سفرنوشت

راهنمای اخذ ویزای شینگن هلند - تجربه شخصی

هلند

به روز رسانی در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۲۶: آدرس شرکت وی اف اس هلند تغییر پیدا کرده و به میدان هروی منتقل شده.

به روز رسانی در ۱۳۹۷/۳/۲۴: اگر وی اف اس به شما پیام داد که زودترین زمانی که وقت داره هفته چهارم سپتامبر هست این یعنی باید تاریخ سفر رو به هفته سوم نوامبر به بعد تغییر بدید و دوباره ایمیل درخواست وقت به وی اف اس بفرستید. هفته چهارم سپتامبر نوبت شما نیست! تا وقتی که یک روز و ساعت مشخص به شما اعلام نشه هیچ وقتی ندارید. ایمیل های وی اف اس خیلی واضح هست. یک دوست که دانش انگلیسی در سطح متوسط داره خیلی میتونه به شما کمک کنه.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۳/۷: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تقاضای ویزا برای وی اف اس بسیار زیاد شده و احتمالا چندین بار وی اف اس به ایمیل شما پاسخ میده که زمان سفرتون رو عقب بیاندازید. به این ایمیل ها فوری پاسخ بدید تا نهایتا یک وقت تحویل مدارک به شما اختصاص داده بشه. به همین دلیل تقاضای زیاد سفارت هم معمولا نمیتونه در بازه ۱۴ روزه پرونده ها رو بررسی کنه و حتی تا ۳۰ روز هم شده که جواب دادن طول کشیده.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۱/۲۱

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱۰/۱۳: با توجه به این که کامنت های این پست داشت به ۱۰۰۰ تا می رسید، از امروز حذف کامنت هایی که برای دیگران مفید نبود رو شروع کردم تا استفاده از این مطلب و نظراتش برای مراجعه کنندگان ساده تر باشه. این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶: سیستم ویزای کوتاه مدت هلند به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار شد که توضیحاتش رو در قسمت هایی که تغییرات ایجاد شده اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۱: توضیحات بیشتر به قسمت وقت مصاحبه و نوبت سفارت هلند اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۳/۲۱: قسمت سوالات متداول در مورد ویزای هلند رو به مطلب اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱/۲۹: در آوریل ۲۰۱۷ وبسایت تمامی سفارت های هلند در دنیا تغییر یافت و اطلاعات به صورت یکپارچه در یک سایت ارائه می شود. لینک هایی که در این مطلب به سایت سفارت بود به روزرسانی شد و لینک به لیست شرکت های بیمه مورد قبول سفارت هلند، به دلیل اینکه در سایت جدید این لیست ارائه نشده، حذف شد.

اگر عبارت ویزای شینگن (Schengen Visa) رو سرچ کنید چند صفحه اول گوگل فقط آژانس هایی هستند که با دریافت مبالغ زیادی این کار رو انجام میدند. شاید برای همینه که تصور بر این شده تنها راه برای دریافت ویزای شینگن صرف مبالغ زیاد و مراجعه به این آژانس هاست. یک دلیل دیگرش هم شاید این باور غلط باشه که اکثر درخواست های ویزای شینگن ریجکت میشند که البته این هم درست نیست و در آخر این نوشته آمار جالبی رو بهتون میگم.

توی این مطلب سعی می کنم تجربه شخصی خودم و هرچی که راجع به این ویزای شینگن هست و مراحل لازم برای دریافتش رو با شما به اشتراک بگذارم.

ویزای شینگن چیست و چه مزایایی داره

سال ۱۹۸۵ شهر کوچکی به اسم شینگن در لوکزامبورگ میزبان سران ۵ کشور اروپایی بود که اولین قدم رو برای تحقق رویای اروپای بدون مرز برداشتند و معاهده ای که بعدها به معاهده شینگن معروف شد رو امضا کردند. ده سال بعد معاهده شینگن با برداشته شدن نقاط کنترل مرزی بین ۷ کشور عملیاتی شد و تا امروز که این کشورهای بدون مرز به ۲۶ تا رسیده در حال گسترش هست. در حقیقت مثل این میمونه که این ۲۶ کشور یکی هستند و فقط یک مرز بیرونی دارند.

معنی این بدون مرز بودن کشورها اینه که شما با ورود به یکی از این ۲۶ کشور، چون مرزی مابینشون نیست میتونید آزادانه به ۲۵ تای بقیه هم سفر کنید. برای ورود به این کشورها که محدوده شینگن رو تشکیل میدند شما باید از یکیشون ویزا دریافت کنید، ویزایی که به ویزای شینگن معروفه.

کشورهای حوزه شینگن عبارتند از

 • اتریش (Austria)
 • بلژیک (Belgium)
 • جمهوری چک (Czech Republic)
 • دانمارک (Denmark)
 • استونی (Estonia)
 • فنلاند (Finland)
 • فرانسه (France)
 • آلمان (Germany)
 • یونان (Greece)
 • مجارستان (Hungary)
 • ایسلند (Iceland)
 • ایتالیا (Italy)
 • لتونی (Latvia)
 • لیتوانی (Lithuania)
 • لوکزامبورگ (Luxembourg)
 • مالت (Malta)
 • هلند (Netherlands)
 • نروژ (Norway)
 • لهستان (Poland)
 • پرتغال (Portugal)
 • اسلواکی (Slovakia)
 • اسلونی (Slovenia)
 • اسپانیا (Spain)
 • سوئد (Sweden)
 • سوئیس (Switzerland)
 • لیختن اشتاین (Liechtenstein)

کشورهای عضو پیمان شینگن رو می تونید در نقشه زیر ببینید.

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

از این ۲۶ تا کشور ۱۷ تاشون در ایران سفارت دارند که از هر کدومشون میشه برای ویزای شینگن اقدام کرد.

با داشتن ویزای شینگن میتونید به ۴ تا کشور کوچولوی اروپایی که عضو محدوده شینگن نیستند ولی بین کشورهای عضو شینگن گیر کردند هم سفر کنید:

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

اگر ویزای شینگن شما دابل (دو بار ورود) یا مولتیپل (چند بار ورود) باشه علاوه بر ۳۰ کشور بالا میتونید به ۱۰ تا کشور اروپایی دیگه که عمدتا در منطقه بالکان هستند هم سفر کنید:

فقط باید حواستون باشه بعضی از این کشورها در صورتی اجازه ورود به شما میدند که ویزاتون دارای اعتبار باشه و یکبار هم ازش استفاده کرده باشید. شرایط هر کدوم رو جداگانه در کشور مربوطه خواهم نوشت.

علاوه بر کشورهای اروپایی، با داشتن ویزای شینگن میشه به چند تا کشور دیگه هم در آمریکای مرکزی سفر کرد که در قسمت خودش شرایط و جزییاتش رو می نویسم.

خوب حالا که دیدید با یک ویزا میشه به ۴۰ تا کشور اروپایی سفر کرد بریم مرحله بعد.

