سفرنوشت

سینا زارعی

راه های متفاوتی برای درک جهانی که توش زندگی می کنیم وجود داره؛ کتاب خوندن، فیلم دیدن، سفر کردن و … به نظر من موثرترین و مفیدترین راه، دیدن آدم های دیگه با زبون ها و فرهنگ های دیگه هست و اینکه شما در سفر کردن با بیشترین تغییرات شخصیتی و محیطی خودتون آشنا می شید و از اینجاست که رشد شما شروع میشه.

من سینا زارعی ۲۸ سالمه و به تازگی سفر رو شروع کردم. شغلم تورلیدری (فرانسوی و انگلیسی) هست و سفرهای داخلی زیادی با گردشگران خارجی و یا به تنهایی رفتم. اولین سفر خارجیم، به کشور عربستان بود که سال ۹۳ با دانشجوها رفتم و بعد همون سال و سال بعدش به عراق رفتم. اما داستان سفر روسیه فرق داشت.

حدودا سه سالی میشد که از طریق دوست نزدیکم با مقوله ی سفر و سفرهای تنهایی و ارزون آشنا شده بودم. اما چند مشکل بزرگ سر راهم بود. اول از همه درس و دانشگاه بود که اصلا به من زمان کافی برای سفر رفتن نمی‌داد، مسئله ی خیلی مهم بعدی خدمت سربازی بود و مسئله ی نهایی هم که پول و سرمایه ی سفر بود.

تمام این مراحل رو یکی یکی با صبر، حوصله و برنامه ریزی پشت سر گذاشتم و به عنوان اولین سفر جدی، بلند مدت و تنهایی به روسیه رفتم، خودم و کوله پشتیم.

تیرماه ۱۳۹۸

اینستاگرام: 30nameh

سفرنامه روسیه؛ مسکو، سن پترزبورگ و کازان

روسیه Russia سفرنامه روسیه؛ مسکو، سن پترزبورگ و کازان
نویسنده مهمان: سینا زارعی