سفرنوشت

راهنمای اخذ ویزای کشورها با پاسپورت ایرانی – آمریکای جنوبی و مرکزی

راهنمای سفر

به روزرسانی در ۱۳۹۶/۵/۱۲ : وضعیت ویزای کشورهای آمریکای لاتین مجددا مورد بررسی قرار گرفت و سایر کشورها هم اضافه شد.

آمریکای لاتین (Latin America) که ترکیبی از آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی هست جزو قاره های مورد علاقه منه و دلیل اصلیش هم طبیعت خاص بعلاوه مردم بسیار شاد اونجاست. چند تا از کشورهای این قاره رو میتونیم بدون ویزا سفر کنیم ولی در مجموع گرفتن ویزای کشورهاشون دردسر داره و بعضی ها که توی ایران سفارت دارند هم سخت ویزا میدن. نکته منفی دیگه این قسمت از دنیا بلیط های گرون قیمت رفت و برگشت از ایران هست.

تاکید میکنم با اینکه تمام تلاشم رو کردم با استفاده از منابع انگلیسی و اطلاعات سفارت خانه ها تا جایی که میتونم اطلاعات دقیقی بهتون ارائه بدم ولی ممکنه اشتباهاتی وجود داشته باشه. ضمنا لیست این کشورها ممکنه هر از گاهی و با مرور زمان تغییر کنه که امیدوارم این تغییرات در جهت زیاد شدن کشورهای بدون ویزا برای پاسپورت ایرانی باشه. تلاشم رو می کنم هر تغییری دیدم اینجا اعمال کنم. در آخر هم دوباره روشی که خودتون بتونید آخرین شرایط نیاز داشتن یا نداشتن ویزا برای یک کشور رو چک کنید نوشتم.

کشورهای آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی بدون ویزا برای دارندگان پاسپورت ایرانی

۱. ونزوئلا (Venezuela)

این کشور آمریکای جنوبی که زمانی رئیس جمهورش وقت و بی وقت ایران بود به دارندگان پاسپورت ایرانی اجازه میده ۱۵ روز بدون نیاز به ویزا به ونزوئلا سفر کنند. البته اگر از ایران قصد مسافرت به اونجا رو داشته باشید چون اکثر پروازها توقف در اروپا دارند و بنابراین به ویزای ترانزیت شینگن هم نیاز هست، شما یک جورایی مجبورید که برید سفارت ونزوئلا و درخواست ویزا بدید چون کشورهای اروپایی برای دادن ترانزیت شینگن نیاز به دیدن ویزای کشور مقصد دارند. پایتخت ونزوئلا شهر کاراکاس (Caracas) هست. توصیه می کنم سفرنامه من به ونزوئلا رو ببینید.

در رابطه با ونزوئلا حتما به اوضاع بد اقتصادی اونجا که نهایتا به اوضاع خراب امنیت اونجا منجر شده توجه داشته باشید. از این که بگزریم طبیعت این کشور فوق العادست. دیدن آبشار آنجل که بلندترین آبشار دنیا هم هست یکی از بهترین لحظات سفرم به آمریکای جنوبی بود. آدرس سفارت جمهوری بولیواری ونزوئلا تهران، کامرانیه، خیابان بازدار، خیابان تاجیکی شماره ۱۷ و تلفن سفارت هم ۲۲۲۸۴۴۵۰ هست.

راهنمای خندان ما در راه آبشار آنجل

راهنمای خندان ما در راه آبشار آنجل

۲. اکوادور (Ecuador)

از خوبی های اکوادور هرچقدر بگم کم گفتم. رفتم که چند روز بمونم ولی تا چشم بهم زدم یک ماه شد. این کشور کوچک اما زیبای آمریکای جنوبی با مردمان مهربانش به ایرانی ها اجازه میده بدون ویزا به مدت ۹۰ روز از جاذبه هاش دیدن کنند. سواحل اقیانوس آرام، کوهستان های آند و جنگل های آمازون همه توی این کشور کوچک جمع شده. امیدوارم فرصت کنم سفرنامه اکوادور رو بنویسم. پایتخت اکوادور شهر کیتو (Quito) هست.

