سفرنوشت

راهنمای اخذ ویزای شینگن هلند - تجربه شخصی

هلند

به روز رسانی در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۲۶: آدرس شرکت وی اف اس هلند تغییر پیدا کرده و به میدان هروی منتقل شده.

به روز رسانی در ۱۳۹۷/۳/۲۴: اگر وی اف اس به شما پیام داد که زودترین زمانی که وقت داره هفته چهارم سپتامبر هست این یعنی باید تاریخ سفر رو به هفته سوم نوامبر به بعد تغییر بدید و دوباره ایمیل درخواست وقت به وی اف اس بفرستید. هفته چهارم سپتامبر نوبت شما نیست! تا وقتی که یک روز و ساعت مشخص به شما اعلام نشه هیچ وقتی ندارید. ایمیل های وی اف اس خیلی واضح هست. یک دوست که دانش انگلیسی در سطح متوسط داره خیلی میتونه به شما کمک کنه.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۳/۷: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تقاضای ویزا برای وی اف اس بسیار زیاد شده و احتمالا چندین بار وی اف اس به ایمیل شما پاسخ میده که زمان سفرتون رو عقب بیاندازید. به این ایمیل ها فوری پاسخ بدید تا نهایتا یک وقت تحویل مدارک به شما اختصاص داده بشه. به همین دلیل تقاضای زیاد سفارت هم معمولا نمیتونه در بازه ۱۴ روزه پرونده ها رو بررسی کنه و حتی تا ۳۰ روز هم شده که جواب دادن طول کشیده.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۱/۲۱

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱۰/۱۳: با توجه به این که کامنت های این پست داشت به ۱۰۰۰ تا می رسید، از امروز حذف کامنت هایی که برای دیگران مفید نبود رو شروع کردم تا استفاده از این مطلب و نظراتش برای مراجعه کنندگان ساده تر باشه. این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶: سیستم ویزای کوتاه مدت هلند به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار شد که توضیحاتش رو در قسمت هایی که تغییرات ایجاد شده اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۱: توضیحات بیشتر به قسمت وقت مصاحبه و نوبت سفارت هلند اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۳/۲۱: قسمت سوالات متداول در مورد ویزای هلند رو به مطلب اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱/۲۹: در آوریل ۲۰۱۷ وبسایت تمامی سفارت های هلند در دنیا تغییر یافت و اطلاعات به صورت یکپارچه در یک سایت ارائه می شود. لینک هایی که در این مطلب به سایت سفارت بود به روزرسانی شد و لینک به لیست شرکت های بیمه مورد قبول سفارت هلند، به دلیل اینکه در سایت جدید این لیست ارائه نشده، حذف شد.

اگر عبارت ویزای شینگن (Schengen Visa) رو سرچ کنید چند صفحه اول گوگل فقط آژانس هایی هستند که با دریافت مبالغ زیادی این کار رو انجام میدند. شاید برای همینه که تصور بر این شده تنها راه برای دریافت ویزای شینگن صرف مبالغ زیاد و مراجعه به این آژانس هاست. یک دلیل دیگرش هم شاید این باور غلط باشه که اکثر درخواست های ویزای شینگن ریجکت میشند که البته این هم درست نیست و در آخر این نوشته آمار جالبی رو بهتون میگم.

توی این مطلب سعی می کنم تجربه شخصی خودم و هرچی که راجع به این ویزای شینگن هست و مراحل لازم برای دریافتش رو با شما به اشتراک بگذارم.

ویزای شینگن چیست و چه مزایایی داره

سال ۱۹۸۵ شهر کوچکی به اسم شینگن در لوکزامبورگ میزبان سران ۵ کشور اروپایی بود که اولین قدم رو برای تحقق رویای اروپای بدون مرز برداشتند و معاهده ای که بعدها به معاهده شینگن معروف شد رو امضا کردند. ده سال بعد معاهده شینگن با برداشته شدن نقاط کنترل مرزی بین ۷ کشور عملیاتی شد و تا امروز که این کشورهای بدون مرز به ۲۶ تا رسیده در حال گسترش هست. در حقیقت مثل این میمونه که این ۲۶ کشور یکی هستند و فقط یک مرز بیرونی دارند.

معنی این بدون مرز بودن کشورها اینه که شما با ورود به یکی از این ۲۶ کشور، چون مرزی مابینشون نیست میتونید آزادانه به ۲۵ تای بقیه هم سفر کنید. برای ورود به این کشورها که محدوده شینگن رو تشکیل میدند شما باید از یکیشون ویزا دریافت کنید، ویزایی که به ویزای شینگن معروفه.

کشورهای حوزه شینگن عبارتند از

 • اتریش (Austria)
 • بلژیک (Belgium)
 • جمهوری چک (Czech Republic)
 • دانمارک (Denmark)
 • استونی (Estonia)
 • فنلاند (Finland)
 • فرانسه (France)
 • آلمان (Germany)
 • یونان (Greece)
 • مجارستان (Hungary)
 • ایسلند (Iceland)
 • ایتالیا (Italy)
 • لتونی (Latvia)
 • لیتوانی (Lithuania)
 • لوکزامبورگ (Luxembourg)
 • مالت (Malta)
 • هلند (Netherlands)
 • نروژ (Norway)
 • لهستان (Poland)
 • پرتغال (Portugal)
 • اسلواکی (Slovakia)
 • اسلونی (Slovenia)
 • اسپانیا (Spain)
 • سوئد (Sweden)
 • سوئیس (Switzerland)
 • لیختن اشتاین (Liechtenstein)

کشورهای عضو پیمان شینگن رو می تونید در نقشه زیر ببینید.

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

از این ۲۶ تا کشور ۱۷ تاشون در ایران سفارت دارند که از هر کدومشون میشه برای ویزای شینگن اقدام کرد.

با داشتن ویزای شینگن میتونید به ۴ تا کشور کوچولوی اروپایی که عضو محدوده شینگن نیستند ولی بین کشورهای عضو شینگن گیر کردند هم سفر کنید:

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

اگر ویزای شینگن شما دابل (دو بار ورود) یا مولتیپل (چند بار ورود) باشه علاوه بر ۳۰ کشور بالا میتونید به ۱۰ تا کشور اروپایی دیگه که عمدتا در منطقه بالکان هستند هم سفر کنید:

فقط باید حواستون باشه بعضی از این کشورها در صورتی اجازه ورود به شما میدند که ویزاتون دارای اعتبار باشه و یکبار هم ازش استفاده کرده باشید. شرایط هر کدوم رو جداگانه در کشور مربوطه خواهم نوشت.

علاوه بر کشورهای اروپایی، با داشتن ویزای شینگن میشه به چند تا کشور دیگه هم در آمریکای مرکزی سفر کرد که در قسمت خودش شرایط و جزییاتش رو می نویسم.

خوب حالا که دیدید با یک ویزا میشه به ۴۰ تا کشور اروپایی سفر کرد بریم مرحله بعد.

