سفرنوشت

سفر گروهی به سنگال، تافته جدا بافته غرب آفریقا

تور نوروز ۱۴۰۳ مکزیک و کوبا

قراره با سفرنوشت به کشوری سفر کنید که داره خودش رو از سایر کشورهای غرب آفریقا جدا میکنه و به نظر میاد در مسیر درستی قرار داره. سفر ما از پایتخت یعنی داکار شروع میشه و سپس به سمت شمال حرکت می کنیم و پس از دیدن بخشی از صحرا و یک شهر مستعمراتی در نزدیکی مرز موریتانی، به سمت جنوب میاییم، یک جزیره خاص که نمونه اش در دنیا وجود نداره رو میبینم، روی دلتای رودخانه سالوم و جایی که به اقیانوس میریزه قایق سواری می کنیم و پس از دیدن یک پارک ملی و حیات وحشش به داکار بر می گردیم. جزئیات برنامه رو در ادامه می بینید.

روز اول

ساعت ۸ بامداد پروازمون از فرودگاه امام به سمت استانبول حرکت میکنه و پس از توقف دو ساعته در استانبول، به سمت سنگال پرواز می کنیم. پس از یک پرواز نه و نیم ساعته، در ساعت ۱۹:۳۵ به وقت محلی به فرودگاه داکار می رسیم و بعد از انجام امور مرزبانی، گمرکی، تبدیل پول و خرید سیم کارت به سمت هتل حرکت می کنیم. اقامت شب اول در داکار هست.

روز دوم

نیمه اول روز رو به دیدن شهر داکار خواهیم پرداخت، بازار زنده و پر هیجانش رو قدم میزنیم، مجسمه برنزی رنسانس آفریقا ساخته شده در کره شمالی رو میبینیم و بعد از ظهر با فری به سمت جزیره زیبای گوره که در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده می رویم. جزیره گوره با خانه های رنگیش و منظره زیبایی که به اقیانوس داره، زمانی نه چندان دور یک مرکز مهم برای جمع آوری و ارسال بردگان به قاره امریکا بود. از زندان نگهداری برده ها که تبدیل به موزه شده دیدن می کنیم. اقامت امشب هم در داکار هست.

روز سوم

صبح زود پس از صرف صبحانه به سمت صحرای لومپول حرکت می کنیم. لومپول جایی هست که صحرا به اقیانوس اطلس میرسه و متوقف میشه. در کنار رمل های شنی شترسواری می کنیم و سپس مسیرمون رو به سمت شمال و شهر سن لویی ادامه میدهیم. شهر بندری سن لویی با خانه های زیبای رنگی و معماری کولونیالش، اولین شهری بود که اروپایی ها در غرب آفریقا بنا کردند و قبل از استقلال پایتخت سنگال بود. مرکز شهر سن لویی بدلیل تاریخ این شهر و معماری مستعمراتی اون در فهرست یونسکو ثبت شده. اقامت شب سوم در یک هتل ساحلی دور از شلوغی شهری هست.

روز چهارم

بعد صبحانه به سمت جنوب حرکت می کنیم. بین راه از یک روستا بازدید می کنیم و همینطور مسجد جامع شهر طوبی که دومین شهر سنگال و بسیار مذهبی هست رو می بینیم. عصر به شهر کائولاک در ساحل رودخانه سالوم می رسیم و پس از دیدن بازار شهر در هتل استراحت می کنیم.

