سفرنوشت

راهنمای جستجو و خرید بلیط ارزان هواپیما

راهنمای سفر

وقتی صحبت از هزینه های سفر میشه، همیشه بلیط هواپیما بخش قابل توجهی از هزینه ها رو به خودش اختصاص میده. برای من که به شیوه نسبتا ارزان سفر می کنم هزینه پرواز بخش بزرگی از هزینه سفرم رو شامل میشه، بنابراین با کاهش این هزینه و تهیه بلیط ارزان هواپیما میتونم کاهش چشمگیری در کل هزینه ها داشته باشم. حتی برای کسانی که خیلی ارزان سفر می کنند هم، وقتی مسافت ها طولانی میشه چاره ای بجز استفاده از پرواز باقی نمیمونه.

وقتی به دوستان و همکارانم میگفتم، به عنوان مثال بلیط یک پرواز ۲۰۰ دقیقه ای رو  ۳۰ دلار و یا حتی کمتر گرفتم دیدن چشم های متعجب اون­ها باعث شد به فکر نوشتن این راهنما بیافتم. البته این راهنما بر اساس تجربیات شخصی من بوده و به هیچ عنوان نمیتونه کامل و قطعی باشه و تنها یک مقدمه هست و من هر بار که برای پروازی سرچ می کنم اطلاعات جدیدتری بدست میارم.

ایرلاین های ایرانی

وبسایتی که بطور جامع بشه قیمت بلیط تمام ایرلاین های ایرانی رو جستجو کرد وجود نداره. برای هر کدوم باید وبسایت شرکت هواپیمایی رو جداگانه برای تاریخ های مورد نظر جستجو کرد. روش ساده تر تماس با آژانس های مسافرتی هست. آژانس ها معمولا اطلاع خوبی از ایرلاین های ایرانی و اینکه به کدوم کشورها پرواز می کنند، دارند. ایرلاین های بزرگ ایرانی در پروازهای خارجی شون پذیرایی خیلی خوبی دارند، قیمتشون قابل رقابت با ایرلاین های خارجی هست، جریمه کنسلی و تغییر تاریخ پرواز هم معمولا کمتره  و معمولا اجازه حمل بار بیشتری نسبت به ایرلاین های خارجی به شما میدهند. نکته مثبت دیگر ایرلاین های ایرانی عدم توقف و ترانزیت تا رسیدن به مقصد هست.

 ایران ایر هواپیمایی حامل پرچم ایران که با روزهای اوج خودش فاصله زیادی داره - عکس از ویکی پدیا

ایران ایر هواپیمایی حامل پرچم ایران که با روزهای اوج خودش فاصله زیادی داره - عکس از ویکی پدیا

برای مسیرهای پرتردد (ترکیه، امارات، مالزی) میشه بلیط های چارتری که قیمت ارزونتری نسبت به بلیط های سیستمی داره تهیه کرد. این بلیط ها معمولا قابلیت کنسل کردن و تغییر تاریخ رو ندارند. بنابراین در صورت تغییر برنامه کل هزینه ای که برای بلیط پرداخت کردین، هدر میره. با توجه به اینکه بلیط های چارتری معمولا مورد استفاده تورها هستند، به همین دلیل فاصله بین پرواز رفت و برگشت کوتاهه و آژانس ها به ندرت قبول می کنند بلیط چارتری با مدت سفر بیش از ۷ روز بفروشند. برای خرید بلیط های چارتری (داخل ایران و یا خارج از ایران) ده ها سایت فارسی زبان هست که با یک جستجوی ساده میتونید مسیر مورد نظرتون رو پیدا کنید.

ایرلاین های خارجی

خوشبختانه تعداد ایرلاین هایی که به ایران پرواز می کنند روز به روز داره زیاد تر میشه که نتیجه اون بیشتر شدن انتخاب های ما و رقابتی شدن قیمت هاست. برای آگاهی از قیمت پروازها ساده ترین کار تماس با آژانس های مسافرتی و پرسیدن قیمت در تاریخ مورد نظر هست. اما آژانس ها بدلایلی مثل مشغله زیاد و یا آگاهی نداشتن همه مسیرهای پروازی ایرلاین های مختلف خارجی ممکنه نتونند مناسبترین بلیط رو به شما پیشنهاد بدهند.

