سفرنوشت

راهنمای اخذ ویزای شینگن هلند - تجربه شخصی

هلند

به روز رسانی در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۲۶: آدرس شرکت وی اف اس هلند تغییر پیدا کرده و به میدان هروی منتقل شده.

به روز رسانی در ۱۳۹۷/۳/۲۴: اگر وی اف اس به شما پیام داد که زودترین زمانی که وقت داره هفته چهارم سپتامبر هست این یعنی باید تاریخ سفر رو به هفته سوم نوامبر به بعد تغییر بدید و دوباره ایمیل درخواست وقت به وی اف اس بفرستید. هفته چهارم سپتامبر نوبت شما نیست! تا وقتی که یک روز و ساعت مشخص به شما اعلام نشه هیچ وقتی ندارید. ایمیل های وی اف اس خیلی واضح هست. یک دوست که دانش انگلیسی در سطح متوسط داره خیلی میتونه به شما کمک کنه.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۳/۷: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تقاضای ویزا برای وی اف اس بسیار زیاد شده و احتمالا چندین بار وی اف اس به ایمیل شما پاسخ میده که زمان سفرتون رو عقب بیاندازید. به این ایمیل ها فوری پاسخ بدید تا نهایتا یک وقت تحویل مدارک به شما اختصاص داده بشه. به همین دلیل تقاضای زیاد سفارت هم معمولا نمیتونه در بازه ۱۴ روزه پرونده ها رو بررسی کنه و حتی تا ۳۰ روز هم شده که جواب دادن طول کشیده.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۱/۲۱

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱۰/۱۳: با توجه به این که کامنت های این پست داشت به ۱۰۰۰ تا می رسید، از امروز حذف کامنت هایی که برای دیگران مفید نبود رو شروع کردم تا استفاده از این مطلب و نظراتش برای مراجعه کنندگان ساده تر باشه. این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶: سیستم ویزای کوتاه مدت هلند به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار شد که توضیحاتش رو در قسمت هایی که تغییرات ایجاد شده اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۱: توضیحات بیشتر به قسمت وقت مصاحبه و نوبت سفارت هلند اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۳/۲۱: قسمت سوالات متداول در مورد ویزای هلند رو به مطلب اضافه کردم.

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۱/۲۹: در آوریل ۲۰۱۷ وبسایت تمامی سفارت های هلند در دنیا تغییر یافت و اطلاعات به صورت یکپارچه در یک سایت ارائه می شود. لینک هایی که در این مطلب به سایت سفارت بود به روزرسانی شد و لینک به لیست شرکت های بیمه مورد قبول سفارت هلند، به دلیل اینکه در سایت جدید این لیست ارائه نشده، حذف شد.

اگر عبارت ویزای شینگن (Schengen Visa) رو سرچ کنید چند صفحه اول گوگل فقط آژانس هایی هستند که با دریافت مبالغ زیادی این کار رو انجام میدند. شاید برای همینه که تصور بر این شده تنها راه برای دریافت ویزای شینگن صرف مبالغ زیاد و مراجعه به این آژانس هاست. یک دلیل دیگرش هم شاید این باور غلط باشه که اکثر درخواست های ویزای شینگن ریجکت میشند که البته این هم درست نیست و در آخر این نوشته آمار جالبی رو بهتون میگم.

توی این مطلب سعی می کنم تجربه شخصی خودم و هرچی که راجع به این ویزای شینگن هست و مراحل لازم برای دریافتش رو با شما به اشتراک بگذارم.

ویزای شینگن چیست و چه مزایایی داره

سال ۱۹۸۵ شهر کوچکی به اسم شینگن در لوکزامبورگ میزبان سران ۵ کشور اروپایی بود که اولین قدم رو برای تحقق رویای اروپای بدون مرز برداشتند و معاهده ای که بعدها به معاهده شینگن معروف شد رو امضا کردند. ده سال بعد معاهده شینگن با برداشته شدن نقاط کنترل مرزی بین ۷ کشور عملیاتی شد و تا امروز که این کشورهای بدون مرز به ۲۶ تا رسیده در حال گسترش هست. در حقیقت مثل این میمونه که این ۲۶ کشور یکی هستند و فقط یک مرز بیرونی دارند.

معنی این بدون مرز بودن کشورها اینه که شما با ورود به یکی از این ۲۶ کشور، چون مرزی مابینشون نیست میتونید آزادانه به ۲۵ تای بقیه هم سفر کنید. برای ورود به این کشورها که محدوده شینگن رو تشکیل میدند شما باید از یکیشون ویزا دریافت کنید، ویزایی که به ویزای شینگن معروفه.

کشورهای حوزه شینگن عبارتند از

 • اتریش (Austria)
 • بلژیک (Belgium)
 • جمهوری چک (Czech Republic)
 • دانمارک (Denmark)
 • استونی (Estonia)
 • فنلاند (Finland)
 • فرانسه (France)
 • آلمان (Germany)
 • یونان (Greece)
 • مجارستان (Hungary)
 • ایسلند (Iceland)
 • ایتالیا (Italy)
 • لتونی (Latvia)
 • لیتوانی (Lithuania)
 • لوکزامبورگ (Luxembourg)
 • مالت (Malta)
 • هلند (Netherlands)
 • نروژ (Norway)
 • لهستان (Poland)
 • پرتغال (Portugal)
 • اسلواکی (Slovakia)
 • اسلونی (Slovenia)
 • اسپانیا (Spain)
 • سوئد (Sweden)
 • سوئیس (Switzerland)
 • لیختن اشتاین (Liechtenstein)

کشورهای عضو پیمان شینگن رو می تونید در نقشه زیر ببینید.

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

نقشه کشورهای عضو پیمان شینگن

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

استونی یک کشور کوچک عضو شینگن با پایتخت بسیار زیبا

از این ۲۶ تا کشور ۱۷ تاشون در ایران سفارت دارند که از هر کدومشون میشه برای ویزای شینگن اقدام کرد.

با داشتن ویزای شینگن میتونید به ۴ تا کشور کوچولوی اروپایی که عضو محدوده شینگن نیستند ولی بین کشورهای عضو شینگن گیر کردند هم سفر کنید:

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

واتیکان، کوچکترین کشور اروپا در قلب رم

اگر ویزای شینگن شما دابل (دو بار ورود) یا مولتیپل (چند بار ورود) باشه علاوه بر ۳۰ کشور بالا میتونید به ۱۰ تا کشور اروپایی دیگه که عمدتا در منطقه بالکان هستند هم سفر کنید:

فقط باید حواستون باشه بعضی از این کشورها در صورتی اجازه ورود به شما میدند که ویزاتون دارای اعتبار باشه و یکبار هم ازش استفاده کرده باشید. شرایط هر کدوم رو جداگانه در کشور مربوطه خواهم نوشت.

علاوه بر کشورهای اروپایی، با داشتن ویزای شینگن میشه به چند تا کشور دیگه هم در آمریکای مرکزی سفر کرد که در قسمت خودش شرایط و جزییاتش رو می نویسم.

خوب حالا که دیدید با یک ویزا میشه به ۴۰ تا کشور اروپایی سفر کرد بریم مرحله بعد.

توضیح کشورهای بدون مرز در منطقه شینگن با چند مثال

قبل از اینکه برم اروپا، تصور دقیقی از اینکه کشورهای بدون مرز چطوری میتونه باشه و اینکه با ویزای یک بار ورودم میتونم همه کشورها رو ببینم ممکن نبود. اولین بار مرز زمینی هلند و بلژیک رو با ماشین دوستم رد کردیم و فقط از طریق جی پی اس ماشین که یک خط چین روی نقشه نشون میداد فهمیدم از مرز رد شدیم، واقعا هیچ نشانه فیزیکی و حتی تابلوی خوشامدگویی به بلژیک هم وجود نداشت. وضعیت مرزهای زمینی بین کشورهای حوزه شینگن تقریبا همه جا اینجوریه به جز برخی جاها که اتاقک های مخروبه کنترل مرزی از گذشته مونده. تنها یک بار در مرز زمینی ایتالیا به سوئیس ویزای همه مسافرها چک شد. این هم مربوط به سال ۲۰۱۵ و اوج مهاجرهای غیرقانونی از کشورهای جنگ زده بود.

کشور های یونان و مالتا مرز زمینی با بقیه کشورهای منطقه شینگن ندارند ولی با ویزای یک بار ورود میشه به این کشورها هم وارد شد چون مرزهای هوایی هم بین این کشورها حذف شده. فرودگاه های حوزه شینگن به دو قسمت تقسیم شدند، پروازهایی که خارج از شینگن به اون فرودگاه وارد و خارج میشند و پروازهای ورودی و خروجی مربوط به منطقه شینگن. مثلا وقتی شما از برلین آلمان به بارسلون اسپانیا پرواز کنید مثل این میمونه که از مادرید به بارسلون پرواز کردید. موقع خروج از آلمان و برلین پلیس مرزی پاسپورت شما رو نه کنترل میکنه نه مهری زده میشه (ممکنه بعضی از ایرلاین ها داشتن ویزای معتبر رو چک کنند) و همینطور موقع ورود به بارسلون کسی نه از شما پاسپورت و ویزا میخواد نه مهر ورودی در پاسپورتتون زده میشه. این مثال رو میشه به تمامی فرودگاه های حوزه شینگن بسط داد.