توضیح کشورهای بدون مرز در منطقه شینگن با چند مثال

قبل از اینکه برم اروپا، تصور دقیقی از اینکه کشورهای بدون مرز چطوری میتونه باشه و اینکه با ویزای یک بار ورودم میتونم همه کشورها رو ببینم ممکن نبود. اولین بار مرز زمینی هلند و بلژیک رو با ماشین دوستم رد کردیم و فقط از طریق جی پی اس ماشین که یک خط چین روی نقشه نشون میداد فهمیدم از مرز رد شدیم، واقعا هیچ نشانه فیزیکی و حتی تابلوی خوشامدگویی به بلژیک هم وجود نداشت. وضعیت مرزهای زمینی بین کشورهای حوزه شینگن تقریبا همه جا اینجوریه به جز برخی جاها که اتاقک های مخروبه کنترل مرزی از گذشته مونده. تنها یک بار در مرز زمینی ایتالیا به سوئیس ویزای همه مسافرها چک شد. این هم مربوط به سال ۲۰۱۵ و اوج مهاجرهای غیرقانونی از کشورهای جنگ زده بود.

کشور های یونان و مالتا مرز زمینی با بقیه کشورهای منطقه شینگن ندارند ولی با ویزای یک بار ورود میشه به این کشورها هم وارد شد چون مرزهای هوایی هم بین این کشورها حذف شده. فرودگاه های حوزه شینگن به دو قسمت تقسیم شدند، پروازهایی که خارج از شینگن به اون فرودگاه وارد و خارج میشند و پروازهای ورودی و خروجی مربوط به منطقه شینگن. مثلا وقتی شما از برلین آلمان به بارسلون اسپانیا پرواز کنید مثل این میمونه که از مادرید به بارسلون پرواز کردید. موقع خروج از آلمان و برلین پلیس مرزی پاسپورت شما رو نه کنترل میکنه نه مهری زده میشه (ممکنه بعضی از ایرلاین ها داشتن ویزای معتبر رو چک کنند) و همینطور موقع ورود به بارسلون کسی نه از شما پاسپورت و ویزا میخواد نه مهر ورودی در پاسپورتتون زده میشه. این مثال رو میشه به تمامی فرودگاه های حوزه شینگن بسط داد.

مثال آخر مربوط میشه به موردی که اکثر ما ممکنه اشتباه کنیم. اگر یک پرواز از تهران به پاریس با هواپیمایی آلیتالیا (هواپیمایی ایتالیا) داشته باشید این پرواز یک توقف هم در ایتالیا خواهد داشت. وقتی قصد تعویض پرواز در فرودگاه رم رو دارید چون پرواز شما از خارج منطقه شینگن اومده و الان قصد دارید یک پرواز داخل شینگن رو سوار بشید مجبور هستید از گیت پلیس مرزی در فرودگاه رم عبور کنید و مهر ورود به ایتالیا در پاسپورت شما خواهد خورد نه مهر فرانسه.

انواع ویزای شینگن و نوع مناسب برای سفر توریستی

ویزای شینگن تایپ A

ویزای ترانزیت فرودگاهی (Airport Transit Visa) که فقط برای استفاده از سالن ترانزیت یک فرودگاه در محدوده شینگن برای عوض کردن پرواز و خروج از شینگن هست و مسافر حق خروج از فرودگاه رو نداره. متاسفانه ایران جزو ۱۸ کشوری هست که این ویزا رو نیاز دارند و علت اصلیش هم میتونه درخواست پناهندگی در گذشته از این طریق باشه. هزینه این ویزا ثابت و ۶۰ یورو هست.

ویزای شینگن تایپ B

برای ترانزیت بود. منسوخ شده و دیگه وجود نداره.

ویزای شینگن تایپ C

ویزای کوتاه مدت (Short-stay Visa) که حداکثر اجازه اقامت ۹۰ روزه (پیوسته یا ناپیوسته) در یک بازه ۱۸۰ روزه رو میده. همه ویزاهای توریستی، شرکت در نمایشگاه و دیدار دوستان و اقوام و … در این دسته قرار می گیره. در مورد این ویزا خیلی نباید شاکی بود چون ۱۱۴ تا کشور دیگه هم مثل ما نیاز به دریافت این ویزا برای سفر به اروپا دارند. هزینه این ویزا هم ثابت و ۶۰ یورو هست. اسم دیگه این ویزا یونیفورم (Uniform Visa) هست.

ویزای تایپ C خودش به سه دسته یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود (مولتیپل) تقسیم میشه.

ویزای تایپ D

ویزای طولانی مدت که دیگه شینگن نیست و بهش ویزای ملی (National Visa) گفته میشه. برای تحصیل و کار از این ویزا استفاده میشه که من هم اطلاع چندانی ازش ندارم.

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

شروع اقدام برای ویزای شینگن

اولین مرحله انتخاب یک کشور از بین ۲۶ تا کشور حوزه شینگن برای انجام مراحل ویزا هست. قانونا شما باید از کشوری درخواست کنید که قصد سفر به اون رو دارید و اگر هدفتون سفر به بیش از یک کشور هست، سفارت اون کشوری رو انتخاب کنید که بیشترین مدت اقامت رو دارید.

از قانون که بگذریم منطقی اینه که از بین ۱۷ تا کشوری که توی ایران سفارت دارند انتخاب کنید. از بین اونها هم اگر کشوری هست که دوست یا فامیل دارید و میتونه براتون دعوتنامه بفرسته مسلما انتخاب بهتری هست.

من تجربه گرفتن ویزای شینگن از هلند (دو بار)، لهستان و یونان رو داشتم که لهستان از همه ساده تر بوده. بار دوم که از یونان اقدام کردم به قدری بی نظمی و شلختگی سفارت اذیتم کرد که قبل از گرفتن جواب رفتم و پاسپورتم رو گرفتم.

واقعا هیچ جوابی برای این سوال که کدوم سفارت اروپایی راحت شینگن میده و کدوم سختگیری بیشتره داره نیست، چون مورد به مورد فرق داره. من توصیه می کنم از آلمان و اتریش دوری کنید چون دوستانم تجربه های خوبی نداشتند. از سفارت یونان هم بدلیل بی نظمی و شلختگی وحشتناکش دوری کنید.

هر دو ویزای هلند با دعوتنامه دوستانم بوده و ویزای شینگن لهستان (ساده ترین ویزای شینگن من) و یونان بدون دعوتنامه. اینجا چون روی هلند تمرکز دارم جزئیات اونرو می نویسم.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

وقت مصاحبه و تحویل مدارک سفارت هلند

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶

بعضی از سفارت های اروپایی (مثلا ایتالیا) گرفتن نوبتشون هم دردسریه و بازار سیاه برای خرید و فروش نوبت به راه افتاده. خوشبختانه سفارت هلند این مشکل رو نداره و پروسه خیلی ساده هست. در سیستم جدید اصلا نیاز به ایمیل به سفارت هلند هم نیست. چون هلند هم مثل فرانسه و اتریش و انگلستان و … از تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۶ سیستم ویزای کوتاه مدتش رو برون سپاری کرد و به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار کرد.

برای دریافت نوبت دیگه به سفارت هلند ایمیل نمیزنید و به ایمیل مرکز وی اف اس گلوبال به آدرس appt.netherlands@vfshelpline.com مشخصات خودتون رو دقیقا به فرمت زیر و انگلیسی می فرستید:

 • Full Name
 • Passport Number
 • Date of Birth
 • Passport Expiry Date
 • Nationality
 • Gender
 • Date of Departure
 • Contact Number - Mobile Number
 • Email Address - for appointment confirmation

فوری یک ایمیل اتوماتیک میاد که بهتون میگه باید چه اطلاعاتی رو بفرستید. اگر اطلاعاتتون رو درست فرستادید اون ایمیل رو فراموش کنید. بین ۱ تا ۷ روز یک ایمیل دیگه که تاریخ تحویل مدارک تعیین شده برای شما ارسال میشه. این ایمیل رو باید پرینت بگیرید و روز تحویل مدارک همراه داشته باشید.

