سفرنوشت

راهنمای جستجو و خرید بلیط ارزان هواپیما

راهنمای سفر

وقتی صحبت از هزینه های سفر میشه، همیشه بلیط هواپیما بخش قابل توجهی از هزینه ها رو به خودش اختصاص میده. برای من که به شیوه نسبتا ارزان سفر می کنم هزینه پرواز بخش بزرگی از هزینه سفرم رو شامل میشه، بنابراین با کاهش این هزینه و تهیه بلیط ارزان هواپیما میتونم کاهش چشمگیری در کل هزینه ها داشته باشم. حتی برای کسانی که خیلی ارزان سفر می کنند هم، وقتی مسافت ها طولانی میشه چاره ای بجز استفاده از پرواز باقی نمیمونه.

وقتی به دوستان و همکارانم میگفتم، به عنوان مثال بلیط یک پرواز ۲۰۰ دقیقه ای رو  ۳۰ دلار و یا حتی کمتر گرفتم دیدن چشم های متعجب اون­ها باعث شد به فکر نوشتن این راهنما بیافتم. البته این راهنما بر اساس تجربیات شخصی من بوده و به هیچ عنوان نمیتونه کامل و قطعی باشه و تنها یک مقدمه هست و من هر بار که برای پروازی سرچ می کنم اطلاعات جدیدتری بدست میارم.

ایرلاین های ایرانی

وبسایتی که بطور جامع بشه قیمت بلیط تمام ایرلاین های ایرانی رو جستجو کرد وجود نداره. برای هر کدوم باید وبسایت شرکت هواپیمایی رو جداگانه برای تاریخ های مورد نظر جستجو کرد. روش ساده تر تماس با آژانس های مسافرتی هست. آژانس ها معمولا اطلاع خوبی از ایرلاین های ایرانی و اینکه به کدوم کشورها پرواز می کنند، دارند. ایرلاین های بزرگ ایرانی در پروازهای خارجی شون پذیرایی خیلی خوبی دارند، قیمتشون قابل رقابت با ایرلاین های خارجی هست، جریمه کنسلی و تغییر تاریخ پرواز هم معمولا کمتره  و معمولا اجازه حمل بار بیشتری نسبت به ایرلاین های خارجی به شما میدهند. نکته مثبت دیگر ایرلاین های ایرانی عدم توقف و ترانزیت تا رسیدن به مقصد هست.

 ایران ایر هواپیمایی حامل پرچم ایران که با روزهای اوج خودش فاصله زیادی داره - عکس از ویکی پدیا

ایران ایر هواپیمایی حامل پرچم ایران که با روزهای اوج خودش فاصله زیادی داره - عکس از ویکی پدیا

برای مسیرهای پرتردد (ترکیه، امارات، مالزی) میشه بلیط های چارتری که قیمت ارزونتری نسبت به بلیط های سیستمی داره تهیه کرد. این بلیط ها معمولا قابلیت کنسل کردن و تغییر تاریخ رو ندارند. بنابراین در صورت تغییر برنامه کل هزینه ای که برای بلیط پرداخت کردین، هدر میره. با توجه به اینکه بلیط های چارتری معمولا مورد استفاده تورها هستند، به همین دلیل فاصله بین پرواز رفت و برگشت کوتاهه و آژانس ها به ندرت قبول می کنند بلیط چارتری با مدت سفر بیش از ۷ روز بفروشند. برای خرید بلیط های چارتری (داخل ایران و یا خارج از ایران) ده ها سایت فارسی زبان هست که با یک جستجوی ساده میتونید مسیر مورد نظرتون رو پیدا کنید.

ایرلاین های خارجی

خوشبختانه تعداد ایرلاین هایی که به ایران پرواز می کنند روز به روز داره زیاد تر میشه که نتیجه اون بیشتر شدن انتخاب های ما و رقابتی شدن قیمت هاست. برای آگاهی از قیمت پروازها ساده ترین کار تماس با آژانس های مسافرتی و پرسیدن قیمت در تاریخ مورد نظر هست. اما آژانس ها بدلایلی مثل مشغله زیاد و یا آگاهی نداشتن همه مسیرهای پروازی ایرلاین های مختلف خارجی ممکنه نتونند مناسبترین بلیط رو به شما پیشنهاد بدهند.

