سفرنوشت

چطور ویزای شینگن فرانسه گرفتم، تجربه شخصی

فرانسه

به روز رسانی در ۱۳۹۷/۳/۲۴: اگر وی اف اس به شما پیام داد که زودترین زمانی که وقت داره هفته چهارم سپتامبر هست این یعنی باید تاریخ سفر رو به هفته سوم نوامبر به بعد تغییر بدید و دوباره ایمیل درخواست وقت به وی اف اس بفرستید. هفته چهارم سپتامبر نوبت شما نیست! تا وقتی که یک روز و ساعت مشخص به شما اعلام نشه هیچ وقتی ندارید. ایمیل های وی اف اس خیلی واضح هست. یک دوست که دانش انگلیسی در سطح متوسط داره خیلی میتونه به شما کمک کنه.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۳/۷: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تقاضای ویزا برای وی اف اس بسیار زیاد شده و احتمالا چندین بار وی اف اس به ایمیل شما پاسخ میده که زمان سفرتون رو عقب بیاندازید. به این ایمیل ها فوری پاسخ بدید تا نهایتا یک وقت تحویل مدارک به شما اختصاص داده بشه. به همین دلیل تقاضای زیاد سفارت هم معمولا نمیتونه در بازه ۱۴ روزه پرونده ها رو بررسی کنه و حتی تا ۳۰ روز هم شده که جواب دادن طول کشیده.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۱/۲۷: مراحل درخواست ویزا فرانسه از فروردین ۹۷ تغییراتی کرده که قسمت های مربوطه رو به روز کردم.

مقدمه

فرانسه یکی از مقاصد بسیار محبوب برای گردشگری هست و در مورد ویزاش سوالات بسیاری از من شده. فرانسه رو دیدم ولی نه با ویزای فرانسه، با ویزای شینگن سایر کشورها. اطلاعات کمی در مورد ویزای فرانسه داشتم و دوست داشتم کسی که خودش این تجربه رو داشته برای من و همراهان سفرنوشت بنویسه.

خوشبختانه دوستم جاوید امسال موفق شد ویزای فرانسه رو بگیره و تقاضای من برای نوشتن راهنما و مراحل ویزای فرانسه رو قبول کرد.

توی این راهنما توضیحی در مورد اینکه ویزای شینگن چی هست، انواعش چیه و با ویزای شینگن به چه کشورهایی میشه سفر کرد داده نشده و این اطلاعات کلی رو میتونید در ویزای شینگن هلند بطور مفصل بخونید. اینجا جاوید در مورد ویزای شینگن فرانسه نوشته.

احمد

دعوتنامه از فرانسه

طبق تصمیم و برنامه ریزی قبلی به همراه مریم (همسر عزیزم) و رشید (دوست خوبم) از تابستان ۹۵ برای سفر در نوروز ۹۶ به اروپا شروع به تحقیق برای ویزا کردیم و به عنوان یه منبع خوب و نسبتا کامل (در ادامه توضیح میدم چرا نسبتا) از سایت سفارت فرانسه اطلاعات به روز و مدارک مورد نیاز رو دریافت کردیم. از اونجایی که قصد داشتیم از دوستی فرانسوی (ساکن یک روستا در نزدیکی شهر لیون در فرانسه) دعوتنامه بگیریم ضمن مکاتبه با ایشون مدارک مورد نیاز که اسکن کپی پاسپورتها و اسکن ترجمه انگلیسی یکی از قبوض پرداختی (آب، برق، گاز یا تلفن، همه شون قبولن) به آدرسی که توش ساکن هستیم به همراه مشخصات شخصی بود رو از طریق ایمیل برای دوستم ارسال کردیم و ایشون با مراجعه به دفتر شهرداری با پرداخت هزینه ۳۰ یورو برای هر نفر و طی مراحل اداری دعوتنامه ها رو دریافت و برای ما ارسال کرد که پس از حدود یک هفته به دست ما رسید.

برج ایفلِ با ابهت، حاصل نمایشگاه جهانی ۱۸۸۹ به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه. ساخت گوستاو ایفل.

برج ایفلِ با ابهت، حاصل نمایشگاه جهانی ۱۸۸۹ به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه. ساخت گوستاو ایفل.

دریافت وقت سفارت فرانسه

از اونجایی که دریافت نوبت مصاحبه در سفارت فرانسه از طریق ایمیل انجام میشه و سفارت اعلام کرده بود که باید ایمیلی که برای درخواست نوبت ارسال میشه بین ۹۰ روز تا ۴۵ روز مانده به تاریخ سفر ارسال بشه و در غیر این صورت ایمیل بررسی نمیشه ، پس صبر کردیم و تقریبا ۹۰ روز مانده به وقت سفر نسبت به ارسال ایمیل اقدام کردیم و بعد از دو روز ایمیلی از طرف سفارت دریافت کردیم که در کمال ناباوری اعلام کرده بود برای تاریخ مورد تقاضای ما (یعنی ایام عید - ۱۰ مارچ تا ۱۰ آوریل) به دلیل شلوغی وقت مصاحبه داده نمیشه و ما باید برای تاریخی بعد از این ایام اقدام به درخواست کنیم.

