سفرنوشت

راهنمای اخذ ویزای شینگن هلند - تجربه شخصی

هلند

به روز رسانی در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۲۶: آدرس شرکت وی اف اس هلند تغییر پیدا کرده و به میدان هروی منتقل شده.

به روز رسانی در ۱۳۹۷/۳/۲۴: اگر وی اف اس به شما پیام داد که زودترین زمانی که وقت داره هفته چهارم سپتامبر هست این یعنی باید تاریخ سفر رو به هفته سوم نوامبر به بعد تغییر بدید و دوباره ایمیل درخواست وقت به وی اف اس بفرستید. هفته چهارم سپتامبر نوبت شما نیست! تا وقتی که یک روز و ساعت مشخص به شما اعلام نشه هیچ وقتی ندارید. ایمیل های وی اف اس خیلی واضح هست. یک دوست که دانش انگلیسی در سطح متوسط داره خیلی میتونه به شما کمک کنه.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۳/۷: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تقاضای ویزا برای وی اف اس بسیار زیاد شده و احتمالا چندین بار وی اف اس به ایمیل شما پاسخ میده که زمان سفرتون رو عقب بیاندازید. به این ایمیل ها فوری پاسخ بدید تا نهایتا یک وقت تحویل مدارک به شما اختصاص داده بشه. به همین دلیل تقاضای زیاد سفارت هم معمولا نمیتونه در بازه ۱۴ روزه پرونده ها رو بررسی کنه و حتی تا ۳۰ روز هم شده که جواب دادن طول کشیده.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۱/۲۱

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱۰/۱۳: با توجه به این که کامنت های این پست داشت به ۱۰۰۰ تا می رسید، از امروز حذف کامنت هایی که برای دیگران مفید نبود رو شروع کردم تا استفاده از این مطلب و نظراتش برای مراجعه کنندگان ساده تر باشه. این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶: سیستم ویزای کوتاه مدت هلند به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار شد که توضیحاتش رو در قسمت هایی که تغییرات ایجاد شده اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۱: توضیحات بیشتر به قسمت وقت مصاحبه و نوبت سفارت هلند اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۳/۲۱: قسمت سوالات متداول در مورد ویزای هلند رو به مطلب اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱/۲۹: در آوریل ۲۰۱۷ وبسایت تمامی سفارت های هلند در دنیا تغییر یافت و اطلاعات به صورت یکپارچه در یک سایت ارائه می شود. لینک هایی که در این مطلب به سایت سفارت بود به روزرسانی شد و لینک به لیست شرکت های بیمه مورد قبول سفارت هلند، به دلیل اینکه در سایت جدید این لیست ارائه نشده، حذف شد.

اگر عبارت ویزای شینگن (Schengen Visa) رو سرچ کنید چند صفحه اول گوگل فقط آژانس هایی هستند که با دریافت مبالغ زیادی این کار رو انجام میدند. شاید برای همینه که تصور بر این شده تنها راه برای دریافت ویزای شینگن صرف مبالغ زیاد و مراجعه به این آژانس هاست. یک دلیل دیگرش هم شاید این باور غلط باشه که اکثر درخواست های ویزای شینگن ریجکت میشند که البته این هم درست نیست و در آخر این نوشته آمار جالبی رو بهتون میگم.

توی این مطلب سعی می کنم تجربه شخصی خودم و هرچی که راجع به این ویزای شینگن هست و مراحل لازم برای دریافتش رو با شما به اشتراک بگذارم.

ویزای شینگن چیست و چه مزایایی داره

سال ۱۹۸۵ شهر کوچکی به اسم شینگن در لوکزامبورگ میزبان سران ۵ کشور اروپایی بود که اولین قدم رو برای تحقق رویای اروپای بدون مرز برداشتند و معاهده ای که بعدها به معاهده شینگن معروف شد رو امضا کردند. ده سال بعد معاهده شینگن با برداشته شدن نقاط کنترل مرزی بین ۷ کشور عملیاتی شد و تا امروز که این کشورهای بدون مرز به ۲۶ تا رسیده در حال گسترش هست. در حقیقت مثل این میمونه که این ۲۶ کشور یکی هستند و فقط یک مرز بیرونی دارند.

معنی این بدون مرز بودن کشورها اینه که شما با ورود به یکی از این ۲۶ کشور، چون مرزی مابینشون نیست میتونید آزادانه به ۲۵ تای بقیه هم سفر کنید. برای ورود به این کشورها که محدوده شینگن رو تشکیل میدند شما باید از یکیشون ویزا دریافت کنید، ویزایی که به ویزای شینگن معروفه.

کشورهای حوزه شینگن عبارتند از

 • اتریش (Austria)
 • بلژیک (Belgium)
 • جمهوری چک (Czech Republic)
 • دانمارک (Denmark)
 • استونی (Estonia)
 • فنلاند (Finland)
 • فرانسه (France)
 • آلمان (Germany)
 • یونان (Greece)
 • مجارستان (Hungary)
 • ایسلند (Iceland)
 • ایتالیا (Italy)
 • لتونی (Latvia)
 • لیتوانی (Lithuania)
 • لوکزامبورگ (Luxembourg)
 • مالت (Malta)
 • هلند (Netherlands)
 • نروژ (Norway)
 • لهستان (Poland)
 • پرتغال (Portugal)
 • اسلواکی (Slovakia)
 • اسلونی (Slovenia)
 • اسپانیا (Spain)
 • سوئد (Sweden)
 • سوئیس (Switzerland)
 • لیختن اشتاین (Liechtenstein)

کشورهای عضو پیمان شینگن رو می تونید در نقشه زیر ببینید.

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

از این ۲۶ تا کشور ۱۷ تاشون در ایران سفارت دارند که از هر کدومشون میشه برای ویزای شینگن اقدام کرد.

با داشتن ویزای شینگن میتونید به ۴ تا کشور کوچولوی اروپایی که عضو محدوده شینگن نیستند ولی بین کشورهای عضو شینگن گیر کردند هم سفر کنید:

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

اگر ویزای شینگن شما دابل (دو بار ورود) یا مولتیپل (چند بار ورود) باشه علاوه بر ۳۰ کشور بالا میتونید به ۱۰ تا کشور اروپایی دیگه که عمدتا در منطقه بالکان هستند هم سفر کنید:

فقط باید حواستون باشه بعضی از این کشورها در صورتی اجازه ورود به شما میدند که ویزاتون دارای اعتبار باشه و یکبار هم ازش استفاده کرده باشید. شرایط هر کدوم رو جداگانه در کشور مربوطه خواهم نوشت.

علاوه بر کشورهای اروپایی، با داشتن ویزای شینگن میشه به چند تا کشور دیگه هم در آمریکای مرکزی سفر کرد که در قسمت خودش شرایط و جزییاتش رو می نویسم.

خوب حالا که دیدید با یک ویزا میشه به ۴۰ تا کشور اروپایی سفر کرد بریم مرحله بعد.

توضیح کشورهای بدون مرز در منطقه شینگن با چند مثال

قبل از اینکه برم اروپا، تصور دقیقی از اینکه کشورهای بدون مرز چطوری میتونه باشه و اینکه با ویزای یک بار ورودم میتونم همه کشورها رو ببینم ممکن نبود. اولین بار مرز زمینی هلند و بلژیک رو با ماشین دوستم رد کردیم و فقط از طریق جی پی اس ماشین که یک خط چین روی نقشه نشون میداد فهمیدم از مرز رد شدیم، واقعا هیچ نشانه فیزیکی و حتی تابلوی خوشامدگویی به بلژیک هم وجود نداشت. وضعیت مرزهای زمینی بین کشورهای حوزه شینگن تقریبا همه جا اینجوریه به جز برخی جاها که اتاقک های مخروبه کنترل مرزی از گذشته مونده. تنها یک بار در مرز زمینی ایتالیا به سوئیس ویزای همه مسافرها چک شد. این هم مربوط به سال ۲۰۱۵ و اوج مهاجرهای غیرقانونی از کشورهای جنگ زده بود.