توصیه من اینه که اول ایرلاین و تاریختون رو با جستجو توی اینترنت انتخاب کنید و برای خرید نهایی به آژانس مسافرتی مراجعه کنید. وبسایت هایی هستند که با دادن مسیر و تاریخ پروازتون از بین هزاران ایرلاینی که توی پایگاه داده هاشون دارند، ارزونترین پروازها رو به شما پیشنهاد می دهند. از بین همه این موتورهای جستجوی پروازی مانند ای دریم، وان تراول، اسکای اسکنر، چیپو ایر و …من سایت کایاک رو بیشتر از همه می پسندم.

کایاک در صورتی که خودش نتونه ارزونترین نرخ پرواز رو به شما بفروشه خیلی راحت شما رو به موتورهای جستجوی دیگه و یا سایت شرکت هواپیمایی ارجاع میده. از ویژگی های دیگه کایاک اینه که میتونید براش تعریف بکنید تا ۳ روز قبل و بعد از پرواز رو هم جستجو بکنه و در واقع با یکبار جستجو بتونید قیمت ها رو در یک بازه ۷ روزه ببینید و در وقتتون صرفه جویی کنید. از ویژگی های خوب دیگه کایاک اینه که در آخر هزینه های اضافی به قیمتی که اول نشون میده اضافه نمیکنه. ممکنه موردی پیش بیاد که هیچ یک از سایت های بالا نتونه پایین ترین قیمت رو بده. مثلا برای کشور چین موتورهای جستجوی پروازی که در بالا اسم بردم به پروازهای ارزون داخلی چین دسترسی نداشتند و با کمک دوستان چینی سایت چونار رو برای انتخاب پرواز پیدا کردم.

قبل از انتخاب پروازتون باید بدونید راحتی توی سفر پارامتر مهمتری برای شماست یا هزینه سفر. معمولا پروازهای مستقیم قیمت بالاتری نسبت به پروازهای غیر مستقیم دارند. به عنوان مثال پرواز رفت و برگشت تهران-رم با هواپیمایی آلیتالیا (بدون توقف) قیمت ۶۰۰ دلار، با هواپیمایی اوکراین (توقف و ترانزیت در کیف) ۲۷۰ دلار و با هواپیمایی ایرفلوت روسیه (توقف در مسکو) ۳۵۰ دلار هست. اگر طولانی شدن مسیر و توقف در فرودگاه ترانزیت براتون اهمیت زیادی نداره، قطعا پرواز ارزونتر رو انتخاب کنید. البته اگر برای کشوری که ترانزیت توی اون انجام میشه نیاز به ویزا نداشته باشید، میتونید بدون افزایش و یا تغییر اندکی در بهای بلیط، زمان ترانزیتتون رو افزایش بدهید و از اون شهر هم بازدید کنید بدون اینکه هزینه ای برای رفت و آمد به اون شهر پرداخته باشید.

علاوه بر گزینه پرواز یک طرفه One way و رفت و برگشت Round trip، گزینه سومی با عنوان چند شهر و یا چند مسیره Multi city در وبسایت کایاک وجود داره که برای جستجوی مسیرهایی که ساده نیستند، میشه ازش استفاده کرد. گرفتن بلیط بصورت چند مسیره میتونه در کاهش هزینه ها و همینطور اضافه کردن شهرهایی به برنامه سفرمون بدون هزینه اضافی، خیلی تاثیر داشته باشه. به عنوان مثال اگر من بخوام از تهران برم مسکو و از سنت پترزبورگ برگردم تهران و توی مسیر رفت دو روز هم توی باکو توقف داشته باشم سرچ من مانند عکس زیر میشه:

 نحوه جستجوی پرواز تهران به مسکو و سنت پترزبورگ به تهران به همراه توقف در باکو

نحوه جستجوی پرواز تهران به مسکو و سنت پترزبورگ به تهران به همراه توقف در باکو

بعد از انتخاب پروازتون میتونید با یکی از آژانس های مسافرتی تماس بگیرید و با دادن مشخصات پرواز قیمت ریالی اون پرواز رو بپرسید. در اکثر مواقع قیمتی که آژانس به شما میده (با توجه به نرخ تبدیل ارز بازار آزاد) به اون قیمتی که شما توی اینترنت دیدید نزدیکه. در مواردی قیمت آژانس ها بیشتره و علتش هم اینه که دفتر اون ایرلاین توی ایران، ارزونترین کلاس پروازیش رو، فقط بصورت آنلاین میفروشه. ایرلاین هایی مانند پگاسوس، اوکراین ایر و چاینا ساوسرن مواردی اینچنینی بوده که من بهش برخورد کردم. اگر به این موارد برخوردید، اختلاف قیمت زیاد بود و امکان استفاده از کارت اعتباری (صرافی یا دوستانتون) رو دارید مسلما بهتره که  بصورت آنلاین و از سایتی که کمترین قیمت رو پیشنهاد میده خریداری کنید. برای بلیط مسافرت چین بدلیل اختلاف ۱۵۰ دلاری همچین کاری انجام دادم.