مثال آخر مربوط میشه به موردی که اکثر ما ممکنه اشتباه کنیم. اگر یک پرواز از تهران به پاریس با هواپیمایی آلیتالیا (هواپیمایی ایتالیا) داشته باشید این پرواز یک توقف هم در ایتالیا خواهد داشت. وقتی قصد تعویض پرواز در فرودگاه رم رو دارید چون پرواز شما از خارج منطقه شینگن اومده و الان قصد دارید یک پرواز داخل شینگن رو سوار بشید مجبور هستید از گیت پلیس مرزی در فرودگاه رم عبور کنید و مهر ورود به ایتالیا در پاسپورت شما خواهد خورد نه مهر فرانسه.

انواع ویزای شینگن و نوع مناسب برای سفر توریستی

ویزای شینگن تایپ A

ویزای ترانزیت فرودگاهی (Airport Transit Visa) که فقط برای استفاده از سالن ترانزیت یک فرودگاه در محدوده شینگن برای عوض کردن پرواز و خروج از شینگن هست و مسافر حق خروج از فرودگاه رو نداره. متاسفانه ایران جزو ۱۸ کشوری هست که این ویزا رو نیاز دارند و علت اصلیش هم میتونه درخواست پناهندگی در گذشته از این طریق باشه. هزینه این ویزا ثابت و ۶۰ یورو هست.

ویزای شینگن تایپ B

برای ترانزیت بود. منسوخ شده و دیگه وجود نداره.

ویزای شینگن تایپ C

ویزای کوتاه مدت (Short-stay Visa) که حداکثر اجازه اقامت ۹۰ روزه (پیوسته یا ناپیوسته) در یک بازه ۱۸۰ روزه رو میده. همه ویزاهای توریستی، شرکت در نمایشگاه و دیدار دوستان و اقوام و … در این دسته قرار می گیره. در مورد این ویزا خیلی نباید شاکی بود چون ۱۱۴ تا کشور دیگه هم مثل ما نیاز به دریافت این ویزا برای سفر به اروپا دارند. هزینه این ویزا هم ثابت و ۶۰ یورو هست. اسم دیگه این ویزا یونیفورم (Uniform Visa) هست.

ویزای تایپ C خودش به سه دسته یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود (مولتیپل) تقسیم میشه.

ویزای تایپ D

ویزای طولانی مدت که دیگه شینگن نیست و بهش ویزای ملی (National Visa) گفته میشه. برای تحصیل و کار از این ویزا استفاده میشه که من هم اطلاع چندانی ازش ندارم.

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

خانه های مکعبی عجیب و جالب شهر روتردام هلند

شروع اقدام برای ویزای شینگن

اولین مرحله انتخاب یک کشور از بین ۲۶ تا کشور حوزه شینگن برای انجام مراحل ویزا هست. قانونا شما باید از کشوری درخواست کنید که قصد سفر به اون رو دارید و اگر هدفتون سفر به بیش از یک کشور هست، سفارت اون کشوری رو انتخاب کنید که بیشترین مدت اقامت رو دارید.

از قانون که بگذریم منطقی اینه که از بین ۱۷ تا کشوری که توی ایران سفارت دارند انتخاب کنید. از بین اونها هم اگر کشوری هست که دوست یا فامیل دارید و میتونه براتون دعوتنامه بفرسته مسلما انتخاب بهتری هست.

من تجربه گرفتن ویزای شینگن از هلند (دو بار)، لهستان و یونان رو داشتم که لهستان از همه ساده تر بوده. بار دوم که از یونان اقدام کردم به قدری بی نظمی و شلختگی سفارت اذیتم کرد که قبل از گرفتن جواب رفتم و پاسپورتم رو گرفتم.

واقعا هیچ جوابی برای این سوال که کدوم سفارت اروپایی راحت شینگن میده و کدوم سختگیری بیشتره داره نیست، چون مورد به مورد فرق داره. من توصیه می کنم از آلمان و اتریش دوری کنید چون دوستانم تجربه های خوبی نداشتند. از سفارت یونان هم بدلیل بی نظمی و شلختگی وحشتناکش دوری کنید.

هر دو ویزای هلند با دعوتنامه دوستانم بوده و ویزای شینگن لهستان (ساده ترین ویزای شینگن من) و یونان بدون دعوتنامه. اینجا چون روی هلند تمرکز دارم جزئیات اونرو می نویسم.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

دادگاه لاهه جایی که مصدق از حق ایران دفاع کرد.

وقت مصاحبه و تحویل مدارک سفارت هلند

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۶

بعضی از سفارت های اروپایی (مثلا ایتالیا) گرفتن نوبتشون هم دردسریه و بازار سیاه برای خرید و فروش نوبت به راه افتاده. خوشبختانه سفارت هلند این مشکل رو نداره و پروسه خیلی ساده هست. در سیستم جدید اصلا نیاز به ایمیل به سفارت هلند هم نیست. چون هلند هم مثل فرانسه و اتریش و انگلستان و … از تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۶ سیستم ویزای کوتاه مدتش رو برون سپاری کرد و به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار کرد.

برای دریافت نوبت دیگه به سفارت هلند ایمیل نمیزنید و به ایمیل مرکز وی اف اس گلوبال به آدرس appt.netherlands@vfshelpline.com مشخصات خودتون رو دقیقا به فرمت زیر و انگلیسی می فرستید:

 • Full Name
 • Passport Number
 • Date of Birth
 • Passport Expiry Date
 • Nationality
 • Gender
 • Date of Departure
 • Contact Number - Mobile Number
 • Email Address - for appointment confirmation

فوری یک ایمیل اتوماتیک میاد که بهتون میگه باید چه اطلاعاتی رو بفرستید. اگر اطلاعاتتون رو درست فرستادید اون ایمیل رو فراموش کنید. بین ۱ تا ۷ روز یک ایمیل دیگه که تاریخ تحویل مدارک تعیین شده برای شما ارسال میشه. این ایمیل رو باید پرینت بگیرید و روز تحویل مدارک همراه داشته باشید.

در صفحه تعیین وقت در سایت وی اف اس گلوبال به این دو نکته اشاره شده:

 1. تنها در صورتی برای شما وقت تعیین میشه که تمام اطلاعات بالا رو در ایمیل خود نوشته باشید. در غیر این صورت بدون هیچ جوابی به شما درخواست تعیین وقت شما رد میشه.

 2. زمانی که تعیین وقت انجام شد امکان کنسل یا تغییر تاریخ وجود نداره و در صورتی که در تاریخ وقت خود مراجعه نکردید باید درخواست تعیین وقت جدید بدید.

اگر بصورت گروهی و یا خانوادگی سفر می کنید مشخصات همه افراد رو در یک ایمیل بنویسید. اینجوری توی یک روز به همتون نوبت میدند.

اگر برای ویزای طولانی مدت تایپ D اقدام می کنید باید به خود سفارت هلند و ایمیل به teh-app@minbuza.nl درخواستتون رو بفرستید.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

روستای خیتورن هلند جایی که وسیله حمل و نقل اصلی قایق هست.

مدارک لازم برای ویزای شینگن هلند

مدارکی که سفارت هلند درخواست میکنه شبیه مدارک بقیه کشورهاست، همون هایی که توی راهنمای کلی ویزا هم نوشتم. بسته به اینکه قصد سفر توریستی دارید یا دیدار دوستان و فامیل (با دعوتنامه) برخی از مدارک زیر رو نیاز ندارید که جلوش نوشتم.

 1. فرم کامل شده و امضا شده ویزای شینگن فرم ویزای هلند رو از سایت شرکت وی اف اس گلوبال هلند دانلود کنید.

 2. پاسپورت: پاسپورت باید حداقل دو صفحه خالی و سه ماه پس از پایان سفر هم اعتبار داشه باشه. کپی صفحه اول و صفحاتی که ویزا داره هم ببرید. در صورت داشتن پاسپورت قدیمی که توش ویزا و مهر ورود خروج داره، اون رو هم ببرید.

 3. شناسنامه و ترجمه اون به زبان انگلیسی: ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه و نیازی به مهرهای دادگستری و وزارت امور خارجه نیست.

 4. یک قطعه عکس رنگی جدید ۳.۵ × ۴: عکس باید بدون روتوش باشه. این رو دست کم نگیرید، افراد زیادی رو دیدم که بدلیل اینکه عکسشون شبیه عکس پاسپورت بود یا روتوش داشت، مورد تایید سفارت قرار نگرفت و مجبور شدند دوباره عکس بگیرند. من چون این رو شنیده بودم برای محکم کاری همون پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم. الان که تحویل مدارک به شرکت وی اف اس گلوبال شده، در اتاق انتظار امکان عکس پرسنلی البته با پرداخت هزینه هست. پیراهنی که موقع عکس گرفتن پوشیده بودم روز مصاحبه هم پوشیدم.