توضیح کشورهای بدون مرز در منطقه شینگن با چند مثال

قبل از اینکه برم اروپا، تصور دقیقی از اینکه کشورهای بدون مرز چطوری میتونه باشه و اینکه با ویزای یک بار ورودم میتونم همه کشورها رو ببینم ممکن نبود. اولین بار مرز زمینی هلند و بلژیک رو با ماشین دوستم رد کردیم و فقط از طریق جی پی اس ماشین که یک خط چین روی نقشه نشون میداد فهمیدم از مرز رد شدیم، واقعا هیچ نشانه فیزیکی و حتی تابلوی خوشامدگویی به بلژیک هم وجود نداشت. وضعیت مرزهای زمینی بین کشورهای حوزه شینگن تقریبا همه جا اینجوریه به جز برخی جاها که اتاقک های مخروبه کنترل مرزی از گذشته مونده. تنها یک بار در مرز زمینی ایتالیا به سوئیس ویزای همه مسافرها چک شد. این هم مربوط به سال ۲۰۱۵ و اوج مهاجرهای غیرقانونی از کشورهای جنگ زده بود.

کشور های یونان و مالتا مرز زمینی با بقیه کشورهای منطقه شینگن ندارند ولی با ویزای یک بار ورود میشه به این کشورها هم وارد شد چون مرزهای هوایی هم بین این کشورها حذف شده. فرودگاه های حوزه شینگن به دو قسمت تقسیم شدند، پروازهایی که خارج از شینگن به اون فرودگاه وارد و خارج میشند و پروازهای ورودی و خروجی مربوط به منطقه شینگن. مثلا وقتی شما از برلین آلمان به بارسلون اسپانیا پرواز کنید مثل این میمونه که از مادرید به بارسلون پرواز کردید. موقع خروج از آلمان و برلین پلیس مرزی پاسپورت شما رو نه کنترل میکنه نه مهری زده میشه (ممکنه بعضی از ایرلاین ها داشتن ویزای معتبر رو چک کنند) و همینطور موقع ورود به بارسلون کسی نه از شما پاسپورت و ویزا میخواد نه مهر ورودی در پاسپورتتون زده میشه. این مثال رو میشه به تمامی فرودگاه های حوزه شینگن بسط داد.

مثال آخر مربوط میشه به موردی که اکثر ما ممکنه اشتباه کنیم. اگر یک پرواز از تهران به پاریس با هواپیمایی آلیتالیا (هواپیمایی ایتالیا) داشته باشید این پرواز یک توقف هم در ایتالیا خواهد داشت. وقتی قصد تعویض پرواز در فرودگاه رم رو دارید چون پرواز شما از خارج منطقه شینگن اومده و الان قصد دارید یک پرواز داخل شینگن رو سوار بشید مجبور هستید از گیت پلیس مرزی در فرودگاه رم عبور کنید و مهر ورود به ایتالیا در پاسپورت شما خواهد خورد نه مهر فرانسه.

انواع ویزای شینگن و نوع مناسب برای سفر توریستی

ویزای شینگن تایپ A

ویزای ترانزیت فرودگاهی (Airport Transit Visa) که فقط برای استفاده از سالن ترانزیت یک فرودگاه در محدوده شینگن برای عوض کردن پرواز و خروج از شینگن هست و مسافر حق خروج از فرودگاه رو نداره. متاسفانه ایران جزو ۱۸ کشوری هست که این ویزا رو نیاز دارند و علت اصلیش هم میتونه درخواست پناهندگی در گذشته از این طریق باشه. هزینه این ویزا ثابت و ۶۰ یورو هست.

ویزای شینگن تایپ B

برای ترانزیت بود. منسوخ شده و دیگه وجود نداره.

ویزای شینگن تایپ C

ویزای کوتاه مدت (Short-stay Visa) که حداکثر اجازه اقامت ۹۰ روزه (پیوسته یا ناپیوسته) در یک بازه ۱۸۰ روزه رو میده. همه ویزاهای توریستی، شرکت در نمایشگاه و دیدار دوستان و اقوام و … در این دسته قرار می گیره. در مورد این ویزا خیلی نباید شاکی بود چون ۱۱۴ تا کشور دیگه هم مثل ما نیاز به دریافت این ویزا برای سفر به اروپا دارند. هزینه این ویزا هم ثابت و ۶۰ یورو هست. اسم دیگه این ویزا یونیفورم (Uniform Visa) هست.

ویزای تایپ C خودش به سه دسته یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود (مولتیپل) تقسیم میشه.

ویزای تایپ D

ویزای طولانی مدت که دیگه شینگن نیست و بهش ویزای ملی (National Visa) گفته میشه. برای تحصیل و کار از این ویزا استفاده میشه که من هم اطلاع چندانی ازش ندارم.

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

شروع اقدام برای ویزای شینگن

اولین مرحله انتخاب یک کشور از بین ۲۶ تا کشور حوزه شینگن برای انجام مراحل ویزا هست. قانونا شما باید از کشوری درخواست کنید که قصد سفر به اون رو دارید و اگر هدفتون سفر به بیش از یک کشور هست، سفارت اون کشوری رو انتخاب کنید که بیشترین مدت اقامت رو دارید.

از قانون که بگذریم منطقی اینه که از بین ۱۷ تا کشوری که توی ایران سفارت دارند انتخاب کنید. از بین اونها هم اگر کشوری هست که دوست یا فامیل دارید و میتونه براتون دعوتنامه بفرسته مسلما انتخاب بهتری هست.

من تجربه گرفتن ویزای شینگن از هلند (دو بار)، لهستان و یونان رو داشتم که لهستان از همه ساده تر بوده. بار دوم که از یونان اقدام کردم به قدری بی نظمی و شلختگی سفارت اذیتم کرد که قبل از گرفتن جواب رفتم و پاسپورتم رو گرفتم.

واقعا هیچ جوابی برای این سوال که کدوم سفارت اروپایی راحت شینگن میده و کدوم سختگیری بیشتره داره نیست، چون مورد به مورد فرق داره. من توصیه می کنم از آلمان و اتریش دوری کنید چون دوستانم تجربه های خوبی نداشتند. از سفارت یونان هم بدلیل بی نظمی و شلختگی وحشتناکش دوری کنید.

هر دو ویزای هلند با دعوتنامه دوستانم بوده و ویزای شینگن لهستان (ساده ترین ویزای شینگن من) و یونان بدون دعوتنامه. اینجا چون روی هلند تمرکز دارم جزئیات اونرو می نویسم.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

وقت مصاحبه و تحویل مدارک سفارت هلند

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶

بعضی از سفارت های اروپایی (مثلا ایتالیا) گرفتن نوبتشون هم دردسریه و بازار سیاه برای خرید و فروش نوبت به راه افتاده. خوشبختانه سفارت هلند این مشکل رو نداره و پروسه خیلی ساده هست. در سیستم جدید اصلا نیاز به ایمیل به سفارت هلند هم نیست. چون هلند هم مثل فرانسه و اتریش و انگلستان و … از تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۶ سیستم ویزای کوتاه مدتش رو برون سپاری کرد و به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار کرد.

