سفرنوشت

نکاتی سودمند برای خرید بلیط و انتخاب پرواز

راهنمای سفر

در ادامه مطلب قبلی “ راهنمای خرید بلیط ارزان هواپیما”, برای پاسخ به سوالاتی که در این چند روز پرسیده شد, نکاتی در متن زیر آورده شده که, میتونه به انتخاب پرواز مناسب، جلوگیری از جریمه شدن، بهترین زمان خرید بلیط، نیاز به ویزای ترانزیت و …کمک کنه.

ممنون میشم اگر سوالی دارید بجای پیغام خصوصی زیر همین نوشته بپرسید تا برای دیگران هم قابل استفاده باشه.

رزرو بلیط

آژانس های مسافرتی ایران می تونند قبل از خرید بلیط اون رو برای شما رزور کنند. رزرو بلیط هیچ هزینه ای نداره ولی تا وقتی پول رو پرداخت نکنید بلیط قطعی نیست. در واقع وقتی هنوز از برنامتون مطمئن نیستید ولی نگران افزایش قیمت بلیط هستید میتونید از آژانس درخواست کنید بلیط رو رزرو کنه تا اون بلیط با اون قیمت برای شما محفوظ بمونه. مدت زمانی که سیستم رزرواسیون بلیط  این رزرو رو برای شما حفظ میکنه بسته به قوانین ایرلاین و کلاس پروازی از چند ساعت تا چندین روز متغیر هست و بعد از اون زمان رزرو شما بطور اتوماتیک کنسل میشه و امکان خرید یا رزرو اون بلیط برای دیگران فراهم میشه. این رزرو برای ارائه به سفارت خانه ها و دریافت ویزا هم کاربرد داره.

بهترین زمان خرید بلیط

تقریبا تمام ایرلاین های دنیا کلاس های مختلف پروازی با قیمت های متفاوتی دارند. معمولا هرچه زودتر بلیط رو خریداری کنید شانس اینکه کلاس ارزونتری نصیبتون بشه بیشتره. شرکت های هواپیمایی با توجه به زمان باقیمانده تا پرواز، سرعت خریداری و پروازهای رقیبشون توی اون مسیر، طوری کلاس های پروازیشون رو تنظیم می کنند که ضمن فروش بلیط با بالاترین نرخ حداقل صندلی خالی رو داشته باشند. در موارد کمی ممکنه در روزهای نزدیک به پرواز بلیط های خیلی ارزونی خریداری کرد ولی این استثنا هست و توصیه من اینه هروقت برنامه سفرتون قطعی شد برای خرید بلیط اقدام کنید.

لذت بردن از کوهستان های تبت در پرواز به سوی شانگری لا

لذت بردن از کوهستان های تبت در پرواز به سوی شانگری لا

ارزانترین زمان سفر

سعی کنید اگر شرایط کاری و مرخصیتون اجازه میده برای سفر خارجی از تعطیلات طولانی بویژه عید نوروز دوری کنید. یا اگر چاره ای بجز استفاده از این تعطیلات ندارید حتما پروازهاتون رو ماه ها قبل خریداری کنید.

برای پروازهایی که مبدا و مقصدش خارج از ایرانه هم باید از تعطیلات اون کشور هدف دوری کرد. بطور کلی وسط هفته یعنی چهارشنبه ها میشه پروازهای ارزونتری پیدا کرد.

توجه کامل به تمام شرایط بلیط پرواز

قبل از نهایی کردن خرید بلیط همه شرایط کلاس پروازی که می خرید مطالعه کنید. چند عدد چمدان میتونید تحویل بار بدهید (Check in luggage) و وزن و سایز هر کدوم چقدر میتونه باشه، چند عدد کیف دستی میتونید داخل کابین ببرید (Cabin bag) و وزن و سایز اونها چه محدودیت هایی داره، جریمه کنسل کردن و یا تغییر تاریخ بلیط چقدره، ساعت پرواز و …

دقت در مطالعه و بررسی این شرایط موقع خرید از چیپ ایرلان ها باید چندین برابر باشه!

اگر بلیط چندمسیره گرفتید از همه مسیرهای پروازی خریداری شده استفاده کنید

این مورد رو با مثال توضیح میدهم. شما یک بلیط از ایرلاین آلیتالیا خریداری می کنید که شامل مسیرهای پروازی، از تهران به رم، از رم به پاریس و از پاریس به تهران هست. به رم که رسیدین، اگر تصمیم بگیرید زمینی به پاریس برید، وقتی روز پروازتون برای برگشت به تهران، به فرودگاه پاریس می رید، به شما اجازه سوار شدن به هواپیما داده نخواهد شد!

در واقع اگر یکی از مسیرهای پروازی رو استفاده نکنید به احتمال بالای ۹۰ درصد، مابقی مسیرها  توسط شرکت هواپیمایی کنسل خواهد شد.

 فرودگاه اورلی پاریس

فرودگاه اورلی پاریس

فرودگاه

بعضی از شهرهای بزرگ چندین فرودگاه دارند که بعضی هاشون ممکنه خیلی از شهر فاصله داشته باشند. شناسایی فرودگاهی که پرواز شما از اونجا یا به اونجا هست، فاصله اون تا مرکز شهر، هزینه تاکسی و حمل و نقل عمومی و اینکه در ساعتی که شما نیاز دارید اصلا حمل و نقل عمومی وجود داره یا نه میتونه از سورپرایز شدنتون جلوگیری کنه. به عنوان مثال فرودگاه چارلرویی بروکسل ۶۰ کیلومتر با خود بروکسل فاصله داره و ارزونترین وسیله ای که بشه این مسیر رو طی کرد اتوبوس های ۱۴ یورویی فرودگاه هست.