به غیر از مشکل مرخصی در ایام غیر از عید، تاریخی که دعوتنامه ما داشت می گذشت و همه زحماتی که دوستمون برای دریافت دعوتنامه کشیده بود و هزینه ها به باد می رفت، پس خیلی تلاش کردیم در تماس با سفارت بتونیم متقاعدشون کنیم که بهمون وقت مصاحبه بدن که از طریق ایمیل جوابی نگرفتیم ، از اون جایی که سفارت در خصوص ویزا هیچ تلفنی رو جواب نمیده و تماس تلفنی به سفارت فقط برای شهروندان فرانسه مقدوره (تلفن سفارت فرانسه ۰۲۱۶۴۰۹۴۰۰۰) از یه دوست فرانسوی در ایران خواستیم زحمت تماس رو بکشه که در جواب ایشون سفارت گفته بود با توجه به حجم خیلی خیلی زیاد درخواست که انتظارش رو نداشتن واقعا براشون امکان نداره، باز هم نا امید نشدیم و راه مراجعه حضوری رو امتحان کردیم و با توجه به اینکه ساکن تهران نیستیم قرار شد رشید بره و از طرف همه از سفارت سوال کنه.

آدرس سفارت فرانسه در ایران، تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۴-۶۶ هست. در جواب رشید گفته بودن مقدور نیست، وقتی گفته بود وقت دعوتنامه میگذره مامور سفارت گفته بود خب بگذره! این مشکل ما نیست! اینجا بود که فهمیدیم همیشه هم نمیتونیم به اطلاعاتی که توی سایت سفارت هست مطمئن باشیم و اتکا کنیم.

خب از اون جایی که برای مسافرت هایی که ویزای سخت دارن همیشه باید پلان دومی هم داشت سریعا واسه عید برنامه ریزی سفر هند رو در دستور کار گذاشتیم.

اما ما که ول کن سفر اروپا نبودیم این بار با توجه به اینکه دیگه دعوتنامه ای نداشتیم و دوستمون در فرانسه هم به سفر رفته بود و امکان اینکه دوباره دعوتنامه بده وجود نداشت تصمیم گرفتیم این بار شانسمون رو بدون دعوتنامه امتحان کنیم (برای ۱۰ می تا ۱۰ جون) و درخواستمون رو ایمیل کردیم. بعد از دو روز نوبت مصاحبه که دو هفته قبل از شروع سفر بود، برامون ارسال شد.

بر فراز طاق نصرت تریومف، در میدان شارل دوگل

بر فراز طاق نصرت تریومف، در میدان شارل دوگل

مدارک ویزای فرانسه

با نزدیک شدن زمان همه مدارک مورد نیاز رو آماده کردیم. مدارک برای من که کارمند بودم شامل اینها میشد:

 • نامه از طرف محلی که کار می کنم که حقوق دریافتی و تاریخ مرخصی و اینکه بعد از مرخصی سر کارم بر می گردم رو توش ذکر کرده باشه. این نامه باید به انگلیسی تهیه شده باشه و یا اینکه به صورت رسمی به انگلیسی یا فرانسه ترجمه شده باشه؛ همینطور دو تا از فیشهای حقوقی هم باید ارائه بشن.

 • برای مریم که هنرمنده (نقاش) و رشید که مدرس شنا و واترپولو هست که شغلشون شخصی محسوب میشه صرفا کارتی که از صنف خودشون ارائه کنن و پرینت بانکی مورد نیاز بود.

سایر مدارک مورد نیاز که برای همه مشاغل درخواست میشن اینها بودن:

 • اصل گذرنامه با حداقل سه ماه اعتبار و دو صفحه خالی
 • فرم درخواست ویزای فرانسه پر شده و امضا شده
 • کپی همه صفحات مهر دار و ویزا خورده پاسپورت
 • عکس که فرمتش خاصه و اگر قصد سفر دارین حتما در زمان اقدام خصوصیاتش رو مد نظر داشته باشین (در تجربه شخصی یکی از دوستانم عکسش رو نپذیرفته بودن و مجبور شده بود سریع بره عکس بگیره و بیاره سفارت)
 • پرینت حساب بانکی و گواهی تمکن (زبان فارسی هم پذیرفته میشه!)
 • هر مدرک دیگه ای که تمکن مالی رو ثابت کنه و نشون بده شما قصد موندن ندارید
 • رزرو پرواز رفت و برگشت
 • دعوتنامه و یا رزرو هتل
 • بیمه مسافرتی برای مدت سفر با پوشش حداقل ۳۰۰۰۰ یورو
 • هزینه هم ۶۰ یورو برای هر نفرهست که به یورو و نقد دریافت میشه. یادتون باشه حتما یورو همراه داشته باشین.

با اینستاگرام در سفرها همراه من باشید. @safarnevesht

باز هم تاکید می کنم پیش از اقدام مدارک مورد نیاز رو از سایت چک کنین.

تفاوت خیلی بارزی که در مدارک ارائه شده به سفارت فرانسه و اسپانیا که قبلا یه تجربه ناموفق ازش داشتم وجود داره اینه که در سفارت فرانسه تقریبا همه مدارک رو میتونین به زبان فارسی ارائه کنین، در حالی که در سفارت اسپانیا مجبور بودیم همه مدارک رو به اسپانیایی ترجمه کنیم که مبلغ زیادی بابت ترجمه مدارک پرداخت کردیم.

