سفرنوشت

چطور ویزای شینگن فرانسه گرفتم، اردیبهشت ۱۳۹۶

فرانسه

به روز رسانی در ۱۳۹۷/۳/۲۴: اگر وی اف اس به شما پیام داد که زودترین زمانی که وقت داره هفته چهارم سپتامبر هست این یعنی باید تاریخ سفر رو به هفته سوم نوامبر به بعد تغییر بدید و دوباره ایمیل درخواست وقت به وی اف اس بفرستید. هفته چهارم سپتامبر نوبت شما نیست! تا وقتی که یک روز و ساعت مشخص به شما اعلام نشه هیچ وقتی ندارید. ایمیل های وی اف اس خیلی واضح هست. یک دوست که دانش انگلیسی در سطح متوسط داره خیلی میتونه به شما کمک کنه.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۳/۷: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تقاضای ویزا برای وی اف اس بسیار زیاد شده و احتمالا چندین بار وی اف اس به ایمیل شما پاسخ میده که زمان سفرتون رو عقب بیاندازید. به این ایمیل ها فوری پاسخ بدید تا نهایتا یک وقت تحویل مدارک به شما اختصاص داده بشه. به همین دلیل تقاضای زیاد سفارت هم معمولا نمیتونه در بازه ۱۴ روزه پرونده ها رو بررسی کنه و حتی تا ۳۰ روز هم شده که جواب دادن طول کشیده.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۱/۲۷: مراحل درخواست ویزا فرانسه از فروردین ۹۷ تغییراتی کرده که قسمت های مربوطه رو به روز کردم.

مقدمه

فرانسه یکی از مقاصد بسیار محبوب برای گردشگری هست و در مورد ویزاش سوالات بسیاری از من شده. فرانسه رو دیدم ولی نه با ویزای فرانسه، با ویزای شینگن سایر کشورها. اطلاعات کمی در مورد ویزای فرانسه داشتم و دوست داشتم کسی که خودش این تجربه رو داشته برای من و همراهان سفرنوشت بنویسه.

خوشبختانه دوستم جاوید امسال موفق شد ویزای فرانسه رو بگیره و تقاضای من برای نوشتن راهنما و مراحل ویزای فرانسه رو قبول کرد.

توی این راهنما توضیحی در مورد اینکه ویزای شینگن چی هست، انواعش چیه و با ویزای شینگن به چه کشورهایی میشه سفر کرد داده نشده و این اطلاعات کلی رو میتونید در ویزای شینگن هلند بطور مفصل بخونید. اینجا جاوید در مورد ویزای شینگن فرانسه نوشته.

احمد

دعوتنامه از فرانسه

طبق تصمیم و برنامه ریزی قبلی به همراه مریم (همسر عزیزم) و رشید (دوست خوبم) از تابستان ۹۵ برای سفر در نوروز ۹۶ به اروپا شروع به تحقیق برای ویزا کردیم و به عنوان یه منبع خوب و نسبتا کامل (در ادامه توضیح میدم چرا نسبتا) از سایت سفارت فرانسه اطلاعات به روز و مدارک مورد نیاز رو دریافت کردیم. از اونجایی که قصد داشتیم از دوستی فرانسوی (ساکن یک روستا در نزدیکی شهر لیون در فرانسه) دعوتنامه بگیریم ضمن مکاتبه با ایشون مدارک مورد نیاز که اسکن کپی پاسپورتها و اسکن ترجمه انگلیسی یکی از قبوض پرداختی (آب، برق، گاز یا تلفن، همه شون قبولن) به آدرسی که توش ساکن هستیم به همراه مشخصات شخصی بود رو از طریق ایمیل برای دوستم ارسال کردیم و ایشون با مراجعه به دفتر شهرداری با پرداخت هزینه ۳۰ یورو برای هر نفر و طی مراحل اداری دعوتنامه ها رو دریافت و برای ما ارسال کرد که پس از حدود یک هفته به دست ما رسید.

برج ایفلِ با ابهت، حاصل نمایشگاه جهانی ۱۸۸۹ به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه. ساخت گوستاو ایفل.

برج ایفلِ با ابهت، حاصل نمایشگاه جهانی ۱۸۸۹ به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه. ساخت گوستاو ایفل.

دریافت وقت سفارت فرانسه

از اونجایی که دریافت نوبت مصاحبه در سفارت فرانسه از طریق ایمیل انجام میشه و سفارت اعلام کرده بود که باید ایمیلی که برای درخواست نوبت ارسال میشه بین ۹۰ روز تا ۴۵ روز مانده به تاریخ سفر ارسال بشه و در غیر این صورت ایمیل بررسی نمیشه ، پس صبر کردیم و تقریبا ۹۰ روز مانده به وقت سفر نسبت به ارسال ایمیل اقدام کردیم و بعد از دو روز ایمیلی از طرف سفارت دریافت کردیم که در کمال ناباوری اعلام کرده بود برای تاریخ مورد تقاضای ما (یعنی ایام عید - ۱۰ مارچ تا ۱۰ آوریل) به دلیل شلوغی وقت مصاحبه داده نمیشه و ما باید برای تاریخی بعد از این ایام اقدام به درخواست کنیم.

به غیر از مشکل مرخصی در ایام غیر از عید، تاریخی که دعوتنامه ما داشت می گذشت و همه زحماتی که دوستمون برای دریافت دعوتنامه کشیده بود و هزینه ها به باد می رفت، پس خیلی تلاش کردیم در تماس با سفارت بتونیم متقاعدشون کنیم که بهمون وقت مصاحبه بدن که از طریق ایمیل جوابی نگرفتیم ، از اون جایی که سفارت در خصوص ویزا هیچ تلفنی رو جواب نمیده و تماس تلفنی به سفارت فقط برای شهروندان فرانسه مقدوره (تلفن سفارت فرانسه ۰۲۱۶۴۰۹۴۰۰۰) از یه دوست فرانسوی در ایران خواستیم زحمت تماس رو بکشه که در جواب ایشون سفارت گفته بود با توجه به حجم خیلی خیلی زیاد درخواست که انتظارش رو نداشتن واقعا براشون امکان نداره، باز هم نا امید نشدیم و راه مراجعه حضوری رو امتحان کردیم و با توجه به اینکه ساکن تهران نیستیم قرار شد رشید بره و از طرف همه از سفارت سوال کنه.

