سفرنوشت

چطور ویزای شینگن فرانسه گرفتم، اردیبهشت ۱۳۹۶

فرانسه

مقدمه

فرانسه یکی از مقاصد بسیار محبوب برای گردشگری هست و در مورد ویزاش سوالات بسیاری از من شده. فرانسه رو دیدم ولی نه با ویزای فرانسه، با ویزای شینگن سایر کشورها. اطلاعات کمی در مورد ویزای فرانسه داشتم و دوست داشتم کسی که خودش این تجربه رو داشته برای من و همراهان سفرنوشت بنویسه.

خوشبختانه دوستم جاوید امسال موفق شد ویزای فرانسه رو بگیره و تقاضای من برای نوشتن راهنما و مراحل ویزای فرانسه رو قبول کرد.

توی این راهنما توضیحی در مورد اینکه ویزای شینگن چی هست، انواعش چیه و با ویزای شینگن به چه کشورهایی میشه سفر کرد داده نشده و این اطلاعات کلی رو میتونید در ویزای شینگن هلند بطور مفصل بخونید. اینجا جاوید در مورد ویزای شینگن فرانسه نوشته.

احمد

دعوتنامه از فرانسه

طبق تصمیم و برنامه ریزی قبلی به همراه مریم (همسر عزیزم) و رشید (دوست خوبم) از تابستان ۹۵ برای سفر در نوروز ۹۶ به اروپا شروع به تحقیق برای ویزا کردیم و به عنوان یه منبع خوب و نسبتا کامل (در ادامه توضیح میدم چرا نسبتا) از سایت سفارت فرانسه اطلاعات به روز و مدارک مورد نیاز رو دریافت کردیم. از اونجایی که قصد داشتیم از دوستی فرانسوی (ساکن یک روستا در نزدیکی شهر لیون در فرانسه) دعوتنامه بگیریم ضمن مکاتبه با ایشون مدارک مورد نیاز که اسکن کپی پاسپورتها و اسکن ترجمه انگلیسی یکی از قبوض پرداختی (آب، برق، گاز یا تلفن، همه شون قبولن) به آدرسی که توش ساکن هستیم به همراه مشخصات شخصی بود رو از طریق ایمیل برای دوستم ارسال کردیم و ایشون با مراجعه به دفتر شهرداری با پرداخت هزینه ۳۰ یورو برای هر نفر و طی مراحل اداری دعوتنامه ها رو دریافت و برای ما ارسال کرد که پس از حدود یک هفته به دست ما رسید.

برج ایفلِ با ابهت، حاصل نمایشگاه جهانی ۱۸۸۹ به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه. ساخت گوستاو ایفل.

برج ایفلِ با ابهت، حاصل نمایشگاه جهانی ۱۸۸۹ به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه. ساخت گوستاو ایفل.

دریافت وقت سفارت فرانسه

از اونجایی که دریافت نوبت مصاحبه در سفارت فرانسه از طریق ایمیل انجام میشه و سفارت اعلام کرده بود که باید ایمیلی که برای درخواست نوبت ارسال میشه بین ۹۰ روز تا ۴۵ روز مانده به تاریخ سفر ارسال بشه و در غیر این صورت ایمیل بررسی نمیشه ، پس صبر کردیم و تقریبا ۹۰ روز مانده به وقت سفر نسبت به ارسال ایمیل اقدام کردیم و بعد از دو روز ایمیلی از طرف سفارت دریافت کردیم که در کمال ناباوری اعلام کرده بود برای تاریخ مورد تقاضای ما (یعنی ایام عید - ۱۰ مارچ تا ۱۰ آوریل) به دلیل شلوغی وقت مصاحبه داده نمیشه و ما باید برای تاریخی بعد از این ایام اقدام به درخواست کنیم.

به غیر از مشکل مرخصی در ایام غیر از عید، تاریخی که دعوتنامه ما داشت می گذشت و همه زحماتی که دوستمون برای دریافت دعوتنامه کشیده بود و هزینه ها به باد می رفت، پس خیلی تلاش کردیم در تماس با سفارت بتونیم متقاعدشون کنیم که بهمون وقت مصاحبه بدن که از طریق ایمیل جوابی نگرفتیم ، از اون جایی که سفارت در خصوص ویزا هیچ تلفنی رو جواب نمیده و تماس تلفنی به سفارت فقط برای شهروندان فرانسه مقدوره (تلفن سفارت فرانسه ۰۲۱۶۴۰۹۴۰۰۰) از یه دوست فرانسوی در ایران خواستیم زحمت تماس رو بکشه که در جواب ایشون سفارت گفته بود با توجه به حجم خیلی خیلی زیاد درخواست که انتظارش رو نداشتن واقعا براشون امکان نداره، باز هم نا امید نشدیم و راه مراجعه حضوری رو امتحان کردیم و با توجه به اینکه ساکن تهران نیستیم قرار شد رشید بره و از طرف همه از سفارت سوال کنه.

آدرس سفارت فرانسه در ایران، تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۴-۶۶ هست. در جواب رشید گفته بودن مقدور نیست، وقتی گفته بود وقت دعوتنامه میگذره مامور سفارت گفته بود خب بگذره! این مشکل ما نیست! اینجا بود که فهمیدیم همیشه هم نمیتونیم به اطلاعاتی که توی سایت سفارت هست مطمئن باشیم و اتکا کنیم.

خب از اون جایی که برای مسافرت هایی که ویزای سخت دارن همیشه باید پلان دومی هم داشت سریعا واسه عید برنامه ریزی سفر هند رو در دستور کار گذاشتیم.

اما ما که ول کن سفر اروپا نبودیم این بار با توجه به اینکه دیگه دعوتنامه ای نداشتیم و دوستمون در فرانسه هم به سفر رفته بود و امکان اینکه دوباره دعوتنامه بده وجود نداشت تصمیم گرفتیم این بار شانسمون رو بدون دعوتنامه امتحان کنیم (برای ۱۰ می تا ۱۰ جون) و درخواستمون رو ایمیل کردیم. بعد از دو روز نوبت مصاحبه که دو هفته قبل از شروع سفر بود، برامون ارسال شد.

بر فراز طاق نصرت تریومف، در میدان شارل دوگل

بر فراز طاق نصرت تریومف، در میدان شارل دوگل

مدارک ویزای فرانسه

با نزدیک شدن زمان همه مدارک مورد نیاز رو آماده کردیم. مدارک برای من که کارمند بودم شامل اینها میشد:

 • نامه از طرف محلی که کار می کنم که حقوق دریافتی و تاریخ مرخصی و اینکه بعد از مرخصی سر کارم بر می گردم رو توش ذکر کرده باشه. این نامه باید به انگلیسی تهیه شده باشه و یا اینکه به صورت رسمی به انگلیسی یا فرانسه ترجمه شده باشه؛ همینطور دو تا از فیشهای حقوقی هم باید ارائه بشن.

 • برای مریم که هنرمنده (نقاش) و رشید که مدرس شنا و واترپولو هست که شغلشون شخصی محسوب میشه صرفا کارتی که از صنف خودشون ارائه کنن و پرینت بانکی مورد نیاز بود.