پارک ملی کاهاس در اکوادور

پارک ملی کاهاس در اکوادور

۳. هائیتی (Haiti)

ایرانی ها می تونند به مدت ۳ ماه بدون نیاز به ویزا به این کشور آمریکای مرکزی مسافرت کنند. موقع ورود به هائیتی باید هزینه ۱۰ دلار تحت عنوان هزینه توریستی پرداخت بشه که ربطی به ویزا نداره. هائیتی اوضاع امنیتی جالبی نداره. پایتخت کشور هائیتی شهر پورتوپرنس (Port-au-Prince) هست.

۴. نیکاراگوئه (Nicaragua)

این کشور آمریکای مرکزی برای دریاچه های زیبا، آتشفشان های فعال و سواحلش معروفه. با پاسپورت ایرانی میشه به مدت ۹۰ روز بدون ویزا به نیکاراگوئه سفر کرد. البته داشتن بلیط خروج و پول کافی موقع ورود اجباری هست. هنگام ورود یک کارت توریستی ۱۰ دلاری هم باید خریداری بشه. پایتخت نیکاراگوئه شهر ماناگوا (Managua) هست. آدرس سفارت جمهوری نیکاراگوئه تهران، سعادت آباد، قره تپه، شماره ۷۹ و تلفن سفارت هم ۷۰۵۰۶۸۸۸ هست.

۵. دومینیکا (Dominica)

کشوری جزیره ای و کوهستانی در دریای کارائیب که جزو منطقه آمریکای مرکزی به حساب میاد. دومینیکا که به دلیل فروش پاسپورتش بین ایرانی ها معروف شده به شهروندان ایران اجازه میده بدون ویزا ۲۱ روزه به دومینیکا سفر کنند البته به شرطی که بلیط خروج از دومینیکا رو داشته باشند. برای مدت بیشتر از قبل باید ویزای دومینیکا رو تهیه کرد. پایتخت دومینیکا شهر روسو (Roseau) هست.

کشورهای آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی با شرایط ویزا در بدو ورود یا ویزای فرودگاهی برای ایرانیان

۱. بولیوی (Bolivia)

در سه تا فرودگاه اصلی بولیوی یعنی لاپاز، کوچابامبا و سانتاکروز ایرانی ها می تونند ویزای فرودگاهی بولیوی رو برای ۳۰ روز دریافت کنند. احتمالا در مرزهای زمینی هم بشه با قدری چانه زنی و دردسر ویزا گرفت. داشتن بلیط خروج از بولیوی الزامی هست. اطلاعات مفصل در مورد ویزای بولیوی رو می تونید در مطلب بولیوی، تبّت آمریکای جنوبی بخونید.

کاکتوس های غول پیکر در سالار دو اویونی

کاکتوس های غول پیکر در سالار دو اویونی

کشورهای آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی که ویزای اون ها سخت و پیچیده نیست

۱. برزیل (Brazil)

یکی از زیباترین و شادترین کشورهایی که تا حالا دیدم برزیل بوده. بعضی جاها نوشته شده ویزای برزیل خیلی سخته و مثل ویزای شینگن دردسر داره. من قبول ندارم، اگر مدارکتون کامل باشه نباید برای ویزای توریستی به مشکل برخورد کنید. در مطلب برزیل، کشور همیشه خوشحال از ویزای برزیل هم مفصل نوشتم. پایتخت برزیل کشور برزیلیا (Brasilia) هست.

دریاچه رودریگو دفرتاس در ریودوژانیرو

دریاچه رودریگو دفرتاس در ریودوژانیرو

۲. پرو (Peru)

درسته که پرو توی ایران سفارت نداره ولی کنسولگریش توی شهر ریودوژانیرو که اولین مقصد خیلی از ایرانی ها در آمریکای جنوبی هست، خیلی خوب به ایرانی ها ویزا میده. برای اطلاعات بیشتر مطلب پرو، راهنمای کلی، هزینه های سفر و ویزا رو مطالعه کنید. پایتخت پرو شهر لیما (Lima) هست.

