سفرنوشت

راهنمای اخذ ویزای شینگن هلند - تجربه شخصی

هلند

به روز رسانی در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۲۶: آدرس شرکت وی اف اس هلند تغییر پیدا کرده و به میدان هروی منتقل شده.

به روز رسانی در ۱۳۹۷/۳/۲۴: اگر وی اف اس به شما پیام داد که زودترین زمانی که وقت داره هفته چهارم سپتامبر هست این یعنی باید تاریخ سفر رو به هفته سوم نوامبر به بعد تغییر بدید و دوباره ایمیل درخواست وقت به وی اف اس بفرستید. هفته چهارم سپتامبر نوبت شما نیست! تا وقتی که یک روز و ساعت مشخص به شما اعلام نشه هیچ وقتی ندارید. ایمیل های وی اف اس خیلی واضح هست. یک دوست که دانش انگلیسی در سطح متوسط داره خیلی میتونه به شما کمک کنه.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۳/۷: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تقاضای ویزا برای وی اف اس بسیار زیاد شده و احتمالا چندین بار وی اف اس به ایمیل شما پاسخ میده که زمان سفرتون رو عقب بیاندازید. به این ایمیل ها فوری پاسخ بدید تا نهایتا یک وقت تحویل مدارک به شما اختصاص داده بشه. به همین دلیل تقاضای زیاد سفارت هم معمولا نمیتونه در بازه ۱۴ روزه پرونده ها رو بررسی کنه و حتی تا ۳۰ روز هم شده که جواب دادن طول کشیده.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۱/۲۱

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱۰/۱۳: با توجه به این که کامنت های این پست داشت به ۱۰۰۰ تا می رسید، از امروز حذف کامنت هایی که برای دیگران مفید نبود رو شروع کردم تا استفاده از این مطلب و نظراتش برای مراجعه کنندگان ساده تر باشه. این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶: سیستم ویزای کوتاه مدت هلند به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار شد که توضیحاتش رو در قسمت هایی که تغییرات ایجاد شده اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۱: توضیحات بیشتر به قسمت وقت مصاحبه و نوبت سفارت هلند اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۳/۲۱: قسمت سوالات متداول در مورد ویزای هلند رو به مطلب اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱/۲۹: در آوریل ۲۰۱۷ وبسایت تمامی سفارت های هلند در دنیا تغییر یافت و اطلاعات به صورت یکپارچه در یک سایت ارائه می شود. لینک هایی که در این مطلب به سایت سفارت بود به روزرسانی شد و لینک به لیست شرکت های بیمه مورد قبول سفارت هلند، به دلیل اینکه در سایت جدید این لیست ارائه نشده، حذف شد.

اگر عبارت ویزای شینگن (Schengen Visa) رو سرچ کنید چند صفحه اول گوگل فقط آژانس هایی هستند که با دریافت مبالغ زیادی این کار رو انجام میدند. شاید برای همینه که تصور بر این شده تنها راه برای دریافت ویزای شینگن صرف مبالغ زیاد و مراجعه به این آژانس هاست. یک دلیل دیگرش هم شاید این باور غلط باشه که اکثر درخواست های ویزای شینگن ریجکت میشند که البته این هم درست نیست و در آخر این نوشته آمار جالبی رو بهتون میگم.

توی این مطلب سعی می کنم تجربه شخصی خودم و هرچی که راجع به این ویزای شینگن هست و مراحل لازم برای دریافتش رو با شما به اشتراک بگذارم.

ویزای شینگن چیست و چه مزایایی داره

سال ۱۹۸۵ شهر کوچکی به اسم شینگن در لوکزامبورگ میزبان سران ۵ کشور اروپایی بود که اولین قدم رو برای تحقق رویای اروپای بدون مرز برداشتند و معاهده ای که بعدها به معاهده شینگن معروف شد رو امضا کردند. ده سال بعد معاهده شینگن با برداشته شدن نقاط کنترل مرزی بین ۷ کشور عملیاتی شد و تا امروز که این کشورهای بدون مرز به ۲۶ تا رسیده در حال گسترش هست. در حقیقت مثل این میمونه که این ۲۶ کشور یکی هستند و فقط یک مرز بیرونی دارند.

معنی این بدون مرز بودن کشورها اینه که شما با ورود به یکی از این ۲۶ کشور، چون مرزی مابینشون نیست میتونید آزادانه به ۲۵ تای بقیه هم سفر کنید. برای ورود به این کشورها که محدوده شینگن رو تشکیل میدند شما باید از یکیشون ویزا دریافت کنید، ویزایی که به ویزای شینگن معروفه.

کشورهای حوزه شینگن عبارتند از

 • اتریش (Austria)
 • بلژیک (Belgium)
 • جمهوری چک (Czech Republic)
 • دانمارک (Denmark)
 • استونی (Estonia)
 • فنلاند (Finland)
 • فرانسه (France)
 • آلمان (Germany)
 • یونان (Greece)
 • مجارستان (Hungary)
 • ایسلند (Iceland)
 • ایتالیا (Italy)
 • لتونی (Latvia)
 • لیتوانی (Lithuania)
 • لوکزامبورگ (Luxembourg)
 • مالت (Malta)
 • هلند (Netherlands)
 • نروژ (Norway)
 • لهستان (Poland)
 • پرتغال (Portugal)
 • اسلواکی (Slovakia)
 • اسلونی (Slovenia)
 • اسپانیا (Spain)
 • سوئد (Sweden)
 • سوئیس (Switzerland)
 • لیختن اشتاین (Liechtenstein)

کشورهای عضو پیمان شینگن رو می تونید در نقشه زیر ببینید.

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

از این ۲۶ تا کشور ۱۷ تاشون در ایران سفارت دارند که از هر کدومشون میشه برای ویزای شینگن اقدام کرد.

با داشتن ویزای شینگن میتونید به ۴ تا کشور کوچولوی اروپایی که عضو محدوده شینگن نیستند ولی بین کشورهای عضو شینگن گیر کردند هم سفر کنید:

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

اگر ویزای شینگن شما دابل (دو بار ورود) یا مولتیپل (چند بار ورود) باشه علاوه بر ۳۰ کشور بالا میتونید به ۱۰ تا کشور اروپایی دیگه که عمدتا در منطقه بالکان هستند هم سفر کنید:

فقط باید حواستون باشه بعضی از این کشورها در صورتی اجازه ورود به شما میدند که ویزاتون دارای اعتبار باشه و یکبار هم ازش استفاده کرده باشید. شرایط هر کدوم رو جداگانه در کشور مربوطه خواهم نوشت.

علاوه بر کشورهای اروپایی، با داشتن ویزای شینگن میشه به چند تا کشور دیگه هم در آمریکای مرکزی سفر کرد که در قسمت خودش شرایط و جزییاتش رو می نویسم.

خوب حالا که دیدید با یک ویزا میشه به ۴۰ تا کشور اروپایی سفر کرد بریم مرحله بعد.

