سفرنوشت

فرانک حسن زاده

فرانکم، در شهری متولد شدم که بین خزر و رشته کوه البرز هست (آمل)، تابستونا که می رفتیم ییلاقمون هر روز دماوند رو که بهش می گفتیم قله، از بالکن خونمون می دیدیم. از بچگی کنجکاو بودم و همیشه برام سوال بود که پشت اون کوه ها، بالای دماوند چه خبره؟! خیلی وقتا این سوال ها رو از خانوادم می پرسیدم، اما باز هم دلم میخواست بیشتر بدونم. در دوران دانشجویی شروع کردم به کوهنوردی. بعد از فارغ التحصیلی رسما دیگه کوهنوردی میکردم، اولین صعودم به سبلان بود که اصلا نمیتونم بگم چه حسی داشتم، انگار هر چقدر بالاتر میرفتم به خدا نزدیکتر میشدم.

بعد از صعود سبلان، دماوند، علم کوه و اکثر قله های ایران رو فتح کردم. تا اینکه تصمیم گرفتم نوروز ۹۴ برم کلیمانجارو، از تانزانیا شروع کردم بعد از صعود کلیمانجارو به کنیا رفتم و حیات وحش ماسایی مارا رو دیدم و بعد از اوگاندا و دیدار سرچشمه رود نیل به تهران برگشتم

پس از دیدن آفریقا به ویتنام رفتم، با دیدن هالونگ بی، که یکی از عجایب هفتگانه طبیعی جهان هست، قصد کردم شش مورد دیگه از عجایب طبیعی دنیا رو ببینم، وقتی تو اینترنت جستجو می کردم، متوجه شدم دو فهرست برای عجایب هفتگانه طبیعی جهان وجود دارد، یعنی در مجموع ۱۴ تا جای دیدنی داریم. تصمیم گرفتم که همشونو ببینم، تا الان تونستم ده تا از اون ها رو ببینم.

بعد از ویتنام به هیمالیا رفتم و قله اورست رو که یکی از ۱۴ عجایب طبیعی دنیا هست زیارت کردم، پس از نپال انجمن داروسازان ایران پشتیبان مالی من شد و راهی بلندترین قله اروپا، البروس روسیه شدم و بعد از روسیه سفر هیجان انگیز آمریکای جنوبی را از ریو دو ژنرو برزیل آغاز کردم و اسم سفرم رو گذاشتم ساختن دوستی از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام. Making friendship from Atlantic to Pacific

بیس کمپ اورست

بیس کمپ اورست

در شهر ریودوژانیرو و ایگواسو دو مورد دیگه از عجایب هفتگانه طبیعی جهان رو دیدم: بندر ریودوژانیرو در کنار مجسمه مسیح و آبشار ایگواسو. با دیدن عظمت آبشار ایگواسو بی اختیار گریه میکردم. از آنجا راهی بولیوی شدم که واقعا از طبیعت و مردم مهربونش کیف کردم، سه روز به یادماندنی را در کوه های آند بولیوی و بزرگترین آینه جهان، دریاچه نمک سالاردویونی سپری کردم. سپس به پرو رفتم تا خودمو به اقیانوس آرام برسونم، بعد از دیدن بزرگترین اقیانوس جهان به ماچوپیچو رفتم، پس از دیدن لیما پایتخت پرو، با پرواز به جزیره ایکیتوز که در میان سه رود بزرگ و در قسمت آمازونی پرو قرار دارد، وارد شدم.

ایکیتوز و خاطرات نابش و آشناییم با یه دختر پرویی اینقدر عجیب بود که هنوز هم بهش فکر میکنم.

از ایکتوز با قایق مسافر بری به مرز سه کشور پرو ، برزیل و کلمبیا رفته و از اونجا با پرواز خودمو به استان آمازون رسوندم و چند روزی رو در قسمت آمازونی برزیل گذروندم، و در آخر به ریوداژنیرو برگشتم.

