سفرنوشت

راهنمای اخذ ویزای شینگن هلند - تجربه شخصی

هلند

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۱/۲۱

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱۰/۱۳: با توجه به این که کامنت های این پست داشت به ۱۰۰۰ تا می رسید، از امروز حذف کامنت هایی که برای دیگران مفید نبود رو شروع کردم تا استفاده از این مطلب و نظراتش برای مراجعه کنندگان ساده تر باشه. این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶: سیستم ویزای کوتاه مدت هلند به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار شد که توضیحاتش رو در قسمت هایی که تغییرات ایجاد شده اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۱: توضیحات بیشتر به قسمت وقت مصاحبه و نوبت سفارت هلند اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۳/۲۱: قسمت سوالات متداول در مورد ویزای هلند رو به مطلب اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱/۲۹: در آوریل ۲۰۱۷ وبسایت تمامی سفارت های هلند در دنیا تغییر یافت و اطلاعات به صورت یکپارچه در یک سایت ارائه می شود. لینک هایی که در این مطلب به سایت سفارت بود به روزرسانی شد و لینک به لیست شرکت های بیمه مورد قبول سفارت هلند، به دلیل اینکه در سایت جدید این لیست ارائه نشده، حذف شد.

اگر عبارت ویزای شینگن (Schengen Visa) رو سرچ کنید چند صفحه اول گوگل فقط آژانس هایی هستند که با دریافت مبالغ زیادی این کار رو انجام میدند. شاید برای همینه که تصور بر این شده تنها راه برای دریافت ویزای شینگن صرف مبالغ زیاد و مراجعه به این آژانس هاست. یک دلیل دیگرش هم شاید این باور غلط باشه که اکثر درخواست های ویزای شینگن ریجکت میشند که البته این هم درست نیست و در آخر این نوشته آمار جالبی رو بهتون میگم.

توی این مطلب سعی می کنم تجربه شخصی خودم و هرچی که راجع به این ویزای شینگن هست و مراحل لازم برای دریافتش رو با شما به اشتراک بگذارم.

ویزای شینگن چیست و چه مزایایی داره

سال ۱۹۸۵ شهر کوچکی به اسم شینگن در لوکزامبورگ میزبان سران ۵ کشور اروپایی بود که اولین قدم رو برای تحقق رویای اروپای بدون مرز برداشتند و معاهده ای که بعدها به معاهده شینگن معروف شد رو امضا کردند. ده سال بعد معاهده شینگن با برداشته شدن نقاط کنترل مرزی بین ۷ کشور عملیاتی شد و تا امروز که این کشورهای بدون مرز به ۲۶ تا رسیده در حال گسترش هست. در حقیقت مثل این میمونه که این ۲۶ کشور یکی هستند و فقط یک مرز بیرونی دارند.

معنی این بدون مرز بودن کشورها اینه که شما با ورود به یکی از این ۲۶ کشور، چون مرزی مابینشون نیست میتونید آزادانه به ۲۵ تای بقیه هم سفر کنید. برای ورود به این کشورها که محدوده شینگن رو تشکیل میدند شما باید از یکیشون ویزا دریافت کنید، ویزایی که به ویزای شینگن معروفه.

کشورهای حوزه شینگن عبارتند از

 • اتریش (Austria)
 • بلژیک (Belgium)
 • جمهوری چک (Czech Republic)
 • دانمارک (Denmark)
 • استونی (Estonia)
 • فنلاند (Finland)
 • فرانسه (France)
 • آلمان (Germany)
 • یونان (Greece)
 • مجارستان (Hungary)
 • ایسلند (Iceland)
 • ایتالیا (Italy)
 • لتونی (Latvia)
 • لیتوانی (Lithuania)
 • لوکزامبورگ (Luxembourg)
 • مالت (Malta)
 • هلند (Netherlands)
 • نروژ (Norway)
 • لهستان (Poland)
 • پرتغال (Portugal)
 • اسلواکی (Slovakia)
 • اسلونی (Slovenia)
 • اسپانیا (Spain)
 • سوئد (Sweden)
 • سوئیس (Switzerland)
 • لیختن اشتاین (Liechtenstein)

کشورهای عضو پیمان شینگن رو می تونید در نقشه زیر ببینید.

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

از این ۲۶ تا کشور ۱۷ تاشون در ایران سفارت دارند که از هر کدومشون میشه برای ویزای شینگن اقدام کرد.

با داشتن ویزای شینگن میتونید به ۴ تا کشور کوچولوی اروپایی که عضو محدوده شینگن نیستند ولی بین کشورهای عضو شینگن گیر کردند هم سفر کنید:

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

اگر ویزای شینگن شما دابل (دو بار ورود) یا مولتیپل (چند بار ورود) باشه علاوه بر ۳۰ کشور بالا میتونید به ۱۰ تا کشور اروپایی دیگه که عمدتا در منطقه بالکان هستند هم سفر کنید:

فقط باید حواستون باشه بعضی از این کشورها در صورتی اجازه ورود به شما میدند که ویزاتون دارای اعتبار باشه و یکبار هم ازش استفاده کرده باشید. شرایط هر کدوم رو جداگانه در کشور مربوطه خواهم نوشت.

علاوه بر کشورهای اروپایی، با داشتن ویزای شینگن میشه به چند تا کشور دیگه هم در آمریکای مرکزی سفر کرد که در قسمت خودش شرایط و جزییاتش رو می نویسم.

خوب حالا که دیدید با یک ویزا میشه به ۴۰ تا کشور اروپایی سفر کرد بریم مرحله بعد.

توضیح کشورهای بدون مرز در منطقه شینگن با چند مثال

قبل از اینکه برم اروپا، تصور دقیقی از اینکه کشورهای بدون مرز چطوری میتونه باشه و اینکه با ویزای یک بار ورودم میتونم همه کشورها رو ببینم ممکن نبود. اولین بار مرز زمینی هلند و بلژیک رو با ماشین دوستم رد کردیم و فقط از طریق جی پی اس ماشین که یک خط چین روی نقشه نشون میداد فهمیدم از مرز رد شدیم، واقعا هیچ نشانه فیزیکی و حتی تابلوی خوشامدگویی به بلژیک هم وجود نداشت. وضعیت مرزهای زمینی بین کشورهای حوزه شینگن تقریبا همه جا اینجوریه به جز برخی جاها که اتاقک های مخروبه کنترل مرزی از گذشته مونده. تنها یک بار در مرز زمینی ایتالیا به سوئیس ویزای همه مسافرها چک شد. این هم مربوط به سال ۲۰۱۵ و اوج مهاجرهای غیرقانونی از کشورهای جنگ زده بود.