کشور های یونان و مالتا مرز زمینی با بقیه کشورهای منطقه شینگن ندارند ولی با ویزای یک بار ورود میشه به این کشورها هم وارد شد چون مرزهای هوایی هم بین این کشورها حذف شده. فرودگاه های حوزه شینگن به دو قسمت تقسیم شدند، پروازهایی که خارج از شینگن به اون فرودگاه وارد و خارج میشند و پروازهای ورودی و خروجی مربوط به منطقه شینگن. مثلا وقتی شما از برلین آلمان به بارسلون اسپانیا پرواز کنید مثل این میمونه که از مادرید به بارسلون پرواز کردید. موقع خروج از آلمان و برلین پلیس مرزی پاسپورت شما رو نه کنترل میکنه نه مهری زده میشه (ممکنه بعضی از ایرلاین ها داشتن ویزای معتبر رو چک کنند) و همینطور موقع ورود به بارسلون کسی نه از شما پاسپورت و ویزا میخواد نه مهر ورودی در پاسپورتتون زده میشه. این مثال رو میشه به تمامی فرودگاه های حوزه شینگن بسط داد.

مثال آخر مربوط میشه به موردی که اکثر ما ممکنه اشتباه کنیم. اگر یک پرواز از تهران به پاریس با هواپیمایی آلیتالیا (هواپیمایی ایتالیا) داشته باشید این پرواز یک توقف هم در ایتالیا خواهد داشت. وقتی قصد تعویض پرواز در فرودگاه رم رو دارید چون پرواز شما از خارج منطقه شینگن اومده و الان قصد دارید یک پرواز داخل شینگن رو سوار بشید مجبور هستید از گیت پلیس مرزی در فرودگاه رم عبور کنید و مهر ورود به ایتالیا در پاسپورت شما خواهد خورد نه مهر فرانسه.

انواع ویزای شینگن و نوع مناسب برای سفر توریستی

ویزای شینگن تایپ A

ویزای ترانزیت فرودگاهی (Airport Transit Visa) که فقط برای استفاده از سالن ترانزیت یک فرودگاه در محدوده شینگن برای عوض کردن پرواز و خروج از شینگن هست و مسافر حق خروج از فرودگاه رو نداره. متاسفانه ایران جزو ۱۸ کشوری هست که این ویزا رو نیاز دارند و علت اصلیش هم میتونه درخواست پناهندگی در گذشته از این طریق باشه. هزینه این ویزا ثابت و ۶۰ یورو هست.

ویزای شینگن تایپ B

برای ترانزیت بود. منسوخ شده و دیگه وجود نداره.

ویزای شینگن تایپ C

ویزای کوتاه مدت (Short-stay Visa) که حداکثر اجازه اقامت ۹۰ روزه (پیوسته یا ناپیوسته) در یک بازه ۱۸۰ روزه رو میده. همه ویزاهای توریستی، شرکت در نمایشگاه و دیدار دوستان و اقوام و … در این دسته قرار می گیره. در مورد این ویزا خیلی نباید شاکی بود چون ۱۱۴ تا کشور دیگه هم مثل ما نیاز به دریافت این ویزا برای سفر به اروپا دارند. هزینه این ویزا هم ثابت و ۶۰ یورو هست. اسم دیگه این ویزا یونیفورم (Uniform Visa) هست.

ویزای تایپ C خودش به سه دسته یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود (مولتیپل) تقسیم میشه.

ویزای تایپ D

ویزای طولانی مدت که دیگه شینگن نیست و بهش ویزای ملی (National Visa) گفته میشه. برای تحصیل و کار از این ویزا استفاده میشه که من هم اطلاع چندانی ازش ندارم.

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

شروع اقدام برای ویزای شینگن

اولین مرحله انتخاب یک کشور از بین ۲۶ تا کشور حوزه شینگن برای انجام مراحل ویزا هست. قانونا شما باید از کشوری درخواست کنید که قصد سفر به اون رو دارید و اگر هدفتون سفر به بیش از یک کشور هست، سفارت اون کشوری رو انتخاب کنید که بیشترین مدت اقامت رو دارید.

از قانون که بگذریم منطقی اینه که از بین ۱۷ تا کشوری که توی ایران سفارت دارند انتخاب کنید. از بین اونها هم اگر کشوری هست که دوست یا فامیل دارید و میتونه براتون دعوتنامه بفرسته مسلما انتخاب بهتری هست.

من تجربه گرفتن ویزای شینگن از هلند (دو بار)، لهستان و یونان رو داشتم که لهستان از همه ساده تر بوده. بار دوم که از یونان اقدام کردم به قدری بی نظمی و شلختگی سفارت اذیتم کرد که قبل از گرفتن جواب رفتم و پاسپورتم رو گرفتم.

واقعا هیچ جوابی برای این سوال که کدوم سفارت اروپایی راحت شینگن میده و کدوم سختگیری بیشتره داره نیست، چون مورد به مورد فرق داره. من توصیه می کنم از آلمان و اتریش دوری کنید چون دوستانم تجربه های خوبی نداشتند. از سفارت یونان هم بدلیل بی نظمی و شلختگی وحشتناکش دوری کنید.

هر دو ویزای هلند با دعوتنامه دوستانم بوده و ویزای شینگن لهستان (ساده ترین ویزای شینگن من) و یونان بدون دعوتنامه. اینجا چون روی هلند تمرکز دارم جزئیات اونرو می نویسم.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

وقت مصاحبه و تحویل مدارک سفارت هلند

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶

بعضی از سفارت های اروپایی (مثلا ایتالیا) گرفتن نوبتشون هم دردسریه و بازار سیاه برای خرید و فروش نوبت به راه افتاده. خوشبختانه سفارت هلند این مشکل رو نداره و پروسه خیلی ساده هست. در سیستم جدید اصلا نیاز به ایمیل به سفارت هلند هم نیست. چون هلند هم مثل فرانسه و اتریش و انگلستان و … از تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۶ سیستم ویزای کوتاه مدتش رو برون سپاری کرد و به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار کرد.

برای دریافت نوبت دیگه به سفارت هلند ایمیل نمیزنید و به ایمیل مرکز وی اف اس گلوبال به آدرس appt.netherlands@vfshelpline.com مشخصات خودتون رو دقیقا به فرمت زیر و انگلیسی می فرستید:

 • Full Name
 • Passport Number
 • Date of Birth
 • Passport Expiry Date
 • Nationality
 • Gender
 • Date of Departure
 • Contact Number - Mobile Number
 • Email Address - for appointment confirmation

فوری یک ایمیل اتوماتیک میاد که بهتون میگه باید چه اطلاعاتی رو بفرستید. اگر اطلاعاتتون رو درست فرستادید اون ایمیل رو فراموش کنید. بین ۱ تا ۷ روز یک ایمیل دیگه که تاریخ تحویل مدارک تعیین شده برای شما ارسال میشه. این ایمیل رو باید پرینت بگیرید و روز تحویل مدارک همراه داشته باشید.

در صفحه تعیین وقت در سایت وی اف اس گلوبال به این دو نکته اشاره شده:

 1. تنها در صورتی برای شما وقت تعیین میشه که تمام اطلاعات بالا رو در ایمیل خود نوشته باشید. در غیر این صورت بدون هیچ جوابی به شما درخواست تعیین وقت شما رد میشه.

 2. زمانی که تعیین وقت انجام شد امکان کنسل یا تغییر تاریخ وجود نداره و در صورتی که در تاریخ وقت خود مراجعه نکردید باید درخواست تعیین وقت جدید بدید.

