سفرنوشت

سفر گروهی به سیشل و موریس نوروز ۱۴۰۲

دو کشور موریس و سیشل شبیه یک نقاشی زیبا روی بوم آبی اقیانوس هند هستند. با اینکه هر دو کشور بدلیل طبیعت فوق العادشون سال هاست مورد توجه گردشگران بین المللی هست، تعداد بسیار کمی از ایران به اونجا سفر می کنند. در ادامه جزییات مکان هایی که توی این سفر با هم خواهیم دید رو نوشتم.

روز اول

با پرواز امارات به سمت دبی پرواز می کنیم. پس از توقفی کوتاه با پروازی ۶ ساعته ولی راحت با بزرگترین هواپیمای مسافربری دنیا به سمت سیشل پرواز می کنیم. بعد از رسیدن به فرودگاه جزیره ماهه و انجام تشریفات مرزبانی، به سمت هتل مون میریم و پس از تحویل گرفتن اتاق فرصت داریم اولین غروبمون روی اقیانوس هند رو تماشا کنیم. غروب بی مانندی که توی ساحل سیشل دیدم هیچوقت از ذهنم پاک نمیشه.

روز دوم

برنامه امروز گشت در جزیره ماهه هست. ماهه بزرگترین جزیره از مجموعه جزایر سیشل هست ولی با شروع زود هنگام اکثر جاذبه های دیدنی از جنوب تا شمال و مرکز رو بازدید میکنیم. سری هم به ویکتوریا کوچکترین پایتخت دنیا میزنیم تا هم بازار روز تره بار و ماهی فروش ها رو ببینیم و هم از بازار صنایع دستی سوغاتی بخریم. از معبد هندوها هم دیدن می کنیم. چندین ساحل زیبا و باغ گیاهشناسی هم جز بازدیدهای امروزمون هست.

روز سوم

روز آزاد برای تفریحات آبی نظیر جت اسکی، پاراسل، … و یا استراحت

روز چهارم

صبح خیلی زود به سمت بندرگاه جزیره ماهه میریم و با کشتی تندرو راهی جزیره پرالین میشیم. دو ساعت در ساحل زیبای پرالین هستیم و سپس به سمت جزیره لادیگ میریم. ناهار رو در جزیره لادیگ میخوریم و به دیدن سواحل فوق العاده لادیگ، لاکپشت های غول پیگر، آرامستان قدیمی و مزرعه کشت وانیل میریم. قبل از تاریک شدن هوا به جزیره ماهه برمیگردیم.

روز پنجم

سوار پرواز ده صبح میشیم و پس از سه ساعت حرکت به سمت جنوب اقیانوس هند به کشور موریس می رسیم. پس از انجام تشریفات مرزبانی، تحویل بار و تبدیل پول، به سمت هتلمون می ریم و استراحت می کنیم.

روز ششم

برنامه گشت امروز جاذبه های دیدنی در مرکز و جنوب غربی جزیره موریس رو شامل میشه. اولین مقصدمون دهانه آتشفشان خاموش تخووسغ با برکه زیبا داخلش هست. در مسیرمون به سمت جنوب توقف کوتاهی در کنار دریاچه سد مغوو وکوآز داریم. توقف بعد معبد هندو شیوا در کنار دریاچه گراند باسین و دیدن مجسمه های غول پیکرش هست. در ادامه وارد پارک ملی رودخانه سیاه می شیم و از آبشار الکساندرا و همینطور منظرگاه های مسیر (مشرف به کوهستان و خط ساحلی) دیدن می کنیم. جاذبه بعدی آبشار چامارل و تپه های رنگی هست و روزمون رو با تماشای غروب روی صخره مرتفع مشرف به اقیانوس به پایان می بریم.

روز هفتم

در گشت امروز به غرب و شمال جزیره میریم. ابتدا به یکی از حومه های پایتخت میریم و کاخ والری (محل اقامت رضاشاه در تبعید) رو میبینیم. سپس به پایتخت موریس یعنی شهر پورت لوئیس می ریم که مرکزش معماری مستعمراتی داره. توی پایتخت در بازار روز جذاب با انواع میوه های استوایی گشت می زنیم و سپس به بازار صنایع دستی میریم. از پایتخت شلوغ خداحافظی می کنیم و به باغ گیاهشناسی با فضای آروم و زیباش می ریم تا قدیمیترین درختان جزیره و همینطور نیلوفرهای بسیار بزرگ آمازونی رو ببینیم. ساحل شمالی جزیره آخرین توقف امروزمون قبل از بازگشت به هتل هست.

عمارت والری محل اقامت رضاشاه در موریس

عمارت والری محل اقامت رضاشاه در موریس

روز هشتم

روز آزاد برای استراحت یا استفاده از تفریحات آبی، کشتی تفریحی، خرید و یا رفتن به بالای کوه لو موغن

روز نهم

به سمت دبی پرواز می کنیم و پس از دو ساعت توقف به سمت ایران می ریم.

تاریخ برنامه

۲۷ اسفند ۱۴۰۱ تا ۷ فروردین ۱۴۰۲

هزینه برنامه

۱۸۹۰ یورو (شامل ۸ شب اقامت در اتاق ۲ تخته هتل ۴ ستاره با صبحانه، ترانسفر فرودگاه ها به هتل و برعکس، کلیه گشت های مشخص شده و ورودیه ها به همراه لیدر فارسی زبان) بعلاوه ۵۹ میلیون تومان بلیط تهران به سیشل، سیشل به موریس و موریس به تهران

در صورت داشتن سوال به اینستاگرام سفرنوشت یا واتزاپ ۰۹۳۰۵۳۷۱۸۶۳ و یا تلگرام @ahmad1khani پیام بدهید. با توجه به ماهیت برنامه، امکان بروز تغییراتی در برنامه به صلاحدید لیدر و راهنمای محلی وجود دارد.

احمد خانی

احمد خانی عاشق سفر و دیدن سرزمین های متفاوت

برای اطلاع از سفرنامه و ویزای کشور جدید، به روز رسانی مطالب قبلی و اطلاع از برنامه‌ سفرهای گروهی و تور عضو خبرنامه سفرنوشت بشوید

بدون دیدگاه

دیدگاه را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
  • - گزینه های دیدگاه، نام و ایمیل حتما باید وارد شوند.
  • - ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد. فقط برای اطلاع شما از پاسخ به دیدگاهتان استفاده می شود.
ادامه...