توضیح کشورهای بدون مرز در منطقه شینگن با چند مثال

قبل از اینکه برم اروپا، تصور دقیقی از اینکه کشورهای بدون مرز چطوری میتونه باشه و اینکه با ویزای یک بار ورودم میتونم همه کشورها رو ببینم ممکن نبود. اولین بار مرز زمینی هلند و بلژیک رو با ماشین دوستم رد کردیم و فقط از طریق جی پی اس ماشین که یک خط چین روی نقشه نشون میداد فهمیدم از مرز رد شدیم، واقعا هیچ نشانه فیزیکی و حتی تابلوی خوشامدگویی به بلژیک هم وجود نداشت. وضعیت مرزهای زمینی بین کشورهای حوزه شینگن تقریبا همه جا اینجوریه به جز برخی جاها که اتاقک های مخروبه کنترل مرزی از گذشته مونده. تنها یک بار در مرز زمینی ایتالیا به سوئیس ویزای همه مسافرها چک شد. این هم مربوط به سال ۲۰۱۵ و اوج مهاجرهای غیرقانونی از کشورهای جنگ زده بود.

کشور های یونان و مالتا مرز زمینی با بقیه کشورهای منطقه شینگن ندارند ولی با ویزای یک بار ورود میشه به این کشورها هم وارد شد چون مرزهای هوایی هم بین این کشورها حذف شده. فرودگاه های حوزه شینگن به دو قسمت تقسیم شدند، پروازهایی که خارج از شینگن به اون فرودگاه وارد و خارج میشند و پروازهای ورودی و خروجی مربوط به منطقه شینگن. مثلا وقتی شما از برلین آلمان به بارسلون اسپانیا پرواز کنید مثل این میمونه که از مادرید به بارسلون پرواز کردید. موقع خروج از آلمان و برلین پلیس مرزی پاسپورت شما رو نه کنترل میکنه نه مهری زده میشه (ممکنه بعضی از ایرلاین ها داشتن ویزای معتبر رو چک کنند) و همینطور موقع ورود به بارسلون کسی نه از شما پاسپورت و ویزا میخواد نه مهر ورودی در پاسپورتتون زده میشه. این مثال رو میشه به تمامی فرودگاه های حوزه شینگن بسط داد.

مثال آخر مربوط میشه به موردی که اکثر ما ممکنه اشتباه کنیم. اگر یک پرواز از تهران به پاریس با هواپیمایی آلیتالیا (هواپیمایی ایتالیا) داشته باشید این پرواز یک توقف هم در ایتالیا خواهد داشت. وقتی قصد تعویض پرواز در فرودگاه رم رو دارید چون پرواز شما از خارج منطقه شینگن اومده و الان قصد دارید یک پرواز داخل شینگن رو سوار بشید مجبور هستید از گیت پلیس مرزی در فرودگاه رم عبور کنید و مهر ورود به ایتالیا در پاسپورت شما خواهد خورد نه مهر فرانسه.

انواع ویزای شینگن و نوع مناسب برای سفر توریستی

ویزای شینگن تایپ A

ویزای ترانزیت فرودگاهی (Airport Transit Visa) که فقط برای استفاده از سالن ترانزیت یک فرودگاه در محدوده شینگن برای عوض کردن پرواز و خروج از شینگن هست و مسافر حق خروج از فرودگاه رو نداره. متاسفانه ایران جزو ۱۸ کشوری هست که این ویزا رو نیاز دارند و علت اصلیش هم میتونه درخواست پناهندگی در گذشته از این طریق باشه. هزینه این ویزا ثابت و ۶۰ یورو هست.

ویزای شینگن تایپ B

برای ترانزیت بود. منسوخ شده و دیگه وجود نداره.

ویزای شینگن تایپ C

ویزای کوتاه مدت (Short-stay Visa) که حداکثر اجازه اقامت ۹۰ روزه (پیوسته یا ناپیوسته) در یک بازه ۱۸۰ روزه رو میده. همه ویزاهای توریستی، شرکت در نمایشگاه و دیدار دوستان و اقوام و … در این دسته قرار می گیره. در مورد این ویزا خیلی نباید شاکی بود چون ۱۱۴ تا کشور دیگه هم مثل ما نیاز به دریافت این ویزا برای سفر به اروپا دارند. هزینه این ویزا هم ثابت و ۶۰ یورو هست. اسم دیگه این ویزا یونیفورم (Uniform Visa) هست.

ویزای تایپ C خودش به سه دسته یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود (مولتیپل) تقسیم میشه.

ویزای تایپ D

ویزای طولانی مدت که دیگه شینگن نیست و بهش ویزای ملی (National Visa) گفته میشه. برای تحصیل و کار از این ویزا استفاده میشه که من هم اطلاع چندانی ازش ندارم.

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

شروع اقدام برای ویزای شینگن

اولین مرحله انتخاب یک کشور از بین ۲۶ تا کشور حوزه شینگن برای انجام مراحل ویزا هست. قانونا شما باید از کشوری درخواست کنید که قصد سفر به اون رو دارید و اگر هدفتون سفر به بیش از یک کشور هست، سفارت اون کشوری رو انتخاب کنید که بیشترین مدت اقامت رو دارید.

از قانون که بگذریم منطقی اینه که از بین ۱۷ تا کشوری که توی ایران سفارت دارند انتخاب کنید. از بین اونها هم اگر کشوری هست که دوست یا فامیل دارید و میتونه براتون دعوتنامه بفرسته مسلما انتخاب بهتری هست.

من تجربه گرفتن ویزای شینگن از هلند (دو بار)، لهستان و یونان رو داشتم که لهستان از همه ساده تر بوده. بار دوم که از یونان اقدام کردم به قدری بی نظمی و شلختگی سفارت اذیتم کرد که قبل از گرفتن جواب رفتم و پاسپورتم رو گرفتم.

واقعا هیچ جوابی برای این سوال که کدوم سفارت اروپایی راحت شینگن میده و کدوم سختگیری بیشتره داره نیست، چون مورد به مورد فرق داره. من توصیه می کنم از آلمان و اتریش دوری کنید چون دوستانم تجربه های خوبی نداشتند. از سفارت یونان هم بدلیل بی نظمی و شلختگی وحشتناکش دوری کنید.

هر دو ویزای هلند با دعوتنامه دوستانم بوده و ویزای شینگن لهستان (ساده ترین ویزای شینگن من) و یونان بدون دعوتنامه. اینجا چون روی هلند تمرکز دارم جزئیات اونرو می نویسم.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

وقت مصاحبه و تحویل مدارک سفارت هلند

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶

بعضی از سفارت های اروپایی (مثلا ایتالیا) گرفتن نوبتشون هم دردسریه و بازار سیاه برای خرید و فروش نوبت به راه افتاده. خوشبختانه سفارت هلند این مشکل رو نداره و پروسه خیلی ساده هست. در سیستم جدید اصلا نیاز به ایمیل به سفارت هلند هم نیست. چون هلند هم مثل فرانسه و اتریش و انگلستان و … از تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۶ سیستم ویزای کوتاه مدتش رو برون سپاری کرد و به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار کرد.

برای دریافت نوبت دیگه به سفارت هلند ایمیل نمیزنید و به ایمیل مرکز وی اف اس گلوبال به آدرس appt.netherlands@vfshelpline.com مشخصات خودتون رو دقیقا به فرمت زیر و انگلیسی می فرستید:

 • Full Name
 • Passport Number
 • Date of Birth
 • Passport Expiry Date
 • Nationality
 • Gender
 • Date of Departure
 • Contact Number - Mobile Number
 • Email Address - for appointment confirmation

فوری یک ایمیل اتوماتیک میاد که بهتون میگه باید چه اطلاعاتی رو بفرستید. اگر اطلاعاتتون رو درست فرستادید اون ایمیل رو فراموش کنید. بین ۱ تا ۷ روز یک ایمیل دیگه که تاریخ تحویل مدارک تعیین شده برای شما ارسال میشه. این ایمیل رو باید پرینت بگیرید و روز تحویل مدارک همراه داشته باشید.