در صفحه تعیین وقت در سایت وی اف اس گلوبال به این دو نکته اشاره شده:

 1. تنها در صورتی برای شما وقت تعیین میشه که تمام اطلاعات بالا رو در ایمیل خود نوشته باشید. در غیر این صورت بدون هیچ جوابی به شما درخواست تعیین وقت شما رد میشه.

 2. زمانی که تعیین وقت انجام شد امکان کنسل یا تغییر تاریخ وجود نداره و در صورتی که در تاریخ وقت خود مراجعه نکردید باید درخواست تعیین وقت جدید بدید.

اگر بصورت گروهی و یا خانوادگی سفر می کنید مشخصات همه افراد رو در یک ایمیل بنویسید. اینجوری توی یک روز به همتون نوبت میدند.

اگر برای ویزای طولانی مدت تایپ D اقدام می کنید باید به خود سفارت هلند و ایمیل به teh-app@minbuza.nl درخواستتون رو بفرستید.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

مدارک لازم برای ویزای شینگن هلند

مدارکی که سفارت هلند درخواست میکنه شبیه مدارک بقیه کشورهاست، همون هایی که توی راهنمای کلی ویزا هم نوشتم. بسته به اینکه قصد سفر توریستی دارید یا دیدار دوستان و فامیل (با دعوتنامه) برخی از مدارک زیر رو نیاز ندارید که جلوش نوشتم.

 1. فرم کامل شده و امضا شده ویزای شینگن فرم ویزای هلند رو از سایت شرکت وی اف اس گلوبال هلند دانلود کنید.

 2. پاسپورت: پاسپورت باید حداقل دو صفحه خالی و سه ماه پس از پایان سفر هم اعتبار داشه باشه. کپی صفحه اول و صفحاتی که ویزا داره هم ببرید. در صورت داشتن پاسپورت قدیمی که توش ویزا و مهر ورود خروج داره، اون رو هم ببرید.

 3. شناسنامه و ترجمه اون به زبان انگلیسی: ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه و نیازی به مهرهای دادگستری و وزارت امور خارجه نیست.

 4. یک قطعه عکس رنگی جدید ۳.۵ × ۴: عکس باید بدون روتوش باشه. این رو دست کم نگیرید، افراد زیادی رو دیدم که بدلیل اینکه عکسشون شبیه عکس پاسپورت بود یا روتوش داشت، مورد تایید سفارت قرار نگرفت و مجبور شدند دوباره عکس بگیرند. من چون این رو شنیده بودم برای محکم کاری همون پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم. الان که تحویل مدارک به شرکت وی اف اس گلوبال شده، در اتاق انتظار امکان عکس پرسنلی البته با پرداخت هزینه هست. پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم.

 5. رزرو بلیط رفت و برگشت: این رزرو رو رایگان از همه آژانس های مسافرتی میتونید بگیرید و هیچ لزومی هم نداره بلیط نهاییتون پس از گرفتن ویزا همین باشه.

 6. دعوتنامه رسمی: دوست یا فامیل شما در هلند باید بره شهرداری و یک فرم دعوتنامه برای شما پر بکنه. هزینه این کار ۲۰ یورو هست. کپی این دعوتنامه رو هم به سفارت بدید قبول می کنند و نیازی به پست کردن اصلش نیست. به همراه این دعوتنامه کپی پاسپورت شخص دعوت کننده (و در صورت ایرانی بودن پاسپورتش کپی ویزای طولانی مدتش) رو هم باید به سفارت بدید. اگر دوستتون هزینه های شما در طول سفر رو هم تقبل بکنه باید کپی سه تا فیش آخر حقوقیش رو هم ببرید سفارت هلند. اگر هم کسی ندارید که براتون دعوتنامه بفرسته میتونید کنفرانس علمی، کارگاه آموزشی و یا دوره های آموزشی کوتاه مدت برای ثبت نام کردن پیدا کنید و ازشون درخواست کنید براتون دعوتنامه ارسال کنند. داشتن دعوتنامه به هیچ وجه اجباری نیست ولی شانستون رو برای گرفتن ویزا بیشتر میکنه.

 7. رزرو هتل برای تمامی مدت اقامت: رزرو رو خودتون میتونید از سایت بوکینگ و انتخاب هتل هایی که بدون کردیت کارت هم میشه رزرو کرد انجام بدید ولی اگر یک ویزا کارت یا مستر کارت داشته باشید و هتل هایی که میشه بعدا مجانی کنسل کرد انتخاب کنید، اعتبار رزروتون خیلی بیشتره. اگر دعوتنامه از دوستان و فامیل دارید نیازی به رزرو هتل ندارید.

 8. مدرک شغلی: گواهی اشتغال به کار از شرکتی که براش کار می کنید یا قرارداد، مدارک شرکتی که صاحبش هستید، گواهی اشتغال به تحصیل، جواز کسب، سوابق بیمه ماه های اخیر و هر مدرکی که نشون بده شما در ایران به کاری مشغول هستید. داشتن کار خیال سفارت رو تا حدی راحت میکنه که مسافر بعد از سفر برمیگرده به کشور خودش. دوست هنرمندی دارم که از مدیر گالری که آخرین نمایشگاه نقاشیش رو اونجا برگزار کرده بود یک نامه گرفت و به عنوان مدرک شغلی تحویل سفارت فرانسه داد. شما هم هر کاری انجام میدید سعی کنید یک مدرکی براش تهیه کنید.

 9. مدرک مالی: گواهی تمکن مالی و گردش حساب سه ماه آخر حسابتون که همه بانک ها به زبان انگلیسی این دو تا مدرک رو بهتون میدند. اینکه توی حسابتون چقدر باید باشه هیچکس نمیدونه و بعضا توصیه شده زیر ۲۰ میلیون تومان نباشه، البته هرچه بیشتر بهتر. اگر پول کافی ندارید میتونید مدارک حساب بانکی بستگان درجه یک رو ارائه کنید. اگر خانوادگی سفر می کنید داشتن مدارک مالی برای یک از اعضای خانواده کافیه. ابتکاری که من زدم این بود که برگه چند تا سهامی که داشتم ترجمه کردم و به سفارت دادم. هم از نظر مالی ارزش داشت هم نشون میداد علاوه بر کار اولم به کار دیگه ای هم در ایران مشغولم. البته مبلغش چیزی نمیشد ولی تعدادش زیاد بود 🙂. اگر دعوتنامه ای دارید که شخص دعوت کننده هزینه های شما در طول سفر رو تقبل کرده نیازی به مورد ۹ ندارید.

 10. سند ملکی: سند ملکی و ترجمه اون میتونه نشون دهنده این باشه که به ایران برخواهید گشت. در صورت نداشتن هم اصلا نگران نباشید، من هم نداشتم.

 11. گواهی مرخصی: داشتن گواهی مرخصی از شرکت و سه تا فیش آخر حقوقی خودتون اجباری نیست ولی اگر داشتید ببرید.

 12. برنامه سفر: یک برنامه سفر خصوصا اگر توریستی و بدون دعوتنامه میرید به سفارت ارائه کنید. حواستون باشه این برنامه سفر با رزرو هتل هاتون همخوانی داشته باشه.