سایر مدارک مورد نیاز که برای همه مشاغل درخواست میشن اینها بودن:

 • اصل گذرنامه با حداقل سه ماه اعتبار و دو صفحه خالی
 • فرم درخواست ویزای فرانسه پر شده و امضا شده
 • کپی همه صفحات مهر دار و ویزا خورده پاسپورت
 • عکس که فرمتش خاصه و اگر قصد سفر دارین حتما در زمان اقدام خصوصیاتش رو مد نظر داشته باشین (در تجربه شخصی یکی از دوستانم عکسش رو نپذیرفته بودن و مجبور شده بود سریع بره عکس بگیره و بیاره سفارت)
 • پرینت حساب بانکی و گواهی تمکن (زبان فارسی هم پذیرفته میشه!)
 • هر مدرک دیگه ای که تمکن مالی رو ثابت کنه و نشون بده شما قصد موندن ندارید
 • رزرو پرواز رفت و برگشت
 • دعوتنامه و یا رزرو هتل
 • بیمه مسافرتی برای مدت سفر با پوشش حداقل ۳۰۰۰۰ یورو
 • هزینه هم ۶۰ یورو برای هر نفرهست که به یورو و نقد دریافت میشه. یادتون باشه حتما یورو همراه داشته باشین.

باز هم تاکید می کنم پیش از اقدام مدارک مورد نیاز رو از سایت چک کنین.

تفاوت خیلی بارزی که در مدارک ارائه شده به سفارت فرانسه و اسپانیا که قبلا یه تجربه ناموفق ازش داشتم وجود داره اینه که در سفارت فرانسه تقریبا همه مدارک رو میتونین به زبان فارسی ارائه کنین، در حالی که در سفارت اسپانیا مجبور بودیم همه مدارک رو به اسپانیایی ترجمه کنیم که مبلغ زیادی بابت ترجمه مدارک پرداخت کردیم.

خوشمزگی های هیجان انگیز و معروف فرانسوی..😋

خوشمزگی های هیجان انگیز و معروف فرانسوی..😋

موزه لوور، پر مخاطب ترین موزه دنیا.

موزه لوور، پر مخاطب ترین موزه دنیا.

روز مصاحبه در سفارت فرانسه

در زمانی که تا مصاحبه باقی مونده بودبه طور اتفاقی با توجه به اینکه مریم هنرمنده از طریق رایزنی فرهنگی سفارت فرانسه قرار شد من و مریم (که اون زمان نامزد بودیم) از قسمت وی.آی.پی بریم داخل سفارت و رشید هم از قسمت معمولی وارد بشه.

روزی که نوبتمون بود با کمی تاخیر و بدون اینکه در صف بایستیم از درب وی آی پی وارد شدیم. بار غیر عادی، مایعات ، پاور بانک و امثال اونها نباید همراهتون باشه و گوشی های موبایل دم در ازتون گرفته میشن.

خیلی مودبانه به اتاق انتظار هدایت شدیم و چون تاخیر داشتیم زوجی که نوبتشون بعد از ما بود زودتر دعوت به مصاحبه شدند، بعد از حدود نیم ساعت برای مصاحبه وارد اتاقی شدیم.

سوالاتی در خصوص میزان درآمد، قصدمون از سفر و اینکه آیا قبلا انگشت نگاری برای ویزای شینگن داشتیم ازمون انجام شد. خیلی مصاحبه خوب و دوستانه ای بود و حدود نیم ساعت طول کشید که بیشترش به تایپ کردن و وارد کردن اطلاعاتی که ما توی فرم پر کرده بودم به کامپیوتر توسط مصاحبه کننده گذشت و در پایان رسید تحویل مدارک به همراه تاریخ دریافت جواب ( که برای ما دو روز قبل از شروع سفری بود که اعلام کرده بودیم) بهمون تحویل داده شد.

تجربه ای که رشید در قسمت عادی داشت به غیر از معطلی در صف تقریبا با ما یکسان بود، برخورد بسیار خوب و مودبانه ای انجام شده بود.

شب و رود سن و قلعه کونسیرژری. این قلعه محل نگداری لویی شانزدهم و ماری آنتوانت قبل از اعدام با گیوتین در میدان کنکورد توسط انقلابیون بوده است.

شب و رود سن و قلعه کونسیرژری. این قلعه محل نگداری لویی شانزدهم و ماری آنتوانت قبل از اعدام با گیوتین در میدان کنکورد توسط انقلابیون بوده است.

دلبری کردن رود سن و ابرهای زیبا. هر صبح و شام.

دلبری کردن رود سن و ابرهای زیبا. هر صبح و شام.

دریافت جواب ویزا

از اونجایی که پاسپورت شما در مدتی که منتظر جواب هستین پیش سفارت باقی می مونه اگر ساکن تهران نیستین میتونین با تهیه پاکت پستی پرداخت شده DHL پاسپورتتون رو درب منزلتون تحویل بگیرین.

اگر نمی خواین هزینه پستی بدین دقت کنین در مراجعه های چند نفره یا گروهی اگر نسبت خانوادگی بین درخواست کننده ها وجود نداره یا باید شخصا برای دریافت پاسپورت و جواب به سفارت مراجعه کنید یا همونجا فرمی رو پر کنید که به یک نفر وکالت داده میشه از طرف شما بره و پاسپورتتون رو بگیره.

در تاریخ دریافت جواب هم در پاسخ به درخواست ۳۰ روزه ما ویزای من و مریم به مدت ۴۰ روز در بازه ۵۵ روزه در پاسپورت چسبانده شده بود، البته اعلام شده بود حتما باید اصل رزرو هتل ها و بلیط بازگشت رو در فرودگاه به مامور مرزی ارائه بدیم.

متاسفانه در مورد رشید موضوع متفاوت بود و جواب منفی بود. البته با توجه به سن کمتر رشید و اینکه هنوز سربازی نرفته جواب منفی خیلی دور از انتظار نبود.

برای من هم یک کاغذ با لحن تحدید آمیز لای پاسپورت گذاشته شده بود که حتما باید اولین پنجشنبه بعد از بازگشت برای اعلام بازگشت به سفارت مراجعه کنم (خودم حدس می زنم علتش این بود که قبلا یه بار با درخواست ویزایی که از سفارت اسپانیا داشتم مخالفت شده بود و یا اینکه چون زمان درخواست ویزا مجرد بودم).

این مرحله هم یه مرحله عذاب آور بود که بعد از بازگشتمون از سفر مجبور شدم با وجود درد شدید سیاتیک و مشکل خیلی شدید مرخصی شخصا انجامش بدم (اونجا دو پسر جوان مجرد با شرایط مشابه خودم رو دیدم)، قبلش پاسپورتم رو برای دوستی در تهران ارسال کردم و ایشون به سفارت فرانسه مراجعه کرده بود اما نپذیرفته بودن و گفته بودن باید حتما خودم برم!

کاتاکومب، تونلهای اسکلتی. با سکوت و سکون در تضاد با پاریسِ پر تپش.

کاتاکومب، تونلهای اسکلتی. با سکوت و سکون در تضاد با پاریسِ پر تپش.