اگر بصورت گروهی و یا خانوادگی سفر می کنید مشخصات همه افراد رو در یک ایمیل بنویسید. اینجوری توی یک روز به همتون نوبت میدند.

اگر برای ویزای طولانی مدت تایپ D اقدام می کنید باید به خود سفارت هلند و ایمیل به teh-app@minbuza.nl درخواستتون رو بفرستید.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

مدارک لازم برای ویزای شینگن هلند

مدارکی که سفارت هلند درخواست میکنه شبیه مدارک بقیه کشورهاست، همون هایی که توی راهنمای کلی ویزا هم نوشتم. بسته به اینکه قصد سفر توریستی دارید یا دیدار دوستان و فامیل (با دعوتنامه) برخی از مدارک زیر رو نیاز ندارید که جلوش نوشتم.

 1. فرم کامل شده و امضا شده ویزای شینگن فرم ویزای هلند رو از سایت شرکت وی اف اس گلوبال هلند دانلود کنید.

 2. پاسپورت: پاسپورت باید حداقل دو صفحه خالی و سه ماه پس از پایان سفر هم اعتبار داشه باشه. کپی صفحه اول و صفحاتی که ویزا داره هم ببرید. در صورت داشتن پاسپورت قدیمی که توش ویزا و مهر ورود خروج داره، اون رو هم ببرید.

 3. شناسنامه و ترجمه اون به زبان انگلیسی: ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه و نیازی به مهرهای دادگستری و وزارت امور خارجه نیست.

 4. یک قطعه عکس رنگی جدید ۳.۵ × ۴: عکس باید بدون روتوش باشه. این رو دست کم نگیرید، افراد زیادی رو دیدم که بدلیل اینکه عکسشون شبیه عکس پاسپورت بود یا روتوش داشت، مورد تایید سفارت قرار نگرفت و مجبور شدند دوباره عکس بگیرند. من چون این رو شنیده بودم برای محکم کاری همون پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم. الان که تحویل مدارک به شرکت وی اف اس گلوبال شده، در اتاق انتظار امکان عکس پرسنلی البته با پرداخت هزینه هست. پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم.

 5. رزرو بلیط رفت و برگشت: این رزرو رو رایگان از همه آژانس های مسافرتی میتونید بگیرید و هیچ لزومی هم نداره بلیط نهاییتون پس از گرفتن ویزا همین باشه.

 6. دعوتنامه رسمی: دوست یا فامیل شما در هلند باید بره شهرداری و یک فرم دعوتنامه برای شما پر بکنه. هزینه این کار ۲۰ یورو هست. کپی این دعوتنامه رو هم به سفارت بدید قبول می کنند و نیازی به پست کردن اصلش نیست. به همراه این دعوتنامه کپی پاسپورت شخص دعوت کننده (و در صورت ایرانی بودن پاسپورتش کپی ویزای طولانی مدتش) رو هم باید به سفارت بدید. اگر دوستتون هزینه های شما در طول سفر رو هم تقبل بکنه باید کپی سه تا فیش آخر حقوقیش رو هم ببرید سفارت هلند. اگر هم کسی ندارید که براتون دعوتنامه بفرسته میتونید کنفرانس علمی، کارگاه آموزشی و یا دوره های آموزشی کوتاه مدت برای ثبت نام کردن پیدا کنید و ازشون درخواست کنید براتون دعوتنامه ارسال کنند. داشتن دعوتنامه به هیچ وجه اجباری نیست ولی شانستون رو برای گرفتن ویزا بیشتر میکنه.

 7. رزرو هتل برای تمامی مدت اقامت: رزرو رو خودتون میتونید از سایت بوکینگ و انتخاب هتل هایی که بدون کردیت کارت هم میشه رزرو کرد انجام بدید ولی اگر یک ویزا کارت یا مستر کارت داشته باشید و هتل هایی که میشه بعدا مجانی کنسل کرد انتخاب کنید، اعتبار رزروتون خیلی بیشتره. اگر دعوتنامه از دوستان و فامیل دارید نیازی به رزرو هتل ندارید.

 8. مدرک شغلی: گواهی اشتغال به کار از شرکتی که براش کار می کنید یا قرارداد، مدارک شرکتی که صاحبش هستید، گواهی اشتغال به تحصیل، جواز کسب، سوابق بیمه ماه های اخیر و هر مدرکی که نشون بده شما در ایران به کاری مشغول هستید. داشتن کار خیال سفارت رو تا حدی راحت میکنه که مسافر بعد از سفر برمیگرده به کشور خودش. دوست هنرمندی دارم که از مدیر گالری که آخرین نمایشگاه نقاشیش رو اونجا برگزار کرده بود یک نامه گرفت و به عنوان مدرک شغلی تحویل سفارت فرانسه داد. شما هم هر کاری انجام میدید سعی کنید یک مدرکی براش تهیه کنید.

 9. مدرک مالی: گواهی تمکن مالی و گردش حساب سه ماه آخر حسابتون که همه بانک ها به زبان انگلیسی این دو تا مدرک رو بهتون میدند. اینکه توی حسابتون چقدر باید باشه هیچکس نمیدونه و بعضا توصیه شده زیر ۲۰ میلیون تومان نباشه، البته هرچه بیشتر بهتر. اگر پول کافی ندارید میتونید مدارک حساب بانکی بستگان درجه یک رو ارائه کنید. اگر خانوادگی سفر می کنید داشتن مدارک مالی برای یک از اعضای خانواده کافیه. ابتکاری که من زدم این بود که برگه چند تا سهامی که داشتم ترجمه کردم و به سفارت دادم. هم از نظر مالی ارزش داشت هم نشون میداد علاوه بر کار اولم به کار دیگه ای هم در ایران مشغولم. البته مبلغش چیزی نمیشد ولی تعدادش زیاد بود 🙂. اگر دعوتنامه ای دارید که شخص دعوت کننده هزینه های شما در طول سفر رو تقبل کرده نیازی به مورد ۹ ندارید.

 10. سند ملکی: سند ملکی و ترجمه اون میتونه نشون دهنده این باشه که به ایران برخواهید گشت. در صورت نداشتن هم اصلا نگران نباشید، من هم نداشتم.

 11. گواهی مرخصی: داشتن گواهی مرخصی از شرکت و سه تا فیش آخر حقوقی خودتون اجباری نیست ولی اگر داشتید ببرید.

 12. برنامه سفر: یک برنامه سفر خصوصا اگر توریستی و بدون دعوتنامه میرید به سفارت ارائه کنید. حواستون باشه این برنامه سفر با رزرو هتل هاتون همخوانی داشته باشه.

 13. بیمه مسافرتی: داشتن بیمه ای که هزینه های درمانی و حادثه رو در طول سفر پوشش بده اجباریه. حداقل تعهدات این بیمه باید ۳۰ هزار یورو باشه. هزینه این بیمه برای یک سفر ۳۰ روزه از ۴۰ تا ۱۰۰ هزار تومان و بسته به شرکت بیمه گزار متفاوته. حواستون باشه بیمه ای بگیرید که در صورت نگرفتن ویزا بتونید کنسلش کنید.

 14. حدود ۹۰ یورو پول نقد: هزینه ویزای شینگن ۶۰ یورو هست و شرکت وی اف اس گلوبال هم کارمزد خودش ۲۸ یورو هست. ویزای شما چه سه روز باشه چه سه ماه هزینش همین هست.

نکته ۱

همه مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه. ترجمه مدارک توسط دارالترجمه رسمی برای سفارت هلند کافیه و نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه ایران نیست. سفارت خانه ها در این مورد قوانینشون با هم فرق داره.

نکته ۲

از همه مدارک یک کپی داشته باشید.

مرحله آخر انجام مصاحبه و انگشت نگاری

به نظر میاد پروسه مصاحبه کلا حذف شده و مرکز وی اف اس گلوبال فقط مدارک رو جمع آوری و به سفارت ارسال میکنه.

