سفرنوشت

نیوزلند، موريا گيت آرچ

نیوزلند

صبح ما با دیدن پنکیک شروع شد، نه پنکیک خوردنی، مدل سنگیش. جایی توی سواحل غربی نیوزلند صخره هایی به شکل پنکیک داره. برخورد آب دریا به صخره ها و صدایی که ایجاد میکرد به همون زیبایی خود صخره ها بود.

چند ساعتی به سمت شمال و در امتداد ساحل غربی رانندگی کردیم تا به روستای کارامه آ رسیدیم. از اونجا یک ساعت دیگه توی جاده های خاکی و گل آلود رفتیم تا به بزرگترین قوس سنگی نیوزلند برسیم. موریا گیت آرچ اینقدر بزرگ بود که شبیه غار بود. یک رودخانه بزرگ قرمز رنگ هم از وسط این سنگ که سوراخ شده و قوس رو ایجاد کرده بود رد میشد. دو تا غار هم در نزدیکی این قوس بودند، خیلی کوچک و ساده.

موريا گيت آرچ

موريا گيت آرچ

از کارامه آ راهی به سمت شمال نبود، یک ساعت به سمت جنوب حرکت کردیم و کمی به سمت شرق کنار یک رودخانه خوابیدیم.

اتفاق امروز گم شدن کیف جیبی رابین بود. ویزا کارتش به کنار، گواهینامش هم گم شد. خودش بیشتر ناراحت کیفشه که باهاش خاطره داره. فکر کنم اگر پلیس موقع رانندگی مدارکش رو چک کنه به مشکل بزرگی بر بخوره. فعلا باید سعی کنم بیشتر از قبل رانندگی کنم.

تاریخ سفر: پاییز ۱۳۹۵

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

۲دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
  • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
  • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ع
علی
۳ سال پیش

واقعا عالیه. خیلی لذت بردم. شما امروز به من اثبات کردید که لذت بردن واقعی از زندگی یک رویا نیست. راستی این موریا گیت آرچ همون ورودی معدن های موریا در ارباب حلقه ها نیست؟ وای که چقدر دلم میخواد از نزدیک ببینمش.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ سال پیش

خوشحالم اینطور بوده علی جان
خیلی از صحنه های فیلم ارباب حلقه ها از مناظر نیوزلند الهام گرفته شده، این یکی رو نمیدونم. یکی از لوکیشن های ارباب حلقه ها هم در جزیره شمالی نیوزلند هست که البته برای دیدنش ورودی خیلی گرانی در نظر گرفتند.

پاسخ
پاسخ
ادامه...