 عبور از فراز فلات پامیر در تاجیکستان درمسیر برگشت به ایران با هواپیمایی چاینا ساترن

عبور از فراز فلات پامیر در تاجیکستان درمسیر برگشت به ایران با هواپیمایی چاینا ساترن

پروازهای خارج از ایران

شیوه جستجو برای پروازها بین دو شهر که هر دو خارج از ایران هستند مشابه روش قبلی و استفاده از موتورهای جستجوی پرواز نظیر کایاک هست. تفاوتش اینه که بعد از انتخاب پروازتون دیگه نمیتونید به آژانس مسافرتی مراجعه کنید و با پرداخت معادل ریالی اون بلیط رو بخرید. این بلیط ها باید بصورت آنلاین و با کارت های اعتباری بین المللی خریداری بشند. البته تعداد محدودی آژانس با گرفتن درصدی به عنوان کارمزد با استفاده از کارت اعتباری خودشون این بلیط ها رو خریداری می کنند.

 مسیر ریودوژانیرو به سائوپائولو با هواپیمایی گل 40 دلار

مسیر ریودوژانیرو به سائوپائولو با هواپیمایی گل 40 دلار

شرکت های هواپیمایی ارزان قیمت یا Cheap Airlines

تعدادی از شرکت های هواپیمایی با کاهش و حذف تعدادی از خدمات جانبی پرواز هزینه سفر هوایی رو به صورت چشمگیری کاهش دادند. در واقع این ایرلاین ها بیشتر بر روی جابجایی تمرکز دارند و ضمن فروش بلیط ارزان قیمت برای هر سرویس اضافه ای که به شما میدند پول دریافت می کنند. در داخل پرواز غذا بصورت پولی سرو میشه و  حتی برای دریافت یک بالش یا پتو هم باید پول پرداخت کنید. بلیطی که شما خریداری می کنید، شامل بار نمیشه و فقط یک یا دو تا کیف دستی میتونید داخل کابین به همراه داشته باشید. اگر چمدان داشته باشید متناسب با وزن چمدان باید پول اضافی پرداخت کنید و اگر این پول اضافی رو هنگام خرید پراخت نکنید توی فرودگاه جریمه ای به مراتب بیشتر از شما گرفته خواهد شد. حتما قبل از رفتن به فرودگاه باید بصورت آنلاین چک-این Check in رو انجام بدهید و کارت پروازتون رو پرینت کنید و گرنه توی فرودگاه باید جریمه پرداخت کنید. در صورتی که بخواهید صندلی توی هواپیما انتخاب کنید باید پول اضافه تری پرداخت کنید. گیت پرواز این ایرلاین ها معمولا انتهای سالن فرودگاه هاست و مسافت زیادی باید پیاده برید. فرودگاه هایی که چیپ ایرلاین ها به اونها پرواز می کنند میتونه فاصله زیادی با شهر داشته باشه و حتما باید هزینه رفتن از فرودگاه به شهر رو مدنظر قرار بدهید.

 رایان ایر از پشت صندلی به عنوان کارت ایمنی پرواز و منوی غذا استفاده می کند

رایان ایر از پشت صندلی به عنوان کارت ایمنی پرواز و منوی غذا استفاده می کند

بعضی از این ایرلاین های ارزان قیمت (و حتی ایرلاین های عادی) سیاست ناجوانمردانه ای در ذخیره کردن آی پی شما و اطلاعات دستگاهی که با اون درحال سرچ هستید دارند. مثلا اگر برید توی وبسایتشون و یک مسیر مشخص رو بیش از یکبار سرچ کنید متوجه میشید که هربار قیمت قدری افزایش پیدا کرده! اگر با این مشکل برخورد کردید استفاده از یک کامپیوتر دیگه میتونه باعث بشه دوباره همون قیمت ارزون اولیه رو ببینید. ایرلاینی که خود من دیدم این کار کثیف رو انجام میده پگاسوس بود.

