سفرنوشت

راهنمای اخذ ویزای شینگن هلند - تجربه شخصی

هلند

به روز رسانی در ۱۳۹۷/۳/۲۴: اگر وی اف اس به شما پیام داد که زودترین زمانی که وقت داره هفته چهارم سپتامبر هست این یعنی باید تاریخ سفر رو به هفته سوم نوامبر به بعد تغییر بدید و دوباره ایمیل درخواست وقت به وی اف اس بفرستید. هفته چهارم سپتامبر نوبت شما نیست! تا وقتی که یک روز و ساعت مشخص به شما اعلام نشه هیچ وقتی ندارید. ایمیل های وی اف اس خیلی واضح هست. یک دوست که دانش انگلیسی در سطح متوسط داره خیلی میتونه به شما کمک کنه.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۳/۷: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تقاضای ویزا برای وی اف اس بسیار زیاد شده و احتمالا چندین بار وی اف اس به ایمیل شما پاسخ میده که زمان سفرتون رو عقب بیاندازید. به این ایمیل ها فوری پاسخ بدید تا نهایتا یک وقت تحویل مدارک به شما اختصاص داده بشه. به همین دلیل تقاضای زیاد سفارت هم معمولا نمیتونه در بازه ۱۴ روزه پرونده ها رو بررسی کنه و حتی تا ۳۰ روز هم شده که جواب دادن طول کشیده.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۱/۲۱

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱۰/۱۳: با توجه به این که کامنت های این پست داشت به ۱۰۰۰ تا می رسید، از امروز حذف کامنت هایی که برای دیگران مفید نبود رو شروع کردم تا استفاده از این مطلب و نظراتش برای مراجعه کنندگان ساده تر باشه. این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶: سیستم ویزای کوتاه مدت هلند به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار شد که توضیحاتش رو در قسمت هایی که تغییرات ایجاد شده اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۱: توضیحات بیشتر به قسمت وقت مصاحبه و نوبت سفارت هلند اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۳/۲۱: قسمت سوالات متداول در مورد ویزای هلند رو به مطلب اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱/۲۹: در آوریل ۲۰۱۷ وبسایت تمامی سفارت های هلند در دنیا تغییر یافت و اطلاعات به صورت یکپارچه در یک سایت ارائه می شود. لینک هایی که در این مطلب به سایت سفارت بود به روزرسانی شد و لینک به لیست شرکت های بیمه مورد قبول سفارت هلند، به دلیل اینکه در سایت جدید این لیست ارائه نشده، حذف شد.

اگر عبارت ویزای شینگن (Schengen Visa) رو سرچ کنید چند صفحه اول گوگل فقط آژانس هایی هستند که با دریافت مبالغ زیادی این کار رو انجام میدند. شاید برای همینه که تصور بر این شده تنها راه برای دریافت ویزای شینگن صرف مبالغ زیاد و مراجعه به این آژانس هاست. یک دلیل دیگرش هم شاید این باور غلط باشه که اکثر درخواست های ویزای شینگن ریجکت میشند که البته این هم درست نیست و در آخر این نوشته آمار جالبی رو بهتون میگم.

توی این مطلب سعی می کنم تجربه شخصی خودم و هرچی که راجع به این ویزای شینگن هست و مراحل لازم برای دریافتش رو با شما به اشتراک بگذارم.

ویزای شینگن چیست و چه مزایایی داره

سال ۱۹۸۵ شهر کوچکی به اسم شینگن در لوکزامبورگ میزبان سران ۵ کشور اروپایی بود که اولین قدم رو برای تحقق رویای اروپای بدون مرز برداشتند و معاهده ای که بعدها به معاهده شینگن معروف شد رو امضا کردند. ده سال بعد معاهده شینگن با برداشته شدن نقاط کنترل مرزی بین ۷ کشور عملیاتی شد و تا امروز که این کشورهای بدون مرز به ۲۶ تا رسیده در حال گسترش هست. در حقیقت مثل این میمونه که این ۲۶ کشور یکی هستند و فقط یک مرز بیرونی دارند.

معنی این بدون مرز بودن کشورها اینه که شما با ورود به یکی از این ۲۶ کشور، چون مرزی مابینشون نیست میتونید آزادانه به ۲۵ تای بقیه هم سفر کنید. برای ورود به این کشورها که محدوده شینگن رو تشکیل میدند شما باید از یکیشون ویزا دریافت کنید، ویزایی که به ویزای شینگن معروفه.

کشورهای حوزه شینگن عبارتند از

 • اتریش (Austria)
 • بلژیک (Belgium)
 • جمهوری چک (Czech Republic)
 • دانمارک (Denmark)
 • استونی (Estonia)
 • فنلاند (Finland)
 • فرانسه (France)
 • آلمان (Germany)
 • یونان (Greece)
 • مجارستان (Hungary)
 • ایسلند (Iceland)
 • ایتالیا (Italy)
 • لتونی (Latvia)
 • لیتوانی (Lithuania)
 • لوکزامبورگ (Luxembourg)
 • مالت (Malta)
 • هلند (Netherlands)
 • نروژ (Norway)
 • لهستان (Poland)
 • پرتغال (Portugal)
 • اسلواکی (Slovakia)
 • اسلونی (Slovenia)
 • اسپانیا (Spain)
 • سوئد (Sweden)
 • سوئیس (Switzerland)
 • لیختن اشتاین (Liechtenstein)

کشورهای عضو پیمان شینگن رو می تونید در نقشه زیر ببینید.

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

از این ۲۶ تا کشور ۱۷ تاشون در ایران سفارت دارند که از هر کدومشون میشه برای ویزای شینگن اقدام کرد.

با داشتن ویزای شینگن میتونید به ۴ تا کشور کوچولوی اروپایی که عضو محدوده شینگن نیستند ولی بین کشورهای عضو شینگن گیر کردند هم سفر کنید:

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

اگر ویزای شینگن شما دابل (دو بار ورود) یا مولتیپل (چند بار ورود) باشه علاوه بر ۳۰ کشور بالا میتونید به ۱۰ تا کشور اروپایی دیگه که عمدتا در منطقه بالکان هستند هم سفر کنید:

فقط باید حواستون باشه بعضی از این کشورها در صورتی اجازه ورود به شما میدند که ویزاتون دارای اعتبار باشه و یکبار هم ازش استفاده کرده باشید. شرایط هر کدوم رو جداگانه در کشور مربوطه خواهم نوشت.

علاوه بر کشورهای اروپایی، با داشتن ویزای شینگن میشه به چند تا کشور دیگه هم در آمریکای مرکزی سفر کرد که در قسمت خودش شرایط و جزییاتش رو می نویسم.

خوب حالا که دیدید با یک ویزا میشه به ۴۰ تا کشور اروپایی سفر کرد بریم مرحله بعد.