روز پنجم

پس از خوردن صبحانه در هتل و در مسیرمون به سمت غرب و دهانه رودخانه سالوم، بائوباب های کهنسال رو می بینیم. در روستای دانگان سوار بر قایق میشیم و دلتای رودخانه سالوم یعنی جایی که به اقیانوس اطلس میریزه رو میبینیم. پارک ملی دلتای سالوم که هم در فهرست میراث جهانی یونسکو و هم در لیست معاهده رامسر ثبت شده، به خاطر پوشش گیاهیش و محل تخم گذاری انواع پرندگان، بسیار ارزشمند هست. پس از قایق سواری (که بستگی کامل به شرایط جوی و موج های دریا داره)، به سمت جزیره فدیوت حرکت می کنیم. فدیوت مجموعه ای از سه جزیره که با انباشت پوست صدف های صید شده طی صدها سال تشکیل شده و نمونه بسیار جالبی از همزیستی مسلمانان و مسیحیان هست. دیدن مردم محلی روستا که تقریبا همگی یا صدف صید میکنند یا مشغول خالی کردن گوشت صدف هستند و همینطور آرامستان صدفی فدیوت با اون بائوباب های باابهتش، جز بهترین لحظات سفر دو سال قبلم به سنگال بود. اقامت امشب مون در نزدیک شهر ساحلی مبور هست.

روز ششم

امروز قراره حیات وحش سنگال رو ببینیم. ابتدا به دیدن دریاچه سومون میریم و روی اون قایق سواری می کنیم. سپس به پارک ملی بندیا میریم که یکی از بهترین پارک های ملی غرب آفریقا برای دیدن حیواناتی نظیر گورخر، کرگدن، آنتولوپ، بابون، زرافه، کروکودیل و … هست. پس از دیدن پارک ملی به روستای ماهیگیری کایار می ریم تا عصر هنگام و موقع بازگشت ماهیگیران از دریا، جنب و جوش بندرگاه رو شاهد باشیم. ماهی ها از اینجا راهی سفر طول و دراز به قلب صحرای آفریقا و کشور مالی میشند. به سمت دریاچه صورتی حرکت می کنیم و شب رو در هتل کنار دریاچه اقامت می کنیم.

روز هفتم

صبح روی دریاچه صورتی قایق سواری می کنیم و سپس تپه های نمکی که توسط کارگران از دریاچه استحصال شده رو میبینیم. میزان صورتی بودن دریاچه بستگی زیادی به میزان بادی که میاد داره. بعد از دریاچه به سمت داکار حرکت می کنیم. تست پی سی آر انجام میدیم و عصر به جزیره انگور میریم. اونجا فرصت داریم از فضای آروم جزیره لذت ببریم یا در ساحلش شنا کنیم. اقامت امشب در داکار هست.

روز هشتم

امروز وقت آزاد و فرصتی برای استراحت یا خرید سوغاتی، لباس محلی، صنایع دستی، شی باتر و … هست. ساعت پنج عصر به سمت فرودگاه میریم و نه شب به سمت استانبول پرواز می کنیم. توقف سیزده ساعته در استانبول داریم که فرصت خوبی برای رفتن به یک مرکز خرید و یا دیدن مرکز شهر استانبول هست. ساعت ۸ شب به سمت تهران پرواز می کنیم و ساعت ۱۱ شب شنبه به تهران می رسیم.

تاریخ برنامه:

  • ۱۲ الی ۲۰ آذرماه ۱۴۰۰
  • ۳ الی ۱۱ دسامبر ۲۰۲۱

هزینه برنامه:

  • پرواز (حدود ۲۷.۷ میلیون تومان) بعلاوه ۹۲۰ یورو

مواردی که بر عهده برگزار کننده می باشد:

هفت شب اقامت در هتل های سه ستاره به همراه صبحانه. خودروی در اختیار در طول اجرای برنامه، راهنمای محلی، لیدر همراه از ایران، کلیه ورودیه پارک های ملی و گشت ها، ویزای سنگال، بیمه مسافرتی.

مواردی که بر عهده مسافر می باشد:

تست پی سی آر در ایران و سنگال (حدود ۵۰ یورو)، نوشیدنی و وعده های اصلی غذایی بجز صبحانه، سوغاتی، انعام راننده و راهنمای محلی، عوارض خروج، سیم کارت (در صورت نیاز).

سایر موارد

اقامت در اتاق های دو تخته می باشد.

امکان شرکت در برنامه از مبدا کشوری بجز ایران هم می باشد.