با گفتن موارد بالا قصد نداشتم از چیپ ایرلاین ها نا امیدتون کنم بلکه خواستم بگم بیشتر از پروازهای عادی باید دقت داشته باشید. من بارها ازشون استفاده کردم و تا حالا جریمه نشدم. از معروفترین چیپ ایرلاین ها که پروازهای ارزان قیمت دارند توی اروپا رایان ایر و جنوب شرق آسیا ایر آسیا (به تازگی پرواز به ایران هم برقرار کرده) هستند.

 مسیر بروکسل به پرتو با هواپیمای رایان ایر 42 دلار

مسیر بروکسل به پرتو با هواپیمای رایان ایر 42 دلار

امیدوارم مطالب بالا براتون مفید واقع شده باشه. به زودی مطلب دیگری در رابطه با بلیط ارزان پرواز شامل نکاتی که باید رعایت کنیم به همراه چند مثال می نویسم.

بازنشر مطالب بالا بطور جزئی بدون ذکر منبع و بطور کامل بدون هماهنگی با نویسنده مجاز نمی باشد.

۷۳ دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
  • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
  • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ع
علی
۵ روز پیش

سلام ممنون از وبلاگ و مطالب عالی تون.راستش من و همسرم میخوایم واسه سفارت کانادا ی سفر یروزه به انکارا بریم دنبال بلیط زمینیسلام وقت بخیر،اول ممنون از وبلاگ و مطالب عالی تون.اطلاعات خوبی رو دراختیار خواننده قرار میده.راستش منو همسرم دنبال بلیط ارزون قیمت واسه انکارا هستیم(سفارت کانادا،سفر یکروزه)با کمترین هزینه لطفا منو راهنمایی کنید،چه سایتی رو پیشنهاد میدید و چه راهی؟ممنون

پاسخ
پاسخ
ک
کامران
۹ روز پیش

سلام ممنونم بابت اطلاعات خوبتون شما درباره همه چیز توضیح دادید اما در مورد یک چیز توضیح ندادید اونم سفر با کشتی های کروز هست اگه میشه یه مقاله راجب اون هم بنویسد و بگید که اصلا ایران کشتی کروز داره یا باید بریم از کشور های دیگه اقدام کنیم و این کشتی های کروز از کجا به کجا میرن

پاسخ
پاسخ
س
سمانه
۱۵ روز پیش

ُسلام
ممنون از سفرنامه خوبتون
می خواستم ببینم سفرنامه تایلندو میشه زودتر بذارید؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱۵ روز پیش

سلام دوست عزیز
فکر کنم باید یک سفر دیگه به تایلند و جنوب شرق آسیا برم. اطلاعاتم در مورد اونجا به روز نیست

پاسخ
پاسخ
س
سمانه
۱۰ روز پیش

ممنون از پاسختون

پاسخ
پاسخ
ر
رضا
۲ ماه پیش

سلام ، ببخشید میشه هزینه ی کل هر سفر رو بگید
یا مثلاً گرونترین و ارزونترین سفراتون چقد هزینه برداشته ( با توجه به مدت اقامت)
ممنون میشم پاسخ بدهید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سلام
معمولا هزینه هر سفر رو پست اول هر سفرنامه می نویسم.

پاسخ
پاسخ
ح
حامد ش
۳ ماه پیش

در قسمت هاي مختلف وب سايتتون مطالب بسياري رو مطالعه کردم. واقعاً وظيفه دونستم که از اينجا بسيار بسيار تشکر کنم از مفيد بودن و کارآمد بودن تمامي مطالب با ساده ترين و دلنشين ترين بيان.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ ماه پیش

سپاس حامد جان

پاسخ
پاسخ
ف
فرناز
۴ ماه پیش

سلام.خیلی ممنون بابت اطلاعاتی که ارایه میفرمایید.
لطفا سوال من و جواب بدید خیلی برام مهمه.
من برای گرفتم ویزای فرانسه حتما باید بلیط رفت به فرانسه و برگشت از فرانسه داشته باشم چون قصد من برگشت از المان هست.و اینکه نمیتونم پروازها رو از شهر وان ترکیه تهیه کنم.از تهران نگیرم؟؟شهر وان به ما نزدیکتر و بلیط ها خیلی ارزانتر هستن.
خواهش میکنم پاسخ سوال من و بفرمایید.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۴ ماه پیش

سلام. برای ویزا گرفتن نیاز به رزرو بلیط دارید نه بلیط. راهنماهای ویزا رو مطالعه کنید.
بله میتونید از شهر وان بلیط بخرید.