در صفحه تعیین وقت در سایت وی اف اس گلوبال به این دو نکته اشاره شده:

 1. تنها در صورتی برای شما وقت تعیین میشه که تمام اطلاعات بالا رو در ایمیل خود نوشته باشید. در غیر این صورت بدون هیچ جوابی به شما درخواست تعیین وقت شما رد میشه.

 2. زمانی که تعیین وقت انجام شد امکان کنسل یا تغییر تاریخ وجود نداره و در صورتی که در تاریخ وقت خود مراجعه نکردید باید درخواست تعیین وقت جدید بدید.

اگر بصورت گروهی و یا خانوادگی سفر می کنید مشخصات همه افراد رو در یک ایمیل بنویسید. اینجوری توی یک روز به همتون نوبت میدند.

اگر برای ویزای طولانی مدت تایپ D اقدام می کنید باید به خود سفارت هلند و ایمیل به teh-app@minbuza.nl درخواستتون رو بفرستید.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

مدارک لازم برای ویزای شینگن هلند

مدارکی که سفارت هلند درخواست میکنه شبیه مدارک بقیه کشورهاست، همون هایی که توی راهنمای کلی ویزا هم نوشتم. بسته به اینکه قصد سفر توریستی دارید یا دیدار دوستان و فامیل (با دعوتنامه) برخی از مدارک زیر رو نیاز ندارید که جلوش نوشتم.

 1. فرم کامل شده و امضا شده ویزای شینگن فرم ویزای هلند رو از سایت شرکت وی اف اس گلوبال هلند دانلود کنید.

 2. پاسپورت: پاسپورت باید حداقل دو صفحه خالی و سه ماه پس از پایان سفر هم اعتبار داشه باشه. کپی صفحه اول و صفحاتی که ویزا داره هم ببرید. در صورت داشتن پاسپورت قدیمی که توش ویزا و مهر ورود خروج داره، اون رو هم ببرید.

 3. شناسنامه و ترجمه اون به زبان انگلیسی: ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه و نیازی به مهرهای دادگستری و وزارت امور خارجه نیست.

 4. یک قطعه عکس رنگی جدید ۳.۵ × ۴: عکس باید بدون روتوش باشه. این رو دست کم نگیرید، افراد زیادی رو دیدم که بدلیل اینکه عکسشون شبیه عکس پاسپورت بود یا روتوش داشت، مورد تایید سفارت قرار نگرفت و مجبور شدند دوباره عکس بگیرند. من چون این رو شنیده بودم برای محکم کاری همون پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم. الان که تحویل مدارک به شرکت وی اف اس گلوبال شده، در اتاق انتظار امکان عکس پرسنلی البته با پرداخت هزینه هست. پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم.

 5. رزرو بلیط رفت و برگشت: این رزرو رو رایگان از همه آژانس های مسافرتی میتونید بگیرید و هیچ لزومی هم نداره بلیط نهاییتون پس از گرفتن ویزا همین باشه.

 6. دعوتنامه رسمی: دوست یا فامیل شما در هلند باید بره شهرداری و یک فرم دعوتنامه برای شما پر بکنه. هزینه این کار ۲۰ یورو هست. کپی این دعوتنامه رو هم به سفارت بدید قبول می کنند و نیازی به پست کردن اصلش نیست. به همراه این دعوتنامه کپی پاسپورت شخص دعوت کننده (و در صورت ایرانی بودن پاسپورتش کپی ویزای طولانی مدتش) رو هم باید به سفارت بدید. اگر دوستتون هزینه های شما در طول سفر رو هم تقبل بکنه باید کپی سه تا فیش آخر حقوقیش رو هم ببرید سفارت هلند. اگر هم کسی ندارید که براتون دعوتنامه بفرسته میتونید کنفرانس علمی، کارگاه آموزشی و یا دوره های آموزشی کوتاه مدت برای ثبت نام کردن پیدا کنید و ازشون درخواست کنید براتون دعوتنامه ارسال کنند. داشتن دعوتنامه به هیچ وجه اجباری نیست ولی شانستون رو برای گرفتن ویزا بیشتر میکنه.

 7. رزرو هتل برای تمامی مدت اقامت: رزرو رو خودتون میتونید از سایت بوکینگ و انتخاب هتل هایی که بدون کردیت کارت هم میشه رزرو کرد انجام بدید ولی اگر یک ویزا کارت یا مستر کارت داشته باشید و هتل هایی که میشه بعدا مجانی کنسل کرد انتخاب کنید، اعتبار رزروتون خیلی بیشتره. اگر دعوتنامه از دوستان و فامیل دارید نیازی به رزرو هتل ندارید.

 8. مدرک شغلی: گواهی اشتغال به کار از شرکتی که براش کار می کنید یا قرارداد، مدارک شرکتی که صاحبش هستید، گواهی اشتغال به تحصیل، جواز کسب، سوابق بیمه ماه های اخیر و هر مدرکی که نشون بده شما در ایران به کاری مشغول هستید. داشتن کار خیال سفارت رو تا حدی راحت میکنه که مسافر بعد از سفر برمیگرده به کشور خودش. دوست هنرمندی دارم که از مدیر گالری که آخرین نمایشگاه نقاشیش رو اونجا برگزار کرده بود یک نامه گرفت و به عنوان مدرک شغلی تحویل سفارت فرانسه داد. شما هم هر کاری انجام میدید سعی کنید یک مدرکی براش تهیه کنید.

 9. مدرک مالی: گواهی تمکن مالی و گردش حساب سه ماه آخر حسابتون که همه بانک ها به زبان انگلیسی این دو تا مدرک رو بهتون میدند. اینکه توی حسابتون چقدر باید باشه هیچکس نمیدونه و بعضا توصیه شده زیر ۲۰ میلیون تومان نباشه، البته هرچه بیشتر بهتر. اگر پول کافی ندارید میتونید مدارک حساب بانکی بستگان درجه یک رو ارائه کنید. اگر خانوادگی سفر می کنید داشتن مدارک مالی برای یک از اعضای خانواده کافیه. ابتکاری که من زدم این بود که برگه چند تا سهامی که داشتم ترجمه کردم و به سفارت دادم. هم از نظر مالی ارزش داشت هم نشون میداد علاوه بر کار اولم به کار دیگه ای هم در ایران مشغولم. البته مبلغش چیزی نمیشد ولی تعدادش زیاد بود 🙂. اگر دعوتنامه ای دارید که شخص دعوت کننده هزینه های شما در طول سفر رو تقبل کرده نیازی به مورد ۹ ندارید.

 10. سند ملکی: سند ملکی و ترجمه اون میتونه نشون دهنده این باشه که به ایران برخواهید گشت. در صورت نداشتن هم اصلا نگران نباشید، من هم نداشتم.

 11. گواهی مرخصی: داشتن گواهی مرخصی از شرکت و سه تا فیش آخر حقوقی خودتون اجباری نیست ولی اگر داشتید ببرید.

 12. برنامه سفر: یک برنامه سفر خصوصا اگر توریستی و بدون دعوتنامه میرید به سفارت ارائه کنید. حواستون باشه این برنامه سفر با رزرو هتل هاتون همخوانی داشته باشه.

