سفرنوشت

نکاتی سودمند برای خرید بلیط و انتخاب پرواز

راهنمای سفر

در ادامه مطلب قبلی “ راهنمای خرید بلیط ارزان هواپیما”, برای پاسخ به سوالاتی که در این چند روز پرسیده شد, نکاتی در متن زیر آورده شده که, میتونه به انتخاب پرواز مناسب، جلوگیری از جریمه شدن، بهترین زمان خرید بلیط، نیاز به ویزای ترانزیت و …کمک کنه.

ممنون میشم اگر سوالی دارید بجای پیغام خصوصی زیر همین نوشته بپرسید تا برای دیگران هم قابل استفاده باشه.

رزرو بلیط

آژانس های مسافرتی ایران می تونند قبل از خرید بلیط اون رو برای شما رزور کنند. رزرو بلیط هیچ هزینه ای نداره ولی تا وقتی پول رو پرداخت نکنید بلیط قطعی نیست. در واقع وقتی هنوز از برنامتون مطمئن نیستید ولی نگران افزایش قیمت بلیط هستید میتونید از آژانس درخواست کنید بلیط رو رزرو کنه تا اون بلیط با اون قیمت برای شما محفوظ بمونه. مدت زمانی که سیستم رزرواسیون بلیط  این رزرو رو برای شما حفظ میکنه بسته به قوانین ایرلاین و کلاس پروازی از چند ساعت تا چندین روز متغیر هست و بعد از اون زمان رزرو شما بطور اتوماتیک کنسل میشه و امکان خرید یا رزرو اون بلیط برای دیگران فراهم میشه. این رزرو برای ارائه به سفارت خانه ها و دریافت ویزا هم کاربرد داره.

بهترین زمان خرید بلیط

تقریبا تمام ایرلاین های دنیا کلاس های مختلف پروازی با قیمت های متفاوتی دارند. معمولا هرچه زودتر بلیط رو خریداری کنید شانس اینکه کلاس ارزونتری نصیبتون بشه بیشتره. شرکت های هواپیمایی با توجه به زمان باقیمانده تا پرواز، سرعت خریداری و پروازهای رقیبشون توی اون مسیر، طوری کلاس های پروازیشون رو تنظیم می کنند که ضمن فروش بلیط با بالاترین نرخ حداقل صندلی خالی رو داشته باشند. در موارد کمی ممکنه در روزهای نزدیک به پرواز بلیط های خیلی ارزونی خریداری کرد ولی این استثنا هست و توصیه من اینه هروقت برنامه سفرتون قطعی شد برای خرید بلیط اقدام کنید.

لذت بردن از کوهستان های تبت در پرواز به سوی شانگری لا

لذت بردن از کوهستان های تبت در پرواز به سوی شانگری لا

ارزانترین زمان سفر

سعی کنید اگر شرایط کاری و مرخصیتون اجازه میده برای سفر خارجی از تعطیلات طولانی بویژه عید نوروز دوری کنید. یا اگر چاره ای بجز استفاده از این تعطیلات ندارید حتما پروازهاتون رو ماه ها قبل خریداری کنید.

برای پروازهایی که مبدا و مقصدش خارج از ایرانه هم باید از تعطیلات اون کشور هدف دوری کرد. بطور کلی وسط هفته یعنی چهارشنبه ها میشه پروازهای ارزونتری پیدا کرد.

توجه کامل به تمام شرایط بلیط پرواز

قبل از نهایی کردن خرید بلیط همه شرایط کلاس پروازی که می خرید مطالعه کنید. چند عدد چمدان میتونید تحویل بار بدهید (Check in luggage) و وزن و سایز هر کدوم چقدر میتونه باشه، چند عدد کیف دستی میتونید داخل کابین ببرید (Cabin bag) و وزن و سایز اونها چه محدودیت هایی داره، جریمه کنسل کردن و یا تغییر تاریخ بلیط چقدره، ساعت پرواز و …

دقت در مطالعه و بررسی این شرایط موقع خرید از چیپ ایرلان ها باید چندین برابر باشه!

