سفرنوشت

داستان های ویزای اوکراین

کشور اوکراین جزو آخرین کشورهای اروپا هست که بهش سفر کردم و علت اصلی اون هم مسیر پر دردسر ویزای اوکراین هست. اوکراین کشور بسیار پهناوریه و در بین کشورهایی که کل خاکشون در قاره اروپا هست بزرگترینه. البته همچنان از ایران کوچکتره و ۳۶ درصد ایران مساحت داره. طی سفرم به اوکراین چندین شهر اوکراین رو دیدم که توی سفرنامه تصاویر و ماجراهاش رو خواهم نوشت.

سنت میکائیل یکی از چندین کلیسای جامع زیبای شهر کیف

سنت میکائیل یکی از چندین کلیسای جامع زیبای شهر کیف

ویزای اوکراین

قصه سفر اوکراین یک سال قبل از سفر شروع شد، وقتی که یک بلیط رفت و برگشت تهران-اوکراین با قیمت ۳۵ دلار دیدم و بدون اینکه بدونم ۱ سال بعد کجا هستم و برنامه م چیه، بلیط رو خریدم. توی مقاله راهنمای جستجو و خرید بلیط ارزان روش های جستجوی بلیط رو مفصل توضیح دادم.

میدونستم ویزای اوکراین سخته ولی چند هفته قبل از سفر وقتی شروع کردم به تحقیق جدی برای ویزا فهمیدم از اونی که فکر می کردم خیلی پیچیده تره. اگر بلیط ۳۵ دلاری رو نداشتم احتمالا دنبال دردسرهای ویزا نمی رفتم و یک مقصد ساده تر انتخاب می کردم. شده بودم همون بنده خدایی که یک دکمه پیدا کرده و حالا می خواد براش کت بدوزه!

با اینستاگرام در سفرها همراه من باشید. @safarnevesht

سفارت اوکراین در تهران همیشه به یک سفارت فاسد معروف بوده، یعنی با آژانس ها و واسطه ها پشت پرده ارتباط داره و با دادن پول کلان به این واسطه ها میشه ویزا گرفت. سفارت در اکثر مواقع کسانی رو که شخصا برای ویزا مراجعه می کنند ریجکت می کنه. این سیستم ارتباط تنگاتنگی با فساد اداری در خود اوکراین داره که همیشه یکی از فاسدترین ها در اروپا بوده. چند سال قبل توی یک مقاله خوندم در وزارت خارجه اوکراین برای اینکه سفیر یا کارمند این کشور در خاورمیانه بشند دعوا هست. علتش هم اینه که مردهای خاورمیانه بدلیل دختران زیبای اوکراینی تمایل زیادی برای سفر به این کشور دارند و حاضرند پول های کلانی برای گرفتن ویزای اوکراین و سفر به سرزمین زیبارویان بدهند!

آدرس سفارت اوکراین تهران، خیابان شهید باهنر، کوچه شهید قادری، پلاک ۱۰ و تلفن سفارت ۰۲۱۲۲۳۹۷۱۹۵ هست. وبسایت سفارت اوکراین هم اطلاعات مفصلی در مورد انواع ویزاهای اوکراین شامل ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و ویزای دیدار داره.

برای کم کردن حرف و حدیث هایی که در مورد فساد سفارت اوکراین در ایران هست بیش از یک ساله که سفارت امور ویزا رو برون سپاری کرده و به مرکز وی اف اس ویزای اوکراین سپرده. برای کلیه امور ویزا باید به وی اف اس اوکراین واقع در میدان آرژانتین، خیابان الوند، خیابان ۲۷ (راشل کوری)، ساختمان شماره ۱۱، طبقه دوم مراجعه کنید. تلفن مرکز ویزا ۰۲۱۷۲۹۸۶۰۱۵ هست. اطلاعات کامل در وبسایت وی اف اس موجود هست.

