سفرنوشت

راهنمای اخذ ویزای شینگن هلند - تجربه شخصی

هلند

به روز رسانی در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۲۶: آدرس شرکت وی اف اس هلند تغییر پیدا کرده و به میدان هروی منتقل شده.

به روز رسانی در ۱۳۹۷/۳/۲۴: اگر وی اف اس به شما پیام داد که زودترین زمانی که وقت داره هفته چهارم سپتامبر هست این یعنی باید تاریخ سفر رو به هفته سوم نوامبر به بعد تغییر بدید و دوباره ایمیل درخواست وقت به وی اف اس بفرستید. هفته چهارم سپتامبر نوبت شما نیست! تا وقتی که یک روز و ساعت مشخص به شما اعلام نشه هیچ وقتی ندارید. ایمیل های وی اف اس خیلی واضح هست. یک دوست که دانش انگلیسی در سطح متوسط داره خیلی میتونه به شما کمک کنه.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۳/۷: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تقاضای ویزا برای وی اف اس بسیار زیاد شده و احتمالا چندین بار وی اف اس به ایمیل شما پاسخ میده که زمان سفرتون رو عقب بیاندازید. به این ایمیل ها فوری پاسخ بدید تا نهایتا یک وقت تحویل مدارک به شما اختصاص داده بشه. به همین دلیل تقاضای زیاد سفارت هم معمولا نمیتونه در بازه ۱۴ روزه پرونده ها رو بررسی کنه و حتی تا ۳۰ روز هم شده که جواب دادن طول کشیده.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۱/۲۱

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱۰/۱۳: با توجه به این که کامنت های این پست داشت به ۱۰۰۰ تا می رسید، از امروز حذف کامنت هایی که برای دیگران مفید نبود رو شروع کردم تا استفاده از این مطلب و نظراتش برای مراجعه کنندگان ساده تر باشه. این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶: سیستم ویزای کوتاه مدت هلند به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار شد که توضیحاتش رو در قسمت هایی که تغییرات ایجاد شده اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۱: توضیحات بیشتر به قسمت وقت مصاحبه و نوبت سفارت هلند اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۳/۲۱: قسمت سوالات متداول در مورد ویزای هلند رو به مطلب اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱/۲۹: در آوریل ۲۰۱۷ وبسایت تمامی سفارت های هلند در دنیا تغییر یافت و اطلاعات به صورت یکپارچه در یک سایت ارائه می شود. لینک هایی که در این مطلب به سایت سفارت بود به روزرسانی شد و لینک به لیست شرکت های بیمه مورد قبول سفارت هلند، به دلیل اینکه در سایت جدید این لیست ارائه نشده، حذف شد.

اگر عبارت ویزای شینگن (Schengen Visa) رو سرچ کنید چند صفحه اول گوگل فقط آژانس هایی هستند که با دریافت مبالغ زیادی این کار رو انجام میدند. شاید برای همینه که تصور بر این شده تنها راه برای دریافت ویزای شینگن صرف مبالغ زیاد و مراجعه به این آژانس هاست. یک دلیل دیگرش هم شاید این باور غلط باشه که اکثر درخواست های ویزای شینگن ریجکت میشند که البته این هم درست نیست و در آخر این نوشته آمار جالبی رو بهتون میگم.

توی این مطلب سعی می کنم تجربه شخصی خودم و هرچی که راجع به این ویزای شینگن هست و مراحل لازم برای دریافتش رو با شما به اشتراک بگذارم.

ویزای شینگن چیست و چه مزایایی داره

سال ۱۹۸۵ شهر کوچکی به اسم شینگن در لوکزامبورگ میزبان سران ۵ کشور اروپایی بود که اولین قدم رو برای تحقق رویای اروپای بدون مرز برداشتند و معاهده ای که بعدها به معاهده شینگن معروف شد رو امضا کردند. ده سال بعد معاهده شینگن با برداشته شدن نقاط کنترل مرزی بین ۷ کشور عملیاتی شد و تا امروز که این کشورهای بدون مرز به ۲۶ تا رسیده در حال گسترش هست. در حقیقت مثل این میمونه که این ۲۶ کشور یکی هستند و فقط یک مرز بیرونی دارند.

معنی این بدون مرز بودن کشورها اینه که شما با ورود به یکی از این ۲۶ کشور، چون مرزی مابینشون نیست میتونید آزادانه به ۲۵ تای بقیه هم سفر کنید. برای ورود به این کشورها که محدوده شینگن رو تشکیل میدند شما باید از یکیشون ویزا دریافت کنید، ویزایی که به ویزای شینگن معروفه.

کشورهای حوزه شینگن عبارتند از

 • اتریش (Austria)
 • بلژیک (Belgium)
 • جمهوری چک (Czech Republic)
 • دانمارک (Denmark)
 • استونی (Estonia)
 • فنلاند (Finland)
 • فرانسه (France)
 • آلمان (Germany)
 • یونان (Greece)
 • مجارستان (Hungary)
 • ایسلند (Iceland)
 • ایتالیا (Italy)
 • لتونی (Latvia)
 • لیتوانی (Lithuania)
 • لوکزامبورگ (Luxembourg)
 • مالت (Malta)
 • هلند (Netherlands)
 • نروژ (Norway)
 • لهستان (Poland)
 • پرتغال (Portugal)
 • اسلواکی (Slovakia)
 • اسلونی (Slovenia)
 • اسپانیا (Spain)
 • سوئد (Sweden)
 • سوئیس (Switzerland)
 • لیختن اشتاین (Liechtenstein)

کشورهای عضو پیمان شینگن رو می تونید در نقشه زیر ببینید.

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

از این ۲۶ تا کشور ۱۷ تاشون در ایران سفارت دارند که از هر کدومشون میشه برای ویزای شینگن اقدام کرد.

با داشتن ویزای شینگن میتونید به ۴ تا کشور کوچولوی اروپایی که عضو محدوده شینگن نیستند ولی بین کشورهای عضو شینگن گیر کردند هم سفر کنید:

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

اگر ویزای شینگن شما دابل (دو بار ورود) یا مولتیپل (چند بار ورود) باشه علاوه بر ۳۰ کشور بالا میتونید به ۱۰ تا کشور اروپایی دیگه که عمدتا در منطقه بالکان هستند هم سفر کنید:

فقط باید حواستون باشه بعضی از این کشورها در صورتی اجازه ورود به شما میدند که ویزاتون دارای اعتبار باشه و یکبار هم ازش استفاده کرده باشید. شرایط هر کدوم رو جداگانه در کشور مربوطه خواهم نوشت.

علاوه بر کشورهای اروپایی، با داشتن ویزای شینگن میشه به چند تا کشور دیگه هم در آمریکای مرکزی سفر کرد که در قسمت خودش شرایط و جزییاتش رو می نویسم.

خوب حالا که دیدید با یک ویزا میشه به ۴۰ تا کشور اروپایی سفر کرد بریم مرحله بعد.