برای دریافت نوبت دیگه به سفارت هلند ایمیل نمیزنید و به ایمیل مرکز وی اف اس گلوبال به آدرس appt.netherlands@vfshelpline.com مشخصات خودتون رو دقیقا به فرمت زیر و انگلیسی می فرستید:

 • Full Name
 • Passport Number
 • Date of Birth
 • Passport Expiry Date
 • Nationality
 • Gender
 • Date of Departure
 • Contact Number - Mobile Number
 • Email Address - for appointment confirmation

فوری یک ایمیل اتوماتیک میاد که بهتون میگه باید چه اطلاعاتی رو بفرستید. اگر اطلاعاتتون رو درست فرستادید اون ایمیل رو فراموش کنید. بین ۱ تا ۷ روز یک ایمیل دیگه که تاریخ تحویل مدارک تعیین شده برای شما ارسال میشه. این ایمیل رو باید پرینت بگیرید و روز تحویل مدارک همراه داشته باشید.

در صفحه تعیین وقت در سایت وی اف اس گلوبال به این دو نکته اشاره شده:

 1. تنها در صورتی برای شما وقت تعیین میشه که تمام اطلاعات بالا رو در ایمیل خود نوشته باشید. در غیر این صورت بدون هیچ جوابی به شما درخواست تعیین وقت شما رد میشه.

 2. زمانی که تعیین وقت انجام شد امکان کنسل یا تغییر تاریخ وجود نداره و در صورتی که در تاریخ وقت خود مراجعه نکردید باید درخواست تعیین وقت جدید بدید.

اگر بصورت گروهی و یا خانوادگی سفر می کنید مشخصات همه افراد رو در یک ایمیل بنویسید. اینجوری توی یک روز به همتون نوبت میدند.

اگر برای ویزای طولانی مدت تایپ D اقدام می کنید باید به خود سفارت هلند و ایمیل به teh-app@minbuza.nl درخواستتون رو بفرستید.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

مدارک لازم برای ویزای شینگن هلند

مدارکی که سفارت هلند درخواست میکنه شبیه مدارک بقیه کشورهاست، همون هایی که توی راهنمای کلی ویزا هم نوشتم. بسته به اینکه قصد سفر توریستی دارید یا دیدار دوستان و فامیل (با دعوتنامه) برخی از مدارک زیر رو نیاز ندارید که جلوش نوشتم.

 1. فرم کامل شده و امضا شده ویزای شینگن فرم ویزای هلند رو از سایت شرکت وی اف اس گلوبال هلند دانلود کنید.

 2. پاسپورت: پاسپورت باید حداقل دو صفحه خالی و سه ماه پس از پایان سفر هم اعتبار داشه باشه. کپی صفحه اول و صفحاتی که ویزا داره هم ببرید. در صورت داشتن پاسپورت قدیمی که توش ویزا و مهر ورود خروج داره، اون رو هم ببرید.

 3. شناسنامه و ترجمه اون به زبان انگلیسی: ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه و نیازی به مهرهای دادگستری و وزارت امور خارجه نیست.

 4. یک قطعه عکس رنگی جدید ۳.۵ × ۴: عکس باید بدون روتوش باشه. این رو دست کم نگیرید، افراد زیادی رو دیدم که بدلیل اینکه عکسشون شبیه عکس پاسپورت بود یا روتوش داشت، مورد تایید سفارت قرار نگرفت و مجبور شدند دوباره عکس بگیرند. من چون این رو شنیده بودم برای محکم کاری همون پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم. الان که تحویل مدارک به شرکت وی اف اس گلوبال شده، در اتاق انتظار امکان عکس پرسنلی البته با پرداخت هزینه هست. پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم.

 5. رزرو بلیط رفت و برگشت: این رزرو رو رایگان از همه آژانس های مسافرتی میتونید بگیرید و هیچ لزومی هم نداره بلیط نهاییتون پس از گرفتن ویزا همین باشه.

 6. دعوتنامه رسمی: دوست یا فامیل شما در هلند باید بره شهرداری و یک فرم دعوتنامه برای شما پر بکنه. هزینه این کار ۲۰ یورو هست. کپی این دعوتنامه رو هم به سفارت بدید قبول می کنند و نیازی به پست کردن اصلش نیست. به همراه این دعوتنامه کپی پاسپورت شخص دعوت کننده (و در صورت ایرانی بودن پاسپورتش کپی ویزای طولانی مدتش) رو هم باید به سفارت بدید. اگر دوستتون هزینه های شما در طول سفر رو هم تقبل بکنه باید کپی سه تا فیش آخر حقوقیش رو هم ببرید سفارت هلند. اگر هم کسی ندارید که براتون دعوتنامه بفرسته میتونید کنفرانس علمی، کارگاه آموزشی و یا دوره های آموزشی کوتاه مدت برای ثبت نام کردن پیدا کنید و ازشون درخواست کنید براتون دعوتنامه ارسال کنند. داشتن دعوتنامه به هیچ وجه اجباری نیست ولی شانستون رو برای گرفتن ویزا بیشتر میکنه.

 7. رزرو هتل برای تمامی مدت اقامت: رزرو رو خودتون میتونید از سایت بوکینگ و انتخاب هتل هایی که بدون کردیت کارت هم میشه رزرو کرد انجام بدید ولی اگر یک ویزا کارت یا مستر کارت داشته باشید و هتل هایی که میشه بعدا مجانی کنسل کرد انتخاب کنید، اعتبار رزروتون خیلی بیشتره. اگر دعوتنامه از دوستان و فامیل دارید نیازی به رزرو هتل ندارید.

 8. مدرک شغلی: گواهی اشتغال به کار از شرکتی که براش کار می کنید یا قرارداد، مدارک شرکتی که صاحبش هستید، گواهی اشتغال به تحصیل، جواز کسب، سوابق بیمه ماه های اخیر و هر مدرکی که نشون بده شما در ایران به کاری مشغول هستید. داشتن کار خیال سفارت رو تا حدی راحت میکنه که مسافر بعد از سفر برمیگرده به کشور خودش. دوست هنرمندی دارم که از مدیر گالری که آخرین نمایشگاه نقاشیش رو اونجا برگزار کرده بود یک نامه گرفت و به عنوان مدرک شغلی تحویل سفارت فرانسه داد. شما هم هر کاری انجام میدید سعی کنید یک مدرکی براش تهیه کنید.

 9. مدرک مالی: گواهی تمکن مالی و گردش حساب سه ماه آخر حسابتون که همه بانک ها به زبان انگلیسی این دو تا مدرک رو بهتون میدند. اینکه توی حسابتون چقدر باید باشه هیچکس نمیدونه و بعضا توصیه شده زیر ۲۰ میلیون تومان نباشه، البته هرچه بیشتر بهتر. اگر پول کافی ندارید میتونید مدارک حساب بانکی بستگان درجه یک رو ارائه کنید. اگر خانوادگی سفر می کنید داشتن مدارک مالی برای یک از اعضای خانواده کافیه. ابتکاری که من زدم این بود که برگه چند تا سهامی که داشتم ترجمه کردم و به سفارت دادم. هم از نظر مالی ارزش داشت هم نشون میداد علاوه بر کار اولم به کار دیگه ای هم در ایران مشغولم. البته مبلغش چیزی نمیشد ولی تعدادش زیاد بود 🙂. اگر دعوتنامه ای دارید که شخص دعوت کننده هزینه های شما در طول سفر رو تقبل کرده نیازی به مورد ۹ ندارید.