وبسایت هایی هستند که با دادن مسیر و تاریخ پروازتون از بین هزاران ایرلاینی که توی پایگاه داده هاشون دارند، ارزونترین پروازها رو به شما پیشنهاد می دهند. از بین همه این موتورهای جستجوی پروازی مانند ای دریم، وان تراول، اسکای اسکنر، چیپو ایر و …من سایت کایاک رو بیشتر از همه می پسندم.

برای خرید از وبسایت های بالا به ویزاکارت یا مسترکارت نیاز دارید. همیشه این سوال از من پرسیده میشه ما ایرانی ها که ویزا کارت یا مسترکارت نداریم چطور میتونیم از این وبسایت ها و ایرالاین هایی که خیلی هاشون توی ایران دفتر ندارند خرید کنیم. در صورتیکه کارت اعتباری ندارید میتونید از وبسایت علی بابا که علاوه بر موتور جستجو و نشون دادن قیمت ها به ریال، امکان خرید همه بلیط ها با کارت شتاب رو هم فراهم کرده بلیط مورد نظر رو خریداری کنید.

کایاک در صورتی که خودش نتونه ارزونترین نرخ پرواز رو به شما بفروشه خیلی راحت شما رو به موتورهای جستجوی دیگه و یا سایت شرکت هواپیمایی ارجاع میده. از ویژگی های دیگه کایاک اینه که میتونید براش تعریف بکنید تا ۳ روز قبل و بعد از پرواز رو هم جستجو بکنه و در واقع با یکبار جستجو بتونید قیمت ها رو در یک بازه ۷ روزه ببینید و در وقتتون صرفه جویی کنید. از ویژگی های خوب دیگه کایاک اینه که در آخر هزینه های اضافی به قیمتی که اول نشون میده اضافه نمیکنه. ممکنه موردی پیش بیاد که هیچ یک از سایت های بالا نتونه پایین ترین قیمت رو بده. مثلا برای کشور چین موتورهای جستجوی پروازی که در بالا اسم بردم به پروازهای ارزون داخلی چین دسترسی نداشتند و با کمک دوستان چینی سایت چونار رو برای انتخاب پرواز پیدا کردم.

قبل از انتخاب پروازتون باید بدونید راحتی توی سفر پارامتر مهمتری برای شماست یا هزینه سفر. معمولا پروازهای مستقیم قیمت بالاتری نسبت به پروازهای غیر مستقیم دارند. به عنوان مثال پرواز رفت و برگشت تهران-رم با هواپیمایی آلیتالیا (بدون توقف) قیمت ۶۰۰ دلار، با هواپیمایی اوکراین (توقف و ترانزیت در کیف) ۲۷۰ دلار و با هواپیمایی ایرفلوت روسیه (توقف در مسکو) ۳۵۰ دلار هست. اگر طولانی شدن مسیر و توقف در فرودگاه ترانزیت براتون اهمیت زیادی نداره، قطعا پرواز ارزونتر رو انتخاب کنید. البته اگر برای کشوری که ترانزیت توی اون انجام میشه نیاز به ویزا نداشته باشید، میتونید بدون افزایش و یا تغییر اندکی در بهای بلیط، زمان ترانزیتتون رو افزایش بدهید و از اون شهر هم بازدید کنید بدون اینکه هزینه ای برای رفت و آمد به اون شهر پرداخته باشید.

علاوه بر گزینه پرواز یک طرفه One way و رفت و برگشت Round trip، گزینه سومی با عنوان چند شهر و یا چند مسیره Multi city در وبسایت کایاک وجود داره که برای جستجوی مسیرهایی که ساده نیستند، میشه ازش استفاده کرد. گرفتن بلیط بصورت چند مسیره میتونه در کاهش هزینه ها و همینطور اضافه کردن شهرهایی به برنامه سفرمون بدون هزینه اضافی، خیلی تاثیر داشته باشه. به عنوان مثال اگر من بخوام از تهران برم مسکو و از سنت پترزبورگ برگردم تهران و توی مسیر رفت دو روز هم توی باکو توقف داشته باشم سرچ من مانند عکس زیر میشه:

 نحوه جستجوی پرواز تهران به مسکو و سنت پترزبورگ به تهران به همراه توقف در باکو

نحوه جستجوی پرواز تهران به مسکو و سنت پترزبورگ به تهران به همراه توقف در باکو

بعد از انتخاب پروازتون میتونید با یکی از آژانس های مسافرتی تماس بگیرید و با دادن مشخصات پرواز قیمت ریالی اون پرواز رو بپرسید. در اکثر مواقع قیمتی که آژانس به شما میده (با توجه به نرخ تبدیل ارز بازار آزاد) به اون قیمتی که شما توی اینترنت دیدید نزدیکه. در مواردی قیمت آژانس ها بیشتره و علتش هم اینه که دفتر اون ایرلاین توی ایران، ارزونترین کلاس پروازیش رو، فقط بصورت آنلاین میفروشه. ایرلاین هایی مانند پگاسوس، اوکراین ایر و چاینا ساوسرن مواردی اینچنینی بوده که من بهش برخورد کردم. اگر به این موارد برخوردید، اختلاف قیمت زیاد بود و امکان استفاده از کارت اعتباری (صرافی یا دوستانتون) رو دارید مسلما بهتره که  بصورت آنلاین و از سایتی که کمترین قیمت رو پیشنهاد میده خریداری کنید. برای بلیط مسافرت چین بدلیل اختلاف ۱۵۰ دلاری همچین کاری انجام دادم.

 عبور از فراز فلات پامیر در تاجیکستان درمسیر برگشت به ایران با هواپیمایی چاینا ساترن

عبور از فراز فلات پامیر در تاجیکستان درمسیر برگشت به ایران با هواپیمایی چاینا ساترن

پروازهای خارج از ایران

شیوه جستجو برای پروازها بین دو شهر که هر دو خارج از ایران هستند مشابه روش قبلی و استفاده از موتورهای جستجوی پرواز نظیر کایاک هست. تفاوتش اینه که بعد از انتخاب پروازتون دیگه نمیتونید به آژانس مسافرتی مراجعه کنید و با پرداخت معادل ریالی اون بلیط رو بخرید. این بلیط ها باید بصورت آنلاین و با کارت های اعتباری بین المللی خریداری بشند. البته تعداد محدودی آژانس با گرفتن درصدی به عنوان کارمزد با استفاده از کارت اعتباری خودشون این بلیط ها رو خریداری می کنند.

 مسیر ریودوژانیرو به سائوپائولو با هواپیمایی گل 40 دلار

مسیر ریودوژانیرو به سائوپائولو با هواپیمایی گل 40 دلار

شرکت های هواپیمایی ارزان قیمت یا Cheap Airlines

تعدادی از شرکت های هواپیمایی با کاهش و حذف تعدادی از خدمات جانبی پرواز هزینه سفر هوایی رو به صورت چشمگیری کاهش دادند. در واقع این ایرلاین ها بیشتر بر روی جابجایی تمرکز دارند و ضمن فروش بلیط ارزان قیمت برای هر سرویس اضافه ای که به شما میدند پول دریافت می کنند. در داخل پرواز غذا بصورت پولی سرو میشه و  حتی برای دریافت یک بالش یا پتو هم باید پول پرداخت کنید. بلیطی که شما خریداری می کنید، شامل بار نمیشه و فقط یک یا دو تا کیف دستی میتونید داخل کابین به همراه داشته باشید. اگر چمدان داشته باشید متناسب با وزن چمدان باید پول اضافی پرداخت کنید و اگر این پول اضافی رو هنگام خرید پراخت نکنید توی فرودگاه جریمه ای به مراتب بیشتر از شما گرفته خواهد شد. حتما قبل از رفتن به فرودگاه باید بصورت آنلاین چک-این Check in رو انجام بدهید و کارت پروازتون رو پرینت کنید و گرنه توی فرودگاه باید جریمه پرداخت کنید. در صورتی که بخواهید صندلی توی هواپیما انتخاب کنید باید پول اضافه تری پرداخت کنید. گیت پرواز این ایرلاین ها معمولا انتهای سالن فرودگاه هاست و مسافت زیادی باید پیاده برید. فرودگاه هایی که چیپ ایرلاین ها به اونها پرواز می کنند میتونه فاصله زیادی با شهر داشته باشه و حتما باید هزینه رفتن از فرودگاه به شهر رو مدنظر قرار بدهید.