البته درسته که مصاحبه نداره ولی ممکنه کارمندان مرکز از شما بخواند دلیلتون واسه سفر رو بطور واضح بگید. خود مرکز وی اف اس گفته که کارمندانش هیچ توصیه ای به شما نمی کنند و جواب این سوال که ویزا میگیرید یا نه رو نخواهند داد.

روزی که به مرکز وی اف اس گلوبال برای تحویل مدارکتون رفتید حتما ایمیلی که بهتون وقت داده رو پرینت گرفته باشید، با نشون دادن اون از قسمت بازرسی رد میشید و وارد اتاق انتظار میشید. وقتی نوبتتون شد مدارک رو به کارمند مرکز تحویل میدید. کارمندهای اونجا هیچ تصمیمی برای ویزای شما نمیگیرند و فقط تحویل گیرنده مدارک هستند.

بعد از پرداخت هزینه ویزا و کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال، انگشت نگاری انجام میشه و باید صبر کنید تا جواب ویزا با ایمیل براتون فرستاده بشه.

آدرس مرکز وی اف اس گلوبال هلند تهران، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقع ۴ مرکز هروی، مرکز ویزای هلند. تلفن مرکز هم ۰۲۱۸۲۸۰۵۹۱۴ هست. برای سوال پرسیدن و راهنمایی در مورد ویزای هلند میتونید از ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر، همه روزه بجز جمعه و شنبه و روزهای تعطیل تماس بگیرید.

اگر ویزای طولانی مدت هلند درخواست دادید روز مصاحبه باید به سفارت هلند به آدرس فرمانیه، دیباجی شمالی، ارغوان غربی، پلاک ۸ که بیشتر شبیه یک دژ نظامی میمونه تا سفارت مراجعه کنید. امیدوارم حداقل گاردهای فلزیش رو رنگ کنند تا اینقدر ترسناک به نظر نیاد 🙂

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

درسته که مرحله استرس دار مصاحبه برای ویزای کوتاه مدت تایپ C حذف شده ولی تجربه خودم رو برای کسانی که به هر دلیلی نیاز به مصاحبه داشتند مینویسم.

خیلی مهمه که اعتماد به نفس و راجع سفرتون اطلاعات دقیقی داشته باشید. به نظر من مهمترین قسمت مصاحبه همین اعتماد به نفسه. یعنی به راحتی بتونید توضیح بدید هدفتون از ویزا گرفتن چیه.

یادم میاد مصاحبه کننده از یک نفر پرسید چرا از بین این همه کشور هلند رو انتخاب کردی؟ اون شخص هم جواب داد چون طبیعتش سرسبزه و خیلی زیباست. خانم مصاحبه کننده هم گفت خوب برو شمال، چه کاریه این همه میخوای هزینه کنی بری هلند 😆

درسته جواب ویزا رو معمولا دو هفته ای میدند ولی من خیلی خوش شانس نبودم و دفعه اول که برای ویزای هلند اقدام کردم دو ماه طول کشید تا بهم جواب داده بشه! البته روز مصاحبه بهم گفتند که مورد شما رو می فرستیم هلند راجع بهش تصمیم گیری بشه و بیشتر از ۲ هفته طول میکشه ولی نگفتند ۲ ماه! حدودا دو ماه بعد از روز مصاحبه از سفارت هلند تماس گرفتند و گفتند با ویزات موافقت شده و میتونی برای دریافت ویزا بیایی سفارت.

ان شاالله بعد از اینکه جواب مثبت ویزا رو گرفتید حتما به شرایطش و مدت اعتبار اون توجه کنید.

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

برای من تاریخ صدور ویزا رو ۶ اکتبر ۲۰۱۳ زده. تاریخ اعتبار ویزای من از ۱۰ اکتبر تا ۲۴ نوامبر هست یعنی یک بازه ۴۴ روزه. من توی این بازه زمانی باید وارد محدوده شینگن میشدم و تا قبل از ۲۴ نوامبر هم باید خارج می شدم. مدت زمان اقامت من رو هم زده ۳۰ روز، یعنی درسته که ویزا در یک بازه ۴۴ روزه اعتبار داره ولی حداکثر اجازه ۳۰ روز موندن در حوزه شینگن رو داشتم. تعداد ورود رو هم یک بار نوشته، یعنی اگر مثلا بعد از ۲۰ روز از حوزه شینگن خارج می شدم حتی با اینکه هنوز ۱۰ روز دیگه مجوز اقامت داشتم ولی اجازه ورود مجدد به من داده نمی شد.

اون پایین هم دو تا جمله نوشته. اولیش Report back to embassy معنیش اینه که وقتی از سفر برگشتم کپی ویزا و صفحات دارای مهر ورود و خروج ایران و حوزه شینگن رو ببرم تحویل سفارت بدم. ایمیل اسکن اون صفحات رو هم قبول کردند. جمله دوم Report to police Eindhoven within 72 hrs یعنی از وقتی وارد هلند شدم ۷۲ ساعت فرصت داشتم که برم اداره پلیس آیندهوون (شهری که دعوتنامه از شهرداری اونجا برای من فرستاده شده بود) و یک فرم پر کنم. پلیس آیندهوون هم یک برچسب توی پاسپورتم زد و موقع برگشت به ایران اسکنش رو فرستادم برای سفارت. این دو مورد برای افراد کمی نوشته میشه ولی ظاهرا مورد من خاص بوده 🙂

اگر خدایی نکرده درخواست ویزای شینگن شما ریجکت شد دنیا به آخر نرسیده. چند ماهی صبر کنید و ترجیحا از یک سفارتخانه دیگه اقدام کنید. اگر بدلیل کسری مدارک ویزاتون ریجکت شده باشه خیلی راحت میتونید بگید که برای درخواست قبلی مدارک کامل نداشتم و الان با مدارک کامل اومدم اقدام کنم.

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

چند توصیه برای ویزای شینگن هلند

 • سعی کنید ورودتون از هلند باشه، هم از این جهت که اگر از کشور دیگری وارد شینگن بشید ممکنه اجازه ورود بهتون داده نشه و هم دفعه بعد که برای ویزای هلند اقدام کنید احتمالا سختگیری بیشتری بشه.
 • اگر بار اولتون هست که قصد گرفتن ویزای شینگن رو دارید درخواست ویزای طولانی و مولتیپل ندید.
 • قبل از دریافت جواب قطعی ویزا هیچ بلیط قطار، هواپیما و رزرو هتلی رو قطعی نکنید.
 • سفارت هیچ پولی به عنوان ضمانت برگشت از شما دریافت نمیکنه. اگر از طریق آژانس اقدام کنید ممکنه اون آژانس از شما بخواد علاوه بر هزینه ای که برای ویزا دریافت میکنه پولی هم به عنوان ضمانت برگشت ازتون درخواست کنه. این پول رو میگیره تا مطمئن بشه شما برمی گردید و اعتبار آژانس که شما رو به سفارت معرفی کرده خدشه دار نمیشه.
 • هزینه ویزای شینگن فقط و فقط ۶۰ یورو هست بعلاوه ۲۸ یورو کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال و هزینه ترجمه مدارک. اگر دانش زبان انگلیسی در حد متوسط دارید، فرم ها رو میتونید خودتون پرکنید و فرصت جستجو در سایت های رزرو هتل رو دارید، سراغ آژانس هایی که پول های کلانی دریافت می کنند نرید.
 • پادشاهی هلند تعدادی جزیره در دریای کارائیب داره که فقط با ویزای شینگن مولتیپل اجازه ورود به اون جزایر رو دارید.