توضیح کشورهای بدون مرز در منطقه شینگن با چند مثال

قبل از اینکه برم اروپا، تصور دقیقی از اینکه کشورهای بدون مرز چطوری میتونه باشه و اینکه با ویزای یک بار ورودم میتونم همه کشورها رو ببینم ممکن نبود. اولین بار مرز زمینی هلند و بلژیک رو با ماشین دوستم رد کردیم و فقط از طریق جی پی اس ماشین که یک خط چین روی نقشه نشون میداد فهمیدم از مرز رد شدیم، واقعا هیچ نشانه فیزیکی و حتی تابلوی خوشامدگویی به بلژیک هم وجود نداشت. وضعیت مرزهای زمینی بین کشورهای حوزه شینگن تقریبا همه جا اینجوریه به جز برخی جاها که اتاقک های مخروبه کنترل مرزی از گذشته مونده. تنها یک بار در مرز زمینی ایتالیا به سوئیس ویزای همه مسافرها چک شد. این هم مربوط به سال ۲۰۱۵ و اوج مهاجرهای غیرقانونی از کشورهای جنگ زده بود.

کشور های یونان و مالتا مرز زمینی با بقیه کشورهای منطقه شینگن ندارند ولی با ویزای یک بار ورود میشه به این کشورها هم وارد شد چون مرزهای هوایی هم بین این کشورها حذف شده. فرودگاه های حوزه شینگن به دو قسمت تقسیم شدند، پروازهایی که خارج از شینگن به اون فرودگاه وارد و خارج میشند و پروازهای ورودی و خروجی مربوط به منطقه شینگن. مثلا وقتی شما از برلین آلمان به بارسلون اسپانیا پرواز کنید مثل این میمونه که از مادرید به بارسلون پرواز کردید. موقع خروج از آلمان و برلین پلیس مرزی پاسپورت شما رو نه کنترل میکنه نه مهری زده میشه (ممکنه بعضی از ایرلاین ها داشتن ویزای معتبر رو چک کنند) و همینطور موقع ورود به بارسلون کسی نه از شما پاسپورت و ویزا میخواد نه مهر ورودی در پاسپورتتون زده میشه. این مثال رو میشه به تمامی فرودگاه های حوزه شینگن بسط داد.

مثال آخر مربوط میشه به موردی که اکثر ما ممکنه اشتباه کنیم. اگر یک پرواز از تهران به پاریس با هواپیمایی آلیتالیا (هواپیمایی ایتالیا) داشته باشید این پرواز یک توقف هم در ایتالیا خواهد داشت. وقتی قصد تعویض پرواز در فرودگاه رم رو دارید چون پرواز شما از خارج منطقه شینگن اومده و الان قصد دارید یک پرواز داخل شینگن رو سوار بشید مجبور هستید از گیت پلیس مرزی در فرودگاه رم عبور کنید و مهر ورود به ایتالیا در پاسپورت شما خواهد خورد نه مهر فرانسه.

انواع ویزای شینگن و نوع مناسب برای سفر توریستی

ویزای شینگن تایپ A

ویزای ترانزیت فرودگاهی (Airport Transit Visa) که فقط برای استفاده از سالن ترانزیت یک فرودگاه در محدوده شینگن برای عوض کردن پرواز و خروج از شینگن هست و مسافر حق خروج از فرودگاه رو نداره. متاسفانه ایران جزو ۱۸ کشوری هست که این ویزا رو نیاز دارند و علت اصلیش هم میتونه درخواست پناهندگی در گذشته از این طریق باشه. هزینه این ویزا ثابت و ۶۰ یورو هست.

ویزای شینگن تایپ B

برای ترانزیت بود. منسوخ شده و دیگه وجود نداره.

ویزای شینگن تایپ C

ویزای کوتاه مدت (Short-stay Visa) که حداکثر اجازه اقامت ۹۰ روزه (پیوسته یا ناپیوسته) در یک بازه ۱۸۰ روزه رو میده. همه ویزاهای توریستی، شرکت در نمایشگاه و دیدار دوستان و اقوام و … در این دسته قرار می گیره. در مورد این ویزا خیلی نباید شاکی بود چون ۱۱۴ تا کشور دیگه هم مثل ما نیاز به دریافت این ویزا برای سفر به اروپا دارند. هزینه این ویزا هم ثابت و ۶۰ یورو هست. اسم دیگه این ویزا یونیفورم (Uniform Visa) هست.

ویزای تایپ C خودش به سه دسته یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود (مولتیپل) تقسیم میشه.

ویزای تایپ D

ویزای طولانی مدت که دیگه شینگن نیست و بهش ویزای ملی (National Visa) گفته میشه. برای تحصیل و کار از این ویزا استفاده میشه که من هم اطلاع چندانی ازش ندارم.

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

شروع اقدام برای ویزای شینگن

اولین مرحله انتخاب یک کشور از بین ۲۶ تا کشور حوزه شینگن برای انجام مراحل ویزا هست. قانونا شما باید از کشوری درخواست کنید که قصد سفر به اون رو دارید و اگر هدفتون سفر به بیش از یک کشور هست، سفارت اون کشوری رو انتخاب کنید که بیشترین مدت اقامت رو دارید.

از قانون که بگذریم منطقی اینه که از بین ۱۷ تا کشوری که توی ایران سفارت دارند انتخاب کنید. از بین اونها هم اگر کشوری هست که دوست یا فامیل دارید و میتونه براتون دعوتنامه بفرسته مسلما انتخاب بهتری هست.

من تجربه گرفتن ویزای شینگن از هلند (دو بار)، لهستان و یونان رو داشتم که لهستان از همه ساده تر بوده. بار دوم که از یونان اقدام کردم به قدری بی نظمی و شلختگی سفارت اذیتم کرد که قبل از گرفتن جواب رفتم و پاسپورتم رو گرفتم.

واقعا هیچ جوابی برای این سوال که کدوم سفارت اروپایی راحت شینگن میده و کدوم سختگیری بیشتره داره نیست، چون مورد به مورد فرق داره. من توصیه می کنم از آلمان و اتریش دوری کنید چون دوستانم تجربه های خوبی نداشتند. از سفارت یونان هم بدلیل بی نظمی و شلختگی وحشتناکش دوری کنید.

هر دو ویزای هلند با دعوتنامه دوستانم بوده و ویزای شینگن لهستان (ساده ترین ویزای شینگن من) و یونان بدون دعوتنامه. اینجا چون روی هلند تمرکز دارم جزئیات اونرو می نویسم.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

وقت مصاحبه و تحویل مدارک سفارت هلند

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶

بعضی از سفارت های اروپایی (مثلا ایتالیا) گرفتن نوبتشون هم دردسریه و بازار سیاه برای خرید و فروش نوبت به راه افتاده. خوشبختانه سفارت هلند این مشکل رو نداره و پروسه خیلی ساده هست. در سیستم جدید اصلا نیاز به ایمیل به سفارت هلند هم نیست. چون هلند هم مثل فرانسه و اتریش و انگلستان و … از تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۶ سیستم ویزای کوتاه مدتش رو برون سپاری کرد و به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار کرد.