 5. رزرو بلیط رفت و برگشت: این رزرو رو رایگان از همه آژانس های مسافرتی میتونید بگیرید و هیچ لزومی هم نداره بلیط نهاییتون پس از گرفتن ویزا همین باشه.

 6. دعوتنامه رسمی: دوست یا فامیل شما در هلند باید بره شهرداری و یک فرم دعوتنامه برای شما پر بکنه. هزینه این کار ۲۰ یورو هست. کپی این دعوتنامه رو هم به سفارت بدید قبول می کنند و نیازی به پست کردن اصلش نیست. به همراه این دعوتنامه کپی پاسپورت شخص دعوت کننده (و در صورت ایرانی بودن پاسپورتش کپی ویزای طولانی مدتش) رو هم باید به سفارت بدید. اگر دوستتون هزینه های شما در طول سفر رو هم تقبل بکنه باید کپی سه تا فیش آخر حقوقیش رو هم ببرید سفارت هلند. اگر هم کسی ندارید که براتون دعوتنامه بفرسته میتونید کنفرانس علمی، کارگاه آموزشی و یا دوره های آموزشی کوتاه مدت برای ثبت نام کردن پیدا کنید و ازشون درخواست کنید براتون دعوتنامه ارسال کنند. داشتن دعوتنامه به هیچ وجه اجباری نیست ولی شانستون رو برای گرفتن ویزا بیشتر میکنه.

 7. رزرو هتل برای تمامی مدت اقامت: رزرو رو خودتون میتونید از سایت بوکینگ و انتخاب هتل هایی که بدون کردیت کارت هم میشه رزرو کرد انجام بدید ولی اگر یک ویزا کارت یا مستر کارت داشته باشید و هتل هایی که میشه بعدا مجانی کنسل کرد انتخاب کنید، اعتبار رزروتون خیلی بیشتره. اگر دعوتنامه از دوستان و فامیل دارید نیازی به رزرو هتل ندارید.

 8. مدرک شغلی: گواهی اشتغال به کار از شرکتی که براش کار می کنید یا قرارداد، مدارک شرکتی که صاحبش هستید، گواهی اشتغال به تحصیل، جواز کسب، سوابق بیمه ماه های اخیر و هر مدرکی که نشون بده شما در ایران به کاری مشغول هستید. داشتن کار خیال سفارت رو تا حدی راحت میکنه که مسافر بعد از سفر برمیگرده به کشور خودش. دوست هنرمندی دارم که از مدیر گالری که آخرین نمایشگاه نقاشیش رو اونجا برگزار کرده بود یک نامه گرفت و به عنوان مدرک شغلی تحویل سفارت فرانسه داد. شما هم هر کاری انجام میدید سعی کنید یک مدرکی براش تهیه کنید.

 9. مدرک مالی: گواهی تمکن مالی و گردش حساب سه ماه آخر حسابتون که همه بانک ها به زبان انگلیسی این دو تا مدرک رو بهتون میدند. اینکه توی حسابتون چقدر باید باشه هیچکس نمیدونه و بعضا توصیه شده زیر ۲۰ میلیون تومان نباشه، البته هرچه بیشتر بهتر. اگر پول کافی ندارید میتونید مدارک حساب بانکی بستگان درجه یک رو ارائه کنید. اگر خانوادگی سفر می کنید داشتن مدارک مالی برای یک از اعضای خانواده کافیه. ابتکاری که من زدم این بود که برگه چند تا سهامی که داشتم ترجمه کردم و به سفارت دادم. هم از نظر مالی ارزش داشت هم نشون میداد علاوه بر کار اولم به کار دیگه ای هم در ایران مشغولم. البته مبلغش چیزی نمیشد ولی تعدادش زیاد بود 🙂. اگر دعوتنامه ای دارید که شخص دعوت کننده هزینه های شما در طول سفر رو تقبل کرده نیازی به مورد ۹ ندارید.

 10. سند ملکی: سند ملکی و ترجمه اون میتونه نشون دهنده این باشه که به ایران برخواهید گشت. در صورت نداشتن هم اصلا نگران نباشید، من هم نداشتم.

 11. گواهی مرخصی: داشتن گواهی مرخصی از شرکت و سه تا فیش آخر حقوقی خودتون اجباری نیست ولی اگر داشتید ببرید.

 12. برنامه سفر: یک برنامه سفر خصوصا اگر توریستی و بدون دعوتنامه میرید به سفارت ارائه کنید. حواستون باشه این برنامه سفر با رزرو هتل هاتون همخوانی داشته باشه.

 13. بیمه مسافرتی: داشتن بیمه ای که هزینه های درمانی و حادثه رو در طول سفر پوشش بده اجباریه. حداقل تعهدات این بیمه باید ۳۰ هزار یورو باشه. هزینه این بیمه برای یک سفر ۳۰ روزه از ۴۰ تا ۱۰۰ هزار تومان و بسته به شرکت بیمه گزار متفاوته. حواستون باشه بیمه ای بگیرید که در صورت نگرفتن ویزا بتونید کنسلش کنید.

 14. حدود ۹۰ یورو پول نقد: هزینه ویزای شینگن ۶۰ یورو هست و شرکت وی اف اس گلوبال هم کارمزد خودش ۲۸ یورو هست. ویزای شما چه سه روز باشه چه سه ماه هزینش همین هست.

نکته ۱

همه مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه. ترجمه مدارک توسط دارالترجمه رسمی برای سفارت هلند کافیه و نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه ایران نیست. سفارت خانه ها در این مورد قوانینشون با هم فرق داره.

نکته ۲

از همه مدارک یک کپی داشته باشید.

مرحله آخر انجام مصاحبه و انگشت نگاری

به نظر میاد پروسه مصاحبه کلا حذف شده و مرکز وی اف اس گلوبال فقط مدارک رو جمع آوری و به سفارت ارسال میکنه.

البته درسته که مصاحبه نداره ولی ممکنه کارمندان مرکز از شما بخواند دلیلتون واسه سفر رو بطور واضح بگید. خود مرکز وی اف اس گفته که کارمندانش هیچ توصیه ای به شما نمی کنند و جواب این سوال که ویزا میگیرید یا نه رو نخواهند داد.

روزی که به مرکز وی اف اس گلوبال برای تحویل مدارکتون رفتید حتما ایمیلی که بهتون وقت داده رو پرینت گرفته باشید، با نشون دادن اون از قسمت بازرسی رد میشید و وارد اتاق انتظار میشید. وقتی نوبتتون شد مدارک رو به کارمند مرکز تحویل میدید. کارمندهای اونجا هیچ تصمیمی برای ویزای شما نمیگیرند و فقط تحویل گیرنده مدارک هستند.

بعد از پرداخت هزینه ویزا و کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال، انگشت نگاری انجام میشه و باید صبر کنید تا جواب ویزا با ایمیل براتون فرستاده بشه.

آدرس مرکز وی اف اس گلوبال هلند تهران، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقع ۴ مرکز هروی، مرکز ویزای هلند. تلفن مرکز هم ۰۲۱۸۲۸۰۵۹۱۴ هست. برای سوال پرسیدن و راهنمایی در مورد ویزای هلند میتونید از ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر، همه روزه بجز جمعه و شنبه و روزهای تعطیل تماس بگیرید.

اگر ویزای طولانی مدت هلند درخواست دادید روز مصاحبه باید به سفارت هلند به آدرس فرمانیه، دیباجی شمالی، ارغوان غربی، پلاک ۸ که بیشتر شبیه یک دژ نظامی میمونه تا سفارت مراجعه کنید. امیدوارم حداقل گاردهای فلزیش رو رنگ کنند تا اینقدر ترسناک به نظر نیاد 🙂

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

از اونجایی که تابلوهای عکس ممنوع اطراف سفارت خیلی واضح بود من هم از کوچه بغلش عکس گرفتم 😁 برای رفتن به سفارت از میدان تجریش میتونید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر مثل من نوبتتون بیفته یک روز برفی قضیه فرق میکنه

درسته که مرحله استرس دار مصاحبه برای ویزای کوتاه مدت تایپ C حذف شده ولی تجربه خودم رو برای کسانی که به هر دلیلی نیاز به مصاحبه داشتند مینویسم.

خیلی مهمه که اعتماد به نفس و راجع سفرتون اطلاعات دقیقی داشته باشید. به نظر من مهمترین قسمت مصاحبه همین اعتماد به نفسه. یعنی به راحتی بتونید توضیح بدید هدفتون از ویزا گرفتن چیه.