 13. بیمه مسافرتی: داشتن بیمه ای که هزینه های درمانی و حادثه رو در طول سفر پوشش بده اجباریه. حداقل تعهدات این بیمه باید ۳۰ هزار یورو باشه. هزینه این بیمه برای یک سفر ۳۰ روزه از ۴۰ تا ۱۰۰ هزار تومان و بسته به شرکت بیمه گزار متفاوته. حواستون باشه بیمه ای بگیرید که در صورت نگرفتن ویزا بتونید کنسلش کنید.

 14. حدود ۹۰ یورو پول نقد: هزینه ویزای شینگن ۶۰ یورو هست و شرکت وی اف اس گلوبال هم کارمزد خودش ۲۸ یورو هست. ویزای شما چه سه روز باشه چه سه ماه هزینش همین هست.

نکته ۱

همه مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه. ترجمه مدارک توسط دارالترجمه رسمی برای سفارت هلند کافیه و نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه ایران نیست. سفارت خانه ها در این مورد قوانینشون با هم فرق داره.

نکته ۲

از همه مدارک یک کپی داشته باشید.

مرحله آخر انجام مصاحبه و انگشت نگاری

به نظر میاد پروسه مصاحبه کلا حذف شده و مرکز وی اف اس گلوبال فقط مدارک رو جمع آوری و به سفارت ارسال میکنه.

البته درسته که مصاحبه نداره ولی ممکنه کارمندان مرکز از شما بخواند دلیلتون واسه سفر رو بطور واضح بگید. خود مرکز وی اف اس گفته که کارمندانش هیچ توصیه ای به شما نمی کنند و جواب این سوال که ویزا میگیرید یا نه رو نخواهند داد.

روزی که به مرکز وی اف اس گلوبال برای تحویل مدارکتون رفتید حتما ایمیلی که بهتون وقت داده رو پرینت گرفته باشید، با نشون دادن اون از قسمت بازرسی رد میشید و وارد اتاق انتظار میشید. وقتی نوبتتون شد مدارک رو به کارمند مرکز تحویل میدید. کارمندهای اونجا هیچ تصمیمی برای ویزای شما نمیگیرند و فقط تحویل گیرنده مدارک هستند.

بعد از پرداخت هزینه ویزا و کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال، انگشت نگاری انجام میشه و باید صبر کنید تا جواب ویزا با ایمیل براتون فرستاده بشه.

آدرس مرکز وی اف اس گلوبال هلند تهران، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقع ۴ مرکز هروی، مرکز ویزای هلند. تلفن مرکز هم ۰۲۱۸۲۸۰۲۸۱۲ هست. برای سوال پرسیدن و راهنمایی در مورد ویزای هلند میتونید از ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر، همه روزه بجز جمعه و شنبه و روزهای تعطیل تماس بگیرید.

اگر ویزای طولانی مدت هلند درخواست دادید روز مصاحبه باید به سفارت هلند به آدرس فرمانیه، دیباجی شمالی، ارغوان غربی، پلاک ۸ که بیشتر شبیه یک دژ نظامی میمونه تا سفارت مراجعه کنید. امیدوارم حداقل گاردهای فلزیش رو رنگ کنند تا اینقدر ترسناک به نظر نیاد 🙂

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

درسته که مرحله استرس دار مصاحبه برای ویزای کوتاه مدت تایپ C حذف شده ولی تجربه خودم رو برای کسانی که به هر دلیلی نیاز به مصاحبه داشتند مینویسم.

خیلی مهمه که اعتماد به نفس و راجع سفرتون اطلاعات دقیقی داشته باشید. به نظر من مهمترین قسمت مصاحبه همین اعتماد به نفسه. یعنی به راحتی بتونید توضیح بدید هدفتون از ویزا گرفتن چیه.

یادم میاد مصاحبه کننده از یک نفر پرسید چرا از بین این همه کشور هلند رو انتخاب کردی؟ اون شخص هم جواب داد چون طبیعتش سرسبزه و خیلی زیباست. خانم مصاحبه کننده هم گفت خوب برو شمال، چه کاریه این همه میخوای هزینه کنی بری هلند 😆

درسته جواب ویزا رو معمولا دو هفته ای میدند ولی من خیلی خوش شانس نبودم و دفعه اول که برای ویزای هلند اقدام کردم دو ماه طول کشید تا بهم جواب داده بشه! البته روز مصاحبه بهم گفتند که مورد شما رو می فرستیم هلند راجع بهش تصمیم گیری بشه و بیشتر از ۲ هفته طول میکشه ولی نگفتند ۲ ماه! حدودا دو ماه بعد از روز مصاحبه از سفارت هلند تماس گرفتند و گفتند با ویزات موافقت شده و میتونی برای دریافت ویزا بیایی سفارت.

ان شاالله بعد از اینکه جواب مثبت ویزا رو گرفتید حتما به شرایطش و مدت اعتبار اون توجه کنید.

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

برای من تاریخ صدور ویزا رو ۶ اکتبر ۲۰۱۳ زده. تاریخ اعتبار ویزای من از ۱۰ اکتبر تا ۲۴ نوامبر هست یعنی یک بازه ۴۴ روزه. من توی این بازه زمانی باید وارد محدوده شینگن میشدم و تا قبل از ۲۴ نوامبر هم باید خارج می شدم. مدت زمان اقامت من رو هم زده ۳۰ روز، یعنی درسته که ویزا در یک بازه ۴۴ روزه اعتبار داره ولی حداکثر اجازه ۳۰ روز موندن در حوزه شینگن رو داشتم. تعداد ورود رو هم یک بار نوشته، یعنی اگر مثلا بعد از ۲۰ روز از حوزه شینگن خارج می شدم حتی با اینکه هنوز ۱۰ روز دیگه مجوز اقامت داشتم ولی اجازه ورود مجدد به من داده نمی شد.

اون پایین هم دو تا جمله نوشته. اولیش Report back to embassy معنیش اینه که وقتی از سفر برگشتم کپی ویزا و صفحات دارای مهر ورود و خروج ایران و حوزه شینگن رو ببرم تحویل سفارت بدم. ایمیل اسکن اون صفحات رو هم قبول کردند. جمله دوم Report to police Eindhoven within 72 hrs یعنی از وقتی وارد هلند شدم ۷۲ ساعت فرصت داشتم که برم اداره پلیس آیندهوون (شهری که دعوتنامه از شهرداری اونجا برای من فرستاده شده بود) و یک فرم پر کنم. پلیس آیندهوون هم یک برچسب توی پاسپورتم زد و موقع برگشت به ایران اسکنش رو فرستادم برای سفارت. این دو مورد برای افراد کمی نوشته میشه ولی ظاهرا مورد من خاص بوده 🙂

اگر خدایی نکرده درخواست ویزای شینگن شما ریجکت شد دنیا به آخر نرسیده. چند ماهی صبر کنید و ترجیحا از یک سفارتخانه دیگه اقدام کنید. اگر بدلیل کسری مدارک ویزاتون ریجکت شده باشه خیلی راحت میتونید بگید که برای درخواست قبلی مدارک کامل نداشتم و الان با مدارک کامل اومدم اقدام کنم.

