سفرنوشت

چطور ویزای شینگن فرانسه گرفتم، اردیبهشت ۱۳۹۶

فرانسه

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۱/۲۷: مراحل درخواست ویزا فرانسه از فروردین ۹۷ تغییراتی کرده که قسمت های مربوطه رو به روز کردم.

مقدمه

فرانسه یکی از مقاصد بسیار محبوب برای گردشگری هست و در مورد ویزاش سوالات بسیاری از من شده. فرانسه رو دیدم ولی نه با ویزای فرانسه، با ویزای شینگن سایر کشورها. اطلاعات کمی در مورد ویزای فرانسه داشتم و دوست داشتم کسی که خودش این تجربه رو داشته برای من و همراهان سفرنوشت بنویسه.

خوشبختانه دوستم جاوید امسال موفق شد ویزای فرانسه رو بگیره و تقاضای من برای نوشتن راهنما و مراحل ویزای فرانسه رو قبول کرد.

توی این راهنما توضیحی در مورد اینکه ویزای شینگن چی هست، انواعش چیه و با ویزای شینگن به چه کشورهایی میشه سفر کرد داده نشده و این اطلاعات کلی رو میتونید در ویزای شینگن هلند بطور مفصل بخونید. اینجا جاوید در مورد ویزای شینگن فرانسه نوشته.

احمد

دعوتنامه از فرانسه

طبق تصمیم و برنامه ریزی قبلی به همراه مریم (همسر عزیزم) و رشید (دوست خوبم) از تابستان ۹۵ برای سفر در نوروز ۹۶ به اروپا شروع به تحقیق برای ویزا کردیم و به عنوان یه منبع خوب و نسبتا کامل (در ادامه توضیح میدم چرا نسبتا) از سایت سفارت فرانسه اطلاعات به روز و مدارک مورد نیاز رو دریافت کردیم. از اونجایی که قصد داشتیم از دوستی فرانسوی (ساکن یک روستا در نزدیکی شهر لیون در فرانسه) دعوتنامه بگیریم ضمن مکاتبه با ایشون مدارک مورد نیاز که اسکن کپی پاسپورتها و اسکن ترجمه انگلیسی یکی از قبوض پرداختی (آب، برق، گاز یا تلفن، همه شون قبولن) به آدرسی که توش ساکن هستیم به همراه مشخصات شخصی بود رو از طریق ایمیل برای دوستم ارسال کردیم و ایشون با مراجعه به دفتر شهرداری با پرداخت هزینه ۳۰ یورو برای هر نفر و طی مراحل اداری دعوتنامه ها رو دریافت و برای ما ارسال کرد که پس از حدود یک هفته به دست ما رسید.

برج ایفلِ با ابهت، حاصل نمایشگاه جهانی ۱۸۸۹ به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه. ساخت گوستاو ایفل.

برج ایفلِ با ابهت، حاصل نمایشگاه جهانی ۱۸۸۹ به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه. ساخت گوستاو ایفل.

دریافت وقت سفارت فرانسه

از اونجایی که دریافت نوبت مصاحبه در سفارت فرانسه از طریق ایمیل انجام میشه و سفارت اعلام کرده بود که باید ایمیلی که برای درخواست نوبت ارسال میشه بین ۹۰ روز تا ۴۵ روز مانده به تاریخ سفر ارسال بشه و در غیر این صورت ایمیل بررسی نمیشه ، پس صبر کردیم و تقریبا ۹۰ روز مانده به وقت سفر نسبت به ارسال ایمیل اقدام کردیم و بعد از دو روز ایمیلی از طرف سفارت دریافت کردیم که در کمال ناباوری اعلام کرده بود برای تاریخ مورد تقاضای ما (یعنی ایام عید - ۱۰ مارچ تا ۱۰ آوریل) به دلیل شلوغی وقت مصاحبه داده نمیشه و ما باید برای تاریخی بعد از این ایام اقدام به درخواست کنیم.

به غیر از مشکل مرخصی در ایام غیر از عید، تاریخی که دعوتنامه ما داشت می گذشت و همه زحماتی که دوستمون برای دریافت دعوتنامه کشیده بود و هزینه ها به باد می رفت، پس خیلی تلاش کردیم در تماس با سفارت بتونیم متقاعدشون کنیم که بهمون وقت مصاحبه بدن که از طریق ایمیل جوابی نگرفتیم ، از اون جایی که سفارت در خصوص ویزا هیچ تلفنی رو جواب نمیده و تماس تلفنی به سفارت فقط برای شهروندان فرانسه مقدوره (تلفن سفارت فرانسه ۰۲۱۶۴۰۹۴۰۰۰) از یه دوست فرانسوی در ایران خواستیم زحمت تماس رو بکشه که در جواب ایشون سفارت گفته بود با توجه به حجم خیلی خیلی زیاد درخواست که انتظارش رو نداشتن واقعا براشون امکان نداره، باز هم نا امید نشدیم و راه مراجعه حضوری رو امتحان کردیم و با توجه به اینکه ساکن تهران نیستیم قرار شد رشید بره و از طرف همه از سفارت سوال کنه.

