سفرنوشت

راهنمای اخذ ویزای شینگن هلند - تجربه شخصی

هلند

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۳/۲۱ : قسمت سوالات متداول در مورد ویزای هلند رو به مطلب اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱/۲۹ : در آوریل ۲۰۱۷ وبسایت تمامی سفارت های هلند در دنیا تغییر یافت و اطلاعات به صورت یکپارچه در یک سایت ارائه می شود. لینک هایی که در این مطلب به سایت سفارت بود به روزرسانی شد و لینک به لیست شرکت های بیمه مورد قبول سفارت هلند، به دلیل اینکه در سایت جدید این لیست ارائه نشده، حذف شد.

اگر عبارت ویزای شینگن (Schengen Visa) رو سرچ کنید چند صفحه اول گوگل فقط آژانس هایی هستند که با دریافت مبالغ زیادی این کار رو انجام میدند. شاید برای همینه که تصور بر این شده تنها راه برای دریافت ویزای شینگن صرف مبالغ زیاد و مراجعه به این آژانس هاست. یک دلیل دیگرش هم شاید این باور غلط باشه که اکثر درخواست های ویزای شینگن ریجکت میشند که البته این هم درست نیست و در آخر این نوشته آمار جالبی رو بهتون میگم.

توی این مطلب سعی می کنم تجربه شخصی خودم و هرچی که راجع به این ویزای شینگن هست و مراحل لازم برای دریافتش رو با شما به اشتراک بگذارم.

ویزای شینگن چیست و چه مزایایی داره

سال ۱۹۸۵ شهر کوچکی به اسم شینگن در لوکزامبورگ میزبان سران ۵ کشور اروپایی بود که اولین قدم رو برای تحقق رویای اروپای بدون مرز برداشتند و معاهده ای که بعدها به معاهده شینگن معروف شد رو امضا کردند. ده سال بعد معاهده شینگن با برداشته شدن نقاط کنترل مرزی بین ۷ کشور عملیاتی شد و تا امروز که این کشورهای بدون مرز به ۲۶ تا رسیده در حال گسترش هست. در حقیقت مثل این میمونه که این ۲۶ کشور یکی هستند و فقط یک مرز بیرونی دارند.

معنی این بدون مرز بودن کشورها اینه که شما با ورود به یکی از این ۲۶ کشور، چون مرزی مابینشون نیست میتونید آزادانه به ۲۵ تای بقیه هم سفر کنید. برای ورود به این کشورها که محدوده شینگن رو تشکیل میدند شما باید از یکیشون ویزا دریافت کنید، ویزایی که به ویزای شینگن معروفه.

کشورهای حوزه شینگن عبارتند از

 • اتریش (Austria)
 • بلژیک (Belgium)
 • جمهوری چک (Czech Republic)
 • دانمارک (Denmark)
 • استونی (Estonia)
 • فنلاند (Finland)
 • فرانسه (France)
 • آلمان (Germany)
 • یونان (Greece)
 • مجارستان (Hungary)
 • ایسلند (Iceland)
 • ایتالیا (Italy)
 • لتونی (Latvia)
 • لیتوانی (Lithuania)
 • لوکزامبورگ (Luxembourg)
 • مالت (Malta)
 • هلند (Netherlands)
 • نروژ (Norway)
 • لهستان (Poland)
 • پرتغال (Portugal)
 • اسلواکی (Slovakia)
 • اسلونی (Slovenia)
 • اسپانیا (Spain)
 • سوئد (Sweden)
 • سوئیس (Switzerland)
 • لیختن اشتاین (Liechtenstein)

کشورهای عضو پیمان شینگن رو می تونید در نقشه زیر ببینید.

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

از این ۲۶ تا کشور ۱۷ تاشون در ایران سفارت دارند که از هر کدومشون میشه برای ویزای شینگن اقدام کرد.

با داشتن ویزای شینگن میتونید به ۴ تا کشور کوچولوی اروپایی که عضو محدوده شینگن نیستند ولی بین کشورهای عضو شینگن گیر کردند هم سفر کنید:

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

اگر ویزای شینگن شما دابل (دو بار ورود) یا مولتیپل (چند بار ورود) باشه علاوه بر ۳۰ کشور بالا میتونید به ۱۰ تا کشور اروپایی دیگه که عمدتا در منطقه بالکان هستند هم سفر کنید:

فقط باید حواستون باشه بعضی از این کشورها در صورتی اجازه ورود به شما میدند که ویزاتون دارای اعتبار باشه و یکبار هم ازش استفاده کرده باشید. شرایط هر کدوم رو جداگانه در کشور مربوطه خواهم نوشت.

علاوه بر کشورهای اروپایی، با داشتن ویزای شینگن میشه به چند تا کشور دیگه هم در آمریکای مرکزی سفر کرد که در قسمت خودش شرایط و جزییاتش رو می نویسم.

خوب حالا که دیدید با یک ویزا میشه به ۴۰ تا کشور اروپایی سفر کرد بریم مرحله بعد.

توضیح کشورهای بدون مرز در منطقه شینگن با چند مثال

قبل از اینکه برم اروپا، تصور دقیقی از اینکه کشورهای بدون مرز چطوری میتونه باشه و اینکه با ویزای یک بار ورودم میتونم همه کشورها رو ببینم ممکن نبود. اولین بار مرز زمینی هلند و بلژیک رو با ماشین دوستم رد کردیم و فقط از طریق جی پی اس ماشین که یک خط چین روی نقشه نشون میداد فهمیدم از مرز رد شدیم، واقعا هیچ نشانه فیزیکی و حتی تابلوی خوشامدگویی به بلژیک هم وجود نداشت. وضعیت مرزهای زمینی بین کشورهای حوزه شینگن تقریبا همه جا اینجوریه به جز برخی جاها که اتاقک های مخروبه کنترل مرزی از گذشته مونده. تنها یک بار در مرز زمینی ایتالیا به سوئیس ویزای همه مسافرها چک شد. این هم مربوط به سال ۲۰۱۵ و اوج مهاجرهای غیرقانونی از کشورهای جنگ زده بود.

کشور های یونان و مالتا مرز زمینی با بقیه کشورهای منطقه شینگن ندارند ولی با ویزای یک بار ورود میشه به این کشورها هم وارد شد چون مرزهای هوایی هم بین این کشورها حذف شده. فرودگاه های حوزه شینگن به دو قسمت تقسیم شدند، پروازهایی که خارج از شینگن به اون فرودگاه وارد و خارج میشند و پروازهای ورودی و خروجی مربوط به منطقه شینگن. مثلا وقتی شما از برلین آلمان به بارسلون اسپانیا پرواز کنید مثل این میمونه که از مادرید به بارسلون پرواز کردید. موقع خروج از آلمان و برلین پلیس مرزی پاسپورت شما رو نه کنترل میکنه نه مهری زده میشه (ممکنه بعضی از ایرلاین ها داشتن ویزای معتبر رو چک کنند) و همینطور موقع ورود به بارسلون کسی نه از شما پاسپورت و ویزا میخواد نه مهر ورودی در پاسپورتتون زده میشه. این مثال رو میشه به تمامی فرودگاه های حوزه شینگن بسط داد.

مثال آخر مربوط میشه به موردی که اکثر ما ممکنه اشتباه کنیم. اگر یک پرواز از تهران به پاریس با هواپیمایی آلیتالیا (هواپیمایی ایتالیا) داشته باشید این پرواز یک توقف هم در ایتالیا خواهد داشت. وقتی قصد تعویض پرواز در فرودگاه رم رو دارید چون پرواز شما از خارج منطقه شینگن اومده و الان قصد دارید یک پرواز داخل شینگن رو سوار بشید مجبور هستید از گیت پلیس مرزی در فرودگاه رم عبور کنید و مهر ورود به ایتالیا در پاسپورت شما خواهد خورد نه مهر فرانسه.

انواع ویزای شینگن و نوع مناسب برای سفر توریستی

ویزای شینگن تایپ A

ویزای ترانزیت فرودگاهی (Airport Transit Visa) که فقط برای استفاده از سالن ترانزیت یک فرودگاه در محدوده شینگن برای عوض کردن پرواز و خروج از شینگن هست و مسافر حق خروج از فرودگاه رو نداره. متاسفانه ایران جزو ۱۸ کشوری هست که این ویزا رو نیاز دارند و علت اصلیش هم میتونه درخواست پناهندگی در گذشته از این طریق باشه. هزینه این ویزا ثابت و ۶۰ یورو هست.

ویزای شینگن تایپ B

برای ترانزیت بود. منسوخ شده و دیگه وجود نداره.

ویزای شینگن تایپ C

ویزای کوتاه مدت (Short-stay Visa) که حداکثر اجازه اقامت ۹۰ روزه (پیوسته یا ناپیوسته) در یک بازه ۱۸۰ روزه رو میده. همه ویزاهای توریستی، شرکت در نمایشگاه و دیدار دوستان و اقوام و … در این دسته قرار می گیره. در مورد این ویزا خیلی نباید شاکی بود چون ۱۱۴ تا کشور دیگه هم مثل ما نیاز به دریافت این ویزا برای سفر به اروپا دارند. هزینه این ویزا هم ثابت و ۶۰ یورو هست. اسم دیگه این ویزا یونیفورم (Uniform Visa) هست.

ویزای تایپ C خودش به سه دسته یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود (مولتیپل) تقسیم میشه.

ویزای تایپ D

ویزای طولانی مدت که دیگه شینگن نیست و بهش ویزای ملی (National Visa) گفته میشه. برای تحصیل و کار از این ویزا استفاده میشه که من هم اطلاع چندانی ازش ندارم.

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

شروع اقدام برای ویزای شینگن

اولین مرحله انتخاب یک کشور از بین ۲۶ تا کشور حوزه شینگن برای انجام مراحل ویزا هست. قانونا شما باید از کشوری درخواست کنید که قصد سفر به اون رو دارید و اگر هدفتون سفر به بیش از یک کشور هست، سفارت اون کشوری رو انتخاب کنید که بیشترین مدت اقامت رو دارید.

از قانون که بگذریم منطقی اینه که از بین ۱۷ تا کشوری که توی ایران سفارت دارند انتخاب کنید. از بین اونها هم اگر کشوری هست که دوست یا فامیل دارید و میتونه براتون دعوتنامه بفرسته مسلما انتخاب بهتری هست.

من تجربه گرفتن ویزای شینگن از هلند (دو بار)، لهستان و یونان رو داشتم که لهستان از همه ساده تر بوده. بار دوم که از یونان اقدام کردم به قدری بی نظمی و شلختگی سفارت اذیتم کرد که قبل از گرفتن جواب رفتم و پاسپورتم رو گرفتم.

واقعا هیچ جوابی برای این سوال که کدوم سفارت اروپایی راحت شینگن میده و کدوم سختگیری بیشتره داره نیست، چون مورد به مورد فرق داره. من توصیه می کنم از آلمان و اتریش دوری کنید چون دوستانم تجربه های خوبی نداشتند. از سفارت یونان هم بدلیل بی نظمی و شلختگی وحشتناکش دوری کنید.

هر دو ویزای هلند با دعوتنامه دوستانم بوده و ویزای شینگن لهستان (ساده ترین ویزای شینگن من) و یونان بدون دعوتنامه. اینجا چون روی هلند تمرکز دارم جزئیات اونرو می نویسم.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

وقت مصاحبه سفارت هلند

بعضی از سفارت های اروپایی (مثلا ایتالیا) گرفتن نوبتشون هم دردسریه و بازار سیاه برای خرید و فروش نوبت به راه افتاده. خوشبختانه سفارت هلند این مشکل رو نداره و پروسه خیلی ساده هست. یک ایمیل به teh-app@minbuza.nl به زبان انگلیسی بفرستید که شامل موارد زیر باشه:

 1. تاریخ سفر (بعدا میتونید تغییرش بدید)
 2. هدف از سفر
 3. نام خانوادگی
 4. نام
 5. شماره پاسپورت
 6. شماره تلفن
 7. تاریخ مصاحبه مطلوب برای شما (سفارت هلند در صورت داشتن وقت آزاد همین تاریخ رو به شما میده وگرنه نزدیک ترین وقت آزاد به تاریخ درخواستی شما)

خیلی زود یک ایمیل که تاریخ مصاحبه تعیین شده برای شما ارسال میشه. این ایمیل رو باید پرینت بگیرید و روز مصاحبه همراه داشته باشید.

اگر خواستید توضیحات سفارت هلند در مورد وقت مصاحبه رو بخونید به سایت سفارت برید.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

مدارک لازم برای ویزای شینگن هلند

مدارکی که سفارت هلند درخواست میکنه شبیه مدارک بقیه کشورهاست، همون هایی که توی راهنمای کلی ویزا هم نوشتم. بسته به اینکه قصد سفر توریستی دارید یا دیدار دوستان و فامیل (با دعوتنامه) برخی از مدارک زیر رو نیاز ندارید که جلوش نوشتم.

۱. فرم کامل شده و امضا شده ویزای شینگن

این فرم رو میتونید از سایت سفارت هلند دانلود کنید.

۲. پاسپورت

پاسپورت باید حداقل دو صفحه خالی و سه ماه پس از پایان سفر هم اعتبار داشه باشه.

کپی صفحه اول و صفحاتی که ویزا داره هم ببرید.

در صورت داشتن پاسپورت قدیمی که توش ویزا و مهر ورود خروج داره، اون رو هم ببرید.

۳. شناسنامه و ترجمه اون به زبان انگلیسی

۴. یک قطعه عکس رنگی جدید ۳.۵ × ۴

عکس باید بدون روتوش باشه. این رو دست کم نگیرید، افراد زیادی رو دیدم که بدلیل اینکه عکسشون شبیه عکس پاسپورت بود یا روتوش داشت، مورد تایید سفارت قرار نگرفت و مجبور شدند دوباره عکس بگیرند. من چون این رو شنیده بودم برای محکم کاری همون پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم.

۵. رزرو بلیط رفت و برگشت

این رزرو رو رایگان از همه آژانس های مسافرتی میتونید بگیرید و هیچ لزومی هم نداره بلیط نهاییتون پس از گرفتن ویزا همین باشه.

۶. دعوتنامه رسمی

دوست یا فامیل شما در هلند باید بره شهرداری و یک فرم دعوتنامه برای شما پر بکنه. هزینه این کار ۲۰ یورو هست. کپی این دعوتنامه رو هم به سفارت بدید قبول می کنند و نیازی به پست کردن اصلش نیست. به همراه این دعوتنامه کپی پاسپورت شخص دعوت کننده (و در صورت ایرانی بودن پاسپورتش کپی ویزای طولانی مدتش) رو هم باید به سفارت بدید.

اگر دوستتون هزینه های شما در طول سفر رو هم تقبل بکنه باید کپی سه تا فیش آخر حقوقیش رو هم ببرید سفارت هلند.

اگر هم کسی ندارید که براتون دعوتنامه بفرسته میتونید کنفرانس علمی، کارگاه آموزشی و یا دوره های آموزشی کوتاه مدت برای ثبت نام کردن پیدا کنید و ازشون درخواست کنید براتون دعوتنامه ارسال کنند.

داشتن دعوتنامه به هیچ وجه اجباری نیست ولی شانستون رو برای گرفتن ویزا بیشتر میکنه.

۷. رزرو هتل برای تمامی مدت اقامت

رزرو رو خودتون میتونید از سایت بوکینگ و انتخاب هتل هایی که بدون کردیت کارت هم میشه رزرو کرد انجام بدید ولی اگر یک ویزا کارت یا مستر کارت داشته باشید و هتل هایی که میشه بعدا مجانی کنسل کرد انتخاب کنید، اعتبار رزروتون خیلی بیشتره.

اگر دعوتنامه از دوستان و فامیل دارید نیازی به رزرو هتل ندارید.

۸. مدرک شغلی

گواهی اشتغال به کار از شرکتی که براش کار می کنید یا قرارداد، مدارک شرکتی که صاحبش هستید، گواهی اشتغال به تحصیل، جواز کسب، سوابق بیمه ماه های اخیر و هر مدرکی که نشون بده شما در ایران به کاری مشغول هستید. داشتن کار خیال سفارت رو تا حدی راحت میکنه که مسافر بعد از سفر برمیگرده به کشور خودش.

دوست هنرمندی دارم که از مدیر گالری که آخرین نمایشگاه نقاشیش رو اونجا برگزار کرده بود یک نامه گرفت و به عنوان مدرک شغلی تحویل سفارت فرانسه داد.

شما هم هر کاری انجام میدید سعی کنید یک مدرکی براش تهیه کنید.

۹. مدرک مالی

گواهی تمکن مالی و گردش حساب سه ماه آخر حسابتون که همه بانک ها به زبان انگلیسی این دو تا مدرک رو بهتون میدند. اینکه توی حسابتون چقدر باید باشه هیچکس نمیدونه و بعضا توصیه شده زیر ۲۰ میلیون تومان نباشه. اگر پول کافی ندارید میتونید مدارک حساب بانکی بستگان درجه یک رو ارائه کنید.

ابتکاری که من زدم این بود که برگه چند تا سهامی که داشتم ترجمه کردم و به سفارت دادم. هم از نظر مالی ارزش داشت هم نشون میداد علاوه بر کار اولم به کار دیگه ای هم در ایران مشغولم. البته مبلغش چیزی نمیشد ولی تعدادش زیاد بود 🙂

اگر دعوتنامه ای دارید که شخص دعوت کننده هزینه های شما در طول سفر رو تقبل کرده نیازی به مورد ۹ ندارید.

۱۰. سند ملکی

سند ملکی و ترجمه اون میتونه نشون دهنده این باشه که به ایران برخواهید گشت. در صورت نداشتن هم اصلا نگران نباشید، من هم نداشتم.

۱۱. گواهی مرخصی

داشتن گواهی مرخصی از شرکت و سه تا فیش آخر حقوقی خودتون اجباری نیست ولی اگر داشتید ببرید.

۱۲. برنامه سفر

یک برنامه سفر خصوصا اگر توریستی و بدون دعوتنامه میرید به سفارت ارائه کنید. حواستون باشه این برنامه سفر با رزرو هتل هاتون همخوانی داشته باشه.

۱۳. بیمه مسافرتی

داشتن بیمه ای که هزینه های درمانی و حادثه رو در طول سفر پوشش بده اجباریه. حداقل تعهدات این بیمه باید ۳۰ هزار یورو باشه. هزینه این بیمه برای یک سفر ۳۰ روزه از ۴۰ تا ۱۰۰ هزار تومان و بسته به شرکت بیمه گزار متفاوته.

حواستون باشه بیمه ای بگیرید که در صورت نگرفتن ویزا بتونید کنسلش کنید.

۱۴. ۶۰ یورو پول نقد

باید دقیقا ۶۰ یورو داشته باشید، اسکناس ۱۰۰ یورویی نبرید.

ویزای شما چه سه روز باشه چه سه ماه هزینش ۶۰ یورو هست.

نکته ۱

همه مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه. ترجمه مدارک توسط دارالترجمه رسمی برای سفارت هلند کافیه و نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه ایران نیست. سفارت خانه ها در این مورد قوانینشون با هم فرق داره. مثلا لهستان همه مهرها رو نیاز داره و فرانسه اصلا به ترجمه نیاز نداره.

نکته ۲

از همه مدارک یک کپی داشته باشید.

مرحله آخر انجام مصاحبه و انگشت نگاری

سفارت هلند به آدرس فرمانیه، دیباجی شمالی، ارغوان غربی، پلاک ۸ بیشتر شبیه یک دژ نظامی میمونه تا سفارت. امیدوارم حداقل گاردهای فلزیش رو رنگ کنند تا اینقدر ترسناک به نظر نیاد 🙂

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

اولین چیزی که درب سفارت چک می کنند ایمیلی هست که سفارت برای نوبت شما ارسال کرده. باز هم تاکید می کنم حتما پرینتش رو داشته باشید و گرنه اجازه ورود به سفارت هلند داده نمیشه.

بعد از کنترل پاسپورت و پرینت نوبت شما با لیست خودشون، وارد حیاط سفارت میشید و باید همه وسایل همراه و موبایل بجز مدارک مورد نیاز برای ویزا رو داخل کمدهای کنار حیاط بزارید. بعد وارد ساختمان میشید و مثل بانک ها نوبت می گیرید و منتظر میشید تا یکی از کانترها شماره شما رو صدا بزنه.

همه مصاحبه کننده ها ایرانی هستند و مصاحبه ویزای هلند به زبان فارسی انجام میشه. مصاحبه مطابق اون چیزی که من دیدم خیلی کوتاه و از ۱ تا ۵ دقیقه ممکنه طول بکشه. سوالات مصاحبه راجع به هدف سفر، کارتون در ایران، سفرهای قبلی و … هست. این خیلی مهمه که اعتماد به نفس و راجع سفرتون اطلاعات دقیقی داشته باشید. به نظر من مهمترین قسمت مصاحبه همین اعتماد به نفسه. راجع به کشور مقصدتون (اینجا هلند) و مکان های دیدنیش خوب اطلاعات جمع کنید.

