سفرنوشت

چطور ویزای شینگن فرانسه گرفتم، اردیبهشت ۱۳۹۶

فرانسه

به روز رسانی در ۱۳۹۷/۳/۲۴: اگر وی اف اس به شما پیام داد که زودترین زمانی که وقت داره هفته چهارم سپتامبر هست این یعنی باید تاریخ سفر رو به هفته سوم نوامبر به بعد تغییر بدید و دوباره ایمیل درخواست وقت به وی اف اس بفرستید. هفته چهارم سپتامبر نوبت شما نیست! تا وقتی که یک روز و ساعت مشخص به شما اعلام نشه هیچ وقتی ندارید. ایمیل های وی اف اس خیلی واضح هست. یک دوست که دانش انگلیسی در سطح متوسط داره خیلی میتونه به شما کمک کنه.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۳/۷: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تقاضای ویزا برای وی اف اس بسیار زیاد شده و احتمالا چندین بار وی اف اس به ایمیل شما پاسخ میده که زمان سفرتون رو عقب بیاندازید. به این ایمیل ها فوری پاسخ بدید تا نهایتا یک وقت تحویل مدارک به شما اختصاص داده بشه. به همین دلیل تقاضای زیاد سفارت هم معمولا نمیتونه در بازه ۱۴ روزه پرونده ها رو بررسی کنه و حتی تا ۳۰ روز هم شده که جواب دادن طول کشیده.

به روزرسانی در ۱۳۹۷/۱/۲۷: مراحل درخواست ویزا فرانسه از فروردین ۹۷ تغییراتی کرده که قسمت های مربوطه رو به روز کردم.

مقدمه

فرانسه یکی از مقاصد بسیار محبوب برای گردشگری هست و در مورد ویزاش سوالات بسیاری از من شده. فرانسه رو دیدم ولی نه با ویزای فرانسه، با ویزای شینگن سایر کشورها. اطلاعات کمی در مورد ویزای فرانسه داشتم و دوست داشتم کسی که خودش این تجربه رو داشته برای من و همراهان سفرنوشت بنویسه.

خوشبختانه دوستم جاوید امسال موفق شد ویزای فرانسه رو بگیره و تقاضای من برای نوشتن راهنما و مراحل ویزای فرانسه رو قبول کرد.

توی این راهنما توضیحی در مورد اینکه ویزای شینگن چی هست، انواعش چیه و با ویزای شینگن به چه کشورهایی میشه سفر کرد داده نشده و این اطلاعات کلی رو میتونید در ویزای شینگن هلند بطور مفصل بخونید. اینجا جاوید در مورد ویزای شینگن فرانسه نوشته.

احمد

دعوتنامه از فرانسه

طبق تصمیم و برنامه ریزی قبلی به همراه مریم (همسر عزیزم) و رشید (دوست خوبم) از تابستان ۹۵ برای سفر در نوروز ۹۶ به اروپا شروع به تحقیق برای ویزا کردیم و به عنوان یه منبع خوب و نسبتا کامل (در ادامه توضیح میدم چرا نسبتا) از سایت سفارت فرانسه اطلاعات به روز و مدارک مورد نیاز رو دریافت کردیم. از اونجایی که قصد داشتیم از دوستی فرانسوی (ساکن یک روستا در نزدیکی شهر لیون در فرانسه) دعوتنامه بگیریم ضمن مکاتبه با ایشون مدارک مورد نیاز که اسکن کپی پاسپورتها و اسکن ترجمه انگلیسی یکی از قبوض پرداختی (آب، برق، گاز یا تلفن، همه شون قبولن) به آدرسی که توش ساکن هستیم به همراه مشخصات شخصی بود رو از طریق ایمیل برای دوستم ارسال کردیم و ایشون با مراجعه به دفتر شهرداری با پرداخت هزینه ۳۰ یورو برای هر نفر و طی مراحل اداری دعوتنامه ها رو دریافت و برای ما ارسال کرد که پس از حدود یک هفته به دست ما رسید.

برج ایفلِ با ابهت، حاصل نمایشگاه جهانی ۱۸۸۹ به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه. ساخت گوستاو ایفل.

برج ایفلِ با ابهت، حاصل نمایشگاه جهانی ۱۸۸۹ به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه. ساخت گوستاو ایفل.

دریافت وقت سفارت فرانسه

از اونجایی که دریافت نوبت مصاحبه در سفارت فرانسه از طریق ایمیل انجام میشه و سفارت اعلام کرده بود که باید ایمیلی که برای درخواست نوبت ارسال میشه بین ۹۰ روز تا ۴۵ روز مانده به تاریخ سفر ارسال بشه و در غیر این صورت ایمیل بررسی نمیشه ، پس صبر کردیم و تقریبا ۹۰ روز مانده به وقت سفر نسبت به ارسال ایمیل اقدام کردیم و بعد از دو روز ایمیلی از طرف سفارت دریافت کردیم که در کمال ناباوری اعلام کرده بود برای تاریخ مورد تقاضای ما (یعنی ایام عید - ۱۰ مارچ تا ۱۰ آوریل) به دلیل شلوغی وقت مصاحبه داده نمیشه و ما باید برای تاریخی بعد از این ایام اقدام به درخواست کنیم.

به غیر از مشکل مرخصی در ایام غیر از عید، تاریخی که دعوتنامه ما داشت می گذشت و همه زحماتی که دوستمون برای دریافت دعوتنامه کشیده بود و هزینه ها به باد می رفت، پس خیلی تلاش کردیم در تماس با سفارت بتونیم متقاعدشون کنیم که بهمون وقت مصاحبه بدن که از طریق ایمیل جوابی نگرفتیم ، از اون جایی که سفارت در خصوص ویزا هیچ تلفنی رو جواب نمیده و تماس تلفنی به سفارت فقط برای شهروندان فرانسه مقدوره (تلفن سفارت فرانسه ۰۲۱۶۴۰۹۴۰۰۰) از یه دوست فرانسوی در ایران خواستیم زحمت تماس رو بکشه که در جواب ایشون سفارت گفته بود با توجه به حجم خیلی خیلی زیاد درخواست که انتظارش رو نداشتن واقعا براشون امکان نداره، باز هم نا امید نشدیم و راه مراجعه حضوری رو امتحان کردیم و با توجه به اینکه ساکن تهران نیستیم قرار شد رشید بره و از طرف همه از سفارت سوال کنه.

آدرس سفارت فرانسه در ایران، تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۴-۶۶ هست. در جواب رشید گفته بودن مقدور نیست، وقتی گفته بود وقت دعوتنامه میگذره مامور سفارت گفته بود خب بگذره! این مشکل ما نیست! اینجا بود که فهمیدیم همیشه هم نمیتونیم به اطلاعاتی که توی سایت سفارت هست مطمئن باشیم و اتکا کنیم.