در آخر اینکه از اونجایی که تصمیم گیرنده برای دادن ویزا شخص هست نه ماشینو روبات، این احتمال وجود داره که دو نفر مدارک شبیه به هم ارائه بدهند ولی جواب های متفاوتی بگیرند. موارد بالا تجربه شخصی من بوده و ممکنه دفعه بعد که به سفارت مراجعه کنم نحوه مراحل کار فرق کرده باشه و حتی جواب متفاوتی دریافت کنم.

آمارهای جالب از ویزای شینگن

در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۹۰ هزار ایرانی درخواست ویزای شینگن کردند که فقط ۱۴ درصد جواب منفی دریافت کردند و ویزاشون ریجکت شده. من خودم فکر می کردم جواب های منفی خیلی بیشتر از این باشه. ضمن اینکه آمار ایران به کشورهای تونس، مصر، لبنان و مراکش خیلی نزدیکه. از همسایمون پاکستان با ۳۴ درصد جواب منفی خیلی اوضاعمون بهتره. افغانستان هم با ۴۲ درصد ریجکت شدن ویزای شینگن شهروندانش بدترین آمار رو داره.

یک آمار جالبه دیگه در مورد دارندگان پاسپورت روسیه هست. بیشترین متقاضیان درخواست ویزای شینگن در سال ۲۰۱۵ شهروندان روسیه بودند و تعداد ریجکت شدن هاشون هم جزو کمترین ها و فقط ۱.۳ درصد بوده.

برای دیدن کلیه آمارهای ویزای شینگن به سایت Schengen Visa Information برید.

سوالات متداول در مورد ویزای هلند

کدوم آژانس اخذ ویزای تضمینی هلند انجام میده؟

چیزی به اسم ویزای تضمینی برای هلند وجود نداره. آژانس که هیچ، بعید میدونم کارمندان سفارت هلند در تهران هم بتونند همچین تضمینی به کسی بدهند چون تصمیم در مورد ویزای ایرانیان در سفارت هلند در امان پایتخت اردن گرفته میشه. بنابراین هرگونه ادعایی در مورد ویزای شینگن تضمینی هلند به نظر من بی پایه و اساس هست.

هزینه ویزای هلند چقدره؟

مثل بقیه کشورهای شینگن، هزینه برای ایرانی هایی که در ایران اقدام می کنند فقط و فقط ۶۰ یورو هست. اگر آژانس یا شخصی برای پر کردن فرم ها و تهیه مدارک لازم ویزا به شما کمک کنه و پولی دریافت کنه بحثش متفاوته، سفارت هلند فقط ۶۰ یورو برای ویزا دریافت میکنه که غیر قابل بازگشت هم هست. ۲۸ یورو هم کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال هست.

در زمان عادی وی اف اس کل هزینه رو به ریال هم دریافت میکنه ولی در شرایطی که نرخ ارز کمی نوسان داشته باشه فقط یورو قبول میکنه. توصیه می کنم یورو ببرید.

نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزای هلند چطوریه؟

اگر درخواست ویزای شما توسط سفارت هلند ریجکت بشه، یک نامه به شما داده میشه که در اون دلایل ریجکت شدن رو نوشته. در انتهای اون نامه هم نحوه اعتراض به این نتیجه به شما اعلام میشه. شما باید دلایل اعتراضتون رو بنویسید و اون رو به آدرسی که سفارت میگه پست کنید. تصمیم نهایی در این مورد رو وزارت دادگستری هلند میگیره.

در صورت گرفتن ویزا همه اقامتم در هلند باید باشه؟

اجباری برای این قضیه نیست ولی اگر برنامه سفری که به سفارت دادید همش در هلند باشه و موقع ورود به هلند نتونید مامور مرزی رو قانع کنید، احتمالش هست از ورود شما به شینگن جلوگیری بشه. من ترجیح میدم همیشه صداقت داشته باشم.

اخذ ویزای هلند از ترکیه یا کشور دیگری رو توصیه می کنید؟

خیر. اگر اقامت ترکیه نداشته باشید و فقط بعنوان توریست در ترکیه باشید، شانس گرفتن ویزای هلند خیلی کم میشه.

ما یک خانواده – گروه هستیم که با هم سفر می کنیم، به سفارت اعلام کنیم؟

بله. اگر شما نگید و سفارت خودش متوجه بشه به احتمال زیاد بدلیل پنهان کردن حقیقت به شما بی اعتماد و درخواستتون ریجکت میشه.

امکانش هست یک برنامه سفر برای من بنویسید؟

خیر، ای کاش وقتش رو داشتم بتونم برای همه برنامه سفر بنویسم ولی ندارم. برنامه سفر هر شخص متناسب با سفر خودش و همچنین رزرو هتلش باید نوشته بشه. برنامه سفر پیچیده نیست. به انگلیسی بنویسید هر روز سفرتون چه جاهایی رو میخواهید ببینید.

شانس من برای گرفتن ویزای شینگن چقدره؟

شانس دریافت ویزا قابل محاسبه نیست. هرچه مدارکتون قوی تر باشه و نشون دهنده بازگشتتون به ایران باشه، شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه. حتی امکان داره دو نفر با شرایط کاملا مشابه جواب های متفاوتی بگیرند چون تصمیم گیرنده شخص هست نه ربات.

با عرض معذرت کامنت هایی که در مورد شانس دریافت ویزا و موارد مشابه سوال پرسیده باشند منتشر نخواهند شد.

چرا سوال من منتشر نمیشه؟

چون جوابتون توی متن مقاله یا سایر کامنت ها هست. بدلیل زیاد بودن کامنت های این مقاله سعی می کنم کامنت ها زیاد نشه تا برای همه قابل استفاده باشه.

یک دلیل دیگه سوال پرسیدن در مورد شانس دریافت ویزا و اقدام کردن و نکردن برای ویزا هست. این تصمیمی هست که خود شما باید بگیرید.

دلیل دیگه منتشر نشدن کامنت، سوال پرسیدن در مورد روش های غیرقانونی و خلاف برای دریافت ویزا هست.

در پایان از همه دوستانی که کامنتشون منتشر نمیشه عذرخواهی می کنم.

خوشحال میشم نظرتون رو بدونم و از اون خوشحال تر اگر تجربه ای دارید و میتونید به این نوشته اضافه کنید. به خصوص اگر برای ویزا اقدام کردید، مدارک ارائه شده به وی اف اس و همینطور نتیجه ویزای شینگن رو برای استفاده سایر دوستان کامنت کنید.

به این امید که این ۱۴ درصد ریجکتی هر سال کمتر بشه.

اسفند ۱۳۹۵

مطالب مرتبط

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

۲۷۱۶دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ش
شراره
۲۱ روز پیش

آیا تغییر شماره پاسپورت (پاس جدید) در پیدا کردن ریجکت قبلی تاثیر داره؟

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱۹ روز پیش

اسم شما در سیستم شبنگن هست و از هر کشوری اقدام کنید اطلاعاتتون بالا میاد

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۲۰ روز پیش

هيچ فرقي نميكنه چون در سيستم يكپارچه كشورهاييه شينگن تمام اطلاعات شناسنامه و كارت ملي و اثر انگشتتون ثبت شده و پاس رو هم عوض كنين به اين دليل فرقي نداره.

پاسخ
پاسخ
م
مروارید
۲۱ روز پیش

حتمانتیجه رو خدمتتون اعلام می کنم

پاسخ
پاسخ
م
مروارید
۲۱ روز پیش

ما در همه شرایط بدون دعوتنامه ویزا شدیم اما الان دعوتنامه بود بهتر بود قطعا

پاسخ
پاسخ
م
مروارید
۲۱ روز پیش

باسلام باتوجه به تعطیلی کریسمس وژانویه متاسفانه هنوز جوابمون رو ندادن وکماکان منتظریم ضمنا ویزاهای مالتیپل ما از هلند بوده وتا اسفند هم معتبره خداکنه ویزا بشیم مثل قبل مالتیپل دوساله البته میگن برای 2020 5 ساله هم میدن ......... ولی سختگیری هاشون زیاد شده

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱۹ روز پیش

یکی دو تا نقطه منفی‌داره‌کارتون
ولی انشالله ویزا بشین
حتما جوابش رو‌بزارین
سپاس

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۲۰ روز پیش

درود هيچ وقت زماني كه ويزاتون معتبره درخواست ويزا نديدين من تو أواسط اسفند درخواست وقت دادم برا جولاي تاريخ دادن برا زماني كه ويزا معتبر بود نوشتم براشون ويزام اون تاريخ اعتبار داره و اونو كنسل كردن .