کشور های یونان و مالتا مرز زمینی با بقیه کشورهای منطقه شینگن ندارند ولی با ویزای یک بار ورود میشه به این کشورها هم وارد شد چون مرزهای هوایی هم بین این کشورها حذف شده. فرودگاه های حوزه شینگن به دو قسمت تقسیم شدند، پروازهایی که خارج از شینگن به اون فرودگاه وارد و خارج میشند و پروازهای ورودی و خروجی مربوط به منطقه شینگن. مثلا وقتی شما از برلین آلمان به بارسلون اسپانیا پرواز کنید مثل این میمونه که از مادرید به بارسلون پرواز کردید. موقع خروج از آلمان و برلین پلیس مرزی پاسپورت شما رو نه کنترل میکنه نه مهری زده میشه (ممکنه بعضی از ایرلاین ها داشتن ویزای معتبر رو چک کنند) و همینطور موقع ورود به بارسلون کسی نه از شما پاسپورت و ویزا میخواد نه مهر ورودی در پاسپورتتون زده میشه. این مثال رو میشه به تمامی فرودگاه های حوزه شینگن بسط داد.

مثال آخر مربوط میشه به موردی که اکثر ما ممکنه اشتباه کنیم. اگر یک پرواز از تهران به پاریس با هواپیمایی آلیتالیا (هواپیمایی ایتالیا) داشته باشید این پرواز یک توقف هم در ایتالیا خواهد داشت. وقتی قصد تعویض پرواز در فرودگاه رم رو دارید چون پرواز شما از خارج منطقه شینگن اومده و الان قصد دارید یک پرواز داخل شینگن رو سوار بشید مجبور هستید از گیت پلیس مرزی در فرودگاه رم عبور کنید و مهر ورود به ایتالیا در پاسپورت شما خواهد خورد نه مهر فرانسه.

انواع ویزای شینگن و نوع مناسب برای سفر توریستی

ویزای شینگن تایپ A

ویزای ترانزیت فرودگاهی (Airport Transit Visa) که فقط برای استفاده از سالن ترانزیت یک فرودگاه در محدوده شینگن برای عوض کردن پرواز و خروج از شینگن هست و مسافر حق خروج از فرودگاه رو نداره. متاسفانه ایران جزو ۱۸ کشوری هست که این ویزا رو نیاز دارند و علت اصلیش هم میتونه درخواست پناهندگی در گذشته از این طریق باشه. هزینه این ویزا ثابت و ۶۰ یورو هست.

ویزای شینگن تایپ B

برای ترانزیت بود. منسوخ شده و دیگه وجود نداره.

ویزای شینگن تایپ C

ویزای کوتاه مدت (Short-stay Visa) که حداکثر اجازه اقامت ۹۰ روزه (پیوسته یا ناپیوسته) در یک بازه ۱۸۰ روزه رو میده. همه ویزاهای توریستی، شرکت در نمایشگاه و دیدار دوستان و اقوام و … در این دسته قرار می گیره. در مورد این ویزا خیلی نباید شاکی بود چون ۱۱۴ تا کشور دیگه هم مثل ما نیاز به دریافت این ویزا برای سفر به اروپا دارند. هزینه این ویزا هم ثابت و ۶۰ یورو هست. اسم دیگه این ویزا یونیفورم (Uniform Visa) هست.

ویزای تایپ C خودش به سه دسته یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود (مولتیپل) تقسیم میشه.

ویزای تایپ D

ویزای طولانی مدت که دیگه شینگن نیست و بهش ویزای ملی (National Visa) گفته میشه. برای تحصیل و کار از این ویزا استفاده میشه که من هم اطلاع چندانی ازش ندارم.

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

شروع اقدام برای ویزای شینگن

اولین مرحله انتخاب یک کشور از بین ۲۶ تا کشور حوزه شینگن برای انجام مراحل ویزا هست. قانونا شما باید از کشوری درخواست کنید که قصد سفر به اون رو دارید و اگر هدفتون سفر به بیش از یک کشور هست، سفارت اون کشوری رو انتخاب کنید که بیشترین مدت اقامت رو دارید.

از قانون که بگذریم منطقی اینه که از بین ۱۷ تا کشوری که توی ایران سفارت دارند انتخاب کنید. از بین اونها هم اگر کشوری هست که دوست یا فامیل دارید و میتونه براتون دعوتنامه بفرسته مسلما انتخاب بهتری هست.

من تجربه گرفتن ویزای شینگن از هلند (دو بار)، لهستان و یونان رو داشتم که لهستان از همه ساده تر بوده. بار دوم که از یونان اقدام کردم به قدری بی نظمی و شلختگی سفارت اذیتم کرد که قبل از گرفتن جواب رفتم و پاسپورتم رو گرفتم.

واقعا هیچ جوابی برای این سوال که کدوم سفارت اروپایی راحت شینگن میده و کدوم سختگیری بیشتره داره نیست، چون مورد به مورد فرق داره. من توصیه می کنم از آلمان و اتریش دوری کنید چون دوستانم تجربه های خوبی نداشتند. از سفارت یونان هم بدلیل بی نظمی و شلختگی وحشتناکش دوری کنید.

هر دو ویزای هلند با دعوتنامه دوستانم بوده و ویزای شینگن لهستان (ساده ترین ویزای شینگن من) و یونان بدون دعوتنامه. اینجا چون روی هلند تمرکز دارم جزئیات اونرو می نویسم.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

وقت مصاحبه و تحویل مدارک سفارت هلند

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶

بعضی از سفارت های اروپایی (مثلا ایتالیا) گرفتن نوبتشون هم دردسریه و بازار سیاه برای خرید و فروش نوبت به راه افتاده. خوشبختانه سفارت هلند این مشکل رو نداره و پروسه خیلی ساده هست. در سیستم جدید اصلا نیاز به ایمیل به سفارت هلند هم نیست. چون هلند هم مثل فرانسه و اتریش و انگلستان و … از تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۶ سیستم ویزای کوتاه مدتش رو برون سپاری کرد و به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار کرد.

برای دریافت نوبت دیگه به سفارت هلند ایمیل نمیزنید و به ایمیل مرکز وی اف اس گلوبال به آدرس appt.netherlands@vfshelpline.com مشخصات خودتون رو دقیقا به فرمت زیر و انگلیسی می فرستید:

 • Full Name
 • Passport Number
 • Date of Birth
 • Passport Expiry Date
 • Nationality
 • Gender
 • Date of Departure
 • Contact Number - Mobile Number
 • Email Address - for appointment confirmation

فوری یک ایمیل اتوماتیک میاد که بهتون میگه باید چه اطلاعاتی رو بفرستید. اگر اطلاعاتتون رو درست فرستادید اون ایمیل رو فراموش کنید. بین ۱ تا ۷ روز یک ایمیل دیگه که تاریخ تحویل مدارک تعیین شده برای شما ارسال میشه. این ایمیل رو باید پرینت بگیرید و روز تحویل مدارک همراه داشته باشید.

در صفحه تعیین وقت در سایت وی اف اس گلوبال به این دو نکته اشاره شده:

 1. تنها در صورتی برای شما وقت تعیین میشه که تمام اطلاعات بالا رو در ایمیل خود نوشته باشید. در غیر این صورت بدون هیچ جوابی به شما درخواست تعیین وقت شما رد میشه.