اگر بلیط چندمسیره گرفتید از همه مسیرهای پروازی خریداری شده استفاده کنید

این مورد رو با مثال توضیح میدهم. شما یک بلیط از ایرلاین آلیتالیا خریداری می کنید که شامل مسیرهای پروازی، از تهران به رم، از رم به پاریس و از پاریس به تهران هست. به رم که رسیدین، اگر تصمیم بگیرید زمینی به پاریس برید، وقتی روز پروازتون برای برگشت به تهران، به فرودگاه پاریس می رید، به شما اجازه سوار شدن به هواپیما داده نخواهد شد!

در واقع اگر یکی از مسیرهای پروازی رو استفاده نکنید به احتمال بالای ۹۰ درصد، مابقی مسیرها  توسط شرکت هواپیمایی کنسل خواهد شد.

 فرودگاه اورلی پاریس

فرودگاه اورلی پاریس

فرودگاه

بعضی از شهرهای بزرگ چندین فرودگاه دارند که بعضی هاشون ممکنه خیلی از شهر فاصله داشته باشند. شناسایی فرودگاهی که پرواز شما از اونجا یا به اونجا هست، فاصله اون تا مرکز شهر، هزینه تاکسی و حمل و نقل عمومی و اینکه در ساعتی که شما نیاز دارید اصلا حمل و نقل عمومی وجود داره یا نه میتونه از سورپرایز شدنتون جلوگیری کنه. به عنوان مثال فرودگاه چارلرویی بروکسل ۶۰ کیلومتر با خود بروکسل فاصله داره و ارزونترین وسیله ای که بشه این مسیر رو طی کرد اتوبوس های ۱۴ یورویی فرودگاه هست.

 ترک فرودگاه فارو پرتغال به مقصد فرودگاه چارلرویی بلژیک با رایان ایر

ترک فرودگاه فارو پرتغال به مقصد فرودگاه چارلرویی بلژیک با رایان ایر

 تبلیغ بامزه توی فرودگاه چارلرویی که البته قیمت 5 یورو واقعیت نداره! این پسرک نماد شهر بروکسل هست و همه جای شهر میشه مجسمه هاش رو دید

تبلیغ بامزه توی فرودگاه چارلرویی که البته قیمت 5 یورو واقعیت نداره! این پسرک نماد شهر بروکسل هست و همه جای شهر میشه مجسمه هاش رو دید

ترانزیت

وقتی پروازتون تا مقصد مستقیم نیست و توی یک فرودگاه مجبور به عوض کردن پرواز هستید حواستون به زمان ترانزیت باید باشه. اگر بدلیل نداشتن ویزای اون کشور نتونید از فرودگاه خارج بشید زمان ترانزیت طولانی علاوه بر خستگی میتونه هزینه غذا و نوشیدنی زیادی هم به شما تحمیل کنه. ضمن اینکه زمان ترانزیت خیلی کم هم میتونه باعث بشه نتونید به موقع از پرواز اول پیاده بشید و به پرواز دوم برسید!

 پرواز نایروبی به شارجه با ایر عربیا. دونستن اینکه 18 ساعت ترانزیت توی فرودگاه کثیف شارجه منتظرمه سخت بود

پرواز نایروبی به شارجه با ایر عربیا. دونستن اینکه 18 ساعت ترانزیت توی فرودگاه کثیف شارجه منتظرمه سخت بود

ویزای ترانزیت

یک سری کشور ها برای توقف توی فرودگاهشون و تعویض هواپیما ویزایی به اسم ویزای ترانزیت درخواست می کنند. البته این ویزا برای شهروندان کشورهای محدودی از جمله ایران اجباری هست. همه کشور های اروپایی حوزه شینگن برای توقف هر چند کوتاه توی فرودگاه شون این ویزا رو درخواست می کنند. البته اگر مقصد نهایی شما آمریکای شمالی باشه نیازی به دریافت ویزای ترانزیت شینگن ندارید.