توضیح کشورهای بدون مرز در منطقه شینگن با چند مثال

قبل از اینکه برم اروپا، تصور دقیقی از اینکه کشورهای بدون مرز چطوری میتونه باشه و اینکه با ویزای یک بار ورودم میتونم همه کشورها رو ببینم ممکن نبود. اولین بار مرز زمینی هلند و بلژیک رو با ماشین دوستم رد کردیم و فقط از طریق جی پی اس ماشین که یک خط چین روی نقشه نشون میداد فهمیدم از مرز رد شدیم، واقعا هیچ نشانه فیزیکی و حتی تابلوی خوشامدگویی به بلژیک هم وجود نداشت. وضعیت مرزهای زمینی بین کشورهای حوزه شینگن تقریبا همه جا اینجوریه به جز برخی جاها که اتاقک های مخروبه کنترل مرزی از گذشته مونده. تنها یک بار در مرز زمینی ایتالیا به سوئیس ویزای همه مسافرها چک شد. این هم مربوط به سال ۲۰۱۵ و اوج مهاجرهای غیرقانونی از کشورهای جنگ زده بود.

کشور های یونان و مالتا مرز زمینی با بقیه کشورهای منطقه شینگن ندارند ولی با ویزای یک بار ورود میشه به این کشورها هم وارد شد چون مرزهای هوایی هم بین این کشورها حذف شده. فرودگاه های حوزه شینگن به دو قسمت تقسیم شدند، پروازهایی که خارج از شینگن به اون فرودگاه وارد و خارج میشند و پروازهای ورودی و خروجی مربوط به منطقه شینگن. مثلا وقتی شما از برلین آلمان به بارسلون اسپانیا پرواز کنید مثل این میمونه که از مادرید به بارسلون پرواز کردید. موقع خروج از آلمان و برلین پلیس مرزی پاسپورت شما رو نه کنترل میکنه نه مهری زده میشه (ممکنه بعضی از ایرلاین ها داشتن ویزای معتبر رو چک کنند) و همینطور موقع ورود به بارسلون کسی نه از شما پاسپورت و ویزا میخواد نه مهر ورودی در پاسپورتتون زده میشه. این مثال رو میشه به تمامی فرودگاه های حوزه شینگن بسط داد.

مثال آخر مربوط میشه به موردی که اکثر ما ممکنه اشتباه کنیم. اگر یک پرواز از تهران به پاریس با هواپیمایی آلیتالیا (هواپیمایی ایتالیا) داشته باشید این پرواز یک توقف هم در ایتالیا خواهد داشت. وقتی قصد تعویض پرواز در فرودگاه رم رو دارید چون پرواز شما از خارج منطقه شینگن اومده و الان قصد دارید یک پرواز داخل شینگن رو سوار بشید مجبور هستید از گیت پلیس مرزی در فرودگاه رم عبور کنید و مهر ورود به ایتالیا در پاسپورت شما خواهد خورد نه مهر فرانسه.

انواع ویزای شینگن و نوع مناسب برای سفر توریستی

ویزای شینگن تایپ A

ویزای ترانزیت فرودگاهی (Airport Transit Visa) که فقط برای استفاده از سالن ترانزیت یک فرودگاه در محدوده شینگن برای عوض کردن پرواز و خروج از شینگن هست و مسافر حق خروج از فرودگاه رو نداره. متاسفانه ایران جزو ۱۸ کشوری هست که این ویزا رو نیاز دارند و علت اصلیش هم میتونه درخواست پناهندگی در گذشته از این طریق باشه. هزینه این ویزا ثابت و ۶۰ یورو هست.

ویزای شینگن تایپ B

برای ترانزیت بود. منسوخ شده و دیگه وجود نداره.

ویزای شینگن تایپ C

ویزای کوتاه مدت (Short-stay Visa) که حداکثر اجازه اقامت ۹۰ روزه (پیوسته یا ناپیوسته) در یک بازه ۱۸۰ روزه رو میده. همه ویزاهای توریستی، شرکت در نمایشگاه و دیدار دوستان و اقوام و … در این دسته قرار می گیره. در مورد این ویزا خیلی نباید شاکی بود چون ۱۱۴ تا کشور دیگه هم مثل ما نیاز به دریافت این ویزا برای سفر به اروپا دارند. هزینه این ویزا هم ثابت و ۶۰ یورو هست. اسم دیگه این ویزا یونیفورم (Uniform Visa) هست.

ویزای تایپ C خودش به سه دسته یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود (مولتیپل) تقسیم میشه.

ویزای تایپ D

ویزای طولانی مدت که دیگه شینگن نیست و بهش ویزای ملی (National Visa) گفته میشه. برای تحصیل و کار از این ویزا استفاده میشه که من هم اطلاع چندانی ازش ندارم.

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

شروع اقدام برای ویزای شینگن

اولین مرحله انتخاب یک کشور از بین ۲۶ تا کشور حوزه شینگن برای انجام مراحل ویزا هست. قانونا شما باید از کشوری درخواست کنید که قصد سفر به اون رو دارید و اگر هدفتون سفر به بیش از یک کشور هست، سفارت اون کشوری رو انتخاب کنید که بیشترین مدت اقامت رو دارید.

از قانون که بگذریم منطقی اینه که از بین ۱۷ تا کشوری که توی ایران سفارت دارند انتخاب کنید. از بین اونها هم اگر کشوری هست که دوست یا فامیل دارید و میتونه براتون دعوتنامه بفرسته مسلما انتخاب بهتری هست.

من تجربه گرفتن ویزای شینگن از هلند (دو بار)، لهستان و یونان رو داشتم که لهستان از همه ساده تر بوده. بار دوم که از یونان اقدام کردم به قدری بی نظمی و شلختگی سفارت اذیتم کرد که قبل از گرفتن جواب رفتم و پاسپورتم رو گرفتم.

واقعا هیچ جوابی برای این سوال که کدوم سفارت اروپایی راحت شینگن میده و کدوم سختگیری بیشتره داره نیست، چون مورد به مورد فرق داره. من توصیه می کنم از آلمان و اتریش دوری کنید چون دوستانم تجربه های خوبی نداشتند. از سفارت یونان هم بدلیل بی نظمی و شلختگی وحشتناکش دوری کنید.

هر دو ویزای هلند با دعوتنامه دوستانم بوده و ویزای شینگن لهستان (ساده ترین ویزای شینگن من) و یونان بدون دعوتنامه. اینجا چون روی هلند تمرکز دارم جزئیات اونرو می نویسم.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

وقت مصاحبه و تحویل مدارک سفارت هلند

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶

بعضی از سفارت های اروپایی (مثلا ایتالیا) گرفتن نوبتشون هم دردسریه و بازار سیاه برای خرید و فروش نوبت به راه افتاده. خوشبختانه سفارت هلند این مشکل رو نداره و پروسه خیلی ساده هست. در سیستم جدید اصلا نیاز به ایمیل به سفارت هلند هم نیست. چون هلند هم مثل فرانسه و اتریش و انگلستان و … از تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۶ سیستم ویزای کوتاه مدتش رو برون سپاری کرد و به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار کرد.

برای دریافت نوبت دیگه به سفارت هلند ایمیل نمیزنید و به ایمیل مرکز وی اف اس گلوبال به آدرس appt.netherlands@vfshelpline.com مشخصات خودتون رو دقیقا به فرمت زیر و انگلیسی می فرستید:

 • Full Name
 • Passport Number
 • Date of Birth
 • Passport Expiry Date
 • Nationality
 • Gender
 • Date of Departure
 • Contact Number - Mobile Number
 • Email Address - for appointment confirmation

فوری یک ایمیل اتوماتیک میاد که بهتون میگه باید چه اطلاعاتی رو بفرستید. اگر اطلاعاتتون رو درست فرستادید اون ایمیل رو فراموش کنید. بین ۱ تا ۷ روز یک ایمیل دیگه که تاریخ تحویل مدارک تعیین شده برای شما ارسال میشه. این ایمیل رو باید پرینت بگیرید و روز تحویل مدارک همراه داشته باشید.