پاسخ
پاسخ
ا
ارشیا
۲۰ روز پیش

شما قطعا ویزا میشین نگران نباشین

پاسخ
پاسخ
ز
زهره
۲۱ روز پیش

براي ماه ژانويه وقت وي اف اس داشتيم ولي چند روز قبل ايميل زدن و وقت ها را كنسل كردند و گفتند كه مثل قبل نمي تونيم رسيدگي كنيم بخاطر همين كنسل كرديم مجددا ايميل بزنيد. ميخواستم بدونم كسي خبري داره؟

پاسخ
پاسخ
و
وحید
۲۰ روز پیش

سلام، برای من دو بار در طی امسال این اتفاق افتاده و جالب اینجاست که وقت جایگزینی تعیین نمیشه و اولویتی هم برای اونهایی که وقت قبلی داشتن در نظر نمیگیرن. الان هم تا آخر مارس وقتاشون پر هست و برنامه ریزی ما برای تعطیلات عید رو بهم زدن. به همین سادگی

پاسخ
پاسخ
ا
الهه
۲۱ روز پیش

دروددوستان . من می خواهم خانواده ام برای اپریل در هلند باشند. برای درخواست ویزا باید سه ماه قبل اقدام کرد یعنی ژانویه یا از شش ماه قبل باید درخواست وقت می دادن یعنی نوامبر. سری های قبل ۳ ماه قبل از سفر بود ولی الان دیدم اینجا نوشته شده ۶ ماه قبل شده. یه مقدار نگران شدم.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۲۱ روز پیش

درود طبق قانون جدید شینگن که از فوریه شروع میشه میشه از شش ماه قبل برا هلند درخواست وقت کرد هزینه ویزا از ۶۰ یورو به ۸۰ میرسه و وقتی ویزا هلند رو گرفتین علاوه بر شینگن میتونین به کشورهای تحت حمایت هلند که در اقیانوس اطلس هست در نزدیکی امریکای شمالی و مرکزی سفر داشته باشین

پاسخ
پاسخ
ا
امین حسینی
۲۰ روز پیش

سلام . یعنی حالا بخوای نوبت بگیری برای شش ماه بعد بهت نوبت میدن

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱۹ روز پیش

درود باید ببینین تو سایت وی اف اس هلند چی نوشته در این مورد.

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۲۴ روز پیش

sسلام دوستان من و همسرم 24 دسامبر ویزا شدیم از هلند با دعوت نامه از شهرداری و صورت های مالی دعوت کننده و نامه میانگین حساب مالیش در یک سال برای خودش و همسرش مانده حساب 40 ملیونی ویزای اولمون بود و کلا اولین سفر خارجی هستش دوستانی که میگن اولی شینگن نمیدن درست نیست . درخواستمون 14 روزه بود 30 روزه دادن.یه برنامه سفر هم به صورت کاور لتر دادم .نامه اشتغال به کار و قرارداد خودم و همسرم .سندی نزاشتیم. اگرسوالی بود در خدمتم بسیار بسسیار زیاد از تجربه دوستان استفاده کردم و انجام دادم مرسی از دوستان منم اگر بتونم به موفقیت کسی کمک کنم خوشحال میشم

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۱۹ روز پیش

سلام
تبریک
همه کارا رو اون دعوتنامه انجام داد
البته کامل و منظم بودن مدارک بی تاثیر نیست ولی به هر حال سهم دعوتنامه خیلی زیاده
پیشنهاد می‌کنم از همه زمان ویزاتون استفاده کنید

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۱۹ روز پیش

سلام بله کلا به دعوتنامه بستگی داره و یه نکته که میزبانم به من گفت بعد از درخواست دعوت نامه اومدن و شرایط زندگی رو دیدن و سوال کردن مکانی که برای مهمان در نظر گرفتید کجاس یعنی اتاقی جایی یا فیش های پرداختی مالیاتشون نمیدونم کلا اینطوریه یا نه

پاسخ
پاسخ
س
سمیعی
۲۰ روز پیش

سلام.اطلاع دارین وضعیت ویزا دادن الان به چه صورته هلند؟من بعد ۳ ویزا شینگن از هلند،میخوام مولتی بگیرم.ولی واقعا نمیدونم‌میدن‌یا نه

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۲۰ روز پیش

سلام من که برای ج رفتم یه خانومی اومده بود میگفت من چند بار مولتی داشتم درخواست الانشم مولتی یود بهش 30 روزه داذه بودن بهش گفتن سخت دارن میگیرن ولی به نظر من امتحانش ارزش داره و خالی از لطف نیست

پاسخ
پاسخ
ش
شراره
۲۱ روز پیش

مبارکه سفر خوش
چند سوال دارم .
ویزا تون دیدار اقوام بوده؟
آیا پرینت بیمه هم دادید؟

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۲۰ روز پیش

سلام مرسی بله دیدار اقوام بوده پیریت سابقه بیمه هو دادیم و گرفتن ولی ترجمه دفترچه بیمه رو ازمون نگرفتن گفتن اصلا نیاز نیست

پاسخ
پاسخ
ا
ادیب اسماعیلی
۱ ماه پیش

ضمن درود و عرض ادب حضور بزرگواران؛

اینجانب چندی پیش در یکی از دیدگاه ها اظهار داشتم که پُر کردن فرم درخواست ویزای شینگن فقط «بصورت تایپ شده و یا بصورت دستی» میبایست انجام شود. یک هفته قبل با مراجعه به تارنمای وی.اف.اس گلوبال متوجه شدم که بخشی دارد که میتوان فرم را به صورت برخط «آنلاین» نیز پُر کرد! اما ظاهراً کیفیت فونت آن در زمان پر کردن تعریفی ندارد!

لذا بابت این موضوع از بزرگواران پوزش میخواهم.
پاینده باشید.

پاسخ
پاسخ
م
مروارید
۱ ماه پیش

سلام من همسرم ودخترم حدود 10 روز پیش وقت سفارت هلند داشتیم ومدارک رو به VFSتحویل دادیم ومنتظر نتیجه هستیم چهابار ویزای شینگن که دوتاش مولتی 2 ساله بوده دارای ویزای کانادا 5 ساله هستیم ویه دوره ویزای انگلیس 6 ماهه هم داشتیم ویزای مولتی 2 ساله تا پایان بهمن معتبر هست درخواست ویزای جدید ما از اسفند است ....ظاهرا سفارت هلند در خصوص ویزا سختگیر شده است وکمی نگرانیم بنظرتون هنوز هم سختگیری ها برقراره امیدوار به گرفتن ویزای مالتیپل باشیم؟

پاسخ
پاسخ
ز
زهره
۲۵ روز پیش

نتيجه شما چي شد؟

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۲۵ روز پیش

درود نگران نباشيد شرايطتون عاليه فكر نكنم سينگل بهتون بدن و مولتي خواهيد گرفت مولتي دو ساله قبليتون هم از هلند بود؟.جوابتون اومد خبرشو بدين ببينيم چه ويزايي به شما دادن.موفق باشين

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱ ماه پیش

با سلام
با دعوتنامه یا بدون دعوتنامه؟
اگر در حالت دومه ای کاش میزاشتین ویزاتون تموم شه و یه چند وقت بگذره
ولی در هر صورت یه امید ویزا شدنتون
نتیجه رو اعلام بفرمایید