 2. زمانی که تعیین وقت انجام شد امکان کنسل یا تغییر تاریخ وجود نداره و در صورتی که در تاریخ وقت خود مراجعه نکردید باید درخواست تعیین وقت جدید بدید.

اگر بصورت گروهی و یا خانوادگی سفر می کنید مشخصات همه افراد رو در یک ایمیل بنویسید. اینجوری توی یک روز به همتون نوبت میدند.

اگر برای ویزای طولانی مدت تایپ D اقدام می کنید باید به خود سفارت هلند و ایمیل به teh-app@minbuza.nl درخواستتون رو بفرستید.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

مدارک لازم برای ویزای شینگن هلند

مدارکی که سفارت هلند درخواست میکنه شبیه مدارک بقیه کشورهاست، همون هایی که توی راهنمای کلی ویزا هم نوشتم. بسته به اینکه قصد سفر توریستی دارید یا دیدار دوستان و فامیل (با دعوتنامه) برخی از مدارک زیر رو نیاز ندارید که جلوش نوشتم.

۱. فرم کامل شده و امضا شده ویزای شینگن

فرم ویزای هلند رو از سایت شرکت وی اف اس گلوبال هلند دانلود کنید.

۲. پاسپورت

پاسپورت باید حداقل دو صفحه خالی و سه ماه پس از پایان سفر هم اعتبار داشه باشه.

کپی صفحه اول و صفحاتی که ویزا داره هم ببرید.

در صورت داشتن پاسپورت قدیمی که توش ویزا و مهر ورود خروج داره، اون رو هم ببرید.

۳. شناسنامه و ترجمه اون به زبان انگلیسی

ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه و نیازی به مهرهای دادگستری و وزارت امور خارجه نیست.

۴. یک قطعه عکس رنگی جدید ۳.۵ × ۴

عکس باید بدون روتوش باشه. این رو دست کم نگیرید، افراد زیادی رو دیدم که بدلیل اینکه عکسشون شبیه عکس پاسپورت بود یا روتوش داشت، مورد تایید سفارت قرار نگرفت و مجبور شدند دوباره عکس بگیرند. من چون این رو شنیده بودم برای محکم کاری همون پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم.

الان که تحویل مدارک به شرکت وی اف اس گلوبال شده، در اتاق انتظار امکان عکس پرسنلی البته با پرداخت هزینه هست. پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم.

۵. رزرو بلیط رفت و برگشت

این رزرو رو رایگان از همه آژانس های مسافرتی میتونید بگیرید و هیچ لزومی هم نداره بلیط نهاییتون پس از گرفتن ویزا همین باشه.

۶. دعوتنامه رسمی

دوست یا فامیل شما در هلند باید بره شهرداری و یک فرم دعوتنامه برای شما پر بکنه. هزینه این کار ۲۰ یورو هست. کپی این دعوتنامه رو هم به سفارت بدید قبول می کنند و نیازی به پست کردن اصلش نیست. به همراه این دعوتنامه کپی پاسپورت شخص دعوت کننده (و در صورت ایرانی بودن پاسپورتش کپی ویزای طولانی مدتش) رو هم باید به سفارت بدید.

اگر دوستتون هزینه های شما در طول سفر رو هم تقبل بکنه باید کپی سه تا فیش آخر حقوقیش رو هم ببرید سفارت هلند.

اگر هم کسی ندارید که براتون دعوتنامه بفرسته میتونید کنفرانس علمی، کارگاه آموزشی و یا دوره های آموزشی کوتاه مدت برای ثبت نام کردن پیدا کنید و ازشون درخواست کنید براتون دعوتنامه ارسال کنند.

داشتن دعوتنامه به هیچ وجه اجباری نیست ولی شانستون رو برای گرفتن ویزا بیشتر میکنه.

۷. رزرو هتل برای تمامی مدت اقامت

رزرو رو خودتون میتونید از سایت بوکینگ و انتخاب هتل هایی که بدون کردیت کارت هم میشه رزرو کرد انجام بدید ولی اگر یک ویزا کارت یا مستر کارت داشته باشید و هتل هایی که میشه بعدا مجانی کنسل کرد انتخاب کنید، اعتبار رزروتون خیلی بیشتره.

اگر دعوتنامه از دوستان و فامیل دارید نیازی به رزرو هتل ندارید.

۸. مدرک شغلی

گواهی اشتغال به کار از شرکتی که براش کار می کنید یا قرارداد، مدارک شرکتی که صاحبش هستید، گواهی اشتغال به تحصیل، جواز کسب، سوابق بیمه ماه های اخیر و هر مدرکی که نشون بده شما در ایران به کاری مشغول هستید. داشتن کار خیال سفارت رو تا حدی راحت میکنه که مسافر بعد از سفر برمیگرده به کشور خودش.

دوست هنرمندی دارم که از مدیر گالری که آخرین نمایشگاه نقاشیش رو اونجا برگزار کرده بود یک نامه گرفت و به عنوان مدرک شغلی تحویل سفارت فرانسه داد.

شما هم هر کاری انجام میدید سعی کنید یک مدرکی براش تهیه کنید.

۹. مدرک مالی

گواهی تمکن مالی و گردش حساب سه ماه آخر حسابتون که همه بانک ها به زبان انگلیسی این دو تا مدرک رو بهتون میدند. اینکه توی حسابتون چقدر باید باشه هیچکس نمیدونه و بعضا توصیه شده زیر ۲۰ میلیون تومان نباشه، البته هرچه بیشتر بهتر. اگر پول کافی ندارید میتونید مدارک حساب بانکی بستگان درجه یک رو ارائه کنید. اگر خانوادگی سفر می کنید داشتن مدارک مالی برای یک از اعضای خانواده کافیه.

ابتکاری که من زدم این بود که برگه چند تا سهامی که داشتم ترجمه کردم و به سفارت دادم. هم از نظر مالی ارزش داشت هم نشون میداد علاوه بر کار اولم به کار دیگه ای هم در ایران مشغولم. البته مبلغش چیزی نمیشد ولی تعدادش زیاد بود 🙂

اگر دعوتنامه ای دارید که شخص دعوت کننده هزینه های شما در طول سفر رو تقبل کرده نیازی به مورد ۹ ندارید.

۱۰. سند ملکی

سند ملکی و ترجمه اون میتونه نشون دهنده این باشه که به ایران برخواهید گشت. در صورت نداشتن هم اصلا نگران نباشید، من هم نداشتم.

۱۱. گواهی مرخصی

داشتن گواهی مرخصی از شرکت و سه تا فیش آخر حقوقی خودتون اجباری نیست ولی اگر داشتید ببرید.

۱۲. برنامه سفر

یک برنامه سفر خصوصا اگر توریستی و بدون دعوتنامه میرید به سفارت ارائه کنید. حواستون باشه این برنامه سفر با رزرو هتل هاتون همخوانی داشته باشه.