آدرس سفارت فرانسه در ایران، تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۴-۶۶ هست. در جواب رشید گفته بودن مقدور نیست، وقتی گفته بود وقت دعوتنامه میگذره مامور سفارت گفته بود خب بگذره! این مشکل ما نیست! اینجا بود که فهمیدیم همیشه هم نمیتونیم به اطلاعاتی که توی سایت سفارت هست مطمئن باشیم و اتکا کنیم.

خب از اون جایی که برای مسافرت هایی که ویزای سخت دارن همیشه باید پلان دومی هم داشت سریعا واسه عید برنامه ریزی سفر هند رو در دستور کار گذاشتیم.

اما ما که ول کن سفر اروپا نبودیم این بار با توجه به اینکه دیگه دعوتنامه ای نداشتیم و دوستمون در فرانسه هم به سفر رفته بود و امکان اینکه دوباره دعوتنامه بده وجود نداشت تصمیم گرفتیم این بار شانسمون رو بدون دعوتنامه امتحان کنیم (برای ۱۰ می تا ۱۰ جون) و درخواستمون رو ایمیل کردیم. بعد از دو روز نوبت مصاحبه که دو هفته قبل از شروع سفر بود، برامون ارسال شد.

بر فراز طاق نصرت تریومف، در میدان شارل دوگل

بر فراز طاق نصرت تریومف، در میدان شارل دوگل

مدارک ویزای فرانسه

با نزدیک شدن زمان همه مدارک مورد نیاز رو آماده کردیم. مدارک برای من که کارمند بودم شامل اینها میشد:

 • نامه از طرف محلی که کار می کنم که حقوق دریافتی و تاریخ مرخصی و اینکه بعد از مرخصی سر کارم بر می گردم رو توش ذکر کرده باشه. این نامه باید به انگلیسی تهیه شده باشه و یا اینکه به صورت رسمی به انگلیسی یا فرانسه ترجمه شده باشه؛ همینطور دو تا از فیشهای حقوقی هم باید ارائه بشن.

 • برای مریم که هنرمنده (نقاش) و رشید که مدرس شنا و واترپولو هست که شغلشون شخصی محسوب میشه صرفا کارتی که از صنف خودشون ارائه کنن و پرینت بانکی مورد نیاز بود.

سایر مدارک مورد نیاز که برای همه مشاغل درخواست میشن اینها بودن:

 • اصل گذرنامه با حداقل سه ماه اعتبار و دو صفحه خالی
 • فرم درخواست ویزای فرانسه پر شده و امضا شده
 • کپی همه صفحات مهر دار و ویزا خورده پاسپورت
 • عکس که فرمتش خاصه و اگر قصد سفر دارین حتما در زمان اقدام خصوصیاتش رو مد نظر داشته باشین (در تجربه شخصی یکی از دوستانم عکسش رو نپذیرفته بودن و مجبور شده بود سریع بره عکس بگیره و بیاره سفارت)
 • پرینت حساب بانکی و گواهی تمکن (زبان فارسی هم پذیرفته میشه!)
 • هر مدرک دیگه ای که تمکن مالی رو ثابت کنه و نشون بده شما قصد موندن ندارید
 • رزرو پرواز رفت و برگشت
 • دعوتنامه و یا رزرو هتل
 • بیمه مسافرتی برای مدت سفر با پوشش حداقل ۳۰۰۰۰ یورو
 • هزینه هم ۶۰ یورو برای هر نفرهست که به یورو و نقد دریافت میشه. یادتون باشه حتما یورو همراه داشته باشین.

باز هم تاکید می کنم پیش از اقدام مدارک مورد نیاز رو از سایت چک کنین.

تفاوت خیلی بارزی که در مدارک ارائه شده به سفارت فرانسه و اسپانیا که قبلا یه تجربه ناموفق ازش داشتم وجود داره اینه که در سفارت فرانسه تقریبا همه مدارک رو میتونین به زبان فارسی ارائه کنین، در حالی که در سفارت اسپانیا مجبور بودیم همه مدارک رو به اسپانیایی ترجمه کنیم که مبلغ زیادی بابت ترجمه مدارک پرداخت کردیم.

خوشمزگی های هیجان انگیز و معروف فرانسوی..😋

خوشمزگی های هیجان انگیز و معروف فرانسوی..😋

موزه لوور، پر مخاطب ترین موزه دنیا.