یادم میاد مصاحبه کننده از یک نفر پرسید چرا از بین این همه کشور هلند رو انتخاب کردی؟ اون شخص هم جواب داد چون طبیعتش سرسبزه و خیلی زیباست. خانم مصاحبه کننده هم گفت خوب برو شمال، چه کاریه این همه میخوای هزینه کنی بری هلند 😆

کنترل مدارک شما ممکنه ده دقیقه طول بکشه، بعد انگشت نگاری انجام میشه و رسید پول و پاسپورت رو به شما میدند. پاسپورت و کلیه مدارک نزد سفارت میمونه.

من فکر می کنم تصمیم اصلی برای دادن ویزا در همون موقع مصاحبه گرفته میشه. اینکه شما بتونید با جواب هایی که میدید و مدارکی که ارائه کردید شخص مصاحبه کننده رو قانع کنید هدف شما از سفر همونی هست که اعلام کردید و واقعا قصد برگشت به ایران دارید. ولی این جواب اون موقع به شما اعلام نمیشه.

در اکثر مواقع جواب ویزا دو هفته بعد آماده شده و با مراجعه به سفارت میتونید پاسپورتتون رو به همراه جواب تحویل بگیرید. یک پیک که رسید پاسپورت رو داشته باشه هم میتونه بره سفارت و پاسپورت شما رو تحویل بگیره.

من خیلی خوش شانس نبودم و دفعه اول که برای ویزای هلند اقدام کردم دو ماه طول کشید تا بهم جواب داده بشه! البته روز مصاحبه بهم گفتند که مورد شما رو می فرستیم هلند راجع بهش تصمیم گیری بشه و بیشتر از ۲ هفته طول میکشه ولی نگفتند ۲ ماه! حدودا دو ماه بعد از روز مصاحبه از سفارت هلند تماس گرفتند و گفتند با ویزات موافقت شده و میتونی برای دریافت ویزا بیایی سفارت. البته مورد من استثنا بود و در شرایط عادی دریافت یا ریجکت شدن ویزا رو تلفنی اطلاع نمیدند.

ان شاالله بعد از اینکه جواب مثبت ویزا رو گرفتید حتما به شرایطش و مدت اعتبار اون توجه کنید.

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

برای من تاریخ صدور ویزا رو ۶ اکتبر ۲۰۱۳ زده. تاریخ اعتبار ویزای من از ۱۰ اکتبر تا ۲۴ نوامبر هست یعنی یک بازه ۴۴ روزه. من توی این بازه زمانی باید وارد محدوده شینگن میشدم و تا قبل از ۲۴ نوامبر هم باید خارج می شدم. مدت زمان اقامت من رو هم زده ۳۰ روز، یعنی درسته که ویزا در یک بازه ۴۴ روزه اعتبار داره ولی حداکثر اجازه ۳۰ روز موندن در حوزه شینگن رو داشتم. تعداد ورود رو هم یک بار نوشته، یعنی اگر مثلا بعد از ۲۰ روز از حوزه شینگن خارج می شدم حتی با اینکه هنوز ۱۰ روز دیگه مجوز اقامت داشتم ولی اجازه ورود مجدد به من داده نمی شد.

اون پایین هم دو تا جمله نوشته. اولیش Report back to embassy معنیش اینه که وقتی از سفر برگشتم کپی ویزا و صفحات دارای مهر ورود و خروج ایران و حوزه شینگن رو ببرم تحویل سفارت بدم. ایمیل اسکن اون صفحات رو هم قبول کردند. جمله دوم Report to police Eindhoven within 72 hrs یعنی از وقتی وارد هلند شدم ۷۲ ساعت فرصت داشتم که برم اداره پلیس آیندهوون (شهری که دعوتنامه از شهرداری اونجا برای من فرستاده شده بود) و یک فرم پر کنم. پلیس آیندهوون هم یک برچسب توی پاسپورتم زد و موقع برگشت به ایران اسکنش رو فرستادم برای سفارت. این دو مورد برای افراد کمی نوشته میشه ولی ظاهرا مورد من خاص بوده 🙂

اگر خدایی نکرده درخواست ویزای شینگن شما ریجکت شد دنیا به آخر نرسیده. چند ماهی صبر کنید و ترجیحا از یک سفارتخانه دیگه اقدام کنید. اگر بدلیل کسری مدارک ویزاتون ریجکت شده باشه خیلی راحت میتونید بگید که برای درخواست قبلی مدارک کامل نداشتم و الان با مدارک کامل اومدم اقدام کنم.

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

چند توصیه برای ویزای شینگن هلند

 • سعی کنید ورودتون از هلند باشه، هم از این جهت که اگر از کشور دیگری وارد شینگن بشید ممکنه اجازه ورود بهتون داده نشه و هم دفعه بعد که برای ویزای هلند اقدام کنید احتمالا سختگیری بیشتری بشه.
 • اگر بار اولتون هست که قصد گرفتن ویزای شینگن رو دارید درخواست ویزای طولانی و مولتیپل ندید.
 • قبل از دریافت جواب قطعی ویزا هیچ بلیط قطار، هواپیما و رزرو هتلی رو قطعی نکنید.
 • سفارت هیچ پولی به عنوان ضمانت برگشت از شما دریافت نمیکنه. اگر از طریق آژانس اقدام کنید ممکنه اون آژانس از شما بخواد علاوه بر هزینه ای که برای ویزا دریافت میکنه پولی هم به عنوان ضمانت برگشت ازتون درخواست کنه. این پول رو میگیره تا مطمئن بشه شما برمی گردید و اعتبار آژانس که شما رو به سفارت معرفی کرده خدشه دار نمیشه.
 • هزینه ویزای شینگن فقط و فقط ۶۰ یورو هست بعلاوه هزینه ترجمه مدارک. اگر دانش زبان انگلیسی در حد متوسط دارید، فرم ها رو میتونید خودتون پرکنید و فرصت جستجو در سایت های رزرو هتل رو دارید، سراغ آژانس هایی که پول های کلانی دریافت می کنند نرید.
 • پادشاهی هلند تعدادی جزیره در دریای کارائیب داره که فقط با ویزای شینگن مولتیپل اجازه ورود به اون جزایر رو دارید.

در آخر اینکه از اونجایی که تصمیم گیرنده برای دادن ویزا شخص هست نه ماشینو روبات، این احتمال وجود داره که دو نفر مدارک شبیه به هم ارائه بدهند ولی جواب های متفاوتی بگیرند. موارد بالا تجربه شخصی من بوده و ممکنه دفعه بعد که به سفارت مراجعه کنم نحوه مراحل کار فرق کرده باشه و حتی جواب متفاوتی دریافت کنم.

آمارهای جالب از ویزای شینگن

در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۹۰ هزار ایرانی درخواست ویزای شینگن کردند که فقط ۱۴ درصد جواب منفی دریافت کردند و ویزاشون ریجکت شده. من خودم فکر می کردم جواب های منفی خیلی بیشتر از این باشه. ضمن اینکه آمار ایران به کشورهای تونس، مصر، لبنان و مراکش خیلی نزدیکه. از همسایمون پاکستان با ۳۴ درصد جواب منفی خیلی اوضاعمون بهتره. افغانستان هم با ۴۲ درصد ریجکت شدن ویزای شینگن شهروندانش بدترین آمار رو داره.

یک آمار جالبه دیگه در مورد دارندگان پاسپورت روسیه هست. بیشترین متقاضیان درخواست ویزای شینگن در سال ۲۰۱۵ شهروندان روسیه بودند و تعداد ریجکت شدن هاشون هم جزو کمترین ها و فقط ۱.۳ درصد بوده.

برای دیدن کلیه آمارهای ویزای شینگن به سایت Schengen Visa Information برید.

سوالات متداول در مورد ویزای هلند

کدوم آژانس اخذ ویزای تضمینی هلند انجام میده؟

چیزی به اسم ویزای تضمینی برای هلند وجود نداره. آژانس که هیچ، بعید میدونم کارمندان سفارت هلند در تهران هم بتونند همچین تضمینی به کسی بدهند چون تصمیم در مورد ویزای ایرانیان در سفارت هلند در امان پایتخت اردن گرفته میشه. بنابراین هرگونه ادعایی در مورد ویزای شینگن تضمینی هلند به نظر من بی پایه و اساس هست.

هزینه ویزای هلند چقدره؟

مثل بقیه کشورهای شینگن، هزینه برای ایرانی هایی که در ایران اقدام می کنند فقط و فقط ۶۰ یورو هست. اگر آژانس یا شخصی برای پر کردن فرم ها و تهیه مدارک لازم ویزا به شما کمک کنه و پولی دریافت کنه بحثش متفاوته، سفارت هلند فقط ۶۰ یورو برای ویزا دریافت میکنه که غیر قابل بازگشت هم هست.

نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزای هلند چطوریه؟

اگر درخواست ویزای شما توسط سفارت هلند ریجکت بشه، یک نامه به شما داده میشه که در اون دلایل ریجکت شدن رو نوشته. در انتهای اون نامه هم نحوه اعتراض به این نتیجه به شما اعلام میشه. شما باید دلایل اعتراضتون رو بنویسید و اون رو به آدرسی که سفارت میگه پست کنید. تصمیم نهایی در این مورد رو وزارت دادگستری هلند میگیره.

در صورت گرفتن ویزا همه اقامتم در هلند باید باشه؟

اجباری برای این قضیه نیست ولی اگر برنامه سفری که به سفارت دادید همش در هلند باشه و موقع ورود به هلند نتونید مامور مرزی رو قانع کنید، احتمالش هست از ورود شما به شینگن جلوگیری بشه. من ترجیح میدم همیشه صداقت داشته باشم.

اخذ ویزای هلند از ترکیه یا کشور دیگری رو توصیه می کنید؟

خیر. اگر اقامت ترکیه نداشته باشید و فقط بعنوان توریست در ترکیه باشید، شانس گرفتن ویزای هلند خیلی کم میشه.

ما یک خانواده – گروه هستیم که با هم سفر می کنیم، به سفارت اعلام کنیم؟

بله. اگر شما نگید و سفارت خودش متوجه بشه به احتمال زیاد بدلیل پنهان کردن حقیقت به شما بی اعتماد و درخواستتون ریجکت میشه.

امکانش هست یک برنامه سفر برای من بنویسید؟

خیر، ای کاش وقتش رو داشتم بتونم برای همه برنامه سفر بنویسم ولی ندارم. برنامه سفر هر شخص متناسب با سفر خودش و همچنین رزرو هتلش باید نوشته بشه. برنامه سفر پیچیده نیست. بنویسید هر روز سفرتون چه جاهایی رو میخواهید ببینید.

خوشحال میشم نظرتون رو بدونم و از اون خوشحال تر اگر تجربه ای دارید و میتونید به این نوشته اضافه کنید. به این امید که این ۱۴ درصد هر سال کمتر بشه.

اسفند ۱۳۹۵

مطالب مرتبط

۲۹۱ دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ا
المیرا
۴ روز پیش

درود بر شما
من خودم در هلند زندگی می کنم و پدر و مادر و خواهرم را برای اولین بار به هلند دعوت کردم با این وجود همگی ریجکت شدند و در نامه ای که سفارت بهشون داده عنوان کرده که برای سفارت مشخص نیست که شما به ایران برمی گردید. در صورتیکه ۱- پدر و خواهر من شاغل هستند و گواهی اشتغال به کار و مرخصی را هم ترجمه و با خود برده بودند.۲- بلیط برگشت را هم داشتند.
می خواستم بپرسم با وجود ریجکت شدن اگر مجددا براشون دعوتنامه ارسال کنم ایا می توانند ۶ ماه دیگه با دعوتنامه مجددا اقدام کنند. مورد دیگه اینکه شما در یکی از پاسخها نوشته بودید اگر خانوادگی ریجکت شدید بار دیگه جداگانه اقدام کنید .یعنی می تونم اول برای مادر و پدرم بفرستم و ۱ ماه بعد برای خواهرم دعوتنامه بفرستم و جدا اقدام کنن اما همزمان به هلند بیایند یا نه. ایا باید نفراتی را که اول دعوت کرده ام برگردند (‌مثلا پدر و مادرم )تا بتونم نفرات بعدی را( خواهرم )دعوت کنم .

پاسخ
پاسخ
ش
شادی
۶ روز پیش

سلام
من قبلا سه بار ویزای شینگن گرفتم بار اول یونان بار دوم و سوم از فرانسه که بار دوم ویزای ۶ ماهه بود و از بار سوم هم هشت سال می گذره و دو سال پیش از اسپانیا اقدام کردیم که بهمون ویزا نداد حالا دوباره قصد اقدام داریم به نظر شما از سفارت فرانسه دوباره اقدام کنیم بهتره یا ایتالیا و اینکه ایا بازم شانس گرفتن داریم؟

پاسخ
پاسخ
ه
هاله
۷ روز پیش

سلام و بسيار ممنون بابت اطلاعات مفيد و دسته بندى شدتون. من تا حالا سه بار ويزاى هلند رو گرفته ام كه آخرينش مولتى پل ٢ ساله بوده براى چهار نفرمون. حالا دوباره اقدام كردم با دعوتنامه از عموم كه اونجا زندگى ميكنه ولى متاسفانه سفارت گفته تا اواخر سپتامبر وقت مصاحبه نداره. سوال: شما ميدونيد دعوتنامه ديدار اقوام چند ماه اعتبار داره؟ و اينكه راهى براى گرفتن وقت زودتر وجود داره؟
پيشاپيش بابت توجهتون سپاسگزارم🙏🏻🌹

پاسخ
پاسخ
ا
الهه
۵ روز پیش

سلام دوست عزیز . دعوتنامه ۳ ماه اعتبار دارد.

پاسخ
پاسخ
م
مرضیه
۷ روز پیش

سلام ممنون از وقتی که گذاشتید. مطالب بسیار خوبی بود.
سپاسگزارم

پاسخ
پاسخ
ر
رانا
۸ روز پیش

با سلام و عرض ادب
من برای ویزای توریستی از سفارت هلند اقدام کردم و در حال حاضر دو وقت مصاحبه دریافت کردم چه اقدامی می بایست انجام بدم

پاسخ
پاسخ
ب
بهنام
۹ روز پیش

تشکر از اطلاعات خوب و مفصل شما

پاسخ
پاسخ
ا
امیر حسین
۱۱ روز پیش

سلام . اخیرا تو کانال تلگرام متوجه شدم به دانمارک مسافرت کرده اید . شما ایا ویزای شینگن از دانمارک داشتید و یا اگر با ویزای صادر شده از هلند به دانمارک به عنوان اولین مبدا ورود به شینگن استفاده کردید براتون مشکلی به وجود نیومد ؟ مانند عدم پذیرش از سوی شرکت هواپیمایی و بدرفتاری و سوالات نا متداول پلیس مرزی دانمارک ؟ چون من با داشتن ویزای مولتی فرانسه قصد ورود به فرانکفورت رو داشتم که در فرودگاه دوحه و در هنگام پذیرش کارمند هواپیمایی قطر کلی وقت من رو گرفت و حتی نمیخواست به من اجازه مسافرت بده که البته سماجت و پررویی من بیشتر از اون بود

پاسخ
پاسخ
م
مینا
۱۱ روز پیش

سلام و عرض ادب
من شناسنامه قبلیمو ترجمه کرده بودم ولی الان شناسنامه جدید گرفتم باید این یکی رو بدم ترجمه یا میتونم با همون قبلی برم سفارت واسه مصاحبه؟
و دوم اینکه برای گرفتن خونه برای شش ماه چجوری باید اقدام کنم در شهر نوتردام؟
متشکرم

پاسخ
پاسخ
ا
اكرم
۱۲ روز پیش

چه اطلاعات خوب و دسته بندي شده اي. مرسي :)

پاسخ
پاسخ
M
Mani
۱۲ روز پیش

با عرض سلام و آرزوی سلامتی.
مانی هستم ۲۱ سال تهران.
بنده برای پاسپورت و سفارت یک مدل عکس گرفتم، اما با ریش هست، چون ریشامو می‌زنم خیلی شبیه نوجوانان میشم.
میخواستم بدونم عکس بدون ریش و با ریش خیلی با هم تفاوت دارند در رسیدگی به روند کار؟

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱۴ روز پیش

خیلی عالی و بدون نقص بود

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۳ روز پیش

ممنونم محمد جان

پاسخ
پاسخ
خ
خسرو
۱۴ روز پیش

با سلام واقعا از شما ممنونم . من با راهنمایی شما وقت مصاحبه گرفتم . ولی یک سوالی دارم چون همه مسایل برام روشن هست سفارت هلند وقتی میپرسه چرا کشور منو انتخاب کردی بهترین جواب چیه؟چه پاسخی مناسب هست؟ خیلیلی از زحمات شما ممنونم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۴ روز پیش

سلام دوست عزیز
این رو شما که اقدام میکنید باید جواب بدید. اگر قصد سفر توریستی دارید باید جاذبه های گردشگری هلند رو بدونید.

پاسخ
پاسخ
س
سوسن رحمانی
۱۵ روز پیش

ممنونم از مطالبتون خیلی مفید هستش
خرداد برای ویزای هلند اقدام کردم ۴ نفر با دعوتنامه اما ریجکت شدیم شانس این دارم که ۹ ماه دیگه باز از این سفارت اقدام کنم چون بستگانم در این کشور هستند ممنون میشم کمکم کنید و در ضمن سفارت اجازه ی اعتراض به ما نداد گفت از اون طرف یعنی از هلند به اردن اعتراض بزنن که خیلی طول میکشید و من به عروسی که دعوت بودم نمیرسیدم .

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۵ روز پیش

سلام
راستش اگر شرایط تغییر نکرده باشه ممکنه باز هم همون جواب رو بشنوید از سفارت. حداقل اینبار همه با هم سفر نکنید.

پاسخ
پاسخ
ر
رها
۱۶ روز پیش

سلام و خسته نباشید
انتقادی داشتم از اینکه در تلگرام سوالی که پرسیدم و گفتید وقت ندارید چواب بدید شاید بهتر بود مطرح میکردید در سایت اعلام کنید انجا جواب میدیم ..چون با دیدن سوال و جوابها اینجا سوپرایز شدم .گویا اینجا جواب میدید.بهر حال سایتتون مفید و خسته هم نباشد . سوالی در مورد مدارک ویزا شنگن مطرح کردم : ایا ترجمه شناسنامه و مدارک مشابه با ان که در دفعه قبل درمراجعه گرفتن ویزا شینگن استفاده شده را باز هم میتوان به سفارت ارایه داد؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۵ روز پیش

سلام دوست عزیز
من به همه اعلام میکنم که توی کامنت ها دیر هم بشه جواب میدم، چون عمومیه و برای بقیه هم قابل استفاده. احتمالا فراموش کردم به شما بگم.
معمولا مدارک مالی و شغلی و ... بعد از گذشت زمان اعتبارشون رو از دست میدند و در نتیجه ترجمه اونها. من شناسنامه با ترجمه ۸ ماه قبل دیدم قبول کردند ولی بهترین کار ایمیل زدن به سفارت و پرسیدن از اونها هست.

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۱۸ روز پیش

سلام اگر دو خانواده مجزا از یکنفر در هلند دعوتنامه داشته باشند و هر دو هم زمان مصاحبه و سفرشون یکی باشه، باید زمان مصاحبه به سفارت اطلاع بدن که خانواده ی دیگه ای هم درخواست ویزا داره، یا ربطی به هم ندارن؟؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۵ روز پیش

سلام
توصيه ميكنم اطلاع بديد كه با هم داريد سفر ميريد. اگر خودشون اين رو متوجه بشند خوب نيست

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۱۸ روز پیش

سلام
1 سوال داشتم پارسال از فرانسه ریجکت شدم
امسال از چندتا سفارت درخواست وقت کردم هنوز به جوابی نرسیدم
فقط اتریش 30 مهر وقت داد که خیلی دیره
بعد برگه شغلی قبلی امد سوری بود از یکی از دوستام گرفتم
الان برگه شعلیم تو اطلاعات شینگن ثبت شده؟؟؟
بعد چه اطلاعاتی ثبت میشه تو بانک شینگن
(اسم همسر و.....)ثبت میشه
بعد سفارت هلند وقتی میپرسه چرا کشور منو انتخاب کردی بهترین جواب چیه؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ن
نيما
۱۸ روز پیش

سلام بسيار ممنونم خيلي زحمت كشيده بودين كلا يك سري اطلاعات ناقص پراكنده و زياد تو ذهنم بود ازشينگن تو اين دوسالي كه سفر رو شروع كردم شما جمع و جورش كردين و تيكه هاي اين پازل و كنار هم چيدين برام . اون عدد ١٤ درصد خيلي اميدوار كننده س چون كنار سفرهاي قبليم به كشورهايي مثل سريلانكا نپال و كنيا اين اعتماد به نفسو بهم ميده كه ميتونم ويزا بگيرم و اونا منو به عنوان يه traveller بشناسن . بازم ممنون و سپاس گذار

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۸ روز پیش

سلام نیماجان
آرزوی موفقیت دارم برات

پاسخ
پاسخ
ب
بهرام
۱۹ روز پیش

با سلام دوست عزیز
با افتخار آدرس سایت شما رو تو وبلاگم لینک کردم ، سایت عالی هست برای کسی مثل من که بدون تور سفر میره امیدوارم بتونم از تجربیات شما کمال استفاده رو داشته باشم . خوش باشی و پایدار

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۸ روز پیش

سلام بهرام جان
ممنون از لطفت.
وبلاگ شما به زودی به قسمت مربوطه در وبسایت سفرنوشت اضافه میشه.