مدارک لازم برای ویزای توریستی شامل موارد زیر میشه:

 • پر کردن فرم ویزای اوکراین. برای پر کردن فرم باید به این صفحه برید و بعد از وارد کردن اطلاعات لازم، فرم ایجاد شده رو پرینت بگیرید.
 • عکس رنگی ۴×۳
 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار و کپی صفحه اول
 • شناسنامه و کپی همه صفحات (این مورد توی وبسایت وی اف اس نیست و جدیداً اضافه شده)
 • رزرو هتل
 • بیمه مسافرتی و کپی آن
 • رزرو پرواز رفت و برگشت به اوکراین
 • گواهی تمکن مالی و پرینت سه ماسه حساب به زبان انگلیسی
 • واریز مبلغ ۶۵ دلار به حساب سفارت اوکراین در بانک ملی شعبه تجریش و گرفتن فیش واریز مهر شده از بانک. توصیه میکنم اول برید وی اف اس مدارک رو چک کنند، اگر اکی دادن بعد برید پول رو واریز کنید.
 • پرداخت ۲۲ یورو نقد به وی اف اس اوکراین
 • دعوتنامه از اوکراین بعلاوه کلی مدارک مربوط به دعوت کننده

بریم سراغ آخرین بند که دردسرساز ترین بند توی مدارک هست. با وی اف اس تماس گرفتم و گفتم من می خواهم برم و مستقل اوکراین رو بگردم، دعوتنامه نمی تونم بدم. پاسخ دادن که باید یک شرکت اوکراینی شما رو دعوت کنه و گرنه مدارکتون ناقصه. با اصرار من که در هر صورت من مدارکم رو میارم و شما باید مدارکم رو بپذیرید، گفتن مدارک رو می پذیریم ولی روش می نویسیم کسری مدارک و برای سفارت ارسال می کنیم.

در مورد دعوتنامه شخصی از اوکراین تحقیق کردم و فهمیدم این دعوتنامه با توجه به بروکراسی موجود در اوکراین و نیاز به ترجمه پاسپورت من به اوکراینی، حدود ۲۰۰ دلار هزینه داره!

بعد از جستجوی بیشتر فهمیدم شرکت هایی در اوکراین هستند که با دریافت مبلغی دعوتنامه صادر می کنند. با یکیشون چندین بار مکاتبه کردم تا ببینم دقیقا اون مدارکی که سفارت می خواد رو ارسال میکنه یا نه. ۴۰ یورو هزینه دعوتنامه و ضمائم میشد. این هزینه برای زمانی هست که با کارت اعتباری ویزا یا مستر پرداخت بشه، در صورتیکه با پی پال پرداخت بشه ۴۵ یورو میشد. هزینه پست هم بهش اضافه میشه و از این بدتر شرکت گفت هیچ پستی از اوکراین به ایران ارسال نمیکنه و اگر دوستی در ترکیه داشته باشم میتونه اونجا دعوتنامه رو ارسال کنه.

هواپیمایی اوکراین ظرف سه روز بسته هایی که توی کیف به دفترش تحویل داده بشه رو در تهران تحویل میده که گزینه خوبی بود ولی هزینه ش حتی برای چند برگ کاغذ هم ۱۰۰ دلار بود! برای چندمین بار تصمیم گرفتم بی خیال اوکراین بشم.

باز هم جستجو کردم و به نتایج بهتری رسیدم. هواپیمایی تابان قبلاً پرواز مستقیم تهران-کیف داشته ولی پروازهاش رو چند سال قبل متوقف کرد اما هنوز شخصی در کیف شرکتی به اسم تابان رو داره میگردونه و مرسوله ها رو بین ایران و اوکراین جابجا میکنه. شمارش رو پیدا کردم و باهاش تماس گرفتم. شرایط خوبی داشت، هر پنجشنبه ارسال بار به ایران داره، شنبه بار میرسه تهران و همون روز با پست پیشتاز به هر آدرسی در ایران پست میشه. هزینه ارسال یک پاکت به این روش ۲۰۰ هزار تومان بود.

یک قسمت از زنجیره باقیمانده بود. باید شخصی رو پیدا می کردم که این دعوتنامه رو از شرکت اوکراینی تحویل بگیره و تحویل دفتر تابان در کیف بده. این مورد هم حل شد و با معرفی دوستان، احسان رو که در کیف دانشجو هست پیدا کردم و ایشان قبول کرد این کار رو انجام بده.