خب از اون جایی که برای مسافرت هایی که ویزای سخت دارن همیشه باید پلان دومی هم داشت سریعا واسه عید برنامه ریزی سفر هند رو در دستور کار گذاشتیم.

اما ما که ول کن سفر اروپا نبودیم این بار با توجه به اینکه دیگه دعوتنامه ای نداشتیم و دوستمون در فرانسه هم به سفر رفته بود و امکان اینکه دوباره دعوتنامه بده وجود نداشت تصمیم گرفتیم این بار شانسمون رو بدون دعوتنامه امتحان کنیم (برای ۱۰ می تا ۱۰ جون) و درخواستمون رو ایمیل کردیم. بعد از دو روز نوبت مصاحبه که دو هفته قبل از شروع سفر بود، برامون ارسال شد.

بر فراز طاق نصرت تریومف، در میدان شارل دوگل

بر فراز طاق نصرت تریومف، در میدان شارل دوگل

مدارک ویزای فرانسه

با نزدیک شدن زمان همه مدارک مورد نیاز رو آماده کردیم. مدارک برای من که کارمند بودم شامل اینها میشد:

 • نامه از طرف محلی که کار می کنم که حقوق دریافتی و تاریخ مرخصی و اینکه بعد از مرخصی سر کارم بر می گردم رو توش ذکر کرده باشه. این نامه باید به انگلیسی تهیه شده باشه و یا اینکه به صورت رسمی به انگلیسی یا فرانسه ترجمه شده باشه؛ همینطور دو تا از فیشهای حقوقی هم باید ارائه بشن.

 • برای مریم که هنرمنده (نقاش) و رشید که مدرس شنا و واترپولو هست که شغلشون شخصی محسوب میشه صرفا کارتی که از صنف خودشون ارائه کنن و پرینت بانکی مورد نیاز بود.

سایر مدارک مورد نیاز که برای همه مشاغل درخواست میشن اینها بودن:

 • اصل گذرنامه با حداقل سه ماه اعتبار و دو صفحه خالی
 • فرم درخواست ویزای فرانسه پر شده و امضا شده
 • کپی همه صفحات مهر دار و ویزا خورده پاسپورت
 • عکس که فرمتش خاصه و اگر قصد سفر دارین حتما در زمان اقدام خصوصیاتش رو مد نظر داشته باشین (در تجربه شخصی یکی از دوستانم عکسش رو نپذیرفته بودن و مجبور شده بود سریع بره عکس بگیره و بیاره سفارت)
 • پرینت حساب بانکی و گواهی تمکن (زبان فارسی هم پذیرفته میشه!)
 • هر مدرک دیگه ای که تمکن مالی رو ثابت کنه و نشون بده شما قصد موندن ندارید
 • رزرو پرواز رفت و برگشت
 • دعوتنامه و یا رزرو هتل
 • بیمه مسافرتی برای مدت سفر با پوشش حداقل ۳۰۰۰۰ یورو
 • هزینه هم ۶۰ یورو برای هر نفرهست که به یورو و نقد دریافت میشه. یادتون باشه حتما یورو همراه داشته باشین.

باز هم تاکید می کنم پیش از اقدام مدارک مورد نیاز رو از سایت چک کنین.

تفاوت خیلی بارزی که در مدارک ارائه شده به سفارت فرانسه و اسپانیا که قبلا یه تجربه ناموفق ازش داشتم وجود داره اینه که در سفارت فرانسه تقریبا همه مدارک رو میتونین به زبان فارسی ارائه کنین، در حالی که در سفارت اسپانیا مجبور بودیم همه مدارک رو به اسپانیایی ترجمه کنیم که مبلغ زیادی بابت ترجمه مدارک پرداخت کردیم.

خوشمزگی های هیجان انگیز و معروف فرانسوی..😋

خوشمزگی های هیجان انگیز و معروف فرانسوی..😋

موزه لوور، پر مخاطب ترین موزه دنیا.

موزه لوور، پر مخاطب ترین موزه دنیا.

روز مصاحبه در سفارت فرانسه

در زمانی که تا مصاحبه باقی مونده بودبه طور اتفاقی با توجه به اینکه مریم هنرمنده از طریق رایزنی فرهنگی سفارت فرانسه قرار شد من و مریم (که اون زمان نامزد بودیم) از قسمت وی.آی.پی بریم داخل سفارت و رشید هم از قسمت معمولی وارد بشه.

روزی که نوبتمون بود با کمی تاخیر و بدون اینکه در صف بایستیم از درب وی آی پی وارد شدیم. بار غیر عادی، مایعات ، پاور بانک و امثال اونها نباید همراهتون باشه و گوشی های موبایل دم در ازتون گرفته میشن.

خیلی مودبانه به اتاق انتظار هدایت شدیم و چون تاخیر داشتیم زوجی که نوبتشون بعد از ما بود زودتر دعوت به مصاحبه شدند، بعد از حدود نیم ساعت برای مصاحبه وارد اتاقی شدیم.

سوالاتی در خصوص میزان درآمد، قصدمون از سفر و اینکه آیا قبلا انگشت نگاری برای ویزای شینگن داشتیم ازمون انجام شد. خیلی مصاحبه خوب و دوستانه ای بود و حدود نیم ساعت طول کشید که بیشترش به تایپ کردن و وارد کردن اطلاعاتی که ما توی فرم پر کرده بودم به کامپیوتر توسط مصاحبه کننده گذشت و در پایان رسید تحویل مدارک به همراه تاریخ دریافت جواب ( که برای ما دو روز قبل از شروع سفری بود که اعلام کرده بودیم) بهمون تحویل داده شد.

تجربه ای که رشید در قسمت عادی داشت به غیر از معطلی در صف تقریبا با ما یکسان بود، برخورد بسیار خوب و مودبانه ای انجام شده بود.

شب و رود سن و قلعه کونسیرژری. این قلعه محل نگداری لویی شانزدهم و ماری آنتوانت قبل از اعدام با گیوتین در میدان کنکورد توسط انقلابیون بوده است.

شب و رود سن و قلعه کونسیرژری. این قلعه محل نگداری لویی شانزدهم و ماری آنتوانت قبل از اعدام با گیوتین در میدان کنکورد توسط انقلابیون بوده است.

دلبری کردن رود سن و ابرهای زیبا. هر صبح و شام.

دلبری کردن رود سن و ابرهای زیبا. هر صبح و شام.

دریافت جواب ویزا

از اونجایی که پاسپورت شما در مدتی که منتظر جواب هستین پیش سفارت باقی می مونه (در اکثر مواقع جواب شما ۱۴ روزه آماده میشه) اگر ساکن تهران نیستین میتونین با تهیه پاکت پستی پرداخت شده DHL پاسپورتتون رو درب منزلتون تحویل بگیرین.