در صفحه تعیین وقت در سایت وی اف اس گلوبال به این دو نکته اشاره شده:

 1. تنها در صورتی برای شما وقت تعیین میشه که تمام اطلاعات بالا رو در ایمیل خود نوشته باشید. در غیر این صورت بدون هیچ جوابی به شما درخواست تعیین وقت شما رد میشه.

 2. زمانی که تعیین وقت انجام شد امکان کنسل یا تغییر تاریخ وجود نداره و در صورتی که در تاریخ وقت خود مراجعه نکردید باید درخواست تعیین وقت جدید بدید.

اگر بصورت گروهی و یا خانوادگی سفر می کنید مشخصات همه افراد رو در یک ایمیل بنویسید. اینجوری توی یک روز به همتون نوبت میدند.

اگر برای ویزای طولانی مدت تایپ D اقدام می کنید باید به خود سفارت هلند و ایمیل به teh-app@minbuza.nl درخواستتون رو بفرستید.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

مدارک لازم برای ویزای شینگن هلند

مدارکی که سفارت هلند درخواست میکنه شبیه مدارک بقیه کشورهاست، همون هایی که توی راهنمای کلی ویزا هم نوشتم. بسته به اینکه قصد سفر توریستی دارید یا دیدار دوستان و فامیل (با دعوتنامه) برخی از مدارک زیر رو نیاز ندارید که جلوش نوشتم.

 1. فرم کامل شده و امضا شده ویزای شینگن فرم ویزای هلند رو از سایت شرکت وی اف اس گلوبال هلند دانلود کنید.

 2. پاسپورت: پاسپورت باید حداقل دو صفحه خالی و سه ماه پس از پایان سفر هم اعتبار داشه باشه. کپی صفحه اول و صفحاتی که ویزا داره هم ببرید. در صورت داشتن پاسپورت قدیمی که توش ویزا و مهر ورود خروج داره، اون رو هم ببرید.

 3. شناسنامه و ترجمه اون به زبان انگلیسی: ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه و نیازی به مهرهای دادگستری و وزارت امور خارجه نیست.

 4. یک قطعه عکس رنگی جدید ۳.۵ × ۴: عکس باید بدون روتوش باشه. این رو دست کم نگیرید، افراد زیادی رو دیدم که بدلیل اینکه عکسشون شبیه عکس پاسپورت بود یا روتوش داشت، مورد تایید سفارت قرار نگرفت و مجبور شدند دوباره عکس بگیرند. من چون این رو شنیده بودم برای محکم کاری همون پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم. الان که تحویل مدارک به شرکت وی اف اس گلوبال شده، در اتاق انتظار امکان عکس پرسنلی البته با پرداخت هزینه هست. پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم.

 5. رزرو بلیط رفت و برگشت: این رزرو رو رایگان از همه آژانس های مسافرتی میتونید بگیرید و هیچ لزومی هم نداره بلیط نهاییتون پس از گرفتن ویزا همین باشه.

 6. دعوتنامه رسمی: دوست یا فامیل شما در هلند باید بره شهرداری و یک فرم دعوتنامه برای شما پر بکنه. هزینه این کار ۲۰ یورو هست. کپی این دعوتنامه رو هم به سفارت بدید قبول می کنند و نیازی به پست کردن اصلش نیست. به همراه این دعوتنامه کپی پاسپورت شخص دعوت کننده (و در صورت ایرانی بودن پاسپورتش کپی ویزای طولانی مدتش) رو هم باید به سفارت بدید. اگر دوستتون هزینه های شما در طول سفر رو هم تقبل بکنه باید کپی سه تا فیش آخر حقوقیش رو هم ببرید سفارت هلند. اگر هم کسی ندارید که براتون دعوتنامه بفرسته میتونید کنفرانس علمی، کارگاه آموزشی و یا دوره های آموزشی کوتاه مدت برای ثبت نام کردن پیدا کنید و ازشون درخواست کنید براتون دعوتنامه ارسال کنند. داشتن دعوتنامه به هیچ وجه اجباری نیست ولی شانستون رو برای گرفتن ویزا بیشتر میکنه.

 7. رزرو هتل برای تمامی مدت اقامت: رزرو رو خودتون میتونید از سایت بوکینگ و انتخاب هتل هایی که بدون کردیت کارت هم میشه رزرو کرد انجام بدید ولی اگر یک ویزا کارت یا مستر کارت داشته باشید و هتل هایی که میشه بعدا مجانی کنسل کرد انتخاب کنید، اعتبار رزروتون خیلی بیشتره. اگر دعوتنامه از دوستان و فامیل دارید نیازی به رزرو هتل ندارید.

 8. مدرک شغلی: گواهی اشتغال به کار از شرکتی که براش کار می کنید یا قرارداد، مدارک شرکتی که صاحبش هستید، گواهی اشتغال به تحصیل، جواز کسب، سوابق بیمه ماه های اخیر و هر مدرکی که نشون بده شما در ایران به کاری مشغول هستید. داشتن کار خیال سفارت رو تا حدی راحت میکنه که مسافر بعد از سفر برمیگرده به کشور خودش. دوست هنرمندی دارم که از مدیر گالری که آخرین نمایشگاه نقاشیش رو اونجا برگزار کرده بود یک نامه گرفت و به عنوان مدرک شغلی تحویل سفارت فرانسه داد. شما هم هر کاری انجام میدید سعی کنید یک مدرکی براش تهیه کنید.

 9. مدرک مالی: گواهی تمکن مالی و گردش حساب سه ماه آخر حسابتون که همه بانک ها به زبان انگلیسی این دو تا مدرک رو بهتون میدند. اینکه توی حسابتون چقدر باید باشه هیچکس نمیدونه و بعضا توصیه شده زیر ۲۰ میلیون تومان نباشه، البته هرچه بیشتر بهتر. اگر پول کافی ندارید میتونید مدارک حساب بانکی بستگان درجه یک رو ارائه کنید. اگر خانوادگی سفر می کنید داشتن مدارک مالی برای یک از اعضای خانواده کافیه. ابتکاری که من زدم این بود که برگه چند تا سهامی که داشتم ترجمه کردم و به سفارت دادم. هم از نظر مالی ارزش داشت هم نشون میداد علاوه بر کار اولم به کار دیگه ای هم در ایران مشغولم. البته مبلغش چیزی نمیشد ولی تعدادش زیاد بود 🙂. اگر دعوتنامه ای دارید که شخص دعوت کننده هزینه های شما در طول سفر رو تقبل کرده نیازی به مورد ۹ ندارید.

 10. سند ملکی: سند ملکی و ترجمه اون میتونه نشون دهنده این باشه که به ایران برخواهید گشت. در صورت نداشتن هم اصلا نگران نباشید، من هم نداشتم.

 11. گواهی مرخصی: داشتن گواهی مرخصی از شرکت و سه تا فیش آخر حقوقی خودتون اجباری نیست ولی اگر داشتید ببرید.

 12. برنامه سفر: یک برنامه سفر خصوصا اگر توریستی و بدون دعوتنامه میرید به سفارت ارائه کنید. حواستون باشه این برنامه سفر با رزرو هتل هاتون همخوانی داشته باشه.