 ترک فرودگاه فارو پرتغال به مقصد فرودگاه چارلرویی بلژیک با رایان ایر

ترک فرودگاه فارو پرتغال به مقصد فرودگاه چارلرویی بلژیک با رایان ایر

 تبلیغ بامزه توی فرودگاه چارلرویی که البته قیمت 5 یورو واقعیت نداره! این پسرک نماد شهر بروکسل هست و همه جای شهر میشه مجسمه هاش رو دید

تبلیغ بامزه توی فرودگاه چارلرویی که البته قیمت 5 یورو واقعیت نداره! این پسرک نماد شهر بروکسل هست و همه جای شهر میشه مجسمه هاش رو دید

ترانزیت

وقتی پروازتون تا مقصد مستقیم نیست و توی یک فرودگاه مجبور به عوض کردن پرواز هستید حواستون به زمان ترانزیت باید باشه. اگر بدلیل نداشتن ویزای اون کشور نتونید از فرودگاه خارج بشید زمان ترانزیت طولانی علاوه بر خستگی میتونه هزینه غذا و نوشیدنی زیادی هم به شما تحمیل کنه. ضمن اینکه زمان ترانزیت خیلی کم هم میتونه باعث بشه نتونید به موقع از پرواز اول پیاده بشید و به پرواز دوم برسید!

 پرواز نایروبی به شارجه با ایر عربیا. دونستن اینکه 18 ساعت ترانزیت توی فرودگاه کثیف شارجه منتظرمه سخت بود

پرواز نایروبی به شارجه با ایر عربیا. دونستن اینکه 18 ساعت ترانزیت توی فرودگاه کثیف شارجه منتظرمه سخت بود

ویزای ترانزیت

یک سری کشور ها برای توقف توی فرودگاهشون و تعویض هواپیما ویزایی به اسم ویزای ترانزیت درخواست می کنند. البته این ویزا برای شهروندان کشورهای محدودی از جمله ایران اجباری هست. همه کشور های اروپایی حوزه شینگن برای توقف هر چند کوتاه توی فرودگاه شون این ویزا رو درخواست می کنند. البته اگر مقصد نهایی شما آمریکای شمالی باشه نیازی به دریافت ویزای ترانزیت شینگن ندارید.

برای بعضی از کشورها هم اگر توقف توی فرودگاه از مدت زمان خاصی بیشتر باشه شما نیاز به دریافت ویزای ترانزیت دارید. مرجع مشخص و جامعی برای فهمیدن اینکه تعویض هواپیما در کشوری نیاز به ویزای ترانزیت داره یا نه وجود نداره. برای ایرلاین هایی که به ایران پرواز دارند آژانس های مسافرتی در این زمینه اطلاعات کامل دارند ولی برای سایر کشورها باید توی سایت وزارت خارجه اون کشور، سایت ایرلاین و یا گوگل دنبالش بگردید. موردی که من بهش نیاز پیدا کردم، هواپیمایی آویانکای کلمبیا برای رفتن از پرو به ونزوئلا بود. کشور کلمبیا برای زمان ترانزیت بیش از ۲۴ ساعت توی فرودگاه ویزای ترانزیت رو برای بعضی از کشورها (شامل ایران) اجباری کرده.

پرواز بصورت رفت و برگشت

خرید پرواز بصورت رفت و برگشت میتونه توی هزینه ها صرفه جویی کنه. معمولا قیمت یک بلیط رفت و برگشت از مجموع بلیط رفت و بلیط برگشت (بصورت جداگانه) کمتره. پرواز تهران-نایروبی با هواپیمای قطری بصورت رفت و برگشت ۷۹۰ دلار هست در صورتیکه اگه پرواز رفت و برگشت رو بصورت جداگانه خریداری کنیم هر کدوم نه نصف این قیمت، بلکه ۶۰۰ دلار هست.

در یک مورد جالب وقتی داشتم برای پرواز ریودوژانیرو به ایگواسو در برزیل سرچ می کردم با توجه به زمان دو روزه تا پرواز نتونستم بلیط ارزونتر از ۲۰۰ دلار پیدا کنم. وقتی بصورت رفت و برگشت سرچ کردم موفق شدم یک بلیط دو طرفه به قیمت ۱۵۰ دلار بخرم که فقط رفتش رو استفاده کردم.

علاوه بر صرفه جویی در هزینه این رو هم بخاطر داشته باشید که بسیاری از کشورها در صورتی که فقط بلیط رفت به اون کشور رو داشته باشید و بلیط خارج شدن از اونجا رو خریداری نکرده باشید اصلا اجازه وارد شدن به اون کشور رو به شما نخواهند داد.

خرید بلیط بصورت آنلاین یا از طریق آژانس مسافرتی

در ایران قیمت بلیط ها از طریق آژانس یا خرید بصورت آنلاین  معمولا تفاوتی نداره. البته آژانس ها میتونن از درصد کارمزد فروش بلیط (۱۰ الی ۱۵ درصد متغیره) مبلغی رو به شما تخفیف بدهند.

در سایر کشورها مواردی که من دیدم خرید بلیط هواپیما بصورت آنلاین خیلی مقرون به صرفه تر هست. تجربه جالبی که خود من چند سال پیش هنگام خرید پرواز کوالالامپور به سنگاپور داشتم به این صورت بود که اول رفتم دفتر ایرآسیا در مرکز کوالالامپور و قیمت بلیط رو ازشون پرسیدم. برای تاریخ مورد نظر قیمت ۱۹۰ رینگت رو به من اعلام کردند. بعد با ماشین مخصوص خرید بلیط که اونجا گذاشته بودند همون پرواز رو چک کردم و قیمت ۱۵۰ رینگت رو دیدم. یک ساعت بعد که به محل اقامتم برگشتم و با لپ تاپ توی سایت ایر آسیا همون بلیط رو جستجو کردم قیمت ۱۰۰ رینگت رو دیدم. در کمال تعجب و وقتی با گوشی موبایل و از طریق اپلیکیشن ایرآسیا اون بلیط رو سرچ کردم قیمت ۸۰ رینگت رو به من داد و علی رغم سخت بودن خرید بلیط با موبایل (صفحه نمایش ۴ اینچی) همون ۸۰ رینگت رو خریدم. البته این مورد که اپلیکیشن از خود وبسایت یک ایرلاین ارزونتر باشه مورد نادری هست.