اگر نمی خواین هزینه پستی بدین دقت کنین در مراجعه های چند نفره یا گروهی اگر نسبت خانوادگی بین درخواست کننده ها وجود نداره یا باید شخصا برای دریافت پاسپورت و جواب به سفارت مراجعه کنید یا همونجا فرمی رو پر کنید که به یک نفر وکالت داده میشه از طرف شما بره و پاسپورتتون رو بگیره.

در تاریخ دریافت جواب هم در پاسخ به درخواست ۳۰ روزه ما ویزای من و مریم به مدت ۴۰ روز در بازه ۵۵ روزه در پاسپورت چسبانده شده بود، البته اعلام شده بود حتما باید اصل رزرو هتل ها و بلیط بازگشت رو در فرودگاه به مامور مرزی ارائه بدیم.

متاسفانه در مورد رشید موضوع متفاوت بود و جواب منفی بود. البته با توجه به سن کمتر رشید و اینکه هنوز سربازی نرفته جواب منفی خیلی دور از انتظار نبود.

برای من هم یک کاغذ با لحن تحدید آمیز لای پاسپورت گذاشته شده بود که حتما باید اولین پنجشنبه بعد از بازگشت برای اعلام بازگشت به سفارت مراجعه کنم (خودم حدس می زنم علتش این بود که قبلا یه بار با درخواست ویزایی که از سفارت اسپانیا داشتم مخالفت شده بود و یا اینکه چون زمان درخواست ویزا مجرد بودم).

این مرحله هم یه مرحله عذاب آور بود که بعد از بازگشتمون از سفر مجبور شدم با وجود درد شدید سیاتیک و مشکل خیلی شدید مرخصی شخصا انجامش بدم (اونجا دو پسر جوان مجرد با شرایط مشابه خودم رو دیدم)، قبلش پاسپورتم رو برای دوستی در تهران ارسال کردم و ایشون به سفارت فرانسه مراجعه کرده بود اما نپذیرفته بودن و گفته بودن باید حتما خودم برم!

کاتاکومب، تونلهای اسکلتی. با سکوت و سکون در تضاد با پاریسِ پر تپش.

کاتاکومب، تونلهای اسکلتی. با سکوت و سکون در تضاد با پاریسِ پر تپش.

تاکید دوباره بر چک کردن آخرین تغییرات

در تجربه شخصی یکی از دوستانم، پس از اخذ تاریخ ملاقات و تهیه همه مدارک مورد نیاز دو روز مونده به وقت سفارت خیلی اتفاقی به سایت سر می زنن و متوجه میشن که مدارک مورد نیاز کمی تغییر کرده؛ مدارک رو اصلاح می کنن و ویزاشون رو راحت می گیرن. پس پیشنهاد می کنم همیشه اطلاعات به روز رو از سایت دنبال کنین.

کاخ ورسای و اینجا باغ ورسای. (احتمالا لویی شانزدهم اینجا توو بچگی هاش با یه قایق چوبی بادبانی روی این حوض بازی کرده🤔😋)

کاخ ورسای و اینجا باغ ورسای. (احتمالا لویی شانزدهم اینجا توو بچگی هاش با یه قایق چوبی بادبانی روی این حوض بازی کرده🤔😋)

ویزای فرانسه و وی اف اس گلوبال

خوب فرانسه هم راه سایر کشورها رو رفت و از ۲۷ تیرماه ۱۳۹۶ مراحل جمع آوری مدارک و انگشت نگاری رو به شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global واگذار کرد. شما دیگه اصلا نیاز نیست به سفارت فرانسه در خیابان نوفل لوشاتو مراجعه کنید و همه کارها توسط این مرکز انجام میشه.

برای دریافت نوبت (در بازه سه ماه قبل از شروع سفر) یک ایمیل به وی اف اس گلوبال و آدرس appointmentfrance@vfshelpline.com میفرستید. ایمیل به انگلیسی و باید شامل موارد زیر باشه:

 • نام و نام خانوادگی
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ تولد
 • تاریخ انقضای پاسپورت
 • ملیت
 • مذکر یا مونث بودن
 • تاریخ شروع سفر
 • شماره موبایل
 • کپی صفحه اول پاسپورت
 • در صورت داشتن ویزای قبلی از کشورهای منطقه شینگن، انگلستان، ژاپن، کره جنوبی، استرالیا، نیوزلند، استرالیا، امریکا و کانادا، کپی اون ویزاها و مهر ورود و خروج به اون کشور

اگر بصورت گروهی یا خانوادگی سفر می کنید، مشخصات همه افراد رو در یک ایمیل ارسال کنید تا نوبت تحویل مدارکتون با هم باشه. بعد از ۲ تا ۷ روز ایمیلی که حاوی تاریخ و ساعت تحویل مدارک هست براتون ارسال میشه. البته توی چند ساعت اول هم یک ایمیل میاد که بهتون یادآوری میکنه توی ایمیل چه مطالبی باید براشون ارسال می کردید. این ایمیل چه اطلاعات صحیح باشه چه غلط برای همه فرستاده میشه.

ممکنه با ایمیل به شما اطلاع داده بشه تا زمان سفر شما همه وقت های وی اف اس پر شده، در اینصورت باید مجددا ایمیل بفرستید با تغییر تاریخ سفرتون.

علاوه بر ۶۰ یورو هزینه ویزا باید ۲۸ یورو هم به شرکت وی اف اس گلوبال پرداخت کنید. همه وجوه نقدی دریافت میشه.

تغییراتی در مدارک مورد نیاز داده نشده فقط شناسنامه و ترجمش (انگلیسی یا فرانسوی) اضافه شده.

آدرس وی اف اس گلوبال: تهران، خیابان مقدس اردبیلی، مرکز خرید پالادیوم، طبقه ۱۱، مرکز ویزای فرانسه

تلفن مرکز ویزای فرانسه: ۰۲۱۲۷۶۷۴۰۰۰

کاباره قرن نوزدهمی مولن روژ 😻

کاباره قرن نوزدهمی مولن روژ 😻

روزی که به مرکز وی اف اس گلوبال برای تحویل مدارکتون رفتید حتما ایمیلی که بهتون وقت داده رو پرینت گرفته باشید، با نشون دادن اون از قسمت بازرسی رد میشید و وارد اتاق انتظار میشید. اونجا میتونید از خدمات فتوکپی و عکس پرسنلی (با پرداخت هزینه) استفاده کنید.

وقتی نوبتتون شد مدارک رو به کارمند وی اف اس گلوبال تحویل میدید. کارمندهای اونجا هیچ نقشی در نتیجه ویزای شما ندارند و فقط مدارک رو جمع آوری می کنند.