 رایان ایر از پشت صندلی به عنوان کارت ایمنی پرواز و منوی غذا استفاده می کند

رایان ایر از پشت صندلی به عنوان کارت ایمنی پرواز و منوی غذا استفاده می کند

بعضی از این ایرلاین های ارزان قیمت (و حتی ایرلاین های عادی) سیاست ناجوانمردانه ای در ذخیره کردن آی پی شما و اطلاعات دستگاهی که با اون درحال سرچ هستید دارند. مثلا اگر برید توی وبسایتشون و یک مسیر مشخص رو بیش از یکبار سرچ کنید متوجه میشید که هربار قیمت قدری افزایش پیدا کرده! اگر با این مشکل برخورد کردید استفاده از یک کامپیوتر دیگه میتونه باعث بشه دوباره همون قیمت ارزون اولیه رو ببینید. ایرلاینی که خود من دیدم این کار کثیف رو انجام میده پگاسوس بود.

با گفتن موارد بالا قصد نداشتم از چیپ ایرلاین ها نا امیدتون کنم بلکه خواستم بگم بیشتر از پروازهای عادی باید دقت داشته باشید. من بارها ازشون استفاده کردم و تا حالا جریمه نشدم. از معروفترین چیپ ایرلاین ها که پروازهای ارزان قیمت دارند توی اروپا رایان ایر و جنوب شرق آسیا ایر آسیا (به تازگی پرواز به ایران هم برقرار کرده) هستند.

 مسیر بروکسل به پرتو با هواپیمای رایان ایر 42 دلار

مسیر بروکسل به پرتو با هواپیمای رایان ایر 42 دلار

امیدوارم مطالب بالا براتون مفید واقع شده باشه. به زودی مطلب دیگری در رابطه با بلیط ارزان پرواز شامل نکاتی که باید رعایت کنیم به همراه چند مثال می نویسم.

بازنشر مطالب بالا بطور جزئی بدون ذکر منبع و بطور کامل بدون هماهنگی با نویسنده مجاز نمی باشد.

۸۳ دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
  • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
  • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ج
جواد
۱ ماه پیش

درود احمد جان
یه سوال: سایت و اپلیکیشن‌های لحظه آخری، مربوط به هر کشوری رو چه جوری میشه پیدا کرد؟؟ (مثلا برای کشور گرجستان) یه چند باری سرچ کردم ولی چیز خاصی پیدا نکردم!! (با چه key word باید سرچ کرد؟)

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۲ ماه پیش

سلام ببخشید به نظرتون اگه یه کشوری میریم که تا حالا نرفتیم و تنها هم هستیم از نظر امنیتی مشکلی نداره تنهایی با اتوبوس یا قطار از این یک شهر به شهر دیگه بریم و بگردیم و مثلا در هاستلی اقامت کنیم ؟ منظورم از نظر مسایل امنیتی و دزدی و پلیس ها و سوالات جوراواجور و ... یا باید حتما مثلا همراه تور یا یک فرد تور لیدر اهل همون کشور باشیم( مثلا همین کشور هایی که بدون ویزا هستند مثل گرجستان و ارمنستان و ترکیه و صربستان و ... ) ؟ ممنون میشم پاسخ بدید :)

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۲ ماه پیش

من عذر خواهی میکنم سئوالی برام پیش آمده که ترانزیت لندن اگر در حد دو ساعت هم باشد فقط یک استاپ و بعد حرکت باز هم برای ایرانی ها ویزا ترانزیت نیاز هست اگر ویزا آمریکا و کانادا در پاسپورتمان نباشد
با تشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

بله، حتی اگر 2 دقیقه ترانزیت باشه

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۲ ماه پیش

از پاسخ شما بسیار متشکرم

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۲ ماه پیش

سلام
من تشکر میکنم از راهنمایی های مفیدتون تمام سایت شما پر اطلاعات با ارزش هست واقعا لذت بردم .یک سئوال برام پیش آمده که اگر پرواز استانبول به کیتو با یا استاپ در کلمبیا را از سایت اسکای اسکنر تهیه کنم چون ترانزیت کلمبیا کندتر از پنج ساعت است ولی ایر لاین عوض میشود آیا نیاز هست خودمان چمدان هایمان را بگیریم و تحویل ایر لاین دیگری بدهیم ؟ چون مگر این کار مربوط به خود دو ایر لاین نمی باشد؟ و نکته دیگر اینکه اگر خودمان تحویل بگیریم باید ویزا تهیه کنیم چون مجبور به بیرون آمدن از سالن ترانزیت میشویم .
خیلی ممنون میشم این تجربه را منتقل کنید
سپاس گزارم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
به شرایط خرید بلیط بستگی داره ولی به احتمال زیاد برای جابجایی چمدان نیاز به ویزا داری