موزه لوور، پر مخاطب ترین موزه دنیا.

روز مصاحبه در سفارت فرانسه

در زمانی که تا مصاحبه باقی مونده بودبه طور اتفاقی با توجه به اینکه مریم هنرمنده از طریق رایزنی فرهنگی سفارت فرانسه قرار شد من و مریم (که اون زمان نامزد بودیم) از قسمت وی.آی.پی بریم داخل سفارت و رشید هم از قسمت معمولی وارد بشه.

روزی که نوبتمون بود با کمی تاخیر و بدون اینکه در صف بایستیم از درب وی آی پی وارد شدیم. بار غیر عادی، مایعات ، پاور بانک و امثال اونها نباید همراهتون باشه و گوشی های موبایل دم در ازتون گرفته میشن.

خیلی مودبانه به اتاق انتظار هدایت شدیم و چون تاخیر داشتیم زوجی که نوبتشون بعد از ما بود زودتر دعوت به مصاحبه شدند، بعد از حدود نیم ساعت برای مصاحبه وارد اتاقی شدیم.

سوالاتی در خصوص میزان درآمد، قصدمون از سفر و اینکه آیا قبلا انگشت نگاری برای ویزای شینگن داشتیم ازمون انجام شد. خیلی مصاحبه خوب و دوستانه ای بود و حدود نیم ساعت طول کشید که بیشترش به تایپ کردن و وارد کردن اطلاعاتی که ما توی فرم پر کرده بودم به کامپیوتر توسط مصاحبه کننده گذشت و در پایان رسید تحویل مدارک به همراه تاریخ دریافت جواب ( که برای ما دو روز قبل از شروع سفری بود که اعلام کرده بودیم) بهمون تحویل داده شد.

تجربه ای که رشید در قسمت عادی داشت به غیر از معطلی در صف تقریبا با ما یکسان بود، برخورد بسیار خوب و مودبانه ای انجام شده بود.

شب و رود سن و قلعه کونسیرژری. این قلعه محل نگداری لویی شانزدهم و ماری آنتوانت قبل از اعدام با گیوتین در میدان کنکورد توسط انقلابیون بوده است.

شب و رود سن و قلعه کونسیرژری. این قلعه محل نگداری لویی شانزدهم و ماری آنتوانت قبل از اعدام با گیوتین در میدان کنکورد توسط انقلابیون بوده است.

دلبری کردن رود سن و ابرهای زیبا. هر صبح و شام.

دلبری کردن رود سن و ابرهای زیبا. هر صبح و شام.

دریافت جواب ویزا

از اونجایی که پاسپورت شما در مدتی که منتظر جواب هستین پیش سفارت باقی می مونه اگر ساکن تهران نیستین میتونین با تهیه پاکت پستی پرداخت شده DHL پاسپورتتون رو درب منزلتون تحویل بگیرین.

اگر نمی خواین هزینه پستی بدین دقت کنین در مراجعه های چند نفره یا گروهی اگر نسبت خانوادگی بین درخواست کننده ها وجود نداره یا باید شخصا برای دریافت پاسپورت و جواب به سفارت مراجعه کنید یا همونجا فرمی رو پر کنید که به یک نفر وکالت داده میشه از طرف شما بره و پاسپورتتون رو بگیره.

در تاریخ دریافت جواب هم در پاسخ به درخواست ۳۰ روزه ما ویزای من و مریم به مدت ۴۰ روز در بازه ۵۵ روزه در پاسپورت چسبانده شده بود، البته اعلام شده بود حتما باید اصل رزرو هتل ها و بلیط بازگشت رو در فرودگاه به مامور مرزی ارائه بدیم.

متاسفانه در مورد رشید موضوع متفاوت بود و جواب منفی بود. البته با توجه به سن کمتر رشید و اینکه هنوز سربازی نرفته جواب منفی خیلی دور از انتظار نبود.

برای من هم یک کاغذ با لحن تحدید آمیز لای پاسپورت گذاشته شده بود که حتما باید اولین پنجشنبه بعد از بازگشت برای اعلام بازگشت به سفارت مراجعه کنم (خودم حدس می زنم علتش این بود که قبلا یه بار با درخواست ویزایی که از سفارت اسپانیا داشتم مخالفت شده بود و یا اینکه چون زمان درخواست ویزا مجرد بودم).

این مرحله هم یه مرحله عذاب آور بود که بعد از بازگشتمون از سفر مجبور شدم با وجود درد شدید سیاتیک و مشکل خیلی شدید مرخصی شخصا انجامش بدم (اونجا دو پسر جوان مجرد با شرایط مشابه خودم رو دیدم)، قبلش پاسپورتم رو برای دوستی در تهران ارسال کردم و ایشون به سفارت فرانسه مراجعه کرده بود اما نپذیرفته بودن و گفته بودن باید حتما خودم برم!