۱۳. بیمه مسافرتی

داشتن بیمه ای که هزینه های درمانی و حادثه رو در طول سفر پوشش بده اجباریه. حداقل تعهدات این بیمه باید ۳۰ هزار یورو باشه. هزینه این بیمه برای یک سفر ۳۰ روزه از ۴۰ تا ۱۰۰ هزار تومان و بسته به شرکت بیمه گزار متفاوته.

حواستون باشه بیمه ای بگیرید که در صورت نگرفتن ویزا بتونید کنسلش کنید.

۱۴. حدود ۹۰ یورو پول نقد

هزینه ویزای شینگن ۶۰ یورو هست و شرکت وی اف اس گلوبال هم کارمزد خودش ۲۸ یورو هست.

ویزای شما چه سه روز باشه چه سه ماه هزینش همین هست.

نکته ۱

همه مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه. ترجمه مدارک توسط دارالترجمه رسمی برای سفارت هلند کافیه و نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه ایران نیست. سفارت خانه ها در این مورد قوانینشون با هم فرق داره.

نکته ۲

از همه مدارک یک کپی داشته باشید.

مرحله آخر انجام مصاحبه و انگشت نگاری

به نظر میاد پروسه مصاحبه کلا حذف شده و مرکز وی اف اس گلوبال فقط مدارک رو جمع آوری و به سفارت ارسال میکنه.

البته درسته که مصاحبه نداره ولی ممکنه کارمندان مرکز از شما بخواند دلیلتون واسه سفر رو بطور واضح بگید. خود مرکز وی اف اس گفته که کارمندانش هیچ توصیه ای به شما نمی کنند و جواب این سوال که ویزا میگیرید یا نه رو نخواهند داد.

روزی که به مرکز وی اف اس گلوبال برای تحویل مدارکتون رفتید حتما ایمیلی که بهتون وقت داده رو پرینت گرفته باشید، با نشون دادن اون از قسمت بازرسی رد میشید و وارد اتاق انتظار میشید. وقتی نوبتتون شد مدارک رو به کارمند مرکز تحویل میدید. کارمندهای اونجا هیچ تصمیمی برای ویزای شما نمیگیرند و فقط تحویل گیرنده مدارک هستند.

بعد از پرداخت هزینه ویزا و کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال، انگشت نگاری انجام میشه و باید صبر کنید تا جواب ویزا با ایمیل براتون فرستاده بشه.

آدرس مرکز وی اف اس گلوبال هلند تهران، خیابان مقدس اردبیلی، مرکز خرید پالادیوم، طبقع ۱۱، مرکز ویزای هلند. تلفن مرکز هم ۰۲۱۲۷۶۷۴۰۰۰ هست.

اگر ویزای طولانی مدت هلند درخواست دادید روز مصاحبه باید به سفارت هلند به آدرس فرمانیه، دیباجی شمالی، ارغوان غربی، پلاک ۸ که بیشتر شبیه یک دژ نظامی میمونه تا سفارت مراجعه کنید. امیدوارم حداقل گاردهای فلزیش رو رنگ کنند تا اینقدر ترسناک به نظر نیاد 🙂

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

درسته که مرحله استرس دار مصاحبه برای ویزای کوتاه مدت تایپ C حذف شده ولی تجربه خودم رو برای کسانی که به هر دلیلی نیاز به مصاحبه داشتند مینویسم.

خیلی مهمه که اعتماد به نفس و راجع سفرتون اطلاعات دقیقی داشته باشید. به نظر من مهمترین قسمت مصاحبه همین اعتماد به نفسه. یعنی به راحتی بتونید توضیح بدید هدفتون از ویزا گرفتن چیه.

یادم میاد مصاحبه کننده از یک نفر پرسید چرا از بین این همه کشور هلند رو انتخاب کردی؟ اون شخص هم جواب داد چون طبیعتش سرسبزه و خیلی زیباست. خانم مصاحبه کننده هم گفت خوب برو شمال، چه کاریه این همه میخوای هزینه کنی بری هلند 😆

درسته جواب ویزا رو معمولا دو هفته ای میدند ولی من خیلی خوش شانس نبودم و دفعه اول که برای ویزای هلند اقدام کردم دو ماه طول کشید تا بهم جواب داده بشه! البته روز مصاحبه بهم گفتند که مورد شما رو می فرستیم هلند راجع بهش تصمیم گیری بشه و بیشتر از ۲ هفته طول میکشه ولی نگفتند ۲ ماه! حدودا دو ماه بعد از روز مصاحبه از سفارت هلند تماس گرفتند و گفتند با ویزات موافقت شده و میتونی برای دریافت ویزا بیایی سفارت.

ان شاالله بعد از اینکه جواب مثبت ویزا رو گرفتید حتما به شرایطش و مدت اعتبار اون توجه کنید.

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

برای من تاریخ صدور ویزا رو ۶ اکتبر ۲۰۱۳ زده. تاریخ اعتبار ویزای من از ۱۰ اکتبر تا ۲۴ نوامبر هست یعنی یک بازه ۴۴ روزه. من توی این بازه زمانی باید وارد محدوده شینگن میشدم و تا قبل از ۲۴ نوامبر هم باید خارج می شدم. مدت زمان اقامت من رو هم زده ۳۰ روز، یعنی درسته که ویزا در یک بازه ۴۴ روزه اعتبار داره ولی حداکثر اجازه ۳۰ روز موندن در حوزه شینگن رو داشتم. تعداد ورود رو هم یک بار نوشته، یعنی اگر مثلا بعد از ۲۰ روز از حوزه شینگن خارج می شدم حتی با اینکه هنوز ۱۰ روز دیگه مجوز اقامت داشتم ولی اجازه ورود مجدد به من داده نمی شد.

اون پایین هم دو تا جمله نوشته. اولیش Report back to embassy معنیش اینه که وقتی از سفر برگشتم کپی ویزا و صفحات دارای مهر ورود و خروج ایران و حوزه شینگن رو ببرم تحویل سفارت بدم. ایمیل اسکن اون صفحات رو هم قبول کردند. جمله دوم Report to police Eindhoven within 72 hrs یعنی از وقتی وارد هلند شدم ۷۲ ساعت فرصت داشتم که برم اداره پلیس آیندهوون (شهری که دعوتنامه از شهرداری اونجا برای من فرستاده شده بود) و یک فرم پر کنم. پلیس آیندهوون هم یک برچسب توی پاسپورتم زد و موقع برگشت به ایران اسکنش رو فرستادم برای سفارت. این دو مورد برای افراد کمی نوشته میشه ولی ظاهرا مورد من خاص بوده 🙂

اگر خدایی نکرده درخواست ویزای شینگن شما ریجکت شد دنیا به آخر نرسیده. چند ماهی صبر کنید و ترجیحا از یک سفارتخانه دیگه اقدام کنید. اگر بدلیل کسری مدارک ویزاتون ریجکت شده باشه خیلی راحت میتونید بگید که برای درخواست قبلی مدارک کامل نداشتم و الان با مدارک کامل اومدم اقدام کنم.