برای دریافت نوبت دیگه به سفارت هلند ایمیل نمیزنید و به ایمیل مرکز وی اف اس گلوبال به آدرس appt.netherlands@vfshelpline.com مشخصات خودتون رو دقیقا به فرمت زیر و انگلیسی می فرستید:

 • Full Name
 • Passport Number
 • Date of Birth
 • Passport Expiry Date
 • Nationality
 • Gender
 • Date of Departure
 • Contact Number - Mobile Number
 • Email Address - for appointment confirmation

فوری یک ایمیل اتوماتیک میاد که بهتون میگه باید چه اطلاعاتی رو بفرستید. اگر اطلاعاتتون رو درست فرستادید اون ایمیل رو فراموش کنید. بین ۱ تا ۷ روز یک ایمیل دیگه که تاریخ تحویل مدارک تعیین شده برای شما ارسال میشه. این ایمیل رو باید پرینت بگیرید و روز تحویل مدارک همراه داشته باشید.

در صفحه تعیین وقت در سایت وی اف اس گلوبال به این دو نکته اشاره شده:

 1. تنها در صورتی برای شما وقت تعیین میشه که تمام اطلاعات بالا رو در ایمیل خود نوشته باشید. در غیر این صورت بدون هیچ جوابی به شما درخواست تعیین وقت شما رد میشه.

 2. زمانی که تعیین وقت انجام شد امکان کنسل یا تغییر تاریخ وجود نداره و در صورتی که در تاریخ وقت خود مراجعه نکردید باید درخواست تعیین وقت جدید بدید.

اگر بصورت گروهی و یا خانوادگی سفر می کنید مشخصات همه افراد رو در یک ایمیل بنویسید. اینجوری توی یک روز به همتون نوبت میدند.

اگر برای ویزای طولانی مدت تایپ D اقدام می کنید باید به خود سفارت هلند و ایمیل به teh-app@minbuza.nl درخواستتون رو بفرستید.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

مدارک لازم برای ویزای شینگن هلند

مدارکی که سفارت هلند درخواست میکنه شبیه مدارک بقیه کشورهاست، همون هایی که توی راهنمای کلی ویزا هم نوشتم. بسته به اینکه قصد سفر توریستی دارید یا دیدار دوستان و فامیل (با دعوتنامه) برخی از مدارک زیر رو نیاز ندارید که جلوش نوشتم.

۱. فرم کامل شده و امضا شده ویزای شینگن

فرم ویزای هلند رو از سایت شرکت وی اف اس گلوبال هلند دانلود کنید.

۲. پاسپورت

پاسپورت باید حداقل دو صفحه خالی و سه ماه پس از پایان سفر هم اعتبار داشه باشه.

کپی صفحه اول و صفحاتی که ویزا داره هم ببرید.

در صورت داشتن پاسپورت قدیمی که توش ویزا و مهر ورود خروج داره، اون رو هم ببرید.

۳. شناسنامه و ترجمه اون به زبان انگلیسی

ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه و نیازی به مهرهای دادگستری و وزارت امور خارجه نیست.

۴. یک قطعه عکس رنگی جدید ۳.۵ × ۴

عکس باید بدون روتوش باشه. این رو دست کم نگیرید، افراد زیادی رو دیدم که بدلیل اینکه عکسشون شبیه عکس پاسپورت بود یا روتوش داشت، مورد تایید سفارت قرار نگرفت و مجبور شدند دوباره عکس بگیرند. من چون این رو شنیده بودم برای محکم کاری همون پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم.

الان که تحویل مدارک به شرکت وی اف اس گلوبال شده، در اتاق انتظار امکان عکس پرسنلی البته با پرداخت هزینه هست. پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم.

۵. رزرو بلیط رفت و برگشت

این رزرو رو رایگان از همه آژانس های مسافرتی میتونید بگیرید و هیچ لزومی هم نداره بلیط نهاییتون پس از گرفتن ویزا همین باشه.

۶. دعوتنامه رسمی

دوست یا فامیل شما در هلند باید بره شهرداری و یک فرم دعوتنامه برای شما پر بکنه. هزینه این کار ۲۰ یورو هست. کپی این دعوتنامه رو هم به سفارت بدید قبول می کنند و نیازی به پست کردن اصلش نیست. به همراه این دعوتنامه کپی پاسپورت شخص دعوت کننده (و در صورت ایرانی بودن پاسپورتش کپی ویزای طولانی مدتش) رو هم باید به سفارت بدید.

اگر دوستتون هزینه های شما در طول سفر رو هم تقبل بکنه باید کپی سه تا فیش آخر حقوقیش رو هم ببرید سفارت هلند.

اگر هم کسی ندارید که براتون دعوتنامه بفرسته میتونید کنفرانس علمی، کارگاه آموزشی و یا دوره های آموزشی کوتاه مدت برای ثبت نام کردن پیدا کنید و ازشون درخواست کنید براتون دعوتنامه ارسال کنند.

داشتن دعوتنامه به هیچ وجه اجباری نیست ولی شانستون رو برای گرفتن ویزا بیشتر میکنه.

۷. رزرو هتل برای تمامی مدت اقامت

رزرو رو خودتون میتونید از سایت بوکینگ و انتخاب هتل هایی که بدون کردیت کارت هم میشه رزرو کرد انجام بدید ولی اگر یک ویزا کارت یا مستر کارت داشته باشید و هتل هایی که میشه بعدا مجانی کنسل کرد انتخاب کنید، اعتبار رزروتون خیلی بیشتره.

اگر دعوتنامه از دوستان و فامیل دارید نیازی به رزرو هتل ندارید.

۸. مدرک شغلی

گواهی اشتغال به کار از شرکتی که براش کار می کنید یا قرارداد، مدارک شرکتی که صاحبش هستید، گواهی اشتغال به تحصیل، جواز کسب، سوابق بیمه ماه های اخیر و هر مدرکی که نشون بده شما در ایران به کاری مشغول هستید. داشتن کار خیال سفارت رو تا حدی راحت میکنه که مسافر بعد از سفر برمیگرده به کشور خودش.

دوست هنرمندی دارم که از مدیر گالری که آخرین نمایشگاه نقاشیش رو اونجا برگزار کرده بود یک نامه گرفت و به عنوان مدرک شغلی تحویل سفارت فرانسه داد.

شما هم هر کاری انجام میدید سعی کنید یک مدرکی براش تهیه کنید.

۹. مدرک مالی

گواهی تمکن مالی و گردش حساب سه ماه آخر حسابتون که همه بانک ها به زبان انگلیسی این دو تا مدرک رو بهتون میدند. اینکه توی حسابتون چقدر باید باشه هیچکس نمیدونه و بعضا توصیه شده زیر ۲۰ میلیون تومان نباشه، البته هرچه بیشتر بهتر. اگر پول کافی ندارید میتونید مدارک حساب بانکی بستگان درجه یک رو ارائه کنید. اگر خانوادگی سفر می کنید داشتن مدارک مالی برای یک از اعضای خانواده کافیه.