پاسخ
پاسخ
A
Alireza
۲۰ روز پیش

سلام و درود فراوان
۴ نفر از اعضای خانواده (یک فرزند بالای۱۸ ویکی زیر ۱۸) که باهم قصد سفر داریم
میخواستم بپرسم که باید نوبت مصاحبه جداگانه ای دریافت کنیم یا اینکه مصاحبه و ارایه مدرک توسط پدرمون بعنوان سرپرست کفایت میکنه ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۰ روز پیش

سلام دوست عزیز
هر چهار نفر باید نوبت بگیرید و در سفارت حضور داشته باشید.
مدارک مالی فقط پدر ارائه بده کافیه ولی بقیه مدارک برای همه لازمه

پاسخ
پاسخ
A
Ali
۲۰ روز پیش

سلام احمد جان
ممنون بابت مطالب مفیدی که گذاشتید. خیلی خیلی عالی بود! من بورس خارج از کشور وزارت علوم قبول شدم. میخوام اگر شد برم هلند. با یه استاد هلندی برای پذیرش مکاتبه می کردم بم گفت که شما برای ویزا به 1500 یورو نیاز دارید. اما شما نوشته بودید فقط 60 یورو!!! ممنون میشم اگر راهنماییم کنید چرا اینقدر تفاوت وجود داره!؟؟؟ آیا واسه تحصیل و اقامت چند ساله در مجموع اینقدر میشه؟ یا چیز دیگه ای هست؟!
ممنون از وقتی که گذاشتید. پیروز باشید.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۰ روز پیش

سلام علی جان
ویزای تایپ C و ویزای تایپ A هزینش 60 یورو هست. از ویزای تحصیلی اطلاعی ندارم.

پاسخ
پاسخ
م
مرتضی
۲۱ روز پیش

سلام مرسی بابت زحمتاتون واقعا دست مریزاد. اون تاییدیه تمکن مالی اگر از بستگان درجه یک مثل برادر باشه طبق مطالبی ک گفتید مورد قبول واقع میشه..سوالم اینه که صرفا بردن اون تاییدیه کفایت میکنه ؟یا چون برای خودم نیست باید مدرکی دال بر درجه یک بودن ببرم؟ و اینکه من و همسرم میتونیم هر دو یک تاییدیه ببریم؟ یک سوال دگ من همسرم اقدام کرده جهت پاسپورت الان بخوام ایمیل بزنم میتونم شماره پاسپورتشو ندم و توضبح بدم ک در حال آماده شدنه

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۰ روز پیش

سلام مرتضی جان
برای شما که خودتون خانواده مستقلی هستید توصیه می کنم تمکن مالی به اسم شما یا همسرتون باشه.
میتونید شانستون رو امتحان کنید ولی احتمالش کمه بدون گذرنامه نوبت به شما بدند. گرفتن گذرنامه کمتر از یک هفته زمان میبره.

پاسخ
پاسخ
م
مرتضی
۲۰ روز پیش

سپاس فراوان از لطف و محبتت.سلامت و شاد باشی

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۲۱ روز پیش

با سلام
میخواستم خواهش کنم در صورت امکان اون نامه ای که برای تعیین وقت به سفارت هلند ارسال کردید رو برام ایمیل کنید که من هم با جای گذاری اطلاعات خودم بتونم درخواستم رو ثبت و ارسال کنم.
در صورت امکان ادرس ایمیل سارت رو نیز دوباره قید بفرمایید
--نظرتان رو هم در مورد اقدام برای سفارت هلند در زمان کنونی بپرسم
من خودم اولین بار هستش ولی همسرم قبلا ویزا شینگن داشته و هر دو ما کارمند بانک هستیم و منزل داریم و مدارک معتبر مالی
برای همسرم بسیار مهم هستش که رد نشیم
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۱ روز پیش

سلام حسین جان
لطفا مطلب بالا رو بخونید. اون 7 موردی که باید توی ایمیل بنویسید به همراه ایمیل سفارت رو نوشتم.

پاسخ
پاسخ
ع
عصمت
۲۲ روز پیش

سلام
آقای خانی سه تا سوال داشتم از خدمت تون
اول اینکه میخواستم بدونم فرم ویزای شنگن رو باید دست نویس پر کنم چون فایل به صورت پی دی اف هست . یا باید یه ورد تبدیلش کنم و تایپ کنم؟
دوم، این درسته که میگن تو اولین ویزای شنگن بیشتر از 11 روز اقامت نمیدند؟ چون ما برنامه ی سفرمون رو برای 18 روز آماده کردیم و بلیط ها رو هم به همین ترتیب گرفتیم. ممکنه کلا ما رو ریجکت کنند یا همون 11 روز بدند؟
شما اقامت 30 روزه رو چه طور دریافت کردید؟
سوال آخر اینکه به ازای هر نفر 20 میلیون باید به حساب باشه برای چند روز مد نظرتون هست؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۲ روز پیش

سلام دوست عزیز
فرم ویزا رو بهتره تایپ کنید تا خواناتر باشه. اون فایل پی دی اف رو هم میشه توش تایپ کرد.
برای بقیه سوالاتون مطلبی اضافه تر از آنچه در بالا نوشتم ندارم.

پاسخ
پاسخ
پ
پیام
۲۲ روز پیش

سلام احمد جان
من قصد سفر به هلند، بلژیک و فرانسه رو دارم و دعوت نامه هم دارم از یک دوست هلندی .
سوالم اینه که برای فرانسه و بلژیک و شهرهای دیگه هلند به جز شهر دوستم ،باید رزرو هتل رو ببرم سفارت؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۲ روز پیش

سلام دوست عزیز
اگر دعوتنامه مثلا برای بیست روز دارید و طول سفرتون هم بیست روز و کمتره دیگه نیاز به رزرو هتل ندارید، مگر اینکه سفارت بخواد سختگیری کنه.

پاسخ
پاسخ
س
سرور
۲۳ روز پیش

سلام . مرسی بابت توضیحات و مطالب.
من و همسرم و دو خواهرم برای ویزای توریستی هلند اقدام کردیم و از اونجاییه که تو وب سایت سفارت نوشته شده بود هر شخص جداگانه باید اقدام بکنه متاسفانه هر کدوم ایمیل جداگانه زدیم، و سفارت هم یک روز بعد به چهار ایمیل جواب داد و روزهای مصاحبه که متفاوت ولی نزدیک به هم هستند رو اعلام کرد. الان خوندم که گفتین باید یه ایمیل ارسال بشه، خیلی نگران شدم چون فقط 20 روز تا مصاحبه مونده و ما داریم مدارک رو آماده می کنیم. به نظرتون به خاطر این موضوع ریجکت میشم؟ اگه الان به سفارت ایمیل بزنیم و موضوع رو بگیم تاثیری داره؟ یا هر کس در روز مصاحبه بگه که ما یه گروه چهارنفره هستیم و به دلیل عدم اطلاع جدا وقت گرفتیم؟
ممنون میشم راهنمایی کنین.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۲ روز پیش

سلام دوست عزیز
به خاطر اینکه جدا نوبت گرفتید ریجکت نمیشید، فقط باید به دفعات برید سفارت :-) همون کاری که خودتون گفتید انجام بدید یعنی بهشون بگید اطلاع نداشتید، یک گروه چهارنفره با هم هستید که در روزهای مختلف نوبت دارید. لطفا پاسخ سفارت رو هم اینجا بنویسید

پاسخ
پاسخ
ش
شهروز
۲۵ روز پیش

سلام احمد جان
ممنون بابت ارائه تجربیات سفرات من همیشه استفاده میکنم، من دیروز سفارت بودم برای مصاحبه یه سوالی داشتم خدمتت، اشاره کردی که تصمیم گیری اصلی در کشور اردن گرفته میشه دلیلش چیه؟ و در خصوص چه موضوعاتی اونجا تصمیم گیری صورت میپذیره؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۴ روز پیش

سلام شهروزجان
من از سیاست های وزارت خارجه هلند اطلاع ندارم ولی حدس میزنم تمرکزگرایی بدلیل کاهش هزینه ها باشه. مثلا اداره مهاجرات نیوزلند همه تقاضاهای ویزا در خاورمیانه رو در مرکزش در کشور امارات بررسی میکنه.

پاسخ
پاسخ
ف
ف.س
۱ ماه پیش

سلام ببخشید یه سوال داشتم .من قبلا هلند تحصیل کردم ولی وسطش بخاطر خانواده ام که تو ایران بودن مجبور شدم برگردیم ایران یه بیماری صرع هم خفیف داشتم که برگشت بخاطر مشکلاتم و به همین خاطر تحصیلم نصفه موند.الان برای ویزای توریستی می‌خوام اقدام کنم اگه سفارت ازم پرسید چرا برگشتم چی باید بگم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
به نظر من همین که برای من نوشتید به سفارت هم بگید.

پاسخ
پاسخ
م
مینا
۱ ماه پیش

سلام مجدد
امروز برای من از سفارت هلند ایمیل اومده و بهم گفتن که اگر بیش تر از سه ماه قصد اقامت در هلند را دارید باید ویزای MVV داشته باشید قبل از وقت سفارت.
با توجه به اینکه من شش ماه یا بیشتر قصد اقامت در هلند را دارم چطور میتونم اقدام کنم و اینکه از دانشگاه مقصد با کارمندی که مکاتبه دارم گفته که IND با گرفتن ویزا در سفارت ایران موافقت کرده است.
سپاسگزارم بنده را راهنمایی بفرمایید .
با تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
تا جایی که میدونم ویزای MVV رو باید از کشور محل اقامت که برای شما ایران هست اقدام کنید. منتها قبلش دانشگاه باید فرم درخواست ویزای بلند مدت شما رو به اداره مهاجرت IND در هلند بفرسته و عملیات TEV رو آغاز کنه. بعد از تایید اداره مهاجرت هلند که تا 90 روز ممکنه طول بکشه، شما با اون تاییدیه میتونید وقت سفارت هلند (مربوط به ویزای طولانی مدت MVV) رو بگیرید.

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۱ ماه پیش

با سلام و عرض ادب. تبلیغات به صورت متن و لینک معرفی یک مرکز مرتبط با این پست دارید؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
خیر. تبلیغات انجام نمیدم.

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱ ماه پیش

سلام. ممنون از مطالب خوبتون. تو مطالبتون نوشته بودین هیچ جوابی برای این سوال که کدوم سفارت اروپایی راحت شینگن میده و کدوم سختگیری بیشتره داره نیست. من میخواستم از طریق یک کشور اقدام کنم. میتونم با ارائه مقاله از یک کنفرانس دعوتنامه بگیرم. سند ملکی ندارم اما گواهی شغل، بیمه و حساب بانکی هست. شما به نظرتون کدوم کشور بهتر هست یعنی اگر شما بودین کدوم کشور را انتخاب می کردین. در آخر ممنون میشم اگر اطلاعاتی در مورد مدت زمان نوبت دهی کشورهای عضو شنگن دارید، بفرمایید. تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام دوست عزیز
شما که خودتون اشاره کردید، من به صراحت گفتم جوابی برای این سوال ندارم، فقط توصیه کردم از کجا اقدام نکنید، اون هم شرایط الانه و ممکنه این سفارت ها هم اوضاعشون بهتر بشه. شما از هر کشوری که مقاله دارید اقدام کنید.
اطلاعات جامعی در مورد سیستم نوبت دهی سفارت های اروپایی ندارم، فقط همین سه کشوری که خودم اقدام کردم رو نوشتم.

پاسخ
پاسخ
س
سحر
۱ ماه پیش

سلام.من به همراه پدر و مادرم برای گرفتن ویزای هلند با دعوت نامه ی عموم اقدام کردیم.وقت سفارت 29 خرداد بود.و قرار شد 12 تیر به ما جواب بدن.همه چی اوکی بودتا اینکه امروز متوجه شدیم پاسپورت هامون امضا نداشت و کارشناسی که پرونده ی ما رو بررسی کرد هیچ اشاره ای نکرد به این موضوع.آیا این میتونه برامون مشکلی درست کنه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
راستش باید همون موقع ازتون میخواست که پاسپورت رو امضا کنید. احتمالش کمه مشکلی داشته باشه ولی بد نیست تماس با سفارت بگیرید و یا ایمیل بزنید و توضیح بدید.

پاسخ
پاسخ
س
سحر
۱ ماه پیش

ممنون از راهنماییتون.

پاسخ
پاسخ
م
مینا
۱ ماه پیش

سلام
من دانشجوی دکتری هستم و حدود 6 ماه میخوام برم هلند فرصت مطالعاتی.دعوتنامه هم دارم.امروز برای 13 اگوست بهم وقت دادن ولی پاسپورتمو عوض کردم و شماره پاسپورت قبلیم تو وقت درج شده.
میخواستم بدونم باید چیکار کنم .
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام دوست عزیز
اصلا نگران نباشید. روز مصاحبه هر دو پاسپورت رو همراه داشته باشید.

پاسخ
پاسخ
م
مهسا
۱ ماه پیش

دورد بر شما
من به همراه پدر و مادرم وقت از سفارت هلند گرفتیم پدر و مادرم ساعت ۹ صبح و من ساعت ۹:۲۰ وقت مصاحبه دارم. وقتی وارد سفارت میشیم هر سه تامون باید یک شماره بگیریم یا هر کدوممون جداگانه باید شماره بگیریم؟
سوال دوم: هر کدوممون جداگانه مصاحبه میشیم ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام دوست عزیز
توصیه می کنم هر سه یک شماره بگیرید. اینطوری همه با هم مصاحبه میشید (البته بستگی به نظر کارمند سفارت داره ولی معمولا اعضای خانواده با هم مصاحبه میشند).

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۱ ماه پیش

سلام
ممنون از اینکه تجربیات خودتونو در اختیار همه قرار دادید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام و سپاس مهدی جان

پاسخ
پاسخ
ا
الهه
۱ ماه پیش

سلام وقتتون بخیر. ببخشید من وقتی به سفارت هلند ایمیل زدم برای گرفتن وقت ،ساعت ۱۰ صبح بهم وقت دادن. سوال من اینه من باید اول وقت ساعت ۷:۳۰ اونجا باشم یا همون حول و حوش ساعت ۱۰ صبح ؟چون بعضی از دوستان میگن فرقی نمی کنه چه ساعتی بهت وقت دادن باید ساعت ۷:۳۰ اول وقت اونجا باشی تا بفرستنت داخل و بتونی شماره بگیری.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
طبق مشاهدات من به شما اجازه نمیدن زودتر از زمانی که نوبتت بشه اصلا وارد حیاط سفارت بشی. فکر می کنم 20 الی 30 دقیقه قبل از نوبتتون اونجا باشید.

پاسخ
پاسخ
س
سید پدرام پوربهادر
۱ ماه پیش

سلام، من دانشجو هستم و معافیت هم دارم، گواهی اشتغال به تحصیلمم گرفتم و ترجمه شده هستش و کامله، از طرف خالمم که در هلنده دعوت نامه داریم هم خودم هم مادرم که اینجا شاغل هستن، به من ویزا داده میشه؟ چون همون طور که گفتین مدارک باید کامل باشه، مدارکم کامله

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
اگر دست من بود که به همه ویزا میدادم. سفارت هلند تصمیم میگیره که به شما ویزا بده

پاسخ
پاسخ
س
سید پدرام پوربهادر
۷ روز پیش

از من در مصاحبه سفارت فقط پرسیدن که چند سالمه، و یه جورایی منو همراه مادرم حساب کردن، این نکته مثبتیه یا نه؟

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱ ماه پیش

سلام
اگه بخوایم برای دریافت ویزای شنگن از طریق یه کشور حوزه شنگن با دعوتنامه یکی از آشنایان اقدام کنیم باز هم نیاز به ارائه برنامه سفر به سفارتخانه هست یا نه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
نه نیازی نیست

پاسخ
پاسخ
س
سارا
۱ ماه پیش

سلام ببخشید شما در مطالبتون قید کردید سفارت کپی دعوتنامه را می پذیره. این رو شما مطمئن هستید؟ چون من اصل دعوتنامه را با پست سفارشی ارسال کردم ولی هنوز نرسیده. از هلند پیگیری می کنم میگه ارسال شده پست ایران میگه ما دریافت نکردیم هیچ کس جواب درستی نمیده. من اسکن دعوتنامه را برای خانواه ام ارسال کردم اونها هفته آینده وقت سفارت دارن خیلی نگرانم .مطمئن هستید با کپی دعوتنامه به مشکل برنمی خورن. خیلی استرس دارم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام دوست عزيز
بله مطمئنم كپى رو قبول مى كنند. خود من هم كپى دعوتنامه تحويل سفارت هلند دادم.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۱ ماه پیش

سلام احمد جان وقت بخیر، مطالب سایت شما واقعا خوبه ممنون از وقتی که میزارین.
با توجه به تجربه ای که در سفر دارین چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین:
1.وقتی شما درخواست شینگن میدین قاعدتا باید پرواز و هتل هم رزرو کنید. اگر شما نخواین صرفا با اون پرواز رزرو شده و اون هتل سفرتون رو شروع کنید امکانش هست؟ یعنی یه رزرو صوری! چون شنیدم میشه بدون هزینه رزرو کرد!
یعنی بخوایم که ایرلاین رو عوض کنیم و یا مثلا به جای هتل به هاستل بریم... (خود رزرو هاستل برای سفارت قابل قبوله؟!)
2.اگر من بخوام میتونم پرواز رفتم رو به رم اوکی کنم بعد پرواز برگشت رو از بارسلون بیام؟ چون شنیدم میگن بعضی کشورها نمیزارن فقط پرواز رفت به اونجا داشته باشین! تجربه خودتون چطور بوده؟
3.سوال اخر اینکه اگر بخوایم تنهایی یا دو سه نفری بریم باید زبان انگلیسیمون در چه حد باشه به نظر شما ؟( حالا اگر انگلیسی همه جا هم به کار بیاد مثل ایتالیا فرانسه یا اسپانیا! :)...
ممنون میشم راهنمایی کنید . با تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام دوست عزیز
برای مورد یک دو تا مطلب راهنمای بلیط هواپیما نوشتم، مطالعه کنید.
مورد دوم امکانش هست ولی من ترجیح میدم ورود و خروجم از کشوری باشه که ویزا گرفتم.
مورد سه جوابش مفصله و دارم یک مطلب در موردش مینویسم.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۱ ماه پیش

ممنون و متشکر. برقرار باشید

پاسخ
پاسخ
A
Ariyana
۱ ماه پیش

با سلام و تشکر فراوان بابت مطالب مفیدتون. من ۳۱ سالمه و بصورت آزاد تدریس خصوصی زبان میکنم و کار دولتی ندارم. البته پول در حد کافی دارم. اگر بخوام ویزای شنگن از طریق سفارت هلند برای یک سفر توریستی به هلند رو اخذ کنم، بخاطر اینکه کار رسمی ندارم آیا درخواستم رد میشه؟ خواهش میکنم کمکم کنید.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
داشتن شغل یکی از مواردی هست که به سفارت نشون میده شما به ایران برمی گردید. سعی کنید مدرکی برای شغلتون جور کنید.