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

چند توصیه برای ویزای شینگن هلند

 • سعی کنید ورودتون از هلند باشه، هم از این جهت که اگر از کشور دیگری وارد شینگن بشید ممکنه اجازه ورود بهتون داده نشه و هم دفعه بعد که برای ویزای هلند اقدام کنید احتمالا سختگیری بیشتری بشه.
 • اگر بار اولتون هست که قصد گرفتن ویزای شینگن رو دارید درخواست ویزای طولانی و مولتیپل ندید.
 • قبل از دریافت جواب قطعی ویزا هیچ بلیط قطار، هواپیما و رزرو هتلی رو قطعی نکنید.
 • سفارت هیچ پولی به عنوان ضمانت برگشت از شما دریافت نمیکنه. اگر از طریق آژانس اقدام کنید ممکنه اون آژانس از شما بخواد علاوه بر هزینه ای که برای ویزا دریافت میکنه پولی هم به عنوان ضمانت برگشت ازتون درخواست کنه. این پول رو میگیره تا مطمئن بشه شما برمی گردید و اعتبار آژانس که شما رو به سفارت معرفی کرده خدشه دار نمیشه.
 • هزینه ویزای شینگن فقط و فقط ۶۰ یورو هست بعلاوه ۲۸ یورو کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال و هزینه ترجمه مدارک. اگر دانش زبان انگلیسی در حد متوسط دارید، فرم ها رو میتونید خودتون پرکنید و فرصت جستجو در سایت های رزرو هتل رو دارید، سراغ آژانس هایی که پول های کلانی دریافت می کنند نرید.
 • پادشاهی هلند تعدادی جزیره در دریای کارائیب داره که فقط با ویزای شینگن مولتیپل اجازه ورود به اون جزایر رو دارید.

در آخر اینکه از اونجایی که تصمیم گیرنده برای دادن ویزا شخص هست نه ماشینو روبات، این احتمال وجود داره که دو نفر مدارک شبیه به هم ارائه بدهند ولی جواب های متفاوتی بگیرند. موارد بالا تجربه شخصی من بوده و ممکنه دفعه بعد که به سفارت مراجعه کنم نحوه مراحل کار فرق کرده باشه و حتی جواب متفاوتی دریافت کنم.

آمارهای جالب از ویزای شینگن

در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۹۰ هزار ایرانی درخواست ویزای شینگن کردند که فقط ۱۴ درصد جواب منفی دریافت کردند و ویزاشون ریجکت شده. من خودم فکر می کردم جواب های منفی خیلی بیشتر از این باشه. ضمن اینکه آمار ایران به کشورهای تونس، مصر، لبنان و مراکش خیلی نزدیکه. از همسایمون پاکستان با ۳۴ درصد جواب منفی خیلی اوضاعمون بهتره. افغانستان هم با ۴۲ درصد ریجکت شدن ویزای شینگن شهروندانش بدترین آمار رو داره.

یک آمار جالبه دیگه در مورد دارندگان پاسپورت روسیه هست. بیشترین متقاضیان درخواست ویزای شینگن در سال ۲۰۱۵ شهروندان روسیه بودند و تعداد ریجکت شدن هاشون هم جزو کمترین ها و فقط ۱.۳ درصد بوده.

برای دیدن کلیه آمارهای ویزای شینگن به سایت Schengen Visa Information برید.

سوالات متداول در مورد ویزای هلند

کدوم آژانس اخذ ویزای تضمینی هلند انجام میده؟

چیزی به اسم ویزای تضمینی برای هلند وجود نداره. آژانس که هیچ، بعید میدونم کارمندان سفارت هلند در تهران هم بتونند همچین تضمینی به کسی بدهند چون تصمیم در مورد ویزای ایرانیان در سفارت هلند در امان پایتخت اردن گرفته میشه. بنابراین هرگونه ادعایی در مورد ویزای شینگن تضمینی هلند به نظر من بی پایه و اساس هست.

هزینه ویزای هلند چقدره؟

مثل بقیه کشورهای شینگن، هزینه برای ایرانی هایی که در ایران اقدام می کنند فقط و فقط ۶۰ یورو هست. اگر آژانس یا شخصی برای پر کردن فرم ها و تهیه مدارک لازم ویزا به شما کمک کنه و پولی دریافت کنه بحثش متفاوته، سفارت هلند فقط ۶۰ یورو برای ویزا دریافت میکنه که غیر قابل بازگشت هم هست. ۲۸ یورو هم کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال هست.

در زمان عادی وی اف اس کل هزینه رو به ریال هم دریافت میکنه ولی در شرایطی که نرخ ارز کمی نوسان داشته باشه فقط یورو قبول میکنه. توصیه می کنم یورو ببرید.

نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزای هلند چطوریه؟

اگر درخواست ویزای شما توسط سفارت هلند ریجکت بشه، یک نامه به شما داده میشه که در اون دلایل ریجکت شدن رو نوشته. در انتهای اون نامه هم نحوه اعتراض به این نتیجه به شما اعلام میشه. شما باید دلایل اعتراضتون رو بنویسید و اون رو به آدرسی که سفارت میگه پست کنید. تصمیم نهایی در این مورد رو وزارت دادگستری هلند میگیره.

در صورت گرفتن ویزا همه اقامتم در هلند باید باشه؟

اجباری برای این قضیه نیست ولی اگر برنامه سفری که به سفارت دادید همش در هلند باشه و موقع ورود به هلند نتونید مامور مرزی رو قانع کنید، احتمالش هست از ورود شما به شینگن جلوگیری بشه. من ترجیح میدم همیشه صداقت داشته باشم.

اخذ ویزای هلند از ترکیه یا کشور دیگری رو توصیه می کنید؟

خیر. اگر اقامت ترکیه نداشته باشید و فقط بعنوان توریست در ترکیه باشید، شانس گرفتن ویزای هلند خیلی کم میشه.

ما یک خانواده – گروه هستیم که با هم سفر می کنیم، به سفارت اعلام کنیم؟

بله. اگر شما نگید و سفارت خودش متوجه بشه به احتمال زیاد بدلیل پنهان کردن حقیقت به شما بی اعتماد و درخواستتون ریجکت میشه.

امکانش هست یک برنامه سفر برای من بنویسید؟

خیر، ای کاش وقتش رو داشتم بتونم برای همه برنامه سفر بنویسم ولی ندارم. برنامه سفر هر شخص متناسب با سفر خودش و همچنین رزرو هتلش باید نوشته بشه. برنامه سفر پیچیده نیست. به انگلیسی بنویسید هر روز سفرتون چه جاهایی رو میخواهید ببینید.

شانس من برای گرفتن ویزای شینگن چقدره؟

شانس دریافت ویزا قابل محاسبه نیست. هرچه مدارکتون قوی تر باشه و نشون دهنده بازگشتتون به ایران باشه، شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه. حتی امکان داره دو نفر با شرایط کاملا مشابه جواب های متفاوتی بگیرند چون تصمیم گیرنده شخص هست نه ربات.

با عرض معذرت کامنت هایی که در مورد شانس دریافت ویزا و موارد مشابه سوال پرسیده باشند منتشر نخواهند شد.

چرا سوال من منتشر نمیشه؟

چون جوابتون توی متن مقاله یا سایر کامنت ها هست. بدلیل زیاد بودن کامنت های این مقاله سعی می کنم کامنت ها زیاد نشه تا برای همه قابل استفاده باشه.

یک دلیل دیگه سوال پرسیدن در مورد شانس دریافت ویزا و اقدام کردن و نکردن برای ویزا هست. این تصمیمی هست که خود شما باید بگیرید.

دلیل دیگه منتشر نشدن کامنت، سوال پرسیدن در مورد روش های غیرقانونی و خلاف برای دریافت ویزا هست.

در پایان از همه دوستانی که کامنتشون منتشر نمیشه عذرخواهی می کنم.