 13. بیمه مسافرتی: داشتن بیمه ای که هزینه های درمانی و حادثه رو در طول سفر پوشش بده اجباریه. حداقل تعهدات این بیمه باید ۳۰ هزار یورو باشه. هزینه این بیمه برای یک سفر ۳۰ روزه از ۴۰ تا ۱۰۰ هزار تومان و بسته به شرکت بیمه گزار متفاوته. حواستون باشه بیمه ای بگیرید که در صورت نگرفتن ویزا بتونید کنسلش کنید.

 14. حدود ۹۰ یورو پول نقد: هزینه ویزای شینگن ۶۰ یورو هست و شرکت وی اف اس گلوبال هم کارمزد خودش ۲۸ یورو هست. ویزای شما چه سه روز باشه چه سه ماه هزینش همین هست.

نکته ۱

همه مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه. ترجمه مدارک توسط دارالترجمه رسمی برای سفارت هلند کافیه و نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه ایران نیست. سفارت خانه ها در این مورد قوانینشون با هم فرق داره.

نکته ۲

از همه مدارک یک کپی داشته باشید.

مرحله آخر انجام مصاحبه و انگشت نگاری

به نظر میاد پروسه مصاحبه کلا حذف شده و مرکز وی اف اس گلوبال فقط مدارک رو جمع آوری و به سفارت ارسال میکنه.

البته درسته که مصاحبه نداره ولی ممکنه کارمندان مرکز از شما بخواند دلیلتون واسه سفر رو بطور واضح بگید. خود مرکز وی اف اس گفته که کارمندانش هیچ توصیه ای به شما نمی کنند و جواب این سوال که ویزا میگیرید یا نه رو نخواهند داد.

روزی که به مرکز وی اف اس گلوبال برای تحویل مدارکتون رفتید حتما ایمیلی که بهتون وقت داده رو پرینت گرفته باشید، با نشون دادن اون از قسمت بازرسی رد میشید و وارد اتاق انتظار میشید. وقتی نوبتتون شد مدارک رو به کارمند مرکز تحویل میدید. کارمندهای اونجا هیچ تصمیمی برای ویزای شما نمیگیرند و فقط تحویل گیرنده مدارک هستند.

بعد از پرداخت هزینه ویزا و کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال، انگشت نگاری انجام میشه و باید صبر کنید تا جواب ویزا با ایمیل براتون فرستاده بشه.

آدرس مرکز وی اف اس گلوبال هلند تهران، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقع ۴ مرکز هروی، مرکز ویزای هلند. تلفن مرکز هم ۰۲۱۸۲۸۰۵۹۱۴ هست. برای سوال پرسیدن و راهنمایی در مورد ویزای هلند میتونید از ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر، همه روزه بجز جمعه و شنبه و روزهای تعطیل تماس بگیرید.

اگر ویزای طولانی مدت هلند درخواست دادید روز مصاحبه باید به سفارت هلند به آدرس فرمانیه، دیباجی شمالی، ارغوان غربی، پلاک ۸ که بیشتر شبیه یک دژ نظامی میمونه تا سفارت مراجعه کنید. امیدوارم حداقل گاردهای فلزیش رو رنگ کنند تا اینقدر ترسناک به نظر نیاد 🙂

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

درسته که مرحله استرس دار مصاحبه برای ویزای کوتاه مدت تایپ C حذف شده ولی تجربه خودم رو برای کسانی که به هر دلیلی نیاز به مصاحبه داشتند مینویسم.

خیلی مهمه که اعتماد به نفس و راجع سفرتون اطلاعات دقیقی داشته باشید. به نظر من مهمترین قسمت مصاحبه همین اعتماد به نفسه. یعنی به راحتی بتونید توضیح بدید هدفتون از ویزا گرفتن چیه.

یادم میاد مصاحبه کننده از یک نفر پرسید چرا از بین این همه کشور هلند رو انتخاب کردی؟ اون شخص هم جواب داد چون طبیعتش سرسبزه و خیلی زیباست. خانم مصاحبه کننده هم گفت خوب برو شمال، چه کاریه این همه میخوای هزینه کنی بری هلند 😆

درسته جواب ویزا رو معمولا دو هفته ای میدند ولی من خیلی خوش شانس نبودم و دفعه اول که برای ویزای هلند اقدام کردم دو ماه طول کشید تا بهم جواب داده بشه! البته روز مصاحبه بهم گفتند که مورد شما رو می فرستیم هلند راجع بهش تصمیم گیری بشه و بیشتر از ۲ هفته طول میکشه ولی نگفتند ۲ ماه! حدودا دو ماه بعد از روز مصاحبه از سفارت هلند تماس گرفتند و گفتند با ویزات موافقت شده و میتونی برای دریافت ویزا بیایی سفارت.

ان شاالله بعد از اینکه جواب مثبت ویزا رو گرفتید حتما به شرایطش و مدت اعتبار اون توجه کنید.

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

برای من تاریخ صدور ویزا رو ۶ اکتبر ۲۰۱۳ زده. تاریخ اعتبار ویزای من از ۱۰ اکتبر تا ۲۴ نوامبر هست یعنی یک بازه ۴۴ روزه. من توی این بازه زمانی باید وارد محدوده شینگن میشدم و تا قبل از ۲۴ نوامبر هم باید خارج می شدم. مدت زمان اقامت من رو هم زده ۳۰ روز، یعنی درسته که ویزا در یک بازه ۴۴ روزه اعتبار داره ولی حداکثر اجازه ۳۰ روز موندن در حوزه شینگن رو داشتم. تعداد ورود رو هم یک بار نوشته، یعنی اگر مثلا بعد از ۲۰ روز از حوزه شینگن خارج می شدم حتی با اینکه هنوز ۱۰ روز دیگه مجوز اقامت داشتم ولی اجازه ورود مجدد به من داده نمی شد.

اون پایین هم دو تا جمله نوشته. اولیش Report back to embassy معنیش اینه که وقتی از سفر برگشتم کپی ویزا و صفحات دارای مهر ورود و خروج ایران و حوزه شینگن رو ببرم تحویل سفارت بدم. ایمیل اسکن اون صفحات رو هم قبول کردند. جمله دوم Report to police Eindhoven within 72 hrs یعنی از وقتی وارد هلند شدم ۷۲ ساعت فرصت داشتم که برم اداره پلیس آیندهوون (شهری که دعوتنامه از شهرداری اونجا برای من فرستاده شده بود) و یک فرم پر کنم. پلیس آیندهوون هم یک برچسب توی پاسپورتم زد و موقع برگشت به ایران اسکنش رو فرستادم برای سفارت. این دو مورد برای افراد کمی نوشته میشه ولی ظاهرا مورد من خاص بوده 🙂

اگر خدایی نکرده درخواست ویزای شینگن شما ریجکت شد دنیا به آخر نرسیده. چند ماهی صبر کنید و ترجیحا از یک سفارتخانه دیگه اقدام کنید. اگر بدلیل کسری مدارک ویزاتون ریجکت شده باشه خیلی راحت میتونید بگید که برای درخواست قبلی مدارک کامل نداشتم و الان با مدارک کامل اومدم اقدام کنم.