اگر فرم هاتون تکمیل نیست یا مدارکتون ناقضی داره به شما میگند. میتونید برید مدارک رو کامل کنید و دوباره وقت بگیرید یا یک برگه امضا کنید که با آگاهی از ناقصی مدارک پروسه اخذ ویزا رو شروع می کنید.

مرحله بعدی باجه پرداخت وجه یعنی ۶۰ یورو و ۲۸ یورو هست. مرحله آخر هم انجام انگشت نگاری و عکسبرداری دیجیتال هست و نهایتا رسید پرداخت وجه و پاسپورت رو به شما میدند.

کلیسای نوتردام با معماری بسیار زیبای سبک گوتیک

کلیسای نوتردام با معماری بسیار زیبای سبک گوتیک

غذای خوشمزه فرانسوی

غذای خوشمزه فرانسوی

میتونید توی این صفحه مراحل ویزا رو پیگیری کنید.

البته بعد از تصمیم گیری در مورد ویزای شما، از طریق پیامک و ایمیل به شما اطلاع داده میشه که پاسپورت شما آماده هست و میتونید اون رو دریافت کنید. اما نتیجه دریافت یا عدم دریافت ویزا رو با ایمیل، پیامک یا تماس تلفنی اطلاع نمی دهند و فقط وقتی پاسپورت رو دریافت کردید از نتیجه مطلع میشید.

از فروردین ۱۳۹۷ وی اف اس فرم ویزا رو از وبسایتش حذف کرده. شما باید به وبسایت سفارت برید و یک اکانت برای خودتون بسازید.

برای ساختن اکانت دقت کنید دو تا ایمیل برای شما میاد. یک ایمیل حاوی لینکی هست که برای وریفای کردن استفاده میشه و ایمیل دوم هم حاوی پسورد موقت هست.

پس از ساخت اکانت و وارد شدن به اون، روی ساخت اپلیکیشن جدید کلیک کنید و شروع کنید پاسخ دادن به سوالات. پاسخ دادن به سوالات ستاره دار الزامی هست. این سوالات در حقیقت همون سوالات فرم ویزا هست که به اینصورت پرسیده میشه. بعد از پاسخ دادن به همه سوالات یک فایل پی دی اف ۳ صفحه ای تولید میشه که فرم ویزای شینگن با اطلاعات شما هست. این فایل رو باید پرینت بگیرید و با خودتون به وی اف اس ببرید. همینطور لیستی از کلیه مدارکی که باید تهیه کنید هم در آخر به شما نشون داده میشه.

برای اطلاع کلی از مواردی که بصورت انلاین از شما پرسیده، فرم ویزای شینگن فرانسه رو میتونید از اینجا دانلود کنید. تاکید می کنم که این فرم دیگه برای وی اف اس قابل قبول نیست و باید مراحل بالا رو انجام دهید.

ساعات کاری مرکز وی اف اس گلوبال برای اخذ مدارک ویزا از ۷:۳۰ صبح تا ۳ بعداز ظهر روزهای یکشنبه تا پنجشنبه هست. اگر نوبتتون قبل از ۹ صبح هست چون پالادیوم ساعت ۹ باز میکنه باید از درب جنوبی توی خیابان عروضی وارد بشید.

ساعات دریافت پاسپورت ۸:۳۰ صبح تا ۵ عصر هست. ساعات پاسخگویی مرکز وی اف اس گلوبال هم مشابه ساعت های دریافت پاسپورت هست.

ما و پارک لوکزامبورگ..😇

ما و پارک لوکزامبورگ..😇

در آخر توصیه می کنم قسمت سوالات متداول در انتهای مقاله راهنمای ویزای هلند رو مطالعه کنید.

نویسنده: جاوید کاظم زاده عطوفی

مرداد ماه ۱۳۹۶

مطالب مرتبط

۳۷۷ دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
 • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
 • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
م
میترا
۲ روز پیش

با سلام میخواستم تشکر کنم بابت ساییتون چون من از روز اولی که قصد سفر کردم تا خود امروز از مطالب ساییتون برای جمع اوری مدارک استفاده کردم.....خداروشکر دیروز بعد از دوهفته ایمیل اومد که جوابتون حاضره منم امروز مراجعه کردم و خداروشکر بهم ویزا دادن......تنها نکته ای که میخام بگم اینه که چه قبل از اینکه مدارکمو بدم چه بعد همه میگفتن ریجکتم میکنن و الکی دارم هزینه میکنم ولی من بهشون گوش ندادم خوب با اینکه شینگن اولی بودم و تنها سفری که داشتمم یه ترکیه بود ولی با درخواستم برای ۲ ماه موافقت شد پس به هیچ وجه نا امید نباشید چون من تنها مدرکی هم که ارائه دادم یه گواهی اشتغال به تحصیل با یه دعوت نامه از یه دوست فرانسوی بود
پیروز باشید

پاسخ
پاسخ
ص
صابر
۳ روز پیش

با سلام به دوستان.من امروز ریجکت شدم ، با این دلیل که محل و شرایط اقامت مورد نظر قابل اعتماد نبود ! من هتل هارو از بوکینگ رزرو کرده بودم . راه دیگه و بهتری برای ارایه رزرو هتل وجود داره که براشون قابل قبول باشه ؟

پاسخ
پاسخ
ح
حمید
۵ روز پیش

سلام ممنون از مطالب مفیدی که به اشتراک گذاشتید.
من موقع پر کردن فرم ویزا متاسفانه فراموش کردم آدرس کامل منزل و محل کارم را بنویسم البته ستاره دار نبود. نهایتا سابمیت کردم و فرم را پرینت کردم. الان نمیدونم آیا یک اپلیکیشن دیگه پر کنم یا توی همون فرم به صورت دستی خودم آدرس را بنویسم. آیا این موضوع ممکنه مشکلی در روند ویزای من بوجود بیاره؟
البته من از پارسال یک ویزای شینگن در پاسپورتم دارم.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۴ روز پیش

با سلام
به کارمندvfsبگین درست میکنه براتون مشگلی نیست
شاد باشین

پاسخ
پاسخ
ص
صابر
۶ روز پیش

با سلام و سپاس از سایت .
آیا ماموران مرزی هنگام ورود به محدوده شینگن سوال و جواب می کنن ؟ آیا رزروهای هتل ازمون می خوان ؟