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

چند توصیه برای ویزای شینگن هلند

 • سعی کنید ورودتون از هلند باشه، هم از این جهت که اگر از کشور دیگری وارد شینگن بشید ممکنه اجازه ورود بهتون داده نشه و هم دفعه بعد که برای ویزای هلند اقدام کنید احتمالا سختگیری بیشتری بشه.
 • اگر بار اولتون هست که قصد گرفتن ویزای شینگن رو دارید درخواست ویزای طولانی و مولتیپل ندید.
 • قبل از دریافت جواب قطعی ویزا هیچ بلیط قطار، هواپیما و رزرو هتلی رو قطعی نکنید.
 • سفارت هیچ پولی به عنوان ضمانت برگشت از شما دریافت نمیکنه. اگر از طریق آژانس اقدام کنید ممکنه اون آژانس از شما بخواد علاوه بر هزینه ای که برای ویزا دریافت میکنه پولی هم به عنوان ضمانت برگشت ازتون درخواست کنه. این پول رو میگیره تا مطمئن بشه شما برمی گردید و اعتبار آژانس که شما رو به سفارت معرفی کرده خدشه دار نمیشه.
 • هزینه ویزای شینگن فقط و فقط ۶۰ یورو هست بعلاوه ۲۸ یورو کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال و هزینه ترجمه مدارک. اگر دانش زبان انگلیسی در حد متوسط دارید، فرم ها رو میتونید خودتون پرکنید و فرصت جستجو در سایت های رزرو هتل رو دارید، سراغ آژانس هایی که پول های کلانی دریافت می کنند نرید.
 • پادشاهی هلند تعدادی جزیره در دریای کارائیب داره که فقط با ویزای شینگن مولتیپل اجازه ورود به اون جزایر رو دارید.

در آخر اینکه از اونجایی که تصمیم گیرنده برای دادن ویزا شخص هست نه ماشینو روبات، این احتمال وجود داره که دو نفر مدارک شبیه به هم ارائه بدهند ولی جواب های متفاوتی بگیرند. موارد بالا تجربه شخصی من بوده و ممکنه دفعه بعد که به سفارت مراجعه کنم نحوه مراحل کار فرق کرده باشه و حتی جواب متفاوتی دریافت کنم.

آمارهای جالب از ویزای شینگن

در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۹۰ هزار ایرانی درخواست ویزای شینگن کردند که فقط ۱۴ درصد جواب منفی دریافت کردند و ویزاشون ریجکت شده. من خودم فکر می کردم جواب های منفی خیلی بیشتر از این باشه. ضمن اینکه آمار ایران به کشورهای تونس، مصر، لبنان و مراکش خیلی نزدیکه. از همسایمون پاکستان با ۳۴ درصد جواب منفی خیلی اوضاعمون بهتره. افغانستان هم با ۴۲ درصد ریجکت شدن ویزای شینگن شهروندانش بدترین آمار رو داره.

یک آمار جالبه دیگه در مورد دارندگان پاسپورت روسیه هست. بیشترین متقاضیان درخواست ویزای شینگن در سال ۲۰۱۵ شهروندان روسیه بودند و تعداد ریجکت شدن هاشون هم جزو کمترین ها و فقط ۱.۳ درصد بوده.

برای دیدن کلیه آمارهای ویزای شینگن به سایت Schengen Visa Information برید.

سوالات متداول در مورد ویزای هلند

کدوم آژانس اخذ ویزای تضمینی هلند انجام میده؟

چیزی به اسم ویزای تضمینی برای هلند وجود نداره. آژانس که هیچ، بعید میدونم کارمندان سفارت هلند در تهران هم بتونند همچین تضمینی به کسی بدهند چون تصمیم در مورد ویزای ایرانیان در سفارت هلند در امان پایتخت اردن گرفته میشه. بنابراین هرگونه ادعایی در مورد ویزای شینگن تضمینی هلند به نظر من بی پایه و اساس هست.

هزینه ویزای هلند چقدره؟

مثل بقیه کشورهای شینگن، هزینه برای ایرانی هایی که در ایران اقدام می کنند فقط و فقط ۶۰ یورو هست. اگر آژانس یا شخصی برای پر کردن فرم ها و تهیه مدارک لازم ویزا به شما کمک کنه و پولی دریافت کنه بحثش متفاوته، سفارت هلند فقط ۶۰ یورو برای ویزا دریافت میکنه که غیر قابل بازگشت هم هست. ۲۸ یورو هم کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال هست.

در زمان عادی وی اف اس کل هزینه رو به ریال هم دریافت میکنه ولی در شرایطی که نرخ ارز کمی نوسان داشته باشه فقط یورو قبول میکنه. توصیه می کنم یورو ببرید.

نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزای هلند چطوریه؟

اگر درخواست ویزای شما توسط سفارت هلند ریجکت بشه، یک نامه به شما داده میشه که در اون دلایل ریجکت شدن رو نوشته. در انتهای اون نامه هم نحوه اعتراض به این نتیجه به شما اعلام میشه. شما باید دلایل اعتراضتون رو بنویسید و اون رو به آدرسی که سفارت میگه پست کنید. تصمیم نهایی در این مورد رو وزارت دادگستری هلند میگیره.

در صورت گرفتن ویزا همه اقامتم در هلند باید باشه؟

اجباری برای این قضیه نیست ولی اگر برنامه سفری که به سفارت دادید همش در هلند باشه و موقع ورود به هلند نتونید مامور مرزی رو قانع کنید، احتمالش هست از ورود شما به شینگن جلوگیری بشه. من ترجیح میدم همیشه صداقت داشته باشم.

اخذ ویزای هلند از ترکیه یا کشور دیگری رو توصیه می کنید؟

خیر. اگر اقامت ترکیه نداشته باشید و فقط بعنوان توریست در ترکیه باشید، شانس گرفتن ویزای هلند خیلی کم میشه.

ما یک خانواده – گروه هستیم که با هم سفر می کنیم، به سفارت اعلام کنیم؟

بله. اگر شما نگید و سفارت خودش متوجه بشه به احتمال زیاد بدلیل پنهان کردن حقیقت به شما بی اعتماد و درخواستتون ریجکت میشه.

امکانش هست یک برنامه سفر برای من بنویسید؟

خیر، ای کاش وقتش رو داشتم بتونم برای همه برنامه سفر بنویسم ولی ندارم. برنامه سفر هر شخص متناسب با سفر خودش و همچنین رزرو هتلش باید نوشته بشه. برنامه سفر پیچیده نیست. به انگلیسی بنویسید هر روز سفرتون چه جاهایی رو میخواهید ببینید.

