سفرنوشت

چطور ویزای شینگن فرانسه گرفتم، اردیبهشت ۱۳۹۶

فرانسه

مقدمه

فرانسه یکی از مقاصد بسیار محبوب برای گردشگری هست و در مورد ویزاش سوالات بسیاری از من شده. فرانسه رو دیدم ولی نه با ویزای فرانسه، با ویزای شینگن سایر کشورها. اطلاعات کمی در مورد ویزای فرانسه داشتم و دوست داشتم کسی که خودش این تجربه رو داشته برای من و همراهان سفرنوشت بنویسه.

خوشبختانه دوستم جاوید امسال موفق شد ویزای فرانسه رو بگیره و تقاضای من برای نوشتن راهنما و مراحل ویزای فرانسه رو قبول کرد.

توی این راهنما توضیحی در مورد اینکه ویزای شینگن چی هست، انواعش چیه و با ویزای شینگن به چه کشورهایی میشه سفر کرد داده نشده و این اطلاعات کلی رو میتونید در ویزای شینگن هلند بطور مفصل بخونید. اینجا جاوید در مورد ویزای شینگن فرانسه نوشته.

احمد

دعوتنامه از فرانسه

طبق تصمیم و برنامه ریزی قبلی به همراه مریم (همسر عزیزم) و رشید (دوست خوبم) از تابستان ۹۵ برای سفر در نوروز ۹۶ به اروپا شروع به تحقیق برای ویزا کردیم و به عنوان یه منبع خوب و نسبتا کامل (در ادامه توضیح میدم چرا نسبتا) از سایت سفارت فرانسه اطلاعات به روز و مدارک مورد نیاز رو دریافت کردیم. از اونجایی که قصد داشتیم از دوستی فرانسوی (ساکن یک روستا در نزدیکی شهر لیون در فرانسه) دعوتنامه بگیریم ضمن مکاتبه با ایشون مدارک مورد نیاز که اسکن کپی پاسپورتها و اسکن ترجمه انگلیسی یکی از قبوض پرداختی (آب، برق، گاز یا تلفن، همه شون قبولن) به آدرسی که توش ساکن هستیم به همراه مشخصات شخصی بود رو از طریق ایمیل برای دوستم ارسال کردیم و ایشون با مراجعه به دفتر شهرداری با پرداخت هزینه ۳۰ یورو برای هر نفر و طی مراحل اداری دعوتنامه ها رو دریافت و برای ما ارسال کرد که پس از حدود یک هفته به دست ما رسید.

برج ایفلِ با ابهت، حاصل نمایشگاه جهانی ۱۸۸۹ به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه. ساخت گوستاو ایفل.

برج ایفلِ با ابهت، حاصل نمایشگاه جهانی ۱۸۸۹ به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه. ساخت گوستاو ایفل.

دریافت وقت سفارت فرانسه

از اونجایی که دریافت نوبت مصاحبه در سفارت فرانسه از طریق ایمیل انجام میشه و سفارت اعلام کرده بود که باید ایمیلی که برای درخواست نوبت ارسال میشه بین ۹۰ روز تا ۴۵ روز مانده به تاریخ سفر ارسال بشه و در غیر این صورت ایمیل بررسی نمیشه ، پس صبر کردیم و تقریبا ۹۰ روز مانده به وقت سفر نسبت به ارسال ایمیل اقدام کردیم و بعد از دو روز ایمیلی از طرف سفارت دریافت کردیم که در کمال ناباوری اعلام کرده بود برای تاریخ مورد تقاضای ما (یعنی ایام عید - ۱۰ مارچ تا ۱۰ آوریل) به دلیل شلوغی وقت مصاحبه داده نمیشه و ما باید برای تاریخی بعد از این ایام اقدام به درخواست کنیم.