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۴ روز پیش

سلام
بله
به خصوص بار اول ورود به محدوده شینگن

پاسخ
پاسخ
پ
پریسا
۷ روز پیش

سلام. مرسی از تجربه ای انتقال دادید. من خودم شاغل نیستم و به شخصه هیچ اسناد تمکن مالی به جز یه حساب بانکی معمولی چیزی ندارم. دعوتنامه از فرانسه دارم با قبول تمام هزینه های مالی و اسکان و رفت و برگشت و بیمه. ایشون خواستگار بنده هستن و طبق قوانین م ابتدا باید یه ویزای کوتاه مدت بگیرم برای انجام مراحل ازدواج و بعد با مدارک ازدواج برگردم ایران و برای ویزای بلندمدت اقدام کنم. الان مشکل من اینه که میترسم به خاطر شاغل نبودنم و فیش حقوقی و چیزهایی از این قبیل نداشتن بهم ویزای کوتاه مدت ندن. از طرفی تحت تکفل مادرم هستم و ما مستمری بگیر هستیم. آیا میتونم فیش حقوقی مستمری بگیری مادرم رو ارائه بدم؟ آیا اگر فیش به نام من بشه این کار قانونیه؟ آیا اگر فقط سهم خودم از حقوق به نامم بشه که مبلغ خیلی کمیه آیا این مبلغ کم برای سفارت قابل قبوله؟ آیا اگر اسناد مثبته تمکن مالی شخص دعوت کننده رو ارائه بدم قابل قبوله؟ من حتی دسته چک هم ندارم، آیا اگر چک ضمانت بخوان میتونم از کسی دیگه چک بگیرم؟ با توجه به شرایط مالیم از وکیل هم نمیتونم کمک بگیرم مگر در حد مشاوره. چه جوری با توجه به شرایط مالی سطح پایینی که دارم میتونم سفارت رو مجاب کنم که برمیگردم؟ برگشتن به نفع منه چون با برگشتنه که میتونم آیزای بلندمدتم رو دریافت کنم. آیا ویزای کوتاه مدتی که در ابتدا باید براش اقدام کنم باید عنوانش ویزای ازدواج باشه یا توریستی؟ و چگونه میتونم سفارت رو محاب کنم که این یه ازدواج حقیقی خواهد بود و ما برای آینده مون برنامه ها و هدف های مشترک داریم و به هم علاقه مندیم؟ راستی آیا گواهی عدم سو پیشینه هم لازمه و اگر لازمه آیا باید از جایی نامه ببرم و یا به خودم شخصا میدن؟

پاسخ
پاسخ
m
momo
۵ روز پیش

با سلام دوست عزیز
مشخص نکردین نامزدتون فرانسویه یا ایرانی
ولی به فرض که فرانسوی شما باید اول یه ویزای کوتاه مدت ۳ ماهه معمولی حالا تحت عنوان توریستی یا دیدار دوستان و اشنایان درخواست کنین و بعد تو فرانسه به شهرداری مراجعه کنین اونجا اول از شما مصاحبه میکنن که ببین ازدواج واقعیه یا صوری در صورتی که قانع شدن یه گواهی میدن مبنی بر اینکه کشی مخالف ازدواج نیست و ین چیزا که فک میکنم اسمش باند باشه ....بار بعدی که میخایین به فرانسه برین باید این مدرکو با باقی مدارک تحویل بدین و ویزا برای ازدواج درخواست کنین که این ویزا هم کوتاه مدته و درنهایت ویزای بلند مدت درخواست کنین
در خصوص تمکن هم کافیه اون فرد پرینت حساب و فیش حقوقی و سند ملک و یه نامه که توش دقیقا ذکر کنه تمامی هزینه ها بر عهدشه و اینا داشته باشین کافیه

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۵ روز پیش

سلام
شما اگر دعوتنامه معتبر از یه شخصی که در فرانسه هست داشته باشین که تمام هزینه های شما رو پرداخت کنه و به قولی هزینه های شما به عهده ایشون باشه نیاز به تمکن مالی و گردش حساب ندارین

هر چند که به نظر شخصی بنده با داشتن دعوتنامه هم بودن تمکن و گردش بهتر از نبودنشه
خود سفارت از شما چک تضمین نمی گیره
شاد باشید

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۷ روز پیش

با سلام و ضمن تشکر بابت مطالب مفید
آیا برای ویزای علمی مصاحبه انجام می شود؟
اگر بله، کی و کجا انجام میشه؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
م
مصطفی
۹ روز پیش

سلام وقت بخیر ممنون از سایت خوبتون سوالی خدمتتون داشتم برای پدر و مادرم مراحل سایف سفارت فرانسه و وی اف اس رو هم انجام دادم وقت هم برای 3تیر هست توی فرم قسمتی هست بنام شینگن های قبلی در 5 سال گذشته پدر بنده که میخواد بره فرانسه سال 2003 شینگن داشته حالا باید اونم تو فرم قید کنه یا فقط کپیی ویزا و پاسشو ببره کافیه؟سوال دیگرمم این هست اگر در فرم شینگن خطایی رخ داده باشه و بخوایم شینگن مجدد پر کنیم باید اکانت قبلی رو پاک کنیم و یک جدید بسازیم؟تشکر از راهنمایی و وبسایت خوبتون

پاسخ
پاسخ
ح
حسین شمس
۶ روز پیش

ببینید قاعدتا تا پنج سال سابقه شینگن رو میخواد از شما ولی شما هر چی شینگن دارین در فرم بنویسین به انضمام کپی از اون ویزا و مهر ورود و خروج سوال دومتون من از vfsسوال کردم گفت موردی نداره اکانت رو پاک کنید و دوباره فرم پر بشه چون نام و شماره پاسپورت شما تغییری نمیکنه ایرادی نداره

پاسخ
پاسخ
م
مصطفی
۶ روز پیش

مرسی از پاسختون من برای شینگن های قبلی با vfs تماس گرفتم گفتند اونا هم اعلام کنید گفتم فرم رو اماده کردم گفت مشکلی نست دستی وارد کنید امیدوارم درست گفته باشن و سفارت بهونه نیاره چرا دستی پر کردی

پاسخ
پاسخ
ا
الهه
۹ روز پیش

سلام
من ۸ خرداد مدارکم رو تحویل vsf دادم الان ۲۴ خرداده یعنی ۱۶ روز گذشته و جوابی نیومده. به نظرتون این ۱۴ تا ۲۱ روز بعد که میگن منظور رپز کاری هست یعنی رپزهای تعطیل حساب نمیشن؟ چون علاوه بر جمعه ها و شنبه ها که تعطیل بوده این بین ۱۴ و ۱۵ خرداد هم تعطیل بوده و سنبه هم که عید فطره و تعطیله. تا ۴ شنبه هفته بعد میشه ۲۱ روز اما نه ۲۱ روز کاری. با این حساب احتمالش کمه که من برسم به سفرم نه؟ من ۲ تیر باید پاریس باشم برای یک کلاس آموزشی.