پاسخ
پاسخ
م
محمدی
۲ ماه پیش

سلام احمد آقا
من برای 4juneدرخواست ویزا کردم (یعنی 4جون ویزای من شروع بشه).ولی الان تصمیمم عوض شده و میتونم 1جون برم فرانسه.میتونم بلیطم رو برای تاریخ1جون رزرو کنم یا باید طبق همون تاریخی که به سفارت اعلام کردم بلیط رزرو کنم؟واینکه حتمابایدشهرهایی را که میخوام در حوزه شینگن برم به سفارت فرانسه اعلام کنم؟شاید علاوه بر فرانسه هلند هم بخوام برم ولی هنوز قطعی نیست.میتونم بلیط رفت رو برای پاریس و برگشت رو از مثلا از هلند بگیریم به ایران؟

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۲ ماه پیش

سلام، خیلی خیلی تشکر میکنم از مطالب عالیتون.
یک سوال داشتم، مثلا من بلیط میگیرم برای نپال، ولی خب پروازم مستقیم نیست، مثلا توی یک کشور دیگه (عمان، قطر، امارات) توقف میکنه.
الان من برای اون کشور وسطی که توقف میکنه، نیاز به ویزا دارم ؟
اگه بخوام برم بیرون از فرودگاه چطور ؟
اگه داخل فرودگاه بمونم، چطور ؟

ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام علی جان
برای این سه کشوری که گفتید نیازی به ویزای ترانزیت ندارید. بدون ویزا نمیتونید از فرودگاه خارج شوید.

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۴ ماه پیش

سلام ممنون از وبلاگ و مطالب عالی تون.راستش من و همسرم میخوایم واسه سفارت کانادا ی سفر یروزه به انکارا بریم دنبال بلیط زمینیسلام وقت بخیر،اول ممنون از وبلاگ و مطالب عالی تون.اطلاعات خوبی رو دراختیار خواننده قرار میده.راستش منو همسرم دنبال بلیط ارزون قیمت واسه انکارا هستیم(سفارت کانادا،سفر یکروزه)با کمترین هزینه لطفا منو راهنمایی کنید،چه سایتی رو پیشنهاد میدید و چه راهی؟ممنون

پاسخ
پاسخ
ک
کامران
۴ ماه پیش

سلام ممنونم بابت اطلاعات خوبتون شما درباره همه چیز توضیح دادید اما در مورد یک چیز توضیح ندادید اونم سفر با کشتی های کروز هست اگه میشه یه مقاله راجب اون هم بنویسد و بگید که اصلا ایران کشتی کروز داره یا باید بریم از کشور های دیگه اقدام کنیم و این کشتی های کروز از کجا به کجا میرن

پاسخ
پاسخ
س
سمانه
۵ ماه پیش

ُسلام
ممنون از سفرنامه خوبتون
می خواستم ببینم سفرنامه تایلندو میشه زودتر بذارید؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام دوست عزیز
فکر کنم باید یک سفر دیگه به تایلند و جنوب شرق آسیا برم. اطلاعاتم در مورد اونجا به روز نیست

پاسخ
پاسخ
س
سمانه
۴ ماه پیش

ممنون از پاسختون

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۶ ماه پیش

سلام ، ببخشید میشه هزینه ی کل هر سفر رو بگید
یا مثلاً گرونترین و ارزونترین سفراتون چقد هزینه برداشته ( با توجه به مدت اقامت)
ممنون میشم پاسخ بدهید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام
معمولا هزینه هر سفر رو پست اول هر سفرنامه می نویسم.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد ش
۷ ماه پیش

در قسمت هاي مختلف وب سايتتون مطالب بسياري رو مطالعه کردم. واقعاً وظيفه دونستم که از اينجا بسيار بسيار تشکر کنم از مفيد بودن و کارآمد بودن تمامي مطالب با ساده ترين و دلنشين ترين بيان.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سپاس حامد جان

پاسخ
پاسخ
ف
فرناز
۹ ماه پیش

سلام.خیلی ممنون بابت اطلاعاتی که ارایه میفرمایید.
لطفا سوال من و جواب بدید خیلی برام مهمه.
من برای گرفتم ویزای فرانسه حتما باید بلیط رفت به فرانسه و برگشت از فرانسه داشته باشم چون قصد من برگشت از المان هست.و اینکه نمیتونم پروازها رو از شهر وان ترکیه تهیه کنم.از تهران نگیرم؟؟شهر وان به ما نزدیکتر و بلیط ها خیلی ارزانتر هستن.
خواهش میکنم پاسخ سوال من و بفرمایید.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۸ ماه پیش

سلام. برای ویزا گرفتن نیاز به رزرو بلیط دارید نه بلیط. راهنماهای ویزا رو مطالعه کنید.
بله میتونید از شهر وان بلیط بخرید.