آدرس سفارت فرانسه در ایران، تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۴-۶۶ هست. در جواب رشید گفته بودن مقدور نیست، وقتی گفته بود وقت دعوتنامه میگذره مامور سفارت گفته بود خب بگذره! این مشکل ما نیست! اینجا بود که فهمیدیم همیشه هم نمیتونیم به اطلاعاتی که توی سایت سفارت هست مطمئن باشیم و اتکا کنیم.

خب از اون جایی که برای مسافرت هایی که ویزای سخت دارن همیشه باید پلان دومی هم داشت سریعا واسه عید برنامه ریزی سفر هند رو در دستور کار گذاشتیم.

اما ما که ول کن سفر اروپا نبودیم این بار با توجه به اینکه دیگه دعوتنامه ای نداشتیم و دوستمون در فرانسه هم به سفر رفته بود و امکان اینکه دوباره دعوتنامه بده وجود نداشت تصمیم گرفتیم این بار شانسمون رو بدون دعوتنامه امتحان کنیم (برای ۱۰ می تا ۱۰ جون) و درخواستمون رو ایمیل کردیم. بعد از دو روز نوبت مصاحبه که دو هفته قبل از شروع سفر بود، برامون ارسال شد.

بر فراز طاق نصرت تریومف، در میدان شارل دوگل

بر فراز طاق نصرت تریومف، در میدان شارل دوگل

مدارک ویزای فرانسه

با نزدیک شدن زمان همه مدارک مورد نیاز رو آماده کردیم. مدارک برای من که کارمند بودم شامل اینها میشد:

 • نامه از طرف محلی که کار می کنم که حقوق دریافتی و تاریخ مرخصی و اینکه بعد از مرخصی سر کارم بر می گردم رو توش ذکر کرده باشه. این نامه باید به انگلیسی تهیه شده باشه و یا اینکه به صورت رسمی به انگلیسی یا فرانسه ترجمه شده باشه؛ همینطور دو تا از فیشهای حقوقی هم باید ارائه بشن.

 • برای مریم که هنرمنده (نقاش) و رشید که مدرس شنا و واترپولو هست که شغلشون شخصی محسوب میشه صرفا کارتی که از صنف خودشون ارائه کنن و پرینت بانکی مورد نیاز بود.

سایر مدارک مورد نیاز که برای همه مشاغل درخواست میشن اینها بودن:

 • اصل گذرنامه با حداقل سه ماه اعتبار و دو صفحه خالی
 • فرم درخواست ویزای فرانسه پر شده و امضا شده
 • کپی همه صفحات مهر دار و ویزا خورده پاسپورت
 • عکس که فرمتش خاصه و اگر قصد سفر دارین حتما در زمان اقدام خصوصیاتش رو مد نظر داشته باشین (در تجربه شخصی یکی از دوستانم عکسش رو نپذیرفته بودن و مجبور شده بود سریع بره عکس بگیره و بیاره سفارت)
 • پرینت حساب بانکی و گواهی تمکن (زبان فارسی هم پذیرفته میشه!)
 • هر مدرک دیگه ای که تمکن مالی رو ثابت کنه و نشون بده شما قصد موندن ندارید
 • رزرو پرواز رفت و برگشت
 • دعوتنامه و یا رزرو هتل
 • بیمه مسافرتی برای مدت سفر با پوشش حداقل ۳۰۰۰۰ یورو
 • هزینه هم ۶۰ یورو برای هر نفرهست که به یورو و نقد دریافت میشه. یادتون باشه حتما یورو همراه داشته باشین.

باز هم تاکید می کنم پیش از اقدام مدارک مورد نیاز رو از سایت چک کنین.

تفاوت خیلی بارزی که در مدارک ارائه شده به سفارت فرانسه و اسپانیا که قبلا یه تجربه ناموفق ازش داشتم وجود داره اینه که در سفارت فرانسه تقریبا همه مدارک رو میتونین به زبان فارسی ارائه کنین، در حالی که در سفارت اسپانیا مجبور بودیم همه مدارک رو به اسپانیایی ترجمه کنیم که مبلغ زیادی بابت ترجمه مدارک پرداخت کردیم.

خوشمزگی های هیجان انگیز و معروف فرانسوی..😋

خوشمزگی های هیجان انگیز و معروف فرانسوی..😋

موزه لوور، پر مخاطب ترین موزه دنیا.

موزه لوور، پر مخاطب ترین موزه دنیا.

روز مصاحبه در سفارت فرانسه

در زمانی که تا مصاحبه باقی مونده بودبه طور اتفاقی با توجه به اینکه مریم هنرمنده از طریق رایزنی فرهنگی سفارت فرانسه قرار شد من و مریم (که اون زمان نامزد بودیم) از قسمت وی.آی.پی بریم داخل سفارت و رشید هم از قسمت معمولی وارد بشه.

روزی که نوبتمون بود با کمی تاخیر و بدون اینکه در صف بایستیم از درب وی آی پی وارد شدیم. بار غیر عادی، مایعات ، پاور بانک و امثال اونها نباید همراهتون باشه و گوشی های موبایل دم در ازتون گرفته میشن.

خیلی مودبانه به اتاق انتظار هدایت شدیم و چون تاخیر داشتیم زوجی که نوبتشون بعد از ما بود زودتر دعوت به مصاحبه شدند، بعد از حدود نیم ساعت برای مصاحبه وارد اتاقی شدیم.

سوالاتی در خصوص میزان درآمد، قصدمون از سفر و اینکه آیا قبلا انگشت نگاری برای ویزای شینگن داشتیم ازمون انجام شد. خیلی مصاحبه خوب و دوستانه ای بود و حدود نیم ساعت طول کشید که بیشترش به تایپ کردن و وارد کردن اطلاعاتی که ما توی فرم پر کرده بودم به کامپیوتر توسط مصاحبه کننده گذشت و در پایان رسید تحویل مدارک به همراه تاریخ دریافت جواب ( که برای ما دو روز قبل از شروع سفری بود که اعلام کرده بودیم) بهمون تحویل داده شد.