پاسخ
پاسخ
ر
رویا ابراهیمی
۵ ماه پیش

سلام🙋مرسی از توصیحاتتون.عالی بود.
برای سفر به استرالیا چه ایرلاینی و پیشنهاد میکنید؟
ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
ایرلاینی که ارزونترین بلیط رو برای تاریخ سفر شما داشته باشه

پاسخ
پاسخ
a
ali
۵ ماه پیش

سلام دوست عزیز برای سفر به مالدیو سفر با تور رو توصیه میکنبد یا بدون تور ؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام علی جان
تجربه ای ندارم

پاسخ
پاسخ
ع
علی
۵ ماه پیش

سلام من تجربه سفر به 6 کشور را دارم و اینبار قصد دارم ضمن توقف چند روزه در استانبول به صربستان برم. در حال جستجو بودم که سایت شما را پیدا کردم. سوالم اینه که آیا هنوز لغو ویزای ایرانیان برای سفر به صربستان اجرایی نشده؟؟ و اگر بخواهید صربستان را با گرجستان یا ارمنستان مقایسه کنید کدومش بهتره؟ حس میکنم از لحاظ بافت شهری شباهت زیادی به هم دارند درسته؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام علی جان
سفرنامه صربستان رو مطالعه کنید.

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۵ ماه پیش

سلام
من اگه بخوایم از طریق دوبی برم کاتماندو ولی نخوام تو دبی اقامت داشته باشم آیا باید ویزای امارات بگیرم یا نه؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۵ ماه پیش

سلام
اگر هر دو بلیط از یک ایرلاین باشه نیازی به ویزای دبی ندارید.

پاسخ
پاسخ
س
سمانه
۶ ماه پیش

وقتتون بخیر
می بخشید من نتونستم توی سایت کایاک قسمتی رو که تنظیم میکنه سه روز قبل و بعد تاریخ مورد نظر رو جستجو کنه پیدا کنم. ممنون میشم در این مورد راهنمایی بفرمایید.

پاسخ
پاسخ
ن
ناهید
۶ ماه پیش

از اطلاعاتی که اینجا گذاشتین خیلی ممنون

پاسخ
پاسخ
ا
احسان
۶ ماه پیش

سلام
باز هم تشکر از وقت گذاشتن و راهنمایی هاتون .با گیفت کارت مستر کارت میشه خرید بلیط هواپیما و پرداخت هتل از اینترنت داشت؟ یا باید کارت استاندارد که مشخصات شخص روش نوشته داشت؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام احسان جان
من تجربه گیفت کارت ندارم ولی میدونم خیلی از خرید های اینترنتی رو میشه انجام داد. بهتره از اون شرکتی که قصد خرید کارت ازش رو دارید بپرسید.

پاسخ
پاسخ
m
mohamad22
۶ ماه پیش

سلام
امروز قصد خرید بلیط از سایت فلایتیو رو داشتم . به موردی جالب برخوردم خواستم اینجا مطرح کنم.
از ساعت 10 صبح تا 10 شب در یک تاریخ مشخص قیمت پرواز به ورشو 4 بار تغییر کرد و به از یک و چهارصد به دو سیصد رسید.
مگه داریم؟
و یک سوال اینکه بدون کردیت کارت از این سایتایی که گفتید میشه خرید کرد؟
متشکر

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام محمدجان
تغییر قیمت بلیط حتی در چند ثانیه هم انجام میشه چه به رسه در یک روز. با این سایت آشنایی ندارم ولی بعضی از سایت ها آی پی شما رو ذخیره می کنند و با هر بار سرچ قیمت بلیط رو زیاد می کنند.
این سایت ها نیاز به کارت بین المللی داره ولی سایت های ایرانی هستند که با کارت بانکی شتاب هم میشه بلیط خریداری کرد.