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

چند توصیه برای ویزای شینگن هلند

 • سعی کنید ورودتون از هلند باشه، هم از این جهت که اگر از کشور دیگری وارد شینگن بشید ممکنه اجازه ورود بهتون داده نشه و هم دفعه بعد که برای ویزای هلند اقدام کنید احتمالا سختگیری بیشتری بشه.
 • اگر بار اولتون هست که قصد گرفتن ویزای شینگن رو دارید درخواست ویزای طولانی و مولتیپل ندید.
 • قبل از دریافت جواب قطعی ویزا هیچ بلیط قطار، هواپیما و رزرو هتلی رو قطعی نکنید.
 • سفارت هیچ پولی به عنوان ضمانت برگشت از شما دریافت نمیکنه. اگر از طریق آژانس اقدام کنید ممکنه اون آژانس از شما بخواد علاوه بر هزینه ای که برای ویزا دریافت میکنه پولی هم به عنوان ضمانت برگشت ازتون درخواست کنه. این پول رو میگیره تا مطمئن بشه شما برمی گردید و اعتبار آژانس که شما رو به سفارت معرفی کرده خدشه دار نمیشه.
 • هزینه ویزای شینگن فقط و فقط ۶۰ یورو هست بعلاوه ۲۸ یورو کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال و هزینه ترجمه مدارک. اگر دانش زبان انگلیسی در حد متوسط دارید، فرم ها رو میتونید خودتون پرکنید و فرصت جستجو در سایت های رزرو هتل رو دارید، سراغ آژانس هایی که پول های کلانی دریافت می کنند نرید.
 • پادشاهی هلند تعدادی جزیره در دریای کارائیب داره که فقط با ویزای شینگن مولتیپل اجازه ورود به اون جزایر رو دارید.

در آخر اینکه از اونجایی که تصمیم گیرنده برای دادن ویزا شخص هست نه ماشینو روبات، این احتمال وجود داره که دو نفر مدارک شبیه به هم ارائه بدهند ولی جواب های متفاوتی بگیرند. موارد بالا تجربه شخصی من بوده و ممکنه دفعه بعد که به سفارت مراجعه کنم نحوه مراحل کار فرق کرده باشه و حتی جواب متفاوتی دریافت کنم.

آمارهای جالب از ویزای شینگن

در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۹۰ هزار ایرانی درخواست ویزای شینگن کردند که فقط ۱۴ درصد جواب منفی دریافت کردند و ویزاشون ریجکت شده. من خودم فکر می کردم جواب های منفی خیلی بیشتر از این باشه. ضمن اینکه آمار ایران به کشورهای تونس، مصر، لبنان و مراکش خیلی نزدیکه. از همسایمون پاکستان با ۳۴ درصد جواب منفی خیلی اوضاعمون بهتره. افغانستان هم با ۴۲ درصد ریجکت شدن ویزای شینگن شهروندانش بدترین آمار رو داره.

یک آمار جالبه دیگه در مورد دارندگان پاسپورت روسیه هست. بیشترین متقاضیان درخواست ویزای شینگن در سال ۲۰۱۵ شهروندان روسیه بودند و تعداد ریجکت شدن هاشون هم جزو کمترین ها و فقط ۱.۳ درصد بوده.

برای دیدن کلیه آمارهای ویزای شینگن به سایت Schengen Visa Information برید.

سوالات متداول در مورد ویزای هلند

کدوم آژانس اخذ ویزای تضمینی هلند انجام میده؟

چیزی به اسم ویزای تضمینی برای هلند وجود نداره. آژانس که هیچ، بعید میدونم کارمندان سفارت هلند در تهران هم بتونند همچین تضمینی به کسی بدهند چون تصمیم در مورد ویزای ایرانیان در سفارت هلند در امان پایتخت اردن گرفته میشه. بنابراین هرگونه ادعایی در مورد ویزای شینگن تضمینی هلند به نظر من بی پایه و اساس هست.

هزینه ویزای هلند چقدره؟

مثل بقیه کشورهای شینگن، هزینه برای ایرانی هایی که در ایران اقدام می کنند فقط و فقط ۶۰ یورو هست. اگر آژانس یا شخصی برای پر کردن فرم ها و تهیه مدارک لازم ویزا به شما کمک کنه و پولی دریافت کنه بحثش متفاوته، سفارت هلند فقط ۶۰ یورو برای ویزا دریافت میکنه که غیر قابل بازگشت هم هست. ۲۸ یورو هم کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال هست.

در زمان عادی وی اف اس کل هزینه رو به ریال هم دریافت میکنه ولی در شرایطی که نرخ ارز کمی نوسان داشته باشه فقط یورو قبول میکنه. توصیه می کنم یورو ببرید.

نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزای هلند چطوریه؟

اگر درخواست ویزای شما توسط سفارت هلند ریجکت بشه، یک نامه به شما داده میشه که در اون دلایل ریجکت شدن رو نوشته. در انتهای اون نامه هم نحوه اعتراض به این نتیجه به شما اعلام میشه. شما باید دلایل اعتراضتون رو بنویسید و اون رو به آدرسی که سفارت میگه پست کنید. تصمیم نهایی در این مورد رو وزارت دادگستری هلند میگیره.

در صورت گرفتن ویزا همه اقامتم در هلند باید باشه؟

اجباری برای این قضیه نیست ولی اگر برنامه سفری که به سفارت دادید همش در هلند باشه و موقع ورود به هلند نتونید مامور مرزی رو قانع کنید، احتمالش هست از ورود شما به شینگن جلوگیری بشه. من ترجیح میدم همیشه صداقت داشته باشم.

اخذ ویزای هلند از ترکیه یا کشور دیگری رو توصیه می کنید؟

خیر. اگر اقامت ترکیه نداشته باشید و فقط بعنوان توریست در ترکیه باشید، شانس گرفتن ویزای هلند خیلی کم میشه.

ما یک خانواده – گروه هستیم که با هم سفر می کنیم، به سفارت اعلام کنیم؟

بله. اگر شما نگید و سفارت خودش متوجه بشه به احتمال زیاد بدلیل پنهان کردن حقیقت به شما بی اعتماد و درخواستتون ریجکت میشه.

امکانش هست یک برنامه سفر برای من بنویسید؟

خیر، ای کاش وقتش رو داشتم بتونم برای همه برنامه سفر بنویسم ولی ندارم. برنامه سفر هر شخص متناسب با سفر خودش و همچنین رزرو هتلش باید نوشته بشه. برنامه سفر پیچیده نیست. به انگلیسی بنویسید هر روز سفرتون چه جاهایی رو میخواهید ببینید.

شانس من برای گرفتن ویزای شینگن چقدره؟

شانس دریافت ویزا قابل محاسبه نیست. هرچه مدارکتون قوی تر باشه و نشون دهنده بازگشتتون به ایران باشه، شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه. حتی امکان داره دو نفر با شرایط کاملا مشابه جواب های متفاوتی بگیرند چون تصمیم گیرنده شخص هست نه ربات.

با عرض معذرت کامنت هایی که در مورد شانس دریافت ویزا و موارد مشابه سوال پرسیده باشند منتشر نخواهند شد.

چرا سوال من منتشر نمیشه؟

چون جوابتون توی متن مقاله یا سایر کامنت ها هست. بدلیل زیاد بودن کامنت های این مقاله سعی می کنم کامنت ها زیاد نشه تا برای همه قابل استفاده باشه.

یک دلیل دیگه سوال پرسیدن در مورد شانس دریافت ویزا و اقدام کردن و نکردن برای ویزا هست. این تصمیمی هست که خود شما باید بگیرید.

دلیل دیگه منتشر نشدن کامنت، سوال پرسیدن در مورد روش های غیرقانونی و خلاف برای دریافت ویزا هست.

در پایان از همه دوستانی که کامنتشون منتشر نمیشه عذرخواهی می کنم.