کاتاکومب، تونلهای اسکلتی. با سکوت و سکون در تضاد با پاریسِ پر تپش.

کاتاکومب، تونلهای اسکلتی. با سکوت و سکون در تضاد با پاریسِ پر تپش.

تاکید دوباره بر چک کردن آخرین تغییرات

در تجربه شخصی یکی از دوستانم، پس از اخذ تاریخ ملاقات و تهیه همه مدارک مورد نیاز دو روز مونده به وقت سفارت خیلی اتفاقی به سایت سر می زنن و متوجه میشن که مدارک مورد نیاز کمی تغییر کرده؛ مدارک رو اصلاح می کنن و ویزاشون رو راحت می گیرن. پس پیشنهاد می کنم همیشه اطلاعات به روز رو از سایت دنبال کنین.

کاخ ورسای و اینجا باغ ورسای. (احتمالا لویی شانزدهم اینجا توو بچگی هاش با یه قایق چوبی بادبانی روی این حوض بازی کرده🤔😋)

کاخ ورسای و اینجا باغ ورسای. (احتمالا لویی شانزدهم اینجا توو بچگی هاش با یه قایق چوبی بادبانی روی این حوض بازی کرده🤔😋)

ویزای فرانسه و وی اف اس گلوبال

خوب فرانسه هم راه سایر کشورها رو رفت و از ۲۷ تیرماه ۱۳۹۶ مراحل جمع آوری مدارک و انگشت نگاری رو به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار کرد. شما دیگه اصلا نیاز نیست به سفارت فرانسه در خیابان نوفل لوشاتو مراجعه کنید و همه کارها توسط این مرکز انجام میشه.

برای دریافت نوبت (در بازه سه ماه قبل از شروع سفر) یک ایمیل به وی اف اس گلوبال و آدرس appointmentfrance@vfshelpline.com میفرستید. ایمیل به انگلیسی و باید شامل موارد زیر باشه:

 • نام و نام خانوادگی
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ تولد
 • تاریخ انقضای پاسپورت
 • ملیت
 • مذکر یا مونث بودن
 • تاریخ شروع سفر
 • شماره موبایل
 • کپی صفحه اول پاسپورت
 • در صورت داشتن ویزای قبلی از کشورهای منطقه شینگن، انگلستان، ژاپن، کره جنوبی، استرالیا، نیوزلند، استرالیا، امریکا و کانادا، کپی اون ویزاها و مهر ورود و خروج به اون کشور

اگر بصورت گروهی یا خانوادگی سفر می کنید، مشخصات همه افراد رو در یک ایمیل ارسال کنید تا نوبت تحویل مدارکتون با هم باشه. بعد از ۲ تا ۷ روز ایمیلی که حاوی تاریخ و ساعت تحویل مدارک هست براتون ارسال میشه. البته توی چند ساعت اول هم یک ایمیل میاد که بهتون یادآوری میکنه توی ایمیل چه مطالبی باید براشون ارسال می کردید. این ایمیل چه اطلاعات صحیح باشه چه غلط برای همه فرستاده میشه.

ممکنه با ایمیل به شما اطلاع داده بشه تا زمان سفر شما همه وقت های وی اف اس پر شده، در اینصورت باید مجددا ایمیل بفرستید با تغییر تاریخ سفرتون.

علاوه بر ۶۰ یورو هزینه ویزا باید ۲۸ یورو هم به شرکت وی اف اس گلوبال پرداخت کنید. همه وجوه نقدی دریافت میشه.

تغییراتی در مدارک مورد نیاز داده نشده فقط شناسنامه و ترجمش (انگلیسی یا فرانسوی) اضافه شده.

آدرس وی اف اس گلوبال: تهران، خیابان مقدس اردبیلی، مرکز خرید پالادیوم، طبقه ۱۱، مرکز ویزای فرانسه

تلفن مرکز ویزای فرانسه: ۰۲۱۲۷۶۷۴۰۰۰

کاباره قرن نوزدهمی مولن روژ 😻

کاباره قرن نوزدهمی مولن روژ 😻

روزی که به مرکز وی اف اس گلوبال برای تحویل مدارکتون رفتید حتما ایمیلی که بهتون وقت داده رو پرینت گرفته باشید، با نشون دادن اون از قسمت بازرسی رد میشید و وارد اتاق انتظار میشید. اونجا میتونید از خدمات فتوکپی و عکس پرسنلی (با پرداخت هزینه) استفاده کنید.