تاکید دوباره بر چک کردن آخرین تغییرات

در تجربه شخصی یکی از دوستانم، پس از اخذ تاریخ ملاقات و تهیه همه مدارک مورد نیاز دو روز مونده به وقت سفارت خیلی اتفاقی به سایت سر می زنن و متوجه میشن که مدارک مورد نیاز کمی تغییر کرده؛ مدارک رو اصلاح می کنن و ویزاشون رو راحت می گیرن. پس پیشنهاد می کنم همیشه اطلاعات به روز رو از سایت دنبال کنین.

کاخ ورسای و اینجا باغ ورسای. (احتمالا لویی شانزدهم اینجا توو بچگی هاش با یه قایق چوبی بادبانی روی این حوض بازی کرده🤔😋)

کاخ ورسای و اینجا باغ ورسای. (احتمالا لویی شانزدهم اینجا توو بچگی هاش با یه قایق چوبی بادبانی روی این حوض بازی کرده🤔😋)

آخرین تغییرات ویزای فرانسه از تاریخ ۲۷ تیرماه ۱۳۹۶

خوب فرانسه هم راه سایر کشورها رو رفت و از ۲۷ تیرماه مراحل جمع آوری مدارک و انگشت نگاری رو به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار کرد. شما دیگه اصلا نیاز نیست به سفارت فرانسه در خیابان نوفل لوشاتو مراجعه کنید و همه کارها توسط این مرکز انجام میشه.

برای دریافت نوبت (در بازه سه ماه قبل از شروع سفر) یک ایمیل به وی اف اس گلوبال و آدرس appointmentfrance@vfshelpline.com میفرستید. ایمیل به انگلیسی و باید شامل موارد زیر باشه:

 • نام و نام خانوادگی
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ تولد
 • تاریخ انقضای پاسپورت
 • ملیت
 • مذکر یا مونث بودن
 • تاریخ شروع سفر
 • شماره موبایل
 • ایمیل متقاضی برای دریافت تاریخ و ساعت تحویل مدارک

علاوه بر ۶۰ یورو هزینه ویزا باید ۲۵ یورو هم به شرکت وی اف اس گلوبال پرداخت کنید. همه وجوه نقدی دریافت میشه.

تغییراتی در مدارک مورد نیاز داده نشده فقط شناسنامه و ترجمش (انگلیسی یا فرانسوی) اضافه شده.

آدرس وی اف اس گلوبال: تهران، خیابان مقدس اردبیلی، مرکز خرید پالادیوم، طبقه ۱۱، مرکز ویزای فرانسه

تلفن مرکز ویزای فرانسه: ۰۲۱۲۷۶۷۴۰۰۰

کاباره قرن نوزدهمی مولن روژ 😻

کاباره قرن نوزدهمی مولن روژ 😻

روزی که به مرکز وی اف اس گلوبال برای تحویل مدارکتون رفتید حتما ایمیلی که بهتون وقت داده رو پرینت گرفته باشید، با نشون دادن اون از قسمت بازرسی رد میشید و وارد اتاق انتظار میشید. اونجا میتونید از خدمات فتوکپی و عکس پرسنلی استفاده کنید.

وقتی نوبتتون شد مدارک رو به کارمند وی اف اس گلوبال تحویل میدید. کارمندهای اونجا هیچ نقشی در نتیجه ویزای شما ندارند و فقط مدارک رو جمع آوری می کنند.

اگر فرم هاتون تکمیل نیست یا مدارکتون ناقضی داره به شما میگند. میتونید برید مدارک رو کامل کنید و دوباره وقت بگیرید یا یک برگه امضا کنید که با آگاهی از ناقصی مدارک پروسه اخذ ویزا رو شروع می کنید.

مرحله بعدی باجه پرداخت وجه یعنی ۶۰ یورو و ۲۵ یورو هست. مرحله آخر هم انجام انگشت نگاری و عکسبرداری دیجیتال هست و نهایتا رسید پرداخت وجه و پاسپورت رو به شما میدند.

کلیسای نوتردام با معماری بسیار زیبای سبک گوتیک

کلیسای نوتردام با معماری بسیار زیبای سبک گوتیک

غذای خوشمزه فرانسوی

غذای خوشمزه فرانسوی

میتونید توی این صفحه مراحل ویزا رو پیگیری کنید.

البته بعد از تصمیم گیری در مورد ویزای شما، نتیجه از طریق پیامک و ایمیل به شما اطلاع داده میشه.

این قسمت هم میتونید فرم ویزای شینگن فرانسه رو دانلود کنید.

مشخصات دقیق عکس ویزا رو هم اینجا میتونید ببینید.

ساعات کاری مرکز وی اف اس گلوبال برای اخذ مدارک ویزا از ۷:۳۰ صبح تا ۳ بعداز ظهر هست. اگر نوبتتون قبل از ۹ صبح هست چون پالادیوم ساعت ۹ باز میکنه باید از درب جنوبی توی خیابان عروضی وارد بشید.

ساعات دریافت پاسپورت ۷:۳۰ صبح تا ۵ عصر هست. ساعات پاسخگویی مرکز وی اف اس گلوبال هم مشابه ساعت های دریافت پاسپورت هست.

ما و پارک لوکزامبورگ..😇

ما و پارک لوکزامبورگ..😇

نویسنده: جاوید کاظم زاده عطوفی

مرداد ماه ۱۳۹۶

۹۰ دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ر
رضا عباس نامی
۲ روز پیش

باسلام و تشکر از اطلاعات خوب وجامعی که در اختیار گذاشتین؛ من به همراه همسر و پسرم قصد سفر به فرانسه رو در خرداد ماه۹۷ داریم آیا برای گرفتن وقت از vfs جهت تحویل مدارک به ازای هر نفر ایمیل جداگانه ای باید زده بشه؟؟ یا یک ایمیل کافیه؟البته برای پسرم ۶ سالشه می دونم نیازی به گرفتن وقت نیست.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ روز پیش

سلام دوست عزیز
یک ایمیل که مشخصات همه رو داشته باشه کافیه

پاسخ
پاسخ
ا
الياس
۹ روز پیش

سلام و عرض ادب
ممنون از اطلاعات مفيدتون
دعوتنامه اي كه دوستم برام فرستاده تا ١٠ مي، يعني ٢٠ ارديبهشت ٩٧ اعتبار داره. با اين اوصاف، حتي اگر امروز هم ايميل بزنم و درخواست وقت سفارت كنم، نود روز قبل از سفر اقدام نكردم، بلكه حدودا ٧٥-٨٠ روز قبل اقدام كردم. اين مشكلي ايجاد مي كنه؟ براي رفع مشكل كاري مي تونم بكنم؟
ممنون ميشم بزرگواري كنين و در صورت امكان زودتر جواب بدين.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ روز پیش

سلام
شما همین امروز ایمیل بزن، هیچ مشکلی نیست.