ابتکاری که من زدم این بود که برگه چند تا سهامی که داشتم ترجمه کردم و به سفارت دادم. هم از نظر مالی ارزش داشت هم نشون میداد علاوه بر کار اولم به کار دیگه ای هم در ایران مشغولم. البته مبلغش چیزی نمیشد ولی تعدادش زیاد بود 🙂

اگر دعوتنامه ای دارید که شخص دعوت کننده هزینه های شما در طول سفر رو تقبل کرده نیازی به مورد ۹ ندارید.

۱۰. سند ملکی

سند ملکی و ترجمه اون میتونه نشون دهنده این باشه که به ایران برخواهید گشت. در صورت نداشتن هم اصلا نگران نباشید، من هم نداشتم.

۱۱. گواهی مرخصی

داشتن گواهی مرخصی از شرکت و سه تا فیش آخر حقوقی خودتون اجباری نیست ولی اگر داشتید ببرید.

۱۲. برنامه سفر

یک برنامه سفر خصوصا اگر توریستی و بدون دعوتنامه میرید به سفارت ارائه کنید. حواستون باشه این برنامه سفر با رزرو هتل هاتون همخوانی داشته باشه.

۱۳. بیمه مسافرتی

داشتن بیمه ای که هزینه های درمانی و حادثه رو در طول سفر پوشش بده اجباریه. حداقل تعهدات این بیمه باید ۳۰ هزار یورو باشه. هزینه این بیمه برای یک سفر ۳۰ روزه از ۴۰ تا ۱۰۰ هزار تومان و بسته به شرکت بیمه گزار متفاوته.

حواستون باشه بیمه ای بگیرید که در صورت نگرفتن ویزا بتونید کنسلش کنید.

۱۴. حدود ۹۰ یورو پول نقد

هزینه ویزای شینگن ۶۰ یورو هست و شرکت وی اف اس گلوبال هم کارمزد خودش ۲۸ یورو هست.

ویزای شما چه سه روز باشه چه سه ماه هزینش همین هست.

نکته ۱

همه مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه. ترجمه مدارک توسط دارالترجمه رسمی برای سفارت هلند کافیه و نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه ایران نیست. سفارت خانه ها در این مورد قوانینشون با هم فرق داره.

نکته ۲

از همه مدارک یک کپی داشته باشید.

مرحله آخر انجام مصاحبه و انگشت نگاری

به نظر میاد پروسه مصاحبه کلا حذف شده و مرکز وی اف اس گلوبال فقط مدارک رو جمع آوری و به سفارت ارسال میکنه.

البته درسته که مصاحبه نداره ولی ممکنه کارمندان مرکز از شما بخواند دلیلتون واسه سفر رو بطور واضح بگید. خود مرکز وی اف اس گفته که کارمندانش هیچ توصیه ای به شما نمی کنند و جواب این سوال که ویزا میگیرید یا نه رو نخواهند داد.

روزی که به مرکز وی اف اس گلوبال برای تحویل مدارکتون رفتید حتما ایمیلی که بهتون وقت داده رو پرینت گرفته باشید، با نشون دادن اون از قسمت بازرسی رد میشید و وارد اتاق انتظار میشید. وقتی نوبتتون شد مدارک رو به کارمند مرکز تحویل میدید. کارمندهای اونجا هیچ تصمیمی برای ویزای شما نمیگیرند و فقط تحویل گیرنده مدارک هستند.

بعد از پرداخت هزینه ویزا و کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال، انگشت نگاری انجام میشه و باید صبر کنید تا جواب ویزا با ایمیل براتون فرستاده بشه.

آدرس مرکز وی اف اس گلوبال هلند تهران، خیابان مقدس اردبیلی، مرکز خرید پالادیوم، طبقع ۱۱، مرکز ویزای هلند. تلفن مرکز هم ۰۲۱۲۷۶۷۴۰۰۰ هست.

اگر ویزای طولانی مدت هلند درخواست دادید روز مصاحبه باید به سفارت هلند به آدرس فرمانیه، دیباجی شمالی، ارغوان غربی، پلاک ۸ که بیشتر شبیه یک دژ نظامی میمونه تا سفارت مراجعه کنید. امیدوارم حداقل گاردهای فلزیش رو رنگ کنند تا اینقدر ترسناک به نظر نیاد 🙂

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

درسته که مرحله استرس دار مصاحبه برای ویزای کوتاه مدت تایپ C حذف شده ولی تجربه خودم رو برای کسانی که به هر دلیلی نیاز به مصاحبه داشتند مینویسم.

خیلی مهمه که اعتماد به نفس و راجع سفرتون اطلاعات دقیقی داشته باشید. به نظر من مهمترین قسمت مصاحبه همین اعتماد به نفسه. یعنی به راحتی بتونید توضیح بدید هدفتون از ویزا گرفتن چیه.

یادم میاد مصاحبه کننده از یک نفر پرسید چرا از بین این همه کشور هلند رو انتخاب کردی؟ اون شخص هم جواب داد چون طبیعتش سرسبزه و خیلی زیباست. خانم مصاحبه کننده هم گفت خوب برو شمال، چه کاریه این همه میخوای هزینه کنی بری هلند 😆

درسته جواب ویزا رو معمولا دو هفته ای میدند ولی من خیلی خوش شانس نبودم و دفعه اول که برای ویزای هلند اقدام کردم دو ماه طول کشید تا بهم جواب داده بشه! البته روز مصاحبه بهم گفتند که مورد شما رو می فرستیم هلند راجع بهش تصمیم گیری بشه و بیشتر از ۲ هفته طول میکشه ولی نگفتند ۲ ماه! حدودا دو ماه بعد از روز مصاحبه از سفارت هلند تماس گرفتند و گفتند با ویزات موافقت شده و میتونی برای دریافت ویزا بیایی سفارت.

ان شاالله بعد از اینکه جواب مثبت ویزا رو گرفتید حتما به شرایطش و مدت اعتبار اون توجه کنید.

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

برای من تاریخ صدور ویزا رو ۶ اکتبر ۲۰۱۳ زده. تاریخ اعتبار ویزای من از ۱۰ اکتبر تا ۲۴ نوامبر هست یعنی یک بازه ۴۴ روزه. من توی این بازه زمانی باید وارد محدوده شینگن میشدم و تا قبل از ۲۴ نوامبر هم باید خارج می شدم. مدت زمان اقامت من رو هم زده ۳۰ روز، یعنی درسته که ویزا در یک بازه ۴۴ روزه اعتبار داره ولی حداکثر اجازه ۳۰ روز موندن در حوزه شینگن رو داشتم. تعداد ورود رو هم یک بار نوشته، یعنی اگر مثلا بعد از ۲۰ روز از حوزه شینگن خارج می شدم حتی با اینکه هنوز ۱۰ روز دیگه مجوز اقامت داشتم ولی اجازه ورود مجدد به من داده نمی شد.