به غیر از مشکل مرخصی در ایام غیر از عید، تاریخی که دعوتنامه ما داشت می گذشت و همه زحماتی که دوستمون برای دریافت دعوتنامه کشیده بود و هزینه ها به باد می رفت، پس خیلی تلاش کردیم در تماس با سفارت بتونیم متقاعدشون کنیم که بهمون وقت مصاحبه بدن که از طریق ایمیل جوابی نگرفتیم ، از اون جایی که سفارت در خصوص ویزا هیچ تلفنی رو جواب نمیده و تماس تلفنی به سفارت فقط برای شهروندان فرانسه مقدوره (تلفن سفارت فرانسه ۰۲۱۶۴۰۹۴۰۰۰) از یه دوست فرانسوی در ایران خواستیم زحمت تماس رو بکشه که در جواب ایشون سفارت گفته بود با توجه به حجم خیلی خیلی زیاد درخواست که انتظارش رو نداشتن واقعا براشون امکان نداره، باز هم نا امید نشدیم و راه مراجعه حضوری رو امتحان کردیم و با توجه به اینکه ساکن تهران نیستیم قرار شد رشید بره و از طرف همه از سفارت سوال کنه.

آدرس سفارت فرانسه در ایران، تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۴-۶۶ هست. در جواب رشید گفته بودن مقدور نیست، وقتی گفته بود وقت دعوتنامه میگذره مامور سفارت گفته بود خب بگذره! این مشکل ما نیست! اینجا بود که فهمیدیم همیشه هم نمیتونیم به اطلاعاتی که توی سایت سفارت هست مطمئن باشیم و اتکا کنیم.

خب از اون جایی که برای مسافرت هایی که ویزای سخت دارن همیشه باید پلان دومی هم داشت سریعا واسه عید برنامه ریزی سفر هند رو در دستور کار گذاشتیم.

اما ما که ول کن سفر اروپا نبودیم این بار با توجه به اینکه دیگه دعوتنامه ای نداشتیم و دوستمون در فرانسه هم به سفر رفته بود و امکان اینکه دوباره دعوتنامه بده وجود نداشت تصمیم گرفتیم این بار شانسمون رو بدون دعوتنامه امتحان کنیم (برای ۱۰ می تا ۱۰ جون) و درخواستمون رو ایمیل کردیم. بعد از دو روز نوبت مصاحبه که دو هفته قبل از شروع سفر بود، برامون ارسال شد.

بر فراز طاق نصرت تریومف، در میدان شارل دوگل

بر فراز طاق نصرت تریومف، در میدان شارل دوگل

مدارک ویزای فرانسه

با نزدیک شدن زمان همه مدارک مورد نیاز رو آماده کردیم. مدارک برای من که کارمند بودم شامل اینها میشد:

 • نامه از طرف محلی که کار می کنم که حقوق دریافتی و تاریخ مرخصی و اینکه بعد از مرخصی سر کارم بر می گردم رو توش ذکر کرده باشه. این نامه باید به انگلیسی تهیه شده باشه و یا اینکه به صورت رسمی به انگلیسی یا فرانسه ترجمه شده باشه؛ همینطور دو تا از فیشهای حقوقی هم باید ارائه بشن.

 • برای مریم که هنرمنده (نقاش) و رشید که مدرس شنا و واترپولو هست که شغلشون شخصی محسوب میشه صرفا کارتی که از صنف خودشون ارائه کنن و پرینت بانکی مورد نیاز بود.