خوشحال میشم نظرتون رو بدونم و از اون خوشحال تر اگر تجربه ای دارید و میتونید به این نوشته اضافه کنید. به خصوص اگر برای ویزا اقدام کردید، مدارک ارائه شده به وی اف اس و همینطور نتیجه ویزای شینگن رو برای استفاده سایر دوستان کامنت کنید.

به این امید که این ۱۴ درصد ریجکتی هر سال کمتر بشه.

اسفند ۱۳۹۵

مطالب مرتبط

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

۲۸۷۰دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ف
فرهاد
۱۲ روز قبل

سلام من ویزا کشور های مختلفی رو داشتم ویزا مولتی انگلستان و ویزا شنگن مولتی از سفارت هلند ۳ مورد و ویزا چین ژاپن و.... که همشون رو استفاده کردم و رفتم و بدون مشکل برگشتم کسی رو دارم که تو هلند برام میتونه دعوت نامه بفرسته اما در حال حاضر بیکارم و بیمه بیکاری میگیرم بجز این باقی مدارک کامله به نظرتون مشکل ساز میشه؟ و در اینصورت چکار باید بکنم چون قادر نیستم از کسی گواهی اشتغال به کار بگیرم در ضمن من متاهلم و همسرم ایران میمونه و تنها میخوام برم

پاسخ
پاسخ
ف
فاطمه
حدود ۲ ماه قبل

اگر دعوتنامه ای دارید که شخص دعوت کننده هزینه های شما در طول سفر رو تقبل کرده نیازی به مورد ۹ ندارید.
میشه اینو به من بیشتر توضیح بدید من عاشق سفر هلندم ولی با این قسمت گردش مالی مشکل دارم می‌خوام ببینم چه کنم

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
حدود ۲ ماه قبل

باید گردش مالی بالا (که توانایی شما در برآورد هزینه ها سفر نشون بده) و مدرکی که نشون دهنده وابستگی شما به ایران هست (که قصد بازگشت شما رو نشون بده) ارائه بدید
در غیر این صورت واقعا احتمال ویزا شدن ضعیف هست

پاسخ
پاسخ
پ
پروین
۲ ماه قبل

با سلام و سپاس از شما
آیا کسی از دوستان هست که از سفارت هلند بند 6 ریجکت شده باشه، چون من تقریبا دو سال پیش به دلیل ریجکتی که در سال 2018 از سفارت سوییس داشتم علیرغم داشتن چندین ویزای شینگن قبلی و توریستی کانادا متاسفانه ریجکت شدم و از طریق وکیل در هلند به اداره مهاجرت هلند در سه مرحله دفاعیه ارسال شد ولی جوابی نگرفتم،

پاسخ
پاسخ
ز
زهره
۲ ماه قبل

درود دوست عزیز،
ما تابستان۹۸با داشتن سه تا شینگن متاسفانه،با بندهای دو و شش ریجکت شدیم،با مدارک کامل و واقعی،
خواهرم درهلند وکیل گرفتن وبعداز گذشت حدود شیش ماه،که بسیارتایم سخت و خارج از حوصله ای بود،متاسفانه اعتراضمون بجایی نرسید،و بازهم جواب منفی گرفتیم،
بنظر میرسه،اعتراض به ریجکتی کار بی فایده و زمان بری باشه،
موفق باشین

پاسخ
پاسخ
پ
پروين
۲ ماه قبل

ممنون دوست عزيز، چون واقعا بند ٦ خيلي بند روي اعصاب و عذاب آوري هستش😢

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
حدود ۱ ماه قبل

بند۶ چی هست؟.با تجربه ای که از سفارت سوییس دارم با دو ویزا ازش اگه واقعا مدارک کامل باشه مثل سابقه بیمه تامین اجتماعی خوب ویزا میدن البته خودم قبلا دوبار در سال ۱۳۸۲ ریجکت شدم به جهت نبود سابقه بیمه.

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۲ ماه قبل

ویزا شینگن استفاده نشده هندی ها به علت کرونا بدون اخذ هزینه مجدد تمدید میشه... که یه درخواست وزارت امور خارجه اون کشور بوده.... ایکاش ایران هم چنین اقدامی بکنه... با این قیمت یورو ۸۰ یورو هم خودش مبلغی هست.

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۲ ماه قبل

کاش فقط همون 80 یورو بود , هزینه ترجمه مدارک و رفت و آمد به تهران برای کسانی که شهر دیگه ای هستن هم اضافه میشه

پاسخ
پاسخ
ا
امین حسینی
۴ ماه قبل

سلام دوستان عزیز آیا وقت دهی وی اف سی فعال گردیده ؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۴ ماه قبل

خیلی دلم برای این صفحه و خصوصا آقا احمد تنگ شده بود !!!

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه قبل

سلام حامد عزیز
من هم دلم برای شما و نظرات خوبتون حسابی تنگ شده.

پاسخ
پاسخ
A
ABOLFAZL
۴ ماه قبل

درود و وقتتون بخیر من یه دعوت نامه از گالری هلند دارم واسه نمایشگاه نقاشی.
دو تا سوال دارم اول اینکه برای وقت سفارت اون قسمت نوع ویزای .. ویزای بیزینسی بنویسم و سوال دوم اون قسمت پر کردن درخواست ویزا سوال 21..هدف از اصلی سفر بیزنسی یا فرهنگی کدوم باید بزنم.
متشکرم

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۴ ماه قبل

سلام نوع ویزا درخواستی باید بیزینس و علت سفر فرهنگی باید انتخاب بشن

پاسخ
پاسخ
س
سارا
۴ ماه قبل

با سلام‌و احترام
اگر من با ویزای شنگن هلند از ایران وارد هلند بشم، چند روز بعد هوایی از هلند به نروژ بروم و پس از ۳ روز اقامت در نروژ دوباره از نروژ به هلند هوایی برگردم و بعد از هلند به ایران برگردم ، می خوام بدونم هنگام سفر هوایی از هلند به نروژ هم در پاسپورت من مهر ورود و خروج به نروژ می خوره یا خیر؟
با سپاس

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه قبل

سلام
خیر، هیچ مهری در پاسپورت شما نمیخوره

پاسخ
پاسخ
m
masoud
۴ ماه قبل

سلام
امکان داره در مورد سوال و جواب هایی که برای ویزای توریستی ممکنه پرسیده بشه بفرمایید.هر چند میدونم سوالات متفاوته.ولی چه جوری باید جوابشون داد.مثلا سوالی که چرا هلند رو انتخاب کردید.اینو چی باید جواب داد یا سوالات مشابه این.مرسی

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۴ ماه قبل

در وی اف اس گلوبال، سوالات خاصی که پرسیده نمیشه، اونجا فقط مسئول جمع آوری مدارک و ارسال اونها به سفارت است.
در مورد سوال خاص شما، اگر قصد سفر توریستی دارید، مینویسد که برای توریستی قصد سفر دارید. حالا بعضی ها عنوان میکنند که یک پلن مسافرتی هم بصورت نامه (انگلیسی) اضافه کنید، مثلا اینکه قصد بازدید از چه جاهایی را دارید. تجربه شخصی من اینه که این نامه و ارائه پلن هیچ کمکی به صدور ویزا نمیکنه (شاید بخاطر اینکه من قبلا ویزا داشته ام اینطور بوده).
در ضمنا با شرایط حال حاضر، وجود ویروس منحوس کرونا و تحریم های شدید که هر روز هم شدیدتر میشه، معلوم نیست صدور ویزای توریستی راحت باشه!
موفق باشید