یادم میاد مصاحبه کننده از یک نفر پرسید چرا از بین این همه کشور هلند رو انتخاب کردی؟ اون شخص هم جواب داد چون طبیعتش سرسبزه و خیلی زیباست. خانم مصاحبه کننده هم گفت خوب برو شمال، چه کاریه این همه میخوای هزینه کنی بری هلند 😆

درسته جواب ویزا رو معمولا دو هفته ای میدند ولی من خیلی خوش شانس نبودم و دفعه اول که برای ویزای هلند اقدام کردم دو ماه طول کشید تا بهم جواب داده بشه! البته روز مصاحبه بهم گفتند که مورد شما رو می فرستیم هلند راجع بهش تصمیم گیری بشه و بیشتر از ۲ هفته طول میکشه ولی نگفتند ۲ ماه! حدودا دو ماه بعد از روز مصاحبه از سفارت هلند تماس گرفتند و گفتند با ویزات موافقت شده و میتونی برای دریافت ویزا بیایی سفارت.

ان شاالله بعد از اینکه جواب مثبت ویزا رو گرفتید حتما به شرایطش و مدت اعتبار اون توجه کنید.

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

به مشخصات و تاریخ ویزای شینگنتون دقت کنید

برای من تاریخ صدور ویزا رو ۶ اکتبر ۲۰۱۳ زده. تاریخ اعتبار ویزای من از ۱۰ اکتبر تا ۲۴ نوامبر هست یعنی یک بازه ۴۴ روزه. من توی این بازه زمانی باید وارد محدوده شینگن میشدم و تا قبل از ۲۴ نوامبر هم باید خارج می شدم. مدت زمان اقامت من رو هم زده ۳۰ روز، یعنی درسته که ویزا در یک بازه ۴۴ روزه اعتبار داره ولی حداکثر اجازه ۳۰ روز موندن در حوزه شینگن رو داشتم. تعداد ورود رو هم یک بار نوشته، یعنی اگر مثلا بعد از ۲۰ روز از حوزه شینگن خارج می شدم حتی با اینکه هنوز ۱۰ روز دیگه مجوز اقامت داشتم ولی اجازه ورود مجدد به من داده نمی شد.

اون پایین هم دو تا جمله نوشته. اولیش Report back to embassy معنیش اینه که وقتی از سفر برگشتم کپی ویزا و صفحات دارای مهر ورود و خروج ایران و حوزه شینگن رو ببرم تحویل سفارت بدم. ایمیل اسکن اون صفحات رو هم قبول کردند. جمله دوم Report to police Eindhoven within 72 hrs یعنی از وقتی وارد هلند شدم ۷۲ ساعت فرصت داشتم که برم اداره پلیس آیندهوون (شهری که دعوتنامه از شهرداری اونجا برای من فرستاده شده بود) و یک فرم پر کنم. پلیس آیندهوون هم یک برچسب توی پاسپورتم زد و موقع برگشت به ایران اسکنش رو فرستادم برای سفارت. این دو مورد برای افراد کمی نوشته میشه ولی ظاهرا مورد من خاص بوده 🙂

اگر خدایی نکرده درخواست ویزای شینگن شما ریجکت شد دنیا به آخر نرسیده. چند ماهی صبر کنید و ترجیحا از یک سفارتخانه دیگه اقدام کنید. اگر بدلیل کسری مدارک ویزاتون ریجکت شده باشه خیلی راحت میتونید بگید که برای درخواست قبلی مدارک کامل نداشتم و الان با مدارک کامل اومدم اقدام کنم.

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

مزرعه گل هاى لاله در لیسه هلند

چند توصیه برای ویزای شینگن هلند

 • سعی کنید ورودتون از هلند باشه، هم از این جهت که اگر از کشور دیگری وارد شینگن بشید ممکنه اجازه ورود بهتون داده نشه و هم دفعه بعد که برای ویزای هلند اقدام کنید احتمالا سختگیری بیشتری بشه.
 • اگر بار اولتون هست که قصد گرفتن ویزای شینگن رو دارید درخواست ویزای طولانی و مولتیپل ندید.
 • قبل از دریافت جواب قطعی ویزا هیچ بلیط قطار، هواپیما و رزرو هتلی رو قطعی نکنید.
 • سفارت هیچ پولی به عنوان ضمانت برگشت از شما دریافت نمیکنه. اگر از طریق آژانس اقدام کنید ممکنه اون آژانس از شما بخواد علاوه بر هزینه ای که برای ویزا دریافت میکنه پولی هم به عنوان ضمانت برگشت ازتون درخواست کنه. این پول رو میگیره تا مطمئن بشه شما برمی گردید و اعتبار آژانس که شما رو به سفارت معرفی کرده خدشه دار نمیشه.
 • هزینه ویزای شینگن فقط و فقط ۶۰ یورو هست بعلاوه ۲۸ یورو کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال و هزینه ترجمه مدارک. اگر دانش زبان انگلیسی در حد متوسط دارید، فرم ها رو میتونید خودتون پرکنید و فرصت جستجو در سایت های رزرو هتل رو دارید، سراغ آژانس هایی که پول های کلانی دریافت می کنند نرید.
 • پادشاهی هلند تعدادی جزیره در دریای کارائیب داره که فقط با ویزای شینگن مولتیپل اجازه ورود به اون جزایر رو دارید.

در آخر اینکه از اونجایی که تصمیم گیرنده برای دادن ویزا شخص هست نه ماشینو روبات، این احتمال وجود داره که دو نفر مدارک شبیه به هم ارائه بدهند ولی جواب های متفاوتی بگیرند. موارد بالا تجربه شخصی من بوده و ممکنه دفعه بعد که به سفارت مراجعه کنم نحوه مراحل کار فرق کرده باشه و حتی جواب متفاوتی دریافت کنم.

آمارهای جالب از ویزای شینگن

در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۹۰ هزار ایرانی درخواست ویزای شینگن کردند که فقط ۱۴ درصد جواب منفی دریافت کردند و ویزاشون ریجکت شده. من خودم فکر می کردم جواب های منفی خیلی بیشتر از این باشه. ضمن اینکه آمار ایران به کشورهای تونس، مصر، لبنان و مراکش خیلی نزدیکه. از همسایمون پاکستان با ۳۴ درصد جواب منفی خیلی اوضاعمون بهتره. افغانستان هم با ۴۲ درصد ریجکت شدن ویزای شینگن شهروندانش بدترین آمار رو داره.

یک آمار جالبه دیگه در مورد دارندگان پاسپورت روسیه هست. بیشترین متقاضیان درخواست ویزای شینگن در سال ۲۰۱۵ شهروندان روسیه بودند و تعداد ریجکت شدن هاشون هم جزو کمترین ها و فقط ۱.۳ درصد بوده.

برای دیدن کلیه آمارهای ویزای شینگن به سایت Schengen Visa Information برید.

سوالات متداول در مورد ویزای هلند

کدوم آژانس اخذ ویزای تضمینی هلند انجام میده؟

چیزی به اسم ویزای تضمینی برای هلند وجود نداره. آژانس که هیچ، بعید میدونم کارمندان سفارت هلند در تهران هم بتونند همچین تضمینی به کسی بدهند چون تصمیم در مورد ویزای ایرانیان در سفارت هلند در امان پایتخت اردن گرفته میشه. بنابراین هرگونه ادعایی در مورد ویزای شینگن تضمینی هلند به نظر من بی پایه و اساس هست.

هزینه ویزای هلند چقدره؟

مثل بقیه کشورهای شینگن، هزینه برای ایرانی هایی که در ایران اقدام می کنند فقط و فقط ۶۰ یورو هست. اگر آژانس یا شخصی برای پر کردن فرم ها و تهیه مدارک لازم ویزا به شما کمک کنه و پولی دریافت کنه بحثش متفاوته، سفارت هلند فقط ۶۰ یورو برای ویزا دریافت میکنه که غیر قابل بازگشت هم هست. ۲۸ یورو هم کارمزد شرکت وی اف اس گلوبال هست.

در زمان عادی وی اف اس کل هزینه رو به ریال هم دریافت میکنه ولی در شرایطی که نرخ ارز کمی نوسان داشته باشه فقط یورو قبول میکنه. توصیه می کنم یورو ببرید.

نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزای هلند چطوریه؟

اگر درخواست ویزای شما توسط سفارت هلند ریجکت بشه، یک نامه به شما داده میشه که در اون دلایل ریجکت شدن رو نوشته. در انتهای اون نامه هم نحوه اعتراض به این نتیجه به شما اعلام میشه. شما باید دلایل اعتراضتون رو بنویسید و اون رو به آدرسی که سفارت میگه پست کنید. تصمیم نهایی در این مورد رو وزارت دادگستری هلند میگیره.

در صورت گرفتن ویزا همه اقامتم در هلند باید باشه؟

اجباری برای این قضیه نیست ولی اگر برنامه سفری که به سفارت دادید همش در هلند باشه و موقع ورود به هلند نتونید مامور مرزی رو قانع کنید، احتمالش هست از ورود شما به شینگن جلوگیری بشه. من ترجیح میدم همیشه صداقت داشته باشم.

اخذ ویزای هلند از ترکیه یا کشور دیگری رو توصیه می کنید؟

خیر. اگر اقامت ترکیه نداشته باشید و فقط بعنوان توریست در ترکیه باشید، شانس گرفتن ویزای هلند خیلی کم میشه.