تجربه ای که رشید در قسمت عادی داشت به غیر از معطلی در صف تقریبا با ما یکسان بود، برخورد بسیار خوب و مودبانه ای انجام شده بود.

شب و رود سن و قلعه کونسیرژری. این قلعه محل نگداری لویی شانزدهم و ماری آنتوانت قبل از اعدام با گیوتین در میدان کنکورد توسط انقلابیون بوده است.

شب و رود سن و قلعه کونسیرژری. این قلعه محل نگداری لویی شانزدهم و ماری آنتوانت قبل از اعدام با گیوتین در میدان کنکورد توسط انقلابیون بوده است.

دلبری کردن رود سن و ابرهای زیبا. هر صبح و شام.

دلبری کردن رود سن و ابرهای زیبا. هر صبح و شام.

دریافت جواب ویزا

از اونجایی که پاسپورت شما در مدتی که منتظر جواب هستین پیش سفارت باقی می مونه (در اکثر مواقع جواب شما ۱۴ روزه آماده میشه) اگر ساکن تهران نیستین میتونین با تهیه پاکت پستی پرداخت شده DHL پاسپورتتون رو درب منزلتون تحویل بگیرین.

اگر نمی خواین هزینه پستی بدین دقت کنین در مراجعه های چند نفره یا گروهی اگر نسبت خانوادگی بین درخواست کننده ها وجود نداره یا باید شخصا برای دریافت پاسپورت و جواب به سفارت مراجعه کنید یا همونجا فرمی رو پر کنید که به یک نفر وکالت داده میشه از طرف شما بره و پاسپورتتون رو بگیره.

در تاریخ دریافت جواب هم در پاسخ به درخواست ۳۰ روزه ما ویزای من و مریم به مدت ۴۰ روز در بازه ۵۵ روزه در پاسپورت چسبانده شده بود، البته اعلام شده بود حتما باید اصل رزرو هتل ها و بلیط بازگشت رو در فرودگاه به مامور مرزی ارائه بدیم.

متاسفانه در مورد رشید موضوع متفاوت بود و جواب منفی بود. البته با توجه به سن کمتر رشید و اینکه هنوز سربازی نرفته جواب منفی خیلی دور از انتظار نبود.

برای من هم یک کاغذ با لحن تحدید آمیز لای پاسپورت گذاشته شده بود که حتما باید اولین پنجشنبه بعد از بازگشت برای اعلام بازگشت به سفارت مراجعه کنم (خودم حدس می زنم علتش این بود که قبلا یه بار با درخواست ویزایی که از سفارت اسپانیا داشتم مخالفت شده بود و یا اینکه چون زمان درخواست ویزا مجرد بودم).

این مرحله هم یه مرحله عذاب آور بود که بعد از بازگشتمون از سفر مجبور شدم با وجود درد شدید سیاتیک و مشکل خیلی شدید مرخصی شخصا انجامش بدم (اونجا دو پسر جوان مجرد با شرایط مشابه خودم رو دیدم)، قبلش پاسپورتم رو برای دوستی در تهران ارسال کردم و ایشون به سفارت فرانسه مراجعه کرده بود اما نپذیرفته بودن و گفته بودن باید حتما خودم برم!

کاتاکومب، تونلهای اسکلتی. با سکوت و سکون در تضاد با پاریسِ پر تپش.

کاتاکومب، تونلهای اسکلتی. با سکوت و سکون در تضاد با پاریسِ پر تپش.

تاکید دوباره بر چک کردن آخرین تغییرات

در تجربه شخصی یکی از دوستانم، پس از اخذ تاریخ ملاقات و تهیه همه مدارک مورد نیاز دو روز مونده به وقت سفارت خیلی اتفاقی به سایت سر می زنن و متوجه میشن که مدارک مورد نیاز کمی تغییر کرده؛ مدارک رو اصلاح می کنن و ویزاشون رو راحت می گیرن. پس پیشنهاد می کنم همیشه اطلاعات به روز رو از سایت دنبال کنین.

کاخ ورسای و اینجا باغ ورسای. (احتمالا لویی شانزدهم اینجا توو بچگی هاش با یه قایق چوبی بادبانی روی این حوض بازی کرده🤔😋)

کاخ ورسای و اینجا باغ ورسای. (احتمالا لویی شانزدهم اینجا توو بچگی هاش با یه قایق چوبی بادبانی روی این حوض بازی کرده🤔😋)

ویزای فرانسه و وی اف اس گلوبال

خوب فرانسه هم راه سایر کشورها رو رفت و از ۲۷ تیرماه ۱۳۹۶ مراحل جمع آوری مدارک و انگشت نگاری رو به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار کرد. شما دیگه اصلا نیاز نیست به سفارت فرانسه در خیابان نوفل لوشاتو مراجعه کنید و همه کارها توسط این مرکز انجام میشه.

برای دریافت نوبت (در بازه سه ماه قبل از شروع سفر) یک ایمیل به وی اف اس گلوبال و آدرس appointmentfrance@vfshelpline.com میفرستید. ایمیل به انگلیسی و باید شامل موارد زیر باشه:

 • نام و نام خانوادگی
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ تولد
 • تاریخ انقضای پاسپورت
 • ملیت
 • مذکر یا مونث بودن
 • تاریخ شروع سفر
 • شماره موبایل
 • کپی صفحه اول پاسپورت
 • در صورت داشتن ویزای قبلی از کشورهای منطقه شینگن، انگلستان، ژاپن، کره جنوبی، استرالیا، نیوزلند، استرالیا، امریکا و کانادا، کپی اون ویزاها و مهر ورود و خروج به اون کشور

اگر بصورت گروهی یا خانوادگی سفر می کنید، مشخصات همه افراد رو در یک ایمیل ارسال کنید تا نوبت تحویل مدارکتون با هم باشه. بعد از ۲ تا ۷ روز ایمیلی که حاوی تاریخ و ساعت تحویل مدارک هست براتون ارسال میشه. البته توی چند ساعت اول هم یک ایمیل میاد که بهتون یادآوری میکنه توی ایمیل چه مطالبی باید براشون ارسال می کردید. این ایمیل چه اطلاعات صحیح باشه چه غلط برای همه فرستاده میشه.