 10. سند ملکی: سند ملکی و ترجمه اون میتونه نشون دهنده این باشه که به ایران برخواهید گشت. در صورت نداشتن هم اصلا نگران نباشید، من هم نداشتم.

 11. گواهی مرخصی: داشتن گواهی مرخصی از شرکت و سه تا فیش آخر حقوقی خودتون اجباری نیست ولی اگر داشتید ببرید.

 12. برنامه سفر: یک برنامه سفر خصوصا اگر توریستی و بدون دعوتنامه میرید به سفارت ارائه کنید. حواستون باشه این برنامه سفر با رزرو هتل هاتون همخوانی داشته باشه.

 13. بیمه مسافرتی: داشتن بیمه ای که هزینه های درمانی و حادثه رو در طول سفر پوشش بده اجباریه. حداقل تعهدات این بیمه باید ۳۰ هزار یورو باشه. هزینه این بیمه برای یک سفر ۳۰ روزه از ۴۰ تا ۱۰۰ هزار تومان و بسته به شرکت بیمه گزار متفاوته. حواستون باشه بیمه ای بگیرید که در صورت نگرفتن ویزا بتونید کنسلش کنید.

 14. حدود ۹۰ یورو پول نقد: هزینه ویزای شینگن ۶۰ یورو هست و شرکت وی اف اس گلوبال هم کارمزد خودش ۲۸ یورو هست. ویزای شما چه سه روز باشه چه سه ماه هزینش همین هست.

نکته ۱

همه مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه. ترجمه مدارک توسط دارالترجمه رسمی برای سفارت هلند کافیه و نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه ایران نیست. سفارت خانه ها در این مورد قوانینشون با هم فرق داره.

نکته ۲

از همه مدارک یک کپی داشته باشید.

مرحله آخر انجام مصاحبه و انگشت نگاری

به نظر میاد پروسه مصاحبه کلا حذف شده و مرکز وی اف اس گلوبال فقط مدارک رو جمع آوری و به سفارت ارسال میکنه.

البته درسته که مصاحبه نداره ولی ممکنه کارمندان مرکز از شما بخواند دلیلتون واسه سفر رو بطور واضح بگید. خود مرکز وی اف اس گفته که کارمندانش هیچ توصیه ای به شما نمی کنند و جواب این سوال که ویزا میگیرید یا نه رو نخواهند داد.

روزی که به مرکز وی اف اس گلوبال برای تحویل مدارکتون رفتید حتما ایمیلی که بهتون وقت داده رو پرینت گرفته باشید، با نشون دادن اون از قسمت بازرسی رد میشید و وارد اتاق انتظار میشید. وقتی نوبتتون شد مدارک رو به کارمند مرکز تحویل میدید. کارمندهای اونجا هیچ تصمیمی برای ویزای شما نمیگیرند و فقط تحویل گیرنده مدارک هستند.

بعد از پرداخت هزینه ویزا و کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال، انگشت نگاری انجام میشه و باید صبر کنید تا جواب ویزا با ایمیل براتون فرستاده بشه.

آدرس مرکز وی اف اس گلوبال هلند تهران، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقع ۴ مرکز هروی، مرکز ویزای هلند. تلفن مرکز هم ۰۲۱۸۲۸۰۲۸۱۲ هست. برای سوال پرسیدن و راهنمایی در مورد ویزای هلند میتونید از ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر، همه روزه بجز جمعه و شنبه و روزهای تعطیل تماس بگیرید.

اگر ویزای طولانی مدت هلند درخواست دادید روز مصاحبه باید به سفارت هلند به آدرس فرمانیه، دیباجی شمالی، ارغوان غربی، پلاک ۸ که بیشتر شبیه یک دژ نظامی میمونه تا سفارت مراجعه کنید. امیدوارم حداقل گاردهای فلزیش رو رنگ کنند تا اینقدر ترسناک به نظر نیاد 🙂

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

درسته که مرحله استرس دار مصاحبه برای ویزای کوتاه مدت تایپ C حذف شده ولی تجربه خودم رو برای کسانی که به هر دلیلی نیاز به مصاحبه داشتند مینویسم.

خیلی مهمه که اعتماد به نفس و راجع سفرتون اطلاعات دقیقی داشته باشید. به نظر من مهمترین قسمت مصاحبه همین اعتماد به نفسه. یعنی به راحتی بتونید توضیح بدید هدفتون از ویزا گرفتن چیه.

یادم میاد مصاحبه کننده از یک نفر پرسید چرا از بین این همه کشور هلند رو انتخاب کردی؟ اون شخص هم جواب داد چون طبیعتش سرسبزه و خیلی زیباست. خانم مصاحبه کننده هم گفت خوب برو شمال، چه کاریه این همه میخوای هزینه کنی بری هلند 😆

درسته جواب ویزا رو معمولا دو هفته ای میدند ولی من خیلی خوش شانس نبودم و دفعه اول که برای ویزای هلند اقدام کردم دو ماه طول کشید تا بهم جواب داده بشه! البته روز مصاحبه بهم گفتند که مورد شما رو می فرستیم هلند راجع بهش تصمیم گیری بشه و بیشتر از ۲ هفته طول میکشه ولی نگفتند ۲ ماه! حدودا دو ماه بعد از روز مصاحبه از سفارت هلند تماس گرفتند و گفتند با ویزات موافقت شده و میتونی برای دریافت ویزا بیایی سفارت.

ان شاالله بعد از اینکه جواب مثبت ویزا رو گرفتید حتما به شرایطش و مدت اعتبار اون توجه کنید.

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

برای من تاریخ صدور ویزا رو ۶ اکتبر ۲۰۱۳ زده. تاریخ اعتبار ویزای من از ۱۰ اکتبر تا ۲۴ نوامبر هست یعنی یک بازه ۴۴ روزه. من توی این بازه زمانی باید وارد محدوده شینگن میشدم و تا قبل از ۲۴ نوامبر هم باید خارج می شدم. مدت زمان اقامت من رو هم زده ۳۰ روز، یعنی درسته که ویزا در یک بازه ۴۴ روزه اعتبار داره ولی حداکثر اجازه ۳۰ روز موندن در حوزه شینگن رو داشتم. تعداد ورود رو هم یک بار نوشته، یعنی اگر مثلا بعد از ۲۰ روز از حوزه شینگن خارج می شدم حتی با اینکه هنوز ۱۰ روز دیگه مجوز اقامت داشتم ولی اجازه ورود مجدد به من داده نمی شد.

اون پایین هم دو تا جمله نوشته. اولیش Report back to embassy معنیش اینه که وقتی از سفر برگشتم کپی ویزا و صفحات دارای مهر ورود و خروج ایران و حوزه شینگن رو ببرم تحویل سفارت بدم. ایمیل اسکن اون صفحات رو هم قبول کردند. جمله دوم Report to police Eindhoven within 72 hrs یعنی از وقتی وارد هلند شدم ۷۲ ساعت فرصت داشتم که برم اداره پلیس آیندهوون (شهری که دعوتنامه از شهرداری اونجا برای من فرستاده شده بود) و یک فرم پر کنم. پلیس آیندهوون هم یک برچسب توی پاسپورتم زد و موقع برگشت به ایران اسکنش رو فرستادم برای سفارت. این دو مورد برای افراد کمی نوشته میشه ولی ظاهرا مورد من خاص بوده 🙂

اگر خدایی نکرده درخواست ویزای شینگن شما ریجکت شد دنیا به آخر نرسیده. چند ماهی صبر کنید و ترجیحا از یک سفارتخانه دیگه اقدام کنید. اگر بدلیل کسری مدارک ویزاتون ریجکت شده باشه خیلی راحت میتونید بگید که برای درخواست قبلی مدارک کامل نداشتم و الان با مدارک کامل اومدم اقدام کنم.