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۱۰ روز پیش

سلام
من باید برای همسرم هم یک اکانت در VFS بسازم یا فقط برای خودم کافی هست؟ میشه یکی از دوستان کانل راهنمایی کنه

پاسخ
پاسخ
ص
صابر
۶ روز پیش

باسلام.
قبلا باید هر نفر یک اکانت می ساخت ولی الان شما بایک اکانت میتونین برای خود و همسرتون فرم پر کنید و فرم دوم را با این عنوان که همسرتون ( Spouse )هستن پر می کنید.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۰ روز پیش

سلام وقت بخير
براي هر نفر يك اكانت

پاسخ
پاسخ
ا
احمدرضا
۹ روز پیش

سلام آقا حامد
ببخشيد مزاحم ميشم،درباره اين سوال بنده براى ٤ نفر يك اكانت در وبسايت دولت فرانسه ساختم و بعد از همون اكانت ٤ تا اپليكيشن پر كردم

پاسخ
پاسخ
پ
پریسا
۱۱ روز پیش

با سلام ، من پذیرش از دانشگاه کانادا دارم (شروع شهریور 97) و میخوام برای ی کنفرانس علمی به فرانسه برم. به نظرتون مدرک پذیرش دانشگاه و فرم ویزای کانادا (هنوز جواب ویزا رو نگرفتم) رو به عنوان دلیل برگشت ارائه بدم یا تاثیری در نتیجه ویزای شنگن نداره؟

پاسخ
پاسخ
ح
حسین شمس
۶ روز پیش

خیر تاثیری نداره
اگر ویزای کانادا دارین نکته بسیار مثبتی برای شماست
شاد باشید

پاسخ
پاسخ
و
وحید
۱۲ روز پیش

سلام ممنون از سایت خوبتون. سوالی داشتم از خدمتتون ایا رزرو هتل از سایتای ایرانی مثل علی بابا ،فلای تودی و.. که امکان پرداخت با کارت شتاب فراهمه البته با توجه به شرایط کنسلی هتل مورد نظر از جهت ارایه به سفارت مشکلی نداره ؟ مورد تایید هست؟ یا حتما باید از خود هتل یا سایتای خارجی تاییدیه بگیریم جهت ارایه به سفارت؟

پاسخ
پاسخ
ح
حسین شمس
۶ روز پیش

در پاسخ به سوال جنابعالی با احترام به نظر حامد عزیز بستگی به این هم داره که چقدر سابقه سفر شینگن دارین
اگر بار اول هست ترجیحا از سایت خود هتل رزرو بکنید در صورت نداشتن کردیت کارت از سایت بوکینگ
شاد باشید

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۲ روز پیش

سلام وقت بخيز
مشكلي نيست
دو بار به دليل بستن كرديت كارتم اقدام كردم و نتيجه گرفتيم

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۱۳ روز پیش

سلام

بسیار ممنون بابت مطلب مفیدتون

من میخوام کارکرد حساب 3 ماهه اخیر خودم رو پرینت بگیرم.

از طرف دیگه گواهی که برای تمکن مالی میخوام ببرم توی یه حساب بانکی دیگه ام هست. ایا برای اون حساب تمکن مالیم گرفتن یک گواهی تمکن مالی که موجودی رو قید میکنه کافی هست؟ یا اونم حتما باید ریز گردش حساب بگیرم؟ چون واقعیتش تازه ماشینم رو فروختم و پول رو تازه بحساب واریز کردم نگرانم گردش حساب ببرم مشکل ساز بشه

ممنون میشم راهنمایی کنید
تشکر

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۳ روز پیش

سلام وقت بخیر
هر دو مورد ذکر شده امکان پذیر است .
نگران نباشید اگر معدل حساب شما در طی سال خوب باشد .

پاسخ
پاسخ
m
mohammad
۱۵ روز پیش

دوستان سلام. من خواهرم فرانسه تحصیل میکنه و متاسفانه بیمار شده. دکترش گفته که نامه میدیم که یکی به عنوان همراه بیمار بیات پیشت و مشکلی نداره و نگران نباش. ولی با سیستم جدید سفارت فرانسه نمیدونم کدوم گزینه رو انتخاب کنم. مشکل درمانی رو که میزنم نامه درمانی خودمو میخواد درصورتی که همراهم.
دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۴ روز پیش

سلام وقت بخیر
شما مشکل خاصی برای اخذ ویزا ندارید اگر مستندات شما کامل و جامع باشد .
باید مستندات را اتچ کنید .
موفق باشید .

پاسخ
پاسخ
م
میترا
۱۷ روز پیش

با سلام خدمت دوستان
خب من امروز مدارکمو تحویل وی اف اس دادم تجربیاتمو میگم شاید بدردتون بخوره
اول اینکه به هیچ وجه سعی نکنید زودتر از تایمی که بهتون وقت دادن برین چون الکی خودتون معطل میشین حداکثر یه ربع قبلش اونجا باشین خوبه
من از در جنوبی تو خیابان عروضی داخل رفتم یه سالنی بود صندلی گذاشته بودن و همونجا باید میشستی و اسمتو به یه خانمه که پشت یه کانتر نشسته بود میگفتی اونم راس ساعت صدات میزد و با اسانسور میرفتی بالا.اونجا یه اقایی بود که وقتت رو چک میکرد و اسمتو از لیستی که دستش داشت تیک میزد و وارد سالن میشدی .بعدش باید بری پیش چند تا خانم مهربون که اونام ازت پاسپورتتو میگیرن و با لیستشون تطابق میدن و ازت میپرسن میخایی وی ای پی بری یا معمولی بعد بهت یه کاغذ میده که شمارته .بعدش از قسمت بازرسی رد میشی که همه چیتو میگردن پس پیشنهاد میکنم هیچ چیز غیر ضروری با خودت نبری....بعدش وارد یا سالنی میشی که پره صندلی و میشینی اونجا و نگاهت باید به تلویزیونی باشه که شماره هارو میخونه و میگه به فلان کانتر مراجعه کنین....اونجا من یه خانم بد اخلاقو دیدم که مدارکو میخاست و خیلی مهربون نبود (شاید شانس من بوده)و میگه مدارکو بده نکته قابل توجه اصلا رو مدارک به اونصورت زوم نیست که مثلا رو عکس سخت گیر باشه یا بگه فلان مدارکو نداری و یا این چجوریه هرچی بدی میگیره (فک کنم البته این امروز حال نداشت)خب یه قطعه عکس بیشتر نمیخواد ازتون و هیچ کپی غیر از کپی دعوت نامه از من نخواست و من کلی کپی رو دستم باد کرد حتی اون اپلیکیشنی که باید تو سایت جدیده بسازیو هم ازم نخواست ولی من باز چون داشتم بهش دادم .....کلن یه فرم و یه قطعه عکس و ترجمه شناسنامه و ترجمه اشتغال به تحصیل و پاسپورت و دعوت نامه و رزرو بلیط و کپی بیمه نامه و مدارک تمکن مالی که البته مال خودم نبود و مدارک کسی که برام دعوت نامه فرستاده بود رو گرفتن و اپلیکشنم خودم دادم و با یه لحن بدی هم گفت خوب ۸۵ یورو داری یا نع
فک کنم انقدر که دوستان با ریال رفتن سراغشون شاکی بود البته من پایین که بودم شنیدم خیلی ها میگفتن بالا دستگاه پوز دارن و میتونی کارت بکشی و یورو بده ولی خودم ندیدم و مطمن نیستم شما سعی کنید حداقل ۱۰۰ یورو همراهتون باشه و خیالتون راحت باقی پولتونو هم یورو بهتون میدن ......خلاصه بعد اینکه مدارک رو گرفتن و طبقه بندی کرد باز همه رو تحویلم داد و گفت برو بشین و منتظر باش صدات کنیم برا پرداخت ..بعد پرداخت بازم گفتن برو بشین تا صدات کنیم برای عکس دیجیتال و اثر انگشت که یه اتاق مجزا بود...البته خانمی که عکس و اثر انگشت میگرفت با اون اقایی که پولو گرفتن خدایش خوب بودن فقط اون خانم اولیه عبوس بود ......خلاصه اخرش یه برگه بهم دادن گفتن هروقت پیامک بهت دادیم از ساعت ۹ تا ۵ بیا همینجا پاسپورتتو بگیر
امیدوارم این مطالب به دردتون بخوره و اگه استرس دارین ازش کم کنه چون خودم خیلی استرس داشتم ولی خیلی اسون و راحت کارام انجام شد پس نگران نباشین غول بزرگه مسولیه که درخواست ویزاتونو چک میکنه
خب اگه بدردتون خورد مطلبم دعا کنین درخواست ویزام ریجکت نشه
با تشکر از مطالب خوب سفر نوشت که خیلی کمکم کرد