ممکنه با ایمیل به شما اطلاع داده بشه تا زمان سفر شما همه وقت های وی اف اس پر شده، در اینصورت باید مجددا ایمیل بفرستید با تغییر تاریخ سفرتون.

علاوه بر ۶۰ یورو هزینه ویزا باید ۲۸ یورو هم به شرکت وی اف اس گلوبال پرداخت کنید. همه وجوه نقدی دریافت میشه.

تغییراتی در مدارک مورد نیاز داده نشده فقط شناسنامه و ترجمش (انگلیسی یا فرانسوی) اضافه شده.

آدرس وی اف اس گلوبال: تهران، خیابان مقدس اردبیلی، مرکز خرید پالادیوم، طبقه ۱۱، مرکز ویزای فرانسه

تلفن مرکز ویزای فرانسه: ۰۲۱۲۷۶۷۴۰۰۰

کاباره قرن نوزدهمی مولن روژ 😻

کاباره قرن نوزدهمی مولن روژ 😻

روزی که به مرکز وی اف اس گلوبال برای تحویل مدارکتون رفتید حتما ایمیلی که بهتون وقت داده رو پرینت گرفته باشید، با نشون دادن اون از قسمت بازرسی رد میشید و وارد اتاق انتظار میشید. اونجا میتونید از خدمات فتوکپی و عکس پرسنلی (با پرداخت هزینه) استفاده کنید.

وقتی نوبتتون شد مدارک رو به کارمند وی اف اس گلوبال تحویل میدید. کارمندهای اونجا هیچ نقشی در نتیجه ویزای شما ندارند و فقط مدارک رو جمع آوری می کنند.

اگر فرم هاتون تکمیل نیست یا مدارکتون ناقضی داره به شما میگند. میتونید برید مدارک رو کامل کنید و دوباره وقت بگیرید یا یک برگه امضا کنید که با آگاهی از ناقصی مدارک پروسه اخذ ویزا رو شروع می کنید.

مرحله بعدی باجه پرداخت وجه یعنی ۶۰ یورو و ۲۸ یورو هست. مرحله آخر هم انجام انگشت نگاری و عکسبرداری دیجیتال هست و نهایتا رسید پرداخت وجه و پاسپورت رو به شما میدند.

کلیسای نوتردام با معماری بسیار زیبای سبک گوتیک

کلیسای نوتردام با معماری بسیار زیبای سبک گوتیک

غذای خوشمزه فرانسوی

غذای خوشمزه فرانسوی

میتونید توی این صفحه مراحل ویزا رو پیگیری کنید.

البته بعد از تصمیم گیری در مورد ویزای شما، از طریق پیامک و ایمیل به شما اطلاع داده میشه که پاسپورت شما آماده هست و میتونید اون رو دریافت کنید. اما نتیجه دریافت یا عدم دریافت ویزا رو با ایمیل، پیامک یا تماس تلفنی اطلاع نمی دهند و فقط وقتی پاسپورت رو دریافت کردید از نتیجه مطلع میشید.

از فروردین ۱۳۹۷ وی اف اس فرم ویزا رو از وبسایتش حذف کرده. شما باید به وبسایت سفارت برید و یک اکانت برای خودتون بسازید.

برای ساختن اکانت دقت کنید دو تا ایمیل برای شما میاد. یک ایمیل حاوی لینکی هست که برای وریفای کردن استفاده میشه و ایمیل دوم هم حاوی پسورد موقت هست.

پس از ساخت اکانت و وارد شدن به اون، روی ساخت اپلیکیشن جدید کلیک کنید و شروع کنید پاسخ دادن به سوالات. پاسخ دادن به سوالات ستاره دار الزامی هست. این سوالات در حقیقت همون سوالات فرم ویزا هست که به اینصورت پرسیده میشه. بعد از پاسخ دادن به همه سوالات یک فایل پی دی اف ۳ صفحه ای تولید میشه که فرم ویزای شینگن با اطلاعات شما هست. این فایل رو باید پرینت بگیرید و با خودتون به وی اف اس ببرید. همینطور لیستی از کلیه مدارکی که باید تهیه کنید هم در آخر به شما نشون داده میشه.

برای اطلاع کلی از مواردی که بصورت انلاین از شما پرسیده، فرم ویزای شینگن فرانسه رو میتونید از اینجا دانلود کنید. تاکید می کنم که این فرم دیگه برای وی اف اس قابل قبول نیست و باید مراحل بالا رو انجام دهید.

ساعات کاری مرکز وی اف اس گلوبال برای اخذ مدارک ویزا از ۷:۳۰ صبح تا ۳ بعداز ظهر روزهای یکشنبه تا پنجشنبه هست. اگر نوبتتون قبل از ۹ صبح هست چون پالادیوم ساعت ۹ باز میکنه باید از درب جنوبی توی خیابان عروضی وارد بشید.

ساعات دریافت پاسپورت ۸:۳۰ صبح تا ۵ عصر هست. ساعات پاسخگویی مرکز وی اف اس گلوبال هم مشابه ساعت های دریافت پاسپورت هست.

ما و پارک لوکزامبورگ..😇

ما و پارک لوکزامبورگ..😇

در آخر توصیه می کنم قسمت سوالات متداول در انتهای مقاله راهنمای ویزای هلند رو مطالعه کنید.

نویسنده: جاوید کاظم زاده عطوفی

مرداد ماه ۱۳۹۶

مطالب مرتبط

۴۳۶دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ب
بهار
۱ روز پیش

باسلام
من میخوام برای ویزای توریستی فرانسه اقدام کنم اما تمکن مالی همون حقوقی هست که هر ماه به حساب من واریز میشه و چون همسرم امریکا زندگی میکنه میخواستم بدونم امکان استفاده از پرینت حساب همسرم در امریکا برای تمکن مالی وجود داره؟

پاسخ
پاسخ
پ
پریسا
۳ روز پیش

با سلام، کسی از دوستان تجربه اعتراض به ریجکتی ویزا رو داره و میدونه بعد از ارسال مدارک به Nedex (مرکز رسیدگی به اعتراضات ویزا) از طریق پست، چطوری میشه نتیجه رو پیگیری کرد؟ چون متاسفانه فقط یک صندوق پستی انتهای نامه ریجکتی برای رسیدگی به اعتراضات اعلام شده و هیچ راهنمایی هم توی سایتشون نکردن. اگر دوستان تحربه ای دارند ممنون میشم اعلام کنند

پاسخ
پاسخ
A
Ali
۲ روز پیش

سلام بنده اعتراض کردم از طریق ندکس در نانت
متاسفانه هیچ روشی برای پیگیری وجود نداره. بعد از تقریباً یک ماه یک نامه از طریق پست دستم رسیده بود که مجددا با درخواست بنده مخالفت شده بود.