پاسخ
پاسخ
m
masoud
۴ ماه قبل

سپاسگذارم از اینکه جواب دادید.
توی توضیحاتتون فرموده بودید چندتا برگه سهام هم ترجمه کرده بودید.ارزش برگه سهام ها در حد چند بود؟
بعد توی اون برگه سهام که برای سفارت
گرفته بودید،تعداد سهام میزنن یا مبلغ سهام.
مجددا از پاسخگویی شما متشکرم.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۴ ماه قبل

با عرض سلام مجدد
خیر، من تا بحال سهام را ترجمه و ارائه نکرده ام

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۵ ماه قبل

کسی از زمان شروع بکار مجدد پذیرش ویزا در وی اف اس گلوبال خبر داره؟

پاسخ
پاسخ
م
مهران
۵ ماه قبل

فعلا كه تا june 15 مرزهاي بين الملي شينگن بستست احتمالا بعد از تصميم گيري براي بعد از اين تاريخ در مورد شروع به كار سفارتها هم تعيين تكليف ميكنند

پاسخ
پاسخ
س
سینا
۵ ماه قبل

چند خبرگزاری نوشته بودن که مرزهای بین المللی شینگن تا پایان امسال (میلادی) بسته خواهد بود.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۵ ماه قبل

درود احتمالا جمعه ديگه ١٢ ژوئن اتحاديه اروپا طي جلسه اي كه با بقيه كشورهاي عضو ميذارن در اين مورد تصميم گيري ميكنن كه ايا بايد مرز رو تا ماه ١٥ جولاي ببندن يا اينكه باز كنن و اگه باز ميكنن چه كشورهاي ميتونن وارد منطقه شينگن بشن.

پاسخ
پاسخ
س
سونا
۷ ماه قبل

سلام
اطلاع دارين الان ميشه نوبت سفارت گرفت يا نه؟

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۷ ماه قبل

درود.فعلا مرزهاي شينگن بسته هست برا يكماه .مرتب سايت وي اف اس هلند رو چك كنين اگه اتفاقي قرار باشه بيوفته در گرفتن وقت يا… اعلان ميكنن.

پاسخ
پاسخ
س
سونا
۶ ماه قبل

بله ممنون ، در مورد گواهي كار ، كار پاره وقت بدون بيمه هم قبول ميكنن ؟

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۶ ماه قبل

مشخصا خیر
همین کار با بیمه رو ناز می‌کنن.

پاسخ
پاسخ
ب
بهی
۷ ماه قبل

سلام در صفحه vfs نوشته که وقتها از 18 مارس به بعد کنسل شدن الان کسی میدونه که باید چکار کرد وقت من حدود 45 روز دیگه است که برای تابستان برنامه ریزی کرده بودم الان باید ایمیل جدید بزنیم دوباره وقت بگیریم یا منتظر ایمیلی از اونا باشیم اصلا الان وقت جدید میدن؟

پاسخ
پاسخ
h
hamed
۷ ماه قبل

وقت شما کنسل شده و وقت دیگه‌ای رو هم جایگزین نمی‌کنند. برای گرفتن وقت جدید، هر زمان که وی‌اف‌اس اجازه نوبت‌دهی بده باید مجدد اقدام کنید. در حال حاظر نوبت‌دهی صورت نمیگیره.

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۸ ماه قبل

دوستان نظری دارید در مورد اینکه الان کلیه پروازا لغو شده و طبیعتا راهی برای رفتن نیست. تکلیف ویزا چی میشه که به هزار بدبختی گرفتیم. لابد نمره منفی هم هست که نرفتیم.

پاسخ
پاسخ
ش
شایان
۸ ماه قبل

این مسئله فقط برای ایران نیست مثلا الان اتریش پرواز هاش رو تقریبا قطع کرده با ایتالیا. شرایط طوری شده که تا سال ها کسی یادش نمیره چی شد..
دفعه بعد که خواستید درخواست کنید اشاره کنید که علت نرفتن سفرتون اپیدمی بوده. اشاره به این موضوع مطمئنا اگر تاثیر مثبت نزاره تاثیر منفی نداره!!

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۸ ماه قبل

درود . از امروز دوباره ایران ایر به اروپا پرواز داره . همچنین قطری که متاسفانه نرخ هایه عجیبی میده ولی برا ترانزیت میشه ازش استفاده کرد.

پاسخ
پاسخ
ص
صالحی
۸ ماه قبل

سلام
فرم ویزای هلند بصورت آن لاین باید تکمیل بشه یا pdf باید تکمیل و پرینت شود؟
چگونه به فرم ویزای هلند می تونیم دسترسی داشته باشیم؟( من تو سایت vfs رفتم و قسمت دانلود هر چی تلاش کردم نشد که فرم را دانلود کنم

پاسخ
پاسخ
M
Majid
۸ ماه قبل

سلام دوستان .منم همین مشکل دارم.اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

پاسخ
پاسخ
ش
شایان
۸ ماه قبل

سلام دوستان این روزها شایعاتی شنیده میشه که سفارت ها به خاطر شیوع بیماری دارند اکثر درخواست ها رو ریجکت می‌کنند. دوستانی طی 2هفته اخیر ویزا شدند(یا نشدند) با ما به اشتراک بذارید لطفا

پاسخ
پاسخ
س
سعيد
۸ ماه قبل

از فرانسه مشكلي نبود من ٤ اسفند رفتم جوابم ١٥ ام اومد ، از فرانسه و ويزا شدم ، توضيحات درخواستم چند كامنت پايينتر هست

پاسخ
پاسخ
M
Majid
۸ ماه قبل

سلام.اولی ویزای شنگن تون بود؟؟

پاسخ
پاسخ
A
Amir
۸ ماه قبل

اعمال محدودیت ارائه خدمات کنسولی از سوی سفارت هلند در ایران

سفارت هلند در تهران:
تا اطلاع ثانوی صدور ویزا و ارائه خدمات کنسولی محدود به موارد خاص می‌شود.

Due to the spreading of coronavirus in Iran, the Netherlands Embassy in Tehran has decided to change the criteria for visa applications from Sunday 08 March 2020 until further notice.

From 08 March 2020, only the following categories of people will be able to apply for a Dutch visa:

Business travelers with invitation of Dutch companies or organizations (incl. Orange Carpet)
Chavez Vilchez cases and EU national facilitation visa
Humanitarian cases (passing of relatives in the Netherlands)

پاسخ
پاسخ
ا
الهه
۷ ماه قبل

اینکه نوشته موارد خاص واقعا مسخره است. من بارداری اول و زایمان اولمه. توی هلند هم تنها با همسرم زندگی می کنم و هیچ فامیل هم ندارم. از نظر روحی هر کسی دوست داره زمان زایمان اون هم اولین تجربه خانواده ای بخصوص پدر و مادرش کنارش باشند. ولی متاسفانه امروز از سفارت هلند ریجکت شدند.