پاسخ
پاسخ
م
مروارید
۱۹ روز پیش

شاید همینطور باشه ولی دفعه قبل هم قبل از اتمام ویزا درخواست دادیم

پاسخ
پاسخ
م
مروارید
۱۹ روز پیش

دفعات قبل هم قبل از اتمام ویزای قبلی درخواست دادیم هنوز جواب نیومده

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۱ ماه پیش

سلام
ایشالله که مججد مولتی بگیرید
با شرایط مشابه شما کسی رو میشناسم که هلند مجددا بهش دو ساله مولتی داد. البته 6 ماه پیش اقدام کرده بود.
لطفا پس از گرفتن نتیجتون در صورت امکان اینجا اعلام کنید.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۲۱ روز پیش

یکی از دوستان شش ماه مولتی داشت از هلند یکماه سینگل گرفت همینطور یک نفر دیگه که سه ماهه هلند مولتی داشت یکماهه گرفت منم یکسال مولتی داشتم که اعتبارش تموم شد دیگه اقدام نکردم واقعا اگه اینجوری باشه عالیه

پاسخ
پاسخ
ك
كيانا
۱ ماه پیش

سلام
ببخشيد شما با دعوتنامه اقدام كرديد؟

پاسخ
پاسخ
ش
شراره
۱ ماه پیش

دوستان الان توی بانک چقدر پول باید باشه .(مینیموم)

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۱۹ روز پیش

سلام
من بدون دعوتنامه با بیست تومن ویزاتون شدم
ولی پرونده با پرونده فرق می‌کنن

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۲۵ روز پیش

اگه برا اولين بار اقدام ميكنين ٥٠ ميليون به بالا.اگه بار دوم هست با ٣٠ ميليون هم جواب خواهيد گرفت

پاسخ
پاسخ
ا
ادیب اسماعیلی
۱ ماه پیش

با درود و عرض ادب

سرکارخانم شراره؛

به طور کلی باید گفت هیچ عدد مشخصی از سوی هیچ نهاد و یا سازمان و یا سفارتی در این خصوص اعلام نشده است! همچنین هیچ ماده، بنده و یا آیین نامه ای نیز در این خصوص تا کنون بنده ندیده ام!

اما گفته شده است، طی سفر به کشور هلند، برای هر روز بین ۵۰ تا ۱۰۰ یورو، میانگین هزینه است که گردشگر این مبلغ را میبایست به همراه داشته باشد.


پاینده باشید.

پاسخ
پاسخ
ا
احسانن
۱ ماه پیش

الان دوستان با دعوتنامه با 7 ملیون هم ویزا شدن بستگی به مدارک قبلی هم فکر میکنم داره . حداقل 30 40 تومن با دعوتنامه ساپورت مالی خوبه

پاسخ
پاسخ
ب
بابک
۱ ماه پیش

سلام. من برای بار اول می خوام از سفارت سوئیس اقدام کنم. چون پرواز به شهرهای سوییس خیلی ارزونتر از بقیه کشورها هست و ورودم به این کشوره، تصمیم گرفتم از سوییس اقدام کنم. نظرتون چیه؟ سوییس سختگیرتر از ایتالیاست یا سایر کشورهاست یا نه؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

پاسخ
پاسخ
ا
امیرحسین
۱ ماه پیش

سلام بله سوییس جزو کشورهای سختگیر

پاسخ
پاسخ
ا
ارشیا
۱ ماه پیش

به هیچ عنوان از سوییس اقدام نکنین منو با سابقه سفر به حوزه شنگن و با شرایط بسیار خوبی که داشتم ریجکت کردن

پاسخ
پاسخ
ن
نازنین
۱ ماه پیش

سلام
دوستان من باطنشسته اداره دولتی هستم ،و مربی و مدرس رسمی ورزشی هم هستم کسوال اینکه الان در قسمت شغل در فرم ویزا چی بنویسم ؟؟
بازنشسته سازمان .... و مربی و مدرس فوتبال بانوان
این ها رو بنویسم ؟؟

پاسخ
پاسخ
ا
ادیب اسماعیلی
۱ ماه پیش

با درود و عرض ادب
سرور ارجمند؛ به طور کلی پیشنهاد میشود هر آنچه در قسمت شغل عنوان میکنید، مستنداتی «مانند گواهی اشتغال، پروانۀ کسب، ثبت شرکت، جواز مربی گری و...» در آن خصوص نیز داشته باشید و ترجمۀ آن را به وی.اف.اس گلوبال ارائه دهید.

پاینده باشید.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱ ماه پیش

درود شغلی رو بنویسین که بیمه تامین اجتماعیتون رد میشه چون سابقه بیمه تامین اجتماعی رو سفارت میخواد پس همون بازنشسته اداره دولتی که حقوق بازنشستگیتون بهتون تعلق میگیره رو بزنین.

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۱ ماه پیش

سلام
شما بزن بازنشسته ولی مدارک شغلیتون رو کامل بذارید

پاسخ
پاسخ
ا
ابراهیم
۱ ماه پیش

سلام
من سال قبل ویزای مولتی هلند گرفتم ولی توی مرز ورودی پلیس مهاجرت اجازه ورود به خاک هلند بهم نداد به نظرتون اصلا میتونم دوباره درخواست ویزا از هلند بدم یا نه یا اگ میشه از ی سفارت دیگ پیگیری کنم برای دریافت ویزای شینگن؟

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱ ماه پیش

درود. اولین شینگن تون بود از هلند چون سابقه داشته کسی رو معطل و سوال پیچ کنن حتی به خانواده اش در ایران تماس بگیرن و بپرسن که هدف شون از این سفر چیه یا اینکه اگه متاهل بود ه سراغ حلقه ازدواجشو که در دستش نبوده بپرسن ولی سر اخر مهر ورود رو زدن ولی دیگه تدیده بودم کسی رو بدون اجازه ورود برگردونن.

پاسخ
پاسخ
h
hamed
۱ ماه پیش

دلیل رو بهتون اعلام کردن که چرا اجازه ورود ندارید؟!

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۱ ماه پیش

سلام
به چه علتی اجازه ورود بهتون ندادن ؟؟

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۱ ماه پیش

سلام دوستان
چند ماه پیش با دعوت نامه ویزا 6 ماهه مولتی از هلند گرفتم و طی هفته اخیر هلند بودم. برای افسر مرزی میخواستم بگم که زیاد سوالات خاصی نمیپرسن و در هنگام ورود و خروج فقط پرسیدن چرا اومدید بود و اصلا مدارکی به جز ویزا چک نکردن. به خصوص اینکه من با کوچ سرفینگ رفته بودم و اصلا رزرو هتل هم نداشتم

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۱ ماه پیش

خیلی هم عالی
چندمین سفرتون بود که ویزای مولتی گرفتید؟

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۱ ماه پیش

دومین شینگن اولین سفر

پاسخ
پاسخ
ن
نگار
۱ ماه پیش

سلام دوستان فكر كنم مدارك كامل و دعوت نامه معتبر باشه مشكلي در گرفتن ويزا هلند نيست من 1 ساله مولتي گرفتم

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱ ماه پیش

درود
ظاهرا جدیدا دیگه سفارت هلند ویزای مولتی یک ساله نمیده

پاسخ
پاسخ
ك
كيانا
۱ ماه پیش

سلام
تبريك ميگم بهتون
ميتونم بپرسم شما ويزاي مولتي رو با دعوتنامه گرفتيد؟

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱ ماه پیش

نگار عزیز سلام‌
فقط میشه بفرمایین با دعوتنامه مولتی شدین یا خیر

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۱ ماه پیش

سلام
تبریک میگم
میشه بفرمایید آخرین ویزایی که گرفته بودید چند وقته بود و از کجا ؟؟
و اینکه با اون ویزا چند بار هلند رفته بودید ؟

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱ ماه پیش

سلام
شینگن چندمتون بود؟

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱ ماه پیش

درود. تبریک میگم ظاهرا با دعوتنامه الان فقط مولتی میدن موفق باشین.