 فرودگاه چانگی سنگاپور لحظاتی بعد از پرواز هواپیما

فرودگاه چانگی سنگاپور لحظاتی بعد از پرواز هواپیما

استفاده از پیشنهادهای ویژه و تخفیف (offer) شرکت های هواپیمایی

تعدادی از شرکت های هواپیمایی به مناسبت های مختلف، همه یا تعدادی از مسیرهای پروازی رو در یک بازه زمانی محدود با تخفیف های خیلی خوبی ارائه می کنند. وقتی مسیرتون مکان های دوری مثل استرالیا یا آمریکای جنوبی باشه مبلغ این تخفیف ها هم قابل توجه هستند. با مراجعه مرتب به موتورهای جستجوی پرواز و یا ثبت نام توی خبرنامه شرکت های بزرگ هواپیمایی میتونید از این تخفیف ها با خبر بشید.

برای روشن تر شدن مطلب مثال های زیر میتونه مفید باشه:

مثال اول:

اگر مقصد من کشور برزیل باشه اولین کار، شناسایی شهرهای بزرگ و توریستی اون هست که اکثر پروازها به اونجا انجام میشه. سائوپائولو به عنوان بزرگترین شهر آمریکای جنوبی بیشترین پرواز رو هم داره. پروازهایی که از فرودگاه امام خمینی به سائوپائولو میرن،  توی یکی از کشورهای عربی، استانبول یا یکی از پایتخت های اروپایی توقف دارند. پروازهای اروپایی بدلیل نیاز به ویزای ترانزیت شینگن و دردسرهاش هر چقدر هم که ارزون باشند از گزینه های من حذف میشند. از بین پروازهای عربی هم اتحاد با قیمت ۱۱۹۰ دلار برای رفت و برگشت مهرماه ۱۳۹۵ ارزونرتین نرخ رو پیشنهاد میده. قبل از انتخاب نهایی یک سرچ هم برای پروازهای استانبول به سائوپائولو می کنم. در صورتی که پرواز خیلی ارزونی پیدا کنم میتونم خودم رو زمینی یا با یک پرواز چارتر ارزون به استانبول برسونم. هواپیمایی لوفتانزا پروازی با قیمت ۷۳۵ دلار از استانبول به سائوپائولو داره ولی باز هم بدلیل نیاز به ویزای ترانزیت شینگن خط میخوره و انتخاب نهایی من همون پرواز اتحاد از تهران به سائوپائولو به همراه توقف در ابوظبی هست.

مثال دوم:

فرض کنید بخوام اوایل مهر ۱۳۹۵ از ورشو در لهستان به پورتوی پرتغال برم. هرچی سرچ کردم نتونستم مسیر ریلی بین این دو شهر پیدا کنم که اگر هم پیدا میشد قیمتش از چند صد دلار کمتر نبود. طی کردن این مسیر با اتوبوس ۵۸ ساعت زمان میبره و قیمت بلیطش هم ۱۹۷ دلار هست. طی کردن این مسیر ۳۲۰۰ کیلومتری با ماشین شخصی هم حدود ۳۰ ساعت زمان نیاز داره ضمن اینکه هزینه بنزین خودرو حدود ۴۰۰ دلار خواهد شد. با یک سرچ ساده توی سایت کایاک میبینم پرواز مستقیم ویز ایر ۱۳۵ دلار و پرواز رایان ایر با یک توقف ۶ ساعته توی پاریس ۵۵ دلار قیمت داره.  اگر نحوه سرچ رو به جای یک طرفه به چند مسیره تغییر بدم و به جای ۶ ساعت سه روز توقف توی پاریس داشته باشم باز هم قیمت همون ۵۵ دلاره و  شهر پاریس رو بدون هزینه رفت و آمد به اون میتونم ببینم.

 نحوه جستجوی من در سایت کایاک برای مسیر ورشو به پورتو به همراه توقف در پاریس

نحوه جستجوی من در سایت کایاک برای مسیر ورشو به پورتو به همراه توقف در پاریس

 نتیجه جستجوی من در سایت کایاک برای مسیر ورشو به پورتو به همراه توقف در پاریس

نتیجه جستجوی من در سایت کایاک برای مسیر ورشو به پورتو به همراه توقف در پاریس

چون من با کوله پشتی سفر می کنم و سایز کوله ۶۰ لیتری من هم در چهار چوب قوانین رایان ایر برای کیف کابین هست پس هیچ نیازی به پرداخت پول اضافی برای بار هم ندارم. میبینید که با انتخاب پرواز که در اول به نظر گزینه گرون قیمتی به حساب میاد چقدر میشه در هزینه ها صرفه جویی کرد.

بازنشر مطالب بالا بطور جزئی بدون ذکر منبع و بطور کامل بدون هماهنگی با نویسنده مجاز نمی باشد.

۹۶ دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
  • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
  • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ر
رضا
۱۳ روز پیش

با سلام و تشکر از راهنمایی های کارگشای شما
ما بلیت پرواز آزال از تهران به استانبول و بلعکس در ایام عید گرفتیم که در برگشت بیش از ۲۲ ساعت در فرودگاه باکو توقف داریم. می خواستم بدونم برای خروج از فرودگاه و رفتن به شهر باکو در این مدت راهی وجود داره.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۳ روز پیش

سلام رضا جان
بله شما میتونید ویزای آذربایجان رو از قبل بگیرید.

پاسخ
پاسخ
م
مهرداد
۲۱ روز پیش

با سلام
من قصد خرید یه بلیط از هواپیمای آلیتالیا از تهران به مقصد آمستردام را دارم. ویزای من از نوع تحصیلی است. در فرودگاه رم مشکلی پیش نمیاید؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۵ روز پیش

سلام وقت بخیر،من برای پرواز برگشت از سنت پترزبورگ به تهران یک بلیط از ایرلاین ایرفلوت خریدم با یک توقف یک ساعت و نیمه در مسکو؛با توجه به اینکه ترمینالهای پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه مسکو از هم فاصله دارند آیا چمدان در تهران تحویل میشه یا باید خودمون بین ترمینال جابجا کنیم؟ و همچنین آیا کارت پرواز مسکو به تهران در همون فرودگاه سنت پترزبورگ صادر میشه؟ و اینکه زمان استپ یک ساعت و نیم برای جابجا شدن مناسب هست؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۱ روز پیش

سلام حامد جان
بار توسط خود ایرلاین توی مسکو جابجا میشه بین دو تا هواپیما.
مشکل اصلی اینه که شما باید توی مسکو از گیت مرز هوایی روسیه عبور کنی و این ممکنه زمان بر باشه

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۱ ماه پیش

سلام وقت بخیر بنده ویزای اقامت دایم استرالیا رو گرفتم .بلیط هایی که هست همه یک توقف دارند آیا مثلا واسه توقف تو فرودکاه چین یا بانکوک یا دبی نیاز به ویزا دارم یا خیر ؟ممنونم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام مهدی جان
خیر برای توقف در این کشورها در صورتیکه فقط ترانزیت باشه نیازی به ویزا ندارید.