پاسخ
پاسخ
ف
ف
۱ ماه پیش

سلام وقت بخير
براي تمكن مالي اگه حساب به صورت سپرده باشه و به اسم خانم باشه مشكلي داره؟؟
گردش حساب براي ٢ماه باشه مشكل داره؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
به اسم خانم یا آقا باشه فرقی نداره.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۱ ماه پیش

با سلام. دوستان سوالی داشتم و اینه که 1.اگر من ویزا رو به صورت شخصی اقدام کنم بعدش میتونم با تور اقدام به سفر توریستی کنم؟ 2.در ضمن دریافت ویزا چه از طریق تور و چه از طریق شخصی هر دو مصاحبه لازم داره دیگه درسته؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
بله میتونید
هر دو انگشت نگاری و حضور در سفارت رو دارید ولی وقتی با تور میرید قاعدتا سوالی پرسیده نمیشه.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۱ ماه پیش

ممنون از شما

پاسخ
پاسخ
پ
پیام
۱ ماه پیش

سلام
کپی از مدارک منظورتون کپی فارسی هست دیگه؟
و اینکه چه طور میتونم یک ویزا یا مستر کارد برای خودم تو سفر تهیه کنم . ممنون میشم تو یک پست جدا راجع به این کارت ها توضیحاتی بدید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
آخه کپی کپی هست دیگه. از همه مدارک یک کپی بگیرید برای احتیاط، هزینه ای نداره.
در مورد ویزا کارت فرصت کنم مینویسم

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱ ماه پیش

سلام خدمت شما...من دانشجو هستم و تا اخر سال 97 معافيت تحصيلي دارم...دو تا سوال داشتم خدمتتون اول اينكه من ميتونم با 15 ميليون وثيقه (كسي رو هم ندارم دعوتنامه بفرسته) ويزاي توريستي هلند رو بگيرم؟ و بعد اين كه من براي پرس و جو درباره دوره هاي مربيگري فوتبال در هلند (چون آشنايي رو اونجا ندارم) ميخوام برم و با خود فدراسيون فوتبال اين كشور مستقيما صحبت كنم (ايميل و تلفن رو جواب نميدن) و شرايطشو بدونم، بعد از اينكه برگشتم اگر همه چيز محيا بود امكانش هست كه بتونن براي من دعوتنامه بفرستن براي شركت در كلاسها و آيا اينكه اين دعوتنامه قابل تمديد هست يا نه؟ چون اين كلاسها به صورتيه كه از يه مدت به بعد بايد به صورت عملي در يك تيم حضور داشته باشي...

ممنون ميشم اگر پاسخ بديد...

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام محمد
سفارت هلند وثیقه نیاز نداره و نیاز به تمکن مالی داره. لطفا یکبار دیگه متن بالا رو دقیق بخونید.
در مورد دعوتنامه هلند و نوعش بستگی به تمایل موسسه فوتبال داره که به شما بده یا نه. من نمیتونم نظری بدم. دعوتنامه قابل تمدید نیست، میتونه دوباره دعوتنامه بده یا اگر ویزای تحصیلی یا کار گرفتی در خود هلند ویزا رو تمدید کنی.

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱ ماه پیش

نه فكر كنم منظورمو اشتباه رسوندم منظور من وثيقه براي نظام وظيفه بود چون من مشمولم و معافيت تحصيلي دارم....بعد اگر دعوتنامه بفرستن بايد برگردم تا دوباره بفرستن يا همونجا هم ميشه موند؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

من از قوانین نظام وظیفه و معافیت تحصیلی اطلاعی ندارم.
اگر دعوتنامه برای مدت محدودی باشه، باید از هلند خارج بشید تا بتونید دوباره برای ویزا اقدام کنید.

پاسخ
پاسخ
ف
فاطمه
۱ ماه پیش

سلام. من باید آگوست برای سمینار به هلند برم. دعوت نامه سمینار را هم دارم و هزینه ثبت نامش را هم پرداخت کردم اما متاسفانه سفارت وقت نمیده!!! چیکار کنم؟ راهی بلدید که بتونم وقت بگیرم یا وقت بخرم؟ آژانس ها میتونن کمک کنن؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
با برگزارکننده سمینار تماس بگیرید و از اونها درخواست کنید با سفارت تماس بگیرند و درخواست نوبت مصاحبه هلند کنند.
من آژانسی که همچین کاری انجام بده نمیشناسم.

پاسخ
پاسخ
ف
فاطمه
۱ ماه پیش

ممنون از پاسختون. اگر این راهی هم که شما می فرمایید جواب نداد. آیا می تونم برای ورود از کشور دیگه ای اقدام کنم و بعد برم به هلند؟ اگر امکانش باشه شما کدوم سفارت را پیشنهاد می کنید؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

وقتی که کنفرانس در هلند هست بعیده کشور دیگری برای این کنفرانس به شما ویزا بده

پاسخ
پاسخ
خ
خسرو
۱ ماه پیش

سلام من خوشحالم که سایت شما را پیدا کردم الان چند روزه دارم نگاه میگنم . 2 تا سوال دارم: 1. اگر بخواهم مهر ماه هلند بروم چه زمانی باید ایمیل بزنم؟ 2. آیا موقع ارائه مدارک به سفارت رزرو هتل و رزرو بلیت هواپیما هر دو باید تحویل بدهیم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام، خوش آمدید
فکر می کنم الان هم ایمیل بزنید جواب بدهند.
بله برای درخواست ویزای هلند به رزرو بلیط و رزرو هتل نیاز دارید.

پاسخ
پاسخ
ا
امید
۱ ماه پیش

سلام احمد جان
ایمیل تاریخ و وقت مصاحبه ما اومده، ساعتش خورده 7:40 در حالیکه ساعت کاری سفارت مطابق سایت از 9:00 صبح شروع میشه. چجوریه به وقت هلند به ما وقت داده یا باید همون 7:40 صبح بریم؟
برای زوج ها ترجمه شناسنامه کافیه یا باید یک سری مدارک نظیر عقدنامه رو هم ترجمه کرد؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام امید جان
ساعت کار سفارت هلند از 7:30 صبح هست. یک سری از مراجعه کننده ها قب لاز 7 اونجا بودند :-) شما همون 7:30 اونجا باش
من ندیدم جایی عقدنامه خواسته باشه! دوستم که به همراه همسرش رفته بود فقط شناسنامه و ترجمه اون رو بردند. اگر مدارک اضافه تری نیاز باشه همون روز مصاحبه بهتون گفته میشه.

پاسخ
پاسخ
م
میلاد
۱ ماه پیش

سلام، وقت شما بخیر.ممنون از توضیحات مفید شما.من اگر بخوام برای خودم و دو تا از دوستانم از طریق ایمیل وقت مصاحبه بگیرم باید توی ایمیل خودم مشخصات اونها رو هم در کنار مشخصات خودم بفرستم یا اینکه برای هر کدوم ایمیل جداگانه بفرستم یا اینکه اونها باید خودشون ایمیل بزنن؟ من و دو تا همسفرمون در روز مصاحبه میتونیم یک شماره برای مصاحبه دریافت کنیم و پیش یک افسر مصاحبه رو انجام بدیم یا نه؟

پاسخ
پاسخ
ا
امید
۱ ماه پیش

من هم گروهی درخواست دادم و یک ایمیل برای تمام افراد فرستادم و برای هممون هم در یک روز و یک ساعت مشخص زمان مصاحبه اختصاص داده شده.

پاسخ
پاسخ
م
میلاد
۱ ماه پیش

ببخشید چند روز طول کشید تا جواب ایمیل شما رو بدن و وقت تعیین کنن؟ برای چه تاریخی بهتون وقت دادن؟ ممنونم از پاسخ گویی

پاسخ
پاسخ
ا
امید
۱ ماه پیش

مورد ما دو سه روزی تعطیلی بین هفته بهش خورد ولی جمعاً 8 روز طول کشید. برای اواسط سپتامبر وقت دادند.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
بهتره همه رو در یک ایمیل بزنید تا وقت مصاحبه هم در یک روز باشه. روز مصاحبه هم یک شماره بگیرید.

پاسخ
پاسخ
م
میلاد
۱ ماه پیش

سپاس

پاسخ
پاسخ
ا
اکبر
۱ ماه پیش

با سلام
یک سوال داشتم ببخشید من یک دعوتنامه برای مصاحبه کاری دارم. آیا اصولا دعوت نامه کاری برای ویزای شینگن 4 روزه برای ویزای پروفشنال مورد قبول واقع خواهد شد.؟
ممنونم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
بله قابل قبوله. ویزای شینگن بیزنس (کاری) کوتاه مدت میگیرید و برای مصاحبه میرید هلند.

پاسخ
پاسخ
م
مهسا
۱ ماه پیش

سلام من یک دعوت نامه ی غیر رسمی به زبان آلمانی از دوست آلمانیم دارم که در ایران با هم ٖآشنا شدیم و من میزبانش بودم که توی نامه نوشته که مدت اقامتم رو در خونش هستم و هزینه خوراک و اقامتم با اونه به علاوه اینکه میتونم خودم هم هتل رزرو کنم و برای اثبات هزینه های سفر ۲۰ میلیون دارم و قصدم از سفر توریستیه...بنظر شما از آلمان درخواست بدم یا بیخیال دعوت نامه بشم و خودم از هلند یا لهستان؟ممنون از راهنماییتون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
آلمان از هلند و لهستان سختگیرتره ولی مزیت دعوتنامه رو دارید. تصمیم سختیه

پاسخ
پاسخ
ز
زهره
۱ ماه پیش

سلام ممنون بابت مطالب مفیدتون ولی میشه راجب ویزای لهستان و مدارک مورد نیازش توضیحی بدید؟ ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام دوست عزیز
در مورد ویزای شینگن لهستان یک مطلب نوشتم که آماده سازی و ویرایشش تا فردا تمام میشه.

پاسخ
پاسخ
س
سپیده
۱ ماه پیش

سلام
مرسی از توضیحات جامع شما🙏
یک سوال:
سفارت هلند چه بیمه هایی رو قبول داره.چون من هرچی گشتم ندیدم.
مثلا اتریش فقط بیمه معلم قبول داشت الان رو نمیدونم.میخواستم بدونم سفارت هلند چطور؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
در سایت جدید سفارت هلند اسمی از بیمه های مورد قبول هلند برای ویزای شینگن آورده نشده. هر بیمه ای که انتخاب کردید از دفترش بپرسید برای سفارت هلند معتبر هست یا خیر. خود بیمه ها بهتر میدونند.

پاسخ
پاسخ
س
سعید سره
۱ ماه پیش

خیلی مفید و عالی بود

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

خوشحالم براتون مفید بوده

پاسخ
پاسخ
ا
امير
۱ ماه پیش

سلام. من امروز مصاحبه هلند رو داشتم براي رفتن به سامر اسكول. اما نميدونستم بايد ترجمه شماسنامه ببرم. مامور سفارت گفت اشكالي نداره. به نظرتون براي ويزام مشكلي به وجود مياد؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام امیرجان
وقتی که کارمند سفارت به شما گفته اشکال نداره دیگه چرا نگرانی

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۱ ماه پیش

سلام دوست عزیز،
جسارتاً چه زمانی ایمیل زده بودید که امروز به شما وقت مصاحبه دادند؟ و آیا دعوتنامه (letter of invitation) از دانشگاه مقصد داشتید؟ چون برخی دانشگاه‌ها تنها تأییده‌ی ثبت‌نام (letter of acceptance) می‌دهند.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱ ماه پیش

دانشگاه نوبت گرفت به من نوبت نمیدادن! دعوت نامه هم ندادن فقط نامه قبولی دادن. ولی با این حال من توی قسمت inviting organization فرم شنگن واردش کردم. نمیدونم کارم درست بوده یا نه!

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۱ ماه پیش

ممنون از پاسخ شما. می‌شه منظورتون رو از این که می‌فرمایید به شما نوبت نمی‌دادن بگید؟ و اینکه چه جوری شد که دانشگاه براتون نوبت گرفت؟ بنده هم در کلاسی که ۲ ماه دیگه برگزار می‌شه ثبت‌نام کردم، ولی در مورد اینکه بتونم وقت سفارت بگیرم یا نه نگران هستم.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱ ماه پیش

میگفت ده هفته دیگه نوبت میدیم. منم به استادم ایمیل زدم اونم زنگ زد به سفارت یه سری مدارک هم در مورد کورس و اسکالرشیپ من فرستاد براشون و نوبت دادن!

پاسخ
پاسخ
ش
شیرین
۱ ماه پیش

آقای امیر جسارتاً شما هم سامر اسکول حقوق بین الملل لاهه رو شرکت میکنید؟ کنجکاو شدم :)
و اینکه اگر لطف کنید بگید دقیق مدارک چی بردید و برخورد سفارت چطور بود؟ من چهارشنبه دارم میرم. ممنون.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱ ماه پیش

نه. من سامر اسکول اوترخت رو میرم. مدارک هموناییه که توی چک لیست گفته به اضافه ترجمه شناسنامه. گواهی اشتغال یا تحصیل به عنوان مدرک بازگشت به کشور حساب میشه. برخوردشون هم خوبه البته به جز مامور دم در! ولی گیر به من نداد. دو سه تا سوال در مورد مدت موندن و جای موندنم پرسید.

پاسخ
پاسخ
ر
رز
۱ ماه پیش

دوستان عزيز
من و دوستم از سفارت يونان علي رغم كامل بودن مدارك بدون دليل ريجكت شديم. در واقع هر كسي امروز تا زمانيكه ما اونجا بوديم به سفارت مراجعه كرد رد شد و همه شاكي و عصباني بودند. فقط يك اقا كه سه ويزاي شينكن از قبل داشت اكي شد توصيم اينه اصلا از اين سفارت اقدام نكنين
از راهنماييهاي دوستان بسيار استفاده كردم
تجربه اي بود كسب شد و كذشت شايد قسمت نبوده
براي همه از صميم قلبم ارزو ميكنم سفرهاي هيجان انكيز و جذاب داشته باشند به هر جايي كه اراده كنند بدون محدوديت و مرز

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام دوست عزیز
متاسفم نتونستید ویزا بگیرید. امیدوارم تجربه های بعدیتون بهتر از این باشه 🙏
دیروز یک مطلب مفصل در مورد ویزای یونان و سفارت بی نظم و کارمندای بی ادبش نوشتم. با اجازتون کامنتتون رو به اونجا هم منتقل می کنم.

پاسخ
پاسخ
ر
رز
۱ ماه پیش

مدیر سایت شما صاحب اختیار هستید بازم ممنونم از راهنمایی های دلسوزانتون. سپاس فراوان

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

آرزوی موفقیت در سفرهای آینده

پاسخ
پاسخ
a
ajdar
۱ ماه پیش

سلام
توضیح خوب و عالی
من قصد دیدار فامیل درجه یک در هلند دارم
و پروسه ویزا ظاهرا طولانی است چکار باید کرد

پاسخ
پاسخ
ج
جمال
۱ ماه پیش

سلام. ممنون از اطلاعات خوبي كه اينجا گزاشتين. من و همسرم ماه اينده وقت سفارت داريم. ٢تا سعوال داشتم. اول اينكه أيا ما هر دو با يك نفر مصاحبه ميكنيم و از مداركي مثل سند ازدواج يك كپي ميخوايم يا ٢تا؟ به تأييد وزارت أمور خارجه برسه ترجمه ها يا اينكه لازم نيست؟ سعوال بيديمون كه ممنون ميشم راهنمايي كنين در مورد سعوال چرا هلند ميرين هست... من و همسرم سنمون زير ٣٠ هست و پاسمون هم هيچ ويزايي نداره و ميدونيم ريسك بالايي هست و احتمال ويزا ندادن بهمون خيلي بالاست. هنوز جوابي براي اين سعوال پيدا نكرديم كه چي بگيم كه قانع بشن و مثل مثالي كه زدين نگن خوب برو شمال ايران رو ببين. ممنون ميشم جواب بدين. با تشكر.

پاسخ
پاسخ
ف
فرامرز
۱ ماه پیش

با سلام.ما میخواستیم دوهفته به هلند و از اونجا یک هفته به پاریس بریم و هفته بعد هم وقت مصاحبه داریم.به نظر شما به سفارت هلند اعلام کنیم که یک هفته هم می خواهیم به پاریس برویم ویا به سفارت بگوییم تمام اقامت را درهلند به سر می بریم و بعد از آمدن ویزا هتل پاریس را رزرو نماییم.وسوال دیگر اگر سفارت هلند متوجه یک هفته اقامت ما در کشور دیگر شنگن(فرانسه)شود آیا احتمال ریجکت خیلی زیاد می شود؟درضمن ممنون بخاطر سایت ومطالب بسیار خوبتون.

پاسخ
پاسخ
س
سپيده
۱ ماه پیش

مرسي از مطالب مفيدتون ، يه سوالي داشتم ، من و همسرم مي خوايم اقدام كنيم براي گرفتن ويزا ، اينكه من درخواست دهنده باشم يا همسرم و اسم من يا اون به عنوان متقاضي باشه فرق داره ؟ چون سند خونه به نام منه و موجودي حساب و اينا هم براي من فعالتره، يا چون خانواده هستيم و باهم مي ريم فرقي نميكنه؟ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد، بعد اينكه شما سفارت سوئيس رو پيشنهاد مي كنين يا هلند رو براي اخذ ويزا چون ما قصد سفر به ايتاليا يا فرانسه براي شهريور رو داشتيم اما فرانسه كه تا شهريور وقت نميده و ايتاليا هم كه به نظر مياد نوبت دهي اش بي سروسامونه ، سايت باز ميشه و سريع پر ميشه ، مرسي

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام دوست عزیز
شما هر کدام باید یک فرم جداگانه پر کنید و هر دو نفر متقاضی هستید. چون خانواده هستید یک سند ملکی و یک حساب بانکی کافیه، فرقی هم نداره به اسم کی باشه.
راجع به سفارت سوییس اطلاعی ندارم.

پاسخ
پاسخ
س
سینا
۱ ماه پیش

باسلام.باتشکر از راهنمایی های بسیار خوبتون.یه سوال داشتم.برای ترجمه مدارک تایید مهر دادگستری لازم هست؟چون شنیدم فقط شناسنامه مهر دادگستری نیاز داره.بعد هزینه ترجمه مدارک حدودا چقدر می شود؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام دوست عزیز
توی متن به صراحت نوشتم که ترجمه دارالترجمه کافیه. فکر نکنم سفارت هلند سیاستش رو تغییر داده باشه.
هزینه ترجمه مدارک بستگی به نوع مدرک و همچنین دارالترجمه داره، با یک تلفن ساده یا مراجعه میتونید بپرسید.

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۱ ماه پیش

اقا یه سوال
ما چند وقت پیش برا سفارت هلند رفتیم و مدارکمون کامل بود و ما نصف خانواده مون میریم و بقیه میمونن ایران(خانواده چهار نفری هستیم) برای دیدن عموم و دعوت نامه هم داریم و مدارکمون کامل بود حتی سند هم که نمیخواستن من به نامم سند بود و ترجمه کردم فرستادم فقط یه مساله پیش اومد و از کارم یه نامه گرفتم که سمت و حقوق و ناریخ رفت و برگشت توش قید شده بود و به زبان انگلیسی بود بعدش دارالترجمه گفت باید نامه به فارسی باشه که همان نامه به فارسی برگردانده شد ولی یک اشتباه به وجود آمد و تاریخ رفت و برگشتم د رنسخه انگلیسی با فارسی چند روز تفاوت داشت و من هنگام مصاحبه حواسم نبود و هم نامه فارسی و ترجمه شو دادم هم نسخه انگلیسی رو میخواستم بدونم این مشکلی برام ایجاد میکنه یا نه؟
مورد دوم اینکه اون فرمی بود که تایپی باید پرمیکردیم من آخرش محل امضا رو اشتباه امضا زدم میخواستم ببینم این موارد برام اشکالی درست میکنه یا نه؟؟؟
با تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام علی جان
همه مدارکی که فارسی هستند باید به انگلیسی ترجمه بشند، وقتی مدرکی اصلش انگلیسی باشه دیگه اصلا نیازی به ترجمه نداره. همون یک برگ گواهی اشتغال به کار انگلیسی کافی بوده و بقیه همه اضافی. امیدوارم فقط همون اصل انگلیسی رو بهش توجه کنند و مشکلی از این بایت نداشه باشید.
امضا در محل اشتباه هم بعید میدونم مشکلی داشته باشه، کارمند سفارت هلند باید اون رو چک میکرده و از شما میخواسته در محل صحیح امضا کنید.
امیدوارم بدون مشکل ویزاتون رو بگیرید. نتیجه رو به ما هم بگید.

پاسخ
پاسخ
پ
پیام
۱ ماه پیش

سلام علی اقا
من چند تا سوال داشتم از شما
1. وقتی رفتید سفارت اقدام خاصی باید انجام میداد ید تا متوجه بشن شما دو نفر با هم قصد سفر دارید؟ یا چون صرفا دعوت نامه یکسان داشتید خودشون متوجه میشند؟
2. از شما سوالی راجع به تسلط تون به زبان انگلیسی پرسیده شد ؟ به طور کلی چی میپرسند
و ممنون میشم این جآ گرفتن ویزاتون رو اطلاع بدید و ما رو در شادی تون سهیم کنید

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۱ ماه پیش

سلام
نه هیچ سولی نکردن فقط گفتیم ما دو نفریم با هم میریم گفتن چرا بقیه نمیان گفتم که درس دارن و نمیان اونام زیاد دیگه هیچی نپرسیدن راستش کلا زیاد سوال نپرسید فقط از شغل من پرسید و جواب دادم من چون واقعا قصد موندن نداشتم باید حتما سر تاریخ برگردم اونجا کاملا حقیقت رو گفتم ولی کلا زیاد سوال نپرسیدن

پاسخ
پاسخ
م
مهشید
۲ ماه پیش

با سلام ببخشید من یه سوالی داشتم اگر در پاریس یا رم نیاز به یه لیدر فارسی زبان داشته باشیم آیا وجود داره ؟از کجا میتونیم پیدا کنیم ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
پاسختون ایمیل شد.