اون پایین هم دو تا جمله نوشته. اولیش Report back to embassy معنیش اینه که وقتی از سفر برگشتم کپی ویزا و صفحات دارای مهر ورود و خروج ایران و حوزه شینگن رو ببرم تحویل سفارت بدم. ایمیل اسکن اون صفحات رو هم قبول کردند. جمله دوم Report to police Eindhoven within 72 hrs یعنی از وقتی وارد هلند شدم ۷۲ ساعت فرصت داشتم که برم اداره پلیس آیندهوون (شهری که دعوتنامه از شهرداری اونجا برای من فرستاده شده بود) و یک فرم پر کنم. پلیس آیندهوون هم یک برچسب توی پاسپورتم زد و موقع برگشت به ایران اسکنش رو فرستادم برای سفارت. این دو مورد برای افراد کمی نوشته میشه ولی ظاهرا مورد من خاص بوده 🙂

اگر خدایی نکرده درخواست ویزای شینگن شما ریجکت شد دنیا به آخر نرسیده. چند ماهی صبر کنید و ترجیحا از یک سفارتخانه دیگه اقدام کنید. اگر بدلیل کسری مدارک ویزاتون ریجکت شده باشه خیلی راحت میتونید بگید که برای درخواست قبلی مدارک کامل نداشتم و الان با مدارک کامل اومدم اقدام کنم.

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

چند توصیه برای ویزای شینگن هلند

 • سعی کنید ورودتون از هلند باشه، هم از این جهت که اگر از کشور دیگری وارد شینگن بشید ممکنه اجازه ورود بهتون داده نشه و هم دفعه بعد که برای ویزای هلند اقدام کنید احتمالا سختگیری بیشتری بشه.
 • اگر بار اولتون هست که قصد گرفتن ویزای شینگن رو دارید درخواست ویزای طولانی و مولتیپل ندید.
 • قبل از دریافت جواب قطعی ویزا هیچ بلیط قطار، هواپیما و رزرو هتلی رو قطعی نکنید.
 • سفارت هیچ پولی به عنوان ضمانت برگشت از شما دریافت نمیکنه. اگر از طریق آژانس اقدام کنید ممکنه اون آژانس از شما بخواد علاوه بر هزینه ای که برای ویزا دریافت میکنه پولی هم به عنوان ضمانت برگشت ازتون درخواست کنه. این پول رو میگیره تا مطمئن بشه شما برمی گردید و اعتبار آژانس که شما رو به سفارت معرفی کرده خدشه دار نمیشه.
 • هزینه ویزای شینگن فقط و فقط ۶۰ یورو هست بعلاوه ۲۸ یورو کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال و هزینه ترجمه مدارک. اگر دانش زبان انگلیسی در حد متوسط دارید، فرم ها رو میتونید خودتون پرکنید و فرصت جستجو در سایت های رزرو هتل رو دارید، سراغ آژانس هایی که پول های کلانی دریافت می کنند نرید.
 • پادشاهی هلند تعدادی جزیره در دریای کارائیب داره که فقط با ویزای شینگن مولتیپل اجازه ورود به اون جزایر رو دارید.

در آخر اینکه از اونجایی که تصمیم گیرنده برای دادن ویزا شخص هست نه ماشینو روبات، این احتمال وجود داره که دو نفر مدارک شبیه به هم ارائه بدهند ولی جواب های متفاوتی بگیرند. موارد بالا تجربه شخصی من بوده و ممکنه دفعه بعد که به سفارت مراجعه کنم نحوه مراحل کار فرق کرده باشه و حتی جواب متفاوتی دریافت کنم.

آمارهای جالب از ویزای شینگن

در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۹۰ هزار ایرانی درخواست ویزای شینگن کردند که فقط ۱۴ درصد جواب منفی دریافت کردند و ویزاشون ریجکت شده. من خودم فکر می کردم جواب های منفی خیلی بیشتر از این باشه. ضمن اینکه آمار ایران به کشورهای تونس، مصر، لبنان و مراکش خیلی نزدیکه. از همسایمون پاکستان با ۳۴ درصد جواب منفی خیلی اوضاعمون بهتره. افغانستان هم با ۴۲ درصد ریجکت شدن ویزای شینگن شهروندانش بدترین آمار رو داره.

یک آمار جالبه دیگه در مورد دارندگان پاسپورت روسیه هست. بیشترین متقاضیان درخواست ویزای شینگن در سال ۲۰۱۵ شهروندان روسیه بودند و تعداد ریجکت شدن هاشون هم جزو کمترین ها و فقط ۱.۳ درصد بوده.

برای دیدن کلیه آمارهای ویزای شینگن به سایت Schengen Visa Information برید.

سوالات متداول در مورد ویزای هلند

کدوم آژانس اخذ ویزای تضمینی هلند انجام میده؟

چیزی به اسم ویزای تضمینی برای هلند وجود نداره. آژانس که هیچ، بعید میدونم کارمندان سفارت هلند در تهران هم بتونند همچین تضمینی به کسی بدهند چون تصمیم در مورد ویزای ایرانیان در سفارت هلند در امان پایتخت اردن گرفته میشه. بنابراین هرگونه ادعایی در مورد ویزای شینگن تضمینی هلند به نظر من بی پایه و اساس هست.

هزینه ویزای هلند چقدره؟

مثل بقیه کشورهای شینگن، هزینه برای ایرانی هایی که در ایران اقدام می کنند فقط و فقط ۶۰ یورو هست. اگر آژانس یا شخصی برای پر کردن فرم ها و تهیه مدارک لازم ویزا به شما کمک کنه و پولی دریافت کنه بحثش متفاوته، سفارت هلند فقط ۶۰ یورو برای ویزا دریافت میکنه که غیر قابل بازگشت هم هست. ۲۸ یورو هم کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال هست.

در زمان عادی وی اف اس کل هزینه رو به ریال هم دریافت میکنه ولی در شرایطی که نرخ ارز کمی نوسان داشته باشه فقط یورو قبول میکنه. توصیه می کنم یورو ببرید.

نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزای هلند چطوریه؟

اگر درخواست ویزای شما توسط سفارت هلند ریجکت بشه، یک نامه به شما داده میشه که در اون دلایل ریجکت شدن رو نوشته. در انتهای اون نامه هم نحوه اعتراض به این نتیجه به شما اعلام میشه. شما باید دلایل اعتراضتون رو بنویسید و اون رو به آدرسی که سفارت میگه پست کنید. تصمیم نهایی در این مورد رو وزارت دادگستری هلند میگیره.

در صورت گرفتن ویزا همه اقامتم در هلند باید باشه؟

اجباری برای این قضیه نیست ولی اگر برنامه سفری که به سفارت دادید همش در هلند باشه و موقع ورود به هلند نتونید مامور مرزی رو قانع کنید، احتمالش هست از ورود شما به شینگن جلوگیری بشه. من ترجیح میدم همیشه صداقت داشته باشم.

اخذ ویزای هلند از ترکیه یا کشور دیگری رو توصیه می کنید؟

خیر. اگر اقامت ترکیه نداشته باشید و فقط بعنوان توریست در ترکیه باشید، شانس گرفتن ویزای هلند خیلی کم میشه.