پاسخ
پاسخ
ا
ایمان
۱ ماه پیش

درود بر شما
من با خانمم می خوایم بریم بارسلون با پرواز KLM و توقف در آمستردام.
با توجه به اینکه ویزای توریستی ما از اسپانیا هست آیا در آمستردام مهر ورود روی ویزای شینگن ما می خوره و طبق گفته خانم فروشنده آژانس هواپیمایی مشکلی بعدا برای ما پیش می آید؟؟؟
سپاس

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام ایمان جان
بله مهر ورود به هلند در پاسپورت شما میخوره.
احتمالش هست اسپانیا اصلا به شما ویزا نده و در مرحله آخر ویزا رو لغو کنه

پاسخ
پاسخ
ف
فرشاد
۱ ماه پیش

سلام، ممنون بابت اطلاعات خیلی مفیدتون
من قصد دارم یه بلیط از ایران به کانادا بگیرم و یک نرخ خوب پیدا کردم که دو توقف در مسیر داره، اول برلین و بعد لندن. اما نمیدونم من با پاسپورت ایرانی میتونم چنین مسیری رو انتخاب کنم. تا اونجا که اطلاع دارم ما ایرانی ها نمیتونیم دو توقف در محدوده شینگن بدون ویزای شینگن داشته باشیم اما آیا برای لندن هم همین شرایطه؟
دوم این که اطلاعاتی راجع به توقف در اوکراین دارید؟ آیا ویزای خاصی میخواد؟ و فرودگاه خوبی داره؟
بازهم ممنون از اطلاعات با ارزش و وقتتون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام فرشادجان
اگر بار نداشته باشید یا اینکه خود ایرلاین بارتون رو جابجا کنه مشکلی نداره.
برای توقف در سالن ترانزیت کیف نیاز به ویزای ترانزیت ندارید.

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱ ماه پیش

سلام...مرسی از مطالب مفیدتون...من یه پرواز از مسکو به تهران دارم که یه توقف 6 ساعته داره تو فرودگاه باکو که با پرواز آذربایجان ایرلان از مسکو به باکو هست و از باکو به تهران پرواز (J2 - که البته اسمش یکم عجیه و اولین باره میشنوم و اگه میدونین واس کدوم کشوره لطفا بگین ) ...میخواستم بدونم نیاز هست که ویزای اذربایجانو بگیرم برای این توقف 6 ساعته که تو باکو دارم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام محمد جان
اگر دو تا ایرلاین مختلف باشه احتمالا باید برای تحویل گرفتن چمدان در باکو و دادن اون به ایرلاین دوم از سالن ترانزیت خارج بشید. در این حالت نیاز به ویزای آذربایجان دارید.
اگر بار رو بتونید همراه خودتون به داخل کابین هواپیما ببرید در اینصورت اصلا نیازی به ویزا ندارید.

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱ ماه پیش

با سلام .
یک سوال داشتم زمانی که اطلا عات بایومتریک کانادا ثبت و ویزا گرفتیم لازم هست برای سال بعد اگر قصد گرفتن ویزا داشته باشیم باز هم اطلاعات بایومتریک گرفته شود .با تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام محمد جان
این رو اداره مهاجرت کانادا بر اساس فرم هایی که موقع درخواست ویزا پر می کنید تصمیم گیری میکنه

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱ ماه پیش

مرسی

پاسخ
پاسخ
م
موسی خانیان
۱ ماه پیش

سلام.من برای مهر سال دیگه میخوام به امریکا سفر کنم.ایا میتونم از حالا بلیط خریداری یا رزرو کنم تا برام قیمتش مناسب باشه.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
بله میتونید خریداری کنید

پاسخ
پاسخ
ف
فریبا
۱ ماه پیش

سلام ممنون از راهنمایی های ارزشمند شما ٬ اگر برای سفر به یک کشور اروپایی از پرواز غیر مستقیم ترکیش ایر استفاده کنیم که در استانبول توقف داره میشه بدون ویزا این چند ساعت رو از فرودگاه خارج شد و در شهر استانبول بود ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام فریباجان
بله میشه

پاسخ
پاسخ
ع
علیرض
۲ ماه پیش

سلام خسته نباشید .من ویزا برای کانادا دارم میخواستم بپرسم اگه بین راه تو یک کشور عضو شینگن توقف داشته باشم لازمه ویزای ترانزیت داشته باشم ؟با تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
در صورتیکه ویزای معتبر کانادا داشته باشید میتونید توقف در یک فرودگاه شینگن برای تعویض هواپیما به مقصدی خارج از شینگن داشته باشید. البته اجازه خروج از سالن ترانزیت رو ندارید.

پاسخ
پاسخ
E
Erfan
۳ ماه پیش

درود و تشکر واسه مطلب
به من اطلاع دادن که پرواز های طولانی رو میتونم از یک امکان استفاده کنم که مسافت رو محاسبه و توی پرواز های بعدی اون شرکت میتونم از تخفیف خوب یا تغییر اکونومی به بیزینس کلس با همون قیمت استفاده کنم پرواز من تهران به ملبورن استرلیا ترجیحا با هواپیمایی Thaiهست
شما اطلاعاتی راجب این موضوع دارید؟
با سپاس

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
فقط در صورتیکه پروازهای زیادی در سال داشته باشید این گزینه جمع کردن پوینت ها میتونه به خرید بلیط مجانی کمک بکنه.