وقتی نوبتتون شد مدارک رو به کارمند وی اف اس گلوبال تحویل میدید. کارمندهای اونجا هیچ نقشی در نتیجه ویزای شما ندارند و فقط مدارک رو جمع آوری می کنند.

اگر فرم هاتون تکمیل نیست یا مدارکتون ناقضی داره به شما میگند. میتونید برید مدارک رو کامل کنید و دوباره وقت بگیرید یا یک برگه امضا کنید که با آگاهی از ناقصی مدارک پروسه اخذ ویزا رو شروع می کنید.

مرحله بعدی باجه پرداخت وجه یعنی ۶۰ یورو و ۲۸ یورو هست. مرحله آخر هم انجام انگشت نگاری و عکسبرداری دیجیتال هست و نهایتا رسید پرداخت وجه و پاسپورت رو به شما میدند.

کلیسای نوتردام با معماری بسیار زیبای سبک گوتیک

کلیسای نوتردام با معماری بسیار زیبای سبک گوتیک

غذای خوشمزه فرانسوی

غذای خوشمزه فرانسوی

میتونید توی این صفحه مراحل ویزا رو پیگیری کنید.

البته بعد از تصمیم گیری در مورد ویزای شما، از طریق پیامک و ایمیل به شما اطلاع داده میشه که پاسپورت شما آماده هست و میتونید اون رو دریافت کنید. اما نتیجه دریافت یا عدم دریافت ویزا رو با ایمیل، پیامک یا تماس تلفنی اطلاع نمی دهند و فقط وقتی پاسپورت رو دریافت کردید از نتیجه مطلع میشید.

از فروردین ۱۳۹۷ وی اف اس فرم ویزا رو از وبسایتش حذف کرده. شما باید به وبسایت سفارت برید و یک اکانت برای خودتون بسازید.

برای ساختن اکانت دقت کنید دو تا ایمیل برای شما میاد. یک ایمیل حاوی لینکی هست که برای وریفای کردن استفاده میشه و ایمیل دوم هم حاوی پسورد موقت هست.

پس از ساخت اکانت و وارد شدن به اون، روی ساخت اپلیکیشن جدید کلیک کنید و شروع کنید پاسخ دادن به سوالات. پاسخ دادن به سوالات ستاره دار الزامی هست. این سوالات در حقیقت همون سوالات فرم ویزا هست که به اینصورت پرسیده میشه. بعد از پاسخ دادن به همه سوالات یک فایل پی دی اف ۳ صفحه ای تولید میشه که فرم ویزای شینگن با اطلاعات شما هست. این فایل رو باید پرینت بگیرید و با خودتون به وی اف اس ببرید. همینطور لیستی از کلیه مدارکی که باید تهیه کنید هم در آخر به شما نشون داده میشه.

برای اطلاع کلی از مواردی که بصورت انلاین از شما پرسیده، فرم ویزای شینگن فرانسه رو میتونید از اینجا دانلود کنید. تاکید می کنم که این فرم دیگه برای وی اف اس قابل قبول نیست و باید مراحل بالا رو انجام دهید.

ساعات کاری مرکز وی اف اس گلوبال برای اخذ مدارک ویزا از ۷:۳۰ صبح تا ۳ بعداز ظهر روزهای یکشنبه تا پنجشنبه هست. اگر نوبتتون قبل از ۹ صبح هست چون پالادیوم ساعت ۹ باز میکنه باید از درب جنوبی توی خیابان عروضی وارد بشید.

ساعات دریافت پاسپورت ۸:۳۰ صبح تا ۵ عصر هست. ساعات پاسخگویی مرکز وی اف اس گلوبال هم مشابه ساعت های دریافت پاسپورت هست.

ما و پارک لوکزامبورگ..😇

ما و پارک لوکزامبورگ..😇

در آخر توصیه می کنم قسمت سوالات متداول در انتهای مقاله راهنمای ویزای هلند رو مطالعه کنید.

نویسنده: جاوید کاظم زاده عطوفی

مرداد ماه ۱۳۹۶

مطالب مرتبط

۲۳۱ دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ن
نگار
۱۱ ساعت پیش

سلام.میشه با یک اکانت برای دو نفر فرم سایت فرانسه ویزا رو پر کرد؟؟
من مادرم یک شینگن قبلی داشتن ک پاسپورتشونو نداریم و نمیدونیم چه تاریخی بوده.در فرم سفارت اینو خواسته!چه کار باید بکنیم؟

پاسخ
پاسخ
م
محمد علی
۱۱ ساعت پیش

سلام من با وی اف اس تماس گرفتم و گفتن کسانی که میخوان تازه برای وقت اقدام کنن باید اکانت داشته باشن و فرم رو کامل کنند و اینکه قبل سال ۹۷ هرکی وقت گرفته همونو دستی پر کنه و ببره و اینکه شناسنامه هم به تایید سفارت نیاز نداره و ترجمه با مهر مترجم کافیه