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۲ ماه پیش

سلام یک سوال در صورت ریجکت شدن چطور باید اعتراض داد؟
با تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام دوست عزیز
در صورت ریجکت شدن میتونید یک نامه بنویسید و با ذکر دلایل اعتراض خودتون رو به سفارت اعلام کنید. قبلا سفارت هلند به این صورت بود که خودش نامه رو قبول نمی کرد و می گفت این نامه رو باید به آدرسی در هلند پست کنید. میتونید از سفارت بپرسید الان ایمیل قبول می کنند با نه. زمان اعتراض هم محدوده و حداکثر یک ماه بعد از ریجگت شدن ویزای شینگن هست. این رو هم بخاطر داشته باشید پاسخ به اعتراض شما ممکنه طولانی بشه.

پاسخ
پاسخ
غ
غزاله
۲ ماه پیش

سلام مطالبتون خیلی اموزنده بود من برای ویزایی تحصیلی می خوام اقدام کنم و از طریق آژانس می خوام اقدام کنم ایا شما در مورد ویزایی تحصیلی اطلاعاتی دارین؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
نه متاسفانه از ویزای دانشجویی هلند اطلاعی ندارم.

پاسخ
پاسخ
ف
فرزین
۲ ماه پیش

سلام و ممنون از مطالب مفید
من هم مثل شما میخوام تجربه گرفتن ویزای اول شینگنم رو برای خوانندگان عزیز بنویسم و این رویای گرفتن ویزای شینگن رو برا همیشه نزد ایرانیهای عزیز تبدیل به واقعیت بکنم
قصه من و همسرم در آذر ماه سال 94 شروع شد تصمیم گرفتیم تعطیلات عید 95 بریم اروپا و مثل همه دوستانی که همچین قصدی رو دارن یه سرچ تو گوگل زدیم و با ارقام میلیونی و یورویی زیاد مواجه شدیم یه ذره جستجو رو دقیق تر کردم که برای گرفتن ویزا بصورت شخصی و بدون تور چیکار میشه کرد؟
رفتم سراغ توریستی ترین شهر اروپا پاریس رو بعنوان مقصد انتخاب کردیم پس باید ویزامون رو قاعداتا از فرانسه میگرفتیم برای همین به سایت سفارت فرانسه در تهران مراجعه کردم و دیدم نوشته با این شماره تماس بگیرید برای وقت مصاحبه ...
اسم و شماره پاسپورت و شماره تماس هامون رو آماده کردم و شماره سفارت رو گرفتم چند تا بوق خورد و رفت رو آهنگ انتطار ....
فک کنم 10 دقیقه آهنگ شنیدم ولی مایوس نشدم یه خانمی جواب داد گفتم وقت مصاحبه میخوام دوباره hold شدم 20 دقیقه بعد اسمها و شماره پاسپورت و شماره موبایلهامون رو پرسید و برای 30 دی ماه (حدود دوهفته بعد از تماس) بهمون وقت داد...
مدارک رو طبق چیزهایی که تو خود سایت سفارت خواسته بود آماده کردیم و 6 صبح روز موعود رفتیم سفارت فرانسه تو خیابون نوفل لوشاتو چند نفری جلوی ما بودن و یواش یواش شلوغ شد تا 7:30 که درو باز کردن و رفتیم داخل اول 60 یورو رو دادیم به صندوق و با فیش رفتیم باجه بعد
4 تا سوال ساده پرسید ازما
خونه دارید ؟
بچه دارید ؟
به زبان انگلیسی چقدر تسلط دارید ؟
و شغلتون چیه ؟
همینا و مدارک رو چک کرد و یه فیش بهمون داد دو هفته بعد رفتیم خیلی شیک ویزای یکماهه با اعتبار 15 روز گرفتیم
بهمین راحتی و بدون هیچ دردسری

تنها چیزایی که باید رعایت کرد جلوی اون کسی که سوال میپرسه اینه که استرس نداشته باشید و طوری نشون بدین که قطعا به ایران بر میگردین خب گواهی شغلی و داشتن دارایی ها بی تاثیر برای اینکه طرف بفهمه برگشتنی هستین نیست
گواهی تمکن مالی در حد 60- 70 میلیون کافی به نظر میرسه
رزرو بلیط های هتل ها و پرواز هاتون باید بهم بخوره و قصد سفرتون اگه پرسید رو بدون استرس و واقعیت رو بگین
و در کل خیلی ساده تر از اون چیزی بود که فکر میکردیم ...

در هر صورت این تجربه اول شینگن من و همسرم بود که بمدت دو هفته اول عید 95 رو برای ما خاطره ای فراموش نشدنی بجا گذاشت.
یک هفته پاریس بودیم و یک هفته هم بارسلون پرواز داخلی هم طبق اون چیزی که دوست عزیزمون توضیح دادن پیش رفت بدون مهر ورود و خروج و هیچ مشکلی ...

آب و هوای فرانسه در اروپا سرده و ممکنه اون لذتی رو که باید و شاید نبرید ولی بارسلون بهتر بود با اینکه تو آب نمیشد رفت ولی بهتر از پاریس بود و این دلیلی شد که سفر دوممون به اروپا رو دیگه به عید نندازیم و برای تابستون سال بعد برنامه ریزی کنیم ..

این شدکه عید 96 اقدام کردیم به گرفتن وقت سفارت ها برای سر تابستون دریغ از اینکه خیلی دیر جنبیده بودیم و وقت سفارت ها پر شده بود فرانسه که دیگه روش تلفنی نداشت و باید ایمیل میزدی و اونم 2 هفته طول میکشید جواب بده بعلت درخواست های زیاد ..
به هلند ایمیل زدیم که یکروزه جواب میداد و تکلیفمون مشخص میشد و در نهایت تعجب دیدیم که اونم اولین فرصت مصاحبه رو اواسط مرداد 96 داد بهمون و ما هم میخواستیم از تعطیلات عید فطر که هفته اول تیر بود استفاده کنیم ...

خلاصه اینکه مونده بودم از کدوم سفارت اقدام کنم ذهنم رسید به این سایتهایی که با پول وقت ویزا میدن ولی از اونجایی که نمیخواستم از این پولها بدم فقط زنگ زدم آمار بگیرم ببینم چیکار میشه کرد
به هر کدوم که زنگ زدم گفتم برای اول تیر میخوام برم سفر هیچ وقتی نداشتن که یکیشون گفت از یونان میتونه برام وقت بگیره با پرداخت 250 هزار تومن بعد گفت شاید بتونه از سوییس هم بگیره برام ..
اینو که گفت تشکر کردم و برقی تو چشام زد و قطع کردم رفتم سراغ سایت سفارت سوییس
دیدم اونجا هم یه شماره داره برای وقت سفارت با اولین زنگ گوشی رو برداشت و برای 7 خرداد 96 بهمون وقت داد خیلی ساده تر از فرانسه بود ...
و این شد که از اون روز افتادم دنبال جمع آوری مدارک که انصافا این قسمتش سخت تر از فرانسه بود چون همه مدارک باید ترجمه رسمی میشد ..
روز مصاحبه رسید و با 60 یور هامون رفتیم و درب سفارت سوییس تو الهیه یه پیر مرد خوش اخلاق دم در سفارت بود که همون اولش گفت برید پول به ریال بیاریید نفری 240 هزار تومن که سریع یه ATM پیدا کردم و خوشبختانه چالشی متوجه مصاحبه مون نشد ...
فرآیند مصاحبه هم خیلی آسون بود چون یه شینگن از فرانسه هم داشتیم و انگشت نگاری شده بودیم چند تا سوال ساده کرد :
1-چرا سوییس رو برای سفر انتخاب کردید ؟
2- کشور دیگه هم میخوایید برید ؟
3- ویزای فرانسه تون رو هم توریستی گرفته بودید ؟
همین سوالهار و کاغذ دریافت پاسپورت رو برای تاریخ دو هفته بعد بهمون داد ...
امیدوارم مشکلی پیش نیاد و 21 خرداد ویزای دوممون رو بگیریم
امیدوارم مطالب به درد دوستانی که به این سایت مراجعه میکنن خورده باشه و به امید دریافت ویزای همه عزیزان♥

پاسخ
پاسخ
ح
حمیدرضا
۱ ماه پیش

سلام
از خواندن مطلبیتون لذت بردم و یک سوال دارم. بنظر شما آیا هنگام مصاحبه بهتراست زن و شوهر یک شماره بگیرن و با هم پیش یکنفر مصاحبه بشن یا خیر؟ ازین نظر میپرسم که ممکنه یکیشون موفق به گرفتن ویزا بشه اما یکی دیگشون نه. متشکرم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام دوست عزیز
بله وقتی با هم سفر میرید قاعدتا باید پیش یک نفر برید.

پاسخ
پاسخ
ا
امیرحسین
۱ ماه پیش

سلام دوست عزیز،
ممنون از وقتی که بابت پاسخ میگذارید.
بنده هم برای بار اول به همراه پدر و مادرم دارم اقدام میکنم. دو هفته دیگه وقت مصاحبه داریم سفارت هلند.
شنیده ام برای بار اول با درخواست های بیشتر از 14 روز موافقت نمیشه، من میخواستم برای 21 روز درخواست بدم. این مطلب تا چه حد درست است؟
آیا جنابعالی برای بار اول 30 روزه درخواست کردید؟
اگر جناب فرزین خان هم نظری دارن در این خصوص با توجه به تجربه ایشون از سفارت فرانسه، خوشحال میشم راهنمایی بفرمایند.
با تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام امیر جان
من دفعه اول ویزای 30 روزه هلند گرفتم.

پاسخ
پاسخ
ا
امیرحسین
۱ ماه پیش

احمد جان،
از محبتتون سپاسگذارم.
جهت اطمینان خاطر خواستم بپرسم منظورتون دفعه اول اقدام برای شنگن بود دیگه؟ یعنی قبلش هیچ سابقه ویزای شنگن نداشتین؟
چون متاسفانه بنده 2 هفته پیش علیرغم ارائه مدارک کامل و با داشتن دعوت نامه از سفارت نروژ ریجکت شدم به دو دلیل:
نخست نداشتن سابقه شنگن و دوم درخواست 50 روزه برا ویزا.
با سپاس از شما

پاسخ
پاسخ
ا
احمدرضا
۲ ماه پیش

سلام آقا فرزین ممنون که تجربه ات رو با ما در میان میزاری حتما سویس هم به شما ویزا میده و یه تعطیلات خاطره انگیز رو سپری می کنید. از نتیجه ما رو بی خبر نذارید.

پاسخ
پاسخ
ف
فرزین
۱ ماه پیش

سلام مجدد خدمت دوستان
دیروز (21خرداد) ساعت 13:30 به سایت سفارت سوییس رفتم و ویزای یکماهه رو گرفتم
نکاتی که به ممکنه درد مراجعه کنندگان سفارت سوییس بخوره :
1- مبلغی که باید برای صدور ویزا بدین از اول jun شده 260 هزار تومان (ما 28 May رفتیم 240 هزار تومان بود) و برای سن 6تا12 سال 150 هزار تومن شده.
2- برای شینگن اول سوییس رو توصیه نمیکنم (هر چند الان بدون تور دیگه وقت مصاحبه نمیده) چون دو تا از همسفرای ما که شرایطشون کاملا با ما مساوی بود فقط اولین درخواست شینگنشون بود متاسفانه نتونستن ویزا بگیرن :(
3- ما خودمون با اینکه مدارک سکونت و پرینت حساب داشتیم ازمون نخواستن و جزو مدارک ضروری نبود ما هم ندادیم ولی فک میکنم شینگن قبلی(فرانسه) خیلی رو گرفتن این ویزا تاثیر داشته!
به امید موفقیت همه دوستان در گرفتن ویزا 👍

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

مرسی از توضیحاتت فرزین جان. خود من هیچ اطلاعاتی از ویزای سوییس نداشتم. امیدوارم سفر بسیار خوبی داشته باشید 👌🚂

پاسخ
پاسخ
ا
احمدرضا
۱ ماه پیش

سلام مجدد آقا فرزین
ممنون که نتیجه رو با ما درمیان گذاشتی. مبارک باشه ایشاله یه سفر پر از شادی و تندرستی در کنار خانواده داشته باشید.واقعا گرفتن شینگن یه موفقیت شده. چند تا سوال
1-شما در حال حاضر فرزند هم دارید؟ در سفر فرانسه که گویا نداشتید؟ چون چند نفر به من گفتند به شما ویزا ندادن به خاطر بچه ها بوده من دو تا بچه 5 ساله و 1 ساله دارم
2-وقتی متصدی سفارت سویس پرسید قصد سفر به کشور دیگر هم دارید چی جواب دادید؟
ممنون از وقتی که میزاری

پاسخ
پاسخ
ف
فرزین
۱ ماه پیش

خواهش میکنم
احساس وظیفه میکنم تو این محیط خوب و صمیمی که احمد عزیز برامون فراهم کرده اگه تجربیاتی هرچند کم دارم به اشتراک بذارم شاید برای گرفتن ویزای حتی 1 نفر کمک کنه.

درخصوص سوال اولتون باید بگم که خیر ما فرزند نداریم هم زمان درخواست از فرانسه(بهمن 94) هم سوییس (خرداد 96) و اینکه بعید میدونم دلیل ویزا ندادن شما بخاطر داشتن فرزند باشه !
چون دوستانی داشتم که دختر 4 ساله داشتن و ویزا گرفتن
درکل نمیشه یک قاعده کلی برای نگرفتن ویزا تعیین کرد. ممکنه بعضیا بگن اگه بچه کوچیکتون رو نبرید اونها مطمئن میشن بخاطر اون حتما برخواهید گشت و ویزا رو صد درصد میدن ولی من این نظریه رو قبول ندارم !
درخصوص سوال دوم عین سوال و جواب رو براتون میذارم :

سوال : چرا سوییس رو برای سفرتون انتخاب کردید ؟
جواب : حقیقتش برای سفر تابستون امسال کشور هلند و سوییس رو انتخاب کرده بودیم و چون وقت سفارت هلند تا مرداد ماه پر بود و برای ما مقدور نبود مرخصی در اون تاریخ بگیریم درخواستمون رو از سوییس انجام دادیم که خوشبختانه بهمون وقت داد.
کشور دیگه ای هم میخوایید برید؟
بله 4 روز آخر سفر ایتالیا هستیم
سوال : دیگه قصد رفتن به هلند ندارید ؟
جواب : نه متاسفانه دیگه وقتمون اجازه نمیده
*******************************************
ببینید خیلی مهمه اون کسی که داره با شما مصاحبه میکنه احساس کنه دارید واقعیت رو میگید.
چون برنامه هتل ها و پروازهامون (10 روز سوییس و 4 روز ایتالیا) دستش بود قطعاً من اگه میگفتم شاید هلند هم بریم بین صحبتهام و مدارک تناقض میدید و ممکن بود ویزا نده.
اگه دقت کرده باشین سمت راست فرم ویزای نوع C یه جاهایی برای تایید افسر مصاحبه کننده داره که همینطوریکه داره از شما سوال میپرسه اونجاهارو تیک میزنه و گاهی یه چیزایی مینویسه که بنظرم تو مراحل بعدی صدور ویزا راهنمای نفر کنترل کننده بعدی هست ...
موقعی که داشت ووچر هتل هارو میدید یه شماره ای تو سیستمش میزد و رو فرم من یادداشت میکرد که فکر میکنم تاریخ ها بوده و یا اسم هتل و شماره رفرنسی رزرو که شاید بعدا به هتل ایمیل بزنن و تاییدیه بگیرن ...
به هر حال صادق بودن و بدون استرس به سوالاتشون جواب دادن خیلی کمک میکنه.
موفق باشید ✌

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام فرزین جان
سپاس فراوان که اینقدر دقیق و با جزییات تجربه هات رو برای من و خوانندگان سفرنوشت نوشتی. امیدوارم سفر سوییس حسابی خوش بگزره

پاسخ
پاسخ
A
Afsaneh
۲ ماه پیش

سلام وقتتون بخير من سوالي داشتم كه خواستم باتوجه به تجربه شما درباره اش ازتون كمك بگيرم من وهمسر ودوفرزندم تقاضي ويزاي توريستي هلند را كرديم وعلارغم اينكه مدارك آرائه شده كامل بود چند روز پيش موقع دريافت نتيجه ديديم كه ريجكت شديم !!!الان آيا با توجه به اينكه در سيستم سفارت ريجكتي ما معلوم هست ايا ما ميتونيم براي كشوري ديگه كه راحتتر شينگن بده اقدام كنيم ؟طبق نظر بعضي ها بايد بين شش ماه تا يكسال اقدامي نكنيم (البته آژانسهايي هستند كه اقدام به رفع ريجكت ميكنند) لطف كنيد راهنمايي بفرماييد سپاسگزارم

پاسخ
پاسخ
پ
پیام
۲ ماه پیش

دلیل ریجکت بودن رو چی اعلام کردند؟
مدارک کامل یعنی چی رو شامل میشد؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام دوست عزیز
متاسفم نتونستید ویزا بگیرید. اینکه آژانس ها چطور رفع ریجگتی می کنند و آیا واقعا این کار رو می کنند یا کلاه برداریه اطلاعی ندارم.
اقدام کردن از یک سفارت دیگه مشکلی نداره ولی بستگی داره توی پاسپورت شما اثری از اقدام برای ویزای هلند باشه یا نه. بعضی مواقع سفارت ها بعد از رد درخواست پیامی رو وارد سیستم می کنند که از بقیه کشورهای عضو شینگن درخواست میکنه از ورود اون شخص به محدوده شینگن جلوگیری کنند ولی خیلی کم این اتفاق میافته.
اون 6 ماه صبر کردن رو من هم شنیدم و اطلاعی از درست و غلط بودنش ندارم.

پاسخ
پاسخ
ف
فاطمه
۲ ماه پیش

سلام. ممنون میشم اگر منو راهنمایی بفرمایید. من قصد رفتن به کشور هلند برای ارائه مقاله در یک سمینار را دارم. دعوت نامه سمینار هم برام ارسال شده. حالا خواهر من هم میخواد همراه من بیاد. سوالم اینه که زمانی برای وقت گرفتن به سفارت هلند ایمیل می زنم باید بگم خواهرم همراه منه و به اونم وقت بدید؟ یا اصلا چیزی نگم و روز سفارت باهم بریم؟ می ترسم وقت جداگانه توریستی براش بگیرم یه زمان دیگه وقت بدن و به مسافرتمون نرسیم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
در یک ایمیل هر دو درخواست رو بدید، مشخصات هر دو نفر و هدف سفر رو کامل بنویسید.

پاسخ
پاسخ
ب
بهار
۲ ماه پیش

سلام روزتون بخیر یکی از دستان من برام قراره تا یک ماه دعونتامه هلند بفرسته من مدارکم تقریبا تکمیله حساب بانکی خوب دارم ولی سند ملکی ب نام خودم ندارم بنظرتون قبول مینه سفارت؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام دوست عزیز
همونطور که توی متن بالا هم نوشتم داشتن سند ملکی برای درخواست ویزای شنگن هلند اجباری نیست و من هم نداشتم.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۲ ماه پیش

نوبت اضطراراری رو با درخواست دانشگاه تونستم بگیرم. دانشگاه زنگ زد به سفارت و مدارک هم براشون فرستاد و نوبت دادن

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

ممنون از توضیح

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۲ ماه پیش

سلام.
یه سوال داشتم. من میخوام برم هلند برای سامر اسکول و الان با هزار بدبختی یه نوبت اضطراری گرفتم چون قبل از سفرم نوبت معمولی نمیداد. حالا سوالم اینه که ایا اگه توی بخوام چند روز اضافه تر برم پاریس اونوقت فرایند ویزا رو سخت تر میکنه یا نه. مخصوصا اینکه روز نوبتم با روز پروازم ۱۷ روز فاصله داره میخوام بدونم اگه ممکنه فرایند ویزام رو کند کنه تا اصلا اسمی از فرانسه نیارم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام. سوالتون کمی مبهمه. اگر منظورتون اینه که درخواست چند روز بیشتر موندن بعد از سامر اسکول رو بدید، به نظر من منطقیه، خصوصا اگر دورتون طولانی باشه. میتونید بگید قصد دیدن هلند رو دارید بعد از پایان سامر اسکول.
نوبت اظطراری چطوری گرفتید؟

پاسخ
پاسخ
s
shokofeh
۲ ماه پیش

سلام
براى من هلند نقص مدارك زده ايا اعتراض كه مدت ان يك ماه است انجام بذهم يا خير

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام دوست عزیز
اگر سفارت هلند نقص مدرک زده که اعتراض معنی نداره. شما اون مدرکی که ناقصی زده رو تهیه می کنید و در فرصتی که بهتون داده تحویل سفارت میدید. اگر مدرک رو میتونید تهیه کنید حتما اینکار رو انجام بدید.