ماچوپیچو

ماچوپیچو

۳- مکزیک (Mexico)

مکزیک به عنوان شمالی ترین کشور آمریکای مرکزی که گاهی جزو آمریکای شمالی هم آورده میشه در تهران سفارت داره و در صورت کامل بودن مدارکتون مشکلی برای ویزا دادن به ایرانی ها نداره. البته حواستون باشه توی برنامه سفرتون اسمی از مناطق شمالی مکزیک که هم مرز آمریکاست نبرید. آدرس سفارت مکزیک بلوار آفریقا، خیابان گلفام، شماره ۱۲ و تلفن سفارت هم ۲۲۰۵۷۵۸۶ هست.

اگر ویزای معتبر آمریکا، کانادا، ژاپن، انگلستان و یا یکی از کشورهای شینگن رو داشته باشید میتونید بدون نیاز به ویزای مکزیک به مدت حداکثر ۱۸۰ روز به مکزیک سفر کنید. پایتخت کشور مکزیک شهر مکزیکوسیتی (Mexico City) هست.

۴. کوبا (Cuba)

آدرس سفارت کشور دوست و برادر کوبا در تهران کاشانک، خیابان خداوردی،کوچه ۱۷ غربی، شماره ۵۴ هست. ایرانی های زیادی رو دیدم از کوبا ویزا گرفتند. مدتیه سفارت کوبا یک فرم تعهدنامه محضری مبنی بر بازگشت به ایران و محدود بودن بازدید از شهرهایی که به سفارت اعلام می کنیم، به لیست مدارکش اضافه کرده. احتمالا این هم از نتایج نزدیکی کوبا و آمریکا هست. برای اطلاعات بیشتر با تلفن سفارت کوبا ۲۲۸۰۲۸۴۴ تماس بگیرید یا وبسایت سفارت کوبا در تهران مراجعه کنید. پایتخت کوبا هاوانا (Havana) هست.

۵. گویان (Guyana)

کشوری کوچک در شمال آمریکای جنوبی پوشیده از جنگل های انبوه بارانی و سواحل زیبای دریای کارائیب که در اکثر منابع فارسی نوشته شده ایرانی ها بدون ویزا میتونند به اون سفر کنند. متاسفانه سفر بدون ویزا به گویان واقعیت نداره و نمیدونم این باور اشتباه از کجا ریشه میگیره. کشور گویان به ایرانی ها ویزای فرودگاهی میده به شرطی که دعوتنامه رسمی از یک شخص یا موسسه در گویان داشته باشند.

من با سفارت گویان در کاراکاس تماس گرفتم و پرسیدم با پاسپورت ایرانی میتونم به گویان سفر کنم؟ خانمی که پشت خط بود فکر کنم اولین بار بود اسم ایران رو شنیده بود، ازم خواست ۱۵ دقیقه بعد دوباره تماس بگیرم تا جواب سوال من رو پیدا کنه. وقتی دوباره تماس گرفتم لیست معمولی از مدارک ویزا بعلاوه زمان بررسی مدارک که ۱۵ روز بود رو تحویلم داد. من هم چون نمیتونستم دو هفته منتظر بمونم قید گویان رو زدم. پایتخت گویان شهر جرج تاون (Georgetown) هست و زبان رسمی اون هم انگلیسی هست.

سایر کشورهای آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی

۱. آرژانتین (Argentina)

آدرس سفارت آرژانتین در تهران دروس، خیابان یارمحمدی، کوچه قو، شماره ۶ و تلفن سفارت هم ۲۲۵۷۷۴۳۳ هست. ویزای آرژانتین جزو سخت ترین ویزاهای دنیا برای ایرانی هاست و علتش هم مسائل سیاسی هست. پایتخت آرژانتین شهر بوینس آیرس (Buenos Aires) هست.

۲. اروگوئه (Uruguay)

آدرس سفارت اروگوئه خیابان آفریقا، بلوار مینا، شماره ۵ و تلفنش ۸۸۶۷۹۶۹۰ هست. متاسفانه اروگوئه هم با اینکه در ایران سفارت داره سخت گیری زیادی برای دادن ویزا به ایرانی ها میگنه و شرط داشتن دعوتنامه رو گذاشته. پایتخت اروگوئه شهر مونته ویدئو (Montevideo) هست.