وقتی از مسیر مطمئن شدم، مبلغ رو با پی پال به حساب شرکت اوکراینی واریز کردم و چند روز بعد دعوتنامه و سایر مدارک به دستم رسید. مدارکی که شرکت توریستی اوکراینی فرستاد شامل موارد زیر بود:

 • ووچر توریستی در سه نسخه برای صادر کننده، سفارت و مسافر. نسخه اولی رو خودش برداشت و دو تا نسخه بعدی رو برای من فرستاد.
 • نامه تاییدیه شرکت به انگلیسی
 • نامه تاییدیه شرکت به زبان اوکراینی
 • گواهی ثبت شرکت اوکراینی
 • مجوز فعالیت توریستی شرکت در اوکراین
 • گارانتی بانک اوکراینی
 • برنامه سفر مسافر

۴۵ یورو که پرداخت کردم برای کلیه مدارک بالا بود. بعد از کامل شدن مدارک رفتم وی اف اس که مدارک رو تحویل بدم. روزهای کاری وی اف اس اوکراین یکشنبه تا پنجشنبه و ساعت کاری برای تحویل مدارک ۹-۱۵ هست.

چند ساعتی برای تحویل دادن مدارک درنظر بگیرید چون مدارک همه با وسواس کنترل میشه و روندش زمان بر هست. اگر مدارک شما رو تایید کردند و رسید پرداخت پول رو هم داشته باشید، براتون طی چند روز آینده وقت مصاحبه تعیین می کنند. ساعت مصاحبه ۱۵-۱۷ در همان ساختمان وی اف اس هست ولی مطابق تجربه من ممکنه چندین ساعت معطل بشید.

توی اتاق مصاحبه یک لپ تاپ و صندلی هست. صفحه لپ تاپ سیاهه و فقط کنسول توی سفارت میتونه شما رو ببینه. کنسول از طریق مترجم فارسیش سوالاتی در مورد قصدم از سفر به اوکراین، مکان هایی که می خوام ببینم و سفرهای قبلیم پرسید. از این جهت که شخص مصاحبه کننده رو نمی دیدم حس خوبی نداشتم. کل مصاحبه ۵ دقیقه هم نشد. تقریبا همه کسانی که اون روز عصر دیدم برای مصاحبه ویزای تحصیلی اوکراین اومده بودند.

دقیقاً ۱۴ روز بعد از مصاحبه از وی اف اس تماس گرفتند و گفتند پاسپورت شما از سفارت اومده وی اف اس و بیایید بگیرید. مثل شینگن نتیجه با تلفن به شما گفته نمیشه. برگه جواب رو برادرم برد و پاسپورت رو گرفت. ویزای یکبار ورود اوکراین دقیقا واسه تاریخ بلیطی که به سفارت داده بودم صادر شده بود.

روند ویزای اوکراین پر پیچ و خم و خسته کننده شد ولی بالاخره به نتیجه رسید. متاسفانه وقتی توی وی اف اس بودم خیلی از کسانی که برای گرفتن جواب ویزای تحصیلی میومدن ویزاشون ریجکت شده بود. قبل از اقدام خودم با چندین آژانس صحبت کردم که تور اوکراین داشتند ولی همشون گفتند ویزای تک اوکراین انجام نمیدن و سفارت اجازه همچین کاری بهشون نداده. چند تا واسطه و کار چاق کن ویزا هم بهم معرفی شدن که مبالغی بین ۳۵۰ تا ۷۰۰ دلار برای ویزای اوکراین درخواست کردند، تازه هیچ تضمینی هم نمیدادن! اینکه توی این روند کجا ایراد داره و این فساد از کجا میاد رو نمیدونم. افراد مختلف موارد متعددی رو بهم گفتند، سفارت فاسد و رشوه بگیر، شامل سفیر و کارمندان سفارت اوکراین، وی اف اس اوکراین، مامورین مرزی فرودگاه کیف، وزارت امور خارجه اوکراین و در نهایت وزارت اطلاعات و امنیت اوکراین که ظاهرا تصمیم نهایی برای ویزای همه ایرانی ها در اونجا گرفته میشه و در صورتی که برای یک درخواست ویزا مبلغی به کارمندان این وزارتخانه داده نشه به احتمال ۹۰ درصد درخواست ویزا ریجکت میشه.