برای بعضی از کشورها هم اگر توقف توی فرودگاه از مدت زمان خاصی بیشتر باشه شما نیاز به دریافت ویزای ترانزیت دارید. مرجع مشخص و جامعی برای فهمیدن اینکه تعویض هواپیما در کشوری نیاز به ویزای ترانزیت داره یا نه وجود نداره. برای ایرلاین هایی که به ایران پرواز دارند آژانس های مسافرتی در این زمینه اطلاعات کامل دارند ولی برای سایر کشورها باید توی سایت وزارت خارجه اون کشور، سایت ایرلاین و یا گوگل دنبالش بگردید. موردی که من بهش نیاز پیدا کردم، هواپیمایی آویانکای کلمبیا برای رفتن از پرو به ونزوئلا بود. کشور کلمبیا برای زمان ترانزیت بیش از ۲۴ ساعت توی فرودگاه ویزای ترانزیت رو برای بعضی از کشورها (شامل ایران) اجباری کرده.

پرواز بصورت رفت و برگشت

خرید پرواز بصورت رفت و برگشت میتونه توی هزینه ها صرفه جویی کنه. معمولا قیمت یک بلیط رفت و برگشت از مجموع بلیط رفت و بلیط برگشت (بصورت جداگانه) کمتره. پرواز تهران-نایروبی با هواپیمای قطری بصورت رفت و برگشت ۷۹۰ دلار هست در صورتیکه اگه پرواز رفت و برگشت رو بصورت جداگانه خریداری کنیم هر کدوم نه نصف این قیمت، بلکه ۶۰۰ دلار هست.

در یک مورد جالب وقتی داشتم برای پرواز ریودوژانیرو به ایگواسو در برزیل سرچ می کردم با توجه به زمان دو روزه تا پرواز نتونستم بلیط ارزونتر از ۲۰۰ دلار پیدا کنم. وقتی بصورت رفت و برگشت سرچ کردم موفق شدم یک بلیط دو طرفه به قیمت ۱۵۰ دلار بخرم که فقط رفتش رو استفاده کردم.

علاوه بر صرفه جویی در هزینه این رو هم بخاطر داشته باشید که بسیاری از کشورها در صورتی که فقط بلیط رفت به اون کشور رو داشته باشید و بلیط خارج شدن از اونجا رو خریداری نکرده باشید اصلا اجازه وارد شدن به اون کشور رو به شما نخواهند داد.

خرید بلیط بصورت آنلاین یا از طریق آژانس مسافرتی

در ایران قیمت بلیط ها از طریق آژانس یا خرید بصورت آنلاین  معمولا تفاوتی نداره. البته آژانس ها میتونن از درصد کارمزد فروش بلیط (۱۰ الی ۱۵ درصد متغیره) مبلغی رو به شما تخفیف بدهند.

در سایر کشورها مواردی که من دیدم خرید بلیط هواپیما بصورت آنلاین خیلی مقرون به صرفه تر هست. تجربه جالبی که خود من چند سال پیش هنگام خرید پرواز کوالالامپور به سنگاپور داشتم به این صورت بود که اول رفتم دفتر ایرآسیا در مرکز کوالالامپور و قیمت بلیط رو ازشون پرسیدم. برای تاریخ مورد نظر قیمت ۱۹۰ رینگت رو به من اعلام کردند. بعد با ماشین مخصوص خرید بلیط که اونجا گذاشته بودند همون پرواز رو چک کردم و قیمت ۱۵۰ رینگت رو دیدم. یک ساعت بعد که به محل اقامتم برگشتم و با لپ تاپ توی سایت ایر آسیا همون بلیط رو جستجو کردم قیمت ۱۰۰ رینگت رو دیدم. در کمال تعجب و وقتی با گوشی موبایل و از طریق اپلیکیشن ایرآسیا اون بلیط رو سرچ کردم قیمت ۸۰ رینگت رو به من داد و علی رغم سخت بودن خرید بلیط با موبایل (صفحه نمایش ۴ اینچی) همون ۸۰ رینگت رو خریدم. البته این مورد که اپلیکیشن از خود وبسایت یک ایرلاین ارزونتر باشه مورد نادری هست.