پاسخ
پاسخ
ا
امیرحسین
۷ ماه قبل

با سلام به دلیل اپیدمی بیماری کرونا و اینکه کشور ما جزو کشور سوم مبتلایان این اپیدمی هست معمولا ریسک نمیکنند و ویزا نمیدن بصحبت شما برای شرایط عادی منطقیه به امید از بین رفتن این بیماری و عادی شدن شرایط

پاسخ
پاسخ
ت
ترانه
۸ ماه قبل

سلام من درخواست ویزای دوهفته ای داده بودم برای شرکت در کنفرانس در یکی از دانشگاههای هلند بهم ویزای ۴۵ روزه دادند اما به دلیل کرونا کنفرانس عقب افتاده ایمیل زدن احتمالن اواخر آگوست حالا من یک ویزای استفاده نشده دارم که تا می اعتبار داره اما من باید آگوست برم هلند به نظر شما کی درخواست وقت برای ویزا بدم ؟

پاسخ
پاسخ
س
سمیعی
۸ ماه قبل

باید از این ویزا استفاده کنید.چون امتیاز منفی حساب میشه
کی اقدام کردین برای ویزا و کی جواب دادن؟

پاسخ
پاسخ
ك
كيانا
۸ ماه قبل

ويزاهاي قبلي توريستي هم طبق اطلاعيه جديد فعلا غير قابل استفاده است

پاسخ
پاسخ
س
سمیعی
۸ ماه قبل

ممنون بابت پاسخ.پس گفتن ویزا هم دادیم ولی نمیتونین استفاده کنین؟

پاسخ
پاسخ
ك
كيانا
۸ ماه قبل

بله متاسفانه هرگونه ويزاي توريستي فعلا غيرقابل استفاده است به حز موارد خاصي كه اعلام كردن

پاسخ
پاسخ
ت
ترانه
۸ ماه قبل

من نهم فوریه وقت vfs داشتم و پنجشنبه هفته پیش بهم زنگ زدن که برم پاسپورتم رو بگیرم

پاسخ
پاسخ
ك
كيانا
۸ ماه قبل

سلام ببخشيد ميتونم بپرسم شما جواب ويزاتون رو كي گرفتيد؟؟
فكر كنم براي اين موضوعي هم كه فرموديد بهتره با vfs تماس بگيريد

پاسخ
پاسخ
ج
جلال
۸ ماه قبل

سلام
به نظر دوستان کرونا در ایران تاثیری در ویزا نشدن داره؟
البته برای عید برنامه داریم

پاسخ
پاسخ
س
سمیعی
۸ ماه قبل

الان هلند ایمیل زده به من از ۸ مارچ وقت ها کنسل شده ،و فعلا وقت ملاقات برای توریست نمیدهند.

پاسخ
پاسخ
ج
جلال
۸ ماه قبل

بله ممنون البته با این شرایط سفر رفتن هم زیاد جالب نیست و میشه به یه وقت مناسبتر موکول کرد

پاسخ
پاسخ
س
سمیعی
۸ ماه قبل

بله.وقت من مرداد بود کنسل کردن

پاسخ
پاسخ
B
Behrooz
۸ ماه قبل

سلامِ .تا کنون 3 ویزای مولتی از هلند گرفته ام با دعوتنامه ازجانب اقوام درجه سه از 2018تا 2020 و شش بار ورود و خروج داشتم همگی از هلند.اینبار که مهلت ویزایم تمام میشود , تصمیمم بر این است که بجای دعوتنامه از رزرو هتل استفاده کنمِِ در هلند و مابقی مدارک مثل قبل.نظرتون دوستان؟

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۸ ماه قبل

درود والا براي توريستي هلند الان جالب نيست چند نفر رو با چند شينگن كه حتي از هلند بود ريجكت كرده ولي فرانسه اينطور نيست فعلا اونايي كه اولين بار هست ازش اقدام ميكنن با سابقه قبلي از سفارتاي ديگه يكماهه ميده بقيه هم اگه سابقه داشته باشن از فرانسه و قبليشون از هلند سه ماهه باشه ششماه مولتي رو ميگيرن.موفق باشين

پاسخ
پاسخ
B
Behrooz
۸ ماه قبل

ممنون قربان از پاسخ و راهنمایی کاملتون.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۸ ماه قبل

خواهش ميكنم موفق باشين🌸.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۸ ماه قبل

اقای غلامرضا جسارتا این توضیحی‌که دادین تجربه شخصی بوده؟
چون من شرایطی شبیه دارم اولین ویزام از فرانشه بوده و ۲۲ روزه ولی مربوط به چندین سال پیشه ۸ سال و بعد از یونان دو بار و از هلند سه بار مولتی گرفتم ضمنا ویزا ژاپن و برزیل هم دارم از اتمام شینگن اخرم‌هم مدت زیادی نمی گذره فرانسه به من اصلا ویزا میده‌ و چقدر احتمال مولتی هست؟

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۸ ماه قبل

اگر مولتی قبلیتون از هلند دو ساله بوده شانس اینکه ششماهه از هلند باز بگیرین زیاد هست. منم شینگن قبلیم از هلند یکساله بوده

پاسخ
پاسخ
ك
كيانا
۸ ماه قبل

سلام دوستان
ببخشيد من سوالي داشتم . من اين هفته وقت سفارت داشتم و بعد از تحويل مدارك به vfs ، روز بعدش از سفارت هلند تماس گفرتن كه شما دو سال متوالي ويزاي هلند گرفتيد ممكنه بدونم چه جذابيتي براي سفر توريستي مجدد به اونجا داريد؟
و يكسري سوالات ديگه راجع به شغل و بيمه و رزو هتل و ... كه بهشون تحويل داده بوديم.
من و همسرم ٢٠١٧ ويزا سينگل از فرانسه و ٢٠١٨ سه ماهه هلند و ٢٠١٩ هم ويزاي ٦ ماهه از هلند داشتيم.
ميخواستم بپرسم براي شما يا اشنايانتون چنين اتفاقي تا الان افتاده بود؟ ممنونم

پاسخ
پاسخ
م
میثم
۸ ماه قبل

روند جدید سفارت هلند هستش
تنها شما نیستید
با همە تماس میگیرین میپرسن تا مطمئن بشن پاسخ هاش با فرم اپلای و مدارکی کە فرستادە یکی هستند و واقعی
مطمئن باشید ۱٥ روز دیگە ویزا رو پاستون هستش

پاسخ
پاسخ
ك
كيانا
۸ ماه قبل

ممنونم از راهنماييتون
من يكم نگران بودم شايد توضيحاتم تلفني و غير حضوري كافي نبوده و شك داشتم تماس بگيرم سفارت و بپرسم اگر نيازه كاور لتري براي توضيح بيشتر برنامه و هدف سفرم بواشون ارسال كنم... اما هنوز اين كارو نكردم گفتم شايد حساسيت بيشتري ايجاد كنه

پاسخ
پاسخ
س
سمیعی
۸ ماه قبل

سلام.ممکنه بفرمایید در درخواستتون مولتی زدین یا نه؟
میگن اگر مولتی بزنین ،سینگل میدن.آیا این درسته؟

پاسخ
پاسخ
ك
كيانا
۸ ماه قبل

سلام
من درخواست مولتي كرده بودم ولي نميدونم چي پيش مياد... مخصوصا با تماسي كه كرفته بودن

پاسخ
پاسخ
د
دلناز
۸ ماه قبل

با سلام مورد عجیبی بود برنامه سفر دادین و اگر بله هست جوابتون مثل برنامه سفرهای قبلی بوده ؟لطفا جواب ویزاتون رو اعلام کنید

پاسخ
پاسخ
ك
كيانا
۸ ماه قبل

سلام
بله برنامه سفر به صورت مختصر با مشخص كردن روز و جاهاي ديديني و هتل اقامت در ان روز

پاسخ
پاسخ
ا
امیرحسین
۸ ماه قبل

مثل دو برنامه قبلیتون بدون تغییر؟؟

پاسخ
پاسخ
ك
كيانا
۸ ماه قبل

سلام
خير شهرها و مكانهاي ديدني تغيير كرده بود

پاسخ
پاسخ
ادامه...