شانس من برای گرفتن ویزای شینگن چقدره؟

شانس دریافت ویزا قابل محاسبه نیست. هرچه مدارکتون قوی تر باشه و نشون دهنده بازگشتتون به ایران باشه، شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه. حتی امکان داره دو نفر با شرایط کاملا مشابه جواب های متفاوتی بگیرند چون تصمیم گیرنده شخص هست نه ربات.

با عرض معذرت کامنت هایی که در مورد شانس دریافت ویزا و موارد مشابه سوال پرسیده باشند منتشر نخواهند شد.

چرا سوال من منتشر نمیشه؟

چون جوابتون توی متن مقاله یا سایر کامنت ها هست. بدلیل زیاد بودن کامنت های این مقاله سعی می کنم کامنت ها زیاد نشه تا برای همه قابل استفاده باشه.

یک دلیل دیگه سوال پرسیدن در مورد شانس دریافت ویزا و اقدام کردن و نکردن برای ویزا هست. این تصمیمی هست که خود شما باید بگیرید.

دلیل دیگه منتشر نشدن کامنت، سوال پرسیدن در مورد روش های غیرقانونی و خلاف برای دریافت ویزا هست.

در پایان از همه دوستانی که کامنتشون منتشر نمیشه عذرخواهی می کنم.

خوشحال میشم نظرتون رو بدونم و از اون خوشحال تر اگر تجربه ای دارید و میتونید به این نوشته اضافه کنید. به خصوص اگر برای ویزا اقدام کردید، مدارک ارائه شده به وی اف اس و همینطور نتیجه ویزای شینگن رو برای استفاده سایر دوستان کامنت کنید.

به این امید که این ۱۴ درصد ریجکتی هر سال کمتر بشه.

اسفند ۱۳۹۵

مطالب مرتبط

۶۲۰ دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ا
امین حسینی
۱۳ ساعت پیش

سلام . بنده هم متاهل هستم و صاحب بچه 18 سال سابقه بیمه دارم دعوتنامه از دوستم که ایرانی هست و مقیم اونجاست دارم فقط خواستم خودم سفر کنم و زن و بچه ام ایران میموندن . ولی متاسفانه ریجکت شدم و برای بار اول درخواست ویزا میدم .حال یک سوال گفتند که چون فامیل نیستی با دوستت یکی از دلایل رد شدن هست آیا به نظر شما صحت دارد . یا مشکل جای دیگه است .

پاسخ
پاسخ
م
مجید
۱ روز پیش

سلام
من حدود دو هفته است که دنبال جور کردن مدارک برای سفارت هستم تو این مدت با توجه به شرایط مملکت یا مساله دیگه تعداد افرادی که از سفارت های مختلف رجکت میشن به دلیل عدم بازگشت به ایران زیاد شده درواقه کسی رو ندیدم که دو این مدت ویزا گرفته باشه مخصوصا ویزا اولی ها چه دلیلی داره این رجکتی ها من مادری رو دیدم که دوبار شنگن داشت با دعوتنامه پسرش برای بار سوم خواست بره رجکتش کرده بودن یا خانواده ای که قبلا ویزا داشتن تو این مدت رجکت شدن از کسایی که دیدم همه رجکت شدن به دلیل عدم بازگشت به ایران چه دلیلی میتونه داشته باشه این تعداد رجکتی تو این مدت ؟

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۳ روز پیش

سلام . من به دلیلی نمیتونم در وقت تعین شده مدارکم رو تحویل بدم به شرکت vfs . یک هفته دیگه وقتم هست آیا باید ایمیل بزنم و قرار رو کنسل کنم . و دوم اینکه میتونم چند ماه بعد اقدام کنم برای گرفت از شرکت vfs ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ روز پیش

سلام وقت بخير
بله شما مي توانيد با ايميل قرار ملاقات خود را كنسل كنيد و در همان ايميل مجدد درخواست وقت جديد نماييد .
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
ا
الی
۳ روز پیش

سلام ممنون از پاسخگویی اتون .
من به همراه خانواده اواخر بهمن از سفارت اسپانیا ریجکت شدیم برای اواخرشهریور می خواستیم دوباره درخواست بدیم. وقتی که به ما دادن برای اوایل مرداد هست از تاریخ ریجکت تا اوایل مرداد حدود پنج ماه و چند روز گذشته به نظرتون چیکار کنم چون شنیدم باید شش ماه گذشته باشه به نظرتون ایمیل بزنم و تغییر وقت بدم . ممنون می شم راهنمایی بفرمایید واقعا ایندفعه نمی خوام ریسک کنم و اشتباهی عمل کنم . سپاس فراوان

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ روز پیش

سلام وقت بخير
از كدوم سفارت اقدام كرده ايد ؟

پاسخ
پاسخ
ا
الی
۲ روز پیش

از سفارت هلند وقت گرفتم تابستان سال گذشته یک ویزای مولتی از هلند داشتیم.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ روز پیش

سلام وقت بخير
بي درنگ اقدام كنيد !
مطمنا موفق خواهيد شد .

پاسخ
پاسخ
ا
الی
۲ روز پیش

الان وقتی که سفارت هلند به من داده از تاریخ ریجکتی قبلی پنج ماه و دوسه روز گذشته به نظرتون ایمیل بزنم و وقت رو کنسل کنم و مجددا درخواست وقت کنم که حتما شش ماه گذشته باشه یا با همین وقت برم.
سپاس فراوان

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ روز پیش

سلام
مشكلي نيست
من سال گذشته يكي از دوستانم كمتر از سه ماه بود ريجكت شده بود و براي هلند اقدام كرد ، همون لحظه خانم از پست كانتر گفت كه شما الرت داريد روي پاستون مي خواهيد اقدام مجدد كنيد ؟
كه دوستم بله گفت و يك فرم پر كرد و مدارك رو تحويل گرفتن ازش

پاسخ
پاسخ
ح
حميدرضا
۳ روز پیش

fبا سلام وتشکر از راهنمایی های خوب شما ، من ویزای شنگن چند بار ورود(با اعتبار ۳ماهه) از هلند گرفتم و در ایام عید هم سفر ۱۰ روزه به هلند داشتم ، حالا قصد دارم با همین ویزا به فرانسه برم ، بلیط رفت به آمستردام و برگشت از پاریس گرفتم ، سوالم اینه که در ورود دوم هم باید حتما اقامت در خود هلند داشته باشم یا دیگه این موضوع مطرح نیست؟ با تشکر

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ روز پیش

سلام وقت بخير
براي بار دوم نياز نيست به كشور مبدا صادر كننده ويزا ورود كنيد .
فقط مدارك و مستندات سفر شما بايد كامل باشد .
بليط رفت و برگشت
اقامت هتل
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۳ روز پیش

يك سوال خدمتتون داشتم.اينكه مي فرماييد براي بار دوم مي شود بليط ورودي را از فرانسه گرفت،بعد از پايان مدت اعتبار ويزا و در صورت درخواست مجدد براي ويزاي هلند،سفارت از اين مورد اياراد نمي گيرد؟يعني در كل يكبار مهر ورود به كشور صادر كننده كافي هست؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ روز پیش

سلام وقت بخير
شما در درخواست ويزا خود يك بار ورود به هلند را اعلام ميكنيد و محدوده سفر خود ١٤ روزه اعلام مي كنيد !
پيشنهاد منم هميشه همين بوده بوده محدوده كم سفر باعث دادن روزهاي بيشتري به شما مي شود .
در صورتي كه خود سفارت به شما ويزاي چند بار ورود دهد ديگه مقصر شما نيستيد از يك افر استفاده كرده ايد .
موفق باشيد.