پاسخ
پاسخ
م
محسن
۲ ماه پیش

سلام
من تو این ماه وقت سفارت دارم. یکی از اقواممون تو هلنده و یکی از دوستان هلندیش برامون دعوتنامه فرستاده. می خواستم ببینم اگه تو سفارت بپرسن این فرد هلندی رو شما از کجا می شناسین چی باید بگیم؟ بعد باید به آشنامون تو هلند هم اشاره بکنیم؟ یعنی بگیم می خوایم پیش اون هم بریم یا نه؟
مرسی

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
توصیه من همیشه اینه که صداقت داشته باشیم. خودم اگر موردی رو حقیقتش رو نگم، در مراحل بعدی نمیتونم جواب سوال ها رو بدم.
مورد شما هم باید دلیل قانع کننده ای داشته باشید چرا آشنای خود شما دعوتنامه نداده و از دوستش خواسته این کار رو انجام بده. قاعدتا ارسال دعوتنامه از طرف کسی که شما رو نمیشناسه برای سفارت سوال برانگیزه. در مورد رابطه شما و شخصی که دعوتنامه رو فرستاده سوال خواهد شد.

پاسخ
پاسخ
م
محسن
۲ ماه پیش

ایشون به خاطر اینکه از نظر مالی قوی تر بوده دعوتنامه رو فرستاده تا از نظر ساپورت مالی برای ما تو سفارت بهتر باشه. البته قراره بگم که خاله ام هم اونجا زندگی می کنه و قراره مدتی هم پیش اون باشیم. قراره خود خاله ام هم دعوتنامه بفرسته که همزمان ارائه بدیم به سفارت. این مشکلی ایجاد نمی کنه که دوتا دعوتنامه باشه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

اطلاعی در مورد دو دعوتنامه همزمان ندارم و نمیتونم نظری بدم

پاسخ
پاسخ
ر
رز
۲ ماه پیش

دوستان اگر تجربه ای از سوالات سفارت یونان داشته باشند خوشحال می شم از تجربشون استفاده کنم

پاسخ
پاسخ
ر
رز
۲ ماه پیش

با سلام و احترام
دوستان عزیز سایت، من فردا سفارت یونان مصاحبه دارم نمی دونم نتیجه چی میشه. مدارکم کامل هست و اولین بار هست برای شنگن اقدام می کنم. امید دارم بتونم ویزا بگیرم. من بدون همسر و فرزندم میرم با یکی از همکارام مجردی می ریم به قصد توریستی در آتن. به نظرتون چقدر شانس دارم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام دوست عزیز
امیدوارم مصاحبتون به خوبی پیش رفته باشه و ویزاتون خیلی زود بیاد.
من سفارت یونان رو برای ویزای شینگن پیشنهاد نمی کنم چون بسیار بی نظم هستن و معمولا جواب رو به موقع نمیدند.

پاسخ
پاسخ
ر
رز
۲ ماه پیش

ممنونم مدیر سایت عزیز. من و دوستم مصاحبه شدیم یک آقای جوان بسیار بداخلاق مصاحبه کرد اصلا آمادگی مصاحبه انگلیسی نداشتم ولی گفت باید حتما انگلیسی مصاحبه بشی اصلا فارسی بلد نبود. عین یک دادگاه من و دوستم رو سوال پیچ کرد و آخرش گفت شما 100 درصد می خواین یونان برین که گفتیم آره بعدش ته صحبشت گفت تو یونان آکروپولیس رو حتما ببینین چون اگه اونجا نرین انگار هیچ جای یونان رو ندیدین. من تنها شانسی که فکر می کنم بهم ویزا بدن بخاطر دختر کوچیکم و صد البته همسرم هست که مطمئن میشن می خوام برگردم. سخت گیری یونان بخاطر اینه که فکر می کنن همه از خاک این کشور برای ورود به کشورهای دیگه حوزه شینگن استفاده می کنن و این بده. اونجا یک خانم یونانی که مدارک رو بررسی می کرد صراحتا به ما گفت به ایرانیها اعتماد نداریم ایرانیها اصلا صداقت ندارند.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

امیدوارم که بدون مشکل و به موقع جواب مثبت بگیرید.
مشکل اصلی سفارت یونان به نظر من بی نظمی و درخواست های غیر منطقیشون هست.

پاسخ
پاسخ
ا
احمدرضا
۲ ماه پیش

سلام دوست عزیز من قبلا هم نظر نوشته بودم و شما برام آرزوی سفر خوشی از بلزیک کرده بودید من با استفاده از راهنمایی شما و سایر دوستان مدارک رو آماده کرده بودم. کارمند تحویل مدارک سفارت کفش بریده بود گفت من کسی رو ندیده بودم که خودش برای توریستی اقدام کنه و مدارکش کامل بود گفت من تصمیم گیر نیستم ولی به نظر من اوکیه. در حالیکه سفارتخونه های دیگه معمولا دو هفته ای جواب میدن بعد از یه ماه ریجکت شدیم. علت ردی رو نوشته اول عدم ارایه تمکن مالی دوم قصد برگشت.
خودش توضیحش نوشته متقاضی پرینت حساب با مانده ارایه کرده ولی معلوم نیست این پول مال خودشه و در مورد قصد برگشت نیز نوشته متقاضی مدرکی برای درآمد منظم ارایه نکرده است.
حال اینکه سفارت بلژیک پرینت 6 ماهه میخواد و من پزینت حساب حقوق رو داده بودم 80 میلیون تومن هم مانده داشت. اگر اون افسر گذرنامه فلان فلان شده دقت می کرد می دید هر ماه حقوق به این حساب واریز میشه. فیش حقوق، گواهی اشتغال به کار،لیست بیمه همه این ها رو با هزینه ترجمه بهشون داده بودم. همینطور سند ملکی برای قصد برگشت.
اشتباه ما انتخاب بلژیک بود بلژیک کشور توریستی نیست نباید از اونجا اقدام می کردیم تقاضای بازنگری رو هم سفارت میگه فرآیند سختیه واز بلژیک انجام میشه. ولی خوبی اون سیستم نوبت دهی نسبتا منظمش هست. ما میخواستیم برای تعطیلات عید فطر بریم که فرانسه برای اون موقع وقتش پر بود.متصدی ویزا میگفت این رد شدن درخواست برای همیشه در سیستم شینگن میمونه ولی منعی برای درخواست جدید نداره.
این مطلب رو نوشتم دوستان عبرت بگیرند و از بلژیک اقدام نکنن. بعضی ها میگن با خانواده بودن دلیل رد شدن درخواست بوده است. ما سه خانواده بودیم که همه رو رد کردند به غیر از یکی از دوستام که خودش رو قبول کردند ولی خانواده اش رو رد کردند. بعد از چند روز هم گفتند اشتباه شده فعلا بلیط پرواز رو نخر. چون تو بلژیک بعد از اوکی باید بلیط پرواز رو قطعی بخری تا ویزا رو بدن.
کلی وقت و هزینه رو هدر دادیم و این سابقه بد رو هم تو سوابقمون انداختیم.
کشور بلزیک بر اساس سایتی که شما معرفی کردید تو سال 2016 پانزده درصد تقاضاهای ویزا رو رد کرده ولی فکر کنم برای ایرانی ها این نسبت حدود 30 تا 40 درصد باشه.
حالا به نظرت این سابقه چقدر تو درخواست بعدی تاثیر گذاره؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام. خیلی ناراحت شدم بعد از این همه انرژی و هزینه این جواب رو شنیدی ازشون. تنها موردی که از ویزای بلژیک توی ذهنم هست دوستی هست که 4 سال پیش با دعوتنامه اقدام کرد و بعد از سه ماه بهش ویزا دادند!
ممنون که تجربت رو گفتی، شاید بهمین دلیل که کشور خیلی توریستی نیست این برخورد رو داشته. دلیلشون هم کاملا غیرمنطقیه چون شما فیش حقوقی بهشون دادی که نشانه درآمد منظم هست.
برای درخواست ویزای شینگن بعدی میتونی بگی مدارکم کامل نبود یا یک دلیل منطقیه دیگه که به ذهنت میرسه. این که با یک بار رد شدن دیگه نمیشه ویزای شنگن گرفت به هیچ وجه درست نیست.

پاسخ
پاسخ
پ
پیام
۲ ماه پیش

سلام احمدرضا جان
یه سوال داشتم از خدمتتون
منظورتون از چند تا خانواده یعنی کل اعضای خانواده؟ یعنی سه تا زوج به همراه فرزاندنشون؟
و اینکه به سفارت گفتین که سه تا خانواده با هم هستین؟

پاسخ
پاسخ
ا
احمدرضا
۲ ماه پیش

سلام احمد جان ممنون از وقتی که میزاری.
ما سه خانواده یعنی سه زوج به همراه فرزندانشون بودیم. به سفارت نگفتیم ما سه تا خانواده با هم هستیم ولی متصدی سوال می کرد که چه کسی وقت رو برای شما گرفته اون دو خانواده هم گفتند من براشون وقت گرفتم. یعنی تابلو بود ما شه تا خانواده با هم هستیم چون رزرو پرواز هتل و برنامه سفر رو برای هر سه خانواده من تهیه کرده بودم. و با هم مدارک تحویل دادیم. به طور اسمی جدا درخواست دادیم ولی رسما جدا نبودیم. اون دوست هم که اوکی شده دوبار شینگن خودش به تنهایی برای سفر کاری گرفته.
نمیدونم توضیحاتم کافی بود یا نه؟

پاسخ
پاسخ
پ
پیام
۲ ماه پیش

من یکی از خوانندگان این سایت هستم ! و سوال بالا رو برای اطلاعات خودم پرسیدم. ظاهرا شما تصور کردید که مدیر سایته سوال کرده!
چون برای والدین خودم و دو تا از دوستاشون (یک زوج دیگه) وقت گرفتم از سفارت هلند. میخواستم ببینم چه کنند که بتونن ویزا بگیرند.
این 4 نفر با هم دارند میرن و روز مصاحبه شون هم یک روزه. طبق چیزی که شما گفتین اونا متوجه میشن که با هم هستند. امیدوارم بتونن ویزا رو بگیرن

پاسخ
پاسخ
ا
احمدرضا
۲ ماه پیش

سلام من فکر کردم مدیر سایت پیام گذاشتند. بله اگر تو یه روز میرن متوجه میشن قاعدتا ولی ربطی به علت ریجکت شدن نداره به نظر من بلژیک طبق آمار 3 درصد تقاضاها رو رد کرده ولی هلند تنها سه درصده
بنابراین این دو سفارتخونه با هم خیلی فرق می کنه. به نظر من فرانسه و هلند جزو کشورهایی هستند که ریجکت آنها برای ایرانی ها کمتر از بقیه است. وقتی مدارک کامل باشه دلیلی برای رد شدن نیست. ایشاله پدر و مادر تون هم به همراه دوستانشون سفر خوبی داشته باشند.
شما به راحتی تونستید نوبت بگیرید؟ چه موقع ایمیل زدی و چه موقع نوبت دادند؟

پاسخ
پاسخ
پ
پیام
۲ ماه پیش

راجع به زمان هم اوایل اردیبهشت ایمیل زدم برای 15 تیر نوبت دادند

پاسخ
پاسخ
ا
امید
۲ ماه پیش

سلام،
اگه امکانش هست راجع به بیمه اطلاعات جدید بزارید. شما چه بیمه ای را انتخاب کرده بودید و چقدر هزینه اش شده بود؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
سفارت هلند در وبسایت جدیدش هیچ اشاره ای به شرکت بیمه معتبر نکرده و احتمالا همه شرکت های بیمه رو قبول کنه، فقط سقف تعهدات بیمه نامه باید 30000 یورو یا بیشتر باشه. بهتره از بین شرکت های بیمه معتبری نظیر سامان، پارسیان، پاسارگاد و یا ایران انتخاب کنید. هزینه بیمه بستگی به شرکت بیمه گذار و همینطور طول سفر شما داره. میتونید به سایت هر کدام از شرکت های بیمه مراجعه کنید و با مشخص کردن طول سفر و کشور مقصد ببینید چه مبلغی به شما میده.

پاسخ
پاسخ
ا
امید
۲ ماه پیش

سلام
از طریق فرم تماس این سایت تا به حال دو بار پیام فرستادم، رسیده؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
پاسختون رو دادم. ممکنه به قسمت اسپم رفته باشه

پاسخ
پاسخ
ا
امیرمحمد سلیمی
۲ ماه پیش

سلام احمد
ممنون که به سوالات پاسخ میدی
چند تا سوال داشتم
ایمیلی که برای درخواست ارسال میشه باید برای هر نفر با ایمیل های مختلف ارسال بشه ؟
مدارکی که باید برای فرد 18 سال لازمه چه فرقی با فرد بزرگسال داره ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
میتونید در یک ایمیل برای همه درخواست بدید ولی مشخصات همه افراد باید در اون ایمیل نوشته بشه.
برای ویزای شینگن مدارک افراد زیر 18 سال تفاوت چندانی با بزرگسالان نداره. فقط گواهی اشتغال به کار جاش رو به گواهی اشتغال به تحصیل میده و ساپورت مالی هم توسط والدین انجام میشه.

پاسخ
پاسخ
پ
پيام
۲ ماه پیش

مرسي از توضيحات كاملت عاااالي بود! دعا كنيد منم ويزامو بگيرم 🙏

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

امیدوارم ویزاتون رو دریافت کنید. 🙏

پاسخ
پاسخ
م
مهرناز
۲ ماه پیش

ممنون از متن خوبی که نوشتید. اما برای من همه چیز خوب پیش نرفت. من حتی نتونستم وقت بگیرم. من بر اساس همون چیزی که در سایت سفارت بود 90 روز قبل از تاریخ سفر که 7 اگوست باشه ایمیل زدم. بعد از دو هفته جواب اومد که سفارت وقت نداره و نزدیک ترین وقتی که میتونه بده اول اگسته! و دوباره باید همین مراحل رو طی کنم. یعنی اصلا معلوم نیست بشه من وقت بگیرم یا نه واقعا نمیدونم باید چی کار کنم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام دوست عزیز
دو هفته طول کشید تا جواب بده! احتمالا حسابی سرشون شلوغه. معمولا دو-سه روزه جواب میدادند. اگر قصد اقدام از هلند رو دارید متاسفانه راهی ندارید که تاریخ سفرتون رو تغییر بدید. نیمه دوم سال و فصل سفر که تابستانه، سفارت هلند متقاضی زیادی داره.

پاسخ
پاسخ
o
omid
۲ ماه پیش

سلام احمد جان
متشکرم که با حوصله به همه سوالات پاسخ میدی
چنتا سوال داشتم
1: چه سوالاتی توی مصاحبه پرسیده میشه ( برای گرفتن ویزای توریستی برای یک زوج ) ؟
ممنون میشم اگر دقیق و با جزئیات پاسخ بدید
2: آیا میشه که بعداز اینکه به سفارت تاریخ سفر برای مثال 3 آگوست را دادیم در روز مصاحبه رزرو بلیت و هتل 13 آگوست را ارائه بدیم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام امید جان
سوالات رو شخص مصاحبه کننده تصمیم میگیره بپرسه نه من :-) مواردی که من شنید توی این سه دسته بود: سوالات راجع به هدف سفر و مکان های مورد بازدید. سوال راجع به سفرهای قبلی. سوال در مورد زندگی در ایران و بویژه شغل شما
بله میتونید تاریخ رو قدری تغییر بدید. معمولا نوبت ها با فاصله از زمان درخواست داده میشه و شرایط شما مثلا مرخصی کاری میتونه تغییر کنه.

پاسخ
پاسخ
ن
ناهید
۲ ماه پیش

سلام و وقت بخیر
پدر بزرگ بنده دوسال پیش برای دیدن پسرش به هلند رفت و مجدد داریم کارهاشون رو انجام میدیم که برن!میخواستم بدونم باید تمام مدارک مجدد تکرار بشه،منظورم ترجمه سند و ...هست یا اینکه کپی از ترجمه قبلی کافیه؟
ممنون میشم جواب بدین

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام دوست عزیز
بله مدارک باید دوباره ترجمه بشه.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۲ ماه پیش

سلام
من پارسال شینگن از ایتالیا گرفته بودم. امسال هم اقدام کردم از همون ایتالیا، رفتم سفارت ولی انگشت نگاری نکردن این دفعه! ولی دفعه قبل انگشت نگاری شده بودم
طبیعیه به نظرتون؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
بله کاملا طبیعیه، نگران نباشید. تا یک مدت زمانی (یک یا دو سال) اون اثر انگشت قبلیتون برای سفارت معتبره

پاسخ
پاسخ
ب
بهمن پارسی
۲ ماه پیش

فقط میتونم بگم عاااااالی
اعتماد به نفسم رفت بالا
خوشم آمد
Like 👍

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

موفق باشی دوست عزیز

پاسخ
پاسخ
ا
امین
۲ ماه پیش

با سلام و تشکر بابت وقتیکه میگذارید برای سایت خوبتون و مشاوره
من و همسرم هر دو داروساز هستیم و هر دو پروانه کار و قرارداد کار دولتی هم داریم و سابقه 1 شنگن از ایتالیاهم داریم و حساب بانکی حدود 40 میلیون ولی گردش حساب خوبه. الان با توجه به وضعیت سفارتهای ایتالیا و فرانسه از سفارت لهستان وقت گرفتیم ولی نمیدونم برای ویزای شنگن توریستی 15 روزه راحت ویزا میدن یا نه؟ از اونجا که دعوتنامه هم نداریم اگر از چک یا اتریش اقدام کنیم چطوره؟ ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام امین جان
هیچ کس اطلاع نداره ویزا میدن یا نه. من هم دفعه بعد که اقدام کنم نمیدونم جوابشون چیه 😊
شغل دارید و قبلا هم اروپا رفتید، این یعنی قاعدتا باید ویزای شینگن بگیرید. ۱۵ روز زمان زیادی نیست.
اتریش رو اصلا توصیه نمی کنم. چک رو اطلاعی ندارم.

پاسخ
پاسخ
ا
امين
۲ ماه پیش

دوباره سلام و ممنون از پاسختون، يه سوال ديگه ازتون دارم، با توجه به تجربتون از سفارت هلند، ايا بطور كل بدون دعوتنامه امكان دريافت شنگن ١٥ روزه هست يا اينكه ريسكش بالاست؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
اگر سایر مدارکتون نظیر شغل، دلیل برگشت به ایران، تاریخچه سفر و ... خوب باشه، بله

پاسخ
پاسخ
ل
لیندا
۲ ماه پیش

سلام دوست عزیز، ممنون میشم وقت بذاری پیغام منو بخونی و اگه تونستی به سوالام جواب بعدی.
من یه ویزا شنگن ۳۰ روزه دارم. برنامه سفرم اینه که به کشوری که ویزا رو صادر کرده (مجارستان) ورود کنم و یک هفته اونجا باشم و بعد از اونجا سفرم رو ادامه بدم به کشورهای دیگه (طبق برنامه سفری که به سفارت دادم واسه دریافت ویزا).