پاسخ
پاسخ
ا
امیرحسین
۶ ماه پیش

سلام دوست عزیز
اول از اینکه خیلی خوشبحالتون که اینهمه سفر کردید و همه جارو دیدید . از مطالب و سفرنامه هایی هم ک گذاشتید خیلی خیلی ممنون. واقعا خیلی مفید و بدردبخوره . امیدوارم همیشه در سفر باشی و جیبتون پر از پول باشه

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۶ ماه پیش

سلام امیرجان
خوشحالم برات مفید بوده. ایشالا سفرهای خودت

پاسخ
پاسخ
ا
امیربهادر
۷ ماه پیش

سلام
من بلیط تهران به ویتنام رو در سایت و اپلیکیشن SKYSCANNER جستجو میکنم و برای تاریخ دلخواهم اپلیکیشن پرواز عمان ایر رو با قیمت 330 دلار پیشنهاد میده ( البته سایت مرجه EXPLORETRIP هست) و وب سایت اصلا این پیشنهاد رو نداره و قیمت اصلی 750 دلار رو نشون میده. دلیلش رو شما میدونید ؟؟ و اینکه ایا مشکلی وجود داره که سایت EXPLORETRIP قیمتش رو اینقدر اورده پایین ؟؟ ایا این سایت قابل اعتماده؟؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام
خیلی وقت ها پیش میاد این سایت های واسطه قیمت ارزونتری نسبت به سایت ایرلاین میدند. یک دلیلش میتونه شرایط بلیط مثلا غیر قابل کنسل بودن بلیط در این سایت های واسطه باشه. امکانش هم هست کاملا همون شرایط رو داشته باشه.
این سایت بخصوص رو من باهاش آشنایی ندارم.

پاسخ
پاسخ
م
مرتضي ميرزايي
۷ ماه پیش

با سلام و تشكر از مطالب بسيار مفيدتون
ميخواستم بدونم ايا خودتون ويزا كارت يا مستر كارت دارين براي پرداختهاي انلاين؟
و ايا راه مطمىن و معتبري ميتونيد معرفي كنين كه بشه از ايران اي كارتهاي اعتباري رو گرفت؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام مرتضی جان
نه از ایران هنوز جای مطمئن برای معرفی پیدا نکردم.
من از استرالیا گرفتم که توی سفرنامش نوشتم.

پاسخ
پاسخ
پ
پریسا
۸ ماه پیش

بسیار عالی و سودمند بود.ممنون از اطلاعات خوبی كه گذاشتید.شاد باشید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۷ ماه پیش

سلام دوست عزيز
خوشحالم براتون مفيد بوده

پاسخ
پاسخ
s
seyyed mhammad hadi mirrahimi
۹ ماه پیش

بسیار مطالب مفیدی گذاشتی
هر چقدر تشکر کنیم کمه-جدا باقیات الصالحات هست.
قم اومدی اطلاع بده درخدمتم.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

ممنون از لطفت سید عزیز
اون سمت اومدم حتما. مرسی 🙏

پاسخ
پاسخ
ا
امیر
۹ ماه پیش

سایتهای ایرانی خرید بلیط که کارکردی مشابه سایتهایی مثل کایاک، اسکای اسکنر، و... دارند مورد اعتماد و معتبرند؟ یعنی من اگه بلیط پرواز بین رم و برلین رو از طریق سایتهای خرید بلیط ایرانی بخرم مشکلی به وجود نمیاد؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

سلام امیر جان
من چون خودم تا حالا استفاده نکردم معرفی نکردم ولی قطعا معتبر هم بینشون هست. اونی رو انتخاب کنید که دفتر مشخصی داشته باشه و به تلفن هم جواب بده.

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۹ ماه پیش

از کجا میشه فهمید که کدوم کشورها ویزای ترانزیت میخوان یا نه؟ مثلا اوکراین یا جمهوری آذربایجان میخواد یا نه؟ به فرض اینکه یک کشور ویزای ترانزیت نخواد، منظورتون از اینکه میگین میشه زمان ترانزیت رو بیشتر کرد و از اون کشور هم دیدن کرد چیه؟ فرض کنید اوکراین ویزای ترانزیت نخواد و بین پرواز اول و دوم من 24 ساعت زمان ترانزیت باشه. با این وصف یعنی من میتونم از فرودگاه خارج بشم و 24 ساعت تو شهر کیف بچرخم و دوباره برگردم فرودگاه و ادامه پرواز؟!