 فرودگاه چانگی سنگاپور لحظاتی بعد از پرواز هواپیما

فرودگاه چانگی سنگاپور لحظاتی بعد از پرواز هواپیما

استفاده از پیشنهادهای ویژه و تخفیف (offer) شرکت های هواپیمایی

تعدادی از شرکت های هواپیمایی به مناسبت های مختلف، همه یا تعدادی از مسیرهای پروازی رو در یک بازه زمانی محدود با تخفیف های خیلی خوبی ارائه می کنند. وقتی مسیرتون مکان های دوری مثل استرالیا یا آمریکای جنوبی باشه مبلغ این تخفیف ها هم قابل توجه هستند. با مراجعه مرتب به موتورهای جستجوی پرواز و یا ثبت نام توی خبرنامه شرکت های بزرگ هواپیمایی میتونید از این تخفیف ها با خبر بشید.

برای روشن تر شدن مطلب مثال های زیر میتونه مفید باشه:

مثال اول:

اگر مقصد من کشور برزیل باشه اولین کار، شناسایی شهرهای بزرگ و توریستی اون هست که اکثر پروازها به اونجا انجام میشه. سائوپائولو به عنوان بزرگترین شهر آمریکای جنوبی بیشترین پرواز رو هم داره. پروازهایی که از فرودگاه امام خمینی به سائوپائولو میرن،  توی یکی از کشورهای عربی، استانبول یا یکی از پایتخت های اروپایی توقف دارند. پروازهای اروپایی بدلیل نیاز به ویزای ترانزیت شینگن و دردسرهاش هر چقدر هم که ارزون باشند از گزینه های من حذف میشند. از بین پروازهای عربی هم اتحاد با قیمت ۱۱۹۰ دلار برای رفت و برگشت مهرماه ۱۳۹۵ ارزونرتین نرخ رو پیشنهاد میده. قبل از انتخاب نهایی یک سرچ هم برای پروازهای استانبول به سائوپائولو می کنم. در صورتی که پرواز خیلی ارزونی پیدا کنم میتونم خودم رو زمینی یا با یک پرواز چارتر ارزون به استانبول برسونم. هواپیمایی لوفتانزا پروازی با قیمت ۷۳۵ دلار از استانبول به سائوپائولو داره ولی باز هم بدلیل نیاز به ویزای ترانزیت شینگن خط میخوره و انتخاب نهایی من همون پرواز اتحاد از تهران به سائوپائولو به همراه توقف در ابوظبی هست.

مثال دوم:

فرض کنید بخوام اوایل مهر ۱۳۹۵ از ورشو در لهستان به پورتوی پرتغال برم. هرچی سرچ کردم نتونستم مسیر ریلی بین این دو شهر پیدا کنم که اگر هم پیدا میشد قیمتش از چند صد دلار کمتر نبود. طی کردن این مسیر با اتوبوس ۵۸ ساعت زمان میبره و قیمت بلیطش هم ۱۹۷ دلار هست. طی کردن این مسیر ۳۲۰۰ کیلومتری با ماشین شخصی هم حدود ۳۰ ساعت زمان نیاز داره ضمن اینکه هزینه بنزین خودرو حدود ۴۰۰ دلار خواهد شد. با یک سرچ ساده توی سایت کایاک میبینم پرواز مستقیم ویز ایر ۱۳۵ دلار و پرواز رایان ایر با یک توقف ۶ ساعته توی پاریس ۵۵ دلار قیمت داره.  اگر نحوه سرچ رو به جای یک طرفه به چند مسیره تغییر بدم و به جای ۶ ساعت سه روز توقف توی پاریس داشته باشم باز هم قیمت همون ۵۵ دلاره و  شهر پاریس رو بدون هزینه رفت و آمد به اون میتونم ببینم.

 نحوه جستجوی من در سایت کایاک برای مسیر ورشو به پورتو به همراه توقف در پاریس

نحوه جستجوی من در سایت کایاک برای مسیر ورشو به پورتو به همراه توقف در پاریس

 نتیجه جستجوی من در سایت کایاک برای مسیر ورشو به پورتو به همراه توقف در پاریس

نتیجه جستجوی من در سایت کایاک برای مسیر ورشو به پورتو به همراه توقف در پاریس

چون من با کوله پشتی سفر می کنم و سایز کوله ۶۰ لیتری من هم در چهار چوب قوانین رایان ایر برای کیف کابین هست پس هیچ نیازی به پرداخت پول اضافی برای بار هم ندارم. میبینید که با انتخاب پرواز که در اول به نظر گزینه گرون قیمتی به حساب میاد چقدر میشه در هزینه ها صرفه جویی کرد.