ما یک خانواده – گروه هستیم که با هم سفر می کنیم، به سفارت اعلام کنیم؟

بله. اگر شما نگید و سفارت خودش متوجه بشه به احتمال زیاد بدلیل پنهان کردن حقیقت به شما بی اعتماد و درخواستتون ریجکت میشه.

امکانش هست یک برنامه سفر برای من بنویسید؟

خیر، ای کاش وقتش رو داشتم بتونم برای همه برنامه سفر بنویسم ولی ندارم. برنامه سفر هر شخص متناسب با سفر خودش و همچنین رزرو هتلش باید نوشته بشه. برنامه سفر پیچیده نیست. به انگلیسی بنویسید هر روز سفرتون چه جاهایی رو میخواهید ببینید.

شانس من برای گرفتن ویزای شینگن چقدره؟

شانس دریافت ویزا قابل محاسبه نیست. هرچه مدارکتون قوی تر باشه و نشون دهنده بازگشتتون به ایران باشه، شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه. حتی امکان داره دو نفر با شرایط کاملا مشابه جواب های متفاوتی بگیرند چون تصمیم گیرنده شخص هست نه ربات.

با عرض معذرت کامنت هایی که در مورد شانس دریافت ویزا و موارد مشابه سوال پرسیده باشند منتشر نخواهند شد.

چرا سوال من منتشر نمیشه؟

چون جوابتون توی متن مقاله یا سایر کامنت ها هست. بدلیل زیاد بودن کامنت های این مقاله سعی می کنم کامنت ها زیاد نشه تا برای همه قابل استفاده باشه.

یک دلیل دیگه سوال پرسیدن در مورد شانس دریافت ویزا و اقدام کردن و نکردن برای ویزا هست. این تصمیمی هست که خود شما باید بگیرید.

دلیل دیگه منتشر نشدن کامنت، سوال پرسیدن در مورد روش های غیرقانونی و خلاف برای دریافت ویزا هست.

در پایان از همه دوستانی که کامنتشون منتشر نمیشه عذرخواهی می کنم.

خوشحال میشم نظرتون رو بدونم و از اون خوشحال تر اگر تجربه ای دارید و میتونید به این نوشته اضافه کنید. به خصوص اگر برای ویزا اقدام کردید، مدارک ارائه شده به وی اف اس و همینطور نتیجه ویزای شینگن رو برای استفاده سایر دوستان کامنت کنید.

به این امید که این ۱۴ درصد ریجکتی هر سال کمتر بشه.

اسفند ۱۳۹۵

مطالب مرتبط

۸۵۵ دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ز
زهرا.ب
۲ روز پیش

عرض ادب و احترام.من که دعوتنامه دارم.چه مدارکی از شخص دعوت کننده به همراه برگه دعوتنامه به سفارت تحویل بدم؟آیا پاسپورت و مدارک هویتی شخص دعوت کننده لازمه؟
با سپاس

پاسخ
پاسخ
ز
زهرا.ب
۲ روز پیش

عدص ادب و احترام.من فوریه گذشته سفری به فرانسه داشتم.چون رزرو هتلم کامل نبود...دور مهر ورودم چندتا خط با خودکار کشیدند.البته سریع مدارکمو کامل کردم،ممکنه این مساله باعث ریجکت شدن ویزای بعدیم که از سفارت هلنده،بشه؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ روز پیش

سلام وقت بخیر
خیر
مدارک و متسنداتون رو کامل تحویل بدید .

پاسخ
پاسخ
Z
Zahra bakhshi
۳ روز پیش

سلام اقا واقعا ممنون من خیلی وقته میخام ویزا هلند بگیرم هر آژانسی رفتم چک ۱۰۰ ملیونی و حساب ۵۰ ملیونی گفته باید داشته باشید
من یه دوست دارم تو هلند که حقوق بیکاری میگیره اما ماشین و خونه از خودش و در حال حاضر بطور سفید جایی کار نمیکنه فقط همون حقوق بیکاری هستش و یه جا بصورت آزاد سیاه کار میکنه خودش ۱۰ ساله پاسپورت هلند داره بنظر شما اون میتونه برای من دعوت نامه بفرسته؟ شرایط کسی که دعوت نامه میفرسته چیه حتما باید کار دولتی داشته باشه یا میتونه فقط برای اینکه من هتل رزرو نکنم دعوت نامه مبنی بر اون بفرسته؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ روز پیش

سلام
می توانید ولی امکان صدور ویزا برای شما بسیار پایین هست
چون فکر کنم ایشون از طریق پناهندگی اقامت گرفتن و شغلی چیزی ندارند .

پاسخ
پاسخ
ا
ابراهیم
۴ روز پیش

سلام
ممنون بابت سایت خوبی که درست کردید. طبق اطلاعاتی مفیدی که از این سایت بدست آوردم مدارک خودم و خانواده‌ام ( همسرم و دو بچه ۲ و ۵ ساله ) البته با وسواس بیش‌تری آماده کردم. از هر مدرکی دو سری کپی گرفتم که اصلا احتیاج نبود. اسفند ۹۶ یک ایمیل به شرکت vfs زدم جهت گرفتن وقت برای ویزای توریستی در اردیبهشت ماه که دو روز بعد ایمیلی دریافت کردم که شما وقتتون رو به ۱۰ خرداد تغییر بدید و ما هم برای ۱۵ تیر برنامه دادیم که شرکت ۱۵ خرداد وقت ساعت ۸ داد. ساعت ۸ با خانواده رفتیم به شرکت Vfs در اونجا متوجه شدیم حضور بچه های زیر ۱۲ سال حتی شیرخواره الزامی است خدا رو شکر همراهمون بودند. طبق نوبت صداشون زدن و گفتند طبق این لیست که داخل همین سایت هست مدارک رو تحویل بدید. حدودا نیم ساعتی طول کشید و مدارک رو آماده کردم که شامل عکس و فرم Vfs و مدارک شغلی و بیمه مسافرتی و تمکن و پرینت ۳ ماهه ( هم خودم و هم خانوم) و درصورت ویزای شینگن گذاشتن کپی آن و رزو بلیط و رزو هتل برای تمامی خانواده و احتیاجی نیست اسم همه آنها داخل رزو بیاد. بعد از گرفتن مدارک فیشی به من داد که میبایست صندوق پرداخت کنم فقط یورو میگرفت و گفتند بعد از ۱۵ روز کاری جواب ویزای شما میاد اما بعد ۱۱ روز جوابش آمد البته داخل خود سایت گزینه ای به نام track داره که می توانید چک کنید واسه اونایی که ایمیل دریافت نکردند مثل خانم من خوب بود. با اینکه گزینه single رو انتخاب کردیم به ما مولتی ۳ ماهه از تاریخ ۱۳ تیرماه دادند انشاالله بقیه هم ویزاشون و بگیرند. فقط خواستم تجربیات خودم و بگزارم که شاید به درد کسی بخورد.
با تشکر

پاسخ
پاسخ
ع
علی شیرکرمی
۴ روز پیش

سلام
برای من ایمیل اومده که هفته سوم سپتامبر به من وقت داده میشه, اما من میخوام در یک کارگاه آموزشی در دانشگاه اوترخت شرکت کنم که آخر مرداده, الان چیکار میتونم بکنم به نظرتون؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ روز پیش

سلام
به شرکت ایمیل بزنید به زبان انگلیسی و اعلام کنید موضوع رو
حتما به شما پاسخ خواهند داد و البته اگر جا داشته باشند.