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

چند توصیه برای ویزای شینگن هلند

 • سعی کنید ورودتون از هلند باشه، هم از این جهت که اگر از کشور دیگری وارد شینگن بشید ممکنه اجازه ورود بهتون داده نشه و هم دفعه بعد که برای ویزای هلند اقدام کنید احتمالا سختگیری بیشتری بشه.
 • اگر بار اولتون هست که قصد گرفتن ویزای شینگن رو دارید درخواست ویزای طولانی و مولتیپل ندید.
 • قبل از دریافت جواب قطعی ویزا هیچ بلیط قطار، هواپیما و رزرو هتلی رو قطعی نکنید.
 • سفارت هیچ پولی به عنوان ضمانت برگشت از شما دریافت نمیکنه. اگر از طریق آژانس اقدام کنید ممکنه اون آژانس از شما بخواد علاوه بر هزینه ای که برای ویزا دریافت میکنه پولی هم به عنوان ضمانت برگشت ازتون درخواست کنه. این پول رو میگیره تا مطمئن بشه شما برمی گردید و اعتبار آژانس که شما رو به سفارت معرفی کرده خدشه دار نمیشه.
 • هزینه ویزای شینگن فقط و فقط ۶۰ یورو هست بعلاوه ۲۸ یورو کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال و هزینه ترجمه مدارک. اگر دانش زبان انگلیسی در حد متوسط دارید، فرم ها رو میتونید خودتون پرکنید و فرصت جستجو در سایت های رزرو هتل رو دارید، سراغ آژانس هایی که پول های کلانی دریافت می کنند نرید.
 • پادشاهی هلند تعدادی جزیره در دریای کارائیب داره که فقط با ویزای شینگن مولتیپل اجازه ورود به اون جزایر رو دارید.

در آخر اینکه از اونجایی که تصمیم گیرنده برای دادن ویزا شخص هست نه ماشینو روبات، این احتمال وجود داره که دو نفر مدارک شبیه به هم ارائه بدهند ولی جواب های متفاوتی بگیرند. موارد بالا تجربه شخصی من بوده و ممکنه دفعه بعد که به سفارت مراجعه کنم نحوه مراحل کار فرق کرده باشه و حتی جواب متفاوتی دریافت کنم.

آمارهای جالب از ویزای شینگن

در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۹۰ هزار ایرانی درخواست ویزای شینگن کردند که فقط ۱۴ درصد جواب منفی دریافت کردند و ویزاشون ریجکت شده. من خودم فکر می کردم جواب های منفی خیلی بیشتر از این باشه. ضمن اینکه آمار ایران به کشورهای تونس، مصر، لبنان و مراکش خیلی نزدیکه. از همسایمون پاکستان با ۳۴ درصد جواب منفی خیلی اوضاعمون بهتره. افغانستان هم با ۴۲ درصد ریجکت شدن ویزای شینگن شهروندانش بدترین آمار رو داره.

یک آمار جالبه دیگه در مورد دارندگان پاسپورت روسیه هست. بیشترین متقاضیان درخواست ویزای شینگن در سال ۲۰۱۵ شهروندان روسیه بودند و تعداد ریجکت شدن هاشون هم جزو کمترین ها و فقط ۱.۳ درصد بوده.

برای دیدن کلیه آمارهای ویزای شینگن به سایت Schengen Visa Information برید.

سوالات متداول در مورد ویزای هلند

کدوم آژانس اخذ ویزای تضمینی هلند انجام میده؟

چیزی به اسم ویزای تضمینی برای هلند وجود نداره. آژانس که هیچ، بعید میدونم کارمندان سفارت هلند در تهران هم بتونند همچین تضمینی به کسی بدهند چون تصمیم در مورد ویزای ایرانیان در سفارت هلند در امان پایتخت اردن گرفته میشه. بنابراین هرگونه ادعایی در مورد ویزای شینگن تضمینی هلند به نظر من بی پایه و اساس هست.

هزینه ویزای هلند چقدره؟

مثل بقیه کشورهای شینگن، هزینه برای ایرانی هایی که در ایران اقدام می کنند فقط و فقط ۶۰ یورو هست. اگر آژانس یا شخصی برای پر کردن فرم ها و تهیه مدارک لازم ویزا به شما کمک کنه و پولی دریافت کنه بحثش متفاوته، سفارت هلند فقط ۶۰ یورو برای ویزا دریافت میکنه که غیر قابل بازگشت هم هست. ۲۸ یورو هم کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال هست.

در زمان عادی وی اف اس کل هزینه رو به ریال هم دریافت میکنه ولی در شرایطی که نرخ ارز کمی نوسان داشته باشه فقط یورو قبول میکنه. توصیه می کنم یورو ببرید.

نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزای هلند چطوریه؟

اگر درخواست ویزای شما توسط سفارت هلند ریجکت بشه، یک نامه به شما داده میشه که در اون دلایل ریجکت شدن رو نوشته. در انتهای اون نامه هم نحوه اعتراض به این نتیجه به شما اعلام میشه. شما باید دلایل اعتراضتون رو بنویسید و اون رو به آدرسی که سفارت میگه پست کنید. تصمیم نهایی در این مورد رو وزارت دادگستری هلند میگیره.

در صورت گرفتن ویزا همه اقامتم در هلند باید باشه؟

اجباری برای این قضیه نیست ولی اگر برنامه سفری که به سفارت دادید همش در هلند باشه و موقع ورود به هلند نتونید مامور مرزی رو قانع کنید، احتمالش هست از ورود شما به شینگن جلوگیری بشه. من ترجیح میدم همیشه صداقت داشته باشم.

اخذ ویزای هلند از ترکیه یا کشور دیگری رو توصیه می کنید؟

خیر. اگر اقامت ترکیه نداشته باشید و فقط بعنوان توریست در ترکیه باشید، شانس گرفتن ویزای هلند خیلی کم میشه.

ما یک خانواده – گروه هستیم که با هم سفر می کنیم، به سفارت اعلام کنیم؟

بله. اگر شما نگید و سفارت خودش متوجه بشه به احتمال زیاد بدلیل پنهان کردن حقیقت به شما بی اعتماد و درخواستتون ریجکت میشه.

امکانش هست یک برنامه سفر برای من بنویسید؟

خیر، ای کاش وقتش رو داشتم بتونم برای همه برنامه سفر بنویسم ولی ندارم. برنامه سفر هر شخص متناسب با سفر خودش و همچنین رزرو هتلش باید نوشته بشه. برنامه سفر پیچیده نیست. به انگلیسی بنویسید هر روز سفرتون چه جاهایی رو میخواهید ببینید.