ما یک خانواده – گروه هستیم که با هم سفر می کنیم، به سفارت اعلام کنیم؟

بله. اگر شما نگید و سفارت خودش متوجه بشه به احتمال زیاد بدلیل پنهان کردن حقیقت به شما بی اعتماد و درخواستتون ریجکت میشه.

امکانش هست یک برنامه سفر برای من بنویسید؟

خیر، ای کاش وقتش رو داشتم بتونم برای همه برنامه سفر بنویسم ولی ندارم. برنامه سفر هر شخص متناسب با سفر خودش و همچنین رزرو هتلش باید نوشته بشه. برنامه سفر پیچیده نیست. به انگلیسی بنویسید هر روز سفرتون چه جاهایی رو میخواهید ببینید.

شانس من برای گرفتن ویزای شینگن چقدره؟

شانس دریافت ویزا قابل محاسبه نیست. هرچه مدارکتون قوی تر باشه و نشون دهنده بازگشتتون به ایران باشه، شانستون برای گرفتن ویزا بیشتر میشه. حتی امکان داره دو نفر با شرایط کاملا مشابه جواب های متفاوتی بگیرند چون تصمیم گیرنده شخص هست نه ربات.

با عرض معذرت کامنت هایی که در مورد شانس دریافت ویزا و موارد مشابه سوال پرسیده باشند منتشر نخواهند شد.

چرا سوال من منتشر نمیشه؟

چون جوابتون توی متن مقاله یا سایر کامنت ها هست. بدلیل زیاد بودن کامنت های این مقاله سعی می کنم کامنت ها زیاد نشه تا برای همه قابل استفاده باشه.

یک دلیل دیگه سوال پرسیدن در مورد شانس دریافت ویزا و اقدام کردن و نکردن برای ویزا هست. این تصمیمی هست که خود شما باید بگیرید.

دلیل دیگه منتشر نشدن کامنت، سوال پرسیدن در مورد روش های غیرقانونی و خلاف برای دریافت ویزا هست.

در پایان از همه دوستانی که کامنتشون منتشر نمیشه عذرخواهی می کنم.

خوشحال میشم نظرتون رو بدونم و از اون خوشحال تر اگر تجربه ای دارید و میتونید به این نوشته اضافه کنید. به خصوص اگر برای ویزا اقدام کردید، مدارک ارائه شده به وی اف اس و همینطور نتیجه ویزای شینگن رو برای استفاده سایر دوستان کامنت کنید.

به این امید که این ۱۴ درصد ریجکتی هر سال کمتر بشه.

اسفند ۱۳۹۵

مطالب مرتبط

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

۲۶۶۴دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ع
علیرضا
۵ روز پیش

سلام دوستان
چند ماه پیش با دعوت نامه ویزا 6 ماهه مولتی از هلند گرفتم و طی هفته اخیر هلند بودم. برای افسر مرزی میخواستم بگم که زیاد سوالات خاصی نمیپرسن و در هنگام ورود و خروج فقط پرسیدن چرا اومدید بود و اصلا مدارکی به جز ویزا چک نکردن. به خصوص اینکه من با کوچ سرفینگ رفته بودم و اصلا رزرو هتل هم نداشتم

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۳ روز پیش

خیلی هم عالی
چندمین سفرتون بود که ویزای مولتی گرفتید؟

پاسخ
پاسخ
ن
نگار
۸ روز پیش

سلام دوستان فكر كنم مدارك كامل و دعوت نامه معتبر باشه مشكلي در گرفتن ويزا هلند نيست من 1 ساله مولتي گرفتم

پاسخ
پاسخ
ك
كيانا
۳ روز پیش

سلام
تبريك ميگم بهتون
ميتونم بپرسم شما ويزاي مولتي رو با دعوتنامه گرفتيد؟

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۴ روز پیش

نگار عزیز سلام‌
فقط میشه بفرمایین با دعوتنامه مولتی شدین یا خیر

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۵ روز پیش

سلام
تبریک میگم
میشه بفرمایید آخرین ویزایی که گرفته بودید چند وقته بود و از کجا ؟؟
و اینکه با اون ویزا چند بار هلند رفته بودید ؟

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۵ روز پیش

سلام
شینگن چندمتون بود؟

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۶ روز پیش

درود. تبریک میگم ظاهرا با دعوتنامه الان فقط مولتی میدن موفق باشین.

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱۰ روز پیش

درود
لطفا دوستانی که تو این یک ماه اخیر وقت ویزا داشتن اطلاع رسانی کنن که جوابشون چی بوده
ممنون

پاسخ
پاسخ
ا
اشکان
۳ روز پیش

سلام من دعوت نامه داشتم و تمام مدارکم کامل بود، ضمن اینکه دعوت کننده در هلند منو تضمین مالی کرده بود+ فیش حقوقی سه ماه آخر و سند خونه و گواهی اشتغال به کار و بیمه و رزرو قطعی پرواز... اما در کمال ناباوری درخواست ویزای من ریجکت شد!
خیلی ها با من بودن که همه شون ریجکت شدند. نمیدونم چرا آمار ریجکتی ها رفته بالا

پاسخ
پاسخ
ز
زهرا
۱۵ روز پیش

سلام وقت بخیر من سال 97 از لهستان ویزا توریستی 15 روزه گرفتم . شهریور امسال سفارت چک منو با همون مدارک ریجکت کرد!! بنظر شما مجدد بعد از 4 ماه از کدام سفارت اقدام کنم بهتره؟ مجدد لهستان ؟ هلند؟ فرانسه؟

پاسخ
پاسخ
ا
اشکان
۳ روز پیش

درود
جواب درخواست ویزای من هفته پیش اومد و درکمال ناباوری ریجکت شدم!
من دعوتنامه از شخصی هلندی و معتبر داشتم که تضمین مالی برام گذاشته بود + فیش حقوقی ۳ ماه آخر، گواهی اشتغال به کار معتبر، گاهی مرخصی، سند خونه به نام خودم، بیمه مسافرتی تا سقف ۵۰ هزار یورو، رزرو قطعی بلیط و...
روز تحویل مدارک چند نفر دیگه هم بودند برای هلند که باخبر شدم اونا هم ریجکت شدن!
آمار ریجکتی های هلند در ماه های اخیر بالا رفته.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۶ روز پیش

درود هلند و فرانسه ممکنه ویزا ندن به جهت این جوابی که چک به شما داد کاش دوباره از لهستان اقدام میکردین ایندفعه هم خواستین اقدام کنین از لهستان یا ایتالیا اقدام کنین موفق باشین

پاسخ
پاسخ
ن
نازنین
۱ ماه پیش

سلام
دوستان من وقت سفارت هلند دارم یک ماه دیگر در vfsglobal و اینکه مربی فوتبال هستم با مدارک بین المللی فیفا .که مدارک به زبان انگیلیسی هستند.خواستم بدونم میتونم این مدارک و ارائه بدم برای اینکه شانس ویزا بره بالا ؟؟؟(ویزا توریستی) و اینکه دیگر نیاز نیست که ترجمه شوند ؟؟ چ.ن انگلیسی هستند ؟؟
با تشکر

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۵ روز پیش

هر چی مدارک قوی‌تر، شانس ویزا بیشتر
وقتی انگلیسی هستش نیازی به ترجمه ندارید
اگر گواهی اشتغال در باشگاه فوتبال هم دارید که نور علی نوره

پاسخ
پاسخ
ن
نازنین
۱ ماه پیش

سلام دوستان، سوالی دواشتم از دوستانی که ویزای یکساله اقدام کرده اند
من دوبار سفر در دوتاریخ متفاوت دارم سفر اول حدود 20 روز و سفر دوم حدود 7 روز طول می کشد، برای هر دو سفر هم مدارک تهیه کردم اما سوالم این است در فرم شینگین بند25 که تعداد روز های اقامت هست و بند30 که تاریخ خروج از محدوده شینگین هست رو چطور تنظیم کنم، بر اساس کل سفر مثلا27 روز و تاریخ خروج سفر دوم ویا اینکه جدا جدا مشخص کنم. ممنون میشوم راهنمایی کنید

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱ ماه پیش

درود. شما تاریخ ورود و خروج شهر ورود و خروج رو برا سفر اول مشخص میکنین و اگه میخواین ویزای مولتی بگیرین میزنین قسمت ۲۵ رو ششماه یا یکسال و مولتی رو در فرم میزنین و برای سفر اول بیمه مسافرتی تهیه میکنین اونا خودشون تصمیم میگیرن و اگه قبلا سابقه سفر به شینگن یکبار یا دوبار داشتین بهتون مولتی میدن موفق باشین

پاسخ
پاسخ
ن
نازنین
۲۵ روز پیش

ممنونم از راهنمایی تون
فقط الان فرم به صورت آنلاین پر میشه و قسمت 25 رو بیشتر از 90 روز اجازه نمیده بزنیم! پیغام خطا می دهد(البته درست هم هست چون مدت زمان ماندن در محدوده شینگن مورد نظر هست که نهایتا 90 روز هست نه بازه زمانی مورد تقاضا)
حتی تاریخ ورود و خروج را هم بیش از بازه 180 روزه نمی شود انتخاب کرد باز هم پیغام خطا می دهد

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۱ ماه پیش

فکر می کنم فقط بر اساس برنامه سفر اول باید فرم تنظیم بشه!