پاسخ
پاسخ
ب
بهناز
۱۰ روز پیش

سلام خوب هستيد؟من ميخواستم براي ويزاي شينگن توريستي فرانسه اقدام كنم.همه شرايط(مدرك تحصيلي-بيمه-سند ملكي) رو دارم.حتي گردش حسابم هم بالا هستش.ولي پول زيادي توي بانك ندارم و شنيدم حداقل بايد ٤٠ ميليون تو حسابم باشه.شنيدم كه ميتونم پرينت ٣ ماهه اقوام درجه ١ مثل برادر رو جاي پرينت حساب خودم ببرم.ميخواستم بدونم همچين چيزي واقعيت داره يا نه؟ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ روز پیش

سلام
بله میتونید

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۱۰ روز پیش

سلام
من از vfs سفارت هلند درخواست وقت كردم تاريخي كه داد خيلي دور بود ( زودتر وقت نداشتن) حالا اگه برم از فرانسه و چك كه اونها vfs هستن وقت بگيرم مشكلي نيست؟ هلند رو بايد كنسل كنم ؟ اگر اره بايد رو همون ايميل جواب بدم براي كنسل كردن؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ روز پیش

سلام
مشکلی که نیست ولی بهتره که ایمیل بزنید و کنسل کنید.

پاسخ
پاسخ
ر
روشنک
۱۰ روز پیش

سلام من و دونفر از دوستانم اول شهریور وقت مصاحبه داشتیم همه ی مدارکمون هم اوکی بود ولی متاسفانه با وجودمتاهل بودن، به هیچکدوممون ویزا ندادند. و مورد آخر یعنی شماره 9 رو تیک زدند ( قصد شما مبنی بر ترک کشورهای محدوده شنگن، پیش از اتمام موعد ویزای شمابرای سفارت محرز و اثبات نشده است.)
ما همگی کارمند یک ارگان معتبر هستیم بالای 15 سال سابقه کار و پرداخت بیمه داریم و حساب بانکی ها هم بالای 50میلیون و سند خونه (البته مهم نیست) موجود بوده.

ضمنا از مهرماه هم اعتراض هم دادیم ولی هنوز جوابی دریافت نکردیم .

پاسخ
پاسخ
ك
كوروش
۱۱ روز پیش

با تقديم سلام و ادب من بهمراه همسر و پسرم كه دانشجو و بيست و يك سال دارد ،درخواست ويزا توريستي از طريق vsf نموديم و تقريبا بعد از ده روز به من و همسرم ويزا داده شد اما به پسرم بعلت عدم اثبات بازگشت به كشور خود قبل از پايان اعتبار ويزا، ريجكت گرديد. در حال نامه نگاهي براي اعتراض و احتمالات مختلف هستيم.اما سئوالم اينست كه اگر بعلت عدم همراهي فرزند، من و همسرم نيز به مسافرت نرويم، چه عواقب احتمالي خواهد داشت.پيشاپيش از وقتي كه ميگذاريد صميمانه متشكرم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۱ روز پیش

سلام کورش جان
نه فکر نمی کنم سفر نرفتن عواقبی برای شما داشته باشه

پاسخ
پاسخ
ق
قاسم احمدي
۱۲ روز پیش

سلام از اينكه تجربتون رو در اختيار ما گذاشتيد سپاسگزارم يه سوال داشتم براي اخذ ويزاي فرانسه همه مدارك رو من دارم فقط سند مالكيتم گم شده و براي المثني اقدام كردم كه سه بار روزنامه كردم تقريبا ٦ ماه طول ميكشه تا صادر بشه البته كپي برابر اصلشو دارم بنظر شما با اين شرايط به مشكل بر نميخورم؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۱ روز پیش

سلام
داشتن سند ملکی خوبه ولی الزامی نیست.

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۱۴ روز پیش

با سلام
یه خانواده ۴ نفر هستیم ۲هفته پیش واسه ویزای فرانسه اقدام کردیم ریجکت شدیم.اگه اعتراض بزارم اثری داره یا نه.
محبت کنید راهنمایی کنید ممنون میشم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۳ روز پیش

سلام سعید جان
همونطور که نتیجه ویزا غیرقابل پیش بینی هست، نتیجه اعتراض هم همینطوره

پاسخ
پاسخ
ر
ریحانه
۱۷ روز پیش

سلام و روز بخیر
من سوم بهمن ماه نوبت سفارت داشتم الان یه ایمیل واسم اومده به این صورت
Processed application ......... is ready for collection at the France Visa Application Centre Tehran, during working hours.
میشه راهنمایی کنین چیکار باید بکنم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۷ روز پیش

سلام ریحانه جان
این یعنی جواب ویزا و پاسپورت شما آمادست. برید وی اف اس و پاسپورتتون رو تحویل بگیرید.

پاسخ
پاسخ
ر
ریحانه
۱۷ روز پیش

من تهران نیستم و برای پست پاسپورتم یه هزینه ای به اونا پرداخت کردم. یعنی ممکنه که ریجکت شده باشم؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۷ روز پیش

خیر، نتیجه مشخص نیست تا وقتی پاسپورت به دستتون برسه. اگر هزینش رو دادید پاسپورت براتون پست میشه و نیازی به مراجعه نیست.

پاسخ
پاسخ
ر
ریحانه
۱۶ روز پیش

بسیار ممنون از پاسخگویی شما

پاسخ
پاسخ
ر
ریحانه
۱۴ روز پیش

با سلام به همه دوستداران سفر. من بهترین شغل رو تو ایران دارم و پسرم رو همراه خودم نمی بردم با اینکه حضانتش دست خودم بود و مدارکم هم کامل بود. ولی متاسفانه ویزای من ریجکت شد و علت اون رو عدم بازگشت زدن. خیلی ناراحت کننده ست که سه چهار ماه وقتتو مغزتو مشغول یه موضوعی بکنی بعد جواب منفی بشنوی. این سفر برای من خیلی مهم بود ولی خب چه میشه کرد. باید به زندگی ادامه داد. روز همگی خوش

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۴ روز پیش

خیلی ناراحت شدم. امیدوارم این باعث نشه دلسرد بشین و باز هم به سفر ادامه بدین

پاسخ
پاسخ
ر
ریحانه
۱۲ روز پیش

راستش انقد خیالم راحت بود که ویزام اوکی میشه که به سفر به جای دیگه اصلا فک نکردم ولی خب میشه جایگزین کرد. من فقط یه سفر کاری به دبی داشتم که پسرم هم با خودم بردم به نظر شما چه کشوری تو این فصل مناسب هست؟ و اینکه به من دو ماه وقت اعتراض به رد ویزا دادن. چند تا سوال دارم. اگه میشه راهنمایی کنین.
1- نامه اعتراض به زبان فرانسه باشه یا انگلیسی کافیه؟
2- خودم باید بنویسم یا فرمت خاصی داره؟
3- به سفارت فرانسه باید ارسال کنم یا همون کارگزارشون تو پالادیوم؟
4- بجز مدارکی که براشون میزارم که مجددا بررسی کنن پاسپورتم هم باهاش بفرستم یا نیازی نیست؟
ببخشید سوالام زیاد شد. ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۱ روز پیش

اطلاع دقیقی از پروسه اعتراض ندارم ولی باید توی وبسایت سفارت فرانسه یا توی وبسایت وی اف اس باشه. تا جایی که میدونم نیازی به فرستادن پاسپورت نیست.