شانس من برای گرفتن ویزای شینگن چقدره؟

شانس دریافت ویزا قابل محاسبه نیست. هرچه مدارکتون قوی تر باشه و نشون دهنده بازگشتتون به ایران باشه، شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه. حتی امکان داره دو نفر با شرایط کاملا مشابه جواب های متفاوتی بگیرند چون تصمیم گیرنده شخص هست نه ربات.

با عرض معذرت کامنت هایی که در مورد شانس دریافت ویزا و موارد مشابه سوال پرسیده باشند منتشر نخواهند شد.

چرا سوال من منتشر نمیشه؟

چون جوابتون توی متن مقاله یا سایر کامنت ها هست. بدلیل زیاد بودن کامنت های این مقاله سعی می کنم کامنت ها زیاد نشه تا برای همه قابل استفاده باشه.

یک دلیل دیگه سوال پرسیدن در مورد شانس دریافت ویزا و اقدام کردن و نکردن برای ویزا هست. این تصمیمی هست که خود شما باید بگیرید.

دلیل دیگه منتشر نشدن کامنت، سوال پرسیدن در مورد روش های غیرقانونی و خلاف برای دریافت ویزا هست.

در پایان از همه دوستانی که کامنتشون منتشر نمیشه عذرخواهی می کنم.

خوشحال میشم نظرتون رو بدونم و از اون خوشحال تر اگر تجربه ای دارید و میتونید به این نوشته اضافه کنید. به خصوص اگر برای ویزا اقدام کردید، مدارک ارائه شده به وی اف اس و همینطور نتیجه ویزای شینگن رو برای استفاده سایر دوستان کامنت کنید.

به این امید که این ۱۴ درصد ریجکتی هر سال کمتر بشه.

اسفند ۱۳۹۵

مطالب مرتبط

۱۰۳۶دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
G
Gol
۱ روز پیش

سلام ممنون میشم سوال منو انتشار دهید چون مشابه سوالم رو تو صفحه تون ندیدم
شرکت وی اف اس برای کودکان 3و 5سال هم کارمزد 28یورو رو میگیره یا کاملا برای کودکان زیر 6سال هم وقت سفارت و کارمزد وی اف اس رایگان خواهشمندم کسانیکه کودکان زیر 6سال داشتند منو راهنمایی کنند تا یورو به اندازه کافی تهیه کنم ممنون

پاسخ
پاسخ
م
مینا
۲۰ ساعت پیش

برای کودک ۸ ساله ی من ۳۵ یورو (۶تا۱۲سال)هزینه سفارت و برای کودک یک سال و ۶ ماهه فقط ۲۸ یورو به وی اف اس دادم در صورتی که مدارک را وی اف اس تحویل بدهید ۲۸ یورو را باید برای هر کودک بپردارید ..

پاسخ
پاسخ
م
مجید
۲ روز پیش

سلام . خواهر همسرم میخواد واسه منو همسر و پسرم دعوتنامه بفرسته ، میخواستم بدونم فقط نامه اشتغال بکار داشته باشم کافیه؟ یا اینکه باید حتما تمکن مالی ، گردش حساب و سند مالکیت ارائه بدم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ
پاسخ
ا
افشین
۳ روز پیش

سلام،وقت ما امروز 16اگست بود،ازطریق سایت وی اف اس براحتی وقت گرفتم ودقیقا طبق تاریخ درخواستی وقت بهم دادن،اول قرار بود مرکز پالادیوم مراجعه کنیم،بعد چند وقت ایمیل اومد که به مرکز هروی مراجعه کنید،دوباره ایمیل اومد که در تاریخ مقرر به سفارت هلند در فرمانیه مراجعه کنید،که دوتا بیست وهشت یورو به نفعمون شد،امروز مراجعه کردیم سر وقت رفتیم داخل سفارت شخص مسئولی اول ورودی برگه پرینت شده وقت رو ازتون میگیره وبا لیستش مطابقت میده از درب سمت راست میرید داخل مرکز داخل سالن می‌شید از سمت چپ شماره نوبت میگیرید یک شماره برای یک خانواده کفایت میکند ومنتظر مییشن،شخصی سوال میکنم که مدارکتون را مرتب کردید یانه،براتون مرتب میکنه،عکستون را به فرم درخواست ویزا نچسبانید،ترجمه کارت ملی،سند ازدواج لازم نیست و سند ماشین هم مورد قبول سفارت نیست،پس از چند دقیقه شمارتون صدا زده میشید ومراجعه می‌کنید به جلوی همان درب ورودی وانگشت نگاری میشید،دوباره بر میگردید سالن منتظر می‌شید شمارتون خونده میشه و راهنمایی می‌شید به باجه مربوطه،مدارک را تحویل میدید،مصاحبه نمی‌شید و بهتون برگه رسید داده میشه که تاریخ تحویل پاسپورت توش مهر خورده،نکته مهم اینکه عکستون دقیقا از روبرو بازمینه سفید وبا حداقل رتوش و بدون لبخند باشه،پرینت سه ماهه حسابتون خیلی مهمه...ایشالا ویزاگرفتم خبر میدم مرسی از آقا حامد واحمد آقا بابت راهنمایی های خوبشون

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۳ روز پیش

سلام
خواستم به پاس تشکر از بهره مندی مطالب این بلاگ مراحل دریافت ویزای خودم رو شرح بدم، بنده به همراه همسرم برای بار اول اقدام کردیم و ویزای مولتی سه ماهه دریافت کردیم، مدارک کامل بود. شغل من هنری هست پس از صنف هنری که عضو هستم (خانه سینما) نامه گرفتم، تمامی مدارکی که تهیه کردم برای همسرم هم به همان شکل تهیه کردم که شامل گواهی اشتغال به کار، برگه مرخصی(البته خودم که نداشتم)، فیش حقوقی(این را هم خودم نداشتم) سند خانه، بیمه تامین اجتماعی، تمکن مالی، ریز گردش حساب سه ماهه اخیر، دعوت نامه ، کپی پاسپورت شخصی که دعوت نامه داده بود، همچنین رزرو هتل فرانسه چون قصد سفر به فرانسه را هم داشتم به همراه برنامه سفر که خودم نوشتم و تایپ شده ارائه دادم، رزرو بلیط هواپیما، فرم های شینگن را هم تایپ شده ارائه دادم، 12.5ظهر وقت ارائه مدارکمان بود ولی ما زود رسیدیم حدود 10 صبح و تقاضای سالن vip کردیم، بدین ترتیب همان زمان ما رو پذیرش کردند و بیست دقیقه ای هم کارمان انجام شد، بعد از 21 روز هم از طریق ترکینگ سایت vfs مطلع شدم که ویزا ها آمده و رفتم گرفتم.
امیدوارم تمامی درخواست کنندگان ویزا موفق به دریافت اون بشوند فقط اینکه شایع شده جوان باشید یا زوج باشید یا بار اولتان باشه ویزا نمی دهند کاملا نادرست هست!

