سفرنوشت

راهنمای اخذ ویزای کشورها با پاسپورت ایرانی – قاره اقیانوسیه

راهنمای سفر

قاره اقیانوسیه (Oceania) شاید سخت ترین قاره دنیا برای مسافرت ما ایرانی ها باشه. درسته که تعدادی از کشورهای اقیانوسیه به ایرانی ها اجازه میدند بدون ویزا بهشون سفر کنند ولی از اونجایی که خیلی کوچک هستند و پروازهاشون به یکی از دو کشور استرالیا و نیوزلند هست بنابراین رفتن به اونها باید از طریق این دو کشور و در نتیجه داشتن ویزای استرالیا یا نیوزلند باشه. نکته دیگری که سفر به اونجا رو سخت میکنه پروازهای گرون قیمت کشورهای اقیانوسیه هست.

با اینکه تمام تلاشم رو کردم با استفاده از منابع انگلیسی و سایت یاتا تا جایی که میتونم اطلاعات دقیقی بهتون ارائه بدم ولی ممکنه اشتباهاتی وجود داشته باشه. ضمنا لیست این کشورها ممکنه هر از گاهی و با مرور زمان تغییر کنه. هر تغییری دیدم و یا شما متوجه شدید و از طریق کامنت ها اطلاع دادید، اینجا اعمال خواهد شد. در آخر هم دوباره روشی که خودتون بتونید آخرین شرایط نیاز داشتن یا نداشتن ویزا برای یک کشور رو چک کنید نوشتم.

کشورهای قاره اقیانوسیه بدون ویزا برای دارندگان پاسپورت ایرانی

۱. ساموا (Samoa)

کشور ساموا در وسط اقیانوس آرام از دو تا جزیره آتشفشانی تشکیل شده و به قول دوستم باید با ذره بین روی نقشه جستجو کرد تا پیداش کرد. ساموا جزوی از مجمع الجزایر میکرونزی هست که در زمره کشورهای قاره اقیانوسیه محسوب میشه. هر چقدر از زیبایی این کشور کوچک بگم کم گفتم. ما ایرانی ها میتونیم بدون نیاز به ویزا به مدت ۶۰ روز به ساموا سفر کنیم. فقط باید بلیط برگشت داشته باشیم و برای شب اول اقامت هم هتل رزرو کنیم. البته جواب دادن به سوال های ساده و تکراری مامور مرزبانی هم بخشی از پروسه هست 🙂

پروازهای ورودی ساموا از کشورهای نیوزلند، استرالیا، فیجی و آمریکا هست.

ساموا خیلی بیشتر از انتظارم زیبا و دوست داشتنی بود

ساموا خیلی بیشتر از انتظارم زیبا و دوست داشتنی بود

۲. ایالات فدارل میکرونزی (Federated States of Micronesia)

شهروندان ایران می تونند بدون ویزا به این کشور وسط اقیانوس آرام به مدت ۳۰ روز سفر کنند.

پروازهای ورودی میکرونزی از استرالیا، آمریکا (هونولولو) و فیلیپین هست.

۳. پالائو (Palau)

این کشور کوچک از ۵۰۰ جزیره در اقیانوس آرام تشکیل شده و جزو قاره اقیانوسیه هست. پالائو که جزوی از مجمع الجزایر بزرگ میکرونزی هم هست به ایرانی ها اجازه میده بدون ویزا به مدت ۳۰ روز به این کشور سفر کنند.

اکثر پروازها به پالائو از آمریکا بویژه جزیره هونولولو هست.

۴. جزایر کوک (Cook Islands)

کشوری شامل ۱۵ جزیره در جنوب اقیانوس آرام و جزو مجمع الجزایر پولی نزی که جمعیتش ۲۱ هزار نفره. با پاسپورت ایرانی میشه به مدت ۳۱ روز بدون نیاز به ویزا به جزایر کوک سفر کرد. جزایر کوک پروازهایی به نیوزلند، استرالیا، فیجی و آمریکا داره.

این کشور رابطه عجیبی با نیوزلند داره و من آخرش متوجه نشدم میزان استقلالش چقدره.

۵. نیووی (Niue)

یک جزیره ۲۰۰۰ نفره در وسط اقیانوس آرام که مساحتش ۳ برابر جزیره کیش هست. با پاسپورت ایرانی میشه ۳۰ روز بدون ویزا به نیووی سفر کرد فقط یادتون باشه هفته ای یک یا دو پرواز از نیوزلند به این کشور هست و قیمت بلیط رفت و برگشت از نیوزلند به کشور نیووی هم از ۲ میلیون تومان شروع میشه.

نیووی هم رابطه عجیبی با نیوزلند داره و با اینکه مستقله کاملا به نیوزلند وابستگی داره.