پاسخ
پاسخ
م
مونا
۱۸ روز پیش

سلام مادر من برای 13 اسفند وقت سفارت دارند و باز نشسته هستند. از طریق دعوت نامه ای که دوستشون فرستاده داریم اقدام میکنیم. من چنتا سوال دارم اول اینکه فیش اخرین حقوق کافی هست/؟ و اینکه کدوم فرم درخواست رو باید پر کنیم چون دعوتنامه از طرف دوست هست نه خانواده. و اینکه چه مقدار پول باید تو حساب باشه و در اخر آیا بیمه مسافرتی حتما لازمه؟ مرسی :)

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۷ روز پیش

سلام موناجان
سه فیش حقوقی آخر
یک فرم بیشتر وجود نداره
بله بیمه مسافرتی الزامیه

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۱۸ روز پیش

سلام احمد جان
ممنون بابت اطلاعات خیلی خوبی که ارایه دادی. من برای شرکت در مراسم عروسی یکی از دوستام درخواست نوبت سفارت دادم و برای اخر اسفند نوبت مصاحبه گرفتم. من انگیزه سفرم رو چی باید اعلام کنم؟ توریستی یا بگم میخوام برم عروسی دوستم؟ دوستم ایرانیه و همسرش خارجی و مراسم عروسیشون تو پاریسه
اگه بگم میخوام برم عروسی دوستم باید ثابت کنم که فلانی دوستم هست و حتما باید دعوتنامه داشته باشم؟

پاسخ
پاسخ
M
Mehdi
۱۹ روز پیش

سلام ما داريم ويزا يكساله ميگيريم كه اژانس برايمان وقت گرفته بود ١ ميليون از ما گرفته والان درخواست ١ ميليون ديگه ميكنه وبا توجه به اينكه ١٠ روز ا ز رفتنمون گذشته ومدارك را داديم اژانس ميگه اگر اين پول را ندهيد نامه ميزنيم به سفارت وويزا تون را ميگوييم كنسل كنن ايا ميتونه اين كار را بكنه لازم به تذكر است كه ما ١ ماه و٦ ماه را قبلا گرفته بوديم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۹ روز پیش

سلام مهدی جان
اطلاعی از روابط آژانس با سفارت ها ندارم

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۲۰ روز پیش

سلام ، دوستان من هفته دیگه وقت سفارت دارم،کسی می دونه ترجمه شناسنامه برای تمام صفحات لازمه یا فقط صفحه اول؟
ممنون میشم اگه زود جواب بدید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۰ روز پیش

سلام
وقتی شناسنامه رو برای ترجمه میدید تمام صفحاتش ترجمه میشه

پاسخ
پاسخ
ا
ازیر
۲۱ روز پیش

سلام
ممنون از مطالب بسیار ارزنده و مفیدتان
بنده میخاستم تعطیلات نوروز برم اروپا برای این کار کلیه مدارک درخواستی شش ماه فیش حقوق.سوابق بیمه.دو گواهی از اداره مربوطه یکی مرخصی و دیگری میزان درامد .سند ازدواج .شش ماه پرینت بانکی . رزرو هتل.رزرو پرواز .نامه تمکن و...۲۵ دی وقت داشتم همه رو تحویل دادم متاسفانه ۵ بهمن نامه ایی به همراه پاسپورت رسید که طبق بند ۸ هدف سفر مشخص نیست ریجیکت شدم....چند سوال دارم آیا میتونم اعتراض کنم و نتیجه داره؟ ایا میشه یه هفته بعد درخواستم رو به سفارت فرانسه ارائه بدم لطفا راهنمایی بفرمایند
با سپاس از توجه تان

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۰ روز پیش

سلام دوست عزیز
متاسفم نتونستید ویزا بگیرید. نحوه اعتراض توی اون برگه نوشته شده، اگر نبود توی وبسایت وی اف اس نحوه اعتراض به نتیجه هست. از نتیجه بخش بودن اعتراض اطلاعی ندارم.

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۱ ماه پیش

سلام وقتتون بخیر.
من به همراه پدر و مادرم برای تعطیلات نوروز ۹۷ از طریق آژانس هواپیمایی اقدام کردیم و ۲۵ بهمن هم سفارت بهمون وقت داده. میخواستم بدونم چون در قالب تور مسافرتی داریم این سفر رو میریم و در حین سفر تور لیدر همراهمون هستش، ارائه برنامه سفر به سفارت لازمه یا اینکه خود آژانس برنامه ای رو ارائه میکنه.
مرسی از مطالب مفیدتون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۱ روز پیش

سلام محمد جان
این سوال رو باید از آژانسی که تور رو خریداری کردید بپرسید. قاعدتا وقتی تور خریداری می کنید وظیفه آژانس هست که کلیه کارهای مرتبط با ویزا رو هم انجام بده

پاسخ
پاسخ
a
ana
۱ ماه پیش

سلام ببخشید من چند تا سوال داشتم واسه درخواست اولیه برای ویزای توریستی فرانسه که باید ایمیل بزنیم من و پدرم باید دو تا ایمیل جداگانه بزنیم یا اینکه مشخصاتمونو تو یه یه ایمیل بفرستیم؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲۱ روز پیش

سلام
مشخصات همه در یک ایمیل

پاسخ
پاسخ
ن
نرگس
۱ ماه پیش

سلام، شما میدونید که مدت اعتبار دعوتنامه چقدر است؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام
توی دعوتنامه از فرانسه بازه زمانی که میزبان شما رو دعوت کرده دقیق مشخص شده.

پاسخ
پاسخ
ن
نفيسه
۱ ماه پیش

سلام. درخواست ويزاي كوتاه مدت فرانسه من رد شده، و علت رد رو هدف و شرايط اقامت مورد نظر گفتن. من دعوتنامه از طرف يكي از دانشگاه هاي فرانسه داشتم، تو اين دعوتنامه اشاره شده بود كه محل اقامت منو اين دانشگاه تامين كرده، ولي دعوتنامه تو شهرداري اون شهر به امضا و تاييد نرسيده، آيا بايد هتل هم رزرو مي كردم؟ يا اينكه دعوتنامه بايد تو شهرداري اون منطقه تعييد مي شد؟
و ديگه اينكه آيا اعتراض كنم؟ يا دوباره اقدام به ويزاي فرانسه بكنم؟
اگه قراره كه اعتراض كنم مدرك رزرو هتل هم بزارم؟

پاسخ
پاسخ
ف
فرناز
۱ ماه پیش

یکی از دوستان در مورد مدارک فرانسه سوال کرده بودن با اجازه ی ادمین چون تازه اقدام کردیم میخاستم پاسخ بدم .
برای فرانسه هیچ سند ملکی نیاز نیست .اگر هم ببرید بر میگردونن .بیمه و پرینت گردش حساب روزانه خیلی مهم هست برای هر کس جدا .و ترجمه ها نیازی به مهر دادگستری نداره .مثل ما که ناشی بودیم و هزینه ی اضافی برای مهر دادگستر ی و ترجمه ی سند ملکی دادیم.رزرو هتل خیلی مهم هست سعی کنید از جای معتبر رزرو کنید چون حتما از هتل استعلام گرفته میشه .و بعد از دادن مدارک حساب بانکی رو تا دو هفته خالی نکنید.