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۲۴ روز پیش

با سلام
شما برنامه سفر اول به همراه بیمه رو‌بزار در شماره ۲۵ فرم مولتی پل رو‌بزن و مدت زمان رو انتخاب کن افیسر‌هودش‌تصمیم‌می‌گیره‌ولی با شرایط حال حاضر بیشتر از ۳۰ روز نمیده بدون دعوتنامه
شاد باشید

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام ،دوستان من وقت سفارت هلند دارم vfs global ولی هر چی در سایت
https://www.vfsglobal.com/Netherlands/Iran/Farsi/index.html
میگردم فرم ویزا موجود نیست ؟؟
در قسمت دانلود ها فرم ویزا رو انتخاب میکنم بجای دانلود به صفحه زیر میره ؟؟
https://consular.mfaservices.nl/?lang=en
لطفا راهنمایی کنید .
با تشکر

پاسخ
پاسخ
ا
ادیب اسماعیلی
۱ ماه پیش

ضمن درود.
از نشانی زیر بارگیری فرمایید:
https://consular.mfaservices.nl/assets/documents/pdf/forms/schengen_visa_application_form_english.pdf

پاینده باشید.

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۱ ماه پیش

باید در همون صفحه ای که ارجاع میده برین و فرم آنلاین پرکنید و در نهیات پرینت کنید

پاسخ
پاسخ
م
مهرداد
۱ ماه پیش

https://consular.mfaservices.nl/assets/documents/pdf/forms/schengen_visa_application_form_english.pdf

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱ ماه پیش

درود باید فرم رو انلاین پر کنین و ازش پرینت بگیرین.

پاسخ
پاسخ
ا
ادیب اسماعیلی
۱ ماه پیش

ضمن درود به حضور دوستان گرامی؛
احتراماً و جسارتاً به عرض میرساند که:
بزرگواران، فرم به صورت «آنلاین» تکمیل نمیشود!
دقت فرمایید؛
فرم یک فایل با پسوند پی. دی. اف است که متقاضی میبایست آن را از نشانی مذکور بارگیری نماید. هم میتواند فرم را توسط رایانه تایپ کرده و تکمیل نماید و هم میتواند به صورت دست نویس آن را تکمیل کند و تحویل دهد.

پاینده و برقرار باشید.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

چطور آنلاین پر کنم ؟ صفحه ای برای ورود و یا ثبت نام ندارد ؟؟

پاسخ
پاسخ
m
maryam
۱ ماه پیش

سلام دوستان من5 بار تا حالا از هلند ویزای شینگن گرفتم آخریشم همین 3 ماه پیش بود الان میخوام اقدام کنم برای ویزای 1 ساله کسی میدونه شرایطش چه طوره و چه مدارک اضافی لازمه تا بشه قبولوند ک این ویزا رو بدن.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱ ماه پیش

سلام
الان بدون دعوتنامه خیلی سخت هلند مولتی میده

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۱ ماه پیش

مدارکی باید ارائه بدید که با توجه به سابقه سفر نیاز به حضور شما در حوزه شینگین هست. مثلا به خاطر کار یا هر چیزی که نشون بده شما مرتب به حوزه شینگن وارد میشید

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱ ماه پیش

درود. سوابق قبلیتون از هلند چه طور بوده ۶ ماه مولتی ازش داشتین؟من سال ۹۷ برا اینکه یکساله بگیرم زدم در فرم دوساله البته مشخص بود دوساله نمیدن با دو تای قبلی سینگل از کشور دیگه ولی حداقل یکساله رو دادن. فرانسه هم که امسال۹۸ به اونایی که سابقه شینگن مخصوصا هلند داشتن یکماهه سینگل داد بعد یکی از همین هایی که یکماهه گرفت ازش اقدام کرد و یکساله رو گرفت.موفق باشین

پاسخ
پاسخ
m
maryam
۱ ماه پیش

6ماهه نه اما 3 ماهه مولتی داشتم منتها امسال یک ماهه دادن بهم. و اینکه من الان وقت گرفتم برای ویزای توریستی به عنوان توریستی میشه یک ساله گرفت؟ شما خودتون چه مدارکی بردید؟برای ویزای یک ساله؟ ممنون از پاسختون

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۱ ماه پیش

سلام، ویزای من امروز اومد، مولتی با اعتبار 30 روز، تایپbusiness و با گواهی اشتغال بکار و بیمه، سند زمین، تمکن مالی، موندن همسرم در ایران، رزرو بلیط و هتل
لازمه تشکر کنم از جناب خانی عزیز که با راه اندازی این سایت، فرصت مشورت و گفتگو رو فراهم کردند.

پاسخ
پاسخ
س
سمیعی
۱ ماه پیش

سلام.ممکنه راهنمایی کنید،الان کجا راحت تر ویزا میده؟
من 1 ویزا 7 روزه از ایتالیا و 1 ویزا 3/5 ماهه مولتی از هلند و 1 ویزا 1 ماهه از هلند دارم.
نمیدونم الان از کجا اقدام کنم؟؟؟من میخوام برای مولتی اقدام کنم حتما....
آیا ایتالیا ،مولتی میده؟
از هلند چون آخرین بار ،در فرودگاه افسر گیر داد ،دوست ندارم اقدام کنم

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۱ ماه پیش

سلام
ببخشید میشه توضیح بدید چه گیری و چه اتفاقی افتاد؟
در مورد مولتی هم استادم با سابقه فوق العاده قوی سفر به حوزه شینگن (تقریبا هر ماهی یک دو بار اروپا هست) آخرین بار از ایتالیا درخواست مولتی داد که فقط 30 روزه یک بار ورود بهش دادن
فکر کنم ایتالیا زیاد مناسب مولتی نباشه. از طرف دیگه هلند هم الان بدون دعوت نامه واقعا سخت ویزا میده چه برسه به مولتی

پاسخ
پاسخ
س
سميعي
۱ ماه پیش

سوال و …كه چرا ميرم هلند …چرا تنها و…

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۱ ماه پیش

درود شما میتونین دوباره از تمام این سفارتهایی که اقدام کردین بگیرین ولی امکان سینگل گرفتن ویزا هست ولی از فرانسه اقدام کنین شانستون واسه گرفتن ویزای مولتی بالاتر هست. موفق باشین

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۱ ماه پیش

دوستان من از 29 نوامبر تا 4 دسامبر می خوام برم هلند... سوالی در مو در اقامت تو هلند داشتم... از نرم افزار کوچ سرفینگ میزبان پیدا کردم که پیشش بمونم (جهت کاهش هزینه ها).... سوال من این هست که در مبادی ورودی به حوزه شینگن آیا وچر هتل چک میشه و چه راهکاری برای من هست که بتونم از کوچ سرفینگ استفاده کنم و به راحتی پاسخ افسر مرزی بدم؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام وقت بخیر
اگر کار شما سفر و تراول هیستوری قوی دارید از این راه جهت اخذ ویزا اقدام کنید . در غیر این صورت در شرایط فعلی همه چیز ممکن است.

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۱ ماه پیش

سلام
شما هم مثل همه ووچر از هتل بگیر بعد اون کاری که برنامت هست رو انجام بده
لب مرز که به ما کاری نداشتن فقط پرسیدن چند روز می‌مونی؟
البته من برای محکم‌کاری یه سری مدارک همرام بود

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

با احترام
باتوجه به اینکه دسترسی به اصالت رزرو در مبادی ورودی و خروجی برای افسران بسیار آسان می باشد پیشنهاد میکنم در صورت داشتند وچر هتل اقدام به این موضوع فرمایید در غیر اینصورت این موضوع خطرناک خواهد بود و امکان داره از ورود شما به کشور به دلیل عدم اصالت رزرو و توضیحات اشتباه شما جلوگیری شود.

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۱ ماه پیش

سپاس گذارم.