بازنشر مطالب بالا بطور جزئی بدون ذکر منبع و بطور کامل بدون هماهنگی با نویسنده مجاز نمی باشد.

۱۴۶ دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
  • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
  • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
و
وحيد
۴ روز پیش

سلام خسته نباشيد
من بليط از تهران به آنتاليا دارم و پرواز در استانبول توقف داره تقريبا ده ساعت بعد دوباره به مقصد آنتاليا ميره
آيا ميتونم تو اين مدت كه توقف در استانبول داره به گشت درون شهر برم؟
و چمدانم رو چيكار بايد كنم و براي پرواز دوم بايد بليط جديد دريافت كنم؟شامل هزينه مجدد ميشه يا خير؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ روز پیش

سلام
بله میتونید برید شهر و هیچ هزینه ای نداره. هر دو کارت پرواز در فرودگاه امام به شما داده میشه

پاسخ
پاسخ
ل
لیلا
۵ روز پیش

سلام، بلیت کانادا که در سفرنامه تون نوشتید با قیمت فوق العاده تهیه کردید هم از این سایت kayak گرفتید؟!
سوال بعدی اینه که ویزای ترانزیت برای خروج از فرودگاه اروپایی کاربرد داره، یا همون انتظار داخل فرودگاه هم ویزا می خواد؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ روز پیش

سلام
بله از کایاک پیداش کردم
با ویزای ترانزیت شینگن نمیشه از فرودگاه خارج شد

پاسخ
پاسخ
ل
لیلا
۴ روز پیش

پس چرا آژانسها و دفاتر شرکتهای هواپیمایی از الزام به داشتن این ویزا چیزی نمیگن؟!! یعنی من با ویزای توریستی کانادا، برای رفتن به اونجا با لوفهانزا یا آسترین و ... باید ویزای ترانزیت شینگن بگیرم؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ روز پیش

با داشتن ویزای کانادا نیاز به ویزای ترانزیت شینگن ندارید به شرطی که فقط یک توقف در محدوده شینگن داشته باشید. اگر بیش از یک توقف داشته باشید باید ویزای شینگن بگیرید.

پاسخ
پاسخ
پ
پرستو
۹ روز پیش

با سلام
ی دنیا سپاس برای وقتی که صرف میکنید تا من و دوستان بتونیم از تجربیات شما استفاده کنیم و سفر خوبی رو تجربه کنیم. من قراره با خونوادم بریم تایلند، خونوادم از ایران و من از ترکیه با هواپیمایی aeroflot , آیا برای توقف در مسکو نیاز به ویزای ترانزیت دارم ؟ اگر بله لطف میفرمایید توضیح بدید که ویزای ترانزیت رو چجوری باید بگیریم ( در شرایطی که خودمون برای خرید بلیط اقدام میکنیم) . و آیا گرفتنش هم سخته ؟
با سپاس

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ روز پیش

سلام پرستو جان
نه نیازی به ویزای ترانزیت ندارید.

پاسخ
پاسخ
پ
پوریا
۱۰ روز پیش

درود بر شما احمد عزیز
با سپاس از اینکه به دوستداران سفر کمک فراوانی می کنید
من قراره از تهران به آمستردام و از فرانکفورت به تهران برگردم از رفت در رم و از برگشت در رم توقف دارم ( حدود 3) ساعت سوال اینکه با داشتن ویزای هلند نیاز ویزای ترانزیت هم خواهم داشت
سپاس احمد جان

