز به تور نيست. يا اگر دعوتنامه هم داشتي مشکلي نبود. البته اين موضوع براي افرادي که اولين بار وارد هلند ميشن بيشتر صدق ميکنه.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ روز پیش

با احترام
شما بايد يك دعوت نامه رسمي براي تقابل تمامي هزينه هاي خودتون در هلند از سوي يك مقيم هلند داشته باشيد ، در غير اين صورت در صورت صدور ويزاي شما حتما رسيد رزرو هتل مورد نياز مي باشد

پاسخ
پاسخ
ع
علی شیخی
۵ روز پیش

با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم برای کسی که ویزا یه ماه صادر شده حتما باید برای یک ماه هتل رزور کنه؟اگه نه تا چند روز هتل رزور کنیم کافیه؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ روز پیش

با احترام
ويزا شما يك ماهه صادر شده است
بستگي به طول سفر شما در هلند دارد ، يكي از سوالاتي كه از من موقع ورود به هلند خواستند رسيد پرداخت هتل بود .

پاسخ
پاسخ
س
سحر
۵ روز پیش

سلام
من و همسرم چهارشنبه 15 نوامبر وقت داشتیم.
اولا اینکه اصلا معطل نشدیم ما ساعت 9 وقت داشتیم که 8:20 دقیقه رسیدیم رفتیم بالا که ازمون خواهش کردن به لابی بریم و سر تایممون بریم بالا و ما رو هدایت کردن به لابی. زمان خوبی بود برای بررسی مجدد مدارکمون. و البته کمک به یه بنده خدایی که واقعا نمیدونست چکار کنه و فرم درخواست رو کاملا اشتباه پر کرده بود که براش تکمیل کردیم.
خودشون اعلام کردن کسانی که تا 9 وقت داشتن تشریف بیارن بالا. رفتیم داخل وقتمون رو چک کردن از گیت امنیتی رد شدیم. حدود کمتر از 10 دقیقه شمارمونو اعلام کردن و به کانتر مورد نظر رفتیم. یه دختر خانوم کم سن و سال کارای ما رو انجام میداد کاملا ریلکس بود و استرسی به ما وارد نمیکرد کاملا شمرده شمرده مدارک رو چک میکرد و داخل پاکت قرار میداد. به ما گفت مدارکتون رو جدا جدا تحویل بدید. حتی جالب بود خودمون بهش مدارک سفر رو یادآوری کردیم. به ما گفت کپی لازم نیست و بردارین از داخل مدارکتون.
حتی اصل ترجمه مدارک رو از ما گرفت. واسم جالب بود. میخوام بدونم به ما برمیگردونن اینارو یا نه ؟
فقط بیمه مسافرتی رو کپی خواستن و بقیه رو هم مثل بلیط و هتل گفت فرقی نمیکنه. تمام تاریخ ها و اسم ها رو در رزرو هتل ها و بلیط با برنامه سفرمون چک کرد.
انگشت نگاری شدیم. ازمون برای برچسب DHL پرسید و هزینه هم نفری 102 یورو بود که به نظر ما ارزش نداشت و بهمون فرم رضایت نامه داد که شخص سوم بره و بگیره. بعدشم رفتیم هزینه رو دادیم و شخصی که حسابدار بود برامون سفر خوشی در هلند آرزو کرد :)
فقط یه موضوع منو نگران میکنه و اینکه یکی از هتل ها (پاریس) در تاریخ 16 نوامبر بوک ما رو کنسل کرده به خاطر کریدت کارت. چقدر میتونه تاثیر بزاره در روند بررسی ؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ روز پیش

سلام وقت شما بخير
نگران موضوع كنسل شدن هتل نباشيد .

پاسخ
پاسخ
م
مینا
۶ روز پیش

سلام
ممنون که پاسخ سوال من و دادین
من 19 آبان ایمیل زدم و 19 بهمن بهم وقت دادن
یواش یواش میخوام مدارکم و آماده کنم
سوال من الان این هست که نامه های اداری که میخوام از محل کارم آماده کنم
تاریخش برای روز مصاحبه باید باشه یعنی باید قسمت بالای نامه تاریخ 19 بهمن باشه؟
اگر جواب منفی هست تاریخ نامه تا چقدر اعتبار داره
مثلا الان من میتونم به تاریخ امروز نامه مرخصی یا اشتغال به تحصیل و بگیرم؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
آ
آفاق
۲ روز پیش

سلام ، برای تهیه مدارک ، تاریخ مدارک هرچه به زمان سفر نزدیکتر باشه بهتره ، مثلا 20-10 روز قبل از تاریخ تعیین شده و یادتون باشه که مدارکتون باید به زبان انگلیسی توسط دارالترجمه رسمی ترجمه بشه . لازم به مهر و تایید سفارت نیست ولی شما قبلش با دارالترجمه هماهنگ باشید که سه ، چهار روز قبل از تاریخ تعیین شده، مدارک ترجمه شده به دستتون برسه. بعدش از همشون یه کپی داشته باشین مخصوصا از بیمه مسافرتی تون که اصلش رو به شما برمی گردونن و کپیشو ورمیدارن. وگرنه مثل ما باید پول کپی به یورو همونجا پرداخت کنید. از پاسپورتاتون هم کپی رنگی ببرید .

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۵ روز پیش

سلام وقت شما بخير
مطمنا منطقي نيست اين گفته شما ، چون شما مداركتون رو براي ترجمه به يك دارالترجمه رسمي ارائه مي دهيد و اين دارالترجمه هاي قوانين خاص خودشون رو دارن و اين امكان پذير نيست ، پيشنهاد من يك بازده ١٥ روزه قبل از وقت سفارت شماست
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
س
سحر
۵ روز پیش

اصولا مشکلی در تاریخ نامه نیست اما خب از الان هم خیلی زوده برای بهمن از دو هفته قبلش اقدام کنید بهتره.
فقط نامه تمکن مالی و گردش هر چی دیرتر باشه بهتره چون میتونین حسابتون رو به حد نصاب برسونید.
سعی کنین نامه هایی که میگیرید به انگلیسی باشه اگه امکانش هست تا پول ترجمه کمتر بدید.
من برای خودم و همسرم همین کارو کردیم و کلی صرفه جویی شد.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد ش
۵ روز پیش

بهتر است تمامي مدارک در دو هفته پاياني تهيه شود.

پاسخ
پاسخ
آ
آزى
۶ روز پیش

سلام وقت بخير
من ميخواستم رزرو هتل رو به سفارت هلند ارائه بدم ولى متاسفانه اكثرا سايت هاى رزرو هتل به credit card لازم دارند. لطف مى كنيد اگه سايتى مى شناسيد كه كارت لازم نداره به من معرفى كنيد

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۵ روز پیش

سلام وقت بخير
دو راه رو بهتون پيشنهاد ميكنم
گزينه اول از اژانس ها بخواهيد يك هتل براي شما رزرو كنند يا از سايت بوكينگ هتل هاي پي لِتر رو انتخاب كنيد و به هتل ها ايميل بزنيد و شرايط خودتون رو اعلام كنيد .
مطمنا همكاري ميكنند
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
ز
زهره
۱۰ روز پیش

سلام روز شما بخیر خسته نباشید
میشه لطفا منو راهنمایی کنید من یک سال و نیم پیش از سفارت مزخرف و بی درودروازه یونان تقاضای شینگن کردم که متاسفانه با وجود دعوتنامه معتبر و ساپورت مالی فرد یونانی سفارت ما رو ریجکت کرد الان مجدد میخوام اقدام کنم برای ویزای شینگن از سفارت هلند به نظر شما به خودم و دخترم ویزای شینگن میدن با توجه به اینکه تمام مدارک شغلیم هم کامل بود دخترمم دانشجو بود و الان ترم آخر هستن

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۷ روز پیش

سلام وقت بخیر زهره خانم
باید خدمت شما عرض کنم بستگی به تکمیل بودن مدارک شما دارد و باید دید به چه قصد از کشور هلند در خواست ویزا کرده اید .
درصورتی که ویزای توریستی باشد یکم سختگیری خواهد شد .
موفق باشید

پاسخ
پاسخ
ا
اسی
۱۲ روز پیش

سلام ممنون از سایت خوبتون ،
سوال من اینه فرمی که مربوط به بچه همراه هست، نیاز به امضایه پدر و مادر رو داره و باید موردتایید اداره یا جایی باشه که صلاحیت تایید امضا رو داشته باشه و من از محضر هم سوال گرفتم گفتن چون فرم به صورت لاتین هست چنین چیزی قابل قبول نیست . اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۷ روز پیش

سلام وقت بخیر
این فرم که از سوی خود سفارت در اختیار شما قرار می گیرد با طبق دستورات سفارت هلند فرم را تکمیل و ارائه دهید .
از دفاتر رسمی که خود سفارت آنها رو توصیه کرده موضوع رو پیگیری نمایید .
موفق باشید .

پاسخ
پاسخ
s
sharifa rahimi
۱۲ روز پیش

سلام من یک دعوت نامه داشتم و از کشور هالند بود بهد از طی مراحل بلاخره موفق به اخذ ویزه شدم فعلا conformtion ویزه من از سفارت هالند برایم رسیده و در مکتوب نوشته که بلیط اصلی سفر و کاپی پاسپورت و بیمه سفر را به سفارت روان کنید و بعدا خود تان به مرکز ویره در تسلام اباد تماس بگیرید برادر حال سوال من اینه که من پاسپورت خودرا انجا ببرم برای گرفتن ویزه

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۷ روز پیش

سلام وقت شما بخیر
فکر میکنم شما از کشور دوست و همسایه افغانستان و یا .. باشید .
ویزای کشور هلند در صورت تایید سفارت خانه این کشور صادر و در پاسپورت شما Attach خواهد شد .
این پیغام به چه صورت به شما واصل شده است ؟ ایمیل یا تلفن ؟
اگر ایمیل هست که باید به شهر مورد نظر و سفارت خانه مراجعه فرماید . اگر تلفنی هم اطلاع داده شده که اول مطمن باشید از شخص تماس گیرنده که حتما از سفارت خانه هلند باشد .
موفق باشید .

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۲ روز پیش

سلام،
اميني جان و مابقي دوستان که تجربه مشابه دارند يک سوال داشتم، من و همسرم نزديک يک سال پيش ويزاي 45 روزه مولتي هلند رو براي اولين بار گرفتيم و يک سفر 21 روزه هم داشتيم، مي خواستم مجدد اقدام کنم ولي اين بار يک ساله مولتي، ميخواستم بپرسم چقدر احتمال داره يک ساله بدن ؟؟ يا حتماً بايد سه ماهه درخواست بدم بعد 1 ساله ؟؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۷ روز پیش

وقت بخیر حامد عزیز
باتوجه به تجربه ای که من دارم ویزاهای که از سوی سفارت خانه های اروپایی صادر میشه دارای یک روال خاص هست .
یعنی اول اگر بصورت توریستی باشد بصورت یکبار ورود بار دوم مولتی 45 روز بعد 3 ماهه و بعد یکساله ، مجدد تاکید میکنم این پروسه برای افرادی هست که درخواست ویزای بیزینس ندارند این پریود باید طی شود .
البته چاشنی شانس رو هم فراموش نکنید ، احتمال این موضوع رو هم بدهید که امکان داره شما رجیکت شوید به دلیل ناقص بودن مدارک یا نامشخص بودن دلیل سفر .
موفق باشید .

پاسخ
پاسخ
م
مینا
۱۵ روز پیش

سلام
سوال من در مورد دعوت نامست
دعوت نامه از هلند قراره برای من بفرستند حتما باید اصلش و بفرستن و من ارائه بدم یا اگه ایمیل بشه هم کفایت میکنه و مشکلی نداره؟
سوال دوم اینه که شخصی که برای من دعوت نامه میده گفته که من اول وقت بگیرم بعد ایشون طبق تاریخ وقت من تاریخ دعوت نامه را تنظیم کنه و از شهرداری بگیره

سوال آخرم اینه که درخواست ویزا که تو سایت گذاشتین و برای گرفتن وقت سفارت باید ایمیل کنم یا اون و باید موقع تحویل مدارک تحویل بدم
مرسی که جواب میدین

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۵ روز پیش

با احترام
فرقي نمي كنه اصل دعوت نامه يا كپي اون پيشنهاد مي كنم براي شكيل بودن پرينت رنگي بگيريد .

در ارتباط با سوال دوم شما خدمتون عرض كنم كه شما اولين كاري كه مي كنيد محدود سفر خودتون رو مشخص كنيد . بعد از بايد به ياد داشته باشيد كه شما بايد معمولا از ٩٠ روز قبل از محدوده سفرتون از شركت وي اف اس وقت بگيرد طبق فرمتي كه در سايت اعلام شده .
سوال سوم شما يكم نا مفهوم هست ، ولي به نظرم درخواست وقت رو مد نظرتون باشه كه بايد اون رو طبق فرمت خاص اعلام كنيد

پاسخ
پاسخ
م
مژگان
۱۶ روز پیش

سلام میخواستم بدونم برای سفارت هلند فقط گواهی تمکن مالی از بانک کافیه یا حتما باید پرینت گردش حسابم داشته باشیم

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۲ روز پیش

حتماً پرينت گردش حداقل سه ماهه بايد داشته باشيد.

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۱۴ روز پیش

هر جفتش لازمه

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۵ روز پیش

با احترام
مهمترين موضوع در بحث تمكن مالي بحث گردش سه ماهه حساب شما به زبان انگليسي مي باشد .
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
ا
امینی
۱۷ روز پیش

راستی دوستان من به هتل Novotel Amsterdam City ایمیل زدم و گفتم که کردیت کارت ندارم و میخوام هتل رزرو کنم ، قبول کرد و مبلغ رزروش عین سایت بوکینگ بود و گفت اگه تا ساعت 14 به وقت محلی به هتل میرسی برات رزرو میکنم ولی اگه دیرتر میرسی که باید شماره کردیت کارت بدی. منم جواب دادم که به موقع میرسم و رزرو داد
خلاصه بدون کردیت کارت هم واقعا براتون رزرو میکنن

پاسخ
پاسخ
ا
امینی
۱۷ روز پیش

با سلام
دو هفته پیش رفتم شرکت وی اف اس ( هلند )با دخترم که 17 سالشه دراخواست ویزای یک ساله دادم . اما رزرو بلیط و هواپیما برای یک هفته بود. جواب سوال 25 رو نوشتم 365 روز و جواب سوال 29 و 30 رو همین تاریخ سفر یک هفته ایی نوشتم. با اینکه دخترم محصل هست و اصلا اون روز در طبقه 11 پالادیوم بچه ندیدم به هر دو ما ویزای یک ساله مولتی با مدت اقامت 90 روز دادن.( دقیقا دو هفته جواب دادن و اس هم برام اومد ) ( ما پارسال ویزای 45 روز مولتی هلند و تابستان گذشته ویزای 3 ماهه مولتی از هلند گرفته بودیم و در این مدت 3 ماه دو بار به مدت یک هفته رفتیم ). مدارک هم شناسنامه. روزنامه رسمی شرکت. گردش بانکی با مانده 120 تومان و نامه اشتغال به تحصیل دخترم رو اراطه دادم. ممنون از اطلاعات همه دوستان

پاسخ
پاسخ
ش
شهرام
۱۸ روز پیش

سلام
درمورد سفارت یونان تجربه من و چندین نفر از دوستانم که همگی پزشک و دارای مدارک کامل وویزاهای معتبر دیگر کشورها بودند هم همینه من با داشتن همه مدارک مالی و چند ویزای شنگن و ویزای امریکا استرالیا و کانادا ریجکت شدم
واقعا باعث تاسفه

پاسخ
پاسخ
پ
پوپک
۱۸ روز پیش

من قبلا از آلمان و بلژیک و یونان شینگن داشتم. حالا میخوام فرانسه اقدام کنم اما متاسفانه پاسپورت قبلی ام رو گم کردم. چگار باید بکنم؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۵ روز پیش

با احترام
متاسفانه كاري نمي تونيد انجام بدهيد ، شركت وي اف اس مستندات مي خواد بابت اين موضوع
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۱۹ روز پیش

سلام و ممنون بابت سایت فوق العاده و اطلاعات بسیار بسیار مفیدی که برامون نوشتی ;)
2تا سوال فنی:
1. من و همسرم تاحالا سفر خارجی نداشتیم و حالا دوستامون دعوتنامه توریستی از هلند قراره برامون بفرستن(یک زوج هستن که 1 ساله رفتن هلند و ساکن شدند). به نظر شما اینکه تاحالا سفر خارجی نداشتیم، ممکنه باعث بشه به ما ویزا ندن؟
2. اینکه یک فرد هلندی به جای همین دوستان ایرانیمون که 1ساله رفتن برامون دعوتنامه بفرستن، میتونه احتمال گرفتن ویزا رو برامون بیشتر کنه؟(چون یک زوج هلندی هم هستند که میتونن برامون دعوتنام بفرستن و هزینه های سفرمون رو هم تضمین کنند)

بازم ممنون از این سایت فوق العاده عالی :)

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۵ روز پیش

با احترام
در مورد ويزا توريستي شايد اين موضوع يكم فرق كنه براي اولين سفر ، ولي اگر شما تمكن مالي مناسب و مستندات كاري محكمي ارائه دهيد صدور ويزا شما دور از ذهن نيست

سوال دوم شما جوابش در قسمت دوم سوال خود شماست .
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۷ روز پیش

مرسی حامد جان
ولی در مورد سوال دوم متوجه نشدم منظورتو ؟!!
دوستای هلندیمون بفرستن بهتره یا دوستای ایرانی ساکن در هلند؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۷ روز پیش

وقت بخیر مجدد خدمت شما آقا سعید عزیز
خوب مشخصا دوست هلندی شما
موفق باشید .

پاسخ
پاسخ
r
rouhi
۱۹ روز پیش

من وهمسرم قصد سفر نزد دخترم را که در هلند هست را داریم روز 7نوامبر 17ابان می باشد .ما مدت اقامت را چند روزه درخواست کنیم تا برای مدت یک ماه بما ویزا بدهند؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۵ روز پیش

با احترام
شما محدوده سفر ٤٥ روز رو در نظر بگيريد .
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
r
rouhi
۱۹ روز پیش

سلام خیلی عالی وجامع مراحل را توضیح دادید سپاسگزارم

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۲۲ روز پیش

با سلام. اگر بخواهم درخواست ویزای مولتی بدهم تعداد روزهای اقامت را برمبنای سفر اول بنویسم (مثلا ۱۰ روز) یا بر مبنای کل زمان اقامت در طول ویزای فرضی مثلا ۹۰‌روز؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ا
امینی
۱۷ روز پیش

شما تیک مولتی رو بزنید ولی جواب سوال 29 و 30 رو مطابق با برنامه سفرتون بنویسید

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۰ روز پیش

سلام وقت بخیر
ویزای مولتی از اسمش مشخص هست چند بار ورود و من باتوجه به تجربه ای که دارم پیشنهاد نمی کنم در فرم اپلیکشن مولتی رو بزنید .

پاسخ
پاسخ
b
babak vakili.k
۲۵ روز پیش

با سلام خدمت آقا احمد عزیز دوتا سوال دارم اگر لطف کنید و راهنماییم کنید ممنون میشم;
آیا برای ارائه مدارک به سفارت هلند (یا همون شرکت گلوبال )، اگر هتل رو خارج از شهر رزرو کنم (به علت اینکه اکثر هتل های داخل شهر قابلیت پرداخت داخل هتل و فری کنسل رو ندارن، یا خیلی قیمت ها بالا هستند و شک برانگیز)مثلا اگه هتل 30 کیلومتر بیرون از شهر آمستر دام باشه و به طبع به شهر دیگه ای نزدیکتر، مورد تایید سفارت هست یا نه؟
سئوال دوم: در توضیح برنامه سفر ، فرضا اگه من هتل رو در نزدیکی شهر روتردام به مدت 5 روز رزرو کرده باشم و با توجه به نزدیکی شهرها به هم، اعلام کنم که در این 5 روز ، 2 روز روتردام، 2روز آیندهون و 1 روز لاهه مورد تاییده یا اینکه حتما باید تک تک شهرها بصورت کاملا مجزا رزرو هتل داشته باشه.
با تشکر فراوان از لطف شما.

پاسخ
پاسخ
ح
حسين
۱۸ روز پیش

من درخواست مولتي يكساله دادم ، با رزرو هتل، كه هتل رزرو شده ام نزديك فرودگاه اسكيفول با فري كنسل بود
ويزا رو گرفتيم، بعدا هم هتل رو عوض كردم ، و هتلي داخل آمستردام گرفتم
حتي ويزا زودتر از موعدي كه اعلام كرده بودند با پست بدستم رسيد به شهرستان (١٢ روزه)

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۰ روز پیش

سلام وقت بخیر دوست عزیز
فرقی نمی کنه هتل شما کجا رزرو شده باشه و شرکت گلوبال اصولا به شما هیچ مشاوره ای در هیچ زمینه نمی دهد چون مجاز به اینکار نمی باشد .
سفارت برای هتل شما و محدوده اون برنامه ریزی یا سوال نمی کنه پس اصولا این گزینه مهم نیست .
در مورد سوال دوم شما باید خدمتتون عرض کنم که شما باید طبق برنامه ای که برای سفرتون به هلند مشخص نموده اید و آن را ارایه می دهید مستندات هتل و ... داشته باشید . در غیر اینصورت با مشکل مواجه خواهید شد و من پیشنهاد می دم اگر می تونید برای کل سفرتون یک هتل رزرو کنید در بوکینگ که امکان کنسلی داشته باشد و بعد از صدور ویزا برنامه ریزی خاص خودتون رو انجام بدهید .
موفق باشید

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱ ماه پیش

سلام
دو روز پیش نوبت VFS داشتم، چند تا نکته بود که فکر می‌کنم می‌شه به متن اضافه یا اصلاح کرد.
اول اینکه نیاز به پرینت ایمیل نبود، اگر اسمتون توی لیست بود، برگه نوبت صادر می‌کردن و وارد می‌شدی
بعد اینکه اول مدارک را کنترل می‌کردن و چک لیست را امضا می گرفتن، بعد باجه مربوطه انگشت نگاری می‌کرد، اگر خدمات اضافه مثل تحویل مدارک، اسمس و... نیاز داشتی ثبت می‌کرد. در آخر فاکتور صادر می‌شد که باید بری صندوق پرداخت کنی
پرداخت هم به اینصورت بود که ما که دو نفر بودیم یک فاکتور برامون صادر شد، هزینه را به یورو دریافت کرد، پول خورد را به ریال پس داد. اسکناس مشکل دار هم قبول نمی‌کرد.
ارادت

پاسخ
پاسخ
م
میلاد
۱ ماه پیش

سلام به همه. اول تشکر می کنم از زحمات مدیر محترم سایت که تجارب و اطلاعاتشون رو در اختیار من قرار دادن. ما به صورت یه گروه سه نفره برای گرفتن شینگن هلند اقدام کردیم و علی رغم کامل بودن مدارک مالی و شغلی دو نفرمون رو ریجکت کردن. فقط به یک نفر که شینگن قبلی داشت ویزا دادن. من با گردش مالی هفتاد میلیون و کارت نظام پزشکی و پروانه فعالیت در صنف نظام پزشکی و مدارک شغلی کامل و دوستم با همین مدارک و سند مالکیت داروخانه و گردش مالی بهتر، هر دو ریجکت شدیم. ظاهرا ریجکت کردن شده منبع درآمد سفارت ها و پول ما خرج پناهنده های غیرقانونی هم وطن میشه! کسی از دوستان نسبت به ریجکت خودش اعتراض کرده و جواب مساعدی گرفته؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۰ روز پیش

با احترام
بستگی به کدی که به شما در ارتباط با ریجکت اختصاص داده شده داره که اگر تکمیل نبودن مدارک یا مشخص نبود هدف سفر باشه
جواب مثبت هست و با اعتراض امکان جواب گرفتن وجود دارد .

پاسخ
پاسخ
م
معصومه
۱ ماه پیش

دوستان من و همسرم یه مشکلی داریم که ممنون میشیم راهنماییمون کنید. ما تاریخ سفرمون رو تو ایمیلی که واسه vfs فرستادیم 15 دسامبر (14 آذر) قید کردیم. هدف اصلی سفرمون شرکت تو جلسه دفاع دکترای دوستمون هست مه تو هلند ساکنه و دعوت نامه رو هم اون واسمون فرستاده. مشکلی که هست اینه که تز دکترای دوستمون تو مرحله ی review هست و تاریخ دقیق دفاعش الان مشخص نیست و ممکنه به بهمن ماه بکشه. ما اگه بخوایم مطمئن باشیم که تو اون تاریخی که دوستمون دفاع میکنه ویزا داریم، مجبوریم درخواست ویزا به مدت دو ماه بدیم (با اینکه هدف اصلی سفرمون بیشتر از 15 روز نیست).
حالا موندیم چیکار کنیم، چون انگار اگه تو اولین درخواست ویزای شینگن بیشتر از دو هفته درخواست بدی ریجکت میشی :(
یه پیشنهادی دوستمون داده و اون اینه که ما تعداد روزها رو 60 روز بزنیم ولی یه نامه تو مدارکمون بذاریم و توش توضیح بدیم که هدف ما 15 روزه ست ولی به خاطر این مسئله ای که واسه تز دوستمون پیش اومده درخواست 60 روزه دادیم.
ممنون میشم راهنماییمون کنید که چه کاری انجام بدیم بهتره

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۰ روز پیش

با احترام
در مورد ریجکت شده بالای ۱۵ روز در اولین درخواست کاملا مشاوره اشتباهی به شما داده شده من خودم اولین ویزای شینگن که گرفتم ۴۵ روز و مولتی بود .
بستگی به مدارک شما و نوع دعوت نامه ارسالی دوستتون داره
اگر مدارک و مستندات محکمی ارایه دهید هیچ مشکلی برای صدور ویزای شما به وجود نمیاد .

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۱ ماه پیش

سلام .ممنون از سایت خوب و کاملتون.من یک سوالی دارم در مورد فرم درخواست ویزا .اونم اینه که تو ویزای توریستی ما میتونیم یک بار ورود بودن یا چند بار ورود را انتخاب کنیم(مثلا من چند بار ورود را انتخاب کردم) و مدت تعداد روزی که میخواهیم در حوزه شینگن بمانم را(من 90 روز اتنخاب کردم) سوال من اینه ایا ما مدت زمان اعتبار ویزا رو هم میتونم درخواست کنیم ؟ مثلا من تو مدت یک سال میخواهم از این 90 روز استفاده کنم .اگه این رو میتونم انتحاب کنم تو کدام قسمت فرم باید ذکر کنم (کدام بند فرم درخواست)؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۰ روز پیش

با احترام
ویزای توریستی از اسمش مشخص هست و قدری سفارت ها در صدور این ویزا سخت گیری می کنند .
پیشنهاد می کنم اگر شما بدون دعوت نامه و فقط برای سفر به هلند اقدام کرده دوره ۱۴ روز و یک بار ورود رو برای بار اول انتخاب کنید .
در مورد ویزا مولتی هم اگر برای بار اول صادر بشه یک دوره ۴۵ روزه و ۳۰ روز اقامت می باشد .

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۱۴ روز پیش

سلام ممنون. مشخصه اطلاعات کافی در زمینه سفر دارید.من چند باری بدون دعوت نامه ویزای شینگن رو گرفتم.و همیشه هم بدون اینک بخوام مولتی به من دادن.سوال من چیز دیگه ای بود که جوابشو پیدا کردم

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱ ماه پیش

سلام خیلی خوب و با حوصله نوشتید
یک سوال دارم که هرچی فایل PDF سفارت فرانسه و VFS را مطالعه میکنم در قسمت مدارک آن قسمت که مربوط به بچه ها نوشته
گواهی تقبل هزینه
ترجمه اجازه والدین به انگلیسی یا فرانسه
بچه من کلاس اوله

پاسخ
پاسخ
ب
بنفشه
۱ ماه پیش

سلام
اطلاع دارید که سفارت هلند قولنامه محضری ملک رو قبول می کنه یا نه ؟
از خودشون پرسیدم جواب روشنی ندادن.

پاسخ
پاسخ
B
Barbod
۱ ماه پیش

سلام
ويزاي من ٣-٤ روز پيش رسيد واسم جالب بود من درخواست ويزاي سينگل ١١ روزه داده بودم
ولي بهم ويزاي مولتي ٤ ماهه دادن!!
مدارك شغلي و مالي هم معمولي بود بهرحال اصلا انتظارشو نداشتم

پاسخ
پاسخ
ب
بنفشه
۱ ماه پیش

سلام آقای باربد
شما دعوت نامه داشتید یا نه ؟ من سند مالکیت دارم و روزنامه رسمی شرکت نمی‌دونم اینا کافیه یا دعوت نامه هم باید داشته باشم با توجه به اینکه سنم زیر سی سال هست.

پاسخ
پاسخ
ب
باربد
۱ ماه پیش

سلام من دعوت نامه نداشتم فقط واچر هتل بردم سند هم به نام خودم نداشتم همه کارها رو هم خودم انجام دادم رزرو هتل پرواز بیمه و... پول توی حسابم هم 45 میلیون بود البته مدارکم کامل و بدون نقص بود

پاسخ
پاسخ
ا
امین
۱ ماه پیش

سلام آقای باربد تبریک میگم خدمتتون
جسارتا شما تنها درخواست دادید یا همسر و فرزند هم دارید؟

پاسخ
پاسخ
ب
باربد
۱ ماه پیش

ممنونم ازتون
خیر من مجرد هستم تنها اقدام کردم

پاسخ
پاسخ
م
مهران
۱ ماه پیش

روز گذشته به مرکز VFS واقع در پالادیوم برای ویزای کشور هلند مراجعه کردم ، متاسفانه چند نکته آزار دهنده وجود دارد که خدمت دوستان و همراهان عزیز عرض می کنم ، متاسفانه ورودی شرکت VFS نیروهایی که مامور نظم دهی ورود متقاضیان ویزا کشورهای مرتبط می باشند ، بسیار مبتدی و غیرحرفه ای برخورد میکنند ، مطمنا این افراد باید آموزش ها و اصول حرفه ای برخورد را فرا گیرند ، بیشتر بی نظمی ها موجود در این شرکت متاسفانه از کارمندان که مسول نظم و امنیت هستند آغاز و به پایان میرسه !
امیدوارم که شرکت VFS با این موضوع بصورت حرفه ای برخورد کند و آموزشهای لازم رو به کارمندان این شرکت ارائه دهند
موضوع دوم قابل ذکر در مورد شرکت VFS ، این شرکت هیچ تاثیری در تایید یا رد شدن ویزای شما رو نداره و فقط کار جمع آوری مدارک و ارسال مدارک به دفتر عمان سفارت هلند رو برای بررسی ویزاهای درخواست بعهده داره پس سوالی که شما به دنبال پاسخ آن هستید این شرکت هیچگونه اطمینان به شما نخواهد داد و اکثرا از روی تجربه کارمندان خواهد بود .
پس از چک شدن مدارک ازدرب اولیه یک TOKEN به شما اختصاص داده میشه و وارد سالن اصلی میشوید که این سالن economy و VIP داره که سالن عمومی بصورت مجانی هست و کمی شلوغ ولی سالن VIP با Design مشخص تر و پذیرایی مختصر که باید 50 یورو پرداخت کنید .
بعد از ورود به سالن منتظر باشید TOKEN شما توسط سیستم اعلان بشه و بعد از اون به کانتر مورد نظر مراجعه فرمایید .
برخورد نفرات کانتر بسیار مناسب بود !
توجه داشته باشید مدارک شما باید توسط یک دارالترجمه رسمی ترجمه شده باشند، نیازی به ارائه کارت ملی نمی باشد ، یعنی نه اصل ،نه کپی و نه ترجمه ! یکی مواردی که امکان داره شما رو به دردسر بندازه عکس هست که حساسیت خاصی رو این موضوع دارند پس سعی کنید قبل از اینکه میخوایین مدارک رو ارائه بدید از عکس مطمن باشید که من سه مدل عکس همراهم بود و جای هیچگونه سوال یا جوابی رو برای کانتر نذاشتم ، در محل VFS از شما انگشت نگاری بعمل می آید . هزینه هم 60 یورو ویزا +28 یورو دست مزد شرکت ، 9 یورو عکس ! البته یک نکته جالب شرکت VFS کارت خوان هم داشت و بعضی ها از کارت خوان استفاده کردن .. تکمیل بودن مدارک درخواستی رو بصورت کامل جدی بگیرد ..
اگر دوستان سوالی در این حوزه این شرکت دارند من در خدمتشون هستم .

پاسخ
پاسخ
ا
ارش
۲۴ روز پیش

سلام کارمندان دم در و یا داخل هلندی هستند یا ایرانی؟ و ایا گرفتن عکس در داخل وی اف اس اجباری هست یا نه؟ ممنون

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۰ روز پیش

سلام وقت بخیر
ایرانی هستند و عکس گرفتن بستگی به عکسی که شما ارایه می دهید داره .
اگر رعایت کرده باشید قوانین عکس رو نیاز به گرفتن عکس مجدد نیست

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۱ ماه پیش

با سلام به همه دوستان،
ممنون بابت تمام اطلاعاتی که به اشتراک گذاشتین... ما (4 نفر) پنج شنبه 6 مهر وقت داشتیم و با استفاده از تجربیات همه دوستان بدون هیچ مشکلی مدارک رو تحویل دادیم و امروز پنج شنبه 20 مهر ویزا مولتی 90 روزه با پست آرامکس تحویل شد (مشهد). سه نفر قبلا شینگن آلمان داشتیم ولی یه نفرمون هیچ ویزای نداشت ولی خدا رو شکر به همه مون دادن. مدارک اصلی که ارائه دادیم: سند مالکیت، پروانه کسب، تمکن مالی 30 میلیون.
با آرزوی روزی که گرفتن ویزا اینقدر برای ایرانی ها دشوار نباشد.

پاسخ
پاسخ
م
محمد هاشمی
۱ ماه پیش

سلام ، من و همسرم ویزای شینگن مون اوکی شده ، قرار اول بریم هلند بعد فرانسه و در انتها ایتالیا .می خواستم بدونم با توجه به اینکه از هلند دعوتنامه داریم حتما باید خروجمون هم از هلند باشه ؟ یا از همون ایتالیا می تونیم برگردیم ؟ و اگر از ایتالیا برگردیم مشکلی برای کسی که بهمون دعوتنامه داده پیش نمیاد ؟؟

پاسخ
پاسخ
ب
بهرام
۱ ماه پیش

سلام دوست عزیز ، یک سوال برای درخواست ویزا مولتی 6 ماهه چند بار ورود تو فرم سفارت ایتالیا که مثل سایر کشورها عضو شینگ است کجاش باید این درخواست رو کنیم ، فقط یک قسمت داره که میشه مولتیپل انتخاب کرد ولی زمان نمیشه داد . دستی بنویسم درسته مثلا از این تاریخ تا تاریخ....
سپاس

پاسخ
پاسخ
ا
امین
۱ ماه پیش

با سلام خدمت ادمین محترم
من برای دو ماه دیگه وقت دارم یکی این که برنامه سفر رو باید کتبا اعلام کنم و این که برای رزرو هتل و پرواز اگر خودم اقدام کنم باید حتما ویزا کارت داشته باشم و درخواست ویزا رو چند روزه اعلام کنم من 10 روز قصد اقامت دارم با تشکر

پاسخ
پاسخ
ر
ریحانه
۱ ماه پیش

سلام،من و همسرم ریجکت شدیم,میخواستم اعتراص بزنم به سفارت هلند،انتهای برگه ای که دلایل ریجکتی رو نوشتن یه سایت نوشتن که کامل نیست و الان نمیدنم به کجا باید ایمیل بزنم،میشه راهنمایی کنید

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۱ ماه پیش

سلام دوست عزیزوگرامی.ازبابت توضیحات کامل وشفاف ممنون وسپاسگذارم.ممنون میشم منوکمک کنید که بتونم هلندبرم

پاسخ
پاسخ
ب
بنفشه
۱ ماه پیش

سلام
ممنون از جوابی که به سوال قبلیم دادید.
من برای 30 مهر وقت دارم و با یک زوج هلندی در ایران آشنا شدم که قرار شد برام دعوت نامه بفرستن. اطلاع دارید که چقدر طول می کشه تا دعوت نامه صادر بشه؟ تا 13 روز دیگه آماده میشه یا نه به نظرتون ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
دعوتنامه همون موقع که میرند شهرداری صادر میشه

پاسخ
پاسخ
م
ماندانا
۱ ماه پیش

سلام اقا احمد
ضمنا من در هلند به دخترم كه در مجارستان تحصيل مي كند ملحق ميشوم كه از انجا به اتفاق هم چن روز هلند و بعد سوييس و بلژيك و فرانسه برويم . ايا لازم هست بگويم دخترم مجارستانتحصيل مي كند و با او همسفر خواهم شد؟

پاسخ
پاسخ
م
ماندانا
۲ ماه پیش

سلام آقا احمد ماندانا هستم پيامي ارسال كردم انگار جيميلم درست تايپ نشده بوده چنانچه پاسخي هست به اين جي ميل ارسال گردد:
سوال:1- ايا واقعا ترجمه ها نيازي به تاييد مهردادگستري و وزارت امورخارجه ندارد؟
2-مدارك شغلي بنده حكم كارگزيني - فيش حقوقي ماه اخر-ليست بيمه پرداختي 3 ماهه اخر-و گواهي اشتغال بكارهست ايا اين مدارك كافيست يا نياز هست يا بعضي اضافه هست؟
3-ترجمه سندملكي و شناسنامه مربوط به سال گذشته هست ايا مشكلي ندارد؟
سپاسگزارم كه بعلت محدود بودن وقت سريع پاسخ داده شود مدارك در حال ترجمه هستند ووقت سفارت بنده يكشنبه هفته اينده 14 اكتبر است.
پرينت 3 ماهه بانكي 300 ميليوني هم دارم.ضمنا درخواست وقت ويزاتوريستي 3 ماهه مولتي پل دادم 3 ويزاي شينگن از مجارستان هم دارم.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

ممنون از راهنماییتون
سوال من اینکه از زمان دریافت ایمیل وقت مصاحبه تا روز مصاحبه چقدر زمان بینشون زمان هستش
ممنون

پاسخ
پاسخ
م
مهسا
۲ ماه پیش

سلام
خسته نباشید
من 26 سالمه و مجردم.تصمیم گرفتم که برم پاریس عید.ولی اصلا نمیدونم که میشه یا نمیشه.چون من 1 سال سابقه کار و بیمه دارم که تا اون موقع 1سال و6ماه. وپول حساب بانکی نهایتا 20 میلیون میتونم داشته باشم.
میخواستم بپرسم من اقدام کنم جای امیدواری هست؟؟ یا کلا بیخیال بشم؟؟
اگه 10روز آخر مبلغ نزدیک 100 میلیون توی حسابم باشه فایده داره که اون 2 ماهو بپوشونه؟؟
من دو تا کار خوب دارم که مدارک مربوط به اونارو بخوام ضمیمه کنم.فقط درمورد حساب بانکی و مدت زمان و مبلغش اطلاعاتی ندارم

پاسخ
پاسخ
آ
آناهيتا
۱ ماه پیش

سلام مهسا جان، من يك هفته قبل ريختم تو حسابم پول
اصلا مشكلي نداره
سعي كن تمكن مالي ك ميگيري زير ٤٠ نباشه
در ضمن سفارت فرانسه شديدا سخت گيري ميكنه و همه رو ريجكت ميكنه
من پيشنهاد ميكنم از سفارت هلند اقدام كني و بعد از ويزا شدن ب پاريس بري
💐

پاسخ
پاسخ
آ
آناهيتا
۲ ماه پیش

سلام اقا احمد
من ديروز به مركز وي اف اس رفتم همه مداركم بود، سپرده كوتاه مدت ٤٥ ميليون پول تو حساب سند مالكيت معرفي نامه و دعوتنامه از يه نمايشگاه
من متاهل هستم و ي پسر دارم اما بايد تنها برم و بيام، بنظرتون چقدر امكان گرفتن ويزا رو دارم؟ چون خيلي واسم مهمه
سپاس

پاسخ
پاسخ
م
معصومه
۲ ماه پیش

سلام مجدد و تشکر بابت پاسختون به سوال قبلیم؛
من و همسرم ده روزه که به VFS ایمیل زدیم و هیچ جوابی دریافت نکردیم حتی تاییدیه ای که نشون بده ایمیل ما رسیده بهشون یا نه! آیا روالش همینجوریه؟
یه سوال دیگه هم داشتم از شما و یا دوستانی که تحربه ی مشابه داشتن، ما یه دعوت نامه از هلند داریم، میخوایم بریم هلند و بعد از اون احتمالا فرانسه و اسپانیا، آیا باید برنامه ی دقیق سفرمون رو همراه با رزرو هتل و پروازها (از هلند به اون 2 کشور دیگه) به سفارت ارائه بدیم؟ بعضی جاها خوندم که میگن توضیحی ندین چون سفارت حساس میشه! ولی نظر خودم اینه که وقتی ما داریم توریستی میریم بهتره که برنامه ی سفر رو با یه دیتیل معقول ارائه بدیم.
ممنون میشم در این مورد راهنماییم کنید

پاسخ
پاسخ
ا
اردلان
۱ ماه پیش

سلام
من خودم هم این مشکل رو داشتم چند بار باید ایمیل بزنید تا بهتون جواب بدن فقط تاریخ سفرتون تقریبا سه ماه بعد باشه

پاسخ
پاسخ
ن
نگار
۲ ماه پیش

دوست عزیز جدیدا ایمیل تاییدیه نمیاد ولی بعد از دوروز جواب ایمیلتون باید بیاد دوباره ایمیل بزنید.