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۱ ماه پیش

بله چک می کنند ، شما میتونید مدارک مربوط به کوچ سرفینگ رو اراءه کنید، مهم اینه که بگید کجا اقامت دارید، همین (محل اقامت بایستی مطابق درخواست ویزاتون باشه)

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۱ ماه پیش

خب در درخواست ویزا که کلا اسم هتل نوشتم... ولی الان کسی که قبول کرده اسم و آدرس داده بهم گفته لب مرز همین اطلاعات بدی کفایت میکنه

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

با ایشون تماس میگیرند . نیاز نیست شما بگید به چصورت آشنا شدید .
بسپارید به خود دوست هلندیتون

پاسخ
پاسخ
ا
اميني
۲ ماه پیش

سلام دوستان. من قبلا براتون اينحا نوشته بودم كه اول سال ٢٠١٩ با بند ٢و٣ و ٨ و ٩ از هلند بدون دعوتنامه و با مانده حساب ٢٤٠ ميليوني و كليه مدارك اعم از رزرو هتل و بليط و .... ريجكت شدم( قبلا سه بار از هلند ويزا داشتم كه اخريش يكساله و مولتي بود و درست قبل از تقاضام هم پنج روز رفته بودم و اينكه ويزاي استراليا رو هم داشتم ) . بنظرتون براي عيد از فرانسه اقدام كنم يا ايتاليا؟ يا كلا بي خيال شينگن بشم؟
تا حالا ايناليا هم نرفتم ولي يه بار ورود به فرانسه رو دارم

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۲ ماه پیش

درود من فكر ميكنم اول بهتره دنبال ويزاي توريستي انگليس يا كانادا برين با اين مدارك به احتمال زياد جواب مثبت خواهيد گرفت بعد ميتونين از ايتاليا اقدام كنين موفق باشين.بعد سوالي كه دارم استراليا رو بعد از جواب منفي هلند گرفتين يا قبل از اون؟

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۲ ماه پیش

باعث تعجبه که با توجه به سوابق خوبی که داشتید با 4 قبضه ریجکت شدید.
یعنی احتمالا اصلا پرونده شما رو نخوندن چون بند مالی رو هم براتون زدن.
ولی به اعتقاد من می‌تونید از فرانسه اقدام کنید
هر چند که ظاهرا در حال حاضر ایتالیا وضعیت بهتری داره در صدور ویزا

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۲ ماه پیش

سلام مجدد
در سالن انتظار vfs قبل از ارائه مدارک برگه ای به منظور مرتب کردن و ترتیب مدارک ارائه می شود که به همان ترتیب مدارک را به مامور تحویل دهیم
از دوستان شخصی امکان ارسال تصویر اون برگه در اینجا را دارد یا اینکه جایی اپلود و لینک را در اینجا قرار دهد یا به همان ترتیب متن موجود در برگه را اینجا بنویسد
پیشاپیش سپاسگزارم

پاسخ
پاسخ
ش
شیوا
۱ ماه پیش

درود . چنینی چیزی نبود . شما فقط اولین چیز باید ایمیل وقت و بعد فرم تکمیل شده تقاضاتون و باقی مدارک پشتش باشه . خود شخص تحویل گیرنده در کانتر مربوطه، چک و مرتب میکنه اصلا نگران چیزی نباشید .
پیروز باشید

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۲ ماه پیش

سلام
به قدری فرصت هست که همون جا این کار رو بکنید
ما هم همین کار رو کردیم
یه چک لیست تو سایت vfs هست که بر مبنای اون می‌تونید مدارکتون رو آماده کنید که چیزی جا نمونه

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۲ ماه پیش

سلام. من هفته پیش وی اف اس بودم، چنین برگه ای بهم ندادند و من هم ندیدم. مدارک رو هم رو ترتیب خاصی نمیخواستند.

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۱ ماه پیش

یک برگه کپی ساده هست، چیز خاصی نیست فقط ترتیب مدارکه، میدن که به همون ترتیب مدارک رو اراءه کنید البته vip اقدام کرده بودم ولی دوستم که سالن اصلی رفته بود هم بهش داده بودند. متاسفانه برگه رو گم کردم اگر دوستی داره لطفا اینجا قرار بده.

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۲ ماه پیش

چند خبر
1. هزینه ویزا شنگن از ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی به ۸۰ یورو افزایش می‌باید.
2. حداقل فاصله زمانی میان موعد ارائه درخواست اخذ ویزا تا زمان آغاز سفر به ۱۵ روز کاهش یابد و نیزحداکثر فاصله زمانی تقاضای روادید تا انجام سفر از ۳ ماه فعلی به ۶ ماه افزایش یابد.
3. رویه مشخص و هماهنگی در مورد تمامی افرادی که سفرهای پرشمار به کشورهای عضو پیمان شنگن دارند، اتخاذ خواهد شد تا بر اساس سوابق مثبت پرونده سفرهای آنها امکان صدور ویزا برای دوره ۱ تا ۵ سال وجود داشته باشد.
(این اخری کمی دلگرم کننده است، البته این خبر حدودا چهار ماه پیش اعلام شده و از انجا که درسایت هنوز اشاره ای نشده گفتم اطلاع رسانی کنم)
منبع: یورونیوز

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۱ ماه پیش

سلام
من مورد 2 برام یکم نامفهوم هستش میتونید توضیح دهید ؟

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۱ ماه پیش

شما 3ماه حداکثر بعد از ارائه مدارک بایستی زمان سفر تایین می کردید شد شش ماه. حداقل زمان سفر بعد از ارائه مدارک سه تا چهار هفته بود شد دو هفته
در کل خوبه :)

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۲ ماه پیش

با سلام من اولین ویزای شینگن با دعوتنامه دوستم 2ماه پیش گرفتم البته مدارکم کامل بود از المان 15روزه مولتی دادند پایان10اکتبر رفتیم المان از اونجا جاتون خالی با دوستم 2نفری با ماشین به امستردام-پاریس-تورین ایتالی رفتیم هر کدوم 3روز ولی پول بنزین وعوارض اتوبان وحشتناک توی فرانسه وایتالیا ایشاله به همتون ویزا بدن.

پاسخ
پاسخ
h
hamed
۲ ماه پیش

بازه زمانی اعتبار ویزاتون چقدر بود؟

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۱ ماه پیش

باسلام بازه زمانی1ماهه با اعتبار 15روزه ویزای مولتی.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۲ ماه پیش

سلام.
من هفته ی پیش برای درخواست ویزای تایپ business برای شرکت در یک دوره ی آموزشی کوتاه مدت، بهvfs مراجعه کردم. با توجه به موارد گفته شده در سایت vfs افرادی که هدف تحصیلی دارند یا محقق هستند اگر دعوتنامه داشته باشند از پرداخت هزینه ی 60 یورویی ویزا معاف هستند. اما از من هزینه ی ویزا یعنی 60 یورو به اضافه ی 20 یورو کارمزد گرفته شد. الان باید چیکار کنم؟ جواب ویزام هم هنوز نیومده.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۲ ماه پیش

درود اگه تحصیلی درخواست دادین طبعا نباید بگیرن اما اگه برا بیزینس ویزا درخواست دادین ۶۰ یورو رو ازتون میگیرن نوع انتخاب ویزاتون اشتباست

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۲ ماه پیش

سلام، برای تحصیل کوتاه مدت هم تایپ ویزا همون business میشه طبق تعریفی که از ویزای businessدر سایت وی اف اس گفته.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام وقت بخیر
در انتخاب نوع ویزا اشتباه نموده اید.

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۲ ماه پیش

درود همون لحظه باید به مسوول دریافت مدارک یاد آوری میکردین که شما اموزشی دارین میرین و اصلا نباید شما رو به سمت صندوقدار هدایت میکردن فکر کنم وقتی جوابتون اومد هم میتونین۶۰ یورو رو ازشون بگیرین.موفق باشین

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۲ ماه پیش

سلام
شما باید هنگام مراجعه به VFS درخواست میگردید که جهت عدم اخذ هزینه با سفارت مکاتبه کنن. من هر دو نوبت که ویزا برای شرکت در دورهآموزشی/پژوهشی گرفتم 60 یورو پرداخت نکردم. ولی قبلش این مسیری که گفتم طی کردم. الان دیگه کاری نمیشه کرد

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۲ ماه پیش

سلام و وقت بخیر
خب این وظیفه ی کارمند vfs نیست که افرادی که نیازی به پرداخت هزینه ندارند رو از این موضوع مطلع کنند؟

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۲ ماه پیش

وظیفه VFS فقط دریافت و مرتب سازی مدارک هست. این وظیفه شما هست که از حقوق خودتون مطلع باشید