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ روز پیش

سلام
خیر نیاز نداری

پاسخ
پاسخ
ا
امین
۱۰ روز پیش

با سلام
من می خوام برای رفتن به چین از هواپیمایی قطر استفاده کنم . آیا برای توقف چند ساعته که می تونه 2 ساعت تا 12 -13 باشه ویزای ترانزیتی لازمه ؟؟ اگر توقف طولانی باشه گشت شهری با ویزا رایگان بهمون تعلق میگیره؟
با تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ روز پیش

سلام
خیر نیاز به ویزای ترانزیت ندارید.
معمولا به ایرانی ها اجازه گشت شهری نمیدند

پاسخ
پاسخ
ف
فرزانه
۱۵ روز پیش

سلام برای تعطیلات نوروز ۹۸قصد مسافرت به استانبول راداریم باخانواده که حدود ۲۰نفرالی ۲۵نفرهستیم چه جوری میتونم ازالان پروازرو رزرو کنم که کمترین هزینه را داشته باشه البته من ساکن شیرازهستم باتشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۵ روز پیش

سلام
میتونید پرواز ایرلاین های خارجی رو از الان خریداری کنید. ولی ایرلاین های داخلی بعید میدونم از الان بلیط بفروشند

پاسخ
پاسخ
ف
فرزانه
۱۴ روز پیش

سلام ممنون میشه چندتا ازاین ایرلاین ها رو معرفی کنید

پاسخ
پاسخ
ا
احمد
۱۹ روز پیش

سلام. ویزا توریستی ایتالیا دارم. با پرواز یونانی و توقف 8 ساعته در اتن و بعد رم. ایا خوردن مهر یونان برای ورود به ایتالیا دچار مشکل میشم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۹ روز پیش

سلام
اگر قرار باشه جایی به مشکل بخورید لحظه ورود به یونان هست.

پاسخ
پاسخ
ع
عادل
۱ ماه پیش

سلام،باتشکر از مطالب ناب و عالیتون،
من قصد سفر مستقیم از تهران به بلگراد و سپس رفتن به استانبول و توقف یک هفته ای در ترکیه دارم،آیا نیاز به ویزا دارم؟
شما در این مورد پیشنهاد خاصی دارید؟

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا دادخواه
۱ ماه پیش

با سلام من ویزای شنگن دارم به نروژ بعد از نروژ میرم پاریس بعد وین ولی از پاریس به وین یک پرواز به آتن داره بعد وین که 24 ساعت طول میکشه آیا میتونم تو این زمان برم آتن را بگردم بعد بیام فرودگاه ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
بله میتونید

پاسخ
پاسخ
ا
امید
۱ ماه پیش

سلام آقا احمد
میشه راهنمایی کنید حدودا چند ساعت بین دو پرواز برای زمان ترانزیت توی فرودگاه ترکیه کافیه؟ با هواپیمایی ترکیش
و اینکه اگه به دلیل تأخیر پرواز اول نرسیم خود ترکیش بدون هزینه سوار پرواز بعدی میکنه؟
ممنون از راهنماییتون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
اینکه چه فاصله ای لازمه بستگی به فاصله گیت ورودی شما و گیت پرواز خروجیتون و همینطور سرعت شما در پیدا کردن گیت ها داره. با یک ساعت و بعضی مواقع نیم ساعت هم میشه رسید.
اگر بدلیل تاخیر نرسید و هر دو پرواز از یک هواپیمایی خریداری شده باشه، بدون هزینه شما رو سوار پرواز بعدی می کنند.

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۲ ماه پیش

سلام
وقتتون بخیر ببخشید برای خروج از ایران حتما باید بلیط برگشت داشته باشیم ؟
من شنیدم که فرودگاه ایران فقط رفت و برگشت را اجازه خروج از کشور میده آیا درست هست .
مثلاً بلیط یک طرف به استانبول
از پاسخ شما بسیار سپاس گزارم

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۲ ماه پیش

سلام من ویزای فرانسه دارم
میخواستم ببینم چجوری میتونم اول سوار پرواز برلین بشم و دوروز اونجا باشم و بعد راهیه پاریس بشم
ایا این امکان پذیره
چون من میخوام از پاریس سوار هواپیما بشم و برگردم