پاسخ
پاسخ
م
محمد شکوهی
۲ ماه پیش

ممنون از اطلاعت مفید شما،فقط دو تا سوال داشتم اول اینکه ترجمه مدارک رو باید حضوری تحویل بدم یا اسکنش رو بفرستم؟ دوم اینکه من دانشجو هستم و پول زیادی توی حسابم نیست میتونم پرینت حساب پدرم رو بفرستم مرسی

پاسخ
پاسخ
ا
اردلان
۲ ماه پیش

با سلام خدمت ادمین محترم و تشکر از سایت بسیار مفیدتون یه سوال داشتم برای سفارت میشه به جای رزرو هتل هاستل رزرو کرد؟؟و آیا برای رزرو هتل باید هزینه پرداخت بشه؟

پاسخ
پاسخ
ع
عليرضا
۲ ماه پیش

سلام
اول از همه ميخواستم بپرسم دعوتنامه تا چه مدت زماني اعتبار دارد ؟
دوم
برنامه سفر ما ماه مارچ هست
بنظر شما در ماه دسامبر وقت مصاحبه درخواست بديم ؟

پاسخ
پاسخ
س
سارا
۱ ماه پیش

سلام. دعوتنامه اعتبارش بر اساس تاریخ رفت و برگشت سفر هست یعنی بستگی به مدت سفر خودتون داره.
به نظرم ۴ ماه قبل از تاریخ سفر درخواست وقت مصاحبه بدید و تاریخ رفت و برگشتتون رو دقیق مشخص کنید داخل ایمیل تا این وسط زمانی رو از دست ندید.

پاسخ
پاسخ
ا
اردلان
۲ ماه پیش

با سلام و تشکر فراوارن از سایت بسیار خوبتون در مورد رزرو هتل از سایت بوکینگ موقع رزرو هیچ پولی پرداخت نمیکنیم؟و برنامه سفر رو باید کتبا به سفارت ارائه بدیم و معمولا درخواست ویزا رو چند روزه بزنیم من 10 روز قصد اقامت دارم
با تشکر فراوان

پاسخ
پاسخ
س
سارا
۱ ماه پیش

شما از سایت بوکینگ میتونید هتل رزرو کنید و پولی رو پرداخت نکنید اما این سایت برای تضمین اینکه شما بعدا نقدی یا با کارت پولش رو‌ میدید معمولا یه شماره کارت ویزا یا مستر میخواد که باید واردش کنید تا رزروتون قطعی بشه. دادن شماره کارت هم به معنای پرداخت پول نیست فقط برای اینه که اگر پولتون رو ندادید از کارت بعدا کم کنه پس فقط ضمانت هست.

پاسخ
پاسخ
ن
نرگس
۲ ماه پیش

با سلام خدمت أدمين محترم كلا كساني كه ريجكت ميشن وقتي ٧ ماه بعد به سفارت ديگري رجوع مي كنند ديگر اون تاثير منفي اش پاك مي شود يا بايد توضيح دهند چرا ريجكت شدن ممنون از شما چون من ريجكت شدم و موندم جيكار كنم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
اگر توی سیستمشون باشه ممکنه سوال بپرسند.

پاسخ
پاسخ
ا
اردلان
۲ ماه پیش

با سلام خدمت دوستان یه سوال داشتم وقت سفارت داده شده به من در تاریخ 5 آذر ماه هست برای رزرو بلیط پرواز و هتل چه زمانی اقدام کنم بهتره و تاریخ پرواز و 25 آذر بگیرم خوبه؟

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۲ ماه پیش

بالای فرم درخواست ویزا، سمت چپش یه مربع هست که داخلش نوشته شده Stamp . اونجا رو باید چکار کرد؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

دست بهش نزن

پاسخ
پاسخ
ن
نرگس
۲ ماه پیش

با سلام من متاسفانه ريجيك شدم علتش هم اين بود كه گفتن هدف سفرت براي ما مشخص نيست. هر چند كه دعوتنامه از دوستمم داشتم حال سوالم اينه به نظرتون ٦ يا ٧ بعد اگر از سفارت المان تقاضاي ويزاي نامزدي بدم اين رجكتم تاثير داره؟؟؟ و اينكه بعدا ديگه از من انگشت نگاري نمي كنن براي درخواست ويزا ؟ لطفا مقداري كمك كنيد دوستان . ممنونم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

از ویزای نامزدی اطلاعی ندارم دوست عزیز

پاسخ
پاسخ
س
سحر
۲ ماه پیش

سلام مجدد
فک کنم این متن 4 یا 5 که دارم مینویسم ولی جواب نمیدید . لطفا منم راهنمایی کنید.
من و همسرم 12 نوامبر از فرانسه و با پدر و مادرم 15 نوامبر از هلند وقت داریم.
اول اینکه میشه از دو تا سفارت اقدام کرد یا نه ؟ ( به خاطر پاس میگم)
دوم اینکه اگه از یکش بخواهیم اقدام کنیم کدومش بهتره ؟ شاید شما و اطافیانتون تجربه جدید از فرانسه هم داشته باشید. چون ظاهرا هلند که خوب داره ویزا میده .
اقا رضا : شما شینگن اولتون بود یا نه ؟ و اینکه تو فرم درخواست مولتی داده بودین یا نه ؟ خودشون بهتون دادن ؟
ما ایمیلی که زدیم برای 15 دسامبر تاریخ زدیم ولی برای ژانویه میخوایم بریم .

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
خیر نمیتونید از دو سفارت فرانسه و هلند همزمان درخواست بدهید چون موقع درخواست ویزا پاسپورتتون پیش سفارت میمونه

پاسخ
پاسخ
د
داريوش
۲ ماه پیش

سلام من در خواست ويزا دادم منتظر جواب هستم دعوت نامه از خواهرم كه اقامت هلند رو داره به سفارت ارائه دادم همراه با خانمم و پسرم. شغلم هم دندانپزشك هست مدرك دندانپزشكي رو ارائه دادم و بقيه مدارك مدرك دندانپزشكي رو هم اكراين گرفتم كه مدرك رو هم ارائه كردم. چقدر شانس گرفتن ويزا رو دارم.

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۲ ماه پیش

سلام
رزرو بلیط برای ارائه به سفارت رو باید چطوری تهیه کرد که رایگان باشه؟ سایت خرید بلیط که فقط رزرو کنیم و نخریم رو سراغ دارین معرفی کنید؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
آژانس ها میتونند این کار رو انجام بدهند.

پاسخ
پاسخ
م
معصومه
۲ ماه پیش

سلام خسته نباشید و ممنون بابت مطالب خوبتون.
ببخشید من و همسرم درخواست ویزای شینگن از هلند دادیم (همزمان و طی یک ایمیل واحد).
آیا این مطلب درسته که باید جفتمون تو حسابمون مبلغ زیادی پول داشته باشیم؟ فقط همسرم تو حسابش پول داره و من پولی تو حسابم نیست 😔

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
اگر با هم سفر می کنید یک نفر حساب بانکی ارائه بده کافیه

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۲ ماه پیش

سلام و درود
منم طبق رسالت این سایت و بقیه دوستان تجربه خودم رو در اختیارتون میذارم که با اطلاعات کامل و با کمترین هزینه اقدام کنید
دوستای خوبمون آقا رضا و سارا خانوم مطالب جامعی رو درمورد وقت و روز مصاحبه گفتن که من فقط اضافه میکنم که زودتر از ساعتی که تو میل اومده اجازه ورود ندارین من 10 دقیقه زودتر رفتم گفتن باید سرساعتت بیای
نکته بعدی اینکه بردن موبایل هیچ منعی نداره ولی اگه ازش برای تماس تلفنی استفاده کنید بهتون تذکر میدن میتونید غیر تماس ازش استفاده کنید
ترجیحا اگه وسیله داریدهمه وسایل رو تو پارکینگ بذارید غیر مدارک چون بازرسی بدنی میشید و کلافه کننده و وقتگیره درست زمانیکه خودتون به اندازه کافی استرس دارید.
من یه شنگن از اسپانیا 2015 و یکی از فرانسه 2016 داشتم و درخواست مالتیپل برای نوامبر به مدت 40 روز دربازه ی 8 ماه داده بودم
من برای تمام سفرم برنامه داشتم چند تا رزرو هتل و پرواز که سفارت اولی رو گرفت
نکته بعدی که دوستان میخوان برای مالتی درخواست بدن اینکه که شما درخواستتون رو فقط تو فرم مشخص میکنید و میزنید چند بار ورود و ملتیپل
رزرو اول کافیه و چیزی که هزینه برداره اینه که شما نیازی نیست 40مثلا روز بیمه مسافرتی بگیرید برای سفر اولتون بیمه بگیرید و به سفارت بدین چون واقعا هزینه اش خیلی متفاوته.
مثل تجربه دوستان هیچ ایمیلی برای من نیومد ولی من بعد دوهفته عادی نه کاری به سفارت مراجه کردم و پاسمو گرفتم.
ویزای مالتیپل 90 روزه یکساله تاریخ اعتبار ویزا هم از چند روز اینده بود نه حتی طبق برنامه من در نوامبر ضمنا من هیچ دعوتنامه نداشتم.

من برای 18-22 اکتبر برنامه فستیوال پاییزه 5 روزه آمستردام دارم
خوشحال میشم همسفری داشته باشم .


آمستردام، هلند
۱۸ تا ۲۲ اکتبر

پنج روز خوش‌گذرانی پر سروصدا که در ۱۱۵ محل مختلف در پایتخت زیبای هلند برقرار می‌شود. این چند روز که در آمستردام بین هنرمندان جهانی موسیقی الکترونیک پرسه می‌زنید، حسی شبیه به این خواهید داشت که دارید در کمپین من آمستردام هستم دوچرخه‌سواری می‌کنید و آمستردام مال شما است. و واقعا هم همینطور است؛ این فستیوال پاییزی با ۴۵۰ کنسرت و رویداد موسیقایی دیگر و حضور ۲۰۰۰ دی‌جی آغوشش را به روی همه باز کرده. بهتر است از بین این همه،‌ بهترینشان را انتخاب کنید،‌ اگر نه، این خطر هست که بینشان گم ‌شوید و به هیچ‌کدامشان نرسید.

امیدوارم مجموع اطلاعات دوستان راهکار هموطنان عزیز باشه.

سوالی بود درخدمتم.

پاسخ
پاسخ
ف
فرناز
۲ ماه پیش

سلام.ممنون از اطلاعاتتون.لطفا در مورد سوالاتم من و راهنمایی کنید.من از ادمین هم پرسیدم ولی به قدری استرس دارم که مایلم از شما هم راهنمایی بگیرم.
اول در مورد برنامه ی سفر که حتما باید دقیق باشه.من از فرانسه درخواست دادم ولی قصد رفتن به سوییس و المان رو دارم .و برگشتم هم از المان هست.
و بدای اولین بار هست که درخواست شینگن دادیم.چقدر احتمال گرفتن ویزا هست.
دوم فقط تمکن مالی و مدارک شوهرم کافی هست؟
و من پاسپورتهای قبلی رو نگه نداشتم .چقدر میتونه مشکل ساز باشه.
به ما گفتن کپی پاسپورت با امضای شخص .ولی در پاسپورتها جای امضا خالی هست.
لطفا راهنمایی کنید .ممنون میشم

پاسخ
پاسخ
ا
اردلان
۲ ماه پیش

سلام حمید جان با عرض تبریک فراوان
یه سوال داشتم برنامه سفرتون و چطوری به سفارت اعلام میکنین؟کتبا مینویسین؟هتل و پرواز و خودتون رزرو کردین؟بعد بیمه مسافرتی رو از ابتدای تاریخ سفرتون به مدت چند روز گرفتین؟
با تشکر

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۲ ماه پیش

سلام دوست من و تشکر از تبریکتون
برنامه سفر رو طبق اولین سفر تو فرم مینویسید هتل رو خودم رزرو کردم پرواز رو اژانسا مجانی میگیرن و مهر میکنن
بیمه مسافرتی هم به مدت اولین سفرتون کافیه

پاسخ
پاسخ
ف
فرزین
۲ ماه پیش

سلام آقا حمید
ممنون بابت به اشتراک گذاشتن تجربیات
من و همسرم تجربه مشابه شما رو داریم (سینگل از فرانسه 2016 و سینگل از سوییس 2017) و میخوام ایندفعه مولتی از هلند بگیرم ایمیل زدم وقت سفارتم 26 نوامبر هست.
فقط تو فرم ویزا قسمت مولتی رو تیک بزنم و Duration رو بزنم
Maximum 14 Days per trip خوبه ؟
خواستم در این مورد راهنمایی کنید و اینکه شما خودتون چی زدین ؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۲ ماه پیش

سلام فرزین جان
درسته
شما تو فرم میزنید مالتیپل(سوال 24) و بازه سفر که تو فرم میشه سوال 25 رو من زدم 40 روز(نباید بیشتر از 90 روز باشه چون شرایط ویزای کوتاه مدت 90 روزه) سوال 29و30 رو میزنید تو بازه زمانیکه مدنظرتون هست مثلا یکسال یا شش ماه
نکته مهم ویزای مالتی اینه که برنامه سفرجدید شما باید کمتر از یکسال از اخرین سفر اروپاییتون(شنگن) باشه
نگران ریجکتی هم نباشید چون اگه مولتی ندن سینگل برای اولین سفرتون میدن
نکات بالا برای من سه بار رفتن به سفارت و با خواهش و تمنا سوال پرسیدن بود لطفا به اشتراک بذارید که بقیه هموطنان عزیزمون هم استفاده کنن.باتشکرو احترام

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام حمیدجان
ممنون از نوشتن تجربت.
خیلی خوشحالم ویزات رو گرفتی و امیدوارم سفرهای عالی داشته باشی

پاسخ
پاسخ
س
سمانه
۲ ماه پیش

با سلام و تشکر فراوان بابت پاسخ گویی های دقیق شما.
بنده به همراه همسرم قصد داریم در ماه April به هلند سفر کنیم. در سایت vfs گفته شده که نمی توانیم زودتر از 3 ماه مانده به سفر جهت دریافت نوبت اقدام کنیم. ولی ظاهرا نوبت دهی به جای 2 هفته گاها 3 ماه زمان می برد. به نظر شما اگر این ماه یا اوایل ماه آینده اقدام کنیم مشکلی پیش خواهد آمد؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
امتحان کنید. نهایتا نوبت نمیدند

پاسخ
پاسخ
ن
نگار
۲ ماه پیش

سلام اول از همه ممنون بابت سایت خوبتون که کمتر اینطور جامع و با ارزش در فضای مجازی میشه چنین سایتی و پیدا کرد.
سوال من اینه که من در ایمیلی که زدم به سفارت تاریخ سفرم آخر آبان بوده و وقتی که بهم دادن اوایل آبان هست ولی الان برنامه سفرم به دی تغییر کرده ، با توجه به اینکه در بازه سه ماهه میشه وقت سفارت گرفت و با توجه به مغایرت تاریخ سفرم در ایمیل با تاریخ واقعی سفرم .....در روز مصاحبه مشکلی برام ایجاد نمیشه؟ یا باید دوباره وقت بگیرم ؟متشکرم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
فکر نکنم مشکلی داشته باشه. بهترین کار تماس با خود وی اف اس هست.

پاسخ
پاسخ
ه
هاشمی
۲ ماه پیش

سلام
ی سوالی داشتم.
شوهر عمه من که هلند هستن برای من و همسر و پسرم دعوتنامه داده ان. ایشون گفتن که در فرم شینگن انتخاب کنیم اسپانسر مالی ما هستن.
ایا اگر ما هم ایشون رو به عنوان اسپانسر انتخاب کرده و هم گزینه تامین مالی توسط خودمون را انتخاب کنیم به مشکلی بر نمی خوریم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
نه مشکلی نداره

پاسخ
پاسخ
ا
امین
۲ ماه پیش

احمد آقا سلام
من چند پست قبلی در مورد تاثیر ویزای UK پرسیدم که ظاهرا از قلم افتاده
ممنون میشم پاسخ بدید
من دو تا ویزای UK برای سال 2007 دارم که البته اولی که یک ماه است استفاده شده (رفتم انگلیس و برگشتم) ولی دومی که شش ماهه بوده استفاده نشده (یعنی نشد که برم انگلیس) آیا ارائه این دو تا ویزا هم موثره؟ یا احیانا اینکه از اون شش ماهه استفاده نکردم پوئن منفی حساب نمیشه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
احتمالا تاثیر مثبت داره

پاسخ
پاسخ
م
مهدی سربلندی
۲ ماه پیش

دست مریزاد.اطلاعاتتون واقعا کامل و جامع است.خیلی استفاده کردم. از اینکه وقت گذاشتید و این صفحه را ایجاد کردید خیلی متشکرم. جای قدر دانی داره.
امیدوارم هممون این لیاقت را بدست بیاوریم که بدون چشمداشت تجربیات و دانشمون را به کسهنی که نیاز دارند انتقال بدیم. باز هم ممنون.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

موفق باشی مهدی جان

پاسخ
پاسخ
آ
آفاق
۲ ماه پیش

سلام آقای احمد عزیز
بی نهایت از شما سپاسگزارم که تجارب خودتون رو در اختیار هموطنانتون گذاشتین و بیشتر بابت بروز رسانی اطلاعاتتون که خیلی به من کمک کرد. حقیقتش من حدود دو ماه پیش سایتتون رو دیدم و اطلاعات مهمش رو تو برگه ای نوشتم وتمام مدارک خودم و دخترم رو برای مصاحبه ای که روز 19 سپتامبر بود برای سفارت هلند آماده کردم.اواسط مرداد هم دو تا ایمیل اومد برام از شرکت vfs که اصلا بهش دقت نکردم و فکر کردم سایتی هست که میخواد سرویس های مشتری پسند ارایه کنه . تا دو روز قبل از وقتی که سفارت بهم داد دوباره برای اطمینان از تهیه مدارک اومدم و مطالب رو دویاره خوندم با این توضیح که متاسفانه بلیط هواپیمامونو کانفر کردم. اونروز بود که فهمیدم باید برم به پالادیوم و مدارک رو به این شرکت تحویل بدم که واقعا ازتون ممنونم که مطالب رو بروز کردید وگرنه می رفتم سفارت و همه چیز بهم می خورد. خلاصه اینکه خیلی بهم کمک کردین و من ممنونم ازتون. یه مطلبی هم می خواستم بگم که تجربه خودم از تحویل مدارک بود شاید بدرد کسی بخوره. در مورد دختر 8 ساله ام که با هم می خوایم بریم هلند. تو ساییتون یه خانمی زحمت کشیدن و در مورد دختر خودشون نوشتن که باید کپی پاسپورت همسرشون رو برای vfs در عمان ایمیل کنن من کپی پاس همسرم بعلاوه کارت ملی و شناسنامه اش رو با خودم بردم و خوشبختانه با همسرم رفتیم و ایشون تو ماشین موندند تا ما رو برگردونه . حدود 45 دقیقه زودتر رفتیم ، یه آقایی دم در بود که نمی ذاشت همراه ها برن داخل .من ایمیل رو نشونش دادم گفت زود اومدی برو ساعت 10 بیا (وقت داده شده 10:10 بود) رفتیم طبقه همکف و صبحانه خوردیم و وقتی برگشتیم ساعت 9:55 بود و بدون اینکه کسی باشه دم در ایمیل رو چک کنه رفتیم تو (می خوام بگم اگه اون آقا جلومونو نمی گرفت زودتر می تونستیم شماره بگیریم و کارمون زودتر انجام می شد) چون تو صف که بودیم از هیچکس نپرسیدند کی وقت داشتید و شماره می دادند .خلاصه بهمون شماره دادند و چون لوازم اضافی نداشتیم فقط از یک گیت بازرسی بدنی رد شدیم و راهنمایی شدیم به سالن. دو تا سالن هست یکی general و یکی vip که جنرال خیلی شلوغ بود مدام شماره هایی خونده می شد که نبودند و رفته بودن برای تکمیل مدارک . تا ساعت 11:20 شماره ما خونده شد و رفتیم باجه اعلام شده. اول مدارک منوخواست و پرسید که تنها می رید سفر گفتم با دختر 8 ساله ام هستم گفت پدرشون هم میاد؟ گفتم نه. گفت برگه رضایت نامه دارین؟ گفتم نه قبلا اجازه محضری برای گرفتن پاسپورت داده دیگه. گفت ترجمه کردید و با خودتون آوردین گفتم نه. گفت پس برید رضایت نامه محضری ترجمه شده رو بیارید. گفتم الان؟ گفت چاره ای نیست چون دولت هلند خیلی روی رضایت نامه حساسه و اگه نداشته باشید ریجکت میشید. گفتم تمام مدارک شناساییش باهام هست گفت نه فقط رضایت نامه .گفتم پایین تو ماشین نشسته گفت از اول بگو اینجا هست صداش کن بیاد بالا فرم رضایت نامه رو امضا کنه تا همسرم بیاد 10 دقیقه ای طول کشید و شانسی که آوردم این بود که دوباره نفرستادنم که برم شماره بگیرم چون با خانمی که همراه دختر و همسرش اومده بود صحبت کردم گفتن از ساعت 8 اینجان و بخاطر تکمیل نقص مدرکی که اژانس نفرستاده بود مجبور شدن دوباره شماره بگیرن که شمارشون 35 تا بیشتر از شماره من بود و خدا رو شکر همسرم اومد بالا و فرم رو امضا کرد و مدارک رو باجه کناری ازمون گرفت و بعد انگشت نگاری یه رسید دادند و گفتند براتون ایمیل می فرستیم . فرداش هم دو تا ایمیل برامون اومد که ref no درخواست ویزامون رو برامون ارسال کرده بودند و کلا تحویل مدارک 20 دقیقه تا نیم ساعت طول نکشید.نکته مهم اینه که امروز که مطالب سایت vfs رو می خو ندم دیدم همون برگه رضایت نامه تو بخش سفر با بچه ها وجود داره و کسانی که می خوان با بچه های کوچیک سفر کن اون فرم رو می تونن دانلود کنن و با مشخصات و امضای همسرشون مدارک رو تکمیل کنن و ببرن یا همراه همسرشون برن و بگن برای دادن رضایتنامه اومدن تا مثل من شوک نشن .باز هم از اقای احمد عزیز و سایر دوستان تشکر می کنم که با مطالب مفیدشون بهم کمک کردند.
با تشکر

پاسخ
پاسخ
م
محمد رضا
۱۱ روز پیش

سلام،عذر میخوام، میخواستم ببینم برای دخترتون درخواست ویزا چند روزه کردید. آیا برای محصل بودنش مشکلی نبود؟
چون من میخواستم برای خوانوادم درخواست بدم شنیدم میگن زمان تحصیل ریجکت میکنن. پسرم هفت سالش هست کلاس اول دبستان.
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

پاسخ
پاسخ
آ
آفاق
۶ روز پیش

سلام آقاي محمدرضا ،من براي خودم و دخترم درخواست ويزا به مدت ١٥روز از سفارت كردم و فقط از مدرسه گواهي اشتغال به تحصيل گرفتم و البته به عنوان وزارت امور خارجه ،(خودشون گفتن فقط به همين عنوان تو سامانه آموزش و پرورش مي تونن گواهي صادر كنن)بعد به زبان انگليسي ترجمه رسمي شد و به شركت vfs با بقيه مدارك ارايه كردم و با هيچ مشكلي هم مواجه نشديم خدا رو شكر ،اميدوارم شما هم مشكلي نخواهيد داشت. ما هم از ٣٠مهر تا ١٥آبان هلند بوديم و دخترم به مدرسه نرفت. سفرتون خوش

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام آفاق عزیز
ممنون که اینقدر با جزییات تجربتون رو نوشتید. خصوصا در مورد فرزند که من هم اطلاعی نداشتم.
امیدوارم هرچه زودتر ویزاتون بیاد و سفر بسیار خوبی داشته باشید.

پاسخ
پاسخ
آ
آفاق
۱ ماه پیش

سلام آقای احمد عزیز خوشبختانه ویزامون دو هقته بعد از تحویل مدارک اومد 45 روز اعتبار و مولتی که خیلی خوشحال شدیم بلیطمون کنسل نشد چون برای سه روز بعد از گرفتن پاسپورت بلیط رو کانفرم کرده بوده ولی متاسفانه دخترم به شدت مریض شد و کارش به بیمارستان کشید و بدتر اینکه بعدش خودم هم مریض شدم و چون نمی تونستیم با اون حال بریم مسافرت ، بلیطمون کنسل شد و با یک میلیون تومان ضرر سفرمون تا 30 مهر به تاخیر افتاد. بازم یه نکته برای اون دسته از دوستان که منتظر ایمیل هستند تا بهشون اعلام بشه باید بگم که تا روز گرفتن پاسپورت ها (15 روز بعد از تحویل مدارک)ایمیلی برام نیومد و خودمون رفتیم شرکت vfs و پاسمون رو گرفتیم ولی بعد از یک هفته از طریق ایمیل هم صدور ویزا بهم اعلام شد و هم گرفتن پاسپورت ها توسط ما تایید شد. با سپاس

پاسخ
پاسخ
ي
ياسمن
۲ ماه پیش

سلام
سپاس
يه سوال داشتم، ايا با داشتن ويزا كاري هلند ميشه به المان هم رفت؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيد كمي منو

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام یاسمن جان
اگر ورودت از هلند باشه و بعد بری آلمان که هیچ مشکلی نیست ولی اگر ورودت بخواد آلمان باشه ممکنه سختگیری کنند.
البته موقع ورود به هلند هم ممکنه سوالاتی در مورد هدف سفر و برنامه سفر ازتون پرسیده بشه.

پاسخ
پاسخ
ر
رسول
۲ ماه پیش

با سلام و خسته نباشید
آقا احمد عزیز سوالی دارم اگه امکان داره راهنمایی بفرمائید . من 5 اکتبر وقت vfs برای ویزای هلند رو دارم برنامه ام اینه : من خودم میخوام ویزای یکماهه بگیرم ولی همسر و بچه ام میخوان سه ماه بمونن . میخوام بدونم داخل فرم ویزا اقامت خودم رو یکماه و خانمم و بچه ام رو سه ماه بزنم ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟ امکانش هست به من ویزای یک ماهه و به خانمم سه ماه بدهند ؟ بلیط رزرو هواپیما رو هم به همین صورت که برنامه داریم بگیرم ؟ با سپاس فراوان

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام دوست عزیز
چه مشکلی باشه، شما قصد دارید یک ماه بمونید و همسرتون سه ماه. بله رزرو بلیط هم مطابق مدت اقامت در فرم ویزا باید باشه.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

سلام با توجه به اینکه ویزای شینگن شما از طریق دعوتنامه بوده میخواستم بپرسم که توی فرم درخواست شینگنتون اون قسمتی که میگه هدف از رفتنتون چی هست رو نوشته بودید دیدار دوستان و اقوام یا نوشته بودید توریستی؟ متشکرم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام حامد جان
هر دو

پاسخ
پاسخ
b
banoo
۲ ماه پیش

باسلام وتشکرفراوان برای مطالب خوبتون
من برای مادرم وقت سفارت گرفتم ولی الان خواهرم هم زیر15سال داره میخواد همراه مادرم بیاد ولی من برای خواهرم وقت سفارت نگرفتم
الان بایدچیکارکنم؟؟؟
ایادرسته که میگن بچه های زیر18سال نیازبه وقت گرفتن ندارن؟؟؟؟
خواهش میکنممممم اگه میشه زودترخبربدین ماااازیاد وقت نداریم
خیلی خیلییی ممنونم

پاسخ
پاسخ
ب
بنفشه
۲ ماه پیش

ممنون از اطلاعات خوب و کاملی که دادید.
من برای 22 اکتبر از هلند وقت دارم. امکانش هست که زمان شروع سفر رو یه هفته جابجا کنم در فرم ویزا ؟ یا حتما باید با اون چیزی که در ایمیل درخواست وقت فرستادم یکی باشه ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
یکم جابجا کنید مشکلی نداره

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۲ ماه پیش

سلام دوستان . خوشبختانه ویزا ما آمد .من و همسرم برای 14 روز درخواست داده بودیم و ویزا 30 روز آمده اون هم بصورت مولتی در یک بازه 45 روزه بهتر از این نمیشه دیگه . امیدوارم این خبر خوش برا ی همه دوستان باشه . یک نکته اینکه ما سرویس پیامک رو با هزینه 3 یورو فعال کرده بودیم که اصلا پیامکی نیامد . حتی دیروز که با دفتر وی اف اس تماس گرفتم گفتند باید تا حالا براتون ایمیل می امده که اون هم نیامد . خلاصه یک کمی نگران شده بودم که شاید ریجکت بشه کلا 15 روز از روز تحویل مدارک طول کشید تا ویزا با ارامکس به مشهد آمد. ضمنا جهت اطلاع دوستان من و همسرم تا حالا ویزا شینگن نگرفته بودیم و دعوتنامه هم نداشتیم چند تا سفر مثل خیلی ها به دبی و مالزی و غیره داشتیم . حقیقتش فکر نمیکردم که بدون دعوتنامه بشه ویزا گرفت یک روز اتفاقی این سایت رو دیدم و تصمیم گرفتم من هم یک تلاشی بکنم که همین جا لازم میدونم از زحمتهای احمد آقای عزیز مدیر این سایت تشکر کنم .من هم وظیفه خودم میدونم اطلاعات خودم را با دیگران درحد توانم به شراکت بگذارم و خوشحال میشم اگه کمکی بتونم انجام بدهم

پاسخ
پاسخ
ا
امین
۲ ماه پیش

سلام
من دو تا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
من برای عید قصد سفر به فرانسه داشته باشم
در اینجا توضیح داده شده که نباید زمان مصاحبه با زمان سفر بیش از سه ماه فاصله داشته باشه
از طرفی با توجه به شلوغی و تعدد متقاضیان معلوم نیست پس از زمانی که ایمیل درخواست ارسال بشه چه زمانی برای مصاحبه وقت بدند. من تو این سایت دوستانی دیدم که تو همین شهریور برای آذر وقت بهشون داده شده
به نظرتون من کی باید ایمیل درخواست رو بفرستم تا وقت مصاحبه ام نه خیلی زود بشه نه خیلی دیر و در واقع بتونم حول و حوش دی ماه یا حتی بهمن وقت سفارت بگیرم؟
ضمنا من علاوه بر ویزای سینگل یک ماهه شینگنی که برای سال 2014 از سفارت فرانسه گرفتم، دو تا ویزای UK برای سال 2007 دارم که البته اولی که یک ماه است استفاده شده (رفتم انگلیس و برگشتم) ولی دومی که شش ماهه بوده استفاده نشده (یعنی نشد که برم انگلیس) آیا ارائه این دو تا ویزا هم موثره؟

پاسخ
پاسخ
ز
زهره
۲ ماه پیش

سلام مجدد و با تشکر از پاسخگویی تون.
میشه لطف کنید بگین تو فرم ویزا تفاوت سوال31 و 34 چیه؟ هردوشون اطلاعات فرد دعوت کننده رو میخوان که سوال31 ستاره داره و یه توضیحی زیرنویسش هست که من متوجه نمیشم. من از دوستم دعوتنامه دارم و نمیدونم کدوم یک از این فیلدها رو پرکنم. یه سوال دیگه هم داشتم اینکه مدارک ترجمه شده مهر دارالترجمه رو نیاز داره یا خیر؟
با تشکر

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۲ ماه پیش

سوال 31 منظورش نام دعوت کننده شما هست اگر دعوتنامه دارید در صورتیکه سوال 34 مشخصات عضو خانواده شما هست در صورتیکه مقیم اتحادیه اروپا باشه و این دوتا با هم ممکنه فرق بکنه اگه دعوتنامه از یک شرکت داشته باشید فقط سوال 31 را جواب میدهید اگر عضو خانوادتون شما را دعوت کرده و اقامت اروپا هم داره باید دوتا ردیف 31 و 34 را تکمیل کنید

پاسخ
پاسخ
م
محمدحسین
۲ ماه پیش

باعرض سلام وخسته نباشیدوتشکرازمدیرسایت ودوستان.من برای کشورهلندخواستم اقدام کنم ازیکی اقوام دعوت نامه دارم ووقت برای 9ابان دارم.خواستم بپرسم بهترین زمان برای اماده کردن مدارک متناسب باوقتم کی هست ودرحال حاضر20سالمه ودانشجو.یکی ازمدارکی که ذکرکردیدگردش حساب بانکی است که گردش حساب خوبی ندارم میشه ازپدرم راببرم متناسب باسنم وچگونه بایدثابت کنم که پدرم تمکن مالی منوبرعهده داره نیازبه نامه خاصی داره یاهمون گردش حساب پدرم کفایت میکنه وسوال بعدیم این هست که ازپدرم برای خونمون وکالت دارم ایاکفایت میکنه یاحتمابایدسندبه نامم باشه اگه خواستم ببرم.بازم تشکرمیکنم ازهمه به خصوص اقای احمدخانی.سپاس

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۲ ماه پیش

اینکه از طرف اقوام دعوتنامه دارید اگه درجه 1 باشه امتیاز منفی براتون حساب میشه چون سفارت احتمال میده که نخواهید برگردید ایران چون سنتون هم 20 ساله سعی کنید اگه امکان داره عنوان نکنید که خویشاوند شما هستند و چون دعوتنامه دارید هزینه سفر را ایشان قبول کرده باشه نیازی به رزرو هتل ندارید گردش مالی پدرتون فکر کنم کفایت کنه و ترجمه وکالت هم داشته باشید بهتره

پاسخ
پاسخ
م
محمدحسین
۲ ماه پیش

سپاس فراوان ازتوجهتون.شخص دعوت کننده من پسرخاله مادرم محسوب میشه به نظرشماخویشاونددرجه 1من حساب میشه یااین که عنوان خویشاوندیشواعلام نکنه بهتره درشانس گرفتن ویزا.من یک ویزای توریستی شینگن ازلهستان هم دارم درپاسم که حدود2سه ماه پیش گرفتم که متاسفانه به دلیل مشکل پیش اومده برام نتونستم ازش استفاده کنم این ویزاچقدربهم کمک میکنه.ممنون ازراهنماییتون.

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۲ ماه پیش

به نظر من پسرخاله مادرتون بعنوان یک دوست اعلام کنه خیلی بهتره شانس ویزاتون زیاد هست نگران نباشید چون خیلی از فامیلها رفتند و برنگشتند سفارت ها در حال حاضر دنبال توریست واقعی هستند بنابراین بعنوان یک دوست دعوتنامه اعلام کنید و برنامه سفرتون هم دقت کنید که کامل باشه یعنی جزییاتی که قراره در سفر توریستی داشته باشید مکانهایی که میخواهید بازدید کنید را قید کنید حدود 2 صفحه َ4 A

پاسخ
پاسخ
ا
امین
۲ ماه پیش

سلام
خیلی از شما ممنونم
بسیار روان و با حوصله نوشته بودید
مواردی که بهش اشاره کرده بودید جمع بندی شده همه مطالبی بود که در سایت های مختلف بهش اشاره شده بود و یا در موردش مطلب نوشته بودند
اما نکته ای در توضیحات شما بود که توجه من رو به خودش جلب کرد
من با پرواز آلیتالیا راهی پاریس هستم و ویزای من هم از طریق سفارت فرانسه صادر شده
خب با توضیحی که شما دادین مهر ورود به شینگن روی ویزای من نه از کشور فرانسه بلکه از کشور ایتالیا میخوره با توجه به اینکه کشور مقصد شینگن مغایرت پیدا میکنه (در جای دیگه ای از توضیحات فرمودید که حتما ابتدای ورود به شینگن از همان کشور صادر کننده ویزا باشه) آیا این مشکلی در فرودگاه رم ایجاد نمی کنه؟
یعنی اونا این نکته که من با توجه به شرایط پروازی مجبور به رفتن به فرانسه از طریق ایتالیا بودند توجه می کنند یا اینکه سر این موضوع که چرا کشور صادر کننده ویزا با کشوری که من در اون اقدام به ورود کردم تناقض داره بهم گیر میدند؟
ممنون میشم اگه پاسخ بدید
متشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام امين جان
احتمالش بسيار بسيار كمه براى اين مساله به مشكل برخورد كنى، چون شما اونجا فقط پرواز عوض ميكنى. من افراد زيادى ديدم كه با پروازهاى مشابه شما به اروپا سفر مى كنند.