۳. کلمبیا (Colombia)

از اونجایی که کلمبیا در ایران سفارت نداره، من برای ویزاش از اکوادور اقدام کردم که موفق نشدم ویزای کلمبیا رو بگیرم. ولی ایرانی های زیادی دیدم که از سفارت کلمبیا در برزیل اقدام کردند و دردسری برای گرفتن ویزا نداشتند. پایتخت کلمبیا شهر بوگوتا (Bogota) هست.

۴. شیلی (Chile)

سفارت شیلی در تهران به آدرس خیابان شریعتی، الهی،خیابان خزر شمالی،کوچه هرمز، شماره ۴ و تلفن ۲۶۶۴۳۷۰۰ نسبتا جدیده. سفارت های شیلی در سایر نقاط دنیا برای دادن ویزا به ایرانی ها سخت گیری زیادی می کردند. امیدوارم با باز شدن سفارت شیلی در ایران، گرفتن ویزای شیلی هم ساده تر بشه. پایتخت شیلی شهر سانتیاگو (Santiago) هست.

۵. گویان فرانسه (French Guiana)

گویان فرانسه در شمال آمریکای جنوبی با اینکه جزوی از خاک فرانسه هست ولی با ویزای شینگن معمولی نمیشه بهش سفر کرد و باید یک ویزای جداگانه برای این منطقه از سفارت فرانسه درخواست کرد. پایتخت گویان فرانسه شهر کاین (Cayenne) هست.

۶. پاراگوئه (Paraguay)

پاراگوئه توی ایران سفارت نداره و باید برای ویزاش به یکی از نمایندگی هاش در آمریکای جنوبی مراجعه کرد. پایتخت پاراگوئه شهر آسونسیون (Asuncion) هست.

۷. سورینام (Suriname)

سورینام توی ایران سفارت نداره و باید برای ویزاش به یکی از نمایندگی هاش در آمریکای جنوبی مراجعه کرد. پایتخت سورینام شهر پاراماریبو (Paramaribo) هست.

۸. جمهوری دومینیکا (Dominican Republic)

جمهوری دومینیکا در آمریکای مرکزی به ایرانی ها اجازه میده در صورت داشتن ویزای معتبر شینگن، انگلستان، آمریکا و یا کانادا به مدت ۹۰ روز و بدون نیاز به ویزای جمهوری دومینیکا به این کشور سفر کنند. فقط موقع ورود باید کارت توریستی ۱۰ دلاری خریداری کنیم. پایتخت جمهوری دومینیکا شهر سانتو دومینگو (Santo Domingo) هست.

۹. کاستاریکا (Costa Rica)

کاستاریکا در آمریکای مرکزی برای ویزا دادن به ایرانی ها بسیار سختگیر هست و گرفتن ویزای کاستاریکا جزو مشکل ترین هاست. در صورت داشتن نوع خاصی از ویزای آمریکا یا کانادا میتونیم به کاستاریکا بدون نیاز به ویزا سفر کنیم. البته با داشتن ویزای امریکا باز هم مطمئن نیستم به پاسپورت ایرانی اجازه ورود بده. کاستاریکا قبلا ویزای شینگن رو هم قبول می کرد ولی از اواسط ۲۰۱۶ دیگه ویزای شینگن مورد تایید کاستاریکا نیست. پایتخت کاستاریکا شهر سن خوزه یا سان خوزه (San Jose) هست.

۱۰. پاناما (Panama)

پاناما در آمریکای مرکزی هم طبعا بدلیل روابط نزدیکش با آمریکا برای دادن ویزای پاناما خیلی به دارندگان پاسپورت ایرانی سختگیری میکنه. در صورت داشتن ویزای بلند مدت استرالیا، انگلستان، آمریکا و یا کانادا و بشرط اینکه یکبار از این ویزا استفاده شده باشه میتونیم بدون نیاز به ویزا به پاناما سفر کنیم. موقع ورود به پاناما حداقل ۵۰۰ دلار همراه داشته باشید. پایتخت پاناما شهر پاناما سیتی (Panama City) هست.