در صورت داشتن سوال به اینستاگرام سفرنوشت یا واتزاپ …. پیام بدهید.

نسخه الکترونیکی قرارداد برای شرکت کنندگان ارسال میشه و موافقت خودشون رو تلفنی یا با حضور در دفتر آژانس و امضای طرفین اعلام می کنند.

با توجه به ماهیت برنامه، امکان بروز تغییراتی در برنامه به صلاحدید لیدر و راهنمای محلی وجود دارد.

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

برای اطلاع از سفرنامه و ویزای کشور جدید، به روز رسانی مطالب قبلی و اطلاع از برنامه‌ سفرهای گروهی و تور عضو خبرنامه سفرنوشت بشوید

۵دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
  • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
  • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ی
یگانه
بیشتر از ۲ سال قبل

سلام
امیدوارم حالتون عالی باشه
من یگانم و بیست سالمه از وقتی که یادم میاد عاشق سفر و تجربه های جدید بودم و هستم
یادمه حدود 14 یا 15 سالم بود که با سایت شما آشنا شدم (دقیق یادم نمیاد ولی توی همین حدود سن بودم) اگر اشتباه نکنم اون موقع شما 30 سفر رفته بودی و چون همیشه علاقه خیلی زیادی به کشورهای مختلف داشتم مطالب شمارو همیشه میخوندم و لذت میبردم
یه مدت خیلی پیگیر شما و سفراتون بودم بعد از اون شاید سالی یبار میومدم به این سایت سر میزدم و سفرنامه های جدیدش رو میخوندم
از همه اینا قشنگ تر نوع و سادگی و کوتاه بودن نوشته هاتون بود که منو خیلی جذب خودش میکرد
گذشت و گذشت یه مطلب از شما داخل اینستاگرام دیدم دوباره به سایت سر زدم و مثل همیشه به حال و سفرای شما غبطه خوردم
امروز از محل کارم برای شما نظر میذارم و خیلی خیلی خوشحالم همچنان مستمر از سفرهاتون مطلب منتشر میکنین و سادگی سایت هنوز مثل روز اوله :)
واقعا امیدوارم امسال دیگه بتونم اولین سفر به خارج از کشور و البته تنها رو برم :)))
دوستدار شما یگانه :)

پاسخ
پاسخ
ahmad
احمد مدیر سایت
بیشتر از ۲ سال قبل

سلام دوست عزیز، ممنون از پیام خوب و پر انرژی تون. مطمئنم پیام بعدی که از شما میگیرم وسط سفرتون هستید، همون سفری که دوست دارید سفر تنهایی

پاسخ
پاسخ
ا
امین
بیشتر از ۲ سال قبل

مثل همیشه عالی و مفید و فوق العاده ❤️

پاسخ
پاسخ
M
Mahdi
بیشتر از ۲ سال قبل

کاش میشد همراهتون باشم این سفر .... ایشاالله سفرهای بعدی....

پاسخ
پاسخ
م
میثم
بیشتر از ۲ سال قبل

سلام، انشالله که بتوانم از شرکت اجازه بگیرم برای سفر، به نظرم سفر جالبی هست،
من عاشق اکثر سفرهای شما با کوله و ساده و ... هستم که به دل شهر و .... میروید، واقعا انسان اینطوری متوجه میشه زندگی مردمان سایر کشورها و واقعا هیجان انگیزه، من حدود ۱ ماه هست با شما آشنا شدم و درحال حاظر دنبال برنامه ریزی برای تغییر شغل و آزاد کردن وقت کافی و جمع آوری منابع مالی جهت شروع سفر هستم، به فرموده شما ابتدا از کشورهای هم مرز خودمان شروع میکنم تا انشالله قدری دور تر بشم و به قاره های دیگر هم سفر کنم، سایتهای زیادی هست برای سفر و سفرنامه، ولی شما به دل نشستید آقای خانی

پاسخ
پاسخ
ادامه...