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۹ ماه پیش

سلام
ساده ترین راه تماس با ایرلاین هایی که به اون کشور میرند و سوال از اون ها هست. راه دیگه مراجعه به سایت یاتا که توی قسمت ویزای قاره ها معرفی کردم هست.
ما ایرانی ها به ویزای ترانزیت برای کشورهای اوکراین و آذربایجان نیاز نداریم.
خیر، نمیتونید از فرودگاه خارج بشید، چون در صورت خارج شدن نیاز به ویزا دارید که قضیش با ویزای ترانزیت کاملا متفاوته. این مورد برای کشورهایی قابل انجام هست که کلا برای اون ها نیاز به ویزا نداریم یا ویزا رو از قبل تهیه کردیم.

پاسخ
پاسخ
م
مامان آیلین
۱ سال پیش

مثل شما خیلی کمه که بی ادعا تجربیاتتون رو در اختیار بقیه میذارید
سپاس

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلام دوست عزيز. لطف داريد 🙏🏻🌹

پاسخ
پاسخ
ن
نازنین
۱ سال پیش

یا امکانش هست روی همین بلیت که خریدم بار رو اضافه کنم؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

من تجربه ای از ایر برلین ندارم ولی احتمال زیاد باید بشه. مطابق تجربه ای که با یک ایرلاین دیگه داشتم شما اول باید قسمتی از سایت رو پیدا کنید که با دادن کد بلیط تون، مشخصات کامل بلیط و پرواز شما رو نشون بده. اونجا گزینه خرید بار هم باید داشته باشه. اگر نتونستید پیداش کنید یک ایمیل به ایر برلین بدید و ازشون راهنمایی بگیرید. خیلی بعید همچین گزینه ای نداشته باشند.

پاسخ
پاسخ
ن
نازنین
۱ سال پیش

سلام. خیلی ممنونم برای پاسخ.
خب الان میخوام که بار رو آنلاین بخرم، ولی نمیدونم کجای سایت air berlin میتونم فقط بار بخرم؟
چون نگاه کردم و فقط تونستم اون قسمتی رو پیدا کنم که بار همراه با بلیت فروخته می شه.

پاسخ
پاسخ
ن
نازنین
۱ سال پیش

سلام. من یه سوال دارم ، ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید کمکم کنید.
من از air berlin یک بلیت مونیخ به استکهلم خریدم. که بار ندارم تو بلیت. میخوام بدونم میتونم بار رو توی فرودگاه ، زمان checked in بخرم و چمدونم رو بدم به بار؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلام دوست عزیز
این موردی که میگم بسته به سیاست ایرلاین میتونه قدری متفاوت باشه ولی بصورت کلی: ارزونترین حالت وقتی هست که همزمان با خرید بلیط، بار هم خریداری کنید. گزینه دوم خرید بار بصورت آنلاین و پس از خرید بلیط که میتونه قدری گرونتر از گزینه اول باشه. گزینه سوم خرید بار در فرودگاه و هنگام check in هست که هزینش بیشتر از گزینه 1 و 2 هست. بعضی از ایرلاین ها ممکنه گزینه 3 رو اصلا نداشته باشند. گزینه 4 که بدترین حالت هست موقع سوار شدن به پرواز ممکنه به شما بگند چمدونتون بزرگه و باید تحویل بار بدید که در اینصورت جریمه میشید و قطعا هزینش از گزینه های قبلی بیشتره.
توصیه من اینه که بارتون رو آنلاین خریداری کنید و با خیال راحت برید فرودگاه.

پاسخ
پاسخ
ب
بردیا
۱ سال پیش

ممنون از اطلاعات مفیدتون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

خوشحالم مفید بوده براتون

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ سال پیش

الان داشتم سایت ایروفلوت رو چک میکردم. چه قیمتای مناسبی داره! برای خرید بلیط ایروفلوت از ایران به یک کشور خارجی باید صرفاً از طریق سایت ایروفلوت اقدام کرد یا میشه از آژانسهای هواپیمایی خواست این کار رو انجام بدن؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

بله اکثر آژانس های هواپیمایی بلیط های ایرفلوت رو میتونند رزرو کنند.
به هرکجا که سفرتون هست حسابی خوش بگزره 🚂

پاسخ
پاسخ
س
سعید
۱ سال پیش

سلام
حدود نیم ساعته با این سایت اشنا شدم و خب خیلی خوبه انصافا
همسفر نمی خوای شما؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلام سعید جان
ممنون از لطفت🙏
من معمولا تنهایی مسافرت میرم.