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۳ روز پیش

سلام. متاسفانه من و همسرم ویزا نشدبم و جوابمون بعد از ۲۲ روز اومد
یکی اینکه تمام کسایی که امروز اونجا بودن ریجکت شده بودن. دوم اینکه هنوز نامه رو باز نکرده مامور وی اف اس میدونست نامه ریجکتی تو پاکت هست و از کجا میدونست نمیدونم. و موضوع دیگه که برام جالب بود برای من هم شماره ۲ و ۹ تیک خورده بود ولی برای همسرم که مدارک مالی و شغلی من تو پروندش بود فقط شماره ۲ تیک خورده بود.چرا برای من دومورد تیک خورده بود برای خانومم ۱ مورد. مدارکمون هم کامل بود ولی مثل اینکه جدیدا دارن ریجکت میکنن فقط. من کسیو ندیدم ویزا بشه امروز.

پاسخ
پاسخ
R
Raziyeh
۴ روز پیش

سلام. ممنون از سایت خوبتون. ببخشید من سوالی داشتم ممنون میشم اگه تجربه یا توصیه ای در این مورد دارید بشنوم. راستش من خودم اقامت دانشجویی المان رو دارم اما پروسه ی ویزای پیوست از سفارت المان برای همسر و پسرم متاسفانه خیلی طولانی شده و بالاجبار هر یکی دوماه یکبار مجبورم برگردم ایران کنارشون و بعد چند هفته دوباره برگردم المان. از طرفی پروسه ویزای شنگن المان حدود شش ماه زمان میبره. میخواستم بدونم با یک دعوت نامه از دوستم در هلند میشه برای ویزای شنگن هلند سه ماهه درخواست داد در حالی که هدف موندن در المان ( البته تا اعتبار ویزا ) هست ب استثنای البته حالا یکی دو روز اول که فقط در هلند و خروج از اون به قصد المان میتونه باشه!

پاسخ
پاسخ
S
Setare
۴ روز پیش

سلام ؛
من برای شرکت توی یک جلسه کاری در ماه نوامبر در آمستردام دعوت شدم،میخواستم بدونم که :

1-دعوت نامه ای که به من دادن روی سربرگ شرکت با مهر و امضا هست آیا این کافیه ؟ یا نیاز هست به تایید جای دیگه ای برسه
و اینکه مدارکی که ترجمه میکنم نیاز هست به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسه یا نه ؟

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۱۴ ساعت پیش

در مورد سئوال دومتون فقط کافیه مترجم رسمی دادگستری باشه ولی لازم نیست به تایید دادگستری برسه

پاسخ
پاسخ
z
zahra.b
۴ روز پیش

سلام
من دعوتنامه دارم و خونه ایشون خواهم بود، اما اسپانسر مالی من برای سفر نیست،آیا برنامه سفر لازم دارم؟

پاسخ
پاسخ
م
ميران
۴ روز پیش

سلام در صورت داشتن دعوتنامه با اسپانسر نيازي به برنامه سفر هست ؟ ميشه تاريخ سفر رو تو ايميل نوامبر گفت ولي واسه اواخر دسامبر واسه تايم سال نو رزرو بليط داد مثلا ٢٥ دسامبر تا ٥ ژانويه ؟ دعوت كننده بتيد كپي پاسپورتش رو بفرسته يا كپي كارت اقامت ؟ ممنون

پاسخ
پاسخ
ا
الناز
۵ روز پیش

سلام من ٥ شهريور وقت سفارت هلند دارم همراه شوهرم، شوهرم مداركش كامله قبلا هم شينگ داشته ، منم سند ملكي دارم ولي شغل ندارم وخانه دار هستم مي ترسم منو رد كنن، سهلم زيادي به اسم من هست اونارو ترجمه كنم بذارم تو مدارك خوبه؟ از كارگزاري برگه سهام شركت هاي مختلف رو بگيرم يا به تك تك شركتها به صورت مجزا مراجعه كنم ونامه بگيرم؟

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۵ روز پیش

من قبلا ویزای 2 ساله مولتی از هلند داشتم. برای خانم و دخترم درخواست ویزا دادیم. حدود 23 روز طول کشید تا جوابش اومد. به اونها هم یکساله و مولتی دادن. ظاهرا به دلیل شلوغی مدت زمان پروسه ویزا به 3 تا 4 هفته رسیده. در ضمن یک نکته مهم. چوم من قبلا ویزا گرفته بودم ولی میخواستیم این سفر را همه با هم برویم خانم مسوول در وی اف اس گفت من باید برای دخترم برگه رضایت را پر کنم(مثل وقتی که کودک بخواهد با 1 والد سفر کند)

پاسخ
پاسخ
ش
شاهین
۵ روز پیش

با عرض سلام . من میخواهم با خانومی ایرانی که بالای 20 سال ساکن هلند هستند و در شرکتی معروفی هم در هلند کار میکنند ازدواج کنم ایا بعد ازدواج در تهران راحت میتونم ویزا بلند مدت و بعد اقامت هلند بگیرم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ روز پیش

سلام
پروسه سختی نیست. احتمالا قبلش باید زبان هلندی رو در حد مقدماتی یاد بگیرید.

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۷ روز پیش

سلام. ممنون از اطلاعاتی که به رایگان در اختیار ما گذاشتید. بعد از ارسال ایمیل اولیه برای تعیین وقت معمولا چند روز بعد VFS پاسخ می‌دهد؟ برای عید سال 98، می‌توان از الان اقدام نمود یا باید صبر کرد؟

پاسخ
پاسخ
ح
حکیم الهی
۸ روز پیش

سلام .وقت بخیر. پدر و مادرم 17 روز پیش وقت سفارت هلند داشتندو هنوز هیچ ایمیلی برای گرفتن پاس ها برای ما نیامده . از ترس گرانی بلیط خریدیم هفته دیگه پروازشون هست. راهی هست برای پیگیری ؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۷ روز پیش

سلام وقت بخير
براي خيلي از هموطنان اين مشكل بوجود امده حتما حضوري به شركت مراجعه فرماييد

پاسخ
پاسخ
ب
بهی
۸ روز پیش

سلام
با وجودیکه ویزام اومده و خیلی هم روی سفرم برنامه ریزی کرده بودم ولی با این افزایش قیمت بلیط پروازها و لغو ارز مسافرتی و قیمت فعلی ارز احتمال زیاد مجبورم سفر رو کنسل کنم.میخواستم بدونم اگر از ویزام استفاده نکنم دفعه بعد که درخواست بدم امتیاز منفی برام محسوب میشه؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۸ روز پیش

سلام وقت بخیر
مدت زمان ویزای شما چقدر است ؟
چقدر میتونید هزینه کنید؟
اگر سفر نکنید مطمنا تا دوسال هیچ سفارت اروپایی به شما ویزا نمیده.

پاسخ
پاسخ
ب
بهی
۷ روز پیش

با این وصف باید حتما سفر رو بریم پس.چون خانواده ایم این افزایش قیمت سفر بیشتر نمود پیدا میکنه ولی با این کامنت شما ظاهرا باید کوتاه مدت هم که شده سفر کنیم
ممنون از راهنماییتون

پاسخ
پاسخ
ك
كيانا
۸ روز پیش

سلام
ببخشيد چند روزه جواب ويزاتون اومد؟ من ١ مرداد وقت داشتم و پاسپورت رو تحويل دادم... اما تا امروز ٢٠ مرداد هيچ جوابي نيومده

پاسخ
پاسخ
ا
الی
۴ روز پیش

سلام
ببخشید جواب ویزای شما اومد ؟

پاسخ
پاسخ
ك
كيانا
۲ روز پیش

سلام
بله جواب من بعد از ٢١ روز اومد و ويزاي مولتيپل سه ماهه دادند.