پاسخ
پاسخ
ف
فرهاد
۵ روز پیش

سلام. من یک ماه پیش بلیط هواپیما رو برای اینکه گرون نخرم موقع رفتن سیستمی خرید کردم و به خیال اینکه زرنگی کردم که اگه ویزا دراومد که بردم و اگه درنیومد نهایتا یه درصدی کم میشه و پولم رو میگیرم. امروز زنگ زدم بپرسم که اگه خواستم کنسل کنم بلیط رو چند درصد کم میشه؟ در کمال ناباوری به من گفتن که هیچی دستم رو نمیگیره. سوالم اینه که آیا میتونن همچین کاری بکنن؟ پس فرق بلیط سیستمی و چارتر چیه؟

پاسخ
پاسخ
ر
روزبه
۱۵ روز پیش

با سلام خدمت دوستان عزیز
کسی از دوستان میدونه برای ویزای علمی بلند مدت یکساله چقدر طول میکشه تا ویزا بیاد؟ یا اصلا آیا فرانسه به اینجور موارد ویزا میده؟
من با خانمم و فرزندم یکجا درخواست می دیم.
تشکر از دوستان عزیز

پاسخ
پاسخ
پ
پویا
۱۶ روز پیش

سلام من و همسرم دو روز پیش جواب ویزای فرانسمون اومد که متاسفانه ریجکت شدیم تمام مدارکمون کامل بود من کارمند رسمی بانک هستم تمکن مالی خوب و هر کدوم نامه تمکن جدا و سند ملکی جدا داشتیم پیشنهادم اینه که اصلا از فرانسه دوستان اقدام نکنن فقط تلف شدن وقت و متضرر شدن برامون باقی مونده با این اوضاع اقتصادی و ارز گران اصلا به صلاح نیست

پاسخ
پاسخ
ا
افروز
۱۸ روز پیش

سلام دوستان
من یک ویزای کاری شش ماهه از فرانسه دارم که تا اخر آبان فرصتش باقی مانده. میخوام با همسرم یک سفر توریستی هم در این فاصله بریم. وقت مصاحبه همسرم ۲۴ مرداده. ایشون بار اوله که برای شینگن اقدام می کنه. به نظرتون بگه که من (یعنی همسرش) یک ویزای شش ماهه داره و الان می خوایم با هم برای یک سفر تفریحی بریم؟ با توجه به اینکه من با رنو کار می کنم و شرکت معتبریه به نظرتون گفتن این موضوع به ویزای همسرم کمک میکنه؟ یا نگیم بهتره؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۴ روز پیش

سلام وقت بخیر
خیر
پرونده هر شخص بر اساس مستندات ارائه شده بررسی خواهد شد.

پاسخ
پاسخ
ا
امین
۲۱ روز پیش

سلام دوستان من و خانومم واسه ویزا فرانسه اقدام کردیم امروز پاسپورتا رو گرفتیم واسه من دراومده ولی واسه خانومم ویزا تو پاسپورت نبود نامه ریجکتی هم نداشت کارمند وی اف اس گفت چون نامه ریجکتی نداره شاید یادشون رفته ویزا رو بزنن خودتون یه سر برین سفارت فرانسه کسی میدونه علتش چیه چون پس فردا پرواز داریم اگه کسی میدونه علتشو بگه مرسی

پاسخ
پاسخ
م
میثم
۲۱ روز پیش

سلام
هدف اصلی من از سفر به فرانسه اینه که ویزا توریستی فرانسه رو بگیرم و از اونجا عازم المان بشم چون یکی از صمیمی ترین دوستانم اونجاست. و چون آلمان ویزای توریستی نمیده من مجبورم که از ویزای توریستی فرانسه رو بگیریم . حال سوال اینه که ایا سفارت فرانسه شرایط منو قبول میکنه برای دادن ویزا . چون من نه هتلی می خوام تو فرانسه رزرو کنم نه دعوتنامه ای دارم زمانی که وارد خاک فرانسه بشم مستقیما عازم المان بشم. ممنون میشم اگه کمکم کنید.

پاسخ
پاسخ
ا
احمدرضا
۱۹ روز پیش

سلام دوست عزيز
به عنوان يه نفر كه با مدارك كامل و بسيار بسيار معتبر از سفارت فرانسه با بند بى معنى شماره ٩ ريجكت شدم بهتون توصيه ميكنم دور فرانسه رو خط بكشيد.چون سفارتى كه با وجود خريد قطعى و كامل بليط و رزرو ده شبه هتل پنج ستاره تو پاريس و مدارك حتى اضافه تر از حد معمول حاضر نشده ويزا بده فكر ميكنم درصدى نميشه احتمال داد بدون رزرو هتل و مدارك اقامتى و غيره به شما ويزا بدن،به نظر من بازم خودتون تحقيق كنيد ولى من توصيه ميكنم سراغ فرانسه نريد

موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۱۸ روز پیش

فرانسه بسیار سختگیر هست حتی با وجود مدارک کامل
هیچ وقت بدون رزرو بلیط و هتل، برای شینگن هیچ کشوری اقدام نکنید