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۳ روز پیش

با سلام
اينجانب به تمايل به تقاضاي ويزاي مولتيپل هلند دارم؟فكر مي كنيد براي بار اول در صورت تأييد مدارك،مولتيپل چند ماهه به ما تعلق بگيره؟در 7 ماه گذشته، دو ويزاي شنگن يكي از سوئيس و يكي از اسپانيا داشته ايم.آيا براي مولتيپل هلند حتما بايستي در ابتدا يك سينگل هلند داشته باشيم؟ با تشكر

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ روز پیش

سلام
شما در خواست سينگل بديد ، سفارت بر اساس ورود و خروج شما به حوزه يورو مطمنا به شما ويزاي مولتيپل خواهد داد .
البته نگفتيد دو ويزاي قبل شما به چه صورت صادر گرديده است ؟

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۳ روز پیش

دو ويزاي سوئيس و اسپانيا بصورت سينگل بوده است.بهتر نيست در فرم تقاضاي ويزا مولتيپل رو علامت بزنم؟ ممكنه سينگل رو علامت بزنم و بهم سينگل بدن.و يك سوال ديگه اينكه اگر بخوام تقتضا مولتيپل بدم طبيعتا بليط رفت و برگشت و رزرو هتل رو فقط براي سفر اول ارائه بدم؟با تشكر از پاسخگويي سريع شما

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ روز پیش

سلام وقت بخير مجدد
بله مي توانيد .
بليط و هتل هم براي سفر اول فقط نياز هست.

پاسخ
پاسخ
س
ساسان
۴ روز پیش

سلام، اگر ويزا گرفته شده ٣ ماه رو استفاده نكنيم دفعه بعد درخواست ويزا بدهيم ممكن بخاطره استفاده نكردن ويزا قبلي به مشكل بخوريم يا نه ؟ باتشكر

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ روز پیش

سلام وقت بخير
ممكن هست از شما سوال شود و اگر دليل قانع كننده يا مستندات ارائه ندهيد اين امكان وجود دارد .
ولي الان شرايط تغيير كرده و شركت وي اف اس بعنوان كارگزار هست يكم اين موضوع پيچيده تر خواهد شد و تصميم نهايي را افسر ويزا خواهد گرفت
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
ج
جواد
۴ روز پیش

سلام
من 11 روز پیش به شرکت وی اف اس گلوبال ایمیل زدم و تقاضای ویزای کوتاه مدت دادم.(عموم در هلند زندگی میکنه و دعوتنامه برام فرستاده و این مسئله رو در ایمیل هم مطرح کردم)
اما هنوز جوابی دریافت نکردم. میخوام بدونم باید صبر کنم یا دوباره ایمیل بزنم یا حتی تماس بگیرم ؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ روز پیش

سلام وقت بخير
براي چه زماني درخواست وقت كرده ايد ؟
مطمنا تا ماه تير امكان وقت وجود ندارد
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
پ
پونه
۴ روز پیش

سلام وقت بخیر و ممنون به خاطر مطالب مفیدتون که باعث اعتماد به نفس من و همسرم شد و به جای اینکه مبالغ زیادی رو به آژانس بدیم خودمون اقدام کنیم .چند روز پیش من فرم مشخصاتمون رو فرستادم که بلافاصله تاییدش اومد ،دیروز پیامی اومد که در تاریخی که ما برای وقت ملاقات خواسته بودیم جا ندارن ،من هم وقت ملاقات و وقت سفر رو تغییر دادم و دوباره فرستادم اما دیگه جوابی نیومد،شما دراین مورد اطلاعی دارید ؟بسبار سپاسگزارم از توجهتون

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ روز پیش

سلام وقت بخير
به دليل تعداد بالاي درخواست ها براي فصل تابستان جاي نگراني وجود ندارد .
منتظر باشيد
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
ا
امین حسینی
۴ روز پیش

سلام . جواب ایمیلی که از وی اف سی میاد مشخص نیست که ویزا دادن یا نه یا حتما باید پاسپورتو بگیری که بدونی ویزا دادن یا نه ؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ روز پیش

سلام وقت بخير
شركت وي اف اس نقشي در روند صدور ويزاي شما ندارد ، اگر هم از صدور يا ريجكت ويزاي شما اطلاع داشته باشيد مجاز به پاسخگوييي نمي باشد .
يا حضوري مراجعه فرماييد ، يا از برگ كه بعنوان برگ وكالت به شما ارائه داده اند استفاده فرماييد .
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
ا
امین
۵ روز پیش

سلام
من این سوالی رو دو هفته پیش مطرح کرده بودم که متاسفانه منتشر نشد و پاسخی هم دریافت نکردم
ممنون میشم راهنماییم کنید
سوالم این بود:
من شنیدم برای اخذ ویزای توریستی اگر واچر هتلی که ارائه می کنیم فری کنسلیشن باشه (Free Cancellation) ریجکت میشویم
یعنی حتما باید واچر هتلی را ارائه بدیم که امکان کنسل کردنش وجود نداشته باشه یا اینکه کنسل کردنش شامل هزینه جریمه بهش.
البته فلسفه این سخت گیری قابل درکه ولی این برای مسافر وقتی ممکنه درخواست ویزاش رد بشه هم ریسک بزرگی محسوب میشه
آیا این موضوع واقعیت داره؟
ممنون از شما

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ روز پیش

سلام وقت بخير
عموما رزرو هتل از سايت بوكينگ به دليل سياست اين سايت و امكان كنسلي خيلي مورد اقبال سفارت ها نيست ، چون ضمانتي وجود ندارد .
فقط بايد شخص متقضي ويزا با كرديت كارت خود هتل را رزرو نمايد كه تا حدودي اين تضمين را به سفارت دهد .
موفق باشيد .

پاسخ
پاسخ
م
محمد علی
۲ روز پیش

سلام دوست عزیز اگر متقاضی خودش مستر کارت نداشته باشه و مثلا پسر خالش براش اینکارو انجام بده مورد قبول هست؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ روز پیش

سلام وقت بخير مجدد
اين كلام من وحي مطلق نيست !
من بهترين راه رو گفتم .
فرقي نميكنه پسر خاله با يك شركت تجاري .
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
م
محمد علی
۲ روز پیش

ممنون از پاسخ گویی به موقع و کامل
سوال بعدیم این هست که پیشنهاد شما جهت رزرو هتل که قطعی باشه و فری کنسلیشن هم داشته باشه که ضرر هم نکنیم چی هست
من ۲ تا شنگن المان و همسرم هم ۱ بار اذر ماه شنگن المان داشته و الان واسه فرانسه اقدام کردیم
اگر راهنمایی کنین ممنون میشم

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ روز پیش

سلام وقت بخير مجدد
پيشنهاد ميدم با كرديت خودتون هتل فري كنسلشن اقدام كنيد .