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۷ روز پیش

با سلام
من روز اول مرداد پاسپورت تحویل دادم و هفته قبل تلفنی سوال کردم گفتند احتمالا تو این هفته جواب میاد .البته برخی هم در سیستم تراکینگ چک کردن که جواب نیومده ولی حضوری رفتن vfs و دیدن ویزاشون اومده .

پاسخ
پاسخ
ك
كيانا
۶ روز پیش

ممنونم
من ديروز تماس گرفتند گفتند ميانگين شما ٣٠ روز رو در نظر بگيريد براي دريافت جواب... با اينكه روز تحويل مدارك گفتند ٢ الي ٣ هفته

پاسخ
پاسخ
ب
بهی
۷ روز پیش

برای ما هم دیر اومدبیست و چهار روز طول کشید .نگران نباشید

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۸ روز پیش

سلام وقت بخیر
نگران نباشید .
به دلیل شلوغی سفارت یکم در پاسخ ها وقفه ایجاد شده !
و حتما از طریق تراکینگ شرکت VFS چک کنید .

پاسخ
پاسخ
ی
یگانه
۹ روز پیش

سلام ممنون از وقتی که برای جواب دادن به سوالامون میذارید اقا حامد خواستم بدونم کسی که برای توریستی رد شده میتونه دانشجویی اقدام کنه یا نه

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۹ روز پیش

سلام وقت بخير
بله مي توانيد
هيچ محدويتي وجود ندارد
شما سه ماه بعد مي توانيد اقدام كنيد.
در ضمن اگر مي توانيد با دعوت نامه اقدام كنيد

پاسخ
پاسخ
س
سمي
۱۱ روز پیش

من و مادر همسرم ، هر دو از طرف برادر همسرم كه هلند زندگي ميكنه ، دعوت نامه داشتيم ، و با اينكه من سند خونه ، گواهي اشتغال به كار ، تمكن مالي داشتم و اينكه مهمتر از همه همسرم همراهم نبود ، با اين وجود ريجكت شدم ، ولي مادر همسرم ويزا گرفت ، من الان به تجربه دوستان نياز دارم ، براي نوشتن نامه اعتراض ، دليل رد ويزاي من گزينه ٩ بود ، كه گفته شده ، دلايل كافي براي برگشتن به كشورت وجود نداره، لطفا اگر كسي تجربه داره كمك كنه ،براي نوشته دقيق نامه ، ممنونم

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۰ روز پیش

سلام وقت بخير
مطمنا در يكي از موارد مستند مد نظر سفارت اشكالي داشتيد.
كمك خاصي به شما نميشه كرد
مگر اينكه مجدد اقدام كنيد

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۱۱ روز پیش

سلام
چرا از امروز قیمت بلیطهای خارجی ۲/۵ برابر شده!؟
حالا که ویزای شینگن گرفتم موندم چجوری سی میلیون فقط پول بلیط هواپیما بدم

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۰ روز پیش

سلام وقت بخير
متاسفانه رويه جوري شده كه خيلي از دوستان من با اينكه پروسه ويزا رو به سختي طي كردن و موفق به اخذ ويزا شدن ولي به دليل هزينه هاي بالاي سفر قيد سفر رو زدن

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ روز پیش

سلام
چون تا دیروز نرخ بلیط ها با دلار 4400 تومان محاسبه میشد از امروز 10000 تومان

پاسخ
پاسخ
ش
شیوا
۳ روز پیش

درود آقا احمد . خواستم بگم هزینه دعوتنامه خیلی وقته شده ۳۰ یورو و توی سایت هنوز همون ۲۰ یورو نوشتید ، خواستم در جریان بگذارمتون که ادیت کنید. سپاس

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ روز پیش

سلام شیواجان
هزینه دعوتنامه هلند شهر به شهر متفاوته، اون 20 یورو میانگین هست.

پاسخ
پاسخ
ا
امید
۱۱ روز پیش

سلام خدمت همه،منو همسرم هم امروز جواب ویزا ایتالیا رو گرفتیم و شکر خدا مثبت بود و به مدت ۲۲روز درخواست داده بودیم و سینگل بهمون دادن،هم شینگن اولمون بود،هم تا به حال هیچ کشوری نرفته بودیم،سند نداشتیم،اما دعوتنامه از دختر دایی همسرم که دانشجو تو ایتالیا داشتیم،جواز کسب داره همسرم،تمکن مالی حدود ۲۰۰میلیون و گردش حساب عالی و بالای ۱۰۰میلیون داشت همسرم،خودم هم خونه دار،تو دعوت نامه هم کسی اسپانسر ما نشده،با بقیه مدارک شامل بیمه نامه و بلیط و رزرو هتل و...در ضمن از شرکت ckgs هم اقدام کردیم و امروز بعد از ۱۴روز کاری حاضر شد جواب،امیدوارم همه این حس پر از استرس اما شیرین رو تجربه کنن،ممنونم

پاسخ
پاسخ
ر
رادمهر
۳ روز پیش

خوش شانس محض که میگن یعنی این. مبارکه. منم ویزا اولم رو هفته پیش از سفارت ایتالیا گرفتم. البته من بدون زن و بچه میرم و سند ملکی قوی دارم و کارمند وزارت نفتم و سابقه سفر اسیایی دارم.

پاسخ
پاسخ
ا
امید
۱ روز پیش

منم به شما تبریک میگم و سفر خوبی داشته باشین البته ناگفته نباشه که حساب بانکی شوهرم خیییلی قویه شاید علت اصلیش همین بوده که نظر سفارت رو جلب کرده

پاسخ
پاسخ
ر
رادمهر
۱ روز پیش

مممنون. حساب بانکی خیلی قوی هم گاهی ممکنه موجب دردسر بشه. مبلغ حساب با درامدت باید همخوانی داشته باشه

پاسخ
پاسخ
B
BAHAR
۱۳ روز پیش

سلام من یه سوال دارم من و دختر 5 سالم درخواست وقت دادیم میخوام بدونم که من مدارک شغلی و مالی و ترجمه کنم بزارم برای خودم کافیه یا باید برای دخترمم کپی مدارک و بزارم و اینکه سند خونه احتیاج به مهر دادگستری داره ؟
دخترم رضایت نامه پدرشو داره مال پارسال که رفتیم چون توش تاریخ قید نشده بود منم احتیاج به رضابت نامه محضری همسرم دارم یا نه؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۰ روز پیش

سلام وقت بخير
بايد دو تاييده بگيريد از درالترجمه براي هر دو نفر !
بصورت دقيق رضايت نامه رو مطالعه بفرماييد! كلمه اي پايين بالا بشه مطمنا قبول نخواهند كرد و روي اين موضوع سختگيري خواهند كرد.
تاريخ صدور دارد اين گواهي

پاسخ
پاسخ
ادامه...