 13. بیمه مسافرتی: داشتن بیمه ای که هزینه های درمانی و حادثه رو در طول سفر پوشش بده اجباریه. حداقل تعهدات این بیمه باید ۳۰ هزار یورو باشه. هزینه این بیمه برای یک سفر ۳۰ روزه از ۴۰ تا ۱۰۰ هزار تومان و بسته به شرکت بیمه گزار متفاوته. حواستون باشه بیمه ای بگیرید که در صورت نگرفتن ویزا بتونید کنسلش کنید.

 14. حدود ۹۰ یورو پول نقد: هزینه ویزای شینگن ۶۰ یورو هست و شرکت وی اف اس گلوبال هم کارمزد خودش ۲۸ یورو هست. ویزای شما چه سه روز باشه چه سه ماه هزینش همین هست.

نکته ۱

همه مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه. ترجمه مدارک توسط دارالترجمه رسمی برای سفارت هلند کافیه و نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه ایران نیست. سفارت خانه ها در این مورد قوانینشون با هم فرق داره.

نکته ۲

از همه مدارک یک کپی داشته باشید.

مرحله آخر انجام مصاحبه و انگشت نگاری

به نظر میاد پروسه مصاحبه کلا حذف شده و مرکز وی اف اس گلوبال فقط مدارک رو جمع آوری و به سفارت ارسال میکنه.

البته درسته که مصاحبه نداره ولی ممکنه کارمندان مرکز از شما بخواند دلیلتون واسه سفر رو بطور واضح بگید. خود مرکز وی اف اس گفته که کارمندانش هیچ توصیه ای به شما نمی کنند و جواب این سوال که ویزا میگیرید یا نه رو نخواهند داد.

روزی که به مرکز وی اف اس گلوبال برای تحویل مدارکتون رفتید حتما ایمیلی که بهتون وقت داده رو پرینت گرفته باشید، با نشون دادن اون از قسمت بازرسی رد میشید و وارد اتاق انتظار میشید. وقتی نوبتتون شد مدارک رو به کارمند مرکز تحویل میدید. کارمندهای اونجا هیچ تصمیمی برای ویزای شما نمیگیرند و فقط تحویل گیرنده مدارک هستند.

بعد از پرداخت هزینه ویزا و کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال، انگشت نگاری انجام میشه و باید صبر کنید تا جواب ویزا با ایمیل براتون فرستاده بشه.

آدرس مرکز وی اف اس گلوبال هلند تهران، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقع ۴ مرکز هروی، مرکز ویزای هلند. تلفن مرکز هم ۰۲۱۸۲۸۰۵۹۱۴ هست. برای سوال پرسیدن و راهنمایی در مورد ویزای هلند میتونید از ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر، همه روزه بجز جمعه و شنبه و روزهای تعطیل تماس بگیرید.

اگر ویزای طولانی مدت هلند درخواست دادید روز مصاحبه باید به سفارت هلند به آدرس فرمانیه، دیباجی شمالی، ارغوان غربی، پلاک ۸ که بیشتر شبیه یک دژ نظامی میمونه تا سفارت مراجعه کنید. امیدوارم حداقل گاردهای فلزیش رو رنگ کنند تا اینقدر ترسناک به نظر نیاد 🙂

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

درسته که مرحله استرس دار مصاحبه برای ویزای کوتاه مدت تایپ C حذف شده ولی تجربه خودم رو برای کسانی که به هر دلیلی نیاز به مصاحبه داشتند مینویسم.

خیلی مهمه که اعتماد به نفس و راجع سفرتون اطلاعات دقیقی داشته باشید. به نظر من مهمترین قسمت مصاحبه همین اعتماد به نفسه. یعنی به راحتی بتونید توضیح بدید هدفتون از ویزا گرفتن چیه.

یادم میاد مصاحبه کننده از یک نفر پرسید چرا از بین این همه کشور هلند رو انتخاب کردی؟ اون شخص هم جواب داد چون طبیعتش سرسبزه و خیلی زیباست. خانم مصاحبه کننده هم گفت خوب برو شمال، چه کاریه این همه میخوای هزینه کنی بری هلند 😆

درسته جواب ویزا رو معمولا دو هفته ای میدند ولی من خیلی خوش شانس نبودم و دفعه اول که برای ویزای هلند اقدام کردم دو ماه طول کشید تا بهم جواب داده بشه! البته روز مصاحبه بهم گفتند که مورد شما رو می فرستیم هلند راجع بهش تصمیم گیری بشه و بیشتر از ۲ هفته طول میکشه ولی نگفتند ۲ ماه! حدودا دو ماه بعد از روز مصاحبه از سفارت هلند تماس گرفتند و گفتند با ویزات موافقت شده و میتونی برای دریافت ویزا بیایی سفارت.

ان شاالله بعد از اینکه جواب مثبت ویزا رو گرفتید حتما به شرایطش و مدت اعتبار اون توجه کنید.

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

برای من تاریخ صدور ویزا رو ۶ اکتبر ۲۰۱۳ زده. تاریخ اعتبار ویزای من از ۱۰ اکتبر تا ۲۴ نوامبر هست یعنی یک بازه ۴۴ روزه. من توی این بازه زمانی باید وارد محدوده شینگن میشدم و تا قبل از ۲۴ نوامبر هم باید خارج می شدم. مدت زمان اقامت من رو هم زده ۳۰ روز، یعنی درسته که ویزا در یک بازه ۴۴ روزه اعتبار داره ولی حداکثر اجازه ۳۰ روز موندن در حوزه شینگن رو داشتم. تعداد ورود رو هم یک بار نوشته، یعنی اگر مثلا بعد از ۲۰ روز از حوزه شینگن خارج می شدم حتی با اینکه هنوز ۱۰ روز دیگه مجوز اقامت داشتم ولی اجازه ورود مجدد به من داده نمی شد.

اون پایین هم دو تا جمله نوشته. اولیش Report back to embassy معنیش اینه که وقتی از سفر برگشتم کپی ویزا و صفحات دارای مهر ورود و خروج ایران و حوزه شینگن رو ببرم تحویل سفارت بدم. ایمیل اسکن اون صفحات رو هم قبول کردند. جمله دوم Report to police Eindhoven within 72 hrs یعنی از وقتی وارد هلند شدم ۷۲ ساعت فرصت داشتم که برم اداره پلیس آیندهوون (شهری که دعوتنامه از شهرداری اونجا برای من فرستاده شده بود) و یک فرم پر کنم. پلیس آیندهوون هم یک برچسب توی پاسپورتم زد و موقع برگشت به ایران اسکنش رو فرستادم برای سفارت. این دو مورد برای افراد کمی نوشته میشه ولی ظاهرا مورد من خاص بوده 🙂

اگر خدایی نکرده درخواست ویزای شینگن شما ریجکت شد دنیا به آخر نرسیده. چند ماهی صبر کنید و ترجیحا از یک سفارتخانه دیگه اقدام کنید. اگر بدلیل کسری مدارک ویزاتون ریجکت شده باشه خیلی راحت میتونید بگید که برای درخواست قبلی مدارک کامل نداشتم و الان با مدارک کامل اومدم اقدام کنم.