۱۱. بلیز (Belize)

ایرانی ها برای سفر به کشور بلیز در آمریکای مرکزی به ویزا نیاز دارند و این کشور هم در ایران سفارت نداره. ولی در صورت داشتن ویزای شینگن و همینطور بلیط برگشت و هزینه روزانه ۵۰ دلار میشه با پاسپورت ایرانی بدون نیاز به ویزای بلیز به این کشور زیبا سفر کرد. در صورت داشتن ویزای چندبار ورود آمریکا، میشه در بدو ورود ویزای بلیز رو گرفت. بلیز از اردیبهشت سال ۱۳۹۶ این قانون رو گذاشته و معلوم نیست دائمی باشه. پایتخت بلیز شهر بلموپان (Belmopan) هست.

۱۲. آنتیگوا و باربودا (Antigua and Barbuda)

داشتن ویزای آنتیگوا و باربودا برای سفر به این کشور جزیره ای در دریای کارائیب الزامیه. اما در صورت داشتن ویزای شینگن، انگلستان، کانادا یا آمریکا، بهمون اجازه میدند در بدو ورود ویزای ۱۰۰ دلاری آنتیگوا و باربودا رو برای حداکثر ۳۰ روز دریافت کنیم.

پایتخت آنتیگوا و باربودا شهر سنت جونز (St. Johns) هست.

۱۳. باهاماس (Bahamas)

این کشور ثروتمند در دریای کارائیب در ایران سفارت نداره و هیچ معافیت ویزایی یا ویزا در بدو ورود هم شامل حال دارندگان پاسپورت ایرانی نمیشه. پایتخت باهاماس شهر ناسائو (Nassau) هست.

۱۴. باربادوس (Barbados)

این کشور کارائیبی در ایران سفارت نداره و هیچ معافیت ویزایی یا ویزا در بدو ورود هم شامل حال دارندگان پاسپورت ایرانی نمیشه. پایتخت باربادوس شهر کوچک بریج تاون (Bridgetown) هست.

۱۵. السالوادور (El Salvador)

السالوادور در آمریکای مرکزی قرار گرفته و برای رفتن به اونجا نیاز به ویزا داریم. هیچ معافیت ویزایی هم نداره. السالوادور در ایران هم سفارت نداره. پایتخت السالوادور شهر سان سالوادور (San Salvador) هست.

۱۶. گرنادا (Grenada)

جزیره ای کوچک در دریای کارائیب و شمال ونزوئلا که با پاسپورت ایرانی باید قبل از سفر به اونجا ویزا تهیه کرد. گرنادا توی ایران سفارت نداره. پایتخت گرنادا شهر سنت جورجز (St. Georges) هست.

۱۷. گواتمالا (Guatemala)

کشور گواتمالا در آمریکای مرکزی و جنوب مکزیک قرار گرفته. این کشور در ایران سفارت نداره و ایرانی ها باید برای دریافت ویزای اون به کشور ثالث مراجعه کنند. پایتخت گواتمالا شهر گواتمالا سیتی (Guatemala City) هست.

۱۸. هندوراس (Honduras)

کشور هندوراس در آمریکای مرکزی و شرق گواتمالا قرار گرفته. با پاسپورت ایرانی باید قبل از سفر به اونجا ویزا تهیه کرد. هندوراس توی ایران سفارت نداره. پایتخت هندوراس شهر تگوسیگالپا (Tegucigalpa) هست.

۱۹. جامائیکا (Jamaica)

کشور دونده معروف اوسین بولت جزیره ای در دریای کارائیب و جنوب کشور کوبا هست. ما ایرانی ها برای سفر به جامائیکا نیاز به ویزا داریم و از اونجاییکه جامائیکا توی ایران سفارت نداره کارمون سخته و باید به کشور ثالث مراجعه کنیم. پایتخت جامائیکا شهر کینگستون (Kingston) هست.