خوشحال میشم نظرتون رو بدونم و از اون خوشحال تر اگر تجربه ای دارید و میتونید به این نوشته اضافه کنید. به خصوص اگر برای ویزا اقدام کردید، مدارک ارائه شده به وی اف اس و همینطور نتیجه ویزای شینگن رو برای استفاده سایر دوستان کامنت کنید.

به این امید که این ۱۴ درصد ریجکتی هر سال کمتر بشه.

اسفند ۱۳۹۵

مطالب مرتبط

۱۱۷۱دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ا
ادیب اسماعیلی
۱۱ روز پیش

ضمن درود و سپاس از اطلاعات و محبتهای جنابعالی
سوال مهمی پیش آمده که با مرور دیدگاه‌ها، پاسخ آن‌را نیافتم.
بنده دیروز رایانامه‌ای به نشانی appt.netherlands@vfshelpline.com با اطلاعات ذکر شده در صفحۀ تارنمای مربوط به هلند و با موضوع: Appointment Request for Visa issuance ارسال نمودم. اما در پاسخی که بلافاصله برای بنده ارسال شد، علاوه بر موضوعاتی که شما فرمودید، این جمله نیز نوشته شده بود:
We would like to inform applicants, the current average waiting time for appointment booking is up to 3 Months
لذا پرسش بنده این است، با توجه به جملۀ بالا، باز هم باید بین یک تا هفت روز که فرموده بودید، صبر کنم؟ و یا اینکه مجدداً رایانامه ارسال کنم؟
Date Of Travel: 22/12/2018
Preferred Date of Appointment: 16/11/2018
در رایانامه‌ام تاریخهای فوق را از شرکت وی اف اس گلوبال درخواست نمودم.


از بذل عنایت شما دوست بزرگوار صمیمانه سپاسگزارم.
با احترام
ادیب اسماعیلی ۱۷مهر۹۷

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۱۳ روز پیش

سلام .ممنون از وقتی که میگذارید .
اگه من برای وقت سفارت هلنداقدام کنم ولی نتونم سر وقت مقرر بروم ومدارکم رو ارائه بدم چه مشکلی پیش میاد!؟ وباید چیکار کنم !؟آیا این مسئله امتیاز منفی برای من به حساب میادیاخیر!؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۱ روز پیش

سلام وقت بخير
بايد با يك ايميل شركت وي اف اس رو با خبر فرماييد.
مشكلي خاصي براي لغر قرار ملاقات پيش نخواهد امد

پاسخ
پاسخ
آ
آریسا
۱۴ روز پیش

سلام به دوستان
تشکر میکنم از وب سایت خوبتون و همچنین تمام دوستانی که وقت میگذارن و به سوالات همه جواب میدن.
من 2 سال پیش از سفارت ایتالیا ریجکت شدم با بند عدم تمکن مالی حالا میخوایم به همراه خانواده برای سفارت هلند اقدام کنیم. نمیدونم توی فرم اون قسمتی که زده تا حالا انگشت نگاری شدید رو بزنم بله با ذکر تاریخ یا اگه بزنم خیر عدم صداقت محسوب میشه؟
پیشاپیش از راهنمایی دوستان ممنونم. امیدوارم با درخواست ویزا همه موافقت بشه

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۱ روز پیش

سلام وقت بخير
اگر از شما انگشت نگار بعمل امده و سه سال نگذاشته حتما سعي كنيد واقعيت رو قيد فرماييد، چون سيستم حوزه شنگين كاملا به هم متصل هستم و به راحتي مي شود اين موضوع رو اثبات كرد

پاسخ
پاسخ
م
مهران
۲۰ روز پیش

سلام
با داشتن سند خونه در تهران و ۸۶ میلیون تمکن مالی و گواهی اشتغال به کار و تحصیل و درخواست ویزای سینگل ریجکت شدیم
برای اقدام دوباره باید چند وقت بعد اقدام کرد

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۴ روز پیش

سلام وقت بخير
بعد سه الي شش ماه مي توانيد اقدام كنيد كه پيشنهاد من ٦ ماه هست

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۱۹ روز پیش

سلام , یکی از دوستان من که دانشجو بود و شرایط کاریش هم مانند من بود در اردیبهشت ریجکت شد بخاطر اینکه سفرش در زمانی برنامه ریزی شده بود که در سال تحصیلی قرار میگرفت . ممکنه علت ریجکتی این بوده باشه

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۴ روز پیش

سلام وقت بخير
بايد كدي كه به دوست شما در نامه ريجيكت قيد شده اشاره فرماييد تا بشود راهنمايي بهتري نمود

پاسخ
پاسخ
G
Gol
۱۹ روز پیش

با سلام تا جای که بنده میدانم البته با اجازه مدیر سایت از خود سفارت پرسیدم گفت برای هلند مجددا بخواهید اقدام کنید بعداز ریجکتی می تونید برای سه ماه دیگه اقدام کنید به من گفت برای هفته چهارم دسامبر وقت داریم آخرین هفته سال 2018 مشکلی نیست ماهم 25و 26سپتامبر ریجکت شدیم خانوادگی

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۴ روز پیش

سلام وقت بخير
اين يك رويه ثابت هست
بعد از سه ما مي توانيد اقدام كنيد ولي تجربه ثابت كرده ٦ ماه بهترين زمان براي اقدام مجدد هست

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۲۲ روز پیش

سلام . اول ازهمه باید یه تشکر بسیار بسیار ویژه از مدیر سایت کنم بابت اطلاع رسانی خوبشون.
ما بعد از این که مطالب این سایت رو خوندیم تصمیم گرفتیم که خودمون برای ویزا اقدام کنیم . و این کار و انجام دادیم .
ما یه خانواده ۴ نفر هستیم و برای اولین بار درخواست ویزای شینگین از هلند دادیم درتاریخ ۲۲ شهریور وقت مصاحبه داشتیم و بعد ا ز۱۳ روز جواب ویزامون اومد ما مدت سفرمون رو ۶ روز زده بودیم ولی بهمون ویزای مولتی دادن واقعا باورمون نمیشه .
تمام مدارک رو هم طبق همین سایت آماده کردیم.هتل و تیکت هواپیما رو هم فقط رزرو کردیم و بابتش هیچ پولی پرداخت نکردیم .برای بچه ها چون تاریخ سفرمون رو مهرماه زده بودیم هم گواهی اشتغال به تحصیل دادیم هم به مدت روزای سفرمون نامه مرخصی از مدرسه گرفتیم .کل روزای سفرمون رو فقط برای خود هلند زدیم.تمکن برای خودم و همسرم و دخترم دادیم که البته برای خودم ۴ روز قبل از تاریخی که باید به وی اف اس میرفتیم پرینت حساب ۳ماه و تمکن مالی از بانک گرفتم و همون روزهم پول رو برداشت کردم و مقداری رو به حساب خانمم و دخترم واریز کردم و بعد یک روز هم برای اونا فقط تمکن گرفتم ولی دیگه پرینت حساب نگرفتم.بیمه مسافرتی رو هم ۷ روزه.
اینا رو گفتم شاید بتونه کمکی به دوستان باشه .