سایر مدارک مورد نیاز که برای همه مشاغل درخواست میشن اینها بودن:

 • اصل گذرنامه با حداقل سه ماه اعتبار و دو صفحه خالی
 • فرم درخواست ویزای فرانسه پر شده و امضا شده
 • کپی همه صفحات مهر دار و ویزا خورده پاسپورت
 • عکس که فرمتش خاصه و اگر قصد سفر دارین حتما در زمان اقدام خصوصیاتش رو مد نظر داشته باشین (در تجربه شخصی یکی از دوستانم عکسش رو نپذیرفته بودن و مجبور شده بود سریع بره عکس بگیره و بیاره سفارت)
 • پرینت حساب بانکی و گواهی تمکن (زبان فارسی هم پذیرفته میشه!)
 • هر مدرک دیگه ای که تمکن مالی رو ثابت کنه و نشون بده شما قصد موندن ندارید
 • رزرو پرواز رفت و برگشت
 • دعوتنامه و یا رزرو هتل
 • بیمه مسافرتی برای مدت سفر با پوشش حداقل ۳۰۰۰۰ یورو
 • هزینه هم ۶۰ یورو برای هر نفرهست که به یورو و نقد دریافت میشه. یادتون باشه حتما یورو همراه داشته باشین.

باز هم تاکید می کنم پیش از اقدام مدارک مورد نیاز رو از سایت چک کنین.

تفاوت خیلی بارزی که در مدارک ارائه شده به سفارت فرانسه و اسپانیا که قبلا یه تجربه ناموفق ازش داشتم وجود داره اینه که در سفارت فرانسه تقریبا همه مدارک رو میتونین به زبان فارسی ارائه کنین، در حالی که در سفارت اسپانیا مجبور بودیم همه مدارک رو به اسپانیایی ترجمه کنیم که مبلغ زیادی بابت ترجمه مدارک پرداخت کردیم.

خوشمزگی های هیجان انگیز و معروف فرانسوی..😋

خوشمزگی های هیجان انگیز و معروف فرانسوی..😋

موزه لوور، پر مخاطب ترین موزه دنیا.

موزه لوور، پر مخاطب ترین موزه دنیا.

روز مصاحبه در سفارت فرانسه

در زمانی که تا مصاحبه باقی مونده بودبه طور اتفاقی با توجه به اینکه مریم هنرمنده از طریق رایزنی فرهنگی سفارت فرانسه قرار شد من و مریم (که اون زمان نامزد بودیم) از قسمت وی.آی.پی بریم داخل سفارت و رشید هم از قسمت معمولی وارد بشه.

روزی که نوبتمون بود با کمی تاخیر و بدون اینکه در صف بایستیم از درب وی آی پی وارد شدیم. بار غیر عادی، مایعات ، پاور بانک و امثال اونها نباید همراهتون باشه و گوشی های موبایل دم در ازتون گرفته میشن.

خیلی مودبانه به اتاق انتظار هدایت شدیم و چون تاخیر داشتیم زوجی که نوبتشون بعد از ما بود زودتر دعوت به مصاحبه شدند، بعد از حدود نیم ساعت برای مصاحبه وارد اتاقی شدیم.

سوالاتی در خصوص میزان درآمد، قصدمون از سفر و اینکه آیا قبلا انگشت نگاری برای ویزای شینگن داشتیم ازمون انجام شد. خیلی مصاحبه خوب و دوستانه ای بود و حدود نیم ساعت طول کشید که بیشترش به تایپ کردن و وارد کردن اطلاعاتی که ما توی فرم پر کرده بودم به کامپیوتر توسط مصاحبه کننده گذشت و در پایان رسید تحویل مدارک به همراه تاریخ دریافت جواب ( که برای ما دو روز قبل از شروع سفری بود که اعلام کرده بودیم) بهمون تحویل داده شد.

تجربه ای که رشید در قسمت عادی داشت به غیر از معطلی در صف تقریبا با ما یکسان بود، برخورد بسیار خوب و مودبانه ای انجام شده بود.

شب و رود سن و قلعه کونسیرژری. این قلعه محل نگداری لویی شانزدهم و ماری آنتوانت قبل از اعدام با گیوتین در میدان کنکورد توسط انقلابیون بوده است.

شب و رود سن و قلعه کونسیرژری. این قلعه محل نگداری لویی شانزدهم و ماری آنتوانت قبل از اعدام با گیوتین در میدان کنکورد توسط انقلابیون بوده است.