کشورهای اقیانوسیه با شرایط ویزا در بدو ورود یا ویزای فرودگاهی برای ایرانیان

۱. تووالو (Tuvalu)

کشور تووالو که از تعدادی جزیره تشکیل شده و جزو مجمع الجزایر پولی نزی در جنوب اقیانوس آرام هست چهارمین کشور کوچک دنیاست و کل جمعیتش هم به ده هزار نفر نمیرسه! دارندگان پاسپورت ایرانی می تونند در بدو ورود به تووالو ویزای ۱ ماهه دریافت کنند. ویرای تووالو ارزون نیست و قیمتش ۱۰۰ دلاره.

ایرفیجی از کشور فیجی چندین پرواز در هفته به تووالو داره.

سایر کشورهای قاره اقیانوسیه

۱. استرالیا (Australia)

استرالیا جزو ویزاهای خیلی سخت برای ایرانی هاست. در مطلب راهنمای سفر استرالیا: ویزای توریستی و مراحل درخواست ویزا در مورد ویزای استرالیا نوشتم.

کوالای دوست داشتنی

کوالای دوست داشتنی

۲. نیوزلند (New Zealand)

هرچقدر ویزای استرالیا سخت باشه نیوزلند یک مرحله از اون هم جلوتره. پروسه درخواست ویزای نیوزلند هم مشابه ویزای استرالیا آنلاین هست. ان شاالله مفصل در مورد ویزای نیوزلند می نویسم.

زیبایی طبیعت نیوزلند جزو اولین ها در دنیاست

زیبایی طبیعت نیوزلند جزو اولین ها در دنیاست

۳. پاپوآ گینه نو (Papua New Guinea)

نزدیکترین سفارت پاپوآ گینه نو به ایران در هند و چین هست. البته از اونجایی که پروازهای زیادی از استرالیا به این کشور هست شاید بد نباشه برای ویزای پاپوآ گینه نو از استرالیا اقدام کرد.

۴. فیجی (Fiji)

فیجی نه توی ایران سفارت داره و نه میشه بصورت آنلاین برای ویزای فیجی اقدام کرد. نزدیکترین سفارت فیجی به ایران، امارات و هند هست.

۵. جزایر سلیمان (Solomon Islands)

نزدیکترین سفارت جزایر سلیمان به ایران که بشه برای ویزای جزایر سلیمان اقدام کرد اندونزی و مالزی هست.

۶. وانواتو (Vanuatu)

تنها سفارت وانواتو در آسیا که میتونیم برای ویزای وانواتو اقدام کنیم، سفارتش در چین هست.

۷. کیریباتی (Kiribati)

تنها سفارت کیریباتی در دنیا سفارتش در تایوان هست. چند تا دفتر نمایندگی هم در کشورهای بزرگ اقیانوسیه داره. من موندم کشوری که یک سفارت در دنیا داره واسه چی برای ایرانی ها ویزا کیریباتی می خواد!

۸. تونگا (Tonga)

برای دریافت ویزای تونگا میتونیم به نزدیکترین سفارتش در چین مراجعه کنیم.

۹. جزایر مارشال (Marshall Islands)

سفارت های جزایر مارشال در آسیا در کشورهای کره جنوبی، ژاپن و تایوان هست. کشور ۵۰ هزار نفری جزایر مارشال فقط به شهروندان ۳۳ کشور اجازه میده بدون ویزا به اونجا سفر کنند و برای ۵۵ کشور هم ویزای فرودگاهی صادر میکنه. بقیه کشورها هم مثل ما باید قبل از سفر ویزای جزایر مارشال رو تهیه کنند.

۱۰. نائورو (Nauru)

سفارت نائورو در تایوان و کنسولگری نائورو در تایلند نزدیک ترین جاهایی هست که ما ایرانی ها میتونیم برای دریافت ویزای نائورو اقدام کنیم. جالبه بدونید تقریبا شهروندان همه کشورهای دنیا برای ورود به کشور یازده هزار نفری نائورو به ویزا نیاز دارند.

چندین جزیره در اقیانوس آرام هستند که گاهی به اشتباه به عنوان کشور قلمداد میشند ولی در عین حال که مقداری خودمختاری دارند عملا جزو خاک یک کشور قدرتمند هستند:

 1. کالدونیای جدید (New Caledonia): بخشی از کشور فرانسه
 2. پلی نزی فرانسه (French Polynesia): بخشی از کشور فرانسه
 3. گوام (Guam): بخشی از کشور آمریکا
 4. ساموای آمریکایی (American Samoa): بخشی از کشور آمریکا
 5. جزایر ماریانای شمالی (Northern Mariana Islands): بخشی از کشور آمریکا
 6. والیس و فوتونا (Wallis and Futuna): بخشی از کشور فرانسه
 7. جزیره نورفولک (Norfolk Island): بخشی از کشور استرالیا
 8. توکلائو (Tokelau): بخشی از کشور نیوزلند
 9. جزایر پیتکرن (Pitcairn Islands): بخشی از کشور انگلستان