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ساعت پیش

سلام
ممنون بابت اطلاع رسانی

پاسخ
پاسخ
ا
ابی
۱ روز پیش

سلام ویزای من یکماهس و الان ۵ روزش گذشته و من قصد دارم ده روز دیگه برم فرانسه اما رزرو بلیط و دعوتنامم برای همین پنج روز اول بوده . منظورم اینه که تاریخ دعوت و رزرو بلیط و هتل میتونه عوض بشه برام مشکلی پیش نمیاد

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ روز پیش

سلام
احتمالش هست موقع ورود علت تغییر برنامه رو سوال کنند و شما باید جوابی براشون داشته باشید

پاسخ
پاسخ
ا
ابی
۱ روز پیش

پس جای نگرانی نیست؟؟

پاسخ
پاسخ
م
میترا
۱ روز پیش

با سلام
من از دانشگاه مستقیم برگه اشتغال به تحصیل گرفتم (البته اولش قبول نمیکردن بعدا خوشبختانه موفق شدم)ولی امروز که رفتم دالرترجمه برای ترجمه گفتن که باید بری وزرات علوم تهران مهر بزنی من خودم مشهدم و گفتن اگه بخایی میتونیم برات مهر ناجیت بزنیم منتها باید بپرسی ببینی سفارت قبول میکنه یا نع
میخاستم ببینم در این خصوص اطلاعات دارین که قبول میکنن و یا اینکه گرفتن گواهی چطوریه !!!!!
به این فک کردم که در نهایت اگه نشد بدون گواهی مدارکمو تحویل بدم
ایا اگه بخام اینکارو بکنم ازم پروندمو قبول میکنن یا میگن باید تو پروندت مدرک اشتغال به کار یا تحصیل باشه
با تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ روز پیش

سلام
ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل نیاز به مهر دادگستری نداره و بنابراین همون گواهی شما رو همه دارالترجمه ها میتونند ترجمه کنند.
برای اطمینان با وی اف اس تماس بگیرید و سوال کنید.

پاسخ
پاسخ
م
مهدی
۲ روز پیش

سلام ممنون از مطالب مفیدتون، من به اون لینک رفتم برای ساختن اکانت و لینک فعال سازیش هم به ایمیلم اومد اما هر چی کدی رو که اونجا داده وارد میکنم verify نمیکنه و حتی پسوردی رو که برام فرستاده قبول نمیکنه میخواستم بدونم شما هم به این مشکل برخوردین یا نه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ روز پیش

سلام
نه من همچین مشکلی نداشتم

پاسخ
پاسخ
s
samira
۲ روز پیش

با سلام و تشکر از شما ، من برای اقامت یک ماهه در فرانسه آپارتمان اجاره کردم . صاحبخونه قراردادی رو در چند صفحه تنظیم و برای من ارسال کرد میخواستم بدونم این قرارداد ( با توجه به اینکه رسمی نیست) و رسید بانکی مبلغ اجاره که بنام صاحبخونه واریز شده برای سفارت قابل قبول و کافیه ؟ تو ایمیلی که واسم اومده تو قسمت مدارک اقامتی نوشته در صورت لزوم گواهی پرداخت عوارض مالکیت و قبض های سه ماه آخر . بدجوری فکرمو درگیر کرده لطف میکنید اگه راهنمایی بفرمایید. مرسی

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ روز پیش

سلام دوست عزیز
مورد مشابه شما ندیدم، باید از سفارت فرانسه سوال بپرسید

پاسخ
پاسخ
م
منصوره
۳ روز پیش

سلام احمد آقا کمک
تو سفرنوشت فرانسه نوشتید از فروردین97 باید بریم توسایت فرانسه و آنلاین اپلیکیشن فرم رو پر کنیم و پرینت بگیریم.من 23اردیبهشت وقت سفارت دارم.ولی از طریق ایمیلی که برای vfs globalزده بودم بهم وقت داده شد و توی pdfشون اپلیکیشن فرم نبود(یک آژانس محبت کرد و برام فرستاد) یعنی الان وقت من از بین رفته دوباره باید اکانت بسازم و فرم رو پرکنم تا بهم وقت جدید بدن؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ روز پیش

سلام
خیر وقت شما سرجاش هست. ولی احتمالا اون فرم رو دیگه از شما قبول نکنند و باید توی سایت سفارت فرانسه ثبت نام کنید.