دلبری کردن رود سن و ابرهای زیبا. هر صبح و شام.

دلبری کردن رود سن و ابرهای زیبا. هر صبح و شام.

دریافت جواب ویزا

از اونجایی که پاسپورت شما در مدتی که منتظر جواب هستین پیش سفارت باقی می مونه اگر ساکن تهران نیستین میتونین با تهیه پاکت پستی پرداخت شده DHL پاسپورتتون رو درب منزلتون تحویل بگیرین.

اگر نمی خواین هزینه پستی بدین دقت کنین در مراجعه های چند نفره یا گروهی اگر نسبت خانوادگی بین درخواست کننده ها وجود نداره یا باید شخصا برای دریافت پاسپورت و جواب به سفارت مراجعه کنید یا همونجا فرمی رو پر کنید که به یک نفر وکالت داده میشه از طرف شما بره و پاسپورتتون رو بگیره.

در تاریخ دریافت جواب هم در پاسخ به درخواست ۳۰ روزه ما ویزای من و مریم به مدت ۴۰ روز در بازه ۵۵ روزه در پاسپورت چسبانده شده بود، البته اعلام شده بود حتما باید اصل رزرو هتل ها و بلیط بازگشت رو در فرودگاه به مامور مرزی ارائه بدیم.

متاسفانه در مورد رشید موضوع متفاوت بود و جواب منفی بود. البته با توجه به سن کمتر رشید و اینکه هنوز سربازی نرفته جواب منفی خیلی دور از انتظار نبود.

برای من هم یک کاغذ با لحن تحدید آمیز لای پاسپورت گذاشته شده بود که حتما باید اولین پنجشنبه بعد از بازگشت برای اعلام بازگشت به سفارت مراجعه کنم (خودم حدس می زنم علتش این بود که قبلا یه بار با درخواست ویزایی که از سفارت اسپانیا داشتم مخالفت شده بود و یا اینکه چون زمان درخواست ویزا مجرد بودم).

این مرحله هم یه مرحله عذاب آور بود که بعد از بازگشتمون از سفر مجبور شدم با وجود درد شدید سیاتیک و مشکل خیلی شدید مرخصی شخصا انجامش بدم (اونجا دو پسر جوان مجرد با شرایط مشابه خودم رو دیدم)، قبلش پاسپورتم رو برای دوستی در تهران ارسال کردم و ایشون به سفارت فرانسه مراجعه کرده بود اما نپذیرفته بودن و گفته بودن باید حتما خودم برم!

کاتاکومب، تونلهای اسکلتی. با سکوت و سکون در تضاد با پاریسِ پر تپش.

کاتاکومب، تونلهای اسکلتی. با سکوت و سکون در تضاد با پاریسِ پر تپش.

تاکید دوباره بر چک کردن آخرین تغییرات

در تجربه شخصی یکی از دوستانم، پس از اخذ تاریخ ملاقات و تهیه همه مدارک مورد نیاز دو روز مونده به وقت سفارت خیلی اتفاقی به سایت سر می زنن و متوجه میشن که مدارک مورد نیاز کمی تغییر کرده؛ مدارک رو اصلاح می کنن و ویزاشون رو راحت می گیرن. پس پیشنهاد می کنم همیشه اطلاعات به روز رو از سایت دنبال کنین.

کاخ ورسای و اینجا باغ ورسای. (احتمالا لویی شانزدهم اینجا توو بچگی هاش با یه قایق چوبی بادبانی روی این حوض بازی کرده🤔😋)

کاخ ورسای و اینجا باغ ورسای. (احتمالا لویی شانزدهم اینجا توو بچگی هاش با یه قایق چوبی بادبانی روی این حوض بازی کرده🤔😋)

آخرین تغییرات ویزای فرانسه از تاریخ ۲۷ تیرماه ۱۳۹۶

خوب فرانسه هم راه سایر کشورها رو رفت و از ۲۷ تیرماه مراحل جمع آوری مدارک و انگشت نگاری رو به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار کرد. شما دیگه اصلا نیاز نیست به سفارت فرانسه در خیابان نوفل لوشاتو مراجعه کنید و همه کارها توسط این مرکز انجام میشه.