پاسخ
پاسخ
ز
زهره
۳ ماه پیش

چطوری مجددا از ریجکتیم جلوگیری کنم

پاسخ
پاسخ
ش
شهره
۴ ماه پیش

سلام احمد جان
ممنون از اطلاعات مفید.
چطوری میتونم زمان ترانزیت یه پرواز رو زیاد کنم؟ من میخوام پرواز ترکیش بگیرم برای برزیل و بعد برگشت چند روز تو استانبول بمونم.چطوذی میتونم این زمان ترانزیت رو زیاد کنم؟

پاسخ
پاسخ
m
moein
۵ ماه پیش

سلام
بابت اطلاعاتی که در اختیارمون قرار میدین خیلی خیلی ممنونم
شما تو یه قسمت از نظرات گفتین که شرکتی در رابطه با گرفتن ویزا کارت یا مستر کارت تو ایران نمیشناسین.
میشه بگین خودتون این کارت رو از کجا تهیه کردین و یکمی در این باره توضیح بدین . چون فکر کنم سوال خیلی از کاربرا باشه و با توجه به چیزهایی که گفتین میتونه کلی تو هزینه های سفر تاثیر گذار باشه.
ممنون

پاسخ
پاسخ
ر
ریحانه
۵ ماه پیش

سلام با تشکر از راهنماییتون. من از ایران با تور، بلیط تهران-میلان و کپنهاگ-تهران از هواپیمایی آلیتالیا رو اوکی کنم. میتونم از رایان ایر واسه بلیط میلان به کپنهاگ اقدام کنم؟ و اینکه چجوری میتونم هزینه شو پرداخت کنم. و اینکه درخصوص ویزا کارت که یه جا اشاره کردین از ایران میشه این کارت رو خرید؟ ممنون

پاسخ
پاسخ
س
ساناز
۵ ماه پیش

سلام
وقتتون بخیر

می خواستم بدونم تخفیف بلیط های دانشجوهای خارج از کشور چند درصده حدودا.

خیلی متشکر

پاسخ
پاسخ
ا
امید
۵ ماه پیش

من یه سوال دارم..من بلیط رفت فقط برا تفلیس گرفتم...برگشتم رو فقط رزروی از سایتها رزرو کردم و قطعی نیست...میخواستم ببینم ممکنه به من گیر بدن و اجازه ورود ندن؟

پاسخ
پاسخ
ن
نیما
۵ ماه پیش

سلام
خسته نباشید .من به همراه همسر و فرزندم میخوام برم استانبول و بلگراد ، سوالی که دارم اینه که آیا میشه من بلیط رفت و برگشت به استانبول رو بگیرم و بعدش توی این یک هفته سه روزش رو برم بلگراد و قبل از انجام پرواز برگشت تهران با اون پرواز برگردم ایران یا اینکه پرواز برگشت من از استانبول به ایران میسوزه ؟ بعنوان مثال با بلیط رفت و برگشت ،شنبه برم استانبول و این وسط دوشنبه برم بلگراد و پنج شنبه برگردم استانبول و بعدش با پرواز برگشت بیام تهران؟؟ یا اینکه پرواز برگشتم میسوزه؟؟
متشکرم

پاسخ
پاسخ
ا
امین
۶ ماه پیش

سلام.....خیلی ممنون از توضیحاتتون...امین هستم از مشهد.....من میخوام برم ریودژانیرو و از برزیل به اکوادور برم و پرواز اوینکا رو پیدا کردم که کمتر از 24 ساعت توقف داره در کلمبیا......نمیدونم ایا ویزا ترانزیت لازمه یا نه؟...به هر صورت ویزا ترانزیت کلمبیا رو چطور میتونم بگیرم برای محکم کاری؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام امین جان
آخرین اطلاعات رو باید در سایت وزارت خارجه کلمبیا یا گوگل کردن سوالتون پیدا کنید.
برای دریافت ویزای ترانزیت کلمبیا باید برید کشوری که کنسولگری کلمبیا یا سفارت کلمبیا رو داشته باشه

پاسخ
پاسخ
r
reza
۶ ماه پیش

سلام
وقتتون بخیر
میخواستم بپرسم چطوری میتونم ویزا کارت بگیرم.
بعضیا رو دیدم سرشون کلاه گذاشتن. ممنون میشم راهنماییم کنین.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام رضا جان
شرکت معتبر و مورد اطمینان در ایران نمیشناسم

پاسخ
پاسخ
ص
ص
۶ ماه پیش

سلام
اگر بین دو پرواز 15 ساعت باشه چه امکاناتی برای مسافر موجود هست مثل اسکان و غذا .
فرودگاه استانبول یا امارات

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام
خیلی کم پیش میاد ایرلاینی بخواد خدمات ارائه کنه. اگر بلیط بیزنس و فرست کلاس باشه احتمالش بیشتره خدماتی ارائه کنند ولی در اکثر مواقع جواب سوال شما هیچ هست.

پاسخ
پاسخ
ب
بهرام
۸ ماه پیش

سلام احمد جان در خصوص ویزا ترانزیت که گفتی برای پروازهای اروپایی لازمه من تجربه خودم رو از سفر به انگلستان رفت با پرواز KLM هلند و برگشت با ایر فرانس گرفتم . ویزا شینگن نداشتم ولی تو آمستردام و فرانسه مستقیم به قسمت ترانزیت وارد شدم که جدا از قسمتهای دیگه فرودگاه هست و جایی هم ویزا ترانزیت نخواستن از من . به نظرت از کجا مطمئین می تونیم بشیم مثلا برای برای یک پرواز به برزیل با ایرلاین های اروپایی این ویزا ترانزیت لازمه یا نه ؟!
سپاس

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام بهرام جان
بله در صورتیکه مقصدت کانادا، آمریکا و بریتانیا باشه به ویزای ترانزیت شینگن نیاز نداری. بهترین مرجع سازمان هواپیمایی یاتا هست. سایت وزارت خارجه و امور مهاجرت هر کشور هم میتونه کمک بکنه.

پاسخ
پاسخ
m
mohamad
۸ ماه پیش

سلام احمد جان بسیار مفید بود برای من سایت شما.لذت بردم واقعا . الهی هر چی از خدا میخوای بهت بده برادر.
سوال من اینه که من ویزای لهستان گرفتم بلیط هواپیمای من توقف 2 ساعته در مسکو داره و از اونجا میره ورشو ویزای من هم سنگل اینتری هستش . آیا میتونم وارد لهستان بشم یا ویزای من بعد از توقف 2 ساعته در فرودگاه روسیه باطل میشه؟
قسمت سفر لهستان فوقالعاده مفید بود احمد جان

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سلام محمد جان
لطفا سوالتون رو در قسمت مربوطه یعنی ویزای لهستان بپرسید.