خوشمزگی های هیجان انگیز و معروف فرانسوی..😋

خوشمزگی های هیجان انگیز و معروف فرانسوی..😋

موزه لوور، پر مخاطب ترین موزه دنیا.

موزه لوور، پر مخاطب ترین موزه دنیا.

روز مصاحبه در سفارت فرانسه

در زمانی که تا مصاحبه باقی مونده بودبه طور اتفاقی با توجه به اینکه مریم هنرمنده از طریق رایزنی فرهنگی سفارت فرانسه قرار شد من و مریم (که اون زمان نامزد بودیم) از قسمت وی.آی.پی بریم داخل سفارت و رشید هم از قسمت معمولی وارد بشه.

روزی که نوبتمون بود با کمی تاخیر و بدون اینکه در صف بایستیم از درب وی آی پی وارد شدیم. بار غیر عادی، مایعات ، پاور بانک و امثال اونها نباید همراهتون باشه و گوشی های موبایل دم در ازتون گرفته میشن.

خیلی مودبانه به اتاق انتظار هدایت شدیم و چون تاخیر داشتیم زوجی که نوبتشون بعد از ما بود زودتر دعوت به مصاحبه شدند، بعد از حدود نیم ساعت برای مصاحبه وارد اتاقی شدیم.

سوالاتی در خصوص میزان درآمد، قصدمون از سفر و اینکه آیا قبلا انگشت نگاری برای ویزای شینگن داشتیم ازمون انجام شد. خیلی مصاحبه خوب و دوستانه ای بود و حدود نیم ساعت طول کشید که بیشترش به تایپ کردن و وارد کردن اطلاعاتی که ما توی فرم پر کرده بودم به کامپیوتر توسط مصاحبه کننده گذشت و در پایان رسید تحویل مدارک به همراه تاریخ دریافت جواب ( که برای ما دو روز قبل از شروع سفری بود که اعلام کرده بودیم) بهمون تحویل داده شد.

تجربه ای که رشید در قسمت عادی داشت به غیر از معطلی در صف تقریبا با ما یکسان بود، برخورد بسیار خوب و مودبانه ای انجام شده بود.

شب و رود سن و قلعه کونسیرژری. این قلعه محل نگداری لویی شانزدهم و ماری آنتوانت قبل از اعدام با گیوتین در میدان کنکورد توسط انقلابیون بوده است.

شب و رود سن و قلعه کونسیرژری. این قلعه محل نگداری لویی شانزدهم و ماری آنتوانت قبل از اعدام با گیوتین در میدان کنکورد توسط انقلابیون بوده است.

دلبری کردن رود سن و ابرهای زیبا. هر صبح و شام.

دلبری کردن رود سن و ابرهای زیبا. هر صبح و شام.

دریافت جواب ویزا

از اونجایی که پاسپورت شما در مدتی که منتظر جواب هستین پیش سفارت باقی می مونه (در اکثر مواقع جواب شما ۱۴ روزه آماده میشه) اگر ساکن تهران نیستین میتونین با تهیه پاکت پستی پرداخت شده DHL پاسپورتتون رو درب منزلتون تحویل بگیرین.

اگر نمی خواین هزینه پستی بدین دقت کنین در مراجعه های چند نفره یا گروهی اگر نسبت خانوادگی بین درخواست کننده ها وجود نداره یا باید شخصا برای دریافت پاسپورت و جواب به سفارت مراجعه کنید یا همونجا فرمی رو پر کنید که به یک نفر وکالت داده میشه از طرف شما بره و پاسپورتتون رو بگیره.

در تاریخ دریافت جواب هم در پاسخ به درخواست ۳۰ روزه ما ویزای من و مریم به مدت ۴۰ روز در بازه ۵۵ روزه در پاسپورت چسبانده شده بود، البته اعلام شده بود حتما باید اصل رزرو هتل ها و بلیط بازگشت رو در فرودگاه به مامور مرزی ارائه بدیم.

متاسفانه در مورد رشید موضوع متفاوت بود و جواب منفی بود. البته با توجه به سن کمتر رشید و اینکه هنوز سربازی نرفته جواب منفی خیلی دور از انتظار نبود.

برای من هم یک کاغذ با لحن تحدید آمیز لای پاسپورت گذاشته شده بود که حتما باید اولین پنجشنبه بعد از بازگشت برای اعلام بازگشت به سفارت مراجعه کنم (خودم حدس می زنم علتش این بود که قبلا یه بار با درخواست ویزایی که از سفارت اسپانیا داشتم مخالفت شده بود و یا اینکه چون زمان درخواست ویزا مجرد بودم).

این مرحله هم یه مرحله عذاب آور بود که بعد از بازگشتمون از سفر مجبور شدم با وجود درد شدید سیاتیک و مشکل خیلی شدید مرخصی شخصا انجامش بدم (اونجا دو پسر جوان مجرد با شرایط مشابه خودم رو دیدم)، قبلش پاسپورتم رو برای دوستی در تهران ارسال کردم و ایشون به سفارت فرانسه مراجعه کرده بود اما نپذیرفته بودن و گفته بودن باید حتما خودم برم!

کاتاکومب، تونلهای اسکلتی. با سکوت و سکون در تضاد با پاریسِ پر تپش.

کاتاکومب، تونلهای اسکلتی. با سکوت و سکون در تضاد با پاریسِ پر تپش.