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

چند توصیه برای ویزای شینگن هلند

 • سعی کنید ورودتون از هلند باشه، هم از این جهت که اگر از کشور دیگری وارد شینگن بشید ممکنه اجازه ورود بهتون داده نشه و هم دفعه بعد که برای ویزای هلند اقدام کنید احتمالا سختگیری بیشتری بشه.
 • اگر بار اولتون هست که قصد گرفتن ویزای شینگن رو دارید درخواست ویزای طولانی و مولتیپل ندید.
 • قبل از دریافت جواب قطعی ویزا هیچ بلیط قطار، هواپیما و رزرو هتلی رو قطعی نکنید.
 • سفارت هیچ پولی به عنوان ضمانت برگشت از شما دریافت نمیکنه. اگر از طریق آژانس اقدام کنید ممکنه اون آژانس از شما بخواد علاوه بر هزینه ای که برای ویزا دریافت میکنه پولی هم به عنوان ضمانت برگشت ازتون درخواست کنه. این پول رو میگیره تا مطمئن بشه شما برمی گردید و اعتبار آژانس که شما رو به سفارت معرفی کرده خدشه دار نمیشه.
 • هزینه ویزای شینگن فقط و فقط ۶۰ یورو هست بعلاوه ۲۸ یورو کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال و هزینه ترجمه مدارک. اگر دانش زبان انگلیسی در حد متوسط دارید، فرم ها رو میتونید خودتون پرکنید و فرصت جستجو در سایت های رزرو هتل رو دارید، سراغ آژانس هایی که پول های کلانی دریافت می کنند نرید.
 • پادشاهی هلند تعدادی جزیره در دریای کارائیب داره که فقط با ویزای شینگن مولتیپل اجازه ورود به اون جزایر رو دارید.

در آخر اینکه از اونجایی که تصمیم گیرنده برای دادن ویزا شخص هست نه ماشینو روبات، این احتمال وجود داره که دو نفر مدارک شبیه به هم ارائه بدهند ولی جواب های متفاوتی بگیرند. موارد بالا تجربه شخصی من بوده و ممکنه دفعه بعد که به سفارت مراجعه کنم نحوه مراحل کار فرق کرده باشه و حتی جواب متفاوتی دریافت کنم.

آمارهای جالب از ویزای شینگن

در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۹۰ هزار ایرانی درخواست ویزای شینگن کردند که فقط ۱۴ درصد جواب منفی دریافت کردند و ویزاشون ریجکت شده. من خودم فکر می کردم جواب های منفی خیلی بیشتر از این باشه. ضمن اینکه آمار ایران به کشورهای تونس، مصر، لبنان و مراکش خیلی نزدیکه. از همسایمون پاکستان با ۳۴ درصد جواب منفی خیلی اوضاعمون بهتره. افغانستان هم با ۴۲ درصد ریجکت شدن ویزای شینگن شهروندانش بدترین آمار رو داره.

یک آمار جالبه دیگه در مورد دارندگان پاسپورت روسیه هست. بیشترین متقاضیان درخواست ویزای شینگن در سال ۲۰۱۵ شهروندان روسیه بودند و تعداد ریجکت شدن هاشون هم جزو کمترین ها و فقط ۱.۳ درصد بوده.

برای دیدن کلیه آمارهای ویزای شینگن به سایت Schengen Visa Information برید.

سوالات متداول در مورد ویزای هلند

کدوم آژانس اخذ ویزای تضمینی هلند انجام میده؟

چیزی به اسم ویزای تضمینی برای هلند وجود نداره. آژانس که هیچ، بعید میدونم کارمندان سفارت هلند در تهران هم بتونند همچین تضمینی به کسی بدهند چون تصمیم در مورد ویزای ایرانیان در سفارت هلند در امان پایتخت اردن گرفته میشه. بنابراین هرگونه ادعایی در مورد ویزای شینگن تضمینی هلند به نظر من بی پایه و اساس هست.

هزینه ویزای هلند چقدره؟

مثل بقیه کشورهای شینگن، هزینه برای ایرانی هایی که در ایران اقدام می کنند فقط و فقط ۶۰ یورو هست. اگر آژانس یا شخصی برای پر کردن فرم ها و تهیه مدارک لازم ویزا به شما کمک کنه و پولی دریافت کنه بحثش متفاوته، سفارت هلند فقط ۶۰ یورو برای ویزا دریافت میکنه که غیر قابل بازگشت هم هست. ۲۸ یورو هم کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال هست.

در زمان عادی وی اف اس کل هزینه رو به ریال هم دریافت میکنه ولی در شرایطی که نرخ ارز کمی نوسان داشته باشه فقط یورو قبول میکنه. توصیه می کنم یورو ببرید.

نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزای هلند چطوریه؟

اگر درخواست ویزای شما توسط سفارت هلند ریجکت بشه، یک نامه به شما داده میشه که در اون دلایل ریجکت شدن رو نوشته. در انتهای اون نامه هم نحوه اعتراض به این نتیجه به شما اعلام میشه. شما باید دلایل اعتراضتون رو بنویسید و اون رو به آدرسی که سفارت میگه پست کنید. تصمیم نهایی در این مورد رو وزارت دادگستری هلند میگیره.

در صورت گرفتن ویزا همه اقامتم در هلند باید باشه؟

اجباری برای این قضیه نیست ولی اگر برنامه سفری که به سفارت دادید همش در هلند باشه و موقع ورود به هلند نتونید مامور مرزی رو قانع کنید، احتمالش هست از ورود شما به شینگن جلوگیری بشه. من ترجیح میدم همیشه صداقت داشته باشم.

اخذ ویزای هلند از ترکیه یا کشور دیگری رو توصیه می کنید؟

خیر. اگر اقامت ترکیه نداشته باشید و فقط بعنوان توریست در ترکیه باشید، شانس گرفتن ویزای هلند خیلی کم میشه.

ما یک خانواده – گروه هستیم که با هم سفر می کنیم، به سفارت اعلام کنیم؟

بله. اگر شما نگید و سفارت خودش متوجه بشه به احتمال زیاد بدلیل پنهان کردن حقیقت به شما بی اعتماد و درخواستتون ریجکت میشه.

امکانش هست یک برنامه سفر برای من بنویسید؟

خیر، ای کاش وقتش رو داشتم بتونم برای همه برنامه سفر بنویسم ولی ندارم. برنامه سفر هر شخص متناسب با سفر خودش و همچنین رزرو هتلش باید نوشته بشه. برنامه سفر پیچیده نیست. به انگلیسی بنویسید هر روز سفرتون چه جاهایی رو میخواهید ببینید.

شانس من برای گرفتن ویزای شینگن چقدره؟

شانس دریافت ویزا قابل محاسبه نیست. هرچه مدارکتون قوی تر باشه و نشون دهنده بازگشتتون به ایران باشه، شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه. حتی امکان داره دو نفر با شرایط کاملا مشابه جواب های متفاوتی بگیرند چون تصمیم گیرنده شخص هست نه ربات.

با عرض معذرت کامنت هایی که در مورد شانس دریافت ویزا و موارد مشابه سوال پرسیده باشند منتشر نخواهند شد.

چرا سوال من منتشر نمیشه؟

چون جوابتون توی متن مقاله یا سایر کامنت ها هست. بدلیل زیاد بودن کامنت های این مقاله سعی می کنم کامنت ها زیاد نشه تا برای همه قابل استفاده باشه.

یک دلیل دیگه سوال پرسیدن در مورد شانس دریافت ویزا و اقدام کردن و نکردن برای ویزا هست. این تصمیمی هست که خود شما باید بگیرید.