پاسخ
پاسخ
ا
امین
۲ ماه پیش

سلام
بسیار ممنون از شما

پاسخ
پاسخ
م
مقداد
۲ ماه پیش

تشکر از راهنماییتون

پاسخ
پاسخ
ا
اردلان
۲ ماه پیش

با سلام خدمت همه دوستان
چند تا سوال داشتم از دوستانی که به شرکت vfs مراجعه کردن
یکی این که من ایمیل مشخصاتمو فرستادم و یه ایمیل برام اومده که زمان مراجعه به شرکت vfs در آذر ماه مشخص شده آیا نیازی نیست من دوباره به شرکت جهت تایید این زمان ایمیل بزنم؟؟؟
دوم اینکه آیا وقتی که به من دادن یه مقداری طولانی نیست ؟؟؟
سوم زمان تحویل مدارک مصاحبه انجام نمیشه وفقط مدارک تحویل داده میشه؟؟؟
چهارم فرم ویزا رو از سایت سفارت تهیه کنم و قبل از مراجعه پر کنم؟یا همون جا باید پر بشه؟
با تشکر از دوستان

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۲ ماه پیش

خیر ایمیل مجدد نیازی نیست همون تاریخ مراجعه کنیدعدم مراجعه به معنی انصراف هست بنابراین تایید شما رو نیاز نداره بدلیل تقاضای های زیاد وقتها دیر داده میشه و فقط تحویل مدارک هست هیچگونه مصاحبه ای انجام نمیشه و فرم را از سایت دانلود و تایپ و امضا کنید و تحویل کارمند بدهید

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۲ ماه پیش

فرم ویزا از سایت سفارت دانلود و بهتره که در کامپیوتر تایپ بشه و مشابه امضا پاسپورت امضا بشه و موقع تحویل ارائه بدهید

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۲ ماه پیش

سلام و دردو برشما
میشه بنده را در پر کردن فرم درخواست ویزا کوتاه مدت هلند به طوره کامل راهنمایی کنید .
سپاسگذارم

پاسخ
پاسخ
ف
فرزین
۲ ماه پیش

سلام احمد عزیزم
من قبلا تجربه خودم رو برای ویزای فرانسه و سوییس نوشته بودم برای دوستان همراه در سایت. دیگه اینبار میخوام برم هلند.
از زمانی که مصاحبه ها به پالادیوم منتقل شده هیچ تجربه ای نداشتم و الان که برای هلند اقدام کردم VFS بهم 26 نوامبر وقت داده.
گذشته از اینکه در گرفتن شینگن از فرانسه(عید 95) و سوییس (تابستون96) خوش شانس بودم نمیدونم با این تغییرات جدید هنوز شانسم خوبه یا نه در واقع هدفم گرفتن مولتی 6 ماهه یا یکساله از هلند بود که خورد به این شرکت جدید !!
من میخوام مدارک پرواز و هتل رو برای 25 دسامبر بگیرم و دلیلم برای این تاریخ تجربه شرکت در مراسم کریسمس باشه و موقع مصاحبه هم بگم یک سفر هم تابستون 2018 میخوام داشته باشم که به این خاطر مولتی رو بگیرم.
احمد جان بنظرت با توجه به تجربیاتت و تراول هیستوریه من امکان گرفتن مولتی هست ؟ قطعا مدارک پرواز و هتل رو نمیتونم برای سفر دومم به VFS بدم درسته ؟ پس راهش چیه ؟
سایر دوستان هم اگه تجربه ای دارن ممنون میشم به اشتراک بذارن ♥

پاسخ
پاسخ
ش
شادی
۲ ماه پیش

سلام و روز بخیر
یه سوال دارم من زمانی که درخواست وقت دادم باید می رفتم سفارت اما بعدا ایمیلی برام اومد که گفته بود باید برم vfs
خوب منم رفتم و تمام مدارکم رو تحویل دادم اما مشکلی که هست، اینه که من متوجه نشدم که زمان جواب ویزا 20 روزه شده
من تاریخ سفرم رو برای 14 سپتامبر دادم در حالی که الان تاریخ جوابم رو تازه 16 سپتامبر میدن
به نظرتون به من ویزا نمی دن؟؟؟
چون رزرو بلیط و هتل و تاریخ مرخصیم همه توی اون تاریخ 14 سپتامبر بوده
البته اینم بگم که توی مدارکی که داده بودم کپی پاسپورت همسرم برای اجازه سفر دخترم نبود که از دفتر عمان ازم درخواست کردن اونو براشون ایمیل کنم

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۲ ماه پیش

برای تاریخ ها مشکلی نیست معمولا سفارت چند روز اضافه تر ویزا میده بهتون ضمنا وقتی ویزا امد میتونید تاریخ ها ی هتل و پرواز رو تغییر بدهید ضمنا همینکه از دفتر عمان ایمیل زدند یعنی اینکه مدارکتون کامل بشه ویزاتون صادر میشه و شانس ویزاتون زیاد هست

پاسخ
پاسخ
ت
تارا
۲ ماه پیش

درورد بر شما
ببخشید من 21 سپتمبر وقت دارم. سوال دارم اینکه ترجمه شناسنامه از تمام صفحات باید باشه یا فقط از صفحه اول و دوم؟ کپی شناسنامه از تمام صفحات باید باشه؟
کپی پاسپورت باید از صفحه اول باشه فقط یا از صفحات اول تا پنجم؟؟؟
گواهی اشتغال به تحصیل فارسیش هم باید همراهم باشه یا همون ترجمه رو باید تحویل بدم کافیه؟؟؟

ممنون میشم پاسخ بدید.

پاسخ
پاسخ
ق
قاسم رضایی
۲ ماه پیش

سلام
من حدود یکماه پیش از سفارت فرانسه اقدام به ویزا توریستی کردم تمام مدارکمم کامل بود اما به دلیل پایین بودن سن خانومم ۲۳ سالشه ریجکت شدم در وی اف اس vip بودم هفته پیش مجدد vip برای هلند اقدام کردم الان منتظر جواب ویزا هستم بنظرتون بدلیل ریجکت‌ شدن از فرانسه ریجکت میشیم مجدد یا نه؟

پاسخ
پاسخ
ف
فاطيما
۳ ماه پیش

سلام دوستان
من ٢١سپتامبر وقت از شركت vfsدارم براي ويزاي توريستي هلند...زمان رزروهامم ٢٦روز بعد يعني از ١٩اكتبر تا٢نوامبره....آيا اين زمان كافي هست براي تصميم گيري سفارت؟ ميخام بدونم كه اگر كافي نيست زمان رو عقب بندازم


و سوال دومم در مورد رزرو هتله...اينكه فقط از سايت بوكينگ رزرو كنيم و ايميلى كه برامون فرستاده ميشه رو خودم پرينت بگيرم كافيه؟؟؟نيازي به مهر آژانس داره؟

سوال سومم:من قصد دارم علاوه بر هلند از برلين و پراگ و وين هم ديدن كنم،رزرو هتل كه به سفارت ارائه ميدم حتما بايد كل١٤روزمو هلند رزرو كرده باشم؟يا ميتونم بگم كه قصد ديدن اين كشورا رو هم دارم؟؟اگر بگم و براي اون كشورام رزرو كنم آيا تو نتيجه ويزا تاثير منفي نميزاره؟

ممنون از سايت خوبتون🌹🌹🌹

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۲ ماه پیش

سلام سوال اولتون مشکلی نیست معمولا سفارت مدت ویزا را کمی بیشتر در نظر میگیره .در مورد هتل بوکینک کفایت میکنه و نیازی به آزانس نیست فقط حواستون باشه مرتب ایمیلتون را چک کنید تا قبل از تحویل مدارک اگه احیانا هتل ووچر شما را کنسل کرد مجددا از جایی دیگه هتل بگیرید. در مورد سوال سوم هم فرض کنید برای مدت 14 روز حداقل 11 روز را در هلند برنامه ریزی کنید و سه روز مثلا برای برلین برنامه ریزی کنید زمانیکه ویزا صادر شد برنامه را تغییر بدهید ورود از هلند باشه مثلا 7 روز هلند باشید 3و4 روز رو هم پراک و برلین

پاسخ
پاسخ
A
Aliii
۳ ماه پیش

با عرض سلام دوباره
وقت گرفتن برای دو نفر در یک ایمیل به چه صورتی باید باشه؟
به این صورت؟
Name>person1/person2
Passport number>no1/no2

یا جدول جداگانه برای هر دونفر در یک ایمیل
بفرستم؟

پاسخ
پاسخ
M
Mohammad
۳ ماه پیش

سلام وقت بخیر
برای فعالیت ورزشی در هلند با باشگاهی صحبت کردم و گفتن دعوتنامه و محل اقامتتونو فراهم میکنیم،حالا سوالی که برای من پیش اومده اینه که چون حضورم مسلما بیشتر از سه ماه میشه در خواست ویزای مولتی رو چجوری باید عنوان کنم؟
و دعوتنامه باید شخص هلندی از شهرداری برام ارسال کنه یا با همون سربرگ و مهر باشگاه کفایت میکنه؟
ممنون و تشکر از سایت بسیار خوبتون

پاسخ
پاسخ
A
Aliiii
۳ ماه پیش

با عرض سلام و روزبخیر
میخواستم بدونم با گرفتن دعوتنامه به مدت ۶ ماه و اجاره خونه به همون مدت به اسمم میشه ویزای مولتی گرفت؟
قبلا هم چندتا ویزای شنگن داشتم
چون بالای ۹۰ روز میشه ، و اقامت نمیخوام یکم گیجم کرده
ممنون از راهنماییتون

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۳ ماه پیش

دوستان عزیز آیا کسی میدونه موقع تحویل مدارک جایی برای امانت گذاشتن کیف و موبایل هست یا نه؟

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۲ ماه پیش

در دفتر VFS یک اتاق برای امانت در نظر گرفته شده که میتونید چمدون و یا وسیله ای که دارید اونجا بگذارید البته درحد کیف لب تاب همراه با لب تاب مشکلی نداره و میتونید به سالن اصلی بروید

پاسخ
پاسخ
ل
ل س
۳ ماه پیش

سلام. مامان و بابای من هم بیست روده پیش مدارکشون را تحویل دادن ولی هنوز هیچ خبری نیست. در صورتی که یکی از دوستام همون روز اولی که مدارک را به وی اف اس تحویل دادن .دو روز قبل مامانم اینا و پنج شنبه گذشته ویزاشون را گرفتن. اصلا حساب کتاب نداره مثل سابق!!!

پاسخ
پاسخ
ا
احمد
۳ ماه پیش

سلام
من میخاستم ویزای توریستی هلند رو بگیرم، به این شرکتا تماس گرفتم، گفتن چون تا حالا هیچ کشوری نرفتین بهتون شینگن نمیدن!!!واقعا اینجوریه!! یا خودم برم اقدام کنم بهتره؟؟

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۳ ماه پیش

سلام به همه دوستان و مدیر محترم سایت . من یکشنبه وقت تحویل مدارک رو داشتم که اینکار را انجام دادم البته یکسری مسائلی پیش امد که بعد از اینکه نتیجه ویزا امد براتون توضیح میدم فقط چند تا نکته در مورد عکس خیلی دقت کنید اکثر افراد مجدد همونجا با هزینه 9 یورو ازشون عکس گرفتند اندازه 3.5*4.5 باشه و حدود 70 درصد عکس مربوط به چهره باشه . خانم هایی که عکس با حجاب گرفتند دقت کنند که تمام صورت توی عکس دیده بشه . خوشبختانه ما از دوعکاسی مختلف عکس گرفته بودیم که یکی از اونها رو قبول کرد . ترجمه کارت ملی نیاز نیست ما برده بودیم که بهمون برگشت داد . از بیمه نامه هم کپی کفایت میکنه . حتما گذر نامه ها تون امضا داشته باشه و بعد ازش یک کپی با کیفیت از صفحه اولش بگیرید و گرنه مجبور میشید با هزینه 1 یورو برای هر صفحه A4 اونجا تهیه کنید . دوستانی که از شهرستان مراجعه میکنند میتونند با هزینه 14 یورو به ازای هر پاسپورت درخواست بدهند که براشون ارسال میشه از طریق شرکت آرامکس ما هم همینکار را کردیم . کلا جو خوبی بود مشکل خاصی نداره . کسانی که مدارک رو میگیرند کاملا دوستانه برخورد میکنند با صبر و حوصله حدود نیم ساعت برای هر نفر طول میکشه برای ما دو نفر بودیم یکساعت طول کشید افراد هر خانواده با هم پذیرش مدارک میشه . مدارکشون داخل یک کاور قرارداده میشه که بعدا توی سفارت بررسی کنند یک مقدار یورو اضافی همراه داشته باشید حدود 100 یورو برای موارد خاص که اگه نیاز شد استفاده کنید کارمند شرکت گفت 16 سپتامبر نتیجه اش میاد تقریبا دوهفته دیگه یک روز طول میکشه بفرستند مشهد البته خدا کنه که جوابش مثبت باشه که زحمتهامون هدر نشه ممنون از همگی

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۳ ماه پیش

سلام. میشه بفرمایید منظورتون از پاسپورت امضا دار چیه؟

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۲ ماه پیش

برای امضا کردن پاسپورت کافیه فقط صفحه اول پاسپورت جایی که نوشته محل امضا را امضا کنید و همین امضا را هم پایین فرم ویزا انجام میدهید . یک کپی با کیفیت از همین صفحه اول پاسپورت موقع تحویل مدارک داشته باشید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام رضا جان
ممنون با جزییات تجربت رو نوشتی

پاسخ
پاسخ
س
سحر
۲ ماه پیش

چجوری پاسپورت امضا داشته باشه ؟ خب وقتی پاس میگیری که ازت امضا نمیخوان؟ اگه نداشته باشه باید چکار کنیم ؟

پاسخ
پاسخ
ل
ل س
۳ ماه پیش

عجیبه که کارمند شرکت بهتون روز گفته! توی سایت نوشته 20 روز یعنی 15 روز کاری طول می کشه

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۲ ماه پیش

بله دقیقا گفت 16 سپتامبر ویزا میرسه دفتر و ما 17 اونرو پست میکنیم ولی خوب حساب و کتابی نداره اون طور که شنیدم ممکنه بیشتر هم طول بکشه

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۳ ماه پیش

با سلام 4 روز قبل از vfs درخواست تعیین وقت کردم ولی هیچ جوابی نیامده است. آیا اطلاع دارید چه مدت طول میکشه تا جواب بدهند؟
سوال دوم اینکه از سال 2016 تا الان 1 ویزای مولتی 6 ماهه از سوییس و یک 3 ماهه مولتی از هلند داشته ام که در سپتامیر expire میشه. به نظرتون این دفعه اگر درخواست مولتی یکساله کنم موافقت میشه؟ در ضمن مولتی 5 ساله کانادا هم دارم.
ممنون از توجهتون

پاسخ
پاسخ
S
Sara
۳ ماه پیش

سلام دوست عزیز در مورد سوال اولتون اطلاع دارم که حدودا دو تا سه هفته زمان برای وقتی که بهتون میدن باید صبور باشید. شما تازه چهار روز ایمیل زدید

پاسخ
پاسخ
ل
لیلا
۳ ماه پیش

سلام دوستان
من مدارکمو ۱۶ روز پیش تحویل دادم نه س م س اومد و نه ایمیل .
به نظرتون طبیعی هستش و باید صبر کنم ؟

پاسخ
پاسخ
S
Sara
۳ ماه پیش

سلام من هم دوازده روز میشه منتظرم به من دقیق گفتن تا چهارده روز دیگه جواب مياد، اما تو همین سرنوشت که مطالعه کنید طبیعیه که برای بعضی ها حتی یک الی دو ماه هم طول کشید اما نرمالش چهارده روزه منتظر بمونید

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۲ ماه پیش

سارا خانم سلام از ویزا ی شما خبری نشد ما هم فردا میشه 14 روز

پاسخ
پاسخ
S
Sara
۲ ماه پیش

سلام اقا رضا عرضم به خدمتت من بیست و یک روط صبر کردم اما دیدم نه ایمیل میاد نه پیامک که بابتش سه یورو ازم گرفتن، دیگه کم کم نگران شدم وخودم رفتم از بندرانزلی به پالادیوم و جالب و در کمال ناباوری دیدم که ده روزه جوابم اومده و با یک کلمه که براتون ایمیل فرستادیم حتما نرسیده و اس دادیم حتما تحریمیم به دستتون نرسیده من رو از سرشون باز کردند، حتما حتما حتما پس فردا برید و یا کپی رسیدتون رو به کسی بدید البته اگه شهرستانید تا از vfs براتون سوال کنه رسیده یا نه اگه اوکی بود تشریف ببرید بگیرید برای منم چهارده روزه اومد اما نگفتن و ده روز بعد دیگه خودم به تکاپو افتادم و دیدم ده روز قبل رسیده بوده، امیدوارم اوکی باشه و سفر خوش بگذره در غیراینصورت یه سه برگه ای به شما میدن که زیرش یک ایمیله باقی کسر مدارک رو ظرف سی روز ایمیل می کنید و اعتراضتون رو اعلام می کنید موفق باشید

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۲ ماه پیش

سلام سارا خانم ممنون بابت پاسختون و خوشحالم از اینکه ویزای شما هم امده خوشبختانه ویزای ما هم امروز بدستمون رسید با آرامکس بعد 15 روز . و همونطوری که شما گفتید نه پیامکی امد ونه ایمیلی . البته سفارت دستش درد نکنه یکماه مولتی برامون زده درصورتیکه ما 14 روز درخواست داده بودیم و اون هم یکبار ورود

پاسخ
پاسخ
ه
هاله
۳ ماه پیش

سلام
مقصد من كشور اسپانياست(ويزاي توريستي شينگن-نوع C) و اگر پروازم از طريق آمستردام هلند باشه، آيا با وجود ويزاي شينگن نياز به ويزاي ترانزيت هلند دارم يا خير؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام
خیر، نیاز ندارید

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۳ ماه پیش

سلام وقت بخیر
آیا اگر بلیط رفت با ایران ایر به آمستردام داشته باشم و برگشت بعد از یک هفته از وین؛ باز هم با ایران ایر باشه، مشکلی پیش نمی آد؟
یا حتما رفت و برگشت از هلند باید باشه؟
خیلی متسکر از راهنمایی

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۲ ماه پیش

خیر مشکلی نیست ورودتون امستردام میخوره و خرجتون از وین

پاسخ
پاسخ
پ
پدرام
۳ ماه پیش

با سلام
من هفته پیش برای گرفتن وقت به VFS ایمیل زدم اما هیچ جوابی نیومد ( حتی جواب روتین دریافت). معمولا چقدر طول می کشه که VFS جواب تعیین وقت رو بده، آیا کسی اطلاع داره؟ ممنون

پاسخ
پاسخ
S
Sara
۳ ماه پیش

سلام حدودا چهارده روز تا سه هفته اگه جدولی که خواستن رو دقیق پر کنید وقت میاد براتون

پاسخ
پاسخ
پ
پدرام
۳ ماه پیش

بسیار سپاس گذارم از پاسختون

پاسخ
پاسخ
م
مهاجر
۳ ماه پیش

سلام
من برای سه نفر یعنی خودم، همسرم و فرزندم در قالب یک ایمیل از شرکت VFS درخواست وقت کردم اما در جواب فقط اسم خودم رو قید کردند: ......Dear ، ایا این به این مفهوم هست که فرزند و همسرم هم در همین تاریخ وقت دارند، یا باید ایمیل ها را به طور جداگانه ارسال میکردم
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پاسخ
پاسخ
S
Sara
۳ ماه پیش

سلام
باید اسم علاوه بر جدول اطلاعات خودتون برای همسر و فرزندتونم همون جدول رو پر می کردید با یک زمان مشخص برای رفتن بعد در یک ایمیل ارسال میکردید اینطوری فقط شما وقت دارید و همسر و فرزندتون زمان ندارند یعنی مصاحبه نمیشن برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید با vfs

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۳ ماه پیش

من یکشنبه وقت مصاحبه و تحویل مدارک VFS دارم سوالم اینه که چون مشهد هستم یکبار دیگه برا ی دریافت پاسپورت باید مراجعه کنم یا اینکه وقتی اماده بشه با DHL ارسال میکنن یک سرویس VIP برای این منظور هست که خوب قیمت 50 یورو برای هر نفر توجیه نداره . ممنون از دوستان و مدیر محترم سایت

پاسخ
پاسخ
S
Sara
۳ ماه پیش

با سلام رضای عزیز بله اگه از وی ای پی استفاده کنید هم ازتون پذیرایی میشه هم سریع تر کارتون راه میفته و تو صف نمیمونید هم بعد از اینکه رفتید مشهد پاسپورت میاد دم در منزلتون و علاوه بر شصت یورو، بیست و هشت یورو، پنجاه یورو وی ای پی باید پرداخت کنید، اگه که نه دوباره چهارده روز دیگه باید تشریف ببرید و پاسپورتتون رو خودتون با برگه ای که میدن دریافت کنید
با تشکر از مدیریت سایت

پاسخ
پاسخ
ش
شادی
۳ ماه پیش

سلام و روز بخیر
خیلی ممنون از مطالب خوب و مفیدتون
من 28 آگوست رفتم vfs برای ویزای هلند. من درخواست 8 روز سفر دادم به نظرتون اگه به من ویزا بدن چند روزه میدن؟؟
چون تقریبا بین تاریخ جواب و رزرو بلیطهای من فقط 3 روز فاصله هست

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۳ ماه پیش

سلام
ممكنه من رو راهنمايي بكنيد؟
براي درخواست ويزاي مولتي هلند، از همين وي اف اس بايد اقدام كنم؟
محل مراجعه براي ويزاي مولتي با سينگل توريستي ، آيا متفاوت است؟ يعني خود سفارت يا پالاديوم؟
ممنون از راهنمايي

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام
محل مراجعه هر دو پالادیوم هست. باز هم تاکید می کنم شما به محلی که سفارت بهتون اعلام میکنه باید برید.

پاسخ
پاسخ
ي
يلدا
۳ ماه پیش

سلام و وقت بخير
من امروز ايميل براي وقت سفارت فرستادم.تو قسمت Date of departure،نوشتم ١٨ اكتبر.حالا نميدونم اصلا تا قبل اين تاريخ وقت سفارت ميدن يا نه،به نظرتون مشكلي خواهد داشت يا احيانا اگه وقت دادن بايد دقيقا همون تاريخ پرواز رفت انجام بشه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام یلداجان
فکر می کنم اگر تا 14 روز قبل سفر شما نوبت نداشته باشند به شما اعلام می کنند که یکبار دیگه و با یک تاریخ دورتر براشون ایمیل بفرستید.

پاسخ
پاسخ
س
سروش
۳ ماه پیش

سلام، با تشکر از راهنمایی بسیار مناسب
من برای جزیره سنت مارتین (حوزه کارائیب) قصد دارم اقدام کنم. چند ماه پیش با سفارت هلند مکاتبه داشتم و دو تا مسئله برداشت من بود :
1- باید ویزای Caribbean visa از سفارت هلند بگیرم
2- با توجه به مسیر پروازی ( تهران - آمستردام - سنت مارتین و بالعکس) باید ویزای ترانزیت هم بگیرم
با توجه به اطلاعات خوب شما، قصد داشتم شما هم من رو راهنمایی کنید که جمع بندی من درست هست یا نه؟
و اینکه برای ویزای کارائیب و ترانزیت استرس دارم که آیا میشه گرفت یا نه
من قبلا تجربه ویزای شنگن هم نداشتم
خیلی ممنون میشم من رو راهنمایی کنید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام سروش جان
شما با سفارت تماس گرفتی و قطعا اطلاعات درستی بهتون میدند. من خودم تجربه ویزای این جزیره رو ندارم.

پاسخ
پاسخ
س
سروش
۳ ماه پیش

ممنون از راهنماییتون، اما سوال بنده این بود که دریافت این دو ویزا بدون سند ملکی شدنی هست یا نه ؟ با توجه به تجربه شما

پاسخ
پاسخ
س
سپیده
۳ ماه پیش

ببخشید یه سوال دیگه داشتم
من یه ویزای شینگن که واسه پارسال بوده و ویزای مولتی توریستی کانادا رو دارم ،میخواستم بدونم اگه برای ویزای مولتی از سفارت هلند اقدام کنم ،باید شرایط خاصی داشته باشم ؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

نه شرایط خاصی نداره

پاسخ
پاسخ
س
سپیده
۳ ماه پیش

سلام ببخشید من ایمیل زدم vfs ,واسه گرفتن وقت و تمام اطلاعات که شما گفتید لازم هست رو نوشتم اما یه ایمیل میاد که میگه باید این اطلاعات رو بنویسید ،باز همون چیزایی رو خواسته که من نوشته بودم ،و دوباره من فرستادم باز همون ایمیل اومد ،انگار سر کارم
میشه راهنمایی کنید چه جوری وقت بگیرم ؟
و سوال دوم اینکه چون من قصد دار آبان ماه سفر آیا دیر اقدام کردم و ممکنه تا آبان نرسم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام دوست عزیز
اون ایمیل اتوماتیک هست و برای همه میاد. فکر نکنم نیازی به ارسال مجدد باشه.

پاسخ
پاسخ
ن
نوید
۳ ماه پیش

سلام اولا تشکر میکنم از راهنمایی جامع و کامل تون
فوق العاده ست سایت تون
یه سوال داشتم از خدمتتون
من تا به حال جز یکی دو کشور در خاورمیانه سفری نداشتم
به نظر شما اگر برای ویزای هلند اقدام کنم، بهم ویزا میدن؟ یا اینکه باید حداقل سابقه سفر به چند کشور دیگه داشته باشم تا بتونم از هلند ویزای شنگن بگیرم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام نوید جان
کسی رو دیدم که اولین سفر خارجیش هلند بوده و موردی دیدم بعد از 10-20 سفر درخواست ویزای هلندش رد شده. هچ قطعیتی نیست.

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۳ ماه پیش

سلام اقا احمد ممنون بابت وقتی که میگذارید
سوالی داشتم من خودم 22 سالم هست همراه پدر و برادر 16 سالم روز 1 شهریور از سفارت فرانسه وقت داشتیم و برایه مصاحبه رفتیم با مدارک کامل پدر از فیش حقوقی و تمکن مالی 120 میلیون و مانده 120 میلیونی و گردش بالایه 300 میلیون و خودم هم از دانشگاه اشتغال گرفتم و برادرمم از مدرسش گرفت . خواستم بپرسم به نظره شما چقدر احتمال داره ویزا بشیم ؟
یک مشکلی که بود ما پرواز و هتل رو از تاریخ 16 شهریور به مدت 14 شب رزرو کرده بودیم که اون خانوم گفت باید زمانه دیرتری رو انتخاب میکردید . خواستم ببینم این میتونه مشکل ایجاد کنه؟
متاسفانه اونروز مادرم مریض بود و نتونست به سفارت برسه و با ما نیومد برایه مصاحبه. به نظرتون اگر میومد بهتر بود ؟
بازم بابت وقتی که میگذارید ممنونم
با سپاس

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام علی جان
چند روز صبر کنید جوابتون میاد و دیگه نیازی به احتمالات نیست.

پاسخ
پاسخ
پ
پيام
۲ ماه پیش

ما هم از زمان وقتي كه داريم تا زمان حركتمون دو هفته هست و اين عليرغم اينه كه به موقع اقدام كرديم و ايميل داديم. يعني حتي با دونستن اينكه زمان سفرمون كي هست و با وجود اينكه دقيقا سه ماه زودتر ايميل داديم اينجوري وقت دادن. ميخوام ببينم اين دوستمون نتيجه اش چي شد؟ ممنون

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۳ ماه پیش

سلام
من وقت از طریق سفارت گرفتم
جواب با ایمیل از خود سفارت اومد برای اواسط مهر
اما بعد دو‌هفته مجددا از این سایت vfs ایمیل اومد بیام پالادیم
حالا، من چندین شنگن تو پاس دارم ، ولی برای اینکه دردسر ویزا کم بشه درخواست ویزای طولانی تر رو‌ میخوام بدم، قبلا یه شش ماهه فرانسه هم داشتم
اول اینکه: برم پالادیوم یا سفارت؟
دوم: ویزا رو ۶ ماهه درخواست بدم مولتی، یا طولانی تر هم میشه؟ یا اصلا فقط اینجا کوتاه مدت سینگل انتری میدن؟
سوم: خیلی ممنون از سابت و‌راهنمایی خوبتون

پاسخ
پاسخ
م
مهرناز
۳ ماه پیش

با سلام و تشکد یک سوال داشتم من ویزای هلند درخواست کردم ولی برنامه ام کمی تغییر کرده به خاطر یک کنفرانس...ایا حتما باید اول هلند بشم؟نمی تونم برای کنگره ام برم مادرید بعد برم هلند؟مشکل ایجاد میشه در ورود؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام
احتمال اینکه به مشکل برخورد کنید هست

پاسخ
پاسخ
S
Sara
۳ ماه پیش

دوستان سلام احمد نازنین با درود به شما و کسب اجازه
امروز به vfs واقع در پلادیوم رفتم و مدارکم رو تحویل دادم و تجربم رومیخوام باهاتون سهیم بشم، ابتدا اینکه بچه های زیر دوازده سال رو بی حجاب عکس بگیرید من برای جفت دخترام عکس با حجاب بردم و ایراد گرفتن که صورتش معلوم نیست که البته قضاوت نمی کنم (نه) یورو میگیرن و عکس رو همون جا پنج دقیقه ای دادن به من،پس دو نفر شد هجده یورو، پس عکس رو بیرون 3.5 در 4.5 بگیرید که به هزینه نیفتید، یه سامانه ی اس ام اس براتون فعال می کنن البته اگه دوست داشته باشید که جواب مصاحبه و ویزاتون رو اول به گوشیتون بعدایمیل ميشه البته اجباری نیست اما لازمه بدونین سه یورو میشه، که من اینکارو کردم.
سر تایم خودتون در برج پلادیوم حاضر بشید نظم زیادی پیدا کرده به شماره میدن منتظر میمونید حدودا دو ساعت که البته یه گزینه ی جدید هم اضافه کردن اونم بخش وی آی پی هست که پنجاه یورو هر کسی بخواد ازش اضافه تر میگیرن برای هر نفر و آپشن هاش به این شکله که یک ؛ توی صف نمیمونید کارتون زودتر انجام میشه ازتون پذیرایی میشه و نیاز به اومدن وگرفتن دوباره ی جواب و پاستون نیست براتون ارسال می کنن اما نفری علاوه بر 60 یوروی سفارت هلند، 28
یوروی vsf، پنجاه یورو نفری برای وی آی پی vap باید پرداخت کنید که مثل امروز من و بقیه کم کم دو ساعت تو نوبت نباشید.
در ضمن از 2012 تا 2017 اگه ویزای شینگنی دارید ببرید در غیر اینصورت قبول نمی کنن و از پروندتون بر میدارن دو تا ویزاهای منو نزاشتن
نکته ی خیلی مهم من امروز یعنی 24 آگوست وقت مصاحبه داشتم و برای پنج سپتامبر یعنی دوازده روز بعدش بلیط رزرو کردم که گفتم نمی تونیم قبول کنیم باید از هفت سپتامبر به بعد رزرو بزنید دقیقا و لطفا رزرو بلیط هاتون رو از تاریخی که دارید چهارده یا پانزده روز بعد بزنید که من مجبور شدم کلی وقتم کشته بشه یک برای عکس بچه ها و هزینه ی اضافه و دوم برای رزرو بلیط که بگم براتون اگه مثل من دچار اشتباه بشید و دفتر هواپیمایی بی دقتی کنن با وجود اینکه من گفتم چهارده روز بعد از تاریخ مصاحبم به من رزرو بلیط بدن اما باز بی توجهی کردن باید از برج پلادیوم که به اجبار برای از بین نرفتن وقتتون بلیط رزرو کنید باید نفری پنجاه هزار تومان نفری پول رزرو بدید باورتون میشه؟ اگه ریجکت بشه این پول برگردونده نمیشه در غیر این صورت اما همون جا باید بلیط بگیریم که باز از پنجاه تومن که کمیش روی بلیط میاد کمیش رو دفتر هواپیمایی برج میگیره، اینارو گفتم که مثل من گرفتار نشید
باز ببخشید پرگویی منو به امید موفقیت برای همتون و ممنون از مدیر عزیز سایت

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام سارا جان
ممنون از اینکه تجربت رو با جزییات برامون نوشتی 🌹🙏
با آرزوی موفقیت

پاسخ
پاسخ
ن
نينا
۳ ماه پیش

با سلام و خسته نباشيد و تشكر بابت سايت خوب و كاملتون.
من وقت سفارت براي اذر ماه دارم و ميخواهم ارديبهشت ٩٧ بليط رزرو كنم.ميخواستم بدونم مشكلي بابت تاريخ سفرم كه ارديبهشته نيست ؟چون سال گذشته به دليل ندادن زمان مصاحبه سفرم كنسل شد كمي زود اقدام كردم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام نینا جان
فاصله بین روز مصاحبه و شروع سفر نباید بیشتر از 3 ماه باشه. احتمالا به مشکل بر میخورید.

پاسخ
پاسخ
ل
لیلا
۳ ماه پیش

سلام خیلی ممنون از سایت بسیار خوبتون.
من ۲۰ اگوست مدارک رو تحویل vfs دادم ‌
فرمودید در نوشته های فوق که باید منتظر جواب از طریق ایمیل باشم . حال سوال اینه جواب مثبت یا منفی سفارت از طریق ایمیل یا ۳ یورویی که بابت sms گرفتند بهمون ابلاغ میشه یا از ایمیل و sms فقط میگن بیاین پاسپورت هاتون رو ببرید و نتیجه رو نمیگن .
با تشکر مجدد.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام لیلا جان
فقط میگند که جواب آماده شده.

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۳ ماه پیش

سلام من یک گواهی تمکن بردم حساب بلند مدتم سی میلیون بود ولی چون بلندت مدت هستش گردش مالی نداره . و یک حساب کوتاه مدت یک ساله که گردش مالی داره به نظرتون کفایت می‌کنه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام رضاجان
تجربه ای از دو حساب بانکی بردن برای ویزا ندارم.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۳ ماه پیش

من در کشورهای فرانسه ، آلمان و ایتالیا، دو حساب برده بوده بودم، هیچ ایرادی نگرفتند و اصلا پرسشی هم نکردند. و در نهایت ویزا هم صادر شد.

پاسخ
پاسخ
ز
زهره
۳ ماه پیش

سلام.خسته نباشيد و ممنون بابت اطلاعات مفيدتون.
من از دوستم در هلند دعوتنامه دارم ولي قصد دارم چندتا كشور ديگه رو هم ببينم.آيا لازمه رزرو هتل تو بقيه كشورا غير از هلند رو هم به سفارت ارائه كنم و برنامه دقيق سفرم رو بهشون بگم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام زهره جان
اگر دعوتنامه برای کل مدت سفر هست، نیازی به ارائه برنامه و رزرو هتل نیست.

پاسخ
پاسخ
ب
بنفشه
۳ ماه پیش

سلام از خانم المیرا تشکر میکنم که راهنمایی کردید. ایا شما با گرفتن وکیل موفق به اخذ ویزا برای خانواده شدید و اینکه چقدر طول کشید تا جواب بگیرید . من به خواهرم وکالت دادم تا از طرف من فرمهای مربوطه را پر کنه و مدارک جدید بفرسته و حالا منتظر جواب هستم

پاسخ
پاسخ
ا
المیرا
۳ ماه پیش

سلام بنفشه جون اعتراض من توی پروسه است.ولی ۲ تا از دوستانم قبل از من این مورد براشون پیش اومده بود و با گرفتن وکیل هر دوتاشون موفق شدن که ویزا رو برای خانوادشون بگیرند. پروسه من ۱ ماه است که در جریان است و منتظر هستم که پرونده خانواده ام از سفارت ارسال بشه .اما دوستانم که قبلا پیگیری کردند این پروسه بین ۳ تا ۴ ماه طول کشیده و در نهایت موفق شدند.

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۳ ماه پیش

عالی هستی تو پسر
مرسی

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

مرسی محمد جان

پاسخ
پاسخ
m
maziyar fakhraie
۳ ماه پیش

سلام، در مورد سوال مهر دادگستریم به جواب رسیدم، فقط واسه اشتغال، گواهی اشتغال کافیه یا حکم کارگزینی هم نیاز هست؟

پاسخ
پاسخ
m
maziyar fakhraie
۳ ماه پیش

کدام یک از مدارک ما باید تایید دادگستری داشته باشد؟

پاسخ
پاسخ
ع
عليرضا
۳ ماه پیش

سلام ، واقعا ممنونم بابت اطلاعات جامع و كاملتون ، من ٢ سال پيش وقتي ٣٠ ساله بودم با دعوتنامه بهمراه اسپانسر دوستم تونستم ويزاي ٣٠ روزه هلند رو بگيرم برم هلند و ٢٠ روز هم اقامت داشتم و برگشتم و بعد از اون فقط يه مسافرت كوتاه ٥ روزه به استانبول داشتم ، بغير از دعوتنامه كه اينبار ندارم الباقي همون مداركيه كه دفعه قبل ارائه دادم مثل بيمه سفر رزرو بليط و مدارك شغلي كارمندي در شركت خصوصي و پرينت حساب با مانده تقريبا ٤٠-٥٠ ميليوني بعلاوه رزرو هتل و برنامه سفر ، ميخواستم بدونم نيازي هست قبل از اقدام واسه ويزا يه سفر به كشورهاي اطراف برم كه شانسم افزايش پيدا كنه ؟ بنظر شما كه صاحب اطلاعات هستيد ايا مجددا به من ويزا تعلق ميگيره ؟ پيشاپيش سپاسگزارم بابت پاسختون

پاسخ
پاسخ
ع
علی محمد
۳ ماه پیش

سلام من شهروند کشور عراق هستم ولی چون اقامت ایران رو داشتم ویزا رو گرفتم .
خیلی ممنون از توصیه های عالیتون .
سوالی داشتم :
پاسپورت من قدیمی هستش و با دستگاه صفحه اولش خونده نمیشه وقتی وارد آمستردام می شیم شنیدم پاسپورت رو باید بزاریم تو دستگاه و شست انگشت هامونم قرار بدیم حال سوال اینه که صفحه ویزای سفارت هلند رو باید به محض ورود بگذاریم تو دستگاه یا اینکه صفحه اول پاسپورتمون رو .
ممنون از شما و سایت خوبتون .

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام علی جان
این دستگاه و سیستم خودکار ورود برای پاسپورت کشورهای غربی و کره و ژاپن هست. با پاسپورت ایرانی و عراقی باید به قسمتی که مامورهای مرزی مهر ورود می زنند مراجعه کرد.

پاسخ
پاسخ
پ
پويا
۳ ماه پیش

سلام ممنون كه وقت ميزاريد
من ١٠ روز ايميلو زدم وچند بار هم تكرار كردم ولي فقط جواب اتوماتيك مياد براي من امروز ايميلي به info زدم كه جواب اومده به خود سفارت مراجعه كنيد ادرس سفارت رو برام زده ميخوام ببينم برم اونجا به نظرت يا بمونم شركت vfs جواب ميده ؟
دوستاني كه جواب گرفتن اينجا بگن بدونيم چقد طول ميكشه جواب وقت مصاحبه بدن

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۳ ماه پیش

ممنون از مطلب بسیار خوبتون . یک سوال داشتم . من قبل از اینکه وقت سفارت هلند از طریق گلوبال بشه از طریق سفارت وقت گرفتم اما الان نمیدونم با همون وقت سفارتم برم شرکت گلوبال یا وقت جدید بگیرم؟؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۳ ماه پیش

محمد آقا من هم مثل شما از سفارت وقت گرفته بودم ولی بعد از VFS برایم ایمیل امد که اونجا مراجعه کنم فکر کنم ویزای توریستی فقط توسط VFS انجام میشه و بقیه موارد در سفارت

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام
اگر ایمیل جدید نیومده باید به همون سفارت مراجعه کنید ولی برای اطمینان با سفارت و مرکز وی اف اس تماس بگیرید.