پاسخ
پاسخ
ز
زهرا ثقفی
۲ ماه پیش

سلام وقتتون بخیر
ببخشید من یه سوال دارم: من قراره از ایران به ریو دوژانیرو برم. باتوجه به قیمت ها، بهترین قیمت رو کی ال ام داره، شنیدمکه برای توقف زیر هشت ساعت، ویزای ترانزیتی نمیخوان! میخواستم بدونم این قضیه درسته؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
نیاز به ویزای ترانزیت شینگن دارید

پاسخ
پاسخ
L
Leili
۲ ماه پیش

سلام و تشکر از مطلب مفیدتون :)
من برای سفارت فرانسه اقدام کردم و از هر آژانسی پرسیدم رزرو بلیط هواپیما حداکثر تا ۴۸ساعت میمونه و بعد رزرواسیون کنسل میشه.
باتوجه به این قضیه،‌سفارت از من رزرواسیون کنسل شده قراره قبول کنه؟ یا باید با این شرایط رزرواسیون حتما بلیطم رو خریداری کنم؟ نمیدونم چه کار باید کرد :( ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
بله همین رزرو ساده که زود باطل میشه قبوله

پاسخ
پاسخ
E
Eli
۲ ماه پیش

سلام ...ببخشید اطلاع دارین برای سفر به مکزیک توقف تو کدوم‌فرودگاه نیاز به ویزای ترانزیت نداره ؟ فرانسه .آلمان. هلند .ایتالیا .بریتانیا؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
برای کلیه کشورهای شینگن و همینطور انگلستان نیاز به ویزای ترانزیت دارید

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۲ ماه پیش

سلام من بلیط رفت و برگشت کوالالامپور باهواپیمایی عمان خریداری کردم مدت زمان ترانزیت تو مسقط ۵۰ دقیقس آیا این زمان کافیه؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
اگر پرواز از ایران تاخیر نداشته باشی میتونی برسی. اگر بدلیل کم بودن زمان نرسیدی هم بدون دریافت هزینه شما رو سوار پرواز بعدی به مالزی می کنند.

پاسخ
پاسخ
ن
نیوشا
۲ ماه پیش

سلام
ببخشید من میخواستم یه سفر به بلگراد داشته باشم و از بلیت لوفتهانزا استفاده کنم مسیر تهران فرانکفورت فرانکفورت به بلگراد با توجه به اینکه صربستان ویزا نمیخواد برای توقف توی فرانکفورت ترانزیت یاید ویزا تهیه کنم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
بله برای استفاده از این پرواز نیاز به ویزای ترانزیت شینگن دارید

پاسخ
پاسخ
س
سمیه
۲ ماه پیش

با سلام و ممنون از اطلاعات بسیار خوبتون
آیا برای تعطیلات خرداد ماه سفر به صربستان رو توصیه میکنید؟
با توجه به اینکه همسرم کارمند رسمی هست و بابت حساب بانکی و سند مشکلی نداریم آیا میتونیم ویزا بگیریم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
برای سفر به صربستان نیاز به ویزا ندارید. سفرنامه صربستان رو در منوی سایت باز کنید و مطالعه کنید.

پاسخ
پاسخ
b
bardia
۳ ماه پیش

سلام خسته نباشید

من ویزام از اسپانیا هست ولی‌ می‌خوام با پرواز آلیتالیا برم

اینطور که از صحبتتون متوجه شدم در فرودگاه مشکلی‌ پیش نمیاد ولی‌ مهر ورود ایتالیا برام می‌خوره

این مهره ورود ممکن برای ویزاهای بعدی مشکل ساز بشه؟اگر می‌شه فقط واسه ویزای اسپانیا یا از هر جایی‌ بخوام شنگن بگیرم دچار مشکل میشم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام
اسپانیا در این زمینه سختگیری های خاص خودش رو داره و بهتره از خود سفارت سوال کنید.

پاسخ
پاسخ
س
سعيد
۳ ماه پیش

سلام ويزاي تايپ سي شينگن رو چطور تهيه كنم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام
سه تا راهنما برای ویزای شینگن توی وبسایت سفرنوشت هست، مطالعه کنید.

پاسخ
پاسخ
ادامه...