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۷ روز پیش

سلام وقت بخیر

منتظر اعلام خبرهای خوب شما هستیم .

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۶ روز پیش

سلام وقت بخیر
بنده هم دقیقا تجربه ای مشابه شما داشتم و اون کسی که پرونده را چک میکرد و مدارک را میگرفت ،فوقالعاده عصبی و بد اخلاق بود ،من ادرس هتل را توی فرم پر نکرده بودم چون توی سایت سفارت از موارد ضروری نبود ولی ایشون میگفت باید پر باشه ولی دیگه مدارکو نمی دم که پر کنی و چون یا خانواده بودم مجبورم کرد خیلی از مدارک مثل تمکن ،تقبل هزینه سفر و غیره را اونجا کپی بگیرم که هر برگه نیم یورو بود ولی بقیه قسمت ها رفتار خوبی داشتن ،من بقدری از دست اون مسول بررسی عصبی بودم که فرداش تماس گرفتم و با سوپروایزرشون صحبت کردم و ایشون عذر خواهی کرد و گفت بررسی میکنه ،پیشنهاد میکنم دوستان صبور باشند و چیدمان مدارک هر فرد به تنهایی و اگه مثل من بصورت خانوادگی میرن از همه مدارک کپی داشته باشند ،اگه کسی سرپرست خانواده هست باید به تعداد نفرات برگ تمکن و پرینت حساب و کپی تقبل هزینه سفر داشته باشن
برای دوستانی هم که بچه بالای ۷ سال دارن گواهی اشتغال به تحصیل لازم هست
امیدوارم موفق باشید

پاسخ
پاسخ
M
Mohammad
۱۹ روز پیش

با سلام - خيلي خيلي ممنون از راهنمايي هايي كه ميكنين - با كمك شما تواستم ويزا رو بگيرم - اما الان يكم مردد شدم من برنامه سفري كه به سفارت اعلام كردم پاريس بود ولي الان دوستم دارم يه محدوده ديگر شينگن هم بگردم كه بر خلاف برنامه است كه به سفارت دادم - حالا ميخىتم بدونم اينكار رو بكنم مشكلي براي گرفتن ويزا در مرحله ي بعد ( اقدام مجدد در آينده) پيش نمياد؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱۹ روز پیش

سلام وقت بخير
اگر اولين بارتون هست پيشنهاد نميشه . ولي خوب موقعيتي كه پيش امده رو ازش لذت ببريد .

پاسخ
پاسخ
ح
حسین
۲۱ روز پیش

سلام خدمت شما : الان من پاریس هستم و خواستم از همین جا ازتون تشکر کنم بابت مطالب خوبتون. و اینکه من تا زمانی که اقدام نکرده بودم و تا زمانی که اینجا نرسیدم همش با خودم میگفتم این چه کاری بود که کردم ولی الان خیلی ازاین که اینجا امدم راضی هستم

پاسخ
پاسخ
ف
فاطمه
۱ ماه پیش

سلام دوستان
در مورد گواهی مرخصی اگر کسی تجربه ای داره لطفا بهم پاسخ بده
دارالترجمه رسمی به ما اعلام کرد که چیزی به عنوان ترجمه گواهی مرخصی وجود نداره، غیرقانونیه و این کار رو انجام نمیدن (فقط گواهی اشتغال به کار که آنهم فیش حقوقی و سوابق بیمه باید ضمیمه باشد) حتی در متن گواهی اشتغال به کار هم به مرخصی اشاره نمیکنن.
در ادارات هم اولا گواهی برای مرخصی دادن خیلی مرسوم نیست، یک توافق شفاهی بین کارمند و رئیس مستقیم هست و بعدا هم در سیستم اتوماسیون و تردد شرکت ثبت و تایید میشه، در ثانی به فرض که اداره راضی به صدور گواهی مرخصی بشه، دارالترجمه اون رو ترجمه نمیکنه، نامه انگلیسی رو هم که ادارات مهر و امضا و شماره نمیکنن!
واقعا گواهی مرخصی ترجمه شده رو چه جوری تهیه کنیم؟

پاسخ
پاسخ
ف
فهیمه
۲۵ روز پیش

سلام،توی لیست مدارک دارالترجمه ها گواهی مرخصی هم هست، اما معمولا همونطور که گفتین ادارات این گواهیو نمیدن و من خودم فقط نامه اشتغال به کاریو بردم که ذکر شده بود از چه تاریخی مشغول به کارم، اما برام محکم کاری حکم و الحاقیه قراردادم بردم که مدت قراردادم و حقوقم مشخص میشد، با همه این اوصاف سخت گیری رو مرخصی نبود و بهم ویزا دادن

پاسخ
پاسخ
ی
یگانه
۲۵ روز پیش

سلام ادمین محترم سایت
من با چنددارالترجمه در تهران صحبت کردم و فهمیدم مشکلی در ترجمه گواهی مرخصی نیست، ایراد در تجربه کم کارمند دارالترجمه شهرستان ما بود.
اگر صلاح میدانید کامنت من رو پاک کنید که دوستان دچار سردرگمی نشوند.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۵ روز پیش

سلام وقت بخير
گواهي مرخصي نياز نبوده تا جايي ك من اقدام كردم
گواهي اشتغال ، فيش حقوقي و سوابق بيمه كافي مي باشد
موفق باشيد