پاسخ
پاسخ
ص
صابر
۳ روز پیش

با سلام و عرض ادب.من شرایط تمکن مالی و شغل با سابقه ۱۰ ساله دارم و برای بار اول می خوام اقدام به درخواست ویزای شینگن از سفارت فرانسه کنم.به نظرتون اگه اقدام به اخذ ویزای شینگن برای خود و همسرم بکنم احتمالن ریجکت زیاده ؟
آژانس های مسافرتی میگن برای بار اول از طریق اونا اقدام کنم تا ریجکت نشم.ولی هزینه گزافی میگیرن در حد ۶۰۰ یورو.نظرتون چیه؟

پاسخ
پاسخ
ص
صادق
۳ روز پیش

سلام دوست گرامی دو سوال داشتم
میخاستم بدونم برای ترجمه مدارک که به دالرترجمه رسمی مراجعه میکنیم ایا لازمه مهر وزرات امور خارجه یا دادگستری رو بزنن
یا مثل سفارت هلند قبول میکنن
و اینکه در خصوص اینکه تو مدارک زدن ترجمه شناسنامه به تایید سفارت برسه منظورش اینه که به دالرترجمه های مورد تاییدشون مراجعه کنیم
چون ما تهران نیستیم امکان دسترسی به دالرترجمه های تو شهرمونو فقط داریم
دوم من برام از طرف دوستم دعوت نامه اومده میخاستم ببینم بهتره تو فرمی که برای سفارت پر میکنم بزنم هدفم از سفر توریستیه یا دیدار دوست و اینکه کدومش شانسش برای ویزا گرفتن بهتره
با تشکر از شکیبایی شما

پاسخ
پاسخ
م
منصوره
۴ روز پیش

سلام دوستان
application formویزای توریستی کوتاه مدت سفارت فرانسه رو پیدا نکردم.لطفا اگر کسی میدونه از چه سایتی میشه فرم رو پرینت گرفت راهنمایی کنه.تو سایت vfs globalپیداش نکردم

پاسخ
پاسخ
س
سمیه
۴ روز پیش

درود
در مدارک درخواستی سفارت فرانسه نوشته شده : شناسنامه و ترجمه آن که به تایید سفارت رسیده باشد ...منظور از تایید سفارت چیه و چطور باید تاییدیه بگیریم ؟

سپاس از شما هموطن گرامی

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ روز پیش

سلام سمیه جان
برا ی من هم عجیبه همچین موردی که جدیدا به لیست مدارک اضافه شده. بهتره با وی اف اس تماس بگیرید و ازشون سوال کنید

پاسخ
پاسخ
M
Mohammed
۴ روز پیش

سلام.
سپاس از مطالب ارزنده شما.
ما یه گروه هنری بیست و یک نفره هستیم که برای یه فستیوال بین المللی برای ۱۸ ژولای تا ۳۰ ژولای به کشور فرانسه دعوت شدیم.
دعوتنامه رسمی و قانونی هم از میزبان فرانسوی که یه موسسه فرهنگی و هنری هست برامون ارسال کردند و ما هم طبق روال جاری درخواست نوبت مصاحبه از VFS کردیم.
۱-بعضی از اعضاء گروه بیست و یک نفری ما جایی مشغول بکار نیستند و بطور آزاد فعالیت هنری دارند و به هیچ جایی هم وصل نیستند. منظورم اینه که کار ثابت و دولتی و یا مشخصی ندارند فقط فعالیت هنری بصورت آزاد میکنند و از همین فعالیتهای هنری امرار معاش میکنند. آیا این افراد با توجه به دعوتنامه رسمی که دارند ممکنه بدلیل نداشتن شغل معین ویزا براشون صادر نشه؟ البته کل مدارک هنری و تقدیرنامه از مراجع رسمی و معتبر دارند.
۲-بلیط رفت برخی اعضاء گروه به پاریس و برگشتشون از میلان ایتالیاست. آیا نیاز هست که از سفارت ایتالیا هم موضوع رو پیگیری کنند و آیا این که بلیط برگشت از میلان ایتالیاست ممکنه در صدور ویزا از طریق سفارت فرانسه مشکل ساز بشه؟
۳- از مجموع ۲۱نفر گروه شش نفر سابقه ویزای شنگن دارند برای بقیه که سابقه ویزای شنگن ندارن با توجه به دعوتنامه رسمی که از موسسه فرهنگی و هنری براشون اومده آیا ممکنه سفارت ویزا بهشون نده؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ روز پیش

سلام
باید هر مدارکی مربوط به فعالیت هنری دارند به سفارت ارائه کنند.
بله امکان اینگه به بعضی از افراد ویزا ندهند هست

پاسخ
پاسخ
آ
آریا
۴ روز پیش

با سلام بنده به همراه همسرم و پسرم (۱۴ ماهه) دعوتنامه علمی برا فرانسه دارم خواستم بدونم هزینه ویزای یکساله برای نوزادان زیر دو سال هم هم ۹۹ یورو اخذ میشه یا برای اون هیچ هزینه ای دریافت نمیشه؟