پاسخ
پاسخ
ا
اردلان
۳ ماه پیش

با سلام و خسته نباشید و تشکر فراوان از سایت خوب و مفیدتون
من هم مشکل بقیه دوستان رو دارم و اونم اینه که منم ایمیل مشخصات و فرستادم برای سفارت ولی هنوز هیچ جوابی نگرفتم دوستان با سفارت تماس گرفتید چی بهتون جواب دادند؟؟؟؟؟
با تشکر فراوان

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۳ ماه پیش

من 7 بار به سفارت ایمیل زدم تا اینکه بالاخره یکماه پیش برای 12 شهریور بهم وقت دادن دوستان دقت کنید طوری برنامه سفر رو به سفارت اعلام کنید که با یکماه تعییو وقت و دو تا سه هفته اماده شدن ویزا جور در بیاد

پاسخ
پاسخ
س
سارا
۳ ماه پیش

با سلام و تشکر بخاطر سایت بسیار بسیار خوبتون‌.
سوالاتی داشتم از خدمتتون .
۱- آیا جنابعالی یا دوستانی وارد شرکت vfs شده اند اگر‌ آری لطفا تجربیاتتون رو بگید.
۲- اگر‌یک ساعت زودتر بریم میشه اونجا عکس بگیریم چون مطمئن تر هستش عکساش.
۳- آیا کارمندان vfs ایرانی هستند ؟ یا کارمندانی از سفارت هلندم اونجان .
۴- در ایمیل vfs به من نوشتن فقط یک پوشه پلاستیکی بیارید اما جا نمیشه موندم دو تاش کنم یا نه.‌‌..
لطفا یک مقدار توضیح بیشتر ناظر به سوالات من بدین چون استرس دارم .
ممنون از لطفتون .

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۳ ماه پیش

منظور از پوشه پلاستیکی یعنی اینکه وسایل اضافی همراهتون نباشه حالا اگه شما به جای یک پوشه دوتا ببرید که مشکلی نداره و همچنین پوشه پلاستیکی از نظر امنیتی براحتی قابا بررسی و مشاهده است

پاسخ
پاسخ
س
سپيده
۳ ماه پیش

سلام ، وقتتون بخير
ببخشيد من و همسرم دعوتنامه از يكي از اقوام از هلند داريم و براي آخر شهريور وقت داريم ، سوالم اينه توي فرم ، گزينه ي قصد از سفر رو چي تيك بزنيم ؟ توريستي يا ديدن بستگان ؟ اگه هر دو رو تيك بزنم مشكلي پيش مياد ؟ چون قصد واقعي مون همينه . هر دو تاش.
مرسي

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام سپیده جان
هر دو رو تیک بزنید، من هم هر دو رو تیک زدم.

پاسخ
پاسخ
ب
بنفشه
۳ ماه پیش

سلام . من و همسرم با دعوتنامه از خواهرم و مدارک کامل و ویزای شینگن قبلی متاسفانه ریجکت شدیم . الان اعتراض دادیم . ایا تا حالا کسی نتیجه گرفته اگر تجربه ای دارید برام لطفا بنویسید چون واقعا افسرده شدم . ممنون

پاسخ
پاسخ
ا
المیرا
۳ ماه پیش

سلام دوست عزیز .من هم این تجربه را داشتم و برای پدر و مادرم دعوتنامه ارسال کردم ولی در نهایت تعجب اونها ریجکت شدند. بهتر است فردی که برای شما دعوتنامه را ارسال کرده یک وکیل در هلند بگیره وکیل نامه اعتراض را به IND ارسال کند. سفارت موظف است پرونده شما را به وکیل ارسال کند. اگر وکیل پیگیری کند خیلی بهتر است .در غیر اینصورت شما بعد از ۲ الی ۳ ماه دوباره یک نامه دریافت می کنید که باز هم همان دلایل واهی که برای رد ویزاتون نوشته بودند دوباره توش نوشته شده.

پاسخ
پاسخ
م
محمد رضا
۳ ماه پیش

با سلام فرمودید عکس ۳.۵ در ۴.۵ باشه خیلی ممنونم در خصوص بک گراند عکس چیزی نفرمودید باید خاکستری باشه یا سفید؟
و آیا ۱ ساعت قبل از ملاقات می تونیم بریم vfs عکس بگیریم ؟ ممنون از سایت خوبتون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام محمد جان
زمینه سفید. توصیه می کنم از قبل عکس بگیرید.

پاسخ
پاسخ
م
میترا
۳ ماه پیش

با سلام و ممنون بابت سایت فوق العاده تون.
سوالی که من دارم اینه قسمت هایی از فرم شنگن کا مرتبط به ما نمیشه رو خالی بزاریم یا جلوش بنویسیم NA با تشکر از شما

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام میتراجان
خالی بزارید

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۳ ماه پیش

با سلام و خسته نباسید بابت سایت خوبتون
آیا سفارت درمورد پرینت حساب از بانک مورد نظر استعلام میگیرد یا خیر؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام مهدی جان
اطلاعی ندارم

پاسخ
پاسخ
ک
کیهان
۳ ماه پیش

سلام.اول از همه تشکر بابت اطلاعات بجا و عالیتون و تنها سایتی که به خوبی راهنماییم کرد این سایت بود و عالیه که آپدیت هست سایت.
من توی یدونه ایمیل برا چهار نفر اطلاعات پر کردم و فرستادم.ولی توی ریپلای اتوماتیک یه عکسی فرستاد از محتویات ایمیلی که باید بفرسام و اخرشم گفته ignore if you have submitted above details.
الان مشکلی دارم من یا برای همه اینطوریه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام
این یک ایمیل خودکار هست. خودش گفته اگر اطلاعاتتون مطابق فرمت هست نیاز به هیچ کار اضافه ای نیست.

پاسخ
پاسخ
ا
امینی
۳ ماه پیش

با سلام و تشکر از پاسخگوییتون
من پارسال با دخترم که 16 ساله بود از طریق تور برای ویزای هلند اقدام کردیم که البته تور فقط بلیط و رزرو هتل بهمون داد. ازم در مورد جاهای دیدنی هلند و کارم پرسیدن. البته سفر به چین ، ترکیه و بلغارستان و دوبی و .. داشتیم. درخواست 12 روزه داشتم که بهم ویزای 45 مولتی دادن. امسال برای 28 اردیبهشت مجدد وقت سفارت گرفتم که فقط ازم پرسید دفعه قبل همینجوری ویزا گرفتی ؟ من گفتم بله و در مورد شغلم پرسید
خلاصه به راحتی بهمون ویزای 3 ماهه مولتی داد که 10روز رفتیم و برگشتیم ( البته ورود و خروج از هلند بود ولی از بقیه کشورها هم دیداری داشتم)
مجددا درخواست وقت رو ارسال کردم
سوالم اینه که ایندفعه ممکنه بهم مولتی دو ساله رو بدن؟ یا باید درخواست 6 ماهه رو بدم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام دوست عزیز
سفارت هلند قانون مشخصی برای اینکه کی چه ویزایی بده نداره.

پاسخ
پاسخ
د
داريوش
۳ ماه پیش

سلام
من نزديك ٣ هفته هست به وي اف اس گلوبال پيام زدم براي درخواست ويزا متاسفانه هنوز پاسخي ندادن. جنابعالي اطلاع نداريد چقدر زمان ميبره كه جواب ايميل رو بدن؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام دوست عزیز
ظاهرا سیستم جدید دیر جواب میده. بهتره با مرکز تماس بگیرید.

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۳ ماه پیش

دوست من سلام وقت بخیر
من دو تا شنگن از فرانسه و اسپانیا دارم و میخوام درخواست 60 روز در یک بازه ی 9 ماهه بدم و بصورت چندبار ورود
نمیدونم کیس من ویزای کوتاه مدت میشه یا بلند مدت؟
من وقتی از سفارت گرفتم نمیدونم باید vfs برم یا سفارت و چون برنامه سفرم دقیقا مشخص نیست باید بیمه رزرو و پرواز رو چطوری بگیرم؟
ممنون از شما

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام حمید جان
مورد شما ویزای کوتاه مدت تایپ C میشه.
اگر از سفارت وقت گرفتید و ایمیلی نیومده قاعدتا باید برید سفارت ولی بهتره باز هم تماس بگیرید و سوال کنید.
رزرو پرواز و بیمه باید طبق اولین سفرتون به هلند باشه.

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۳ ماه پیش

دوست گلم ممنون از جوابت والا هلند تو سایتش زده واسه درخواست های بلند مدت سفارت و کوتاه مدت vfs من از سفارت وقت گرفتم که خود vfsبعد یه مدتی همون رو میل زد که باید بیای پیش ما

پاسخ
پاسخ
b
babak vakili.k
۳ ماه پیش

با سلام و عرض خسته نباشید
2 تا سوال داشتم که اگه لطف کنید و جواب بدید ممنون میشم
اول اینکه من برای گرفتن وقت مصاحبه ویزای هلند به شرکت وی اف اس گلوبال با توجه به مواردی که اتوایمیل خواسته بود ایمیل زدم اما متاسفانه بعد از گذشت 10 روز هنوز هیچ ایمیلی دریافت نکردم حتی باکس های دیگه ایمیلم هم چک کردم اما هیچ ایمیلی دریافت نشده، سوالم اینه که آیا گذشت 10 روز بدون دریافت جواب طبیعیه یا نه؟ و سوال دوم اینکه اگر این امر غیر طبیعیه چطور باید با مرکزی که در سوال و پاسخ های دوستان بهش اشاره کردین باید تماس بگیرم برای پیگیری؟
با تشکر فراوان از شما .

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام بابک جان
من خودم تجربه وقت گرفتن از وی اف اس هلند رو ندارم ولی نوشته بود ظرف چند روز جواب میدند. تلفن مرکز رو نوشتم، بهتره باهاشون تماس بگیرید.

پاسخ
پاسخ
S
SA
۳ ماه پیش

سلام ممنون از اطلاعات خوب شما یه سوال اینکه غیر از فرم شنگن که باید برای سفارت پر بشه(برای وقت سفارت هلند) و 3 صفحه ای هست آیا فرم دیگه ای هم وجود داره ، مثلا فرم مشخصات فردی؟ و اینکه اگه هست از کجا میشه دانلود کرد.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام
خیر فرم دیگری نیست.

پاسخ
پاسخ
ش
شقایق
۳ ماه پیش

ممنون ازوقتتون که برای دیگران میزازید بله هیچ تاثیری نداشت البته تاثیر منفی چون من سینگل درخواست دادم و درنهایت تعحب مولتی گرفتم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

به سلامتی. امیدوارم سفر بسیار خوبی داشته باشید.

پاسخ
پاسخ
ل
لی لی
۳ ماه پیش

سلام و خیلی ممنون از راهنماییهای مفیدتون . ما به اتفاق همسرم و پسر 6 ساله م برای 6 مهر وقت از شرکت vfs داریم. سوالم اینکه فرم رضایت سفر کودک رو باید هر کدوممون به تنهایی پر کنیم یا هر دو باهم تو یک فرم؟چون به هر حال این رضایت نامه باید تکمیل شه حتی وقتی بچه با هر دومون داره سفر میکنه. ممنون میشم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام دوست عزیز
در این مورد اطلاعی ندارم. خیلی ساده با مرکز تماس بگیرید و ازشون سوال کنید.

پاسخ
پاسخ
س
سارا
۳ ماه پیش

سلام مجدد
الان ایمیل هام رو دبل چک کردم، در تاریخ 1 آگوست واسم ایمیلی از جانب شرکت وی اف اس آمده و تائیدیه وقت مصاحبه ام رو اعلام کردند.
مرسی :-)

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام ساراجان
امیدوارم به راحتی ویزا رو بگیری و سفر بسیار خوبی داشته باشی 👌👌👌

پاسخ
پاسخ
ش
شقايق
۳ ماه پیش

سلام لطفا اگر ميدونيد راهنماييم كنه
من درخواست ويزاي شينگن دادم و سينگل امروزم بايد برم جواب بگيرم اما توي رسيد ويزا تعداد دفعات ورود رو زده m كه از سفارت پرسيدم گفت ميشه مالتي
دارم از استرس ميميرم سفارت گفت ما بر اساس داكيومنتتون تصميم ميگيريم
يعني ممكنه سهوي يا عمدي اشتباه نوشته باشه؟ ايا تصميم گيري براساس اين ثبت هست يا فرم اپليكشيشن

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام
احتمالا کارمند سفارت یک اشتباه تایپی داشته. فکر نمی کنم مساله مهمی باشه و روی تصمیم نهایی تاثیرگذار باشه.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۳ ماه پیش

احمد جان منم همین مورد و داشتم. به سفارت ایمیل زدم جواب دادن که این یه روند طبیعیه که برای همه انجام میشه. روزی هم که رفتم جواب بگیرم دقت کردم بقیه افرادی هم که اومده بودن واسه اونا هم M خورده بود. به نظرم این مورد رو تو توضیحاتت اضافه کن.
مرسی

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

خیلی هم عالی حسین جان

پاسخ
پاسخ
س
سارا
۳ ماه پیش

سلام
وقتتون بخیر
برای من از جانب عموم دعوتنامه رسمی هلند ارسال شده
اواخر خرداد یا اویل تیر بود که درخواست وقت مصاحبه رو به صورت ایمیلی برای سفارت هلند ارسال کردم. سپس به من وقت 29 مرداد رو دادن
بعد از اون هم ایمیلی درمورد جابجایی و یا شرکت وی اف اس داده نشد! الان من چکار کنم؟ از کجا متوجه بشم که کجا برم؟ اصن باید یه نوبت جدید بگیرم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید
من از طریق سفارت هلند و به صورت ایمیل درخواست

پاسخ
پاسخ
م
مینا
۳ ماه پیش

سلام حالتون خوبه.
من ویزای بلند مدت هلند رو گرفتم البته توی ویزام ننوشته شینگن.
الان میخوام پرواز رزرو کنم. میتونم مثلا از ایتالیا برم هلند. چون ویزام ننوشته شینگن.
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام
احتمالا ویزاتون تایپ D هست که من خیلی اطلاعاتی در موردش ندارم.
نباید مشکلی با پرواز داشته باشید. برای اطمینان از آژانسی که بلیط رو میخرید بپرسید.

پاسخ
پاسخ
ع
عادل
۳ ماه پیش

سلام سلام خسته نباشید ، اول ی تشکر بابت اینکه اینقدر خوب و به روز اطلاعات رو میزارید ، دوم اینکه من برای ۱۴ اگوست وقت مصاحبه دارم از سفارت یعنی تاریخ درخواستم قبل از این جریانات تغییر نحوه گرفتن ویزا بوده سوالم اینه ک الان من باید برم سفارت یا همین شرکت وی اف سی ، برای من هیچ ایمیلی مبنی بر تغییر زمان مصاحبه یا عوض شدن برنامه مصاحبه نیومده ، و مورد سوم اینکه من گردش حسابم توی سه ماه حدود ۱۴۰ میلیون بود و موجودی هم ۳ تومن داشتم ، با توجخ ب اینکه از نمایشگاه IBC دعوتنامه دارم ب نظرتون چقدر احتمال ریجکت شدنم هست ، من یه نامه از شرکت خودمون هم دارم ک توش نوشته شده خرج و مخارج سفر به عهده شرکته ، ب نظرت اوکی میشه ویزام ؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام
اگر ایمسل جدید دریافت نکردید باید برید سفارت ولی بهتره یا خود سفارت یا مرکز وی اف اس تماس بگیرید.

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۳ ماه پیش

سلام
ممنون از توضیحات کامل
یه سوال داشتم
الان تو حسابم به اندازه کافی پول هست، شاید هفته دیگه نباشه، می‌شه الان گردش حساب و بنک استیتمنت گرفت و مثلا دو ماه دیگه که نوبت سفارت هست ارائه داد؟ یا اینکه مدارک باید به روز باشه؟
سپاس

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام محمدجان
من با فاصله 45 روز از وقت سفارت هم گواهی تمکن مالی گرفتم و مشکلی نداشته. بستگی به سختگیری سفارت داره.

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۳ ماه پیش

سلام و درود بر شما
پرسشی دارم درباره ویزای توریستی هلند!
1.گزینه Date of Departure در مراحل در خواست ویزای هلند برای ایمیل قرار دادید رو نمیدونم چی بنویسم امکان داره مرا راهنمایی کنید .
2. در سفارت مصاحبه به صورت انگلیسی انجام میشود یا فارسی ؟
سپاسگذارم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام مهدی جان
تاریخ شروع سفر
مصاحبه دیگه در سفارت نیست، در مرکز وی اف اس هست، به زبان فارسی و خیلی ساده

پاسخ
پاسخ
د
دلشاد
۳ ماه پیش

سلام و خسته نباشی
منم خوشبختانه و خواست خدا بوده بتونم به 7 کشور اروپایی سفر کنم ولی فقط به پایتخت اون کشورها سفر کردم و مثل شما به شهرهای کوچیک کشورها سفر نکردم فقط چندتا سوال داشتم
1- شهرهای کوچک رو با رنت ماشین رفتی؟
2- پیشنهادتون برای گرفتن مستر کارت چیه؟من سفرنامه استرالیاتونو خوندم آیا من با تابعیت ایرانی اگر برم بانک در یک کشور اروپایی میتونم حساب باز کنم ؟
3- من فقط پایتخت کشورهارو دیدم بهترین روش برای پیداکردن شهرهای دیدنی و عجیب هر کشور چه سایتی رو پیشنهاد میدی؟
4- قیمت سیمکارت هارو توسفرهاتون نگفتین؟
5- ارتباط با ادمین تلگرامتون رو نذاشتین؟
واااااقعا سایتتون فوق العاده هست

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام دوست عزیز
شما سوالاتی پرسید که جواب بعضی هاش یک مقاله مفصله
سفرنامه ها و راهنامهای سفر رو بخونید جواب بعضی از سوالاتون رو میگیرید.

پاسخ
پاسخ
ر
راشین
۳ ماه پیش

سلام وتشکر ویژه بخاطر مطالب آموزنده. آفرین به شما هموطن که اطلاعات مفیدتون را دراختیار بقیه قرار دادین

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام و سپاس راشین عزیز

پاسخ
پاسخ
ر
ریحانه
۳ ماه پیش

با سلام و تشکر از نوشته های مفیدتون. من یه دوست ایرانی دارم که 20-30 ساله توی دانمارک سیتیزن هست. ایشون پناهنده اونجا هستن. و متاسفانه امکان اومدن به ایران رو ندارن. شغل پر درآمدی دارن ولی بخاطر یه بدهی مالی به دولت که به صورت اقساط دارن پرداخت میکنن، گرفتن پاس دانمارکی یکم پروسه طولانی داره. خودشون فقط از طریق پاس معمولی به آلمان در حال تردد هستن. و چون واسه پاس ایرانیشون تا حالا اقدام نکردن امکان دیدار در ایران براشون مقدور نیست.شغلشون هم یه چیزی مثه گیم نت هست. و ایشون میتونن واسه من توی دانمارک تضمین بزارن. این شد که تصمیم گرفتم خودم به دانمارک بیام. اما هیچ اطلاعاتی ندارم. من در حال حاضر مطلقه هستم و یه پسر بچه نه ساله دارم که حضانت تام رو دارم از همسر قبلیم. خواستم بپرسم من برای دیدار با دوستم از طریق ویزای هلند می تونم اقدام کنم؟ و اینکه ایشون میتونن واسه من دعوت نامه بفرستن؟ که مثلا من یه هفته با پسرم هلند باشم و بقیشو بیام دانمارک یا اینکه اول از هلند ورود کنم برم دانمارک بعد یه هفته اخر رو توی هلند باشم و از همونجا برگردم ایران؟ من میخوام اونجا عقد ازدواج بین المللی انجام بدم و برگردم بعد از طریق ویزای ازدواج برم اونجا. نمیخوام پناهنده بشم چون شدیدا به خانواده خودم وابسته هستم و میخوام قانونی در رفت و آمد باشم. ضمن اینکه شغل خیلی خوبی دارم. ببخشید ازاین که با جزئیات گفتم و ممنون از اینکه وقت میزارید و جواب میدین.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام
نه ایشون نمیتونه برای شما دعوتنامه بده. برای سفر به هلند از طریق دیدار با دوستان باید دعوتنامه از هلند داشته باشید. قصد دیدار دارید میتونید در یکی از کشورهای اطراف ایران انجام بدید که نیاز به ویزا نداره.

پاسخ
پاسخ
آ
آریا
۳ ماه پیش

با درود، با سپاس از نوشته هاتون!
پرسشی دارم درباره ویزای توریستی هلند!
مادر من میخواست از سفارت کشور آلمان درخواست ویزای دیدار از خانواده بدهد! اما چون سفارت این کشور تا دست کم پنج ماه دیگه وقت نمیده، تصمیم گرفتیم که ایشان از سفارت هلند درخواست ویزای توریستی برای ۲ هفته بدهد! دلیلش این هست که من در نزدیکی هلند زندگی میکنم و تعطیلاتم را گاهی در این کشور زیبا میگذرانم و با آن تا حدودی آشنا هستم! مادر من قصد داره ۸ روز در هلند باشه و ۶ روز دیگر آنرا پیش من در آلمان سپری کنه! چگونه در این باره اشتباه نکنیم؟ آیا کافی است که ایشان برای ادامه سفر و اقامت ۶ روزه در آلمان ثابت کند که من به عنوان فرزندشان در این کشور زندگی میکم یا باید دوباره هتل رزرو کند؟ به این دلیل میپرسم که ویزا، توریستی هست! پاسپورت قدیمی ایشان ۷سال پیش ویزای شنگن داشت!
پیشاپیش ممنونم از پاسخ!

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام دوست عزیز
مورد شما کمی پیچیدست. همین ممکنه سفارت رو در مورد قصدشون از سفر دچار تردید کنه. وقتی عنوان سفر توریستی هست بهتره همش توریستی باشه.

پاسخ
پاسخ
ن
ناهيد
۳ ماه پیش

سلام
من براي گرفتن ويزا از سفارت هلند اقدام كردم همه ي اون هشت موردي كه فرموده بوديد رو فرستادم ولي جواب درستي نيومد

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام
ممکن چند روز طول بکشه تا نوبت رو اعلام کنند.

پاسخ
پاسخ
S
SA
۴ ماه پیش

سلام روز بخیر ممنون به خاطر اطلاعات خوب شما من ایمیل برای سفارت به آدرس جدیدی که شما گفته بودید فرستادم یک اتو ایمیل اومد که یه سری اطلاعات شبیه همونی که شما گفته بودیدبه صورت لیست تهیه شده بود که من باید میفرستادم دوباره ایمیل زدم و دوباره اتو ایمیل اومد در جایی نوشته بود که اگه نوع ویزا بیزنس هست در عنوان این باید ذکر بشه من این بار با عنوان توریست ویزیت زدم و فرستادم دوباره این اتو ایمیل از سفارت اومد بار آخر بدون عنوان و با همون اطلاعاتی که خواسته بود فرستادم در مجموع من 3 بار ایمیل فرستادم و هر سه بار اتو ایمیل مشابه برام اومد حالا نمیدونم که ایا درست پیش رفتم یا نه و اینکه باید دوباره ایمیل بفرستم یا اینکه صبر کنم ، من با اطلاعاتی که زده بودم منتظر ایمیل تعیین وقت بودم در صورتی که به صورت تکراری ایمیل اتو اطلاعات اولیه رو دریافت میکنم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام
این ایمیل اتوماتیک برای همه میره و نشونه اینه که ایمیلت دریافت شده، نباید بازم ایمیل میزدی. بهترین کار الان اینه که با مرکز تماس بگیرید و توضیح بدید.

پاسخ
پاسخ
ش
شیما
۴ ماه پیش

با سلام و تشکر از مطالب جامعتون. ببخشید ازتون درباره کیس خودم راهنمایی میخواستم. برای شرکت در کنفرانس وارایه سخنرانی در کشور مالت دعوت شدم چون کشور مالت سفارتخانه ای در تهران نداره سفارت اتریش امور مربوطه رو انجام میده در اون تایم نوبت خالی ندارند به نظر شما میتونم از سفارت مالت در استانبول یا دوبی اقدام کنم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام شیماجان
بله از اونجایی که سفارت مالت در تهران نیست فکر میکنم برای اقدام ویزای مالت از طریق ترکیه یا امارات مشکلی نداشته باشید. برای اطمینان به سفارت هاش در این دو کشور ایمیل بزنید.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۴ ماه پیش

سلام احمد جان
ممنون از توضیحات کاملت. فقط ۱ نکته هم بگم که بهتره توی متن اضافه کنی.
از ۲۷ جولای سیستم نوبت دهی سفارت هلند تغییر کرده و مثل فرانسه از طریق یک شرکت واسطه به نام VFS انجام میشه. اون سیستم ایمیل زدن به خود سفارت کلا منتفی شده و باید از طریق این شرکت اقدام کرد. تو سایت خود سفارت هلند هم قید شده.
ادرس اون سایت هم این هست:
http://www.vfsglobal.com/netherlands/iran/

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام حسین جان
بله درست میگید. چند روزیه سیستمش تغییر کرده و امشب فرصت کردم مطلب رو به روز کنم.
سپاس

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۳ ماه پیش

خواهش میکنم. فقط ۱ سوال
من با دوستام اقدام کردم برای توریستی برگ تحویل پاسپورت که دادن انتهای نوشته
number of entries: M
این یعنی ویزای مولتی؟ ما سینگل درخواست داده بودیم تو فرم شنگن. برای هممون هم همینو زده
اطلاعاتی داری در این زمینه ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

بله این یعنی ویزای چندبار ورود. احتمالا اپراتور اشتباه کرده.

پاسخ
پاسخ
آ
آلا
۴ ماه پیش

با تشکر از مطالب بسیار جامعی که در اختیار ما گذاشتید. من و همسرم دعوتنامه ای از آلمان برای یک جلسه در اول اکتبر در دانشگاه داریم. ولی سفارت آلمان تا نوامبر وقت نمیده. برای همین ما از سفارت هلند برای ویزای توریستی اقدام کردیم که اول به امستردام بریم و بعد از یک روز به آلمان بریم. کل برنامه سفرمون یک هفته هست. ایا باید به سفارت هلند بگیم که ما قراره مثلا ۴ روز هلند باشیم؟؟ینی باید مدت زمانی که هلند هستیم بیشتر از آلمان باشه؟؟
و سوال دیگه م هم اینه که بنظرتون بهشون بگیم که برای یک قرار علمی میخوایم بریم آلمان؟یا بگیم اونم توریستیه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام
به نظرم کلا مسیر درستی نیست

پاسخ
پاسخ
م
محبوبه
۴ ماه پیش

سلام.
بسیار عالی و کامل توضیح دادید.. ممنونم
سوال من اینه..
من یک ویزای شنگن دو ماهه از آلمان در سال 2013 دارم.
ولی همسرم هیچ ویزایی نداره یعنی اصلا هیچ مهر خروج از کشوری نداره..
پارسال برای تور ایتالیا با یک آژانس افتضاح اقدام کردیم که بعد متوجه شدیم بیش از 40 نفر رو یکباره داخل فرستاده و همه یکجا ریحکت شدن چون تاریخ هتل ها و بلیط ها و سفرنامه یکسان نبوده !!!
بعد از اون برای یک سمینار خیلی مهم و مربوط به کار همسرم در یونان اقدام کردیم و باز متاسفانه در کمال ناباوری ریجکت شدیم.. در حالیکه همه مدارک کامل بود و صحت داشتن..

من واقعا دوست دارم یه سفر اروپایی داشته باشم بنظر شما الان برای هلند اقدام کنیم یا برای لهستان؟
با توجه به اینکه یک شنگن 3 سال پیش و دو ریجکتی دارم ..
و البته فاصله بین ریجکتی هام هم 4 ماه بوده.
ممنون از پاسخ دهی شما..

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام دوست عزیز
با توجه به اینکه همسرتون تا الان از کشور خارج نشده، شانس گرفتن جواب مثبت از همه سفارت های اروپایی کمه.

پاسخ
پاسخ
ل
لادن
۴ ماه پیش

سلام
با تشکر از راهنمایی های مفیدتون
ما وقت از سفارت هلند گرفتیم ولی در برنامه سفرمون مدت اقامت در پاریس بیشتر از اقامت در امستردامه ولی ورودمون به امستردامه
ایا امکان صدور ویزا هست؟
اگه به طورصوری هتل دیگه ای در یکی از شهر های هلند رزرو کنیم که مدت اقامتمون در هلند بیشتر بشه ایا مشکلی به وجود میاد؟

پاسخ
پاسخ
S
Sara
۴ ماه پیش

با سلام و سپاس فراوان از توضیحات کاملتون که کلی از استرس متقاضی رو کم می کنه
چند سوال ذهنمو مشغول کرده ممنون میشم جوابگو باشید
اول اینکه من سال 2005 مجرد بودم و با دعوت نامه ی پدرم به هلند رفتم چهار سال پیشم به همراه دو تا دخترای زیر یازده سالم رفتم و از اول تیر ماه از طریق دعوت نامه ای که داشتم به سفارت ایمیل زدم و تاریخ مصاحبه رو به دلیل شلوغی نوبت دادم 24آگوست برابر با دوم شهریور حال سوال من از شما اینه چون به مهر ماه و فصل مدارس بر میخوره چند درصود با توجه به اینکه خودشون این زمان رو دادن به من امکان ریجکت شدن دارم هر چند مدرک اشتغال به تحصیل رو ترجمه شده میبرم و میتونم وقتی جواب مثبت شد نامه ی مرخصی بگیرم برای بچه ها
و دوم اینکه گردش شش ماهه من شد چهل میلیون با ده میلیون در حال حاضر وجه موجود حسابم و هفتاد میلیون چک که دست مشتری دارم ووکیلم از طریق مراجع قضایی دارند پیگیری می کنن که همین نامه ی وکیلم که این هم جزء موجودی من محسوب میشه روهم ترجمه شده ضمیمه می کنم آیا تمکن مالی متعادلی محسوب میشه؟؟؟
و دوستی میپرسن توریستی بی دعوت نامه به همراه سگ خانگی چه شرایطی رو در بر میگیره؟
امروز هم نامه ای برام اومد که چه چیزایی ببرم سفارت چه چیزایی نبرم و نوشته بود 28 یورو هم باید با خودم همراه کنم که کمی تعجب کردم!!!!! نوشته علاوه بر مبلغ ویزا شصت یورو یارانه 😐 اطلاعی از این مبلغ دارید
ممنون میشم محبت کنید و پاسخ بدید

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۴ ماه پیش

با سلام و اجازه از مدیریت سایت
سفارت هلند مثل سفارت های بریتانیا کانادا و... کار انگشت نگاری رو به شرکت VFS GLOBAL سپرده و اون 28 یورو هزینه خدمات این شرکته
حواستون در تاریخ مقرر شما باید در شرکت VFS باشید و نیازی به مراجعه به سفارت نیست

پاسخ
پاسخ
S
Sara
۴ ماه پیش

ممنون علی جان ادرس فکر می کنم برج پلادیوم طبقه ی یازده باشه بله گویا نیاز به حضور در سفارت واسه مصاحبه نیست

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۳ ماه پیش

خواهش میکنم
با توجه به اینکه مصاحبه وجود نداره ملاک صدور ویزا تکمیل بودن مدارک هستش
بله درسته برج پالادیوم طبقه 11
حتما پرینت ایمیل همراهتون باشه

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام علی جان
بله چند روزی میشه این تغییر انجام شده.
سپاس

پاسخ
پاسخ
S
Sara
۴ ماه پیش

ممنون از توجهت و این طبع بلندت برای گذاشتن اطلاعاتت در اختیار ما

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

موفق باشی ساراجان

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام ساراجان
فکر نکنم مدرسه بچه ها مشکلی باشه.
موجودی حساب برای سه نفر به نظر کم میاد. در مورد قضیه چک و نامه وکیلتون و برخورد سفارت اطلاعی ندارم.
راجع به سفر خارجی حیوانات خانگی و پاسپورت حیوانات اطلاعی ندارم.

پاسخ
پاسخ
S
Sara
۴ ماه پیش

ممنون اما خرج اونجا با پدرمه که دعوت نامه برامون فرستاده که توی فرم ویزا این رو پر کردم، حال برای مصاحبه مگه نباید فرمانیه و دیباجی رفت؟ چرا برام ایمیل اومده زعفرانیه و برج پلادیوم طبقه ی یازده با بیست و هشت یورو اضافه تر اطلاعی دارید؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

اگر مخارج سفر رو شخص دعوت کننده تقبل کرده اصلا نیازی به تمکن مالی ندارید.
حتما تماس بگیرید سفارت و بپرسید چرا این آدرس رو دادند.

پاسخ
پاسخ
ن
نادر
۴ ماه پیش

با سلام و خسته نباشید
بنده ویزای فرانسه رو برای بار دوم به صورت مولتی گرفتم. آیا میتوانم به کشور فرانسه سفر نکنم و به کشورهای دیگر بروم. البته بلیطم ایرفرانسه و باید وارد فرودگاه پاریس بشوم. اگر در پاریس نمانم سری بعد که بخواهم از پاریس اقدام کنم به نظرتون سخت گیری بیشتر نخواهد شد؟یا اینکه یک شب در پاریس بمانم و بعد از 24 ساعت فرانسه رو به مقصد کشورهای دیگر ترک کنم.برای بنده مهم است که اعتبارم در سفارت فرانسه را حفظ کنم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام نادرجان
اگر ورود و خروجت از فرانسه باشه مشکلی نداره. فقط موقع ورود ممکنه ازت رزرو هتل برای مدت اقامتت در فرانسه بخواند که باید جوابی براشون داشته باشی (احتمالش کمه چون دفعه دومت هست).

پاسخ
پاسخ
ا
ادریس
۴ ماه پیش

سلام من وقت سفارت فرانسه گرفتم الان تاریخش معلوم شده ولی نمیونستم برای وقت مصاحبه هم باید اسم همسر و 2 تا بچه کوچیکمم بدم الان به نظرتون باید چکار کرد ؟؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام
من اطلاع چندانی از ویزای فرانسه ندارم. شاید بهتر باشه نوبت خودتون رو کنسل کنید و یک نوبت از اول برای همه بگیرید.

پاسخ
پاسخ
b
babak vakili.k
۴ ماه پیش

با سلام و احترام
احمد جان سوالی در خصوص ارسال ایمیل جهت گرفتن وقت مصاحبه از سفارت هلند دارم:
آیا تو متنی که قرار فرستاده بشه 7 موردی که شما اشاره کردید فقط بصورت موردی و زیر هم نوشته شود و یا باید بصورت نامه اداری باشه یعنی شامل توضیحات که مثلا اسم من فلان و قصد سفرم چنان و چنین و غیره باید باشه.
و من که قصد سفر به همراه همسرم دارم باید در همان ایمیل اعلام کنم و ادامه همون ایمیل 7 مورد دیگه اضافه کنم یا یک ایمیل مجزا با ID خودم ارسال کنم
ممنون میشم راهنماییم کنید.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام بابک جان
ایمیل فقط همون هایی که نوشتم
یک بار دیگه قسمت وقت مصاجبه رو بخونید.

پاسخ
پاسخ
ي
ياسمن
۴ ماه پیش

سلااام
سپاس فراوااان بابت اينهمه مطالب خوبتون
ببخشيد شما كلا راجب ويزا شينگن گفتيد!
اما من دعوتنامه تجاري دارم
ملك هم واسه ضمانت گذاشتن دارم
و الان سوال من اينكه من چون بيست سالمه و مجرد هستم چند درصد احتمال ويزا دادن ب من هست؟
كل مداركي ك لازم هست رو دارم
ايا پرينت حساب مامانم رو هم ببرم تاثيري داره؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام یاسمن جان
من تجربه ویزای تجاری ندارم ولی پروسش تفاوت چندانی نداره. فقط شما یک دعوتنامه دارید که شانست رو بالا میبره. فقط از دید سفارت باید این دعوتنامه منطقی باشه. اگر خودت پرینت حساب داری بهتره، اگر نداری پرینت حساب پدر یا مادر

پاسخ
پاسخ
b
babak vakili.k
۴ ماه پیش

با سلام و ادب
من در پاسپورت های قبلیم مهر ورود و خروج کشور عراق هست و در پاسپورت کنونی خانمم مهر ورود و خروج کشور عراق وجود داره آیا واسه گرفتن ویزای شینگن مورد داره یا نه ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام بابک جان
من هم این موضوع رو شنیدم. اینکه دقیقا اونها چطور تصمیم گیری می کنند و فرمولشون چیه رو نمیدونم. ولی این رو میدونم یکی از دوستانم که به عراق و لبنان سفر کرده بود، بعدش ویزای شنگن و استرالیا گرفت.

پاسخ
پاسخ
د
داريوش
۴ ماه پیش

سلام وقت بخير
من قصد سفر به هلند رو دارم نزد خانوادم. خانوادم هم از هلند اقدام به گرفتن وقت از سفارت هلند كردن و ايميل زدن. اولين ايميل سفارت جواب داد در اون تاريخي كه براي سفر تعيين كرديم وقت نيست. مجددا ايميل زدن و تاريخ ديگري رو دادن سفارت نوشته اواخر سپتامبر يا اوايل اكتبر وقت داره از ايميل دوم الان ٢ هفته ميگذره اما متاسفانه سفارت هنوز پاسخي نداده شما اطلاع نداريد چرا سفارت پاسخي نميده. مدارك براي دريافت ويزا هم كامل كامل هست.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام داریوش جان
اول توصیه می کنم حتما قسمت اسپم ایملت رو چک کنی. بعدش یک ایمیل بزن و بگو الان دو هفته از آخرین ایمیلت (ضمیمش کن) گذشته و هنوز پاسخی دریافت نکردی. امیدوارم زودتر جواب بگیری.

پاسخ
پاسخ
د
داريوش
۴ ماه پیش

متشكر. خواهرم از هلند براي سفارت ايميل زده. دوباره ديروز يك ايميل مجدد زده. خودش هم تعجب ميكنه چرا سفارت جواب نميده. زنگ هم ميزنه سفارت جواب نميده.