۲۰. سنت کیتس و نویس (Saint Kitts and Nevis)

این کشور که از دو جزیره کوچک در شرق دریای کارائیب تشکیل شده بدلیل قوانین خاصش و اعطای پاسپورت در ازای پول بین ایرانی ها معروفه. ایرانی ها باید قبل از سفر ویزای سنت کیتس و نویس رو دریافت کنند. سنت کیتس و نویس هیچ سفارتی در ایران و خاورمیانه نداره. پایتخت سنت کیتس و نویس شهر باستر (Basseterre) هست.

۲۱. سنت لوسیا (Saint Lucia)

یک جزیره کوچک در محل تلاقی دریای کارائیب و اقیانوس اطلس و عضور اتحادیه کشورهای همسود که تو ایران سفارت نداره و قطعا قبل از سفر باید ویزاش رو بگیریم. پایتخت سنت لوسیا شهر کاستریس (Castries) هست.

۲۲. سنت وینسنت و گرنادین (Saint Vincent and the Grenadines)

این جزیره کوچک در شرق دریای کارائیب زمانی توی ایران معروف شد که در اردیبهشت ۱۳۸۸ نخست وزیرش به ایران اومد و در ازای دریافت کمک ۷ میلیون دلاری و تحصیل دانشجویان سنت وینسنت و گرنادین در دانشگاه های ایران، اعلام کرد که روابط دیپلماتیک با ایران برقرار کرده و آمار کشور ایران رو در این زمینه بالا برد. نامردا حتی لغو ویزا هم نکردند و ایرانی ها باید قبل از سفر به اونجا ویزا تهیه کنند. این کشور جزیره ای سفارت هم در ایران نداره. پایتخت سنت وینسنت و گرنادین شهر کینگزتاون (Kingston) هست.

۲۳. ترینیداد و توباگو (Trinidad and Tobago)

متشکل از دو جزیره در دریای کارائیب، شمال آمریکای جنوبی و تقریبا چسبیده به ونزوئلا که توی ایران سفارت نداره و ما ایرانی ها حتما باید قبل از سفر به اون ویزا تهیه کنیم. پایتخت ترینیداد و توباگو شهر پورت آو اسپین (Port of Spain) هست.

اگر قصد دارید خودتون اطلاعات به روز از ویزا و ملزومات پزشکی کشوری که قصد سفر دارید به دست بیارید، وبسایت یاتا ( IATA ) یا همون انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی، بهترینه که قاعدتا هرچند ساعت باید اطلاعاتش به روز رسانی بشه. فقط کافیه به قسمت پاسپورت و ویزای سایت یاتا برید، مقصدتون، اطلاعات پاسپورت و یک سری مشخصات دیگه رو وارد کنید و اون بهتون میگه برای سفر به ویزا نیاز دارید یا در فرودگاه میتونید اون رو دریافت کنید یا نه.

با پر کردن اطلاعات این فرم آنلاین میتونید از شرایط ویزا برای کشور مقصد مطلع بشید

با پر کردن اطلاعات این فرم آنلاین میتونید از شرایط ویزا برای کشور مقصد مطلع بشید

شما هم اگر تجربه ای در زمینه کشورهای بالا یا بقیه کشورهای آمریکای لاتین دارید با من و مخاطبان سفرنوشت از طریق کامنت های پایین صفحه به اشتراک بزارید.

اسفند ۱۳۹۵

مطالب مرتبط

۲۷ دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
  • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
  • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ح
حسین
۲ ماه پیش

سلام
برای سفر به مکزیک باید ویزای مولتی شنگن داشته باشیم ؟
راستی منتظر ادامه سفرنامتون هستیم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام حسین جان
روی کاغذ با ویزای سینگل شینگن که هنوز معتبره (یعنی استفاده نشده باشه و تاریخش هم نگذشته باشه) میشه به مکزیک سفر کرد ولی من توصیه می کنم این کار رو نکنید.

پاسخ
پاسخ
ا
امین
۳ ماه پیش

سلام.

متاسفانه نیکاراگوئه هم به جمع کشورهایی که از ایرانی ها ویزا میخوان پیوسته.
قصد رفتن به اونجا رو نداشتم ولی از کاسته شدن اعتبار پاسپورتمون ناراحتم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

متاسفانه بله ..