من بلیت رفتم رو (یک طرفه) با یه شرکت هواپیمایی خارجی‌ از استانبول گرفتم (یعنی‌ از استانبول پرواز می‌کنم) و پروازم از استانبول به بوداپست مستقیم نیست یه ترانزیت کوتاه در مینسک (بلاروس) دارم.
بلیت رو انلاین خریدم و هنگام ثبت سفارش مشخصات پاسپورتم (ملیت، تاریخ صدور و انقضا و همینطور شماره پاسپورت) رو وارد کردم ولی‌ چیزی در مورد ویزام نپرسید که بخوام اطلاعات ویزام رو وارد کنم.
سفرم در هامبورگ (آلمان) به اتمام میرسه، بلیط برگشت رو هم یک طرفه با ایران ایر از هامبورگ به تهران گرفتم. یعنی‌ ورود من به شنگن از مجارستان (کشور صادر کنند ویزا) و خروجم از آلمان انجام می‌شه.
حالا ۲ تا سوال دارم:
۱. آیا وقتی‌ می‌خوام در استانبول کارت پرواز بگیرم و سوار هواپیما بشم، مشکلی‌ پیش نمیاد که بلیت رفتم یک طرفه از یه شرکت هست و بلیت برگشتم هم یک طرفه از یه شرکت دیگه؟

۲. آیا نیازی هست که من قبل از پرواز یه کپی‌ از ویزام رو واسه شرکت هواپیمایی که باهاش از استانبول به بوداپست پرواز می‌کنم بفرستم؟

راستش با نمایندگی شرکت هواپیمایی در تهران تماس گرفتم ولی‌ شوربختانه گفتن که ما اطلاعی نداریم ولی‌ نباید مشکلی‌ باشه چون شما بلیت برگشت داری و میتونی‌ نشون بدی. در آخر هم گفت که بستگی به کارمندان فرودگاه استانبول داره! واسه همین من یه کم مضطرب شدم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام دوست عزیز
خیر هیچ مشکلی از این بابت که بلیط برگشت با یک ایرلاین دیگه هست ندارید. مهم داشتن بلیط برگشته. حتی اگر بلیط اتوبوس یا قطار برای خروج از شینگن (به مقصدی معتبری که ویزاش رو داشته باشید) هم نشون بدید اکیه.
نیازی به فرستادن ویزا نیست، احتمالا با هواپیمایی بلاویا میرید، وقتی دفترش در تهران جواب درست نمیده قطعا به ایمیل هم جواب نمیده. اگر به احتمال بسیار ضعیف در استانبول ایراد گرفتند، خیلی محکم بگید طبق قوانین یاتا مدارک من برای سفر کامله و دفتر شما در تهران هم تلفنی تایید کرده :-)
به ویزای ترانزیت بلاروس هم نیاز ندارید چون توقف کمتر از ۲۴ ساعت هست.
سفر بسیار خوبی داشته باشید و سلام من رو به دانوب و پل زنجیری برسونید 👌

پاسخ
پاسخ
ل
لیندا
۲ ماه پیش

ممنون واسه جوابتون. حتما جای شما رو خالی‌ می‌کنم.
پس نیازی نیست مضطرب باشم، به دفتر مرکزیشون ایمیل دادم، امروز جواب اومد که این سوال رو باید از پلیس مرزی بپرسید!
من هم واسشون نوشتم که پرسنل شما کارت پرواز رو در فرودگاه استانبول صادر می‌کند نه پلیس مرزی. و من می‌خوام بدونم از نظر شما مشکلی‌ نیست که من رفتم با شرکت شماست و برگشتم با یه شرکت دیگه. حالا ببینم چی‌ جواب میدان.
حالا از این که بگذریم، من با توجه به اینکه ویزام ۳۰ روزه هست، آیا در بدو ورود باید همه برنامه ۳۰ روزم آماده باشه؟ از قبیل، تائیدیه رزرو هتل تو کشورهای مختلف که قصد دارم برم، بلیت بین کشورهای شنگن و ...
من راستش برنامه ۱۵ روز اولم آماده هست، ولی‌ واسه ۱۵ روز دوم می‌خوام اونجا برنامه ریزی کنم. ولی‌ میترسم در بدو ورود سوال پیچم کنن و برنامه کامل ۳۰ روز رو بخوان، با همه رزروهای هتل، هواپیما، قطار یا اتوبوس.
بلیت برگشت تایید شده، بیمه مسافرتی‌ و پول به اندازه کافی‌ رو که می‌دونم در بدو ورود معمولا چک می‌کنن و از این بابت مشکلی‌ ندارم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

بله کار شما کاملا صحیح و قانونی هست، جای نگرانی نیست
نحوه کنترل مدارک در بدو ورود به شینگن و سوالات بستگی به کشوری داره که وارد میشید و حتی از مامور مرزی تا مامور دیگه فرق داره. توصیه من اینه رزرو هتل برای کل اقامت داشته باشید، بلیط رو میشه بگید زمینی میرم و خواهم خرید. حتی میتونید رزرو هتل قابل کنسل کردن داشته باشید، وقتی وارد شدید کنسل کنید و ادامه برنامه ریزی سفر رو انجام بدید.

پاسخ
پاسخ
ش
شیرین
۲ ماه پیش

سلام، ممنون از اطلاعات جامعتون.
من پارسال هم همین موقع ها برای یه کارگاه سه روزه و بعدش چند روز سفر تفریحی ویزا از سفارت چک گرفتم که گویا سخت گیر هم هست ولی کار ما رو منظم انجام داد.
امسال برای مدرسه تابستونی آکادمی لاهه عازم هلندم (دعوتنامه هم دارم)، سوالم در خصوص مدارک مالیه، حساب خودم حدود 10 تومن شاید توش باشه، ولی خب حساب پدر مادرم رو میتونم هرجور بخوام آلتر کنم، اشکالی نداره؟ یعنی لازمه حتماً عجله ای پول بریزم حساب خودم که تازه باعث میشه تو پرینت حساب مشکوک به نظر بیاد یا برای والدین رو قبول میکنن؟
بعد رزرو هتل هم حتماً لازمه؟ یا مشخصه که برای دوره که طولش توی دعوتنامه معلومه میرم؟

ممنون از راهنمائیتون پیشاپیش

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام دوست عزیز
اگر مجرد هستید حساب پدر مادر اکیه، اگر متاهل هستید حساب همسر بهتره.
رزرو هتل بستگی به نوع دعوتنامه داره. اقامت شما رو قبول کرده؟ کل دوره چه مدته؟ هزینه ای برای دوره دادید؟

پاسخ
پاسخ
ش
شیرین
۲ ماه پیش

بله مجرد هستم. پس از همان حساب پدر مادرم استفاده میکنم.
در دعوتنامه در خصوص اقامت چیزی نیامده. طولش سه چهار هفته است. من هم هزینه ای ندادم چون اسکالرشیپش رو دریافت کردم.
سوال دیگه اینکه من ایمیل زدم برای وقت به سفارت، پاسخ اتوماتیک داده تا 10 هفته وقت نمیدیم! من 10 هفته دیگه اصلاً باید عازم شم!!!!

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

دوباره ايميل بزنيد و شرايط رو براشون توضيح بديد. نامه اون موسسه رو هم ضميمه كنيد. اگر جواب نگرفتيد تلفن بزنيد. تجربه اين مورد رو نداشتم، اميدوارم بتونيد وقت بگيريد.

پاسخ
پاسخ
ص
صالحی
۲ ماه پیش

با سلام و ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیار ما گذاشتید.
من با دعوت نامه یکی از بستگان از سوئد اقدام کردم و متاسفانه وقت سفارتی که دادن یکم دیره برام توی نت خوندم که جدیدا همون روز مصاحبه تاریخ دقیق پاسخگویی به درخواست رو می دن درسته؟
و یه سوال دیگه به نظرتون با زدن یه ایمیل به سفارت امکان جابه جایی وقت و جلو انداختنش هست؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام دوست عزیز
تاریخ دقیق پاسخگویی ویزای شینگن سوئد و بقیه کشورها مشخصه، ۹۰ درصد مواقع دو هفته بعد از مصاحبه. در غیر اینصورت همون موقع اعلام می کنند.
سفارت سوئد منظم و سختگیره، بعید تاریخ رو تغییر بدن، ولی اگر دلیل خوبی دارید ایمیل بزنید، ضرر نداره 😊

پاسخ
پاسخ
M
MARYAM SHOKRI
۲ ماه پیش

salam mamnoon kheili khub bud etelaatetun.age momkene ye shomare tamas mikham ye soal daram fEkr mikonaM SHOMA BETUNID RAHNAMAEE KONID.MAMNOON AZ LOTFETUN

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام دوست عزیز
لطفا سوالتون رو همینجا بپرسید. به خط و زبان شیرین فارسی 🙏🏻🌺

پاسخ
پاسخ
پ
پیام
۲ ماه پیش

سلام،
دوست هلندی ما قصد ارسال دعوت نامه را برای ما دارد ولی اطلاعی ندارد این کار رو چه طور باید انجام بده.
شما اطلاع دارید چه مراحلی رو باید طی کنه و آیا برای ع نفر باید جدا جدا دعوت نامه بفرسته یا همه رو میتونه یکجا بفرسته.
این 4 نفر دو تا زوج هستند

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
براى هر چهار نفر بايد جداگانه دعوتنامه بفرسته.
مراحلش خيلى ساده هست، ميره شهردارى (اگر با كسى زندگى ميكنه هر دو بايد برند)، فرم دعوتنامه پر ميكنه، مبلغى رو پرداخت ميكنه (ده تا بيست يورو بسته به شهر تفاوت داره) و بعد اسكنش رو براى شما ميفرسته. مشخصات شما و تاريخ تقريبى سفر رو بايد داشته باشه در زمان مراجعه به شهردارى

پاسخ
پاسخ
پ
پیام
۲ ماه پیش

ممنون

پاسخ
پاسخ
م
مهمان
۲ ماه پیش

سلام، خيلى ممنون از اطلاعات خوبتون، من دانشجو هستم و يه كنگره تو هلند ثبت نام كردم و چند روز ديگه نوبت سفارت دارم، از طرف كنگره هم دعوت نامه فرستاده شده، اما مقاله اى واسه ارايه ندارم، با توجه به اينكه چندتا از دوستام كه چند روز پيش رفتن سفارت، اولين سوال مصاحبه گر اين بوده كه مقاله داري يا نه.. به نظرتون نداشتن مقاله چقد ميتونه امتياز منفى واسه من داشته باشه؟ و چه مدرك ديگه اى اگه داشته باشم احتمال گرفتن ويزا رو بيشتر ميكنه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
تجربه ای در این زمینه ندارم ولی قاعدتا وقتی برای کنفرانس یا کنگره میرید بهتره مقاله داشته باشید. بدون مقاله فکر کنم همه بتونند شرکت کنند.
اگر مدرکی دارید که نشون بده این کنگره به زمینه کارهای علمی شما خیلی نزدیک و مرتبطه شاید بتونه کمک کنه

پاسخ
پاسخ
م
مسعود ابوالحسنی
۲ ماه پیش

سلام قربان خسته نباشید
ضمن سپاس از سایت خوب و راهنمایی های مفید و ارزشمندتون، ما که یک خانواده 4 نفری( خودم و همسرم و 2 فرزند 8 و 10 ساله) هستیم و قصد گرفتن ویزای هلند رو داریم؛ از آنجا که دو پسر دیگر (یکی در ایران 20ساله که فرزند خودم و دیگری در آلمان 30 ساله که فرزند همسرم می باشد) داریم؛ آیا خوبست اشاره ای به آن دو پسرمان بکنیم و در واقع امتیازی برای خود کسب کنیم و مهمتر از آن اینکه پسر بزرگترمان که در آلمان کارت اقامت دارد را چنانچه کنسولگری بپرسد خویشاوندی در اروپا دارید؟؟؟ می توانیم اعلام کنیم یا به جهت نمره منفی نباید حرفی بزنیم و مخفی کنیم؟ لطفا راهنمایی فرمایید. متشکریم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام مسعود عزیز
نگفتن حقیقت ممکنه نه تنها به جواب منفی منجر بشه، شاید در دراز مدت شما رو از سفر به اون کشور منع کنند.
اینکه چه روشی برای راستی آزمایی دارند رو نمیدونم ولی در هر صورت شناسنامه شما رو میبینند.
داشتن نمره منفی برای خویشاوند در اروپا رو اطلاعی ندارم.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ ماه پیش

یه نکته ای که فراموش کردید بنویسید اینه که تو سایتشون نوشته تاریخ ارسال ایمیل برای درخواست وقت مصاحبه نباید بیشتر از سه ماه قبل از تاریخ مسافرت باشه. یعنی بر فرض اگر قرار باشه مهر ماه مسافرت انجام بشه، الان نمیشه ایمیل داد و درخواست وقت مصاحبه داد.

پاسخ
پاسخ
ب
بهادر
۳ ماه پیش

ممنون از پاسختون.

تو مدت ویزا مثلا میزنی 365 روز یا یک سال؟

سوال چهارم من این بود که نقطه ورود حتما باید کشوری باشه که ازش ویزا گرفتی یا اینکه مثلا بجای هلند، مهر یونان رو بزنی بازم هم برای کشورهای بالکان اوکی هست یا نه؟ مثلا من ویزای سینگل ار لهستان داشتم و از یونان وارد شدم و بدون هیچ سوال و جوابی واسم مهر زدن.
تازه ولکام هم گفتن!

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

مهم نیست از کجا وارد بشی، یک بار که وارد شینگن شده باشی کافیه. البته توصیه من همیشه ورود از کشوری هست که ویزا گرفتی، این برای ویزاهای آینده بهتره 👍

به نظرم فرقی نداره ۳۶۵ روز بزنی یا یک سال. شاید یک سال بهتر باشه :-)

پاسخ
پاسخ
ب
بهادر
۳ ماه پیش

سلام،
خيلي با حوصله و عالي نوشتيد.

من چند تا سوال در مورد ويزاي مولتيپل دارم:

١- مدت زمان بيمه براي درخواست مولتيپل اصولا چند ماه بايد باشه؟ براي مولتيپل يه ساله يه بيمه ٣ ماهه مولتيپل كافيه؟ كدوم شركت؟

٢- مانده حساب براي درخواست ويزاي مولتيپل حدودا چقدر باشه بهتره؟ منظورم از مولتيپل، ويزاي يك ساله توريستي هست.

٣- داخل فرم ويزا يك گزينه مولتيپل داره كه تيك ميزنيم و درخواست ويزاي مولتيپل ميكنيم. براي تاريخ ورود و خروج از چه تاريخي تا چه تاريخي وارد كنيم؟

٥- فرد مصاحبه كننده ميپرسه كه چرا مولتيپل در خواست ميكنيد. به نظرتون چه جوابي بايد داده بشه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام بهادر جان

پروسه ویزای شینگن مولتیپل یا چندبار ورود فرق چندانی با ویزای شینگن عادی نداره.
جواب سوال های شما:
۱. مدت زمان بیمه منطقیه که برای سفر اول شما به اروپا باشه، یعنی طبق رزرو بلیطی که به سفارت میدید. میگم منطقی چون جایی ندیدم سفارت هلند به این اشاره کرده باشه. خود من بلیطم یک ماهه بود و بیمه هم یک ماهه دادم. البته هر بار که وارد اروپا و شینگن میشید باید بیمه معتبر داشته باشید وگرنه ممکنه اجازه ورود به شما ندهند.
۲. هیچ مبلغی وجود نداره. قاعدتا اونقدر باید باشه که هزینه سفر متعدد شما به اروپا رو پوشش بده. در کل مانده حساب فرقی با ویزای عادی شینگن نداره.
۳. من تاریخ ورود و خروج دفعه اولم رو زدم، مشابه رزرو پروازی که دادم. فقط توی قسمت مدت ویزا طولش رو هرچقدر خواستی مینویسی و تیک مولتیپل رو هم میزنی.
۴. یادت رفت بپرسی :-)
۵. خوب باید برنامه سفری ارائه بدی که شامل چند بار رفتن به اروپا باشه (با محوریت کشوری که درخواست ویزا میدی). پرسید میتونی بگی واسه این برنامه اگر ویزای عادی بدید من هر سری باید بیام پیش شما و وقتتون رو بگیرم. (مثال بود فقط)

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۳ ماه پیش

فقط شناسنامه باید ترجمه بشه به انگلیسی یا کلیه مدارک اعم از گواهی شغلی، گواهی مرخصی، فیش حقوقی، و ... هم باید ترجمه بشن؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام دوست عزیز
لطفا مطلب رو کامل بخونید:
نکته۱ - کلیه مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۳ ماه پیش

سلام و خسته نباشید وتشکر از مطالب ارزشمندتون
من برادرم تو هلند زندگی میکنه البته هنوز اقامت دائم نداره آیا میتونه دعوتنامه بفرسته و هزینه سفر رو تقبل کنه اگه اینکارو بکنه دیگه پرینت حساب و مدارک شغلی از ما نمیخوان ؟
دوم اینکه من مستاجرم و سند ملکی ندارم و کسی رو هم ندارم برام سند بذاره بنظرتون به مشکل میخورم ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام مهدی جان
اگر برادرتون توی دعوتنامه هزینه های شما رو قبول کنه و کپی سه تا فیش حقوقی آخرش در هلند رو هم براتون بفرسته، نیازی به پرینت حساب بانکی ندارید.
مدرک شغلی و یا تحصیلی قضیش فرق میکنه، برای اینه که سفارت قانع بشه دلیلی برای برگشت به ایران دارید، بدون این شانستون برای گرفتن ویزای شینگن خیلی کم میشه.
سندی به درد میخوره که به اسم خودتون باشه. این هم مدرکی هست که نشون میده شما قصد برگشت دارید ولی اجباری نیست. خیلی ها بدون سند ملکی ویزا می گیرند.

پاسخ
پاسخ
ن
نگار
۳ ماه پیش

سلام مرسي از اطلاعاتتون
من و همسرم به كشورهاي زيادي سفر كرديم از جمله برزيل و آرژانتين و چين و روسيه و هند و امارات و تركيه و ارمنستان و... الان قصد سفر به اروپا را دارم مدارك شغليمون كه كامل هست و حساب مشترك 40000000 ميلون تومن هم داريم فكر ميكنيد با اين شرايط بتونيم ويزاي فرانسه بگيريم ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام دوست عزیز
من تجربه ای از سفارت فرانسه ندارم و بعید میدونم کسی بتونه ۱۰۰ درصد به شما جواب آره یا نه بده.
توصیه من به شما این هست که اگر واقعا سفر به اروپا رو دوست دارید، اقدام کنید. اگر بخواهید منتظر شرایط قطعی و تضمینی برای ویزای شینگن باشید شاید هرگز این سفر رو انجام ندید.
شرایطتون به نظر من خوبه، اقدام کنید، اگر موفق نشدید بعد از ۶ ماه یا یک سال دوباره اقدام کنید.
موفق و پیروز باشید

پاسخ
پاسخ
o
omid
۳ ماه پیش

میشه لطف کنید یه نمونه کامل از برنامه سفر که به سفارت ارائه دادید برای استفاده دیگران هم بذارید
یا یک مثال بزنید
برای مثال من قصد سفر به هلند برای گردش و بعد به اتریش برای مذاکره با یک شرکت را دارم و کل سفر من 7 روز است که ------- روز در هلند هستم و----- روز در اتریش وچه توضیحاتی در این مورد باید بدم
چون در سوالهای دوستان به این موضوع خوب اشاره نشده بود این سوال را پرسیدم
تشکر مجدد بابت پاسخگویی شما

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

برنامه سفر یعنی کجاها رو قصد دارید ببینید، به همین سادگی. یک برنامه سفر ۵ روزه این میتونه باشه:
روز اول، تاریخ ...، شهر الف
روز دوم، تاریخ... شهر الف
روز سوم، تاریخ ...شهر ب و شهر ج
روز چهارم، تاریخ ... شهر د
روز پنجم، تاریخ ... شهر ز
به تعداد افرادی که سفر می کنند برنامه سفر وجود داره.
اگر اعلام کنید که توی سفر به اتریش قصدی غیر از گردشگری دارید، ممکنه از دید سفارت هدف کلی سفر گردشگری نباشه و از شما بخواند از طریق سفارت اتریش برای دریافت ویزا اقدام کنید (تاکیید می کنم، ممکنه!)

پاسخ
پاسخ
o
omid
۳ ماه پیش

سلام
خیلی ممنون بابت راهنمایی های خوبتون و پاسخگویی شما
من یه وقت مصاحبه گرفتم از سفارت هلند ولی متاسفانه فراموش کردم تاریخ سفرو بنویسم والان یه همچین پیغامی اومده
PLEASE PROVIDE TRAVEL DATES, AND PLEASE NOTE OUR EARLIEST AVAILABLE APPOINTMENTS ARE IN MID-JULY.
تاریخ دقیقی نداده بهم یکبار دیگه پیام دادم ولی تاریخ سفرمو برای 1 جولای دادم قبول میکنن با توجه به اینکه گفتن تا 15 جولای وقت ندارن اگر قبول نکردن میتونم بازم وقت مصاحبه بگیرم
برای این کار باید از ایمیل جدید استفاده کنم یابهتره که حضوری برم سفارت.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام امیدجان
بله باید یک ایمیل جدید بزنید و طبق توصیه خود سفارت هلند تاریخ سفرتون باید دو هفته بعد از اولین وقت آزاد باشه. یعنی تاریخ سفرتون رو آگوست به بعد باید بزنید.

پاسخ
پاسخ
a
alireza
۳ ماه پیش

سلام دوست عزیز
یه سوال دارم از شما
واسه اینکه بخوایم ویزای توریستی هلند را بگیریم حداقل گردش مالی حساب باید چه مقدار باشد؟

ممنون از سایت خوبتون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام علیرضا عزیز
هیچ حداقل و حداکثری وجود نداره، قاعدتا باید اونقدر باشه که نشون بده توانایی انجام همچین سفری رو داری. بعضی ها میگن زیر ۲۰ میلیون تومان نباشه. من خودم شخصی رو دیدم که با ده میلیون توی حسابش ویزای شینگن گرفته، البته از ایتالیا.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۳ ماه پیش

سلام ، از اطلاعات جامع وکاملتون بسیار استفاده بردم
خواهر من هلند زندگی می کنه تازه اقامت دائمش رو گرفته اونجا هم ازدواج کرده میخوام بدونم اگه مادرم(63ساله) بخواد بره اونجا مشکلی از بابت ویزا پیدا نمیکنه ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام امیرجان
راستش تصمیم رو سفارت هلند می گیره نه من 😊 اگر سفارت تشخیص بده مادر شما دلیل محکمی برای برگشت به ایران داره، قاعدتا ویزا میده. ولی اگر سفارت هلند تشخیصش این باشه مادر شما قصد داره بره و کلا پیش خواهرتون بمونه، احتمالا جواب منفی میدند.