اگر قصد دارید خودتون اطلاعات به روز از ویزا و ملزومات پزشکی کشوری که قصد سفر دارید به دست بیارید، وبسایت یاتا ( IATA ) یا همون انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی، بهترینه که قاعدتا هرچند ساعت باید اطلاعاتش به روز رسانی بشه. فقط کافیه به قسمت پاسپورت و ویزای سایت یاتا برید، مقصدتون، اطلاعات پاسپورت و یک سری مشخصات دیگه رو وارد کنید و اون بهتون میگه برای سفر به ویزا نیاز دارید یا در فرودگاه میتونید اون رو دریافت کنید یا نه.

با پر کردن اطلاعات این فرم آنلاین میتونید از شرایط ویزا برای کشور مقصد مطلع بشید

با پر کردن اطلاعات این فرم آنلاین میتونید از شرایط ویزا برای کشور مقصد مطلع بشید

شما هم اگر تجربه ای در زمینه کشورهای قاره اقیانوسیه خصوصا اون کوچولوهایی که کمتر ایرانی بهش سفر میکنه دارید با من و مخاطبان سفرنوشت از طریق کامنت های پایین صفحه به اشتراک بزارید.

اسفند ۱۳۹۵

مطالب مرتبط

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

۲۷دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
E
Elham
۱ ماه پیش

سلام من اینجوری متوجه شدم که ساموآ ویزا نمیخواد ولی چون باید تو نیوزلند استرالیا هواپیما عوض کنیم باید ویزای استرالیارو دانه باشیم،میخواستم ببینم یه جایی مثل ساموآ میشه بمونیم برای همیشه؟

پاسخ
پاسخ
s
saeed
۹ ماه پیش

سلام ما خیلی وقته منتظر شرح ویزای نیوزلند از سوی شما هستیم ، درضمن با توجه به راهنمایی های شما ویزای استرالیا گرفتیم بسیار ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سلام
اگر ویزای استرالیا رو گرفتید نیوزلند هم خودتون اقدام کنید. راهنمایی های وبسایت اداره مهاجرت نیوزلند رو بخونید

پاسخ
پاسخ
a
arman
۱ سال پیش

سلام،میخواستم بدونم برای سفر به این کشورها نمیشه ویزای ترانزیتی استرالیا یا نیوزلند برای توقف دریافت کرد؟

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۲ سال پیش

سلام و وقت بخیر-تشکر از توضیحات بسیار خوبتون.اگه امکان داره در مورد ورود و اقامت در نیوزلند در صورت داشتن اطلاعات توضیح بفرمایید و هزینه های مرتبط به اون رو. با تشکر

پاسخ
پاسخ
H
Hamid
۲ سال پیش

سلام ميخواستم بدونم براي رفتن به جزيره New Caledonia بايد از كجا ويزا بگيرم بعد گرفتنش سخته يا اسون چه شرايطي ميخواد بايد ويزاي فرانسه رو هم بگيرم چجوريه اصلا كاملا توضيح بديد

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ سال پیش

سلام حمید جان
جزیره نیو کالِدونیا متعلق به کشور فرانسه هست و برای مسافرت به اونجا باید به سفارت فرانسه مراجعه کنید.

پاسخ
پاسخ
ج
جلال
۲ سال پیش

سلام احمدآقا:
ضمن تشکر از اطلاعات فوق العاده شما و اینکه شخصا از مطالب سایتتون خیلی استفاده کردم.
میخواستم بدون برای سفر به جزایری از اقیانوسیه که نیاز به ویزا نیست وقتی فقط در حد گذر از فرودگاه واسطی مثل نیوزلند عبور میکنیم حتما باید ویزای نیوزلند رو بگیریم و احیانا هیچ راهی وجود نداره چون مثلا وقتی میریم فرانسه قطعا فقط ویزای شینگن میگیریم و نیازی به ویزای کشور واسطی مثل دبی یا قطر نداریم.
خیلی ممنون از راهنمایی و پاسخ های کاملت...

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ سال پیش

سلام
بله به ویزای نیوزلند نیاز‌ دارید

پاسخ
پاسخ
م
مهرنوش
۲ سال پیش

سلام
وقتتون بخیر
بسیار ممنون از همه انرژی شما در مطالب بسیار مفیدی که در سایتتون قرار میدید.
اگر امکانش هست اطلاعاتی درباره چگونگی اخذ ویزای توریستی نیوزلند و نکاتی که باید در زمان Apply به اون ها دقت کنیم و همچنین تجربیاتتون در این رابطه در سایتتون بگذارید.
سپاس فراوان
همیشه موفق باشید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ سال پیش

سلام دوست عزیز
پروسه ویزای نیوزلند شبیه ویزای استرالیا هست که توی وبسایت سفرنوشت هست. اگر زبانتون خوب باشه مشکلی برای پر کردن فرم ها ندارید.