دلیل دیگه منتشر نشدن کامنت، سوال پرسیدن در مورد روش های غیرقانونی و خلاف برای دریافت ویزا هست.

در پایان از همه دوستانی که کامنتشون منتشر نمیشه عذرخواهی می کنم.

خوشحال میشم نظرتون رو بدونم و از اون خوشحال تر اگر تجربه ای دارید و میتونید به این نوشته اضافه کنید. به خصوص اگر برای ویزا اقدام کردید، مدارک ارائه شده به وی اف اس و همینطور نتیجه ویزای شینگن رو برای استفاده سایر دوستان کامنت کنید.

به این امید که این ۱۴ درصد ریجکتی هر سال کمتر بشه.

اسفند ۱۳۹۵

مطالب مرتبط

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

۲۳۰۵دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ح
حسين
۲ ساعت پیش

سلام وتشكر بابت مطالب مفيدتون
شما ميدونيد قانون مهمان سياه چيه؟

پاسخ
پاسخ
م
مهرداد
۳ روز پیش

جسارتا یک سوال دیگه هم داشتم، من وقت سفارتم اواسط اکتبر هست. و فاصله ی تاریخ سفارت تا تاریخ سفرم میشه دقیقا 89 روز. این موضوع مشکلی ایجاد نمیکنه؟

پاسخ
پاسخ
م
مهرداد
۳ روز پیش

سلام. وقت بخیر، من ویزای کوتاه مدت هلند رو میخوام بگیرم، ولی پروازم در وین اتریش توقف یک ساعته داره و باید هواپیمامو عوض کنم. آیا همون ویزای شینگنی که سفارت هلند برام صادر میکنه بعنوان ویزای ترانزیت اتریش هم توی فرودگاه وین ازم قبول میکنن یا باید برای گرفتن ویزای ترانزیت اتزیش به طور جداگانه اقدام کنم؟

پاسخ
پاسخ
ک
کیوان
۴ روز پیش

میخواستم بدونم شرکت وی اف اس گلوبال ، اصل مدارک رو هم میخواد یا کپی برابر اصل شده همراه با ترجمه رسمی دارالترجمه کافی است ؟

پاسخ
پاسخ
م
محمد حکیم
۵ روز پیش

سلام .من مهاجر افغان در ایران هستم.پسرم بیماری دیستروفن دوشن داره درمان قطعی نداره برای شرایط بهبودی جسم وکار درمانی میخوام به هلند برم.باید چی کار کنم آیا میشه

پاسخ
پاسخ
ن
نگار
۵ روز پیش

سلام وقت بخير من از طريق يك آژانس براي وقت سفارت هلند اقدام كردم ولي مطمئن نيستم هنگام در خواست وقت ،نوع ويزا را توريستي يا ديدار اقوام عنوان كردن آيا روز مصاحبه مشكلي پيش نمياد اگر من بخوام براي ديدار اقوام و با دعوتنامه ميخوام سفر كنم ولي ويزاي توريستي ثبت شده باشد

پاسخ
پاسخ
م
مریم گلی
۷ روز پیش

سلام
متاسفانه ما با داشتن شینگن قبلی از فرانسه و یه شینگن هم از هلند در سال ۲۰۱۸ متاسفانه از سفارت هلند ریجکت شدیم با بند ۲ و ۹
واقعا غیر قابل توجیه
با داشتن ۲ سند ملکی و ۳۰۰ میلیون گردش حساب و کلیه مدارک شرکت و بیمه تامین اجتماعی
کاش از هلند اقدام نمیکردیم
متاسفم واقعا

پاسخ
پاسخ
د
داریا
۳ روز پیش

سلام
شما برنامه سفرتون رو به چه نحوی دادین
یکی از موارد بسیار مهم ذکر تعداد روز و برنامه بازدید ها به همراه هتله البته در شرایط حاضر

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۵ روز پیش

درود برنامه سفر ندادین؟

پاسخ
پاسخ
ع
عسل
۷ روز پیش

باسلام خدمت دوستان عزیز
برای شنگن سوم کدوم سفارت رو پیشنهاد میدین با توجه به سابقه فعلی صدور ویزا یا ریجکتی،
چون واقعا گیج شدم با این روندی که سفارت ها پیش گرفتن

پاسخ
پاسخ
م
مريم
۷ روز پیش

با سلام
من اسفند ماه از هلند ويزاي سه ماه و نيمه گرفتم و الان ميخواهم مجدد اقدام كنم ولي هدفم گرفتن ويزاي شش ماهه يا يكساله است به نظرتون از كدام سفارت اقدام كنم بهتره ؟

پاسخ
پاسخ
م
مریم گلی
۱۰ روز پیش

با سلام دوستانی که ویزای هلند گرفتن لطفا به من پاسخ بدن که ایا شما هتل های ۴ستاره به بالا گرفتید یا خیر،من از اژانس پرسیدم اصرار دارن ۴ستاره به بالا باید باشه و در مرکز شهر وگرنه سفارت قبول نمیکنه و ریجکت میشم.ممنون پیشاپیش از پاسخگوییتون

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۶ روز پیش

درود من اینکار روکردم .هنگام درخواست وقت و هتل ۴ ستاره در امستردام و روتردام رزرو کردم و یک اپارتمان هم در دوسلدرف از سایت بوکینگ رزرو کردم و این رزرو ها رو به همراه برنامه سفر تحویلشون دادم البته در کنارش هم چند هاستل رزرو کردم و وقتی پاس با ویزا دستم اومد هر سه تا رو کنسل کردم و ارزون ها رو رفتم البته یکیشون ۱۰۰ یورو از کارت مستر پر اتورایز کرد که بعد از یکماه برگردوند به کارتم

پاسخ
پاسخ
م
مريم
۷ روز پیش

من ٤ ستاره مركز شهر گرفتم

پاسخ
پاسخ
ا
امیرعلی
۱۰ روز پیش

با سلام خدمت تمام دوستان عزیز و مدیریت سایت
میخواستم بگم بنده با دعوتنامه خویشاوندی و مدارک کامل با دو بند مسخره ۲ و ۹ریجکت شدم.به همه دوستانی که وقت دارن در چند روز اینده میگم اقدام نکنند چون غیر ریجکتی هیچ ثمری واسشون نداره.همه رو دارن بی دلیل ریجکت میکنن و ۶ ماه عمرتون رو تلف میکنن.