پرواز تهران-اوکراین و ورود به کیف

در حال حاضر تنها پرواز مستقیمی که از ایران به اوکراین هست با هواپیمایی اوکراین ایر انجام میشه که چهار روز در هفته بین تهران و کیف پرواز داره. قیمت پرواز رفت و برگشت معمولا بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار متغیره. من ۱ سال قبل از سفر دیدم که ایرلاین بلیط رو تخفیف گذاشته و با قیمت ۳۵ دلار میفروشه! بیشتر شبیه یک اشتباه سیستمی بود تا تخفیف و من هم بدون اینکه بدونم یک سال بعد برنامه م چیه بلیط رو خریدم. بلیطم بدون بار و غذا بود و فقط شامل بار همراه در کابین بود. روز پرواز مسوول کانتر اوکراین در فرودگاه امام گفت شما فقط یک بار هفت کیلویی می تونید داخل کابین ببرید و برای کوله کوچکتر باید جریمه بدی. بهش تاریخ خرید بلیط رو نشون دادم و بهش گفتم قوانین جدید از ۱۰ ماه به اینطرف اعمال شده، من که بلیطم رو ۱۲ ماه پیش خریدم علاوه بر بار همراه ۷ کیلویی می تونم یک بار همراه ۵ کیلویی هم داشته باشم. با تعجب رفت توی سیستم دید و عذرخواهی کرد.

پرواز حدود ۴ ساعت طول کشید. برای من صندلی های تنگ مشکلی نبود ولی اکثر مسافرها غر میزدند.

مامور مرزی اوکراین همین که پاسپورت رو دید، زحمت سوال پرسیدن رو به خودش نداد و همکارش رو صدا زد، دنبالش رفتم و پاسپورت بعلاوه بلیط برگشت به ایران، رزرو هتل و وچر توریستی که شرکت اوکراینی برام فرستاده بود رو بهش دادم. بعد از نیم ساعت من رو داخل اتاقی بردند و خانم پلیس نسبتا مودبی بهم گفت شما از ایران میایی و چون بار اول هست به اوکراین میایی مرحله دوم کنترل مرزی برای شما باید انجام بشه. تاکید کرد که کلیه مراحل سوال و جواب ضبط میشه. سوالاتش موارد سختی نبود، همون مواردی که به سفارت گفته بودم بعلاوه برنامه سفری که شرکت اوکراینی برام فرستاده بود رو بهش گفتم. سوالات مختلفی در مورد سفرهام پرسید و اینکه چرا می خواهم اوکراین رو ببینم و قصد دارم بمونم یا نه، اصلا چرا با تور نیومدم و تنها سفر می کنم. در آخر هم ازم خواست پول نقد همراهم رو جلوی دوربین نشون بدم که مشخص بشه پول کافی برای هزینه های سفرم دارم. حدود ۲۰ دقیقه سوال جواب طول کشید، بعد هم پاسپورت رو مهر زد و گفت به اوکراین خوش آمدی.

توی فرودگاه کیف تعداد بسیار زیادی صرافی هست که نرخ تبدیل همشون خیلی بده بجز یک صرافی که نرخ تبدیلش با مرکز شهر یکی بود! کمی دلار تبدیل کردم و پول اوکراینی به اسم گریونا گرفتم. در اوکراین دلار خواهان بیشتری نسبت به یورو داره.

هتلی که برای ۴ شب کیف رزرو کرده بودم رو کنسل کردم و یک هاستل توی مرکز شهر رزرو کردم. از قبل دقت کرده بودم هتلی برای سفارت رزرو کنم که تا ساعت ۱۴ همون روز ورود بشه مجانی کنسلش کرد.

ادامه سفرنامه رو در اولین وقت آزادی که داشته باشم می نویسم. می تونید با مراجعه به اینستاگرام سفرنوشت حدود ۳۰۰ تا استوری که در حین سفر گذاشتم رو ببینید.

تاریخ سفر: شهریور ۱۳۹۸

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

برای اطلاع از سفرنامه و ویزای کشور جدید، به روز رسانی مطالب قبلی و اطلاع از برنامه‌ سفرهای گروهی و تور عضو خبرنامه سفرنوشت بشوید

۷۶دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ع
علیرضا
بیشتر از ۱ سال قبل

اای احمد خانی مطالب رو خیلی گرم وگیرا نوشه بودین خیلی جاب من میتونستم تصورکنم ..ممنون ..من لذت بردم ..امیدوارم موفق باشد ..