پاسخ
پاسخ
ر
رویا ابراهیمی
۹ ماه پیش

سلام🙋مرسی از توصیحاتتون.عالی بود.
برای سفر به استرالیا چه ایرلاینی و پیشنهاد میکنید؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

سلام
ایرلاینی که ارزونترین بلیط رو برای تاریخ سفر شما داشته باشه

پاسخ
پاسخ
a
ali
۹ ماه پیش

سلام دوست عزیز برای سفر به مالدیو سفر با تور رو توصیه میکنبد یا بدون تور ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

سلام علی جان
تجربه ای ندارم

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۹ ماه پیش

سلام من تجربه سفر به 6 کشور را دارم و اینبار قصد دارم ضمن توقف چند روزه در استانبول به صربستان برم. در حال جستجو بودم که سایت شما را پیدا کردم. سوالم اینه که آیا هنوز لغو ویزای ایرانیان برای سفر به صربستان اجرایی نشده؟؟ و اگر بخواهید صربستان را با گرجستان یا ارمنستان مقایسه کنید کدومش بهتره؟ حس میکنم از لحاظ بافت شهری شباهت زیادی به هم دارند درسته؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

سلام علی جان
سفرنامه صربستان رو مطالعه کنید.

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۹ ماه پیش

سلام
من اگه بخوایم از طریق دوبی برم کاتماندو ولی نخوام تو دبی اقامت داشته باشم آیا باید ویزای امارات بگیرم یا نه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

سلام
اگر هر دو بلیط از یک ایرلاین باشه نیازی به ویزای دبی ندارید.

پاسخ
پاسخ
س
سمانه
۱۰ ماه پیش

وقتتون بخیر
می بخشید من نتونستم توی سایت کایاک قسمتی رو که تنظیم میکنه سه روز قبل و بعد تاریخ مورد نظر رو جستجو کنه پیدا کنم. ممنون میشم در این مورد راهنمایی بفرمایید.

پاسخ
پاسخ
ن
ناهید
۱۰ ماه پیش

از اطلاعاتی که اینجا گذاشتین خیلی ممنون

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۱۰ ماه پیش

سلام
باز هم تشکر از وقت گذاشتن و راهنمایی هاتون .با گیفت کارت مستر کارت میشه خرید بلیط هواپیما و پرداخت هتل از اینترنت داشت؟ یا باید کارت استاندارد که مشخصات شخص روش نوشته داشت؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ ماه پیش

سلام احسان جان
من تجربه گیفت کارت ندارم ولی میدونم خیلی از خرید های اینترنتی رو میشه انجام داد. بهتره از اون شرکتی که قصد خرید کارت ازش رو دارید بپرسید.

پاسخ
پاسخ
m
mohamad22
۱۰ ماه پیش

سلام
امروز قصد خرید بلیط از سایت فلایتیو رو داشتم . به موردی جالب برخوردم خواستم اینجا مطرح کنم.
از ساعت 10 صبح تا 10 شب در یک تاریخ مشخص قیمت پرواز به ورشو 4 بار تغییر کرد و به از یک و چهارصد به دو سیصد رسید.
مگه داریم؟
و یک سوال اینکه بدون کردیت کارت از این سایتایی که گفتید میشه خرید کرد؟
متشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۰ ماه پیش

سلام محمدجان
تغییر قیمت بلیط حتی در چند ثانیه هم انجام میشه چه به رسه در یک روز. با این سایت آشنایی ندارم ولی بعضی از سایت ها آی پی شما رو ذخیره می کنند و با هر بار سرچ قیمت بلیط رو زیاد می کنند.
این سایت ها نیاز به کارت بین المللی داره ولی سایت های ایرانی هستند که با کارت بانکی شتاب هم میشه بلیط خریداری کرد.

پاسخ
پاسخ
ادامه...