پاسخ
پاسخ
ن
نگار
۸ روز پیش

سلام شما قبلا از سفارت هلند ويزا گرفته بودين ؟

پاسخ
پاسخ
آ
آرزو
۱۰ روز پیش

با سلام
واقعا سفارت هلند دیگه داره شورش رو در میاره
فقط یه کاسبی راه انداخته و پول به جیب میزنه و یه سابقه ریجکتی تو سیستم درخواست کننده ها میزنه که از سفارتهای دیگه هم ریجکت بشن
از دوستان عزیز تقاضا دارم که به این بازی ناجوانمردانه سفارت پایان بدن

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۱۰ روز پیش

درود بر شما
دقیقا همینطوره که شما میفرمایید و جز اتلاف وقت و هزینه و مهمتر ثبت پوئن منفی ریجکتی در سیستم هیچ فایده ای برای درخواست کننده ها نخواهد داشت
در حال حاضر ۹۹ درصد از سفارت هلند در حال ریجکت شدن هستن و بهتره که دوستان از سفارتهای دیگه اقدام کنن

پاسخ
پاسخ
ع
عسل
۱۲ روز پیش

باسلام خدمت دوستان ارجمند
امکان داره راهنمایی بفرمایید برای شنگن سوم، توریستی، از هلند پیشنهاد میدین اقدام کنیم؟
و اینکه میگن تمکن مالی خیلی بالا نباید باشه و معقول باشه درسته به نظرتون؟ مانده حساب چقدر معقوله؟
بازم ممنون

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۸ روز پیش

درود هم هلند هم فرانسه ميتونين اقدام كنين يكي كه استاد زبان انگليسي بود با مدارك كامل و رزرو انلاين از سايت تركيش و رزرو هتل توسط يك شركت معتبر ايراني و برنامه سفر و ٧٠ ميليون تمكن تونست از فرانسه يكماهه سينگل بگيرن ايشون ويزا سومش بود قبلياش از سويس و هلند بود

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۱۰ روز پیش

درود
از هلند به هیچ وجه اقدام نکنید
من با ۲ تا شینگن از خود هلند برای بار سوم با مدارک کامل ریجکت شدم

پاسخ
پاسخ
h
hamed
۸ روز پیش

به جز سخت‌گیری سفارت در حال حاضر، به نظر خودتون چرا ریجکت شدید؟ ویزاهای قبلیتون داخل همین پاسپورت فعلیتون بودن؟

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۷ روز پیش

سلام یکی از ویزا ها تو پاسپورت فعلیم بود
واقعا هیچ دلیل قانع کننده ای پیدا نمیکنم و مدارکم مثل هر دوبار گذشته بود و شاید هم قوی تر
علت اصلی ریجکتیمون شرایط سیاسی جاری بود و اینکه کمپهای هلند پر شده از ایرانیهای مهاجر

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱۰ روز پیش

با سلام
با شرایط فعلی حتی با داشتن ۵ شینگن از سفارت هلند پیشنهاد نمیشه چون در حال حاضر سفارت هلند فقط داره ریجکت میکنه

پاسخ
پاسخ
ن
نگار
۱۲ روز پیش

سلام
ببخشيد 1 ايا در دعوتنامه اقوام حتما بايد زمان سفر اعلام شود و اينكه براي رزرو بليت براي سفارت ميشه آنلاين از ايرلاين ها مثلا تركيش گرفت كه اعتبارش 72 ساعت هست

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۲ روز پیش

سلام وقت بخيربله محدوده سفر بايد مشخص باشد، در مورذ سوال دوم در زمان فعلي اصلا پيشنهاد نميشود

پاسخ
پاسخ
ب
بنفشه
۱۴ روز پیش

سلام خدمت اقای خانی عزیز ، با توجه به سفارت هلند این مدت بسیار سخت ویزا میدهد ایا شما یا دوستان دیگر اطلاعاتی در باره اخذ ویزا ایتالیا دارید در این لطف کنید و راهنمایی بفرمایید چگونه وقت مصاحبه و تحویل مدارک رو بگیریم ایا vfs اینکار رو انجام میدهد و اگر دوستان تجربه ای خاصی دارند لطف کنند . در ضمن فامیل نزدیک در ایتالیا ندارم ولی خواهرم در هلند زندگی میکند ولی دو سال قبل با دعوتنامه ایشان رد شدیم ولی شنیدم ایتالیا بهتر ویزا میده ، ممنون

پاسخ
پاسخ
ع
ع
۹ روز پیش

با سلام . من و همسرم با یک سابقه شنگن از هلند در سال قبل خرداد امسال از ایتالیا اقدام کردیم و ویزا گرفتیم.سیستم وقت دهی از ckgs هست که حتی راحت تر از vfs هست و اول هر ماه میلادی وقت اون ماه باز می شه و خیلی راحت وقت می گیریدما دعوت نامه نداشتیم.هردو کارمند و با سابقه بیمه و بلیط قطعی پرواز و رزرو از بوکینگ با کردیت .

پاسخ
پاسخ
ا
ارشیا
۴ روز پیش

سلام سند ملکی هم ارائه کردین؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۲ روز پیش

سلام وقت بخير
پيشنهاد من به شما صبوري است، مطمنا تا چندماه اينده خبرهاي خوبي خواهيم شنيد

پاسخ
پاسخ
m
mohsen15276
۱۶ روز پیش

بنظر من همه رو سرکار گذاشتن به کسی ویزا نمیدن، من با تمکن ۳۰۰ میلیون سند ملکی دو عدد شرکت و بیمه و فیش حقوق و برنامه سفر ریجکت شدم به دلایل مسخره مثل نداشتن هدف سفر و عدم اطمینان از بازگشت بعداز اتمام ویزا،

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۲ روز پیش

سلام وقت بخير
در چندماه اخير بنده هشدار دادم كه اصلا از سفارت هلند و فرانسه كسي اقدام نكنه اگر ويزا اولي هست يا ويزايي از اين دو كشور نداره ، ايتاليا و اسپانيا گزينه خوبي هستند

پاسخ
پاسخ
ک
کیوان
۴ روز پیش

در حال حاضر بهترین گزینه ایتالیا ست

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱۳ روز پیش

کاملا با شما موافقم
در شرایط فعلی بالاترین درصد ریجکتی در حوزه شینگن متعلق به هلند هست و به کسی ویزا نمیده
البته بخاطر اینکه درامد زدایی خودش رو از دست نده سفارت تک و توک یه ویزاهایی رو صادر میکنه
چون اگه بخواد ۱۰۰ درصد ریجکت کنه دیگه کسی مراجعه نمیکنه و درامدشون رو از دست میدن

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱۴ روز پیش

بار اولتون هست؟
دو تا شرکت دارین برا خودتون بعد فیش حقوقم گذاشتین؟

پاسخ
پاسخ
m
mohsen15276
۱۳ روز پیش

نه واسه خودم دوتا شرکت ولی برای همسرم فیش حقوقی و برگه مرخصی ، مانده حساب ۳۰۰ میلیون برای هر نفر، هتل رو با مستر کارت رزرو کردم ، ۲،۸،۹ علت ریجکتی بود، سفر توریستی مگه دلیل میخواد الکی رد میکنن،برنامه سفر هم نوشته بودم، دو تا سند هم گذاشته بودم،

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱۵ روز پیش

درود اگه بار اولتونه هرگز از هلند یا فرانسه اقدام نکنین فقط ایتالیا ولی بار دوم و سوم اگه مدارک رو درست و عالی تحویل بدین هم هلند هم فرانسه خوب جواب میدن یکی از دوستامون با کاورلتر و مدارک کامل تونست یکماهه از فرانسه بگیره برا بار سوم ولی یک استاد دانشگاه با اینکه دوتا قبلیش از فرانسه بود به خاطر هتل ریجکتش کردن اونم به این جهت که سفارت ایمیل زد هتل تایید بگیره هتل جواب نداد و اون شخص رو که برا کنفرانس میخواست بره پاریس ریجکت کردن

پاسخ
پاسخ
م
مهدی غ
۱۷ روز پیش

سلام دوستان . من اخیرا شنیدم حداقل مبلغ مانده تمکن مالی برای هر نفر حدود 2000 یورو هست. دوستان در این زمینه اطلاعات دارند؟ میشه با این مبلغ برای ویزا اقدام کرد؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۲ روز پیش

سلام وقت بخير
دو هزار يورو كه پول نهار و شام يك هفته هم نميشه ...