پاسخ
پاسخ
ف
فرناز
۱ ماه پیش

با سلام مجدد .من خوشبختانه دیروز ویزای فرانسه به دستم رسید.مجدد تشکر میکنم از ادمین محترم .واقعا مطالب اینجا خیلی به من کمک کرد و جرات داد.اولین بار بود که اقدام به ویزا کرده بودیم و البته امتیاز مثبت ما این بود که بچه ها رو نمیبردیم .
الان سوالی که داشتم من میتونم از سایتهای اینترنتی خرید بلیط و رزو هتل (مثل ... )اقدام به خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل کنم .به مشکلی بر نمیخورم؟ .از بوکینگ باید کردیت کارت باشه که من ندارم.
البته منظور من بیشتر پروازهای بین فرانسه و المان و المان و اتریش هست.
خوشحال میشم با راهنمایی های مفید شما دوباره جرات بیشتری بگیرم و خودم رو اماده ی یک مسافرت با خیال اسوده کنم.
ارزوی موفقیت برای همه دارم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام فرناز جان
خوشحالم تونستید ویزا بگیرید. بله سایت های ایرانی زیادی الان هستند که میتونید بلیط و هتل تهیه کنید ولی از اونجایی که من استفاده نکردم نمیتونم توصیه کنم و نظری بدم. حتما چک کنید اون شرکت دفتر و تلفنی در ایران برای پاسخگویی داشته باشه.

پاسخ
پاسخ
ف
فرناز
۱ ماه پیش

با سلام و تشکر از مطالب مفید.
من هم با جراتی که از این سایت گرفتم خودم اقدام به گرفتن ویزا کردم .چه پولهایی که فقط برای گرفتن وقت سفارت میخاستن.27 دسامبر وقت داشتیم .الان 19 روز هست که هنوز جوابی نگرفتیم.موقع ارسال ایمیل یا پیام جواب رو میگن که مثلا ریجکت شدید یا نه؟
تماس هم گرفتم گفتن از طریق سایت پیگیری کنید ولی پیام نامعتبر رو میده.چند روز دیگه میتونم منتظر باشم یا به خود شرکت مراجعه کنم.
و اینکه شماره رفرنس ما اونی هست که در پیام فرستادن یا همون ایدی نامبر هست؟؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام وقت شما بخير
نگران نباشيد
يك ريفرنس نامبر در رسيد شما براي شما ثبت شده از طريق ان مي توانيد از قسمت فرانسه شركت وي اف اس پيگيري كنيد
تلفني مطمنا اين شركت بر اساس سياست خود به شما پاسخي نخواهد ارائه داد .
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ ماه پیش

سلام فرناز جان
توصیه می کنم به وی اف اس مراجعه کنید

پاسخ
پاسخ
ح
حسین زاده
۱ ماه پیش

من درتاریخ 8دسامبر وقت سفارت رفتم وجواب بنده 21 دسامبر اومد من خودم که مدیر عامل شرک ت هواپیمائی هست ومدارک اژانس را فرستادم متجب هستم چرا ریجکت شده بنده با خانواده بودم میخاستم بگم نامه که برای اعتراض میخام بفرستم چگونه باشد

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام وقت بخير
مطمنا دليل رد شدن شما
مشخص نبودن دليل سفر و تضمين بازگشت به سفر بوده !
خانواده همراه بودن يكي از موضوعاتي است كه سفارت ها حساسيت دارند .
سن فرزندان مهم است و .....
مطمنا مي توانيد اعتراض كنيد ، در برگه اي كه افسير به شما دلايل رد شدن را اعلام كرده مي توانيد نحوه اعتراض را متوجه شويد
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
س
سیامک
۲ ماه پیش

سلام من و همسرم و دختر ۵ساله برای ۷ روز مسافرت به پاریس میخواهیم اقدام کنیم حال سئولاتی برام پیش اومده لطفاً راهنمایی کنید سپاسگزاریم ۱ - من و همسرم هر کدوم سند ملک داریم آیا ارائه بدهیم بهتره ۲- با توجه به اینکه فرزندم با ما سفر میکنه آیا باز رضایت نامه محضری نیاز است ۳- من کارمند شهرداری که خصوصی و دولتی هم نیست نهاد عمومی میباشد هستم وهمسرم کارمند فرودگاه مهرآباد حال باید مدارک مربوط به دولتی رو ارایه بدم یا خصوصی ۴- آیا تمامی مدارک جهت ارائه باید ترجمه رسمی باشد ۵- جهت اخذبیمه مسافرتی از چه طریق اقدام کنم از شما بینهایت سپاسگزارم

پاسخ
پاسخ
ف
فاطیما
۲ ماه پیش

سلام!
من دانشجوی سال آخر معماری هستم و مجرد ...
عکاسی حرفه ای و رسمی تو حوزه سینما و موسیقی انجام میدم و تو یه شرکت مهندسین مشاور هم مشغول هستم و تمام شرایطم تقریبن اوکی هست ولی به خاطر مجرد بودن و اینکه تا به حال سابقه سفر نداشتم چقدر احتمال داره اکسپت شم ؟ البته دوستان نزدیکم اونجا ساکن هستن ولی به خاطر سخت بودن کارای دعوتنامه میخوام خودم اقدام کنم

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۲ ماه پیش

سلام حسین هستم تصمیم دارم برای عید با همسر و دخترم بریم ایتالیا حساب بانکی و گردش حسابم خوبه بیمه هم 10سال متوالی دارم و اینکه شغلم فنی هست، آزاد،
نامه مشغول به کار هم دارم برای سفر های خانوادگی سختگیری میکنند ممنون میشم پاسخ بدید

پاسخ
پاسخ
م
مرتضی
۲ ماه پیش

سلام وقتتون بخیر.ببخشید گفتین دوستتون ریجکت شده بخاطر سن کمش و نرفتن سربازی ؟ منو دوستم 23 سالمونه و سربازی نرفتیم ولی 7 تا کشور رفتیم (ترکیه گرجستان امارات هند تایلند چین سنگاپور) بنظرتون اقدام کنیم یا ریجکت میشیم ؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

با احترام
كشورهاي مانند تايلند، سنگاپور ، گرجستان و حتي دبي امتياز خاصي براي انها قائل نيستند. چون به راحتي به تمامي كشورها ويزا مي دهند و خيلي از كشورها نياز به اخذ ويزا براي ورود به اين كشورها ندارند

پاسخ
پاسخ
ن
نهاد
۲ ماه پیش

ببخشید من دوازدهم نوامبر امسال نوبت سفارت فرانسه داشتم رفتم پاساژ پالادیوم انگشت نگاری وعکس جدید وهمه رو تموم کردم بعد از پانزده روز که باید جواب ویزا میومد زنگ زدن گفتن مدارکت ناقصه فیش حقوقیتو بفرست با یک تمکن مالی وگردش حساب بروز شده من هم دوباره مدارک رو فرستادم از اون موقع تا حالا جوابی نیومده بنظرتون امکان مثبت یا منفی بودن ویزا کدومش زیادتره وچرا اینقدر طول کشیده در ضمن متاهل هستم دوتا بچه دارم ویزای توریستی تنهایی میرم مدارکمم کامل بود از هر لحاظ