پاسخ
پاسخ
ف
فرشاد
۹ ماه پیش

بسیار عالی بود. سپاسگزارم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

موفق باشید دوست عزیز

پاسخ
پاسخ
م
مجتبی
۱۰ ماه پیش

سلام احمد عزیز..لطفا اگه امکان داره بفرمایید که مثلا کشورهای اروپایی چه موقع از سال هم هواش خوبه و هم قیمتها پایینتر از ماههای دیگه ساله..یا شرق آسیا و اروپا و آمریکای جنوبی...ممنون میشم..کل هزینه ها منظورمه..بلیت هواپیما..هاستل...و...

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ ماه پیش

سلام مجتبی عزیز
جواب سوال شما چندین جلد کتاب میشه نوشت 😊
خلاصش این میشه: تا میتونید از زمان اوج سفر به هر کشور یعنی های سیزن دوری کنید.

پاسخ
پاسخ
H
H
۱۰ ماه پیش

سلام دوست عزیز
اگر کسی ویزای شنگن فرانسه داشته باشه، حتمن باید ورودش به فرانسه باشه؟
و اینکه در پرواز ترانزیت در محدوده شینگن میشه از فرودگاه خارج شد برای گشت شهری تا زمان پرواز؟ مثلا اگر پرواز برگشت با یک توقف طولانی در یکی از کشورهای حوزه شینگن باشه
پیشاپیش سپاس

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ ماه پیش

سلام و وقت بخیر
یک مطلب در مورد ویزای شینگن توی وبسایت هست. مطالعه کنید جواب سوالتون رو می گیرید.
https://www.safarnevesht.com/netherlands/schengen-visa-guide/

پاسخ
پاسخ
H
H
۱۰ ماه پیش

ممنون، اینطور که من متوجه شدم از مطالب شما اگر مثلا پرواز تهران پاریس با یک استاپ در رم باشه مهر ورود ایتالیا خورده میشه روی پاس و میشه از فرودگاه خارج شد در زمان بین پرواز، درسته؟
اما آژانس به من گفتن با ویزای فرانسه حتما باید ورود به فرانسه باشه و توی فرودگاه رم اجازه خروج داده نمیشه
یک مقدار ابهام دارم لطفا همینجا جواب اگه میشه بدید مرسی.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ ماه پیش

بله قطعا مهر ورود به ایتالیا میخوره، از فرودگاه هم میتونید خارج بشید.
ولی اگر فاصله پرواز بعدیتون به پاریس زیاد باشه، مثلا اولین پرواز بعدی به پاریس رو نگرفته باشید و ۱۲ ساعت بعد پروازتون باشه، ممکن افسر ایتالیایی شک کنه که مقصد نهایی شما فرانسه نبوده و اجازه ورود نده. فقط امکان داره و بستگی به سختگیری اون مامور مرزی ایتالیایی داره.

پاسخ
پاسخ
آ
آرمان
۱۰ ماه پیش

سلام
اگر از استانبول به برلین بلیط داشته باشیم و این سفر با هواپیمایی اوکراین باشه؛ طوری که هواپیما از استانبول که حرکت میکنه در فرودگاه کیف توقف 8 ساعته داشته باشه و بعد از 8 ساعت هواپیمای دیگه ای از کیف به سمت برلین پرواز داشته باشه آیا بار رو باید از هواپیمای اول بگیریم و مجددن هشت ساعت بعد به هواپیمای دوم تحویل بدیم؟ در ضمن در این حالت نیاز به ویاز یاوکراین هست اگر از فرودگاه خارج نشیم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ ماه پیش

سلام
اگر هر دو ایرلاین یكى باشه خودشون بار رو بین هواپیماها جابجا مى كنند.
دوباره اگر هر دو هواپیما یك شركت باشه، نیاز به خروج از سالن ترانزیت نیست و نه به ویزاى اوكراین نیاز دارید نه به ویزاى ترانزیت اوكراین.

پاسخ
پاسخ
ش
شیوا
۵ ماه پیش

اگه هر دو ایرلاین یکی باشه، در اغلب موارد نیازی به دریافت بار و تحویل مجدد نیست؛ اما همیشه اینطور نیست که زمان دریافت بلیط حتما این مورد قید میشه. دوم اینکه نیاز یا عدم نیاز به خروج از سالن ترانزیت ارتباطی به ایرلانها نداره بلکه باید زمان خرید بلیط توجه داشت که ترمینال ورودی، همان ترمینال خروجی باشد. در خصوص فرودگاه کیف، معمولا تمام پروازهای ورودی و خروجی، از ترمینال (c) انجام میشه و بنابراین عموماً از این لحاظ نباید مشکلی باشه. در مجموع اگه ویزای اوکراین (چه ترانزیت چه غیر ترانزیت) ندارید، در زمان خرید بلیطی که کانکشنش از کیف هست، حتما و حتما به این دو مورد توجه کنید تا گرفتار نشید.

پاسخ
پاسخ
آ
آرش
۱ سال پیش

بعضی از هواپیماهای ایرلاین آذربایجان (ازال) قیمت خیلی ارزونی دارند و تو توضیحان بار نوشته صفر. این یعنی اینکه حتا کوله پشتی رو هم نمیشه برد داخل هواپیما؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ ماه پیش

سلام آرش جان
چرا یك كوله میتونید ببرید داخل كابین ولى وزن و ابعادش محدودیت داره، باید توى خود سایت هواپیمایى آذربایجان ببینید.

پاسخ
پاسخ
م
مرتضی
۱ سال پیش

درود احمد عزیز
در صورتی که بلیط تهران به آمستردام با هواپیمایی آلیتالیا داشته باشم ولی وقتی رم رسیدم ادامه ندم ایرادی نداره؟ موقع برگشت هم از رم سوار شم.در کل هدف ایتالیا هستش ولی به این شکل قیمت بهتری از کایاک میگیرم!