پاسخ
پاسخ
س
سعيد
۲ سال پیش

تشكر از مباحث آموزندتون. يك سوال. من ميتونم پس از اخذ ويزاي سنگاپور و ويزاي استراليا ، وارد سنگاپور بشم و ازونجا وارد استراليا؟ يعني سفارت استراليا قبول ميكنه بليطم تهران-سنگاپور - سنگاپور ملبورن باشه و برگشتم استراليا-تهران؟

پاسخ
پاسخ
ا
امیر علس
۲ سال پیش

سلام ممنون از سایت بسیار خوبت .ممنون میشم اگر چگونگی دریافت ویزای نیوزلند را ب من بگید.

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۳ سال پیش

سلام
برای رفتن به جزایر کوک باید چیکار کنم، اطلاعی ندارید دوست عزیز؟

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۳ سال پیش

سلام دوست عزیز
شما در اول صحبتاتون نوشته بودید برای رفتن به کشورهای اقیانوسیه که بدون ویزا میشه رفت پروازهاشون از نیوزلند و امریکا و استرالیا و فیجی هست که ما هیچکدوم این ویزاهارو نه داریم و نه میتونیم داشته باشیم.
پس من اگه بخوام برم ساموا باید چجوری برم؟
تعریف ساموا رو خیلی شنیدم و دوس دارم برم.من پاپوا گینه نو رفتم ۵ سال پیش و عالی بوده میخوام ساموا رو امتحان کنم
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ سال پیش

سلام سعید جان
من راهی به غیر از اینکه نوشتم بلد نیستم

پاسخ
پاسخ
ر
روشنک
۳ سال پیش

سلام..شما ویزای فیجی را گرفتید؟ احتمال دریافت این ویزا چند درصد؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ سال پیش

سلام روشنک جان
نه من ویزای فیجی رو نگرفتم. ظاهرا کشوری هست که بیشتر برای پارتی هاش معروفه واسه همین خیلی برای من جذاب نبود.

پاسخ
پاسخ
ع
عطا
۳ سال پیش

با سلام ممنون براي اعطلاعات مفيد
ميخواستم سفر كنم به New Caledonia
چطور و از كجا بايد ويزا بگيرم ،ممنون ميشم راهنمايي كنيد

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ سال پیش

سلام دوست عزیز
نیو کالدونیا خودمختار ولی تحت حاکمیت فرانسه هست. شما باید به سفارت فرانسه مراجعه کنید و درخواست ویزای ورود به نیوکالدونیا رو بکنید. با ویزای شینگن نمیتونید به مجمع الجزایر نیو کالدونیا سفر کنید.

پاسخ
پاسخ
آ
آرش
۳ سال پیش

سلام
ممنون از توضیحاتتون. فقط یه سؤال، الان اینجا نوشته که پلی نزی فرانسه در واقع بخشی از کشور فرانسه هست. یعنی باید ویزای شینگن بگیریم برای ورود به پلی نزی فرانسه ؟!
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ سال پیش

سلام
نه با ویزای شینگن نمیشه. شما باید از سفارت فرانسه ویزای مخصوص پلی نزی فرانسوی درخواست کنید.

پاسخ
پاسخ
ش
شروین
۳ سال پیش

سلام. ممنون از اطلاعات مفیدتون.
اگه ویزای فیجی رو بگیرم، از اون‌جا می‌تونم بلیط پرواز به ساموا رو بخرم و برم یا نه محدودیت دارم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ سال پیش

سلام دوست عزیز
بله میتونید چون ایرانى ها میتونند بدون ویزا به ساموا سفر كنند. ولى قبلش چك كنید پرواز ازفیجى به ساموا هست یا خیر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ سال پیش

سلام دوست عزیز
بله میتونید چون ایرانى ها میتونند بدون ویزا به ساموا سفر كنند. ولى قبلش چك كنید پرواز ازفیجى به ساموا هست یا خیر

پاسخ
پاسخ
ب
بهادر
۳ سال پیش

با سلام،
من قبلا در مورد ويزاي اين جزاير (كشورها) تحقيق كردم و ظاهرا همه رو ميشه از طريق ايميل درخواست كرد. يعني مدارك رو ايميل كرد. مي توانيد از طريق گوگل در مورد ويزاي اين كشورها سرچ كنيد.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ سال پیش

سلام بهادر عزیز
ممنون از اطلاعاتت 🌹🙏 اگر اینطور باشه که خیلی خوبه. فرصت کردم حتما راجع بهش سرچ می کنم و در صورتیکه اطلاعات موثقی بدست آوردم اینجا میزارم

پاسخ
پاسخ
ادامه...