پاسخ
پاسخ
ن
ندا
۴ ماه پیش

سلام واقعا سپاس مطالب دقیق و یاده و کامل

اتفاق بدی که برای ما افتاد😟
چند وقت پیش مادرم از هلند دعوتنامه برای ما داد و خودشم برای گرفتن وقت به سفارت ایمیل زد ولی جواب نیومد دوبار دیگه هم زد باز هم پاسخی دریافت نکرد بدفعه بعد از طریق داییم ایمیل زد از سفارت پاسخ اومد ویه وقت دادن ما با همه مدارک اماده رفتیم سفارت ولی در کمال ناباوری به ما گفتن شما امروز وقت ندارید و اسمتون توی لیست نیست باهزار بدبختی که پیگیر شدیم سفارت گفت اون 3 بار اول ما تعیین وقت کردیم (ولی هیچ ایمیلی بدستمون نرسیده بود)و گفتن چون درخواستهای مکرر داشتید سفارت در عین اینکه تاریخ وقت مجدد میده ولی درعین حال هم خود به خود تاریخ رو کنسل میکنه 😨

هیچی دیگه دستمون ودادمون به هیجا نرسید و اجازه ندادن داخل سفارت بریم و الکی الکی همه وقت و هزینه و برنامه ریزیمون به همین راحتی به باد رفت 😥
گفتم تجربمو بگم که ایشالا برای افراد دیگه اتفاق نیفته 😳😟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام نداجان
واقعا متاسفم همچین اتفاقی براتون افتاده. روش سفارت به نظر بسیار بسیار سختگیرانه میاد. حداقل باید یک ایمیل میزد که نوبت شما باطل شده و دیگه بهتون نوبت نمیدیم!
ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربه

پاسخ
پاسخ
ا
المیرا
۴ ماه پیش

درود بر شما
من از اینکه وقت میذارید و ایمیلها رو جواب میدهید. من یکبار دیگه هم به شما ایمیل زدم و ازتون کمک گرفتم ممنون از راهنماییتون. یکبار دیگه به راهنمایی شما نیاز دارم. من در ایمیل قبلی عنوان کردم که دعوتنامه از هلند برای پدر و مادرم ارسال کردم اما ریجکت شدند. با این دلیل که برگشت آنها به ایران برای سفارت مشخص نیست. یا وجودیکه مادرم بازنشسته هستندو پدرم شاغل در شرکت خصوصی و گواهی مرخصی را هم برده بودند و هر ۲ هم سند ملکی دارند. حالا سوال من این است به غیر از این مدارک واقعا چه مدارک محکم دیگه ای باید داده بشه که مشخص بشه پدر و مادر من واقعا قصد برگشت دارند.

پاسخ
پاسخ
ش
شقايق
۴ ماه پیش

سلام من و همسرم امروز براي مصاحبه هلند رفتيم مداركمون كامله من دوتا شنگن دارم و همسرم نداره ولي سفر رفته چندبار دعوتنامه هم داريم
فقط بيمه نامه رو نگرفت يعني نگاه كرد پس داد و چيزي راجع به كپيش نگفت به نظرتون پست كنم براشون؟

پاسخ
پاسخ
S
Sara
۳ ماه پیش

سلام شقایق عزیز امکان این براتون هست که پاسخ بدید بعد از چند روز ویزا اومد براتون و آیا بسلامتی قبول شدید یا خیر و در صورت قبول نشدن علت ریجکت شما چه بوده؟! سپاس

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام دوست عزیز
احتمالا همین که دیده بیمه دارید براش کافی بوده

پاسخ
پاسخ
ن
نگار
۴ ماه پیش

سلام. ممنونم از اینکه وقت میذارید و جواب همه رو میدید. من چند تا سوال دارم و بسیار برام مهمه. امیدوارم که بتونم زود از شما راهنمایی بگیرم.
ما یه شرکت هستیم که با یک برند هلندی قرارداد داریم و نماینده انحصاری این برند در ایران هستیم. 10 شهریور در برلین نمایشگاه IFA هست که اخیراً بعد از صحبت با مدیر فروش برند هلندی، به ما گفتند که کاش میشد که ما هم تو این نمایشگاه حضور داشته باشیم چون این برند توی نمایشگاه غرفه داره. و حضور ما در اون نمایشگاه برای ادامه ی همکاری خیلی مهمه. در نهایت تصمیم گرفتیم که اقدام کنیم و به مدیر فروش ایمیل زدیم و ازشون خواستیم که بخاطر پروسه ی زمان بر و کمبود زمانی که داریم با ما همکاری کنند. این شرکت کاملاً موافقت کرد ولی از ما خواست که فایل های لازم برای این کار اقدام بشه و گفتند که ما چه چیزی احتیاج داریم تا برامون فراهم کنند.
من مسئول فروش هستم و به همراه مدیر عامل شرکتمون که دایی بنده هست قصد سفر داریم.و به دلیل اینکه این شرکت تو هلنده و نمایشگاه در برلین قصد دریافت ویزا شینگن رو داریم. البته این رو هم بگم که هم تو هلند و هم تو آلمان اقوام داریم. حالا سوال های من اینه که :
این شرکت هلندی چه کارهایی رو باید برامون انجام بده که ما در این زمان کم موفق به دریافت ویزا بشیم؟
خودمون باید چه اقدامی کنیم؟ آیا باید وقت سفارت بگیریم و بعد از اون طرف شرکت هلندی بقیه ی کارها رو انجام بده؟
بیشترین زمانی که میتونیم درخواست ویزا کنیم چه مدته؟ نمایشگاه 5 روزه ولی ما قصد بازدید از شرکت توی هلند رو هم داریم. خودمون نظرمون دو هفته ست.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام دوست عزیز
اگر از سفارت آلمان اقدام کنید من اطلاعی از پروسه ویزاش ندارم. اگر از هلند اقدام می کنید هم که پروسش رو نوشتم بالا. اون شرکت برای شما دعوتنامه باید بفرسته. بقیه کارها با خود شماست. ممکنه شرکت مستقیم با سفارت هلند تماس بگیره به شما نوبت زودتر بدند. مدت ویزا هم بستگی به دعوتنامه ای داره که برای شما میفرستند.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۴ ماه پیش

درود احمد عزیز و سپاس از اینکه وقت میگذارید.
قراره اواخر شهریورماه توی یه دوره دو روزه آموزش صنعتی در هلند شرکت کنیم(با سه نفر از همکاران). سفارت برای اوایل شهریور وقت داده. قصد داریم بعد از دوره ده روز هم توی اروپا بگردیم. همین روزا دعوت نامه ها میرسه. اگه توی دعوت نامه تاریخ دقیق(2روز) ذکر شود،
برای دوره ویزا به مشکل بر نمیخوریم ؟
هدف رو در ایمیل وقت تجاری ذکر کردیم. اگه در مصاحبه بگیم بعد از دوره خودمون میخوایم ده روز بمونیم به مشکل بر نمیخوریم؟
اصلا گفتنش لازمه؟حداقل دوره ویزا شینگن چند روزه؟
با سپاس بسیار

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام حسین جان
حداقلی برای شینگن وجود نداره و احتمالا دو روزه هم باشه (البته بعید میدونم کشوری اینقدر سختگیرانه ویزا بده!).
من اگر همچین شرایطی داشتم بهشون می گفتم بعد از پایان دوره قصد گردش در هلند رو دارم و رزرو هتل برای اون مدت هم میدادم.

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۴ ماه پیش

سلام من ویزا یازده روزه اتریش دارم،ایا امکان تمدید ویزا در اتریش وجود داره؟با این که چهارمین ویزای شینگنم هست تعجب می کنم چرا یازده روز صرفا ویزا دادند؟در خصوص امکان تمدید روزا در اتریش اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.با تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام محمد جان
ویزای شینگن قابل تمدید نیست مگر در موارد بسیار استثنایی مانند مریضی. توصیه می کنم دنبال تمدید نباشید.
سفارت اتریش سختگیره

پاسخ
پاسخ
س
سمیرا
۴ ماه پیش

سلام، بابت راهنمایی و توضیحات عالیتون متشکرم. من میخواستم بدونم کشورهای امریکایی که فرمودید میشه با ویزای مالتیپل سفر کرد، کدوما هستن؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام سمیراجان
لطفا راهنمایی که در مورد ویزای کشورهای آمریکای لاتین نوشتم رو مطالعه کنید.

پاسخ
پاسخ
م
ماندانا
۴ ماه پیش

سلام.خیلی عالی بود ممنون.
گفته بودین مدارک نیاز به مهر دادگستری نداره ولی یکی از دوستام یه ماه پیش رفت هلند گفت مدارک مهر دادگستری میخواد.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام دوست عزیز
من بر اساس نوشته وبسایت سفارت هلند این رو گفتم و خودم هم پول اضافه بابت مهر دادگستری ندادم. حالا اگر کسی وسواس بخرج بده و ترجمه هاش رو با مهر دادگستری و وزارت خارجه ببره باز هم سفارت هلند قبول میکنه :-)

پاسخ
پاسخ
ش
شادی
۴ ماه پیش

با سلام و روز بخیر
بابت زحماتی که می کشین و اطلاعات مفیدی که در اختیار کاربران قرار میدین واقعا تشکر می کنم
یک سوال دارم و اون اینکه بیمه نامه مسافرتی رو از چه شرکتی می تونم تهیه کنم که قابلیت کنسلی هم داشته باشه چون معلوم نیست که ویزا بدن یا اینکه ریجکت بشم
ممنونم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام شادی جان
بهتره از اون دفتری که قصد خرید دارید بپرسید و باهاش شرط کنید. من دیدم دو دفتر یک شرکت بیمه رفتار متفاوتی در این زمینه داشتند. قاعدتا همشون باید با کسر مبلغ اندکی بیمه مسافرتی رو کنسل کنند (البته بعد از عدم دریافت ویزا) ولی بعضی هاشون به بهانه های مختلف این کار رو انجام نمیدند.

پاسخ
پاسخ
ن
نرگس
۴ ماه پیش

سلام و ممنون از اطلاعات بسيار خوبتون
من ٤ ويزاي شينگن از هلند دارم كه آخريش دوساله و از تايپ c هست، ميخواستم ببينم ايندفعه ميتونم درخواست ٣ يا ٤ ساله بدم چرا كه از دوستانم از سفارت آلمان ٤ساله گرفته؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام نرگس جان
چرا که نه. به نظر من درخواست بدید.

پاسخ
پاسخ
ا
المیرا
۴ ماه پیش

درود بر شما
من خودم در هلند زندگی می کنم و پدر و مادر و خواهرم را برای اولین بار به هلند دعوت کردم با این وجود همگی ریجکت شدند و در نامه ای که سفارت بهشون داده عنوان کرده که برای سفارت مشخص نیست که شما به ایران برمی گردید. در صورتیکه ۱- پدر و خواهر من شاغل هستند و گواهی اشتغال به کار و مرخصی را هم ترجمه و با خود برده بودند.۲- بلیط برگشت را هم داشتند.
می خواستم بپرسم با وجود ریجکت شدن اگر مجددا براشون دعوتنامه ارسال کنم ایا می توانند ۶ ماه دیگه با دعوتنامه مجددا اقدام کنند. مورد دیگه اینکه شما در یکی از پاسخها نوشته بودید اگر خانوادگی ریجکت شدید بار دیگه جداگانه اقدام کنید .یعنی می تونم اول برای مادر و پدرم بفرستم و ۱ ماه بعد برای خواهرم دعوتنامه بفرستم و جدا اقدام کنن اما همزمان به هلند بیایند یا نه. ایا باید نفراتی را که اول دعوت کرده ام برگردند (‌مثلا پدر و مادرم )تا بتونم نفرات بعدی را( خواهرم )دعوت کنم .

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام دوست عزیز
حتی زودتر از 6 ماه هم میتونند مجددا اقدام کنند ولی اگر شرایطشون دقیقا همون باشه احتمال اینکه جواب مشابهی بگیرند یکسانه.
در مورد اقدام نکردن با هم فقط یک پیشنهاده ولی این موردی که شما میگید در دو مرحله و برای یک تاریخ درخواست ویزا دادن رو نظری ندارم.

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۴ ماه پیش

با سلام
در ابتدا گفتید که برای وقت گرفتن از سفارت ، یه ایمیل بزنیم به ادرس سفارت... میخواستم بدونم اگه به همراه همسرم بخوام سفر کنم توی همون ایمیل مشخصات همسرم رو بنویسم یا ایمیل جدا گانه بزنم ؟؟ ممنون میشم توضیح بدید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام حمید جان
یک ایمیل

پاسخ
پاسخ
ش
شادی
۴ ماه پیش

سلام
من قبلا سه بار ویزای شینگن گرفتم بار اول یونان بار دوم و سوم از فرانسه که بار دوم ویزای ۶ ماهه بود و از بار سوم هم هشت سال می گذره و دو سال پیش از اسپانیا اقدام کردیم که بهمون ویزا نداد حالا دوباره قصد اقدام داریم به نظر شما از سفارت فرانسه دوباره اقدام کنیم بهتره یا ایتالیا و اینکه ایا بازم شانس گرفتن داریم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام شادی جان
فکر کنم از فرانسه که دوبار ویزا گرفتید اقدام کنید بهتر باشه. با آرزوی موفقیت

پاسخ
پاسخ
م
مجید
۴ ماه پیش

با سلام خدمت شما
با سپاس از سایت خوب شما. چنانچه اطلاع دارید سیستم نوبت دهی سفارت ایتالیا مثلا اتوماسیون است. امروز شنبه 24 تیر برابر 15 جولای است و سفارت ایتالیا گفته بود راس ساعت 17:15 دقیقه سایت باز می شود و شما می توانید وقت ملاقات بگیرد. با توجه به اینکه من قبلا از طرف این سفارت مارگزیده شده بودم سریع مرخصی گرفتم و آمدم منزل و رفتم در سایت ایتالیا. کاملا در حالت آماده باش قرار گرفتم تا اولین وقت را رزرو کنم. تا ساعت 17:15 وقت ملاقات جدید در دسترس نبود. من چندین بار چک کرده بودم. در ساعت 17:16 دقیقه یک مرتبه به محض ورود به سایت دیدم تا 1 ماه آینده وقت ها پر شده است. کاملا مشخص بود که مسئولین سفارت خودشون وقت ها را پر کرده اند. وگرنه تحت هیچ شرایطی امکان نداشت در عرض کمتر از چند ثانیه وقت ها گرفته شود. به قرآن قسم می خورم که عین حقیقته. .....

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام مجید جان
در مورد نوبت دهی بسیاری از سفارت ها از جمله سفارت ایتالیا حرف و حدیث بسیاره. علاوه بر مواردی که اتهام رو متوجه سفارت و کارمنداش میکنند، برخی صحبت ها هم در مورد آژانس هاییه که با استخدام برنامه نویسانی میتونند همه نوبت ها رو در ثانیه اول باز شدن ماب خودشون کنند و بعد اون ها رو به افراد عادی بفروشند.
کاری که من می کنم اینه که تا زمان اصلاح سیستم نوبت دهیشون از این سفارتخانه ها دوری کنم.

پاسخ
پاسخ
ه
هاله
۴ ماه پیش

سلام و بسيار ممنون بابت اطلاعات مفيد و دسته بندى شدتون. من تا حالا سه بار ويزاى هلند رو گرفته ام كه آخرينش مولتى پل ٢ ساله بوده براى چهار نفرمون. حالا دوباره اقدام كردم با دعوتنامه از عموم كه اونجا زندگى ميكنه ولى متاسفانه سفارت گفته تا اواخر سپتامبر وقت مصاحبه نداره. سوال: شما ميدونيد دعوتنامه ديدار اقوام چند ماه اعتبار داره؟ و اينكه راهى براى گرفتن وقت زودتر وجود داره؟
پيشاپيش بابت توجهتون سپاسگزارم🙏🏻🌹

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام دوست عزیز
من راهی برای گرفتن وقت زودتر بلد نیستم.
توی دعوتنامه تاریخ تقریبی سفر نوشته شده، اون برای سفارت مهمه. اینکه خیلی از اون تاریخ گذشته باشه دیگه بستگی به سختگیری سفارت داره که قبول بکنه یا نه.

پاسخ
پاسخ
ا
الهه
۴ ماه پیش

سلام دوست عزیز . دعوتنامه ۳ ماه اعتبار دارد.

پاسخ
پاسخ
م
مرضیه
۴ ماه پیش

سلام ممنون از وقتی که گذاشتید. مطالب بسیار خوبی بود.
سپاسگزارم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام دوست عزیز
خوشحالم براتون مفید بوده

پاسخ
پاسخ
ر
رانا
۴ ماه پیش

با سلام و عرض ادب
من برای ویزای توریستی از سفارت هلند اقدام کردم و در حال حاضر دو وقت مصاحبه دریافت کردم چه اقدامی می بایست انجام بدم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام دوست عزیز
توصیه می کنم به سفارت ایمیل بزنید و یکیش رو کنسل کنید.

پاسخ
پاسخ
ن
نسرین
۴ ماه پیش

سلام من خانمی هستم ۴۵ ساله. پسر ۱۵ ساله دارم که تصمیم دارم واسه تحصیل بفرستم کانادا, و خودمم ویزای همراه یا توریستی کانادا دریافت کنم حالا واسه گرفتن ویزای توریستی کانادا نیاز به شینگن دارم بنظر شما
۱_اگه تنها درخواست شینگن کنم و همسر و فرزند بمونن ایران بهتر جواب مثبت میگیرم یا اینکه حداقل باید پسرم همراهم باشه.
۲_ علت در خواست شینگنم رو چی اعلام کنم ؟
۳_منظور شما رو از رزرو بلیط رفت و برگشت و همچنین رزرو هتل که در شماره های ۵ و ۷ عنوان کردید رو نفهمیدم یعنی وقت مصاحبه باید رزرو کرده باشم ؟
۴_ بیمه مسافرتی رو کجا باید انجام داد
۵ _یه دفتر بهم گفته با دریافت ۸۵۰ یورو میتونه صد درصد ویزای سوییس برام بگیره بنظر شما اگه خودم اقدام کنم میتونم بگیرم ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام دوست عزیز
من اولین باره میشنوم برای ویزای کانادا اول باید ویزای شینگن داشته باشید!

پاسخ
پاسخ
ب
بهنام
۴ ماه پیش

تشکر از اطلاعات خوب و مفصل شما

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

مرسی بهنام عزیز

پاسخ
پاسخ
ا
امیر حسین
۴ ماه پیش

سلام . اخیرا تو کانال تلگرام متوجه شدم به دانمارک مسافرت کرده اید . شما ایا ویزای شینگن از دانمارک داشتید و یا اگر با ویزای صادر شده از هلند به دانمارک به عنوان اولین مبدا ورود به شینگن استفاده کردید براتون مشکلی به وجود نیومد ؟ مانند عدم پذیرش از سوی شرکت هواپیمایی و بدرفتاری و سوالات نا متداول پلیس مرزی دانمارک ؟ چون من با داشتن ویزای مولتی فرانسه قصد ورود به فرانکفورت رو داشتم که در فرودگاه دوحه و در هنگام پذیرش کارمند هواپیمایی قطر کلی وقت من رو گرفت و حتی نمیخواست به من اجازه مسافرت بده که البته سماجت و پررویی من بیشتر از اون بود

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام
لطفا یک سوال رو زیر یک پست بپرسید.
من به همه توصیه می کنم ورودشون از کشوری باشه که ویزا می گیرند و خودم هم به این توصیه عمل می کنم.

پاسخ
پاسخ
م
مینا
۴ ماه پیش

سلام و عرض ادب
من شناسنامه قبلیمو ترجمه کرده بودم ولی الان شناسنامه جدید گرفتم باید این یکی رو بدم ترجمه یا میتونم با همون قبلی برم سفارت واسه مصاحبه؟
و دوم اینکه برای گرفتن خونه برای شش ماه چجوری باید اقدام کنم در شهر نوتردام؟
متشکرم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام دوست عزیز
قاعدتا باید شناسنامه جدید رو بدید ترجمه چون شماره سریالش متفاوته.
در مورد اجاره خانه اطلاعاتی ندارم

پاسخ
پاسخ
ا
اكرم
۴ ماه پیش

چه اطلاعات خوب و دسته بندي شده اي. مرسي :)

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

خوشحالم براتون مفید بوده دوست عزیز

پاسخ
پاسخ
M
Mani
۴ ماه پیش

با عرض سلام و آرزوی سلامتی.
مانی هستم ۲۱ سال تهران.
بنده برای پاسپورت و سفارت یک مدل عکس گرفتم، اما با ریش هست، چون ریشامو می‌زنم خیلی شبیه نوجوانان میشم.
میخواستم بدونم عکس بدون ریش و با ریش خیلی با هم تفاوت دارند در رسیدگی به روند کار؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام دوست عزیز
بعید میدونم تاثیری داشته باشه

پاسخ
پاسخ
م
مهرناز
۴ ماه پیش

سلام
مرسي از سايت خوبتون
ميخواستم بدونم از همه ي مدارك و ترجمه ي اونا بايد كپي داشته باشيم و روز مصاحبه ببريم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام دوست عزیز
کپی از اصل مدارک. ولی بهتره کپی از ترجمه ها هم برای خودتون داشته باشید چون سفارت خود ترجمه رو میگیره ازتون.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۴ ماه پیش

باسلام وتشکر از سایت خوب شما من وهمسرم قصد گرفتن ویزای فرانسه داریم آیا گرفتن یک نوبت کافی است یا بایدجداگانه وقت بگیریم واگر جدا است چکار کنیم که وفت ما یک روز شود وما سه ماه پیش با توربه فرانسه سفر کردیم با توجه به مدت کوتاه سفرقبلی مامشکل ساز نمی شود واگر باپرواز آلیتالیا سفر کنیم باتوجه به اینکه ورود ما ایتالیا محسوب میشود موقع خروج از فرانسه مشکلی پیش نمی آیدیاخروج خود راهم از ایتالیا قرار دهیم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام امیرجان
مطلب مفصلی در مورد ویزای فرانسه خواهم نوشت.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۴ ماه پیش

سلام
در ایمیلی که به سفارت ارسال میکنیم اسم اعضای خانواده رو چطوری بیاریم؟؟؟
ایا مثلا همسر من که قبلا شینگن داشته درخواست کننده باشه یا خودم؟؟
و ....

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام حسین جان
هیچ فرقی نمیکنه. این ایمیل برای دریافت نوبت هست. هر کدام شما جداگانه باید فرم ویزای هلند رو پر کنید، یعنی درخواست هاتون هم جداگانه هست.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۴ ماه پیش

سلام
خیلی ممنون از پاسخگو بودن شما
دوست عزیز در صورت امکان
من انگلیسی ایمیل به سفارت رو میخواستم
ممنوم میشم اگر در اختیارمون بگذارید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

حسین جان اگر ایمیل دریافت نوبت رو نمیتونید به انگلیسی بنویسید توصیه می کنم خودتون برای ویزا اقدام نکنید. با کمک دوستی که کمی به انگلیسی آشنایی داره یا از طریق آژانس اقدام کنید.

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۴ ماه پیش

خیلی عالی و بدون نقص بود

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

ممنونم محمد جان

پاسخ
پاسخ
خ
خسرو
۵ ماه پیش

با سلام واقعا از شما ممنونم . من با راهنمایی شما وقت مصاحبه گرفتم . ولی یک سوالی دارم چون همه مسایل برام روشن هست سفارت هلند وقتی میپرسه چرا کشور منو انتخاب کردی بهترین جواب چیه؟چه پاسخی مناسب هست؟ خیلیلی از زحمات شما ممنونم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام دوست عزیز
این رو شما که اقدام میکنید باید جواب بدید. اگر قصد سفر توریستی دارید باید جاذبه های گردشگری هلند رو بدونید.

پاسخ
پاسخ
س
سوسن رحمانی
۵ ماه پیش

ممنونم از مطالبتون خیلی مفید هستش
خرداد برای ویزای هلند اقدام کردم ۴ نفر با دعوتنامه اما ریجکت شدیم شانس این دارم که ۹ ماه دیگه باز از این سفارت اقدام کنم چون بستگانم در این کشور هستند ممنون میشم کمکم کنید و در ضمن سفارت اجازه ی اعتراض به ما نداد گفت از اون طرف یعنی از هلند به اردن اعتراض بزنن که خیلی طول میکشید و من به عروسی که دعوت بودم نمیرسیدم .

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
راستش اگر شرایط تغییر نکرده باشه ممکنه باز هم همون جواب رو بشنوید از سفارت. حداقل اینبار همه با هم سفر نکنید.

پاسخ
پاسخ
ر
رها
۵ ماه پیش

سلام و خسته نباشید
انتقادی داشتم از اینکه در تلگرام سوالی که پرسیدم و گفتید وقت ندارید چواب بدید شاید بهتر بود مطرح میکردید در سایت اعلام کنید انجا جواب میدیم ..چون با دیدن سوال و جوابها اینجا سوپرایز شدم .گویا اینجا جواب میدید.بهر حال سایتتون مفید و خسته هم نباشد . سوالی در مورد مدارک ویزا شنگن مطرح کردم : ایا ترجمه شناسنامه و مدارک مشابه با ان که در دفعه قبل درمراجعه گرفتن ویزا شینگن استفاده شده را باز هم میتوان به سفارت ارایه داد؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام دوست عزیز
من به همه اعلام میکنم که توی کامنت ها دیر هم بشه جواب میدم، چون عمومیه و برای بقیه هم قابل استفاده. احتمالا فراموش کردم به شما بگم.
معمولا مدارک مالی و شغلی و ... بعد از گذشت زمان اعتبارشون رو از دست میدند و در نتیجه ترجمه اونها. من شناسنامه با ترجمه ۸ ماه قبل دیدم قبول کردند ولی بهترین کار ایمیل زدن به سفارت و پرسیدن از اونها هست.

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۵ ماه پیش

سلام اگر دو خانواده مجزا از یکنفر در هلند دعوتنامه داشته باشند و هر دو هم زمان مصاحبه و سفرشون یکی باشه، باید زمان مصاحبه به سفارت اطلاع بدن که خانواده ی دیگه ای هم درخواست ویزا داره، یا ربطی به هم ندارن؟؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
توصيه ميكنم اطلاع بديد كه با هم داريد سفر ميريد. اگر خودشون اين رو متوجه بشند خوب نيست

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۵ ماه پیش

سلام
1 سوال داشتم پارسال از فرانسه ریجکت شدم
امسال از چندتا سفارت درخواست وقت کردم هنوز به جوابی نرسیدم
فقط اتریش 30 مهر وقت داد که خیلی دیره
بعد برگه شغلی قبلی امد سوری بود از یکی از دوستام گرفتم
الان برگه شغلیم تو اطلاعات شینگن ثبت شده؟؟؟
بعد چه اطلاعاتی ثبت میشه تو بانک شینگن
(اسم همسر و.....)ثبت میشه
بعد سفارت هلند وقتی میپرسه چرا کشور منو انتخاب کردی بهترین جواب چیه؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام علی جان
اینکه چه اطلاعاتی در بانک اطلاعات شینگن ثبت میشه رو اطلاع ندارم.
توصیه من همیشه این بوده که سعی کنید صادقانه برخورد کنید چون در ادامه جمع کردنش سخت میشه

پاسخ
پاسخ
ن
نيما
۵ ماه پیش

سلام بسيار ممنونم خيلي زحمت كشيده بودين كلا يك سري اطلاعات ناقص پراكنده و زياد تو ذهنم بود ازشينگن تو اين دوسالي كه سفر رو شروع كردم شما جمع و جورش كردين و تيكه هاي اين پازل و كنار هم چيدين برام . اون عدد ١٤ درصد خيلي اميدوار كننده س چون كنار سفرهاي قبليم به كشورهايي مثل سريلانكا نپال و كنيا اين اعتماد به نفسو بهم ميده كه ميتونم ويزا بگيرم و اونا منو به عنوان يه traveller بشناسن . بازم ممنون و سپاس گذار

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام نیماجان
آرزوی موفقیت دارم برات

پاسخ
پاسخ
ب
بهرام
۵ ماه پیش

با سلام دوست عزیز
با افتخار آدرس سایت شما رو تو وبلاگم لینک کردم ، سایت عالی هست برای کسی مثل من که بدون تور سفر میره امیدوارم بتونم از تجربیات شما کمال استفاده رو داشته باشم . خوش باشی و پایدار

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام بهرام جان
ممنون از لطفت.
وبلاگ شما به زودی به قسمت مربوطه در وبسایت سفرنوشت اضافه میشه.

پاسخ
پاسخ
ح
حسن منصوریان
۵ ماه پیش

سلام ودرود؛ من وخانواده ام(همسر؛پسر 25 ساله ام)برای هفته دیگه وقت مصاحته سفارت هلند داریم ؛برای دیدار دخترمان وخانواده اش میرویم با دعوتنامه انها ؛ هر کدام پرونده کاملی داریم (پسرم مجرد؛ شاغل؛معاف از سربازی ؛دارای خونه وپس انداز ه من وهمسرم بازنشسته وبقیه نیاز های سفارت راداریم بفرض که از نظر سفارت شرایط ویزارا داشته باشیم چند سیوال داریم :
1-خودم قبلا دو بارشنگن از سوئد و فرانسه داشته ام میتوانم مولتی یا دبل درخواست کنم ؛ اگه مخالفت شد ویزای سینگل را که میدهند ؟یا کل درخواستم رد میشود؟
2- برای بقیه خانواده که شنگن نداشته اند وفقط سفرانگلیس داشته اند چطور؟
3-اگه بعداز اخذ ویزا زمان سفرمان تغییر کرد در چه محدوده زمانی میتواند باشد یعنی اگه 30 روز درخواستی رو دادند و تاریخ ان در پاس که ذکر میشود مثلا یکی از ما یا همه امان خواستیم در تاریخ دیگه ای در محدوده 180 روزه ویزای دیدار فامیلی سفرمان را انجام بدیم یا اینکه برای خارج از محدوده زمانی ویزا در خواست تمدید بکنیم چون زمان دقیق سفرمان را باید مجدد با میزبانمان هماهنگ کنیم ؟
4- ممکن است یک هفته ای بدیدار از پاریس ودوست فرانسوی امان برویم کار خاصی موقع مصاحبه لازم است بکنیم؛ بگیم یا چون قطعی نیست ذکری نکنیم
5- وبلاخره پسرم کار میکند وحقوق بگیر است و پس انداز ؛حساب حقوقی و خونه از خودش هم دارد؛ البته دانشجوی ماههای اخر فوق لیسانس هم هست(پایان نامه) ولی مجرده شانس موفقیت با ویزای ایشان را چگونه بیشتر کنیم .
با سپاس فراوان

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام حسن جان
اینکه سفارت چه تصمیمی در مورد درخواست ویزای مولتیپل شما میگیره رو اطلاع ندارم
شما حداکثر به تعداد روزی که بهتون ویزا داده میشه و فقط در بازه زمانی که توی ویزا مشخص شده میتونید سفر کنید. اگر برنامه سفرتون تغییر کرد و خارج از این بود باید دوباره درخواست ویزا بدید.
چون دعوتنامه دارید نیازی به ذکر سفر پاریس نیست.

پاسخ
پاسخ
A
Alireza
۵ ماه پیش

سلام و درود فراوان
۴ نفر از اعضای خانواده (یک فرزند بالای۱۸ ویکی زیر ۱۸) که باهم قصد سفر داریم
میخواستم بپرسم که باید نوبت مصاحبه جداگانه ای دریافت کنیم یا اینکه مصاحبه و ارایه مدرک توسط پدرمون بعنوان سرپرست کفایت میکنه ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام دوست عزیز
هر چهار نفر باید نوبت بگیرید و در سفارت حضور داشته باشید.
مدارک مالی فقط پدر ارائه بده کافیه ولی بقیه مدارک برای همه لازمه

پاسخ
پاسخ
A
Ali
۵ ماه پیش

سلام احمد جان
ممنون بابت مطالب مفیدی که گذاشتید. خیلی خیلی عالی بود! من بورس خارج از کشور وزارت علوم قبول شدم. میخوام اگر شد برم هلند. با یه استاد هلندی برای پذیرش مکاتبه می کردم بم گفت که شما برای ویزا به 1500 یورو نیاز دارید. اما شما نوشته بودید فقط 60 یورو!!! ممنون میشم اگر راهنماییم کنید چرا اینقدر تفاوت وجود داره!؟؟؟ آیا واسه تحصیل و اقامت چند ساله در مجموع اینقدر میشه؟ یا چیز دیگه ای هست؟!
ممنون از وقتی که گذاشتید. پیروز باشید.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام علی جان
ویزای تایپ C و ویزای تایپ A هزینش 60 یورو هست. از ویزای تحصیلی اطلاعی ندارم.

پاسخ
پاسخ
م
مرتضی
۵ ماه پیش

سلام مرسی بابت زحمتاتون واقعا دست مریزاد. اون تاییدیه تمکن مالی اگر از بستگان درجه یک مثل برادر باشه طبق مطالبی ک گفتید مورد قبول واقع میشه..سوالم اینه که صرفا بردن اون تاییدیه کفایت میکنه ؟یا چون برای خودم نیست باید مدرکی دال بر درجه یک بودن ببرم؟ و اینکه من و همسرم میتونیم هر دو یک تاییدیه ببریم؟ یک سوال دگ من همسرم اقدام کرده جهت پاسپورت الان بخوام ایمیل بزنم میتونم شماره پاسپورتشو ندم و توضبح بدم ک در حال آماده شدنه

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام مرتضی جان
برای شما که خودتون خانواده مستقلی هستید توصیه می کنم تمکن مالی به اسم شما یا همسرتون باشه.
میتونید شانستون رو امتحان کنید ولی احتمالش کمه بدون گذرنامه نوبت به شما بدند. گرفتن گذرنامه کمتر از یک هفته زمان میبره.

پاسخ
پاسخ
م
مرتضی
۵ ماه پیش

سپاس فراوان از لطف و محبتت.سلامت و شاد باشی

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۵ ماه پیش

با سلام
میخواستم خواهش کنم در صورت امکان اون نامه ای که برای تعیین وقت به سفارت هلند ارسال کردید رو برام ایمیل کنید که من هم با جای گذاری اطلاعات خودم بتونم درخواستم رو ثبت و ارسال کنم.
در صورت امکان ادرس ایمیل سارت رو نیز دوباره قید بفرمایید
--نظرتان رو هم در مورد اقدام برای سفارت هلند در زمان کنونی بپرسم
من خودم اولین بار هستش ولی همسرم قبلا ویزا شینگن داشته و هر دو ما کارمند بانک هستیم و منزل داریم و مدارک معتبر مالی
برای همسرم بسیار مهم هستش که رد نشیم
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام حسین جان
لطفا مطلب بالا رو بخونید. اون 7 موردی که باید توی ایمیل بنویسید به همراه ایمیل سفارت رو نوشتم.

پاسخ
پاسخ
ع
عصمت
۵ ماه پیش

سلام
آقای خانی سه تا سوال داشتم از خدمت تون
اول اینکه میخواستم بدونم فرم ویزای شنگن رو باید دست نویس پر کنم چون فایل به صورت پی دی اف هست . یا باید یه ورد تبدیلش کنم و تایپ کنم؟
دوم، این درسته که میگن تو اولین ویزای شنگن بیشتر از 11 روز اقامت نمیدند؟ چون ما برنامه ی سفرمون رو برای 18 روز آماده کردیم و بلیط ها رو هم به همین ترتیب گرفتیم. ممکنه کلا ما رو ریجکت کنند یا همون 11 روز بدند؟
شما اقامت 30 روزه رو چه طور دریافت کردید؟
سوال آخر اینکه به ازای هر نفر 20 میلیون باید به حساب باشه برای چند روز مد نظرتون هست؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام دوست عزیز
فرم ویزا رو بهتره تایپ کنید تا خواناتر باشه. اون فایل پی دی اف رو هم میشه توش تایپ کرد.
برای بقیه سوالاتون مطلبی اضافه تر از آنچه در بالا نوشتم ندارم.

پاسخ
پاسخ
پ
پیام
۵ ماه پیش

سلام احمد جان
من قصد سفر به هلند، بلژیک و فرانسه رو دارم و دعوت نامه هم دارم از یک دوست هلندی .
سوالم اینه که برای فرانسه و بلژیک و شهرهای دیگه هلند به جز شهر دوستم ،باید رزرو هتل رو ببرم سفارت؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام دوست عزیز
اگر دعوتنامه مثلا برای بیست روز دارید و طول سفرتون هم بیست روز و کمتره دیگه نیاز به رزرو هتل ندارید، مگر اینکه سفارت بخواد سختگیری کنه.

پاسخ
پاسخ
س
سرور
۵ ماه پیش

سلام . مرسی بابت توضیحات و مطالب.
من و همسرم و دو خواهرم برای ویزای توریستی هلند اقدام کردیم و از اونجاییه که تو وب سایت سفارت نوشته شده بود هر شخص جداگانه باید اقدام بکنه متاسفانه هر کدوم ایمیل جداگانه زدیم، و سفارت هم یک روز بعد به چهار ایمیل جواب داد و روزهای مصاحبه که متفاوت ولی نزدیک به هم هستند رو اعلام کرد. الان خوندم که گفتین باید یه ایمیل ارسال بشه، خیلی نگران شدم چون فقط 20 روز تا مصاحبه مونده و ما داریم مدارک رو آماده می کنیم. به نظرتون به خاطر این موضوع ریجکت میشم؟ اگه الان به سفارت ایمیل بزنیم و موضوع رو بگیم تاثیری داره؟ یا هر کس در روز مصاحبه بگه که ما یه گروه چهارنفره هستیم و به دلیل عدم اطلاع جدا وقت گرفتیم؟
ممنون میشم راهنمایی کنین.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام دوست عزیز
به خاطر اینکه جدا نوبت گرفتید ریجکت نمیشید، فقط باید به دفعات برید سفارت :-) همون کاری که خودتون گفتید انجام بدید یعنی بهشون بگید اطلاع نداشتید، یک گروه چهارنفره با هم هستید که در روزهای مختلف نوبت دارید. لطفا پاسخ سفارت رو هم اینجا بنویسید

پاسخ
پاسخ
س
سرور
۳ ماه پیش

سلام، ما تقریبا 20 روز پیش (با فاصله 2-3 روزه ) رفتیم سفارت برای مصاحبه و اونجا اعلام کردیم که به صورت گروه هستیم و گفتن اوکیه. تو واچر هتلی که از سایت بوکینگ هم گرفتیم اسم همه رو ذکر کردیم. کلی برای رزرو و برنامه سفر زمان گذاشتیم که همه چیز دقیق باشه. خدا رو شکر ویزای همه اوکی شد. ما 15 روزه و سینگل درخواست دادیم که در کمال تعجب مولتی و 30 روزه دادن.
بازم ممنونم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام
خیلی خوشحالم که ویزاتون اکی شده. امیدوارم سفر خوبی داشته باشید.

پاسخ
پاسخ
ش
شهروز
۵ ماه پیش

سلام احمد جان
ممنون بابت ارائه تجربیات سفرات من همیشه استفاده میکنم، من دیروز سفارت بودم برای مصاحبه یه سوالی داشتم خدمتت، اشاره کردی که تصمیم گیری اصلی در کشور اردن گرفته میشه دلیلش چیه؟ و در خصوص چه موضوعاتی اونجا تصمیم گیری صورت میپذیره؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام شهروزجان
من از سیاست های وزارت خارجه هلند اطلاع ندارم ولی حدس میزنم تمرکزگرایی بدلیل کاهش هزینه ها باشه. مثلا اداره مهاجرات نیوزلند همه تقاضاهای ویزا در خاورمیانه رو در مرکزش در کشور امارات بررسی میکنه.