پاسخ
پاسخ
م
مجتبی
۷ روز پیش

سلام. ایا امکان اینکه یک کمپانی امریکایی اسپانسر من برای سفر توریستیم به هلند بشه وجود داره؟ یا فقط باید اقوام درجه یک باشه؟ چون خودم نمیتونم حساب بانکی خوبی ارایه بدم.
ممنون از ادمین

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۵ روز پیش

سلام وقت بخير
وقتي شما يك شركت اسپانسر شما مي شود ويزاي شما ديگر توريستي نيست و بيزينس مي مي باشد .
بله
اين امكان وجود دارد .
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
A
Amir
۷ روز پیش

سلام ممنون از مطالب مفید و عالیتون
1 سوال داشتم
ایا دوستی بوده که ریجکتی داشته ولی از سفارت هلند اولین شنگن رو بعد از ریجکتی بگیره؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۵ روز پیش

سلام
بله
اين امكان وجود دارد
در صورتي كه تمامي مدارك و مستندات را بصورت جامع به سفارت ارائه دهيد.
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
A
Amir
۵ روز پیش

چون حدود 2 سال پیش از فرانسه چون مصاحبه خوبی نداشتم با بند دلایل ترک خاک شنگن برای سفارت مشخص نشده ریجکت شدم
سند ملکی دارم
متاهلم
کارمند شرکت خصوصی با بیمه و حقوق 2میلیون و صد هزار
نزدیک 57م هم سپرده دارم
آژانسها میگن 2هزار یورو رفع ریجکتیه
میخوام بدونم چیکار مگه میکنن

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ روز پیش

جان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
٢ هزار يورو جهت رفع ريجكتي ؟
مگر اژانس ها كارمند سفارت ها هستند ؟ يا در سيستم بسيار پچيده و امنيتي حوزه يورو دسترسي دارند !؟
جواب من منفي است .
مطالب بالا را كامل بخونيد يكم اعتماد به نفس داشته باشيد .
مطمنا موفق خواهيد شد .

پاسخ
پاسخ
M
Mojtaba
۷ روز پیش

سلام . من یک سوال داشتم. برای تعیین وقت سفارت برای اخذ ویزای توریستی هلند ما باید یک ایمیل به ادرس appt.netherlands@vfshelpline.com که حاوی یک سری اطلاعات شخصی هست بزنیم درسته؟ در یک قسمتی از ما date of travel خواسته. ما که نمیدونیم کی ویزا میگیریم. پس این قسمت رو چه تاریخی بنویسیم.
ممنون

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۵ روز پیش

سلام
شما بايد محدوده سفر خود را به شركت اعلام نماييد .
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
س
سپهر
۷ روز پیش

سلام من تازه با سایت آشنا شدم ممنونم از اطلاعتتون خیلی مفید وجامع هستند
یه سوال داشتم اواسط سال 96 من برای ویزای شینگن از طریق سفارت لهستان اقدام کردم و موفق به اخذ ویزای شینگن کوتاه مدت هم شدم اما متاسفانه بدلیل نداشتن مدارک کافی کشور لهستان من رو دیپورت کرد وبرگشتم الان میتونم اقدام کنم برای ویزا؟؟؟
ممنون میشم اگه من رو راهنمایی کنید

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۵ روز پیش

سلام وقت بخير
بله شما مي توانيد .

پاسخ
پاسخ
ا
افشین
۷ روز پیش

با سلام
یه سئوال داشتم از خدمتتون ،
می خواستم بدونم در فرم درخواست ویزا (شماره 22 )که مقصد کشور شنگن را باید نوشت . لازم است کلیه کشورهای شنگن که قصد سفر و یا عبور داریم ذکر شود و یا فقط کشوری که درخواست ویزا دادیم ؟
ممنون از زحمات شما

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۵ روز پیش

سلام وقت بخير
شما مقصد كه همان كشور صادر كننده ويزا مي باشد قيد فرماييد .
در برنامه سفر به ريز و به مستندات بليط پرواز هتل و .... بنوسيد و ارائه نماييد .
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
ا
افشين
۵ روز پیش

حامد جان ممنون از پاسخگويي
من با دعوت نامه و نوع ويزا ديدار خانواده مي خواهم اقدام كنم .. بازهم برنامه سفر لازمه تهيه كنم ؟ و فيلد ٢٢ فقط كشور مقصد قيد شود ؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ روز پیش

سلام وقت بخير مجدد
بله

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۸ روز پیش

با عرض سلام و تشکر بابت اطلاعات مفید سایتتون
2 سوال داشتم:
1- آیا نیازی به ترجمه کارت ملی هم هست؟
2-آیا نیازی به تهیه سوابق تامین اجتماعی و ترجمه اون هست؟
ممنون ار پاسخگوییتون

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۵ روز پیش

سلام وقت بخير
براي سفارت هلند نياز نمي باشد
جواب سوال دوم شما هم بله نياز مي باشد
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
S
Shahriar
۸ روز پیش

سوال دیگه ای که دشاتم اینه که منظور از برنامه سفر چیه؟
باید چطوری نوشته بشه؟
نمونه ای هست ازش؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۵ روز پیش

سلام برنامه سفر در كل به اين چند موضوع ختم مي شود
نام كشور
مدت اقامت
مستندات بليط و هتل
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
S
Shahriar
۵ روز پیش

ممنون از جوابتون
همین مدارک رو ارائه بدیم قبوله؟ یا باید مثلا در یک برگه توضیح بدیم که کی میبریم کی میایم کجاها میریم و... و به همراه فرم درخواست ویزا ارائه بدیم؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ روز پیش

سلام وقت بخير مجدد
بله در يك برگ مجزا تمامي ريز سفر به زبان انگليسي بايد قيد شود .
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
S
Shahriar
۸ روز پیش

با سلام
گردش حساب 3 ماهه چند روز قبل از وقت سفارت باید گرفته بشه؟ اگه یک هفته قبل از وقت سفارت باشه مشکلی ایجاد میکنه؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۵ روز پیش

سلام
پيشنهاد مي شود
تا حدود دو هفته قبل باشد

پاسخ
پاسخ
ع
علي
۸ روز پیش

سلام وقت شما به خیر
پدر من يك بازنشسته شركت نفت هست بجز گواهي بازنشستگي چ مدارك ديگه اي بايد ز شركت نفت بكيرند وارايه كنند

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۵ روز پیش

سلام
نياز به هيچ مدركي جز مدارك بازنشستگي كه اعم از فيش حقوقي ، كارت بازنشستگي و گواهي مي باشد

پاسخ
پاسخ
ادامه...