تاکید دوباره بر چک کردن آخرین تغییرات

در تجربه شخصی یکی از دوستانم، پس از اخذ تاریخ ملاقات و تهیه همه مدارک مورد نیاز دو روز مونده به وقت سفارت خیلی اتفاقی به سایت سر می زنن و متوجه میشن که مدارک مورد نیاز کمی تغییر کرده؛ مدارک رو اصلاح می کنن و ویزاشون رو راحت می گیرن. پس پیشنهاد می کنم همیشه اطلاعات به روز رو از سایت دنبال کنین.

کاخ ورسای و اینجا باغ ورسای. (احتمالا لویی شانزدهم اینجا توو بچگی هاش با یه قایق چوبی بادبانی روی این حوض بازی کرده🤔😋)

کاخ ورسای و اینجا باغ ورسای. (احتمالا لویی شانزدهم اینجا توو بچگی هاش با یه قایق چوبی بادبانی روی این حوض بازی کرده🤔😋)

ویزای فرانسه و وی اف اس گلوبال

خوب فرانسه هم راه سایر کشورها رو رفت و از ۲۷ تیرماه ۱۳۹۶ مراحل جمع آوری مدارک و انگشت نگاری رو به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار کرد. شما دیگه اصلا نیاز نیست به سفارت فرانسه در خیابان نوفل لوشاتو مراجعه کنید و همه کارها توسط این مرکز انجام میشه.

با اینستاگرام در سفرها همراه من باشید. @safarnevesht

برای دریافت نوبت (در بازه سه ماه قبل از شروع سفر) یک ایمیل به وی اف اس گلوبال و آدرس appointmentfrance@vfshelpline.com میفرستید. ایمیل به انگلیسی و باید شامل موارد زیر باشه:

 • نام و نام خانوادگی
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ تولد
 • تاریخ انقضای پاسپورت
 • ملیت
 • مذکر یا مونث بودن
 • تاریخ شروع سفر
 • شماره موبایل
 • کپی صفحه اول پاسپورت
 • در صورت داشتن ویزای قبلی از کشورهای منطقه شینگن، انگلستان، ژاپن، کره جنوبی، استرالیا، نیوزلند، استرالیا، امریکا و کانادا، کپی اون ویزاها و مهر ورود و خروج به اون کشور

اگر بصورت گروهی یا خانوادگی سفر می کنید، مشخصات همه افراد رو در یک ایمیل ارسال کنید تا نوبت تحویل مدارکتون با هم باشه. بعد از ۲ تا ۷ روز ایمیلی که حاوی تاریخ و ساعت تحویل مدارک هست براتون ارسال میشه. البته توی چند ساعت اول هم یک ایمیل میاد که بهتون یادآوری میکنه توی ایمیل چه مطالبی باید براشون ارسال می کردید. این ایمیل چه اطلاعات صحیح باشه چه غلط برای همه فرستاده میشه.

ممکنه با ایمیل به شما اطلاع داده بشه تا زمان سفر شما همه وقت های وی اف اس پر شده، در اینصورت باید مجددا ایمیل بفرستید با تغییر تاریخ سفرتون.

علاوه بر ۶۰ یورو هزینه ویزا باید ۲۸ یورو هم به شرکت وی اف اس گلوبال پرداخت کنید. همه وجوه نقدی دریافت میشه.

تغییراتی در مدارک مورد نیاز داده نشده فقط شناسنامه و ترجمش (انگلیسی یا فرانسوی) اضافه شده.

آدرس وی اف اس گلوبال: تهران، خیابان مقدس اردبیلی، مرکز خرید پالادیوم، طبقه ۱۱، مرکز ویزای فرانسه

تلفن مرکز ویزای فرانسه: ۰۲۱۲۷۶۷۴۰۰۰

کاباره قرن نوزدهمی مولن روژ 😻

کاباره قرن نوزدهمی مولن روژ 😻

روزی که به مرکز وی اف اس گلوبال برای تحویل مدارکتون رفتید حتما ایمیلی که بهتون وقت داده رو پرینت گرفته باشید، با نشون دادن اون از قسمت بازرسی رد میشید و وارد اتاق انتظار میشید. اونجا میتونید از خدمات فتوکپی و عکس پرسنلی (با پرداخت هزینه) استفاده کنید.

وقتی نوبتتون شد مدارک رو به کارمند وی اف اس گلوبال تحویل میدید. کارمندهای اونجا هیچ نقشی در نتیجه ویزای شما ندارند و فقط مدارک رو جمع آوری می کنند.

اگر فرم هاتون تکمیل نیست یا مدارکتون ناقضی داره به شما میگند. میتونید برید مدارک رو کامل کنید و دوباره وقت بگیرید یا یک برگه امضا کنید که با آگاهی از ناقصی مدارک پروسه اخذ ویزا رو شروع می کنید.

مرحله بعدی باجه پرداخت وجه یعنی ۶۰ یورو و ۲۸ یورو هست. مرحله آخر هم انجام انگشت نگاری و عکسبرداری دیجیتال هست و نهایتا رسید پرداخت وجه و پاسپورت رو به شما میدند.

کلیسای نوتردام با معماری بسیار زیبای سبک گوتیک

کلیسای نوتردام با معماری بسیار زیبای سبک گوتیک

غذای خوشمزه فرانسوی

غذای خوشمزه فرانسوی

میتونید توی این صفحه مراحل ویزا رو پیگیری کنید.