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۲ ماه پیش

من روز چهارشنبه( 15 آذر) ایمیل زدم برای 29 اسفند. شنبه(18 آذر ) جواب ایمیل اومد برای 3 اسفند نوبت داده بودن. یعنی سه روزه جواب ایمیل اومد

پاسخ
پاسخ
ب
بیتا
۲ ماه پیش

سلام ممنون از توضیحات کاملتون. همسر من واسه کنفرانس دعوت شده به المان ولی المان دیر وقت میده که ما گفتیم از فرانسه شینگن بگیره ایشون گواهی مالی و قرارداد از شرکت معتبر از ایران و من هم ایران میمونم سند خونه هم داریم رو داره. به نظرتون چقدر امکان صدور ویزا شینگن از فرانسه رو میدن بهش؟چون المان هنوز وقت اعلام نکرده متاسفانه...چند روزه از تحویل مدارک ویزا میاد؟

پاسخ
پاسخ
ع
علوی
۳ ماه پیش

سلام
جهت ویزا فرانسه حتما سند ملکی لازمه ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
خیر

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ ماه پیش

سلام خدمت احمد آقای گل چند وقته خبر جدید تو کانال و سایت نذاشتید
در رابطه با سفر بین شهرهای فرانسه مثلا از پاریس به مارسی با توجه به اینکه چیپ فلایت نمیتونم استفاده کنم چون دوتا بگ دارم ارزون و بهترین روش چی پیشنهاد میدید؟ آیا داخل TGV میتونم دوتا بگ رو ببرم؟

پاسخ
پاسخ
گ
گردشگر
۳ ماه پیش

سلام من و خانواده ام ۱۴ آبان ریجکت شدیم از سفارت فرانسه میخوام بدونم که به چه نحوه ای میشه اعتراض به ریجکتی ویزامون ارسال کنم لطفا راهنماییم کنید

پاسخ
پاسخ
م
مریم
۳ ماه پیش

سلام , ببخشید امکانش هست که یک نمونه نامه ای که از محل کار باید بگیریم که در اون ذکر کرده باشه که اجازه مرخصی داده بهمون رو بزارید تو سایتتون لطفا
مرسی

پاسخ
پاسخ
آ
آتنا
۳ ماه پیش

سلام من و همسرم قصد سفر ب فرانسه اول مرداد داریم دایی من اونجا زندگی میکنه و میتونه برامون دعوتنامه ارسال کنه. میخواستم ببینم آیا دعوتنامه تاریخ مشخصی داره و باید قبل از درخواست وقت سفارت به دستم برسه یا در زمان تعیین وقت با خودمون ببریم سفارت؟ و اینکه من کی اقدام کنم برای تعیین وقت که بتونم اول مرداد فرانسه باشم. و اینکه وجود دعوتنامه شانس دریافت ویزا را بیشتر میکنه یا نه؟ ممنون میشم راهنمایی فرمایید.

پاسخ
پاسخ
ا
انا
۳ ماه پیش

سلام
در مورد مدارك مورد نياز گفتيد فيش واريزي حقوقي من منظورتون رو متوجه نشدم يعني فيشي كه شركت واريز ميكنه حقوق رو نامه اي از طريق شركت بگيريم ، يا پرينت حساب بانكي كه حقوق واريز شده؟ ممنون از اطلاعات مفيدتون

پاسخ
پاسخ
م
محسن
۳ ماه پیش

با سلام و تشکر از اطلاعات صحیح و عالی شما
چند تا سوال داشتم
1) من یک بار سفر ایتالیا داشتم و انگشت نگاری شدم. نیازی هست شخصا مراجعه کنم یا همسرم مدارکم رو ببره کفایت میکنه؟
2) 2 ماه دیگه تاریخ دعوت نامه ما تمام میشه . اتفاقا ما هم دو ماه دیگه میخواییم بریم. وقت سفر الزاما باید توی همون تاریخ دعوت نامه باشه؟

پاسخ
پاسخ
م
مهزاد
۳ ماه پیش

سلام. باتشکر ویزا بعداز چند روز از تحویل مدارک صادر میشود.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۳ ماه پیش

با احترام
ویزا در صورت تایید شدن از سفارت بین ۱۰ تا ۱۴ روز بستگی به نوع درخواست ویزای شما داره
موفق باشید .

پاسخ
پاسخ
ن
نرمين
۴ ماه پیش

با سلام از توضيحات كاملتون متشكرم ما وقت سفارت فرانسه داريم براي دو ماه بعد فقط يه سوال ذهن منو اشفته كرده و استرس ميده بهم اقاي احمد شما ترجمه بيمه تاميين اجتماعي رو هم با خودتون برده بودين براي سفارت فرانسه ؟؟؟اين بيمه بايد از همون جايي كه گواهي اشتغال به كار مياريم باشه يا فرقي نميكنه ميتونه از يه شركت ديگه يا شخصي هم باشه؟؟؟ ممنون ميشم به سوالم جواب بدين🙏🏻🙏🏻🙏🏻

پاسخ
پاسخ
ج
جاوید
۳ ماه پیش

اولا که در مدارک نگفته بیارین، اما به عنوان مدرک تکمیلی ممکنه مفید باشه ( من که نبردم)
دوما اگر هم قرار باشه ببریم نیازی به ترجمه نداره، مثل سایر مدارک میشه فارسی ارائه بشه
البته الان که برون سپاری هست نمیدونم شرایط چجوری میشه

پاسخ
پاسخ
ن
نرمين
۴ ماه پیش

سلام مرسي از تجربياتي كه گزاشتين
منم يه سوال دارم و وقت سفارت فرانسه رو گرفتيم ميخوام بدونم ضمن اوردن گواهي اشتغال به كار بيمه هم صروري هست ؟؟يعني از اون شركن كه كار ميكنيم بايد بيمه باشيم يا لزومي نداره شخصي هم باشه بيمه ميشه؟؟يا اصلا كلا بيمه لازم نيست فقط بيمه مسافرتي كفايت ميكنه ؟؟شما بيمه ارائه كردين؟؟منظورم بيمه تامين اجتماعي؟؟؟سپاس

پاسخ
پاسخ
ز
زهره
۴ ماه پیش

با سلام و تشكر از اطلاعات مفيدتون. من دو تا سوال دارم. يك اينكه من و همسرم كه دو نفر هستيم آيا بايد يك ايميل درخواست وقت براي هردو بزنيم يا دو ايميل جداگانه؟
سوال دوم اينكه آيا مدارك رو خودمون به انگليسي ترجمه كنيم كافيه يا حتما بايد ترجمه رسمي با مهر دادگستري باشه؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
و
ونه
۴ ماه پیش

سلام
ممنونم ازينكه انقدر دست و دلبازانه اطلاعاتتون رو در اختيار ديگران قرار ميديد كه واقعا من تو هيچ سايت ديگه اي نديده بودم
لطف ميكنيد فرمت ايميلي كه من براي گرفتن وقت مصاحبه فرانسه بايد بفرستم رو بهم بگيد
مشابه نامه باشه؟يا فقط اطلاعات خواسته شده رو بزنم
مثلا بنويسيم name جلوش اسممو بزنم؟
ببخشيد من اولين باره اقدام ميكنم زياد سر در نميارم