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلام مرتضی جان
مورد شما دقیقا همون مطلبی هست که در "اگر بلیط چندمسیره گرفتید از همه مسیرهای پروازی خریداری شده استفاده کنید" نوشتم.
دو تا مشکل بوجود میاد: 1- اگر چمدان رو تحویل بار داده باشید این چمدان میره به فرودگاه اسخیپول آمستردام و در رم تحویل شما نمیشه! 2- چون یک قسمت از پرواز یعنی رم به آمستردام رو استفاده نکردید در نتیجه کلیه مسیرهای بعدی هم باطل میشه.

پاسخ
پاسخ
م
مرتضی
۱ سال پیش

سپاسگزارم

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۱ سال پیش

سلام. این هواپیماهایی که قیمت بلیطشون ارزوه ولی نباید بار با خودمون ببریم جریانش چیه؟ یعنی فقط میشه کوله پشتی رو برد داخل هواپیما؟ کوله پشتی بزرگ رو اجازه میدن ببریم داخل هواپیما؟ حداکثر چند لیتری؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلام
کوله پشتی یا حتی چمدان اگر سایز و وزنش در محدوده مجاز تعریف شده توسط ایرلاین باشه میتونی ببریش توی کابین هواپیما. همونطور که نوشتم من کوله 60 لیتری رو هم بردم ولی پر نبود. قبل از سوار شدن در صورت تشخیص بزرگ بودن چمدان یا کوله پشتی، از مسافر خواسته میشه اون رو داخل وسیله ای که برای اندازه گیری ابعاد در نظر گرفته شده جا بده. اگر موفق نشی کوله پشتی رو داخل اون جا بدی جریمه میشی. ترازو هم هست ولی در مورد وزن سخت گیری زیادی نمیشه.
با گوگل کردن اسم ایرلاین و بار مجاز کابین میتونید از ابعاد دقیق و وزن قابل قبول ایرلاین مورد نظر مطلع بشید: Ryanair cabin bag allowance حالا اگر چمدان یا کوله پشتی بزرگتری دارید باید بار خریداری کنید. به عنوان مثال ممکنه یک بلیط پاریس به رم رو 20 یورو خریداری کنید و برای خرید بار 15 کیلوگرمی 20 یورو دیگه پرداخت کنید.
تا الان از من خواسته نشده کوله پشتی رو داخل وسیله اندازه گیری بزارم چون میدونند کوله انعطاف پذیره و نهایتا یجوری جاش میدم :-)
یکبار شاهد بودم از یک مرد مسن که چمدون بزرگی داشت خواسته شد چمدونش رو داخل سبد فلزی یا همون وسیله اندازه گیری ابعاد جا بده. خود کارمند رایان ایر پریده بود روی چمدون و داشت به پیرمرد کمک می کرد چمدونش رو جا بده. نهایتا وقتی پس از کلی تلاش چمدون جا شد و پیرمرد از جریمه دادن رهایی یافت همه مسافرها از خوشحالی هورا کشیدند و کف زدند. این مورد به خوبی تمام شد ولی موردهایی که مسافر مجبور به جریمه دادن شده هم دیدم.

پاسخ
پاسخ
آ
آرش
۱ سال پیش

سلام
اگه بلیط تهران به مسکو داشته باشیم و باید در باکو هواپیما را عوض کنیم؛ آیا نیاز به ویزای ترانزیت جمهوری آذربایجان هست؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلام
اگر نیاز به خارج شدن از سالن ترانزیت نداشته باشید (که به احتمال زیاد همینطوره)، نیازی به ویزای ترانزیت آذربایجان نخواهید داشت.
فقط در صورتی نیاز به خارج شدن از سالن ترانزیت دارید که بخواهید چمدان رو از پرواز تهران-باکو تحویل بگیرید و تحویل پرواز باکو-مسکو بدید. اگر هر دو پرواز تهران-باکو و باکو-مسکو با یک ایرلاین باشه، خود ایرلاین این کار رو انجام میده.

پاسخ
پاسخ
D
Delara
۱ سال پیش

سلام بسیار از اطلاع رسانی شما متشکرم
من خودم ویزای شنگن از ایتالیا و مادرم از آلمان دارد و میخواهیم هر دو با یک پرواز به رم برویم
آیا میتوانم با پرواز ماهان به مونیخ و بعد از 2 ساعت با آلایتالیا به رم بروم؟
مادرم در مونیخ پاسپورتش مهر ورود به شنگن خواهد خورد ولی من چون باید ورودم به رم باشد باید در مونیخ ترانزیت بمونم و ایا وقتی ساعت 9:30 میرسیم به مونیخ و بعد از 2 ساعت و 30 دقیقه زمان لازم برای پرواز بعدی به رم که ساعت 12 می باشد کافی است؟
از پاسحگویی شما بسیار سپاسگزارم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلام
2 ساعت و 30 دقیقه زمان مناسبی برای ترانزیت هست به شرطی که پرواز اول از ایران تاخیر نداشته باشه.
اگر پرواز شما به اینصورتی که گفتید باشه قطعا مهر ورود به آلمان در پاسپورت شما خواهد خورد. نمیتونید در سالن ترانزیت بمونید. پرواز تهران به مونیخ یک پرواز خارج از محدوده شینگن به داخل محدوده شینگن هست و کلیه مسافرهای این پرواز در بدو ورود مهر ورود به کشور آلمان در پاسپورتشون ثبت میشه مگر اینکه پرواز بعدیشون به مقصدی خارج از شینگن باشه.

پاسخ
پاسخ
ب
بهرام
۱ سال پیش

ممنون از مطالب پر ارزشی که در اختیار دیگران قرار میدی واقعا عالیه

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

خوشحالم برات مفید بوده بهرام جان

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱ سال پیش

ممنون بابت مطالبت🌺🌸💐

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

خوشحالم براتون مفید بوده محمد عزیز

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۱ سال پیش

من یک سوال داشتم. برای گرفتن بلیط ایر آسیا از مستر کارت مجازی استفاده کردم. آیا اسکن مستر کارت را توی فرودگاه می خواد؟ ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

من حدود 6 سال پیش از هواپیمایی ایرآسیا خرید کردم. از ویزا کارت فیزیکی برای خرید آنلاین استفاده کردم و تو ی فرودگاه درخواست نشان دادن ویزاکارت یا کپی اون رو نکردند.
الان اطلاعی ندارم، باید توی سایت ایرآسیا ببینید سیاستشون برای خرید آنلاین چی هست. قاعدتا اگر نیاز بود موقع ثبت نهایی خرید باید بهتون می گفت.