پاسخ
پاسخ
آ
آرمان
۲۳ روز پیش

سلام
من دانشجو ام و میخوام برای یه سفر توریستی و حداکثر یه هفته ای اقدام کنم. تو خود فرانسه دوستایی دارم که میتونن برام دعوتنامه بفرستن. رشته م Computer Science و دانشگاهمم سراسریه و رزومه خوبی دارم و فکر میکنم که بتونم از استاد ریکامند بگیرم که مدرکی باشه واسه بازگشت. بخاطر اینکه تا آخر دوره تحصیل مشمول سربازی به حساب میام، 15 میلیون وثیقه واسه خروج از کشور هم باید بذارم که بنظرم اونم مدرکی میشه واسه بازگشت.
میخواستم بدونم از دوستان کسی تجربه گرفتن ویزا در زمان دانشجویی داره؟ نکته ای هست که باید بهش توجه کنم؟

پاسخ
پاسخ
ف
فرهاد
۲۵ روز پیش

سلام. من برای فرانسه از ایرفلوت بلیط گرفتم. و این به معنی اینه که ما ترانزیت داریم تو روسیه. سوالم اینه که برای این توقف تو روسیه ما باید ویزای روسیه رو هم بگیریم یا اینکه همون ویزای شینگن اعتبار داره؟ ممنون...

پاسخ
پاسخ
S
SAEID
۲۴ روز پیش

خیر، شمانیازبه اخذویزای روسیه ندارید چراکه صرفا درفرودگاه آن کشور stop دارید و مجددا به پروازخود ادامه میدهید

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۲۴ روز پیش

چون خودم تحقیق کردم میتونم بهتون پاسخ بدم.خیر لازم نیست.اما میتونید ویزای ترانزیت یک بار ورودروسیه رو بگیرید و برای سه روز از روسیه دیدن کنید.مبلغش هم بطور عادی 80 دلاره...منتها حتما باید ویزای شینگن رو گرفته باشید تا بهتون ویزای ترانزیت رو بدن

پاسخ
پاسخ
ف
فاطمه
۱ ماه پیش

سلام وقتتون بخیر
هر بار که کامنت مینویسم، وظیفه خودم میدونم که برای سایت خوبی که دارین و سفرنامه های عالی که مینویسن تشکر کنم.
خوب ما آخر خرداد مدارکمون رو تحویل دادیم و دقیقا دو هفته بعد جوابمون رو تحویل گرفتیم که متاسفانه علیرغم ارائه مدارک کامل ریجکت شدیم.
من کارمند شرکت دولتی و همسرم مشاور حقوقی یک کارخانه معتبر و همینطور وکیل پایه یک دادگستری (هر دو نفرمون گواهی اشتغال به کار، پروانه وکالت همسرم، سابقه بیمه و فیش حقوقی متناسب با پرینت حساب بانکی ارائه کردیم)، سند ملکی خونه و دفتر وکالت، گواهی تمکن 100 میلیون، دعوت نامه با بازه سه ماهه از دوستان (که استاد بازنشسته دانشگاه هستن)، من هم یک شنگن قبلی برای ده سال پیش داشتم)
علت ریجکت رو بند 9 اعلام کرده بودن (خروج ما از حوزه شنگن اثبات نشده است). کارمند شرکت VFS گفت که مدارک ما کامل بوده و سال 97 خیلی سختگیری زیاد شده و افراد زیادی با این بند رد شدن. تنها دلیلی که به نظرم اومد در پرونده ما منفی بوده اینه که در چند سال گذشته فقط یک سفر حج عمره بعد از ازدواجمون داشتیم و سفر خارجی دیگه ای در پاسپورت نبوده و این به نظر مامور ویزا خوشایند نیومده.
ممنون میشم اگر در مورد دو تا سوال زیر راهنمایی کنید.
اول اینکه آیا با مدارکی که شرح دادم، برای اعتراض اقدام کنیم؟ (برای مثال تاریخ جلسات رسیدگی دادگاه های همسرم و پرونده های جاریشون رو به عنوان دلیل بازگشت ارائه بدیم)
دوم اینکه بعد از چهار یا شش ماه، بهتره ایندفعه از طریق آژانس اقدام کنیم یا اینکه دوباره از سفارت هایی که راحت تر برخورد میکنن مثل ایتالیا، شانسمون رو امتحان کنیم و درخواست توریستی شخصی بدیم؟

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۱ ماه پیش

سلام.من و همسرم برا بازدید شخصی نمایشگاه تخصصی هلند دعوتنامه برای سپتامبر داریم .اما وقتی سه ماه جلوتر درخواست نوبت کردیم گفتن نوبت برا اونموقع نداریم.بناچار از VFSسفارت فرانسه ( البته براحتی) برای 20 مرداد وقت گرفتیم.و دلیل سفر رو توریستی و برای بازدید یک هفته ای از فرانسه و هلند ذکر کردیم.
لطفا راهنمایی بفرمایید آیا نامه ویزای نمایشگاه هلند رو ضمیمه کنیم یا نه؟
ضمنا من شینگنی برای 7 سال پیش از یونان دارم و همسرم دفعات متعدد شینگن داشتن .

پاسخ
پاسخ
ا
احمدرضا
۱ ماه پیش

سلام به همه دوستان عزيز
متأسفانه على رغم چيزى كه ميخواستم وفكر ميكردم امروز جواب ويزاى فرانسه ما اومد و ريجكت شديم.خيلى ناراحت كننده ست اما خب نتيجه تغييرى نميكنه ولى من باز هم مطمئنم كه اين به اين معنى نيست كه ١٠٠درصد افرادى كه بار اول شينگنشون هست توسط فرانسه ريجكت ميشن
ناراحتى و نگرانى من اينه كه اين ريجكتى براى دفعات بعدى و يا حتى كشورهاى ديگه يه مشكل و گره محسوب بشه
ممنون ميشم اگر اطلاعاتى در اين باره داريد در اختيارم بذاريد.

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۲۴ روز پیش

باسلام
شما پس از گذشت حداکثر شش ماه مجددا از هرکشور عضو شینگن درخواست روادید شینگن نمایید

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۱ ماه پیش

سلام
من برای گرفتن ویزای شینگم برای خودم و همسرم از هلند اقدام کردم در انتها متوجه شدم که هلند میزان سختگیری بیشتری نسبت به فرانسه دارد میخواستم بدونم چطوری میتونم نوبتی که برای هلند گرفتم را کنسل بکنم؟و آیا اشکال داره به موازات برای فرانسه هم اقدام کنم؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام وقت بخیر
به ایمیل بخش هلند شرکت VFS ایمیل بزنید و در موضوع نامه CANCEL رو تایپ نمایید .
توجه داشته باشید پس از کنسل کردن وقت تا یک ماه امکان گرفتن وقت جدید ندارید .
موفق باشید .