البته بعد از تصمیم گیری در مورد ویزای شما، از طریق پیامک و ایمیل به شما اطلاع داده میشه که پاسپورت شما آماده هست و میتونید اون رو دریافت کنید. اما نتیجه دریافت یا عدم دریافت ویزا رو با ایمیل، پیامک یا تماس تلفنی اطلاع نمی دهند و فقط وقتی پاسپورت رو دریافت کردید از نتیجه مطلع میشید.

از فروردین ۱۳۹۷ وی اف اس فرم ویزا رو از وبسایتش حذف کرده. شما باید به وبسایت سفارت برید و یک اکانت برای خودتون بسازید.

برای ساختن اکانت دقت کنید دو تا ایمیل برای شما میاد. یک ایمیل حاوی لینکی هست که برای وریفای کردن استفاده میشه و ایمیل دوم هم حاوی پسورد موقت هست.

پس از ساخت اکانت و وارد شدن به اون، روی ساخت اپلیکیشن جدید کلیک کنید و شروع کنید پاسخ دادن به سوالات. پاسخ دادن به سوالات ستاره دار الزامی هست. این سوالات در حقیقت همون سوالات فرم ویزا هست که به اینصورت پرسیده میشه. بعد از پاسخ دادن به همه سوالات یک فایل پی دی اف ۳ صفحه ای تولید میشه که فرم ویزای شینگن با اطلاعات شما هست. این فایل رو باید پرینت بگیرید و با خودتون به وی اف اس ببرید. همینطور لیستی از کلیه مدارکی که باید تهیه کنید هم در آخر به شما نشون داده میشه.

برای اطلاع کلی از مواردی که بصورت انلاین از شما پرسیده، فرم ویزای شینگن فرانسه رو میتونید از اینجا دانلود کنید. تاکید می کنم که این فرم دیگه برای وی اف اس قابل قبول نیست و باید مراحل بالا رو انجام دهید.

ساعات کاری مرکز وی اف اس گلوبال برای اخذ مدارک ویزا از ۷:۳۰ صبح تا ۳ بعداز ظهر روزهای یکشنبه تا پنجشنبه هست. اگر نوبتتون قبل از ۹ صبح هست چون پالادیوم ساعت ۹ باز میکنه باید از درب جنوبی توی خیابان عروضی وارد بشید.

ساعات دریافت پاسپورت ۸:۳۰ صبح تا ۵ عصر هست. ساعات پاسخگویی مرکز وی اف اس گلوبال هم مشابه ساعت های دریافت پاسپورت هست.

ما و پارک لوکزامبورگ..😇

ما و پارک لوکزامبورگ..😇

در آخر توصیه می کنم قسمت سوالات متداول در انتهای مقاله راهنمای ویزای هلند رو مطالعه کنید.

نویسنده: جاوید

مرداد ماه ۱۳۹۶

مطالب مرتبط

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

برای اطلاع از سفرنامه و ویزای کشور جدید، به روز رسانی مطالب قبلی و اطلاع از برنامه‌ سفرهای گروهی و تور عضو خبرنامه سفرنوشت بشوید

۵۱۴دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ص
صادقی
۴ ماه قبل

سلام. من قصد رفتن به فرانسه و هلند را دارم. در روند گرفتن ویزای فرانسه اگر به هلند هم اشاره کنم یا در برنامه سفرم قید کنم مشکلی پیش می آید؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ ماه قبل

سلام
قطعا تعداد روزهای هلند باید کمتر از تعداد روزهای فرانسه باشه. ولی اگر اصلا نباشه بهتره

پاسخ
پاسخ
م
مهربان
۸ ماه قبل

باسلام و خسته نباشید
یک سوال دارم. ایا میشه با داشتن ویزای توریستی کشور فرانسه به ایرلند جنوبی سفر کرد؟ خیلی دوس دارم کشور ایرلند جنوبی ببینم اما موفق به دریافت ویزاش نشدم.اگر امکان داره راهنمایم کنید. مرسی

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه قبل

سلام
نه نمیشه

پاسخ
پاسخ
م
مرجان
بیشتر از ۱ سال قبل

سلام
سفرنامه فرانسه را هم لطفا در سایت بنویسید

پاسخ
پاسخ
ف
فهیمه
نزدیک ۲ سال قبل

سلام
من برای شهریور ماه برای شرکت در یک کنفرانس قصد سفر دارم. دعوتنامه و رزرو بلیط و هتل از طریق نهاد فرانسوی انجام میشه ولی هنوز برام ارسال نکردند.
ایا از الان باید وقت سفارت بگیرم برای اون تاریخ؟
و اینکه ایا لازمه شناسنامه و کارت ملی و سایر مدارکم ترجمه رسمی با مهر قوه قضاییه بشه یا ترجمه رسمی کافیه؟
تشکر

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
بیشتر از ۲ سال قبل

با سلام
دوستان من آذرماه وقت سفارت فرانسه توریستی دارم
یکی از دوستانم توی فرانسع دعوتنانه فرستاده برام و تمام مدارک ام کامل هست
فقط یک سوال :
زمانی که میرم vfsglobal ایا لازم سفرمانه بنویسم ؟یعنی اینکه توی چندبرگ بنویسم که کجاها میخوام برم بگردم و ...
چون مصاحبه نداره از کجا میخوان بفهمند من که توریست هستم توی مدتی که اونجام کجاها میخوام برم ؟؟
یا اینکه اصلا لازم نیست؟؟
تشکر

پاسخ
پاسخ
ع
علی
بیشتر از ۲ سال قبل

سلام
بله حتما با خودتون ببرین چون مدارک فرستاده میشه سفارت و از سفارت زنگتون میزنن و کل برنامه رو از شما سوال میکنن
از من سوال پرسیدن همه برنامه رو حتی با چی و از کجا به کجا و اسم موزه؟ اسم مکان؟.....