پاسخ
پاسخ
ا
احمد
۲۴ روز پیش

ما 22 شهریور وقت vfs داشتیم که امروز 4 مهر تو سایت زد پاسپورتا اومده و خدا رو شکر به خودم و همسرم و پسر 4 سالم ویزای مالتی 45 روزه دادن. پرینت حساب هم فقط من دادم و نامه تمکن . کارمند شرکت خصوصی هم هستیم .از اطلاعات سایتتون خیلی استفاده کردیم. ممنون از شما

پاسخ
پاسخ
ز
زهرا
۲۴ روز پیش

سلام شوهر خواهرم ساکن اتریش هست و دعوت نامه دیدار از ایوام براش فرستاد اما با عنوان اینکه "هدف شما از این سفر توجیه پذیر نیست" رد شد با توجه به اینکه مدارک فیش حقوقی شوهرش رو هم ارایه داده بود که اون قراره مخارج رو تقبل کنه. از طرفی ویزای ازدواجش هم موکول شده به سال 2019. با توجه به ریجکت شدن از اتریش ،
1. آیا از طریق هلند میتونه اقدام کنه با توجه به اینکه کسی رو نداره که از اونجا دعوت نامه بفرسته؟
2. در مورد دعوت نامه از دوره آموزشی کوتاه مدت در کشور مقصد، میشه در مورد چگونگیش و اینکه حتما باید اون دوره گذرونده بشه و چقدر زمان میبره تا همچون دعوت نامه ای براش بفرستن، توضیح بدید؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۴ روز پیش

سلام وقت بخير
جواب سوال اول شما بلي هست
جواب سوال دوم شما هم كه مشخص هست هر وقت دعوت نامه ارسال شود و طبق دعوت نامه ارسالي اقدام خواهد شد

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۲۴ روز پیش

با سلام خدمت دوستان عزیز
من امروز ۳ مهر اقدام به گرفتن وقت از vfs کردم و تلفنی هم با اپراتورشون صحبت کردم و متاسفانه برای دو ماه و نیم دیگه وقت داشتن و گفتن تو هفته سوم دسامبر تاریخ ملاقاتت با vfs رو بزن
در صورتی که من برای تعطیلات ژانویه میخواستم اونجا باشم و از تجربیاتی که از دوستان در وب سایت بدست آورده بودم تایم ۹۰ روزه قبل از پرواز رو در نظر گرفته بودم و الان موندم که چه کنم
به نظرتون هیچ راهی نداره که قرار ملاقات رو بشه جلو انداخت؟
آخه تعطیلات اقوام ما هم تو روزهای قبل ژانویست و فکر نمیکردم وقت خالیشون برای دو ماه و نیم دیگه باشه

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۴ روز پیش

سلام وقت بخير
بارها در سايت تاكييد كردم كه از زماني كه برون سپاري شده ويزاي هلند ديگه محدوديتي نيست و شما در بازه زماني مشخص خودتون اقدام كنيد

پاسخ
پاسخ
G
Gol
۲۴ روز پیش

با سلام از راهنمایی های شما
ما 10سپتامبر وقت سفارت داشتیم و امروز 25سپتامبر ایمیل زده شد که فقط از چهارنفرتون برای همسرم پاسش آماده است رفتیم گرفتیم همراه با یک نامه که ریجکت شده بود جالبه که نامه و پاس هر کدوم جداگانه بود بدون پاکت برای تحویلش پاکت خالی رو آوردن که پشت پاکت رو امضا کنید سفارت میخواد
موارد 2 -9 یعنی معلوم نبودن هدف از سفر شما و مطمن نبودن سفارت برای بازگشت شما به کشور
مدارک ارائه شده ما برای سفارت
حساب مشترک من و همسرم با گردش حسابی که توی یکسال 70میلیون بود و تمکن مالی مالی 48 سند ملکی تجاری همسرم مدارک ثبت شرکت که همسرم مدیرعامل و سمت من هم رئیس هست مدیره. و بنده علاوه براون 4برگ سهام بورس داشتم و رزرو بلیط از ایرلاین ترکیش و رزرو هتل هم از خود هتل NH AMSTERDAM که تا همون روز رسیدم به هتل رزرو بود و اینکه برنامه سفر و هدف از سفر رو از سایتINSPIROCKبرنامه ریزی کردم و کپی رنگی برای هر نفرمان گرفتم و جداگانه تو پرونده گذاشتم. بیمه مسافرتی سامان برای هر نفر 50هزار یورویی .یک درصد هم احتمالش رو نمی دادم ریجکت بشه چون از قبل همه چیز تمامی پروند چهارنفرمان مرتب کرده بودم الان هم هنوز پاس من و دو فرزندم جوابش نیامده مسلما ماهم رد هستیم چون اونا زیر سوال میزند اگر بخواهند ماسه نفر رو قبول کنند

حالا سوال من از شما اینکه لطف بفرمائید چطور برای نامه اعتراض اقدام کنم تمامی مدارک رو کپی رو دارم همراه با نامه که ایمیل میزنم دوباره ارسال کنم مدارک رو دیگه چطور باید اثاااابت میکردیم برمی گردیم ایران

خواهشمند هستم اگر دراین مورد اطلاعات کافی دارید بنده رو راهنمایی کنید تا وقت برای اعتراض هست
با تشکر فراوان از مدیر سایت

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۴ روز پیش

سلام وقت بخير
از طريق سفارت جهت اعتراض بايد اقدام كنيد

پاسخ
پاسخ
د
دکتر خزاییلی
۱ ماه پیش

سلام.ممنونم.از اطلاع رسانی شما.
من دو بار به هلند سفر داشتم.و ویزای مولتی هلند.که وقتش تمام شد.
جدیدا دو مرتبه تقاضا دادم.آیا تمام مدارک و روند رو باید داشته باشم.ممنون

پاسخ
پاسخ
ف
فرزان
۱ ماه پیش

بله هربار به همان شکل سابق فقط بیومتریک ندارید

پاسخ
پاسخ
م
مصطفی
۱ ماه پیش

سلام. اگر از ویزایی که گرفتیم استفاده نکنیم . در گرفتن ویزای بعدی تاثیر گذار هست

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۴ روز پیش

سلام وقت بخير
تا دوسال از هيچ كشور اروپايي نمي توانيد اقدام به اخذ ويزا كنيد و يك امتياز منفي در كارنامه شما ثبت خواهد شد

پاسخ
پاسخ
ح
حمیدیان
۱ ماه پیش

سلام،یک سوال داشتم،من ویزای مالتی 3 ماهه هلند رو گرفتم و میخوام یه سفر 5 روزه به هلند برم و برگردم.سوالم اینه که با توجه به اینکه هتل رو رزرو کردم اما پرداخت انجام ندادم و میخوام کش پرداخت کنم هنگام چک این به هتل،آیا مشکلی هنگام ورود به هلند و در گیت ورود پیش نمیاد؟ یا باید حتما پول هتل کامل پرداخت شه و رزرو کافی نیست؟
البته پول نقد (یورو) به میزان کافی همراهم خواهد بود.
ممنون میشم راهنمایی کنین.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۴ روز پیش

سلام وقت بخير
بله امكان داره مشكل بوجود بياد.
با توجه به شرايط اخير
پيشنهادم اينه كه ريسك نكنيد

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۱ ماه پیش

سلام من شرایطم مثل شما بود و مشکلی نبود

پاسخ
پاسخ
م
محمد ساعی
۱ ماه پیش

با درود و تشکر
یه سوال خیلی ضروری داشتم ممنون میشم جواب بدید
تو ایمیلی که برای vfs فرستاده میشه
ما که ۲ نفر هستیم به چه شکل عمل کنیم
منظورم اینه که مثلا تو قسمت فول نیم اسم هردومون رو بنویسم یا اینکه از ابتدا تا انتها مشخصات و مابقی اطلاعات نفر اول و بعد در زیرش مشخصات و اطلاعات نفر دوم رو درج کنم؟

پاسخ
پاسخ
م
میثم
۱۲ روز پیش

سلام.من یکی یکی اطلاعات رو کامل کردم و یه خط زیرش کشیدم بعد نفر بعدی.ایرادی نگرفتن وقتم دادن واسه ۳۰ دسامبر.