پاسخ
پاسخ
ف
ف.س
۵ ماه پیش

سلام ببخشید یه سوال داشتم .من قبلا هلند تحصیل کردم ولی وسطش بخاطر خانواده ام که تو ایران بودن مجبور شدم برگردیم ایران یه بیماری صرع هم خفیف داشتم که برگشت بخاطر مشکلاتم و به همین خاطر تحصیلم نصفه موند.الان برای ویزای توریستی می‌خوام اقدام کنم اگه سفارت ازم پرسید چرا برگشتم چی باید بگم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
به نظر من همین که برای من نوشتید به سفارت هم بگید.

پاسخ
پاسخ
م
مینا
۵ ماه پیش

سلام مجدد
امروز برای من از سفارت هلند ایمیل اومده و بهم گفتن که اگر بیش تر از سه ماه قصد اقامت در هلند را دارید باید ویزای MVV داشته باشید قبل از وقت سفارت.
با توجه به اینکه من شش ماه یا بیشتر قصد اقامت در هلند را دارم چطور میتونم اقدام کنم و اینکه از دانشگاه مقصد با کارمندی که مکاتبه دارم گفته که IND با گرفتن ویزا در سفارت ایران موافقت کرده است.
سپاسگزارم بنده را راهنمایی بفرمایید .
با تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
تا جایی که میدونم ویزای MVV رو باید از کشور محل اقامت که برای شما ایران هست اقدام کنید. منتها قبلش دانشگاه باید فرم درخواست ویزای بلند مدت شما رو به اداره مهاجرت IND در هلند بفرسته و عملیات TEV رو آغاز کنه. بعد از تایید اداره مهاجرت هلند که تا 90 روز ممکنه طول بکشه، شما با اون تاییدیه میتونید وقت سفارت هلند (مربوط به ویزای طولانی مدت MVV) رو بگیرید.

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۵ ماه پیش

با سلام و عرض ادب. تبلیغات به صورت متن و لینک معرفی یک مرکز مرتبط با این پست دارید؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
خیر. تبلیغات انجام نمیدم.

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۵ ماه پیش

سلام. ممنون از مطالب خوبتون. تو مطالبتون نوشته بودین هیچ جوابی برای این سوال که کدوم سفارت اروپایی راحت شینگن میده و کدوم سختگیری بیشتره داره نیست. من میخواستم از طریق یک کشور اقدام کنم. میتونم با ارائه مقاله از یک کنفرانس دعوتنامه بگیرم. سند ملکی ندارم اما گواهی شغل، بیمه و حساب بانکی هست. شما به نظرتون کدوم کشور بهتر هست یعنی اگر شما بودین کدوم کشور را انتخاب می کردین. در آخر ممنون میشم اگر اطلاعاتی در مورد مدت زمان نوبت دهی کشورهای عضو شنگن دارید، بفرمایید. تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام دوست عزیز
شما که خودتون اشاره کردید، من به صراحت گفتم جوابی برای این سوال ندارم، فقط توصیه کردم از کجا اقدام نکنید، اون هم شرایط الانه و ممکنه این سفارت ها هم اوضاعشون بهتر بشه. شما از هر کشوری که مقاله دارید اقدام کنید.
اطلاعات جامعی در مورد سیستم نوبت دهی سفارت های اروپایی ندارم، فقط همین سه کشوری که خودم اقدام کردم رو نوشتم.

پاسخ
پاسخ
س
سحر
۵ ماه پیش

سلام.من به همراه پدر و مادرم برای گرفتن ویزای هلند با دعوت نامه ی عموم اقدام کردیم.وقت سفارت 29 خرداد بود.و قرار شد 12 تیر به ما جواب بدن.همه چی اوکی بودتا اینکه امروز متوجه شدیم پاسپورت هامون امضا نداشت و کارشناسی که پرونده ی ما رو بررسی کرد هیچ اشاره ای نکرد به این موضوع.آیا این میتونه برامون مشکلی درست کنه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
راستش باید همون موقع ازتون میخواست که پاسپورت رو امضا کنید. احتمالش کمه مشکلی داشته باشه ولی بد نیست تماس با سفارت بگیرید و یا ایمیل بزنید و توضیح بدید.

پاسخ
پاسخ
س
سحر
۵ ماه پیش

ممنون از راهنماییتون.

پاسخ
پاسخ
م
مینا
۵ ماه پیش

سلام
من دانشجوی دکتری هستم و حدود 6 ماه میخوام برم هلند فرصت مطالعاتی.دعوتنامه هم دارم.امروز برای 13 اگوست بهم وقت دادن ولی پاسپورتمو عوض کردم و شماره پاسپورت قبلیم تو وقت درج شده.
میخواستم بدونم باید چیکار کنم .
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام دوست عزیز
اصلا نگران نباشید. روز مصاحبه هر دو پاسپورت رو همراه داشته باشید.

پاسخ
پاسخ
م
مهسا
۵ ماه پیش

دورد بر شما
من به همراه پدر و مادرم وقت از سفارت هلند گرفتیم پدر و مادرم ساعت ۹ صبح و من ساعت ۹:۲۰ وقت مصاحبه دارم. وقتی وارد سفارت میشیم هر سه تامون باید یک شماره بگیریم یا هر کدوممون جداگانه باید شماره بگیریم؟
سوال دوم: هر کدوممون جداگانه مصاحبه میشیم ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام دوست عزیز
توصیه می کنم هر سه یک شماره بگیرید. اینطوری همه با هم مصاحبه میشید (البته بستگی به نظر کارمند سفارت داره ولی معمولا اعضای خانواده با هم مصاحبه میشند).

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۵ ماه پیش

سلام
ممنون از اینکه تجربیات خودتونو در اختیار همه قرار دادید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام و سپاس مهدی جان

پاسخ
پاسخ
ا
الهه
۵ ماه پیش

سلام وقتتون بخیر. ببخشید من وقتی به سفارت هلند ایمیل زدم برای گرفتن وقت ،ساعت ۱۰ صبح بهم وقت دادن. سوال من اینه من باید اول وقت ساعت ۷:۳۰ اونجا باشم یا همون حول و حوش ساعت ۱۰ صبح ؟چون بعضی از دوستان میگن فرقی نمی کنه چه ساعتی بهت وقت دادن باید ساعت ۷:۳۰ اول وقت اونجا باشی تا بفرستنت داخل و بتونی شماره بگیری.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
طبق مشاهدات من به شما اجازه نمیدن زودتر از زمانی که نوبتت بشه اصلا وارد حیاط سفارت بشی. فکر می کنم 20 الی 30 دقیقه قبل از نوبتتون اونجا باشید.

پاسخ
پاسخ
س
سید پدرام پوربهادر
۵ ماه پیش

سلام، من دانشجو هستم و معافیت هم دارم، گواهی اشتغال به تحصیلمم گرفتم و ترجمه شده هستش و کامله، از طرف خالمم که در هلنده دعوت نامه داریم هم خودم هم مادرم که اینجا شاغل هستن، به من ویزا داده میشه؟ چون همون طور که گفتین مدارک باید کامل باشه، مدارکم کامله

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
اگر دست من بود که به همه ویزا میدادم. سفارت هلند تصمیم میگیره که به شما ویزا بده

پاسخ
پاسخ
س
سید پدرام پوربهادر
۴ ماه پیش

از من در مصاحبه سفارت فقط پرسیدن که چند سالمه، و یه جورایی منو همراه مادرم حساب کردن، این نکته مثبتیه یا نه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

چیزی نیست که بگی مثبت یا منفی. بعضی مواقع اصلا سوالی پرسیده نمیشه.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۵ ماه پیش

سلام
اگه بخوایم برای دریافت ویزای شنگن از طریق یه کشور حوزه شنگن با دعوتنامه یکی از آشنایان اقدام کنیم باز هم نیاز به ارائه برنامه سفر به سفارتخانه هست یا نه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
نه نیازی نیست

پاسخ
پاسخ
س
سارا
۵ ماه پیش

سلام ببخشید شما در مطالبتون قید کردید سفارت کپی دعوتنامه را می پذیره. این رو شما مطمئن هستید؟ چون من اصل دعوتنامه را با پست سفارشی ارسال کردم ولی هنوز نرسیده. از هلند پیگیری می کنم میگه ارسال شده پست ایران میگه ما دریافت نکردیم هیچ کس جواب درستی نمیده. من اسکن دعوتنامه را برای خانواه ام ارسال کردم اونها هفته آینده وقت سفارت دارن خیلی نگرانم .مطمئن هستید با کپی دعوتنامه به مشکل برنمی خورن. خیلی استرس دارم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام دوست عزيز
بله مطمئنم كپى رو قبول مى كنند. خود من هم كپى دعوتنامه تحويل سفارت هلند دادم.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۵ ماه پیش

سلام احمد جان وقت بخیر، مطالب سایت شما واقعا خوبه ممنون از وقتی که میزارین.
با توجه به تجربه ای که در سفر دارین چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین:
1.وقتی شما درخواست شینگن میدین قاعدتا باید پرواز و هتل هم رزرو کنید. اگر شما نخواین صرفا با اون پرواز رزرو شده و اون هتل سفرتون رو شروع کنید امکانش هست؟ یعنی یه رزرو صوری! چون شنیدم میشه بدون هزینه رزرو کرد!
یعنی بخوایم که ایرلاین رو عوض کنیم و یا مثلا به جای هتل به هاستل بریم... (خود رزرو هاستل برای سفارت قابل قبوله؟!)
2.اگر من بخوام میتونم پرواز رفتم رو به رم اوکی کنم بعد پرواز برگشت رو از بارسلون بیام؟ چون شنیدم میگن بعضی کشورها نمیزارن فقط پرواز رفت به اونجا داشته باشین! تجربه خودتون چطور بوده؟
3.سوال اخر اینکه اگر بخوایم تنهایی یا دو سه نفری بریم باید زبان انگلیسیمون در چه حد باشه به نظر شما ؟( حالا اگر انگلیسی همه جا هم به کار بیاد مثل ایتالیا فرانسه یا اسپانیا! :)...
ممنون میشم راهنمایی کنید . با تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام دوست عزیز
برای مورد یک دو تا مطلب راهنمای بلیط هواپیما نوشتم، مطالعه کنید.
مورد دوم امکانش هست ولی من ترجیح میدم ورود و خروجم از کشوری باشه که ویزا گرفتم.
مورد سه جوابش مفصله و دارم یک مطلب در موردش مینویسم.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۵ ماه پیش

ممنون و متشکر. برقرار باشید

پاسخ
پاسخ
A
Ariyana
۵ ماه پیش

با سلام و تشکر فراوان بابت مطالب مفیدتون. من ۳۱ سالمه و بصورت آزاد تدریس خصوصی زبان میکنم و کار دولتی ندارم. البته پول در حد کافی دارم. اگر بخوام ویزای شنگن از طریق سفارت هلند برای یک سفر توریستی به هلند رو اخذ کنم، بخاطر اینکه کار رسمی ندارم آیا درخواستم رد میشه؟ خواهش میکنم کمکم کنید.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
داشتن شغل یکی از مواردی هست که به سفارت نشون میده شما به ایران برمی گردید. سعی کنید مدرکی برای شغلتون جور کنید.

پاسخ
پاسخ
ف
ف
۵ ماه پیش

سلام وقت بخير
براي تمكن مالي اگه حساب به صورت سپرده باشه و به اسم خانم باشه مشكلي داره؟؟
گردش حساب براي ٢ماه باشه مشكل داره؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
به اسم خانم یا آقا باشه فرقی نداره.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۵ ماه پیش

با سلام. دوستان سوالی داشتم و اینه که 1.اگر من ویزا رو به صورت شخصی اقدام کنم بعدش میتونم با تور اقدام به سفر توریستی کنم؟ 2.در ضمن دریافت ویزا چه از طریق تور و چه از طریق شخصی هر دو مصاحبه لازم داره دیگه درسته؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
بله میتونید
هر دو انگشت نگاری و حضور در سفارت رو دارید ولی وقتی با تور میرید قاعدتا سوالی پرسیده نمیشه.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۵ ماه پیش

ممنون از شما

پاسخ
پاسخ
پ
پیام
۵ ماه پیش

سلام
کپی از مدارک منظورتون کپی فارسی هست دیگه؟
و اینکه چه طور میتونم یک ویزا یا مستر کارد برای خودم تو سفر تهیه کنم . ممنون میشم تو یک پست جدا راجع به این کارت ها توضیحاتی بدید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
آخه کپی کپی هست دیگه. از همه مدارک یک کپی بگیرید برای احتیاط، هزینه ای نداره.
در مورد ویزا کارت فرصت کنم مینویسم

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۵ ماه پیش

سلام خدمت شما...من دانشجو هستم و تا اخر سال 97 معافيت تحصيلي دارم...دو تا سوال داشتم خدمتتون اول اينكه من ميتونم با 15 ميليون وثيقه (كسي رو هم ندارم دعوتنامه بفرسته) ويزاي توريستي هلند رو بگيرم؟ و بعد اين كه من براي پرس و جو درباره دوره هاي مربيگري فوتبال در هلند (چون آشنايي رو اونجا ندارم) ميخوام برم و با خود فدراسيون فوتبال اين كشور مستقيما صحبت كنم (ايميل و تلفن رو جواب نميدن) و شرايطشو بدونم، بعد از اينكه برگشتم اگر همه چيز محيا بود امكانش هست كه بتونن براي من دعوتنامه بفرستن براي شركت در كلاسها و آيا اينكه اين دعوتنامه قابل تمديد هست يا نه؟ چون اين كلاسها به صورتيه كه از يه مدت به بعد بايد به صورت عملي در يك تيم حضور داشته باشي...

ممنون ميشم اگر پاسخ بديد...

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام محمد
سفارت هلند وثیقه نیاز نداره و نیاز به تمکن مالی داره. لطفا یکبار دیگه متن بالا رو دقیق بخونید.
در مورد دعوتنامه هلند و نوعش بستگی به تمایل موسسه فوتبال داره که به شما بده یا نه. من نمیتونم نظری بدم. دعوتنامه قابل تمدید نیست، میتونه دوباره دعوتنامه بده یا اگر ویزای تحصیلی یا کار گرفتی در خود هلند ویزا رو تمدید کنی.

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۵ ماه پیش

نه فكر كنم منظورمو اشتباه رسوندم منظور من وثيقه براي نظام وظيفه بود چون من مشمولم و معافيت تحصيلي دارم....بعد اگر دعوتنامه بفرستن بايد برگردم تا دوباره بفرستن يا همونجا هم ميشه موند؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

من از قوانین نظام وظیفه و معافیت تحصیلی اطلاعی ندارم.
اگر دعوتنامه برای مدت محدودی باشه، باید از هلند خارج بشید تا بتونید دوباره برای ویزا اقدام کنید.

پاسخ
پاسخ
ف
فاطمه
۵ ماه پیش

سلام. من باید آگوست برای سمینار به هلند برم. دعوت نامه سمینار را هم دارم و هزینه ثبت نامش را هم پرداخت کردم اما متاسفانه سفارت وقت نمیده!!! چیکار کنم؟ راهی بلدید که بتونم وقت بگیرم یا وقت بخرم؟ آژانس ها میتونن کمک کنن؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
با برگزارکننده سمینار تماس بگیرید و از اونها درخواست کنید با سفارت تماس بگیرند و درخواست نوبت مصاحبه هلند کنند.
من آژانسی که همچین کاری انجام بده نمیشناسم.

پاسخ
پاسخ
ف
فاطمه
۵ ماه پیش

ممنون از پاسختون. اگر این راهی هم که شما می فرمایید جواب نداد. آیا می تونم برای ورود از کشور دیگه ای اقدام کنم و بعد برم به هلند؟ اگر امکانش باشه شما کدوم سفارت را پیشنهاد می کنید؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

وقتی که کنفرانس در هلند هست بعیده کشور دیگری برای این کنفرانس به شما ویزا بده

پاسخ
پاسخ
خ
خسرو
۵ ماه پیش

سلام من خوشحالم که سایت شما را پیدا کردم الان چند روزه دارم نگاه میگنم . 2 تا سوال دارم: 1. اگر بخواهم مهر ماه هلند بروم چه زمانی باید ایمیل بزنم؟ 2. آیا موقع ارائه مدارک به سفارت رزرو هتل و رزرو بلیت هواپیما هر دو باید تحویل بدهیم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام، خوش آمدید
فکر می کنم الان هم ایمیل بزنید جواب بدهند.
بله برای درخواست ویزای هلند به رزرو بلیط و رزرو هتل نیاز دارید.

پاسخ
پاسخ
ا
امید
۵ ماه پیش

سلام احمد جان
ایمیل تاریخ و وقت مصاحبه ما اومده، ساعتش خورده 7:40 در حالیکه ساعت کاری سفارت مطابق سایت از 9:00 صبح شروع میشه. چجوریه به وقت هلند به ما وقت داده یا باید همون 7:40 صبح بریم؟
برای زوج ها ترجمه شناسنامه کافیه یا باید یک سری مدارک نظیر عقدنامه رو هم ترجمه کرد؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام امید جان
ساعت کار سفارت هلند از 7:30 صبح هست. یک سری از مراجعه کننده ها قب لاز 7 اونجا بودند :-) شما همون 7:30 اونجا باش
من ندیدم جایی عقدنامه خواسته باشه! دوستم که به همراه همسرش رفته بود فقط شناسنامه و ترجمه اون رو بردند. اگر مدارک اضافه تری نیاز باشه همون روز مصاحبه بهتون گفته میشه.

پاسخ
پاسخ
م
میلاد
۵ ماه پیش

سلام، وقت شما بخیر.ممنون از توضیحات مفید شما.من اگر بخوام برای خودم و دو تا از دوستانم از طریق ایمیل وقت مصاحبه بگیرم باید توی ایمیل خودم مشخصات اونها رو هم در کنار مشخصات خودم بفرستم یا اینکه برای هر کدوم ایمیل جداگانه بفرستم یا اینکه اونها باید خودشون ایمیل بزنن؟ من و دو تا همسفرمون در روز مصاحبه میتونیم یک شماره برای مصاحبه دریافت کنیم و پیش یک افسر مصاحبه رو انجام بدیم یا نه؟

پاسخ
پاسخ
ا
امید
۵ ماه پیش

من هم گروهی درخواست دادم و یک ایمیل برای تمام افراد فرستادم و برای هممون هم در یک روز و یک ساعت مشخص زمان مصاحبه اختصاص داده شده.

پاسخ
پاسخ
م
میلاد
۵ ماه پیش

ببخشید چند روز طول کشید تا جواب ایمیل شما رو بدن و وقت تعیین کنن؟ برای چه تاریخی بهتون وقت دادن؟ ممنونم از پاسخ گویی

پاسخ
پاسخ
ا
امید
۵ ماه پیش

مورد ما دو سه روزی تعطیلی بین هفته بهش خورد ولی جمعاً 8 روز طول کشید. برای اواسط سپتامبر وقت دادند.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
بهتره همه رو در یک ایمیل بزنید تا وقت مصاحبه هم در یک روز باشه. روز مصاحبه هم یک شماره بگیرید.

پاسخ
پاسخ
م
میلاد
۵ ماه پیش

سپاس

پاسخ
پاسخ
ا
اکبر
۵ ماه پیش

با سلام
یک سوال داشتم ببخشید من یک دعوتنامه برای مصاحبه کاری دارم. آیا اصولا دعوت نامه کاری برای ویزای شینگن 4 روزه برای ویزای پروفشنال مورد قبول واقع خواهد شد.؟
ممنونم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
بله قابل قبوله. ویزای شینگن بیزنس (کاری) کوتاه مدت میگیرید و برای مصاحبه میرید هلند.

پاسخ
پاسخ
م
مهسا
۵ ماه پیش

سلام من یک دعوت نامه ی غیر رسمی به زبان آلمانی از دوست آلمانیم دارم که در ایران با هم ٖآشنا شدیم و من میزبانش بودم که توی نامه نوشته که مدت اقامتم رو در خونش هستم و هزینه خوراک و اقامتم با اونه به علاوه اینکه میتونم خودم هم هتل رزرو کنم و برای اثبات هزینه های سفر ۲۰ میلیون دارم و قصدم از سفر توریستیه...بنظر شما از آلمان درخواست بدم یا بیخیال دعوت نامه بشم و خودم از هلند یا لهستان؟ممنون از راهنماییتون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
آلمان از هلند و لهستان سختگیرتره ولی مزیت دعوتنامه رو دارید. تصمیم سختیه

پاسخ
پاسخ
ز
زهره
۵ ماه پیش

سلام ممنون بابت مطالب مفیدتون ولی میشه راجب ویزای لهستان و مدارک مورد نیازش توضیحی بدید؟ ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام دوست عزیز
در مورد ویزای شینگن لهستان یک مطلب نوشتم که آماده سازی و ویرایشش تا فردا تمام میشه.

پاسخ
پاسخ
س
سپیده
۵ ماه پیش

سلام
مرسی از توضیحات جامع شما🙏
یک سوال:
سفارت هلند چه بیمه هایی رو قبول داره.چون من هرچی گشتم ندیدم.
مثلا اتریش فقط بیمه معلم قبول داشت الان رو نمیدونم.میخواستم بدونم سفارت هلند چطور؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
در سایت جدید سفارت هلند اسمی از بیمه های مورد قبول هلند برای ویزای شینگن آورده نشده. هر بیمه ای که انتخاب کردید از دفترش بپرسید برای سفارت هلند معتبر هست یا خیر. خود بیمه ها بهتر میدونند.

پاسخ
پاسخ
س
سعید سره
۵ ماه پیش

خیلی مفید و عالی بود

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

خوشحالم براتون مفید بوده

پاسخ
پاسخ
ا
امير
۵ ماه پیش

سلام. من امروز مصاحبه هلند رو داشتم براي رفتن به سامر اسكول. اما نميدونستم بايد ترجمه شماسنامه ببرم. مامور سفارت گفت اشكالي نداره. به نظرتون براي ويزام مشكلي به وجود مياد؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام امیرجان
وقتی که کارمند سفارت به شما گفته اشکال نداره دیگه چرا نگرانی

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۵ ماه پیش

سلام دوست عزیز،
جسارتاً چه زمانی ایمیل زده بودید که امروز به شما وقت مصاحبه دادند؟ و آیا دعوتنامه (letter of invitation) از دانشگاه مقصد داشتید؟ چون برخی دانشگاه‌ها تنها تأییده‌ی ثبت‌نام (letter of acceptance) می‌دهند.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۵ ماه پیش

دانشگاه نوبت گرفت به من نوبت نمیدادن! دعوت نامه هم ندادن فقط نامه قبولی دادن. ولی با این حال من توی قسمت inviting organization فرم شنگن واردش کردم. نمیدونم کارم درست بوده یا نه!

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۵ ماه پیش

ممنون از پاسخ شما. می‌شه منظورتون رو از این که می‌فرمایید به شما نوبت نمی‌دادن بگید؟ و اینکه چه جوری شد که دانشگاه براتون نوبت گرفت؟ بنده هم در کلاسی که ۲ ماه دیگه برگزار می‌شه ثبت‌نام کردم، ولی در مورد اینکه بتونم وقت سفارت بگیرم یا نه نگران هستم.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۵ ماه پیش

میگفت ده هفته دیگه نوبت میدیم. منم به استادم ایمیل زدم اونم زنگ زد به سفارت یه سری مدارک هم در مورد کورس و اسکالرشیپ من فرستاد براشون و نوبت دادن!

پاسخ
پاسخ
ش
شیرین
۵ ماه پیش

آقای امیر جسارتاً شما هم سامر اسکول حقوق بین الملل لاهه رو شرکت میکنید؟ کنجکاو شدم :)
و اینکه اگر لطف کنید بگید دقیق مدارک چی بردید و برخورد سفارت چطور بود؟ من چهارشنبه دارم میرم. ممنون.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۵ ماه پیش

نه. من سامر اسکول اوترخت رو میرم. مدارک هموناییه که توی چک لیست گفته به اضافه ترجمه شناسنامه. گواهی اشتغال یا تحصیل به عنوان مدرک بازگشت به کشور حساب میشه. برخوردشون هم خوبه البته به جز مامور دم در! ولی گیر به من نداد. دو سه تا سوال در مورد مدت موندن و جای موندنم پرسید.

پاسخ
پاسخ
س
سمیرا
۲ ماه پیش

سلام. امیر آقا منم ی مشکل مشابه دارم و نیاز به وقت فوری دارم. استاد شما به خود سفارت زنگ زد یا به موسسه vfs؟ من از طرف دانشگاه دعوتنامه دارم و حتی ایمیل هم به موسسه vfs فرستادند که مشکل من رو با وقت فوری حل کنند. اما جوابی دریافت نکردیم. آیا به خود سفارت زنگ زدن یا موسسه vfs و اینکه میشه شماره تلفنی که استاد شما بهش زنگ زده رو در اختیاز من هم بذارین که از دانشگاه مقصد بخوام بهم کمک کنند؟ ممنونم

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۲ ماه پیش

سلام. بله استاد خودش زنگ زد. بعدم بم گفت که اصلا مشکلی نبود و راحت قبول کردن. البته قبلش مدارک رو براشون فرستاده بود ولی خیلی سفارت دیر جواب میده. شمارشونم همونیه که توی سایتشون زده.

پاسخ
پاسخ
ر
رز
۵ ماه پیش

دوستان عزيز
من و دوستم از سفارت يونان علي رغم كامل بودن مدارك بدون دليل ريجكت شديم. در واقع هر كسي امروز تا زمانيكه ما اونجا بوديم به سفارت مراجعه كرد رد شد و همه شاكي و عصباني بودند. فقط يك اقا كه سه ويزاي شينكن از قبل داشت اكي شد توصيم اينه اصلا از اين سفارت اقدام نكنين
از راهنماييهاي دوستان بسيار استفاده كردم
تجربه اي بود كسب شد و كذشت شايد قسمت نبوده
براي همه از صميم قلبم ارزو ميكنم سفرهاي هيجان انكيز و جذاب داشته باشند به هر جايي كه اراده كنند بدون محدوديت و مرز

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام دوست عزیز
متاسفم نتونستید ویزا بگیرید. امیدوارم تجربه های بعدیتون بهتر از این باشه 🙏
دیروز یک مطلب مفصل در مورد ویزای یونان و سفارت بی نظم و کارمندای بی ادبش نوشتم. با اجازتون کامنتتون رو به اونجا هم منتقل می کنم.

پاسخ
پاسخ
ر
رز
۵ ماه پیش

مدیر سایت شما صاحب اختیار هستید بازم ممنونم از راهنمایی های دلسوزانتون. سپاس فراوان

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

آرزوی موفقیت در سفرهای آینده

پاسخ
پاسخ
a
ajdar
۵ ماه پیش

سلام
توضیح خوب و عالی
من قصد دیدار فامیل درجه یک در هلند دارم
و پروسه ویزا ظاهرا طولانی است چکار باید کرد

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام
اگر قصد سفر به هلند رو دارید باید پروسش رو طی کنید.

پاسخ
پاسخ
ج
جمال
۵ ماه پیش

سلام. ممنون از اطلاعات خوبي كه اينجا گزاشتين. من و همسرم ماه اينده وقت سفارت داريم. ٢تا سعوال داشتم. اول اينكه أيا ما هر دو با يك نفر مصاحبه ميكنيم و از مداركي مثل سند ازدواج يك كپي ميخوايم يا ٢تا؟ به تأييد وزارت أمور خارجه برسه ترجمه ها يا اينكه لازم نيست؟ سعوال بيديمون كه ممنون ميشم راهنمايي كنين در مورد سعوال چرا هلند ميرين هست... من و همسرم سنمون زير ٣٠ هست و پاسمون هم هيچ ويزايي نداره و ميدونيم ريسك بالايي هست و احتمال ويزا ندادن بهمون خيلي بالاست. هنوز جوابي براي اين سعوال پيدا نكرديم كه چي بگيم كه قانع بشن و مثل مثالي كه زدين نگن خوب برو شمال ايران رو ببين. ممنون ميشم جواب بدين. با تشكر.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام دوست عزیز
متن و کامنت ها رو بخونید جواب سوالاتون هست.
در مورد دلیل سفر به هلند اگر واقعا دلیل قانع کننده ای ندارید چرا هلند رو اولین مقصد سفر خارجیتون انتخاب کرید، بهتره اقدام نکنید.

پاسخ
پاسخ
ف
فرامرز
۵ ماه پیش

با سلام.ما میخواستیم دوهفته به هلند و از اونجا یک هفته به پاریس بریم و هفته بعد هم وقت مصاحبه داریم.به نظر شما به سفارت هلند اعلام کنیم که یک هفته هم می خواهیم به پاریس برویم ویا به سفارت بگوییم تمام اقامت را درهلند به سر می بریم و بعد از آمدن ویزا هتل پاریس را رزرو نماییم.وسوال دیگر اگر سفارت هلند متوجه یک هفته اقامت ما در کشور دیگر شنگن(فرانسه)شود آیا احتمال ریجکت خیلی زیاد می شود؟درضمن ممنون بخاطر سایت ومطالب بسیار خوبتون.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام دوست عزیز
اگر مطلبی رو از سفارت پنهان کنید و اونها خودشون متوجه بشند شانس دریافت ویزا کم میشه

پاسخ
پاسخ
س
سپيده
۵ ماه پیش

مرسي از مطالب مفيدتون ، يه سوالي داشتم ، من و همسرم مي خوايم اقدام كنيم براي گرفتن ويزا ، اينكه من درخواست دهنده باشم يا همسرم و اسم من يا اون به عنوان متقاضي باشه فرق داره ؟ چون سند خونه به نام منه و موجودي حساب و اينا هم براي من فعالتره، يا چون خانواده هستيم و باهم مي ريم فرقي نميكنه؟ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد، بعد اينكه شما سفارت سوئيس رو پيشنهاد مي كنين يا هلند رو براي اخذ ويزا چون ما قصد سفر به ايتاليا يا فرانسه براي شهريور رو داشتيم اما فرانسه كه تا شهريور وقت نميده و ايتاليا هم كه به نظر مياد نوبت دهي اش بي سروسامونه ، سايت باز ميشه و سريع پر ميشه ، مرسي

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام دوست عزیز
شما هر کدام باید یک فرم جداگانه پر کنید و هر دو نفر متقاضی هستید. چون خانواده هستید یک سند ملکی و یک حساب بانکی کافیه، فرقی هم نداره به اسم کی باشه.
راجع به سفارت سوییس اطلاعی ندارم.

پاسخ
پاسخ
س
سینا
۶ ماه پیش

باسلام.باتشکر از راهنمایی های بسیار خوبتون.یه سوال داشتم.برای ترجمه مدارک تایید مهر دادگستری لازم هست؟چون شنیدم فقط شناسنامه مهر دادگستری نیاز داره.بعد هزینه ترجمه مدارک حدودا چقدر می شود؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام دوست عزیز
توی متن به صراحت نوشتم که ترجمه دارالترجمه کافیه. فکر نکنم سفارت هلند سیاستش رو تغییر داده باشه.
هزینه ترجمه مدارک بستگی به نوع مدرک و همچنین دارالترجمه داره، با یک تلفن ساده یا مراجعه میتونید بپرسید.

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۶ ماه پیش

اقا یه سوال
ما چند وقت پیش برا سفارت هلند رفتیم و مدارکمون کامل بود و ما نصف خانواده مون میریم و بقیه میمونن ایران(خانواده چهار نفری هستیم) برای دیدن عموم و دعوت نامه هم داریم و مدارکمون کامل بود حتی سند هم که نمیخواستن من به نامم سند بود و ترجمه کردم فرستادم فقط یه مساله پیش اومد و از کارم یه نامه گرفتم که سمت و حقوق و ناریخ رفت و برگشت توش قید شده بود و به زبان انگلیسی بود بعدش دارالترجمه گفت باید نامه به فارسی باشه که همان نامه به فارسی برگردانده شد ولی یک اشتباه به وجود آمد و تاریخ رفت و برگشتم د رنسخه انگلیسی با فارسی چند روز تفاوت داشت و من هنگام مصاحبه حواسم نبود و هم نامه فارسی و ترجمه شو دادم هم نسخه انگلیسی رو میخواستم بدونم این مشکلی برام ایجاد میکنه یا نه؟
مورد دوم اینکه اون فرمی بود که تایپی باید پرمیکردیم من آخرش محل امضا رو اشتباه امضا زدم میخواستم ببینم این موارد برام اشکالی درست میکنه یا نه؟؟؟
با تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام علی جان
همه مدارکی که فارسی هستند باید به انگلیسی ترجمه بشند، وقتی مدرکی اصلش انگلیسی باشه دیگه اصلا نیازی به ترجمه نداره. همون یک برگ گواهی اشتغال به کار انگلیسی کافی بوده و بقیه همه اضافی. امیدوارم فقط همون اصل انگلیسی رو بهش توجه کنند و مشکلی از این بایت نداشه باشید.
امضا در محل اشتباه هم بعید میدونم مشکلی داشته باشه، کارمند سفارت هلند باید اون رو چک میکرده و از شما میخواسته در محل صحیح امضا کنید.
امیدوارم بدون مشکل ویزاتون رو بگیرید. نتیجه رو به ما هم بگید.

پاسخ
پاسخ
پ
پیام
۶ ماه پیش

سلام علی اقا
من چند تا سوال داشتم از شما
1. وقتی رفتید سفارت اقدام خاصی باید انجام میداد ید تا متوجه بشن شما دو نفر با هم قصد سفر دارید؟ یا چون صرفا دعوت نامه یکسان داشتید خودشون متوجه میشند؟
2. از شما سوالی راجع به تسلط تون به زبان انگلیسی پرسیده شد ؟ به طور کلی چی میپرسند
و ممنون میشم این جآ گرفتن ویزاتون رو اطلاع بدید و ما رو در شادی تون سهیم کنید

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۶ ماه پیش

سلام
نه هیچ سولی نکردن فقط گفتیم ما دو نفریم با هم میریم گفتن چرا بقیه نمیان گفتم که درس دارن و نمیان اونام زیاد دیگه هیچی نپرسیدن راستش کلا زیاد سوال نپرسید فقط از شغل من پرسید و جواب دادم من چون واقعا قصد موندن نداشتم باید حتما سر تاریخ برگردم اونجا کاملا حقیقت رو گفتم ولی کلا زیاد سوال نپرسیدن

پاسخ
پاسخ
م
مهشید
۶ ماه پیش

با سلام ببخشید من یه سوالی داشتم اگر در پاریس یا رم نیاز به یه لیدر فارسی زبان داشته باشیم آیا وجود داره ؟از کجا میتونیم پیدا کنیم ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام
پاسختون ایمیل شد.

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۶ ماه پیش

سلام یک سوال در صورت ریجکت شدن چطور باید اعتراض داد؟
با تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام دوست عزیز
در صورت ریجکت شدن میتونید یک نامه بنویسید و با ذکر دلایل اعتراض خودتون رو به سفارت اعلام کنید. قبلا سفارت هلند به این صورت بود که خودش نامه رو قبول نمی کرد و می گفت این نامه رو باید به آدرسی در هلند پست کنید. میتونید از سفارت بپرسید الان ایمیل قبول می کنند با نه. زمان اعتراض هم محدوده و حداکثر یک ماه بعد از ریجگت شدن ویزای شینگن هست. این رو هم بخاطر داشته باشید پاسخ به اعتراض شما ممکنه طولانی بشه.

پاسخ
پاسخ
غ
غزاله
۶ ماه پیش

سلام مطالبتون خیلی اموزنده بود من برای ویزایی تحصیلی می خوام اقدام کنم و از طریق آژانس می خوام اقدام کنم ایا شما در مورد ویزایی تحصیلی اطلاعاتی دارین؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام
نه متاسفانه از ویزای دانشجویی هلند اطلاعی ندارم.

پاسخ
پاسخ
ف
فرزین
۶ ماه پیش

سلام و ممنون از مطالب مفید
من هم مثل شما میخوام تجربه گرفتن ویزای اول شینگنم رو برای خوانندگان عزیز بنویسم و این رویای گرفتن ویزای شینگن رو برا همیشه نزد ایرانیهای عزیز تبدیل به واقعیت بکنم
قصه من و همسرم در آذر ماه سال 94 شروع شد تصمیم گرفتیم تعطیلات عید 95 بریم اروپا و مثل همه دوستانی که همچین قصدی رو دارن یه سرچ تو گوگل زدیم و با ارقام میلیونی و یورویی زیاد مواجه شدیم یه ذره جستجو رو دقیق تر کردم که برای گرفتن ویزا بصورت شخصی و بدون تور چیکار میشه کرد؟
رفتم سراغ توریستی ترین شهر اروپا پاریس رو بعنوان مقصد انتخاب کردیم پس باید ویزامون رو قاعداتا از فرانسه میگرفتیم برای همین به سایت سفارت فرانسه در تهران مراجعه کردم و دیدم نوشته با این شماره تماس بگیرید برای وقت مصاحبه ...
اسم و شماره پاسپورت و شماره تماس هامون رو آماده کردم و شماره سفارت رو گرفتم چند تا بوق خورد و رفت رو آهنگ انتطار ....
فک کنم 10 دقیقه آهنگ شنیدم ولی مایوس نشدم یه خانمی جواب داد گفتم وقت مصاحبه میخوام دوباره hold شدم 20 دقیقه بعد اسمها و شماره پاسپورت و شماره موبایلهامون رو پرسید و برای 30 دی ماه (حدود دوهفته بعد از تماس) بهمون وقت داد...
مدارک رو طبق چیزهایی که تو خود سایت سفارت خواسته بود آماده کردیم و 6 صبح روز موعود رفتیم سفارت فرانسه تو خیابون نوفل لوشاتو چند نفری جلوی ما بودن و یواش یواش شلوغ شد تا 7:30 که درو باز کردن و رفتیم داخل اول 60 یورو رو دادیم به صندوق و با فیش رفتیم باجه بعد
4 تا سوال ساده پرسید ازما
خونه دارید ؟
بچه دارید ؟
به زبان انگلیسی چقدر تسلط دارید ؟
و شغلتون چیه ؟
همینا و مدارک رو چک کرد و یه فیش بهمون داد دو هفته بعد رفتیم خیلی شیک ویزای یکماهه با اعتبار 15 روز گرفتیم
بهمین راحتی و بدون هیچ دردسری

تنها چیزایی که باید رعایت کرد جلوی اون کسی که سوال میپرسه اینه که استرس نداشته باشید و طوری نشون بدین که قطعا به ایران بر میگردین خب گواهی شغلی و داشتن دارایی ها بی تاثیر برای اینکه طرف بفهمه برگشتنی هستین نیست
گواهی تمکن مالی در حد 60- 70 میلیون کافی به نظر میرسه
رزرو بلیط های هتل ها و پرواز هاتون باید بهم بخوره و قصد سفرتون اگه پرسید رو بدون استرس و واقعیت رو بگین
و در کل خیلی ساده تر از اون چیزی بود که فکر میکردیم ...

در هر صورت این تجربه اول شینگن من و همسرم بود که بمدت دو هفته اول عید 95 رو برای ما خاطره ای فراموش نشدنی بجا گذاشت.
یک هفته پاریس بودیم و یک هفته هم بارسلون پرواز داخلی هم طبق اون چیزی که دوست عزیزمون توضیح دادن پیش رفت بدون مهر ورود و خروج و هیچ مشکلی ...