پاسخ
پاسخ
ف
فریور
۴ ماه پیش

دورد بر شما و ممنون از اطلاعات کامل و جامع فقط یک سوال داشتم . ترجمه قبض اب و برق و ... باید رسمی باشه یا معمولی هم اوکی هست ؟

پاسخ
پاسخ
س
سعیده
۴ ماه پیش

سلام و وقت بخیر و تشکر بسیار زیاد بابت سایت فوق العاده تون
من و همسرم میخوایم برای نوروز سفری به اروپا داشته باشیم و واقعا موندم از کدوم سفارت اقدام کنیم که بهتر باشه و ایامیشه از سفارت هلند و فرانسه همزمان وقت گرفت؟ و از هر کدوم که موفق شدیم سفرمون رو انجام بدیم یا خیر؟با تشکر فراوان

پاسخ
پاسخ
ح
حسن
۴ ماه پیش

سلام من نظر خودم رو بگم فرانسه و هلند هر دو از طریق وی اف اس اقدام میشه کرد و حین تحویل مدارک پاستون رو هم میگیرن پس عملا نمیشه همزمان برای این دو تا اقدام کرد

پاسخ
پاسخ
ش
شهلا
۶ ماه پیش

سلام
من درخاست ویزام ریجکت از سفارت فرانسه . آیا می تونم درخاست بازنگری بدم ؟ یا تمکیل مجدد مدارک. حدسم این هست فاصله درخواستم تا زمان مسارفتم زیاد بوده. وقت سفارتم اردیبهشت بود اما مدارکم برای شهریور. یکم متوجه شدم همونجا براشون جای سوال هست. اما فک کردم قانع شدن. حالا چه پیشنهادی دارید. با توجه به اینکه خیلی از آژانهسای مسافرتی گفتن که دیگه برای من اقدامی انجامم نمیدن. بعضی هم گفتن تا 6 ماه دیگه هیچ کاری نباید کرد؟؟

پاسخ
پاسخ
ف
فاطمه
۶ ماه پیش

با سلام و تشكر بابت توضيحات كامل و راهنمايي خوب شما
من پارسال ويزا شنگن گرفتم با دختر دو ساله و نيم ام
امسال هم ميخوايم در خواست بديم البته با همسر و دخترم
در مدارك پارسال نامه محل كارم فارسى بود و بدونه ترجمه تحويل دادم!!! آيا جديدا نامه محل كار بايد انگليسى باشه؟!
و مدارك جديد غير از شناسنامه و ترجمه اش چيز ديگه اى اضافه شده؟!
و اينكه لطف ميكنيد دارالترجمه اى كه مورد تائيد سفارت باشه سمت شمالغرب بهم معرفم كنيد. چون دارالترجمه اى كه پارسال رفتم كنار سفارت بود

خيلى ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام دوست عزیز
تمام دارالترجمه های رسمی میتونند مدارکتون رو ترجمه کنند.

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۶ ماه پیش

سلام و عرض ادب
توی قسمتی که مربوط به شرایط ویزا هست اشاره ای به پرینت حساب بانکی و گواهی تمکن کرده بودین. میخواستم ببینم اگه امکان داره توضیح بدین که این گردش حساب چقدر طی چه مدت باید باشه و در آخر چقدر باید توی حساب مونده باشه؟
البته بنده متوجه شدم که این توضیحات مربوط به تجربه خودتون نیست ولی خوب شما خودتون ید طولایی در گرفتن ویزای شنگن دارین.
ممنون از لطقتون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام محمد جان
قسمت ویزای هلند رو ببینید. فرقی با فرانسه نداره.

پاسخ
پاسخ
ب
بهار
۶ ماه پیش

ممنون از به اشتراک گزاری تجربیاتتون شاد باشید سلامت

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سپاس از لطفتون

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۶ ماه پیش

احمد جان سلام
در سایت یاتا چیزی در مورد لغو ویزای صربستان اومده یا خیر؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام رضا جان
سفرنامه صربستان رو مطالعه کنید.

پاسخ
پاسخ
ا
امین
۶ ماه پیش

درود..مرسی که با این جزییات روند صدور ویزا رو شرح دادید. واقعا کامل بود.
اما یه چیزی به ذهنم اومد اینه که چرا بعضی از هموطنان ما در گذشته کار رو به جایی رسوندن که اینقدر شرایط ویزا سخت بشه. من همیشه میگم مهاجرت غیرقانونی از قانونی سختتر شده.. الان کسی که توریست واقعی باشه کارش سختتر از اونایی هست که با جعل و دروغ میرن اروپا و پناهنده میشن.
آیا همش رو باید بندازیم گردن دولت و حکومت؟ آخه همین دیروز دیدم زیر یه پست در فیسبوک که مربوط بهخبر لغو ویزای صربستان برای ایرانی ها بود یه عده از هموطنان داشتن نقشه میکشیدن که برن صربستان و اونجا از مرز رد بشن(که اتفاقا گفته میشه بسیار سخت و تقریبا غیرممکن هست) و برن به اروپای غربی پناهنده بشن, یعنی اینقدر ما مردم شریفی هستیم! بعد یکی اومد بهشون اعتراض کرد که شهرت ایرانی ها رو خراب نکنید..بعد همگی بهش فحش میدادن و طلبکار هم بودن.
خدا شاهده من بخاطر این شرایط سخت و احساس تحقیر شدن بخاطر سختگیری در شرایط ویزا قید سفر به اروپا رو زدم و همیشه مقاصد دیگه رو انتخاب کردم.
به هر حال امیدوارم که اتفاقات آینده به نحوی باشه که ما هم به سطح مملل خوشبخت دنیا برسیم تا با این مصایب روبرو نشیم و بیش از این تحقیر نشیم.

باز هم سپاس

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام امین جان
بله متاسفانه مهاجرهای غیرقانونی کار رو برای افرادی که فقط قصد گردش دارند خیلی سخت کردند.

پاسخ
پاسخ
ه
هانيه
۶ ماه پیش

سلام ممنونم بابت اطلاعات فقط يه سوالي كه برام پيش اومده اينه كه زباني كه باهاتون مصاحبه ميكنن چيه فرانسه ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام هانیه جان
زبان شیرین فارسی

پاسخ
پاسخ
m
maryam
۶ ماه پیش

با درود
سایت و مطالب شما بسیار مفید و ارزنده میباشد. از شما سپاسگذارم که تجربیات خود در اختیار ما میگذارید. من میخواهم برای نخستین بار شخصا برای ویزای توریستی فرانسه اقدام کنم. میتونم از شما خواهش کنم نمونه فرمت ایمیلی که باید برای وی اف اس گلوبال ارسال نمایم ( جهت نوبت دهی) برای اینجانب به ادرس ایمیلم ارسال نمایید؟ البته اگر برایتان مقدور میباشد.

پاسخ
پاسخ
ش
شیری
۶ ماه پیش

سلام
دوست عزیز بسیار سپاسگزارم بابت اطلاعات بروز وجامعی که ارائه کردید

پاسخ
پاسخ
م
مرتضی
۶ ماه پیش

درود بر شما احمد جان
و سپاس از جاوید عزیز برای به اشتراک گذاشتن این تجربه عالی

پاسخ
پاسخ