پاسخ
پاسخ
ز
زینب غفاریان
۳ ماه پیش

سلام
واقعا ممنونم که تجربیاتتون رو برای کمک به دیگران میگذارید اینجا.
من یه سوال مهم دارم،
با توجه به مواردی که نوشتید تنها کشوری که میشه با ویزای "توریستی کانادا" بدون ویزا به اون سفر کرد مکزیک هست؟
ممنون میشم جواب سوالم رو بدین

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
خیر کشورهای دیگری هم هستند

پاسخ
پاسخ
ف
فام
۳ ماه پیش

سلام من يك دوست در كلمبيا دارم اگر دعوتنامه بفرسته ميتونم ويزا بگيرم!؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
احتمالا بتونه کمک بکنه

پاسخ
پاسخ
ا
ایوب
۴ ماه پیش

سلام.من قصد سفر به ترنیداد توباگو رو دارم. از کجا باید ویزا بگیرم

پاسخ
پاسخ
ق
قاسم
۶ ماه پیش

سلام ؟ ویزای کلمبیا همه جا نوشته دعوت نامه میخواد !! از چه طریق میشه این کار را کرد ؟ آژانسی هست که انجام بده؟؟

پاسخ
پاسخ
ش
شیرین
۶ ماه پیش

درود
سپاس از گزارش های زیباتون و راهنمایی های مفیدی که در سایتتون قرار میدید
من برای حدود ۵ ماه اینده قصد سفر به اکوادور را دارم
در توضیحاتتون خوندم که حدود یک ماه در اکوادور بودید اما متاسفانه لینک مربوط به گزارش اکوادور رو پیدا نمیکنم
خواستم ازتون بپرسم با توجه به اینکه پرواز مستقیمی از تهران به کیتو وجود نداره پروازی هست که نیازی به ویزای ترانزیت نداشته باشه و اگر نه بهتر هست از کدوم مسیر برم ک گرفتن ویزای ترانزیت اون کشور اسونتر باشه و اینکه چون مسیر من رفت و برگشت هست یعنی برای هر کشور باید دو بار ویزای ترانزیت بگیرم؟(یکی برای رفت و یکی برای برگشت)
مجددا از سایت خوبتون تشکر میکنم :)

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام شیرین جان
فرصت نوشتن سفرنامه اکوادور رو تا الان نداشتم.
مسیر ساده ای که من میشناسم پرواز ک ال ام با توقف در آمستردام هست که فکر کنم به دو تا ویزای ترانزیت شینگن نیاز داشته باشید.

پاسخ
پاسخ
م
محمد
۷ ماه پیش

سلام احمد جان، ممنون که وقت میزاری و این اطلاعات ارزشمند رو در اختیار هموطنات میذاری.
برای ویزای برزیل نیازه که ترجمه مدارک به تایید وزارت برسه؟ یا فقط دارالترجمه کافیه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام محمد جان
پست اول سفرنامه برزیل مفصل در مورد ویزای برزیل نوشتم.

پاسخ
پاسخ
ا
امید حاتمی
۷ ماه پیش

من سال ۲۰۱۲ با ویزای دانشجویی چندبار ورود آمریکا کاستاریکا رفتم بدون مشکل. از مرز زمینی با نیکاراگوئه. افسر مرزی خیلی توجیه نبود البته اول اش ولی بعد از چند تا تماس با پایتخت بهم بدون مشکل اجازه ورود داد.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

مرسی امیدجان
امیدوارم افراد بعدی که به کاستاریکا سفر می کنند هم مشکلی نداشته باشند.