پاسخ
پاسخ
ا
امیر حسین
۲ ماه پیش

سلام
هر چی توی سایت دنبال فروم ویزای آلمان گشتم پیدا نکردم و مجبور شدم پیامم رو اینجا بنویسم و تجربه خودم رو در میان بزارم .
دقیقا از عید نوروز من و همکارم قصد سفر کنفرانسی از طرف شرکت به آلمان داشتیم .بنده فوق لیسانس مهندسی عمران با گرایش سازه های هیدرولیکی هستم و کارم در شرکت نفت خارک سرپرست مخازن و پمپ های هیدرولیکی است و استخدام رسمی با سابقه ده سال و سی و پنج ساله .دوستم هم نیروی خودم است و لیسانس آی تی داره .خلاصه تمامی مدارک از جمله سابقه شغلی،نامه استخدامی از شرکت،سه تا فیش حقوقی با خالص دریافتی هشت میلیون ،صد و ده میلیون تمکن مالی با گردش حساب خوب،پروانه اشتغال به کار مهندسی در زمینه نظارت و محاسبه با پایه سه،گواهی ثبت اختراع در مورد پمپ هیدرولیکی لغزنده مخازن نفت و سکوهای نفتی،دو تا سند شش دانگ منزل در شیراز ،دو سه عدد نامه شرکت در کنفرانس در مورد سازه ها و پمپ های هیدرولیکی و نامه سهام که از کارگزاری مربوطه گرفتم که هفتاد میلیون برگ سهم داشتم در سازمان بورس و دعوت نامه از یک شرکت آلمانی قوی برای شرکت در سمینار مربوط به رشته تحصلیم .و دوستم هم مدارک خیلی کمتر از بنده و با دعوت نامه مربوط هم داشت .خلاصه در شهریور ماه به فاصله یک هفته از هم اول دوستم رفت برای مصاحبه تهران و هفته بعدش من رفتم .جواب هر دومون اومد و من مطمعن بودم که ویزا میشم و حتی خود دوستم هم می‌گفت تو برو کنفرانس شرکت کن چونکه ویزا میشی و من نمیشم.بعد دو هفته از مصاحبه من و سه هفته از مصاحبه دوستم همزمان جواب دوتامون اومد و پست شده بود به منزلمون .در کمال تعجب به دوستم ویزا دادن و به من ندادن.اینقدر برام تعجب بر انگیز شده که حد و حساب نداره.تازه دوستم بهمن ماه پارسال از سفارت ایتالیا هم ریجکت شده بود برای ویزای توریستی که میخواست با خانمش بره .فقط تنها تفاوت ما با هم این بود که دوستم با وی آی پی مدارک تحویل داده بود و نهصد هزار تومن علاوه بر شصت یورو سفارت بیشتر پرداخت کرده بود و من عادی مدارک تحویل vfs دادم .حالا هم دوستم رفت و کنفرانس شرکت کرد و برگشت و من هم اعتراض گذاشتم فقط بخاطر اینکه جواب قانع کننده ای بگیرم .با بندهای هشت و نه ریجکت شده بودم که مربوط به عدم داشتن اطمینان از برگشت شما بعد از تمام شدن ویزا .خلاصه عرض کنم که واقعا بعضی وقت ها هیچکس فکرشو نمیتونه بکنه که توی اون لحظه چه در فکر آفیسیر میگذره برای دادن ویزا و مبنای کارشون چی هست .

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۲ ماه پیش

درود المان من درخواست وقت برای ویزای توریستی دادم یک ایمیلی اومد که تمام کارهایی ویزا رو دادن به شرکت واسطه و موقع گرفتن وقت هم یک مبلغی میگیرن که وقتی میرین برا تحویل مدارک اون مبلغ یورو رو برمیگردونن داشتیم از دوستان که با چند سابقه شینگن یک دو هفته ای یکبار ورود رو المان بدون دعوتنامه ویزا داده ولی الان اونایی که درخواست ویزای شغلی دادن رو دیدم دو نفری گرفتن و الان در المان مشغولن

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۲ ماه پیش

سلام دوست من بند نه مریوط به عدم بازگشته بند ۸ مربوط به برگشت شما نمیشه نقص مدرک هستش

پاسخ
پاسخ
م
مهشاد
۲ ماه پیش

من یه سوال داشتم من میخوام ویزا شینگن از هلند بگیرم چون دعوتنامه دارم فقط سوالم اینه که تو سفارت هلند میگه حداکثر سه ماه قبل باید نوبت بگیرید برا وی اف سی از طرفی وی اف اس وقتاش پره من از الان ایمیل بزنم برا وقت یا بذارم همون سه ماه قبل و از طرفی اگه هلند ریجکتیش زیاده از یه کشور دیگه ویزا بگیرم بهتر نیست؟؟ یا چون از هلند دعوتنامه دارم همون خوبه

پاسخ
پاسخ
ش
شیوا
۱ ماه پیش

درود مهشاد جان
من هم الان 4 روز هست که اومدم هلند پیش خواهرم با دعوتنامه . اگه مدارکت اوکی باشه و ارتباط شخص دعوت کننده با شما کاملا تعریف شده و مشخص باشه مشکلی نخواهید داشت.
من شوهرم ایرانه، مدارک شغلی خودم و شوهرم و ترجمه ها و سابقه بیمه شوهرم و مانده 7 ملیونی و تمکل 35 ملیونی . پیروز باشی

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲ ماه پیش

سلام،دوستان جند تا سوال دارم ازتون:
1) برنامه سفر رو توی برگ جدا بنویسیم و ارائه بدیم ؟؟ و اینکه جند صفحه باید باشه معمولا ؟؟
2)برای ویزای توزیستی معمولا جچند روز درخواست بدیم ؟
3)اصال مدارک سند ملکی و رو هم باید همراه ترجمه ببریم سفارت ؟؟
ممنون میشم

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۲ ماه پیش

سلام
1-بله ولی با تجربه من بهتره در قالب یک کاور لتر بهشون ارائه بدید. هر چن صفحه شد مشکلی نداره و محدودیتی هم نداره.
2-من درخواست یک هفته‌ای دادم ولی سی روزه ویزا دادن.نکتش اینه که همه تاریخ‌ها با هم مطابقت داشته باشن.
3-اصل مدارک ملکی رو لازم نیست ببرید.
اصلا از شما اصل هیچ مدرکی رو نمی خوان

پاسخ
پاسخ
ح
حمیده
۲ ماه پیش

1- بله برنامه سفر رو جدا بنویسید، کوتاه و مفید و بدون غلط ، سریعا برید سر اصل مطلب تو نامه و محترمانه باشه

2 برای ویزای توریستی هر چقدر که لازم دارید

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
۲ ماه پیش

درود١-بله با نرم افزار ورد به انگليسي تايپ يا جدول بندي كنين بعد كه كامل شد پرينت بصورت ا٤ بگيرين فرقي نميكنه چند ص باشه يكي از دوستان هر شهري كه ميخواست بره يك عكس رنگي هم از اون شهر ميذاشت و پرينت رنگي گرفت ازش😂٢-تا ١٤ روز عادي هست يكي كه ١٩ روز هم برنامه داد و ويزا شد٣ -بله ببرين چك كردن با ترجمه و كپي, اصل رو تحويل ميدن اونا رو ميگيرن ازتون

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۲ ماه پیش

سلام
برنامه سفر به همراه کاور لتر در حد دو تا سه صفحه آماده کنید. در مورد مدت زمان درخواست هم باید براساس اطلاعات پرواز ثبت کنید ولی خود سفارت بازه بیشتری (معمولا سه روز قبل و بعد تاریخ پرواز رفت و برگشت) ویزا می ده. مثلا من خودم درخواست ویزا مولتی در بازه اول دسامبر 2019 تا اول آپریل 2020 به برای اقامت 20 روزه دادم که سفارت ویزا از 25 دسامبر تا 25 آپریل برای اقامت 90 روزه داد بهم. در مورد اسناد و مدارک که باید ترجمه رسمی بشن عملا هنگام ترجمه رسمی کپی گرفته میشه و نیاز به اصل اون ها نیست. و مورد آخر هم مراجعه به VFS هست و نه سفارت.

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۲ ماه پیش

با سلام و احترام
من امروز پاسپورت خودم تحویل گرفتم و براساس درخواست خودم که تو فرم ویزا نوشته بودم، ویزا 6 ماهه مولتی از دسامبر 2019 تا آپریل 2020 داخل پاسپورتم زده بودن.
خلاصه مدارک
اول اینکه هزینه 60 یورو پرداخت نکردم
گردش حساب سه ماهه 20 میلیون به همراه یک سپرده 100 میلیونی
گواهی اشتغال به تحصیل به عنوان دانشجو
سه دعوت نامه از انجمن رادیوتراپی انکولوژی جهت سه رویداد علمی-تحقیقاتی مختلف که هزینه ها اون از طرف همین انجمن تامین میشد
سابقه یک ریجکت از ایتالیا (بهمن پارسال ) یک ویزا استفاده نشده هلند (فروردین امسال) داشتم
تاریخ درخواست 26 سپتامبر 2019
تاریخ سفر اول 1 دسامبر 2019
همراه منم یک آقا دیگه اومد و اونم ویزا شده بود (یک بار ورود سه ماهه )
براساس تجربه ای که در این یک سال سر و کله زدن با سفارت هلند پیدا کردم... برای سفرها علمی مثل کنفرانس ها و کورس ها آموزشی به خوبی ویزا صادر میشه ولی واسه توریستی اخیرا سختگیری میکنن و بهتر است از ساید کشورها درخواست بشه

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۲ ماه پیش

علت عدم پرداخت هزینه 60 یورو بررسی مدارک این بودک ه علت سفرم پژوهشی/آموزشی بود و ضمنا منظورم از انجمن هم انجمن رادیوتراپی انکولوژی اروپا بود.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۲ ماه پیش

سلام دکتر
من برای سفرهای کنگره ای هم مجبور به پرداخت 60 یورو بوده ام. البته اسپانسر آنرا پرداخت کرده

پاسخ
پاسخ
ادامه...