آب و هوای فرانسه در اروپا سرده و ممکنه اون لذتی رو که باید و شاید نبرید ولی بارسلون بهتر بود با اینکه تو آب نمیشد رفت ولی بهتر از پاریس بود و این دلیلی شد که سفر دوممون به اروپا رو دیگه به عید نندازیم و برای تابستون سال بعد برنامه ریزی کنیم ..

این شدکه عید 96 اقدام کردیم به گرفتن وقت سفارت ها برای سر تابستون دریغ از اینکه خیلی دیر جنبیده بودیم و وقت سفارت ها پر شده بود فرانسه که دیگه روش تلفنی نداشت و باید ایمیل میزدی و اونم 2 هفته طول میکشید جواب بده بعلت درخواست های زیاد ..
به هلند ایمیل زدیم که یکروزه جواب میداد و تکلیفمون مشخص میشد و در نهایت تعجب دیدیم که اونم اولین فرصت مصاحبه رو اواسط مرداد 96 داد بهمون و ما هم میخواستیم از تعطیلات عید فطر که هفته اول تیر بود استفاده کنیم ...

خلاصه اینکه مونده بودم از کدوم سفارت اقدام کنم ذهنم رسید به این سایتهایی که با پول وقت ویزا میدن ولی از اونجایی که نمیخواستم از این پولها بدم فقط زنگ زدم آمار بگیرم ببینم چیکار میشه کرد
به هر کدوم که زنگ زدم گفتم برای اول تیر میخوام برم سفر هیچ وقتی نداشتن که یکیشون گفت از یونان میتونه برام وقت بگیره با پرداخت 250 هزار تومن بعد گفت شاید بتونه از سوییس هم بگیره برام ..
اینو که گفت تشکر کردم و برقی تو چشام زد و قطع کردم رفتم سراغ سایت سفارت سوییس
دیدم اونجا هم یه شماره داره برای وقت سفارت با اولین زنگ گوشی رو برداشت و برای 7 خرداد 96 بهمون وقت داد خیلی ساده تر از فرانسه بود ...
و این شد که از اون روز افتادم دنبال جمع آوری مدارک که انصافا این قسمتش سخت تر از فرانسه بود چون همه مدارک باید ترجمه رسمی میشد ..
روز مصاحبه رسید و با 60 یور هامون رفتیم و درب سفارت سوییس تو الهیه یه پیر مرد خوش اخلاق دم در سفارت بود که همون اولش گفت برید پول به ریال بیاریید نفری 240 هزار تومن که سریع یه ATM پیدا کردم و خوشبختانه چالشی متوجه مصاحبه مون نشد ...
فرآیند مصاحبه هم خیلی آسون بود چون یه شینگن از فرانسه هم داشتیم و انگشت نگاری شده بودیم چند تا سوال ساده کرد :
1-چرا سوییس رو برای سفر انتخاب کردید ؟
2- کشور دیگه هم میخوایید برید ؟
3- ویزای فرانسه تون رو هم توریستی گرفته بودید ؟
همین سوالهار و کاغذ دریافت پاسپورت رو برای تاریخ دو هفته بعد بهمون داد ...
امیدوارم مشکلی پیش نیاد و 21 خرداد ویزای دوممون رو بگیریم
امیدوارم مطالب به درد دوستانی که به این سایت مراجعه میکنن خورده باشه و به امید دریافت ویزای همه عزیزان♥

پاسخ
پاسخ
ح
حمیدرضا
۵ ماه پیش

سلام
از خواندن مطلبیتون لذت بردم و یک سوال دارم. بنظر شما آیا هنگام مصاحبه بهتراست زن و شوهر یک شماره بگیرن و با هم پیش یکنفر مصاحبه بشن یا خیر؟ ازین نظر میپرسم که ممکنه یکیشون موفق به گرفتن ویزا بشه اما یکی دیگشون نه. متشکرم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام دوست عزیز
بله وقتی با هم سفر میرید قاعدتا باید پیش یک نفر برید.

پاسخ
پاسخ
ا
امیرحسین
۵ ماه پیش

سلام دوست عزیز،
ممنون از وقتی که بابت پاسخ میگذارید.
بنده هم برای بار اول به همراه پدر و مادرم دارم اقدام میکنم. دو هفته دیگه وقت مصاحبه داریم سفارت هلند.
شنیده ام برای بار اول با درخواست های بیشتر از 14 روز موافقت نمیشه، من میخواستم برای 21 روز درخواست بدم. این مطلب تا چه حد درست است؟
آیا جنابعالی برای بار اول 30 روزه درخواست کردید؟
اگر جناب فرزین خان هم نظری دارن در این خصوص با توجه به تجربه ایشون از سفارت فرانسه، خوشحال میشم راهنمایی بفرمایند.
با تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام امیر جان
من دفعه اول ویزای 30 روزه هلند گرفتم.

پاسخ
پاسخ
ا
امیرحسین
۵ ماه پیش

احمد جان،
از محبتتون سپاسگذارم.
جهت اطمینان خاطر خواستم بپرسم منظورتون دفعه اول اقدام برای شنگن بود دیگه؟ یعنی قبلش هیچ سابقه ویزای شنگن نداشتین؟
چون متاسفانه بنده 2 هفته پیش علیرغم ارائه مدارک کامل و با داشتن دعوت نامه از سفارت نروژ ریجکت شدم به دو دلیل:
نخست نداشتن سابقه شنگن و دوم درخواست 50 روزه برا ویزا.
با سپاس از شما

پاسخ
پاسخ
ا
احمدرضا
۶ ماه پیش

سلام آقا فرزین ممنون که تجربه ات رو با ما در میان میزاری حتما سویس هم به شما ویزا میده و یه تعطیلات خاطره انگیز رو سپری می کنید. از نتیجه ما رو بی خبر نذارید.

پاسخ
پاسخ
ف
فرزین
۵ ماه پیش

سلام مجدد خدمت دوستان
دیروز (21خرداد) ساعت 13:30 به سایت سفارت سوییس رفتم و ویزای یکماهه رو گرفتم
نکاتی که به ممکنه درد مراجعه کنندگان سفارت سوییس بخوره :
1- مبلغی که باید برای صدور ویزا بدین از اول jun شده 260 هزار تومان (ما 28 May رفتیم 240 هزار تومان بود) و برای سن 6تا12 سال 150 هزار تومن شده.
2- برای شینگن اول سوییس رو توصیه نمیکنم (هر چند الان بدون تور دیگه وقت مصاحبه نمیده) چون دو تا از همسفرای ما که شرایطشون کاملا با ما مساوی بود فقط اولین درخواست شینگنشون بود متاسفانه نتونستن ویزا بگیرن :(
3- ما خودمون با اینکه مدارک سکونت و پرینت حساب داشتیم ازمون نخواستن و جزو مدارک ضروری نبود ما هم ندادیم ولی فک میکنم شینگن قبلی(فرانسه) خیلی رو گرفتن این ویزا تاثیر داشته!
به امید موفقیت همه دوستان در گرفتن ویزا 👍

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

مرسی از توضیحاتت فرزین جان. خود من هیچ اطلاعاتی از ویزای سوییس نداشتم. امیدوارم سفر بسیار خوبی داشته باشید 👌🚂

پاسخ
پاسخ
ا
احمدرضا
۵ ماه پیش

سلام مجدد آقا فرزین
ممنون که نتیجه رو با ما درمیان گذاشتی. مبارک باشه ایشاله یه سفر پر از شادی و تندرستی در کنار خانواده داشته باشید.واقعا گرفتن شینگن یه موفقیت شده. چند تا سوال
1-شما در حال حاضر فرزند هم دارید؟ در سفر فرانسه که گویا نداشتید؟ چون چند نفر به من گفتند به شما ویزا ندادن به خاطر بچه ها بوده من دو تا بچه 5 ساله و 1 ساله دارم
2-وقتی متصدی سفارت سویس پرسید قصد سفر به کشور دیگر هم دارید چی جواب دادید؟
ممنون از وقتی که میزاری

پاسخ
پاسخ
ف
فرزین
۵ ماه پیش

خواهش میکنم
احساس وظیفه میکنم تو این محیط خوب و صمیمی که احمد عزیز برامون فراهم کرده اگه تجربیاتی هرچند کم دارم به اشتراک بذارم شاید برای گرفتن ویزای حتی 1 نفر کمک کنه.

درخصوص سوال اولتون باید بگم که خیر ما فرزند نداریم هم زمان درخواست از فرانسه(بهمن 94) هم سوییس (خرداد 96) و اینکه بعید میدونم دلیل ویزا ندادن شما بخاطر داشتن فرزند باشه !
چون دوستانی داشتم که دختر 4 ساله داشتن و ویزا گرفتن
درکل نمیشه یک قاعده کلی برای نگرفتن ویزا تعیین کرد. ممکنه بعضیا بگن اگه بچه کوچیکتون رو نبرید اونها مطمئن میشن بخاطر اون حتما برخواهید گشت و ویزا رو صد درصد میدن ولی من این نظریه رو قبول ندارم !
درخصوص سوال دوم عین سوال و جواب رو براتون میذارم :

سوال : چرا سوییس رو برای سفرتون انتخاب کردید ؟
جواب : حقیقتش برای سفر تابستون امسال کشور هلند و سوییس رو انتخاب کرده بودیم و چون وقت سفارت هلند تا مرداد ماه پر بود و برای ما مقدور نبود مرخصی در اون تاریخ بگیریم درخواستمون رو از سوییس انجام دادیم که خوشبختانه بهمون وقت داد.
کشور دیگه ای هم میخوایید برید؟
بله 4 روز آخر سفر ایتالیا هستیم
سوال : دیگه قصد رفتن به هلند ندارید ؟
جواب : نه متاسفانه دیگه وقتمون اجازه نمیده
*******************************************
ببینید خیلی مهمه اون کسی که داره با شما مصاحبه میکنه احساس کنه دارید واقعیت رو میگید.
چون برنامه هتل ها و پروازهامون (10 روز سوییس و 4 روز ایتالیا) دستش بود قطعاً من اگه میگفتم شاید هلند هم بریم بین صحبتهام و مدارک تناقض میدید و ممکن بود ویزا نده.
اگه دقت کرده باشین سمت راست فرم ویزای نوع C یه جاهایی برای تایید افسر مصاحبه کننده داره که همینطوریکه داره از شما سوال میپرسه اونجاهارو تیک میزنه و گاهی یه چیزایی مینویسه که بنظرم تو مراحل بعدی صدور ویزا راهنمای نفر کنترل کننده بعدی هست ...
موقعی که داشت ووچر هتل هارو میدید یه شماره ای تو سیستمش میزد و رو فرم من یادداشت میکرد که فکر میکنم تاریخ ها بوده و یا اسم هتل و شماره رفرنسی رزرو که شاید بعدا به هتل ایمیل بزنن و تاییدیه بگیرن ...
به هر حال صادق بودن و بدون استرس به سوالاتشون جواب دادن خیلی کمک میکنه.
موفق باشید ✌

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام فرزین جان
سپاس فراوان که اینقدر دقیق و با جزییات تجربه هات رو برای من و خوانندگان سفرنوشت نوشتی. امیدوارم سفر سوییس حسابی خوش بگزره

پاسخ
پاسخ
A
Afsaneh
۶ ماه پیش

سلام وقتتون بخير من سوالي داشتم كه خواستم باتوجه به تجربه شما درباره اش ازتون كمك بگيرم من وهمسر ودوفرزندم تقاضي ويزاي توريستي هلند را كرديم وعلارغم اينكه مدارك آرائه شده كامل بود چند روز پيش موقع دريافت نتيجه ديديم كه ريجكت شديم !!!الان آيا با توجه به اينكه در سيستم سفارت ريجكتي ما معلوم هست ايا ما ميتونيم براي كشوري ديگه كه راحتتر شينگن بده اقدام كنيم ؟طبق نظر بعضي ها بايد بين شش ماه تا يكسال اقدامي نكنيم (البته آژانسهايي هستند كه اقدام به رفع ريجكت ميكنند) لطف كنيد راهنمايي بفرماييد سپاسگزارم

پاسخ
پاسخ
پ
پیام
۶ ماه پیش

دلیل ریجکت بودن رو چی اعلام کردند؟
مدارک کامل یعنی چی رو شامل میشد؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام دوست عزیز
متاسفم نتونستید ویزا بگیرید. اینکه آژانس ها چطور رفع ریجگتی می کنند و آیا واقعا این کار رو می کنند یا کلاه برداریه اطلاعی ندارم.
اقدام کردن از یک سفارت دیگه مشکلی نداره ولی بستگی داره توی پاسپورت شما اثری از اقدام برای ویزای هلند باشه یا نه. بعضی مواقع سفارت ها بعد از رد درخواست پیامی رو وارد سیستم می کنند که از بقیه کشورهای عضو شینگن درخواست میکنه از ورود اون شخص به محدوده شینگن جلوگیری کنند ولی خیلی کم این اتفاق میافته.
اون 6 ماه صبر کردن رو من هم شنیدم و اطلاعی از درست و غلط بودنش ندارم.

پاسخ
پاسخ
ف
فاطمه
۶ ماه پیش

سلام. ممنون میشم اگر منو راهنمایی بفرمایید. من قصد رفتن به کشور هلند برای ارائه مقاله در یک سمینار را دارم. دعوت نامه سمینار هم برام ارسال شده. حالا خواهر من هم میخواد همراه من بیاد. سوالم اینه که زمانی برای وقت گرفتن به سفارت هلند ایمیل می زنم باید بگم خواهرم همراه منه و به اونم وقت بدید؟ یا اصلا چیزی نگم و روز سفارت باهم بریم؟ می ترسم وقت جداگانه توریستی براش بگیرم یه زمان دیگه وقت بدن و به مسافرتمون نرسیم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام
در یک ایمیل هر دو درخواست رو بدید، مشخصات هر دو نفر و هدف سفر رو کامل بنویسید.

پاسخ
پاسخ
ب
بهار
۶ ماه پیش

سلام روزتون بخیر یکی از دستان من برام قراره تا یک ماه دعونتامه هلند بفرسته من مدارکم تقریبا تکمیله حساب بانکی خوب دارم ولی سند ملکی ب نام خودم ندارم بنظرتون قبول مینه سفارت؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام دوست عزیز
همونطور که توی متن بالا هم نوشتم داشتن سند ملکی برای درخواست ویزای شنگن هلند اجباری نیست و من هم نداشتم.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۶ ماه پیش

نوبت اضطراراری رو با درخواست دانشگاه تونستم بگیرم. دانشگاه زنگ زد به سفارت و مدارک هم براشون فرستاد و نوبت دادن

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

ممنون از توضیح

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۶ ماه پیش

سلام.
یه سوال داشتم. من میخوام برم هلند برای سامر اسکول و الان با هزار بدبختی یه نوبت اضطراری گرفتم چون قبل از سفرم نوبت معمولی نمیداد. حالا سوالم اینه که ایا اگه توی بخوام چند روز اضافه تر برم پاریس اونوقت فرایند ویزا رو سخت تر میکنه یا نه. مخصوصا اینکه روز نوبتم با روز پروازم ۱۷ روز فاصله داره میخوام بدونم اگه ممکنه فرایند ویزام رو کند کنه تا اصلا اسمی از فرانسه نیارم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام. سوالتون کمی مبهمه. اگر منظورتون اینه که درخواست چند روز بیشتر موندن بعد از سامر اسکول رو بدید، به نظر من منطقیه، خصوصا اگر دورتون طولانی باشه. میتونید بگید قصد دیدن هلند رو دارید بعد از پایان سامر اسکول.
نوبت اظطراری چطوری گرفتید؟

پاسخ
پاسخ
s
shokofeh
۶ ماه پیش

سلام
براى من هلند نقص مدارك زده ايا اعتراض كه مدت ان يك ماه است انجام بذهم يا خير

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام دوست عزیز
اگر سفارت هلند نقص مدرک زده که اعتراض معنی نداره. شما اون مدرکی که ناقصی زده رو تهیه می کنید و در فرصتی که بهتون داده تحویل سفارت میدید. اگر مدرک رو میتونید تهیه کنید حتما اینکار رو انجام بدید.

پاسخ
پاسخ
م
محسن
۶ ماه پیش

سلام
من تو این ماه وقت سفارت دارم. یکی از اقواممون تو هلنده و یکی از دوستان هلندیش برامون دعوتنامه فرستاده. می خواستم ببینم اگه تو سفارت بپرسن این فرد هلندی رو شما از کجا می شناسین چی باید بگیم؟ بعد باید به آشنامون تو هلند هم اشاره بکنیم؟ یعنی بگیم می خوایم پیش اون هم بریم یا نه؟
مرسی

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام
توصیه من همیشه اینه که صداقت داشته باشیم. خودم اگر موردی رو حقیقتش رو نگم، در مراحل بعدی نمیتونم جواب سوال ها رو بدم.
مورد شما هم باید دلیل قانع کننده ای داشته باشید چرا آشنای خود شما دعوتنامه نداده و از دوستش خواسته این کار رو انجام بده. قاعدتا ارسال دعوتنامه از طرف کسی که شما رو نمیشناسه برای سفارت سوال برانگیزه. در مورد رابطه شما و شخصی که دعوتنامه رو فرستاده سوال خواهد شد.

پاسخ
پاسخ
م
محسن
۶ ماه پیش

ایشون به خاطر اینکه از نظر مالی قوی تر بوده دعوتنامه رو فرستاده تا از نظر ساپورت مالی برای ما تو سفارت بهتر باشه. البته قراره بگم که خاله ام هم اونجا زندگی می کنه و قراره مدتی هم پیش اون باشیم. قراره خود خاله ام هم دعوتنامه بفرسته که همزمان ارائه بدیم به سفارت. این مشکلی ایجاد نمی کنه که دوتا دعوتنامه باشه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

اطلاعی در مورد دو دعوتنامه همزمان ندارم و نمیتونم نظری بدم

پاسخ
پاسخ
ر
رز
۶ ماه پیش

دوستان اگر تجربه ای از سوالات سفارت یونان داشته باشند خوشحال می شم از تجربشون استفاده کنم

پاسخ
پاسخ
ر
رز
۶ ماه پیش

با سلام و احترام
دوستان عزیز سایت، من فردا سفارت یونان مصاحبه دارم نمی دونم نتیجه چی میشه. مدارکم کامل هست و اولین بار هست برای شنگن اقدام می کنم. امید دارم بتونم ویزا بگیرم. من بدون همسر و فرزندم میرم با یکی از همکارام مجردی می ریم به قصد توریستی در آتن. به نظرتون چقدر شانس دارم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام دوست عزیز
امیدوارم مصاحبتون به خوبی پیش رفته باشه و ویزاتون خیلی زود بیاد.
من سفارت یونان رو برای ویزای شینگن پیشنهاد نمی کنم چون بسیار بی نظم هستن و معمولا جواب رو به موقع نمیدند.

پاسخ
پاسخ
ر
رز
۶ ماه پیش

ممنونم مدیر سایت عزیز. من و دوستم مصاحبه شدیم یک آقای جوان بسیار بداخلاق مصاحبه کرد اصلا آمادگی مصاحبه انگلیسی نداشتم ولی گفت باید حتما انگلیسی مصاحبه بشی اصلا فارسی بلد نبود. عین یک دادگاه من و دوستم رو سوال پیچ کرد و آخرش گفت شما 100 درصد می خواین یونان برین که گفتیم آره بعدش ته صحبشت گفت تو یونان آکروپولیس رو حتما ببینین چون اگه اونجا نرین انگار هیچ جای یونان رو ندیدین. من تنها شانسی که فکر می کنم بهم ویزا بدن بخاطر دختر کوچیکم و صد البته همسرم هست که مطمئن میشن می خوام برگردم. سخت گیری یونان بخاطر اینه که فکر می کنن همه از خاک این کشور برای ورود به کشورهای دیگه حوزه شینگن استفاده می کنن و این بده. اونجا یک خانم یونانی که مدارک رو بررسی می کرد صراحتا به ما گفت به ایرانیها اعتماد نداریم ایرانیها اصلا صداقت ندارند.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

امیدوارم که بدون مشکل و به موقع جواب مثبت بگیرید.
مشکل اصلی سفارت یونان به نظر من بی نظمی و درخواست های غیر منطقیشون هست.

پاسخ
پاسخ
ا
احمدرضا
۶ ماه پیش

سلام دوست عزیز من قبلا هم نظر نوشته بودم و شما برام آرزوی سفر خوشی از بلزیک کرده بودید من با استفاده از راهنمایی شما و سایر دوستان مدارک رو آماده کرده بودم. کارمند تحویل مدارک سفارت کفش بریده بود گفت من کسی رو ندیده بودم که خودش برای توریستی اقدام کنه و مدارکش کامل بود گفت من تصمیم گیر نیستم ولی به نظر من اوکیه. در حالیکه سفارتخونه های دیگه معمولا دو هفته ای جواب میدن بعد از یه ماه ریجکت شدیم. علت ردی رو نوشته اول عدم ارایه تمکن مالی دوم قصد برگشت.
خودش توضیحش نوشته متقاضی پرینت حساب با مانده ارایه کرده ولی معلوم نیست این پول مال خودشه و در مورد قصد برگشت نیز نوشته متقاضی مدرکی برای درآمد منظم ارایه نکرده است.
حال اینکه سفارت بلژیک پرینت 6 ماهه میخواد و من پزینت حساب حقوق رو داده بودم 80 میلیون تومن هم مانده داشت. اگر اون افسر گذرنامه فلان فلان شده دقت می کرد می دید هر ماه حقوق به این حساب واریز میشه. فیش حقوق، گواهی اشتغال به کار،لیست بیمه همه این ها رو با هزینه ترجمه بهشون داده بودم. همینطور سند ملکی برای قصد برگشت.
اشتباه ما انتخاب بلژیک بود بلژیک کشور توریستی نیست نباید از اونجا اقدام می کردیم تقاضای بازنگری رو هم سفارت میگه فرآیند سختیه واز بلژیک انجام میشه. ولی خوبی اون سیستم نوبت دهی نسبتا منظمش هست. ما میخواستیم برای تعطیلات عید فطر بریم که فرانسه برای اون موقع وقتش پر بود.متصدی ویزا میگفت این رد شدن درخواست برای همیشه در سیستم شینگن میمونه ولی منعی برای درخواست جدید نداره.
این مطلب رو نوشتم دوستان عبرت بگیرند و از بلژیک اقدام نکنن. بعضی ها میگن با خانواده بودن دلیل رد شدن درخواست بوده است. ما سه خانواده بودیم که همه رو رد کردند به غیر از یکی از دوستام که خودش رو قبول کردند ولی خانواده اش رو رد کردند. بعد از چند روز هم گفتند اشتباه شده فعلا بلیط پرواز رو نخر. چون تو بلژیک بعد از اوکی باید بلیط پرواز رو قطعی بخری تا ویزا رو بدن.
کلی وقت و هزینه رو هدر دادیم و این سابقه بد رو هم تو سوابقمون انداختیم.
کشور بلزیک بر اساس سایتی که شما معرفی کردید تو سال 2016 پانزده درصد تقاضاهای ویزا رو رد کرده ولی فکر کنم برای ایرانی ها این نسبت حدود 30 تا 40 درصد باشه.
حالا به نظرت این سابقه چقدر تو درخواست بعدی تاثیر گذاره؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام. خیلی ناراحت شدم بعد از این همه انرژی و هزینه این جواب رو شنیدی ازشون. تنها موردی که از ویزای بلژیک توی ذهنم هست دوستی هست که 4 سال پیش با دعوتنامه اقدام کرد و بعد از سه ماه بهش ویزا دادند!
ممنون که تجربت رو گفتی، شاید بهمین دلیل که کشور خیلی توریستی نیست این برخورد رو داشته. دلیلشون هم کاملا غیرمنطقیه چون شما فیش حقوقی بهشون دادی که نشانه درآمد منظم هست.
برای درخواست ویزای شینگن بعدی میتونی بگی مدارکم کامل نبود یا یک دلیل منطقیه دیگه که به ذهنت میرسه. این که با یک بار رد شدن دیگه نمیشه ویزای شنگن گرفت به هیچ وجه درست نیست.

پاسخ
پاسخ
پ
پیام
۶ ماه پیش

سلام احمدرضا جان
یه سوال داشتم از خدمتتون
منظورتون از چند تا خانواده یعنی کل اعضای خانواده؟ یعنی سه تا زوج به همراه فرزاندنشون؟
و اینکه به سفارت گفتین که سه تا خانواده با هم هستین؟

پاسخ
پاسخ
ا
احمدرضا
۶ ماه پیش

سلام احمد جان ممنون از وقتی که میزاری.
ما سه خانواده یعنی سه زوج به همراه فرزندانشون بودیم. به سفارت نگفتیم ما سه تا خانواده با هم هستیم ولی متصدی سوال می کرد که چه کسی وقت رو برای شما گرفته اون دو خانواده هم گفتند من براشون وقت گرفتم. یعنی تابلو بود ما شه تا خانواده با هم هستیم چون رزرو پرواز هتل و برنامه سفر رو برای هر سه خانواده من تهیه کرده بودم. و با هم مدارک تحویل دادیم. به طور اسمی جدا درخواست دادیم ولی رسما جدا نبودیم. اون دوست هم که اوکی شده دوبار شینگن خودش به تنهایی برای سفر کاری گرفته.
نمیدونم توضیحاتم کافی بود یا نه؟

پاسخ
پاسخ
پ
پیام
۶ ماه پیش

من یکی از خوانندگان این سایت هستم ! و سوال بالا رو برای اطلاعات خودم پرسیدم. ظاهرا شما تصور کردید که مدیر سایته سوال کرده!
چون برای والدین خودم و دو تا از دوستاشون (یک زوج دیگه) وقت گرفتم از سفارت هلند. میخواستم ببینم چه کنند که بتونن ویزا بگیرند.
این 4 نفر با هم دارند میرن و روز مصاحبه شون هم یک روزه. طبق چیزی که شما گفتین اونا متوجه میشن که با هم هستند. امیدوارم بتونن ویزا رو بگیرن

پاسخ
پاسخ
ا
احمدرضا
۶ ماه پیش

سلام من فکر کردم مدیر سایت پیام گذاشتند. بله اگر تو یه روز میرن متوجه میشن قاعدتا ولی ربطی به علت ریجکت شدن نداره به نظر من بلژیک طبق آمار 3 درصد تقاضاها رو رد کرده ولی هلند تنها سه درصده
بنابراین این دو سفارتخونه با هم خیلی فرق می کنه. به نظر من فرانسه و هلند جزو کشورهایی هستند که ریجکت آنها برای ایرانی ها کمتر از بقیه است. وقتی مدارک کامل باشه دلیلی برای رد شدن نیست. ایشاله پدر و مادر تون هم به همراه دوستانشون سفر خوبی داشته باشند.
شما به راحتی تونستید نوبت بگیرید؟ چه موقع ایمیل زدی و چه موقع نوبت دادند؟

پاسخ
پاسخ
پ
پیام
۶ ماه پیش

راجع به زمان هم اوایل اردیبهشت ایمیل زدم برای 15 تیر نوبت دادند

پاسخ
پاسخ
ا
امید
۶ ماه پیش

سلام،
اگه امکانش هست راجع به بیمه اطلاعات جدید بزارید. شما چه بیمه ای را انتخاب کرده بودید و چقدر هزینه اش شده بود؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام
سفارت هلند در وبسایت جدیدش هیچ اشاره ای به شرکت بیمه معتبر نکرده و احتمالا همه شرکت های بیمه رو قبول کنه، فقط سقف تعهدات بیمه نامه باید 30000 یورو یا بیشتر باشه. بهتره از بین شرکت های بیمه معتبری نظیر سامان، پارسیان، پاسارگاد و یا ایران انتخاب کنید. هزینه بیمه بستگی به شرکت بیمه گذار و همینطور طول سفر شما داره. میتونید به سایت هر کدام از شرکت های بیمه مراجعه کنید و با مشخص کردن طول سفر و کشور مقصد ببینید چه مبلغی به شما میده.

پاسخ
پاسخ
ا
امید
۶ ماه پیش

سلام
از طریق فرم تماس این سایت تا به حال دو بار پیام فرستادم، رسیده؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام
پاسختون رو دادم. ممکنه به قسمت اسپم رفته باشه

پاسخ
پاسخ
ا
امیرمحمد سلیمی
۶ ماه پیش

سلام احمد
ممنون که به سوالات پاسخ میدی
چند تا سوال داشتم
ایمیلی که برای درخواست ارسال میشه باید برای هر نفر با ایمیل های مختلف ارسال بشه ؟
مدارکی که باید برای فرد 18 سال لازمه چه فرقی با فرد بزرگسال داره ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام
میتونید در یک ایمیل برای همه درخواست بدید ولی مشخصات همه افراد باید در اون ایمیل نوشته بشه.
برای ویزای شینگن مدارک افراد زیر 18 سال تفاوت چندانی با بزرگسالان نداره. فقط گواهی اشتغال به کار جاش رو به گواهی اشتغال به تحصیل میده و ساپورت مالی هم توسط والدین انجام میشه.

پاسخ
پاسخ
پ
پيام
۶ ماه پیش

مرسي از توضيحات كاملت عاااالي بود! دعا كنيد منم ويزامو بگيرم 🙏

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

امیدوارم ویزاتون رو دریافت کنید. 🙏

پاسخ
پاسخ
م
مهرناز
۶ ماه پیش

ممنون از متن خوبی که نوشتید. اما برای من همه چیز خوب پیش نرفت. من حتی نتونستم وقت بگیرم. من بر اساس همون چیزی که در سایت سفارت بود 90 روز قبل از تاریخ سفر که 7 اگوست باشه ایمیل زدم. بعد از دو هفته جواب اومد که سفارت وقت نداره و نزدیک ترین وقتی که میتونه بده اول اگسته! و دوباره باید همین مراحل رو طی کنم. یعنی اصلا معلوم نیست بشه من وقت بگیرم یا نه واقعا نمیدونم باید چی کار کنم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام دوست عزیز
دو هفته طول کشید تا جواب بده! احتمالا حسابی سرشون شلوغه. معمولا دو-سه روزه جواب میدادند. اگر قصد اقدام از هلند رو دارید متاسفانه راهی ندارید که تاریخ سفرتون رو تغییر بدید. نیمه دوم سال و فصل سفر که تابستانه، سفارت هلند متقاضی زیادی داره.

پاسخ
پاسخ
o
omid
۶ ماه پیش

سلام احمد جان
متشکرم که با حوصله به همه سوالات پاسخ میدی
چنتا سوال داشتم
1: چه سوالاتی توی مصاحبه پرسیده میشه ( برای گرفتن ویزای توریستی برای یک زوج ) ؟
ممنون میشم اگر دقیق و با جزئیات پاسخ بدید
2: آیا میشه که بعداز اینکه به سفارت تاریخ سفر برای مثال 3 آگوست را دادیم در روز مصاحبه رزرو بلیت و هتل 13 آگوست را ارائه بدیم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام امید جان
سوالات رو شخص مصاحبه کننده تصمیم میگیره بپرسه نه من :-) مواردی که من شنید توی این سه دسته بود: سوالات راجع به هدف سفر و مکان های مورد بازدید. سوال راجع به سفرهای قبلی. سوال در مورد زندگی در ایران و بویژه شغل شما
بله میتونید تاریخ رو قدری تغییر بدید. معمولا نوبت ها با فاصله از زمان درخواست داده میشه و شرایط شما مثلا مرخصی کاری میتونه تغییر کنه.

پاسخ
پاسخ
ن
ناهید
۶ ماه پیش

سلام و وقت بخیر
پدر بزرگ بنده دوسال پیش برای دیدن پسرش به هلند رفت و مجدد داریم کارهاشون رو انجام میدیم که برن!میخواستم بدونم باید تمام مدارک مجدد تکرار بشه،منظورم ترجمه سند و ...هست یا اینکه کپی از ترجمه قبلی کافیه؟
ممنون میشم جواب بدین

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام دوست عزیز
بله مدارک باید دوباره ترجمه بشه.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۶ ماه پیش

سلام
من پارسال شینگن از ایتالیا گرفته بودم. امسال هم اقدام کردم از همون ایتالیا، رفتم سفارت ولی انگشت نگاری نکردن این دفعه! ولی دفعه قبل انگشت نگاری شده بودم
طبیعیه به نظرتون؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام
بله کاملا طبیعیه، نگران نباشید. تا یک مدت زمانی (یک یا دو سال) اون اثر انگشت قبلیتون برای سفارت معتبره

پاسخ
پاسخ
ب
بهمن پارسی
۶ ماه پیش

فقط میتونم بگم عاااااالی
اعتماد به نفسم رفت بالا
خوشم آمد
Like 👍

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

موفق باشی دوست عزیز

پاسخ
پاسخ
ا
امین
۶ ماه پیش

با سلام و تشکر بابت وقتیکه میگذارید برای سایت خوبتون و مشاوره
من و همسرم هر دو داروساز هستیم و هر دو پروانه کار و قرارداد کار دولتی هم داریم و سابقه 1 شنگن از ایتالیاهم داریم و حساب بانکی حدود 40 میلیون ولی گردش حساب خوبه. الان با توجه به وضعیت سفارتهای ایتالیا و فرانسه از سفارت لهستان وقت گرفتیم ولی نمیدونم برای ویزای شنگن توریستی 15 روزه راحت ویزا میدن یا نه؟ از اونجا که دعوتنامه هم نداریم اگر از چک یا اتریش اقدام کنیم چطوره؟ ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام امین جان
هیچ کس اطلاع نداره ویزا میدن یا نه. من هم دفعه بعد که اقدام کنم نمیدونم جوابشون چیه 😊
شغل دارید و قبلا هم اروپا رفتید، این یعنی قاعدتا باید ویزای شینگن بگیرید. ۱۵ روز زمان زیادی نیست.
اتریش رو اصلا توصیه نمی کنم. چک رو اطلاعی ندارم.

پاسخ
پاسخ
ا
امين
۶ ماه پیش

دوباره سلام و ممنون از پاسختون، يه سوال ديگه ازتون دارم، با توجه به تجربتون از سفارت هلند، ايا بطور كل بدون دعوتنامه امكان دريافت شنگن ١٥ روزه هست يا اينكه ريسكش بالاست؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام
اگر سایر مدارکتون نظیر شغل، دلیل برگشت به ایران، تاریخچه سفر و ... خوب باشه، بله

پاسخ
پاسخ
ل
لیندا
۶ ماه پیش

سلام دوست عزیز، ممنون میشم وقت بذاری پیغام منو بخونی و اگه تونستی به سوالام جواب بعدی.
من یه ویزا شنگن ۳۰ روزه دارم. برنامه سفرم اینه که به کشوری که ویزا رو صادر کرده (مجارستان) ورود کنم و یک هفته اونجا باشم و بعد از اونجا سفرم رو ادامه بدم به کشورهای دیگه (طبق برنامه سفری که به سفارت دادم واسه دریافت ویزا).

من بلیت رفتم رو (یک طرفه) با یه شرکت هواپیمایی خارجی‌ از استانبول گرفتم (یعنی‌ از استانبول پرواز می‌کنم) و پروازم از استانبول به بوداپست مستقیم نیست یه ترانزیت کوتاه در مینسک (بلاروس) دارم.
بلیت رو انلاین خریدم و هنگام ثبت سفارش مشخصات پاسپورتم (ملیت، تاریخ صدور و انقضا و همینطور شماره پاسپورت) رو وارد کردم ولی‌ چیزی در مورد ویزام نپرسید که بخوام اطلاعات ویزام رو وارد کنم.
سفرم در هامبورگ (آلمان) به اتمام میرسه، بلیط برگشت رو هم یک طرفه با ایران ایر از هامبورگ به تهران گرفتم. یعنی‌ ورود من به شنگن از مجارستان (کشور صادر کنند ویزا) و خروجم از آلمان انجام می‌شه.
حالا ۲ تا سوال دارم:
۱. آیا وقتی‌ می‌خوام در استانبول کارت پرواز بگیرم و سوار هواپیما بشم، مشکلی‌ پیش نمیاد که بلیت رفتم یک طرفه از یه شرکت هست و بلیت برگشتم هم یک طرفه از یه شرکت دیگه؟

۲. آیا نیازی هست که من قبل از پرواز یه کپی‌ از ویزام رو واسه شرکت هواپیمایی که باهاش از استانبول به بوداپست پرواز می‌کنم بفرستم؟

راستش با نمایندگی شرکت هواپیمایی در تهران تماس گرفتم ولی‌ شوربختانه گفتن که ما اطلاعی نداریم ولی‌ نباید مشکلی‌ باشه چون شما بلیت برگشت داری و میتونی‌ نشون بدی. در آخر هم گفت که بستگی به کارمندان فرودگاه استانبول داره! واسه همین من یه کم مضطرب شدم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام دوست عزیز
خیر هیچ مشکلی از این بابت که بلیط برگشت با یک ایرلاین دیگه هست ندارید. مهم داشتن بلیط برگشته. حتی اگر بلیط اتوبوس یا قطار برای خروج از شینگن (به مقصدی معتبری که ویزاش رو داشته باشید) هم نشون بدید اکیه.
نیازی به فرستادن ویزا نیست، احتمالا با هواپیمایی بلاویا میرید، وقتی دفترش در تهران جواب درست نمیده قطعا به ایمیل هم جواب نمیده. اگر به احتمال بسیار ضعیف در استانبول ایراد گرفتند، خیلی محکم بگید طبق قوانین یاتا مدارک من برای سفر کامله و دفتر شما در تهران هم تلفنی تایید کرده :-)
به ویزای ترانزیت بلاروس هم نیاز ندارید چون توقف کمتر از ۲۴ ساعت هست.
سفر بسیار خوبی داشته باشید و سلام من رو به دانوب و پل زنجیری برسونید 👌

پاسخ
پاسخ
ل
لیندا
۶ ماه پیش

ممنون واسه جوابتون. حتما جای شما رو خالی‌ می‌کنم.
پس نیازی نیست مضطرب باشم، به دفتر مرکزیشون ایمیل دادم، امروز جواب اومد که این سوال رو باید از پلیس مرزی بپرسید!
من هم واسشون نوشتم که پرسنل شما کارت پرواز رو در فرودگاه استانبول صادر می‌کند نه پلیس مرزی. و من می‌خوام بدونم از نظر شما مشکلی‌ نیست که من رفتم با شرکت شماست و برگشتم با یه شرکت دیگه. حالا ببینم چی‌ جواب میدان.
حالا از این که بگذریم، من با توجه به اینکه ویزام ۳۰ روزه هست، آیا در بدو ورود باید همه برنامه ۳۰ روزم آماده باشه؟ از قبیل، تائیدیه رزرو هتل تو کشورهای مختلف که قصد دارم برم، بلیت بین کشورهای شنگن و ...
من راستش برنامه ۱۵ روز اولم آماده هست، ولی‌ واسه ۱۵ روز دوم می‌خوام اونجا برنامه ریزی کنم. ولی‌ میترسم در بدو ورود سوال پیچم کنن و برنامه کامل ۳۰ روز رو بخوان، با همه رزروهای هتل، هواپیما، قطار یا اتوبوس.
بلیت برگشت تایید شده، بیمه مسافرتی‌ و پول به اندازه کافی‌ رو که می‌دونم در بدو ورود معمولا چک می‌کنن و از این بابت مشکلی‌ ندارم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

بله کار شما کاملا صحیح و قانونی هست، جای نگرانی نیست
نحوه کنترل مدارک در بدو ورود به شینگن و سوالات بستگی به کشوری داره که وارد میشید و حتی از مامور مرزی تا مامور دیگه فرق داره. توصیه من اینه رزرو هتل برای کل اقامت داشته باشید، بلیط رو میشه بگید زمینی میرم و خواهم خرید. حتی میتونید رزرو هتل قابل کنسل کردن داشته باشید، وقتی وارد شدید کنسل کنید و ادامه برنامه ریزی سفر رو انجام بدید.