پاسخ
پاسخ
س
ساسان
۱ سال پیش

سلام و خسته نباشید
قبلا تو سفرنامه برزیلتون خوندم یه روزه برا شما ویزا صادره شده مهر ماه منم خودم اقدام کردم ولی متاسفانه حضوری جواب رد دادن بهم با اینکه ترکیه و تایلند و روسیه قبلا رفته بودم الکی گفتن میخوای بری اونجا و برنگردی و چه خبره ۲۳ روز و... بجاش رفتم چین امیدوارم سال جدید شرایط بهتر شده باشه و بتونم ویزا بگیرم.
یه سوال دارم ازتون تو اینترنت هر چی گشتم نتونستم برا ونزوئلا و اکوادور پرواز مستقیم از برزیل پیدا کنم ویزای ترانزیت رو سایت یاتا می نویسه یا چکار میشه کرد
ببخشید طولانی شد

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلام ساسان عزیز
امیدوارم دفعه بعد خیلی راحت ویزای برزیل رو دریافت کنی.
بله پرواز مستقیم از برزیل به ونزوئلا و اکوادور نیست. اکثر پروازها به این دو مقصد در پرو و کلمبیا توقف دارند. برای پرو که اصلا نیاز به ویزای ترانزیت نداریم. اگر توقف بین پروازی در کلمبیا هم کمتر از 24 ساعت باشه (که اکثرا همینطوره) نیازی به ویزای ترانزیت نیست.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ سال پیش

شاید درست نیست اینجا مطرح کنم البته می توانید تاییدش نکنید که تو بخش دیدگاه ها ثبت نشه
چند مورد
اول ممنون بخاطر توجه به مخاطبین و پاسخ به دیدگاه ها
دوم اگه امکانش هست من ایمیل شما رو داشته باشم که یکسری سوال اونجا بپرسم چون اینجا درست نیست

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

حامد جان اگر سوالی هست که عمومی نمیشه پرسید در قسمت تماس با من بنویس، مستقیم ایمیل میشه برای من

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ سال پیش

سلام
کاملا درست میفرمایید بادی لنگوییج بهترین راهه.من خودم تو گرجستان که 90 درصد انگلیسی نمیفهمیدن به کارم اومد حتی ترکیه.اما خداییش کشورهایی که شما رفتید جای بحثی نمیذاره. بی صبرانه منتظر تجربیات جدید شما هستم و لذت می برم.سفرنامه هلند هم مثل رویا می موند.
در رابطه با بهترین فصلها و ماهها برای سفر به کشورهایی مه رفتید هم اگه بنویسید هم ممنون میشم البته این درسته که هر فصل جای خود داره.البته یک پیشنهاده.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

راستش انتخاب زمان سفر برای من بیشتر بر اساس وقت آزادم هست. البته سعی می کنم از سرما دوری کنم :)

پاسخ
پاسخ
م
مرتضی
۱ سال پیش

درود و سپاس احمد عزیز
منتظر سفرنامه اکوادور هستیم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلام بر مرتضی عزیز
قبل از اکوادور یک سر بریم ونزوئلا 🙂🚌

پاسخ
پاسخ
م
مرتضی
۱ سال پیش

عالیه

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ سال پیش

با سلام و خسته نباشید و تشکر فراوان از تمام مطالب و این بار هم مثل همیشه مطالب عالی بودن واقعا به شخصه به عنوان یک بازدید کننده و دنبال کننده سایتتون و کانالتون به شخصه ممنونم و مطمئنم از مطلبتون استفاده میکنم .
فقط یک سوال شما تو اکثر کشورها که رفتید مشکل زبان اون کشور رو نداشتید؟
به نظرم خیلی از اون کشورها زبان انگلیسی هم جواب نمیده درسته؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلام حامد جان
تلاشم رو می کنم اطلاعاتی که برای سفر بهش نیاز هست و توی کمتر منبعی بهش اشاره شده رو بزارم تا برای مسافرهای ایرانی مفید باشه.
زبان در سفر بحث مفصلیه و فکر کنم باید یک مطلب جدا براش بنویسم.
بله حق با شماست انگلیسی خیلی جاها کاربرد نداره. زبان مشترکی هست به نام زبان اشاره که همه جا کاربرد داره و هممون هم باهاش آشنایی داریم. توی آمریکای جنوبی هم زبان اشاره خیلی بیشتر از انگلیسی به درد من خورد. سعی می کنم یک پست در مورد زبان در سفر بنویسم.

پاسخ
پاسخ