پاسخ
پاسخ
س
سجاد
بیشتر از ۲ سال قبل

سلام آقای خانی خسته نباشید خدا قوت لطفا سفرنامه های جدید از خودتون بگذارید که مدت زیادی از آخرین سفرنامه شما به قلم خودتان گذشته است بی صبرانه منتظر سفرنامه هستیم
و سفر نامه صربستان در ردیف پایین صفحه قسمت اروپا وجود ندارد با اینکه درسایت وجود دارد لطفا صربستان را هم در لیست پایین صفحه اضافه کنید با تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
حدود ۲ سال قبل

سلام دوست عزیز
ممنونم، امیدوارم فرصت کنم

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
بیشتر از ۲ سال قبل

دارم همه سفرنامه‌هات رو می‌خونم. عالین. دمت گرم. لطفا وقتی این رو هم تکمیل کردی بهم بگو. ممنون.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
بیشتر از ۲ سال قبل

این هم بالاخره تکمیل میشه :)

پاسخ
پاسخ
P
Parnian
نزدیک ۳ سال قبل

سلام من ۱۹ سالم هست و قصد مهاجرت به اوکراین دارم رشته دندانپزشکی میخوام برم یه دلیل مهم که اکراین انتخاب کردم اینکه مدرک زبان نمیخواد و زبان انگلیسی هم مکالمه ام خوبه فقط به هر دانشگاهی که ایمیل میزنم و درخواست میدم ایرانی نمی پذیرند نمیدونم چیکار کنم به همه هم نمیشه اعتماد کزد میشه کمکم کنید چون نمیخوام هزینه واسه وکیل و این چیزا بدم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
نزدیک ۳ سال قبل

سلام دوست عزیز
بعد ماجرای وحشتناک هواپیمای اکراینی، دید مردم و دولت این کشور نسبت به ایران خیلی بد شد و متاسفانه پروسه ویزا و مهاجرت تحصیلی از چیزی که بود هم سخت تر شد.

پاسخ
پاسخ
س
سحر
حدود ۳ سال قبل

سلام وقتتون بخیر
من و همسرم داریم کارهای ویزا رو برای مهاجرت تحصیلی ب اوکراین انجام میدیم
تمام مدارک کامله و دعوت ناممون هم از یک دانشگاه معتبره
شخصی ک ویزا میگیره خیلی کم ریجکتی داره و ادم معتبری هست
اما یک مورد ک ذهنمون رو درگیر کرده سوالات و رد شدن از مرزبانیه
چون شنیدیم خیلی سخت میگیرن
میخواستم بدونم شما میتونید یک مقدار اطلاعات ب ما بدید یا کمکی بکنید؟
ممنونم🌸

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
حدود ۳ سال قبل

سلام دوست عزیز
سعی کنید واقعیت رو بگید، مشکلی پیش نمیاد. شما که برای تحصیل میرید فکر نکنم اذیتتون کنند.

پاسخ
پاسخ
م
محمد
حدود ۳ سال قبل

سلام آقای خانی ادامه سفر چه شد
الان هم میشه ویزای اوکراین گرفت متشکرم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
حدود ۳ سال قبل

سلام
داستان سفر رو در اینستاگرام گفتم، فرصت نکردم اینجا هم بنویسم.

پاسخ
پاسخ
آ
آرش
بیشتر از ۳ سال قبل

خیلی ممنون .
ای کاش روزی پاسپورت ایرانی اونقدر با ارزش بشه که برای کشور های ... مثل اوکراین و... مجبور نباشیم با این سفارت های فاسد رو به رو شیم .
پدر ماهم توی صف های سفارت دراومد 😑

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
بیشتر از ۳ سال قبل

به امید اون روز آرش جان

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
بیشتر از ۳ سال قبل

سلام احمد جان سفرنامه هات خیلی عالیه
میخواستم بدونم که به اسپانیا هم سفر کردی
اگه سفر کردی سفرنامه خوبی میشه

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
بیشتر از ۳ سال قبل

سلام و سپاس علی جان
بله اسپانیا هم رفتم ولی سفرنامه ای ازش ننوشتم

پاسخ
پاسخ
م
مرتضی
بیشتر از ۳ سال قبل

سلام آقا احمد
میخاستم برای ویزای دانشجویی اکراین اقدام کنم شما میتونین برام انجام بدین هزینشم درخدمتم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
بیشتر از ۳ سال قبل

سلام
نه متاسفانه فرصتش رو ندارم

پاسخ
پاسخ
م
مرتضی
بیشتر از ۳ سال قبل

چجور میشه خودم پذیرش از کالج بگیرم بدون وکیل

پاسخ
پاسخ
ر
رضا عبدالعلی زاده
بیشتر از ۳ سال قبل

سلام
دوست گرامیم
خوبی
لطفا سفرنامه اوکراین را بنویس

سپاسگزارم/ارادتمندم

پاسخ
پاسخ
M
Mehrshad Rezaie
نزدیک ۴ سال قبل

در مورد دعوتنامه برای ویزای‌ تحصیلی راهنمایی میکنید لطفا

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
نزدیک ۴ سال قبل

اگر دانشگاهی شما رو قبول کنه، با دریافت هزینه براتون دعوتنامه رسمی صادر میکنه.

