سفرنوشت

نیوزلند، یخچال طبیعی فاکس

نیوزلند

همیشه همه چیز خوب نیست. امروز همش بارون اومد. صبح دریاچه متدون رو از برنامه حذف کردم چون اصل زیباییش به دیدن تصویر کوه کوک در اون بود و با بارون …

یخچال طبیعی فاکس رو علی رغم بارون رفتیم و دیدیم. حدود ۵۰ دقیقه پیاده روی زیر بارون اونقدرها هم بد نبود. اجازه نزدیک شدن به یخچال داده نمیشد و فقط با راهنما میشد روی یخچال رفت. دلیلش هم خطرناک بودن عنوان شده بود ولی به نظر من بیشتر ایجاد شغل برای مردم این منطقه بود.

یخچال طبیعی فاکس

یخچال طبیعی فاکس

یخچال بعدی به اسم فرانز جوزف حداقل دو ساعت پیاده روی داشت تا به نزدیکش برسیم. رابین انصراف داد و رفت توی یک استخر آب گرم. دلم نمیومد تا اینجا هستم نرم ببینمش. این یخچال از فاکس زیباتر بود و رگه های آبی رو میشد توش دید. البته که توی یک روز آفتابی خیلی زیباتر بود. یخچال فرانز جوزف رو فقط با هلیکوپتر میشد روش قدم گذاشت. تورهاش از سیصد دلار شروع میشد که با بودجه من همخوانی نداشت.

عصر زیر بارون شدید حرکت کردیم به سمت شمال. همچین بارونی رو فقط توی جنوب شرق آسیا اون هم برای چند دقیقه دیده بودم. وسط این بارون دو تا پمپ بنزین توی مسیر هم کارت های اعتباریمون رو قبول نکردند و نزدیک بود توی جاده بمونیم. وقتی که تقریبا باکمون خالی بود توی شهر کوچک راس که قبلا محلی برای تجمع کاشفان طلا بوده، یک پمپ بنزین کوچک به دادمون رسید.

ساعت ۱۱ شب و ما همچنان در جاده و باران ادامه دارد.

تاریخ سفر: پاییز ۱۳۹۵

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

بدون دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
  • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
  • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ادامه...