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۱۳ روز پیش

درود
دوستان عزیز ظاهرا در روند جدید سیاستهای مهاجرتی هلند دادن ئیزا به ایرانی ها داره تبدیل به یک آرزو میشه و بالای نود درصد کسانی که از هلند اقدام میکنن ریجکت میشن و بدون دلایل منطقی و قانع کننده معمولا با بندهای ۲ و ۸ و ۹ ریجکت میشن
بنده خودم با داشتن ۲ شینگن از هلند و مدارک کاملا موجه و مثبت ریجکت شدم و خیلی از دوستان دیگر هم اطلاع دارم که جدیدا ریجکت شدن
کسانی که هر کدامشان سابقه شینگن داشتن
ظاهرا فقط برای کسب درامد سفارت درخواستهای ویزا رو میپذیره
تقریبا روزی ۱۰۰ درخواست که مبلغ حدود ۱۸۰ هزار یورو در ماه برایشان کسب درامد دارد و مبلغ کمی هم نمیباشد

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۲ روز پیش

سلام وقت بخير
شرايط فعلي كاملا روشن است، شرايط دو كشور اصلا عادي نيست و در بالاترين سطح ديپلماتيك در حال چالش و جدال هستند.
صبوري پيشه كنيد و در اين شرايط اقدام نكنيد.
جاي سوال هست واسم كه اينقدر به صراحت اعلام ميكنيم كه اقدام نكنيد، ولي دوستان اقدام ميكنند و ريجكت مي شوند و ميگن چرا ؟

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱۳ روز پیش

مبلغ ۲۰ هزار یورو صحیح تر به نظر میرسه رفیق عزیز

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱۶ روز پیش

هلند جزو کشورهای گرون اروپاست مثلا نمونشو عرض میکنم
یک روز استفاده از خدمات شهری در امستردام ۱۸ یورو
در دوسلدورف ۷ یورو
و در لهستان ۱۰pln یا ۲/۵ یورو

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۲ روز پیش

امستردام و بروكسل از شهرهاي گرون اروپا هستند

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۱۴ روز پیش

سلام
من همین هفته پیش آمستردام بودم بلیط یه روزه 8 یورو بود
ولی کلا شهر گرونیه

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱۶ روز پیش

۲۰۰۰یورو؟؟
اون کسی که این حرفو زده اطلاع راجع به هلند نداشته شما با یه سرچ هتل تو امستردام خودت منوجه همه چی میشی دوست من

پاسخ
پاسخ
h
hamed
۱۶ روز پیش

هیچ مبلغ مشخصی وجود نداره

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱۷ روز پیش

سلام .ایا فرم درخواست ویزا شنگن رو باید تایپ کنیم و پرینت اون رو ببریم سفارت ؟ یا نه با خودکار ؟ چون تو سایت vfsنوشته بصورت تایپ باید باشه . خوب این جوری دیگه ناخوانا و بد خط نیست

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱۳ روز پیش

درود
با همون خودکار پر کنید کافیه

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۱۴ روز پیش

قشنگ تایپ کن ببر خیلی هم خوب و خوانا

پاسخ
پاسخ
م
محمد مهدی
۲۰ روز پیش

سلام و درود دوستان
یه سوال. من منشی یه دفترخونه هستم. تمکن مالی و گردش حساب خوبی دارم و بقیه مدارکم تکمیله. اما نگرانیم گواهی اشتغاله. من چون کارمند شرکتی یا کارمند دولتی نیستم نمیتونم همچین گواهی ای بگیرم. راه کار چیه؟(اگر راهکار پروانه کسب یا کارت بازرگانیه، اون به اسم سردفتره و چطور سفارت متوجه میشه که من هم اونجا مشغولم؟)

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۲ روز پیش

سلام وقت بخير
اگر تا اين لحظه اقدام نكرديد
دست نگه داريد
مطمنا وضعيت شما مناسب نيست براي اقدام براي ويزا
مطمنا ويزا اولي هم هستيد..

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۱۴ روز پیش

از همون جایی که برات بیمه رد میشه گواهی اشتغال بگیر ضمنا اطلاعات مربوط به تاسیس یا بهره‌برداری رو هم ضمیمه کن

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱۶ روز پیش

با سلام الان گرفتم ویزا فقط به مداذک خوب نیست برنامه سفر بسیار مورد توجه افیسرهاست

پاسخ
پاسخ
ا
امین حسینی
۱۶ روز پیش

خوب مگه شما لیست بیمه نداری

پاسخ
پاسخ
م
مينا
۲۴ روز پیش

سلام و تشكر از مديريت سايت. شوهر من قصد سفر توريستي به هلند دارند ، دفعه اول است كه ويزاي شنگن درخواست ميكنه و دعوتنامه هم ندارند. من و فرزندم ايران ميمونيم. به نظرتون از سفارت هلند اقدام كنند يا از طريق اژانس مسافرتي از سفارت ايتاليا ؟؟ اينكه تنها ميرن پوئن مثبت محسوب ميشه ؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۲ روز پیش

سلام وقت بخير
اگر كارمند دولت هستند، تكمن مالي بالايي دارند و ميتونن دعوت نامه معتبر اوكي كنند اقدام كنند، در غير اينصورت ميتونن روي اسپانياو ايتاليا در حال حاضر سرمايه گذاري كنند

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱۶ روز پیش

صد در صد ایتالیا

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۲۰ روز پیش

درود بهتره از ایتالیا اقدام کنن توریستی با رزرو هتل. هلند ریسکش بالاست

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۲۱ روز پیش

سلام
اگر توریستی میخوان درخواست بدن به نظر من در ماه های توریستی اقدام کنن. مقلا پاییز و زمستان زمان های خوبی نیست. حتما ترجمه گواهش اشتغال به تحصیل بچه ها رو ببرین و اینکه اگر شما هم شاغل هستید مدرک مرتبط ببرین

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۲ روز پیش

سلام وقت بخير
با نظر شما كاملا موافق هستم
تابستان بهترين زمان براي درخواست اين نوع ويزا و صد البته با مستندات كامل مي باشد

پاسخ
پاسخ
س
سیامند
۱ ماه پیش

سلام من مدتی پیش از طریق ویزا گلوبال آنکارا از سفارت هلند در خواست ویزا کردم و بعد از دو هفته از وبسایت ویزا گلوبال پیگیری کردم و این پیام برام ارسال شد:
English:The Application has been received at the Netherlands Visa Application Centre in Ankara on 7/25/2019.and is ready for collection
برداشتم از این پیام اینە کە با ویزا موافقت شدە ولی پاسپورتم پیش خودمە حالا نمیدونم آیا باید پاسپورتم رو به ویزا گلوبال تحویل بدم یا مستقیما به سفارت هلند در انکارا بدم

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۲ روز پیش

سلام وقت بخير
به شما اعلام شده براي اعلام نتيجه مراجعه كنيد
برداشت شما از پيام اشتباه هست
شركت به صراحت اعلام ميكنه كه از فرايند صدور يا رد شدن ويزاي شما اطلاعي ندارد

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۲۱ روز پیش

نتیجه ویزا شما چی شود؟
بعد اینکه معمولا پاسپورت تحویل نمیدن تا تعیین تکلیف ویزا! چجوری ساپورت دست خودتون هست؟

پاسخ
پاسخ
ادامه...