پاسخ
پاسخ
م
محمد ساعی
۱۱ روز پیش

ممنون بله منم به همین شکل عمل کردم و برای ۲ ژانویه وقت بهم دادن

پاسخ
پاسخ
ه
هستی
۲۲ روز پیش

من ۲ بار جدا جدا ولی داخل یک ایمیل اطلاعات رو وارد کردم و تایید هم شد

پاسخ
پاسخ
م
محمد ساعی
۱۹ روز پیش

ممنون از شما
من هم همین کار رو کردم

پاسخ
پاسخ
م
محمد ساعی
۱ ماه پیش

با عرض سلام و تشکر
میخواستم سوال کنم که آیا کپی فیش حقوقی ۳ ماه گذشته فرد دعوتنامه دهنده برای سفارت کفایت میکنه یا نیاز به اصلش هست؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ف
فرزان
۱ ماه پیش

دعوتنامه باید در هلند در شهرداری تایید بشه اونجا اصلها را میگیرند و شما اینجا از ایمیل فیشها پرینت رنگی ترجیحا بگیر

پاسخ
پاسخ
ا
افشین
۱ ماه پیش

سلام ویزای من مولتی هلند هست،آیا میتونم اول وارد آلمان بشم و بعد به آمستردام برم؟با توجه به اینکه در پاسپورت کثیر السفر هم هستم

پاسخ
پاسخ
ف
فرزان
۱ ماه پیش

برای اینکه ویزای بعدی مشکل نخوره یا ورود یا خروجت از هلند باشه
قاعده عرفی میگه دوسوم مدت اقامت باید در هلند باشه

پاسخ
پاسخ
ا
امیر حسین
۱ ماه پیش

سلام افشین جان اگر هنوز ازش استفاده نکردین اول وارد هلند بشین ولی اگر یک بار از هلند ورود کردین به شرط رزرو هال و بیمه و بلیط برگشت ایرادی نداره

پاسخ
پاسخ
م
محمودرضا
۱ ماه پیش

با سلام
با تشکر از اطلاعات مفیدتون که من با استفاده از مطالب و توصیه های شما مدارکمو حاضر کرم ودر تاریخ 1 شهریور وقت سفارت داشتم که 18 شهریور ویزام صادر شد
با سپاس

پاسخ
پاسخ
م
ماهان
۱ ماه پیش

در كمال ناباورى از سفارت چك ريجكت شدم
مدارك به شرح ذيل بود.
١: شغل پوشاك به عنوان سرمايه گذار يه جايي مشغول بكارم با ٥سال سابقه بيمه مستمر از همون واحد صنفي. صنفمون هم تاييد كردن و نامه دادن. همراه با اشتغال بكار سوابق بيمه و ...
٢: گردش مالي ارائه شده ٦ماهه با يك و نيم ميليارد گردش
٣: تمكن مالي ٣٠٠ميليون(در طول ٦ماه پول از ٨٠ميليون تا ٣٠٠ميليون مانده هميشه داشتم).
٤: سند ملكي نداشتم .
٥: سفراي متعدد اسيايي داشتم هم تجاري هم توريستي. بيش از ٦سفر تو ٣سال و هركدوم بين ١٥تا٢٠ روز موندم.
٦: برنامه سفر خوب ٨روزه فقط و با توضيحات
٧: بوك كردن دو تا هتل به مدت٨روز ٣و٤ ستاره خوب با رزرو قطعي.
٨: پرواز صدرصدي گرفتن هواپيما ايژين.
همه اينارو انجام دادم بازم ريجكتم كردن و نوشتن مطمين نيستن برميگردم از خاك شينگن و برنامه سفر و كلا با بند٢،٨،٩ ريجكت كردن
حالا چيكاركنم! اصلا نا اميد شدم! بخاطر مسائل سياسيه يعني! اصلا مغزم كار نميكنه بهترين كار الان چيه و چي كم داشتم و بعدا چيكاركنم لطفا كامل ج بديد ممنونم.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر حسین
۱ ماه پیش

سلام
با ابراز تاسف
ولی به نظر شخص بنده یکی از ایرادهای شما گرفتن هواپیمایی مربوط به کشور یونان است
شما میخواین برین چک ولی با این کار ورودتون از یونان میخوره
ای کاش از ترکیش یا امارات استفاده می کردید

پاسخ
پاسخ
م
ماهان
۱ ماه پیش

فقط ترانزيتم ايژين بود به مدت نيم ساعت نه بيشتر. و اصلا اين رو به سفارت ارائه ندادم و تركيش ارائه دادم ولي ايژين رو جداگونه چون قيمت اومده بود پايين صدرصد خريدم واسه بعد از ويزاشدنم چون احساس ميكردم قبول ميشم ولي واسه سفارت تركيش رو ارائه دادم. من اصلا نميدونم مشكلم كجا هست. خيليا گفتن بخاطر اينكه با تور اقدام نكردي رد شدي😣 الان من بايد چيكاركنم بنظرتون واسه اينكه دوباره بعد شش ماه به اين مشكل برنخورم؟

پاسخ
پاسخ
ف
فرزان
۱ ماه پیش

ربطی به داشتن پول زیاد نداره که حتما ویزابشی یکی با ۱۷میلیارد سپرده ثابت بانکی و ۷تا سند و متأهل بودن و داشتن ۲شینگن از سوئد ودانمارک که هردوسخت ویزاهستند به سفارت ایتالیا رفته و ریجکت شده😳

پاسخ
پاسخ
م
محمود
۱ ماه پیش

من تاریخ ۱ شهریور وقت سفرت داشتم که ۱۹ شهریور از vfs تماس گرفتن که پاسپرتتون اماده است برای ما ویزای ۱ ماهه مولتی دادن مدارکو با استفاده از راهنمایی شما اماد۶ کردم وخیلی راحت ویزا گرفتم انشاله که با ویزای همه موافقت شه

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱ ماه پیش

سلام وتشکر
من تاریخ سفرم 9دسامبر است وکنگره است وقابل جابجائی نیست در جواب در خواست من با جدول ارسالی اطلاعات خودم ، قسمت ویزا نوشته که یا تاریخ را جابجا کنم ودرخواست جدید بدهم یا مدرک دال بر عدم امکان تعویض تاریخ بدهم حال سوال اینست مدرک دعوتنامه را زیر جواب آنها بنویسم وبه آنها برگردانم یا مجددا با مدرک ایمیل جدید بزنم؟( NEW Email or Reply)

پاسخ
پاسخ
B
Babak Madani
۱ ماه پیش

سلام
من اقامت هلندم در خانه یکی از اقوام هستش که دفعه قبل هم اونجا اقامت داشتم. ولی این بار درخواست ویزای توریستی کردم و قصد مسافرت به بارسلون را دارم. آیا حتما باید برای اقامت در هلند رزرویشن هتل به سفارت بدهم یا خیر. پیشاپیش ممنونم از وقتی که میگذارید.

پاسخ
پاسخ
ادامه...