پاسخ
پاسخ
س
سارا
۵ ماه قبل

این سفرنامه چقدر باید جزییات داشته باشد ، چونکه تو چک لیست فرم آنلاینی که پر کردیم اصلا ننوشته سفرنامه بیارید فقط گفته رزرو هتل هایی که تو شهرهای مختلف میخواهید برید رو بدید

پاسخ
پاسخ
ز
زهرا
بیشتر از ۲ سال قبل

سلام احمد جان متشکرم از این وبسایت جامع و عالی
از آقای جاوید هم بابت اطلاعات دقیق و متن زیبا تشکر می کنم.
سوالی داشتم در مورد اینکه ، آیا اگر کسی که ساکن ترکیه باشه برای درخواست ویزای شینگن از یکی از کشور های اتحادیه نظیر فرانسه باید به ایران مراجعه کنه یا VFS امکان درخواست از هر جایی رو فراهم کرده؟
شخصی در ترکیه دارای ثبات هست و اقامت داره.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
بیشتر از ۲ سال قبل

سلام دوست عزیز
وقتی اقامت ترکیه رو دارید و محل سکونت و کارتون هم ترکیه هست باید از ترکیه اقدام کنید.

پاسخ
پاسخ
M
Mesut
بیشتر از ۲ سال قبل

اقامت توریستی باشه ترکیه رد میشه ! چون پاسپورت محل صدور ایران خورده !! باید دانشجو باشید یک سال هم گذشته باشد ، یا هم شغل داشته باشید ( چالیشما ایزنی )) و که فیش حقوقی 6ماه و بیمه داشته باشید

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
نزدیک ۴ سال قبل

سلام
زمان شروع پذیرش برای ویزای اروپا را کسی خبر دارد؟ (فرانسه، هلند، مجاسرستان)؟

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
نزدیک ۴ سال قبل

احتمالا جمعه ١٢ ژوئن اتحاديه اروپا در اين مورد تصميم گيري ميكنن كه بعد از١٥ ژوئن مرز شينگن رو باز كنن يا محدوديت رو يكماه ديگه تمديد كنن.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
بیشتر از ۴ سال قبل

سلام
من قبلا یکبار مولتی فرانسه 6 ماهه، بعد از اون مولتی یکساله هلند، بعدش سینگل فرانسه، و بعد از اون هم 3 ماهه مولتی فرانسه دارم.
حالا، پسرم دانشجوی مجارستان شده.
بنظر شما، اگر درخواست ویزای مولتی از فرانسه بدم، 6 ماهه یا یکساله بهم میدن؟
یا برم از مجارستان اقدام کنم؟
اگر از مجارستان بگیرم، مطمئنا اولش سینگل، بعد، 3 ماهه و بعدترش طولانی تر میدن

پاسخ
پاسخ
ب
بابک
بیشتر از ۴ سال قبل

سلام من یه سوالی داشتم. من ویزای توریستی مولتی 5 ساله کانادا دارم میخوام برم پیش برادرم که کانادا هست تو مسیر برگشت قصد دارم بیام کمی اروپا رو بگردم.سوالم اینه اگه من ویزای شینگن ایتالیا بگیرم و در مسیر رفت به کانادا تو فرودگاه پاریس توقف داشته باشم فقط هم در سالن ترانزیت بمونم و خارج نشم آیا این به منزله ورود به شینگن محسوب میشه ، یعنی ویزای شینگن من که سینگل هست رو دیگه تو برگشت نمیتونم استفاده کنم و اگر اینطور نیست آیا برای فرودگاه توقف تو فرودگاه پاریس من نیاز به ویزای ترانزیت دارم؟ انتخاب مسیر از پاریس به خاطر کاهش هزینه بلیط هست. ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
بیشتر از ۴ سال قبل

سلام دوستان
یکی از دوستان من با رزرو هتل refundable، ویزای طولانی گرفت. از سایت booking.com و با کارت اعتباری اقدام کرده بود
این را در پاسخ آقا وحید میگم که گفته اند بوکینگ دات کام معتبر نیست

پاسخ
پاسخ
V
Vahid
بیشتر از ۴ سال قبل

سلام
ببخشید برا رزرو هتل الان علی بابا هم رزرو انجام میده و پولش رو هم به علی بابا به ریال پرداخت میکنی
اما توی گوگل هرچی سرچ کردم و همینطور چندتا شرکت مسافرتی مثل نیلگام صحبت میگن که علی بابا و بوکینگ برای سفارت معتبر نیستن و هتل هاشون قابل استعلام نیست برای سفارت ایا همچین چیزی حقیقت داره؟
یا این سایتا و شرکتها برا بازارگرمی خودشون میگن؟

پاسخ
پاسخ
آ
آرمین
بیشتر از ۴ سال قبل

همه جای دنیا رزرو بوکینگ معتبر هست. متاسفانه همونطور که گفتید دروغ می‌گن.