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۳ ماه پیش

سلام. ممنون بابت اطلاعات مفیدی که در اختیار بقیه میزارین.
یه سوالی دارم.من دیروز وقت مصاحبه سفارت یونان داشتم جهت ویزای توریستی.
در اصل برنامه سفر من و همسرم یه سفر ۲ هفته ای به یونان و ایتالیا هست. ولی یکی از دوستان توصیه کردند توی مصاحبه اسمی از رفتن به ایتالیا نزنید.
مصاحبه گر از من پرسید اگه فقط میخواین یونان باشین مشکلی نداره که ما بهتون شینگن ندیم و فقط ویزای یونان رو بهتون بدیم؟؟
منم در جواب گفتم مشکلی نداره.اوکیه.
حالا سوالم اینه که ممکنه همچین کاری بکنند و شینگن ندهند و فقط ویزای خود یونان رو بدهند؟ اصلا داریم همچین مدلی ؟
پیشاپیش سپاسگزارم.

پاسخ
پاسخ
ر
رز
۲ ماه پیش

به من هم مصاحبه کننده بارها و بارها سوالش رو تکرار کرد که اگه ویزای یونان بدم و شینگن ندم مشکلی ندارین که من گفتم نه. پس احتمالا ما رو هم ریجکت خواهند کرد چقدر بد

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

الان که مصاحبتون تموم شده فکرای مثبت بکنید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام رضاجان
قدیم همچین سیستمی داشتند ولی خیلی وقته اجرا نمیشه، نمیدونم الان چطوری سیستمشون، احتمالش کمه. کلا سیستم یونان عجیب غریبه و غیرقابل پیش بینی. امیدوارم ویزای شینگن بگیرید و سفر عالی داشته باشید. لطفا نتیجش رو به من هم اطلاع بدید.

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۳ ماه پیش

ممنون احمد جان.
گفتند ۲ هفته دیگه خبر میدهند.حتما نتیجه رو اطلاع میدم.
سپاس

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

قربانت
ایشالا بدون مشکل ویزای شینگن رو می گیری

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۳ ماه پیش

سلام احمدجان.
سفارت یونان درخواست ویزای من و همسرم رو رد کرد.
حیف اونهمه وقت و هزینه که گذاشتیم.
دلیلشون هم اینه :
justification for the purpose and conditions of the intended stay was not provided.
خیلی مسخره است. مدارکمون کامل بود.
یه سوال: هیچ مهری توی پاسپورت نزدند. الان میتونیم از جایی دیگه مثلا ایتالیا اقدام کنیم.
آخه واقعا هدفمون توریستی بود.
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام رضا جان
متاسفم جواب منفی برای ویزا گرفتید. امیدوارم دیگه براتون پیش نیاد.
طبق تجربه مشابهی که دو تا از دوستام داشتند، بله میتونید بعد از جواب منفی شینگن که مهری توی پاستون نخورده ، بلافاصله از یک سفارت دیگه اقدام کنید. در حقیقت این جواب منفی نبوده، از نظر اونها مدارک کافی نبوده. احتمالش بسیار بسیار کمه که سایر سفارت های شینگن از این پروسه ای که برای شما در سفارت یونان انجام شده مطلع باشند.

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۳ ماه پیش

ببخشید یه سوال دیگه.
مدارک ترجمه شدمون رو پس ندادند. با اینکه چندبار اصرار کردم که شما فقط گفتید هزینه ویزا غیرقابل برگشت هست ، ولی بهم ترجمه ها رو ندادند. حدود ۲ میلیون هزینه اونا شده بود.
در این مورد اطلاعی دارید شما ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

تا جایی که من اطلاع دارم هیچ سفارتی مدارک رو پس نمیده (جواب مثبت یا منفی باشه)، فقط اصل پاسپورت رو پس میدند.

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۳ ماه پیش

سلام. مرسی از اطلاعات جامعتون خیلی سایت خوبی دارید
من فقط یه سوال داشتم
من خودم قصد دارم یه سفر بک پک به اروپا داشته باشم. از سفارت هلند هم وقت برای مصاحبه گرفته ام. هدفم اینه که به هلند بعد به پاریس و بعد به وین سفر کنم. فقط برام یسری سوال ایجاد شده.
ایا لازم بلیت پرواز از هلند به پاریس و از پاریس به وین رو هم اراءه بدم یا فقط بلیت پرواز ایران به هلند و اتریش به ایران کفایت میکنه؟
اگه لازمه چجوری باید رزرو بکنم بدون پرداخت مبلغ....
و اینکه وقتی میخوام برنامه سفرم رو به سفارت اراءه بدم ایا باید برنامه سفرم تو فرانسه و اتریش رو هم اراءه بدم؟
ممنونم میشم زود جواب بدید
سایتتون واقعا علیه مرسی:)

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام علی جان
بلیط پروازهای داخلی معمولا نیاز نیست مگر اینکه سفارت ازتون درخواست کنه. رزروش معمولا امکانپذیر نیست و باید خریداری بشه.
اگر برنامه سفرت با جزییات برای کل مدتی که درخواست ویزا میدی باشه مسلما بهتره (شامل همه هلند فرانسه اتریش)

پاسخ
پاسخ
ع
عارف
۳ ماه پیش

سلام و خسته نباشید مجدد
متاسفانه لینکی که برای چک کردن لیست بیمه های مورد قبول گذاشتین عوض شده و کار نمیکنه
من توی سایت جدید سفارت متاسفانه نتونستم در این مورد اطلاعاتی بدست بیارم
ممکن هست از شما کمک بگیرم در این مورد (بیمه های مورد قبول سفارت هلند)؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام عارف جان
بله درست میگید وبسایت سفارت هلند کلا تغییر کرده. من هم الان لینک های این راهنما رو آپدیت کردم. ولی توی وبسایت جدید قسمتی که بیمه های مورد قبول سفارت رو داشته باشه نیست. احتمال زیاد پشت درب سفارت هلند در تهران این لیست باشه. اگر کسی اونجا رفت و عکسش رو برام فرستاد اینجا هم میزارم لیستش رو. توی لیست قبلی بیمه های ملت، سامان، پارسیان و پاسارگاد رو میدونم که بود.
موفق باشید.

پاسخ
پاسخ
ک
کامران
۳ ماه پیش

با سلام و تشکر از راهنمایی هایه بسیار مفید شما
در مورد زن خانه دار سوال داشتم که آیا ارائه مدارک شغلی همسر و برنامه ی سفر مشترک با همسر، کافی است؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام
نیازی به مدرک شغلی نیست وقتی خانه دار هستند.

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۳ ماه پیش

ممنون از راهنمایی دقیق و جامع شما
من از سفارت یونان می خوام اقدام کنم برای اولین بار و ممنون میشم در موارد ذیل راهنمایی بفرمایید
۱. برنامه سفر اصلی من چک آلمان هلند و فرانسه بود اما به توصیه آژانسی که وقت گرفتم می خوام یونان هم بمونم، به هر حال ورودم از یونان است و خروجم از پاریس، حالا می خوام بدونم که فقط بلیط رفت و برگشت و هتل این 14 روز مهمه یا بلیط قطار و هواپیما بین این کشورها را هم باید نشون بدم؟ اگه باید نشون بدم بهتر نیست فقط بگم یونان و فرانسه می خوام برم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام
معمولا سفارت خانه بلیط بین کشورها رو نمیخواند ولی یونان خیلی عجیب غریبه کارهاش و قابل پیش بینی نیست، خیلی وقت ها وچر هتل پرداخت شده هم از شما میخواد و بسیار دیده شده که سر دو هفته جواب ویزای شینگن رو نمیده. ای کاش آژانسی که نوبت رو براتون گرفت این مسائل سفارت یونان رو هم گفته بود.
امیدوارم مشکلی پیش نیاد، ویزاتون رو بگیرید و از سفر اروپا لذت ببرید.

پاسخ
پاسخ
ع
عارف
۳ ماه پیش

با سلام
اول از همه بخاطر مطالب بسيار مفيدتون كه بصورت بسيار دقيق و ريز، مدون شدن تشكر ميكنم و واقعا خسته نباشيد
چند تا سوال داشتم ازتون
١) من تا حالا ويزاى شينگن نداشتم. الان يك شركت معتبر هلندى با توجه به قراردادى كه داريم، برام دعوتنامه ويزاى يكساله مالتى داده. ايا سفارت ميده اين ويزا رو؟
٢) همسفرهاى من، وقت سفارت بهشون يك ماه ديگه داده شده و زمان سفر شايد دو ماه ديگه باشه. ايا مشكلى پيش مياد؟
٣) اگه به احتمال ١٪‏ نتونم وارد محدوده شينگن بشم (در زمان معتبر بودن ويزا) مشكلى در اينده برام پيش مياد؟
ممنون از وقت تون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام دوست عزیز
۱) بله وقتى خودتون میگید یک شرکت معتبر هلندى دعوتنامه داده، فرض بر اینه که سفارت به شما ویزا بده
۲) زمانش مناسبه، جواب ویزاى شینگن شما دو هفته قبل سفر آماده میشه که خوبه 👍
۳) نه مشکلى پیش نمیاد، برنامتون عوض شده و نتونستید اون تاریخ برید سفر

پاسخ
پاسخ
a
alireza
۳ ماه پیش

سلام دوست عزیز
واسه اخذ ویزای هلند تو سال ۹۶ شرایطش فرق نداره ؟
من کسی را واسه ارسال دعوت نامه ندارم ایا نیاز هست حتما داشته باشی؟
نیازی به گذاشتن وثیقه یا ضمانت نامه بانکی هست ایا ؟
واسه گرفتن ویزا حتما باید توی حسابت یه مقدار پول بزاری واسه ضمانت یا نه نیازی نیست ؟
ممنون میشم جوابم رو بدید
سپاس

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام
دعوتنامه الزامى نیست ولى داشتنش شانستون رو بالاتر میبره.
سفارت ضمانتنامه نمیخواد ولى گواهى تمکن مالى الزامیه
شرایط ویزاى شینگن هلند توى این سال ها تفاوتى نکرده

پاسخ
پاسخ
آ
آرمان
۳ ماه پیش

ویزای هلندی که شما اخیرن (فرودین 96) از سفارت هلند گرفتین رو هم کمی بیشتر در موردش توضیح بدین. مثلن با توجه به اینکه شما علاوه بر هلند، کشورهای دیگه اروپایی هم در برنامتون بود، روزی که رزرو بلیط رفت و برگشت رو به سفارت ارائه میدادید هم رفت و هم برگشت هلند بود یا رفت هلند بود و برگشت مثلن اسلوونی؟ به طور کلی اگر به فرض تقاضای ویزای 30 روزه هلند بشه آیا باید رزرو رفت و برگشت هلند رو به سفارت ارائه داد یا میشه رفت رو به هلند و برگشت رو از کشور دیگر شینگن هم به سفارت هلند ارائه داد؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

شرایط ویزاى شینگن هلند تقریبا هیچ تفاوتى نکرده در طول این سال ها.
هیچ الزامى براى اینکه رزرو بلیط برگشت از هلند باشه نیست و میتونید برگشت رو از کشور دیگرى بدید ولى برنامه اى که به سفارت اعلام مى کنید قسمت عمدش باید همون کشورى باشه که از اون اقدام مى کنید.

پاسخ
پاسخ
پ
پیام
۳ ماه پیش

سلام احمد جان ، کارتون حرف نداره
من دارم برای والدینم و دو تا از دوستاشون(میشن دو تا زوج) برای تابستون یه سفر به هلند برنامه ریزی می کنم چند تا سوال برام پیش اومد که جوابش رو تو متن بالا پیدا نکردم. ممنون میشم پاسخ بدید
1.ترجمه ی شناسنامه فقط لازمه یا کارت ملی هم باید ترجمه بشه؟
2.هدف این گروه 4 نفره سفر توریستی هست . برنامه شون هم اینه که برن امستردام و بعد ماشین کرایه کنند و هلند رو و بعد آلمان رو با ماشین سفر کنند. و بیشتر هم دوست دارند به جای هتل از کمپ های بین راه استفاده کنند، با این وجود به صورت صوری رزرو هتل رو انجام بدند یا صادق باشند و بگن میخان برن کمپ. البته ممکنه چند شب هم برن هتل ولی در صورت اجبار
3.یک دوست هلندی داریم که گفته میتونه دعوتنامه بفرسته براشون، به نظرتون این کار رو بکنه یا تاثیر منفی داره ، چون فقط یک شب میان برن پیش اون خانواده ..
4. و این که دعوت کردن 4 نفر توسط یک نفر چیز عجیبی نیست ؟!
5.سند ملکی دو یا سه تا ببرن یا این هم اگه زیاد بشه تاثیر منفی پیدا میکنه؟
6.گواهی مرخصی رو هم ترجمه کنن؟
7. و مهمتر از همه باید چی کار کنن که هر 4 نفر با هم مصاحبه بشن و اونجا متوجه بشن که این 4 نفر میخان با هم ویزا بگیرند. چون اگه یک نفر ویزا نگیره کل برنامه بهم میریزد و فقط یک نفر به انگلیسی تسلط داره.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام پیام جان
صداقت داشتن یا نداشتن مساله شخصیه، تصمیمش با شماست. من برنامم مشخص بود و واضح بهشون گفتم.
كارت ملى اگر بالا نوشتم میخواد، اگر نیست نمیخواد. از سایت خود سفارت هلند در تهران میتونید چك كنید.
یك نفر اگر خانه مناسب و وضعیت شغلى مناسب داشته باشه میتونه براى افراد زیادى دعوتنامه بده، مشكلى نیست.
اگر هر كدام یك سند به اسم خودشون دارند كه خیلى خوبه.
شما ایمیلى كه به سفارت هلند میزنید براى نوبت ویزا اسم هر چهار نفر رو بنویسید، قاعدتا توى یك روز نوبت میدن و موقع مصاحبه هم اعلام كنید همه با هم هستند.
موفق باشید.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۳ ماه پیش

در مورد رزرو رایگان بلیط میشه کمی بیشتر توضیح بدید؟ یعنی هیچ هزینه کنسلی نداره؟ همه آژانسها این کار رو بدون دریافت هزینه و محض رضای خدا انجام میدن؟!

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

محض رضاى خدا انجام نميدند، اميدوارند وقتى ويزا گرفتيد بعدش بليط رو هم از اونها بخريد. بله رايگانه. دو تا مطلب سایت در مورد بلیط رو مطالعه كنيد.

پاسخ
پاسخ
ا
احمدرضا
۴ ماه پیش

سلام از توضیحات شما خیلی خیلی استفاده کردم به زودی برای اولین بار مدارک میخوام بدم برای سفارت بلژیک از تجربیاتی که با دیگران به اشتراک میزاری خیلی ممنونم رفیق

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام
امیدوارم به راحتى ویزاى بلژیك رو بگیرید و سفر بسیار خوبى داشته باشید 👍

پاسخ
پاسخ
ت
توتم
۴ ماه پیش

سپاس از شما برای اطلاعات کاربردی و شفاف

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

موفق و پیروز باشید دوست عزیز

پاسخ
پاسخ
ف
فریبرز
۴ ماه پیش

ممنون ازاطلاعات کامل وبروزتان.خیلی مفید بود

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

خوشحالم براتون مفید بوده فریبرز جان 👍

پاسخ
پاسخ
ا
امید
۴ ماه پیش

چقدر خوب و کامل و تمیز! خیلی خیلی سپاسگذارم. پشتکارتون مستدام

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

مچکرم امیدجان
امیدوارم براتون مفید بوده باشه 👌

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۴ ماه پیش

سلام و درود
ممنون از اطلاعاتي كه در اختيار گذاشتيد
من هفته گذشته به براي شركت در يك دوره علمي به سفارت فنلاند رفتم كه اول يه خانم ايراني كل مدارك رو مورد به مورد چك كرد و ازم درموردشون سوال پرسيد بعد يه كارمند ديگه انگشت نگاري كرد ازم و بعد در يك اتاق جداگانه يه خانم فنلاندي ازم مصاحبه گرفت كه چون ديد انگليسي بلدم مصاحبه به انگليسي انجام شد. من بعلت سفر ديگه اي كه داشتم پاسپورتم رو با خودم بردم و در سفارت نذاشتم، سه روز بعد تماس گرفتند و بمن گفتند كه انگشت نگاري مشكل داشته و بايد مجدد بيام تا بتونن مداركم رو به فنلاند ارسال كنند؛ ناچارم بعد از برگشت از سفر دوباره براي انگشت نگاري برم سفارت و بعد يباره ديگه براي گرفتن ويزا درصورت پذيرش براي گرفتن ويزا. اين برا من كه ساكن تهران نيستم يكم سخته اما اميدوارم در نهايت موفق بشم شنگن رو بگيرم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام
یکم بدشانسی آوردی این مشکل پیش اومده ولی فکر کنم ویزاتون اکی باشه. فقط یکبار دیگه باید ترافیک تهران رو ببینی 🙂

پاسخ
پاسخ
ج
جواد
۴ ماه پیش

درود احمـد جان
سایت خیلی بهتر از قبل شده مخصوصن قسمت منو برای دسترسی راحت‌تر به مطالب دمت گررررم و خسته نباشی
مطلب ویزا خیلی کامل و امیدوار کننده بود مرسی مرسی مرسی
پیشاپیش نوروز مباااااارک
سال خیلی خوبی درپیش داشته باشی همراه با سلاااامتی شاااادی و مـوفـقـیـت
دمت گررررم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سپاس جواد عزیز
همچنان سعی می کنم بهتر بشه 👍🙂
نوروز بر شما هم مبارک. امیدوارم سال جدید همراه با سفرهای بسیار برای شما باشه 👍🚂🚌🚲

پاسخ
پاسخ
ک
کامبیز
۴ ماه پیش

باسلام.جناب خانی من میخواستم یه سفر به هلند داشته باشم اما پس از پرس جو از آژانس های مسافرتی گفتند که سفارت هلند به ایرانیان ویزای توریستی نمیدهد.میخواستم بپرسم شما چجوری ویزای تورسیتی از سفارت هلند دریافت کردید؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام دوست عزیز
این که آژانس ها تور به هلند می برند یا نه رو اطلاعی ندارم. ولی از این بایت که هلند ویزای توریستی به ایرانی ها میده مطمئنم. خود من دعوتنامه داشتم ولی دوستم که کاملا توریستی اقدام کرد هم تونست ویزای شینگن هلند رو بگیره. مراحلش همینی هست که بالا توضیح دادم.

پاسخ
پاسخ
م
محمود
۴ ماه پیش

سلام و سال نو مبارک خدمت جناب خانی
در یکی از پست های سایت نوشته بودید تا ویزا رو دریافت نکنید هیچ رزرو و پروازی رو نهایی نکنید
پرواز رو چجوری میشه بدون پرداخت رزرو کرد؟چون طبق اطلاعاتم معمولا اکثر پروازها قابل کنسل شدند نیستند
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام محمودجان
سال نو شما هم مبارک 🌹
رزرو پروازها برای سفارت هیچ نیازی به پرداخت هزینه نداره. تمام آژانس های مسافرتی میتونند این کار رو انجام بدند. دو تا مطلب آموزشی مربوط به بلیط هواپیما هست، شاید براتون مفید باشه.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۴ ماه پیش

با سلام خدمت جناب خانی همیشه از مطلبتون لذت میبرم و استفاده میکنم و واقعا ممنونم از شما بابت در اختیار قرار دادن این تجربیات عالیتون و امیدوارم به زودی برنامه خودم رو شروع کنم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام حامد جان
خوشحالم مطالب براتون مفید بوده 👌🙂
ایشالا هرچه زودتر شروع می کنید 🚂🚌🚲

پاسخ
پاسخ
ح
حجت عزیزی
۴ ماه پیش

مثل همیشه عالی و پربار.واقعا منونم ازتون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

لطف داری حجت جان 🙏🌹

پاسخ
پاسخ
م
مونا
۴ ماه پیش

سلام چجوری میشه واسه هلند هتل رزرو کرد؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام
از سایت بوکینگ booking.com میتونید هتل هایی که بدون ویزاکارت هم رزرو می کنند انتخاب کنید. البته تعداد این هتل ها خیلی کمه. اگر برای سفارت می خواهید توصیه می کنم با ویزا کارت رزرو کنید چون برای سفارت اعتبار بیشتری داره. ضمنا آژانس هایی در ایران هستند که با دریافت مبلغی در سراسر جهان هتل رزرو می کنند.

پاسخ
پاسخ
م
مونا
۴ ماه پیش

سلام یک سوال شخصی دارم اگه دوست داشتید جواب بدید اینکه شغل شما چیست دومین سوالم اینه که چجوری میشه واسه هلند هتل رزرو کرد؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام
قسمت درباره من وبسایت رو مطالعه کنید.

پاسخ
پاسخ