پاسخ
پاسخ
A
Ahmad
۵ روز پیش

سلام و خسته نباشيد
من از سفارات لهستان ريجكت شدم مورد ٨-٩ رو زده بودن هدفمم ٣ ماه خوندن زبان بود پيرنت حساب ٢ ماه به سفارات دادم ولي براي اعتراض ٦ ماه تحويل دادم و از لهستانم ١ نفر ضمانت كرد كه بر مي گردم به نظرتون نظر سفارات عِوض مي شه؟ لطفا جواب بدين

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ روز پیش

سلام
خیر .

پاسخ
پاسخ
م
ميران
۶ روز پیش

درود و سپاس از اگاهى كه ميديد
من دسامبر ٢٠١٥ با دعوتنامه دوستم با تيك اسپانسر از هلند شينگن گرفتم و به موقع و از خود هلند برگشتم و نوامبر پارسال شخصاً اقدام كردم كه ريجكت شدم و تيك ٢-٨-٩ رو داشتم ، براي ژانويه ٢٠١٩ با دعوتنامه با تيك اسپانسر اگه ويزا بدن مجدد ميخام اونجا باشم ممكنه بدونم اون سه تا كد كار رو سخت ميكنه يا نه و اينكه منطقيه دوباره از سفارت هلند اقدام كنم ؟ من به سبب كارم ٣ ماه بطور يكسره تركيه بودم اين امتياز منفي حساب نميشه ؟ شانسي ميتونم واسه خودم قائل باشم ؟

پاسخ
پاسخ
ح
حسین شمس
۵ روز پیش

سلام ووقت به خیر دفعه اول چون شما اسپانسر داشتین از هلند که هزینه های شما رو تقبل می کرد به راحتی ویزا شدین ولی دفعه دوم احتمال زیاد کسری مدارک داشتین که شامل موارد ذیل می تونه باشه
تمکن مکفی و گردش حساب ۳ ماهه که مورد تایید سفارت باشه
شغل و بیمه و رزومه کاری
رزرو هتل معتبر
برنامه سفر نامشخص
اون سه تا کد تا حدودی به ارائه صحیح همین مدارک مربوط میشه
ترکیه بودن شما امتیاز منفی محسوب نمیشه
بله اگر مدارکتون درست و کامل باشه با ارائه دعوتنامه شانس بالایی دارین
شاد باشین

پاسخ
پاسخ
ن
نیروانا
۶ روز پیش

سلام،ممنون از اطلاع رسانی خوبتون،من برای ویزای کوتاه مدت(4 روزه )اقدام کردم. گردش حسابم 20 میلیون هست آیا کافیه یا باید بیشترش کنم؟ممنون

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ روز پیش

سلام وقت بخیر
سوال شما کلی هست .
تعداد روز مد نظر سفارت نیست .
همه چیز بستگی به شرایط و مستندات ارایه شده شما داره

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۸ روز پیش

سلام آيا اطلاع داريد VFS ريال قبول ميكنه براي هزينه ها( 60+28)؟ مخصوصا الان كه يورو نميشه خريد

پاسخ
پاسخ
ع
عليرضا
۶ روز پیش

سلام
نه اصلا قبول نمي كنه . من هفته پيش اونجا بودم.

پاسخ
پاسخ
ا
ابراهیم
۶ روز پیش

سلام
فقط و فقط یورو میگیرند حتما مقداری بیش‌تر ببرید که کارتون رو سریعتر انجام بدند.

پاسخ
پاسخ
س
سپید
۸ روز پیش

سلام و ممنون از سایت خوبتون
برای بازنشستگان فقط فیش حقوقی ماه اخر رو باید بدیم به vfs یا فیش سه ماه اخر؟ واینکه پرینت حساب سه ماهه بانک رو حداکثر تا چند روز قبل از وقت مصاحبه میتونم برم از بانک بگیرم؟

پاسخ
پاسخ
س
سپید
۸ روز پیش

یک‌سوال دیگه هم دارم فرق گواهی تمکن مالی و پرینت گردش سه ماهه چیه و ایا هر دوتاش لازمه ؟

پاسخ
پاسخ
ع
عليرضا
۵ روز پیش

هر دو تا لازم است . پرينت گردش مالي تمامي پول هاي وارد و خارج شده (خريدها) از حساب شما مي باشد كه بايد مهر بانك در تمامي صفحات داشته باشد . تمكن مالي يك برگه با سربرگ بانك به صورت انگليسي مي باشد كه ميزان پول موجود در حساب شما را اعلام مي كند كه قسمت ارزي بانك ها با مهر و امضاء بانك ارائه مي شود .
اين امر در بانك ها تقريبا 1 ساعت زمان مي برد و در مجموع تقريبا 20000 تومان هزينه دارد . دقت داشته باشين تمكن مالي تا ساعت 24 روز قبل توسط بانك ها ارائه مي شوند و در برخي از بانك ها اگر همان روز را بخواهين حساب اون روزتون بلوكه خواهد شد و فرداش مجددا از بلوكه خارج مي شود . به همين دليل اين كارو براي روز آخر نذارين .

پاسخ
پاسخ
م
محمدی
۹ روز پیش

سلام
سپاس بابت پاسخگویی
آیا سفارت هلند فقط واچر هتل رو قبول میکنه؟ اساسا رزرو هتل باید شامل چه مشخصاتی باشه؟
من از سایت بوکینگ و با یک مستر کارت مجازی هتل رزرو کردم، هتل یک فایل پی دی اف برام ایمیل کرده که فقط یک کد کانفرمشن و یک پین کد داره به انضمام تاریخ ورود و خروج و شماره اتاق و مبلغ و تعداد روز. اما هیچ اسمی از من و همسرم در اون نیست، نمیدونم آیا این معتبره و برای سفارت کفایت میکنه؟
۲۹ خرداد هم وقت سفارت دارم و این موضوع منو نگران کرده ، میشه لطفا راهنمایی کنید؟

پاسخ
پاسخ
ح
حسین شمس
۶ روز پیش

سلام دوست عزیزم وقت به خیر
ببینید رزرو هتل از بوکینگ خوبه ولی راه حل بهتر اینه که اسم هتل مورد نظر رو از بوکینگ انتخاب کنید تو گوگل سرچش کتید وارد وبسایت اصلی هتل بشید و با همون کردیت کارت از سایت خود هتل رزو رو انجام بدید بلافاصله یه ایمل براتون میفرسته به صورت وچر هست با ذکر مشخصات دقیق و قابلیت این هم هست که یه ایمیل به همون هتل بزنید و بگین من رزرو هتل رو میخوام برا سفارت هلند یه فایل پی دی اف براتون ایمیل میشه و این رو هم بگم رزرو بوکینگ معتبره ولی رزرو از خود هتل وجهه بهتری برای سفارت داره
شاد باشید

پاسخ
پاسخ
آ
آرش
۱۰ روز پیش

سلام وعرض ادب واحترام .ممکنه بفرمایید درپرینت یا گردش سه ماهه حساب بهتر است یک عددبه عنوان مثال 50میلیون تومان در حساب بصورت ثابت در طول سه ماه باشد یا گردش داشته باشد ودر نهایت 50یا 100میلیون در روزهای پایانی قبل از پرینت واریز گردد . باتشکر روز خوش

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ روز پیش

سلام وقت بخیر
معدل حساب مد نظر سفارت می باشد.