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۱ سال پیش

مطالبتون مفید بود. خیلی ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سپاس دوست عزیز. خوشحالم براتون مفید بوده 👌

پاسخ
پاسخ
ز
زینب صفاری
۱ سال پیش

ممنونم بابت اطلاعات مفیدتون... من که استفاده کردم
می شه انتقاد کرد؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلام
خواهش می کنم
بفرمایید :)

پاسخ
پاسخ
ز
زینب صفاری
۱ سال پیش

سایت عالیه...
ممنون فقط فونتش چرا پیشفرضه و تغییرش ندادید؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

مچکرم
فونت پیشفرض سرعت بالا اومدن سایت رو بیشتر میکنه
البته به زودی سایت تغییرات ظاهری زیادی میکنه که فونت هم یکی از اونهاست 😊✔

پاسخ
پاسخ
ز
زینب صفاری
۱ سال پیش

ممنونم
منتظر دیدن تم جدیدیم..
ولی فونت هم خیلی سرعتی را نمی گیره ها
;)

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

اینترنت شما پر سرعته 😅

پاسخ
پاسخ
ج
جواد
۱ سال پیش

درووووووووود احــمــــد جــان

راهـنـمـاییـتـون عااااااالـــی بـود. سـلاااااااامـت شـــااااااد و مــوفـق بـاشـــی. :)

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلامت و پيروز باشيد

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ سال پیش

این وبسایت کایاک که نوشتین، پرداخت وجه از طریق کارتهای بانکی امکان پذیره؟!! اگر نیست پرداخت باید به چه شکل باشه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سايت بين المللي هست و بايد ويزا و مستر كارت داشته باشيد. پروازهايي كه مبدا يا مقصدش ايرانه ميتونيد از اژانس ها بخريد

پاسخ
پاسخ
ن
نواب
۱ سال پیش

کارت حمل و نقل
هر کارت برا یه نفره یا اینکه همزمان چند نفر میتونن استفاده کنن ؟

و ر مورد اینترنت و سیمکارت ، چیو پیشنهاد میکنی ؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

متوجه سوال نشدم. جایی توی این متن به این موارد اشاره شده؟

پاسخ
پاسخ
ن
نواب
۱ سال پیش

سلام
بسیار عالی نوشتی
من قراره ۲۸ سپتامبر برم پکن
۶ روزه
این داستان کارت دانشجوییت برام جالب بود
کارت های ایرانی هم میشه ؟ از کجا میفهمن کارت دانشجوییه یا کارت پرسنلی
و از کجا میفهمن زیر ۲۳ سالی ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلام دوست عزیز
بله کارت دانشجویی من ایرانی بود. از اونجایی که متوجه نمیشدن چیه و زبانشون هم در حدی نبود که بخواند سوال بپرسند قبول می کردند.
برای تشخیص سن تقاضای پاسپورت میکردند.

پاسخ
پاسخ
م
ملک
۱ سال پیش

متشکرم از اینکه پاسخ دادید

پاسخ
پاسخ
م
ملک
۱ سال پیش

سلام من به تازگی با وبلاگ شما آشنا شدم. خودم و همسرم خیلی سفر رو دوست داریم مخصوصا اگر با هزینه های کمترسفر کنیم. سوالی که دارم اینه که ما هیچ کدام کارت اعتباری یا ویزا کارت نداریم. .برای خرداد سال یعد قصد سفر به مسکو رو داریم. اگر ما از سایت کایاک یا ای دریم پرواز رو انتخاب کنیم با مراجعه به هر آژانسی میشه بلیط رو تهیه کرد یا یک سری آژانس های خاص این کار رو انجام میدن. چون ما سکن رشت هستیم و دفعه پیش هیچ آژانسی بلیط یرای رم رو که از طریق ای دریم پیدا کرده بودم رو نخریدند و پیشنهاد های خودشون رو می دادند. ممنون میشم پاسخ بدین. و اینکه آیا میشه این کارت رو تهیه کرد در ایران؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

اگر ایرلاینی از ایران پرواز داشته باشه تقریبا همه آژانس ها بلیطش رو می فروشند، فرق نداره آژانس تهران باشه یا رشت. چندتا سایت ایرانی پیدا کردم که سایر بلیط ها رو هم می فروشند و تقریبا از داشتن ویزا کارت بی نیاز میشیم. چون هنوز تستشون نکردم و مطمئن نیستم ازشون توی این راهنما نیاوردم.
چندین شرکت توی ایران ویزا کارت ارائه می کنند ولی هزینه هاشون منطقی نیست. هنوز نتونستم یک شرکت مطمئن برای این کار پیدا کنم.

پاسخ
پاسخ
ب
بابک
۱ سال پیش

ممنون از شما بابت راهنماییتون . میتونم تماس تلفنی داشته باشم ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلام دوست عزیز
اگر سوالتون رو میشه اینجا بپرسید خیلی بهتره چون بقیه هم میتونند استفاده کنند.

پاسخ
پاسخ
ف
فهیمه
۱ سال پیش

خیلی جامع و خوب بود.
بازم ممنون به خاطر به اشتراگ گذاشتن تجربه های ارزشمندتون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلام دوست عزیز
امیدوارم در سفرهاتون مفید باشه و باعث کاهش هزینه هاتون بشه 👌👍

پاسخ
پاسخ
م
مرتضی عزیزیان
۱ سال پیش

عالی بود احمد جان

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

ممنون مرتضی جان.
گرجستان یا روسیه؟ اکی شد؟ 😊

پاسخ
پاسخ
م
مرتضی
۱ سال پیش

والا نشد که بشه. به دلایل محکمی که هشت ماه دیگه عیان میشه!

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

به سلامتی. همیشه خوش خبر باشی 😊

پاسخ
پاسخ