برای دریافت نوبت (در بازه سه ماه قبل از شروع سفر) یک ایمیل به وی اف اس گلوبال و آدرس appointmentfrance@vfshelpline.com میفرستید. ایمیل به انگلیسی و باید شامل موارد زیر باشه:

 • نام و نام خانوادگی
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ تولد
 • تاریخ انقضای پاسپورت
 • ملیت
 • مذکر یا مونث بودن
 • تاریخ شروع سفر
 • شماره موبایل
 • ایمیل متقاضی برای دریافت تاریخ و ساعت تحویل مدارک

علاوه بر ۶۰ یورو هزینه ویزا باید ۲۵ یورو هم به شرکت وی اف اس گلوبال پرداخت کنید. همه وجوه نقدی دریافت میشه.

تغییراتی در مدارک مورد نیاز داده نشده فقط شناسنامه و ترجمش (انگلیسی یا فرانسوی) اضافه شده.

آدرس وی اف اس گلوبال: تهران، خیابان مقدس اردبیلی، مرکز خرید پالادیوم، طبقه ۱۱، مرکز ویزای فرانسه

تلفن مرکز ویزای فرانسه: ۰۲۱۲۷۶۷۴۰۰۰

کاباره قرن نوزدهمی مولن روژ 😻

کاباره قرن نوزدهمی مولن روژ 😻

روزی که به مرکز وی اف اس گلوبال برای تحویل مدارکتون رفتید حتما ایمیلی که بهتون وقت داده رو پرینت گرفته باشید، با نشون دادن اون از قسمت بازرسی رد میشید و وارد اتاق انتظار میشید. اونجا میتونید از خدمات فتوکپی و عکس پرسنلی استفاده کنید.

وقتی نوبتتون شد مدارک رو به کارمند وی اف اس گلوبال تحویل میدید. کارمندهای اونجا هیچ نقشی در نتیجه ویزای شما ندارند و فقط مدارک رو جمع آوری می کنند.

اگر فرم هاتون تکمیل نیست یا مدارکتون ناقضی داره به شما میگند. میتونید برید مدارک رو کامل کنید و دوباره وقت بگیرید یا یک برگه امضا کنید که با آگاهی از ناقصی مدارک پروسه اخذ ویزا رو شروع می کنید.

مرحله بعدی باجه پرداخت وجه یعنی ۶۰ یورو و ۲۵ یورو هست. مرحله آخر هم انجام انگشت نگاری و عکسبرداری دیجیتال هست و نهایتا رسید پرداخت وجه و پاسپورت رو به شما میدند.

کلیسای نوتردام با معماری بسیار زیبای سبک گوتیک

کلیسای نوتردام با معماری بسیار زیبای سبک گوتیک

غذای خوشمزه فرانسوی

غذای خوشمزه فرانسوی

میتونید توی این صفحه مراحل ویزا رو پیگیری کنید.

البته بعد از تصمیم گیری در مورد ویزای شما، نتیجه از طریق پیامک و ایمیل به شما اطلاع داده میشه.

این قسمت هم میتونید فرم ویزای شینگن فرانسه رو دانلود کنید.

مشخصات دقیق عکس ویزا رو هم اینجا میتونید ببینید.

ساعات کاری مرکز وی اف اس گلوبال برای اخذ مدارک ویزا از ۷:۳۰ صبح تا ۳ بعداز ظهر هست. اگر نوبتتون قبل از ۹ صبح هست چون پالادیوم ساعت ۹ باز میکنه باید از درب جنوبی توی خیابان عروضی وارد بشید.