پاسخ
پاسخ
ا
امید رهی
۱۰ روز پیش

سلام ممنون از اطلاعات خوب شما.فقط شما زیاد در مورد زوج ها اطلاعات ندادید. مثلا من و همسرم جفتمون تمکن مالی جدا میخوایم ..... کلا ی تفکیکی بین مدارک زوجین اگه هست توضیح میفرمایید ممنون

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ روز پیش

سلام وقت بخیر
خیر با تکمن مالی سرپرست اقدام کنید .
ولی دو سری کپی بگیرید.

پاسخ
پاسخ
م
مهرداد
۱۰ روز پیش

سلام
ممنون که همیشه پاسخگو هستید
Vfs هفته دوم سپتامبر وقت داده و نوشته حداقل ۲۰ روز و حداکثر ۹۰ روز قبل از سفر باید درخواست بدید من تایم سفرمو ۳۰ سپتامبر زدم یعنی ۲۰ روز بعد از وقت مصاحبه الان یعنی باید تغیرش بدم روزی ک خواستم مدارکو بدم ؟

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱۱ روز پیش

سلام حامد جان
ممنون بابت زحمتی که میکشی و جواب سوال ها را میدی ، خواهرم قراره واسه مادرم که 66 سالشه دعوتنامه از هلند بفرسته ؛میخواستم ببینم چه مدارکی باید واسه مراجعه به VFSهمراهش داشته باشه منظورم اینکه مثلا پرینت حساب یا سند ملکی و امثال این چیزها را اون هم باید تحویل بده یا نیاز نیست ؛ در ضمن میخواستم ببینم چون بار اول هست که میخواد اقدام کنه چقدر بهش اجازه اقامت در هلند را میدن ! ممنون اگه راهنمایی کنی .

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۰ روز پیش

سلام وقت بخير
بستگي به دعوت نامه ارسالي داره اگر اسپانسر رو قبول كنن خواهر شما و تمكن مالي خوبي داشت باشه اين امكان وجود دارد و حداكثر اقامت ٩٠ روز هست .

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱۱ روز پیش

من امروز جواب ويزام اومد من درخواست ويزاي بيزنس كرده بودم براي بازديد از يك نمايشگاه معتبر و با داشتن دعوت نامه رسمي و بليط نمايشگاه و مدارك كامل تمكن ٧٦ ميليوني و سند مالكيت و مدارك كامل شغلي ولي متاسفانه ريجكت شدم براي من موارد ٢ و ٩ رو زده بودند . نميدونم چرا اين موارد رو براي من زدن

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۰ روز پیش

سلام وقت بخير
اين كد ها در همين كامنت ها توضيح داده شده است .

پاسخ
پاسخ
خ
خاطره فروغی
۱۲ روز پیش

باسلام ما برای ۷مرداد وقت سفارت داریم سفر ما به هلند ۸ شب است که یک روز آن را قصد داریم به آلمان بریم و برگردیم وپس از آن ۱ شب بلژیک بریم و ۶ شب هم به فرانسه که بازگشتمون هم از پاریس است حالا به نظر شما ما باید چه نوع ویزایی درخواست کنیم که قبول بشه با توجه به اینکه اولین بارمون است و با رزرو هتل درخواست دادیم یعنی مولتیپل یا دوبار ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۲ روز پیش

سلام وقت بخير
شما ويزايي جز ويزاي توريستي نمي توانيد درخواست بديد .
در مورد تعداد دفعات ورود هم سينگل درخواست بديد .

پاسخ
پاسخ
ی
یونیکس
۱۲ روز پیش

با سلام و درود خدمت دوستان عزیز شرکت VFS برای هفته چهارم ماه ژوئن به من نوبت داده میخواستم بدونم آیا ایمیل دیگه ای میاد که روز دقیق تحویل مدارک رو تعیین کنه یا اینکه چه روزی از هفته چهارم ماه ژوئن مراجعه کنم . با تشکر از شما

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۱ روز پیش

سلام
به شما هیچ نوبتی داده نشده، فقط گفته تاریخ سفرتون رو طوری تغییر بدید که حداقل 2-3 هفته بعد از هفته چهارم ماه ژوئن باشه.
تا وقتی که روز و ساعت دریافت نکردید باید جواب ایمیل های وی اف اس رو بدبد. به روز رسانی اول مقاله رو مطالعه کنید.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۲ روز پیش

سلام وقت بهير
خير
طبق روز و ساعت اعلامي مراجعه فرماييد

پاسخ
پاسخ
ن
نگار
۱۲ روز پیش

با سلام . چون صفحه ای در مورد ویزای ایتالیا توی سایتتون نیست امکان داره سوال منو مطرح کنید که کسی تونسته از سایت ایتالیا وقت سفارت بگیره ؟ یا واقعا همه وقته دست آژانسهاست ؟ ممنونم.

پاسخ
پاسخ
و
وحید
۱۲ روز پیش

سلام بنده از سایت شرکت ckgsir که به تازگی برا ویزای ایتالیا شروع به کار کرده تونستم وقت بگیرم.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین شمس
۱۲ روز پیش

با سلام
الان سیستم ایتالیا تغییر کرده
در گذشته وقتاش دست اژانس ها هم بود و خرید و فروش هم میشد
با سیستم جدید بعید می دونم چون دست یه شرکت سنگاپوریه

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۲ روز پیش

سلام
وقت بخير
بله اين امكان وجود دارد

پاسخ
پاسخ
ص
صادقی
۱۲ روز پیش

با سلام و خسته نباشید
بالاخره بعداز چند سری ایمیل زدن vfs وقت دادند برای هفته دو سپتامبر .واقعا ممنون و سپاسگزارم از راهنمایی های شما یه سوالی که برام پیش اومده از قبل خودم فرم های ویزا رو دانلود کنم و پرکنم دستی یا اینکه خود کارمندان این کار رو انجام میدهند. با سپاس از شما که وقت می گذارید

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۲ روز پیش

سلام وقت بخير
خود شما بايد زحمت پر كردن اين موضوع رو بكشيد

پاسخ
پاسخ
ادامه...