پاسخ
پاسخ
س
سميرا
۱ ماه پیش

سلام ، من از راهنماييتون استفاده كردم و با داشتن يك ويزا شينگن از فرانسه، موفق به گرفتن دومي مولتي شدم و البته ٣ ماهه.
خب ما قادر نيستيم توي ٣ ماه يك بار بيشتر بريم، ميخوام ببينم به نظرتون اين باعث ميشه دفعه بعد بهمون مولتي اونم يك ساله ندن؟؟ چون ميخوام بعد از اتمام ٣ ماه بلافاصه درخواست ويزا بدم به اين اميد كه بهمون يك ساله بدن.
ممنون ميشم بازم راهنماييم كنيد

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۵ روز پیش

سلام
مشكلي نيست .
مي توانيد درخواست كنيد

پاسخ
پاسخ
ز
زهره عسگری
۱ ماه پیش

سلام
من میخاستم ویزای توریستی فرانسه رو بگیرم.
من در یک شرکت فرهنگی کار می کنم و حقوق ماهیانه ام اداره کار حدود یک ملیون و دویست هستش. این مبلغ برای موقعی که میخام پرینت حسابم رو ارائه بدم کافیه؟؟
و همچین با تمکن 8000 یورو.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام
براي حقوق عادي ست
ولي تمكن مالي شما پايين است .

پاسخ
پاسخ
ن
نگار
۱۲ روز پیش

آمار جدید از کسانی که ریجکت شدن از جمله خود من تمکن داشتن بالاست . من خودم کارمندم ولی تمکنم مبلغ بالایی بود که احتمالا شک برانگیز بوده برای سفارت که این مبلغ واقعی نیست و ممکنه از خانواده قرض گرفته شده باشه و جدیدا اکثر سفارت ها وقتی تمکن بالاست توضیح می‌خوان که این مبلغ از کجا اومده !

پاسخ
پاسخ
ی
یگانه
۲۵ روز پیش

سلام آقای حامد
ببخشید بر مبنای خاصی میگین که تمکن 8000 یورو پائین هست؟ آخه فرمی که توی سایت ویزای فرانسه پر میکنیم، نوشته حداقل 120 یورو برای هر روز محل اقامت، خوب اگر روزی 180 یورو هم برای مخارج روزانه دیگه درنظر بگیریم، این مبلغ تمکن برای تقریبا 20 روز کفایت میکنه. البته چند کامنت پایین تر یکی از دوستان تمکن خودشون و همسرشون رو هرکدوم 28 میلیون اعلام کردن و پذیرفته شدن.
ببخشید طولانی شد، آخه ما هم در حال تکمیل مدارک هستیم و این موضوع نگران کننده هست

پاسخ
پاسخ
ز
زهره عسگری
۲۵ روز پیش

ممنونم از جوابتون.خوب الان من خودم حدود 27 تومن تو حسابم هست و با حسابم هم تقریبا کار میکنم.
اما تمکن حدود 8هزار یورو می تونم بگیرم.
یعنی باید بیشتر بزارم.
من هم دارم ویزای جستوجوی کار المان رو هم می گیرم و ویزای کار المان تقریبا 15 ماه بعد درمیاد. اگه احیانا برای توریستی فرانسه ریجکت بشم تاثیر داره؟

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۲۵ روز پیش

سلام وقت بخير
من در كامنت هاي ديگر توضيح دادم . الانم سعي ميكنم يكم در مورد تمكن مالي مورد نظر سفارت شفاف سازي كنم .
- در مورد تمكن مالي هموطن ما تصوري كه دارن فكر مي كنند مانده حساب ملاك سفارت مي باشد ، ولي كاملا اشتباه مي كنند ، معدل حساب مورد و اوريج ماهيانه حساب مد نظر سفارت هست .
- مورد دوم اينكه تصور ميشه اگر مبلغ مانده حساب بالا باشه سفارت راضي ميشه كه ويزا رو براساس مانده حساب صادر كنه، درصورتي كه افسران ميز ايران در سفارت ها از ما ايراني تر هستند و اصول ما رو كامل وافق هستند .
- سفارت در مورد كارمندان دولت حساسيت كمتر به خرج ميده ولي !! بله ولي داره .. شما يك ماه قبلا وقت سفارتتون يكهو ٥٠ ميليون به حسابتون بياد . به راحتي اب خوردن ميفهمن كه پولشويي هست و ريجكت مي كنن ! چون منبع و مبدا پول مطمنا براشون نا مشخص هست .
خيلي موارد هست كه اعلامون اون مطمنا از حوصله جمع خارج هست .

پاسخ
پاسخ
ف
فهیمه
۱ ماه پیش

سلام، من تو تمتم مراحل از سایت شما استفاده کردم و ممنونم ازتون
لطف کنید این بارم جواب بدید ممنونتون میشم، خیلی استرس دارم برنامه سفر من برای 1 june بوده و 10 may وقت داشتم اما الان 16 روز گذشته و من هنوز مرخصیمو قطعی نکردم و بلیت نگرفتم و همینجوری پروازا داره پر میشه!دعوتنامم هم برای یه ماه june هستش!چقد زمان میبره پس؟

پاسخ
پاسخ
س
سميرا
۱ ماه پیش

سلام، برنامه ماهن واسه ١ جون بود كه ٦ مي نوبت داشتيم و روز ٢٨ ارديبهشت جوابمون اومد،يعني ١٧ مي

پاسخ
پاسخ
ف
فهیمه
۲۵ روز پیش

دیروزم جواب من اومد و از 30 می بهم ویزا دادن، ممنون

پاسخ
پاسخ
س
سجاد
۱ ماه پیش

سلام، چندان نگران نباشید ما هم دقیقا شرایط شمارو داریم، بیستم اردیبهشت با همسرم رفتیم VFS ولی تا پنجشنبه گذشته یعنی سوم خرداد پاسخ نیومد، جمعه و شنبه هم که تعطیل هستند، برنامه سفرمون 1 june بود اما انداختیمش 29 may یعنی 3 روز قبل تر، البته بلیط قطعی گرفتم که متاسفانه احتمالا با این شرایط باید بلیط ها رو عوض کنم، نگران پرواز نباشید چون همه خالی هستند، امیدوارم فردا یکشنبه نتیجه ویزای ما و شما بیاد

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ ماه پیش

سلام وقت بخير
نگران نباشيد
بين ١٣ الي ٢٠ روز

پاسخ
پاسخ
ف
فهیمه
۱ ماه پیش

مرسی از جواباتون، ایشالا که امروز مشخص بشه چون کلی روی تاریخ ها و مرخصی حساب کرده بودم، همه برنامه هام عوض میشه اگه دیرتر ویزا بدن

پاسخ
پاسخ
ادامه...