آبشارهای ایگواسو در برزیل

آبشارهای ایگواسو در برزیل

. بعد از آمریکای جنوبی از زیمباوه و آفریقای جنوبی دیدن کردم تا به ترتیب آبشار ویکتوریا و کوه تیبل رو که از دیگر عجائب هفتگانه طبیعی جهان هستند، ببینم. بعد رودخانه زیرزمینی پئورتوپرنسسا فیلیپین رو که از دیگر عجایب طبیعی بود در بهشتی مانند پالاوان دیدم. تصمیم گرفتم تابستون پارسال برم ماداگاسکار اما جور نشد و راهی سمرقند و بخارا شدم، این سفر به قول خودشون بیسیار مرا پسند آمد.

پارک ملی کومودو اندونزی

پارک ملی کومودو اندونزی

عید امسال از غرب اندونزی شهر مدان شروع کردم تا نزدیکی های شرق اندونزی برای دیدن عجایب هفتگانه طبیعی دیگری که پارک ملی کومودو بود، پیش رفتم. وقتی از اندونزی برگشتم به کره جنوبی و جزیره ججو فکر کردم. با توجه به اینکه کشور کره کشور گرونی هست برای رفتن به این کشور تردید داشتم، تا اینکه عجایب هفتگانه طبیعی دیگری در جزیره ججو کره جنوبی من را طلبید و به دیدن غار مانجانگول که بزرگترین تونل گدازه ای دنیاست مشرف شدم. در مورد سفر باید بگم که در درجه اول خانواده هست که فرهنگ سفر رو از بچگی بهمون آموزش میده و بعد آمادگی ذهنی خودمون مهمه. بر خلاف تصور عموم مردم سرزمینم که فکر میکنند سفر کردن هزینه دارد و پول حروم کردن است، من فکر میکنم که سفر برای سلامت روح لازم و ضروری هست، همانطور که برای جسممون خرج میکنم برای روحمان هم باید هزینه کنیم و برای زنده بودن روحمان هم به دنبال جستجوی چیز های تازه باشیم. بهترین نسخه ای که میتونم به عنوان یه داروساز براتون بپیچم اینه که : سفر کنیم، کتاب بخونیم و ورزش کنیم تا معنی زندگی کردن رو لمس کنیم.

اینستاگرام: faranak.hasanzade

سفرنامه تانزانیا و صعود به قله کلیمانجارو

تانزانیا Tanzania سفرنامه تانزانیا و صعود به قله کلیمانجارو
نویسنده مهمان: فرانک حسن زاده

سفرنامه کنیا و حیات وحش فوق العاده ش

کنیا Kenya سفرنامه کنیا و حیات وحش فوق العاده ش
نویسنده مهمان: فرانک حسن زاده

سفرنامه، راهنما و ویزای اندونزی؛ کشور هزاران جزیره

اندونزی Indonesia سفرنامه، راهنما و ویزای اندونزی؛ کشور هزاران جزیره
نویسنده مهمان: فرانک حسن زاده

سفرنامه کره جنوبی، یکی از امن ترین کشور های جهان

کره جنوبی South Korea سفرنامه کره جنوبی، یکی از امن ترین کشور های جهان
نویسنده مهمان: فرانک حسن زاده

سفرنامه زیمباوه و آبشار ویکتوریا

زیمباوه Zimbabwe سفرنامه زیمباوه و آبشار ویکتوریا
نویسنده مهمان: فرانک حسن زاده

سفرنامه آفریقای جنوبی از اقیانوس هند تا اقیانوس اطلس

آفریقای جنوبی South Africa سفرنامه آفریقای جنوبی از اقیانوس هند تا اقیانوس اطلس
نویسنده مهمان: فرانک حسن زاده

سفرنامه فیلیپین و سیزده به دری که در رامسیر فیلیپین سپری شد

فیلیپین Philippines سفرنامه فیلیپین و سیزده به دری که در رامسیر فیلیپین سپری شد
نویسنده مهمان: فرانک حسن زاده