پاسخ
پاسخ
ا
امید
نزدیک ۴ سال قبل

سلام احمد آقای عزیز واقعا لذت بردم از سایتت خیلی جالب بود و دمت گرم پشتکارت من یک سوال داشتم که ممنون میشم راهنمایی کنید
من و همسرم قصد داریم برای زندگی به اکراین بریم چون میگن هم کشور خوبیه و هم ارزون هستش و هم با توجه به اینکه من میخوام یک بیزینس فعلا متناسب باپولم راه بندازم مناسبه و میگن مردمش هم خوبن البته نگاه توریستی با نگاه زندگی کردندر یک کشور متفاوته ولی با توجه به تجربیات شما و پشتکارو پیگیر بودنتون قاعدتا دید جامع و کاملی از اکراین سیستم زندگی و مردم و هزینه ها پیدا کردیدممنون میشم راهنمایی کنید و اگرلازم دونستید بفرمایید تا شماره تلفنم رو نیز خدمتتون بدم
واقعا سپاسگذارم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
نزدیک ۴ سال قبل

سلام دوست عزیز
با یک سفر 10 روزه به اوکراین نمیشه همچین دیدی نسبت بهش پیدا کرد.
اگر بتونید کاری پیدا کنید یا با کارفرینی درامد مناسبی داشته باشید، به نظر مقصد خوبی برای زندگی هست.

پاسخ
پاسخ
م
مینا ابراهیمی
حدود ۴ سال قبل

ممنونم از راهنماییتون
باهاشون تماس گرفتم وبرای من دعوتنامه و مدارک را ارسال کردند ولی چون یکساله میخواستم حدود 80 یورو شد .
سفارت اکراین چه سوالاتی میپرسن ؟ دعوتنامه من کاری هست نمیگن شما چه رابطه ای دارید و چرا دعوتتون کردند؟ ممنون میشم جواب بدید
من از پست pdexpاستفاده کردم 700 تومن پرداخت میکنم به پست بسته را میگیرند میارن .

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
حدود ۴ سال قبل

دعوتنامه یک الزام هست، مثل پاسپورت که باید باشه. سوالاتشون بیشتر در مورد علت سفر و چرایی انتخاب اکراین بود

پاسخ
پاسخ
م
مینا ابراهیمی
نزدیک ۴ سال قبل

تمامی مراحلی که شما طی کردید را منم دارم طی میکنم و هر قدم که جلوتر میرم بیشتر ارزش سفرنوشت اکراین شما را میدونم شاید ۱۰۰ دفعه من این مقاله را خوندم .
مدارک را اقای بهروز گلستانه حمل کردند نمایندگی تابان ۱۴ دلار هزینه حمل گرفتن و هر پنج شنبه حمل میکنند .
دیروز مصاحبه داشتم دقیقا با دوربین مشکی از طریق اسکایپ ولی دیگه حضوری نیست . و همه اژانس ها میگن حتما باید رشوه بدی وگرنه رد میکنن .
دوهفته منتظر میمونم و نتیجه را میام مینویسم تا مثل خودم اگر کسی خواست اقدام کنه بخونه و تجربه بشه .
من یه مقدار استرس گرفتم و خوب بود درمورد هدف سفر دقیقا مطلبی را بگم که در دعوتنامه نوشته این منا یه مقدار ناراحت میکنه و اصلا حس خوبی ندارم چون لحن مصاحبه کننده خیلی خشن و بی احساس بود و اصلا نمیتونم حدس بزنم که رد میکنه یا قبول .
ممنون از شما که مطالبتون خیلی برای من مفیده بود تا اینجا 🙏🙏🌷🌷

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
حدود ۴ سال قبل

سلام اقای خانی...اگه کسی از اوکراین برای ما دعتوتنامه بفرسته که نسبت خویشاوندی نداشته باشه ...بعد اون باید چه کاری انجام داد؟ مراحلش چین

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
حدود ۴ سال قبل

سلام دوست عزیز
مراحلش تفاوتی نداره، فقط بجای دعوتنامه شرکتی، دعوتنامه دوستتون رو قرار بدید. از وی اف اس اکراین بپرسید دعوتنامه دقیقا چه ویژگی داشته باشه تا مجبور به دوباره کاری و هزینه اضافی نشوید.