ساعات دریافت پاسپورت ۷:۳۰ صبح تا ۵ عصر هست. ساعات پاسخگویی مرکز وی اف اس گلوبال هم مشابه ساعت های دریافت پاسپورت هست.

ما و پارک لوکزامبورگ..😇

ما و پارک لوکزامبورگ..😇

نویسنده: جاوید کاظم زاده عطوفی

مرداد ماه ۱۳۹۶

۲۷ دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
م
محسن
۳ روز پیش

با سلام و تشکر از اطلاعات صحیح و عالی شما
چند تا سوال داشتم
1) من یک بار سفر ایتالیا داشتم و انگشت نگاری شدم. نیازی هست شخصا مراجعه کنم یا همسرم مدارکم رو ببره کفایت میکنه؟
2) 2 ماه دیگه تاریخ دعوت نامه ما تمام میشه . اتفاقا ما هم دو ماه دیگه میخواییم بریم. وقت سفر الزاما باید توی همون تاریخ دعوت نامه باشه؟

پاسخ
پاسخ
م
مهزاد
۱۴ روز پیش

سلام. باتشکر ویزا بعداز چند روز از تحویل مدارک صادر میشود.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۷ روز پیش

با احترام
ویزا در صورت تایید شدن از سفارت بین ۱۰ تا ۱۴ روز بستگی به نوع درخواست ویزای شما داره
موفق باشید .

پاسخ
پاسخ
ن
نرمين
۱۸ روز پیش

با سلام از توضيحات كاملتون متشكرم ما وقت سفارت فرانسه داريم براي دو ماه بعد فقط يه سوال ذهن منو اشفته كرده و استرس ميده بهم اقاي احمد شما ترجمه بيمه تاميين اجتماعي رو هم با خودتون برده بودين براي سفارت فرانسه ؟؟؟اين بيمه بايد از همون جايي كه گواهي اشتغال به كار مياريم باشه يا فرقي نميكنه ميتونه از يه شركت ديگه يا شخصي هم باشه؟؟؟ ممنون ميشم به سوالم جواب بدين🙏🏻🙏🏻🙏🏻

پاسخ
پاسخ
ج
جاوید
۱۵ روز پیش

اولا که در مدارک نگفته بیارین، اما به عنوان مدرک تکمیلی ممکنه مفید باشه ( من که نبردم)
دوما اگر هم قرار باشه ببریم نیازی به ترجمه نداره، مثل سایر مدارک میشه فارسی ارائه بشه
البته الان که برون سپاری هست نمیدونم شرایط چجوری میشه

پاسخ
پاسخ
ن
نرمين
۱۹ روز پیش

سلام مرسي از تجربياتي كه گزاشتين
منم يه سوال دارم و وقت سفارت فرانسه رو گرفتيم ميخوام بدونم ضمن اوردن گواهي اشتغال به كار بيمه هم صروري هست ؟؟يعني از اون شركن كه كار ميكنيم بايد بيمه باشيم يا لزومي نداره شخصي هم باشه بيمه ميشه؟؟يا اصلا كلا بيمه لازم نيست فقط بيمه مسافرتي كفايت ميكنه ؟؟شما بيمه ارائه كردين؟؟منظورم بيمه تامين اجتماعي؟؟؟سپاس

پاسخ
پاسخ
ز
زهره
۲۴ روز پیش

با سلام و تشكر از اطلاعات مفيدتون. من دو تا سوال دارم. يك اينكه من و همسرم كه دو نفر هستيم آيا بايد يك ايميل درخواست وقت براي هردو بزنيم يا دو ايميل جداگانه؟
سوال دوم اينكه آيا مدارك رو خودمون به انگليسي ترجمه كنيم كافيه يا حتما بايد ترجمه رسمي با مهر دادگستري باشه؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
و
ونه
۱ ماه پیش