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
بیشتر از ۴ سال قبل

با سلام غالبا رزرو بوکینگ برای سفارت معتبر نیست از خود هال با واچر رزرو کنید

پاسخ
پاسخ
ح
حمیده
بیشتر از ۴ سال قبل

خیر اینگونه نیست، بوکینگ و عموم سایتهای مشابه برای سفارت معتبر هستن

پاسخ
پاسخ
و
وحید
بیشتر از ۴ سال قبل

سلام. به نظر شما احتمال ویزا شدن ما ایرانیها در زمان کریسمس نسبت به عید نوروز چقدره؟
میشه گفت فرانسه راحت تر از هلند ویزا میده؟

پاسخ
پاسخ
غ
غلامرضا
بیشتر از ۴ سال قبل

درود اگه برا اولین شینگن دارین اقدام میکنین از فرانسه توریستی به هیچ وجه از فرانسه اقدام نکنین چون درصد ریجکتی بالاست .اگه دعوتنامه دارین و در صورتیکه هر دو طرف یعنی دعوت کننده و دعوت شده مدارکشون قویه از فرانسه اقدام کنین در غیر اینصورت ایتالیا بهتره. هلند هم همینطور

پاسخ
پاسخ
م
مهسا حسین پور
نزدیک ۵ سال قبل

سلام .
وقتتون بخیر.
یه سوال داشتم راجع به پر کردن فرم آنلاین ویزای فرانسه.
من برنامه ی سفرم 20 روزه هست برای 3 تا شهر تو خود فرانسه.
ولی تو فرم آنلاین فقط 1 جا هست برای اطلاعات هتل و محل اقامت .
من چطور باید هر 3 تا هتل رو وارد کنم ؟
و این که ارائه برنامه سفر دقیق (برنامه روز به روز ) الزامیه ؟
ممنون میشم اگر مدارک دیگه ای هم به ویزا شدنمون کمک میکنه من رو راهنمایی بفرمائید .
با تشکر

پاسخ
پاسخ
E
Ebrahim
نزدیک ۵ سال قبل

بقیشو میتونید به صورت دستی تو فرم بنویسید. برنامه سفر الزامی نیست ولی بودنش یه امتیاز مثبت هست

پاسخ
پاسخ
م
میثم
نزدیک ۵ سال قبل

"بعد از بازگشت برای اعلام بازگشت به سفارت مراجعه کنم"
رفتید سفارت چیکار کردند؟ و اگه دیر بریم چی میشه؟ آیا میشه تاریخ سفر رو در بازه ویزا جابجا کرد یا خیلی سختگیری دارند؟

پاسخ
پاسخ
ر
رحيم
نزدیک ۵ سال قبل

سلام لطفا راهنمايي بفرماييد شركتي كه درش كار ميكنم فيش حقوقي نميده مدارك سوابق بيمه اي و دفترچه بيمه و گواهي اشتغال رو گرفتم. آيا فيش هاي حقوقي رو نداشته باشم مشكلي خواهد بود؟

پاسخ
پاسخ
ش
شهاب
نزدیک ۵ سال قبل

سلام دوستان کسی میتونه راجع به گرفتن شماره ارجاع از سایت ویزا فرانس منو راهنمایی کنه؟ حتما باید اپلیکیشن فرم آنلاین رو پر کنم تا بعدش این شماره رو بهم بده؟ یا اول باید ثبت نام کنم و شماره رو بگیرم و وقت بگیرم و بعدش اپلیکیشن فرم رو پر کنم؟

پاسخ
پاسخ
ر
رحيم
نزدیک ۵ سال قبل

سلام اول بايد اپليكيشن فرم آنلاين رو پر كنيد يه رفرنسي ميده بهتون كه توي ايميل درخواست وقت مينويسين و ارسال ميكنيد براي وي اف اس گلوبال.

پاسخ
پاسخ
ش
شهاب
نزدیک ۵ سال قبل

سلام ممنون از پاسختون اما مشکل اینجاست که شما تو فرم آنلاین باید تاریخ سفرتون رو مشخص کنید خوب وقتی هنوز وقت رو نگرفتم و نمیدونم کی بهم وقت میدن چجوری تاریخ سفرمو مشخص کنم؟ مگر اینکه اپلیکیشن فرم رو ثبت نهایی نکنم و با شماره ارجاعی که رو فرم هست اول وقتو بگیرم و بعد اپلیکیشن فرم رو ثبت نهایی کنم درسته؟

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
بیشتر از ۴ سال قبل

سلام
وقت مسافرت را شما تعیین می کنید. بر اساس اون به شما وقت سفارت میدن.