پاسخ
پاسخ
ش
شیرین
۶ ماه پیش

سلام، ممنون از اطلاعات جامعتون.
من پارسال هم همین موقع ها برای یه کارگاه سه روزه و بعدش چند روز سفر تفریحی ویزا از سفارت چک گرفتم که گویا سخت گیر هم هست ولی کار ما رو منظم انجام داد.
امسال برای مدرسه تابستونی آکادمی لاهه عازم هلندم (دعوتنامه هم دارم)، سوالم در خصوص مدارک مالیه، حساب خودم حدود 10 تومن شاید توش باشه، ولی خب حساب پدر مادرم رو میتونم هرجور بخوام آلتر کنم، اشکالی نداره؟ یعنی لازمه حتماً عجله ای پول بریزم حساب خودم که تازه باعث میشه تو پرینت حساب مشکوک به نظر بیاد یا برای والدین رو قبول میکنن؟
بعد رزرو هتل هم حتماً لازمه؟ یا مشخصه که برای دوره که طولش توی دعوتنامه معلومه میرم؟

ممنون از راهنمائیتون پیشاپیش

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام دوست عزیز
اگر مجرد هستید حساب پدر مادر اکیه، اگر متاهل هستید حساب همسر بهتره.
رزرو هتل بستگی به نوع دعوتنامه داره. اقامت شما رو قبول کرده؟ کل دوره چه مدته؟ هزینه ای برای دوره دادید؟

پاسخ
پاسخ
ش
شیرین
۶ ماه پیش

بله مجرد هستم. پس از همان حساب پدر مادرم استفاده میکنم.
در دعوتنامه در خصوص اقامت چیزی نیامده. طولش سه چهار هفته است. من هم هزینه ای ندادم چون اسکالرشیپش رو دریافت کردم.
سوال دیگه اینکه من ایمیل زدم برای وقت به سفارت، پاسخ اتوماتیک داده تا 10 هفته وقت نمیدیم! من 10 هفته دیگه اصلاً باید عازم شم!!!!

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

دوباره ايميل بزنيد و شرايط رو براشون توضيح بديد. نامه اون موسسه رو هم ضميمه كنيد. اگر جواب نگرفتيد تلفن بزنيد. تجربه اين مورد رو نداشتم، اميدوارم بتونيد وقت بگيريد.

پاسخ
پاسخ
ص
صالحی
۶ ماه پیش

با سلام و ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیار ما گذاشتید.
من با دعوت نامه یکی از بستگان از سوئد اقدام کردم و متاسفانه وقت سفارتی که دادن یکم دیره برام توی نت خوندم که جدیدا همون روز مصاحبه تاریخ دقیق پاسخگویی به درخواست رو می دن درسته؟
و یه سوال دیگه به نظرتون با زدن یه ایمیل به سفارت امکان جابه جایی وقت و جلو انداختنش هست؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام دوست عزیز
تاریخ دقیق پاسخگویی ویزای شینگن سوئد و بقیه کشورها مشخصه، ۹۰ درصد مواقع دو هفته بعد از مصاحبه. در غیر اینصورت همون موقع اعلام می کنند.
سفارت سوئد منظم و سختگیره، بعید تاریخ رو تغییر بدن، ولی اگر دلیل خوبی دارید ایمیل بزنید، ضرر نداره 😊

پاسخ
پاسخ
M
MARYAM SHOKRI
۶ ماه پیش

salam mamnoon kheili khub bud etelaatetun.age momkene ye shomare tamas mikham ye soal daram fEkr mikonaM SHOMA BETUNID RAHNAMAEE KONID.MAMNOON AZ LOTFETUN

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام دوست عزیز
لطفا سوالتون رو همینجا بپرسید. به خط و زبان شیرین فارسی 🙏🏻🌺

پاسخ
پاسخ
پ
پیام
۶ ماه پیش

سلام،
دوست هلندی ما قصد ارسال دعوت نامه را برای ما دارد ولی اطلاعی ندارد این کار رو چه طور باید انجام بده.
شما اطلاع دارید چه مراحلی رو باید طی کنه و آیا برای ع نفر باید جدا جدا دعوت نامه بفرسته یا همه رو میتونه یکجا بفرسته.
این 4 نفر دو تا زوج هستند

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام
براى هر چهار نفر بايد جداگانه دعوتنامه بفرسته.
مراحلش خيلى ساده هست، ميره شهردارى (اگر با كسى زندگى ميكنه هر دو بايد برند)، فرم دعوتنامه پر ميكنه، مبلغى رو پرداخت ميكنه (ده تا بيست يورو بسته به شهر تفاوت داره) و بعد اسكنش رو براى شما ميفرسته. مشخصات شما و تاريخ تقريبى سفر رو بايد داشته باشه در زمان مراجعه به شهردارى

پاسخ
پاسخ
پ
پیام
۶ ماه پیش

ممنون

پاسخ
پاسخ
م
مهمان
۶ ماه پیش

سلام، خيلى ممنون از اطلاعات خوبتون، من دانشجو هستم و يه كنگره تو هلند ثبت نام كردم و چند روز ديگه نوبت سفارت دارم، از طرف كنگره هم دعوت نامه فرستاده شده، اما مقاله اى واسه ارايه ندارم، با توجه به اينكه چندتا از دوستام كه چند روز پيش رفتن سفارت، اولين سوال مصاحبه گر اين بوده كه مقاله داري يا نه.. به نظرتون نداشتن مقاله چقد ميتونه امتياز منفى واسه من داشته باشه؟ و چه مدرك ديگه اى اگه داشته باشم احتمال گرفتن ويزا رو بيشتر ميكنه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام
تجربه ای در این زمینه ندارم ولی قاعدتا وقتی برای کنفرانس یا کنگره میرید بهتره مقاله داشته باشید. بدون مقاله فکر کنم همه بتونند شرکت کنند.
اگر مدرکی دارید که نشون بده این کنگره به زمینه کارهای علمی شما خیلی نزدیک و مرتبطه شاید بتونه کمک کنه

پاسخ
پاسخ
م
مسعود ابوالحسنی
۷ ماه پیش

سلام قربان خسته نباشید
ضمن سپاس از سایت خوب و راهنمایی های مفید و ارزشمندتون، ما که یک خانواده 4 نفری( خودم و همسرم و 2 فرزند 8 و 10 ساله) هستیم و قصد گرفتن ویزای هلند رو داریم؛ از آنجا که دو پسر دیگر (یکی در ایران 20ساله که فرزند خودم و دیگری در آلمان 30 ساله که فرزند همسرم می باشد) داریم؛ آیا خوبست اشاره ای به آن دو پسرمان بکنیم و در واقع امتیازی برای خود کسب کنیم و مهمتر از آن اینکه پسر بزرگترمان که در آلمان کارت اقامت دارد را چنانچه کنسولگری بپرسد خویشاوندی در اروپا دارید؟؟؟ می توانیم اعلام کنیم یا به جهت نمره منفی نباید حرفی بزنیم و مخفی کنیم؟ لطفا راهنمایی فرمایید. متشکریم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام مسعود عزیز
نگفتن حقیقت ممکنه نه تنها به جواب منفی منجر بشه، شاید در دراز مدت شما رو از سفر به اون کشور منع کنند.
اینکه چه روشی برای راستی آزمایی دارند رو نمیدونم ولی در هر صورت شناسنامه شما رو میبینند.
داشتن نمره منفی برای خویشاوند در اروپا رو اطلاعی ندارم.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۷ ماه پیش

یه نکته ای که فراموش کردید بنویسید اینه که تو سایتشون نوشته تاریخ ارسال ایمیل برای درخواست وقت مصاحبه نباید بیشتر از سه ماه قبل از تاریخ مسافرت باشه. یعنی بر فرض اگر قرار باشه مهر ماه مسافرت انجام بشه، الان نمیشه ایمیل داد و درخواست وقت مصاحبه داد.

پاسخ
پاسخ
ب
بهادر
۷ ماه پیش

ممنون از پاسختون.

تو مدت ویزا مثلا میزنی 365 روز یا یک سال؟

سوال چهارم من این بود که نقطه ورود حتما باید کشوری باشه که ازش ویزا گرفتی یا اینکه مثلا بجای هلند، مهر یونان رو بزنی بازم هم برای کشورهای بالکان اوکی هست یا نه؟ مثلا من ویزای سینگل ار لهستان داشتم و از یونان وارد شدم و بدون هیچ سوال و جوابی واسم مهر زدن.
تازه ولکام هم گفتن!

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

مهم نیست از کجا وارد بشی، یک بار که وارد شینگن شده باشی کافیه. البته توصیه من همیشه ورود از کشوری هست که ویزا گرفتی، این برای ویزاهای آینده بهتره 👍

به نظرم فرقی نداره ۳۶۵ روز بزنی یا یک سال. شاید یک سال بهتر باشه :-)

پاسخ
پاسخ
ب
بهادر
۷ ماه پیش

سلام،
خيلي با حوصله و عالي نوشتيد.

من چند تا سوال در مورد ويزاي مولتيپل دارم:

١- مدت زمان بيمه براي درخواست مولتيپل اصولا چند ماه بايد باشه؟ براي مولتيپل يه ساله يه بيمه ٣ ماهه مولتيپل كافيه؟ كدوم شركت؟

٢- مانده حساب براي درخواست ويزاي مولتيپل حدودا چقدر باشه بهتره؟ منظورم از مولتيپل، ويزاي يك ساله توريستي هست.

٣- داخل فرم ويزا يك گزينه مولتيپل داره كه تيك ميزنيم و درخواست ويزاي مولتيپل ميكنيم. براي تاريخ ورود و خروج از چه تاريخي تا چه تاريخي وارد كنيم؟

٥- فرد مصاحبه كننده ميپرسه كه چرا مولتيپل در خواست ميكنيد. به نظرتون چه جوابي بايد داده بشه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام بهادر جان

پروسه ویزای شینگن مولتیپل یا چندبار ورود فرق چندانی با ویزای شینگن عادی نداره.
جواب سوال های شما:
۱. مدت زمان بیمه منطقیه که برای سفر اول شما به اروپا باشه، یعنی طبق رزرو بلیطی که به سفارت میدید. میگم منطقی چون جایی ندیدم سفارت هلند به این اشاره کرده باشه. خود من بلیطم یک ماهه بود و بیمه هم یک ماهه دادم. البته هر بار که وارد اروپا و شینگن میشید باید بیمه معتبر داشته باشید وگرنه ممکنه اجازه ورود به شما ندهند.
۲. هیچ مبلغی وجود نداره. قاعدتا اونقدر باید باشه که هزینه سفر متعدد شما به اروپا رو پوشش بده. در کل مانده حساب فرقی با ویزای عادی شینگن نداره.
۳. من تاریخ ورود و خروج دفعه اولم رو زدم، مشابه رزرو پروازی که دادم. فقط توی قسمت مدت ویزا طولش رو هرچقدر خواستی مینویسی و تیک مولتیپل رو هم میزنی.
۴. یادت رفت بپرسی :-)
۵. خوب باید برنامه سفری ارائه بدی که شامل چند بار رفتن به اروپا باشه (با محوریت کشوری که درخواست ویزا میدی). پرسید میتونی بگی واسه این برنامه اگر ویزای عادی بدید من هر سری باید بیام پیش شما و وقتتون رو بگیرم. (مثال بود فقط)

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۷ ماه پیش

فقط شناسنامه باید ترجمه بشه به انگلیسی یا کلیه مدارک اعم از گواهی شغلی، گواهی مرخصی، فیش حقوقی، و ... هم باید ترجمه بشن؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام دوست عزیز
لطفا مطلب رو کامل بخونید:
نکته۱ - کلیه مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۷ ماه پیش

سلام و خسته نباشید وتشکر از مطالب ارزشمندتون
من برادرم تو هلند زندگی میکنه البته هنوز اقامت دائم نداره آیا میتونه دعوتنامه بفرسته و هزینه سفر رو تقبل کنه اگه اینکارو بکنه دیگه پرینت حساب و مدارک شغلی از ما نمیخوان ؟
دوم اینکه من مستاجرم و سند ملکی ندارم و کسی رو هم ندارم برام سند بذاره بنظرتون به مشکل میخورم ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام مهدی جان
اگر برادرتون توی دعوتنامه هزینه های شما رو قبول کنه و کپی سه تا فیش حقوقی آخرش در هلند رو هم براتون بفرسته، نیازی به پرینت حساب بانکی ندارید.
مدرک شغلی و یا تحصیلی قضیش فرق میکنه، برای اینه که سفارت قانع بشه دلیلی برای برگشت به ایران دارید، بدون این شانستون برای گرفتن ویزای شینگن خیلی کم میشه.
سندی به درد میخوره که به اسم خودتون باشه. این هم مدرکی هست که نشون میده شما قصد برگشت دارید ولی اجباری نیست. خیلی ها بدون سند ملکی ویزا می گیرند.

پاسخ
پاسخ
ن
نگار
۷ ماه پیش

سلام مرسي از اطلاعاتتون
من و همسرم به كشورهاي زيادي سفر كرديم از جمله برزيل و آرژانتين و چين و روسيه و هند و امارات و تركيه و ارمنستان و... الان قصد سفر به اروپا را دارم مدارك شغليمون كه كامل هست و حساب مشترك 40000000 ميلون تومن هم داريم فكر ميكنيد با اين شرايط بتونيم ويزاي فرانسه بگيريم ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام دوست عزیز
من تجربه ای از سفارت فرانسه ندارم و بعید میدونم کسی بتونه ۱۰۰ درصد به شما جواب آره یا نه بده.
توصیه من به شما این هست که اگر واقعا سفر به اروپا رو دوست دارید، اقدام کنید. اگر بخواهید منتظر شرایط قطعی و تضمینی برای ویزای شینگن باشید شاید هرگز این سفر رو انجام ندید.
شرایطتون به نظر من خوبه، اقدام کنید، اگر موفق نشدید بعد از ۶ ماه یا یک سال دوباره اقدام کنید.
موفق و پیروز باشید

پاسخ
پاسخ
o
omid
۷ ماه پیش

میشه لطف کنید یه نمونه کامل از برنامه سفر که به سفارت ارائه دادید برای استفاده دیگران هم بذارید
یا یک مثال بزنید
برای مثال من قصد سفر به هلند برای گردش و بعد به اتریش برای مذاکره با یک شرکت را دارم و کل سفر من 7 روز است که ------- روز در هلند هستم و----- روز در اتریش وچه توضیحاتی در این مورد باید بدم
چون در سوالهای دوستان به این موضوع خوب اشاره نشده بود این سوال را پرسیدم
تشکر مجدد بابت پاسخگویی شما

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

برنامه سفر یعنی کجاها رو قصد دارید ببینید، به همین سادگی. یک برنامه سفر ۵ روزه این میتونه باشه:
روز اول، تاریخ ...، شهر الف
روز دوم، تاریخ... شهر الف
روز سوم، تاریخ ...شهر ب و شهر ج
روز چهارم، تاریخ ... شهر د
روز پنجم، تاریخ ... شهر ز
به تعداد افرادی که سفر می کنند برنامه سفر وجود داره.
اگر اعلام کنید که توی سفر به اتریش قصدی غیر از گردشگری دارید، ممکنه از دید سفارت هدف کلی سفر گردشگری نباشه و از شما بخواند از طریق سفارت اتریش برای دریافت ویزا اقدام کنید (تاکیید می کنم، ممکنه!)

پاسخ
پاسخ
o
omid
۷ ماه پیش

سلام
خیلی ممنون بابت راهنمایی های خوبتون و پاسخگویی شما
من یه وقت مصاحبه گرفتم از سفارت هلند ولی متاسفانه فراموش کردم تاریخ سفرو بنویسم والان یه همچین پیغامی اومده
PLEASE PROVIDE TRAVEL DATES, AND PLEASE NOTE OUR EARLIEST AVAILABLE APPOINTMENTS ARE IN MID-JULY.
تاریخ دقیقی نداده بهم یکبار دیگه پیام دادم ولی تاریخ سفرمو برای 1 جولای دادم قبول میکنن با توجه به اینکه گفتن تا 15 جولای وقت ندارن اگر قبول نکردن میتونم بازم وقت مصاحبه بگیرم
برای این کار باید از ایمیل جدید استفاده کنم یابهتره که حضوری برم سفارت.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام امیدجان
بله باید یک ایمیل جدید بزنید و طبق توصیه خود سفارت هلند تاریخ سفرتون باید دو هفته بعد از اولین وقت آزاد باشه. یعنی تاریخ سفرتون رو آگوست به بعد باید بزنید.

پاسخ
پاسخ
a
alireza
۷ ماه پیش

سلام دوست عزیز
یه سوال دارم از شما
واسه اینکه بخوایم ویزای توریستی هلند را بگیریم حداقل گردش مالی حساب باید چه مقدار باشد؟

ممنون از سایت خوبتون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام علیرضا عزیز
هیچ حداقل و حداکثری وجود نداره، قاعدتا باید اونقدر باشه که نشون بده توانایی انجام همچین سفری رو داری. بعضی ها میگن زیر ۲۰ میلیون تومان نباشه. من خودم شخصی رو دیدم که با ده میلیون توی حسابش ویزای شینگن گرفته، البته از ایتالیا.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۷ ماه پیش

سلام ، از اطلاعات جامع وکاملتون بسیار استفاده بردم
خواهر من هلند زندگی می کنه تازه اقامت دائمش رو گرفته اونجا هم ازدواج کرده میخوام بدونم اگه مادرم(63ساله) بخواد بره اونجا مشکلی از بابت ویزا پیدا نمیکنه ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام امیرجان
راستش تصمیم رو سفارت هلند می گیره نه من 😊 اگر سفارت تشخیص بده مادر شما دلیل محکمی برای برگشت به ایران داره، قاعدتا ویزا میده. ولی اگر سفارت هلند تشخیصش این باشه مادر شما قصد داره بره و کلا پیش خواهرتون بمونه، احتمالا جواب منفی میدند.

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۷ ماه پیش

سلام. ممنون بابت اطلاعات مفیدی که در اختیار بقیه میزارین.
یه سوالی دارم.من دیروز وقت مصاحبه سفارت یونان داشتم جهت ویزای توریستی.
در اصل برنامه سفر من و همسرم یه سفر ۲ هفته ای به یونان و ایتالیا هست. ولی یکی از دوستان توصیه کردند توی مصاحبه اسمی از رفتن به ایتالیا نزنید.
مصاحبه گر از من پرسید اگه فقط میخواین یونان باشین مشکلی نداره که ما بهتون شینگن ندیم و فقط ویزای یونان رو بهتون بدیم؟؟
منم در جواب گفتم مشکلی نداره.اوکیه.
حالا سوالم اینه که ممکنه همچین کاری بکنند و شینگن ندهند و فقط ویزای خود یونان رو بدهند؟ اصلا داریم همچین مدلی ؟
پیشاپیش سپاسگزارم.

پاسخ
پاسخ
ر
رز
۶ ماه پیش

به من هم مصاحبه کننده بارها و بارها سوالش رو تکرار کرد که اگه ویزای یونان بدم و شینگن ندم مشکلی ندارین که من گفتم نه. پس احتمالا ما رو هم ریجکت خواهند کرد چقدر بد

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

الان که مصاحبتون تموم شده فکرای مثبت بکنید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام رضاجان
قدیم همچین سیستمی داشتند ولی خیلی وقته اجرا نمیشه، نمیدونم الان چطوری سیستمشون، احتمالش کمه. کلا سیستم یونان عجیب غریبه و غیرقابل پیش بینی. امیدوارم ویزای شینگن بگیرید و سفر عالی داشته باشید. لطفا نتیجش رو به من هم اطلاع بدید.

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۷ ماه پیش

ممنون احمد جان.
گفتند ۲ هفته دیگه خبر میدهند.حتما نتیجه رو اطلاع میدم.
سپاس

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

قربانت
ایشالا بدون مشکل ویزای شینگن رو می گیری

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۷ ماه پیش

سلام احمدجان.
سفارت یونان درخواست ویزای من و همسرم رو رد کرد.
حیف اونهمه وقت و هزینه که گذاشتیم.
دلیلشون هم اینه :
justification for the purpose and conditions of the intended stay was not provided.
خیلی مسخره است. مدارکمون کامل بود.
یه سوال: هیچ مهری توی پاسپورت نزدند. الان میتونیم از جایی دیگه مثلا ایتالیا اقدام کنیم.
آخه واقعا هدفمون توریستی بود.
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام رضا جان
متاسفم جواب منفی برای ویزا گرفتید. امیدوارم دیگه براتون پیش نیاد.
طبق تجربه مشابهی که دو تا از دوستام داشتند، بله میتونید بعد از جواب منفی شینگن که مهری توی پاستون نخورده ، بلافاصله از یک سفارت دیگه اقدام کنید. در حقیقت این جواب منفی نبوده، از نظر اونها مدارک کافی نبوده. احتمالش بسیار بسیار کمه که سایر سفارت های شینگن از این پروسه ای که برای شما در سفارت یونان انجام شده مطلع باشند.

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۷ ماه پیش

ببخشید یه سوال دیگه.
مدارک ترجمه شدمون رو پس ندادند. با اینکه چندبار اصرار کردم که شما فقط گفتید هزینه ویزا غیرقابل برگشت هست ، ولی بهم ترجمه ها رو ندادند. حدود ۲ میلیون هزینه اونا شده بود.
در این مورد اطلاعی دارید شما ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

تا جایی که من اطلاع دارم هیچ سفارتی مدارک رو پس نمیده (جواب مثبت یا منفی باشه)، فقط اصل پاسپورت رو پس میدند.

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۷ ماه پیش

سلام. مرسی از اطلاعات جامعتون خیلی سایت خوبی دارید
من فقط یه سوال داشتم
من خودم قصد دارم یه سفر بک پک به اروپا داشته باشم. از سفارت هلند هم وقت برای مصاحبه گرفته ام. هدفم اینه که به هلند بعد به پاریس و بعد به وین سفر کنم. فقط برام یسری سوال ایجاد شده.
ایا لازم بلیت پرواز از هلند به پاریس و از پاریس به وین رو هم اراءه بدم یا فقط بلیت پرواز ایران به هلند و اتریش به ایران کفایت میکنه؟
اگه لازمه چجوری باید رزرو بکنم بدون پرداخت مبلغ....
و اینکه وقتی میخوام برنامه سفرم رو به سفارت اراءه بدم ایا باید برنامه سفرم تو فرانسه و اتریش رو هم اراءه بدم؟
ممنونم میشم زود جواب بدید
سایتتون واقعا علیه مرسی:)

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام علی جان
بلیط پروازهای داخلی معمولا نیاز نیست مگر اینکه سفارت ازتون درخواست کنه. رزروش معمولا امکانپذیر نیست و باید خریداری بشه.
اگر برنامه سفرت با جزییات برای کل مدتی که درخواست ویزا میدی باشه مسلما بهتره (شامل همه هلند فرانسه اتریش)

پاسخ
پاسخ
ع
عارف
۷ ماه پیش

سلام و خسته نباشید مجدد
متاسفانه لینکی که برای چک کردن لیست بیمه های مورد قبول گذاشتین عوض شده و کار نمیکنه
من توی سایت جدید سفارت متاسفانه نتونستم در این مورد اطلاعاتی بدست بیارم
ممکن هست از شما کمک بگیرم در این مورد (بیمه های مورد قبول سفارت هلند)؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام عارف جان
بله درست میگید وبسایت سفارت هلند کلا تغییر کرده. من هم الان لینک های این راهنما رو آپدیت کردم. ولی توی وبسایت جدید قسمتی که بیمه های مورد قبول سفارت رو داشته باشه نیست. احتمال زیاد پشت درب سفارت هلند در تهران این لیست باشه. اگر کسی اونجا رفت و عکسش رو برام فرستاد اینجا هم میزارم لیستش رو. توی لیست قبلی بیمه های ملت، سامان، پارسیان و پاسارگاد رو میدونم که بود.
موفق باشید.

پاسخ
پاسخ
ک
کامران
۷ ماه پیش

با سلام و تشکر از راهنمایی هایه بسیار مفید شما
در مورد زن خانه دار سوال داشتم که آیا ارائه مدارک شغلی همسر و برنامه ی سفر مشترک با همسر، کافی است؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام
نیازی به مدرک شغلی نیست وقتی خانه دار هستند.

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۷ ماه پیش

ممنون از راهنمایی دقیق و جامع شما
من از سفارت یونان می خوام اقدام کنم برای اولین بار و ممنون میشم در موارد ذیل راهنمایی بفرمایید
۱. برنامه سفر اصلی من چک آلمان هلند و فرانسه بود اما به توصیه آژانسی که وقت گرفتم می خوام یونان هم بمونم، به هر حال ورودم از یونان است و خروجم از پاریس، حالا می خوام بدونم که فقط بلیط رفت و برگشت و هتل این 14 روز مهمه یا بلیط قطار و هواپیما بین این کشورها را هم باید نشون بدم؟ اگه باید نشون بدم بهتر نیست فقط بگم یونان و فرانسه می خوام برم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام
معمولا سفارت خانه بلیط بین کشورها رو نمیخواند ولی یونان خیلی عجیب غریبه کارهاش و قابل پیش بینی نیست، خیلی وقت ها وچر هتل پرداخت شده هم از شما میخواد و بسیار دیده شده که سر دو هفته جواب ویزای شینگن رو نمیده. ای کاش آژانسی که نوبت رو براتون گرفت این مسائل سفارت یونان رو هم گفته بود.
امیدوارم مشکلی پیش نیاد، ویزاتون رو بگیرید و از سفر اروپا لذت ببرید.

پاسخ
پاسخ
ع
عارف
۷ ماه پیش

با سلام
اول از همه بخاطر مطالب بسيار مفيدتون كه بصورت بسيار دقيق و ريز، مدون شدن تشكر ميكنم و واقعا خسته نباشيد
چند تا سوال داشتم ازتون
١) من تا حالا ويزاى شينگن نداشتم. الان يك شركت معتبر هلندى با توجه به قراردادى كه داريم، برام دعوتنامه ويزاى يكساله مالتى داده. ايا سفارت ميده اين ويزا رو؟
٢) همسفرهاى من، وقت سفارت بهشون يك ماه ديگه داده شده و زمان سفر شايد دو ماه ديگه باشه. ايا مشكلى پيش مياد؟
٣) اگه به احتمال ١٪‏ نتونم وارد محدوده شينگن بشم (در زمان معتبر بودن ويزا) مشكلى در اينده برام پيش مياد؟
ممنون از وقت تون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام دوست عزیز
۱) بله وقتى خودتون میگید یک شرکت معتبر هلندى دعوتنامه داده، فرض بر اینه که سفارت به شما ویزا بده
۲) زمانش مناسبه، جواب ویزاى شینگن شما دو هفته قبل سفر آماده میشه که خوبه 👍
۳) نه مشکلى پیش نمیاد، برنامتون عوض شده و نتونستید اون تاریخ برید سفر

پاسخ
پاسخ
a
alireza
۷ ماه پیش

سلام دوست عزیز
واسه اخذ ویزای هلند تو سال ۹۶ شرایطش فرق نداره ؟
من کسی را واسه ارسال دعوت نامه ندارم ایا نیاز هست حتما داشته باشی؟
نیازی به گذاشتن وثیقه یا ضمانت نامه بانکی هست ایا ؟
واسه گرفتن ویزا حتما باید توی حسابت یه مقدار پول بزاری واسه ضمانت یا نه نیازی نیست ؟
ممنون میشم جوابم رو بدید
سپاس

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام
دعوتنامه الزامى نیست ولى داشتنش شانستون رو بالاتر میبره.
سفارت ضمانتنامه نمیخواد ولى گواهى تمکن مالى الزامیه
شرایط ویزاى شینگن هلند توى این سال ها تفاوتى نکرده

پاسخ
پاسخ
آ
آرمان
۷ ماه پیش

ویزای هلندی که شما اخیرن (فرودین 96) از سفارت هلند گرفتین رو هم کمی بیشتر در موردش توضیح بدین. مثلن با توجه به اینکه شما علاوه بر هلند، کشورهای دیگه اروپایی هم در برنامتون بود، روزی که رزرو بلیط رفت و برگشت رو به سفارت ارائه میدادید هم رفت و هم برگشت هلند بود یا رفت هلند بود و برگشت مثلن اسلوونی؟ به طور کلی اگر به فرض تقاضای ویزای 30 روزه هلند بشه آیا باید رزرو رفت و برگشت هلند رو به سفارت ارائه داد یا میشه رفت رو به هلند و برگشت رو از کشور دیگر شینگن هم به سفارت هلند ارائه داد؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

شرایط ویزاى شینگن هلند تقریبا هیچ تفاوتى نکرده در طول این سال ها.
هیچ الزامى براى اینکه رزرو بلیط برگشت از هلند باشه نیست و میتونید برگشت رو از کشور دیگرى بدید ولى برنامه اى که به سفارت اعلام مى کنید قسمت عمدش باید همون کشورى باشه که از اون اقدام مى کنید.

پاسخ
پاسخ
پ
پیام
۸ ماه پیش

سلام احمد جان ، کارتون حرف نداره
من دارم برای والدینم و دو تا از دوستاشون(میشن دو تا زوج) برای تابستون یه سفر به هلند برنامه ریزی می کنم چند تا سوال برام پیش اومد که جوابش رو تو متن بالا پیدا نکردم. ممنون میشم پاسخ بدید
1.ترجمه ی شناسنامه فقط لازمه یا کارت ملی هم باید ترجمه بشه؟
2.هدف این گروه 4 نفره سفر توریستی هست . برنامه شون هم اینه که برن امستردام و بعد ماشین کرایه کنند و هلند رو و بعد آلمان رو با ماشین سفر کنند. و بیشتر هم دوست دارند به جای هتل از کمپ های بین راه استفاده کنند، با این وجود به صورت صوری رزرو هتل رو انجام بدند یا صادق باشند و بگن میخان برن کمپ. البته ممکنه چند شب هم برن هتل ولی در صورت اجبار
3.یک دوست هلندی داریم که گفته میتونه دعوتنامه بفرسته براشون، به نظرتون این کار رو بکنه یا تاثیر منفی داره ، چون فقط یک شب میان برن پیش اون خانواده ..
4. و این که دعوت کردن 4 نفر توسط یک نفر چیز عجیبی نیست ؟!
5.سند ملکی دو یا سه تا ببرن یا این هم اگه زیاد بشه تاثیر منفی پیدا میکنه؟
6.گواهی مرخصی رو هم ترجمه کنن؟
7. و مهمتر از همه باید چی کار کنن که هر 4 نفر با هم مصاحبه بشن و اونجا متوجه بشن که این 4 نفر میخان با هم ویزا بگیرند. چون اگه یک نفر ویزا نگیره کل برنامه بهم میریزد و فقط یک نفر به انگلیسی تسلط داره.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام پیام جان
صداقت داشتن یا نداشتن مساله شخصیه، تصمیمش با شماست. من برنامم مشخص بود و واضح بهشون گفتم.
كارت ملى اگر بالا نوشتم میخواد، اگر نیست نمیخواد. از سایت خود سفارت هلند در تهران میتونید چك كنید.
یك نفر اگر خانه مناسب و وضعیت شغلى مناسب داشته باشه میتونه براى افراد زیادى دعوتنامه بده، مشكلى نیست.
اگر هر كدام یك سند به اسم خودشون دارند كه خیلى خوبه.
شما ایمیلى كه به سفارت هلند میزنید براى نوبت ویزا اسم هر چهار نفر رو بنویسید، قاعدتا توى یك روز نوبت میدن و موقع مصاحبه هم اعلام كنید همه با هم هستند.
موفق باشید.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۸ ماه پیش

در مورد رزرو رایگان بلیط میشه کمی بیشتر توضیح بدید؟ یعنی هیچ هزینه کنسلی نداره؟ همه آژانسها این کار رو بدون دریافت هزینه و محض رضای خدا انجام میدن؟!

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

محض رضاى خدا انجام نميدند، اميدوارند وقتى ويزا گرفتيد بعدش بليط رو هم از اونها بخريد. بله رايگانه. دو تا مطلب سایت در مورد بلیط رو مطالعه كنيد.

پاسخ
پاسخ
ا
احمدرضا
۸ ماه پیش

سلام از توضیحات شما خیلی خیلی استفاده کردم به زودی برای اولین بار مدارک میخوام بدم برای سفارت بلژیک از تجربیاتی که با دیگران به اشتراک میزاری خیلی ممنونم رفیق

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سلام
امیدوارم به راحتى ویزاى بلژیك رو بگیرید و سفر بسیار خوبى داشته باشید 👍

پاسخ
پاسخ
ت
توتم
۸ ماه پیش

سپاس از شما برای اطلاعات کاربردی و شفاف

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

موفق و پیروز باشید دوست عزیز

پاسخ
پاسخ
ف
فریبرز
۸ ماه پیش

ممنون ازاطلاعات کامل وبروزتان.خیلی مفید بود

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

خوشحالم براتون مفید بوده فریبرز جان 👍

پاسخ
پاسخ
ا
امید
۸ ماه پیش

چقدر خوب و کامل و تمیز! خیلی خیلی سپاسگذارم. پشتکارتون مستدام

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

مچکرم امیدجان
امیدوارم براتون مفید بوده باشه 👌

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۸ ماه پیش

سلام و درود
ممنون از اطلاعاتي كه در اختيار گذاشتيد
من هفته گذشته به براي شركت در يك دوره علمي به سفارت فنلاند رفتم كه اول يه خانم ايراني كل مدارك رو مورد به مورد چك كرد و ازم درموردشون سوال پرسيد بعد يه كارمند ديگه انگشت نگاري كرد ازم و بعد در يك اتاق جداگانه يه خانم فنلاندي ازم مصاحبه گرفت كه چون ديد انگليسي بلدم مصاحبه به انگليسي انجام شد. من بعلت سفر ديگه اي كه داشتم پاسپورتم رو با خودم بردم و در سفارت نذاشتم، سه روز بعد تماس گرفتند و بمن گفتند كه انگشت نگاري مشكل داشته و بايد مجدد بيام تا بتونن مداركم رو به فنلاند ارسال كنند؛ ناچارم بعد از برگشت از سفر دوباره براي انگشت نگاري برم سفارت و بعد يباره ديگه براي گرفتن ويزا درصورت پذيرش براي گرفتن ويزا. اين برا من كه ساكن تهران نيستم يكم سخته اما اميدوارم در نهايت موفق بشم شنگن رو بگيرم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سلام
یکم بدشانسی آوردی این مشکل پیش اومده ولی فکر کنم ویزاتون اکی باشه. فقط یکبار دیگه باید ترافیک تهران رو ببینی 🙂

پاسخ
پاسخ
ج
جواد
۸ ماه پیش

درود احمـد جان
سایت خیلی بهتر از قبل شده مخصوصن قسمت منو برای دسترسی راحت‌تر به مطالب دمت گررررم و خسته نباشی
مطلب ویزا خیلی کامل و امیدوار کننده بود مرسی مرسی مرسی
پیشاپیش نوروز مباااااارک
سال خیلی خوبی درپیش داشته باشی همراه با سلاااامتی شاااادی و مـوفـقـیـت
دمت گررررم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سپاس جواد عزیز
همچنان سعی می کنم بهتر بشه 👍🙂
نوروز بر شما هم مبارک. امیدوارم سال جدید همراه با سفرهای بسیار برای شما باشه 👍🚂🚌🚲

پاسخ
پاسخ
ک
کامبیز
۸ ماه پیش

باسلام.جناب خانی من میخواستم یه سفر به هلند داشته باشم اما پس از پرس جو از آژانس های مسافرتی گفتند که سفارت هلند به ایرانیان ویزای توریستی نمیدهد.میخواستم بپرسم شما چجوری ویزای تورسیتی از سفارت هلند دریافت کردید؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سلام دوست عزیز
این که آژانس ها تور به هلند می برند یا نه رو اطلاعی ندارم. ولی از این بایت که هلند ویزای توریستی به ایرانی ها میده مطمئنم. خود من دعوتنامه داشتم ولی دوستم که کاملا توریستی اقدام کرد هم تونست ویزای شینگن هلند رو بگیره. مراحلش همینی هست که بالا توضیح دادم.

پاسخ
پاسخ
م
محمود
۸ ماه پیش

سلام و سال نو مبارک خدمت جناب خانی
در یکی از پست های سایت نوشته بودید تا ویزا رو دریافت نکنید هیچ رزرو و پروازی رو نهایی نکنید
پرواز رو چجوری میشه بدون پرداخت رزرو کرد؟چون طبق اطلاعاتم معمولا اکثر پروازها قابل کنسل شدند نیستند
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سلام محمودجان
سال نو شما هم مبارک 🌹
رزرو پروازها برای سفارت هیچ نیازی به پرداخت هزینه نداره. تمام آژانس های مسافرتی میتونند این کار رو انجام بدند. دو تا مطلب آموزشی مربوط به بلیط هواپیما هست، شاید براتون مفید باشه.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۸ ماه پیش

با سلام خدمت جناب خانی همیشه از مطلبتون لذت میبرم و استفاده میکنم و واقعا ممنونم از شما بابت در اختیار قرار دادن این تجربیات عالیتون و امیدوارم به زودی برنامه خودم رو شروع کنم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سلام حامد جان
خوشحالم مطالب براتون مفید بوده 👌🙂
ایشالا هرچه زودتر شروع می کنید 🚂🚌🚲

پاسخ
پاسخ
ح
حجت عزیزی
۸ ماه پیش

مثل همیشه عالی و پربار.واقعا منونم ازتون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

لطف داری حجت جان 🙏🌹

پاسخ
پاسخ
م
مونا
۸ ماه پیش

سلام چجوری میشه واسه هلند هتل رزرو کرد؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سلام
از سایت بوکینگ booking.com میتونید هتل هایی که بدون ویزاکارت هم رزرو می کنند انتخاب کنید. البته تعداد این هتل ها خیلی کمه. اگر برای سفارت می خواهید توصیه می کنم با ویزا کارت رزرو کنید چون برای سفارت اعتبار بیشتری داره. ضمنا آژانس هایی در ایران هستند که با دریافت مبلغی در سراسر جهان هتل رزرو می کنند.

پاسخ
پاسخ
م
مونا
۸ ماه پیش

سلام یک سوال شخصی دارم اگه دوست داشتید جواب بدید اینکه شغل شما چیست دومین سوالم اینه که چجوری میشه واسه هلند هتل رزرو کرد؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سلام
قسمت درباره من وبسایت رو مطالعه کنید.

پاسخ
پاسخ