سلام
ممنونم ازينكه انقدر دست و دلبازانه اطلاعاتتون رو در اختيار ديگران قرار ميديد كه واقعا من تو هيچ سايت ديگه اي نديده بودم
لطف ميكنيد فرمت ايميلي كه من براي گرفتن وقت مصاحبه فرانسه بايد بفرستم رو بهم بگيد
مشابه نامه باشه؟يا فقط اطلاعات خواسته شده رو بزنم
مثلا بنويسيم name جلوش اسممو بزنم؟
ببخشيد من اولين باره اقدام ميكنم زياد سر در نميارم

پاسخ
پاسخ
ف
فریور
۱ ماه پیش

دورد بر شما و ممنون از اطلاعات کامل و جامع فقط یک سوال داشتم . ترجمه قبض اب و برق و ... باید رسمی باشه یا معمولی هم اوکی هست ؟

پاسخ
پاسخ
س
سعیده
۱ ماه پیش

سلام و وقت بخیر و تشکر بسیار زیاد بابت سایت فوق العاده تون
من و همسرم میخوایم برای نوروز سفری به اروپا داشته باشیم و واقعا موندم از کدوم سفارت اقدام کنیم که بهتر باشه و ایامیشه از سفارت هلند و فرانسه همزمان وقت گرفت؟ و از هر کدوم که موفق شدیم سفرمون رو انجام بدیم یا خیر؟با تشکر فراوان

پاسخ
پاسخ
ح
حسن
۱ ماه پیش

سلام من نظر خودم رو بگم فرانسه و هلند هر دو از طریق وی اف اس اقدام میشه کرد و حین تحویل مدارک پاستون رو هم میگیرن پس عملا نمیشه همزمان برای این دو تا اقدام کرد

پاسخ
پاسخ
ش
شهلا
۳ ماه پیش

سلام
من درخاست ویزام ریجکت از سفارت فرانسه . آیا می تونم درخاست بازنگری بدم ؟ یا تمکیل مجدد مدارک. حدسم این هست فاصله درخواستم تا زمان مسارفتم زیاد بوده. وقت سفارتم اردیبهشت بود اما مدارکم برای شهریور. یکم متوجه شدم همونجا براشون جای سوال هست. اما فک کردم قانع شدن. حالا چه پیشنهادی دارید. با توجه به اینکه خیلی از آژانهسای مسافرتی گفتن که دیگه برای من اقدامی انجامم نمیدن. بعضی هم گفتن تا 6 ماه دیگه هیچ کاری نباید کرد؟؟

پاسخ
پاسخ
ف
فاطمه
۳ ماه پیش

با سلام و تشكر بابت توضيحات كامل و راهنمايي خوب شما
من پارسال ويزا شنگن گرفتم با دختر دو ساله و نيم ام
امسال هم ميخوايم در خواست بديم البته با همسر و دخترم
در مدارك پارسال نامه محل كارم فارسى بود و بدونه ترجمه تحويل دادم!!! آيا جديدا نامه محل كار بايد انگليسى باشه؟!
و مدارك جديد غير از شناسنامه و ترجمه اش چيز ديگه اى اضافه شده؟!
و اينكه لطف ميكنيد دارالترجمه اى كه مورد تائيد سفارت باشه سمت شمالغرب بهم معرفم كنيد. چون دارالترجمه اى كه پارسال رفتم كنار سفارت بود

خيلى ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام دوست عزیز
تمام دارالترجمه های رسمی میتونند مدارکتون رو ترجمه کنند.

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۳ ماه پیش

سلام و عرض ادب
توی قسمتی که مربوط به شرایط ویزا هست اشاره ای به پرینت حساب بانکی و گواهی تمکن کرده بودین. میخواستم ببینم اگه امکان داره توضیح بدین که این گردش حساب چقدر طی چه مدت باید باشه و در آخر چقدر باید توی حساب مونده باشه؟
البته بنده متوجه شدم که این توضیحات مربوط به تجربه خودتون نیست ولی خوب شما خودتون ید طولایی در گرفتن ویزای شنگن دارین.
ممنون از لطقتون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام محمد جان
قسمت ویزای هلند رو ببینید. فرقی با فرانسه نداره.