پاسخ
پاسخ
ن
ناشناس
بیشتر از ۴ سال قبل

با سلام.
من برادر تنی ام اوکراین (کیف) هست و یک دعوتنامه شخصی برای دید و بازدید برام فرستاده. برادرم متاهله و بچه هم داره. نزدیک 7 ساله که ندیدیم همدیگرو.

مدارک مورد نیاز رو جمع کردم و به ویزاسنتر دادم. وقت مصاحبه رو هم گذاشتن و مصاحبه رو هم دادم. دقیقاً شبیه محیطی که گفته بودید.

ولی تمام کسانی که با من اومده بودن برای مصاحبه، پول داده بودن (رشوه) ولی من اینکار رو نکردم. همشوم میگفتن که بالای 90 درصد ریجکتی. خواستم نظرتون رو بدونم که چقدر شانس دارم برای گرفتن ویزا؟

واقعاً ظلمه اگر نزارن برادرم رو ببنم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
بیشتر از ۴ سال قبل

سلام‌
فعلا باید منتظر بمونید تا نتیجه بیاد

پاسخ
پاسخ
ا
امیرحسین
بیشتر از ۴ سال قبل

احمد جان سلام
یه توضیح مختصر درباره چگونگی گرفتن دعوتنامه میفرمایین؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
بیشتر از ۴ سال قبل

سلام
از یک شرکت اکراینی باید بگیرید. توی گوگل جستجو کنید شرکت های توریستی هستند که اینکار رو انجام میدهند

پاسخ
پاسخ
ن
ناديا
بیشتر از ۴ سال قبل

خيلى جالب بود دقيق با نكته هاي مهم نوشته بوديد

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
بیشتر از ۴ سال قبل

مچکرم

پاسخ
پاسخ
س
سیدمهدی حسینی
بیشتر از ۴ سال قبل

سلام.مدت طولانی هست که سفرنامه نزاشتید. مثلا همین اکراین یا بقیه کشورهای افریقایی. اگه میشه یکم زودتر بنویسیدو بزارید. یا ازبکستان و تاجیکستان و افغانستان

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
بیشتر از ۴ سال قبل

سلام دوست عزیز
چشم

پاسخ
پاسخ
س
سیدمهدی حسینی
بیشتر از ۴ سال قبل

ممنونم

پاسخ
پاسخ
ع
علی
بیشتر از ۴ سال قبل

با سلام خدمت شما دوست عزیز
من سفرنامه‌های شما را میخوانم و شاید علت سفر من به برزیل در سال 96 هم خواندن سفرنامه شما بود

در تابستان سال 89 سفری دل‌انگیز به این کشور زیبا داشتم یادش به خیر.
خصوصا" که با دو دوست از ایران هم آشنا شده و با هم شهر زیبای کیف را گشتیم. آن موقع هواپیمای ایرعربیا از شیراز به شارجه و از آنجا به کیف پرواز داشت یادم هست وقتی با سفارت اکراین برای ویزا تماس گرفتم گفتند ویزای ما را باید از آژانس‌های مسافرتی بخرید که با قیمت دلار آن روز مبلغی نمی‌شد.دقیقا" موقع ورود وقتی پاسپورت مرا دیدند من را جهت سوال و جواب به اتاقی برده و خانم افسر جوانی از دلایل سفرم به این کشور پرسید. پس از آن به سالنی هدایت شدم که پشت آن بنری به سه زبان که متاسفانه یکی از آنها فارسی بود در مورد پناهندگی در این کشور توضیحاتی داده بود که مایه شرمساری ایرانیان بود. در مورد دختران زیبای اکراینی هم باید گفت که بعضی از آنها ترجمان واقعی زیبایی هستند اما یا دوست پسر و یا شوهر خود را دارند و یا منتظر مردی با شرایط ویژه هستند و به یک توریست عادی محل نمی‌گذارند و آینده خود را به این راحتی خراب نمی‌کنند. پس دوستان فقط می‌توانند آن زیبارویان را فقط تماشا کرده و نهایتا" گپی کوتاه بزنند.
با تشکر و به امید روزهایی بهتر.

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
بیشتر از ۴ سال قبل

سلام مسترکارت یا ویزا کارت رو چطور می شه تهیه کرد؟

پاسخ
پاسخ
ادامه...