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۲ ماه پیش

درود
لطفا دوستانی که تو این یک ماه اخیر وقت ویزا داشتن اطلاع رسانی کنن که جوابشون چی بوده
ممنون

پاسخ
پاسخ
ا
اشکان
۱ ماه پیش

سلام من دعوت نامه داشتم و تمام مدارکم کامل بود، ضمن اینکه دعوت کننده در هلند منو تضمین مالی کرده بود+ فیش حقوقی سه ماه آخر و سند خونه و گواهی اشتغال به کار و بیمه و رزرو قطعی پرواز... اما در کمال ناباوری درخواست ویزای من ریجکت شد!
خیلی ها با من بودن که همه شون ریجکت شدند. نمیدونم چرا آمار ریجکتی ها رفته بالا

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۱ ماه پیش

سلام
آقا اشکان شما متاهل هستید یا مجرد ؟
جسارتاً چند سال دارید؟

پاسخ
پاسخ
ز
زهرا
۲ ماه پیش

سلام وقت بخیر من سال 97 از لهستان ویزا توریستی 15 روزه گرفتم . شهریور امسال سفارت چک منو با همون مدارک ریجکت کرد!! بنظر شما مجدد بعد از 4 ماه از کدام سفارت اقدام کنم بهتره؟ مجدد لهستان ؟ هلند؟ فرانسه؟

پاسخ
پاسخ
ا
اشکان
۱ ماه پیش

درود
جواب درخواست ویزای من هفته پیش اومد و درکمال ناباوری ریجکت شدم!
من دعوتنامه از شخصی هلندی و معتبر داشتم که تضمین مالی برام گذاشته بود + فیش حقوقی ۳ ماه آخر، گواهی اشتغال به کار معتبر، گاهی مرخصی، سند خونه به نام خودم، بیمه مسافرتی تا سقف ۵۰ هزار یورو، رزرو قطعی بلیط و...
روز تحویل مدارک چند نفر دیگه هم بودند برای هلند که باخبر شدم اونا هم ریجکت شدن!
آمار ریجکتی های هلند در ماه های اخیر بالا رفته.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱ ماه پیش

درود هلند و فرانسه ممکنه ویزا ندن به جهت این جوابی که چک به شما داد کاش دوباره از لهستان اقدام میکردین ایندفعه هم خواستین اقدام کنین از لهستان یا ایتالیا اقدام کنین موفق باشین

پاسخ
پاسخ
ن
نازنین
۲ ماه پیش

سلام
دوستان من وقت سفارت هلند دارم یک ماه دیگر در vfsglobal و اینکه مربی فوتبال هستم با مدارک بین المللی فیفا .که مدارک به زبان انگیلیسی هستند.خواستم بدونم میتونم این مدارک و ارائه بدم برای اینکه شانس ویزا بره بالا ؟؟؟(ویزا توریستی) و اینکه دیگر نیاز نیست که ترجمه شوند ؟؟ چ.ن انگلیسی هستند ؟؟
با تشکر

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۱ ماه پیش

هر چی مدارک قوی‌تر، شانس ویزا بیشتر
وقتی انگلیسی هستش نیازی به ترجمه ندارید
اگر گواهی اشتغال در باشگاه فوتبال هم دارید که نور علی نوره

پاسخ
پاسخ
ن
نازنین
۲ ماه پیش

سلام دوستان، سوالی دواشتم از دوستانی که ویزای یکساله اقدام کرده اند
من دوبار سفر در دوتاریخ متفاوت دارم سفر اول حدود 20 روز و سفر دوم حدود 7 روز طول می کشد، برای هر دو سفر هم مدارک تهیه کردم اما سوالم این است در فرم شینگین بند25 که تعداد روز های اقامت هست و بند30 که تاریخ خروج از محدوده شینگین هست رو چطور تنظیم کنم، بر اساس کل سفر مثلا27 روز و تاریخ خروج سفر دوم ویا اینکه جدا جدا مشخص کنم. ممنون میشوم راهنمایی کنید

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۲ ماه پیش

درود. شما تاریخ ورود و خروج شهر ورود و خروج رو برا سفر اول مشخص میکنین و اگه میخواین ویزای مولتی بگیرین میزنین قسمت ۲۵ رو ششماه یا یکسال و مولتی رو در فرم میزنین و برای سفر اول بیمه مسافرتی تهیه میکنین اونا خودشون تصمیم میگیرن و اگه قبلا سابقه سفر به شینگن یکبار یا دوبار داشتین بهتون مولتی میدن موفق باشین

پاسخ
پاسخ
ن
نازنین
۲ ماه پیش

ممنونم از راهنمایی تون
فقط الان فرم به صورت آنلاین پر میشه و قسمت 25 رو بیشتر از 90 روز اجازه نمیده بزنیم! پیغام خطا می دهد(البته درست هم هست چون مدت زمان ماندن در محدوده شینگن مورد نظر هست که نهایتا 90 روز هست نه بازه زمانی مورد تقاضا)
حتی تاریخ ورود و خروج را هم بیش از بازه 180 روزه نمی شود انتخاب کرد باز هم پیغام خطا می دهد

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۲ ماه پیش

فکر می کنم فقط بر اساس برنامه سفر اول باید فرم تنظیم بشه!

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۲ ماه پیش

با سلام
شما برنامه سفر اول به همراه بیمه رو‌بزار در شماره ۲۵ فرم مولتی پل رو‌بزن و مدت زمان رو انتخاب کن افیسر‌هودش‌تصمیم‌می‌گیره‌ولی با شرایط حال حاضر بیشتر از ۳۰ روز نمیده بدون دعوتنامه
شاد باشید

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

سلام ،دوستان من وقت سفارت هلند دارم vfs global ولی هر چی در سایت
https://www.vfsglobal.com/Netherlands/Iran/Farsi/index.html
میگردم فرم ویزا موجود نیست ؟؟
در قسمت دانلود ها فرم ویزا رو انتخاب میکنم بجای دانلود به صفحه زیر میره ؟؟
https://consular.mfaservices.nl/?lang=en
لطفا راهنمایی کنید .
با تشکر

پاسخ
پاسخ
ا
ادیب اسماعیلی
۲ ماه پیش

ضمن درود.
از نشانی زیر بارگیری فرمایید:
https://consular.mfaservices.nl/assets/documents/pdf/forms/schengen_visa_application_form_english.pdf

پاینده باشید.

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۲ ماه پیش

باید در همون صفحه ای که ارجاع میده برین و فرم آنلاین پرکنید و در نهیات پرینت کنید

پاسخ
پاسخ
م
مهرداد
۲ ماه پیش

https://consular.mfaservices.nl/assets/documents/pdf/forms/schengen_visa_application_form_english.pdf

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۲ ماه پیش

درود باید فرم رو انلاین پر کنین و ازش پرینت بگیرین.

پاسخ
پاسخ
ا
ادیب اسماعیلی
۲ ماه پیش

ضمن درود به حضور دوستان گرامی؛
احتراماً و جسارتاً به عرض میرساند که:
بزرگواران، فرم به صورت «آنلاین» تکمیل نمیشود!
دقت فرمایید؛
فرم یک فایل با پسوند پی. دی. اف است که متقاضی میبایست آن را از نشانی مذکور بارگیری نماید. هم میتواند فرم را توسط رایانه تایپ کرده و تکمیل نماید و هم میتواند به صورت دست نویس آن را تکمیل کند و تحویل دهد.

پاینده و برقرار باشید.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

چطور آنلاین پر کنم ؟ صفحه ای برای ورود و یا ثبت نام ندارد ؟؟

پاسخ
پاسخ
ادامه...