پاسخ
پاسخ
ا
ازاده
۱ ماه پیش

سلام از اطلاعات رسانی شما ممنونم و خواستم به دوستان اعلام کنم طبق نظر مسئول دریافت مدارک فعلا از اقدام شخصی برای گرفتن ویزا برای بار اول و بخصوص اگر همراه خانواده هستید انصراف بدید من تیر ماه با مدارک کامل ریجکت شدم دلیل ندادن ویزا عدم اطمینان به بازگشت ما بود با اینکه همسرم مدیر شرکت و کلی کارمند داره شک نکنید و کلی هزینه و استرس بخودتون تحمیل نکنید فعلا سفارت فرانسه سخت ویزا میده

پاسخ
پاسخ
م
میترا
۱ ماه پیش

کارمندی که مدارک رو جمع میکنه هیچ مسولیتی در دادن یا ندادن ویزا نداره و اصولا سخت گیری برای فرانسه هست ولی هیچ قصدی برای ندادن ویزا وجود نداره و اگه مدارک کامل باشه ویزا بهتون میدن .من با اینکه شینگن اولی بودم و این دومین سفرم بود که میخواستم انجام بدم با درخواستم برای ۲ ماه موافقت شد ......در اخر میخواستم بگم این حرف شما هیچ کمکی نمیکنه و فقط دیگرانو ناامید میکنه از درخواست دادن و تلاش کردن

پاسخ
پاسخ
ا
احمدرضا
۱۹ روز پیش

دوست عزيز نا اميدى نيست ما نميخوايم كسى وقت و هزينه اش رو صرف كنه،اگر بار اول هم هست حداقل با آژانس بهتره اقدام بشه ما با مداركى فراتر از مدارك ذكر شده در چك ليست و در خلاف اين كه ميگن رزرو صورى بليط و هتل انجام بديد بليط رو كامل گرفتيم ى وچر رسمى از هتل پنج ستاره داشتيم از سفارت فرانسه با بند ٩ ريجكت شديم.من هم ميخواستم مثال نقضى باشم براى اين كه بار اولى ها ويزا نميگيرن اما طورى كه پرس و جو كردم متوجه شدم حداقل حداقل ٩٠ درصد بار اولى ها درخواستشون رد ميشه و حتى جالبن يه رويه هم به وجود اومده كه وقتى ۱۴ یا ۱۵ روز از اراىه مداركتون گذشت و ايميل اومد يعنى در كمترين زمان ممكن رد شديد واگر ميخواستن ويزا بدن بيشتر طول ميكشيد.ولى من بازم ميگم حرفم مثل دوستانى كه فكر ميكنن نماينده رسمى سفارت هستن ١٠٠ درصدى نيست ولى احتمال اين كه بار اول رد بشيد بالاست اما يه ريسكه شايد نصيب و قسمت باشه و ويزا هم بدن

پاسخ
پاسخ
س
سارا
۱ ماه پیش

سلام، متاسفم، ممنون از اطلاع رسانی تون، شما دعوتنامه هم داشتید؟ خودتون هم شاغل هستید؟

پاسخ
پاسخ
و
وحید
۱ ماه پیش

سلام نمیدونم حرفام کمکتون میکنه یا نه ولی خواستم در جریان بزارم شاید به دردتون خورد بنده به همراه همسرم از هلند و فرانسه وقت گرفته بودیم اما درنهایت از ایتالیا اقدام کردیم از طریق شرکت ckgsir وقت ارایه مدارک‌گرفتم و جواب مثبت ویزامون درست بعد از ۱۴ روز اومد همه کارمونو خودمون انجام دادیم بدون دعوت نامه و ویزا اولی بودیم .

پاسخ
پاسخ
ف
فرهاد
۱ ماه پیش

سلام. من برای ۹مرداد وقت دارم برای فرانسه. میخواستم بدونم مرخصی گرفتن از محل کار الزامیه؟ باید تو گواهی اشتغال به کار قید بشه یا جدا؟ با تشکر

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۱ ماه پیش

بله
در صورتی که کارفرما و یا صاحب کسب و پیشه نیستین انجام بدین

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام وقت بخیر
در چک لیست سفارت این ایتم وجود دارد .
بله اگر اقدام کنید موثر می باشد .

پاسخ
پاسخ
ا
احمدرضا
۱ ماه پیش

سلام دوست عزيز
اول اين كه براى وقت VFS اصلاً استرس نداشته باشيد.ما هم ١١ تير وقت ملاقات داشتيم

دوم اين كه مرخصى هم الزامى و ضرورى هست چون بايد سفارت فرانسه از بازگشت شما به كشور و خروجتون از محدوده شنگن در موعد مقرر مطمئن بشه.فكر نميكنم تو گواهى اشتغال به كار ذكر كنن تاريخ مرخصى رو پس حتما برگه مرخصى موافقت شده براى تمام تاريخ حضور در محدوده شنگن جهت ارائه به سفارت نياز هست.