پاسخ
پاسخ
ن
نگار
۴ روز پیش

سلام. برای من ایمیل وقت سفارت اومده. جایی نوشته بود یک هفته وقت داریم ایمیل رو تایید کنیم! درسته؟ در ایمیل ننوشته تایید کنید

پاسخ
پاسخ
م
منصوره
۴ روز پیش

سلام دوستان
دايي من ميخواد براي من دعوت نامه بفرسته.ايشون پاريس ساكن هستن.تازه رفتن فرانسه قبلا انگليس و امريكا بودن كه گويا كاملا شرايط دعوتنامه با فرانسه متفاوته.دعوت نامه رو بايد از شهرداري منطقه سكونت خودشون بگيرن و پر كنن ؟بعدش سفارت هم بايد برن يا خير؟بايد اصل دعوت نامه رو پست كنن يا عكسشو بفرستن كافيه؟واينكه تازه رفتن فرانسه ميتونن دعوت نامه بدن؟نامه اشتغال به كار و سمتشون هم بايد بفرستن؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ روز پیش

سلام
ایشون باید بره شهرداری محل اقامتش در فرانسه و درخواست دعوتنامه رسمی بکنه. شهرداری بهشون میگه چه مدارکی مورد نیاز هست. اصل دعوتنامه رو باید پست کنه

پاسخ
پاسخ
م
منصوره
۳ روز پیش

ممنون از جواب شما
مدت زمان کوتاه اقامت ایشون در پاریس با توجه به اینکه پاس انگلیسی دارن و الان در فرانسه ویزای کار دارن مشکلی در اخذ ویزا ایجاد نمیکنه؟

پاسخ
پاسخ
ص
صادق
۴ روز پیش

سلام
من برای رزرو بلیط اقدام کردم بهم گفتن مدتی که میتون بلیطو برام نگه دارن چند روزه و اینکه ممکنه سفارت وضعیت اکتیو بودن رزرو رو بره چک کنه سر همین استرس گرفتم و میخام بلیطو بخرم
ایا سفارت میره بررسی کنه که رزرو اعتبار داره؟؟؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ روز پیش

سلام
خود سفارت میدونه رزرو بلیط اعتباری نداره و معمولا سختگیری در این مورد نمیشه

پاسخ
پاسخ
ک
کاوه
۵ روز پیش

سلام ممنون از زحماتت من برای توریستی فرانسه درخواست دادم توی چک لیست مدارکی که همراه وقت سفارت هست برنامه سفرنیست ایا برنامه سفر لازمه؟جایی خوندم که برنامه سفر مهمه.اگه لازمه برنامه سفر دقیقا چیه؟

پاسخ
پاسخ
Y
Yas
۵ روز پیش

باسلام،ممنون از این همه راهنمایی واطلاع رسانیتون،منو وهمسرم به همراه دوفرزندم قصد داریم یه سفر توریستی به فرانسه بریم میخواستم ببینم واسه تمکن مالی بجز سند مالکیت پرینت حساب واسه چهارنفرمون باید باشه یا فقط یکی از والدین کافیه؟؟واینکه چقد باید تو حساب باشه؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۳ روز پیش

سلام
تمکن مالی و سند برای یکی از افراد خانواده کافیه

پاسخ
پاسخ
م
مهدی خانی
۶ روز پیش

سلام
من وخانمم چند روز پیش ویزای یکساله با ۹۰ روز اقامت از فرانسه گرفتیم من تا کنون از هیچ آژانسی کمک نگرفتم بسیار ویزای راحت و آسون بدون دعوتنامه بدون بلیت هواپیما و هتل من ۱۵۰ تومن و خانمم ۱۰۰ تومن سپرده ثابت داریم قبلا دو تا ویزای شینگن از ایتالیا داشتیم و یک ویزای دو ساله انگلیس داریم و با خودرو خودم سال ۲۰۱۵ اروپا رو گشتیم الان هم همین کار رو میخواهیم انجام بدیم تا حالا ویزایی به این راحتی نگرفتیم .
خانی

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۶ روز پیش

سلام وقت بخیر
برای سفارت فرانسه تمام مدارک باید ترجمه بشه یا فقط شناسنامه کافیه؟ و اینکه برای خانواده یک فرم پر میشه و پرینت یا تک تک برای هر نفر و اینکه vfs برای خانواده فقط ۲۵ یورو میگیره یا هر نفر ۲۵ یورو، قبلا برای بچه ها سفارت مبلغ کمتری میگرفت

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ روز پیش

سلام
تمام مدارک فارسی باید ترجمه بشه
25 یورو هر شخص

پاسخ
پاسخ
ادامه...