پاسخ
پاسخ
م
مهـــــدى
۱ سال پیش

واقعاً دمت گرم خيلي عاليه موفق باشي

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلامت باشی مهدی جان

پاسخ
پاسخ
ب
بهادر
۱ سال پیش

سلام. من كپنهاگ به پورتو رو تو همين شهريور گذشته گرفتم ٩/٩٩ يورو براي هر نفر يه طرفه. البته سياست اين ايرلاينها به قول اروپايي ها اينه كه به شما از مدتها قبل خيلي مفت بليط ميدن اما جبرانش رو كسي ميكنه كه لحظات اخر ميخره. سايتتون عاليه.

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سلام بهادر عزيز
بله كاملا درسته، اون بليط ارزون شما رو نهايتا يكى جبران ميكنه 😅👌👍
مهم اينه كه سعى كنيم ما جبران كننده نباشيم 😉

پاسخ
پاسخ
ح
حامد
۱ سال پیش

کوله‌پشتی که شما با خودنون حمل می‌کنید اندازش چقدره و اوصلاً بهترین اندازه کوله‌پشتی برای سفر باید چقدر باشه؟ این کوله‌پشتی جزو بار محسوب می‌شه یا با خودتون می‌برید داخل هواپیما؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

بهترين اندازه كوله پوشتى به سبك سفر و كلا سليقه برميگرده.
من معمولا به يك كوله بزرگ ٥٠-٧٠ ليتري و يك كوله كوچك ١٥ ليترى سفر ميرم

پاسخ
پاسخ
ج
جواد
۱ سال پیش

درووووود احـمــد جـان
مطالب خـیــلــــی مـفــیــــدی داری ...... سـفـــــــــــرات ادامــــــــــه دار .......... سلااااااامت شـــااااااااد و مــوفــق بـاشــــی

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

ممنونم جواد عزيز
ايشالا سفرهاى شما 👌👍

پاسخ
پاسخ
ع
علیرضا
۱ سال پیش

پسر چرا از شما تو ایران کمه؟
باید تا جایی که میشه از شما کپی پیست کنن تا مردم بهتر بتونم زندگی کنن

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

اميدوارم مسافرهاى ايرانى خيلى زياد بشند👌👍

پاسخ
پاسخ
ع
عکاس
۱ سال پیش

فوق العاده بود...من امید دارم که در آینده بتونم بک پکر بشم و مثل شما جهانگردی کنم...فقط یه سوال من اگر بخوام جهانگردیمو شروع کنم،وسطش قصد بازگشت به ایران رو ندارم و اگر پولم تموم بشه میتونم با کمک freelancing مخارج سفرم رو تامین کنم؟ یه سوال دیگه.... اگر بخوام مدام بین کشورها سفر کنم،با توجه به بی ارزش بودن( یا به طور خوشبینانه کم ارزش بودن) پاسپورت ایران،باید برای ورود به اکثر کشور مبلغ قابل توجهی رو به عنوان ویزا بپردازم....سوالم اینه که آیا شما راهی برای صرفه جویی در هزینه ی مربوط به ویزاها میشناسید؟ مثلا اگر به عنوان یک عکاس طبیعت در حال سفر باشم، تخفیفی شامل حالم میشه؟ کلا در مورد قیمت ویزاها چیزی به اسم هزینه ی کمتر و تخفیف وجود داره؟

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

براى ديدن دنيا راه هاى زيادى هست و هركس بايد راه مناسب براى خودش رو پيدا كنه.
بعيد ميدونم واسه ويزا بشه تخفيف گرفت. مبلغ ويزا اونقدر بالا نيست، مشكل اصلى گرفتن ويزاست :-)

پاسخ
پاسخ
م
مسعود
۱ سال پیش

مرسی جامع و کامل توضیح دادید

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

خواهش مى كنم دوست عزيز

پاسخ
پاسخ
ا
ایمان
۱ سال پیش

usefull

پاسخ
پاسخ
ا
امین
۱ سال پیش

مرسی مثل همیشه عالی
ممنونم

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

ممنونم امین جان

پاسخ
پاسخ
N
Negar
۱ سال پیش

عالي و جامع بود . ممنون

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۱ سال پیش

سپاسگزارم

پاسخ
پاسخ
م
محسن امینی
۲ سال پیش

احمد جان مطالب عالیه....
ادامه بده رفیق

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
۲ سال پیش

ممنونم محسن جان 🙏👌👍✈

پاسخ
پاسخ