پاسخ
پاسخ
ر
رحیم
نزدیک ۵ سال قبل

تقریبا بهتون ده تا بیست روز بعد وقت میدن و اکر نخواستید میتونید ایمیل بزنید زمانش رو عوض کنید. همکاری میکنن باهاتون

پاسخ
پاسخ
س
سارا
نزدیک ۵ سال قبل

سلام آقای احمدخانی ممنونم از مطالب مفیدتون که بسیار بهم کمک کرد در جمع آوری مدارک و ثبت وقت ویزای فرانسه.
دو تا سوال داشتم ممنونم اگر جواب بدید:
.
اول اینکه برای وقت سفارت چطور شد که از طریق رایزن فرهنگی رفتید سفارت؟ چون من و همسرم هم هردو آرتیست (نقاش) هستیم و برای ویزای توریستی اقدام کردیم. از اونجایی که مدارک شغلی معتبری متاسفانه نداریم(تدریس در دانشگاه ها و آموزشگاه) میخواستم بدونم آیا تاثیر پذیریش ویزا از طریق رایزن فرهنگی بیشتره و اگر اینطوره چطور باید اقدام کرد؟(ما 25 اگوست وقت سفارت داریم)
و دوم اینکه راجع به گرفتن دعوتنامه لطفا بیشتر توضیح بدید چون دوست فرانسوی ما دقیقا نمیدونه چکار باید بکنه و ما هم نمیدونیم!
شما در جایی از سفرنامه اینطور نوشتید:

"از اونجایی که قصد داشتیم از دوستی فرانسوی (ساکن یک روستا در نزدیکی شهر لیون در فرانسه) دعوتنامه بگیریم ضمن مکاتبه با ایشون مدارک مورد نیاز که اسکن کپی پاسپورتها و اسکن ترجمه انگلیسی یکی از قبوض پرداختی (آب، برق، گاز یا تلفن، همه شون قبولن) به آدرسی که توش ساکن هستیم به همراه مشخصات شخصی بود رو از طریق ایمیل برای دوستم ارسال کردیم و ایشون با مراجعه به دفتر شهرداری با پرداخت هزینه ۳۰ یورو برای هر نفر و طی مراحل اداری دعوتنامه ها رو دریافت و برای ما ارسال کرد که پس از حدود یک هفته به دست ما رسید."

منظورتون اینه که ما باید قبض خونه مون رو براش بفرستیم یا اینکه اون خودش قبض خونه ش رو ببره شهرداری؟!
و چه مواردی باید در دعوتنامه ذکر بشه؟
و منظور از تاریخ انقضای دعوتنامه چیه دقیقا؟

بسیار ممنونم ببخشید که طولانی شد.

پاسخ
پاسخ
ش
شهاب کیسان
نزدیک ۵ سال قبل

سلام وقت بخیر. یه سوالی داشتم اینکه برای سفارت فرانسه ترجمه رسمی برای چند وقت قبل اعتبار داره. یعنی در حقیقت میخوام بدونم وقتی مدارک رو ترجمه رسمی میکنی تا چند وقت معتبره برای سفارت فرانسه؟ چون سفارت فرانسه وقتش انگار جوریه که ممکنه یه هو برای 4 روز بعد وقت بده یه موقع هم ممکنه برا 3 هفته بعد وقت بده برای همین ریسکه اگر مدارک رو ترجمه نکرده باشید و وقت بگیرید چون ممکنه یه هو وقت زود بیوفته

پاسخ
پاسخ
ش
شهاب
نزدیک ۵ سال قبل

سلام وقت بخیر یه سوالی داشتم اینکه من 6 ماهه پیش از سفارت هلند با بند های 2 و 8 و 9 ریجکت شدم( با مدارک 8 سال سابقه بیمه و کارمند تو یه شرکت سهامی عام، سند تک برگ خونه به نامم و 80 میلیون تمکن و گردش حسابه 3 ماهه و سابقه سفر به تایلند و گرجستان و ترکیه و مجرد و 33 ساله) حالا میخام دوباره اقدام کنم. اما موندم از سفارت فرانسه با دعوتنامه معتبر از پسر عموم که حدود 60 سالشه و 30 ساله فرانسه هستش و تابعیت داره و جراح قلبه و شرایط خوبی داره اقدام کنم یا دوباره از طریق یه آژانس مسافرتی بدون دعوتنامه از سفارت ایتالیا؟ چون اکثر دوستانی که تو آژانس های مسافرتی هستن میگن از فرانسه ریجکت میشی حتی با دعوتنامه و بیا به صورت توریستی بدون دعوتنامه از سفارت ایتالیا اقدام کن. البته خوب نفع این آژانسها هم در اینکه من از طریقه اونها از ایتالیا اقدام کنم هستش. ممنون میشم راهنماییم کنین.

پاسخ
پاسخ
م
مهیار
نزدیک ۵ سال قبل

سلام من میخوام باماشین ازراه یونان برم چندتاکشوراروپایی سفارت یونان که ازچندنفرشنیدم خیلی بی نظمه به نظرشماازسفارت فرانسه بگیرم وایااگرراستشوبگم که باماشین میخام برم بدون هواپیماورزروهتل ویزامیدن چون میخام درکمپ سایتهااقامت کنم

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
بیشتر از ۴ سال قبل

معمولا باید ورود شما از کشوری باشد که ویزا را از اونجا گرفتید. مکنه پلیس گمرک براتون مشکل ایجاد کنه
بنابراین باید از یونان وقت سفارت بگیرید

پاسخ
پاسخ
م
مهیار
بیشتر از ۴ سال قبل

ممنون ازراهنماییتون درموردقسمت دوم سوال چی برنامه سفروبایدکامل بدم تاویزام طولانی ترباشه؟

پاسخ
پاسخ
ادامه...