پاسخ
پاسخ
س
سینا
۱ ماه پیش

سلام.ممنون از سفرنامه های عالی سایتتون.من ویزا شنگن را از فرانسه گرفتم وقبلا هم 2 ویزا شنگن داشتم.در فرم ویزا کشورهایی که میخواهم بازدید کنم را فرانسه،اتریش وآلمان نوشته بودم و اولین کشور ورود به شنگن رو فرانسه انتخاب کرده بودم.ولی الان بلیط هواپیما برای تهران -وین با هواپیمایی ایژن گرفتم.لطفا راهنماییم کنید ممکنه مشکلی برام پیش بیاد؟ممکنه از ورودم به شنگن جلوگیری بشه؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام وقت بخير
با اين وضعيت اماكن ديپورت شما بسيار بالاست. نسبت به تعويض پرواز خود جهت حصول اطمينان اقدامات لازم رو بعمل اوريد يا به قول معروف سري كه درد نمي كنه رو دسمال نمي بندن

پاسخ
پاسخ
ح
حسين
۱ ماه پیش

سلام
ميخواستم تجربه ام رو از دريافت ويزاي فرانسه با دوستان به اشتراك بذارم.
همسرم از طريق يك استاد فرانسوي جهت همكاري هاي علمي به يك بازديد دعوت شد.
در بهمن ٩٦ از طريق vfs اقدام كرديم. باتوجه به اينكه ما تاريخ سفر را فروردين اعلام كرده بوديم و تاريخ دعوتنامه هم براي همون تاريخ بود ولي تا ارديبهشت ماه جوابش طول كشيد و در نهايت طي تماس سفارت دعوتنامه را آپديت كرديم و يك ويزاي ١٥ روزه به ما دادند.
تنهاسفر خارجي ما چين بود
مانده حساب همسرم ٦٠٠ هزار تومان و من دو ميليون تومان و گردش حسابمون هم همون حقوق كارمندي كه هر ماه واريز ميشه ارائه داديم.
در دعوتنامه تنها چيزي كه قيد شده بود محل اقامت ما بود و هيچگونه ساپورت ديگري نبود
يه تمكن ٥٠ ميليوني هم براي جفتمون ارائه داديم
اميدوارم اطلاعاتم بدرد عزيزي خورده باشه
ممنون از همه دوستان و احمد آقا بابت در اختيار گذاشتن تجربيات

پاسخ
پاسخ
s
saye
۱ ماه پیش

سلام،من و دخترم برای ۱۳سپتامبر وقت مصاحبه داریم،تا ۱ماه دیگه تقریبا سند یک مغازه به اسمم میخوره،میتونم سند مغازه و اجاره نامه ای که همون موقع میخوام تنظیم کنم رو ترجمه کنم و به عنوان مدرک شغلی ارایه بدم؟در ضمن من تو مدرسه غیرانتفاعی تدریس میکنم و تو اموزشگاه از هر کدوم میتونم گواهی شغلی با مبلغ مجموع ۵میلیون در ماه علاوه بر اون اجاره نامه به سفارت بدم،و در کل تو این ۳ماه چقدر تو حسابم باشه کافیه.من یکبار ۶ماه پیش به خاطر قضیه مالی از اتریش ریجکت شدم،همسرم اتریش هست و من میخوام از این طریق شنگن بگیرم،به خاطر این قضیه خیلی استرس دارم.اخرین سوال برای رزرو هتل باید به تعداد روزهای درخواستمون رزرو کنیم،چون من میخوام یه مدتی اتریش بمونم.و این رزرو چقدر هزینه داره؟
ببخشید طولانی شد

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام وقت بخیر
ملک و ... توسط سفارت های اروپایی دیگر بعنوان یک تمکن مالی با ارزش به حساب آورده نمی شود .
مهم معدل حساب بانکی شماست .

پاسخ
پاسخ
ا
احمدرضا
۱ ماه پیش

سلام آقا حامد
ما روز ٢ جولاى قرار ملاقات داشتيم.سند ترجمه شده خونه رو از ما تحويل گرفتن برعكس چيزى كه فكر ميكردم.
الان چيزى كه فكر منو مشغول كرده اينه كه ديدم يه مدركى نوشته شده بود شناسنامه به تأييد سفارت رسيده.ولى من تازه متوجه شدم و اصلا هم نميدونم چطور ميشه شناسنامه رو به تأييد سفارت رسوند

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام وقت بخير
هلند كه اصلا سند تحويل نميگيرند و فرانسه هم مطمن هستم تا ارديبهشت به اين صورت نبوده و بصورت موردي گرفتن .
اون مورد كه عرض كرديد در سايت توضحيات كامل دادن

پاسخ
پاسخ
s
saye
۱ ماه پیش

یعنی اصلا تاثیر نداره که سند یه ملک تجاری به اسمم باشه؟میشه راجع به رزرو هتل هم یه توضیحی بدین؟برای رزرو چقدر از هزینه رو باید پرداخت کنم؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام وقت بخیر
خیر ، گذشت اون زمان که زمین و ملک ایران در این سفارت ها ارزشی داشت ، نقدینگی و معدل حساب شما بیشترین امتیاز هست .
بله یک سختگیری می کنند ولی تاثیری ندارد .
متوجه منظور شما در مورد چقدر از هزینه رو پرداخت کنم نشدم !!
شما اگر با کردیت کارت به نام خودتون اقدام می کنید که یک توضیح داره
اگر آژانس برای شما هتل میگیره یک توضیح داره
اگر خودتون از کارگزار داخلی اقدام می کنید یک توضیح داره ..

پاسخ
پاسخ
s
saye
۱ ماه پیش

ممنون از پاسخ شما،من خودم دارم اقدام میکنم.
این نقدینگی حدودا چقدر باید باشه که قابل قبول باشه؟به نظرتون میانگین ۱۰۰میلیون کافیه؟چون من از ۶،۷ماه پیش از ۷۰تا۲۰۰میلیون تو حسابم بوده

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

وقت بخير مجدد
وقتي شما خودتون اقدام ميكنيد اگر از طريق كرديت كارت باشه حتما به هتل هايي مراجعه كنيد كه گزينه فري كنسليشن رو داشته باشه .
عالي هست اين معدل حساب

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۲ ماه پیش

Vfs شده مرکز کلاه برداری از مردم و کسی هم هیچ چاره ای نداره.واقعا تاسف باره .فقط دنبال پول هستن و در آخر هم تازگی ها همش دارن با مدارک کامل رجکت می کنن.و هیچ کس هم پاسخ گو نیست

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

وقت بخیر
VFS یک مرکز جمع آوری مدارک هست، همین !
تاثیری در صدور ویزا یا ریجکت ندارد .
موفق باشید .

پاسخ
پاسخ
ا
احمدرضا
۱ ماه پیش

دوست عزيز همون طور كه خود سفارت اعلام كرده VFS فقط وظيفه دريافت مدارك از شما و تحويل به سفارت و بالعكس رو به عهده داره.نه صدور ويزا

پاسخ
پاسخ
ادامه...