پاسخ
پاسخ
ب
بهار
۳ ماه پیش

ممنون از به اشتراک گزاری تجربیاتتون شاد باشید سلامت

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سپاس از لطفتون

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۳ ماه پیش

احمد جان سلام
در سایت یاتا چیزی در مورد لغو ویزای صربستان اومده یا خیر؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام رضا جان
سفرنامه صربستان رو مطالعه کنید.

پاسخ
پاسخ
ا
امین
۳ ماه پیش

درود..مرسی که با این جزییات روند صدور ویزا رو شرح دادید. واقعا کامل بود.
اما یه چیزی به ذهنم اومد اینه که چرا بعضی از هموطنان ما در گذشته کار رو به جایی رسوندن که اینقدر شرایط ویزا سخت بشه. من همیشه میگم مهاجرت غیرقانونی از قانونی سختتر شده.. الان کسی که توریست واقعی باشه کارش سختتر از اونایی هست که با جعل و دروغ میرن اروپا و پناهنده میشن.
آیا همش رو باید بندازیم گردن دولت و حکومت؟ آخه همین دیروز دیدم زیر یه پست در فیسبوک که مربوط بهخبر لغو ویزای صربستان برای ایرانی ها بود یه عده از هموطنان داشتن نقشه میکشیدن که برن صربستان و اونجا از مرز رد بشن(که اتفاقا گفته میشه بسیار سخت و تقریبا غیرممکن هست) و برن به اروپای غربی پناهنده بشن, یعنی اینقدر ما مردم شریفی هستیم! بعد یکی اومد بهشون اعتراض کرد که شهرت ایرانی ها رو خراب نکنید..بعد همگی بهش فحش میدادن و طلبکار هم بودن.
خدا شاهده من بخاطر این شرایط سخت و احساس تحقیر شدن بخاطر سختگیری در شرایط ویزا قید سفر به اروپا رو زدم و همیشه مقاصد دیگه رو انتخاب کردم.
به هر حال امیدوارم که اتفاقات آینده به نحوی باشه که ما هم به سطح مملل خوشبخت دنیا برسیم تا با این مصایب روبرو نشیم و بیش از این تحقیر نشیم.

باز هم سپاس

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام امین جان
بله متاسفانه مهاجرهای غیرقانونی کار رو برای افرادی که فقط قصد گردش دارند خیلی سخت کردند.

پاسخ
پاسخ
ه
هانيه
۳ ماه پیش

سلام ممنونم بابت اطلاعات فقط يه سوالي كه برام پيش اومده اينه كه زباني كه باهاتون مصاحبه ميكنن چيه فرانسه ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه پیش

سلام هانیه جان
زبان شیرین فارسی

پاسخ
پاسخ
m
maryam
۳ ماه پیش

با درود
سایت و مطالب شما بسیار مفید و ارزنده میباشد. از شما سپاسگذارم که تجربیات خود در اختیار ما میگذارید. من میخواهم برای نخستین بار شخصا برای ویزای توریستی فرانسه اقدام کنم. میتونم از شما خواهش کنم نمونه فرمت ایمیلی که باید برای وی اف اس گلوبال ارسال نمایم ( جهت نوبت دهی) برای اینجانب به ادرس ایمیلم ارسال نمایید؟ البته اگر برایتان مقدور میباشد.

پاسخ
پاسخ
ش
شیری
۳ ماه پیش

سلام
دوست عزیز بسیار سپاسگزارم بابت اطلاعات بروز وجامعی که ارائه کردید

پاسخ
پاسخ
م
مرتضی
۳ ماه پیش

درود بر شما احمد جان
و سپاس از جاوید عزیز برای به اشتراک گذاشتن این تجربه عالی

پاسخ
پاسخ